Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Annyira elmaradtam az utobbi két hétben!

Vera, gondolok rátok a közelgő szülés miatt! Te nyilván gyakorlott vagy már ebben, és nem izgulsz úgy, mint én előtte... És azt kívánom, hogy nyugis, üres szülészet fogadjon! Nekem szuper volt, hogy aznap csak ketten szültünk. Én és egy kínai nő. (Esély sem volt, hogy összekeverjék a babákat :lol: ) Mire mi szültünk, ők már másfél órája túl voltak rajta, így csak ketten voltunk a férjemmel, plussz a dokik, szülésznők, stb.

Tündi, csak beleolvastam az utolsó pár üzibe... Nálunk is azt mondta a védőnő, hogy kötött kicsit Karina egyik csípője. Még az orthopédia előtt vagyunk (csak a 7. hétre kaptam időpontot :roll: ) de megmutatta a védőnő, hogy hogyan kell tornáztatni pelenkázáskor.

Karináról: szépen fejlődik, nagy gombszemekkel néz, mindenkit megvizsgál. A doktornő javalsatára már egy hete a nappaliban a járókában tölti az aktív idejét, amit nagyon élvez. Főleg a pirostrikós (sejtbankos) plüss vizilovát nézi.

Képet még mindig nem tudok feltölteni, fogalmam sincs hogyan kell a nagy méretűeket lekicsinyítani. :(

Anna

Kép
tulli
 
 


Sziasztok!

Gyorsan életjelet adok :-) vége a hosszú hétvégének ... sajnos! Pedig nagyon jó volt apával lenni.
Túl vagyunk Blanka első névnapi összejövetelein. :lol:
Szinte mindennap volt valami programunk, nagyon jó volt.

Rossz hír (legalábbis számomra), hogy Blanka este tápot kap, szombaton muszáj volt adnom neki, mert anyukáméknál voltunk és nagyon hisztizett a mellemen - egész délután - amin anyám teljesen ki volt akadva, hogy éhes a gyerek ... stb. Már ott tartott, hogy főz neki bébipapit :-)
Na mindegy, haza mentünk csináltam neki egy teli üveg tápit és úgy ahogy volt benyakalta ... éhes volt szegénykém. Úgy sajnáltam. Most 2 napja ez van, estére tápit kap, napközben végig szopizik!
Ami nagyon érdekes, hogy az esti tápival átaludja az éjszakát. Letettük "új idő" szerint este 8-kor és reggel 6-kor kelt csak fel.

Egyébként nagyon jó baba, járókában szuperul el van már. Tegnap voltak nálunk kisbarátok és rájöttem, hogy az én gyerekem olyan jó kislány :-) :oops:

Lányok, mi van Krisztivel? Melus nem tudsz telefonszámot?

Timi

Kép
manati
 
 


Süteményrecept (gyesen lévő anyukáknak)...

Távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és melegítsük a sütőt 160 °C-ra.
Gőz felett olvasszunk meg 10 dkg margarint. Ismét távolítsuk el a plüssmacit a
sütőből, és erélyesen szóljunk rá Öcsire: "Nem szabad, Öcsi!"
A margarint keverjük össze 20 dkg cukorral. A többi margarint szedjük ki Öcsi
kezéből, és mossuk le a falat. Mérjünk ki 3 evőkanál kakaót. Ismét vegyük el a
margarint Öcsitől. Fürdessük meg a macskát.
Tegyünk hintőport és ragtapaszt a karmolásokra. Keverjünk a margarinhoz 4 egész
tojást, 2 vaníliáscukrot és 30 dkg lisztet. Vegyük ki a füstölgő plüssmacit a sütőből,
és nyissunk ki minden ajtót és ablakot, szellőztetés végett. Vegyük el a
mobiltelefont Andikától, és biztosítsuk a férjünk főnökét, hogy nem, nem a férjünkkel
beszélt az előbb. Hívjuk fel a férjünket, és készítsük fel a legrosszabbra.
Adjunk a tésztához 1 teáskanál sót és 10 dkg durvára vágott diót (közben álljunk ellen a
kísértésnek, hogy mind Andikát, mind Öcsit durvára vágjuk).
Engedjük ki a macskát a sütőből.
A tésztát öntsük alaposan kivajazott tepsibe. 25 percig közepes lángon süssük. Vegyük el
a borotvát és a macskát Öcsitől. Magyarázzuk el a gyerekeknek, hogy fogalmunk sincs,
hogy a borotvált macska lebarnul-e a napon.
Dobjuk ki a macskát az udvarra, amíg még képes elfutni.


Bevonó máz:
Keverjük össze a következő hozzávalókat: 10 dkg cukor, 5 dkg olvasztott csokoládé,
5 dkg olvasztott margarin. Vegyük ki azt a k*rva plüssmacit a grillsütőből, és dobjuk el.
Jó messzire.
Magyarázzuk el kedvesen a rendőrnek, hogy fogalmunk sem volt róla, hogy őt fogjuk
fejbe találni, miközben éppen Öcsit próbálja megmenteni a szomszéd ház tetejéről.
Tegyük Öcsit a járókába. Adjunk a mázhoz 1/2 dl tejet, egy kevés sót, és lassú
tűzön forraljuk 2 percig. Nyissunk ajtót a csengetésre, és magyarázzuk el a
szomszédnak, mennyire sajnáljuk, hogy Andika bedugta a kerti slagot a spájzablakán.
Ajánljuk fel, hogy megtérítjük a befőttek és a takarítószemélyzet költségét. Kössük
ki Andikát az asztallábhoz. Távolítsuk el a szénné égett sütiket a sütőből. Dobjuk ki.
Kapjunk idegösszeomlást.

Timi

Kép
manati
 
 

 
 

Sziasztok!

Timi: Sajnálom, hogy eljutottatok a tápig, de lehet, hogy csak ideiglenes lesz, lehet, hogy most van egy "ugrása" Blankának. Az utcában az egyik csajszi kisfia egy hétig másfél-két óránként szopizott, éjszaka is csak 3 órát bírt ki, aztán visszaállt a régi rend. Ők is tápot akartak adni Artúrnak, de nem fogadta el a cumisüveget.
Anna: Képet a képnézegetőben tudsz kicsinyíteni, képek szerkesztése menüpont alatt, mármint, ha a Microsoft Office Picture Managert nyitod meg képnézegetőként.

Én túl vagyok egy zűrös tejcsatorna elzáródáson. Szegény Dalmát mindig a "rossz" cicire tettem, így kb. 2-3 óránként szopcsizott és nagyon nem tetszett Neki, hogy nem úgy jön a tejcsi és pláne nem annyi, ahogy megszokta. Másfél nap kellett, mire teljesen rendbetette a cicimet. A kisasszony egyébként kezd leszokni teljesen a nappali alvásról és már megijjed a hirtelen hangos zajoktól. Haja már alig, a pöttyei múlóban. :lol: Néhány 62-es ruhát már kinőttünk, úgyhogy kezdem befogni a 68-asokat is. :lol:
Lucu továbbra is tragédia: éjszaka kóborlás, nappal nem alvás, ráadásul az anyósnál töltött 1 nap 1 éjszaka után egyik napról a másikra nem hajlandó a budit használni. :twisted: Állítólag semmi nem történt, de én ezt erősen kétlem.

Pénteken vadasparkban voltunk, nagyobb gyerekkel rendelkezőknek nagyon tudom ajánlani. Luca nagyon élvezte, Dalmus végigaludta. :lol:

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Ivet: azt hiszem ma titeket lattalak az Arkadban a rossmanben. Csak ugy elmentunk elotte mentem eppkifele az Arkadbol, de nem voltam biztos magamban:)


Timi: Blankanak utolag is boldog nevnapot! Tenyleg jo kislany, ez a talalkan is kiderult. Es hidd el, jobb ha kap tapit mintha ehezik. Ez nekunk anyaknak nehez lepes , de ne legyen lelkiismeret furdalasod, hisz meg mindig inkabb szopis baba na meg eddig csak az volt( nekem sok idombe tellett ezt elhitetni magammal, hogy nem vagyok rossz anya attol hogy Anna tapot is kap, bar nalunk sajna mar napkozben is kell:( es a tap ellenere sem alussza vegig az ejjszakat)

Krisztire en is ma gondoltam, hogy most mar tobb mint 2 hete el van tunve....


Nekunk az oraatallitas ugy szetzilalta a napirendunket, hogy most oriasi kaosz uralkodik :oops: De remelem kitalalunk valami uj mukod rendet, mert igy igen nehez....
Anna nathas en dogrovason voltam hetvegen, de mar jobb, szoval nekunk nem volt tul jo hetvegenk.
Viszont vettunk Annanak eg jarokat, hasznaltan, es ugy tunik bejon. Mar egy oraja elvan tok jol:)
aaa3
 
 


Kép uj kis birodalmam
aaa3
 
 


szia!

igen,voltunk az Árkádban, no meg a roosmannba is. bocsi,ha nem figyeltem.csak megyek mint a félőrült.
képzeljétek, egyenlőre úgy néz ki,hogy a délutáni 4 órás tápot gyümivel ki tudjuk váltani :lol:

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!

Hát Timi tényleg jó kislányod van. Tamara a tiéd se semmi.
Egy órája a járókába?
Hát én csinálok valamit rosszul?

Tündi: Elképesztő, hogy bírod aztán egész nap, ha Luca
ennyiszer felkelt. Mi úgy alszunk,hogy én Abigéllel, a férjem
pedig Lalival. Erre azért volt szükség, mert mi eddig egy egy szobás
lakásban laktunk, és Lalival nagyon megszenvedtünk. Ő képes
volt másfél óránként felkelni éjjel. Ezt nagyon nehezen bírta ezt.
Az pedig túl sok lett volna a Lalinak, ha az új lakás és kistesó után
még külön is tesszük.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


hat a mi napunk mar most a feje tetejere allt. 6kor annyira nem kapott levegot, hogy kiszivtam az orrat, de ettol teljesen felebredt, cicivel sem tudtam visszaaltatni, igy felkeltunk. Most aludt elujra.
szegenykem ugy tele van az orra. sterimar plussz szivas- mast mit tudok tenni?
aaa3
 
 


Sziasztok!
Ivett, jobbulást a nagyszülőknek!

Tündi, nem lehet egyszerű Neked. Ti határozottan felléptek néha Lucával szemben? Csak mert a gyerek megérzi a gyenge szülőket. Nálunk egyértelműen így van ez. Engem ki tudnak használni, képtelen vagyok hosszútávon ragaszkodni az elveimhez. Ha már régóta ostromolnak vmivel, akkor mindig rájuk hagyom.
Így ezt bármikor ellenem fordítják. :oops:
Neked mivel jár a melóhely megszűnése? Áthelyeznek?

Tamara, ha tudsz cserélj még most gyerekorvost, később nehezebb. Én már csak tudom, mert most jutottam el ideáig. Elegem van a világ végére járni.
Ha az UH ennyire nehezére esik, akkor mi van, ha más is?

Rolcsi végre jobban van, de nagyon kemény volt a múlt hét. Még péntek este is lázas volt és egyfolytában sírt. Feje, torka, hasa fájt.
Most a Szandra kezdi, Dorina gondolom hét végére tartogatja, hogy jövő héten se menjen oviba.

Timi, ne aggódj a táp miatt, én még emlékszem, hogy mennyiszer keltem éjjel egy időben, de szerencsére már egy ideje végigalussza vagy 1X van ébren.
Ha elfogadta volna Szandra biztos én is kipróbáltam voltam, de még teát sem hajlandó inni.

Hajni, mi nagyon sok változást tartogattunk a költözésre. Volt rá bő fél évünk, hogy sulykoljuk beléjük, hogy "az újlakásban ez nem így lesz". Megértették, nem hoztunk cumit és ők is akkortól alszanak külön, előtte egy szobában voltunk mi is. Nekünk ezek bejöttek. (kivéve a csak az asztalnál eszünk)
Este lázas volt Szandra, most még alszik, de lehet ma elintézem az orvos cserét. Köszi mégegyszer.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Tamara, én Sinupretet adnék,/ adok, ha nagyon trutyisak. De beszéld meg dokival.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


sziasztok - én se voltam régen!
Nagyon tetszenek ezek a járókák!
Tamara - én is sterimart szoktam használni - pár percig bent kell hagyni az orrában és utána lehet leszívni. Huh tudom milyen gáz, ha megvan fázva...nálunk 3 hétig tartott, már el se tettem a porszívót az ágy mellől. A lényeg szerintem, hogy jó sokszor ki kell neki szívni. Meg én C vitamint is szedtem és neki oscillococinumot is adtam, ezek mintha segítettek volna...
Ivett - sajnálom, ami a nagyszüleiddel történt, jobbulást nekik!
Tündi - jó hallani újra felőletek, mindig olyan mókásakat írsz. Tegyél fel képet Dalmáról lécci!!!
tápi - úú én attól annyira tartok, mint a tűztől. Csak vajon észreveszem-e, ha nem elég a tejem? Mert momentán Glória is elég nyüszörgős, de a ciciről meg leveti magát egy idő után és ha a másikat odakínálom neki, akkor azt 2 szívás után ott is hagyja. Az óraátállítás miatt most már nem 2-kor és 5-kor kel, hanem 1-kor és 4-kor, de ma speciel felkelt: 1-kor, 3-kor, 5-kor (na ekkor tettem magam mellé). És mostmár sírdogál is éjjel és nem tudom mi baja lehet. Kicsit megszoptatom, annyira nem is tűnik éhesnek (de ki tudja?) betakargatom, aztán 2 óra múlva megint kezdi... Nappal is elég nyüszörgős, olyan: semmi se jó...ideteszem-odaveszem, babusgatom, hagyom játszani, eszik, alszik - mindig nyüszörög. Szerintetek mostmár kezd tudatára ébredni? Lehet, hogy kicsit "elkapattam"? Eddig 1 órát is elnézelődött, most már nem igen hagy semmit se csinálni... Pedig tanulnom is kéne - nem tudom hogy lesz meg így a záróvizsgám :-(. De Ha 9-től éjfélig tanulok és aztán 1-kor kelnem kell, akkor totál kész leszek és tutira elmegy a tejem :-(...
Na azért csatolok róla egy képet - tegnap volt 3 hónapos :-) - imádom ám, amikor reggel felébred és hatalmasakat mosolyog :-) Kép

Kép
chesther
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon szépek a leányzók - Anna és Glória :D

Táppal kapcsolatban megkérdeztem egy-két "szakembert", és a netet bújtam, hogy mit tegyek? Adjak neki egy kis pótlást tápival, vagy kezdjem el a hozzátáplálást és szinte mindenki (anyámon kívül :lol: ) azt mondta, hogy inkább táp. Mert egy kis almalétől még nem fog jól lakni, a kanalas ételhez meg még nem biztos hogy érett az emésztőrendszere. Még a nyelvével is szopási mozgást végez és nem a pép nyelését segítené. Lehet, hogy "egyben" kikakilná az egészet ... szóval ne tudjátok meg mennyit nyűglődtem már napok óta, hogy mi a fenét kezdjek.
Most azon vagyok, hogy inkább várok még egy hónapot ezzel az egész hozzátáplálással.

Blanka elfogadja a tápit (cumisüvegből pedig már 4 hetes korában kapott enni lefejt anyatejet, nem volt a cumisüveg ellen) de csak akkor kap ha a cicin szinte már üvölt ez inkább este felé van. Ilyenkor csinálok egy üveggel. De előre nem dugom a szájába a cumisüveget hanem elsőre mindig a cicivel próbálkozunk. Tegnap este pl. elég volt neki a cici, édesen el is aludt a mellemen. Szerintem az utóbbi pár napban talán többet is evett a kelleténél mert tegnap óta 3x kakilt.

Summa summárum, a szopit erőltetem, napközben csak cici van.

Alvás nekünk most jól megy, nagyon jó baba, szépen alszik. Járókában is eldumál egyedül. Tegnap napközben és előző nap is 4 órát aludt egyhúzamban. Remélem ma is megtudom majd csinálni azt a kis merényletet :oops: ha úgy látom még szívesen aludna nem veszem ki az ágyból hanem visszadugom a cumit a szájába. Ezt két napja csinálom és így visszaalszik. 10-14-ig aludt! :-)

Anikó, te hogy adnád be a sinupretet egy kisbabának aki még szopizik és nem teázik? Mert én is vettem amikor beteg volt Blanka, de nagyon nehezen tudtam neki beadni, kanállal próbálkoztam, de mivel keserű, rögtön kilökte a nyelvével. Inni nem iszik teát, legalábbis annyi mennyiséget nem, hogy a teába tegyem.

Én is nagyon csodálom Tündit, hogy ennyit képes éjszakázni :-) Nekem az egyszeri ébredés is olyan rossz. Luca kisbabának is rossz alvó volt?

Tamara, megpróbáltad a fürdést kitolni egy picit az óraátállítás előtt? Mi 1 órával később csináltunk mindent, hogy az átállítás után, ne legyen egy agyrém az este. Ja és azt csinálom, hogy még fél6-kor egy kicsit leteszem aludni. Kb. félórát alszik, de a fél8-as fürdésig, tök jól el van a járókában, pihenőszékben.

Hajni, sajnálom, hogy néha nehéz Lalival. Remélem sikerült majd megtanítani a külön alvásra. Kakilás hogy megy neki?

Eszter!
Azt mondják, hogy a tej nem ürül ki, csak kevesebb van a szopi után benne. Nekem pl. sokszor előfordult mostanában, hogy megnyomtam a mellem és nem jött belőle tej. Ha jön belőle addig "nyomom" Blanka szájba míg normálisan nem hajlanadó enni. Nálunk is az a legújabb, hogy evés közben, hadonászik, jár keze-lába, rugdos :lol: ilyenkor rászólok, hogy egyen szépen, csitítom. Vagy megbüfiztetem mert szokta azért is csinálni. Sőt van, hogy ráteszem a jobb mellre, aztán a balra, majd vissza a jobbra. Addig eszünk, amíg nem mosolyogva hagyja abba. Ha elég neki mindig, jó kedvű, mosolyog, elégedett.
De ha nincs elég tejem akkor nagyon keservesen sír. Nekem ez a jel!

Timi

Kép
manati
 
 


Timi, sajna már van gyűjteményem 10-20ml-es kis gyógyszerkimérőkből és ilyenbe csöpögtetem a sinupretet, meg kézzel nyomok egy kevés tejcsit. Csak annyit, hogy mindez beleférjen egy Nurofenes fecskendőbe, mert kiszívom és ezzel az adagolóval szép lassan benyomom a szájába.
Egyébként régen volt egy-két segédeszköz gyógyszerbeadáshoz.
Nem találtam bababoltos hirdetést, de pl. ilyesmire gondolok.
http://www.vatera.hu/cumis_gyogyszeradagolo_babaknak_100737651.html
Még soha nem próbáltam, azt nem tudom, hogy praktikus-e.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a kis betegeskedőknek!
A csajszik gyönyörűek.

Ma egész jó éjszakánk volt. Luca jött 2-kor, visszavezettem. Dalma kelt kajálni nem sokkal ezután, amit végre 15 perc alatt elintézett. Most, hogy már éjszaka nincs kaki, nem ébred meg és így nem 1 órás műsor az éjszakai etetés. Aztán aludtunk 5-ig, amikor is Lucu végleg felkelt, Dalma viszont húzta a szunyát 1/4 7-ig. :lol:

Anikó: Nálunk a férjem az engedékenyebb, én tartom magam az elveimhez. Talán ennek az eredménye, hogy most, hogy már nincs szabin a férjem, Luca ismét alszik délután. :lol: Egyébként mindig is kevés volt az alvásigénye, ráadásul a férjem ugyanilyen rossz alvó volt kicsinek (bezzeg most), én meg vándoroltam minden éjjel a nagymamám ágyába. :lol: Szóval volt kitől örökölnie.

Eszter: rakok fel egy képet, aztán majd a 2 hónapos albumot.

Tündi


Kép

Kép
Kép
tündi76
 
 


Anikó!

Köszönöm a tanácsot, nekem is van nurofenes fecskendőm, de azt nem mertem befogni, erre a célra. De végülis majd kimosom. Jó ötlet, köszi. :-)

Bár most inkább ne kelljen, remélem mi nem leszünk megint betegek.

Tündi!
Dalma nagyon gyönyörűséges :D

Timi

Kép
manati
 
 


Édes a Dalma - és egyre jobban tetszik a neve is! Lucu kalandjaiból pedig már könyvet is írhatnál :-)
Timi köszi a tanácsokat - majd ezzel is megpróbálkozom, nálunk is egyre jobban megy a kapálódzás evés közben :evil:
Melus mi a helyzet veletek?

Kép
chesther
 
 


Sziasztok!

Mi tegnap jöttünk haza Nyíregyházáról. Nagyon jó volt, voltunk vásárolni, úszni, nekem igazából csak szoptatni kellett, minden mást a Nagyszűlők végeztek :)
Este átraktuk Boti ágyát a másik szóbába, de szerintem őt nem rázta meg a dolog. "kor és 5kor kelt, ahogy eddig, az óraátállítás előtt.
Ma meg átpakoltam a ruháit is, meg takarítás, vásárlás, ezért is nem tudtam írni még.
Nekünk még a napközbeni alvással sincs gond.

A csajok nagyon tündériek :)

Minden betegnek jobbulást!

Timi, kitartást a szopi miatt!Szerintem még én is inkább tápot adnék kiegészítésnek, mint a hozzátápl.t elkezdeni.

Csüt.ön megyünk oltásra, én holnap kozmetikushoz, de majd jövök!

Megyek mert kajcsi van :)

Szép estét!

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok!

Melus!
Jó, hogy megjöttél. Gondolom, milyen jó lehetett ez a kis szabadság. (Nekünk is lesz dec. 12-én egy gyerekmentes napunk, kimegyünk bécsbe adventezni) Én is ezért szeretek a nagyszülőkhöz menni, mert ha Blanka csak egyet nyekken, ők már ugranak. Csomószor volt, hogy ebédeltünk és hallom sír, erre ők: egyél nyugodtan majd én megyek. Ilyen itthon nincs :( van úgy, hogy 3-kor még szinte nem ettem semmit.

Most alszik picurka. Remélem tovább mint egy óra :roll: Egyébként éppen várom anyumékat, mert beugranak minket meglátogatni, már sütöttem egy jó kis csokis-mandulás sütit :-) Olyan jó illat van a lakásban, remélem az íze is finom lesz.

Nálunk az alvás egyre jobban megy, de még nem akarom elkiabálni. Ma is 3/4 5-kor kelt csak fel. Igaz visszaaludni nem nagyon akart szopi után, mert ugyebár 9 óra alvással teljesen kipihent volt. Bezzeg én :lol: Képes lennék egy napot is végig aludni!

Na megyek, mert még készülődök. Nem tudom, lesz-e időm még jönni, ha nem, mindenkinek szép napot.

Timi

Kép
manati
 
 


sziasztok!

tegnap próbáltam saját készítésű alma turmixot adni Dorkának, hát azt a fanyar képet, amit vágott :evil: . ráadásul majdnem visszajött neki. egy almát egy fél üveg őszibarackkal kevertem össze,de nem tettszett neki. így a másik fél barackot lapátolta be. tud valaki tanácsot adni mit csináljak, hogy ne a bébikaját egye, hanem amit én csinálok?

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!

Teljesen kipihent vagyok - Luca átaludta az éjszakát a saját ágyában !!!, Dalma szokás szerint egyszer kelt, éjjel 2-kor, de 15 perc múlva már ismét aludtunk. :lol: Aztán Luca ébresztett 5-kor. Órát lehetne hozzáállítani.
Reggel a boltból hazafelé majdnem eláztunk, aztán meg olyan tüneményes volt mindkét csajszi, hogy főztem mára, holnapra, sőt még sütit is csináltam. Most meg alszanak. :lol:

Ivett: Nekem nincs tippem, Luca 7 hónapos koráig se bébikaját, se saját gyártásút nem volt hajlandó enni. :twisted:
Melus :lol: : Irigyellek, főként az úszás miatt.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Ivett: Nekem sem eszi meg Abi, azt ittthon csináltat, csak a boltit. :(

Akkor én vagyok csak ilyen lüke, hogy ha vagyunk a nagyszülőknél
ott is én ugrok. :)
Én pl. nem szeretem amikor anyós fogja a gyereket, és ráadásul olyankor Abi is sír.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


jó reggelt! Jó korán van még... Glória mostanában 6.30-7.00 körül kel, aztán egy óra múlva vihetem is aludni. Visszaaltatni reggel már nem tudom. Nem tudom mi van vele (talán a misztikus 3. hónap?), de ma éjjel is evett éjfélkor, 2-kor és 4.30-kor. Kicsit már ki vagyok készülve... Rendesen hízik, napi 20-25g-ot. A védőnő meg csak ingatja a fejét. Glória a tipikus összevissza evő: 2 óránként, néha 3 és felenként, éjjel is összevissza. Huh. Egésznap babusgatom, nem hiszem hogy annyira hiányolna még éjjel is...
de legalább szép idő van :-) megyünk sétálni majd
szép napot mindenkinek :-)

Kép
chesther
 
 


Sziasztok!

mi ma oltásra megyünk, remélem nem kell sokat várnunk :)

Eszter, ne aggódj, Boti 3 napja úgy kel, ahogy Glóri. Igaz, hogy 3 napja alszunk külön, de nem hiszem hogy ezért van, szóval meg tudlak érteni, én is fáradt vagyok kicsit!Ja, és boti is 7-7.30 körül kel, mert mostanában akkor kakil:) Ma olyan óriási sikerült, hogy még a kukijánál is kifolyt a pelusból....
Én még piacot is tervezek ma.

Tegnap voltam kozmetikusnál :) kicsit jobban érzem magam, amikor belenézek a tükörbe :roll:

Szép napot mindenkinek!Jó sétát!

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek.

Eszter, szerintem ez a 3. hónap miatt van. Nekünk több mint 1 hónapig tartott. Most már nagyon ügyes átalussza az éjszakát. Szerintem nálatok is rendeződni fog, ezt sajnos ki kell bekkelni.
Viszont most rosszul alszom éjszaka, mert úgy megszoktam, hogy kora hajnalban kelni kellett, hogy többször ébredek magamtól és fülelek. :lol:

Ma egyébként 5:15-kor kelt, szopi után simán visszatettem aludni, és már aludt is :shock: na ilyet sem csinál mindig. 7-ig aludt szépen.

Hozzátáplálás: Nagyon érdekes, állítólag nincs ezekben semmilyen adalék, színezék, ízfokozó, tartósítószer ... még is úgy odavannak érte a babák :roll:

Barátnőmmel beszéltem tegnap és ő már a 7 hónapos kisfiának májas-burgonyát adott pépesítve. :-)
Anikó, Te is adsz már ilyet Szandrának?

Ja még az jutott eszembe, hogy ha anyatejjel vannak hígitva a pépek állítólag azt is jobban elfogadják. És érdemes a gyümit megkóstolni mert néha elég savanyúak még én sem eszem meg szívesen.

Timi

Kép
manati
 
 


SZiasztok!

Melus: mi nem kapunk oltást. Dokinő lebeszélt róla. Jaj, és épp hogy
haza értem a két ordító gyerekemmel máris elkezdett zuhogni az
eső. Ezt megúsztuk. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


sziasztok!

nekük egyre kellemetlenebbek az éjszakák. Dorka már 1/2 12kor megébredt, 2szer mentem be hozzá. aztán 4től óránként. nyöszörög. beadom a cumit,aztán visszaalszik.olvastam,hogy 6 hónpos korukban visszajön az éjszkázás. lehet nálunk már előbb elkezdődött :roll:

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!

Hajni, mi is éppen hazaértünk az eső előtt (még sétáltunk a ház körül, mert Boti elaludt).
És mivel beszélt le a Doki néni?!

Ivett, Boti 3 napja kel fél 12kor (éjjel) és szopizik is!!!Szóval nem vagy egyedül. Én is járkálok a 2 szoba között :roll: de cumit csak akkor adok neki, amikor felébred. Ha elalszik anélkül szopi után, akkor nem adom neki, így kevesebb az esély, hogy keresi ha felébred...Kitartást!!!

Melus

Kép
melus79
 
 


Nálunk előfordul, hogy amikor a nappaliból átvonulunk a hálóba, fel kel Blanka. Talán a tudat, hogy messzebbre kerültünk tőle :-) Kb. ilyen 11 körül van ez. Nyöszörög egyet, bemegyek bedugom a cumit a szájába és alszik tovább.

Melus Te hányszor szopiztatsz éjjel? Minden ébredéskor? Én nem mindig!
Ivett esetében elég macera lenne, ha óránként tápot csinálna Dorkának. Úgyhogy nála szerintem csak a cumi segíthet. Én is csak kitartást tudok kívánni Ivett!

Blanka ma 2x is bekakilt. Nagyon sokat kakil mostanában. Naponta! Lehet, hogy több tejem van? :roll:

Hajni, milyen oltásról beszélt le a doktornő?

Timi

Kép
manati
 
 


Timi, én is először próbálozom cumi vissza- illetve odaadásával, de 5 sikertelen kísérlet után, és amikor már sír, akkor megszopiztatom :roll:

A pneomococcusról beszélte le Hajnit a Doktornő, de hogy miért azt még én sem tudom.

Melus

Kép
melus79
 
 



Sziasztok!
Nagyon nincs időm jönni, úgyhogy futva érdeklődöm, hogy Hajni mi tötént? Nem hittem eddig, hogy érdemes lebeszélni bárkit erről az oltásról.
Én meg a dokinőtökre gondoltam váltani..... :?
Melus, Te ismered az Éliás dr-nőt?

Egyébként még sok babakaját nem próbáltam, eddig főleg sütőtök variációk és csirkehúsos kaják mentek, de szerintem lassan lesz máj is.
De nem én főzök, már írtam, hogy ez nem az én világom.
Egyébként szerintem más konyhatechnikai eljárásokkal készülhetnek az üveges ételek, mert amúgy nem minden étel abban az időben vezethető be, mint a feltüntett életkor az üvegen.
Persze lehet, hogy nem..... :roll:

Egyébként én ma 3X áztam el.... :evil:
Szandra még mindig 38 C fölött lázas, de semmi okát nem találni. Se a torka nem piros, rendben a füle...Ha jönne a foga, akkor lehetne az is, de nem látja nyomát a dokibácsink.
Na majdcsak vége lesz, mert elég nyűgös.

Vera, kitartás, nemsokára babázhatsz.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Hát egészen nem értettem mit prédikál a dokinő. Azt mondta, hogy
még a saját unokáinak sem ad be oltásokat feleslegesen. Aztán
már elvesztettem a fonalat. Egyébként mindegy, én sem vagyok
az a nagy oltás párti.
Egyébként meg jó a doktornő Anikó, ne félj. Azt mondta a végén, ha én nagyon akarom akkor beadja.

Nagy hírem van. :) Abigél már napok óta nyűgös, nincs meg sehogy.
Este beszélgettem is a férjemmel, hogy mi lehet vele. Először
arra gondoltunk, hogy kicsit kezd elkényeztett lenni vagy a foga.
És mit látok reggelre egy ici-pici fogacska hegyet éreztem neki az
ínyén. :) Meg az első fog. :)

Vera: Én meg már azt hittem, hogy te is megszültél hogy nem írsz. :)
Ne félj nem sokára te is itt fogsz tartani. Egyébként úgy irigyellek, hogy ennyi szép gyereked van. :) Mindig is nagy családot akartatok?

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Anikó, jobbulást Szandrának!
Nem ismerem Éliás dr.nőt, de Zemplén Éva szerintem ok. Mi jan.ban megkapjuk az oltást, ezért nem értem miért beszélte le Hajnit :roll:

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Szandrának jobbulást kívánok. Szegénykém biztos nagyon rossz lehet neki ilyen lázasan. És nyűgös is? Vagy ilyenkor nagyon aluszékony?

Hajni!
Gratulálok Abigél első fogacskájához :-) Tök szuper! És milyen korán kijött neki. Sokszor hallom, hogy még a 7 hónapos babának sincs foga. Olyan érdekes, hogy minden gyerkős más.

Egyébként tegnap előtt megrendeltem a borostyánkőláncot holnap vagy hétfőn fog megjönni a csomag. Már úgy várom, hogy Blanka nyakába tegyen :oops: Sok ismerősöm babája hordott ilyet a fogzás miatt, állítólag segít. Na majd meglátjuk :wink:

Oltás: az én doktornőm meg sem kérdezte, hogy akarom-e, szinte automatikusan közölte, hogy mikor kaphatja meg a baba. Jövőhét csütörtökön kapja majd meg a kötelező 4. hóssal együtt. Aztán majd még 3x kell menni. Egyébként a mi doki nénink sem egy oltás párti a többi oltást egyáltalán nem reklámozta.

Vera: kitartást neked, most már nincsen sok hátra. Pár hét és már Te is babázhatsz :-)

De hová lett Kriszti?????? Már azon gondokoztam múltkor, hogy ha megyek a dokimhoz rákérdezek, hogy megszült-e? Aztán elvetettem a gondolatot, mert más "páciensről" úgysem mondana információt idegennek.

Ma már nem leszek, mert nem sokára jön értünk anyum és megyünk hozzá banyapartizni :-)

Mindenkinek szép napot! Menjetek sétálni mert gyönyörűen süt a nap!

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Mi piacozunk ebéd után, meg sétálunk. Holnap babalátogatóba megyünk, aztán vasárnap családi ebéd. Nem tudom mikor jövök, de addig is Kép Boti Kép Kép teszek fel pár új képet Botiról!

Szép napot nektek, és jó 7végét, aki már nem jön!

Melus

Kép
melus79
 
 


SZiasztok!

Tündi! Köszönöm a képkicsinyítős dolgot.

Most már fel is töltök egy képet. Ezen öthetes Karina, fürdés után van éppen. Pöttyeink nekünk is vannak, most kezdenek múlni. Én egész "beteg" voltam tőle, hogy ez tényleg normális? Ennyire sok? Valahogy más babáknál nekem sosem tűnt fel... A védőnő jól szórakozott rajtam és ezredszer is elmondta, hogy ne aggódjak.

Nálunk is estére elfogy a tejci. Én mérem Karinát, ezért látom, hogy délután egyre kevesebb van, estére csak 20gr. Estére elfogy a lefejt is, ezért minden nap kap tápot. Hol 30-at, hol 60-at. Egyszerűen nem tudom, mit csináljak, hogy délutántól ne csökkenjen ennyire!! Kezdek beletörődni, hogy sosem lesz elég neki.
Attól lehet, szerintetek, hogy átalussza az éjszakát (7-8 órát), naközben pedig 3 óránként eszik és a szervezetem ezért nem tudja, mikor mennyi az igény?



Anna


Kép

Anna

Kép
tulli
 
 


sziasztok!
vagyok en is, csak tegnap volt net elotte meg latogatoink voltak.
Anna mar egesz jol van, bar azert meg jon a trutyi az orrabol. De koszonom a tippeket, felirtam az osszes segitseget ami szoba johet a patikabol:)
Annanal a 3 honap inkabb jotekonyan hatott:) Azota csak egyszer kel ejjel, es egesz nap gyonyoruen eljatszik! Ok aludni meg mindig nem alszik napkozben, de nem is baj, igy hogy ejjel meg igen.

Anna sem kapta meg most a pneumot. Mondta dokineni eleg lesz ha majd 6 honapos elmult, igy hogy nem jar kozossegbe, es akor egy adaggal kevesebbet kell majd csak kapnia es nem kell 2 eves koraban megismetelni.


Sajna most is szaladok, de majd meg leszek, szerintem en a hetvegen is. Nem tervezunk semmi kulonoset, bar ebben a joidoben tuti setalunk egy nagyot.

szep napot mindenkinek!
aaa3
 
 


Sziasztok!

Anna: Tényleg szép pöttyös Karina, de így is cuki. :lol: Hát nekem nincs szerencsém átaludt éjszakához, Dalma legalább egyszer biztos, hogy felkel.
Melus: Boti egyre aranyosabb. Igazi kisfiús már. :lol:
Hajni: Én is gratulálok Abi első fogához!

Mi beadatjuk az oltást, még Lucának is. Már kétévesen be akartuk adatni, de akkor azt mondta a doki, hogy várjuk meg, hátha olcsóbb lesz. Hát nem lett. :cry:

Ma volt egy nagyon vacak éjszakánk. Dalma kelt 1 körül, szépen visszaraktam, aztán jött az üvöltés. Kézben csendben volt, ha leraktam újra kezdte. Ez ment másfél órán keresztül. Ő befejezte, kezdte Luca: éhes vagyok, kakilni kell, kérem a holdacskám. Holdacska sehol, hiszti kitör. Végül levittem a nappaliba, bezavartam a sátrába (az a hiszti hely), aztán nyugi lett. Átneveztük az egyik játékot holdacskának és ment vissza aludni - 4 órakor. :twisted: 1/2 6-kor meg keltett. :twisted:

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok,

Na megkerultem en is...most jottunk haza.
Azert tuntunk el ilyen hosszan, mert elromlott a monitorom.

Na de a lenyeg, hogy hetfon delutan megszuletett Anna 3450 gramm es 57 cm-vel extra konnyu szulessel. Keppel es reszletekkel kesobb tudok szolgalni :D.

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Kriszti, már nagyon aggódtunk, hogy hová tűntél!
Gratulálok és sok tejcsit kívánok!
Várjuk a részleteket, amint időd engedi.

Hajni, gratulálok a fogacská/k/hoz.
Ne hagyd a pneumo oltást, és nem csak azért mert ingyen van. Ez a baci telepszik be a torokba, fülbe és sima antibiotikum kúrával sem tűnik el, csak így az oltással. (TV-ben mondták).
Max. a fél éves kort várd meg, hogy csak egy oltás kelljen.
Tündi, nekem a két nagy ugyanezt az oltást megkapta Pneumovax néven, de az csak 2700 ft-ba kerül. Ez már a nagyobbak oltása, lehet, hogy Luca is kaphatná ezt, mert 2 éves kortól lehet.

Köszönjük a jókívánságokat, szerencsére Szandra tegnap már nem volt lázas.
Nappal nyűgösebb volt, éjjel viszont a lázas napokon nem volt fenn. Úgyhogy ígyis-úgyis tűrte.
Melus, Boti nagyon helyes srác!

Anna, szép kis formás Karina! A pöttyei miatt tényleg ne aggódj!
A tejcsi mindenkinek kevesebb estére. Rendszeres szopival biztos, hogy mindig a korának megfelelő tejcsihez fog jutni. Egy hosszabb éjjeli alvás belefér.

Tündi:

[/url]http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/termek/PNEUMOVAX_23_injekcio/12457[url][/url]

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 



Kriszti nagy gratula nektek! Jó babázást :)

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Gyorsan írok, míg alszik a család :lol:

Kriszti!
Gratulálok Annához, szép nagy baba lett. Úgy örülök, hogy megkerültél :-) Már nagyon aggódtunk! Vigyázzatok magatokra, most elég trutyis idő van, nehogy betegek legyetek! Kívánok én is sok tejcsit, picurkának boldog babaéletet, egészséget :D
A részleteket illetően ne kímélj minket :lol:

Melus!
Boti még mindig tiszta apukája :wink: Nagyon szép kisfiú, és olyan okosan néz, mintha tökéletesen tudná, hogy mi történik körülötte. :lol:

Anna!
Karina is szép, aranyos baba. Igaza van mindenkinek aki azt mondja ne foglalkozz a pöttyökkel. Blanka is ilyen volt picinek. A kórházban volt a legcsúnyább. Megmondom őszintén én is nagyon szomorú voltam miatta, mert azt hittem majd az én gyerekemnek lesz a legtökéletesebb bőre, de mindig a legcsöndesebb és legpöttyösebb babát vittem ki a csecsemősöktől :lol: Aztán pikk-pakk elmúlt. Anyukám szerint túl erős volt neki az előtejem :roll: Szerintem pedig a kórházi mosószerre volt allergiás.
Kend be neki Bepantennel, nálunk az használt.

Anikó!
Örülök, hogy Szandra már jobban van.

Vera!
Kitartást neked, most már nem kell sokat várni. Ha tudod, kérd hogy az 5-ös szobába tegyenek, az nem fizetős és a fürdő is bent van és a körülményekhez képest kultúrált is.

Velünk most az van, hogy 3. napja megint csak szopi van. Szerintem bőven van tejem, szinte hallani lehet ahogy Blanka nagyokat kortyol. Mondjuk 2 óránként szopizott biztos ez használt, hogy több legyen. Szóval estére is csak szopi, igaz nem 6-7-ig alszik, csak 4-ig de ez is szuper. Utána pedig szépen visszaalszik, de csak 6-ig :roll:

Hétfőn visszük orthopédiára, ez egy 2 hónapos kontroll lesz. A csípőszűrésen nagyon nem tetszett a doktor néninek Blanka lábfeje. Befelé fordult, mert a hasamban már nem fért el és amennyire lehetett magaalá húzta a lábát. Így 5 napos kora óta tornáztati és maszírozni kell. Holnap megnézik, változott-e a helyzet. Szerintem már nagyon szuper a lába, ha feláll rá szépen áll mindkét talpán. De ha nem találják jónak nem tudom mi lesz, remélem nem gipszelik be, mert azt olvastam, hogy ilyenkor ez a megoldás.

Csütörtökön meg oltásokra megyünk, nagymamáékhoz, úgyhogy jó kis zsúfolt jövőhetünk lesz :lol:

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok,


Koszonjuk a gratulaciokat es a jokivansagokat.
Irni meg nincs idom, de ime nehany kep Annarol.

Kép kep1

Kép kep2

Kép kep3

Szep napot,

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dícséreteket Boti nevében is :) szerintem is az Apukájára hasonlít!

Remélem mindenkinek jól telt a 7vége!

Kriszti!
Anna baba nagyon szép :) Várom majd a beszámolódat!
Jó babázást!

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Nagyon édes Anna baba. Olyan kis picurka :-) Hihetetlen, hogy Blanka is nem rég még ekkora volt. Őrült gyorsan megy az idő.
Jó babázást nektek.
Ádi mit szól a hugihoz?

Lányok, nálatok ... vagyis a piciknél előfordult már zöld kaki? Először még nem zavart, gondoltam lehet a táptól ilyen, de már jó pár napja nem kap tápot ...
Próbáltam a neten körbenézni, de mindenhol mást írnak. Van ahol azt, hogy betegség előjele. Van ahol azt, hogy túl sokat eszik, vagy zsíros az anyatej.
Egyébként semmi baja, tök jól van ... csak engem zavar. Ja és mindennap van kaki is. Pedig idáig 1 héten 1x max. 2x volt.

Köszi

Timi

Kép
manati
 
 


Jó reggelt!

Timi, nálunk minden reggel 7 és 7.30 között van óriási kaki. AZ állaga nálunk is változott, kicsit sűrűbb lett és a színe is már inkább sárgás-zöldes-barnás, számomra meghatározhatatlan színű :roll: Szerintem ne aggódj!Biztos nincs semmi gond, csak változik az emésztése.

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok!

Kriszti: Gratulálunk!!! Gyönyörű baba az Anna!

Timi: Nálunk is volt és van is zöld kaki. Annak idején én is megijedtem,
de mivel nem volt semmi baja így most már nem félek. :)
Hétvégén kijött a második fogacska is. :)

Vera: Amikor én voltam a kórházban szülni. A 12 szobában voltam.(azt hiszem :) ). Viszont ott az öt nap alatt egyszer sem takarítottak.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Ja a hozzá tartozó zuhanyzóban nem takarítottak. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?