Új privát üzeneted érkezett!

Tengdi, gratula a szopiért! :) Hála az égnek, nálunk is jól ment a szopi, alig egy hónapja szokott le Ati egyik pillanatról a másikra, gyanítom itt már a tesó volt a dologban. De a 11 hónapig tartó szoptatás sem rossz, igaz, Vicát sokkal tovább szoptattam... Na, de az eredmény így sem rossz: még nem voltak igazán betegek :) /kopp-kopp/

vicger
 
 


látom aplusz kilo is téma....hát rajtam nagyon sok + van....de most nem érdekel....nem fogyozok...majd ha már nem szopik a baba..... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kedves kismamik!

Szerintetek most melyik magzatvédő vitaminnal kísérletezzek? Az első terhességeimmel Maternát javasoltak, majd Elevitet (nekem nem nagyon marad a gyomromban semmi, inkább cseppeket szedek vasra és folsavra most még), talán még egy-két hét és nekiállnék! Vélemények?

A plusz kiló meg nem fájdalmas, a legfontosabb, hogy lelkileg az ember szeresse magát, akkor tudják mások is elfogadni és szeretni! A legjobb fogyókúra nekem a szopiztatás és a nagyobb menő-manó utáni lázas rohanás, mire egy éves, addig sok kilót kirohanunk magunkból!

A süti témában, nos velem meg akarták etetni a bio-sütit, mennyire egészséges, rostos, finom! A véleményem az, hogy tényleg inkább egy-két szelet házi, mert annak(az állítólag bionak) a látványa is rosszullétet idézett elő, ráadásul valami ocsmány színe volt, a szagáig nem jutottam el :oops:

Minden anyukának jó főzicskét kívánok, aki meg kész annak jó étvágyat az ebédhez!
csunyeszka
 
 

 
 

csunyeszka én jelenleg elevitet szedek de lehet majd átérek másra mert sajna székrekedés alakul ki nálam az elevittől..... :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Máté nem volt még náthás sem, abszolút de szó szerint a legkisebb baja sem volt...aztán a 15 hónapos szuri után napokig magas láz, 40 fokos, a szája belül tiszta seb volt, kívül herpeszek tömkelege, és nagyon nehezn keveredtünk ki belőle. Mindez amiatt is volt a mi esetünkben különösen durva, mert nagyon rossz étvágyú volt, eleve alig evett, eleve kis súlyú volt, bár makk egészséges, de a sebes szája miatt visszafogyott a 7 hónapos kora alatti súlyára!!!!
Na emiatt vállaltam végülis az éjszakázást továbbra is, hogy mit bánom én, kelek én éjjel, csak igya meg a kis kakaót vagy tejet, azzal is szedi vissza amit leadott...előtte ugyanis a szopi abbanahygása miatt gondoltam jó alkalom leszoktatni az éjszakai felkelésről, s csak vizet kapott...és egyre tovább kihúzta felkelés nélkül...4, 5 órát is átaludt...és haladtunk volna, ha ez nem jön közbe.

teljesen legyengítette az immunrendszerét ez az oltás, ez ugye 5 komponensű, ez a legtöbb, ha jól tudom.
Ez okoz legtöbb esetben problémát, de azért sok kisgyerek átvészeli gond nélkül, nálunk nyilván az is gond volt, hogy nem sokkal előtte lett elhagyva a szopi, és attól a kevés ételtől, amit evett nem jutott annyi tápanyaghoz...képes volt ellenni 4 kanál főzeléken. Ennyi volt az ebédje. Nekem a lányom dettó ilyen étvágytalan volt, nem tudom mi miatt ilyen gyerekeket szülök :D
A lányom képzeld kiscsoportos ovisként nem ivott meg egész nap egy bögre kakaót!!!!!!!!! Voltak ilyen napjai, de ha ennél több volt a mennyiség, az is egyszerűen mérhetetlen...orvosok sem tudtak mit kezdeni vele, semmi étvágygerjesztőre nem reagált....ez már ugye nagyon rég volt...
Máténál már nem kedztem el orvoskat járni a témában, elvégre makkegészséges volt, egyedül ez az oltás téma volt kétégbeejtő...

neki most akkora étvágya van, hogy csak nézek, hogy nem másik kisfiú ül-e az etetőszékben??

Ja és külsőre egyik gyerekem sem volt/van gebe, tehát nem látszott rajtuk ez a hihetetlenül kis mennyiség...bár plusz sincs rajtuk semmi...( bezzeg anyukán!!!!!)

Kép
Kép
tengdi
 
 


én rendszeresen eszem biosütit, és eszméletlenül finomak!!!!!!!! sajnos....

Biztos nem jó helyen vetted vagy nem tudom, de a legmegátalkodottabb hagyományos táplálkozású ismerőseim is abszolút finomnak találták. Nehéz elkészíteni külön technikája van, nem véletlenül vannak reformcukrászok, akik csak ezzel foglalkoznak.....

nekem semmi nem ment le a szopi alatt, pedig 15 hó már megtehette volna amagáét, és a végén is 6-10 napi szopi volt még...de ez sztem életkor függvénye is....lehet huszonévesen csontkollekcióvá fogytam volna tőle, de most már nehezebben távoznak...

Próbálom én, hogy ne zavarjon, de hát attól még zavar...azért annyira nem, hogy várandósan vagy szoptatás alatt fogyózzak, azt nem szabad, ennél fontosabb a picur.

Rajtam mondjuk nagyon sok ebből nem háj, hanem víz...pedig nem eszem sósan...nagyon oda kell majd figyelnem....

na ritka szófosós napom van

Kép
Kép
tengdi
 
 


én is szenvedek a mátémmal......ő semmi főt ételt nem hajlandó enni...max a rántott hust de azt se mindíg......az édesség az meg megy neki....
mindenki azt mondja hogy az oviba majd a többi gyereket látva enni fog....nos ismerem a gyerekem...szerintem nem fog...... :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Lányok, nekem hála az égnek a két fiam nagyon jó evő! Vicám már nem annyira, de nincs pardon, enni kell :)

A szoptatás alatt én sem adtam le egy dekát sem, ez teljesen egyéniség függő. Engem is zavarnak a plusszok, de most megint róka fogta csuka helyzet van, fogyózni nem lehet, de talán a kilók most nem nagyon jönnek fel... Bio sütit még soha nem ettem :) Szerintem egyébként mindent lehet enni, csak mértékkel. He-he pont én mondom....

Tengdi, nagyon kiütötte az az oltás a kicsit valóban... :( nem semmi :( . Ezeket az oltásokat nem ismerem, Gergővel még nem volt ilyen, akkor havonta kellett mennünk. Valszeg a 15 hós, ezeknek az összevonása... Azért durva, valljuk be őszintén.

nitacska, nem lesz könnyű dolgod, részvétem :? Nálunk Vica hasonlóan édesszájú, de nincs mese, amíg az ebédet nem eszi meg, nincs más és kész. Muszáj, mert nem szeretném, ha 16 évesen állandó fogyókúrával tegye tönkre a lelkét és a testét.

Egyébként érdekes ez az evés, illetve a gyerekek ízlése. Olvastam, talán a Kismamában, hogy azok az ételek, amelyeket a kismama gyakran fogyasztott a várandósság alatt, sokkal szimpatikusabbak a babáknak, mint azok, amelyeket nem. Tehát már pocakosan mekkora felelősség ez is, hogy mit eszik az ember, s mennyire változatosan... Lehet benne valami, mert Vicámnál én majd meghaltam az édességekért, erre Vica is. A két fiúnál mindenevő voltam, ők is. Most... hát most még nem tudom, de igyekszem változatosan étkezni :) Soha nem lehet tudni ;)

vicger
 
 


Jesszus lányok!!!!!!!!!!

2 napig nemtok jönni és mi fogad!!!!! :o :o :o De ez tök jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!! :lol: :lol: :lol:
Ha jól látom frissíthetem rendesen a táblázatot. Vissza is olvasok rendesen, nehogy kimaradjon valaki.

Kép Kép
manósziget
 
 


Lányok!

Ne aggódjatok szerintem gyerkőceitek evési szokásai miatt. A természetgyógyász házi jó ismerősünk szerint, a kevés valakinek elég, valakinek a sok is kevés. Az én nagyon rosszul evő lányom, aki 11 hónapig csak anyatejen meg gyümölcsön élt, majd követte a tányérturkászó hadművelet...most 11 évesen a vegetáriánusokat megszégyenítő módon tiltakozik a hús ellen, de már valamennyit eszik!Csempészem az ételbe ahol tudom! A fiaim nos mindenevők, bár a kisebbikem elég csontika, neki más az anyagcseréje, pedig tényleg jó étvágyú!

Az oltások után pár napig nincsenek jól a kicsik, de ez is egyénre szabott. Anyukáknak sok türelem és kitartás szegény nyüfi picikhez.

A szopi nekem elfelejtettem mondani azért volt fogyós periódus, mert 3 gyermek mellett van 2 tejtesónk is, szóval az dupla baba!(én is 4. gyermekkel 30 felett taposom az életet)

És még a kutyánk is lefejt anyatejet kapott, annyi volt! Ehhez kb két hatos fatipli mellbimbó, és szinte legkisebb női mell. Most, hogy növekednek, talán elérik szülésig a 75/C .

Apukám mindig vigasztalt, bizti gerinces vagyok, de hogy emlős??? Na jó, 5 gyerek nőtt fel ezektől a kicsiktől is!

Változatos ételek, szerintem minden típus kell, zsír, szénhidrát...stb.. meg ami jól esik! :D
csunyeszka
 
 


Mabe, Piciibo,
mi volt uh-n? Meséljetek!

buba77,
üdv a csapatban. :lol: Húú 3 év az jó hosszú idő. Majd a hiányzó adatokat elküldöd nekem?

Andi,
nagy gyerkőc hogy van? Meggyógyult már? Most nézem semmit nem tudunk róla... még azt se, hogy fiú vagy lány! Elárulod? :oops: Látom később kiderült, hogy Dani... De mikor született? Beírnám őt is.

nitacska007,
neked is üdv a csapatban. :lol: Ne féljél, csak pozitívan, hidd el nem lesz semmi gond. Tőled is kérnék majd adatokat.
Megy a drukk előre is a holnapi uh-hoz!

babus31,
téged is üdvözöllek. :lol: Tőled is kérnék majd adatokat.

been,
hahó neked is. :lol: Miért indul furán? Mi a baj? Persze hogy ott van a picur. Dokinál voltál már? Adatokat kérek majd.
Aha, már olvasom miért kételkedsz. De figyi, a halvány csík is csík! A sok mensi kimaradásért meg irigy!! Nekem már szülés utáni 3. vagy 4. hónapban megjött. Hiába szoptattam 14 hóig... nálam nem volt összefüggés.
Nyugodtan írjál sokat, szeretek olvasni.

csunyeszka,
te vagy az 5. aki a hétvégén csatlakozott hozzánk!! :lol: Ez tök szuper, hogy már ennyien vagyunk. Mindjárt rakok listát, aztán te is megláthatod, hogy micsoda babaáradat lesz itt szeptemberben! :lol: És persze tőled is kérek adatokat.
6 kg!!!!!!! Jesszus ez hogy csináltad, hogy csak ennyit híztál??? Ennyire rosszul viselted mindegyiknél az elejét? Én 19 kg-t híztam, ami nyárra teljesen leadtam, de aztán a felkészülési időszakban visszajött 5 kg. Evvan.
Én Mírával Elevitet szedtem, most Gravidát... úgy veszem észre ez jobb, a másiktól nekem is kicsit székrekedésem volt, de most ok minden.

Vicger,
pocifájásra, ha szurkál nekem a dokim magneb6-ot vagy nosat javasolt. Esetleg próbáld ki. Én még csak odáig jutottam, hogy megvettem...
Én is édesszájú lettem, mint te. Pedig sose voltam az, most meg... A többinél hogy volt? Neked már van összehasonlítási alapod lányos és fiús terhességnél. Én Mírával az elején kaukázusi kefirt és sajtos pogit ettem mindig... tehát sósat és a vége felé kezdtem el kívánni az édeset.
Fogzásért nem irigyellek. Míra első 8 foga szinte észrevétlenül jött ki, aztán a rágókkal megszenvedett rendesen, bár szerencsére 1 fog 1 éjszaka. Most már a 16.-at várjuk... sztem már bármelyik pillanatban átszakadhat. Már jó lenne, mert nálunk is vannak éjszaka felsírások emiatt. Egyébként nálunk a Viburcol és a Nurofen jött be. Homeos bogyók nem.
Hányinger miatt nem irigyellek.
Megfázásra, influenzára próbáld ki az Osciloccocinunom (vagy hogy a fenébe hívják :D). Nekem szokott használni.
15 hós oltást mi is nagyon megviseltük. bár úgy tudom tavaly szinte minden baba. Dia fia meg ugye ugyanannyi idős, mint a lányom, tehát kb. egyszerre kaphatták meg. Magas láz napokig. iszonyat nyűgi, nem evett.. Állítólag ez ilyen rossz széria volt. Van amikor semmi bajuk se lesz tőle. A 18 hóssal pl. semmi nem volt, még hőemelkedés se.

hugi820322,
üdv nálunk. :lol: Hát a plusz kilóknak max. annyi közük lehet a terhességhez, hogy kívánósabb lettél, vagy most többet engedsz meg magadnak. Meg hát itt volt karácsony is. Egyébként az első pár hónapban havi 0,5 kg plusz szokott lenni általában. Persze ez egyénenként változik. A hiányzó adatokat majd küld el légyszi.

Móka,
mit tanulsz? Ha meg álomkóros vagy, akkor mindenképpen használj ki minden alkalmat. Szeptembertől úgy se te fogsz dirigálni.
Szolizás. Én anni kérdeztem a dokim, ő azt mondta mértékkel lehet meg napozni is. Én mondjuk inkább nem mentem. Hisz ha valami történt volna a babával, akkor nem szerettem volna magam emiatt okolni. Nekem van olyan ismerősöm, aki szinte végig járt szolizni, úgy 2 hetente 1x és semmi baja nem lett a picinek. Napnál csak arra kell ügyelni, hogy közvetlen szúró napsütésnek ne legyen kitéve. Így sztem nyárra mindenki beszerezhet egy jó kis tankinit vagy fürdőrucit. Meg akkor már jelezni is fogja a pici mi jó neki és mi nem.

Erika,
akkor te is úgy jártál, mint én. nem hittem a szememnek! :lol: Kiváncsi vagyok mit fogsz szólni a lányod pasijához. Hűű, ha belegondolok, hogy majd egyszer Míra is hazaállít egy pasival. :? Párom tuti legyilkolja a srácot. :lol:

Hűűű, végére értem. na, most aztán olvashattok ti is! :wink: :oops:

Kép Kép
manósziget
 
 


Rólunk annyit, hogy ma nagyon jól érzem magam. Újra a régi vagyok! Se hányinger se lustaság nincs! :lol: Délelőtt kinyaltam a lakást, ill. kinyaltuk Mírával, mert mindig segíteni akar mindenben. Esküszöm többet csináltam ma, mint múlt héten egész héten együtt. :oops: Ja, és már a 3. adag mosásom megy. Most várom, hogy a lányom elaludjon, azért én is ledőlök kicsit. Úgy gondolom ennyi jár! Tegnap elkezdtem egy Dan Brown könyvet... remélem nem fog hónapokig tartani mire végzek vele.

Itt szuper jó idő van. Kellemes langyi, így egész de. nyitva volt minden ablak. Hétágra süt a nap. Délutánra meg már beígértem Mírának egy nagy sétát.

Láttam téma volt a cickó és pocakméret. Hááát mellesleg már én is kinőttem a melltartóimat. De ez nem baj. :wink: Nadrágok meg... hááát, van egy olyan érzésem, hogy most nem a 17. héten fogok elkezdeni kismamanacikat hordani. :oops: Ha így folytatódik pár hét és előkerülnek. :oops:
Nekem olyan kismamanacijaim voltak, melyek úgy néztek ki mintha egy csípő nacira lenne rávarrva a körkörös pamut passzé... Remélem érthető. És tényleg onnantól, hogy szűk volt a sima naci a végéig tudtam hordani őket. Meg is van mind, bár most más évszakban leszek nagypocis.

Én is festettem Mírával is végig és most is fogok. muszáj, mert elég sötét barna az alapom és hát elég randán néznék ki. Bár most próbálom kicsit húzni itt az elején...

Kép Kép
manósziget
 
 


csunyeszka, mondhatom, hogy szerencsés alkat vagy? :)

vicger
 
 


És végül jöjjön a legaktuálisabb lista!! Nézzétek milyen sokan vagyunk már! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Kép

Kép Kép
manósziget
 
 


csajok, az iwiw-en aki legtalalt annak valaszoltam. Tök jo latni fényképeket is rolatok!!!

Tengdi
nagyon durva hogyan reagalt a fiad erre az oltasra. Biztos az oltas volt? Nem valami mast kapott el egyideuleg? Az én gyerekeim 6 komponensu oltast kaptak. Természetesen igy teljesen megértem, hogy koztetek alszik és éjjel is kap inni.. Allitolag, ha egy gyerek 4 éves koraig "nem tanul meg" egyedul elaludni és ataludni az éjszakat, akkor tartos alvasproblémai lesznek. Addig még van ido! Kitartas!
Amikor Alex 1 éves volt arra gyanakostak az orvosok, hogy mucovisidosis-ban szenved. 6 honaposan 8 kg volt, 1 évesen 8,6 kg!! Teljesen kiborultam a hirtol, mert ez gyogyithatatlan halalos betegség, bar 100 vizsgalat utan sem tudtak bebizonyitani. Azota ezt a variaciot elvetették, mert a sulygorbéje egyenletesen novekedett... Naponta ezerszer szopott és SEMMIT nem volt hajlando megenni, vagy legalabbis mini mennyiségben. Hozzateszem, hogy 6 honapos koraban egyik orszagbol egy masikba koltoztunk, ami engem nagyon megviselt és igy gondolom ot is.
Szoval, amikor igy beijesztik az embert akkor alvas témaban is elszalad a lo. Mi tobbszor kiprobaltuk az aludj jol gyermekem modszert. En minden neszre felébredo tipus vagyok, de volt olyan éjjel, hogy szinte ajultan aludtam és mikor 2 ora mulva felriadtam a gyerek ugyanabban a pozicioban orditott és én nem is hallottam!!! Olyan is volt, amikor mar ki tudott jonni az agyabol, hogy allva aludt mellettem az agyon, vagyis a foldon térdepelve és a fejecskéje az én fejem mellett. és nem ébredtem fel! de tuléltuk! Es tudod mi volt az oka a nemalvasnak? Féltékeny volt az apjara!! Amikor kb 20 honapos volt, elmentem veluk nyaralni egyedul a Balatonra egy ismeroshoz, a férjemnek nem volt szabadsaga. Es velem egy agyban kellett aludnia, mert nem volt hely. Ettol a pillanattol kezdve, kivéve, ha beteg volt, majdnem minden éjszakat ataludt. Tudod milyen rossz lelkiismeretem volt, hogy elotte soha nem vettem magamhoz az agyba, mert ugye nem szabad! ennyit az éjszakazasokrol. Alex mai napig egy nagyon bujos és anyas kisfiu. Naponta szazszor elmondja, hogy mennyire szeret és igazi sztarmosolya van. Jaj lesz a lanyoknak, ha megno!

Csunyeszka
Az a véleményem, hogy ezeknek a vitaminoknak a nagy része csak marketing. Ha kiegyensulyozottan eszel és egyébként problémamentes a terhesség, én a helyedben semmit nem szednék. Az orvos majd szol, ha szukséged van vasra vagy magnéziumra. én is csak folsavat szedtem eddig, de most mar azt is abba fogom hagyni.

Vicger
Te nem vagy véletlenul iwiw-en??? én is miskolci vagyok eredetileg.

Edesség
csajok én perpillanat az M&M-re vagyok rakattanva. Este a tv elott mar csak almat meg sargarépat meg ilyesmit merek enni.

Nitucska
szerintem az ovi nem hogy javitani, hanem esetleg rontani fog a helyzeten evésugyben. Nekem két jol evo fiam van, de miota kozosségbe jarnak, mindig kitor valami uj divat, hogy éppen mit nem szeretnek. Borzaszto!
Evés témaban én nagyon amondo vagyok, hogy akkor eszik jol egy gyerek, ha nem érzi azt kotelességének, hanem azért eszik, mert éhes vagy kivanja. Ez szoges ellentétben all a férjem nézeteivel, aki szerint, ami a tanyérban van meg kell enni. De szerencsére a sracok mar megértették, hogy azért eszunk mert éhesek vagyunk. Azt viszont bevezettuk pici koruk ota, hogy mindent meg kell kostolni! Nalunk édesség csak evés utan van, és akkor is kis mennyiségben. Ha néha kérnek csokit vagy gumicukrott adok nekik, de soha nem kinalom oket. és aki nem szereti az ebédet, az ehet vajas kenyeret, mas nincs! Gyumolcs pedig mindig van elottuk.

Bocs, hogy megint ilyen hosszu lettem....

Orsi
s.orsi
 
 


Manó, le a kalappal az aktivitásod előtt, én ma még egy szalmaszálat sem tettem keresztbe, Ati ebédjének megfőzésén kívül. Ja, és még elindítottam a mosogatógépet :D. Délelőtt olyan dilis volt Ati, úgy fájt az ínye, hogy együtt sírtunk.... :cry:
Manó, ami a kívánósságot illeti, Vicánál édességek, főleg barackkompót :D :D, a fiúknál pedig minden, mondjuk a hamburger tuti nyerő volt :)
kismamanacik, igen, ezt a fajtát ajánlottam, nagyon ügyesen ki van találva, és a kismama övet, vagy bandázst, el is felejtettem, az is szuper dolog, varratni is lehet, nem kell horribilis összegekért megvenni. :)

Oltás: az azért durva, hogy rossz széria... ez is rendesen alátámasztja a gyanút, hogy nem mindig figyelnek oda rendesen az oltóanyagok készítésénél... hogy lehet a minősége változó????? Nagyon frankó... :evil: :evil:

vicger
 
 


betty,

pont akkor irtal, amikor én. Orulok, hogy neked is kezd vissztérni az energiad! Csak igy tovabb! és irigyellek a napos sétatol. Itt szurke esos ido van és az irodaban kell ulnom.... ezért irok ma ilyen sokat, hat mit mondjak, megol az unalom, valsag van.

Orsi
s.orsi
 
 


Juj de ,hogy egyre többen és aktívabbak vagyunk.

Vitamin: én a Femibion 800mg-t szedem.Anno Danival nem voltak kismami vitaminok,így nem tudok jót,se rosszat.Amikor elkezdtük a babatervezést,akkor elkezdtem az elevitet.Én attól híztam,és szorulásom volt.Most nem zabálok,és működik az anyagcserém :oops: :lol:

Manó,bocsi Dani miatt.1994.04.12.Én is ma mintha nem lennék annyira "nyűgös".Én is takarít,bevásárol.Egyébként lehet,hogy ennek a napsütés inkább az oka.Nekem ettől sokkal jobb a kedvem.Jól teszitek,hogy sétáltok egy nagyot.

Evés:folyamatosan változik.Minden kornak meg van a maga favoritja,de éhen nem ha a válogatós gyerek sem:lol: .Nekem az a tapasztalat,ahogy nőtt,és okosodott,lehetett vele megkóstoltatni az új dolgokat.Ma már szinte minden eszik.
vedresandi
 
 


Orsi, zajlott nálatok is az élet! Elhiszem, hogy lelkiismeret furdalásod volt..
Ami a módszereket illeti, szerintem vannak nevelési irányzatok, bizonyos elméletek, elvek... s vannak a gyerekek, mindenki más más igénnyel születik, más más egyéniséggel. Szerintem nem az a jó anyaság fokmérője, hogy mennyire vagyunk vaskalaposak, mennyire nevelünk könyvből, hány könyvből nevelünk ;), inkább az, hogy mennyire vesszük észre a gyerkőc igényeit. Nekem emiatt a párom nagyapjával vannak vérre menő vitáink, mondhatni generációs problémáink... De ez legyen az ő baja, :D Az én gyerekeimet én nevelem, s nem a dédipapa :)
Orsi, alapvetően egyetértek az evésről vallott nézeteiddel, nálunk a Párom szintén "a tányérról mindent" elvet vallja, viszont annyiban más a helyzet, hogy Vicám tényleg nagyon durván szinte csak és kizárólag az édességet hajlandó megenni, ha rajta múlna. S mikor már a tenyérről hámlik a bőr a vitaminhiány miatt, akkor bizony, nincs pardon. S mivel az Anyuék ellátnak bennünket biozöldséggel, így inkább ezt kapja, mint vitamint :) Bár lehet jobban örülne a szirupnak :D
Iwiwen ott vagyok Gál Attila Gergelyné néven, de bevándorló vagyok ;)

vicger
 
 


Manó, egy kis kiegészítés, a Megyei kórházban fogok szülni :)

vicger
 
 


Itt is szürke minden.... :(

vicger
 
 


Bocika már 1,8cm-s óriás (ennyi a CRL-je...) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tökéletes bébi :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.26 17:17-kor.
Vendég
 


Én nem fogom győzni az olvasást...
amúgy is mindennel teljesen el vagyok veszve...
A nagylányom szombaton felvételizett a gimibe, most meg lázas, a hetediknek, a 4.nek és a 6.nak hőemelkedése van ...
arra gondoltam, hogy mégis inkább az orvosnőhöz megyek el, ő legalább nem egy teljesen idegen férfi. Már nem rettegek annyira, de majd meglátjuk, mi lesz, ha belépek a kórház kapun...
Szép napot nektek...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


L.Papné!

Jaj, akkorát nevettem, ahogy írtad a sorszámokat :lol:
Most jelenleg a picimet én is négyeskének hívom.... :lol:

Kép
arvaerika
 
 


Amúgy kitartást és jobbulást nektek!

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni, mert ugyan aug. 30-ra vagyok kiírva, de nem lehetetlen, hogy bébike szeptemberben érkezik.
Már túlvagyok az első UH vizsgálaton, hallhattuk a szívhangot is. És védőnőnél is jártam, van kiskönyvem. :D

Próbálok vonalzót is csinálni...

Astrid

Kép
astrid
 
 


szia astrid :D

Kép
arvaerika
 
 


Szia Astrid,

jó hogy te is ránk találtál. :lol: Te vagy a 24. kismami!! :lol: :lol: Fentebb raktam be egy táblácskát. Küld el légyszi aszerint az adataidat. Köszike előre is.

Kép Kép
manósziget
 
 


Szia Manó!

Láttam összeszedted az adatainkat, rólam van hiányosság bőven, ezért leírom.

szül. évem: 1977-11-19
kiírásom: 2009-09-23
lakhely: Keszthely
kórház: nos még nem tudom, nemrég költöztem ide, itt még nem szültem
gyermekeim: Gabriella11
Bálint8, Márk5

Azt hiszem ennyi!
csunyeszka
 
 


Lányok!

Ma egy kicsit meglepődtem az árakon...körülnéztem a Brendon honlapon, van törzsikártyám, jelszavam...nos beírok a keresőbe egy átlagosnak tűnő babakocsi kódot, és azt hittem, hogy a terhességi toxémia előjött( nekem sikerült eddig), és rosszul látok: 169990 Ft.

Majd arra gondoltam talán elírták, egy hasonló típust is megnéztem 179990 Ft--akkor már el is könyveltem magamban, nem ott vásárolok! (egy kocsi volt 45000-amire azt mondanám megéri)

A negyedik gyermeknek már illik több új dolgot venni, pótolni a hiányosságokat, de tényleg elszaladtak az árak.

Bocs, hogy ezzel traktállak Titeket, de ezen most elgondolkodtam :shock:
csunyeszka
 
 


Csunyeszka!

És használtat nem akarsz? Ha valaki nem strapálja le, jó áron lehet kifogni!
Én használtan vettem, igaz, anno 5 éve így volt 60 ezer, de már a 3. gyerek lesz benne(remélem)

Kép
arvaerika
 
 


manosziget ami hiányzik adatom:születési időm:1986,06,26
korház Délpesti Jahn Ferenc
drukkoljatok mert ma volt halvány barnázásom most szedek utrot 3x1-et elevitet és folsavat is holnap még veszek magneb6-ot is........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kép
Vendég
 


Csunyeszka
Apa már megállapította, hogy először bankot kell rabolni, hogy bevásárolhassunk a babának! :wink:

Anna
Jobbulást a csemetéidnek!

Astrid
Üdv itt :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mabe!


De szép kép!!!!! És mekkora!

Kép
arvaerika
 
 


Nitácska!

Kitartás és pihizz sokat!

Kép
arvaerika
 
 


pihizek.....nagyon remélem nem történik meg 3xa mert akkor nemtudom mit teszek..

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Anna,jobbulást a gyerekeknek.Mi nem is tudtuk megírni a szombati felvételit,mert olyan magas láza volt Daninak.

Mabe,gratulálok Bocikához.Hatalmas már most!Milyen szép képet kaptatok.Ja de várom már én is a szerdát

Astrid,üdv itt.Problémamentes kismamiságot neked is.

Nita,próbálj meg pihenni.

Csunyeszka,reméljük nem ismétlődik meg,de ez nem toxémia :lol: Nem láttad rosszul.Sztem ugyanazt a kocsit nézhettük.Én is seggre ültem,amikor megláttam az árát.Gondol bele,hogy 15 évvel ezelőtti árakhoz képest ezek milyenek :roll:
vedresandi
 
 


amennyit tudok pihenek....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mabe gyönyörű !!! :)

Bocs, nem olvasok vissza, dögrováson vagyok. Holnap muszáj lesz beszereznem a homeopatás bogyókat, mert ez így KO. Még jó, hogy Vicám mindent megcsinál helyettem :( Ilyen hidegrázásom még soha nem volt :(
ps: az árak tényleg nagyon elszálltak, de babacipő, ruhában is. Ruhát nem nagyon kapsz 5ezren alul, a cipők ára pedig 10-nél kezdődik . Szemétség..
Jók legyetek, s pihenjetek sokat!

vicger
 
 


Csunyeszka!
Én is keszthelyi vagyok!!! lehet ismerjük is egymást! :lol: Babakocsin én is kiakadtam, amit kinéztem ikerkocsi+hordozó+mózes ugye duplán, több, mint 200 ezer Ft. Na olyanunk nem lesz! :lol:

Mabe!
Hát ez a Bocika valami gönyörűséges és hatalmas!!! Mivel tömöd?

Újaknak üdv, csak ezt az oldalt olvastam és az agyam is szita.

Én ma nemsokmindent csináltam. Voltam kozmetikusnál szépülni! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi
Ma éppen finom marhahúslevest kapott :lol: :lol: :lol: :wink:

Nitacska
Rutascorbin nagyon jó lehet még a barnázás ellen... meg egy feles :wink:

Vicger
Jobbulást!
Vendég
 


Nitacska!
Pihizz sokat és minden rendben lesz!!! :lol: :wink:

Mabe!
Az finom. Én alig tudok enni, nincs étvágyam. :roll:

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Manó én 1975-ös születésű vagyok
Szegeden szülök a Női Klinikán
szeptember 30-ra vagyok kiírva (ezt elírtad :lol: )

Én elevitet szedek, de csak kétnaponta. Csabikával is ezt szedtem és jónak tűnt, bár tavasztól már csak heti egyet ettem, mert volt sok gyümi. Lehet, hogy ettől híztam az elején?

A mai munkámért nem adnék 5 Ft-ot sem, nagyon lusta voltam, de írtó jól esett.

Nem tudom most hogy állnak a kismamaruci árak, de 2 éve arany áron lehetett venni. De ahogy látom a babakocsik sem lettek olcsóbbak.
Vendég
 


Szia lányok!

Nitácska, most nem sürgős semmi, még akkor sem ha a ház ajtaját már nem lehet becsukni, PIHIZZZZZZ!

Zsófi, láttam keszthelyi vagy, de azt is, hogy nem ott akarsz szülni hanem Zegen. Annyira nem jó a keszthelyi kórház? Tudod én nemrég költöztem ide, talán fél éve, hála még nem volt dolgom egészségüggyel! (szerencsés csapat)

A használtban gondolkodom, ami a babakütyüket illeti, azért negyedik gyermeknek nincs annyi pénz a hülyeségek beruházására, hiszen a többi 3 is éhes és nőnek, na meg a sulin kívüli progik....amikor az első babóm vártam gyönyörű babaszekerek voltak akár a Brendonban is, igaz nem olyan márkásak, mint most, de bírták elég sokáig. Az igazsághoz tartozik, nekem semmim nem maradt, én mindig segítettem a rászorulókon, ajándékba adtam minden babacumót! Nos ahova Isten ad bárányt, ad legelőt is, szóval nem idegeskedem, rutinból megoldom!

A gyömbér tippet köszönöm, ma egész jó volt a gyomrom tőle, igaz mértékkel eszem, kicsi adagot.

Mabe a kép tökéletes, ügyes a doki! Ilyenkor az ember lánya elérzékenyül, pláne ilyen felturbózott hormonsereggel!Ici-pici gyermekpalánta :)

Vicgernek is sok pihenést, én csalán-tea kúrán voltam, mikor terhesen influenzát kaptam, de 2-3 nap és rendbe jöttem. Undorító az íze (natur kell inni), de jót tett. Kamillát és hársot is hadba állítottam.
csunyeszka
 
 


mabe teccet a feleses dolog...... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Na én is végre netközelbe juttam. Picurka 5,2 mm-es, és volt szívhangja is . :D Nagyon jó volt újra látni őt. Az orvos szerint 6 hetes és 2 naposnak felel meg. Az utolsó mentruációm szerint ugyan 6 hetes és 5 napos vagyok, de nekem 31 napos a ciklusom, és gondolom, ennyivel később volt a peteérés is, ezért kisebb a baba. (na ezt jól megaszondtam). De ez csak az én eszmefuttatásom. A lényeg, hogy ott van a baba, él és jól látszik a szív pulzálása is. :D
Legközelebb majd március elején kell mennem, addig meg családorvos, vér- és vizeletvizsgálat stb.
Üdv mindenkinek!

Kép
piciibo
 
 


piciibo gratula......de jo neked........
holnap mégis megyek uh-ra .....szurkoljatok!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Hú de pörögtetek! :D Nagyjából visszaolvastam,de az agyam.....

Üdv az újonnan tesztelőknek! :)

Látom téma volt a súly,hát én a fiammal nagyon-nagyon sokat híztam.(28 kiló)Ebből 13-15 nem mozdul.Nagyon bízom benne,hogy most nem fogok sokat hízni,bár akkor sem zabáltam. :o Most jobban odafigyelek majd. Eddig semmi + :)

Én most pár napig kihagyom a vitaminokat,az utóbbi napokban "fölösleges" volt,rögtön visszaköszönt.Most gravidát fogok szedni,attól kevésbé voltam rosszul,mint az elevittől.

Vicger, 15 hós oltástól épp ma lázasodott be a fiam,ezért is nem tudtam jönni,elég nyügi + ma alig evett valamit. Szerencsére egyébként (szinte)mindenevő. Jobbulást neked!Jó,hogy nagylányod így segít. :)

manó irigyellek az energiádért! :) hajat én is festek.muszáj! :)

Evéssel kapcsolatban én azt vallom,azt eszi ami van.Ha nem kell,nincs más,majd eszik a következő kajánál.

mabe bocika óriási és nagyon cuki! :)
Anna jobbulást a gyerekeknek! tetszik a felsorolás. :D
csunyeszka az árak tényleg elképesztőek.Szerencsére nekünk nem sok minden kell.Azt hiszem.
nitacska nem lesz semmi gond.Pihenj sokat!


Ja,wiwen én is vagyok:Homán (Róth)Katalin
Én sajna már általában este látogatom a WC-t,ebben az a jó,hogy így az egész napi menü visszaköszön. :(
Biztos sok mindent kihagytam,de most ennyire tellett.
Jó éjt Nektek!

Kép

Kép
tisz
 
 


piciibo Gratulálok! :D

nitacska szorítok! :) :D

Kép

Kép
tisz
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?