Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Wruska
Már csak 2 hét! :lol:

Annus
Te hol vagy???
Szokatlan ez,h nem írsz minden nap.
Vendég
 


Alziza!
Megvagyok,itt vagyok!Csak általában mire a májusi topicot végigolvasom meg írok addigra elfáradok....
Közben vidéken voltunk a hétvégén 4 napra,azóta mosok,közben apcim készenlétben szóval főztem neki pár napra kaját,aztán holnap zht írok,aztán ma voltam AFPn,jövőhéten 18.heti uh....
Amúgy megvagyok,ma mondjuk írtó fáradt vagyok,sokat pihenek....de mindjrtindulok Soroksárra,viszem a kaját ki :roll:

annus11
 
 


Alziza: bizony :lol: A fény az alagút végén :wink: Mindjárt itt van Mikulás :lol: :lol: :lol:

Kép
wruska
 
 

 
 

Sziasztok Lányok,

Örülök, hogy mindenki jól van.

Annus,
Hogy szalad az idő. Örülök, hogy minden rendben veletek.

Én ma voltam vérvételen, mert még elküldtek így utoljára. Remélem jó lesz.
Holnap NST és az utolsó UH. Remélem már megfordult. Sajnos keveset mozog a picur, még jó hogy van ez a szívhang hallgató készülékem, mert már hülyét kaptam volna. Szerencsére a szívhang megvan, csak lustizik. A szívhang helyzete alapján megfordult, gondoltam én, de ma reggelre megint nagyon fent volt a szívhang, szóval nem tudom. De holnap kiderül.

Holnap nem lesz dokim, már 3 hete nem vizsgált meg, lehet megkérem valamelyik ügyeletes dokit, hogy nézzen meg. Mert nem tudom kinyílt e már a méhszáj, vagy sem.

Kíváncsi vagyok mennyi lesz a becsült súlya Petrának. Szerintem olyan 2800 gramm körül lesz.

Wruska,

Az jó ha már nem vagy türelmetlen. Én sem vagyok már az. Csak kicsit félek, de nem a szüléstől. Hanem a találkozástól a picurral. Izgatott vagyok, hogy milyen lesz. Most nagyon nem tudom elképzelni.
Amúgy én megbeszéltem a kicsivel, hogy Mikuláskor fog születni. Addig még maradjon.

Kép
eperke25
 
 


Ezen a héten meglepően jól bírtam a frontokat - ez is rám jellemző. Azt gondoltam ez majd meghozza Olika kedvét a megszületéshez, de túróst. Szerintem juszt is kivárja a kiírt időpontot, vagy még rá is húzunk...Mekkora lesz ez a gyerek :shock:

Az NST érdekes volt. Szerencsére az én kis drágám nem aludt, de mozogni lusta volt, úgyhogy kicsit meg kellett nyomorgatnunk a hasamat, hogy szíveskedjen arrébb helyezkedni...de egyébként nem volt gond. Jövő csütörtökön kell menjek újra, majd meglátjuk, eljutunk e addig. Akkor már nem szeretnék én vezetni - ma még egyedül voltam - és nem volt jó. De apának meg itt lesznek a holland főnökei, persze el tud szabadulni, de azért így nem olyan egyszerű elkéredzkedni - szóval értitek. Persze mondtam neki, hogy most ez a fontosabb, vegyen erőt magán. Ha szülni mennénk, akkor is csak eljönne...

Holnap megyek védőnőhöz, megismerkedni a gyerekorvosunkkal. Már várom, kíváncsi vagyok rá.

Ja a fogorvosnál is voltam - elég sűrű volt a mai nap. Szerencsére csak egy darab esett ki a tömésemből, pótlást csinált, azt mondta ezzel kihúzom három hónapig, de akkor meg kell csinálni - kicserélni az amalgám tömést. Meg a bal oldalon is van egy ugyanilyen - ott is elkezdett romlani a fogam, azt is meg kell majd csinálni, de az is ráér, ha már komfortosabban mozgok. Addig problémát, azt mondja, nem fog okozni. Nagyon kedves volt és nem kért egy forintot sem, ami szerintem ritka egy magánorvosnál. Egyszóval imádom ezt a dokit.

Aztán anyuval belevetettük magunkat a város forgatagába, mert még egy hónapja néztünk kocsitakarót, de akkor nem vettük meg, és most mondtam, lehet, hogy jó lenne. De azért bementünk még vagy három másik üzletbe, így 3 órát flangáltunk a városban. Mondanom sem kell, hogy elfáradtam. Úgyhogy húztam is hazafelé szaporán, most meg itt terpesztek a kanapén, a nappaliban.

Ma nem kell ringassanak, gyorsan elalszok, az tuti. Tegnap jobban aludtam, mint szoktam, remélem ma is hasonló lesz. Mert jobb már tuti nem lesz. A baba is nagyobb, jobban nyom minden oldalról. Már ott tartok, hogy szabályszerűen fájdalmas egy egy megmozdulása, és igyekszem visszanyomkodni a kis lábát, térdét, erre ő ellen tart és még jobban nekem feszül, illetve megfeszíti magát. Na tessék! Mondom én, hogy kívül tágasabb, de nem hallgat rám! :wink:

Kismamák, hogy vagytok? Anyucik? Lei, mi van veletek?

Kép
wruska
 
 


Hát Wruska ha ilyen kitartó Olivér, akkor lekési a névnapját :lol: úgy tűnik, hogy ezt még bent ünnepeli meg :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok

Wruska
Hát persze,h lusta volt mozogni,hisz alig van helye :lol:
Most már szük neki a "lakás". :wink:

Eperke
Már neked sincs sok :lol: :lol:

Tök jó,tele leszünk új babákkal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Annus
na mi lesz a 4D-vel?


Tényleg Lei hová tűnt??

Többiek??????????
Vendég
 


Sziasztok Lányok,

Na megjöttem az UHról és NSTről.

Sajna a gyermek nem fordult meg. Még mindig fent van a feje. Már 3250 gramm, szóval nincs nagy esély hogy megforduljon.
Ma nem volt bent a dokim. Nem tudtam vele megbeszélni, majd hétfőn hívom.
De nagy valószínűséggel ebből programozott császár lesz. Kicsit kevesebb a magzatvíz, de nem gond. Szép nagyra nőtt jó nagy lett a feje is 96 mm.

Remélem a doki azért vár Mikulásig.
Amúgy méretei alapján 38 hetes 4 naposnak felel meg.

Nem tudom örüljek e vagy sem. Ennek is annak is megvan az előnye. De azt hiszem csak működik ez a megérzés dolog. Valahol sejtettem én, hogy így lesz. Lusta a kisasszony. Gondolta ha anyuci is császárral jött a világra, akkor én sem strapálom magam.

Azt mondta a szülésznő, hogy így nem valószínű, hogy magától beindulna a szülés. Nem lesznek fájásaim.

Most megyek és kipihenem az izgalmakat.

Legyetek jók!

Kép
eperke25
 
 


Eperke

Én akkor cáfolom azt amit a szülésznő mond!

Nekem Alex és Zalán is faros volt!
Alexel befektettek volna jan.17-én,mert erre a napra voltam kiírva.
De hajnalban 10 perces fájásokra ébredtem.Tehát magától indult és fájt is rendesen.
Ő ahogy a vajúdás hatására nyít a méhszáj,még a lábát is kidugta.

Zalánnal programozott császárra készültünk,(mert a harmadik programozott),de 3 héttel előbb magától indult be a szülés.Este a moziban! :lol: Hajnalban pedig elment a nyákdugó.

És afájások jók!Mármint a babának!Mert így felkészül az útra :lol:
Vendég
 


Hát igen. Mindenkinek máshogy megy a dolog.
Egy dolog biztosnak néz ki, hogy már nem fog megfordulni.

De azért ugyanúgy császároztak téged, nem?

Akkor azért figyelem a fájásokat.

Kép
eperke25
 
 


Wruska,

Boldog Névnapot Kívánok Olivérnek!

Kép
eperke25
 
 


Eperke!
Ne aggódj,mindegy hogy hol jön ki,csak egészséges legyen!Aztán ígyis-úgyis lábadozni kell! :lol:

Alziza!
Csütörtökön megyek a 18.heti uhra.Ha ott végeztem akkor bejelentkezem vhova.De még nem döntöttem hogy hova :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!

Panny!
Boldog névnapot kívánok Olinak!!! :wink:
Isten éltesse sokáig!

Wruska!
pocilakó Olinak is boldog névnapot! :wink:

Mutyurka!
nagy-nagy gratula Barnuskához! :D :D :D
várjuk a képeket! :wink:

teszek én is egy pár képet: Kép Kép Kép Kép

Kép
kimma
 
 


Eperke!
nekem 36-37. héten még fordult egyet :wink: előtte nekem is faros volt.
ne aggódj, van még ideje :wink:

Kép
kimma
 
 


Kimma,

Azt mondták, hogy már nem valószínű, hogy megfordul, mert nincs helye. A magzatvíz is kevesebb.
De hát csodák márpedig vannak.

Majd meglátjuk!

Kép
eperke25
 
 


Panny: druszánknak boldog névnapot! Az én kisfiam ma finom csokit kapott :wink:

Eperke: azta, akkor még lehet, hogy előbb megszületik Petruska, mint Olivér :lol:

Mi ma voltunk védőnőnél, mindent rendben talált, és csak ámult, hogy megint mekkorát nőtt a hasam.:oops: Hiába, ez a gyerek készül a hideg télre a jó kis zsírpárnákkal :wink: Ma bemutatott a doktor néninknek is. Nagyon tüneményes volt. Remélem, menet közben sem változik meg a véleményem :roll:

Kép
wruska
 
 


Gyönyörű a reggel errefelé! Havazik és minden olyan csodálatosan szép! Egyszerűen imádom! Téli gyerek vagyok és ez az első havazásos nap nálam üt minden más évszakos csodát!

Szép hétvégét mindenkinek! Meséljetek majd, hogy a lurkók hogyan élik meg az első havat!

Kép

Kép
wruska
 
 


Huuu,lassan megint lesznek babák!!!Alig várom!
Emci is milyen nagy már!!!! :shock:

Tegnapi névnapot lekéstem,de így utólag is éljenek sokáig az Olivérek :wink:
Épp kókuszgolyót eszem,vegyük ezt ünneplésnek :lol:

Drukkoljatok a csütörtöki uhra h babóca széttegye a lábát és meglássuk végre mit rejteget annyira :lol:

Wruska!
de jó h ott mrá esik a hó!!!Én is várom már!De itt Pesten az elmúlt években nem sok hó esett...sajna.Tavaly meg aztán pláne nem :roll: Nagon kíváncsi vagyok meddig tart idén a hideg...ha nagyon csúszik nagy pocakkal már mernék mászkálni,de áprilisban már csak jóidő lesz! :wink:

Jaj dobok is pocakképet!
Kép

annus11
 
 


halihóó!

Kimma! Nagyon szép a picilányod!!!!

Annus! Te pedig csini vagy nagyon. Emlészem azt mondtad nekem, hogy te ennyi idős terhesen bizti nagyon gömbölyű leszel....el kell mondjam nagyon jól nézel ki ebben a ruciban!

Wruska!Epeke!

Én már izgulok helyettetek is... :) Várom, hogy mikor fog történi a nagy esemény... :wink: Kimondva is meglepődöm néha, hogy nem sok nap van hátra...hamar eltelt ez a 9 hónap, élvzzétek ki minden percét!!!
merszi
 
 


Sziasztok

Kimma
Nagyon édi!!Mekkora szeme van! :lol: És már 4 hónapos! :shock:

Annus
Csini vagy!

Eperke
Igen császározatk.Mind a háromnál!
Egy a fontos!Ne hidd el azt,h attól mert császárral szülsz kevésbé érzed majd magad anyának vagy ilyesmi.
Szerettem volna rendesen szülni!Nagyon!!!Főleg miután tudtam már,h milyen császárral.Ráadásul én mind a háromszor aludtam,tehát soha nem láttam őket megszületni vagy magzatmázasan.Nem hallottam felsírni őket stb.
Ez nagyon rossz!!!
De ott abban a pillanatban amikor megkaptam őket az volt a fontos,h végre ott vannak.
És ez ugye Zalánnál pláne így volt az előzmények miatt!
Az anyai ösztön pedig nem attól függ,h simán vagy császárral születik e a baba!!!

A fájásokat nem kell figyelni!Észre veszed te azt ha jön! :wink: :lol:
Vendég
 


Merszi!
Igen...azt hittem h majd akkora leszek mint egy viziló!De egész meg vagyok elégedve!Főleg azért mert még nem híztam!Ami néha aggaszt!Sőt!Kb 2 kilóval vagyok kevesebb mint kezdéskor.És bár néha változik a súlyom,de leginkább lefelé fél kilót,aztán az visszajön....de ennyi.

Alziza!
Az bizti rossz lehet ha altatnak...de annak is megvan az elénye!Pl nem hallod hogy mit művelnek odalenn....Egyenlőre még nincs elképzelésem a szülésről...néha vannak kétejeim h menni fog e...én a tágító felrakása után is majdnem elájultam,pedig az nem is volt nagy fájdalom!De fogalmam nincs h mitől jön elő nálam....

annus11
 
 


Annus, nagyon csini vagy ebben a ruhában. Ne aggódj én az első hónapokban 5 kilót fogytam és nem úgy tűnik, mintha gond lenne. Persze most behoztam pocakméretben - kilókban szerencsére nem.

Alziza: Megkérdezhetem, hogy miért kellett az altatás? Nem lehetett volna a gerinc érzéstelenítős megoldás?

Jajj csajok, már olyan izgatott vagyok. Minden reggel arra ébredek, hogy talán ma megpillanthatom a kicsi fiam. De egyenlőre semmi jele, hogy kifelé akaródzna jönni. :lol:

Tegnap itt voltak sógornőmék is. Kaptunk tőlük egy légzésfigyelőt ajándékba :oops: Olyan rendesek. Tudták, hogy szeretnénk, de nagyon filóztunk rajta, hogy drága meg minden. Ők felajánlották, hogy megveszik. Bébiőr is van benne és olyan kuka volt hozzá ajándékba, amibe a használt pelust lehet beletenni és elvileg nem bűzölög és nem kell vele minden alkalommal kirohangálni a kukákhoz.

Anyukák: igaz az, hogy a fájások hasonlítanak a hasgörcshöz? Mármint, hogy az egész hasad kezd el fájni? És hogy nem tudom eltéveszteni semmivel, hogy a magzatvíz el kezdett már folyni? Arra gondoltam, hogy ha csak mindig kicsit szivárog, akkor azt nem veszem majd észre. De először azért egy nagyobb adag tuti kifolyik, nem? Na ezek jutottak ma hajnalban eszembe :lol:

Kép
wruska
 
 


Annus! Bizti menni fog a szülés! A tágítóról annyit, hogy amikor azt felhelyezték neked (én is átestem rajta) tudtad, hogy miért is történt, vagyis nem lesz belőle baba....valahogy bennem is az az érzés volt, hogy minél előbb megszabadulni és túleseni a dolgon...

Wruska!
Bár én még csak egyszer szültem és valószinüleg mindenki máshogy éli meg azért leírom én ahogy emlékszem. Bizti lesz más vélemény is, hisz lásd a hasleszállást nekem ilyen nem volt (talán csak a szülőágyon amikor már szültem. Az ügyeletes doki se hitt először nekem, megvizsgáltak és le akartak fektetni egy szobában, hogy alugyak reggelig (a gép nem mutatott különösebb fájásokat, pedig én éreztem nagyon) majd 5 perc múlva még éppen csak leültem az ágy szélére és már készítettek is elő a szülésre. nekem lett igazam... :wink:
Szóval valóban hasonlít a mensis görcsökre, de azért ez mégis más, nekem egyre erősödő görcsként jött, és ahogy erősödött úgy zsugorodtam/görnyedtem egyre jobban, majd szünet. A magzatvíz nálam halk pukkanással kezdődött, mint aki bepisilt (éppen a kanapén tévéztünk a párommal, amikor megkérdezte, no nem szülünk? Ekkor jött a pukkanás...erre én már mehetünk is... :lol: )
Letusoltam és akkor is csurgott a lábamon. nekem átlátszó színű volt, tapintása olyan volt mint amikor valaki, tököt vagy uborkát pucol és olyan érdekes utána a keze...kicsit hülye hasonlat, de én így emlékszem. ( a görcsök nekem csak a kórházban kezdődtek, a magzatvíz után kb 1/2 órával)

Bocsánat a litániáért...de jó volt emlékezni.
merszi
 
 


Sziasztok

Wruska

Én mind a három szülésem előtt már akkor tudtam,h szülni fogok amikor még fájásaim sem voltak.
Alexnél persze még nem tudtam,h azért érzem furán magam,de Zinánál és Zalánnál már igen :lol:
Alexnél azért nem gondoltam,h a szülés miatt van,mert amikor elkezdtem furán érezni magam azt gondoltam,h ez azért van,mert másnap kellett befeküdnöm a kórházba.
De amikor Zinánál jött ez az érzés már tudtam mi jön.
A férjem bent volt látogatni és mondtam,h úgy feküdjön le este,h valószínűleg éjjel vagy korán reggel jönnie kell vissza.Így is lett! :lol:
Zalánnál pedig hétfőn este mielőtt moziba indultam a barátnőmmel,már akkor mondtam,h ebből szülés lesz!Persze senki nem hitte el,hiszen volt még több mint 3 hetem.
Aztán már a mozi előtt elkezdődött.Így néztem végig a filmet :lol:

A fura érzés:ideges leszek,olyan mintha hányingerem lenne,nem bírok nyugton maradni,nem bírok odafigyelni semmire.
Érzem,h történni fog valami.Drukk van bennem,mint amikor valami nagyon fontos dologról kellene döntenem.
Igazából nem tudom ezt leírni.
Hasonló,mint egy vizsgadrukk! :roll:

A fájás:Ezt nem téveszted el!

Nálma mindíg derékfájással kezdődik.Aztán kezd el fájni a hasam alul.És ez fokozódik!Tudni fogod!!!!

Nekem pl soha nem folyt el a magzatvizem!
A nyákdugó is csak Zalánnál ment el!

Altatás:
Alexnél és Zinánál nem is volt választási lehetőségem!
13 évvel ezelőtt az altatás volt és kész!
Zinánál 9 és fél óra vajúdás után vették észre,h a hegem kezd szétválni,úgyhogy gyorsan altattak.

De ha választhattam volna akkor is így lett volna.
Vannak fóbiáim ami miatt nem bírnám azt ha ébren lennék.Nem bíom ha belevagyok kényszerítve egy helyzetbe,akkor azonnal menekülnöm kell és pánikba esek!
Ez így van szűk helyen és tömegben is.

Zalánnál megpróbáltam ezt legyőzni,de nem ment!
Az altatóorvos megpróbált rábeszélni,már előkészítettek,hogy szúrnak a gerincembe,de mire bejött a doki,már remegtem,de úgy hogy azt mondta még ilyet nem látott,így azt mondta ő inkább altat,mert ebből baj lesz! :( :(

na most jó sokat írtam! :oops:
Vendég
 


Lányok, imádlak titeket. Köszönöm az élménybeszámolókat. Most tényleg megnyugodtam, hogy nem fogom "átaludni" a szülésem kezdetét :lol: Akkor jöjjön, aminek jönnie kell :wink:

Kép
wruska
 
 


HAJRÁ!!! Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Később jövök ha tudok,most csak gyors bekukk és Wruskának akartam írni,hogy nyugi tényleg tudni fogod hogy ez már az,ha nem rettensz el és szeretnél szüléstörténeteket olvasni,a topic babáink születését itt találod:

http://nyaribabak2008.freeblog.hu/

Persze csak ha érdekel,valaki nem szeret ilyenek olvasni előtte,én olvastam,mindet végigbőgtem de jól esett! :wink:

További szép napot mindenkinek és kitartás minden babásnak,hamarosan itt a vége,használjatok ki minden percet! :wink:

Kép


Kép
ibm
 
 


Sehol senki?

Csajok van aki már tök régen írt!
Pumpóka Veletek mi van????
Vera???????
Vendég
 


Wruska: hát ez nagyon örömteli várakozás. Annyira fura lehet minden reggel úgy felébredni, hogy nem tudhatod hogy vajon aznap gondolja e úgy az a kis emberpalánta hogy kibújik. Lassam kívülről is megismeritek egymást :lol:
Hát én ma voltam a klinikán és megkaptam a beutalót a vérvételre szerdára. Viszont tegnap elkezdtem barnázni. Ma talán erősödött volna, így be is tettem egy mini tampont. Szerintem ebben a hónapban sem jött össze a baba. A dokitól rákérdeztem, hogy mi legyen, ha megjön szerdáig és azt mondta, hogy akkor ne menjek vérvételre, mert nincs értelme. Ezt nem hiszem el, soha nem emlékszem rá, hogy ilyen korán megjött volna a menzim. 14. napon volt pém érzéseim szerint és ma vagyok a 26. napon, barnázást számítva a 27.-en. Ez hihetetlen. Eddig mindig késve jött meg a menzim, jobb esetben csak egy-két napot, rosszabb esetben egy hetet. Talán most állt be a ciklusom???! Minden esetre jövő hét szerdán megyek a dokihoz az eredményekkel. Majd kiderült, hogy egy eredménnyel vagy kettővel. Érzéseim szerint ma meg fog jönni. Hát ez van. A jövő hónapban ismét clostizom, talán az segít majd.

KépKép
csige-bige
 
 


Köszönjük a köszöntéseket Olika nevében!!


Wruska pocaklakó Olikájának is Boldog Névnapot!! :wink: Kép
Márk saját rajzot adott Olikának névnapra:)


Kép

Tőlünk FP játékot kapott.

Márk fiam ezüstöt hozott a hétvégi Országos Bajnokságról....iszonyat büszke vok rá megint :oops: :wink:

Kép

fájás:hát igen.....nem lehet átaludni az tuti :wink: :wink: ..észre lehet majd venni ha eljött az idő csajok!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mi még egyben :wink: Apájára fog ütni ez a lurkó...kivárja a kiírást, vagy "rosszabb" esetben a havi zárás végét (dec.8.). Mit neki jóslatok, hogy előbb jön.
Csütörtökön NST, már nem néznek meg uh-al, csak 5-én. Pedig kíváncsi lennék, hogy hogyan fekszik ez a picur, mert kitalálni nem tudom. Mindenhol, leginkább :wink:

Ibm: köszi, majd szemezgetek belőle. Elrettenteni nem fog, max összefacsarodik a szívem, hogy mi még nem tartunk ott... :roll: :lol:

Kép
wruska
 
 


Panny

Tiszta ciki!Leég a pofámról a bőr! :oops: :oops: :oops:
Most néztem vissza és látom,h én nem is köszöntöttem Olivért.Pedig teljesen abban a hitben voltam!De a másik topicban ahova írok szintén van Olivér,oda írtam és így azt gondoltam ide is! :oops: :oops: :oops: :oops: Bocsi!

Ígyhát utólag BOLDOG NÉVNAPOT OLIVÉRNEK!!!
Kép
Vendég
 


Sziasztok Lányok,

Panny, nagyon tehetséges a pici fiad. Olyan jó nézni öket, és látni, hogy majd kicsattannak az egészségtől. Egyből jobb kedve lesz az embernek.

Beszéltem a dokimmal. Azt mondta, hogy csütörtök reggel menjek be a kórházba és megnéz UH-gal. Lehet abban reménykedik, hogy megfordul? Pedig én nem hinném, hiszen ugyanúgy van minden.
Remélem csütörtökön nem találja ki, hogy akkor délután meg is császároz.
Kicsit messze van a csütörtök, de legalább telik az idő.
Olyan szép nagy hó esett.
Anyukák pici gyerkőcök örülnek a nagy hónak? Szánkókat elővettétek már?

Kép
eperke25
 
 


Eperke
nem hiszem,h délután megcsászároz!
Nyugi!
Vendég
 


Panni!
Így utólag én is boldog névnapot kívánok Olivérnek, Márknak pedig gratulálok. Minden okod megvan rá, hogy büszke legyél!

Wruska, Eperke! Kitartás!!!!!!!

Nálunk sajnos egy szem hó sincs, pedig úgy szeretném Csabinak megmutatni, hogy milyen a fehér táj.

tücsökbogár
 
 


Panny, Wruska, így utólag is sok boldog névnapot a kintlévő és a még bent lakó Olikáknak :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok!

Panny!
Én is utólagos Boldog névnapot kívánok a Manódnak, azokat a FP kockákat mi is megvettük, de Márkot még nem nagyon érdekli (a porszívó annál inkább).

Alziza!
Az utóbbi napokban Márkuci nagyon nyügi volt (val.szinű a foga miatt, áttört a 4. is). Tegnap pl. éjféltől hajnali 5-ig fenn volt, aztán este meg csak 10-kor aludt el. Remélem ha kijönnek a felsők lesz egy kis szünet, h. tudjunk aludni is egy kicsit.

Az első havunkról egy pár kép:
Kép
Kép

Mindenevő vagyok!
Kép
Kép

Elcsentem egy nápolyit, anya hátha nem veszi észre!

Kép

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera!

Hát zabálni való ez a gyerek!!!

Alziza!

Jaj ne izélj már.....amúgy köszi Oliak nevében is!! :lol:

Tücsök!

Nálatok nem esett egy szem hó sem??Merre laktok?

Nálunk min. 10cm esett!!

Eperke!

Azért vannak még csodák..nekem is Olika a 35.héten fordult vissza medencevégűbe(gondolhatod milyen para lettem) :shock:és mire mentünk szülni meg már megint fejvégű volt...és én ebből semmi extrát nem vettem észre!!

Csige-bige!

Most nem értem a vonalzód szerint hol tartasz?Megjött vagy nem?Teszt?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hát Panny már én sem igazán tudom, hogy hol tartok. Mult héten voltam hormonvizsgálaton, ami kicsit kalandos volt, de sikerült. Vasárnap elkezdtem barnázni, ami hétfőn erősödött. Hétfőn voltam dokinál butalót iratni ismét vérvételre, mert nem fogadják el a azt amit a doki írt két vérvételre. Viszont azt mondta a doki, hogy ha megjön akkor ne menjek szerdán vérvételre, mert nincs értelme. Hát azt nem mondanám hogy megjött, mert nem olyan erős, de vérezgetek, élénkpiros vér, de nem olyan nagy mennyiségben. Így ma reggel nem mentem vérvételre. Ha nem erősödik akkor délután felhívom az orvost, hogy mikor kezdjem el a clostit szedni, mert igen tanácstalan vagyok. Tök fura, mert ennyire korán még nem jött meg a menzim és soha nem volt még pém a 14. napon, szóval nem értem most ezt az egészet. Ami fura, hogy mult hónapban sem volt olyan giga erős menzim és tök gyorsan elmult. Csupán négy-öt napig tartott, holott nekem hét napig szokott tartani. Baba szerintem tuti hogy nincs a dologban.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige!

Sztem mindent mondj el a dokinak,hátha ő tud valami okos tanácsot mondnai erre!
Én szorítok!!!

Figyi,azt hallottam h lehet h a dokink(Kisfalvi)visszament a MÁV-ba?!Te nem hallottál valamit?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Pannyi nem hallottam semmit. Én egy hónapja voltam nála, akkor nem mondott semmit.
Hát tegnap délutánra elöntött a vér, így szépen rendre megjött. Holnap kezdem el szedni a clostit, hátha az segít és ismét babás leszek tőle.
Képzeljétek, most előszőr jó a vonalzóm, nem kellett hozzányúlni, mert annyira időre jött a menzi, hogy jól működik. Ez hihetetlen. Mondjuk sokkal jobban örültem volna, ha nem jön meg és babás vagyok. De most valahogy nem vagyok türelmetlen. Elkezdem szedni a clostit és előbb vagy utóbb de sikerülni fog.

KépKép
csige-bige
 
 


Na megjöttem!
Gyorsan leírom mi volt.Sajna negatív élményekkel jöttem vissza...
Több mint 1 órát vártam,ez nem érdekes.Aztán fél perc alatt lezavartak....a doki(aki nem az én dokim volt)semmit nem mondott el.Meg se szólalt,méregetett aztán ennyi...így nem tudtam meg semmit
Aztán kiadták a papírt és azon elolvastam h minden oké!
Fejvégű fekvésben van a baba.
BPD:3,96 cm
FL:2,55 cm
AC:12,24 cm
De a papíron rajta van h nézte a koponyát,a gerincet,a szivet,hasfalat,gyomor,hólyag,vese,végtagok,köldökzsinór,magzatvíz mind mind normális!!!
De annyira felbosszantottak hogy holnap bejelentkeztem 4Dre!Ide a Baross utcába,mert ez nincs messze.18:20 ra megyek,remélem apcim is hazaér addigra!!!!

Amúgy majdnem sírtam a folyosón!Pont akkor született egy baba!!!!És hallottam ahogy sír szegénykém,majdnem sírtam én is.Aztán ott volt a 2 örömnagymama is,majd az apuka aki mutogatta a felvételeket!!!Annyira örültek,tőlük zengett a folyosó Aztán vitték fel az anyukát is

Kár hogy ilyen közel van a kórház,mert még most is ki vagyok akadva Ja és a hepatitisről a leletet elfelejtettem elkérni...annyira az AFPre koncentráltam
Ja igen,az AFP oké,vagyis nem mondták h nem az...csak így magamtól leokéztam
56,23 ng/ml,MOM érték: 1,69,korrigált AFP MOM:1,74

Na meg fogorvosnál is voltam,oda vissza kell mennem jövőhéten mert van egy lyukas fogam

annus11
 
 


Annus, azért megijesztettél a bevezetővel :shock:
A sajnos,és negatív szavakat szíveskedjetek nem az első mondatba beírni az ilyen gyenge idegzetűek érdekében, mint én is. Az ütő megállt bennem. :shock:

De a lényeg, hogy örülök, hogy minden rendben. A 4Dst nem fogod megbánni, és biztos apa is hazaér - amiket írtál róla, nincs az a helyzet, amit nem old meg, hogy hazaérjen.


Mi ma voltunk megint NST-n - minden a legnagyobb rendben van. 10 pontot kaptunk :D
Doki kérdezte, hogy vagyunk, mondtam, hogy nagyon jól, semmi változás, a hasam sem ment lejjebb, de mondta, hogy ezen ne aggódjak, az fél nap alatt megváltozhat. Mondta, hogy most hétvégén nehezebben tud bejönni a kórházba, de hívjam, ha bármi van, csak most a családot kell ide oda furikáznia. Mondtam neki, nem gond, a fiúcska kivárja a december 5-ét, mert apája sem ér rá, és úgyis rá üt, nem siet el semmit. Ha akkor van a napja, akkor van. És már az is csak egy hét :wink: Rákérdeztem, ha túlhordanám, akkor mennyit várunk, azt mondta, hogy egy hetet. Úgyhogy most örülök, mert ez olyan jó kimondani, hogy BIZTOS, hogy két héten belül már babázni fogok. Így könnyebb kibírni a napokat. :lol:

NST-re most már nem egy hét múlva, hanem kedden kell menjek legközelebb. Szeretném azért ha megvizsgálna, de nem tudom, hogy lesz. Lehet, hogy majd csak 5én néz meg jobban. Bár a nyitott méhszáj miatt magzatvizet is tudna már nézni. De Olika sokat mocorog, szóval nem aggódok, hogy nem érzi jól magát odabent.

Amúgy ma eldöntöttem, hogy lemegyünk a karácsonyi vásárba hétvégén (pénteken nyitják), meg ide-oda, hogy kikapcsolódjunk és persze, hogy gyorsabban teljen az idő, akármennyire is nehezebb már jönnöm mennem. Majd beosztjuk az erőmet, beülünk kávézni, sütizni egyet valahová közben. No meg advent miatt feldíszítjük a lakást.

Úgyhogy most be vagyok sózva.

Hiába nekem jót tesznek az orvosi vizsgálatok, újabb lendületet adnak. Szeretem az orvosom, mindig olyan biztató, még a látványa is. :lol: :oops:

Kép
wruska
 
 


Wruska bocsi :oops: Csak még nem higgadtam le mire hazaértem :lol:

Nagyon tuti h 2 hét van már csak hátra!!!!!Addig is vigyázz magadra/magatokra!!!

annus11
 
 


Semmi baj, csak az idegeim már pattanásig feszültek. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
wruska
 
 


Panni!
Itt továbbra is teljesen száraz idő van, pedig én is szeretem a havas tájat. Szombathelyen lakunk. Talán karácsonyra tartogatja magát a hóadagunk.

Hamarosan üdvözölhetjük az új babákat és anyukájukat. Én is úgy izgulok!!!!!!

tücsökbogár
 
 


Szisztok Lányok,

Annus örülök, hogy minden rendben. és hát engem is megijesztettél.
Szépen fejlődik a picur. 4D-en pedig mindent megtudsz kérdezni, mert ott tuti, hogy válaszolnak.

Én tegnap voltam dokinál.
A helyzet változatlan, nem fordult meg és azt mondják nem is fog, mert a fenekével beült a szülőcsatornába. Méhszáj zárt, nagyon is a doki szerint. Szóval talán nem fog magától megindulni. De majd meglátjuk. Jövő héten 2X kell mennem NSTre.
Aztán december 8-án fekszem be és 9-en lesz a császár. Szóval ha addig minden jól megy, akkor 9-én érkezik Petra. Így nem kell azon aggódnunk, hogy mikor jön.
Azt mondta a dokim, hogy vigyázz majd ránk, és ígéri, hogy nem fog jobban fájni a császár mint a sima szülés.

Wruska,
Az jó ha szereted az orvosod.
Én is úgy gondoltam, hogy feldíszítem a lakást mielőtt elmegyek a kórházba, mert utána nem biztos, hogy lesz hozzá kedvem.

Kép
eperke25
 
 


Eperke!
Szerintem semmi gond nem lesz azért mert császározni kell,mondom ezt én aki már annyiszor szült :lol: :lol:

A lényeg h Petra épen egészségese megszületik!Legalább tudtok előre tervezni! :wink:

annus11
 
 


Eperke, Wruska!

Minden nap izgalommal nézek be, hogy történt e valami veletek!? Látom kitartóak vagytok!

Annus várjuk az Uh-s élménybeszámolót!

Persze a többieket is olvasgatom, de elvagyok havazva a melóval (azért nem szakadok meg!)és mire hazaérek már nem sok kedvem van gép elé ülni, inkább az itthoni dolgok és egy kis oldalfekvős pihit választom... :wink:
merszi
 
 


Lányok, csak egy pillanatra bekukk.

A Fogamzás/sikeres inszemináció topikba Pandácska tett fel három képet a Manókámról, ha van időtök és kedvetek nézzétek meg az én gyönyörűségemet!

Kellemes hétvégét mindenkinek!

tücsökbogár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?