Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gyorsan bekukkantottam ide hozzátok, rengeteg szép alkotást láttam ismét. Hamarosan én is nekilátok életem első művének, csak még valami ari szalvétát kell keresnem hozzá.Aztán jövök élménybeszámolni, mit bénáztam el Kép.
Krémessztorik "érdekesek" lehettekKép.



Anita
anita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm szépen a jó tanácsokat. Kép

Az én konzervnyitóm sem recésen "hagy nyomot",csak van egy kis éle és félek, hogy Tibci belenyúl és elvágja a kezét.

Íme a mai alkotásaim, az én két Tibicsokimnak (a kisfiam és a férjem):

bohócos kép:
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=2135&page=4&image=42566

hűtőmágnes:
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=2135&page=4&image=42567


Jó éjt! Timi
tibcimami
 
 


Anikó!
Elhiszed, hogy én is ezt vártam már egy hete? Tényleg nagyon szépek és mégegyszer köszönöm!!!

Kiságy: szuper!KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Persze ha Dóri csinálta volna, már nem tartanám ilyen mulatságosnak.Kép

Sajna lakkozásnál tényleg le kell előtte mázolni az egész felületet ragasztóval. Ezer bocs, hogy nem szóltam, de eszemben sem volt. Pedig én is jártam így egyszer.KépKép

Koda!
Én a Tescoban vettem. Álmennyezet.Kép

Timi!
Nem jó a link.
Legközelebb ne akkor másold ki a linket amikor szerkeszted az albumot, hanem lépj ki a szerkesztésből.

Tehát:
a bohócos kép

itt pedig a hűtőmágnes

A hűtőműgnesre, hogy raktad fel képet? Dekupázzsal?
Bohócos is nagyon tetszik.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

 
 

Timi!

Nagyon tetszik a bohócos, ügyes vagy!!Kép Csatlakozom Katához: hogy tetted rá a kisfiad képét a hűtőmágnesre????

Jubi

UI: mindenkit nagyon sajnálok a szétkent, szétmorzsázott kiságyakért, gyerkőcökért (persze utólag már jó poén) Én nem emlékszem egyik fiúval sem ilyen sztorira, mi valahogy kimaradtunk belőle....most meg már nagyok hozzá (hál' Istennek) Kép

Szép napot mindenkinek!!Kép
Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Szép jó reggeltKép

Megint annyi szépet csináltatok, hogy csak úgy csöpög a nyálamKép

Ánizs,
a profilomban lévő emailcímre küld már el légyszi a pontos címed, hogy megdobhassalak a tulis szalvivalKép

Anikó,
hm gondolom alig kaptál ideggörcsöt amikor megláttad a kiságyat, de egy ennyire csodálatos kis leányzóra nem lehet komolyan haragudni. Nagyon szép a lányod.
Gratula a cserepeidhez is, nagyon szépek. A decopraglakkal én is igy jártam amugy, ahol lekentem ott világosabb maradt a festék a lakkozáskor, segiteni már nem tudtam rajta, egy kis kerete lett a virágoknak.

Nah megyek gyorsan mig manó alszik kifestek egy két hütőmágnest.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


sziasztok
figyu

a bolti deko ragasztó/lakkot kell higítani?
ha igen mennyire?

ircen vagyok

koda!!! msn!!!!!!!
plíz!

drezsy
drezsy
 
 


Manó!
Hova lettél az irc-ről? Szó nélkül itt hagytál! Haragszol valamiért?

Ági!
Jó hogy itt vagy! Már azt hittük eltűntél!

Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Drezsy,

én nem higítom, hanem egy másik ügedcsében van víz, és néha abba mártom az ecsetet.

Zsm,
dehogy hagytalak, csak eddig apa is garázdálkodott, így csak egy pillre tudtam, drezsyt kerestem, hogy válaszoljak, aztán meg itt kellett hagynom a gépet, de mostmár lefeküdt az uracskámKép, és erre, sehol senki.Kép

manóka

manóka
manóka
 
 


Drezsy,
én ott vagyok a mircenKép beszélő a nickem: etetésKépKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


SziasztokKép

JubiKép Ezt ma láttama papírboltban. Igaz nem szalvéta, de nem is annyira vastag papír.(csomagoló papír) A mérete: 29x20,5 cm. Csak gondoltam hátha kellene. De ha nem, nem gond. vettem azért 2 db-ot, hátha másnak is kelleneKép

Koda


http://babanet.hu/album/albumimages/1776/42689.jpg

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


SziasztokKép

Mai remekművem:
ilyen volt: http://babanet.hu/album/main.php?album=2190&page=1&image=42690

ilyen lett:
http://babanet.hu/album/main.php?album=2190&page=1&image=42691

http://babanet.hu/album/main.php?album=2190&page=1&image=42692

http://babanet.hu/album/main.php?album=2190&page=1&image=42693

Sajna webkammal nem tudok élesebb képet csinálniKép
amire kivagdaltam azt a sok katicát azt hittem hogy letellik a naptárKép Mondogattam is közben, hogy katica, katica, matricaKépKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Kata!
Köszi megfogadom a tanácsod, legközelebb majd jobban figyelek. Kép

Hűtőmágnes készítése
Hozzávalók:
1 nagyobb méretű mozaikkő
1 fénykép
1 mágnes
1 pillanatragasztó
1 kis darab átlátszó öntapadós fólia vagy tapéta (elhagyható)
és valami amivel "zsírtalanítani" tudod a követ.

Előszőr is megtisztítjuk a követ, és egy pici pillanatragasztóval bekenjük. Ráhelyezzük a már előzőleg méretre vágott fényképet és jó erősen rányomjuk, hogy kimenjenek belőle a buborékok, és a ragasztó vékony rétegben legyen a kép és a kő között. Közben izgulunk nagyon, hogy nehogy a kőhöz ragadjunk mi is. KépKépKép
Miután a ragasztó megszáradt (és levágtuk magunkat a kőröl) a kép hátulját bevonhatjuk az átlátszó tapétával (ez nem fontos, én például kihagytam, de szerintem sokkal szebb úgy és talán jobban bírja a gyűrődést), majd utolsó lépésként a kép hátuljához ragasztjuk a mágnest.
Szem előtt tartva a fenti problémát. Kép
Végezetül pedig gyönyörködhettek legújabb alkotásotokban. Kép

Nem is gondoltátok volna, hogy ilyen könnyű igaz?
hihihi
Figyeljetek a kőre, hogy ne legyen nagyon buborékos, mert akkor nem les olyan szép.

üdv. Timi
tibcimami
 
 


Ezek ma készültek: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/k_t_gyerek_k_p.JPG Nem vagyok ám infantilis! És most bőbeszédű sem...

Joccakát:JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!

Most tapsolok! Nagyon tetszenek, olyan ügyes vagy!

Ágiboszi!

Milyen ötletgazdag vagy, én is feldíszítem a kukáimat...(bocs, hogy ellopom az ötletedet).
Jó a macis tengerpartos képed is!

Anikó
naspolya
 
 


Sziasztok!

Timi!
Köszi a leírást!Kép

Ági!
Szuper a katicásod.Kép Sokáig tartott kivágni??????? Láttad már a konyhámat? Csak súgom mellé, hogy a fűszertartóim is ilyen katicával vannak kidekorálva.
3 db nagy = 3x4 katica
3 db közepes = 3x4 katica
6 db kicsi = 6x2 katica
+ a konyhaszekrény, + a virágcserepek.KépKép
Szerinted ettől kezdtem el őszülni?????KépKépKép

Jubi!
Mi van veled?Kép Pedig olyan szép napsugaras képeket csináltál.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Hát, ennél depressziósabb hangulatú képekre jelenleg képtelen vagyok Kép Egyébként csak álmos voltam...én inkább pacsirta tipus vagyok, nem pedig bagoly, mint sok topiktársam Kép

Koda!
Kérhetném akkor én az egyik autós papírt? Van is egy olyasmi méretű fakeretem, már csak a hátuljának kellene kitalálnom valamit...ARanyos vagy, hogy gondoltál rám !

Szép napot: JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


SziasztokKép

JubiKép
Ezek sa képecskék tökéletesk!!!! Nagyon teccccikKépKép
Az autósat akkor természetesen küldöm. Szerencse, hogy találtál neki keretet. Gondoltam, hogy megoldod valahogyKép

Ági, KataKép
Nekem is azon járt az eszem, hogy hány napig vágtatok katicákatKépKép és hogy rá tudtok -e még nézni katicákra?Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


SziasztokKép

Kata,
szerintem tuti, hogy ettől őszülszKépKépKép Legjobban a csápjait utáltam kivágni, négynél sikerült is ragasztáskor letépnem, mit szenvedtem mire visszaaplikáltam ráKép
3 teljes szalvit használtam fel, az ugyebár 48 katicaKépmég jó hogy volt amit levéllel együtt raktam fel, azt legalább nem kellett egyesével kivágniKép

Anikó,
hajrá, nem jogvédet az ötlet. Én is egy csomó ötletet belőletek merítekKép Mikor megvettem a szennyestartót, akkor már elhatároztam hogy valamivel kidekorálom, volt több fajta is a tartóból, de ez az átlátszó volt a legolcsóbb 999 Ft, a többi ami már szines volt az egy ötszázassal többe került. Így szerintem meg már megfizethetetlenKépKép katicástólKép

Jubi,
tök arik a képek, a keret amit használsz az ugye koktél keret? vagy más?

Koda,
fél napig vagdaltam, a másik felében meg ragasztottamKép Annyira bátor még nem lennék, hogy az egész konyhát kidekoráljam veleKép Meg bevallom, hogy a konyhabutorom úgy tetszik ahogy van, helyette majd a gyerek sarkot fogom kipingálniKép

Megyek és kezeim áldozatául ejtek egy konzervdobozt, nah mi lesz belőle?KépKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ágiboszi! Címet küldöm emilkében!
Jubi! Megint csak ámulok-bámulok! Hogy Te miket találsz ki!!!
De mindenki nagyon kreatív!!! Én meg lustálkodom szabadságom idején - ezt nem kell komolyan venni!- takarítás, padlás lomtalanítás, egy kis gipszöntés, stb. Jövő héten már dolgozom, akkor naprakész leszek belőletek!!!
anizs007
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, bár mostanában inkább csak olvasó üzemmódban, ill. gyönyöködő üzemmódban.
Lányok! Gyönyörű, amiket csináltok. Egytől egyig, nem győzöm csodálni (és irigyelni)KépKép

Manóka!
Húsvétod csodás lett. Ügyi vagy!

Jubi!
Hogy csinálod a cserepeid festését? annyira tetszik az alap festés!!!
Leírnád nekem!!!

Ha minden igaz ma megcsinálom az albumomat, és akkor megmutatom a munkáimat!!!

Szép napot mindenkinek!!

Era

Era
Kép
era75
 
 


Ági!
A kis képek keretének a belseje 5x5 cm, és az egész keret úgy ahogy van, keretestöl együtt akkora, mint egy koktélszalvéta (12x12 cm).

Erika!
Nem tudom melyikre gondolsz, mert kétféleképpen készültek. Volt olyan, amelyiket úgy készítettem, hogy lefestettem egy színnel kívűl-belül a cserepet, két rétegben, a rétegek közt kivártam a száradási időt. Azután vettem egy papírzsepit vagy papírtörlőt, összegyűrtem, belemártottam egy másik színű festékbe, ami csak kicsit volt vizezve és jól összepacsmagoltam vele. Miután ez megszáradt gyűrtem egy másik papírtörlőt és egy harmadik színnel ugyanígy bepacsmagoltam. (Ezek készűltek így: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/k_t_narancsos_cser_p.JPG)
A másik módszer: lefestem egyszínűre kívül belül, ugyanúgy mint az előzőnél, azután viszont vizes szivaccsal kenem össze egy másik színű festékkel (ill. két különbözővel, mint itt is: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/sz_ll_s_cser_p.JPG), vagy egy kis arannyal, mint itt: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/aranyos_cser_p_egyik_oldala.JPG.
A papírtörlős egy kicsit durvább felületet ad, a szivacsos finomabb.
Remélem tudtam segíteniKép

JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!

Köszönöm a részletes leírást! Kép
Annyira tetszenek ezek a cserepek!!!!!


Nektek is elújságolom, hogy Anna egy pár napja önállóan jár!!!És ideges lesz ha véletlenül seggre csücsülKépKép
Most épp a virágomat tépkedi....megyek is.

Era

Era
Kép
era75
 
 


Era!

Gratulálok Annának, nagyon korán kezdte!
Kép
Várom már a munkáidat!

Anikó
naspolya
 
 


lányok,ha egyszer eröt veszek magamon és nekiállok dekupálni mondjuk a fürdöszoba csempéjét(mert marha jó az a vizi világ:-) ),na és elrontom,azt le lehet szedni valahogyan?
ispiláng
 
 


Zsm,
köszönöm szépem megjött a pakkodKépKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok,
most néztem be ebbe a topikba először, graulálok, annyi szépet láttam!
Segítenétek nekem? Én is szeretném elkezdeni a dekupálást de nem nagyon tudom hogy is érdemes. Utánaolvastam a neten de zsong a fejem, mindenki más ragasztót és egyéb kelléket javasol. Holnap szeretnék elmenni dekorboltba, adjatok légyszi pár tippet, mivel érdemes felszerelkezni!
A gipszképekhez házilag gyártjátok a gipszalapot? Milyen festékkel festitek színre? A szalvétából a mintát ki kell vágni vagy mehet rá úgy ahogy van háttérrel is, ha szép úgy egyben?
Bocsi a sok kérdésért de a környezetemben senki nem gyárt ilyesmit ezért Benneteket kérdezlek.
Előre is köszi
Ági
Vendég
 


szia Ági, üdv itt

van egy javaslatom!
nemrég jött 2 új csajszi, szinte ők is az alapoktól kezdik. és ugyanolyan tanácstalanok voltak mint te
nekik pár nappal ezelőtt elég részletesen leírtuk mit hogyan.
a topik elején van olyan hogy archív
na onnan két irást keress ki.

mondom kiét, és mikori a hozzászólás:

egyik: ápr.10 20.39, Koda
másik: ápr.10 20.45, Drezsenyák Anita

ezeket keresd vissza, ha van még kérdés, gyereKép


most fényképezem amiket csináltam a napokban
többek között a sokat emlegetett szafarisokat
mindjárt jövök velük és mutitom

drezsy
drezsy
 
 


nah
szal

lassan felkerülnek végre a képekKép
drezsy
 
 



Drezsy!
Irigykedem!
Nagyon jók lettek a munkáid!
Anikó
Kép
naspolya
 
 


Drezsy,
nagyon szépek a képeid! A választ köszi, visszaolvastam, azt hiszem a lényeg megvan. Ami még kicsit homályos: ha gipsz alapot akarok önteni, akkor ahhoz forma csak hobbiboltban kapható vagy van az is festékboltban? És gipszet milyet érdemes és szintén honnan? Egyáltalán az alapot Ti is magatok készítitek, vagy megveszitek? Másik: a gipszalap ugye magában fehér. Ha fehér alapszín megfelel, akkor azt végülis nem is kell átfesteni, ugyi? Vagy szebb ha kap egy festékalapot?
Bocsi......

köszi

Ági
Vendég
 


Szia ÁgiKép


A formát általában hobby boltban lehet kapni.
A gipsz legyen model gipsz.
Szerintünk jó fajta a Horváth és a Németh nevű gipsz. Kiszrelése: 2 és 5 kg. Nagyon olcsó! 2 kg kb 130-160 ft.-!!!KépKép
Ezt háztartási és festék boltban kaphatszKép
Mindig mi öntjük az alpot. Nekem kb 15 db formám van. Ezekből válogatokKép
Ha kiszárad a gipsz (kb. 2 nap) szép fehér lesz, nem kell lefesteniKép

Remélem segítettemKép


DrezsyKép

Nagyon szuper lett a kép!!! És a toolltaró is és a minden amit csináltál!!!!! A szafaris a nagy sablonnal készült????? Mi az akasztód??

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda,
szupergyors voltál a válasszal, köszi!!!

Jó éjt

Ági
Vendég
 


SziasztokKép

Nah látom hirtelen többen lettünk ÁgikKép

Lányok kiprobáltam a müanyaglapos technikát ragasztáskor, állati jól bejött, csak azt sajnáltam hogy nem az elején csináltam rögtön a ruháskosárnál, mert akkor az összes nagy rész szép gyürödésmentes lett volna, de mostmár tudom a titkot és ez a lényegKép)

Mindenkinek szép jó éjszakát

Boszi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


mi a lényeg???


Koda!
a szafaris nagy sablonnal készült... de nem általamKép
a virágboltos csajszitól vettem, aki megrendelésre önt a kért sablonjaiból
ez spec.400 ft volt/db. de nem sajnálta belőle az anyagot, és nagyon szépen megcsinálta.
az akasztó:
az meg saját kellék - olyan zöld drót, amit a virágok szárainak a merevítésére használnak.
abból rakott bele kettőt. ennyi

drezsy
drezsy
 
 


ÁgibosziKép

Én is pont akartam kérdezi, hogy most mi legyen az ÁgikkalKép De te ügyesen megoldottadKép

ÁgiKép
Szívesen a gyors választKép
De Derezsy rögtön meg is hazuttoltKépKép Most kivételesen nem ő öntötte a nagy kép alapjátKép Bár ha lenne neki olyan, akkor biztos ő gyártaná le Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Ági!
Én mindig lefestem a gipszalapot, akkor is ha jó a fehér szín, átfestem egy-két réteg fehér diszperzittel, szerintem így szebb. Persze biztos a Kodáé is nagyon szépKépKép Még annyi, hogy nagyon kevés ragasztó kell a szalvéta alá, hogy ne ráncolja be, és a maradék gipszet nehogy a lefolyóba öntsd, mert hosszú távon eldugítja. Inkább várd meg míg megszárad a keverőedényben (ami praktikus, ha műanyagból van), száradás után egy kicsit nyomogasd meg az edény oldalait, a gipsz megrepedezik benne, és ki lehet dobni a kukába. Hát ennyi jutott még eszembe az alapokhoz, de kérdezz bátran. Ja, és ne feledd belerakni az akasztót, mielőtt megkötne a gipsz!!!Kép

Drezsy!
Nagyon jókat alkottál, már éppen kérdezni akartam, hogy mi van a virágos kaspóval, és az esernyővel, amiről beszéltünk. Tényleg, mi van az esernyővel? Nekem legjobban a baris ceruzatartó tetszik!!Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


hali

Jubi!
esernyő téma kilőve... most rendeltetésszerű használatba van... hála ennek a szép tavaszi esőnek.
KépKépKép

drezsy
drezsy
 
 


SziasztokKép

Ezt csináltam a héten. Ebben aztán van minden: levegőre száradó gyurma, dekupázs, szalvéta, keresztszemes, fakeret, festés...Kép

http://babanet.hu/album/albumimages/1752/42924.jpg

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Igazából inkább ilyen a kép kerete:

http://babanet.hu/album/albumimages/1752/42926.jpg
Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!!
Hát ez gyönyörűséges!!
Elküldenéd a mintáját mélben??

Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Drezsy!
Gyönyörű dolgokat csináltál!
A szafarisok nagyon-nagyon klasszak lettek!KépKép

Koda!
A Te vegyesed sem kutya!Kép Nagyon ügyes vagy!

Zsu!
Te nagy k.szemező! Képzeld a héten láttam a k.szemes katicás asztalterítőmet, amit anyukám csinál nekem. Ha Te láttál csodálatosat...Kép

Én is kreatívkodtam a napokban:

Virág vázában:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1660&page=4&image=43049

Rózsák:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1660&page=4&image=43050

Füstölő tartó:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1660&page=4&image=43051

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


SziasztokKép

Zsu, köszönömKép
A mintát természtesen küldöm! DE NAGYON VIGYÁZZ!!!! A minta nem színhű. A felét magam találtam ki. Amit ő a mintán zölddel jelöl, az igazából eredetileg inkább sárgás. Ami rózsaszín, az meg inkánn sötét fahéj barna. Nagyon béna a minta. De lestem az eredetiről. Majd meglátodKép
Ja, Acrobat Reader kell, hogy meg tudd nézni. Ha nincs nektek, letölthető a netről ingyen.

KataKép
Minden amit csináltál, gyönyörű, és olyan kiforrott. Amikor rájuk néztem, olyan harmónikaus volt mindegyik. A nagy rózsa fogott meg a legjobban. Na, az jó tudományos volt:o A rózsaszín alap miből van kutyulva? Már ha rózsaszín egyáltalán?Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Kata!

Légyszi írd le nekem, hogy csináltad az 5-ös képen lévő bébiételes üvegeket.
Én teljesen kezdő vagyok még, de iszonyúan tetszenek a műveitek. Szeretnék megtanulni néhány dolgot (ha segítenétek egy picit) : )

Köszi,
Zümmöcske
zümi
 
 


Sziasztok!

Én csak ámulok-bámulok és lopom az ötleteket... Kép én mikor leszek ilyen ügyes? Este megint alkottam két képet, de nem vagyok megelégedve vele Kép

Tudnátok ötletet adni nekem, hogy az alábbi szalvétából mit tudnék készíteni, az én drága férjemnek?
http://babanet.hu/album/main.php?album=2135&page=4&image=43089

Előre is köszi!

Timi
tibcimami
 
 


Sziasztok!

Mai munkám eredménye e két ceruzatartó:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1900&page=3
http://babanet.hu/album/main.php?album=1900&page=4
Nem nagy durranás, de bababiztosnak készült. A tetején levegőn száradó gyurmával zártam le az élesnek tűnő részt.
Különösen ajánlom Áginak, köszi!

Kata!
Tényleg szépek a képeid.

Koda!
Hol használtál gyurmát? a dekup. alatt?
Nagyon tetszik amit összekombináltál!

Anikó
naspolya
 
 


Sziasztok,
túl vagyok az első próbálkozáson. Vettem dekupragasztót és megpróbáltam egy szalvétát egy műanyag dobozfedélre (próbaképpen) dekupálni. Valamit biztosan elszúrtam, mert annyira tele lett icipici ráncokkal...jobban elsimítani nem tudtam, mert helyenként már feslett a szalvéta. Van valami tippetek hogy mit szúrtam el? A ragasztóra mondjuk nincs felsorolva a műa. felület mint megfelelő alap, lehet hogy ez a gond? Most még majd megpróbálkozom mással is.
Anikó és Kata, megnéztem a munkáitokat, annyira szépek....
Ágiboszi, ezután úgy írom alá hogy Babumami, akkor tutira nem kevernek minket, OK?
Sziasztok
Babumami / Ági
Vendég
 


Szia Babumami

a gyűrődés oka többminden is lehet
nem feltétlen a műanyag felülettel van a gond...
legalább is szerintem
nem lehet hogy sok ragasztót raktál alá?
vagy: mi kétféle technikával ragasztjuk fel a szalvétát,
én a kövi képpen csinálom: ráhelyezem a felületre a szalvétát, majd visszahajtom a felénél. oda kenek egy kb 1cm-nyi ragasztót, de nagyon vékonyan..., majd ráhajtom a szalvlétát, és az ujjammal finoman lenyomkodom. aztán visszahajtom, újabb egy cm ragasztó, megint nyomkodás.. igy lassan lassan sorról sorra haladok. azért célszerű igy menni, mert a ragasztó átitatja a szalvétát, amitől az kicsit megnyúliik. ha a széléről kezdenéd, tuti úgy elnyúlik hogy nem oda fog esni a túlsó vége, ahova szeretnéd
ha végigértél a szalvétán, még egyszer át kell kenni.

a másik módszer: oda rakod a szalvétát, ahova dekupálni szeretnéd, majd ragasztót kensz rá.
vagyis: alá nem kensz semmit. sokan igy csinálják
ez is ugyanolyan jó.

de van egy harmadik módszer is... ott meg valami fóliát kell a szalvétára tenni, és azon keresztül kell nyomkodni, és akkor tuti nem lesz gyűrött
nem tom ki próbálta már ki ezt, de majd talán szól Kép

hirtelen ennyi

Drezsy
drezsy
 
 


Timi
bögre??

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


sziasztok, megvagyok, csak egy csomó ideig egyéb elfoglaltságaim voltak. Viszont így közben jártam Békéscsabán - Kata007!!!: lefényképeztem neked a tükröt, kb holnap meh is tudom majd mutatni!!!!! + a kavicsokat is Kép - jártam még egy EU -s pályázatíró trainingen, elég kemény volt, reggeltől estig ott nyomtuk 3 napon át Kép de jó volt Kép csak közben hiányzott Dodi nagyon! + jártam még Hévízen is,merültem a tóban, bementünk a barlangba is lent 40 m-en. Nagyon klassz volt, egy kis lyukon lehet oda bejutni, onnan tör fel a melegvíz és olyan erővel jön, hogy úgy kellett behúzni magunkat kézzel + úszni is közben Kép

Alkotás az most nem volt újabban, de a ti munkáitokat megnéztem: Koda, Drezsy, Kata Kép klasszak!! Jubi - te??? miket gyártottál manapság?

Babumami
az is lehet, hogy nem jól keverted a ragit. Ha túl sűrű tépi a szalvit, ha túl híg, gyűri. + a technika, igen, amit Drezsy art. Bár én egybe lekenem a felületet, aztán rányomom a szalvit és szépen kézzel jól lenyomkodom, aztán átkenem megint.

Kata
fogynak a katicáid Kép - most néztem meg a konyhaszekrényedet KépKépKép

Holnap tényleg rakok képet - apa most nagyon lelkesen gyárt Dodonak egy honlapot, nem akarom elzavarni a géptől. Holnap meg úgyis melózni megy Kép

ane

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?