Új privát üzeneted érkezett!

Drezsy!
Hát én azonnal szóltam neked irc-n, nem emlékszel??
persze, hogy megérkezett, és nagyon szuperek, jó a színük, az anyaguk is!! Mégegyszer köszike Kép
Ági!
Nagyon ügyi vagy!

Mindenkinek kellemes húsvétot:
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Jucus!
Tettem fel új cseréket a másik topicba!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Nagyon, nagyon szépeket alkottatok!!!

Lenne egy kérdésem! Az utolsó képemről lepattogzott a festék. Festés után szárítottam még egy kicsit a radiátoron. Az lett volna a gond?
Szerintetek?

Nagyon kellemes húsvétolást kívánok mindenkinek!

Kép

Sziasztok.
Era

Era
Kép
era75
 
 

 
 

Kriszta!

Címem ment és nagyon köszi!

Zsu!

Megnézem a cseréidet,ha ez megnyugtat!

Pusza:

Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Erika!
Nem tudom milyen festékkel festettél. Én Hérát használok, Aquacolorral színezve, radiátoron szárítom mindig, de még sosem volt semmi baja.

Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok, aki szereti, annak sok locsolót!

Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


SziasztokKép

ErikaKép
Akkor pattogzik le a festék, ha a gipsz nincs teljesen kiszáradva és egy kicsit vizes maradt!

KataKép
Itt van a 2 bocis szalvétád. Itt járt Jubi és kis családjaKépKépKép Kár, hogy csak olyan kevés időt tudtak maradni. Nagyon örültünk a látogatásnak!!!Kép

Jubi!!!!
Gyertek máskor is!!!! Gabi teljesen fel volt dobva, hogy meglátogattatokKépKép Ő is csak azt sajnálta, hogy elmentetek ilyen koránKép Nagyon meg volt elégedve a gyerkőcötök nevelésével. Egész este mondogatta, hogy milyen aranyos, jólnevelet kisfú!Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Gyönyörködöm alkotásaitokban, őszintén megvalva kedvet kaptam hozzá én is. Az egyetlen nagy problémaám az, hogy egyáltalán nem értek hozzáKép.Azért bátorkodtam írni, mert jó nagy betűvel volt kiírva:KEZDŐKNEK.
Szeretném a segítségeteket kérni, hogyan érdemes elkezdeni egy képet, milyen anyagok kellenek hozzá(nincs semmim még), mivel érdemes dolgozni és mire ügyeljek nagyon.Sok jó ötletet írtok egymásnak, de sajna én teljesen az elejétől kezdem még most, így nehezen igazodom el a fent leírtakon.A kereteket szeretném fából készíteni, nem gipszből, így inkább ilyen jellegű tanácsokra lenne szükségem.Nagyon megköszönöm, ha fordítotok rám egy kis időt.

Anita
anita77
 
 


Szia AnitaKép)))

Most szerintem csak én garázdálkodom errefelé. A többiek biztosan húsvétolnakKép
Szóval ha fa keretet akarsz, akkor érdemes megvenni a hobby boltokban. Ott lehet kapni ilyeneket. Kerettel és alaplappal együtt. Bár kissé drága a gipszhez képest.Kép
Kell még:
- szalvéta, ami neked tetszikKép
- decoupage ragasztólakk
- ecsetek (lapos, nem túl erős szőrű)
- sok-sok szép festék

A festék lehet hobby festék, de mi már áttértünk a színező pasztára, ami sokkal olcsóbb és nagyobb kiszerelésű. Ezeket mezei festékboltokban lehet kapni (Aquakolor, Faust színezőpaszta)http://babanet.hu/album/albumimages/1752/40069.jpg
Ha konkrét dolgokra is kíváncsi vagy, írd meg pontosan és válaszolunk rá.Kép
A lányok úgy is kiegészítik majdKépKép
Kérdezz még nyugodtan, segítünk

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Anita Kép

Még egy kis segítség a ragasztólakkhoz és az ecsethezKép

http://babanet.hu/album/albumimages/1752/41395.jpg

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Szia Anita!

üdv itt Kép ( én is anita vokKép )
a többiek leléptek gyors pár szóban hogy mit hogyan...
keret
irtad hogy fából szeretnéd készíteni..
hmmm. mi többnyire ha képet csinálunk,akkor gipszből öntünk neki keretet, amihez sablont kell venni - hobbiboltban osztogatják ( de van máshol is)
ott szintén van fa keret, többféle forma és méret is van. ha arra akarsz dolgozni, akkor azt vegyél.
első lépésben azt le kell festened
vannak méregdrága hobbifestékek, amiket mi olcsóbb, de a célnak tökéletesen megfelelő diszperzittel, ill, beltéri színezőkkel (Aquacolorral) helyettesítünk.
bár még fára nem dolgoztam, de úgy gondolom, akkor le kell kenned azt a részt is ahova a szalvéta fog kerülni.
tehát.
kinézel egy szalvétát, amit meg szeretnél csinálni
kitalálod, hogy milyen színű keret menne hozzá.
azt kikevered
a keretet lefested olyanra
a belső felületet ahova majd a szalvéta megy, azt meg fehérre
ehhez puha szőrű, lapos ecsetet használj
ha ez megvan, és megszáradt, akkor jön a kövi lépés,a szalvéta dekupálása
ehhez vagy decoupage ragasztót használhatsz, vagy tapétaragasztót. utóbbi nagyon sokáig elég, és sokkal gazdaságosabb. sokan azt használunk sztem.
bele illeszted a szalvétát, a közepénél visszahajtod, és ecsetvonásonként ragasztózni kezded a fa alapot, de vékonyan!!!!. ha megvan egy sor, akkor rányomkodod a szalvétát.
jah. mielőtt nekiállsz, a szalvétát szét kell hogy szedd, ugyanis 3 rétegű, de nekünk csak a legfelső rétege kell
irtó vékony, könnyen szakad, nagyon kell rá vigyázni.
igy haladsz szépen sorról sorra, mígnem az egész szalvétád fel van ragasztva.
ha kész, átkened az egészet ragasztóval ( mármint a szalvétát)
használhatsz keret festéséhez temperát is, de az utólag ha megszárad, is fogni fog.
ez ellen azt tudod tenni,-amit mi is-, hogy lelakkozuk a kész művet Kép
ehhez használhatsz decoupage lakkot, de jó a spray-s formájú Akrilan lakk is.
kb ennyi
megteheted hogy a szalvéta rálóg a keretre, vagy egy része...
szalvétázhatsz agyag, ill műanyag cserépre...fára, gipszre...
mindenre
hát hirtelen ennyi
remélem jegyzeteltél
ha van kérdés, csak ird meg nyugodtan
valaki mindig van itt aki segítKépKépKép
elvégre jól olvastad hogy KEZDŐKNEK

szia
Drezsy
drezsy
 
 


Szia Koda!

Köszi a gyors választKép.Akkor lenne is egy kérdésemKép: elsőre egy tüktör szeretnék készíteni, aminek fa a kerete és erre ragasztanám rá a szalvétát. Lehet, hogy kezdetnek nagy falat? Mivel érdemes kezdeni , kisérletezni? Ehhez a keret megvan, ami be van pácolva cseresznye színűre. Erre mit tegyek és hogyan?
Nagyon jó ötlet a színezőpaszták alkalmazása. Ezeket keverni kell vmivel? De egyenlőre a tükör készítésen legyek túlKép.
Igaz még megfelelő szalvétát sem találtam hozzá, mert valami görög mintásat szeretnék készíteni.
Amennyiben a szalvéta és a keret rendelkezésemre áll, hogyan kezdjek hozzá? Mi mit kövessen(látszik,hogy én a kezdőnél is kezdőbb vagyokKép).Ti már nagyon profik vagytok és tényleg sok szépet készítettek már.Kedvet is kaptam, ahogy nézegettem őket.


Köszi: Anita
anita77
 
 


Drezsi!

Közeben írtál, Neked is köszi , tényéleg nagy segítséget nyújtotok, rendesek vagytok nagyon. Most olyan lelkes lettem hirtelen, jövőhéten el is kezdem életem első művét:o.

Anita
anita77
 
 


Kedves AnitámKép
Tényleg kezdhetnéd valami egyszerűbbelKép
Na de lássuk mit tehetünkKép

Ha a keret cseresznye színű, az nem nagyon jó, mivel a szalvéta elsősorban világos alapon mutat jól. Így látszik igazán a szalvéta eredeti színe, mintája! Minnél világosabb az alap, annál jobbKép
Én lefesteném fehérre a cseresznye színt (nem tudom, hogy akarod -e ezt???) és utána ráragasztanám a kiválasztott szalvétát. Mert ha a cseresznye színre szalvétázol, abból semmi sem fog látszódniKép

A színező pasztákról:
- ha világosítani akarod, akkor diszperzitet kell hozzá tenni.
- ha erős színt akarsz, akkor nem kell smmi hozzá. Én ici-pici vizet teszek hozzá, hogy kicsit hígabb legyen. Ezek a színező paszták egymással is gyönyörűen keverhetőek. Szóval olyan színt csinálsz, amilyet csak akarsz. (és ami sikerülKépKép )

Tehát röviden én így csinálnám a keretet:
1. a cseresznye színt fehérre lefesteném diszperzittel
2. ha megszáradt a diszp., bekenem decoupage rag.lakkal a keretet (puha,lapos ecsettel)
3. ráteszem a szalvétát, és belülről kifelé simogatva ráragasztom a keretre. Óvatosan, mert a szalvéta könnyen szakad! (ezért kell puha szőrű ecsetet használni)
4. ha megszáradt, átkenem megint egy réteg rag.lakkal a szalvéta felett
KépKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Köszi KodaKép. Ari vagy, hogy segítesz és lépésről lépésre leírtad, ezért külön köszönet.
Azt hiszem egyszerűbb dolgon fogok kisérletezni. Talán egy óránKép Kép. á , ezt csak viccnek szántamKép.A tükröt pedig szeretném cseresznye színűen hagyni, mert a többi bútor is ilyen körülötte, de ha mást nem akkor ezen nem lesz szavétaKép.
Már alig várom, hogy megvegyem az alapanyagokat és nekiálljak a nagy műnekKép.
Természetesen illusztrálni fogom a végeredménytKép.

A színező pasztából milyen alapszíneket érdemes megvenni elsőre?


Köszi: Anita
anita77
 
 


SziaKép

Úgy látom, még mindig csak mi vagyunkKép

Én vettem: kéket, barnát, vöröst, okkersárgát. (egy zöld sem árt, és egy piros, és sárga is elférKép és vettem 2 liter diszperzitet isKép azóta ezek nagyon jól kiszolgálnak és pénzben is nagyon jól kijövök!!!
és a szalvétánka csak felső, 3. rétege kell! De ezt Drezsy már írta isKép mikor én kezdtem, egyből minda 3 réteg szalvétát ragasztottam. Persze, hogy nem sikerültKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!
Anita!
Sok sikert a szalvétázáshoz! Aztán majd kérünk képeket! Az én módszerem annyiban különbözik az előttem szólóktól, hogy én csak a szalvéta tetejére kenek ragasztót, alá nem. Úgy is megragad.
Mindjárt felteszem az albumomba a mai terméseket és a csere szalviknak is nyitok egyet.
Jó pihenést és jó munkát holnapra!
Kriszta

mohácska
 
 


na mi az???
a húzsvéti sonka megfeküdte a hasatokat, vagy a tojás volt avéttos???
hova lettetek?
gyanítom egész nap locsolnak titeket...., máskülönben életjelet adtatok volna már
na
én csináltam 3 képet, de a szkennelő szomszim is szürke szamarat játszik abban a bizonyos ködben.
de majd mutizomKép

addig kitartás
drezsy
drezsy
 
 


Hello lányok!
Szívesen cserélnék szalvétákat.Ti hogy csináljátok?B.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


szia Anett

itt a babaneten csinálunk albumot, abba feltöltjük a cseréinket, és ide bemásoljuk az oldal nevét.
azt meg lehet nézni, ha tetszik vkinek, akkor ir neked mélt, vagy fordítva, te irsz ha van akié tetszik

kb igy

drezsy

amúgy a cseréléseket a másik topikban, a szalvéta-csere-berében bonyolítjuk le
kukk át oda

szia
drezsy
 
 


hali csajok

a nyuszi 3 képet hozott nekem tőlem magamnakKépKépKép

egy madárjesztegetőt:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=2&image=41977

egy virágot:
ilyenem már volt, de az kukában végezte, ennek megkegyelmezek. hihi
http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=2&image=41978

és egy bamba birka
http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=2&image=41979

hát ennyi
ennek a sablonja vagyis a kerete szélesebb mint a képen látszik, de sajna a szkenner méretei végesek... nekem ez tecccik leges legjobban

hali
remélem ma már azért feléledtek kicsit

drezsy
drezsy
 
 


na csak megint én vagyok
egy kérdés:
a gipszkép hátulját lekenitek vmivel, hogy ne legyen minden fehér a gipsztől?

kipróbáltam kata arányaival a képöntést. az igaz hogy jóval könnyebb lett a képem, viszont málik szét az egész, és tök puha, nem lehet hozzáérni. - kukabélésnek ippeg jó lett Kép

hali
drezsy
drezsy
 
 


Helló!

Drezsy, mostanában én is éppen ezen gondolkoztam, hogy a hátoldalát festitek-e, lakkozzátok-e. Mert én nem.Kép De lehet, hogy kellene.

Szépeket hozott Neked magadtól a nyuszi.KépKép

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Halihó Lányok!

Hogy teltek az ünnepek?

Drezsy!

Nagyon szép képeket készítettél, nekem mindegyik tetszik. Én a hátoldalát hérával kenem le és le is lakkozom, így nem málik szét.
De van valami plextol, ami hatásos e probléma megoldására. Valaki írna erről bővebben?

Anikó
naspolya
 
 


Szia Anikó

du a manit feladom, ha anyu hazaért.
na ez az.
én is gondoltam hogy kezelni kellene a hátulját is nem csak úgy pőrén hagyni,,,
jaja valaki már irt erről a plextol-ról
valami olyasmi rémlik, hogy attól keményebb lesz a gipsz, és kevésbé törik.
ha jól emléx.
na majd utána járunk

te csináltál valamit?
drezsy
 
 


Szia Drezsy!

Szalvétaválogatásom kívül mást nem igazán. Alig voltunk itthon. Vendégeskedtünk.

Néztél zoknikat? Ha igen, vond le az árát!

Anikó
naspolya
 
 


Sziasztok,

végre, alszik a fiúKép, mutatom a húsvétot.Szép sorban nézegessétek! Ez lett, meg egy kép, amit lakkozás után okosan kintfelejtettem az erkélyen, így belefújta a port a szélKép, le akartam törölni, elkentem, meg nem is sikerültKép
Megyek, öntök újabb kereteket, és csinálom.

manóka

manóka
manóka
 
 


figyu csajok találtam valamit
kukk meg

http://lapforum.lap.hu/pageforum.php?action=pageonline&FID=700&AID=11022

remélem jól adja be...
drezsy
 
 


Sziasztok Lányok!

Hazaértünk végreKép. Jó, jó a rokonlátogatás, de igaz a régi mondás, hogy legjobb otthonKép Úgy látom ti se nagyon koptattátok a billentyűket az elmúlt napokbanKép

Koda!
Mi is nagyon jól éreztük magunkat nálatok!!KépKépOlyan érzésünk volt utána, mintha már ezer éve ismernénk benneteket!Kép Ja, és Marcika nagyon aranyos!!!Kép

Drezsy!
Látom, te tartottad a frontotKép De azért még volt időd közben alkotni is! Nem semmi! Szépek lettek! Ilyen vicsorgó barim nekem is van. Először azt hittem mosolyog, de mikor jobban megnéztem... A plextollról egyébként én írtam, pontosabban kérdeztem, hogy tud-e róla valaki valamit, de nem kaptam választKép

Dodus!
Hát nekem is problémám van azzal, hogy fog a kép hátulja, de még nem jutott eszembe, hogy lefessem és lelakkozzam, pedig jó ötlet!Kép Csak egy kicsi növeli a költségeketKép

JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Ezek szerint a tapétaragasztós víz ugyanolyan jó, mint bármi más?
Kipróbálná valaki, aki tapétaragasztót használ?
Nekem most nincs itthon gipszem.

Manóka!

A húsvéti tojásaid tök szépek, ügyi vagy.
A háromágú dísz elkészítésére már nem jutott időd?

Anikó
naspolya
 
 


oké

bevállalom
rögtön öntök egyet
este beszámolok
de ha beleragad a sablonba..... Anikó, szorulszKép
legrosszabb esetben lesz egy utad a remobaKép

drezsy

jaaaaaa, aztá mennyit rakjak bele?????
nem mondanátok meg?
KépKépKép

ez olyan mint a pudingos gipsz
azt is én csinyátam
na mindegy
bevállalom
hali

szoríjjatok
drezsy
 
 


Drezsy!
Szurkolok, és köszi a kísérletező kedvet (helyettünk)Kép

Manóka!
Szépek lettek a húsvéti mütyürök!!!Kép

Itt egy halacska, amit most csináltam:http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/halas_kis_k_p.JPG, és persze cserép is van, bár ez még pénteken este készült, indulás előtt: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/borosty_nos_cser_p.JPG
Erre emlékeztek még?:http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/kisbocis_kisk_p.JPG Na ehhez csináltam egy ceruzatartót:http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/bamba_bocis_cer.tart__egyik_oldal a.JPG, ez pedig a másik oldala: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/bamba_bocis_cer.tart__m_sik_oldal a.JPG

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Helló,

először is, köszönöm a dícséreteket.

Anikó,
szalag nem volt itthon,meg valami olyasmibe kellett volna tenni a tojásfát, ami olyan magas, hogy az alsó ágakról is csünghessenek, és ahoz már nem volt érkezésemKép

Jubi,
ügyes kislány vagy, te is élő halat használtál, mint vmelyk nap a Spektrumon a néni?Kép

Gyors helyzetjelentés:

Drezsyvel együtt próbáljuk a tapragot.
Szóval, én eddig a gipszet is más arányban kevertem, most a használati útmutatót követtem, vagyis több a víz, kevesebb a gipsz. Tapragot csak úgy szórtam bele, szemre.
fél 3 felé csináltam.
még nem tudom kivenni a formából, mert megreped. Nem tudom, hogy a több víz, vagy a taprag miatt.
lehet, hogy jobban ki kell száradniuk.
Mindenesetre eddig kb fél óra- óra múlva már kivehetőek voltak.

Majd még jelentkezem!!Kép

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Koda!
Ok, tedd el jól! Ha felénk jártok (Pl. a Corában) szólj és összefutunk valahol, de ha én járok felétek, én szólok.

Anita!
Üdv köztünk!Kép
Látom jól megfertőződtél!KépKépKépKép
Én szintén csak a szalvéta fölött ragasztózok. Nekem valahogy sosem sikerül ha alatta is van dp. ragasztó.Kép

Drezsy!
Nagyon tetszik a vázás-virágos képed. Én is kértem ilyet Anikótól, amit már marhára várok. Viszont jól megjegyeztem a színeidet. Ilyen szalvim lesz, ilyen keretem van, ilyen festékem a keretnek szintén van.Kép
Nem tudom mi a baj az én öntésemmel. Pedig istenbizony ílyen arányban öntök. Egy képem sem málik szét.
A hátulját én le szoktam kenni fehér Hérával, s mivel én a gipsz képekhez szinte mindig tapéta ragit használok, azzal is lekenem a hátulját, így nem fog.

Anikó!
Még nem ért ide a csomid, de szedem össze amit kértél.
Mit kell kipróbálni a tapragival???????

Drezsy!
Ha nem néztél még zoknit, akkor nekem már ne is nézz, mert kapott Dodó 4 párat.
Ha vettél, természetesen fizetem.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


SziasztokKép

Már úgy vártam, hogy vége legyen a locsolkodásnak. Ugyanis mind eltüntetekKép Még jó, hogy Jubi enyhítette hiányotokatKépKép

Én is alkottam egy csupa giccs képet, de csak Jubinak mertem megmutatniKépKép Pont olyan rózsás-vázás szalvétából van, amibőr Drezsy is alkotott mostKép

JubiKép
Az a borostyános cserép hihetetlenKép Annyira jó, hogy nem is tudok mit mondaniKép Teljesen padlót fogtam!

DrezsyKép
Ügyi vagy, most nehogy kidobd valamelyiket!!!Kép

ManókaKép
a "húsvét" tuti lett!!! Ugye te csináltad ezt is??? És az igazi fű???

KataKép
Okés, valahogy összehozzuk a talitKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda,
már pont hiányoltalak, azt hittem, elraboltak a locsolókKép
Mit csináltam én pontosan? A fű búza, majd levágom, és kenyérrel megeszemKépÁllítólag nagyon egészségesKép

Kata,
én most nem tudom, miért, újra megnéztem a profilogat, és láttam, van ICQ, ha küldök, fogadsz?
A hungarocell képek: te ragasztottál rá még külön keretet, vagy csak bemetszetted?
És, megírnád, hogy milyen arányban kevered a lakkot- higítót?
Én 10:8 higítottam, a higító javára, gyanítom, nem így kellKép, és még egy kérdés: csak annyit csinálsz, amnnyit elhasználsz, vagy lezárt üvegben eltartható?

kérdés mindenkinek: ti mivel tisztítjátok használat után az ecseteket?

manóka

manóka
manóka
 
 


Kata!

Drezsy talált egy oldalt, ahol a gipszöntés technikájáról társalognak:
http://lapforum.lap.hu/pageforum.php?action=pageonline&FID=700&AID=11022
Erre reagáltam.

Koda!
Nekem van olyan szalvétám, mint Jubi cserepén a borostyán. Egész csomaggal!!!!!!!!!
Kérsz belőle?

Manóka, Drezsy!
Mi újság van a tapétaragasztós kerettel?

Manóka!
Én vizes bázisú festéket és lakkot használok, így vízzel mosom ki az ecsetet.
Reformétkezel?

Anikó
naspolya
 
 


Koda!
Ok, szólj ha erre jársz, mert már a Tiéd is gyűlik!Kép

manóka!
Persze, hogy fogadlak!
A hungarocell képekre külön ragasztottam keretet.
Lakkot csak szemre kevertem, hogy ne legyen túl sűrű és előre többet. Lezárt bébis üvegben van a megkevert is és a hígítóból is, amiben utána az ecsetet kimosom.

Ecsetmosás: a csónaklakkost a hígítóban mosom ki. Vagy milyen ecsetre gondolsz?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is elkészítettem életem második "remekmű"-vét,felbuzdulva a ti szebbnél-szebb alkotásaitokon. Ha nem haragszotok most megmutatom , minden kritikát szívesen fogadok. Kép

Szóval , előszőr egy tulipános üveget csináltam segítséggel, ezért nem igazán azt tartom az első próbálkozásomnak, most pedig ... egy órát csináltam Kép ( Anita77 Kép Kép Kép )
http://babanet.hu/album/main.php?album=2135&page=4&image=42292

A gondom az volt vele, hogy nagyobb területen használtam a ragasztót és a szélén ott csúfoskodott, mert persze nem tudtam leszedni semmivel sem. (mivel lehet leszedni az ilyen ragasztós foltokat? ) Jobb híjján üvegfestékkel körbe pacsmagoltam, így nem látszik annyira, viszont nem is olyan szép. Kép

Viszont megmutatom a világ legszebb alkotását! Kép
Az 1 éves kisfiammal készítettük. Hát nem ez a legszebb az egész földkerekségen? Kép Kép Kép (persze csak nekem)
http://babanet.hu/album/main.php?album=2135&page=4&image=42294

Szeretnék én is ceruzatartót készíteni, ti a konzervdoboznak a belső élével csináltok valamit, hogy ne legyen éles?
Sziasztok
Timi
tibcimami
 
 


Timi!

NEkem tetszik az órád, ügyes vagy! Kezdetnek elég nagy fába vágtad a fejszédet, de hát bátraké a szerencse!KépKép Annyit tanácsot adnék, hogy jobban nyomkodd le a szalvétát mindenhol, és akkor a szélén az a pöttyös rész is teljesen el fog simulni, és elég alá nagyon kevés ragasztó is, akkor is ráragad, de nem lesz ráncos, és nem folyik ki szélen. Én amikor beragasztózom a felületet, ráillesztem a szalvétát, utána még vagy5-6 percig azzal foglalatoskodom, hogy az ujjam begyével Kép nyomogatom, simogatom, hogy mindenhol lelapuljon, és teljesen sima legyen!

A kisfiaddal kalákában készült alkotás tényleg nagyon ari!!KépKépKép

A ceruzatartókhoz pedig a konzervdoboz belsejének a peremét a párom szokta egy fogóval lelapogatni!

JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Szia Jubi!
Köszönöm szépen. Nem bírtam megállni, hogy ne az órával kezdjem. Kép
Igen, igyekeztem én is lelapogatni, de valahogy "nem esett kézre" és szerintem egy kicsit sok ragasztót használtam.
Kisfiam nevében is bekebeleztem a bókot! Kép Kép

Tényleg, ez jó ötlet! Csak nálunk nyílván én fogom lapítgatni az élét a kdoboznak. A párom már kidobta a féltve őrzött dobozaimat. Kép

üdv. és még1* köszi Timi
tibcimami
 
 


Sziasztok!

A tegnapi próbagipszek sajnos, a kukában landoltak, mind eltöröttKép

Timi,
szépet csináltatok a fiacskáddal!Kép
Én is csináltam ebből a szalviból egy cerkatartót, le is fújta a szél a 4. emeleti erkélyről! Kicsit megviselte, de a férjem 3 éves unokaöccse elkérteKép

Én egy kis gézbucival szoktam simogatni, de sztem mindenféle lágy anyag is jó erre a dologra, próbáld azzal, ha nem megy simán kézzel.

Az én kontervbontóm szeremcsére nem hagy maga után olyan csúnyaságot, így nem kell vele semmit csinálniKépKép

Megpróbálom ma a hungarocell képeket, de a keretet még nem tom, hogyan oldom meg.

Ja, és a beporozódott képemre is találtam egy megoldást, kipróbálom, aztán majd beszámolok.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Hogy volt egyeseknek ideje, még alkotni is ünnepek alatt?
És nem csak hogy alkottatok, de még szépek isKép
Le a kalpaggal.

Szandra
krampuszmama
 
 


manóka!
A hungarocell képre én ugyanabból vágtam keretet és sima papírragasztóval ragasztottam össze.
Bár mostani eszemmel inkább 45 fokban illesztettem volna össze, de akkor így csináltam:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1853&page=3&image=42391

Ja és a hungarocellre rá ne menj csónaklakkal, mert feloldja.Kép

Timi!
Nekem is olyan a konzervnyitóm, hogy nem hagy a belsejében éles szélt.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Anikó! Tegnap megérkezett a várva várt pakkod! A lüke postásunk éppen a postaláda szűk bedobónyílásába erőszakolta be. Percekig próbálkozott vele, míg rájött, hogy egyszerűbb ha becsenget és átadja. A keret egy picit sérült lett, de kiegyengetem. Köszi, pénz megy!
Mindenkinek így utólag is kellemes húsvétot, szabin vagyok, így nem jutottam gép közelébe. Most felfedeztem egy kávéházi gépet, itt garázdálkodom. Gyönyörűeket alkottatok, és látom hogy új lányok is vannak a színen. A szabim idején én is alkotok, majd jövök!!!!
anizs007
 
 


Képzeljétek mit tett a lánykám!
Leraktam aludni, de nem igen akart. Nem sírt, ezért benthagytam a kiságyában. Gagyarászott, majd csend volt. Azt hittem alszik.
Aztán, amikor elunta magát jelezte, hogy vegyem ki. Láttam, hogy kb. fél kilónyi pogácsát - amit anyósom küldött és a férjem csak letette a kiságy mellé a polcra - szétmarcangolt apró pici morzsákká. Ez borítja a kiságyat, a gyerekjátékokat, a szőnyeget = mindent.
Elkeserítő!
Kép

Más!
Tegnap vettem az Auchanban csónaklakkot, meg cserepeket. A lakk - Viking nevezetű - 1100 ft körüli áron volt. Ez szerintem jó ár!
Bele is merültem a cserépgyártásba. De jött a probléma!
Én tapétaragasztóval szalvétázok, csak a lakkozás után derült ki, hogy ahová tapétaragasztót kentem, ott világosabb lett a festék.
Lehet ezen utólag javítani?
A következő cserepeknél már átkentem az egész cserepet ragasztóval és utána lakkoztam

Ánizs!
Örülök, hogy megérkezett a pakk. Jó munkát !

Kata!
Ezt a pillanatot vártam, már kb. egy hete. Hát, elég messze van tőlünk Miskolc!

Anikó
naspolya
 
 


Anikó!
Kép
Elkeserítő????
MulatságosKépKépKép
Ha nem velem történik.
Én is jártam már hasonló cipőben.
Csak a fiatalember egyízben a popsikrémét oszlatta el egyenletesen mindenen, máskor pedig a cipőpasztát.
Akkor én sen röhögtem. Annyira.
krampuszmama
 
 


Képzeljétek, sikerült a rendszerhez illeszteni a digikameránkat.
Most próbálkozom, ha nem sikerül, ne legyetek rám mérgesek!

Ez a kép a délutáni hozzászólásomhoz tartozik
Kép
és ez csak a kiságy volt! Az ágyneműt is Kíra dobálta ki, nagyon unatkozhatott a drágám...

Később lefotózom a cserepeimet is.
Anikó
naspolya
 
 


SziasztokKép

Anikó, SzandraKépKép
Ezt nem hagyhattam szó nélkül. Mintha magunkat látnánk. Mi is leraktuk Marcit aludni egyszer, és örültünk, hogy milyen csend van. Sokáig nem is mentünk be, nehogy felébresszük. Azért csak be kéne takarni, mondtuk... Mikor bementünk, Marci ült a kiságy közepén, és teljes elégedettséggel és boldogsággal az arcán 15 percen keresztül kikent egy teljes !!!! tégely popsikenőcsöt. Kiságy, fal, ágynemű, Marci, a ruhája...... Azt hiszem nem is kell tovább mondanomKépKépKép
http://babanet.hu/album/albumimages/1549/42536.jpg

DrezsyKép
Sajnálom, de ma nem tudtam postára menni. Orvoshoz kellet menni. Tegnap is ott voltam. De holnap reggel Gábor feladja a pénzt és a szalvétákat isKép

CsajszikKép
Hol veszitek a hungarocelt???????

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!

ha tudsz, gyere kicsit msn-re.
valamit kérdeznék tőled, vagyis Gábortól. Tudom nem belsőépítész, de lehet hogy tudna használható ötlettel szolgálni
köszi

drezsy
drezsy
 
 


Koda!
Úgy látom Marci jól lakott!

Kíra
Kép
alszik, én meg szórakozom a digigéppel.

Sikerült lefényképezni a cserepeimet:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1900&page=3
oldalon láthatjátok elölről, hátulról, foltostul meg anélkül...

Anikó
naspolya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?