Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Alziza!
Könyökvédő???? :wink:

Annus/ Kimma!
Végre raktatok fel képet!

Nem ismertek véletlenül más képkicsinyítő progit? Valami miatt az easy graphic konverter most nem akarja lekicsinyíteni jobban a 1,5 megás képeimet...
Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Én adobe photoshop CS3 at használok!

annus11
 
 


Sziasztok

Vera
nekem is ugyanaz van mint Annusnak.
De ha nem megy akkor e-mailben elküldheted megcsinálom.

Annus
Jó kicsi képet raktál :shock:
De csini!!

Kimma
Szépek vagytok :lol:
Vendég
 

 
 

Alziza!

:lol: Szándékosan ilyen kicsi,nem akartam akkora sokkot okozni így elsőre :lol:

Kimma!
És hogy viselte a nagy lány a keresztelést? :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Megnéztem ezt a progit amit ajánlottatok (adobe photoshop), de csak 30 napos próbaverziót találtam fenn a neten, azért köszi mindkettőtöknek...
Találtam viszont egy picasa nevű progit, így Íme pár kép az én imádott céklaevő fiamról:

Kép
Kép
Kép
Kép
Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera

Nagggyon jók a képek!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Annus
Mennyé má..milyen sokk? :wink:
Vendég
 


Alziza :lol: :lol:


Vera!
És lejött Márkról a cékla?Vagy azóta ilyen piros a pofija :lol: Az annyira tud fogni....

annus11
 
 


Vera!
nagyon édi Márk!
:lol: és hogy megnőtt :shock:
a photoscape jó progi


Kép
Annus!
egy mukkja sem volt a szertartás alatt :lol:
előtte sírt, de ahogy kijött a pap, elhallgatott :wink:

Kép
kimma
 
 


Kimma!
Biztos bejött neki a bácsi :lol: Látom te is kreatívkodsz!Emcinek milyen szép nagy szemecskéi vannak!Gondolom rádnéz és rögtön elolvadsz! :wink:

annus11
 
 


Vera!

Én a Easy Thumbnails-t használom képkicsinyítésre,nekem bevált.

Alziza!

Remélem hamarosan rendbejön a könyököd!!++++++

Annus!

Tényleg nagyon csini kismami vagy! :wink:

Kimma!

Emma baba nagyon szép!!!

Márk fiam 5.lett az ovimaratoni futáson ami nagyon szép eredmény az induló 70-ből.Így el is döntöttük több edző tanácsára, hogy sporttagozatos suliba fog járni.....legalábbis megpróbáljuk a felvételit.

Köszönjük Olika nevében a dícséreteket!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Egy kérdés!Aki utrot dugdosott.Ti nem voltatok furcsán a leálláskor?Most fogom abbahagyni,vagyis folyamatosan csökkentem a napi 4ről...most már csak 2.De a napokban olyan fura...ez csak a hormonok miatt van,ugye?

annus11
 
 


Panny!

Gratula a fiadnak, igazán szép eredmény! Csak így tovább és majd az olimpián szorítunk neki!

Annus!
Lejött a cékla hál istennek! Szerintem is csak a hormonok miatt van, arra már nem emlékszem, h. volt-e ilyen érzés, de arra igen, h. nálam volt egy kicsi barnázás amikor abbahagytam (be is voltam t..jva rendesen), így ebben az időben 12 hét körül én elmentem táppénzre veszélyeztetett terhesnek.

Kimma!
Észre sem veszed és Emma is hamar megnő majd! Egyébként nagyon szép neve van alányodnak, nekem ez volt a női favoritnév, reméljük a következőnél majd bejön.

Képzeljétek Márk felül, meg feltérdel! Annyira begyorsult most nála minden, egyik napról a másikra elkezdett mászni (ma már a szobák között is közlekedik), majd pár nap múlva feltérdelni, aztán felülni, ha így megy tovább nemsokára fel is áll.
És annyira kis eleven, kész kínszenvedés a tisztába tétel és az öltözés.

Pumpóka??????Merre vagy?

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera!

Köszi!Hát remélem nem lesz barnázás nálam...amúgy semmi ilyen nem volt egészen eddig.Mondjuk jó hamar megkaptam az utrot.De majd figyelek rá!

annus11
 
 


Annus!

én a 14. hétig szedtem, ahogy befejeztem enyhültek a rosszullétek :wink:
barnázás hála Istennek nem volt :wink:

Vera!
Emőke a neve :wink:
de az Emma is szép
hát nem semmi Márk :lol:
hamarosan futkározhatsz utána
öltöztetés: nálunk nincs gond vele, csak a sapit mikor húzom a fejére

Panny!
gratula Márk sportteljesítményéhez! :wink:
jó ötlet a sportosztály

Kép
kimma
 
 


Kimma!

Ezer bocsánat!!!!!!!!!!!! :oops:

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok


Panny
Márk nagyon ügyes!
A sporttagozatos sulin mi is gondolkodtunk amikor Alex ment suliba.
De jó,h nem oda ment.
Azért mert alsóban még bírta volna,de a felső nagyon kemény!
A minndennapi sport pedig elég megterhelő lenne,valószínűleg a tanulás rovására menne!
Hiába jóeszű a gyerek,5.-től olyan keményen nyomják,h el sem hiszitek. :shock: A fáradt gyerek pedig nem tud tanulni.(tapasztalat)
A tavalyi év nagyon nyögvenyelősen ment.Az idei sem lesz egyszerű.
Rengeteget kell tanulnia,délután min. 2-2,5 óra.Plusz a német.(ők német tagozatosba járnak,ahol mindennap van német.)

Én azt mondom sima suli és mellette sport!

De ez csak az én véleményem,csak azért írom mert asszem nekem vannak egyedül nagy gyerekeim. :)
Így gondoltam előtettek járok! :lol: :wink:


Hát lányok a könyököm elég gáz! :(
nem csak az ütéstől lilul,hanem az eröltetéstől is.Pl.felemelem a gyereket és tisztába teszem.ez már elég ahhoz,h lila legyen :roll:

A varratszedéstől is parázok nagyon.Mi van ha két hét alatt belenőttek???? :?

Vera
Na hát eljött a rohangálás ideje! :wink:
Futhatsz majd utána! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy ilyen ritkán jövök,de nem volt egy hétig net és Áron sem egyszerű!
Idegrendszerem mint olyan asszem megszűnt!
foga áttörte az ínyét és eddig sem volt egy mintababa de ezt az ordítást már szinte lehetetlen kibírni!
Dentinoxal kenegetem,ma szerintem veszek viburcol kúpot!
Van valakinek tapasztalata vagy más ötlete???????????

Köszi

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok, eltüntem, bocsika.... köszönöm a hiányolást!

Először is:

Szerintem még Rönének sem gratuláltam... :roll:
Szóval nagy gratula a csöppséghez!!!! :D

Panni!
Nagyon ügyi fiad van! Szép teljesitmény, az tuti! :wink:
Olika cuki baba, mint mindig! :D

Vera!
Márkot még senki nem csapta le a lányom kezéről ugye?? :lol: :lol:
Hihetetlenül birom a buksiját! :wink:

Kimma!
Nagyon szépek vagytok! Emci pedig nagyon szép babus! :D

Alziza!
Sajnálom a könyököd és remélem, mihamarabb rendbe jön. Elhiszem, hogy nehéz vigyázni rá Zalcsi mellett.... :?

Annus!
Csinos vagy és kész... nincs apelláta!!!! :wink:

Ibm!
Én is dentinoxal kenem, bár mi egész türhetően viseltük a fogzást eddig. Nekünk azt mondta a dokibá, hogy lehet adni Nurofen szirupot is fájdalomcsillapitónak néha, ha már nagyon szenved....


Tegnap megvolt a keresztelő. Csodaszép idő volt, fantasztikus hangulat és Zoli is túlélte a templomot. :lol: Büszke voltam rá, hogy ő, aki még csak a közelébe sem megy, ott volt, végigcsinálta! Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jól sikerült.
Zsófi nézelődött nagy szemekkel, majd elpilledt Keresztapu vállán. A szenteltvizre ébredt.... :lol: szegény... nem igazán tetszett neki a "locsolkodás", de hamar megnyugodott, ahogy visszakerült Keresztapuhoz. :) Itthon nagyot buliztunk, 15-en voltunk.
Hoztam képeket..... sok lesz....


Indulás előtt a csajszi: Kép

Barátnőmmel... mi csajok... Kép

A szenteltvizes jelenet: Kép

Keresztapuval: Kép

Szerelmeimmel: Kép

Anyukámmal és Apukámmal a három uncsi: Kép

Dédivel és Anyósommal: Kép

PuflákpofiZsófimuki: Kép

Keresztanyuval:
Kép

+ egy bónusz Zsófi... Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Pumpi!
Még nem csapta le senki a kezéről...Zsófi olyan édes, kis husi!
Nálunk viszont kezdenek eltűnni a hurka gyurkák, sokszor úgy kell beleerőltetnem a manóba pár falatot, a legújabb neki az, hogy kiköpi (általában szembe szokott köpni), remélem előbb-utóbb le fog róla szokni.

Ibm!
Nálunk a Viburcol kúp használt, de a manó annyira utálta a kúpozást, h. a végén már amikor levettem a pelust már akkor is üvöltött. Próbáld ki a Chamomilla CH 15-öt, egy időben ez is jó volt nekünk. Átérzem a fogzás miatt az éjszakáitokat, nálunk is ez megy most: az első foga kijött, most a második jön mellette, éjszaka így legalább 10-szer felkelt.

Alziza!
Remélem nem nőtt bele, könyöködhöz meg jobbulást kívánok.
A rohangálás ideje tényleg eljött, bár azt mondják addig örüljek, amíg csak mászik és nem megy/fut.
Most akarunk a konyharészre (amerikai konyhás nappalink van) venni padlószőnyeget a járólapra, mert az a parám, ha ott elesik a gyerek akkor a feje is betörik, ráadásul hideg is (első emeleten lakunk).
Tudom, h. nem kéne ennyire féleteni a gyerkőcöt, de annyira félek, h. hátraesik, megüti a fejét (szombaton az apja az utolsó pillanatban kapta el, mert fel akart állni a térdelésből).

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok

Vera
Kenguru Gold-ban lehet venni olyan zoknit aminek az egész talpa szilikon.Egyben véd a hideg ellen és nem csúszik.Én nagyon szerettem. Kép

Nem tudom mennyire látod a talpát?

A követ én sem szeretem.Tavaly mikor anyuéknál laktunk egy ideig Zalán hanyatt esett az étkezőben ahol kő van!Azt hittem betört a feje szegénynek.
Nálunk pont ezért (az esés és hideg miatt) van mindenhol parketta.A konyhában is!

Pumpóka
nagyon jók a képrk!
Zsófi édes pufók!! :lol:

Ibm
Fogzásra inkább a homeopátiás cucc amit Vera is mond,v Panadol ha nagyon fáj.A kúppal tényleg az a baj,h nem kellemes neki és a végén már fél a pelenkázástól.
Én sosem voltam a kúp híve!
Egyetlen egyszer adtam Zalánnak,hetekig tartott míg nem húzta a fenekét ha tisztába tettem :(
Vendég
 


Hali!

Alziza!

Köszi a tanácsot :wink: persze h érdekel egy tapasztalt anyuka véleménye!!!
Amúgy már maguk az ismerős tanárok is kezdenek lebeszélni mert csak heti 2 tesi órával van több mint a simában...és sportra amúgy is tudom hordani(most is jár)a sima mellett is.Amúgy is atletizálni fog valszeg(abban tehetséges)és a főmufti atletikai edző a szomszédunk :wink:

Ibm!

Mi is megszenvedtük a fogacskákat...Olikának 2 nap különbséggel jött ki alul a két kis fogacskája...én is Chamomilla 30ch-t adtam neki és ha nagyon gáz volt akkor Nurofent.Én se vok a kúpok híve :?

Pumpi!

Jók a képek!! :wink:

Én uram se az a templombajáró típus,szal megértelek h örülsz h túl vagytok és jól sikerült!! :wink:

Vera!

Most a ROSSMANN-ban van akcióban direkt ilyen zokni amit az Alziza is rakott fel(teli talpú csúszásgátlós)és 3 db 1000ft.Én vettem,sztem nagyon jó és megéri.

Csak h dicsekedjem...tudom elfogult vok, de olyan szépek!! :oops: :wink: :oops: :wink:


Kép

Kép

Kép

Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Na itten!!

Azt hiszem állítani kell a vonalzómon!12 hetes 2 napos a baba.Izgett-mozgott.Törökülésben ücsörgött,kezeit folyton a feje elé tette.Mindig elbújt...Tuti dierkt csinálta a kis huncut!így a nemét nem tudtuk meg.Alig tudtam követni olyanokat csinált :lol: Többször is próbáltuk kikergetni a méhlepény mögül de nagyon jól érezte ott magát :lol: 5.81 cm és az NT 0.14cm.Vérvételnek csak jövőhéten lesz eredménye...gondolom az ünnepek miatt!Megnéztük 4Dvel is és kaptunk róla dvdt meg egy képet,többet nem kértünk mert annyira izgett mozgott,majd a dvdrő megpróbálok lementeni még.Meg öcsém lerövidíti és feltezsem vhova.
Amúgy a végén 16 ezret fizettünk nem 9et.Valószínű az uh költségeit felszámolta akkor...de mondjuk ezt mondhatták volna,na mindegy.Lehet h csak nekünk nem egyértelmű.De a lényeg h mégse 29 ezer...


Amúgy szörnyen fáj a fejem...bizti jön a hideg :roll:
Kép

annus11
 
 


Panny: elfogult vagy?! Én meg azt mondom, reális. Gyönyörűségesek ezek a kölykök! Muszáj lesz egy kislányt is összehoznunk apával, hogy az egyiket kifogjuk magunknak :wink:

Annus, de jó, hogy már ilyen korán is csinálnak 4D-t. Örülök, hogy minden rendben van veletek. És hogy szalad az idő! :shock:

Mi is jól vagyunk, csak tegnap már nem volt erőm írni. Elvoltunk dokinál, meg van velünk elégedve, szépen növögetünk, azt mondta gyönyörű nagy gyerek lesz :lol: De ilyet szeret hallani egy anyuka :lol: 9 cm-es a buksija, ami a gép szerint a 37 hetes méretnek felel meg, szóval nem kell aggódnunk, hogy nem fejlődik csodásan :wink:

A méhszájam 3100as (éreztem is hétvégén, hogy szurkál a hüvelyem), de erre is azt mondta, hogy ebben a terhességi korban ezen nem kell aggódni, mert már kvázi bármikor jön a bébi, minden rendben lesz vele. Méretek alapján meg főleg. Persze azért még ráérünk nagyon és nem is sietünk. Egyenlőre. :wink: Én szeretnék még 3 hetet kihúzni, de aztán már jöhetne :lol: Ennyit a türelemről.. :roll:

Jövő héten vérvételre kell mennem, aztán 10-én vissza a dokihoz.

Egyébként még jól érzem magam, csak ülni nehéz, mert nagyon teli van az én "pici" fiammal a pocakom és így nagyon nyomja a gyomromat vagy éppen a hólyagomat :lol: Úgyhogy inkább fekszek, vagy jövök-megyek. De azért estére már piszkosul elfáradok, úgyhogy el is határoztam, hogy igyekszem magam nem kifárasztani, hogy majd a nagy napon legyen elég erőm. Inkább elmegyek sétálni. :lol:

Na ez mai pocakfotó. Ezen is jól látszik, hogy az én "kis" pocakmacim nem is olyan kicsike. Ja és 6 kiló plusznál tartok ilyen méretek mellett...és ahova teszem a kezem, ott gyerek van :wink:
Úgyhogy összességében meg vagyok magunkkal elégedve :lol:

Kép

Kép
wruska
 
 


Sziasztok

Panny
Tényleg szépek! :wink: :lol:

Annus
Nagyon jó a kép?
Hol voltál Te UH-n,h ennyit kellett fizetni? :shock:

Wruska
Ez aztán tényleg jó nagy pocak!
De azért csini vagy nagyon! :lol: :lol:

Varratszedés:
Megvolt!
A könyökömön nem éreztem egyáltalán.A derekamon igen!
De most,h azért ne legyen egyszerű a dolog,kimarta a bőrömet a fertőtlenítő. :shock: Ahol már ugye kikezdte a bőrömet a ragasztó ott piros hólyagok lettek!Király!!! :evil:
Igazából nem vagyok meglepve,mert eddig még egy műtét után sem gyógyultak rendben a sebeim. :roll:

Szövettan még mindíg nincs! :( Végül is hova ez a rohanás?
Vendég
 


Sziasztok!

Panny!
Ha te elfogult vagy akkor én is, gyönyörű a 3 manó így együtt!

Wruska!
Szép pocak!
A 6 kg-hoz gratula, van egy jó hírem: ennél töb fog lemenni szülés után, ráadásul ha az ember szoptat akkor mégtöbb, de ezidőben ne is gondolj a fogyóra...

Alziza!
Szerintem szövettanról akkor értesítenek csak ha gond van, jó, hogy túlvagy az egész varratszedésen, nem lesz semmi baj...


Annus!
A 16 az tényleg sok volt, kérünk még majd képet!

Hadd rakrak fel énis pár újat:

CSak egy percre hagytam magára (amíg pisiltem):
Kép

Kép

Nem adom a zsemlémet!
Kép

Alul talán látszik az első fogacskánk (mára már a második is kibújta).

Kép

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Ja nem csak uhn voltam,hanem a kombinált vérvételen is!És azt nem fizeti a tb...Erre jött rá az uh ára(kaptunk dvdt meg képet,megnézett 4Dvel stb)Az uht ugye ingyen is megcsinálhattam volna,mert azt fizeti a tb!Csak nem akartam 2 felé menni.Amúgy a Péterfyben voltunk!

Márk tündéri továbbra is!!!

annus11
 
 


Sziasztok lányok,

Panny, nálunk ha minden igaz kislány lesz szóval párválasztásnál gondoljatok majd ránk, mert hát tényleg tündérik a pasik.

Wruska,
Szép poci. Az enyém még nem tart itt. De majd teszek fel képeket.
És gartula a kilókhoz, én 8-nál tartok eddig.

Vera,
Márk is nagyon tündéri.

Annus,
Nagyon jó a kép, és hát hogy szalad az idő.

Én jól vagyok, készül a babaszoba, szerintem hétvégén kész lesz. Majd rakok fel képeket. Nagy takarítást csinálok. De próbálom nem túlzásba vinni. Remélem hétvégén végzek.
Én majd hétfőn megyek dokihoz,. Ja és most pénteken megyünk szülőszoba látogatóba. Kíváncsi vagyok, páromnak , hogy tetszik majd.

Legyetek jók!

Kép
eperke25
 
 


De jo kepek!!! Amikor Pumpi Zsofijat nezem vagy Kimma Emci babajat akkor inkabb kislanyt szeretnek, amikor Panny harom testoret vagy Markot akkor pedig inkabb kispasit! :lol: :lol: :lol:

Panny - mindharom fiu nagyon jokepu, de mar latom elore, hogy ketteske mosolyaert verekedni fognak a csajok. :wink:

Annus - nagyon ari pici babad van. Kis szegyenlos. :wink:

Wruska - huha tenyleg szep nagy pocid van, de csini vagy. :wink:

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 


Sziasztok lányok.
Panny: nagyon édesek a fiúk, hát ennyi pasi között....igazán férfiuralom van nálatok :lol: hamarosan már a csajokat hajtják majd és nem hiszem hogy problémájuk lesz ezen a téren, látom már akadnak jelentkezők :lol:
Wruska: szép a pocid, szépen növöget, csak így tovább.
Vera: hát a Te kis pasid sem semmi. A pakolós képről a reklám jut eszembe, amikor az apuka felöltözteti a kislányt és csöng a telefon. Amikor visszaér, hasonló körülmények között találja a kislányt :lol:
Annus: itt is gratula, vigyázz magatokra és növezd a pocid.

KépKép
csige-bige
 
 


Hali!

Panni!
Nagyon szépek ezek a pasikölkecek!!!! :wink: Csajszik, rettegjetek!!!!!! :D

Vera!
Hát én olyan jót kacagtam Márk első képén, ahogy beleépitette a lábáit a habtapiba.... :lol: :lol: :lol: Csudapofa! :)

Wruska!
Szép nagy poci na... :) Nekem fele ekkora nem volt.... De nagyon-nagyon csini vagy és örülök, hogy a bébibabó is jól van!!! Már lassan érted is izgulhatunk!!! :wink:

Annus!
Nagyon ari a picike! :wink: De rég volt, amikor Zsófi is ilyen kis pocilakó-kezdemény volt.... :) .... nosztalgia.... bár én még mindig nem kivánom vissza a terhességet. :)
Boldog vagyok, hogy itt van és csodaszép.... de mondjuk, nekem már van pár mukim....

Eperke!
Örülök, hogy minden ok. :)
Vendég
 


Wruska!

Szép poci!!!És a 6 kilót is irigylem!Amúgy még nem híztam,de most kezd visszatérni az étvágyam...remélem szépne lassan,és nem egyik napról a másikra kezdek el majd zabálni.Azért örülnék ha 10 kilónál több nem jönne rám! :roll: :wink:

Vera!
Tudnál nekem pár infóval szolgálni?Gimesnél a 12.hét után hogy mennek a dolgok?Ő csinál ott hasi uht?Illetve milyen sűrűn kell majd mennem?Havonta?Köszi előre is!

annus11
 
 


Annus!

Gimeshez jársz a SOTE 2-re?
SZerintem jó orvos, bár tény nem egy mézes-mázos, de mindig korrektül válaszol ha kérdezel. A SOTE-n az UH-ot mindig az épp ügyeletes doki csinálja, de mindegyik jó ebben (épp azért találták ki ezt a rendszert, h. ne legyen kivételezés, ha valakinek saját orvosa van). Az UHU előtt mindig időpontot kell kérni, bár csúszás az szokott lenni, így várni kell, de van úgy, hogy szerencséje van az embernek.
Nekem Ő az UH-ot csak a magánrendelőjében csinálta, a kórházban mindig máshoz kerültem.
Az elején havonta jártam hozzá (nagyon sokszor a kórházba hívott be nem a magánba), a végén úgy hetente beugrottam a CTG-kel .
Amikor az utolsó héten be kellett feküdnöm egy hétre a patológiára nagyon sokat számított, h. Ő volt ott a főorvos.
Orvosilag én abszolút megbíztam benne végig, a császárnál a vágást nagyon szépen csinálta.
A köv. babánál is hozzá szeretnék járni.
Ha van még kérdésed szívesen válaszolok, akár priviben is.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera!

Köszi szépen!
Én eddig csak a magánrendelésén voltam,ott hüvelyi uht csinált.3szor voltam nála eddig.Legközelebb 2 hét múlva megyek,szintén a magánrendelésre.Aztán majd mondja h mikor kell a kórházba(laborba ugye oda jártam eddig is).Tehát a magánba továbbra is csinál majd uht,ugye?Csak h mire készüljek,látom e magint a babát :lol:
Nekem mondjuk nincs bajom a stílusával.Vhogy nincs is rá szükségem h 1 órán át jópofizzon :wink: Szóval szerintem jófej!
Ha lesz még kérdésem akkor szólok,egyenlőre más nem jut eszembe :wink:

annus11
 
 


Csige-bige!

Annyira szorítok érted!!
Mikor tesztelsz?Mert akkor tuti benézek!!

Köszönjük a srácaim nevében a dícsérteket :oops: .....tényleg jól sikerültek na...nem is tudom néha h lehetnek ilyen szépek :wink: :wink:

Annus!

Klassz képek és szupi h minden OK !!!

Wruska!

Nagyon csini mami vagy!!CSak 6 kg??Basszus de írígyellek....

Alziza!

Gyógyulást továbbra is!!!

Eperke!

Na muti azt a babszobát!!!Csak óvaítosan azzal a takarítással!!

Hajni!

Te is már túl a felén... :wink:

Vera!

Az első kép csúcs :lol: ...néha az enyimet is így találom... :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


ziasztok!ű

Hát pénteken a kórházban kötöttünk ki:(

Az a helyzet h Olikának Obstruktív Bronchitise van..magyarul asztmás hörgőszűkület...ezért nem múlt neki ez a nyavalya már vagy másfél hónapja...orrfolyás ezerrel és ugató szerű köhögés és fuldoklás...kicsit a Kruppra hajaz sajna..vagyis bármikor áteshet abba.Szal kapunk majd olyan befúvókát amin a gyógyszert kell adagolni porlasztva a torkába ha épp megint nagy a baj,meg szteroidos kúpot is..Szedni kell hörgőtágítót és párásítani ezerrel a szobájában éjjel-nappal.Fűteni egyátalán nem szabad éjjel neki.
Az a gáz h a dokink nem vette észre más másfél hónapja..pedig azóta produkálja a tüneteket és én vittem hetente meghallgatattni a tüdejét...szal végül az ügyeletben derült ki mert már nagyon fulladt és köhögött.

A sors fintora h a tesóm kisfiának is pont ez van...valszeg ez öröklődött valamelyik közös őstől...leglább a nővérem már ismerte ezt az egészet és sokat segít tanácsokkal.Hétfőn mennünk kell a Beteshdába a Pulmonológiára kivizsgálásra és h felírják azt a porlasztót kütyüt meg inhaláló gépet.
A jó hír h valakinek soha többet nem jön elő(persze ennek kicsi az esélye),és h kinőhető.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!

Reméljük Oli hamar kinövi és kigyógyul belőle véglegesen.
Az orvoshoz no comment.... :x

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Hu Panny :( Szegeny Olika! meg jo, hogy a tesodnak mar van tapasztalata es tud segiteni. Remelem hamar jobban lesz a mano.

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 


Sziasztok lányok.
Sajnálom Panny Olikát, remélem mihamarabb rendbejön és jabulást nektek.
Én teszteltem szombat reggel és lett egy pozitív tesztem reggeli vizeletből és egy extra halvány nem reggeliből, viszont ma csináltam kettőt reggeli vizeletből és azok negatívok lettek. Szedem az utrót, de lehet hogy csak a teszttel volt a gond és nincs baba. Most várok és holnap reggel és szerdán reggel akarok tesztet csinálni még. Lehet hogy korai volt még a tesztelés, mert ma vagyok a 29. napon és nekem 34+35 napos szokott lenni a ciklusom, tehát lehet hogy később volt pém. Próbálok türelmes lenni, de elég nehéz. Olyan boldog voltam az első teszt láttán, de most teljesen értetlen vagyok. A teszteket feltettem a fogamzás/a clostibegyt topicba. A gyógyszertárban azt mondta a nő, hogy nem igazán szokott a teszt tévesen pozitív eredményt mutatni. Hát lehet hogy én vagyok a kivétel :roll:

KépKép
csige-bige
 
 


Most csak Panninak....

Olikának gyors javulást, először is!

Meg akartam irni neked, hogy Attila fiam kinőtte!!! :wink:
Neki is egy hosszú lázas, orrfolyásos, köhögős betegség végén fedezték fel, csak nekünk olyan jó dokink van, hogy észrevette ezt és mondta, fül-orr-gégészet! Persze anyumékhoz mentünk a Heim Pálba. Megnézték, ugyanez, mint nektek!!! Kapott fújókát (két félét is), vennünk kellett inhalátort, amibe ampullás sóoldatot kellett tenni a vizbe és azzal inhalálni, és párologtatni a szobában.
Elmondták, hogy jobban kell rá figyelni, amikor virusok vannak szana-széjjel a közösségben, mert sokkal hamarabb elkaphatja.
Tavaly voltunk dokinál, kinőtte!!!! :wink:
Úgyhogy nektek is van esélyetek rá, hogy kinövi!!!!!! Tudom!!! És egyébként nem olyan szörnyü, mint ahogy hangzik.... persze, énis megijedtem, de nagyon, mikor mondták... aztán belejöttünk és együtt éltünk vele....

Vigyázz Olira!!!! Gondolok rátok! :wink:
Vendég
 


Panny, sajnálom, de én is bízok benne, hogy kinövi és az tényleg jó, hogy tesód tud segíteni.

Csige-bige: drukkolunk! Majd jelentkezz, hogy mi van.

Kép
wruska
 
 


Pumpi!

Köszi h leírtad,így látom h van esély kinőni!!!

Igen,elég szraul hangzik de ez van és ezzel kell együtt élni és megoldani!!De nem olyan vészes...jó h végre kiderült és tudjuk kezelni a kicsikémet!!

Csige-bige!

Nagyon szorítok!!!!++++++

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszönöm a drukkot, de a ma reggeli tesztem is negatív lett. Beszéltem a dokival és azt mondta, hogy menjek ma el hozzá és megnézi uh-val. Szóval este megyek hozzá, de érzem, hogy valahogy nincs baba, de menzi sincs. Így megbeszélem majd vele, hogy a következő hónapban kövesse a ciklusomat uh-val.
Panny: másfél éve kiderült hogy a hugimnak poratka allergiája van. Nagyon elkeseredett a család, de megtanultunk vele együttélni és mára már tünetmentes. Igaz hogy gyógyszert kell szednie, de megtanultuk nagyon szépen kezelni. A hugi már 23 éves, ő már nem növi ki, viszont Olika még nagyon pindúr, ő még simán kinőheti. Egyébként huginak semmi baja nem volt addig, amég ki nem vették a manduláját. Ahogy kivették tavasszal, ősszel már jelentkezett is nála az asztmás roham. Ennyit jelent a mandula. Nálunk a család megtanultam, hogy nem kapkodunk ki mandulát, mert hasznos dolog, csak akkor már már tényleg ki kell venni.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige!

Azért valamiért mégis poz lett az az első teszt!!Megnéztem a másik topicban..és egyértelmű poz volt.
Még azért ne add fel még gondolatban se!!

Viszont ne túl sokat remélj a dokitól...ha babás vagy -ha nem...nem fog szinte semmit látni.Még nagyon korai a dolog.Esetleg megvasragodott méhnyálkahártyát lát majd ha babás vagy,de ez sem törvényszerű és nem mindig látják a dokik sem ilyen korai stádiumba.Sztem ha nem jön meg akkor 1 hét múlva többet látna a doki,2 hét múlva meg már tuti.

Köszi a bíztatást,én is így fogom fel h együtt fogunk élni ezzel a fránya nyavalyával..ez van.
Egyre több emberrel beszélek akinek a fia szintén ebben a betegségben volt(amúgy általában fiúknál jelentkezik)és kinőtték a srácok,szal én is ebben bízom.

Igazad van a mandula ügyben..nekem muszáj volt kivetetni 20 éves koromban mert már a szívemre húzódott annyira gáz állapotban volt,és azóta könnyebben leszek beteg és iszonyatos módon fáj oylankor a torkom(ahogy előtte sosem)
Szal én se fogom a srácaimnak szorgalmazni a kivetetést csak ha nagyon indolokolt.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Egy kis "fotósorozat". Olika éppen a hasfalamon keresztül kívánkozik ki a szabad levegőre :lol: Nem tudom, mennyire látszik :oops:

Kép

Kép

Kép
wruska
 
 


Sziasztok

Panny
Zalánnak 4 hónaposan volt egy asztmás rohama.
Nagyon furán vette a levegőt és köhögött.Hívtam a dokit aki azonnal jött.
meghallgatta és azonnal fújta a szájába az asztma sprayt és hörgőtágító injekciót kapott.
Nekem figyelni kellett egész nap,h sípol e.Egész nap kint sétáltam vele mert ott jobban lett (még jó,h tél volt)
Délután nézte újra a doki és mondta,h hagy kúpot és kellene párásító éjszakára és ne fűtsünk nagyon.Rohantunk párásítót venni és ment egész éjjel.(tök hideg volt tőle)
Ha pedig gáz lenne azonnal irány a paplanba csavart gyerekkel a kert és utána kórház.

Mondta,h ez bármikor előjöhet egy nagyobb megfázásnál!
Nem akarom elkiabálni de azóta sem jött elő.Remélem nem is fog!
Igaz megfázva sem volt olyan nagyon azóta :)
Ilyenkor már nyomom bele a C-vitamint,multivitamint.Ha kicsit is látom,h náthás akkor Sinupret + C-vitamin nagy dózisban + Calcimusc.És ő még mindíg tápszert iszik ill Junior gyerekitalt (milupa) ami immunerősítős.Ezek úgylátszik használnak :lol:

Vera
Márk nagyon jó fej :lol: :lol:
Itt nem úgy van a szövettan mint a nőgyógyászati szűrésen.Itt mindenképp megjön az eredmény.Holnap kell telefonálnom,h mi van?

Wruska
Ha jól látom Ektorp kanapéd van?
Nekem is ! :lol:
Jók a képek!


Tegnap voltunk a Medveparkban.
Zalánnak nagyon tetszett,főleg az,h mézzel etethette :lol:
Kép
Vendég
 


Hát ahogy itt olvasom az asztmát,én erre előre felkészülök!Szerintem a védőnővel tudatom a legelején h a férjemnek volt asztmája...ja és nem jöttek rá h az,és totál félrekezelték...azt hitték a szive :evil: Nekem is van kis allergiám,állítólag így 75 % az esélye h örökli....tudom h erre nehéz készülni,de legalább tudni akarom h mire számítsak,mit csináljak stb.Szerintem ha időben felismerik még lehet kezelni és ki is nőheti a gyerkőc!

annus11
 
 


Panny: tegnap megjártam a dokit, de nem látott babát, sem semmi mást. Azt mondta hogy egy menzesz előtti állapotnak néz ki amit lát. Természetesen mondta, hogy ha nagyon korai a terhesség, akkor ő sem látja még. Viszont megállapította, hogy menzinek még jele sincs egyenlőre, semmi maszatolás. Most várok, hogy megjőjjön, ha nem jön meg, akkor pedig egy hét mulva ismét csinálok tesztet. Megbeszéltem vele, hogy a következő ciklust uh-val fogjuk követni és így legalább kiderül, hogy van e peteérésem és hogy mikor. Viszont így többszőr kell majd ugye hozzá menni, ami biztos nem lesz olcsó mulatság. Abban állapodtunk meg, hogy a 10. napon megyek hozzá és akkor kezdjük a megfigyelést. Így legalább kiderül, hogy mikor van pém, mert azt tudom, hogy jóval később mint ahogyan kellene. Ja, és türelemre és nyugalomra intett a doki. Tudom hogy igaza van, de már eltelt egy év és úgy tűnik még mindig ott tartunk, hogy: Van e pém???!!! Most megpróbálok megnyugodni.
A hétvégén elkezdtem az utrót szedni, de most abbahagytam. Azt el is felejtettem megkérdezni tőle, hogy abbahagyjam e vagy ne?!

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok,

Panny,
Nekem is gyerekkori asztmám volt, amit az allergia okozott, de kinőttem. Bár kellett gyógyszer és injekció, de kinőttem. Nálunk ráadásul a párom is beteg volt, szóval a gyerekünknek 60%-a van hogy örökölje ezt a problémát.

Tegnap voltam dokinal, jól vagyunk, zárt méhszáj, álló burok, majd 3 hét múlva akar megvizsgálni csak. Jövő héttől hetente NST vizsgálat.

Amúgy elég szarul vagyok. Úgy fáj a jobb oldali lapockám alatt. Minden levegő vételnél mintha kést szurkálnának bele. Mondtam tegnap dokinak, adott egy gyógytornász telefonszámát. El is mentem gyorsan hozzá, megmozgatta a csigolyáimat, bordáimat. Akkor jó volt, de 1 óra múlva ugyanúgy fájt.
Ma rosszabb a helyzet. Mar a jobb alkarom is fáj. Majd meg halok, sírás kerülget. Sajnos itt vidéken nincs gyógytornász, aki kismamákkal foglalkozna. Szóval próbálom magamnak tornásztatni. de fáj. Nincs valami ötleteket mit lehetne csinálni? Ha pihentetem akkor sem javul, csak nagyon picit.
Vagy lehet a gyerkőc valami ideget nyom?

Köszi segítséget.

Kép
eperke25
 
 


Sziasztok

Csige-bige

Hát nagyon kíváncsi vagyok,h mi lesz.
Peteérés megfigyelés:ha emlékszel nekem ezzel volt gondom.
Ha már úgyis leköveti a dokid a köv hónapot akkor miért nem nézi vérvétellel is a progiszintedet?
Azért abból jóval többmindenre fény derülne.

Ha jól emlékszem a SOTE II-re jársz te is nem?
Ott pedig minden adott lenne ehhez.Akkor?
Vendég
 


Hát egyenlőre örülök az uh-nak Alziza. Ma reggel elkezdtem maszatolni, remélem normálisan beindul a menzim. Ha igen, akkor a 10. napon megyek majd hozzá uh-ra és akkor kiderül hogy egyáltalán van e pém. Akkor majd mondom neki, hogy a pé után csináljuk egy vérvételt, hogy mi a helyzet a hormonokkal. Bár gyanítom, hogy gond van velük, mert most igen csak pattanásos lettem menzi előtt és van köztük egy-két gyilkos pattanás, ami szerintem ennek a jele.

KépKép
csige-bige
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?