Új privát üzeneted érkezett!

Pasi!
Tök jó olvasni a beszámolódat!Veletek vagyunk!!!! :D :D :D :D

Kép
ani0227
 
 


Pasi!
Micsoda jó hírek!!! :D :cry: :D :cry: :D :cry: :D :cry: :D :D :D
Örömömben szinte én is pityergek!!!
Jajj Vanda nagyon szuper anyuci! Biztosan hamar felhizlalja a piciket!
Te pedig stramm apuka vagy még mosol is! :)
hááát a fiúk már csak olyanok hogy kaját de azonnal, emlékszem az első hetekben mi is úgy üvöltöttünk a tejcsiért mint aki soha nem evett :lol: :lol:
Puszi Vandának! (mindkét baba vele van 24órában?? sebe fáj?)

Árnika jobbulást!! Apát azért környékezd meg!(nekünk is fulladt röhogésbe akció :oops: :lol: )
Tsh-t nem tudom bekavarja-e a vírus :(

Ani tefőzöl, vagy bébiételt esztek?

Pusz mindenkinek!
Vendég
 


Pasi, nagyon de nagyon örülök, hogy már jobban vannak a picik, olyan jó olvasni, hogy minden szépen alakúl. Ha ügyesen kezdenek enni, akkor már gyorsan fejlődnek, és hamarosan otthon lesznek, együtt lesz a család.
Jó hallani, hogy Vanda szárnyal, gondolom sokat aggódott szegény. De most már minden rendben lesz. Csak így tovább, és gyere a beszámolókkal.

Kép
marejke
 
 

 
 

pasi!
nagyon-nagyon örülök nektek!tényleg olyan jó a beszámolóidat olvasni.köszönjük,hogy mindent leírsz nekünk.gondolom vanda most nagyon boldog,hogy mellette vannak a picik.és milyen ügyes az etetéssel!meglátjátok hamar hízni kezdenek és vihetitek őket haza! :D puszi vandának és a kicsiknek is!és amint tudsz írj nekünk! :D

Kép
timé&tati
 
 


pasi! hat le a kalappal, hogy milyen jo pofan irsz, nagyon birom ,akr hogy neha lusti vagy es nem irsz, nagyon orulok hogy minden keszd rendezodni, a babak 1-2-re visza veszik a sulyukat es mehetek haza, juheeeeeeeeeeeeeeee :D :D :D :D :D
1000 puszi az egyesz csaladnak es ha ra ersz dobjal uj kepeket, legyszi :wink:

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Kincs!
Vegyesen főzök!Valamikor konzerves,valamikor én kutyulok.De a konzerves jobban bejön. :? És sokszor csak arra van időm.Most érkeztem el arra a pontra,hogy leszokassam őket,ami nem igazán sikerül. :(

Kép
ani0227
 
 


sziasztok!
sajnálattal kell közölnöm, hogy a lottósorsolás meg volt bundázva, és nem mi vittük el az ötöst, de még egy kettest sem:-([:((]
Dani baba továbbra is lusti, bár délután kapott egy más formájú cumit, amiből talán kicsit jobban tud szívni, de ő stabilan eszegeti a 20-25 grammokat.
Rékának mindegy, hogy 2 vagy 3 óránként eszik, a mennyisége mindig ugyanannyi (15-20 gramm), valószínűleg ennyitől fárad el annyira, hogy beájul, ezért ő két óránként kap enni, Dani igény szerint, de max. 3 óránként:-)
a súlyuk megindult felfelé, Dani 2 kg 2 deka, de ez pont evés előtti mérés, üres pocakkal (a tegnapi orvosi papírokon kerek 2 kg volt), Réka 1 kg 80 deka (tegnap: 1 kg 75 dkg), úgyhogy alakulnak a dolgaink:-)
ma is etettem mindkettőt, és hősiesen ma már nem bőgtem ettől....csak kicsit elérzékenyültem [:$][:$]
éjszaka nyűgös, akkor mindketten nagyon követelőznek, Vanda 3 részletben aludt összesen 3 órát, úgyhogy fizikailag kezd romlani, de lelkileg teljesen rendben van:-)
a fizikai részen majd segítek, ha hazakerültek, majd én éjszakázok a manókkal egy ideig:-)[:D]

kincs: igen, mindkét baba 24 órában vele van. a sebe fáj meg minden, ami ilyenkor kell, de meg sem érzi:-)
1szálpasi
 
 


Sziasztok!

Pasi, örömmel vesszük, hogy a lustizás után most szorgalmasan híradózol :wink:
Örülök, hogy a manók is és Vanda is jól vannak :D

Lányok, mikortól lehet/kell a tejen kívül más étket adni a babának?! A védőnő azt mondta, ha anyatejes, akkor elég 6 hónapos kortól... A család viszont azzal traktál, hogy már most január végén elkezdhetem (tegnap töltöttük a 3 hónapot) En hajlok a 6 hónapra...
Más. Ha épp nem cumizik a gyerek, akkor az öklét tömi a szájába... Ez normális? :shock: Ez azért aggaszt, mert állandóan ezt csinálja, és így alig akar gagyarászni
Ja, és decemberben már szinte hetekig végig aludta az éjszakákat, vagy 2 hete viszont újfent éjszakázunk.... Hajnal 2, 4, aztán fél 7 körül kel. Pedig ezelőtt kb. este 10-től aludt kb 6-ig. Vajon miért??? :roll:

Kép
mazsi02
 
 


sziasztok!
na most tényleg rossz híreket kaptam:-(
Réka tegnap este 7 óta ébreszthetetlen, Dani valamikor 11 óra körül még evett ugyan 10 grammot, de vissza is bukta mindet, mert a sok bömböléstől telement levegővel, ezért most mindkettőt ismét szondán keresztül etetik :-(
3 óránként így biztosan megkapják a 25 grammjukat, de nagyon gyengék, nagyon kimerültek abban, hogy meg kellett dolgozniuk a kajáért, leghamarabb csak délután lehet majd próbálkozni ismét a cumival:-(
továbbra is Vanda mellett vannak, de nem tudnak igény szerint enni:-(
Vanda megint kezd kikészülni, nagyon kész lett ettől, jönne haza ezerrel....
1szálpasi
 
 


Pasi!
Ani szomorú. :(

Mazsi!
Sztem is várd meg a 6 hónapot,ha még csak anyatejesek vagytok!Nekem el kellett kezdeni hamarabb,de hidd el,egy nagy nyűg az egész.Kincs biztos segít,mert ők ciciztek sokáig.
A kéz rágcsálásról le fog szokni,ne aggódj!
Az alvás nálunk is változó.Jázmin 1-2 hónapig végigaludta az éjszakát,de azóta sem.Szabi mostanában aludja végig,de nem minden nap! :( Valamikor hajnal 3-ig alszok összesen fél órát.Ha az egyik nem,a másik van fent.Sokszor verem a párnát a fáradtságtól.De van úgy(ritkán)hogy egyszer kell felkelnem Jázminhoz .

Kép
ani0227
 
 


pasi! az elso beszamolotol nagyon jo kedvo lettem, most meg el szaladt vele a cica, remelem delutan kamelik majd a cumit, de legalab ott vannak Vandaval es a suljuk ment felfele, szorotunk hogy minnel hamarabb haza mehesetek es te meg csak birjad az ejszakazast

mazsi! nalunk is Mattia sokat eszi a kezet, de azert sokat magyaraz is, Michellenek se a keze nem kel se nem beszelget :cry: mi talan a honap vegen kezdjuk a kajakat, de meg nem bizti, minden esetre meg varom hogy be toltcsek a 4 honapot (nalunk csak tap van), de en is ugy tudom hogy ha ciciztek akor ki varhatod a 6 honapot

ani! en is fel keszulok hogy inkab majd uveges kaja lesz (pl. husikak meg gyumolcsok), majd a zoldcsegeket meg csinalom en de most a gyumibol nincs nagy valasztek es a husikakat is inkab az elejen az uvegeset fogom hasznalni, ha jol meg nezem meg olcsobb is mint ha en meg vennem es meg csinalnam

arnika! mi van veled?

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Hali!

Pasi szomorú lettem de remélem hamar erősödnek!!

Mazsi 6hónapig ha van elég tejcsid ne adj mást!!!
Nekem is nyomatták a szöveget a rokonok de hajthatatlan voltam :twisted: ...sőt igazán 7hónaptól kezdte a kaját és mégis 9.5kiló..semmiről nem maradt le!! És elég bőven most törni a fejem hogy mikor mit kapjon!!! szopi írtó kényelmes és neki tökéletes!! mi többb!10hónapos korukig az anyatej 70%-ban fedezi a szükségeiket !!
Alvás...ez ilyen :((( mi is 4hós koráig fantasztikusan aludtunk 9-től 5-6-ig nyöszzenés nélkül :D most örülök ha csak kétszer kel...
Keze ez is természetes majd leszokik.

Árnika?
Vendég
 


Sziasztok

Pasi olyan ijesztően kezdted mondatod :evil:
Kitartás Vanda anyunak is, tudom hogy ezt a legnehezebb mondani, írni, de IDŐ kell hogy megerősödjenek.
Így is nagyon szépen haladnak. Balu hogy viseli anyahiányt??
Nem akarnál törpikről rakni képet.
Képzeld Te rosszéletű :) , találtam 23 vírust nesze neked nod 32 :evil: nomeg apa felnőtt ismeretterjesztő oldalai :evil:

Móni bocsesz , de ti nem ortodox vallásúak vagytok?? -és most volt karácsony innen a januári jézuska. :)
no akkor Én rossz helyen ettem pizzát, mert nekem nagyon nem ízlett (viszont az ára :shock: ) Én az Árnika féle pizzában bízom, de hát ezt fogyókúrázoknak hiába írom :wink: :lol: :lol: :wink:

Ani intim óráinkban emlegettelek, nem csuklottál??? :lol:

Kincsi szoktalak olvasgatni mindenhol, így legalább képben vagyok Rólatok.
holnap lesz a napja, hogy megyek vv-re, mert már úgy néz ki meggyógyulok. Nem akartam így megnézetni, mert hátha tényleg befolyásolja, és ez a 100mg is dobogtatja a kicsi szívem rendesen még most is. :roll: :(

Mazsiiiiii nem reagáltál, gondolom Kisati ad munkát dögivel.

Timi adós vagy pocifotóval. :roll:

Marejke pusz. és pocaksimi. :P

Csajok nem tudjátok, aki a pihenőszobában van, Vera Ő elment volna kaáliból???
sajnálnám nagyon, :( nagyon aranyos, empatikus csajszi, és sokat beszélgettem Vele mikor infuziót kaptam.

Mi szorgalmasan gyakorolunk, akár Ani-féle tornamozdulatokat is :lol: aminek nagy nevetés a vége. -dehát a cél érdekében :lol:

puszi Mindenkinek

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


Óóóóó, Pasi :(

Lányok, köszi a válaszokat! :wink: Az alvás dolgon meglepődtem :?

Árnika, intim-torna :lol:
Ja, bocs a másikat elfelejtettem :oops: Mindjárt...

Verát nem tudom... Mikor mi nov. végén bementünk a Kaáliba, akkor ott volt.

Figyusz. Azon filóztam, hogy ahhoz képest, hogy mennyien járnak a Kaáliba, alig írunk ide páran... Ráadásul azok is elmaradoznak, akik régebben írtak keveset....

Kép
mazsi02
 
 


mazsi: Van sok lombikos fórum nagyon jók én inkább oda írogatok. Ott rengetegen vannak. :D

szmet
 
 


sziasztok!
a helyzet csak annyit változott, hogy többeket esznek a babók. Dani nap közben rákapott a játszócumira, ezért egyszer bepróbálkoztunk, akkor evett egész szépen, de nagyon kimerült tőle, a továbbiakban ma már marad neki a szonda, Réka egész nap szondán kapja a kaját. mivel alig győzték kivárni a két etetés közötti időt, most már 30-30 grammokat kapnak mindketten.
Dani továbbra is akarnok, rögtön kell neki minden, főleg a kaja, de kézben egész hamar meg tud nyugodni, főleg olyankor, ha Vanda vagy én beszélünk is hozzá:-)
Réka türelmes és csendes:-)
amíg stabilan meg nem esznek minden etetésnél 35-35 grammot, addig megy nekik az infúzió is....

te rosszéletű: felnőtt ismeretterjesztő oldal? szépen fogalmaztál:P
vigyázz, mert elszalad velem a szekér, amikor olyanokat emlegetsz, hogy intim óráitokban anit emlegeted apának:P
balu egyelőre még tűri az anyahiányt, majd meglátjuk, mi lesz, ha hazakerül Vanda....raknék én képeket, csak lusta vagyok:P
1szálpasi
 
 


Szió!

Pasi húúúha már 30grammot megesznek, ügyesek csak így tovább!!
Nagyon jó hogy gondolsz ránk és jössz a friss információkkal, így nem kell izgulnunk és drukkolhatunk Daninak az akarnoknak és Rékának a tüneménynek!
Vandát üdvözöljük!!!

Mazsi még az jutott eszembe,hogy a védőnő nekem azt mondta (35éve dolgozi, minden "divatot" megélt gyereknevelésben) hogy 6hónapos korukig a babák legjobban az anyatejet tudják feldolgozni, a többi kaja terhelő a gyomornak és esetleg később "bajt" okozhat . Persze ha nincs elég tejcsi akkor ennie kell vmit a bábának!!
Egyébként milyen fantasztikus teremtmények vagyunk! :D szinte láthatatlan amit eszik a gyerek és mégis jól fejlődik és nő,minden benne van ami kell elképesztő...az egész testünk az :)

kaptok képet...ma fürödtünk előszörennyire habos vízben és barátkoznia kellett az ismeretlennel

Kép
Vendég
 


Kincs! Nekem is ezt mondta a védőnő, és egyébként én is pont tegnap mondtam apának, hogy attól a napi néhány szopizástól lassan megkétszereződik a gyerek súlya... Tényleg elképesztő!
Tejcsivel jelenleg úgy állok, hogy van (fejéssel is rásegítek, bár nem rendszeresen), de már tartalék nincs, fagyasztani nem tudok. Így is két mellből eszik. Szóval nem tudom meddig lesz, de ha kitart 5-6 hónapig, addig csak azt fog kapni. Nemrég kicsit megijedtem, úgyanis szülés után 8 héttel megjött, és alig akart enni 2 napig a drágám, ráadásul összeestek a didik, alig volt tejcsi... Azt hittem annyi...Több adagot a fagyóból vettem ki, és csak fejtem és fejtem, és 2 nap után csak beindult, de azóta sem az igazi.

Kiskincs nagyon édes, ahogy tanulmányozza a habot :) Gondolom élvezte.

Kép
mazsi02
 
 


sziasztok!
Dani türelmetlen, és hangosan követeli a kaját, Réka továbbra is csendben tűr, de ma reggel mindketten 35-35 grammot kaptak, szondából :-) ha ez így marad, és stabilan bírják ezt a mennyiséget, lekerül az infúzió:-)
már csak meg kellene tanulniuk önállóan is ügyesen enni....
tegnap este fürdetéskor Dani 2 kg 5-6 dkg, Réka 1 kg 85 dkg volt.....hajrá súlygarapodás, és irány haza:-)
Vanda keveset alszik, de bármit megtesz, hogy minél hamarabb hazakerüljenek, megint a "régi", lelőhetetlen izgőmozgó :-)
pasinak most nagyon nyűgös napjai lesznek, mert vissza kell jönnöm dolgozni, nem tudok menni a babókhoz és Vandához:-(
1szálpasi
 
 


sziasztok!
Dani türelmetlen, és hangosan követeli a kaját, Réka továbbra is csendben tűr, de ma reggel mindketten 35-35 grammot kaptak, szondából :-) ha ez így marad, és stabilan bírják ezt a mennyiséget, lekerül az infúzió:-)
már csak meg kellene tanulniuk önállóan is ügyesen enni....
tegnap este fürdetéskor Dani 2 kg 5-6 dkg, Réka 1 kg 85 dkg volt.....hajrá súlygarapodás, és irány haza:-)
Vanda keveset alszik, de bármit megtesz, hogy minél hamarabb hazakerüljenek, megint a "régi", lelőhetetlen izgőmozgó :-)
pasinak most nagyon nyűgös napjai lesznek, mert vissza kell jönnöm dolgozni, nem tudok menni a babókhoz és Vandához:-(
1szálpasi
 
 


pasi! hu de szomoru hogy nem tudsz menni hozajuk, nem is tudom el kepzelni milyen rosz ez nektek :cry: :cry: :cry: a sulyuk jol gyarapodik es a 35ml nagyon jo, ahogy fel erosodnek esznek majd maguktol es mehetnek haza, gondolom hogy Vanda nagyon faradt... de ilyenkor nem szoktuk erezni, majd kesobb, szoritunk tovabra is :wink:

arnika! igen mi ortodoxok vagyunk, de csak az orosz nepseg tartota most a karacsonyt, mi decemberbe tartyuk, ugyhogy most semmi jezuska, a pizza nem olcso, de akor mikor ra szanom magam nem erdekel, nagyon imadom :lol: itthon is szoktam csinalni, de mar keszen veszem a vekony alapot es nem teszek nagyon sok mindent ra, ahogy itt csinaljak, mi nagyon szeretyuk es ez jo olcso is :D
a spontan babanak meg tenyleg jo az intim torna, mi is csinaltuk annak idejen, ja es akor meg mondtaa dokineni hogy miutan vege van a dolognak ne mozdulj kb 15 percet, hogy a katonak erjenek celba es ha hason maradsz az meg jobb :P

kincs! de jo ez a kep, gondolom milyen jol elvezete a habot es mar milyen nagy, 9.5kg, nagyon fejlodtek es te meg nagyon ugyesen es sokaig szoptadtat :lol:

mazsi! ugy nez ki hogy te is ugyi leszel mint kincs :D

szmet! hat igen itt eleg kevesen maradtunk, de legalab mi irjunk hogy ne haljon ki a topik

mi jol vagyunk, a babak nagyon jol alszanak, kb este 9-tol reggel 8-ig, igy jol ki vagyok en is pihenve, nappal 4 szer esznek, nezik a jatekokat, Mattia mar fogja es razza a pandamacis csorgot, tegnap meg meg fordult 2-szer is, csak en nem moltam vele, csak a ferjem latta, mar nagy legenyke, Michelleke nagyon edes kislanyos es neki nagyon sok figyelem kel, nem szeret csak ugy el lenni, kel neki sokat beszelgetni es olbe is nagyon szeret, amult heten Mattia 6250 gr volt es Michelle 5650 gr, nagyon jol nonek, lassan mar nekunk se lesz eleg a 260ml cumi, en higabra csnalom a tapot, mert kulon nem nagyon iszak a vizet es az is kel nekik, tehat igy esznek es isznak is egyszerre, olyan edesek, belejuk vagyok habarodva :lol: :wink:

na puszika mindenkinek

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


sziasztok!
jó hírek:-)
Dani 2 kg 16 dkg (alulról ostromolja a hazaengedős súlyhatárt), Réka kerek 2 kg.
Dani nagyon tiltakozik a szonda ellen, Vanda most próbálja cumiból etetni, hátha elfáradna, és akkor talán még valami alvásszerű is lehetne ma éjjel:-)
ha így folytatódik, 3-4 nap és Réka is eléri a hazaengedős súlyhatárt....és ha időközben még enni is megtanulnának magabiztosan.....
1szálpasi
 
 


1szálpasi: Hétvégére már teljes lesz a család :D
Mano hogy bírja hogy Vanda nincs otthon?

szmet
 
 


Árnika!
Csak így tovább! :wink: :D :D :D :lol:

Móni!
Nem semmi!Jó nagyok vagytok!Mivel tömöd őket?Mindjárt utolértek minket! :shock:

Nem baj ha kevesen vagyunk,így legalább családias a légkör.Lehet,hogy pont ezért nem akar csatlakozni senki,pedig szivesen fogadunk mindenkit.Én is írogattam más topicokba is,de már nincs időm rá,a szívem ide húz,és itt is maradok.
A régieknél is az időhiány miatt lehet a kimaradás.Mindenki lebabásodott.Kíváncsi leszek a mi kis Vandánkra is,hogy mennyit tud majd itt lenni.Pasi majd biztos ír helyette,de nem mindenkinek lehet ilyen nyitott partnere.. :wink: az enyém zárt mint a ....nehéz eset 8)

Kép
ani0227
 
 


pasi! nagyon orulok, meg vannak a hordozok, mivel mar a heten szukseg lesz ra :wink: puszi Vandanak es a torpiknek uzenem hogy nagyon ugyikek :D

ani! edig csak tapiztunk, penteken megyunk a dokibacsihoz es el magyaraza hogy kel inditani a szolid kajat, nagyon be hoztak a sulyukat :wink: nem akarnak le maradni semmirol, ti most megyit nyomtok? gondolom hogy mar kusznak masznak esteleg alnak? hat igen nekem se lesz mar nagyon sok idom irogatni mert februarban megyunk 2 hetre ro-ba es marcius 16-an megyek visza dolgozni :cry: mert most jar le a 100% fizum es le megyek 30%, ami edes keves, sajna muszaj, szerencsemre csak 4 orat es fizetnek 8 adig meg 1 evesek lesznek es hogy itt van anyukam hogy van kira hagyni oket, de azert faj a szivem :cry: :cry: :cry:

na puszancs

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Sziasztok!

Van itt köztetek olyan akinek az elmúlt 1 évben csináltak laparoszkopiás műtétet a DOTE-n, és megosztaná velem a tapasztalatait, ha igen irjon vargaszilvia1982@freemail.hu-ra.
Előre is köszi! üdv: szyszy
szyszy26
 
 


Sziasztok

Megvan a TSH eredményem, és TŐKÉLETES lett :P úgyhogy most nagyon happy vagyok.
(mehetek vissza megmaradt orvosaimhoz)

Pasi ha nem raksz képet, akkor beköplek Vandának hogy szívódól velem :lol: :twisted:
puszi a nagy családnak, és így tovább

Bár Én van amit nem értek. :roll: Az ilyen picikéket nem lehet aludni hagyni, és ha éhes akkor ébred úgy is, plusz több pihenés és akkor több erejük lenne????????
Pl.: bár más téma, de németben az a bevett szokás, hogyha megszületik egy baba hadják aludni, mert azt mondják hogy neki is nagyon fárasztó feladat megszületni, és majd jelzi ha felébred. :?

Ani ha esetleg így hoztuk volna össze gyereket, akkor Én a helyedben levédetném lábemelési technikát. :lol: :lol:
Enyém Apa is nagyon visszahúzodó, pláne ha ilyen dolgokról van szó.

Szyszy nekem volt laparom, igaz nem az elmúlt egy évben( vszinű tavasszal is lesz). nem írtad mi érdekel pontosan??

Móni akkor februárban talizunk????
Sajnálom hogy visszakell menned :( , de amúgy visszavesznek ugyanoda??,
Akarsz pizzatészta receptet?? fincsi
Te Móni azt ne mond hogy Apával Ani féle lábemelést csináltattál???? :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Timi enyém dokinéninél voltál??? :wink:

Kincs már telizni akartam, hogy megosszam veled eredményem, de Apa letiltott, csak segélyhívásra használhatom telefont. :) :wink:
Egy enyhe stimu is rontja az Ir-t??
Féltem hogy megint magas lesz TSH, mert fájt úgy a torkom, de nem. :)

Mazsi jó hamar jött piri :shock: na akkor lassan tesóra fel!! :)
Pl.: halottátok hogy Pikali Gerdának a két gyermeke között 10 hónap van!!!!!! mindössze :shock:

Én személy szerint sajnálom hogy nem jönnek újak :( , igazság szerint lassan tényleg egyedül vagyok aki nem babás. :(
Bár aki idejárt topikozni, szinte elsőre sikerült :roll: , úgyhogy...... :)
Szerintem a neten található fórumok között, a babanet a legjobb, és legsokoldalúbb.
A Verával kapcsolatosan hálisten azt hiszem tévedtem.

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


árnika: Nem vagy egyedül én se vagyok babás.

szmet
 
 


Móni!
Igen,elkezdődtek a mozgások.Kúszunk,mászunk,állunk(jázmin),és már megyünk ha fogjuk anya kezét!Már megy az integetés is.Szabi elég lassan akar fejlődni ilyen téren,de pár héttel tesója után elkezdi.A hízást sem viszik túlzásba,de nem csodálom!Örökmozgók!Egyfolytában,megállás nélkül pörögnek.Ha csak üllnek egyhelyben,akkor is himbálóznak előre-hátra,nincs megállás. :? Hamar ledolgozzák a papit.Nagyon résen kell lenni,mert pillanatok alatt a rosszban sántikálnak.Minden elismerésem az ikres anyukáknak!:)Jázmin 7900,Szabi 8700gr.Újabb hülyesége a csajszinak,hogyha meg akarod puszilni bekapja az orrod,és ráharap a pici fogaival.Úgy összecsípi,hogy bekönnyezel azonnal. :oops:
És majd látni fogod,hogy hiába van valamiből 2,úgyis az kell nekik ami a másiknak van.
Nagyon sajnálom,hogy vissza kell menjél!Ez szörnyű! :oops:

Árnika!Úgyis leszel még kismami!Elküldöd privibe a címed?Van egy meglepim!(van valamim,amit neked szánok)(nem-nem, nem Jázmin,de egy hétre mehet ha gondolod)
Szmet!Neked is hoz a gólya babát,legkésőbb jövő tavaszra!Ok?

Kép
ani0227
 
 


arnika! orulok az eredmenyednek, ahogy te is mondod, itt elob utob be kopogtat a goja, ja nalam talan csak valami vereb volt (februar :lol: ) de miutan taliztunk debiben, haza fele menve latam egy gojat es hip-hop be koszontot Vandaekhoz, es mar meg is vannak az ikrecskek :P
nem nalunk nem apa lab technikazot hanem en :wink: de igy is szokszor el rohogtuk magunkat :D de az lett volna az igazi ha o teszi a falra a labait 8)
a szuletesek kapcsolatban reszben igazad van, a babaknak is megterhelo a szuletes es normalis ha 1-2 nap aluszekonyak es nem esznek, vagy el alszanak eves kozben, de par nap utan az a fontos hogy el kezdjenek hizni, de ha alszanak es nem esznek akkor csak fogynak :cry:
egyenlore a meloba visza kel vegyenek udanoda, nem azert mert akarjak :cry: hanem muszaj nekik es meg a torpik nincsenek 1 evesek nem tehetnek ki.

szmet! tudod hogy neked is lesz baba, sot lehet hogy babak :wink:

ani! gondolom hogy 1 masodperc allat kepesek valami roszasagot osze hozni, de ez a dolguk, nagyon edik lehetnek 8) es mar menyi mindent csinalnak :shock: nalunk Mattia inkab fejletteb, de szerintem ez meg fog valtozni 8)

pasi! ma semmi jelentkezes?

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


sziasztok!
a tegnap esti bezámoló elmaradt, mert balu azt akarta, hogy czapca altassa, és bizony a nagy melák hamarabb bealudt, mint a 3 és fél éves:-)
az ikrek súlya nem változott, de tegnap evés előtt mérték őket.
fokozatosan próbáljuk cumiztatni őket, pillanatnyilag 30 grammot kapnak szondán, a többit cumiból (réka ma reggel összesen 48 grammot, dani 45 grammot evett).
haladunk...:-)

manó néha kifejti, hogy dani meg réka még kicsik, és anyának ott kell lennie velük. vagy hogy csendesen, mert dani meg réka alszanak....

árnika: van kép, csak pasi lusta áttölteni, átméretezni (vagy bealszik)....alvás: ha nem esznek, nincs, amitől erősödjenek....kell nekik az alvás is, de muszáj enniük is, meg kell találni az összhangot....:-)
1szálpasi
 
 


Sziasztok!

Árnika grat a TSH eredményhez!!
Shztem pici timu mehet ha a két dikinéni is áment mond :wink:
Telóval én is így vagyok :D :lol: elkúszik róla a pénz láthatatlanul :shock: :lol: :lol:

Pasi üdv a családnak4

Minden elismerésem az ikres anyukáké!!!! Teljesen igazad van Ani! Most az egész család köhög taknyol alig alszunk, lakásban óriási felfordulás ha kiskincs nem alszik akkor járkálni kell vele és mindent megszerel...nekem nap végére néha elfogy az erőm kettővel nem tudom mi lenne :shock: és még ott az éjszaka :shock: :shock:
Most is a reggelit töltöm a gépnél aztán rohanni kéne a konyhába..

Legyetek jók!
Vendég
 


pasi! de jo, majdnem 50 gr-mot esznek, es hanyszor? Vanda birja egyedul? Mano nagyon draga gyerek, hogy a kicsikre is tud gondolni :D

kincs! nekem szerencsem van, mivel tapiznak, ejjel alusznak (persze parszor be kel tenni nekik a cumit, de igy nagyon jo :D ) nappal pedig anyukam foz segit a takaritasba, itthon marad veluk ha dolgom van, tehat en nagyon szerencses vagyok :lol: :wink: el hiszem hogy neked nem konyu ejjel-nappal mindig babazni

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Sziasztok

Pasi megbocsátok, de csak azért mert tudom sok a dolgod. :)

Móni milyen cégnél dolgozol?? csak ha publikus

Ani írok, de postázhatod akár Mindkettőt.
Jah, azt elhiszem, hogy a kis agresszív csajszikád van, lazán kinézem belőle :lol:
nálatok is nagyon bejön külsőre hogy a lányok az apjukra , a fiúk az Anyjukra hasonlítanak.

Kincs írok privit, pusz.
Utána jutott eszembe , hogy írok itt stimuról, mikor dokinő azt mondta hogy semmi szükség rá, na majd meglátjuk, úgyis mennem kell hozzá.

jók legyetek

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


alszik:)

Móni kár,hogy ilyen gyorsan menned kell dolgozni! :( Kicsik hol lesznek?
Anyukád direkt segíteni ment ki?
Én vaskalapos vagyok és inkább elfáradok mint segítséget elfogadjak :lol: (nehezen tűröm ha más gagyarászik a gyereknek és nem úgy játszik foglalkozik vele ahogy én :roll: hiába anyós vagy anyu ..ez van :) ) ja és ha nem neteznék több időm lehetne...de ennyit vagyok társaságban amennyit a fórumokon beszélgetek..nekem így jó! :)

Árnika azért írtam ,ha mindkét dokinő áment mond mert másra emlékezte :) de nekem is minden pwercben kattogott az agyacskám,hogy mikor hogy klenne jó...Ani tudja hogy a stimukon is mit vaciláltam, mennyi szurit engedjek stb :) bonyolult vagyok? :lol:
Ment privi :wink:

Pasi várjuk a híreket! azt hiszem ha Vandáék hazaérnek te is kevesebbet leszel, mi meg kiváncsiak maradunk :)
Vendég
 


sziasztok!
gyors helyzetjelentés, mielőtt ma is bealszom a gyerek mellett:-)))))
még mindig hullámvasutazunk, a babák súlya ma visszaesett:-(
Réka 1900 g, Dani 2100 g.
etetés továbbra is 30 g szondából, a többi cumiból (45-50 grammokat esznek így egyszerre) 3 óránként.
éjszaka csak szonda lesz (hogy Vanda is tudjon pihenni meg a kicsik is), holnap bepróbálkoznak cicire tenni őket!
Vanda megint kibukott, hogy sose kerülnek haza, próbálom vigasztalni, de nagyon rossz, hogy nem látszik a vége, az egyik nővérke szerint a jövő hetet még biztosan bent töltik, ő meg jönne haza ezerrel, mert itthon ez a nagyfiú is várná....
1szálpasi
 
 


Szegény Vanda! :cry: :cry: :cry: :cry: Elhiszem,hogy ki van már.

Kincs!
Donát miket eszik már?Már mehet a húsos dolog is,vagy ez hogy működik,hogy később keztétek a szilárdat enni?

Timi?????

Móni!
De jó hogy veletek van mama!Meddig lesz?Sajnállak,hogy nem tudsz velük lenni!
Én is egy kicsit úgy vagyok a dologal,mint Kincs,de talán anyu az akire szivesen rábízom őket,de csak rövid távon!Nagyon megérzik ha mással vannak,valahogy mindig felborul a napi-rend.Még apa sem az igazi,neki nincs türelme sokáig altatni,ha nem alszik 5 perc múlva a pici,már kapja fel,hogy ez a gyerek nem álmos... :? Fél óra múlva üvölt a gyerek,és nem érti,hogy mi a baj!!! :oops:

Árnika!
Hát igen!
Ti mikor kezdtek újra?Lehet,hogy már írtad,de szita az agyam.

Kép
ani0227
 
 


pasi! el hiszem hogy nem jol birja Vanda a korhazat es plane hogy Balu varja oket, de amint fel erosodnek mehetnek mind haza es ott sokal jobb lesz :D a kis Laura varja a kis tesokat?
szoritok hogy minel hamarab ra szokjanak cicire vagy cumira meg hogy a sulyuk menyen felfele (maskulonben a heti novekedest kel nezni, de ott a korhazban minden nap merik oket es akor az ember ki borul :cry: )

arnika! egy noiruha cegnel dolizok az irodan, csak a sok kinai cucc+vilag valsag nagyon ra segitet hogy roszul menyen a bolt, de talan csinalok egy noverke fele sulit, hatha azal bisztosab munkat talalok :roll: nem igerek semmit, de ha minden jol megy talizunk februarban :D

kincs, ani! en sem vagyok nagyon el ragattatva attol hgoy mas legyen a babakal, mert persze hogy senki nem ugy csinalja mint en, sokszor be gondorodik a hajam az idegtol, de sajnos nekem van suksegem arra hogy valaki itt legyen veluk, tehat nekem is kel engedni, na ez van, hatha lesz majd jobb is, nalunk se a ferjemnek nincs rengetek turelme, de o nincs ugy hoza szokva hogy hogy kel kezekni a babakat, de azert o is este segit sokat :wink: es az elejen meg rengeteget :D

na puszi es szerintem enyi tarsasag nekunk is jar akar 2-3 baba mellet is :wink:

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Jó reggelt!

Ani úgy adom neki a hozzátápis dolgokat ahogy írják a táblázatok, talán 1-2héttel később, májat husit eszegetünk. a bébiétel viszont nem az ő izlése :lol: :lol: ha én főzök levest vagy amit hordok és abból török az eszi , a bébiételből most bevásároltam (akció) és a paradicsomos krumplit tuningolva sem ette ..öklendezett, a cukkini sem ment :( a gyümölcsöt eszi az üvegeset de azt én is tudok neki adni frisset (banán alma minden mennyiségben mehet :) ) 1-2husis gazdagabb bébiétel csúszik neki, de azt nem eheti mindennap.

Pasi megértem Vandát, én 1nappal maradtam volna tovább ha kiskincs nem eszik eleget de már a gondolattól is sírhatnékom volt, nagyon jól haladnak a kicsik és mi is gondolunk rájuk,hogy hamar otthon lehessenek!!
Vendég
 


sziasztok!
pasi ma nem aludt be gyerekaltatásnál (nagymamának köszönhetően), így kaptok friss híreket:-)
ma volt ciciretevés próbából....mindkét gyerkőc 30-30 grammot szívott....aztán dani még 18-at cumiból, réka ott kidőlt, és semmi több, úgyhogy ez még nehéz nekik...
ezután szonda (25 g)+ cumi (20-25 g) következett, majd a nap végére egy csak cumis etetés, mindkét gyerkőc kb. 40 grammos adaggal végzett így.
az esti és éjszakai kajcsik még csak szondából mennek, éppen eleget haladtak ma így is, nem akarjuk hullára fárasztani őket:-)
dani 2160 g, réka 1930 g a legutóbbi mérés szerint....

demon: laura még nagyon elvi szinten ismerkedik a tesókkal, de néha már magyarázza, hogy a két kicsi baba kibújt vanda pocakjából:-)
1szálpasi
 
 


pasi! orulok hogy kicst ciciztek, meg cumiztak a babak, szepen lassan, ra jonek ok hogy jobb ez mint szonda, de persze sok turellemel, es tudom hogy meg talaljatok ti valahol aszt a sok turelmet ami kel :wink: puszi a nagy csaladnak

most sok leszek mert dobok kepeket :wink:
Kép tesok Kép apa teloja be dilizet, az orat kel nezni Kép emelgesuk fejunket Kép pihizek Kép en is Kép ha ti nem adtok, iszok en magam is Kép michelleke Kép mattia a nagy emberke Kép apja+lanya Kép meg kostiznam eszt a gatyot Kép fogjuk a kezunket Kép itt majdnem Kép apja+fia

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Sziasztok!

Pasi, örülök, hogy már ilyen jól eszegetnek a babák, remélem hamarosan otthon lesz együtt a család.

Árnika, gratula a jó véreredményhez, csak így tovább. Alig várom gyere a többi jó hírrel. Ez az év a tiétek lesz!

Móni, Ani, Kincs aranyosak nagyon a gyerekek, még több képet kérünk szépen. Kismazsit nagyon régen láttuk már.

Rólam: járom az orvosokat, minden napra jut, közben pedig idegesítenek, mindenki mást mond, egyik szerint kell a vérhígító, másik szerint butaság, stb. Eddig minden rendben, hétfőn lesz meg a genetikai véreredmény amitől nagyon félek, nem tudom kikapcsolni az agyam. Ha nem lesz jó az eredmény nem tudom belemenjek e magzatvízvizsgálatba, el kell addig dönteni. Bárcsak tudnám mit csináljak. Elég nagy a vetélés kockázata, 1 %, de végig idegeskedni a hátralevő időt sem jó.
Ki mit gondol erről?

Kép
marejke
 
 


Szió!

Itt gyönyörű hóesés van!

Pasi jól esznek a picik!! szép súlyuk van!!
Vandának ismét csodapuszit küldünk!

Móni milyen nagyot nőttetek!! Lassan kétfelé rohanhatsz! :lol:
Gyönyörűek!

Marejke én nem beszéltem soha róla 1-2ember tudta csak, de az AFP-m rossz volt 1/99 hez jött ki a down kór :( ,pár nap kegyetlen volt de hittünk benne hogy minden rendben lesz! Hála Istennek nincs semmi gond!! De mi nem akartunk hallani sem a pocakszuriról sem az abortuszról! Így egy nyilatkozatot kellet aláírni,hogy nem akarjuk a további genetikai vizsgálatokat! Elvetetnéd?? mert a magzatvíz vizsgálat csak akkor ér vmit sztem ! Ha nem akarod elvetetni ha beteg akkor ne stresszeld magad és a babát a szurival, ez volt a doki vélemyénye is.Egyébként az AFP egy elevult kaki vizsgálat az uh fontosabb!!
De ne agyalj ezen, biztosan minden rendben lesz!!!
Vendég
 


Köszi Kincs.

Én is arra gondoltam, hogy nem megyek bele a magzatvízvizsgálatba, csak az agyamat tudnám kikapcsolni...annyit aggódom... :(

Kép
marejke
 
 


sziasztok!

marejke! ne aggódj!minden rendben lesz! :wink: igaz én is szétaggódtan magam az afp miatt.pedig nekem csak 3 napot kellett várnom az eredményre!de hát Istennek minden renben!meglátod nálatok is rendben lesz! :wink:

pasi!csak így tovább a kicsiknek!meglátjátok nemsoká már haza is mehettek!vandának pedig erőt,és ne aggódjon!igaz ezt nem lehet egy anyától kérni....szóval sok puszi nektek! :P

kics!írtam privit! :D

móni!annyra édesek a kicsik!meg tudnám zabálni őket!és mennyit nőttek!!!gyönyörűek! :D

ani!hogy vagytok?remélem jól.? a kicsikék?rosszcsontok mi? :lol:

mazsi!mi újság veletek?kisati hogy van?

árnika!GRATULÁLOK A TSH EREDMÉNYEDHEZ!ügyes vagy!meglátod ebben az évben anyuka leszel!
nem a te dokinénid,hanem egy másik,de nagyon nagyon kedves,és alapos ő is.egy szülésznő ismerősünk őt ajánlotta.de nem is bántam meg eddig,hogy őt választottam!remélem ezután sem fogom.... :D

rólunk:minden rendben van.a méhszáj zárt,a méhnyak rövidebb de mindig ugyanannyi.majd a 28. héten megyek vizsgálatra és ultrahangra a dokinénimhez.már alig várom,hogy lássam a kicsikénket,mennyit nőtt.
mindenkinek sok-sok puszi!

Kép
timé&tati
 
 


Sziasztok!

Pasi+Vanda babák csak így tovább :wink:

Móni, hűűűű nemsokára menned kell dolgozni :( Hát nem irigyellek.
Az alvás miatt viszont igen Nagyon édesek az ikrek!

Marejke, ne filózz ilyeneken... Kismami vagy, pozitív gondolatokon járjanak az agytekervények :wink: És egyébként is az UH a lényeg.
Vagy az AFP-től függetlenül is gondolkodtok?? Netán 35 fölött vagy?:roll:

Árnika, gratulálok én is a szupi eredményhez! Úgyhogy csatlakozom a többiekhez, EZ A TI ÉVETEK!!!

Timi, örülök, hogy sikerült jó dokit találni :wink: Hamarosan nagyon elkezd nőni a pocak :)

Mi: Kismanó elég nyűgös volt a napokban, lehet a hétfői oltás is közre játszott. Láza nem volt. Napközben átlagban 2-3 órát alszik, van hogy ezt is több részletben, éjszaka pedig 2 körül kel, és onnantól már alig alszunk :(
Egyébként nagyon zabálnivaló, rengeteget "beszélget" velem és mostmár hangosan is kacarászik. Az elsőnél könnyet is csalt a szemembe :oops:
Ma kaptam levelet, hogy a kórházi bentlétünk alatt nem került sor az újszülöttkori hallásvizsgálatra (jópofák, mi??), úgyhogy most kell vinnünk, ráadásul akkor, mikor alszik... Na, ezt hogy kivitelezzem?? :shock: :twisted:

Kép
mazsi02
 
 


Ja, lányok!
Ani, Kincs ti adjátok még a D-vitamint? És mennyit? Én rákérdeztem a dokinál, hogy meddig kell adni, mondta, hogy 1 éves korig, és ha már így rákérdeztem, adhatok 2 cseppet :roll: Így félvállról... Szerintetek??

Kép
mazsi02
 
 


Sziasztok

Most kicsit nem jövök, nem vagyok most jó passzban. :cry:

aranyosak vagytok

Puszi mindenkinek
Ani imádlak :lol: nem felejtettem el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára árnika 2009.01.16 19:44-kor.

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


Árnika, felcsigáztál... Ne mááááá! Miért ez a lehangoltság? :( :roll:
Ez nem ér, hogy megörvendeztetsz, utána meg eltűnsz...

(Egyébként is rossz basszban vagyok :evil: , sokminden összejött a családban...)

Kép
mazsi02
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?