Új privát üzeneted érkezett!

Köszi a biztatást.
Egy redőnyöket, kapukat, garázsajtókat forgalmazó céghez jelentkeztem. Az állás megnevezése: ügyfélszolgálati munkatárs. Tulajdonképpen szerintem majdnem ugyanaz, mint a titkárnő. A lényeg az volt, hogy tudjam kezelni a számítógépet, és ismerjem az angol vagy német, és román nyelveket elég magas szinten. Erre irányult a hétfői teszt is. Szöveget kellett fordítanom magyarról angolra vagy németre (mindkettőre lefordítottam, hogy örüljenek), aztán egy másikat angolról románra. Majd bizonyos megadott árakból kellett Áfá-t számoljak. Aztán meg két Excel táblázatot szerkesztenem, és egy szerződést Wordban. Ekkora tesztet még életemben nem töltöttem ki egy munkáért, ráadásul még a 3 nap próbaidő. Persze a fizetésről még egy szó sem esett. :lol:

Kép
piciibo
 
 


Tisz Pontosan Pécelen vannak valami koleszban, ahol rendszeresen tartanak továbbképzéseket, ez most nehézgép-kezelői tanfolyam.
Manó, igen tűzoltó. Én is szoktam ezen agyalni, hogy miket lát, általában nem beszél a látottakról,persze ha kérdezem, akkor válaszol,... nem tudom, hogy ez jó e, .. azt mondja, meg lehet szokni, de vannak kétségeim.. pl nem tudom meg lehet e szokni, mondjuk egy gyermek halálát... az biztos, hogy az adott pillanatban úgymond nem néznek se Istent, se embert, csak a dolgukat végzik, mert még több áldozattal járna, ha nekiállnának gondolkodni.....

Torta. Küldök, hogyne, nagy valószínűséggel csokikrémes torta lesz, de a piskóta nem lesz csokis.. gondolkodtam még a citromkrémes tortán is. A csoki látványosabb :D holnap sütöm a lapokat, holnapután töltöm, s szombaton díszítés és szervírozás :DDDD

vicger
 
 


piciibo, nagyon ügyes vagy, 3 nyelv, ezt nevezem! Én most égek :oops: , németül beszél/tem/ek, de mióta nem járok suliba, meg sem szólaltam a nyelven, szóval simán el tudnának adni :oops: Viszont filózom egy nyelvtanfolyam bevállalásán, bár nagyon húzósak az árak, de jó lenne mondjuk megtanulni angolul. A németet utálom :twisted:

vicger
 
 

 
 

Sziasztok!
Én is csatlakoznék a szeptemberi kismamikhoz, ha lehet.
Szeptember 21-re várom a második babócát, aki remélem kislány lesz. De ha nem, az se baj. Már van egy 22,5 hónapos Balázsom, akit imádok... :lol:

sch.judit
 
 


Szia Judit! :)

Nagyon szép Balázskád van :) gratula hozzá és a kistesóhoz is :)
Dokinál már voltál?
Manószigetnek küldd el az adataidat, /neved, szül.év, hol s mikor szülsz, testvérek neve, életkora :)/ s Téged is jól elhelyez a táblázatban :)

vicger
 
 


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vicger 2009.01.28 16:33-kor.

vicger
 
 


Miért nem jó????

vicger
 
 


Köszi Vicger!
Nem tudok segíteni, hogy miért nem adja be a képeket.
Majd írok Manószigetnek, de most épp ébredezik Balázsom, már nincs időm.
Igen, voltam dokinál, jó nagy petezsákot látott, meg szívhang valószínűsíthető, stb. BAlázsnál ebben a korban ugyanez volt. Elvileg ehhez a helyi dokihoz 3 hét múlva kell visszamennem, de addig megkeresem a saját dokimat is, csak ő messze van a lakóhelyemtől, jövő héten megyek hozzá.
A születés várható idejét is elírtam, nem 21, hanem 20, de ez tök mindegy, szerintem a második babám is előbb fog érkezni kicsit.

Sikerült a vonalzóm is, most örülök! :lol:

sch.judit
 
 


Örülök, hogy minden rendben van :)

vicger
 
 


Kép

Most ekkora Csöppke :)

vicger
 
 


vicger ezt honnan szedted?tetszik.....én hogy tudom megnézni a babom? :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska, ezen az oldalon mindent megtalálsz :)

http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.php?page=8&language=38


Nagyon klassz ! Ajánlom mindenkinek :)

Megbolondulok, most meg nem tudom linkké tenni :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

na mindegy, Nitacska, másold ki, s illeszd be a linket...

?????????

vicger
 
 


Na végre

vicger
 
 


Az én manóm meg ekkora! :P
Kép

Kép Kép
manósziget
 
 


Sziasztok,

Been: :( :(

Ma délutan uszni voltam a gyerekekkel, bar semmi kedvem nem volt menni és mégis olyan jo volt!! Ti sportoltok valamait? + a kisebbik fiam uszotanarja azt mondta ma, végre feloldodott és uszott egyedul 3 métert, tobbszor is. Nagyon buszke volt magara és én is ra!!! (5 éves)

Ja és ma sutottunk zserbot is. Minden dios sutiért meghalok, de ezért kulonosen.

Itt is sz.. az ido, honlaptol napos lesz, igy gondolom a hétvégére ez hozzatok is odaér. A gyerekek sielni akarnak menni hétvégén és nem értik, hogy én mi a fenéért nem akarok??? Ti megmondtatok mar a nagytesoknak a jo hirt??? Mi még nem, mostkb 10 hetes lehetek, de ugye UH-n még nem voltam... Mar alig varom. Febr. 10-én megyek. remélem egy jo nogyogyaszt ajanlottak és akkor mar egy szulésznovel is talalkozom majd. Itt nem létezik olyan, hogy védono, senki nem latogat el a csaladokhoz.. Ez még a szocializmus egyik pozitiv hagyatéka, de szerintem nemsokara meg fog szunni otthon is, pénzhiany miatt, sajnos. Itt még az orvos sem jon ki, még pici babahoz sem, soha. Akinek éjjel baja van, korhazba kell vinni a gyereket. Na ennyit a joléti tarsadalmakrol!!

Orsi
s.orsi
 
 


Manó :P Ugye milyen klassz? :)

Orsi, én speciel semmit sem sportolok, ahhoz kitartás kell, nekem meg az egy deka sincs....
Tesók még nem tudják, az Anyunak viszont már elmondtam, már nem tudtam titkolózni :) Tesóknak majd az Uh után, illetve a család többi tagjának is akkor gondoltam elmondani :)
Védőnő téma... lassan több semmire való védőnő van, mint elhivatott sajnos.... Nekem a két naggyal fantasztikus védőnőm volt, Atival pedig, ehhh... tiszta hülyeségeket beszélt össze-vissza... nem is jön hála az égnek :D Szóval lassan nem nagyon lesz értelme a védőnői hálózatnak, még gyermekjóléti szinten sem, mert a jelzőrendszerrel is elég nagy bajok vannak, általában, tisztelet a kivételnek, inkább a konfliktus elkerülése a cél, nem pedig a jelzés, illetve a segítségnyújtás. /gyerekjólétnél vagyok, voltam családgondozó, innen a vélemény/ Persze kivételek mindig voltak, s lesznek. Kár hogy ők vannak kevesebben.

vicger
 
 


Szép estét!

Üdv az újaknak!

Been
:cry: :cry: :cry:

Andi
Akkor már kell lennie... :wink:

Vicger
Atinak nagyon boldog szülinapot!
Majd kérünk képet!

Manó
Párod balesete :cry: és még szerencsés volt... :wink:

Piciibo
Drukk a munkához!

Orsi
Én nem sportolok :cry:
Nálatok milyen a terhesgondozás? Az eü. ellátás? Kórház?
Vendég
 


hogy lehet beálítani a baba korát?nekem nem megy...... :? :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nitacska, a vonalzó készítésekor kérnek egy időpontot, ez vagy a baba várható születési ideje, vagy az utolsó mensid első napja. Aztán már csak a vonalzó elkészítésére katt, s kész is.

vicger
 
 


nagykérés lene ha leírnád lépésről lépésre? :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


jaj de hülye vagyok, azt hittem vonalzó kell, most látom, hogy az már van! :oops: Ezen az EHD oldalon, legfelül, az oldal tetején vannak a hetek, pl 4-6 hét, 6-8 hét így tovább. Arra katt, s ott adja ki a korra jellemző fejlődési fázisokat, lépéseket. De hogy pontosan 6 hetes és 4 napos, azt nem tudod beállítani /sajnos../
Ne haragudj, hogy félreértettem, bocsi :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

vicger
 
 


semmi baj ...így akkor már ok minden......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szép, jó reggelt kicsiknek és nagyoknak :)

Holnap végre jön haza a Párom, ráadásul jön az Anyu is látogatóba, szülinapozni :) Lesz nagy örömködés a gyerkőcöknél :)

Remélem mindegyikőtök jól van! :)

vicger
 
 


Manó!
Itt jó nagy hó esett reggelre, tudtok biztos Ti is szánkózn!!! :lol:

Orsi!
Én nem merek semmit csinálni, csak sétálni. Lombik+ikrek.

Judit!
Üdv itt, gratulálok a Babóhoz!!! :lol:

Ma megyek fodrászhoz, bár szakad a hó és hatalmas a szél! :evil: Muszáj lesz sapit vennem.

KépKép
zsófikukac
 
 


zsofikukac lassan menj nagyon!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska!
gyalog megyek, 10 percre van totyogva, hótaposót veszek. :wink:
De már muszáj vágatnom a végéből, olyan hosszú, hogy alig tudom egyedül kifésülni. :roll: :lol:
Te jól vagy?

KépKép
zsófikukac
 
 


gyalog is vigyázz...főleg ha esett a ho......
én is jol vagyok köszi...pihenek sokat........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hahóóóó Csajok!!!!!!!

Itt is esett egész éjjel és még most is esik!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Mindjárt öltözünk és irány a nagy fehérség!!!

Mindenki vigyázzon magára ebben az időben.
Hű, fodrászhoz már nekem se ártana elmenni, akkora tövem van. :S De most direkt húzom egy kicsit...

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó!
Jó szánkózást!!!
Hát igen a festés nem túl jó ilyenkor. :roll:

Nitacska!
Örülök, hogy jól vagytok! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok,

Been :cry: közhely, de jobb, mint ha pici baba lett volna, s már nincs... és így van , elférnek itt még az októberi kismamik is:D

Vicger, Atinak Bóódottágos Szülinapot!!

Manó, Zsófi én is szeretem a havat, s tök jó benne hemperegni, meg lurkókkal szánkózni vagy bármit, de városban iszonyú:(
Most a hétvégén szerettem volna a szüleimhez haza menni Zalába... nem lehet, mert nagy a hó, s inkább ne jöjjek...:(:(

Úgyhogy ahogy olvaslak Benneteket irigykedek!! :roll:

Erika, mit tanítasz? És hogy birod?

Piciibo, gratula, a három nap alatt meg még jobban elkápráztatod őket!!!

Zsófi, a Németh dokiról nem nagyon tudok semmit, tán egyszer vagy kétszer voltam nála vizsgálaton… aranyos volt.. de nem hallottam senkiről, aki nála szült volna.. (persze ismerőst:D)

S.orsi, én nagy sportember vagyok, s alig várom már a 13. hetet, mert akkor már mozoghatok..
Kicsi pihire intett a doki:( de például, mivel új vagyok a baba várásban:D, nem értem, h a futás vagy az aerobic (táncos) , miért nem annyira javasolt. .
A rázkódás miatt?
Mert szerintem, ha fáj az ember pocija, akkor úgyis megáll, nemdebár?!
Télleg sorry kicsit lehet, h tudatlan vagyok, de ahogy utána olvasgattam , minden oldal homlok egyenest mást ír a másikkal…:(
Az úszást és a nyújtás sehol nem tiltották, legalább kettőben egyetértés van:D:D

Szia, Boboka és Sch.Judit!!

Kép

Kép
móka:)
 
 


Sziasztok!

Láttátok, hogy "öregszünk"! Megnyílt az októberre babát várók topikja!

Én ma voltam cukorterhelésen, iszonyú volt. VAn már rutinom, de most nagyon rosszul esett a trutyi. ráadásul nem volt citromlé se. Én 7,7 mértem a saját gépemen a 2 órásra, ez már diétára ad okot. Mondjuk tudtam, de eddig nem nagyon tartottam be. Most már muszáj lesz :cry:

Uhun is voltam, 2,5 cm a bébi, majd teszek fel képet is. Mozgott keze-lába, integetett nekem :D olyan jó volt látni.

Sport:én maratont futottam régen, de a rázkódás miatt valóban nem nagyon ajánlott, inkább a gyors séta.

Nekem volt két vetélésem és az egyikre határozottan emlékszem, mikor ment el. Éppen kondiztam, combizmoztam, mikor éreztem egy hirtelen pattanást. 10 perc múlva ömlött a vér.Nem rémisztgetni akarok senkit, ez nem általános, mozogni kell is, csak mértékkel. Meg mindenki maga ismeri a szervezetét. Ellenpélda, hogy van olyan barátnőm, aki az aerobikedzésről ment szülni, igaz ő volt az oktató :D

Móka!

Angolt tanítok, tanító vagyok meg fejlesztő pedagógus. De már 6 éve itthon vagyok

Zsófi!

Köszi az infót Hajdú dr-ről!

Manósziget!

Hóesés: :D (csak maradjon is meg)

Vicger!

boldog szülinapot nektek!

Judit!

Üdv köztünk!

Nitácska !

Pihizel, ugye!

Mabe!

Gondolom alombik miatt nem sportolhatsz te sem?

Többiek?

Kép
arvaerika
 
 


arvaerika most kivasaltam gyorsan de már nyugalomba helyeztem magam....
lányok ide is küldjetek sok sok havat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!itt csak az eső esi.... :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Moka,

én sem merek tornazni jarni, de valahogy el is lustultam. Az uszas mindenképpen ajanlott, én az elozo kettovel is jartam uszni, foleg a lelkiismeretem miatt, de fizikailag is nagyon jot tett.

A durva, razkodos sportok, mint bicikli, si, stb nem ajanlott (mi karacsonykor egy hétig sielni voltunk, akkor még nem tudtam, hogy terhes vagyok... )

Viszont a napi kb 30 perc séta nagyon nagyon ajanlott. Lanyok, amikor lehet menjetek gyalog. Az anyagcserét is elosegiti, aki esetleg szorulassal kuzd. Egyébként én nem vagyok kulonosebben sportember, sajnos, de a heti egy-két ora mozgasra szukségem van.

Ja és allitolag nagyon jo a hastanc!! Az elozo szulésemnél a szulészno tartott ilyan szulésfelkészito tanfolyamot.

Mabe:
a terhesgondozast még nem tudom milyen itt, mert az elso kettot Németorszagban szultem. Ott szuper volt. A fo elv a nyugalom és a minél természetesebb szulés és csecsemoapolas. Ami érdekes, No-ban nincs olyan, hogy valasztott orvos, hanem az éppen szolgalatos szulésznonél szul az ember, orvos csak akkor jon, ha varrni kell. Nincs gatmetszés kotelezo jelleggel és lehet ambulans szulni. Bemész, megszulod és ha minden ok, haza mehetsz. En Alex-et igy szultem, mert utalom a korhazakat. Ez szerintem nagyon jo koztes megoldas az otthon szulés és az 5 napos korhaz kozott. Itt nem lehet ambulans szulni, mar elore irtozom a gondolattol, hogya korhazban kell majd aludnom. De a picit egy percre se engedem majd elvinni, nekem mindig rémalmaim voltak arrol, hogy elcserélik!

Orsi
s.orsi
 
 


Orsi!

És ezekért a szolgáltatásokért külön kell fizetni? (védőnő, uhu stb)

Kép
arvaerika
 
 


Szia Kismamák!

Szépen esik a hó, megvan a hétvégi progija a csapatkámnak, elő a szánkóval! (most síelni nem merek)

Egy nap kimarad, már annyi minden történik, győzi az ember olvasni!

Zsófi: Keszthely belvárosában lakunk, Helikon utca, és köszi a keszthelyi egészségügyi helyzetjelentést, még nem késő változtatnom a döntésen, hogy hova menjek orvosi ellátást igénybe venni!

Sport: nos nem rossz, ha valaki sportol! Intenzíven nem sportolok már, de régen NB1-b kézicsapatban játszottam! Nos az eredmény, hogy a 3 (+ici pici 6 hetes) gyermek világrahozatala sem tett kárt a hasizmomban, mert olyan kötött lett, hogy alig nőtt meg! Én szeretek kocogni, kerékpár, görkori, ping-pong...nos ezt a csipet-csapatom is, tehát nem önző dolog nekem a mozgás!

Örülök, hogy bővül a szeptemberi csapatunk is, köszöntöm az új kismamákat!

Egyébként jó, hogy ennyi pedagógus van köztünk, csatlakozom hozzájuk, igaz én óvodapedagógus vagyok, de úgy látom a nagyobb tesók pont az a korosztály!

Szép és balesetmentes napot kívánok Mindenkinek!
csunyeszka
 
 


Nem elméletileg a tb allja + kell, hogy legyen egy jo betegbiztositasod. Azt mondta a biztosito, hogy az elso UH-n kérnem kell a szulész nogyogyasz orvostol egy arajanlatot!!
jo mi? allitolag olyat, mint a gerincvelo érzéstelenités nem fizet a tb, de fizet a privat betegbiztosito, ha benne van az arajanlatban!!!
kész orulet!
kivancsi vagyok, mennyit fognak irni. Egyes ismeroseima, akik Pragaban szultek pl, ott egy szulés 3 éve 1 millio forintba kerult a kulfoldieknek...
s.orsi
 
 


de jo nektek hogy ott esik a ho!!!!!!!!!!!!! :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Na, bejöttünk. De azt a hisztit, amit lecsapott a lányom, mikor mondtam, hogy be kell jönni... :s Így is több majdnem 2 órát kint voltunk...
Nagyon élvezte, hógolyóztunk meg megismerkedtünk egy kislánnyal, aki ugyanannyi idős, és vele közösen építettünk hóember... Na, jó inkább csak mi anyukák építettük. :lol: :lol:
Ha nem baj rakok egy képet a kész műről meg a csajokról. A kis piroska az én drágám.
Kép

Kép Kép
manósziget
 
 


Nitácska ne sírjál!!! Küldöm felétek a hófelhőket! ;) Délutánra biztos odaérnek! Csak figyeld az eget! :lol: :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 


Sport..... hát most én se merek semmit. Főleg hogy múltkor volt az a kicsi barnázásom... de ahogy jobban belegondoltam pont előtte nap tornáztam Rékának a terhes dvd-jére. Lehet nem kellett volna... Így most 12. hétig mindenképpen napolom a témát, utána még meglátom mihez lesz kedvem.
A hastánc az nem is rossz ötlet... :P Lehet elő is keresem azt a dvd-m... A ringatásnak még a picuri is örülne... a végeredménynek meg apa. :lol: :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 


Sziasztok!
Nem tudom,mit ettem, de reggel havat hánytam... :wink: :lol: Szánkón húztam Margitot az oviba.
Ja, nem vasalok és télen a takarítás sem úgy megy, mintha jó az idő. Főzni minden nap kell. Főleg, ah 8-ból 7 gyerek beteg. És tényleg játszanak egymással, és olvasnak a kicsiknek, csak a pelenkázás (kivált a kakis) az én kiváltságom. A'sszem írtam, hogy úgy döntöttem, hogy csak kedden megyek dokihoz.
Szép napot!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


manosziget........figyelem ám az eget...... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Egyébként már én is alig várom, hogy tudjam mekkora...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


laki hanyadik hétbe vagy?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


De jó nektek, hogy esik a hó!!!!!! :cry: Itt a Bükk lábánál bezzeg semmi.... :evil:

Manó, nagyon édes a kicsi lányka! :) Nem csoda hogy nem akart bemenni :)
csunyeszka, nem semmi hasizmod van, gratulálok :)
Anna, remélem hamar meggyógyulnak a gyerkőcök!

Én is pedagógus, bár szociálpedagógus, nem tudom így jöhetek e még? :wink:

vicger
 
 


Sziasztok!

Köszi az aranyos fogadást:):) Remélem holnaptól már bátrabban írok, szorítsatok :)

Manó, gyönyörű a kislányod :wink:
Vendég
 


Betty,
de jo nektek!!! itt hétagra sut a nap, én pedig itt ulok az irodaban, de a hétvégén mi is elmegyunk valami kozeli havas vidékre. Innen egy oranyira 1 m ho van a hegyekben...

Laki Papné
ahanyszor csak hozzaszolsz, csak amulok. Kozhely, de tényleg le a kalappal elotted! gondolom a takaritas nem semmi, biztos maga a takaritando felulet is oriasi, hogy ennyien elférjetek.

Orsi
s.orsi
 
 


Szia Orsi,

hát igen, aki olyan jó helyen lakik, mint te, annak nem kell mesze menni egy kis hóért! Mi két ünnep közt voltunk Mariborban 4 napra... igaz nem síelni, mert az nem tudunk, de így is jókat csúszkáltunk, szánkóztunk. Imádom a havat nagyon, de az tényleg csak úgy jó és szép, ha érintetlen, vagy mint a sípályákon minden fehér és nem úgy, mint a városban ahol ilyenkor minden tiszta latyak, mert sóznak ezerrel.

Kép Kép
manósziget
 
 


a fehér tájnál tényleg nincs szebb!! :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Anna( 8 gyerkőc): le a kalappal, azért ez nem semmi teljesítményt kíván egy női kéztől! Ha nem is érlek utol a gyermekek számában, de biztos vagyok benne, hogy a negyedik baba még nem az utolsó! Ha már óvónéni vagyok, a mama tanítónéni, apuka tanár ember...kihasználjuk a gyermeknevelésben...persze a saját "csoportom" számára(baromira elcsesszük, ha túlokoskodjuk) :oops:


Havas időt imádja kicsi-nagy egyaránt, de értetlenül állok mindennap a szennyes tartó előtt! Ennyi ruha nincs sehol! Talán a nyarat a vasalás miatt szeretem jobban, bár akkor nem lehet szánkózni! És a nyárnak a téllel a hátránya, korunk népbetegsége, allergia, amitől a kuka van tele állandóan a zsepiktől!
:)

Azért aki teheti gyerkőcöstül ki a hóba (reméljük az egész országot megszórja), és biztosan nem kell könyörögni este, hogy aludjanak el végre a "kisbalázsok" :lol:
csunyeszka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?