Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Én ugy el vagyok keseredve. Tegnap voltam vissza a lapar után 4 hetes kontrollra Gálhoz. A műtét óta vérzésnek se híre se hanva, viszont az inszemes laborban lévő Csillával irtatnom kellene fel Gonal-f pent, amire rákerestem a neten és 37től 120ezer ftig terjedően találtam rá árat. Ha jelentkezik a vérzés ezt kell elkezdeni szúrni, na nem jan közepén vissza kell mennem. Elvileg januárban lenne az inszem. Olyan érzésem van, hogy ez nem fog jelentkezni. Ráadásul ma Csilla sem volt benn, az onkológiáról szaladt le valaki, de legalább rendes volt, mert a hormonpanelre (jelen esetben ciklustól független) kiírta a kérőlapot. A vérvételen is bolondok háza volt, mert a kedves betegek összezavarták a gépet, nem akkor mentek be, amikor kellett volna.
Azon gondolkodom lehet egyből Debrecenbe kellett volna menni, ha az ember már beveszi ezt a sok hormont, akkor a lombiknak legalább nagyobb az esélye. :cry: :cry: :cry:
timcsi82
 
 


timcsi:Jó húzós az ára!

Talán Löviné említette a múltkor,hogy neki Gál a Gonal-f-t írta fel anno!

Kép

Kép
syl100
 
 


Löviné tényleg neked is ezt írt???
Hogyan hatott, lett eredmény? Minden érdekelne róla, mellékhatások stb, stb. Ja és persze az ára is, mert elég nagy a szórás a neten.
timcsi82
 
 

 
 

Timcsi: Én is Gonal-F-el szúrtam magam. 45 000 körül van az ára. + a repiszuri olyan 10 körül. Engem a PCO miatt nehéz stimulálni, így csak egy érett tüszőm lett tőle, sőt még pótlást is kellett vennem. Az már csak egy 20-as volt. Az egészet a UH-k költségével együtt mi olyan 100 000-ből hoztuk ki.
Én nem mennék egyből lombikra a helyedben. Egyrészt nagyobb beavatkozás nagyobb kockázattal, azt hiszem nem is lehet csak 3 inszem után kezdeni, másrészt nem árt, ha kiderül hogyan reagálsz a gyógyszerekre egy inszemnél, és lehet már ez is elég a babásodáshoz.
Fel a fejjel! Sajnos fel kell készülnöd, hogy ezek a beavatkozások a szervezetedre, anyagilag és lelkileg nagyon megterhelők. Csak örök optimizmussal lehet végigcsinálni. Ajánlom, hogy olvass ebben a témában sokat, az erőt ad, meg tapasztalatot. Ajánlom a Gólyára várva, a Ha nem jön a baba és a Várva várt babák című könyveket. Én csak az utolsót olvastam, meg a másik kettő bemutatóját. Sok olyat tudhatsz meg bebőlük, ami neked is segíthet.

hofeherke
 
 


Hófehérke: A legnagyobb baj, hogy nekem is pco-m van. Ezért vagyok elkeseredve.
timcsi82
 
 


Sziasztok!
Látom emlegettetek,szép lassan probálok mindenre válasszolni.
2005 novemberbe megcsinálta Gál a lapart( Syl :ez kivizsgálás részeként történt, tehát mindenképpen kell egy személyes találka Gállal s elmondani a nyügöd, bajod problémád és megkéred ,hogy irányitsa tovább sorsodat)
2006 Januárba felirták a Gonál -f-et 75 egységgel kezdtem. Semmi eredmény 1 tüsző se volt. Vártam a mensit de nem jött,majd áprilisba meghozták.Májusba stimulált 100egységgel,1 tüszőm volt megcsinálta az inszemet.
Nyáron pihi,de ekkor már rosszulléteim miatt a sürgősségire jártunk(szájzsibbadás,migrén ,kálium szint csökkenés, viz visszatartás stb...) Senkit nem akarok ijesztgetni,de mint útólag kiderült a hormon csinálta . Amikor szóvá tettem Gálnak azt mondta nem attól van.(elhittem)
Augusztusba újjabb stimu 100 egységes megint semmi, majd októberbe akkor megtudta csinálni az inszemet.
Novemberbe ujra stimu,de akkor se volt 1 tüsző se, de ekkor már irtóan leamortizálódott a szervezetem, s közöltem vele feljtsük el egymást.
Szóval nekem az inszemről rossz tapasztalataim vannak,sokkal jobban viseltem a lombikot. Igaz kihagytunk egy évet vitaminokat szedtem , igy hoztam helyre az idegrendszerem ( mivel fantáziáltam is a Gonáltól)
A lombiknál is ezt a gyógysert adták,de mivel ott kombinálják egy másikkal, semmi rosszullétem nem volt.
Egyébként a lombiknál jobban támogatott ez a gyógyszer.
A 450 egységes gonál-f 15000Ft
Ebből nekem 3 kellett.
Az ovitrelle 2800Ft
Ebből 2 kellett, egy repeszteni egy támogatni az embriót.
Decapeptyl 1 doboz 12000Ft(lenyomja az LH értéket, hogy minnél több tüsző fejlődjön)
Syl!
Én egyszer voltam még Siposnál, nem tudom mi a szakcsija érdeklődj.
Gál müteni jól mütött,azzal meg vagyok elégedve,amiért nekem problémám volt vele az az, hogy nem mondott (nekem legalábis ) semmit.
Ha kihagytam valamit irjatok.
Vendég
 


Loviné, akkor most aztán már tényleg semmi reményem.
timcsi82
 
 


Dehogynem!
Már én úgy vagyok vele,hogy nem divat 20 évesen szülni én 2 hónap múlva leszek 30 ráérek. Csak annyit mondanék várd meg amig lesz ciklusod utánna kezd el gonálozni. Ha olvastad a pcos honlapot ott is írják alányok ,hogy többet árt mint használ amig be nem áll a ciklus valamennyire. Akkor inkább closty mivel az nem hormon.
De miért is kell nektek inszem? Kiskatona probléma van? Vagy elvagy záródva? Nem lehet összehozni természetesen?Nálunk példul miattam kellett azt mondták(inszem is,lombik is) de én most a természetre bizom nem siettetek semmit.
Vendég
 


A katonák száma nem a legjobb, de annyira nem is vészes 42millió. Miattam kell, elvileg. Nem vagyok elzáródva, "csak" pco-s, alulműködő pajzsmiriggyel és IR-rel. Ezekre kaptam a merckformint, de attól tartok ez nem jó a magas tsh-ra, igy jan 13án erre is kérni fogok valamit, de a dokik tuti nem szeretik, ha a páciens okoskodik. Addig nem is akarom elkezdeni ezt a herce-hurcát, mert teljesen értelmetlen magas tsh-val belevágni.
timcsi82
 
 


Hát csajok, én meg arra jutottam,hogy az éven már hagyom a dolgot,majd január első keddjén,azaz 6-án mennék Gálhoz magánba!(remélem fog már rendelni?!)
Csak akkor már pont a ciklusom végén leszek kb.a 26.cn-en!
Pont aznapra van előjegyzésem az endokrinológiára is egyébként!

A meddőségit ma hívogattam ,de egyszer sem vette fel senki!
:?
Voltam ma beutalókért ,kértem oda is,meg a nőgyógyászati endora is!

Kép

Kép
syl100
 
 


Jajj, ma hiába hivtad a meddőségit, nem volt asszisztens, mert a gázkazánját javitatta. Holnap próbáld!!!
timcsi82
 
 


Timcsi köszi az infóT! :lol:

Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
syl100
 
 


Timcsi!

Nem szeretnélek kioktatni csak megkimélni,várj még azzal a stimuval pár hónapot.(légyszi)
A pcos honlapon is ezt szajkózák, segiteni szeretnék.
Amugy csinálnak debrecenbe is inszemet, szerintem ott jobban értenek hozzá. (jár az utazási, orvosnak nem kell fizetni)Ők csak ezzel foglalkoznak semmi mással.
Vendég
 


Csajok!
Gálnak nincs valami teló száma amin lehet majd érdeklődni,hogy rendel-e január elején?

Kép

Kép
syl100
 
 


Én sajnos nem tudom a számát, de az Emmaussal szemben, ahol le kell fordulni a Korányiról van egy tábla. Ezen a táblán fenn van egy matávos szám. Bocsi, többet sajna nem tudok segíteni.
timcsi82
 
 


Aha,már a matávos számot megszereztem!
Majd januárba hívom!

Ma meg megpróbálom elérni a meddőségit,de lehet annak sincs már sok értelme!?Majd még meglátom!

Csajok!ti miket süttök főztök az ünnepekre?

Kép

Kép
syl100
 
 


Nálunk szent este, már ha itthon töltjük, akkor aszalt szilvával, sajttal töltött pulykamell lesz. A többi napon tuti nem vagyunk itthon. Sütni nem nagyon fogok, majd anyukám meg nagyikám. Nálatok?
timcsi82
 
 


Én fanta szeletet meg méteres akarok sütni!Mákos,diós beiglit meg lajcsit nagyim fog sütni,az övé nagyon fini!
Csinálok töltött káposztát,valamilyen levest,rántott hal,jénais csirkemell!
Mi sem leszünk itthol minden nap!

Ma is próbáltam hívni a meddőségit,de nem veszik fel sose!Érdekes lesz! :?
Jaj,feszt azon agyalok,hogy majd Pap Károlyhoz vagy Gálhoz menjek-e!Nem nagyon tudok dönteni,tiszta hülye vagyok!
Csak hát jót akarok ,ha már pénzt adok érte!!

Kép

Kép
syl100
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy így eltűntem, de az év végi záráson dolgoztam.
A hétvégén az uracskámmal mákos gubának való tésztát sütöttünk (teljes kiörlésü lisztből), rávett még a drága, hogy süssünk pozsonyi kiflit. Ott szórakoztam vele még szombat este 10-kor is.
Tegnap délután még összeállitottam a bejglinek való tésztát.
Ma egész nap takarítottam, még hozzá se szagoltam a tészta megtöltéséhez. (igaz egy napot hidegen kell pihennie)
Ma van a párom szülinapja ,de karácsony 2. napján tartjuk akkora meg feketeerdő tortát sütök neki.
Lényegébe én csak akkorra főzök, mivel minden évbe készültem mint az őrült és nem is voltunk itthol ,ezt most kihagyom.

Na pusza nektek írjatok!
Vendég
 


Sziasztok! Én a mai délelőttömet a kórházban töltöttem. Kiváltottam a laboreredményeimet is, és minden eredményem a normális határokon beül van. Igaz a legfontosabb, az insulin nem készült még el. Viszont legalább a tsh-m már normális keretek között van.

Nekem még nem volt időm nagy takarítani, csak holnap kezdem.
timcsi82
 
 


Bemásolod? :?
Probáljunk meg rájönni miért nem jön meg még mindig neked rendszeresen.
Azt mondják hogy a babásodáshoz 1-2 körül kell lennie a tsh-nak.
Tengeri sót használsz?

Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Huha! Ez egy kicsit bonyolult lesz, de megpróbálom! tsh:3,8 referencia:0,35-5,5. Előző eredményem 6,18, tehát ehhez képest nagyon szuper, de még mnidig magas. Mondjuk ezt nem igazán értem, mert előző papiron a referencia 0,27-4,2. Viszont most uj gépek vannak, de a tartománynak akkor sem kellne változnia, na mindegy.
Szabad t3: 5,01 ref: 3,5 - 6,5
szabad thyroxin: 12,61 ref: 11,5 - 22,7
szabad thyreoglobulin: 9,24 ref: 0-55
lh: 6,24 ref: 1,1 - 11,6
fsh: 4,66 ref: 2,8 - 11,3
prolactin: 220 ref: 40-530
progesztereon: 1,36 1 - 3,8
testosteron: 1,48 ref: 0-2,77
szexhormont kötő fehérje: 16,9 ref: 18-114 Na ez az egy nem jó!
Az insulin meg az ösztrodiol nem lett még meg!
timcsi82
 
 


Ja, és sót nem nagyon használok, de ha mégis akkor az esetek többségében tengerit.
timcsi82
 
 


Ezzel szeretnék mindenkinek
Kellemes Ünnepeket
kívánni!

Kép

hofeherke
 
 


Mindenkinek Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!
Vendég
 


Timcsi!

A tsh-d tényleg magas egy kicsit 1-2 körüli érték lenne a jó.
A lh és fsh arányod kezd közeliteni az 1:1-hez de még az lh-d mindig magas egy kicsit. Ahhoz képest, hogy nekem legutobb amikor a baba összejött 2:1 arányu volt . Ez ahhoz képest szuper! Bár attól is függ milyen értékről indultál.
A szexhormonod lehetne magasabb az biztos.
Ez egyébként 3 cn-i hormon?

Hófehér!

Mi újság feléd? Rég jártál erre. Esetleg pozitiv fejlemény?


Syl!

Hol vagy ?
Sütsz,főzöl? :wink:
Remélem nem bántottalak meg?
Vendég
 


timcsi!

Még 1 kérdés.Te mennyi metet szedsz?
Vendég
 


Löviné:Dehogy bántottál meg!!! :D Nem vagyok az a típus,hogy ennyiért sértődjek,dehogyis!!!

Elaludt Réka,úgyhogy kezdem díszíteni a fát,hogy reggel itt várja mire felébred!

BÉKÉS,BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!

PUSZI!!!

Kép

Kép
syl100
 
 


Sziasztok!

Ez egy mensitől független érték. Egyébként 2x1 500 mg-os merckformint szedek.
timcsi82
 
 


Akkor az lh-nak és az fsh-nak 1:1 arányunak kell lennie??? Ezt nem tudtam. Ezen mivel lehet még segíteni??? Jelenleg szedem a c és e vitamint, illetve a folsavat és barátcserje kapszulát.
timcsi82
 
 


Timcsi!

Torna és diéta!!!! Az jó hogy c e folsav és barátcserje. ( Igaz én a Lenkei félét szedem komplex, mivel mindenre szüksége van a szervezetnek)
Azért kérdezem ,hogy hanyadik napon történt mindez mert a progi értékből lehetne következtetni, hogy van e peteérésed.
Valahol irtad hogy a dokik nem szeretik ha megmondjuk nekik mit tegyenek. Ezt aláirom , de sok múlik a fellépésen. Sokáig én is így gondoltam ,de most amikor a nődokimhoz elmentem nekiszegeztem a dolgokat és kértem hogy segítsen. Így küldött Csókához és én neki is elmondtam a Pco-ról olvasottakat és azt hogy mi az amit szeretnék.
A tálalás sokat számit.( igaz Csóka jó csóka mindent meg lehet vele beszélni) Próbáld meg.
Vendég
 


Sziasztok!

Pozitív fejlemény??? Hmmm. Egy hete megjött, de ezt akkor írtam azt hiszem. :)

Látom arról írtatok, hogy mit tanácsos szedni, vagy csinálni a fogantatás érdekében. Itt mellékelek egy kis gyűjteményt, amit különböző topikokról szedtem össze!
Jó olvasgatást! ;)

1230140780.9349.doc

És egy kis PCO-s tanácsadás. Röviden és tömören. Diétából és táblázatokból még van bőven, ha valaki olyat is kér tudok feltenni, de már csak az ünnepek után, mert holnap elutazunk.



Mi most estünk túl a nagy karácsonyi ebéden. Idén nálunk volt, így elég elfoglalt voltam mostanság. Most meg megyek pakolni....

További kellemes ünnepeket mindenkinek! 1230141082.6152.doc

hofeherke
 
 


Sziasztok Lányok!

Vissza a megszokott kerékvágásba. Ennek a karácsonynak is vége.
Ti hogy vagytok?
timcsi82
 
 


helló!

Szépen elterveztem ,hogy az ünnepek alatt tartom a diétát de a végére elgyengültem s becsúszott egy-egy sütike, most meg teljesen bűntudatom van. Teljesen kezdhetek mindent előröl .
Teljes erőbedobással vetem bele magam a Norbi diétába és a tornába ,mert ugye az is elmaradt.
Vendég
 


Én ma voltam edzeni, úgyhogy kicsit mostam a lelkiismeretemen!!!! :lol: :lol: :lol:
timcsi82
 
 


Timcsi!

Neked van súlyfelesleged? (magasság,kiló)
Vendég
 


Van bizony. ELég sok! Kűzdök is ellene rendesen!
timcsi82
 
 


Timcsi!

Emlitetted hogy 13-án mész az endora, én is akkor megyek.Szerinted tudunk találkozni?
Hány órára kaptál időpontot? :?
Vendég
 


Syl!

Jól tudom hogy 6-án mész a dokihoz?
Nagyon eltüntél! Csak azt kértem nyugi nem azt hogy tünj el!?
Majd beszámolsz, mi volt?
Úgy izgulok érted.
Vendég
 


Én 9.40re kaptam időpontot.
timcsi82
 
 


Megvagyok én is ám,csak mostanába nem nagyon netezem!
Most múlt el a kari,nekünk meg jön 30-án Rékának a születésnapja és hát jönnek egy páran,még pár dolgot intéznem kell!

Igen 6-án megyek az endora 9:10-re van időpontom!Pont azon gondolkodtam,hogy mivan,ha megkérdi az endo doki,hogy ki küldött hozzá és minek mentem oda?Mit mondjak? :roll:

Gálhoz is mennem kellenne,csakhogy pont akkor lesz meg nekem,mikor mentem volna hozzá! :? Úgyhogy azt is tolhatom el,a francba!Meg ugye a meddőségi is kedden van?!A meddőségira egyébként elég,ha a háziorvosom adott beutalót?Nem fognak azon is kötekedni,hogy nem nődoki küldött?

Veletek miújság?

Szilveszter hogy tellik majd nálatok csajok?

Kép

Kép
syl100
 
 


Sly! Te a központi számot hivod a meddőségihez??? Mert nekem van telefonszámom az inszemes laborban lévő hölgyhöz, és azt hiszem ő veszi fel az előjegyzéseket a meddőségire is. Bár ezt sem midig veszi fel,de hátha hamarabb célt érsz. Viszont ha mégy Gál Janóhoz, akkor nem kell külön a meddőségire menned, mert az esetek többségében ő rendel ott is. Vagy ha oda mégy, akkor nem kell magánba menned.
timcsi82
 
 


Rékának először is Boldog szülinapot!

Az endon megmondod,hogy a dokidal megbeszéltétek a vérvétel eredményét és ő javasolta.Egy kicsit csalni kell hogy becsületesen meg tudjunk élni.
Szerintem ha mész Gálhoz feesleges külön a meddőségi,mivel ott is ált. ő rendel.

Szilveszterkor a barátainknál lesz buli ott fogunk punnyadni.
Vendég
 


Timcsi:Igen, a központi számot hívtam és kértem az inszemes labort,de egyszersem vették fel!

Szerintetek érdemesebb magánba elmennem Gálhoz vagy inkább a meddőségibe menjek?

Kép

Kép
syl100
 
 


Én sosem voltam még a meddőségin, mindig Gálhoz mentem. Azért gondolom neki is "jobban" tetszik ez a helyzet. Nem tudom igy mennyire lett kevesebb a várakozás, de annyit mondhatok, hogy szeptember közepétől januárra jutottunk el az inszemig. Ahol várni kellett, ott is max 2 hetet a laparra.
timcsi82
 
 


sziasztok!

Szerintetek lehet valami köze a metnek a farkaséhségemhez?Amióta szedem megenném a küszöböt is, ráadásul még írtak nekem étvágycsökkentőt is. Nem értem a dolgot :? ti is tapasztaltatok hasonlót? :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Loviné: A legelején amikor elkezdtem szedni, de elmúlt. Nekem a gyomrom is vacakolt tőle, de már azzal sincs gond... A háromóránkénti evést gondolom tartod ugye?!

hofeherke
 
 


Nem igazán ugyanis nekem az olyan mintha állandóan ennék.
Közti evés: csak az alma ,de az se mindig.Nehezen jut el az agyamig, ha eszem,hogyan fog lemenni rólam legalább 20kg. Mert igaz 30-at kaptam magamra de kieggyeznék a 20-al.
Nekem egyébként nem tiszta ez a 3 óránkénti evés.Mindig csak annyit mint egy madár? Bár most se eszek sokat, megpróbálok inkább lassan enni,hamarabb érzem, hogy tele vagyok.
Vendég
 


Milyen étvágycsökkentőt írtak?
timcsi82
 
 


Loviné: Pedig fontos lenne, hogy betartsd a diétát, nem is a mennyiségeket, inkább az időpontokat, ugyanis azt úgy találták ki, hogy összhangban legyen a gyógyszerrel és a szervezet igényeivel.
dec 24.én szerdán a hozzászólásomból a második melléklet egy összefoglaló a PCO-s Ir-es diétáról. Olvasd el, hátha segít megérteni miért kell még pótvacsizni is! Ráadásul ez nem olyan betegség amiből kigyógyul az ember. Egy életen át tart, így jobb ha már most hozzászoksz. Ráadásul ha bekövetkezik a kívánt terhesség mi sokkal hajlamosabbak vagyunk a terhességi cukorbetegségre, és ott már mérni is kell a bevitt szénhidrátokat, nekünk azt még el lehet sunnyogni. Ha gondolod küldök több napra menüt... én kaptam már egy rakattal....

hofeherke
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?