Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és nincs se tévénk, se internetünk, úgyhogy a munkában kell kiinternetezzem magam egyelőre.

Kép
piciibo
 
 


Hajni, drukkolok, h minden oks legyen, sajnos nem nagyon tudok hozzászólni a témához....

Köszi a kocsi-tanácsokat, a tolókar nekem is fontos lenne, a vízszintes-kérdésre nem is gondoltam, de tényleg fontosnak hangzik! Akkor ilyen szempontok alapján nézek...

floranan
 
 


Piciboo, de jó, mi sosem laktunk még ketten.

Aki érzi már a babát, ti egész nap? Vagy hányszor?

Kép
kata05
 
 

 
 

Szezsó!

A bergon kocsik iszonyú masszívak, elég szélesek, ennek előnyével, hátrányával....
IOlyan helyre jó, ahol tuti nem kell cipelni és arra is gondolni kell, hogy pl. boltba beférjen(vagy pl. nálunk a bergonokkal nem lehet a lépcsőházba az alagsorból feljutni, csak a földszintről, de ott kb.20 lépcsőt cipelni kell. Nem tudom, hol laktok, így ez neked lehet, nem szempont. És megvétel előtt meg kell próbálni felemelni, hogy mennyire áll kézre, vagy pl. autóba hogy fér be.Amúgy messze a legerősebb kocsi...

Kép
arvaerika
 
 


Néztem most a Bergonokat, köszi az ötletet Vicger... viszont a honlapjuk elég necces, alig találtam leírást a kocsikról, sőt, inkább csak képet. Hol lehet olvasni is róluk?

Most tetszik a Bergon King például...

floranan
 
 


Köszi Erika, te is nagyon jó ötleteket /szempontokat írtál le! A súlyt én is néztem, a Graco kocsi, amit először írtam, az 15 kiló.... nem semmi... vagy ez a normális?

floranan
 
 


Látom kocsik a téma...

A hétvégén találtam én is ezt a fajtát a neten... ami nekünk nagyon megtetszett... és annyira örültem, mert Bonyhádon van boltjuk... így személyesen is be tudtam menni... :)
Nagyon kedves az eladó!!!! Mindent megmutogatott! :)

Ehez a kocsihoz lehet venni adapterrel babahordozót... aminek az ára 13,500 Ft. Így zusammen a kocsi + babahordozó 53,400 Ft.

Több színben van... az oldalon megtudjátok nézni...
Jaaaaaaaa és nem csak ez a fajta kocsijuk van...

Azt tudom még, hogy ez az akció kb. április végéig fog tartani! :)
ÉÉÉÉÉÉSSS interneten is lehet rendelni! :)



http://aprosagokboltja.hu/shop_artdet.p ... kunertvip4
vikiviktor
 
 


sziasztok :)

megmutatom az új babakocsi favoritomat:

Kép
teutonia és nekem nagyon bejön.... mindent tud... bőven elfér benne a baba.... egy dolgot nem találtam .. és sajna nem tudok németül, hogy összecsukható e... - de eléggé fura lenne ha nem...na majd párom megnézi...
Mi is úgy vagyunk, hogy szinte csak erre kell költeni és mivel 3 gyerkőcben gondolkodunk most a legjobbat szeretnénk...
Jah és találtam széép szobákat is:)) ennek tökre örülök, mert nekünk hál isten barát készíti el, csak az anyagárat kell nekünk állni... - viszont időben ki kéne találni millet szeretnénk , hogy elkészüljön:)))) mert az nem az erőssége


babamozgás - én azt vettem észre, hogy ha rossz a kedvem akkor baba is csöndben van... tegnap már én is aggódtam mert ezekkel a frontokkal nálam is erős fejfájás jött, meg annyira feszült a hasam, hogy alig bírtam mozogni..a kedvem sem volt túl jó... és hát bizony baba úgy gondolta nem zavarjuk anyát... amitől én persze aggódtam... Ráadásul eddig a jobb oldalamon volt és már tudtam, hogyan feküdjek hogy érezzem, most viszont inkább bal oldalon kicsit középen lehet és nem érzem olyan erősen....nem is tudom ő e egyáltalán amit érzek...sőt az elmúlt pár napban szinte nem is mocorgott... De ma már jobb kedvem van és délelött éreztem valamit:)) persze én is aggódom ilyenkor, hogy jól van e..

de csajok...:))))) mennyit tudunk mi parázni:)))))

jah ezt meg találtam, ikerbabakocsi teutonia a vaterán- hátha vkinek jól jön:
http://www.vatera.hu/hartan_zx_ii_ikerb ... 28034.html

KépKép
dorkamartini
 
 


Sziasztok csajok,

reggel egy kisebb infarktust kaptam, mikor olvasgattam a neten a híreket.... (http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/03/28/ez_bajnai_csomagja/ Inkább nem kommentálnám! Kép

Floranan... nekem is Graco Quattro Tour de Luxe-om volt. Én imádtam. Az hogy nem dönthető vízszintesig, az azt jelenti, hogy kb. 175 fokig dönthető... azt az 5 fokot észre sem lehet venni... Igaz a tolókarja nem átfordítható (bár nagyon kevés ilyen van már, mert inkább azt lehet variálni, hogy hogyan teszed rá a sportülést a vázra), de a kupolát teljesen át lehet fordítani. A kerekei közepes nagyságúak. Nálunk elég carok, döcögősek az utcák, de teljesen stabil, köszönhetően a jó rugózásának. Igen, a súlya, nem épp a legkönnyebb.. Mi földszinten laktunk, így ez nem okozott gondot. Nemtom ti hányadikon, de ha magasabban, akkor csak ez miatt nem ajánlanám... Meg hát nemtom ilyen kocsitok van. Arra is figyeljetek mindenképpen, hogy kényelmesen be lehessen tenni a csomagtartóba, arról nem is beszélve, hogy beférjen. Akinek kisebb a csomagtartója, annak ajánlom azokat a fajtákat, minek egy mozdulattal le lehet venni a kerekét, mert általában amiatt nem fér el...

Hanna, üdv a csapatban!

Vicger, a bőröm borsózott, mikor olvastam mi mindenen mentél keresztül. És rá kellett jönnöm te egy angyal vagy!!! Így kitartottál egy olyan ember mellett, aki még a kisujjadat se érdemelte volna meg. Iszonyat erős csaj lehetsz. Le a kalappal előtted. Látod a sors is megjutalmazott ezért!

Kriszti, köszönöm kérdésed, de már elmúlt a barnázásom, hála az égnek.

Piciibo, de jóóó is hogy külön laktok. de azt ne feledd, hogy most se ketten vagytok! ;) Majd öregkorotokban esetleg.. Addíg már nem. :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 


Hu Vikiviktor, nagyon tetszik! Színben is ilyen? (Imádom a narancssárgát!!)

Dorkamartini, az is aranyos, én mondjuk csak feketét nem szeretnék.

A bébiknek teljesen úgy szobát alakítotok ki? Én arra gondoltam, hogy lesz egy ágya, meg egy kombinált bútor, amibe tudok pakolni, és a tetején pelenkázni, öltözni, ilyenek....

floranan
 
 


amúgy én írtam egy listát mi kell, hogy legyen babakocsi ügyben:

1. unisex legyen:) mert párom sokat akarja tologatni
2. állítható tolókar
3. átfordítható vagy tolókar vagy az ülés
4. nagy kerekek, jó rugózás
5. nagy fekvőfelület
6. nagy bevásárlóháló
7. mózessel és hordozóval kombinálható
8. összecsukható
9. könnyű (na ez az ami nem jön össze)

asszem ennyi.... hagytam ki valami fontosat?
10. jah és hogy lehessen hozzá kapni kiegészítőket, bár ma már kompatibilis minden mindennel...

és a rejtett kívánságunk, hogy legyen csoki színben:)) mert az a mániánk:))) bézs, barna, fehér :))

KépKép
dorkamartini
 
 


Köszi Manó! És már nincs meg a kocsi?

floranan
 
 


Floranan: a színek élőben is ilyenek!!! :) Nekünk is a narancsos tetszik... van rá két kombináció is... :)
vikiviktor
 
 


jajjj csajok olyan madárcsirip van:))))))

KépKép
dorkamartini
 
 


Már nincs, tavaly eladtam...

Kép Kép
manósziget
 
 


Dorka, Teutoniát, Hartant (meg még egy csomó mást is) nagyker áron tudok.... ;)

Kép Kép
manósziget
 
 


nnnya manó akkor mondjad meg nekem összecsukható e ez a csoda:)))) ........
mi a negyediken lakunk, de a lépcső mellett van egy kis zárható tároló..és a közösképviselő oda szokta adni a babásoknak babakocsitárolónak.... szóval nekem csak a mózest kellene felvinni a negyedikre.... de a múltkor siófokon megemeltem egyet a boltban és majd leszakadt a vesém... ennek viszont van merevfalú és textil mózese is.... lehet a textilt jobban tudnám felvinni a negyedikre.... - mit gondolsz?
Amúgy ajánlanád? a neten egész jókat írnak róla... állítólag németben a legkedveltebb márka...

KépKép
dorkamartini
 
 


Manó, és az ülését akkor át lehet fordítani?
A mostani autónak elég pici a csomagtartója, de amúgy is gondolkodom a cserén, mert 3 ajtós, és hogyan pakolom be oda a bébit mindenestül, azt nem tudom....

Dorkamartini, a Bregon tütük között láttam ilyesmi színt :D

floranan
 
 


Húúú, Manó, sztem kérdésözönre számíthatsz a részünkról :D ha végül nem a Graco mellett döntök, mit ajánlanál, amit esetleg nagyker áron meg is tudnánk venni?

floranan
 
 


nnna ezzel a autó kérdéssel most elgondolkoztattál... mert nekünk egy nagy kombi autónk van, de a csomitartó az írszetteré... és ő mindenhova jön velünk.... szóval..... hova fogom én eltenni a vázat????..............banyeg... ez még eszembe sem jutott...

KépKép
dorkamartini
 
 


Dorka,

persze, hogy összecsukható. 102*61*53-ra... A súlya meg 16,3-17,5 kg attól függően mi van rajta...
Én is úgy tudom, hogy jók nagyon a Teutoniák... Nekem nem jön be ez a design.... de ez csak az én véleményem. Meg nem szeretem, aminek nem lehet bolygósítani a kerekét... az olyannal sokkal nehezebb pl. boltokban lavírozni... Azért jók, mert iszonyat sok kiegészítő van hozzá, sztem nem is nagyon van más olyan babakocsi, amihez ennyiféle kütyü lenne...

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó, képzeld múltkor nézegettem a neten a babakocsikat és a gugliba beírtam egy típust (már nem emlékszem melyiket) és a te honlapodat dobta ki elsőként! :D

Jané-t nem tudsz olcsóbban?

Lányok az én kérdéseimet is nézzétek meg, légyszi-légyszi!!

Kép
kata05
 
 


[quote="floranan"]M írta:floranananó, és az ülését akkor át lehet fordítani?

Nem, azt nem lehet...

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó, melyik a te honlapod? :) Megírod nekem itt v privátban?
És mi az, hogy bolygósítani a kereket?? :? :oops: :shock:

floranan
 
 


[quote="kata05"]M írta:kata05anó, képzeld múltkor nézegettem a neten a babakocsikat és a gugliba beírtam egy típust (már nem emlékszem melyiket) és a te honlapodat dobta ki elsőként! :D

Jané-t nem tudsz olcsóbban?

Lányok az én kérdéseimet is nézzétek meg, légyszi-légyszi!!


Jól van, optimalizálva a kereső! ;)
Azt meg kell néznem... Eddig nem foglalkoztam vele, de lehet vmelyik nagykeremnél van ilyen. Tudod képtelenség mindent felrakni.... De ha érdekel utánajárok, hogy ki a nagykere.

Babómozgásra gondolsz? Én általában evés után érzem, hogy mocorog, meg ha sokat ülök, akkor jelzi, hogy na most már elég volt... meg esténként. És te?

Kép Kép
manósziget
 
 


Kata, én a hétvégén éreztem (azt hiszem) a babát, mindkét nap egyszer, volt valami kis mozgás odabenn. Sajna nem vagyok 100% biztos, hogy ő volt :D

floranan
 
 


én is írtam babómozgásról:))))

KépKép
dorkamartini
 
 


[quote="floranan"]M írta:floranananó, melyik a te honlapod? :) Megírod nekem itt v privátban?
És mi az, hogy bolygósítani a kereket?? :? :oops: :shock:

http://www.manosziget.hu De egyébként az aláírásom alatt is mindig ott van. ;)
Hogy 360 fokban körbe tudjon forogni... Ezt lehet így is meg fixálva is használni. De sztem kanyarodáskor jobb, ha körbe is tud forogni.
Mondjuk ha erről megkérdeznéd az egyik barátnőmet, ő meg azt mondaná, hogy őt meg kifejezetten zavarja, ha úgy van és ő mindig fixálva használta. Sztem ez egyéni, de biztos többen vannak, akik bolygósítva használják. Gondolj csak bele, hogy tudnál elfordulni az autóval, ha nem tudnád fordítani a kormányt... Meg kellene emelned az autó elejét...

Kép Kép
manósziget
 
 


Floranan, már biztos ő volt. Csak figyeld és egyre jobban érezni fogod, hogy erősödik és jelt ad magáról! ;)

Kép Kép
manósziget
 
 


és bejelentkeztünk 4d-re... a 19 hétre ide: http://csodabent.hu/

és inga szerint fiú lesz:)))
de 2 hét múlva kiderül ...ha baba is úgy gondolja

KépKép
dorkamartini
 
 



Jut eszembe....
Héten nyílik nálunk a Brendon és lesznek egész jó kis akciók... Igaz még kicsit korai, de akit érdekel szívesen elmegyek, bevásárolok neki és postázom. Remélem olvasható, ha vmi nem megy szóljatok.

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára manósziget 2009.03.30 11:34-kor.

Kép Kép
manósziget
 
 


mano akkor azért szeretik sokan a 3 kereket mert azt könnyebb kezelni? mondjuk egy dm vásárlás nem megy egy ilyen teutóniával amit én kinéztem?

KépKép
dorkamartini
 
 


hűűű nekem is elmész:)))))))?

KépKép
dorkamartini
 
 


[quote="dorkamartini"]h írta:dorkamartiniűűű nekem is elmész:)))))))?

Kép

Kép Kép
manósziget
 
 


[quote="dorkamartini"]m írta:dorkamartiniano akkor azért szeretik sokan a 3 kereket mert azt könnyebb kezelni? mondjuk egy dm vásárlás nem megy egy ilyen teutóniával amit én kinéztem?

Valszeg... Meg mert nagy divat .. volt.. most az a divat, hogy 2 nagy hátul, 2 kicsi elől, középen....
Na, igen, erről beszéltem.... Vagy egy spar, ahol még középen is vannak kipakolva áruk...

Kép Kép
manósziget
 
 


Na, de most menek megetetem kiscsimómat aztán gyors ágybadugom.

Kép Kép
manósziget
 
 


Sziasztok!
Én még nem tartok a babakocsiknál :wink: (van itthon egy három kerekű Quinnie, de én utálom. az az egy előnye van, hogy bármilyen lépcsőn simán fel lehet tolni, egyébként túl hosszú - legalábbis nekem.)
Nálunk mindegyik apás szülés volt, szerintem én nem is tudnék nélküle szülni, de a köldökzsinórt ő sem vágja el!
Másutt is ilyen borult idő van?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Nekem nem tetszik a 3 kerekű, nem tűnik ránézésre stabilnak.

Itt tegnap esett egész nap, ma süt a nap, napok óta felváltva megy, a fejem teljesen kivan és vele együtt én is, frontérzékeny vagyok......

floranan
 
 


ha ez bejön:
csomag!!!!!!!
A családi pótlékot a következő két évben befagyaszthatják, a rendszeres szociális segélyt visszavágnák.
Úgy tudjuk, a gyed csak a gyerek egy éves koráig járna a mostani kettő helyett, és már ott válthatja fel a gyes. (Míg a gyed az előző évi bruttó jövedelem, de legfeljebb a minimálbér kétszeresének 70 százaléka, így akár nagyjából százezer forint is lehet, a gyes fix összegű támogatás, mely nem éri el a 30 ezer forintot sem.)


szóval én akkor esküszöm kimegyek tüntetni..... azzé már álljon meg a menet........ ez gáz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
dorkamartini
 
 


én bízok az anyákban..... ezt nem veszi be az ember gyomra.....

KépKép
dorkamartini
 
 


Sziasztok!

8-tól eddig tartott visszaolvasnom!

Megpróbálok minden lényegesre ragálni!!

Vicger kezdem Veled! Bőgtem, pedig meló helyen nem ér. :) Minden tiszteletem a tied. Igen a nagyfőnök mindent elintéz. Nálunk is elég sok mindent elintézett már a kapcsolatunkban.

Apás szülés: Velem ott volt férjem szinte végig, pedig nem volt egyszerű, a lényeg, a szülést nem akarta nézni, és gondolta a fejemhez áll, onnan úgysem lát semmi, de pech-jére, éjszaka volt és az ablakból minden tükröződött, így inkább ki is ment, de akkor már nem is igényeltem,hogy ott legyen. ( Egyébként elvágja az úját és kiveri a veríték és elájul, tanúja voltam párszor) És ELVÁGTA a köldökzsinórt. Most nem biztos, hogy tud jönni, mert a szülők 100 km-re és ha éjszaka jön rám a szülés neki maradnia kell Janókámmal otthon.

Gátmetszés Maga a metszés nekem nem fájt, a metszéshez adtak érzéstelenítőt. A varráshoz már nem adtak, azt éreztem rendesen, de ki lehetett bírni. Azt mondja férjem kb. 1 órán át foltoztak, de nekem ott nem volt időérzékem. Ja és volt 16 belső és 5-6 külső varratom éjjel 3-kor csinálták és másnap reggel 7-kor simán terpesz gugolásban voltam az ágy alatt, és nővérke majdnem szívrohamot kapott én meg majdnem összeestem a röhögéstől. A nagydolog sem okozott gondot, csak nem kell ráparázni.

Hanna üdv itt, remélem minden ok lesz toxop. kapcsolatban.

Kép
babcika
 
 


Na, itt... Azt tudjátok, hogy most újra lehet a Rossmannban pontokat gyűjteni? (persze, meret dm-ben megszűnik :D)

Kép Kép
manósziget
 
 


Asszem még 1 v két hónapig van a dm akció, és után rögtön jön az új! Köszi az infót...

Babcika, azért nekem nem hangzott olyan jól ez a gátmetszés... de biztos közrejátszik, h eléggé félek tőle....

floranan
 
 


Köldökzsinórelvágás: Hát apákat készítsétek fel, hogy kb. olyan, mint valami gumi és ollóval elég nehéz nyiszálni, sokszor szétcsúszik rajta az olló, mire sikerül!(legalábbis nálunk)

Apás szülés:

Én olyankor annyira befelé fordulok, hogy az a jobb, ha nincs ott senki. Azért a végére behívom, hadd lássa ő is rögtön a kislurkót.
Azt mondják az okosok(pszichológusok), hogy az, hogy egy nő hogyan szül, sok mindent elárul a személyiségéről. (itt most nem elsősorban a sikítozásra gondolok). Nem tudom, de lehet benne valami.

Kép
arvaerika
 
 


Szerintem a bababkocsinál az állítható tolókar csak akkor kell,ha nagyon nagy magasságkülönbség van az anyuka és apuka között. Nálunk 12 cm van, és emellett nem kellett a tolókarállítás.

Dorka!

És azt is érdemes végiggondolni, hogy autóba a gyerek nem mózesben ül, hanem biztonsági babaülésben, tehát vagy textilmózessel viszed, és a sportrészes résznek kell beférnie, vagy ha merev mózessel, akkor a mózesnek is a csomagtartóba.
Nekünk egy 7 személyes autónk van, de nekem is el kell gondokodnom rajta, milyen formában akarom szállítani a babakocsit. (Merev mózeses, viszonylag kis súlyú, könnyen összecsukható babakocsim van. Eddig azért nem volt gond, mert a 7 közül csak 6 ülést használtunk (7. le volt hajtva), most viszont a 7. is igénybe lesz véve (ha mind együtt utazunk).)
DM vásárlás? :D:D Nálunk az időnként még bevásárlókocsival sem... :D

OFF Csomagról: szerintem ezért nekünk nem kell aggódni. Pont azért nyugodtam meg a múltkor, hogy az hallottam (pont az előző csomag kapcsán), hogy a pociban lévőket (a babákat) nem lehet úgy bűntetni, hogy más érvényes rájuk, mint ami a fogantatáskor érvényes volt. (Ezt a részét annó a Bokros csomagnak is megsemmisítette az alkotmánybíróság, pontosabban a fentiek miatt eltolta 9 hónappal.)
Ezzel egyezően úgy gondolom, hogy ennek a bevezetése nem mindenkire egyszerre lesz érvényes, az támadható lenne, hanem csak a még meg nem fogant babákra, akik már pociban vannak, vagy megszülettek, azokra nem. (Pl. hogy várhatnánk el tőlünk azt, hogy meglegyen 1 év munkaviszonyunk szülés előtt a GYEDhez, ha már megszültünk? Ezt ugye előre kell közölni, még mielőtt abba a helyzetbe jut az ember, különben hiába próbálná meg teljesíteni, esetleg akkor sem tudná, ha akarná. Ugyanígy te azzal számoltál, amikor a baba a pociba költözött, hogy 2 év GYEDed lesz, akkor nem mondhatják 9 hónap GYED után, hogy ja, bocs csak 1 évig jár. (Ez nem ránk vonatkozik, mert mi 2010 jan. 1-ig még nem fogunk GYEDet igényelni, de egy csomóan már közben lesznek, nekik ezt nem lehet mondani, hogy bocs, de akkor nektek nem. Ezért írtam, hogy ezt majd fokozatosan tudják bevezetni szerintem.))
És ne mérgelődjünk előre, ez nem egy beterjesztett dolog, azért várjuk meg a pontos elfogadott dolgokat.
(Nem akarok politizálni, de vajon a legtöbb családnak mi a rosszabb: az, hogy nem nő a csp összeg (azaz befagyazstják, de amúgy sem nő jelentősen, csak pár száz forinttal), vagy az, ha megy följebb az euro, esetleg államcsőd lenne???)
ON


Floranan!

Egész pontosan március 31-ig lehet pontokat gyűjteni a DMben (és most dupla pontokat adnak), és a gyűjtötteket május 31-ig lehet levásárolni. (Szerintem jók a DM pelenkák (minőségben és árban is, de 15 %-kal olcsóbban méginkább), ha valakinek van levásárolnivaló pontja, gondoljon rá.)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Sziasztok Csajok!

Lenne egy kérdésem.

Van azért köztetek első babás is, ill, aki még emlékszik, nála hogy volt anno. Nem tudjátok, hogy normális az, hogy én eddig csak max. 1x-2x éreztem a 12. hét előtt ezt, de most többször egy nap is alul érzem, hogy bele-bele szúr a hasamba? Ez lehet a méhem növekedésének a jele? Azt nem tudom, hogy ez a 12. hét után normális-e?

Köszi a választ!?

Amikor a dokinak mondtam, akkor Ő Magne B6-ot mondott, hogy szedjek, de nem tudom, hogy erre ajánlotta-e, vagy csak úgy, mert 5 perc alatt lerendezte a terhestanácsadást.:)


Köszi a tanácsokat előre is.

Hajni


Ti már nagyon nagyok vagytok! :lol: Grat. mindenkinek!
hajnalocska
 
 


Hajni!

Szerintem normális, hiszen nem csak a 12.hétig nő a méh :lol:

Ha nincs görcs, akkor egy-két szúrka még oké(szerintem elég sokunknál van ilyen)

Kép
arvaerika
 
 


[quote="hajnalocska"]S írta:hajnalocskaziasztok Csajok!

Lenne egy kérdésem.

Van azért köztetek első babás is, ill, aki még emlékszik, nála hogy volt anno. Nem tudjátok, hogy normális az, hogy én eddig csak max. 1x-2x éreztem a 12. hét előtt ezt, de most többször egy nap is alul érzem, hogy bele-bele szúr a hasamba? Ez lehet a méhem növekedésének a jele? Azt nem tudom, hogy ez a 12. hét után normális-e?

Köszi a választ!?

Amikor a dokinak mondtam, akkor Ő Magne B6-ot mondott, hogy szedjek, de nem tudom, hogy erre ajánlotta-e, vagy csak úgy, mert 5 perc alatt lerendezte a terhestanácsadást.:)


Köszi a tanácsokat előre is.

Hajni


Ti már nagyon nagyok vagytok! :lol: Grat. mindenkinek!


Szia Hajnalocska!

Ez teljesen normális, ahogy nől a pocakod, nyúlnak a szalagok, ezért nyilall bele az oldaladba időnként, és egyre rosszabb lesz :D nekem ezt mondta a védőnő :) szóval kitartás :)

floranan
 
 


Egész más:
El is felejtettem mondani, hogy amikor jártam a nőgyógyásznál, akkor mondtam, hogy jó lenne vaspótlás, mert az előző terhességeknél ilyenkor már kellett. Mondta, hogy jó, de nem vastablettát ad, hanem vegyek egy Krauter Blut nevű készítményt. Én meg mondtam, hogy OK, mert nem is ismertem.
De ma nézem, hogy mennyibe is kerülne, és 500 ml 4500 Ft körül van, és ez nem elég 1 hónapra! :shock: :shock: :( (20 ml-t kellene 1 nap meginni, azaz 600 ml lenne kb. 1 havi adag.)
Én nem emlékszem, valaha is ennyit költöttem volna egész terhesség alatt vaspótlásra, nemhogy 1 hónapra. Ennyi 2 gyerekem egész havi étkezése az oviban.
De lehet, hogy nagyon le vagyok maradva: ki milyen vaspótlást kapott, és mennyibe került??

Astrid

Kép
astrid
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?