Új privát üzeneted érkezett!

Thelga

Nem tudom, hogy ez a Luxus-e mivel a vonatot a keritől kapta, de nagyon szuper strapabíró, megy mindenen keresztül szőnyegen, járólapon és sinen egyaránt, van hozzá pótkocsi tankoló kocsi, sorompó, felüljáró, dolgozó emberkék. Lehet tankolni bele, hangot ad ilyenkor, mintha tényleg tankolnál, csomagokat lehet rá daruval rakni és futószalag is van hozzá, több formába lehet építeni, mindenkinek ajánlom szülinapi ajándéknak, bírja a dobálást falnak menve megáll, ha nem játszik vele egy idő után automatikusan leáll, szóval szuper. Illetve összevonva komplett családi ajándéknak, mivel nagyon drága.(mi mégegyszer mondom kaptuk) és lehet még tovább bővíteni :wink:

Ágiboldi

Boldog Névnapot BOLDINAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bocsika de ezt muszály feltennem Kép

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok,többit majd holnap.

GYED és CSP nekem se jött,de már jöhetne.

Gyes:most voltam be érdeklődni és mondták picit várjak,mert új papír formát kell kitölteni és azok még nem jöttek meg.Esetleg az államkincstár honlapján biztos fenn lesz.
Különben azt a pár ezer forintot nem nagyon várom.Kiváncsi leszek hogyan jövök ki.

Boldinak Boldog névnapot!

Lillusnak sok gyógypuszit.

Holnap folytatom,megyek aludni,ma Laura kifárasztott.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Boldi,
Boldog Névnapot!

Lillus,
Jobbulást!

Dana,
mi még csak most ismerkedünk Annával és Petivel, de köszi a tippet!

esti elalvás,
mostanában Sebi is sokára alszik el.

ivás,
szerintem kevés, és kb. havonta egyszer van egy nap, amikor mint a gödény (a mai is ilyen volt).

szobatisztaság,
én még mindig nem értem meg rá :oops: , hogy elkezdjük az agitálást.
Viszont mostanában nagyon kínlódva kakil, már az első ingerekre bújik a nyakamba, és tényleg megszenvedi. Mindig arra számítok pelus bontásnál, hogy egy szögekkel kivert valami lesz benne, sok vérrel, aztán egy tök átlagos méretű, és állagú kaki pislog rám ártatlanul. Szerintetek ez igényel orvosi konzultációt?

Teljesen felvillanyozódtam, hogy Lorcáéknál jön a 3., meg hogy megugrott a próbálkozók száma :D

GYES,
kezdjük el megigényelni?...de ha összejön a baba, akkor mennyi idő, amíg én visszamondom, mert elmegyek betegszabira, és a férjem újra megigényli? Tényleg Pann, ha betegszabira mész, akkor a férjed kérheti a GYESt (legalábbis a szakbarbár valakinek ezt írta).

autózás,
rosszul vagyok a kocsiban, így a halálom, amikor szórakoztatni kell... és többnyire kell :(

Családipótlék ma jött.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 

 
 

Sziasztok!

Régen jelentkeztem, most kicsit van időm nemcsak olvasni, hanem írni is. Köszi azért, hogy hiányoltatok minket.

Rólunk.
Ünnepek előtt (telefonon) meglett a Linus vérvételének eredménye – írásban még nem kaptam meg: kiderült, hogy nem lisztérzékeny…:twisted: és felszívódási zavara nincs. Hogy mitől volt véres széklete még nem tudom, és azt sem, hogy most adhatok e neki nyugodtan tejterméket vagy sem. ( doki javaslata a vérvétel előtt, hogy adhatok neki …) Szóval bizonytalan vagyok rendesen. Én eszem, de neki konkrétan nem nagyon merek adni…

Eltünés egyik oka: a férjem kapott egy fenyegető levelet még ősszel a munkahelyére, amiben a Linust fenyegették meg. Rendőrségen van az ügy, de egy ideig kerülöm még a nyilvánosságot!

Az ünnepek jól teltek, Rohangáltunk a rokonok közt, ez a végére már kicsit sok is lett a Linusnak, most kezdünk visszarázódni.
Dumálója nagyon belendült: már lódít nagyokat és majd meg zabálom, mikor ilyeneket mond: Képzeld anya, elmegyünk sétálni! ( és megy felhúzni a cipőjét)

Legjobb ajándék: kismotor. Eddig nem volt saját, mindig a szomszédén gyakorolt (társasház, van 2 nagyobb fiú akiknek kész járgányarzenáljuk van a közös udvaron), most alig bírom leszedni róla. Kapott favonatot, mindenféle építőt és könyveket.

Hiszti: eljutottunk mi is a földönfetrengős lilafejesig. Tehetetlen vagyok ilyenkor, sajnon én nagyon felhúzom magam ilyenkor, ami nem a legjobb taktika.

nanica
 
 


SNO: kaki: pont a szomszédnál volt hasonló szitu. ott 1 hét kakimentesség után ment dokihoz. Addigra már mindent kipróbált. A dokink írt fel neki valami hashajtót, és most 1 adagtól már két napja megy a hasa.
A doki azt mondta, hogy a székrekedés oka lehet önkéntes visszatartás is attól való félelme miatt, hogy fájni fog - ami miatt megint csak kemyényebb leszs - így belekerül egy ördögi körbe. Lehet, hogy volt egy húzósabb kaki amire emlékszik és fél a fájdalomtól.

nanica
 
 


Sziasztok,
BÚÉK minndenkinek! Bocs, hogy csak ritkán jelentkezek, most is csak röviden (majd egyszer írok még), de kevés az idő.

Pann,
Nagyon gratulálok!

Lorca,
Gratulálok neked is! Benézhetnél néha.

Sno,
Csak gyors reakció kakiügyben.
Zsófi már hónapok óta nagyon nehezen kakil és fél óra\óra hosszáig is néha, akár pelusba, akár bilibe (nem volt semmi erőltetés bili ügyben, de most már csak akkor vesszük elő ha direkt kéri). És a végeredmény általában normális kaki. És gyakran kétnaponta kakil, előfordult már párszor 3 nap is.
Kicsit aggaszt, de végül is én eddig nem fordultam sehová.


Ja, és még egy téma, ami viszont jobban aggaszt. Zsófi rettenetesen fél az utóbbi időben az idegenektől, különösen a férfiaktól (hát még ha szakálluk is van). Más tapasztalt ilyesmit?
Régebben semmitől sem félt, aztán most meg majdnem mindig legörbül a szája, majd sírva fakad és látszik, hog ymeg van rémülve és nem tudom megnyugtatni. Van valakinél ilyesmi?

KépKép
bozotka
 
 


Sziasztok!

Emili katasztrófa, elviselhetetlen, nekem sincs már türelmem hozzá, annyira követelőző, akaratos, afektálós, hisztis, kibírhatatlan! :cry:
Ma lehet eltört egy csontot a lábfejemben, legalábbis eléggé meg van duzadva, papucs nem emgy rá, fáj.Most bekentem Diclaccal.Hogy történt?A kisasszony megint a hűtőt nyitogatta, mint aki hetek óta éhezik(nem szokta megenni amit kikér :evil: ), és most épp tejszínhagbra fájt a foga, de kiejtette a flakont, pont a lábamra :( És még neki állt feljebb! :twisted:
És nem lehet a figyelmét semmivel elterelni, max. 5 pőercre, aztán folytatja ahol abbagyta.De mint a verkli,mondogatja hogy hamma-hamma....nekem meg már zsong a fejem, és persze jön az üvöltés is. :( Tudom hogy unja magát bezárva, dehát ilyen hidegben, meg sötétben nem lehet egész nap kint lenni.Ma is egész délelőtt csavarogtunk, de üzletbe sem lehet már vele bemenni, mert ordít, hogy ki akar szállni:(Délután már sötét van, hováé menjünk??
Lehet hogy tényleg jó lenne neki bölcsiben :roll:
De nem akarom "lepasszolni" :?
Reménykedem benne, és ez éltet, hogy egyszer(remélhetőleg) értelmes felnőtt lesz belőle :lol:

Ma voltam bent a MÁK-nál, de csak a nyomtatványt hoztam el a GYES-hez.Most azon morfondírozok, hogy Tomi menjen el gyesre, én meg megyek vissza munka nélkülire, így nem kéne bölcsibe adni, bár lehet hogy jobb lenne, nem tudom. :roll:

Ovin gondolkoztatok már?Idén be kell íratni őketm, ha jövő tavasszal már járatni akarjuk. :roll:

Sno!
Én is rosszul vagyok az autóban, ha nem néze ki, és nekem is ez a fő bajom a szórakoztatással:(
Szerintem eleve egyzserűbb, ha a férjed igényli meg a gyest, így te bármit csinálhatsz, ezzel nem kell vakerálni.Én is ezért gondolkodom most ezen így, mert ő biztos nem lesz terhes, nem megy táppénzre sem(remélhetőleg!)
Kaki ügy:ugyanazt tudom mondani amit Nanica írt, lehet hogy volt egyszer egy keményebb, fájdalams kakilása, amiről nem is tudsz, de ő megjegyezte.

Nanica!
Húha, ez durva!!!Esetleg a közös mailre nem írod meg mi volt?
Mivel foglalkozik a férjed?Bár nem is kérdezek többet, gondolom itt nem is akarnál válaszolni.
Kívánom hogy minél előbb rendeződjön ez az ügy!!!
Gratula Lillusnak a dumához!:)
Hát lehet hogy későn, de legalább kiderült, hogy nincs gond, és ez a lényeg:)

Ditke!
Vasalást nem irígylem, de a függöny tényleg szép!:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Bozotka!
Épp a napokban jutottál eszembe, hogy te is régen jártál erre!
Nem lehet hogy Zsófinak van vmi rossz emléke egy szakállas pasassal?Családban van vkinek?Esetleg játékból megijjesztette, vagy erélyesebben rászólt, vagy látott utcán vkit hangoskodni, tülekedni, aki szakállas volt?vagy egy szakállas rokon megpuszilta, és megszúrta?
De az is lehet, hogy ez természetes, vhogy én sem bírom a nagy bozontosat :lol:
Hogy vagytok egyébként?Ha lesz időd írj bővebben is! :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Picasa nem enged képeket feltenni :roll: , és lassú is...
Szóval annak aki szereti a havat, én csakis így szeretem :wink:
Kép Kép Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Lillus kicsit jobban van, éjszaka csak 2-szer kellett bemenni hozzá és tegnap a dokinéni is azt mondta, hogy úgy hallja, oldódik a lerakódás és már hosszabb a kilégzési fázisa. A javulással együtt visszatért a rosszasága is, de most annyira nem bánom! :)

Körkérdés:
ki mennyire használja még a babakocsit? Milyen távot gyalogoltok a gyerkőccel?
Mert Lilla szeret sétálni, de kábé 100 m után ölbe vágyik. Én meg már egyáltalán nem bírom és nem is akarom cipelni. De ha így haladunk, még oviba is babakocsival kell menni! :lol: :lol:

Majd még később jövök, most anyósom elvitte Lillust sétálni 10 percre, én meg nagyon takarítok, jönnek lakást nézni. :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Panka, az első bekezdés szívemből szól! Végre valaki igazán bosszús a hisztin, én teljesen ki vagyok tőle, főleg mikor dobál és hajigál dühödten mindent (kismotor, dupló 100felé) Ha nem lenne bölcsi én nem is gondolok bele mi lenne velem.

Tök jók a hópelyhek!

Hurrá, Lillusnak, meglátod 1-2 nap. (aztán 2 hét múlva előről az egész)

Bozotka, szia! Boldi is sokat változott, ha valaki idegen akkor bebújik a lábunk közé és akár 30 perc is lehet amíg feloldódik. És azt vettem észre, h az öregembereket nem bírja (kedves öregnéni oké, ronda öregember nem oké)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!



Visszaszívok mindent, amit a hiszti csillapodásáról írtam :( Amit tegnap művelt, az nem volt semmi..... fetrengett a földön, mindene saras lett, mindenki minket nézett. És mindez azért, mert nem mentünk hévhez és nem szálltunk fel rá :( Az elkeseredettségtől majdnem elbőgtem magam. El tudom képzelni, Ágiboldi mit érezhettél, mikor mindez Karácsonykor tört Boldira. Valószínűleg sírtam volna :(
Úgy érzem, kicsit nehezebben viselem ezeket a hisztiket, és a munka is hiányzik.... Ugye munka mellett jobban tolerálja az ember az ilyesmit?

Gyaloglás: mostanában egyre többet gyalogol, bár én ritkán indulok el babakocsi nélkül, és ha elfárad, abba kéredzkedik.

De jó, hogy jelentkeztél Bozotka! Nem teszel fel képet Zsófiról?
Hála, Áron nem fél az idegenektől, még mindig nagyokat mosolyog mindenkire.

Panka,
Tök jók a hópelyhek!
Emili hisztije: úgy látom, Te is nehezen viseled! :(

Timo,
További jobbulást Lillusnak!
Hú, eladjátok a lakást? Sikerült ezek szerint találni másikat??? Nagyon kíváncsivá tettél :)

Nanica,
Tök jó, hogy nem lisztérzékeny Linus, de a nem a tejérzékenységét vizsgáltattátok????
Döbbenet, amit a fenyegetésről írtál! :( Persze én is kíváncsi vagyok a részletekre, de az is teljesen érthető, ha nem akarod elmondani.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!


Gondolm már mindenki észrevette, h végre megjött a gyed is - hurrá. Nekem az utolsó teljes. :( Viszont tegnap beszéltem a védőnővel, és azt mondta, h a gyed utolsó napja után már mehetek is táppénzre + Ádám igényelheti a gyest! Nem rossz, de kezdhetek nekiállni intézni. :roll:

Alvást nem írtam: nálunk zökkenőmentes: be a kiságyba, "Aludj jól, stb," és ajtó becsuk. Van, h gagyarászik egy kicsit, de el szokott aludni gond nélkül. Kopp-kopp. :D

Babakocsi: mi bőszen használjuk, bár a védőnő már kétszer is nehezményezte. :? Az a baj, h olyan kicsi távra nem megyünk, h azt Gergő végig tudja gyalogolni, úh ha szól, h "sétál" (Jut eszembe, Linus már mondatokat mond? Elképesztő! :shock: ), akkor kiveszem, aztán megy vissza. Cipelni nem cipelem, motorral ilyen hidegben nem járunk. :roll: Sztem még akkor is bkocsis lesz, amikor megszületik a tesó. Legalábbis biztos, h nem fog tudni elgyalogolni pl. a Spárig, meg vissza, mert az nekem is bőven elég séta. (Busz ezen az útvonalon nem jár.)
Tényleg, ha Ádám kapja a gyest, vehet kedvezményes BKV bérletet? Tiszta haszon... :lol:

Hiszti: nálunk még mindig a "Szólj, ha befejezted! és faarccal várok" megy. Felőlem ott fetreng, ahol akar, bár szerencsére most nem nagyon mozdulunk ki. :lol:

Ijesztő felnőtt: nincs, v olyan ritka, h nem is emlékszem.

Ovi: pont tegnap böngésztük a neten a szóba jövő ovikat, szép listát készítettünk, melyik mit ajánl, hány fős, milyen csopikkal, stb. Aztán áprilisban lehet menni a nyílt napokra. :roll: Nem gondoltam, h már az ovi-választás is ekkora tortúra, de úgy látszik már semmi sem egyszerű. (Arról nem is szólva, h ha a kinézett óvoda nem a körzetes, akkor keríteni kell egy ott lakó rokont, és "átlakcímezetetni" oda Gergőt, h felvegyék. Hát nem őrület???)

Fiús anyukák! Tegnap beszéltem fütyi-ügyben is a védőnővel, és ő azt javasolta, h 3 éves kor alatt fel kéne méretni szakemberrel is a problémát, mert ha vmit kell csinálni, akkor az 3 év után már maradandó emlék lesz. Mi meg is beszéltük, h áprilisban megyünk a sebészetre. :cry: :cry: :cry: Annyira reméltem, h vhogy rendeződik magától is ez a probléma, de semmiféle javulást nem látok, ráadásul annyival rosszabb a helyzet, h már nem is nagyon engedi, h megnézzem. :(

Nálunk: képzeljétek, tegnap du., mikor megjöttünk a bevásárlásból, nem tudtam minden szatyrot egyszerre becipelni + a babakocsit, így Gergőt betereltem a lakásba, letettem a kulcsot az előszoba szekrényre, aztán kiléptem a maradék csomagért, Gergő meg becsapta az ajtót a hátam mögött. Mivel nem kilincses az ajtó, hanem gombos, így ő bent ragadt, és meg kint. Na, ezt nem kívánom senkinek! Az volt a szerencse, h a táskám még rajtam lógott, így legalább tudtam telefonálni Ádámnak, h AZONNAL induljon haza! 35 percig volt Gergő egyedül a lakásban (kabátban, 3 pulcsiban, két nadrágban, sapkában, sálban, ahogy kell), mire Ádám hazaért. Én meg kb. 50-szer énekeltem el az Erdő szélén-t, meg a többit, h megnyugodjon. Szerencsére van egy kis áttetsző ablak az ajtón, amin keresztül vmennyire láttuk és hallottuk egymást. Szörnyű volt. :cry: :cry: :cry: Az a szerencse, h Gergő jobban meg volt ijedve annál, h elkezdjen kóborolni a lakásban, és végig ott maradt az előszobában, ahol tudtam vele beszélni.
Azóta két kulcsot hordok magamnál, ha egyet kiraknék, még mindig legyen egy pót. :roll: Aztán hátha elhagyom. :lol:

Na, megpróbálok még főzni is, ha már Gergő ilyen lelkesen húzza a lóbőrt. :D
Vendég
 


Panka
Sajnálom a lábadat, azért egy röntgenre nem kéne elmenned?
Néha (vagy inkább már sokszor) én is vagyok így Brigivel. Múltkor úgy lefejelt, hogy csillagokat láttam. Persze véletlenül, de előtte ezerszer szóltam neki, hogy ne ugráljon az ölemben. (Éppen pelusozni próbáltam fürcsi után.) :?
Egyébként én mindig viszem du. is sétálni. Ha más nem, akkor tényleg csak sétálni. Ilyenkor arra megyünk, amerre ő akar. Muszáj kifárasztanom, mert különben még 10-kor sem aludna este. Hozzáteszem én sem repdesek az örömtől sokszor, mikor el kell indulni. Még szerencse, hogy apa is sokszor jön velünk, vagy csatlakozik hozzánk.

Egyre többször jut nekem is eszembe, hogy dolgozni kéne. Ciki, nem ciki én úgy látom nem arra termettem, hogy itthon legyek éveken keresztül. Pedig szerencsére a baráti körrel rendszeresen találkozom, van kire hagyni lánykámat 1-1 estére. De ez kevés...

Erről is akartam már kérdezni tőletek. Ha visszamegyek dolgozni 8 órában, ezt hogy lehet kivitelezni? Mert ok, hogy bölcsi, de akkor már 7-re ott kell lennünk és 5 előtt tuti nem érnék oda érte, ha dolgozom. Ez nem sok egy kicsit? És Brigi f8-8 körül ébred reggel, így fel kéne költeni. (Bár ez lehet, hogy jó lenne, mert este akkor hamarabb elfáradna, talán) Akik dolgoznak, hogy csinálják? És akik nem, mi a tervük?

Timi
Brigivel mióta ilyen hideg van nem babakocsizunk. Félek, hogy odafagy. Egyébként már egy jó ideje úgy vittem a bk-t, hogy csak végszükség esetére (na meg pakolni, ha vásároltunk, most hátizsák van helyette). Brigóca is eleinte minden 50 méteren fel akart kéreckedni, de nem hagytuk, néha kicsit hisztizett is emiatt. Mostanra képes akár 1-1,5 órát is sétálni velem, igaz, hogy nem hosszú távot, mert persze mindent meg kell vizsgálni útközben. De azért elcsodálkoztunk múltkor a párommal, hogy milyen sokat gyalogolt velünk. Ja meg sokszor mi is mondókázunk, énekelünk közben. Ez még nem is zavarna, de amikor a "csüccs"-nél nekem is le kell guggolni...! És akkor a többit még nem is említettem. :lol:

Sno
Briginél is volt egy nehezen kakilós időszak. De én határozottan emlékszem, hogy egy kemény kaki előzte meg az egészet, ami még csípte is a popóját. Aztán ő is 2-3 naponta kakilt és akkor is nehezen, pedig teljesen normális állagú volt. Az egész tartott kb. 3 hétig, aztán elmúlt.

Nekem még eszembe sem jutott, hogy intézni kéne a Gyest. :oops: Ezekszerint kéne, hogy legalább azt megkapjuk időben? Na, ideje felhívni a könyvelőt. És a gyes akkor is jár, ha az anya mondjuk táppénzen/tgyáson/gyeden van a következővel? Vagy kaphat munkanélkülit, csak akkor az apának kell igényelnie? Akkor az a legegyszerűbb, ha eleve az apa igényli meg. (Bár gondolom az adózás miatt is át kell ezt gondolni.) De jó, hogy írtátok ezeket, eszembe sem jutott még ez az egész!

Bozotka
Jó hogy jelentkeztél! Te is jöhetnél egy picit gyakrabban!
Brigi is csinál ilyeneket, de sztem Brigi csak viccből. Ahányszor meglát az utcán egy nénit, bácsit, autót vagy madarat bújik a lábamhoz. De rajta nem látok igazi félelmet. Lehet, hogy Zsófinak tényleg volt egy rossz élménye egy bácsival, amit te még lehet, hogy észre sem vettél. Majd elmúlik sztem ez is.

Nanica
Rosszul hangzik ez a fenyegetés! Remélem hamar megoldódik.
És az is nehéz lehet, hogy nem tudod, hogy mi a baja Linusnak, vagy egyátalán van-e vmi probléma vele. Sztem a bizonytalanság a legrosszabb.
Drukkolok, hogy rendben legyetek!
lora7
 
 


Pann
Jaaj, szegény Gergő! De örülök, hogy lányom lett! :(
Beleborzongtam, ahogy elképzeltem a kulcsos sztoritokat! Nem kéne kilincset szereltetnetek? Vagy legalább egy elfordíthatós gombost? Én még csak otthon hagytam a kulcsomat. A párom még otthon volt elindulásnál, viszont elment mire hazaértünk (volna). De legalább mi egyoldalon ragadtunk. :(

Asszem mára befejezem, egy kicsit hosszú lettem.
lora7
 
 


Pann, hú nagyon átérzem kulcsosat, Boldi csak a fürdőszobába rekedt 5 percre egyszer, az is szörnyű volt..
Nekünk is lesz fütyigond, az tuti!

Babakocsi van és még lesz is, eszembe se jutott, h elhagyjuk, bár néha kiszáll sétálni, de aztán nem hajlandó visszaszállni hanem cipelni kéne.. Esetleg majd tavasszal ha már nincs rajtunk bunda.
Boldinál a hiszti nem múlik, szóval ha faarccal várok fölötte akkor is szerintem napokig ott lennénk.

Igen, gyeshez jár kisgyermekes bérlet, Boldiapu kapja mindkettőt. Gyes intézése kb 4 hónapig tartott, én a helyetekben elkezdeném. És extrán odafigyelni, h miket kell csatolni, mert barátnőm apróságot kkihagyott, hiánypótlás és kezdődik előről a 4 hónap (mondjuk olyan kevés pénz, h talán nem akkora kiesés a várakozás sajna)

Kditke, nem a gyes lett volna kevesebb ha én igénylem, hanem valahogy a munkáltatótól kapott adómentes juttatásokkal lett volna valami ha még gyest is én kapok. nem értem igazán, amúgy meg tök mindegy ki kapja úgyhogy ráhagytam a bérszámfejtőkre

Helga, igen, munka mellett könnyebb, mert már vágysz estére a gyerekedre még ha hisztis is :D (karácsonyi időszakban nem érvényes :evil: :lol: )

Lora, napirend: Boldi is aludna magától 8-ig, de így 7 ill. fél 8-kor felkeltjük (amikorra én már kész vagyok a fürdőszaobában)(lehet, h nyűgösebb lesz délre, de az már nem az én bajom), és figyelünk, h este annyival hamarabb lefeküdjön, h kialudja magát ha hajlandó.
5 percre van a bölcsi, 8-kor indulunk reggeli nélkül (csak tápi) mert ott azonnal kap reggelit. Mi fél9-9-re beérünk dolgozni. Hivatalosan mindketten fél 6-ig dolgozunk, de én heti 2 nap otthonról, olyankor ugyebár értemegyek 4 körül. A maradék 3 nap elkérezkedünk felváltva egy órával hamarabb, és 5-re megyünk érte. Amúgy 3/4 6-ig lehet érte menni legkésőbb, de már 5-kor is egyedül van, amit ő nem bán, csak a bölcsisnénik, meg persze mi mert keveset van velünk, dehát ez van.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Pann, nagyon bírom, amikor a védőnő nehezményezi hogy babakocsit használsz... :evil: Ráadásul bébit várva... Jajj, az ilyen beledumálást nehezen bírom.

Timi: babakocsi: Én is éppen kérdezni akartam. :) Peti még minden úthoz beleül, de a buszon ki kell venni. Hidegben nem nagyon szereti, vagy már unja, nem tudom. De sokszor időre kell menni (ovi, iskola), nem lehet totyogni.

Pann: Ajtós-sztori: Jézusom... :shock:

Ovi: Csak egyszer tortúra szerencsés esetben. A másodikat már csak be kell iratni. :)


Mennem kell...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Ja, még babakocsi, Pann, a spárról jutott eszembe.. azért se lehet elhagyni, mert Boldi járdántartása kétkezes feladat, még a válltáska is akadály, nemhogy két megpakolt szatyor cucc!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Pann!
Nekem ez a rémálmom, hogy Lillus benn, én meg kinn. :cry: Még jó, hogy Ádám tudott jönni!
Mikor is mész uh-ra? Mintha azt mondtad volna, hogy a napokban?

Séta:
mikor mi babakocsi nélkül megyünk és Lilla már kezd fáradni, akkor a "lassan jár a csigabiga" és a gyorsított változatát kell énekelni. Ekkor hajlandó továbbjönni, amúgy ordít, hogy "imbi", azaz ölbe! :lol: :lol:

Gyes:
tényleg kellene már intézni, de úgy nincs kedvem a bürokráciához! :( :(

Hiszti:
ha idebenn hisztizik, akkor szépen átlépem (ha fekszik a földön) és megyek a dolgomra. Ha odakinn, akkor már macerásabb: vagy a hónom alá csapom és odébbcipelem vagy nem tudom. :) :oops:

Jujj, megyek, mert vízfestékkel fest a gyermek és már az asztalt keni! :) :)

Helga!
Igen, eladjuk a lakást. Már kinéztünk egyet, de addig nem merjük lefoglalózni, míg a miénket el nem adjuk vagy legalább ezt le nem foglalózzák. És csak reménykedünk, hogy meglesz még a másik addigra!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!


Panka: vigasztaljon, hogy nálunk is ez van. Közeledik a rémes kétéves, ahogy az angolok nevezik ezt a korszakot. Minket is utolért..
A közös mailre megírom a fenyegetés teljes sztoriját, de lehet, hogy nem ma, mert este kell a gép a férjemnek…
A hópihe képeket te készítetted???

Timo: jobbulást Lillusnak. Séta: december elején kapott a lányzóm egy tolható kiskacsát, amit még az uszodába is vinnünk kellett. Azzal kicsit megedződött a sétáló izma és ha még nem nyűgös nagyon, akkor 1 1,5 órát is képes sétálni. Az, hogy mekkora távot teszünk meg ez alatt, függ a szembejövő kutyusok, füves részek (csak ott hajlandó menni a kacsával) manóval teli kirakatok számától! De tény, hogy ha elfárad és cipelni kell, az nagyon nehéz.
Én a nagy hidegben inkább sétáltatom, mert ugy legalább mozog. A babakocsiban úgysem tudom annyira már bebugyolálni, ott még a sapkáját is képes levenni. Nameg séta után nem hajlandó beleülni és ívbe feszíti magát. Ha időre kell menni, az mástészta..

Helga: rátapintottál a lényegre: az esetleges tejérzékenység miatt mentünk és arról nem tudok még semmit :(

Pann: gratulálok én is a kis pöttyhöz :D Huh, nem semmi az ajtóbecsapós sztori. Ahogy írtad, rögtön átfutott az agyamon, hogy hasonló szituman mi történt volna, ha Linus elmászkál a lakásban…

Tettem képeket a picasara

nanica
 
 


Sziasztok!

Emili megérzhette, hogy panaszkodtam rá tegnap, így ma normális volt:)(bár még nincs este :wink: )
Voltunk ma játszóházban is, ahová először nem akart bemenni, de aztán csak ráállt a dologra:)
Én meg addig vásárolgattam:)
Azt hiszem el tudnám így képzelni, hogy ő bölcsiben van, én meg itthon :lol: :oops:
(mivel nincs munkahelyem, ezért gondoltam hogy ha amig nem találok, addig munkanélkülire mennék, Tomi meg gyesre :D )
Voltam is ma bent a kiszemelt bölkcsiben, de nemigen veszik fel márciusban:(, csak szeptemberben.Szóval elég képlékeny még eza dolog.
Áprilisban pedig menehetk ovódai nyílt napokra is.

Timi!
Örülök, hogy jobban van Lillus!
Merre is néztetek lakást?Eddig hányan voltak megnézni a tiéteket?Van komolyabb érdeklődő?

Babakocsi téma:a múltkor kipróbáltam anélkül elmenni a boltig, ami nekem kb. 4-5 perc.Emilivel egy óra alatt jártuk meg oda-vissza+ a vásárlás.
Szóval babakocsi marad addig amig ki nem növi:D, vagy amig maximálisan szót nem fogad, és képes folyamatosan haladni min. 1 órát! :lol: Hát ez se most lesz!

Bölcsi:tegnap Tomi mondott egy elgondolkoztatót:hogy Emili már unja itthon, "engem", kell neki a társaság, és hogy nekem vszleg nehezebb elengednem őt,mint fordítva.Lehet hogy igaza van, de talán ez így a normális, nem?Szép lassan, fokozatosan elkezdődik aleválás, már nem lesz olyan szoros a kapcsolat,mint egy csecsemővel.Vagyis inkább átalakul a minősége. :roll:
De most úgysem tudom bölcsibe vinni, így tárgytalan a téma :?

Helga!
Szerintem is jobban tolerálható az egész gyerek ha dolgozol, ő meg bölcsiben van.Több a türelmed, mert nem kézsít ki egész nap:DSzerintem nálunk is ez a bibi, ezért vagyok türelmetlen vele.Nehéz minden nap, egész ezt tűrni, kész tortúra minden!Bezzeg mikor kicsi volt...!Bár akkor is volzak gondok, de ogaz a mondás, kicsi gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond :twisted:

Pann!
Szerintem még nem köszöntem meg a pogi receptet:Köszi!:DHétvégén lehet megsütöm.
jajj, ez borzalmas, én is pont az ilyesmitől félek!Hogy történik velem vmi alakásban, elájulok , és Emilivel mi lesz?? :?

Lora!
áá, nem kell rtg, csak megzúzódott, de a Diclac segített!
Nekem nincs kedvem sötétben bóklászni a kihalt utcákon :?
Meg emili nem is jönne sokáig babakocsi nélkül.itthon viszont rohangál fel alá, meríti az elemt:DSzerencsére este jól elalszik, 8-9 között, még ha sokat aludt is, vagy későn kelt fel(koppkopp)
Hát ez az, hogy ha vki dolgozik, akkor min. 4-5ig, és mire odaérsz a bölcsibe...:sMeg a korán kelés is...Én sem szívesen ébreszteném fel, így is ha 7 kor kel, délben már nagyon álmos, nyűgös, alig eszik.
Szóval kissé macerás a dolog.
Mondjuk nálunk Tomi 9re jár dolgozni, így ő tudná vinni kocsival, de ki megy érte?Mikor rendelőúben dolgoztam ott 7ig volt rendelés!Tomi is 6ig van.Szóval minenképp délelőttös állást kell szerezni!:)
Gyes: csak az egyiklóvé jár, gyed meg gyes egyszerre nem!Hosszas táppénz esetén sem jár!Azért is írtam, hogy a legegyszerűbb,ha az apa, vagy nagyszülő van gyesen, ők nem lesznek terhesek, stb.:D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


pann
huhh, kulcsos sztori n n durva. egyik rémálmom nekem is, de hálistennek még nem volt ilyen (nekünk is ilyen a zárunk), mondjuk én háromszor is ellenőrzöm, ha kirohanok a szeméttel, h nálam van-e a kulcs, de egyszer beüthet egy rövidzárlat...

bkocsi
én próbálom trenírozni kelét, és spárba, dm-be (egy sarok tőlünk) gyalog megyünk, v csak úgy sétálni. a spar viszonylag egyszerű, mert ott beleül a bevkocsiba, utána cucc a hátizsákba és hazaséta. na de a múltkor a dm! megkaparintotta a gyerekkocsit és azt tolta. száguldozott a sorok között és ha vlminek nekiment, akkor boldog arccal kiáltozta: "hoppá". szerencsére nem vert le semmit, sőt, ha mondtam, h állj meg egy kicsit, akkor megállt, de ez a vásárlás csak haladóknak, elég nehéz koncentrálni :twisted:
viszont muszáj edzenünk, mert a bkocsiban lassan már egyáltalán nem hajlandó megmaradni. de pl ha reggel bölcsibe megyünk, akkor hajthatatlan vagyok, mert cipelni nem vagyok hajlandó, megőszülni meg nem akarok, h mikor érünk oda. és persze a hosszabb táv is egyértelműen bkocsis

pann
a védőnőd menjen az anyjába, igény szerint bkocsi nélkül :twisted: (egyébként mi a baj vele, nem tanul meg járni?! van vlmi szakmai ajánlás a bkocsi elhagyására?

nanica
durva sztori, kitartást, kívánom, h mielőbb rendeződjön. esetleg tényleg írhatsz a közös mailre, bár nem tudom, lehet, h ilyenkor jobb az óvatosság? :roll:

gyed
jajj ne úúúúúúgy utálok ügyintézni :cry:

ovi
csak betöltött 3 éves korban lehet kezdeni, ugye? tehát legkorábban 2010 szeptembere, v rosszul tudom? a bölcsisek élveznek vlmi előnyt?

lora
a bölcsi/ovi sajnos alapból úgy megy, h a gyerek 10 órát ott van. ez csak azzal kivédhető sztm, ha vagy
-6 órában dolgozol
-van segítséged aki elviszi v elhozza
-a mhelyed mellett van a bölcsi (bár az meg a gyereknek macera a sok utazás miatt)

pankaa
fel a fejjel, mindenkit kiborít időnként a hiszti. engem a földön fetrengős kevésbé visel meg, én attól vagyok kész, amikor bőg és ordibálva skandálja, h nem, nem, nem. és bármit mondok, kérdezek, nem, nem, nem. na, olyankor....... :oops:
ja a hűtő nálunk le van ragasztva tape-pel :wink:

kuki
úgy látszik, ebben az egyben megússzuk a macerát, nekünk a heti 3x-i óvatos próbálgatás fürdés közben meghozta az eredményt, most már szinte totál vissza lehet húzni, úgyh már minden fürdésnél csináljuk.
snorsiék féle krém nem jöhet szóba? egyébként elméletben egyetértek, ha műtét kell, akkor az legyen meg mielőbb.

majus3
 
 


Csak röviden jövök. Úgy néz ki holnaptól nem lesz netünk egy darabig. Kicsit nehezen megy a szolgáltató váltás. :evil: :x :x

Ágiboldi
4 hónap???? :shock: :x :x :x Az az igazság, hogy nekünk most az a 2x ezer ft. is számítana!

Azért igyekszem minél előbb megoldani a netet. Addig is pussz mindenkinek!
lora7
 
 


Május!
DM szori: :lol: :lol: :lol: , bocsi, de nálunk ez a sláger!Szó szerint őrjöng, extázisba esik, révületben van, kilép a testéből, stb., ha meglátja vhol is a DM logót!Hihetetlen!(beadom eladónak :wink: ).A múltkor egy nőnek tépte ki a kezéből a szatyrot a patikában, mert DM-es volt, az meg azt hitte hirtelen hogy ki akarják rabolni :lol: , elrántotta azsatyrot, majdnem kiszakadt:D
Aki kitalálta azt a színes kicsi kocsit, azt is lefejezném, mert ezért folyik az őrület!Minap egy kislánynak üvöltötte le afejét,mikor meglátta hogy nyújtja felé a kezét, szegény kislány meg elkezdett sírni :? Babakocsiban betolni katasztrófa, feszíti magát, és örjöng hogy ki-ki-ki.Szóval DM-be már csak Tomival megyek, ő van vele addig amig én vásárolok.Persze Emike is vásárol, leginkább betétet, tampont :roll: :lol: , meg babakaját, popsitörlőt :lol: Ki nem lehet venni a kosárból, mert padlót fog. :twisted: A boltból kimenni csak úgy lehet, ha azt mondjuk neki hogy bezárják :lol: :roll:
Ovi:igen, Emili 15.-én született, tehát 16.-án már mehetne:)Van olyan ovi, amelyik beveszi évközben is.

Na jó hosszú lettem, bocsika :oops:

Lora!
Remélem mielőbb lesz netetek!!!Várunk vissza!

Kérdés:más gyereknál is van ez a fene nagy önállósodás???Mindent ő akar csinálni, azt is amit nem tud.Ha nem kapja meg, jön a tombolás :twisted: Így fél óráig öltözködünk, én őszülök.Pelusozni is akarja magát:)

Ma volt sikerélmény wc-zés terén:rászánta magát, hogy belepisil, igaz kaki felkiáltással indultunk, de az csak később lett a pelusba.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem emlékeztek rám, bár igazán soha nem voltam aktív tagja a topic-nak. Nagyon sok szörnyűség történt velem az elmúlt évben és egyszerűen nem volt lelkierőm írni. Apukámnál Alzheimer-kort állapítottak meg rá 4 hónapra már teljesen elszakadt tőlünk..... Átkellett vennem a cégét, Gergőt villámgyorsan bölcsibe kellett vigyem, a cég a csőd szélén és úgy néz ki ott is marad. Nos, dióhéjban ennyi... Sokszor akartam írni, de aztán nem lett belőle semmi. Remélem "vissza"fogadtok.

Gyerekek szerencsére jól vannak azt leszámítva, hogy 2hetente betegek. Nátha, vírus, fosás Ebben a sorrendben. El nem tudom képzelni ha valakinek "rendes"állása van, az hogy oldja meg :roll:
Hiszti az nálunk is van bőven, nem tudnám korhoz kötni hullámokban jön-megy felváltva.
Mikor még "elméleti" szülő voltam elhatároztam, hogy nálunk nem lesz pisztoly, puska, kard. Persze Bence kapott mástól, 1 idő után elkoboztuk tőle úgy bevadult, persze tök feleslegesen vettük el hiszen a lego-ból, vonatsínekből és minden másból tökéletes fegyvert lehet készíteni :( (Ez az oviban is nagyon megy) Most a vadságával küzdünk. A nagyszülők szájába rágtuk, hogy csak minimax és jim-jam mehet,de hiába :twisted: Szinte mindent nézhet amit csak akar a kicsit szerencsére nem érdekli (még) a tv.

Jó volt újra 1 kicsit itt :D
BÚÉK

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Sziasztok!!!

Bendegúz,szia,sajnálom ami történt,remélem sikerül talpra állítani a céget és lesz erőd 2 gyerekkel csinálni!!!

Nanica,n-n durva a sztorid,sajnálom,h léteznek ilyen emberek :(

Pann,Ágiboldi,nálunk kuki 6 hósan megoldódott,dokinő szerint min hártyás letapadás volt csak,így ő megoldotta 3 sec alatt.Kicsit sírt szegény,egy délután fájt neki ,ha pisilt,de azóta teljesen feljön és minden este húzzuk fürdéskor.De nem kell szerintem aggódnotok,a Dr.Veres Gábor n jó módszert ajánl,krém és áll.nem tapad utána vissza.Hát 3 éves koráig nálunk is kiderül,h lesz-e visszatapadás.

Kulcsos sztori=rémálom!!!!!!

Bbkocsi :x :x mi nem létezünk nélküle,gyalogosan csak akkor vagyok hajlandó,ha sehová nem kell menni ügyintézni,vásárolni és max.1 km-es a táv.Nálunk cipelni kell(ene)különben megy a hiszti és a járdán nem akar menni és a kezem nem hajlandó fogni és minden autó alá be kell nézni....nem folytatom.Minden nap összeveszünk ezen....
a védőnő meg nem normális.Egy ekkora gyerek ennyi ruhában 15 kiló.Rajtunk is sok ruha,hát még Te terhes is vagy...na hagyjuk.

Gyes.....neeeeee.Én is azt hittem,bőven van időm gondolkozni.Na lássuk csak,jól értem????Mindenképpen jobb,ha apa igényli meg,mert akkor én kaphaton a táppénzt,ha terhes leszek????Nálunk remélem hamarosan bejátszik ez.

Egyébként még a hisztihez.Nálunk sose múlik el,néha úgy érzem....bele vagyok fáradva.Még szerencse,h egyébként imádnivaló gyerek.

Hópelyhek fantasztikusak!!!

Mennem kell!!!

Szép napot mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!


Majd később bővebben, Áron lement apával, sok a tennivaló! Eszembe jutott valami: mi van, ha apa kéri a GYES-t, és mégsem sikerül teherbeesni a GYED végéig? Akkor gondolom, nem védett már az ember, bármikor kirúghatják :( Tehát, szerintem, érdemes megigényelni a GYES-t, aztán, ha majd kiderül a terhesség, lemondani róla, táppénzre menni és apának megigényelni.... Persze, rengeteg macera, de legalább nincs az emberen nyomás, hogy muszáj teherbeesni......

Bendegúz,
Sajnálom a történteket, remélem minden megoldódik! Ha tudsz jönni, gyere gyakrabban!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga,igen...de nekem spec.anyu a főnököm,így szerintem nálunk beválhatna...

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli
Szerintem Helga arra gondolt, hogy akkor nem kell visszamenni dolgozni van munka jogszviszonyod és nincs a rástresszelés a teherbeesésre , hogy véges idő van rá !!! :wink:

Szerintem is jobb ha az anya van GYES-en míg ki nem derül a terhesség, ahogy Helga is írta de lehet, hogy még utána is mivel nem minden munkaadó tolerálja, hogy táppénzen legyen nála a kismamma, mivel az első 15 napot neki kell fizetni !!!(sajna a munkámból adódóan sokszor láttam ilyet, hogy kirúgták táppénz alatt) :wink:

Pankaa

Hópelyhes képeket te készítetted ?Nagyon szép !!!!

Csoda történt Tomika alszik, pedig apuka az emeleten szereli a fűtés csöveket, ami nagyon hangos, elkezdődött az emelet beépítése, amíg apa itthon van GYED-en remélem jó sok mindent meg tud csinálni, mivel náluk is Ő csinál majd mindent, a fűtésszereléstől a gipszkartonozás és a festésen keresztül !!!!(villanyt nem egyedül) :wink:

Kukitéma nálunk szerencsére megoldott, mivel apukával 1 éves kora óta szépen huzogatják fürdéskor, így szerencsére teljesen hátra lehet húzni és rendben van !!! :wink:

Bendegúz

Sok erőt és kitartást nem egyszerű az életetek ezek szerint nektek sem !!! :wink:

Nanica

Nem tudok magamhoz térni a fenyegetés miatt !!! :twisted: :evil:

Hiszti és szót nem fogadás:
Én most egy kicsit örülök az egy gyereknek, se idegileg, se fizikailag nem bírnék még egy gyerekkel, no mindennek megvan az előnye hátránya. Ha ebbe az egy gyerek nevelésébe bele gebedek, legalább csak 1 gyereket hagyok árván , no meg egy víg özvegy embert !!!!! :wink:

Elkezdődött a zsarolásos korszak, csak akkor kap ezt vagy azt ha megtesz érte valamit, avagy ha nem teszi meg akkor irány a kiságy !!!Ez általában be szokott válni nálunk !!!

Kiságy: tegnap Tomika kimászás közben kiesett az ágyból , de valami hatalmasat koppant szegény a laminálton, mire apja átszerelte a kiságyát és letette az alsó csavar alá, no így még talán van 2-3 hetünk utána jön a rácsok kiszerelése. Ha már most kiszednénk talán soha nem aludnánk többet !!!! :twisted:

Nálunk a metrós bevásárlás nem megy sehogy, mivel a vásárolandó áru a kocsi alsó részében a gyerek a felsőben illetve a kocsit tolva található, sokszor a pultoknak tolva a kocsit. :twisted:

Május

Bölcsitől pont ezért félek én is mi lesz azon a két napon mikor du-os vagyok, este 7-ig dolgozom, avagy én jóval 7 előtt bennt vagyok a reggeli vérvételek miatt, nagyon nehéz lesz nálunk is megoldani.

Most nagyon gondolkodom anyós ideköltöztetésén, mert sokat segítene, akkor nem kéne bölcsibe hordani !!!!Bár külön emeleten lenne, de lehet agyvérzést kapnék pár héten belül, mert jó-jó egy hétig még aranyos, de állandóan ??????Nagy a dilemma !!!!!! :twisted:

Pankaa

Köszönöm a függöny nevében is a bókokat !!! :wink:
Akkor Emili is a legszükségesebbeket vásárolja a DM.ben !!!

Nálunk Tomit kellett legutóbb a KIKÁ-ból kivonszolni mikor a függönyért mentünk, mivel nagyon ari kis játszósarkot alakítottak ki, szegény gyerek nem akart haza jönni , visított, mindenki minket nézett gyereknyúzás címén !!!! :twisted: Föld alá sűllyedtem volna legszivesebben !!!!!

Pann

Kulcsos sztori rémálom, még jó, hogy nálunk minden szobának min. két ajtaja van !!!Szörnyű lehetett

Kép
kditke
 
 


Sziasztok,

csak gyorsan jövök.

A kukac krémet nem tudom jó szívvel ajánlani, mert akkor annyit tágított, hogy kitisztuljon alóla a felgyülemlett, de azóta ugyanolyan szűk, úgyhogy mi is érintettek vagyunk a kérdésben, két éves korában kell visszamennünk a sebészetre kontrollra.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!


Lora,
1000 hozzászólás! Gratulálok :)

Pann,
Elég durva, ami Veletek történt, tényleg rémálomba illő. Hála, Gergő is meg Te is jól vettétek a megpróbáltatásokat :) Egyébként Gergő nem próbálta meg kinyitni az ajtót, nem érte még fel? Áron már egész ügyesen feléri, bár lehet hogy ilyen helyzetben nem tudná kinyitni az ajtót.....

Ditke,
Szuper a függöny, még nem is írtam. Persze, a tévétek se kutya :wink:
Nem is tudtam, hogy Tomika is hisztisebb lett az utóbbi időben?
Meli válasza jó volt a kérdésemre. Ő az anyukája által biztosítva van, hogy nem veszíti el az állását, ha nem megy GYES-re.

Nanica,
És a tejérzékenységgel kapcsolatosan valamikor érkezik válasz? Ha igen, szerintem várjatok még addig a tejjel.

Timi,
De jó! Szurkolok, hogy minél hamarabb sikerüljön eladni a lakást!

Panka,
A hópelyhes képeiden még apának is megakadt a szeme :) Hogyan csinátad, milyen géppel?

KépKépKépKép
thelga
 
 


Hali!

Helga! Belül sincs kilincs, csak gomb...

Ditke! Nálunk is van két ajtó, de a másik kulcsát nem vittem magammal, mert minek? :lol: :x :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon köszi a hópelyhes kép dicsiket, Tomi csinálta mikor anyáéknál voltunk:)

Helga!
Nikon 3100 a gép.2003-as modell, 3 megapixeles:)

Bendegúz!
Sajnálom a történteket, kívánom hogy ez az év szerencsésebb legyen!!!Gyerekeknek gyógyulást!
Fegyveres játékok engem is zavarnának, de nem lehet könnyű, ha másoknál is ezt látja,a töbi gyerek nagy húzó erő!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Pankaa

Eszembe jutottál 2 napja mivel míg én felmentem apát megnézni az emeletre, hiszen Tomika az ágyában aludt, addig gyermekem magára kent egy egész doboz popsikrémet a ruhájára, arcára, takaróra és a fejét még be is hintőporozta, mikor megláttam nem tudtam eldönteni, hogy sírjak avagy fényképezzek !!!!
Sokáig töprengtem azon is hogy ruhástul berakom a gyereket a mosógépbe is !!!! :twisted:

Szóval ismét örülök, hogy csak 1 gyerekem van, mivel még ezzel az eggyel sem tudok néha boldogulni !!!!!!!! :wink:

Helga

TV köszöni a bókot !!! :wink:

Hisztit edddig én nem nagyon tapasztaltam ezért volt szörnyű szembesülni vele a KIKÁ-ban !!!!Remélem nagyon sok ilyenben azért nem lesz részem !!!!! :wink:

Kiságy megemelés nem használt semmit az én prima balerina kisfiamnak, mivel magasabbra emeli a lábát, mint a feje felrakja a kiságy peremére, két kézzel pedig felhúzza megát, majd majom mozdulatokkal fennt terem a kiságy felső rácsán és billeg. Ennyit az emelésről, marad a rácskiszedés vége eddigi szép életünknek vége az alvásnak !!!Szerintem most már soha többé nem fog aludni !!! :twisted: :lol: :lol:

Pann

Nálam mindig ott kell, hogy legyen a garázs kapunyitója, mivel ott megy ki autóval a házból, így talán ennyi könnyebbség lenne.

Tomika tegnap a fürdőszoba ajtót zárta kulcsra magára, de a másik oldalról a garázs felől be tudtunk menni, de ha rájön, hogy azt is be lehet zárni akkor vége a sok ajtó adta lehetőségeknek !!!! :wink: (illetve ki kell a kulcsokat az ajtókból szedni )

Meli

Nálunk is apa csinálja az emletet is, mint az alsó szintet is ketten csináltuk kivéve járólap burkolás és villanyszerelés !!

Emeleten édesapa kész lett a fűtésszerelésel, nagyon ügyike !!!!!
Jöhet a betonozás és a gipszkartonozás, azt hiszem most egy darabig nem fog unatkozni , de remélem nyárra sok mindennel kész lesz !!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Ditke!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Bocsi :lol:
Akkor tudod mit éreztem akkor mikor Emike művelte ezt!
Kulcsokat gyorsan fűzd fel egy madzagra, és kösd a derekadra :wink: , jól fogsz kinézni vele :wink: :twisted:
Majd írd meg milyen a rácson kívüli élet, nagyon kivi vagyok hogy fogadja Tomika!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok, BÚÉK!
Mazsi, Bozótka és Bendegúz, nagyon megörültem a jelentkezéseteknek!

Bendegúz,
Ősszel a nagymamámnál is felmerült, hogy talán Alzheimeres (szerencsére nem), sokat hozzáolvastam a témához, sajnálom Apukád ill. titeket is.

Bozótka,
a szakállasok Rolit is rettegésben tartják, nemtom mitől lehet. A bajszosokat még tolerálja...ja Tamás nagyszüleitől (akik túl a 85-ön nagyon ráncosak, fogatlanok és pálóc nyelvjárásban beszélnek) olyan fél órás pánikrohamot kapott, hogy már azt hittük, szégyenszemre haza kell mennünk, mert soha nem barátkozik meg velük. Aztán végül meg akkorákat röhögtek együtt....

Meli,
drukkolok babus-ügyben! (Én tavaly pont Újév napján kezdtem gyanakodni, hogy akár terhes is lehetek :wink: )

Rita,
Ha jól számolom, holnap államvizsgázol, ugye? Drukkolunk neked is!

Panka,
szépek a hópelyheitek! Pont nemrég cikkeztek a hópelyhekről, hogy több mint 5000 féle létezik. Vagy 20-féléről képeket is mutattak, gyönyörűek!

Ó, ez rövidre sikerült, mert Olivér hívogat majd még mesélek Roliról és a bölcsiről...
Vendég
 


Bigsis, igen, folytasd Roliról és a bölcsiről!
Nálunk tegnap volt családlátogatás a bölcsiből, aminek nem sok értelme van, csak én voltam otthon (tegnap otthonról dolgozva), viszont jól kitakarítottam :D Azt gondolná az ember, h elég, h látják, h a gyerek tiszta, le van vágva a körme és jó ruha van rajta. Fura szokás... de aranyosak voltak és nem maradtak sokáig, ráadásul Boldiapu sütött nekik sütit amit én jól megettem :lol:

Tessék írni. Az otthonlévő anyukák kutya kötelessége a dolgozó és gyerek nélkül "unatkozó" anyukák babanetes formában való szórakoztatása!! Ezért folyósítják a gyedet, nemde?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ági,jöttem,h szórakoztassak :o annak ellenére,h bár most gyerek nélküli vagyok,de a gyedemet még mindig nem kaptam meg :shock: nem is értem,lehet,h engem már idén kifelejtenek(áááááá)pedig n-n kéne már a kis zsé.

Bigsis,szia!!!!N jó az avatarod,szépek a fiaid!!!Babatéma:szopi drasztikus lecsökkenése fogproblémák és fogyókúra miatt most újra lelkesen lendülünk bele a gyerekcsinálásba.Dénes is 8 hót váratott magára,gondolom ez most sem lesz másképp.Legalább nem kell újabb kiságyat venni.
Tényleg,kiságy.Aki írta,h újat vesz,az meg is vette???És gyermeke h állt a kérdéshez?Én jelenleg áldom,aki kitalálta a rácsosat,meg a hálózsák kombinációt :lol:
Dénes újabban nem alszik el cicin este,így némi vita és szolid erőszak bevetésével beletuszakolom a zsákba és leteszem.Nem tud kimászni,így egy-két erőtlen anya, ki!!után bealszik.
El sem tudom képzelni egy gabi heverőről milyen fürgén teremne a mi ágyunkban?

Írjatok többiek!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Vagyok, vasárnap írtam is!:)

Ágiboldi!
Olvasd Emili naplóját, ha unatkozol :lol:

Más is, akit érdekel Emili szobatisztaságra szoktatása :wink:
Bocsi, de időm nincs leírni ide is, mert Emili most is rajtam lóg, nyalja az arcomat :x

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


hahó

csatlakozom bigsishez, én is mindenkinek n örültem, aki akár csak bekukkantott, gyertek, ha van egy kis időtök!

bende
hát jó nagy zűrök közepette vagytok, de eltelik ez is és tudod, van, ahonnan már csak feljebb van! :wink:

ditke
uhhhh, kika, na ez nekünk is megvolt. még késő ősszel elvetődtünk oda, és kele olllllllllyan hisztit levágott, amit azóta se láttam tőle, pedig edzésben tart. még mindig görcsbe rándul a gyomrom, hacsak rágondolok :(

ágiboldi
köszi a felszólítást, átérzem a felelősségemet :twisted: írhatnám, h a gyerek minden percemet lefoglalja (részben igaz, de azért a dörzsöltebb anyukák ezt nem veszik be :lol: ), ink az a baj, h kicsit egyhangúak a napok, nem igazán tudok miről írni. információ, h a dmben v a sparban voltunk ma? :twisted: v h aktuálisan hány sarkot énekeltem/kg mandarint pucoltam? :lol:

majus3
 
 


Bozotka,
kicsit megnyugtat, hogy másnál is van hasonló probléma. Zsófi hogy áll az ivással mostanság?

eü-s anyukák,
mik a bélelzáródás, csavarodás tünetei? Csak a hányást tudom, de az már nagyon a vége.

"rosszarcú" idegenek,
Sebi mindig is távolságtartó volt, nulla barátkozás, erre tegnap a gyógyszertárban leállt csevegni, egy sapkás, borostás, nagydarab, vörösképű fickóval, akit még én sem szólítottam volna meg.

Babakocsi,
mi sem tudunk hosszabb utat megtenni nélküle, csak sajnos mindig a kocsi csomagtartójában marad, amivel a férjem megy a vonathoz :roll:

Május,
engem az általad felsorolt dolgok közül pl. az énekek kimondottan érdekelnének. Miből áll a repertoár? Sok dalt tudok, de amikor végtelenítve kéne énekelnem nem jutnak eszembe. A neten lévő sok százas listákkal meg nem tudok mit kezdeni, mert még a címeket sincs türelmem végig olvasni.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Ágiboldi, vagy aki tud segíteni! Hová kell feladni a gyes igényt budapesti lakosnak? Buapestre vagy Ceglédre?

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sno! Nekünk azt mondta a doki néni, h ha rendszeresen 20 percenként sír fel, akkor van gond.

Na, kellett nekem felsírást emlegetni.... :x
Vendég
 


Sziasztok!

Lillus meggyógyult, ő a bölcsiben, én meg dolgozok! :lol:

Orsi!
Csak nincs baj? Miért kérded?

Helga!
Én úgy tudom, ide Bp-re. Bár, még nem néztem utána, de nem a MÁK-hoz kell benyújtani?

Nekünk is közel azonosan telnek a napok, egy-egy nagyobb hiszi töri meg az egyhangúságot! :lol: Holnap megyek fodrászhoz (ha ez info), szombaton megyünk megint házat nézni. :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Helga, Ceglédre!

Május, pont ilyen énekes beszámolókat várok, kár, h nem hangos a babanet :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágoboldi,
Köszi! Már postáztam is.

Timo,
Egy idevalósi kismama említette, hogy Ceglédre küldjem a GYES-es igényt, a MÁK honlapján persze erről semmi infó. Azóta más fórumokról is informálódtam, állítólag Ceglédre megy az összes bp-i kérelem is, ott bírálják el, és gondolom, azzal, ha az ember egyből odaküldi, megspórol pár hét ügyintézést.

Sno,
Rosszul hangzik ez a bélcsavarodás :( Remélem, nem érinti Sebit a dolog.... :roll:

Kditke,
De jó, hogy apa ilyen ügyes kezű, és mindent meg tud csinálni! Mi semmi ilyesmibe nem merünk önállóan belevágni!
Tomika akciójáról végülis nem készült fénykép??? :D :D :lol:

Én is kezdek már depressziós lenni, az időjárás is eléggé megvisel, kár, hogy csak rövideket tudunk kint lenni. Ma voltunk játszócsoportban, nagyon élveztük. Észrevettem, hogy Áron egyre ügyesebben csúszik le a csúszdáról. Ennyi történt mostanában velünk :)

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!


Nálunk is iszonyú izgi az élet, főleg, mióta ágynyugalomra vagyok ítélve. Ha-ha ágynyugalom. Annyit tudok tenni, h nem megyünk ide-oda, csak itthon teszek-veszek, de még így sem az igazi. :? Na mindegy, egyszer csak nyár lesz és megszületik ez a baba. :) Gergővel vhogy nem volt ilyen zűrös a terhesség.....

Holnap megyünk a dokihoz, kíváncsi vagyok, h ő mit mond, meg hátha megnézzük uh-on a babát, és hátha megmutatja magát. :D Aztán ha nem, akkor majd a 18 hetes gen-i uh-on - már az sincs messze. :D

A júliusi topikban (csak olvasom) vagy egy csaj, akinek kiderült, h ikrei lesznek (spontán), és most a legutóbbi uh-on kiderült, h nem is kettő, hanem három!!! :shock: :shock: A dokik el akarnak egyet venni (egyetértek - lehet kövezni), de ők mind a hármat meg akarják tartani. Holnap jönnek Pestre, hogy beszéljenek vmi főokos dokival, h mi legyen. Ti mit gondoltok?

Hát ennyi az izgalom az életemben, én már Spárba sem járok... :cry: :cry: :cry: N remélem, h holnap a dokim felment a szobafogság alól, mert ha nem.....akkor leváltom!!! :twisted:
Áááá, neeem, csak car lenne itthon ülni még 24 hétig. :lol: :shock:
Vendég
 


Pann,
a 20 percenként felsírás pontosan miért is van, éjszaka, vagy nappal is?

Timo,
remélem semmi nincs, csak megnyugtatásul szeretném tudni, hogy mi számít normálisnak még.
Mert ha orvoshoz megyek, akkor indul a kötelező protokoll, amiből egyszer már kihátráltam, amikor bizonytalanabb volt a mozgása, és már akartak küldeni ideggyógyászatra, vérvételre, meg mittomén csak a bizti kedvéért, szóval ezt mégegyszer nem akarom eljátszani.

Helga,
ma már nálunk is jelentkeztek a bezártság tünetei :cry:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Pann,
kezdek gyanakodni, hogy kihagytam egy oldalt :oops:
miért vagy ágynyugalomban, és mik a zűrök? (ha tényleg volt már, akkor csak szólj, hogy olvassak vissza)

az ikreken még gondolkodnom kell, sosem vágytam ikrekre, pont a kockázatok miatt, inkább legyen meg kétszerre...bár a hatos ikres képeket elnézve ez csak a fele :?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Pann,
Én is lemaradtam! Nem is tudtam, hogy ágynyugalomra vagy ítélve????!!!
Ikrek: hát én nem biztos, hogy engedném, hogy elvegyenek közülük egyet. És azt mi alapján választanák ki? És mi van, ha emiatt elmegy mindegyik??? Nem bírná a lelkiismeretem.

Sno,
Ha úgy látod, hogy Sebinek baja lehet, inkább menjetek orvoshoz! Az a biztos, ha látja orvos. Aztán még kihátrálhatsz a vizsgálatok alól.....

KépKépKépKép
thelga
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?