Új privát üzeneted érkezett!

Taranee


Nyisd meg a képet a mostani helyén... felette van olyan lehetőség, hogy "szerkesztés"...ott tudod a törlés funkciót választani...
Vendég
 


Sajnos Anna a könyvben nem találtam semmit,de a neten,van egy családsegítő egyesület -,elérhetősége:06-1-328-0738-itt tart valami tanfolyamot vagy mit,talán ők tudnak majd hozzávezető utat.Illetve találtam még egy ilyet:
www.telkihospital.hu/telki/timetable_content.jsp
középtájt találod!

sutimano76
 
 


Taranee--át is helyezheted a saját mappába.Sztem 4d is a 20 után,mert akkor már a részletek is jobban látszódnak.Inne kiválaszthatod h melyik hetit néznéd meg:

http://genetikaiultrahang.hu/index.php? ... 8&Itemid=3

Manó,ilyen segítséggel nem nehéz főzni!!!

Dorkáék nappalija nekem is tecc.

Hétvégén mindig kihaltabb a topic,ilyenkor gondolom mindenki családozik.

sutimano76
 
 

 
 

Süti, voltam azokban a boltokban ,amiket említettél.
Kismamacuccot nem találtam ,de helyettük elhoztam pár édes gyerekcumót! :)


Na,megyek, lejárt a munkaidőm.

Jó pihenést, fórumozást, takarítást,képfeltöltögetést nektek!!
Petra

KépKép
csikipetra
 
 


Petra,én is csak a farmerban voltam biztos,mert azt láttam,egy ruhát,meg egy felsőt,úgy vettem meg h nem kimondottan kismama,de olyan a szabása.
A varrodába is csináltunk egyet,majd azt is megmuti.A színe és a mintája miatt tiszta szerelemes vagyok abba ruhába.

sutimano76
 
 


Kép
Vendég
 


Mabe ilyen korán???

sutimano76
 
 


Derűs estét kispajtások!

LÁtom mindenki lazul a dolgos szombaton.

Dorka,Manö,végre kaptunk tőletek is képeket.Szépek vagytok.

Taranee,a 18 hét után,a 20-24 között szoktál ajánlani.Hova mész???

Én ma dolgoz,utána elmentünk a jysk-be,mert az akciós újságban láttam valami az előszobába,és megvettük délután.Itthon pici főzöcske,mpst pedig punnyadás a köbön.

Kép
v.andi
 
 


Mabe,máris pizsi????

Kép
v.andi
 
 


Manó,színház??Hol,mit???Milyen volt????

sutimano76
 
 


Mindenkinek nagy nagy GRATULA kislányhoz, kisfiúhoz... :D

Manó ne hajtsd túl magad!!!


Manó: ki ne szedj a listából... :) van, hogy pár napig nem tudok jönni... akkor egy napig visszaolvasok... (rengeteget tudtok írni... nem baj... :) ) és nem is mindig van időm írni...

Én még dolgozom... a tervek szerint juni végéig... utána már remélem aktívabb leszek...:)
Most pedig, hogy jó idő van... én is inkább a levegőre kívánkozom... :) ma is olyan jól esett kint lenni... sétálni...

Ma voltunk apával vásárolgatni is... bementünk a kismama boltba... (eddig nem voltam bent... mert azt hittem drága... :oops: :oops: ) vettünk egy farmert 6990-ért... olyan kényelmes... nem bántam meg... :D :D :D

Megnéztem a képeket ... nagyon jók! :)
Vicger... nem semmi pocid van!!! :) :) :)

Nooo megyek alukálni... jó éjt! :)[/b]
vikiviktor
 
 


Jó reggelt!

Mindenki alszik? Vagy pihiztek! Igazatok van!
Én már főzök, mert most egy hétre egyedül leszek a gyerekekkel, párom elutazott, így muszáj megtervezni a házimunkát. Olyan jó, hogy szebb az idő,sokat vagyunk lent a játszón a gyerekekkel.

Vikiktor!

Örülök, hogy találtaál nacit!

Lányok!

Tudom írtatok róla, de leírnátok még egyszer, hol van az a turi, ahol külön vannak kismamanacik? Itt nálunk nincs külön téve, türelmem meg nincs, hogy kikeressem.

Kedden megyek Pestre, ha lesz időm, lehet benéznék egy -két helyre.

Süti!

Megkaptad a doltornő telefonszámát? Priviben küldtem!

Kép
arvaerika
 
 


Egy kis jó hír ami az időt jelenti: :D

http://www.koponyeg.hu/

Kép
kata05
 
 


Kata!

Ez tényleg jó hír!


Hogyan lehet a picasá-n saját albumot csinálni?

Kép
arvaerika
 
 


Erika, nem tudom, de én nem csinálok. Bár nagyon jó képek vannak fent mindenkiről, megkuksiztam!

Kép
kata05
 
 


Jó reggelt!

Erika, amikor az összes albumot látod,akkor katt a feltöltésre,és felkínálja a lehetőséget a kinyílt ablakban felül,hogy hozz létre egy új albumot.Ha ez kész,ezután már csak a feltöltés,és kiválasztod azt az albumot,amibe képet akarsz tenni.

Kép
v.andi
 
 


Én ma alig kapok levegőt, olyan mintha a gyomrom a nyakamban lenne.

Kép
kata05
 
 


jó reggelt!

Erika megkaptam a számot,írtam is hétfőn felhívom.
írtam püt.

Kata köszi jó hírt!!!!!!!!!!miért nem akarsz albumot nyitni és még több képet megosztani velünk???

ma megyünk anyóshoz ebédelni,azért drukkoljatok h normális legyen és ne kelljen a kelleténél előbb hazajönni.úgy döntöttem ha nem viselkedik,akkor megmondom a páromnak h indulás haza,mert erre nem vagyok kiváncsi.

mindenkinek szép napot.

sutimano76
 
 


Kata!

Ilyet én is szoktam érezni, de hamar elmúlik.

Andi!

Köszi!

Süti!

Oké, majd hétfőn írd meg, mit mondott, mert ha lehet képet kérni, akkor viszek pendrive-ot. Hátha!!!!!
De ha nem az sem baj!

Anyóshoz drukk!(privi ment)

Úgy néz ki, tesókocsit kell vennünk, mert Fanni most is sokszor alszik benne, meg abban legalább jobban tudom rendszabályozni!!!!

Ha tudtok használtan valami jót, szóljatok!(néztem a teszveszen, vaterán, de 35-ért soknak találom, max. 15-20 körül kéne)

Kép
arvaerika
 
 


Suti, nekünk nagyon kevés van digitálisba, majdha babóca meg lesz aktivizálom magam! :D

Képzeljétek határozottan érzem babócát!

Kép
kata05
 
 


De jó neked én alig érzek valamit,már tiszta para vagyok,mindenki nyugtatgat,de ápr 15 körül mennék csak uh-ra(genetikai),addig nem bírom ugyhogy a héten megkérem dokit csináljon egyet mielőtt kihullik a hajam a parától.Ha érzek is valamit,akkor azt egy helyen és sajgó görcsölésként tudnám leírni. :cry: De se buborékot,se kaparászást nem érzek.Tudom első babánál ez nem gáz,de akkor is Kép .Már éjszaka is azt álmodtam,h könyörögtem dokinak nézzen meg!!!

sutimano76
 
 


Nekem egyértelmű, de nem buborék. mintha egyet bökne.
Sajgó görcsölés?! :shock: Az nem jó. Mondtad a dokinak ezt?

Kép
kata05
 
 


Szép napot mindenkinek!

Hogy birkóztatok meg az óraátállás miatti alvásmennyiség csökkenéssel?
Én legkisebb gyerekem fél hétkor úgy döntött, hogy ennyi alvás bőven elég volt.


Néha azért irigylem az első babás kismamikat :oops: :oops: :oops:

vicger
 
 


Naposabb napokat mindenkinek!

Petra, köszi és várom a választ.

v.andi még nem tudom hova megyek, igazából még csak nézelődünk, de ha tudsz valami jó helyet szívesen fogadom az ötletet.

Megcsináltam ma a lusta asszony rétesét, egész jó lett! Köszi a receptet! :D

Mabe, Sütimanó köszi a segítséget, megpróbálom vagy törölni vagy másolni.
:D

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


A rétest én is kipróbálom valamelyik nap!

Van itt valakinek AMC edénykészlete? (olyan Zepter-féle)
Engem tavaly meglepett a párom vele, egy darabig főztem is benne, nagyon szuper, csak jó lenne valakivel tapasztalatot cserélni. sajna nincs ilyen ism erősöm. Talán közületek valaki?????

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki elfoglalt :wink:
Vendég
 


Most keltem fel! Megyünk csempét nézni! :D

Erika, nekem még nincs ilyen edényem.

Mabe, fénykép h miket vetettek eddig?!

Kép
kata05
 
 


Taranee,nekem is ajánlották,és már voltam is a Hepinetben (http://www.hepinet.hu/obuda/ ).Ha megyünk 4d-re,akkor csakis ide.Priviben ha kell,megírom annak a szonográfus nőnek a nevét,akihez időpontot kell majd kérned.Tüneményes,türelmes,és remek szakember.

Kép
v.andi
 
 


Kata
Nem fényképezgettem le...
Vendég
 


Hello lányok, én nem tudom, mi történt ma, de délben, vagyis 1-kor keltünk fel!!
Én annyira fáradt voltam ezekben a hónapokban, hogy istennőként tekintek azokra, akik gyerekkel-gyerekekkel csinálták végig az álomkórt!!!!!! Le a kalappal, tényleg!

Én is megörültem a tavasznak, erre itt esik :(

Manó, hova is tetted fel a táblát a gmailen? Nem találom!

Megyek, nézek valami harapnivalót!

floranan
 
 


Floranan
Dokumentumoknál van a táblázat :wink:
Vendég
 


floranan, élvezd ki a hosszú alvásokat, amíg csak tudod! :) :) :)
én ma teljesen kába vagyok... de már majdnem este van! :) :)

vicger
 
 


Floranan,ne is törődj vele.Ha nincs jobb dolgod,akkor pihenj,a babának is jót tesz.

Én ma pörögtem,de délutánra kidőlök.Danit elvitte az apukája 11-kor,nem rég jött haza,főznöm nem kellett,mert a tesóim voltak anyukámnál,és hoznak fini bablevest,aranygaluskát.Már alig várom,hogy a hugom megérkezzen :oops:

Kép
v.andi
 
 


Szerinem ma egy ilyen nap van.
Én 9-kor keltem, este 11-kor aludtam el (azaz az átállítással együtt is aludtam 9 órát), mégis alíg bírtam kimászni az ágyból, és utána is többször kómás voltam.
Azért ebére (du. 3 órakor :D:D) aranygaluskát csináltam!
De egyébként mindenki pihenjen, amíg tud, gyerekkel ez már nehezebb (nekem ajándék, ha végre 1-2 órát gyerek nélkül tudok lenni)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Köszi, megtaláltam a táblát, beleírtam a személyes adatokat! Remélem, el is mentette, mert nem találtam mentés gombot :)

Móka, Boboka, ti jártok majd felkészítőre a kórházba? Aranynappal szóba jött! Én sztem a 3. alkalomtól tudok menni.

Vettem tegnap egy Kismama magazint. Igazából csalódás volt :? , mint általában a női magazinok, nem éreztem úgy, hogy rengeteg hasznos infóval lettem gazdagabb... itt sokkal többet tanultam már most. Nektek mi a véleményetek erről?

Egyedül talán a "gátvádelem szülés közben" volt az egyetlen olyan téma, amit érekesnek találtam... és erről mit gondoltok? Gátmetszés/védelem, stb...

floranan
 
 


floranan a gátmetszésről is, mint annyi másról is, megoszlanak a vélemények. Nekem mindhárom szülésnél volt metszés, utálom a tűt, szóval jobban félek tőle, mint 100 szüléstől. Atinál ugye új orvosom volt, vele beszéltünk erről a kérdésről, s azt mondta, hogy nem úgy megyünk egyből neki, hogy gátmetszés, ha lehet akkor elkerüljük, de bízzam rá magam, ha úgy látja, hogy szükséges, akkor bizony ő vágna, a későbbi problémákat megelőzendő : inkontinencia pl. ez a kontra. Pro, meg lehet oldani gátkezeléssel is, de arra már ha minden igaz a 30. héttől kezdve készülni kell gátmasszázzsal, belső és külsővel is, s bizony szülésznőt kell választani, vele megbeszélni, hogy elvállalja e. Ha gátvédelem van, akkor a kitolási szakasz meghosszabbodik, mert ugye a gátat fel kell készíteni..
A gátmetszés nem fáj, mert fájás alatt vágják, a szülés után helyi érzéstelenítés mellett varrják elvileg nem fáj, nekem igen. Utána jó pár nap necces leülni, a wc-re menés pedig a rémálmokban jön elő, az ember azon parázik, hogy szétreped a varrás mentén. Pedig nem. Viszont akkor is para :oops: :shock:
Csöppkénél ismét dokira bízom magam, ahogy mondta Atinál,mikor vágott, hogy inkább legyek rá mérges én most, mint később a férjem. Azért ez sok mindent elárul ;)

vicger
 
 


Astrid, aranygaluska......... hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm imádom!! Ezer éve nem ettem...

vicger
 
 


Floranan,nekem is volt gátmetszésem,de szerencsére semmi rossz élményem nincs ezzel kapcsolatban.Nekem nem fájt maga a vágás sem,és a stoppolás sem.Én már másnap mondtam,hogy szülők még tizet.Nekem a nagy wc-zés ment nehezen,mert azt hittem a kettőnek köze van egymáshoz,de a dokim megnyugtatott,hogy nincs.a mostani dokimnál még nem szültem,de állítólag a gátvédelemre esküszik.Én nem ragaszkodom hozzá,de rábízom magam.

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok Kismamik!Hát most hétvégére én is eltüntem,de már ittvagyok.Elöször is szeretnék gratulálni a kislányokhoz és kisfiúkhoz akik meg tudták,hogy milyen nemű baba van a pocakjukban. :D Nem tudom ti hogy vagytok vele,de én most azon parázok nőtt e egyáltalán a hasam az utobbi 2-3 hétben.Mindig kérdezem a párom szerinted nem kellene már nagyobbnak lennie,Ö meg azt mondja várjak csak majd meglátom hogy beindul a növekedés.Nem vagyok egy sovány alkat és van zsírpárnácskám is,de én a zsírpárna alatt várom hogy már nagyobb legyen,igaz még csak 14hetes,és első baba de ezen jár az agyam.szerintetek?Remélem minden ok odabent. Manósziget:Ha jól emlékszem Te irtad,hogy barnáztál 2napig,elmúlt már?Jól vagy? [b]Süti:Látom Te is aggodsz,de bízz benne nem lesz semmi baj. Kata:De jó neked,remélem pár hét és én is ezt irhatom.

Kép
kriszti81
 
 


Kriszti, örülj neki, hogy kis formás pocid van! nekem a végén majd falat kell bontani, s kosaras emelővel visznek szülni. Egyébként valóban mostanában fog beindulni a növekedés, ne izgulj!!! és első babánál lényegesen kisebb a poc, mint többediknél.

Andi, bizony a nagy wc maga a para, én is arra gondoltam :) Még szerencse, hogy mindig kiderül, hogy nem így van :)

vicger
 
 


Krisz:Bizos igazad van,mert TE már tapasztalt vagy ebben és köszi a megnyugtatást. :D

Kép
kriszti81
 
 


Sziasztok!

Na, gyorsan átnyargaltam az elmúlt pár nap írásain :D
Agyam szita, így gratulálok mindenkinek, amihez kell: kisfiú/kislány, jó eredmények, szuper uh, mocorgás-érzés, meggyógyulás, tünetenyhülés stb. :lol: aki beteg, annak jobbulást!!!

Tegnap én is dolgoztam, 6 nap egyfolytában teljesen hazavágott, ma egész nap aludnék :oops: Hanyagolom a háztartást is :oops: Tiszta gáz...

Esténként is olyan vagyok, mint akin átment az úthenger, 8-kor lecsukódnak a szemeim. Péntek este beültünk egyet dumcsizni a kollégákkal, 8-kor már éreztem, hogy valami nem stimmel, el is indultam haza. Gyalog mentem, de majdnem elaludtam útközben :shock: hazaértem, irány az ágy...Fog ez változni valaha? :roll:

Itt ma esik az eső, úgyhogy az ország túlfelén is számítsatok erre...Azért remélem lesz jó idő is végre, mindjárt megkukkantom én is a koponyeg.hu-t 8)

Mi szépen elbaltáztuk az óraátállítást :lol: így Apa lemaradt a Forma1-ről (délután ismételték szerencsére)...bekapcsolta a TV-t, és látta, hogy 2 kör van hátra. Gyorsan ki is kapcsolta, de még kellett 10 perc, mire rájöttünk, hogy mi van :lol: az én emlékezőtehetségemre nem lehet ugye számítani az állapotom miatt, de úgy látszik Apa szimpátiatüneteket produkál :lol: mi lesz velünk, ha mindketten leépülünk???? :roll: :lol:

Megyek, megkuksizom a picasa-t 8)

Ha holnap megy valaki valahova (védőnő, vérvétel, doki, UH stb.) annak drukk. :D Én már alig várom az áprilishatodikát, hogy láthassam Babucit :D

További szép hétvégét!!!

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Szezso :) :) :) itt is szemerkél az eső, nem nagyon, csak éppen annyira, hogy ne tudjunk kimenni, s ezáltal a nagyok a lakásban őrültködnek, s táncolnak az idegeimen délután kettő óta.

Már elindultak a f1es futamok? hűűűűű, akkor tényleg tavasz van :D

Kriszti
, szívesen :)

vicger
 
 


Kriszti: akkor nem is kell 2 nap, hogy odaérjen a front :) Kitartás!!!

Csajok, megnéztem a picasa-t, továbbra is szuperek a fotók, látom sokan csináltak külön albumot 8)

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Szezso de nem ám! A vacak idő mindig hamarabb itt van, mint a jó. Az bezzeg kivárja a két napot! Most spec nem is ért ide, beelőzte az eső :evil:

vicger
 
 


Tegnap délután azt mondja Vicám, "Anya, olyan jót találtam Neked ki, mi lenne, ha kihúznád az ágyat a tv előtt, betennél egy filmet, csinálnál pattogatott kukoricát, s úgy filmeznél? " Mondom neki, ez sokkal jobban tetszene, ha más húzná ki az ágyat, más tenné be a filmet, s más csinálná meg a kukoricát. :lol: :lol: :lol: Frankónk előkészültünk, a Csillagok háborúját néztük. Egy ideig minden okés volt, kb 10 percig, mire azt vettem észre, hogy kitúrtak a helyemről, eszik a kukoricámat, s még a filmet sem hallom a folyamatos dumától :lol: :lol: :lol: :lol:

Tanulság: egy 3 gyerekes anya vagy ne feküdjön le amíg a gyerekek ébren vannak, vagy nevelje meg őket de rendesen :roll:

vicger
 
 


:D :D :D Tegnap óta érzem mocorogni a kisbabám!!! :D :D :D

Itt annyira esik az eső, hogy amikor begyújtottunk az összes füst visszajött a lakásba, úgyhogy kitárt ajtóknál, ablakoknál melegszünk :(

A gátmetszésről. Nagyon sok függ attól, hogy ki az orvosod. Van 1-2 az országban, aki az elsőnél sem vág minden esetben, de általában az elsőnél vágnak. Akinek nem szoktak hegesedni a sebei, az elég jól át tudja vészelni ( a fájdalomérzés teljesen egyéni), aki viszont hegesedik az egyetlen vágástól is szenvedhet egész életén át (mint én a második vágás után). Nekem "csak" 2 gátmetszésem volt, de azóta is kínlódok a hegemmel.
A gátat kettő hét alatt fel lehet készíteni a szülésre (persze a lazító torna, sok guggolás egész terhesség alatt, de végén főleg az is sokat használ). Tehát: orbáncfűolajba (piros) kell 1-2 csepp valódi rózsaolaj és ezzel kell U alakban masszírozni a gátat a hüvelybe is benyúlva ( ez még a hegemet is fel tudta lazítani). Apróság, bár talán nem mellékes, hogy én magamnak nem tudtam így, ezért a férjem kértem meg... :oops:

Kriszti, nekem az első gyerek születésénél kisebb volt a hasam, mint egy átlag hat hónaposnak... Ne aggódj, a baba mérete és a pocak mérete nincs összefüggésben! :wink:

Szép estét!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, de jóóóóóóóóóóó! Beindult a kistücsök! :) :) :) :)
Jól megeredt nálatok :shock:

vicger
 
 


Kriszti: :lol: :lol: :lol:

Anna: de jó :lol:

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Kriszti, nálunk is mindig ez megy :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?