Új privát üzeneted érkezett!

Próbálok tickert csinálni; elvileg 4 hetes és 2 napos vagyok.

been
 
 


Szép estét mindenkinek!

Új vagyok köztetek, és most derült ki, hogy jön a negyedik babám!

Nekem már van egy szeptemberi "ördögpalántám", most lehet szülinapra kap egy tesót, mert ugyan azon a napon fogant, mint a bátyja csak 6 év különbséggel!

Gratulálok mindenkinek a picurokhoz és a nagyobbacskákhoz is!

A legszebb dolog a világon az anyaság!



[/img]
csunyeszka
 
 


Szia Babus, been, csunyeszka!Sziasztok Lányok!

Gratulálok a csíkos tesztért! :) :) :)
Been, biztos vagyok benne, hogy minden rendben van, ne aggódj :)
Babus :) nekem is nőtt már a hasam, igaz ez 4. babánál már törvényszerű, sőt már a 3.-nál is :)
Csunyeszka: gratulálok a szép családodhoz, én is a negyedik babót várom :)

Csajok, hogy vagytok?
Nekem fájdogál a hasam.... /annak idején Atival is volt hasonló, akkor a doki megnyugtatott, hogy a méhem növekedését érezem./ Remélem most is, már elég halvány az az emlék.

Párom ma szolgálatban, aztán már haza sem jön, egy hétig Pesten lesz fejtágításon... legkisebbünk, Ati, fogzik, éjjelente vagy óránként kel..és napközben is tiszta dili.... hulla vagyok :(

vicger
 
 

 
 

Sziasztok!

Andi még nem tudom mikor megyek orvoshoz, majd jövő héten kérek időpontot. Én sem vettem még kismama rucit, csak tegnap előszedtem a régieket és olyan jó érzés fogott el. Egy-két bővebb nadrágot előszedtem ami még nem kismama ruha, de bővebbek a mostaniaknál. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem szeretem ha a nadrág súrolja a pocim, olyan érzékeny lett.
Én nagyon szerettem pocakos lenni, már alig várom, hogy újra nagy pocakkal szaladgáljak.

Vicger nem tudom mi lehet a levegőben, de az én fiam is fogzik. Most bújik a 13. fogacska(szemfog). Hova sietnek ezek a fogacskák? 7 hónapos kora óta nincs megállás.

Minden elismerésem azoknak akik harmadik vagy többedik babájukat várják. Azt hiszem nekem még a 2 gyermekes gondolattal is el kell játszadoznom egy kicsit.

Engem folyamatosan kergetnek az álom manók, valahogy le kellene küzdeni őket :lol:
Vendég
 


Babus, inkább add meg magad nekik :)
Kismamaruha: pont tegnap vettem a tesz-veszen egy haláli felsőt, rövid ujjú, zöld, s két fehér talpacska van a pocak részén :D Egyébként én sem szeretem, ha egy kicsit is szorít a naci, s lassan bajban vagyok, mert még Atiról is rajtam van a felesleg, szóval nem versenysúllyal indulok a gyarapodásnak :( Úgyhogy nálam biztosan hamarosan előkerülnek a kismama gatyeszok.

Kétgyerekes lét: Hát igen :) szerintem a vízválasztó :) Ezt a változást a legfurább megszokni, hogy egy helyett kettő :) De onnantól már potenciálisan jöhetnek a tesók :) :)

vicger
 
 


Sziasztok!

Vicger szívesen aludnék én sokat-sokat de az én kis manócskám már hajnalban kukorékol. Szóval nem én vagyok a főnök.
Most őszinte leszek: rajtam is van még 2-3 kiló felesleg az előző terhességből, de nem foglalkozok vele. Legalább kezdek közeledni a tényleges koromhoz kinézetre is. (közel 34 évesen 10 évet simán letagadhatok). Bosszantó mikor 30 év felett még lekislányozzák az embert.
Vendég
 


2-3? Az semmi! :) Nekem tizessel kezdődik, s csupán a hiúságom tart attól vissza, hogy eláruljam a valós számot :oops:
A kor-külső aránnyal én is jól jártam, szerencsére :D
Ami az alvást illeti, majd lesz olyan is, hogy úgy kell ébreszteni ;) Igaz, nem mostanában ;)

vicger
 
 


Babus, Been, Csunyeszka!
Üdv itt, gratulálok az apróságokhoz!!! :lol:

Hát nem irígylem azokat, akik nem aludhatnak, rajtam álomkór van. :lol: De úgy döntöttem, két baba mellett úgyse lesz rá időm, így előre alszom! :wink: :lol:

Pocak: nekem is kezd nőni, főleg estére jól felpuffad. Igaz a hányástól fogytam 2-3 kilót, de a gatyákkal bajban vagyok. Már csak egy farmet tudok hordani. A héten néztem kismamanacikat, de azok meg óriásiak! :shock: Szerencsére már melegebb van, mert van pár szoknyám, ami jó, de a mínuszokban nem mertem hordani.

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok! Új vagyok itt,és szeretném megkérdezni,hogy a 6.hetes terhességemnél tényleg lehet 3 kilót hízni? Köszi ha válaszoltok :D
hugi820322
 
 


Zsófi , jól teszed ha alszol! :) Azok a kismamanacik jók nagyon, amelyikeknél a pocak részen pamutbetét /vagy valami rugalmas anyagbetét van, azt az első pillanattól lehet hordani az utolsóig.

szia Hugi! Gratulálok a pocaklakódhoz :) Persze, hogy lehet, főleg az elején ugrik fel hirtelen /ha nincs hányinger, hányás/ pár kiló, aztán egy ideig stagnál a hízás, majd középtájon újra beindul. Na, akkor kell odafigyelni, mit eszik az ember...

Na, meg szülés után, szoptatáskor... szinte minden anyuka megveszik a csokiért, egyszerűen muszáj enni... valszeg ennek a csokimániának az a magyarázata, hogy édesebb legyen a tejcsi, s a baba még inkább szopizzon. A végeredmény már kilókban is mérhető, nem csak a babánál :D :lol:

vicger
 
 


Napocskás vasárnapot!

Üdv az újaknak!Szépen zártuk az év végét.Rengeteg szeptemberi babácskánk lesz :lol: :lol:

Hugi,nem kevés a 3 kilo,de mivel tényleg az elején ugrik fel több,így elképzelhető.Gondolom a doki majd úgyis mondja,hogy mikor mire figyelj oda. Én az első gyerekemmel 25 kilot híztam,47-ről kezdtem,na de az fénykoromban volt.Most már alapból bojlerként indulok :lol: :lol: :lol:

Zsófi,neked duplán ki kell aludnod magad,mire a manócskák megszületnek.Vannak ikres barátnéim,nehéz az eleje,de csodálatos.

Vicger,én is kíváncsi leszek,milyen 2 gyerekes anyukának lenni.Ha belefér,és sikerülne,szívesen vállalnék harmadikat is.Igaz nekem egyeske 15 éves lesz,és semmi emlékem nincs az akkori terhességemről,csak néhány foszlány,így újdonság erejével hat minden impulzus.

Nálunk minden okés.Tegnap megfőztünk mára is,így ma csak mostam,takarítottam kicsit.Gyerekem mára láztalan,de holnap elviszel a gyerek orvoshoz,még nem engedem suliba.Így holnap nem dolgozom.
vedresandi
 
 


Andi, szerintem a kétgyerekes lét lényegesen jobb, mint az egy gyerekes lét, de mentségemre szóljon, én megrögzött gyerekpárti vagyok, ahogy a mellékelt ábra is mutatja :lol: Vannak persze hátrányai is, de most momentán egy sem jut az eszembe :)
Boyler... hát ez jó :D én most már csak úgy szoktam hívni magam, hogy nagyonanyu :)
Nem lehet, hogy Dani a felvételire "stresszelt" be egy kicsit? Örülök, hogy már jól van.

Nálunk Ati már nem csak az éjszakát, de lassan az egész napot végigüvölti, /fogak/ pedig adok neki homeos bogyókat, fájdalomcsillapítót, de hiába... Most éjjelre vagy kidől teljesen, vagy az éjszakánk megint horror lesz.... :?

vicger
 
 


Sziasztok Újak, Been, Csunyeszka, Babus, Hugi!!

Tényleg nagy bébiboom lesz!!!
de jóóó de jóóó!:D:D

( Mabe, remélem igazad lesz, s tényleg odabent minden felszívódik, s nem kell megijednem a "piros veszedelemtől".

Andi, Manó, Szezsó, tudom, h mindennek oka van, s hihetetlen boldog vagyok attól, h van egy szívhangunk ..
múltkor egy autó feljött a járdára, s valószínűleg megijedtem én is és a kis poronty is...
de valóban a vetélésre nincs semmi ésszerű magyarázat csak annyi, h így kellett történnie...
s lehet, h egy lelki történet lapul a háttérben, amit valószínűleg előbb meg kell oldani..
mi megértettük akkor is meg most is... de többet már nem akarok megérteni, mert én mindent megteszek, h minden rendben legyen..
és így van, a legnagyobb igazság, Pozitívan látni jóó!!És különben tényleg szép az élet, tanít minket folyamatosan! :D)


Vicger, én írtam, h bocsi anyukák! :wink:

Szóval még mindig álomkór van, s nem nagyon tudtam tanulni, pedig csak egy egyszerű valamiről van szó :x
A legelképesztőbb helyeken tudok elaludni.. iszonyú dühítő, de hát odabent buli van!:D

Hízás nálam még nem nagyon van, sporthiány annál nagyobb, de most inkább nyugi van, h minden rendben legyen!

Más, csak egy kérdés, s befejezem,
volt egy kis vitám arról, hogy babásan mennyire érdemes vagy szabad -e szolizni?! /nem vagyok szolis, csak kérdezem/

Kép

Kép
móka:)
 
 


Buba, Nitácsak Nektek is üdv!!

/Manó lesz dolgod :wink: /

Kép

Kép
móka:)
 
 


Móka, én azt hallottam nem szabad szolizni, mert "megsütöd a gyereket.Sőt állítólag napozni sem szabad.

Been, Csunyeszka, Babus, Hugi, Nati, üdv közöttünk! Boldog babavárást!

Hugi, ha én magamból indulok ki hogy reggel képes vagyok puffadtan felébredni,ill a cicijeim súlya sem kicsi, akkor nem elképzelhetetlen a 3 kiló! :D

Been, mi a baj amúgy?

Szerintetek derékfájásra mit lehet szedni? Tegnap 2X megreccsent, azóta eléggé érzem. :cry:

Kép
kata05
 
 


Móka!
Neked reggel elfelejtettem írni. :oops: Szóval sajnálom, hogy így alakult, de nagyon sok terhesség indul ikreknek és aztán mégiscsak egy lesz. Minket felkészített erre a doki, mikor még csak petezsákokat láttunk. És a másik Babával minden rendben lesz, ne aggódj!!! :lol:
Szolizni azért nem szabad -napozni sem-, mert érzékenyebb a bőr és könnyen megfoltosodhat, ami aztán egy életre ottmarad.

Hugi!
Én fogytam eddig 2-3 kg-t, de az elején napi 2X hánytam. Szerintem természetes a hízás.

Kata!
Sajnos nem tudom. Én küldök gyógypuszit! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!!! :-D szerencsére jó sokan leszünk :-D

Én örülök, hogy vannak tapasztalt anyukák is, így lesz kitől kérdezni a kezdőknek :lol:

Kata: nagyon fáj? :-( Babim ajánlotta máshol a Paramax Rapidot, azt lehet babásan is...

Móka: a magzatvizet felmelegíti a szoli, ezért nem ajánlják. A napozás detto. Én legalábbis ezt olvastam. És Te melyik véleményt képviselted a vitában? :-)

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Szezso, ha ülök vagy rosszul fekszem, illetve minden lépésnél. Nekem erre van csodakenőcsöm, de babásan nem lehet.Sajna már 2x volt ideglecsipődésem.

Zsófi, köszi a gyógypuszit!

Mabe, holnap mész uhu-ra,ugye jól emlékszem?

Kép
kata05
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet az új kedves kismamiknak.
Hízás: a védőnők és orvosok szerint az első időben nem nagyon kéne hízni, persze az előző terhességemnél én is az elején sokat híztam, amiért jól le is lettem tolva, de a végén meg kb 13 kg-ot szedtem fel. Szóval ne izguljatok nem vagyunk egyformák. Az a lényeg, hogy a babácskák szépen fejlődjenek és mi is jól érezzük magunkat a terhesség alatt.

Zsófi pihenj sokat ha teheted. A kismama rucik nekem is sokáig nagyok voltak, így beszereztem egy pár nagyobb méretű nadrágot, főleg gumis derekúakat és azok szülés után is sokáig hasznosak voltak.

Vicger én nurofent szoktam Csabinak éjszakára adni és ilyenkor köztünk alszik, így csak forgolódik egy kicsit, de nem üvölt a fogzás miatt.

Móka: én extra félős vagyok mindentől, szóval én nem szoliznék. Egyébként is a kismamák nem a barnaság miatt szépek, ők belülről sugároznak és kivirulnak teljesen.

Kata szerintem a pihenés a legjobb orvosság, persze a párod is megmaszírozhat :lol:

Szép estét mindenkinek!
Vendég
 


A szolizást, napozást nem ajánlják, de azt hogy konkrétan miért, nem tudom... A haj festést, színezést sem.

Babus, Ati is nurofent kap, még éjjel is adok neki, ő is közöttünk alszik /illetve nem alszik/ s mellette kapja az Osanit homeo bogyeszokat....ezt /őrlők/ most iszonyúan megszenvedi, a többi ehhez képest kutya füle, pedig akkor is azt gondoltam, hogy ennél rosszabb nem lehet....
A két nagynál meg úgy jöttek a fogak sorban, hogy észre sem vettem, semmi láz, sírás, nyűgi, semmi nem volt.

Hú lányok, most csináltam magamnak, magunknak diós piskótatekercset, mert már majdnem megvesztem érte :) :lol:
Na, így lehet pikk-pakk 3 kilót, vagy többet magamra kapni :)

vicger
 
 


Sziasztok!

Alszom kicsit és hogy megszaporodik a társaság :lol: :lol: :lol: :lol:

Engem is döntögetnek az álommanók :oops: :wink:

Üdvözlök minden új csapattagot!

Szoli, napozás
A felmelegedés miatt nem javasolt...

Hajfestés
Lehet... csak ne nagyon zárt helyen... szellőztetni kell közben... de a mai, modern festékek használhatóak.
(nem jellemző, hogy fejbőrön keresztül felszívódjon, az a kellemetlen, ha beszippantja az ember nagyon töményen...)
Vendég
 


Én festettem hajat, pont ma :-) már nagyon csúnya volt, és hennával próbálkoztam először, de nem fogta be :-( úgyhogy maradt a hajfesték. De úgy csináltam, ahogy Mabe írta :-D

Vicger: én tegnap almás-diós kevert sütit csináltam, erősen megfogyatkozott mára, pedig csak ketten vagyunk rá :lol:

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Találtam egy cikket a várandóssággal kapcsolatos tévhitekről, a szolizást nem említik benne:

http://www.kismama.hu/babavaras/terhes_tevhitek/1826/

szezso, nagyon jól hangzik :)

vicger
 
 


Hú de jó sokat írtatok!

Vicger,én is gyerek párti vagyok,de sajnos 2000-ben elváltam,ezért ez a nagy korkülönbség.

Hajfestés:én is éppen holnap fogom,és mivel megérdemlem,ezért Loreál hajfestékkel :lol: :lol: :lol:

Szoli:én azt is hallottam hogy lehet,és azt is,hogy nem.Sztem havonta 1-2 alkalommal 10 perc nem árt.Én nem szolizom,mert nem szeretem.

Kata,most is becsípődött az ideg???Masszőr?

Én a grapefruit-ot kívánom,pedig nem szeretem.Most csavartam le 3 jó nagyot,és ittam meg.Nem is értem,hogy bírtam :oops: 8) :lol: Reggelire pedig a tegnapi ebédet ettem :roll:
vedresandi
 
 


Szép estét mindenkinek!

Lányok szolizni nem nagyon szabad, és állítólag sugárzása miatt, de mikor "süt a nap és meleg az idő" ki a szabadba és nem forró napon, de pocakot is lehet süttetni!

Hízás: Nos szerencsés aki 3 kilót hízik ebben az időben, ők legalább nem hánynak egész nap, mint jó páran!!! :D

Én 6 kg-szedtem fel eddigi mindhárom terhességem alatt, de kevésnek bizonyult, mert úgy néztem ki , miután leválasztottam egy éves korukban őket, mint egy igazi anorexika! (undorítóan csontok kiálltak)

Most elterveztem a 10 kg, ha belehalok is, csak eddig a hányástól mínusz 3-nál tartok! Sajna már ennyi terhesség alatt mindent kipróbáltam, de nem segített se reggeli keksz, se csodatea...ha valakinek van erre jó tippje szívesen fogadom!

Milyen sok babuci lesz szeptemberben, utána érdemes lesz babaklubba verődnünk!
csunyeszka
 
 


Kata, tényleg... az a baj, hogy semmi kenőcs, krém nem jó rá, mert mindegyik diclofenac-ot tartalmaz. Csak masszázs jöhet szóba.

Andi én is váltam, a két nagy gyerkőc az előző házasságomból született. Most pedig belehúztunk :)
A grapefruit nagyon jó! Bárcsak én is hasonlókat kívánnék, nem ám sütit...... :oops:

vicger
 
 


csunyeszka, ötletem sincs a hányással mit lehet kezdeni... max kivárni míg elmúlik....
Milyen jó, hogy a hízás előjele, hogy jó e vagy nem, csak nézőpont kérdése :)

vicger
 
 


A homeos bogyók van akinek használnak hányásra.

http://www.homeopathya.hu/terhesseg.php
vedresandi
 
 


Csunyeszka: gyömbért próbáltad már? Én nem hánykolódom, így csak találgatok, mi lehet jó :-D gyömbért olvastam valahol... (gyömbéres keksz, Canada Dry, gyömbéres tea)

Vicger: jó a cikk :-)

Andi: ebédet reggelire? :-D ez jó! a grapefruitban csak a gyümölcshúst szeretem, totál megkopasztom, mielőtt megeszem. :-D
én most kivit nyomatok, c vitamin miatt...

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


sziasztok.....bocsi hogy nem jöttem de hétvégén tanfolyamon vagyok........gratula a babokhoz!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csunyeszka
B6-vitamin... kóla... homeos bogyók
Vendég
 


Szia mindenkinek!
Megkezdtük a 7.hetünket,és jól vagyunk.Rengeteget alszunk,eszünk és pisilünk,de a többi tutto ok!!
Reméllem így fognak telni a következő hetek is!!!
buba77
 
 


buba tuti ilyen jol telnek a következő hetek is......
én kérek sok drukkot keddre.akkor megyek az első uh-ra....remélem már látszani fog egy picike petezsák..... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nitacska, megy majd a drukk! :) S biztos ott lesz egy helyes kis zsákocska :)

vicger
 
 


Sziasztok, itt vagyok én is, köszi a szíves fogadtatást! Napközben olvasgattalak már benneteket, csak írni nem volt időm (kölkek közben a nyakamban...) :D
De jóóóó, ikres kismamink is van! :D
Gyömbért én is hallottam hányinger ellen. Meg a B6-ot. Van, akinek bejön a hideg kóla. (Mint pl nekem...) :oops: :D
Hízás, húúú, de irigylem, aki nem hízott túl sokat! Persze, a kiinduló súlytól is függ, én simán felszedtem mindnél 20 kilót, az első két esetben néhány hónap alatt vissza is ment (48 kilósan kezdtem mindkettőnél a terhességet), viszont most legutóbb, a fiamnál nem. Illetve: 6 kiló plusz volt/van rajtam. De őt szoptattam... Illetve még mindig szoptatom, innen az egyik dilemmám. És nanááá, hogy most kezdtem el tornázni, hogy ledolgozzam azt a 6 kilót :lol: Egy le is ment, dehát torna felejtős mostan. Nagyon bízom benne, hogy most nem hízok ennyit... :lol:
Szoliügyben én nemtok nyilatkozni, de a napozásról én is azt hallottam, hogy lehet a pocakot napoztatni, gondolom, nem 40 fokban és tűző napon, hanem csak lájtosan. :) Hajfestés: nekem is muszáj lesz... :lol: Nem hiszem, hogy ezzel kárt okoznánk.
Viszont van egy "aranyos" történetem erről: a lányomat vártam, a 3. hónapban voltam és a fodrásznál ültem, melíroztattam. Bejött egy csaj, nagy pocakkal, beszélgettünk, ő a 7. hónapban volt; és teljesen ki volt akadva, mikor megtudta, h én is babát várok. "Hooogy gondolod, hogy hajat festetsz, nem félsz?" - kérdezte, majd felállt és kiment, hogy elszívjon egy cigit. :twisted: Szóval, erről ennyit. :P :D
Majd még folytatom a monológomat, de ezt most elküldöm...

been
 
 


Nitácska, megy a drukk keddre! :D :D Én még gondolkodom, hogy várjak -e a 7. hétig, vagy menjek előbb, de talán mégis előbb megyek, hogy megnyugodjak. (Vagy ne nyugodjak...)
Kérdeztétek, miért állok kétségekkel a terhességhez, hát érdekes eset vagyok télleg... Ugye, még szoptatom a fiamat, elég sűrűn, éjjel is, az elválasztás már nagyon aktuális lenne... :oops: Még nem volt elég elhatározás bennem. Még az is van nálam, hogy még egyáltalán nem volt vérzésem, mióta szültem (lassan 2 éve), illetve, ha kétszer volt is, azt nem nevezném menstruációnak, a legenyhébb túlzással sem. De peteérésem ezek szerint lehetett, merthogy most itt ülök köztetek ugye... :wink: Meg még azon rágódom, hogy még csak 3 napja látszik nagyon haloványka csík a teszteken - a Medi-Labon egyértelmű, de a többin nagyon meg kell nézni, h tényleg ott van :oops: -, és ez furcsa, mert már a 18. napon vagyunk (merthogy pontosan tudom, mikor fogant a béb) :D . Szal ilyenkor már atomerősnek kellene lennie a tesztnek, nem? Úgy nagy általánosságban... :roll: Hát, így vagyunk. Azért bizakodom, mert igenerősen terhesnek érzem magam :lol: , és a haloványka csík is icipicit erősödik azért. Majd holnap csinálok még Medi-Labosat, csak nem volt most itthon. Ha erősödik az is egyértelműen, akkor annak nagyon fogok örülni...
Na, remélem, nem untattalak halálra benneteket, és lőjetek ám le, ha sokat beszélnék, mer ez jellemző rám... :oops: :P :lol:

been
 
 


Jó reggelt!

Buba: reméljük! :-)

Nitácska: drukkhegyek keddre! :-D látszani fog, tuti, én 4+6-on voltam és 4,3 mm-es volt a petezsák :lol:

Been: cigis sztori, nagyon gáz :evil: teszt: az erősségéből nem lehet következtetni arra, hogy mekkora a HCG szinted. :wink: meg aztán ez is egyéni, hogy kinek mennyi, adott terhességi korra ezért van egy tól-ig tartomány, ami normális terhességre utal.
igazából a teszt csak irányadó, a vérvétel és az UH tud biztosat mondani :-)

Mabe: mára egy kalappal :-)

Megy még ma valaki valahova????????

Szép napot!

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Jó reggelt! :) Jól vagytok? :)

Képzeljétek, aludtunk egészen fél négyig!!!! ;)

Been a cigis csajszi elég érdekes egy emberke :shock:
Szerintem nem lesz itt baj a pocaklakóval, de ha megnyugtat, akkor tényleg nyugodtan tesztelj még egyet! :) Egyébként én is most kezdtem neki a fogyónak, frankón le is ugrott 5 kiló. Gondoltam szépen lájtosan majd jól odafigyelek mit és mennyit eszek... aha persze... ahogy azt Móricka elképzeli :oops: Na mindegy, innen szép nyerni ;)

Lányok, én azt vettem észre magamon, hogy szabályos, s nem gyenge hőhullámaim vannak, s ilyenkor iszonyú rosszul tudok lenni.. a hányinger ismét felerősödött, bár leginkább reggelente van.

vicger
 
 


Szia kismamák!

Köszi a tippeket hányás ellen, bár reggel megint "telefonáltam a nagy fehér kagylóval" :oops:

Olvasom sok izgalmas progi van készülőben! Az első UH-t azt mindig nagyon várjuk! (bár én már rutinosan csak 8-10 hét körül megyek)

A cigis kismamákat el szoktam ítélni, de nagyon, nálam nagyobb dohányos nincs a földön, de mikor gyermeket szeretnék le tudom tenni, és nem kell ragacs meg orvos, elég a tudat, hogy egészséges gyermeket akarok! Szóval szopi után szépen mindig rágyújtok (nem tudom a választ,miért kell 2 év után elővenni megint).

Hajfestést azt nem bántom, hisz szerintem annyi időt nincs is a hajon és ráadásul az újabbak már nem olyan gyakóak, mint anyuék idején!
Egy kismama is legyen szép!!!

Terhességi teszttel kapcsiban: nekem már kimutatta a mensi napja előtt elég erősen, de a barátnőmnek már a doki is látta hüvely UH-val (5 hetesen), de a teszt még mindig neges maradt. Ennyit a pontosságukról! (nekem bejött, nem vagyunk egyformák)

Az álomkóros mamáknak (köztük én is, csak időm nincs) :) meg jó pihit! Addig kell pihenni, amíg lehet! Nagy pocakkal, amiben egy hadsereg tart gyakorlatot, már csak kevesebb időt lehet egy helyben feküdni!

Sütivel kapcsiban meg a doki szerint nem jó a túlzott fogyasztása, azt mondta terhességi cukorhoz vezethet. Ha nagyon kívánod , akkor egy picit az íze miatt, de inkább valami aszalt gyümivel vagy rendessel váltsd ki az éhségérzetet! (nekem beváltak a tejturmixok, miután rendbe jön a gyomrom első 3 hónap után)

Mindenkinek szép napot! (holnap utolsó vizsgám a fősulin, szorítson, aki ráér, köszi)
csunyeszka
 
 


Sziasztok!

Húha, nem jövök pár napig és ennyien lettünk! :D Hirtelen azt hittem, nem azt a topikot nyitottam meg, amit akartam....

Szóval üdv az újaknak :D
Akik ma mennek dokihoz vagy vizsgáznak, megy a drukk!
Én ma megyek Fannival beadatni a Prevenar-t, ha lesz egyáltalán a dokinál, mert már kétszer mentem feleslegesen :cry: Állítólag kevés van. Párom nagyon ellenzi, de szerintem be kéne adatni a bizti kedvéért. Nem akarom elkiabálni, de abszolut nem betegesek, tavaly tavasszal voltak utoljára betegek, azóta max egy enyhébb nátha. Nagylányom(16 éves) még soha nem szedett antibiotikumot :shock: Na, ezért a dilemma. Viszont a fiam másfél évesen kórházba került tüszős mandulagyuszival, alig tudtuk levinni a 42 fokos lázát... :( Ez meg az oltás mellett szól. Na mindegy, majd eldöntöm addig....
Hozzánk ma jön Vikim pasija, állítólag meg akar ismerni :oops: (szerintem csak hideg van odakint fagyoskodni, azért jönnek fel) :lol:

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok,
ami a cigiseket illeti, én is eléggé élítélem, bár nekem könnyű beszélni. Sem én, sem a férjem nem cigizünk, és nem is kávézunk, úgyhogy nem nagyon kell lemondanunk semmiről. A csoki nekem is nagy kísértés volt mindig, de ebben az évben alig ettem, valahogy nem kívánom. Sőt, kaját sem eszem többet, mint eddig (szerintem).
Ennek ellenére mégis híztam 2 kilót az utóbbi hónapban. Eddig stabilan tartottam az 53-54 kilót, és az újévben felugrottam 56-ra. Akkor még nem tudtam, hogy ketten vagyunk a babával, ezért a karácsonyra fogtam, de még soha nem híztam ennyit egyik ünnep után se, úgyhogy csak a babától lehet. :)
Ma délután Apával megyünk uh-ra!!! :D Már nagyon várom. Már voltam egyszer, és láttam a petezsákot, és most nagyon szurkolok, hogy szívhang is legyen.

Kép
piciibo
 
 


Jó reggelt!

A ma dokihoz menőknek sok sok drukk!

Cigaretta,én dohányoztam.Mennyiségileg rapszodikus volt.Hol keveset,hol többet.2007. novemberében egyik napról a másikra letettem a kávéval együtt.Azóta egy szálat sem,és nagy ritkán iszom egy tejeskávét,de ennyi.Hozzáteszem,hallottam már orvostól,hogy az elvonási tünetek jobban ártanak,mint ha elszív egy egy szél cigit a kismama.Hát nem tudom,én biztos letenném,ahogy az első gyerekemnél is letettem.

Vicger,a hőhullám nálam is van,nem győzöm itthon tekergetni a fűtést,de a párom szerint ez klimax :lol: :lol: :lol:

Erika,nézd a jó oldalát.Felviszi,és be akarja mutatni.Remélem nálunk is lesz majd ilyen találkozó :oops: Bár,most nem tudok aktuálistól. :lol: (ettől még persze lehet)

Én szerdán megyek,petezsákot biztos,pulzálást talán.Nagyon várom már.
vedresandi
 
 


Szerintem én benyeltem az influenzát..... :evil: Pocsékul vagyok....

Ami a cigit illeti biztos, hogy jelentős rizikóforrás, biztos, hogy nagyon nem jó dolog, de én pálcát senki felett nem török... Ez egyébként elég érzékeny téma, pillanatok alatt óriási vita válhat belőle :)
Én fatalistának vallom magam, úgy gondolom, hogy aminek meg kell történnie, az meg is fog történni, mert mindennek oka van, s minden úgy van jól, ahogy van. De ez nem azt jelenti, hogy a tőlem elvárható maximumot ne teljesítsem. ;)

Csunyeszka, megy majd a drukk a vizsgához! :)
Az aszalt gyümölccsel az az egy problémám van, hogy nem szeretem :) Az viszont szeretném leszögezni, hogy nem egy egész tortát ettem meg, hanem két szelet piskótatekercset, s karácsony óta semmi cukrot nem ettem, ahogy kenyeret sem. S szándékomban sem áll, az majd egy másik kérdés lesz, hogy erről Csöppkének mi lesz a véleménye :) :)

Andi, nekem is megfordult a fejemben a klímax lehetősége :)

Erika, én nem adatom be egyik plusz oltást sem, a lehetséges szövődmények miatt. Valamint ehhez a döntéshez nagyban hozzájárult egy cikk amit olvastam, abban egy gyógyszerkutató azt ecseteli, hogy miféle szemetet adunk be gyerekeinknek s magunknak oltás gyanánt. Szóval maradnak nálam a kötelezők. Így sem volt beteg egyik sem még soha, /náthát, influenzát két évente egyszer leszámítva/ hála Istennek! Egyébként a Prevenar-t nálunk még a védőnő sem támogatja, úgyhogy ez is totál egyén függő.

piciibo elég nagy esély van rá, hogy szívhang is legyen :)

vicger
 
 


vicger írta
Babus :) nekem is nőtt már a hasam, igaz ez 4. babánál már törvényszerű, sőt már a 3.-nál is :)


én nem is hallottam ilyenről...tehát 3. 4. gyermeknél már ilyen hamar nő a has? mi ennek az oka? vagy valamit félreértettem?

így pontos :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tengdi 2009.01.26 11:00-kor.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Azért nő az ember hasa gyorsabban többedik babánál, mert a méh egy simaizom-szövet, ami nyúlik. Első babánál még nagyon feszes, hisz még soha nem kellett 102 cm-es körfogatot produkálnia. A második baba után már nem képes ugyanolyan feszességűre regenerálódni, s így tovább, minden egyes kihordott babánál. Minden egyes alkalommal lazábbak lesznek a szövetek. Hát ezért nő a 3. és a többedik babáknál a has gyorsabban :)

vicger
 
 


Sziasztok,

udv az ujaknak és kitartas a rosszuléthez. Olyan buszkén irtam a multkor, hogy kezd visszatérni az energiam, hogy néha ujra elhagy...

A hasam nekem is elsosorban estére no meg, bar ugy érzem mintha mar 20 kg-t hiztam volna. Még nem mertem mérlegre allni, kb 2-re tippelek. A melltartokat mar lecseréltem és a nadragok is szukek, de még nagyon korai lenne a terhes ruha..
En 47-48 kg-rol indultam altalaban, a masodiknal 18 kg-t hiztam és abbol 6-ot a végén, amikor mar egy grammot sem kellene. De két honappal a szulés utan mar csak 45 kg voltam (éjszakazas, szoptatas...)

Tegnap elmentem a gyerekekkel biciklizni és teljesen kifaradtam a végére. Mostanaban vagy két honapja tornazni sem voltam, mert esténként nem birtam magam osszeszedni. Pedig mozogni azt kellene, naponta min 30 perc séta. Jo annak akinek kisteso van otthon, mert veluk biztosan jartok sétalni.

Been: nekem 18 honap van a két fiam kozott és az elsot még javaban szoptattam amikor terhes lettem. 13 honaposan valasztottam el. Allitolag a tej ize is megvaltozik terhesség alatt.

Vicger: Az éjszakazasokhoz pedig kitartas. Hihetetlen, hogy mit ki tud birni egy anya!!! Hatha a sors kegyes és a pici jo alvo lesz (nem mindenkinek faj a foga). Még mindig jobb egy kicsihez felkellni, mint egy kicsihez meg egy picihez. Mi a masodikkal 2 évig (!) nem aludtunk, valtozo intenzitassal. (Ezért is jott a harmadik sokkal késobb).

A babaval valo kommunikalasnak itt oriasi hagyomanyai vannak. Allitolag orvosok, védonok, szulésznok oktatjak a parokat, elsosorban az apuka kommunikacioja a babaval a célpont. Allitolag mar 3. honaptol reagal a pici ha a papa simogatja a mama hasat és beszél hozza. Es ezt a gyakorlatot kulonosen alkalmazzak a terhesség vége felé is, a baba helyes beilleszkedéséhez, stb... Szoval ezt a "tudomanyt" itt haptomie-nak hivjak, talan haptomia lehet magyarul. Lehet, hogy Mo-on is vannak mar ilyen tanfolyamok???esetleg nézzetek utana. A férjem nem nagyon rajong az ilyesmiért, ugyhogy szerintem mi autodidakta modon otthon csinaljuk majd.

mindenkinak szép napot!

Orsi
s.orsi
 
 


been nekem azért kell ilyen korán uh-ra menni mert tavaly volt a két vetélésem. :(
szezso ez jol hangzik......köszi....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Vicger!

Köszi a választ, elég logikus, de eszembe sem jutott volna. Mindig azt hiszem már újat nem tudhatok meg.... :) és lőn

Én sem adatok be semmilyen plusz oltást, ennek is épp eleget utánajártam, ( mármint az oltás témának ) csak hát vannak cikkek amik nem jelennek meg nagyobb létszámú lapban....
A lányomnak is baja volt oltásoktól, a fiamnak meg a 15 hónapostól, de nagyon durván...
sok orvos és védőnő sem pártolja, csak hát mit lehet tenni? törvény....
na mindegy.

Híztam is a hasam is nőtt....és még menniyre az elején vagyok!!! És plusz 10-12-kg-val kedztem... :(

Én Mátét 15 hónapos koráig szoptattam, egy injekció miatt azonnal kellett abbahygni...különben még most is szpizna. 10 hónapos koráig semmit de semmit nem volt hajlandó elfogadni, csak szopott, és utána is még napi 5-10 szer.

Orsi! Mi még éjjel mindig kelünk, 1-2 felkelés még mindig van, összesen eddig mióta megszületett 3 éjszakát aludt át :( :(
Na de legalább már nem 3-4 6 a felkelések száma...én rontottam el. Na majd most okosabb leszek!!!
Csak jó lenne végiglaudni pár hónapon át az éjszakákat, mielőtt újrakezdem. Csak nem tudom beválllani, hogy sírjon néhány éjszkán át..Nálatok hogy maradt abba? Bízom benne, hogy végtelenül lsssan, de csak elmaradnak a felébredések...hiszen lassan lassan csak alakul...( már önmagához képest )

Kép
Kép
tengdi
 
 


Igen Magyarországon is van ilyen tanfolyam, olvastam anno a kismama újságban...

én minden lefekvéskor beszélegetek a babámmal, ez még könnyebb miután láttam dobogni a kis szívét...
máskor nem nagyon tudunk kettesben lenni, vagy fenn van Máté, vagy ha napközben alszik, többnyire én is ledőlök, a fent említett éjszakázások miatt...

Kép
Kép
tengdi
 
 


tengdi, rajtam is van plusz 10-12, igyekszem odafigyelni, hogy mit mivel s mikor eszem. Igaz, hogy vannak kisebb nagyobb botlások, lásd tegnap a süti :oops: ,de azért alapjában véve tartható. Ez a hét most az ördögé, mert Párom nincs itthon, gyerekek a suliban esznek, úgyhogy most én leszek a konyhamalac, mert kaját nem fogok kidobni :?
Mi volt a baja a kisfiadnak a 15 hóstól? Mi még előtte állunk, s eléggé tartok tőle :shock:
Ami az éjszakázásokat illeti, egyszer majd abbahagyja a felébredéseket. Szerintem két évesen már frankón húzni fogja a lóbőrt :) Ati is felkel még éjjel, mármint alapjáraton, nem fogzáskor, mert akkor szinte nem is alszik :? , általában olyan 4 óra körül szokott felébredni, de alszik is vissza. Mondjuk én most valszeg frankón elcsesztem az egészet, mert mellettem alszik..... elég rémes, mert rugdal rendesen, már szabályosan féltem a hasam... remélem azért majd vissza tudom tenni az ágyába /bár sok reményt nem fűzök hozzá.../
Orsi, köszi :) Még szerencsés is vagyok, mert a 3 gyerkőc közül, csak Atinál van ilyen kínlódás...
A babával való kommunikációnak ilyen intézményesített formájáról nem tudok, kapcsolatanalízis biztos, hogy van, két pszichológus emberke csinálja az országban, régebben volt róla topik is... hát, eléggé tanulságos volt, bár a lényege a módszernek mindenképpen pozitív. Az saját tapasztalat, hogy a babák nagyon jól reagálnak az apukára , a tesókra. Sőt, akivel az anyuka a pocakosság alatt szoros kapcsolatban volt, s a szülésre ez a kapcsolat megváltozik, akkor a babáknak hiányzik az az emberke a legújabb kutatások során. Szóval a kötődés, már a pocakban kialakul a család iránt. :) Ez nem kis felelősség ;)

vicger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?