Új privát üzeneted érkezett!

Gyed ismét. Most beszéltem a kvázi főnökömmel. Azt mondta, hogy szerinte tök felesleges kivennem a felgyűlt szabijaimat, s onnan menni tgyás-ra és majd gyedre, mert a gyed összege a szülést megelőző év jövedelme alapján számítják. őszintén szólva, lehet, h igaza van... azt is mondta, hogy úgy gondolja, hogy nekem a 2007-es év lesz irányadó, mert ugye 2008 januárjától vagyok gyeden. Szerintetek??

vicger
 
 


Floranan, nagy drukk a dokihoz :!: :!: :wink:

A tejbegríz jó ötlet, lehet, hogy holnap reggelire az lesz. Bár a héten megyek védőnőhöz mérlegelni, lehet, hogy addig csak light-os kajákat kéne enni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Manó, nagyon sajnálom, hogy ennyit kell rohangálnod és minden rád maradt.
Remélem nem nagyon sokáig maradnak anyudék.

Lánynevünk perceken belül megy priviben. Bár szeptemberig még lehet, hogy párszor át kell majd írni.

Én is elég sokat voltam eddig uh-on:
5 hét 5 naposan
7 hét 1 naposan
9 hét 5 naposan (de ez az én dilim volt, szívhangnézés miatt :) )
11 hét 3 naposan
+ az Istenhegyin a kombinált teszt: 12 hét 3 naposan

Hál Istennek a dokinak van a rendelőjében uh, így bármikor megnézhetjük.
Szerintem ártani nem árthat a babának, úgysem minden nap megyünk
:lol: :lol: + ugye az ikres kismamikat is gyakrabban nézik, amit úgysem tennének, ha a picikékre káros lenne az uh.
Vendég
 


3 X küldte el :twisted: :twisted: :twisted:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.23 17:58-kor.
Vendég
 

 
 

Szerkesztés :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Manó!
Akkor megnyugodtam, mert szeretnék fékeset, meg esővédőt, stb. :lol: és előre is köszönöm, olyan aranyos vagy, nem is tudom hogy fogom meghálálni! :wink: :lol:

Uh: én már nem is számolom mennyit voltunk, a lombik miatt 2 hetente mentünk...

KépKép
zsófikukac
 
 


Piciibo
Én nem rendeltem sose net-ről... szeretem megnézni, felpróbálni a rucikat...

Erika
Nekem is ma vették le az "AFP"-t. (itt a négyes tesztet csinálják)

Babcika
Addig nincs gond, amíg a lepény nem lóg rá a méhszájra...
Az első időkben hetente, 2 hetente jártam UH-ra... a doktoromtól mindig ki tudok kuncsizni egy "gyógypillantást" Bocikára :wink:

Manó
Jobbulást Mírának!
Üki... :cry: Kitartást neked!

Sex
Mi igen... :oops: :lol: :wink:
Vendég
 


És... rólunk...

Voltunk vérvételen (AFP+ általános vizsgálatok)
Beszéltünk doktorral is, és megkukkoltuk Bocikát... és valószínűleg rózsaszín lesz a szoba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Úgy néz ki, hogy egy Imola van a pocakomban :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


NA hello!!!!!!Megint sok idő volt visszaolvasni,sebaj.
Megint jegyzetelnem kellett Kép

Móka, hát igen sok pasinak kell a löket!!!! :lol:
Paradicsomi nászútatok volt!!! Én KÉTPÓ-n voltam."1 milliós kérdés":ismeri valaki?????

Floranan,azóta új van most épp vörös,mint látod:

Kép .

Boboka, a niki név nekem is nagyon tecc,hisz 2 tt az is!!!!!A takarítás innentől csak részletekbe,mert nem szeretnék még egy ilyen helyzetet.

Kriszti(vicger), :( nekem se írta dokika h merre van a lepény,de legközelebb megkérdem!!!!
Kaja :egy kamion se elég,szombat óta nem tudok jól lakni,szerencsére egy nap 4× kajálok,de mostanában nem érzem a kipukkadást,és 2×annyi belémfér,mint rég.

Manó,ez nem lehet egyszerű,de azért vigyázz magatokra!!!!

Háziorvos: Nekem tök jó a dokinő,mert szerdánként 9-10 között csak terhesrendelés van,plussz időpontra kell menni,nem kell sokat várni,plusssz telefonon kérhetsz recept írást,táppénzpapírt és aztán csak mész bekopogsz és megkapod az aszisztenstől!!!

sutimano76
 
 


Mabe!
Gratulálok a kis puncishoz!!!! :lol:

Süti!
Nagyon csinos vagy!!!! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Mabe, grat a kislányhoz! És ez már tuti? Kép?

Kép
kata05
 
 


Kép most nincsen, de jó sokáig moziztuk a Drágát és ez a gyerek olyan céda... csak úgy mutogatta magát :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Csak míg írtam a választ sokat írtatok.

Zsófi köszi,igyekszik az ember meg mutatni a kollegáknak,h van más ruhája is.Ez egy céges bulin készült!!!

Mabe gratula a kislányhoz!!!!

Móka jó ötlet a Balcsin talizás!!!!!Imádok ott lenni.Sajnos még nincs ott nyaralónk,de ha nyerünk a lottón az lesz az első!!! :)

Brumi,ha ilyeneket sütsz,akkor tali előrehozva!!!Holnap megyünk!!!

Kriszti rossz hírem van!!!A barátnőm gyedről ment szülni,dec.20 első baba,dec 18 második,és neki is a gyedből számolnak.A táppénz nem de a gyed jövedelemnek minősül!!!Remélem én tudom rosszul és a főnöködnek lesz igaza,de a szabi nem hiszem h segít,hisz min. 180 nap biztosításban eltöltött bejelentettséget néznek!


Ja védőnénire visszatérve,most 2 kiloval többet mért,mint múltkor (megjegyzem rossz a mérleg,mert a mienkén nem híztam).De nem mondott rá semmit!!!!

sutimano76
 
 


Uhsok hol vagytok??????
Vagy már Floranan van?

Mabe neked csak 1 babót ültettek be???

sutimano76
 
 


Én védőnénim mérlege is 6 kilóval :shock: :shock: többre van beállítva, ezt ők tudják is, ami alapból nem lenne gáz, de ha pl. császárnál kiskönyv alapján kapom az eda-t, akkor dupla ultra bálna mennyiséget fognak adagolni :lol: :lol: :lol: Így sem vagyok nádszál sajna, de azért nem szeretem látni a 6 kilóval többet a kiskönyvben, úgyhogy szépen ceruzával odaírom a valós adatokat mellé :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mabe, nagy gratula a kis nunishoz :lol:
Vendég
 


[quote="sutimano76"]
írta:
sutimano76Mabe neked csak 1 babót ültettek be???


3 embriót ülettek be... egy Imola lett belőle... :wink:
Vendég
 


[quote="boboka"] írta:bobokan védőnénim mérlege is 6 kilóval :shock: :shock: többre van beállítva, ezt ők tudják is, ami alapból nem lenne gáz, de ha pl. császárnál kiskönyv alapján kapom az eda-t, akkor dupla ultra bálna mennyiséget fognak adagolni :lol: :lol: :lol: Így sem vagyok nádszál sajna, de azért nem szeretem látni a 6 kilóval többet a kiskönyvben, úgyhogy szépen ceruzával odaírom a valós adatokat mellé :lol: :lol: :lol:


Szülőszobai felvételnél megmérik az embert...
Császárt meg inkább spinálban csinálják... és ott nem testsúly alapján adják a gyógyszert :wink:
(EDA-nál sem :wink: )
Vendég
 


Süti, tök jó a kép :wink:
Vendég
 


Mabe, én csak a tavalyi császáromból tudok kiindulni, persze ott sajna nem volt semmire idő. Ott nem mértek, csak mikor már be volt kötve az infúzió, jött az anesztes és mondta, hogy amennyire csak lehet pontosan adjam meg a kilómat.
Vendég
 


[quote="boboka"]M írta:bobokaabe, én csak a tavalyi császáromból tudok kiindulni, persze ott sajna nem volt semmire idő. Ott nem mértek, csak mikor már be volt kötve az infúzió, jött az anesztes és mondta, hogy amennyire csak lehet pontosan adjam meg a kilómat.


Én meg abból indulok ki, amit 3 éven keresztül csináltam... :wink:
Vendég
 


[quote="mabe86"]
írta:
mabe86Én meg abból indulok ki, amit 3 éven keresztül csináltam... :wink:


Ok, elfogadom :lol:
Vendég
 


Manó!

Én is csak a nemére várok, hogy vásárolgassak, mondjuk sokminden nem kell, de ha kislány... :D
Én örülük, hogy ki kell írniuk az árakat ilyen formában, van, amit elég nehéz lenne amúgy összehasonlítani (pl. a különböző kiszerelésű felvágottakat).
A pihenés rendben első gyereknél, de én nem tudom, mit csinálnék. Nyilván valahogy valamennyire megoldanánk (nincs nagyszülő a közelben), de olyan nem lehetne, hogy semmit nem csinálok, max. kímélőbb üzemmódban (nem én mosnék ablakot). Jó, azért annyira most sem panaszkodhatok, vannak fontos háztartási gépeim (mosogató- és szárítógépem is (bár ez utóbbi elég sokat fogyaszt, max. heti 1-szer használom)) meg egy szuper férjem. De azért van, amit a házasságunk kezdete óta mindig én csinálok (vasalás, fürdőszobatakarítás) ezt nyílván át tudná vállalni részben és van, amit meg én tudok, a párom nem nagyon (főzés).

Erika!

A szabijaidat mindenképpen meg kell kapnod, ha nem most, akkor majd a baba után járó járandóságok után. Én azért vettem most ki, mert a GYES nagyon kevés, a szabit GYES mellett is ki lehet venni. Engem nem az motivált, hogy mi alapján számolnak, mert ezt én nem is igen értem.
De ha te még GYEDen vagy, akkor az más, akkor lehet, hogy igaza van. Illetve ha 2009-ben szülsz, akkor is 2007 alapján számolnak? Miért?

Mabe!

Éljen a kislány. :):)

Már én is nagyon kíváncsi vagyok, remélem szerdán közelebb jutunk a kérdéshez. Fura, de eddig egyiknél se kérdeztük meg direkt, az 1-nél egy doki elszólás valószínűsítette, de csak az utolsó UH-n (apjára hasonlít), a 2-nál nem volt biztos, mert csak én tippeltem annak egy UH felvétel megnézésénél (akkor orvos nem mondta), a 3-at egyáltalán nem tudtuk, sőt nem is néztem meg a felvételeket és az UH-t sem figyeltem pont azért, hogy ne derüljön ki, 4. viszont a 12 hetes UH-n már félreérthetetlenül megmutatta (ott se akartam tudni, de nem gondoltam, hogy a 12 hetes UH-n már esetleg ennyire lehet látni, mindenhonnan azt hallottam, hogy még nem, meg nem is biztos, hát az volt :D).

Astrid

Kép
astrid
 
 


Mabe gratula Imolához! :) :) :) :)
Süti, én most is biztosított vagyok, és bőven megvan a 180 napom, hisz több év munkaviszonyom van, ami folyamatos. Most utána néztem a gyedről gyedre kérdésnek a neten, s több fórumon azt mondják, hogy újra számolják a gyedet, nem az előző gyedből vonják a 70%-ot.
Astrid, én kérdeztem, nem Erika :) Azért gondolja, hogy 2007 az irányadó, mert Ati 2008 januárjában született, s a gyedet a szülést megelőző naptári év jövedelméből számolják. S mivel szerinte gyedből nem vonnak gyedet, így az utolsó dolgozós évet számolják. Na, de ugye a fórumokon pedig azt írják ilyen szituban lévő anyukák, hogy a legaktuálisabb adatok szerint számolnak.
Holnap elvileg beszélünk a könyvelővel, akkor talán okosabb leszek :)

vicger
 
 


Hát remélem te jobban jársz,a barátnőm tuti kevesebbet kap most,mint az elsőnél.

Találtam képeket,viccest!
Kép
Ez nagyon fincsi,és csak az enyém!!!!Somlói!!!

Kép
Mondom CSAK AZ ENYÉM,NEM ADOM!!!!

Itt elég sz..ul nézek ki,tudok szebb is lenni!!

Kép


Saját készítésű kismamruhás képet tettem fel a picasan a mappámba!!!

sutimano76
 
 


Süti nagyon jól néztek ki!!!! Te is, és a somlói is :)

vicger
 
 


Sziasztok!

Kriszti itt olvashatsz a gyedről:

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/ ... C3%8DJ.PDF

A gyed alapja a 2009 évi jövedelem lesz, mert 2010-ben fogjuk igényelni.
Vendég
 


Süti nagyon klassz a ruci!!!!!!!! Nagyon ügyes vagy!!!!

vicger
 
 


babus köszönöm, de az alapesetekkel teljesen tisztában vagyok, csak most még mindig az a kérdés, hogy a mostani 56 ezer forint gyedem lesz a jövedelem amiből számolják majd Csöppke után a járandóságot, vagy a 86 ezer forint ami a munkabérem.

vicger
 
 


Kriszti!

Bocs, nem figyeltem eléggé.
Ez viszont tuti nem így van, nekem e szerint még 1999-es jövedelmem lenne a mérvadó én azóta GYEDen, GYESen vagyok vegyesen (2002-ben voltam 2 hónapig kivett szabin). És ahogy én néztem a bérpapírjaimat, nekem az aktuális szerződött béremből számolnak (ami kicsivel kevesebb, mint a min. bér kétszerese) és ez egész biztos, tehát egyrészt amikor a közalkalmazottaknál megcsinálták a diplomás kétszereses min. bért, akkor azt is követték, illetve a közalkalmazotti táblán belüli besorolásaimat (akkor is átsorolnak, ha nem dolgozom, csak munkaviszonyom van).
Én úgy olvastam (de majd kijavítasz, ha nem így van, ha beszéltél a könyvelővel), ha nem dolgozol, hanem úgy, mint én GYESről, GYEDről mész szülni, akkor a szerződött béreddel számolnak, de max. a kétszeres min. bérrel.
És én tuti többet kapok, mint az elsőnél :D.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Köszi Kriszti,de a nővéremé az érdem.
Valamiért nagyon bejönnek a retrominták!!!

sutimano76
 
 


Kriszti az én értelmezésem szerint a gyed nem lehet alapja a következő gyednek, mert abból nem vonnak egészségbiztosítási járulékot. Nézd meg a 4. oldalon mit írnak. Szóval én a szerződés szerinti bérre szavaznék.
Vendég
 


Kriszti és mindenki akit érint,ezt a szülőklapján találtam,konkrét példa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Szakértő válaszolt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kérdés
Kedves Judit! Helyzetem a következő. Jelenleg kisfiammal GYeden vagyok. 2009.01.24 én tölti be a két évet. Másik kisfiammal mindenórás kismama vagyok. Munkaviszonyom fennáll, szeretnék Tgyáson, majd gyeden lenni. Igazából a részletekben vesztem el. A munkahelyemen kívűl, mit, kihez és mikortól kell bejelentenem? A tgyásnál újra az eredeti fizetésemet veszik alapul? (150 eft. volt.) Válaszát előre is köszönöm.
Válasz:

Gyedbe szülés

Kedves Edit.
A munkáltatójának kell bejelentenie a Tgyás igényt és eljuttatni hozzájuk az igényhez szükséges iratokat.
A családi pótlék, anyasági támogatást Önöknek kell intézni a Magyar Államkincstárnál. A születési anyakönyvi kivonatot már másolatban is elfogadják, ezért lehet, hogy postán a legkönnyebb, ezeknek az intézése. A honlapjukon letöltheti a nyomtatványokat.

A Tgyás alapja mivel nem lesz 180 napi jövedelme az irányadó időszakban ,max a minimálbér kétszerese lehet. 2009-ben 143000.- Ft.

Üdvözlettel S. Puskás Judit


2009 Január 16.

sutimano76
 
 


Ó csajok, megvilágosodtam, köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!! cuppantós figura :D
s meg is nyugodtam, nem kicsit :)
babus, igen, gyanús volt, de abban nem voltam biztos, hogy milyen járulékok terhelik a gyedet.

vicger
 
 


Hahó, megjöttünk!

A lényeg, minden okés!

Viszont annyira rossz ledvem lett, mert az amúgy is mufurc dokim szerintem klímaxol, mert átlagon aluli volt a stílusa :evil:
Nem láttam az ultrahang képét (hasi), pedig mindig megmutatja, most felém sem fordította, képet sem kaptam. Külön kérésre hajlandó volt visszakapcsolni, és megmutatta Csokit. Én örültem, amikor mutogatta a testrészeit, kiszaladt, hogy "de jó, akkor jól van". Erre közölte, hogy: "én nem tudom, hogy hogy van, csak kérte, hogy mutassam meg és megmutattam, mozog és nől". :evil: :( Persze azt sem tudom, hogy esetleg tudni lehet-e a nemét. És utána is tök bunkó volt, és a végén közölte, hogy, ja, nem tudja, hogy mondta-e, de nem szerencsés a szülés időpontja, mert ha hamarabb szülök, akkor nem biztos, hogy ott lesz, mert az éves szabija idén aug vége szept eleje, és utána is vannak kongresszusok, szóval nem tuti, h kísér a szülésnél. És nincs állandó helyettese, mert majd valaki, aki ráér... Azt hittem lefordulok.... finom lesz, utolsó hónapban valaki X (vagy X-ek) lesz(nek) velem?

Én nem azért fogok Kistarcsán szülni, mert kilométerhiányom van, hanem miatta, de ha éppen nemtomhol lesz, akkor minek menjek ki Budaörsről? Most váltsak vagy bízzak a jó szerencsében? Ha legalább valami fix helyettese lenne, aki átvesz :( :( :( Asszem erre még visszatérek vele.

Totál rossz kedvem lett.... be is mentem gyorsan a MOM Parkba vígasztalódni, vettem pár apróságot (pl. mogyorós Milka, csokipelyhes-banános joghurt, bimbóvédő krém, stb...) DE AKKOR IS :evil:

Bocsánat, hogy így puffogok, csak ez most kiakasztott...

floranan
 
 


Manó, kitartás és jobulást!

Süti, csini vagy, jó a hajad, a világosabb színek jól állnak!

Mabe nagy Gratula a szép nevű kislányodhoz!!

floranan
 
 


floranan elhiszem, s megértem, hogy rosszul esett a viselkedése. Reméljük valóban csak rossz napja volt, s legközelebb már újra a régi lesz!
Örülök, hogy kicsi Csoki jól van és növöget!!! :) :)
Szerintem a doki lecserélésével várj még egy kicsit, hátha visszatér a régi önmaga!

vicger
 
 


[quote="vicger"]f írta:vicgerloranan elhiszem, s megértem, hogy rosszul esett a viselkedése. Reméljük valóban csak rossz napja volt, s legközelebb már újra a régi lesz!
Örülök, hogy kicsi Csoki jól van és növöget!!! :) :)
Szerintem a doki lecserélésével várj még egy kicsit, hátha visszatér a régi önmaga!


A stílustát ismerem, mondjuk ma túllőtt, a lecserélésen azért gondolkodtam el, mert több mint 10 éve tűröm a morcosságát, mert szakmailag 100% bízom benne, elmegyek Kistarcsáig szülni miatta, és akkor lehet, h nem lesz ott???? És láthatólag nem izgatta, de még kiderül... mindenkinek kell a szabi, nem ezzel van a baj, csak keressen akkor megoldást. Meglátom mit mond legközelebb, mondjuk az a 18. hét után lesz. Igazából annak örülnék, ha valamelyik régi kollégáját ajánlaná helyettesnek, aki valahol itt Pesten van, mert egy vadidegen miatt nem biztos, h kimennék Kistarcsára.

floranan
 
 


Floranan,de jó h minden okés.Elég rossz lehetett.De ő is ember,talán ma rossz napja volt,vagy összejött pár éjszalai szülés és fáradt volt,vagy magánéleti gondja is lehet.Szerintem ne várj az orvos cserével,mert ha már most közölte,h szabi,meg kongresszus tényleg nem számíthatsz rá.Én nem várnék!!!!Legyen időd megismerni egy-két új dokit és kiválasztani az utódot,akár ahol laksz, akár kistarcsán.

sutimano76
 
 


[quote="sutimano76"]F írta:sutimano76loranan,de jó h minden okés.Elég rossz lehetett.De ő is ember,talán ma rossz napja volt,vagy összejött pár éjszalai szülés és fáradt volt,vagy magánéleti gondja is lehet.Szerintem ne várj az orvos cserével,mert ha már most közölte,h szabi,meg kongresszus tényleg nem számíthatsz rá.Én nem várnék!!!!Legyen időd megismerni egy-két új dokit és kiválasztani az utódot,akár ahol laksz, akár kistarcsán.


Persze, körbenézek azért vészhelyzet esetére...

Tud valaki jó dokit, aki egy nem túl gáz kórházban van Pesten? :)

floranan
 
 


Vicger Kriszti, nagyon szép a családod, édesek a gyerekek!!

floranan
 
 


Mabe! Gratulálok a kiscsajszihoz! :)
Én is voltam UH-n. Minden rendben van hála az égnek!!! :)
Most épp nem tudta megmondani a doki, hogy fiú-é v. lyány, pedig 12 hetesen azt mondta még, hogy 80% fiú!!
Na mindegy, azt mondja a köv. UH-n (kb. 1 hónap múlva) már tud biztosabbat mondani. A méhszájamat is megnézte, azt mondta rendben van. A kiskönyvbe meg azt írta, hogy CRL: 93 mm. Úgy nő ez a kis magzat, mint a gomba!! Csak nőjjön is!! :)
Most nem volt időm minden hozzászólást elolvasni... :( Fáj a hátam is..

Jóéjt!!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Viktor már teljesen jól van!!!! :)

Mabe gratula a kislányhoz! :)

Süti szuper a kismamaruci! :)

Raktam fel pár képet külön albumba... :)
Próbáltam átmásolni azokat is az új albumba amik eddig már fent voltak... de nem jártam sikerrel... :( újabb feltöltéshez most nincs energiám... :oops: :oops: :oops: :oops:

Jó éjt! :)
vikiviktor
 
 


Vikiviktor, jó képek!!!!

floranan
 
 


Vajon kibírom egy hónapig UH nélkül?? Ma alig láttam :S Még 4-5 hét a következő....

floranan
 
 


Floranan!

Én úgy vagyok, hogy ha fizetek a dokinak, akkor elvárom, hogy emberi stílusban beszéljen hozzám. Hiába fáradt, a stlílusa akkor sem mindegy. Pláne egy érzékeny kismaminál. A barátnőm pont ilyen helyzetben van, mint te, szakmailag nagyon csúcs a doki, de iszonyat bumburnyák. Ő sem tudja, mi legyen, de sokszor sírva jött haza a rendelésről.

Gyed: utánajártam alaposan, sajnos hiába akarja a munkáltatóm, hogy ne menjek tp-re, ha egyszer a doki kiír, nincs beleszólása. Ráadásul csacsiságot mondott, amikor a suli szar anyagi helyzetére hivatkozva mondta, hogy vegyem ki a szabijaimai, mert azt is neki kell fizetni, az 100%,és jún.18ig kitart, a tp. meg 75% és neki csak 15 nap. És hab a totrán, hogy a párom meg aszülésig igénybe veheti Fannira a gyes-t.

Süti!

Jók vagytok (te is és a somlói is)

Mabe!

Gratula Imolához!

Peppino!

Gratula az uh-hoz!

Kép
arvaerika
 
 


Süti!

Hol lehet ezt a nőcit elérni, aki válaszol Gyes-Gyed ügyben konkrét kérdésekre??????

Kép
arvaerika
 
 


Jó reggelt! Harmadik napja kukorékolok hajnal óta :(

Most még a dokin is agyalok!

Mit tudtok a Szent Imre Kórházról????

floranan
 
 


[quote="arvaerika"]F írta:arvaerikaloranan!

Én úgy vagyok, hogy ha fizetek a dokinak, akkor elvárom, hogy emberi stílusban beszéljen hozzám. Hiába fáradt, a stlílusa akkor sem mindegy. Pláne egy érzékeny kismaminál. A barátnőm pont ilyen helyzetben van, mint te, szakmailag nagyon csúcs a doki, de iszonyat bumburnyák. Ő sem tudja, mi legyen, de sokszor sírva jött haza a rendelésről.




Erika, én is így vagyok, sírni mondjuk még nem sírtam, inkább anyázok!! A barátnőd kitalált már valamit a helyzetre? És mióta jár hozzá? Én vagy 12 éve, és úgy voltam vele, hogy a szülés miatt, mert az egy nagy lépés... erre tessék.

floranan
 
 


Floranan!

Kórházat keress először mindenképpen. Mert ahogy a dokid nem biztos, hogy ráér, úgy bármelyikünk dokijára igaz lehet, hogy épp aznap nem tud bejönni, és akkor a kórházi háttér nagyon fontos.
És egy jó kórházban keress utána jó dokit.
Egyébkétn az is gond, hogy jó, hogy most még tudod viselni a dokid hangulatát, de vajon szülés közben is abban a lelkiállapotban leszel? Sokszor sokkal érzékenyebb lesz az ember, minden kis beszólás rosszul eshet (ha apás szülés lesz, párokat tigrisszerepre beizzítani! :D:D).
Kórházakról a kórházas topikokban kérdezz utána.
Ja, gratula az UH-hoz, mert azért a lényeg a lényeg, hogy Csoki jól van, növöget! :):)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Floranan,Szent Imréről, kórház nagyon szép, de az ellátás állítólag elég gyatra, de mindenhol vannak hibák.
De Kistarcsa és a Szent Imre elég messze van egymástól. :roll:
Egyébként én is váltottam dokit most....ezt mindenki maga érzi, nekem elvárásaim vannak. :oops:

Erika, itt kapsz választ:

http://forum.index.hu/Article/showArtic ... a=88792896

Kép
kata05
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?