Új privát üzeneted érkezett!

Nekem még a 17. héten mondta az orvos hogy nospa és algopyrin mehet, persze nem sűrűn csak egyszer, egyszer... ha már nagy rossz.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: szerinted az algopirin a hátfájásra?már nembirom :cry:

000kata
 
 


Sztem mehet de először csak féllel próbálkozz.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

 
 

Nekem meg elég erős pocifájásom van, főleg ha jobb oldalamra fekszem. Szerintetek elkezdjem szedni a vérnyomás csökkentőt, hátha segít a görcsökön?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Azt a mindenit :shock: :( látom mindannyian oda vagyunk :shock:

Ugy látszik ez a hideg front mindannyiunkat megvisel
:(

Nekem is a pocim fájogat,de most hogy meleg vizzel tusoltam a pocim,jobb lett 8)
Viszont a hátam nekem is szét akar szakadni és már nem jó sehogyse :(
huuuuu, és lessz ez még rosszabb is :shock:

Aida
A vérnyomáscsökkentő nem hat pocifájásra :shock: az a vérnyomásodra hat :wink:
Inkább magnéziumot vegyél be rá

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


bevettem remélem használ mert már megbolondulok :cry:
a pocim is begörcsöl amig fekszem jo de ha járkálok akkor már feszül :cry: Remélem ti is jobban lesztek

000kata
 
 


Begörcsöl? :shock:

Nem olyan görcsök ezek,mint eddig is voltak? Miben más?
Rendszertelenül jönnek? Hogyan?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Magnéziumon már túl vagyok..
A vérnyomás csökkentőt meg nem véletlen írta fel az orvos, de nem a vérnyomásomra. :) Ld. "Nifedipin nagy dózisban gátolja a tolófájásokat, ezért fenyegető koraszüléseknél is sikerrel alkalmazták a méh korai kontrakcióinak megállításában." A nifedipin a hatóanyaga. Asztmagyógyszer meg asztmára való mégis adják infúzóban azt is méhgörcsre. :D
Most elkezdtem mérgeteni, milyen időközönként és meddig fájogat a pocim. Egy fájás 20 mp-es és kb. 4-6 percenként. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ancsa: ha fekszek semmi sincs de ha felálok és megyek kemény lesz a pocim és befeszül.

000kata
 
 


nem rendszeresek

000kata
 
 


Aida
Mik nincsenek :shock: a fene se tudja már követni azt a sok gyógyszert,ami létezik :wink:
De ha arra adták, akkor biztosan jó a görcsökre :roll:

20 mp kb 4-6 percenként :shock: hűha, az már nagyon nem jó :oops:
Még nekem se jönnek 4-6 percenként :shock:

000Kata
Az jó hogy nem rendszeresek :D
Az viszont azt jelenti,hogy fekvés szigoruan és semmi más :roll:
Biztosan érzi a te pocid is a frontot :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: fekszek is ,te is pihizz.Nem hat az algo a hátamra :cry:

000kata
 
 


Ancsa, nekem ilyen rendszerességgel már voltak hasonlók 17. héten meg 23. héten meg 26. héten, csak most az a kül. hogy egész erősek. De most átfordultam a bal oldalamra, így jobb.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sajnálom Kata hogy nem hat a gyógyszer..:( Próbálj meg aludni.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Senki sincs jól :cry: na megyek pihizni,remélem mindenki jobban lesz.Pihizzetek

000kata
 
 


Fura ahogy felülök, elmúlnak ezek a fájdalmak. Ha lefekszem.. hú akkor rögtön jövögetnek.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Nem jutok el a dokihoz lányok :cry: :cry: :cry:
Párom most nyögte be,hogy nem ér haza :shock: :(
Busszal meg hiába indulok el, 2 óra az ut,már nem érek oda,mert ilyen szar a buszközlekedés :(
Nagyon berágtam rá :twisted:

Már csak hajnali 1-kor tudna fogadni a doki,de akkor meg már nincs busz hazafelé :cry:
Mégsem tölthetem az éjszakát a buszmegállóba
:cry:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Jaj, Ancsa.. Ez nem jó hír! Jövőhét hétfőn nem tudsz hozzá elmenni?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Nem :cry:
Olyan fullra van betáblázva a doki,hogy az hihetetlen :shock: :cry:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Na de biztos szorít neked helyet..!? Engem múltkor amikor sürgős volt, rendelési idő előttre hívott oda. 9kor kezdi és mondta hogy menjek oda 3/4 9-re.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida
Mindenki időpontra megy, nem tolakodhatok be más elé :?
Persze,rendelés végén fogadna,de az hajnali 1-kor van :shock:
És hogy jövök haza? Nincs buszom hazafelé akkor már :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Még van 25 perc,ha addig hazaérne,akkor éppen beesnék időre,de nem fog hazaérni :?
Meg kocsi is páromnál csak a munkaidejében van, másképp nem,mert ugye nekünk nincs autónk.

Ha szólt volna időben,akkor most nem lenne semmi gond ,mert elmentem volna busszal.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: sajnálom ne idegeskedj :cry:

000kata
 
 


Hát Ancsa ez gáz.. Oké hogy mindenki időpontra megy, de ne felejtsd el hogy 36. hétben lévő 2111-es értékű kismami vagy és hát sztem ez elég ok hogy rendelés előtt menj oda. Azzal senkit nem hátráltatsz..

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida a rendelést 17-kor kezdi meg :?
Vagyis kezdte meg :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ha minden igaz,sikerül mégis eljutnom, valahogy beszorít a doki,de közben telefonáltak neki,hogy egyik kismamijának elfolyt a magzatvize,ugyhogy vagy odaérünk max 19:15-re ,vagy nem jutunk be hozzá mert muszály mennie :?
Amit persze megértek :D szülés van,mennie kell,nincs mese :lol:

Drukkoljatok lécci,hogy hazaérjen időbe és mi is átjussunk.

Megyek le a ház elé, ott várom meg,azzal is időt nyerünk,ha nem kell neki feljönni a lakásba 8)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa úgy értettem hogy hétfőn menj rendelés előtt.. Csak el kell jutnod hozzá.

Nekem meg, mióta felkeltem az ágyból abba maradtak a fájások. Lehet Noli csúszik rossz helyre ilyenkor és azért érzem ezeket a nyilalós izéket? Amikor meg felállok arrébb csúszik.. Ki tudja.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida,meg a többi fájós......NOSPÁT BE NE VEGYETEK!!!!
Annyi orvos mondta már nekem hogy az nem jó a méhizomzatra, mert a méh is simaizom és a NOSPA csak felpuhítja a méhszájat és jobban megnyílhat!Én nem tudom egyes orvosok ezt miért írják ki, ill. mondják. Nem szabad! :twisted:
Csak a magnézium, és a fekvés! Lábakat fel....ilyesmi.
Persze ha neked ülve jobb akkor ülj, de azt is feltett lábbal! Nektek nem írtak ki sevenalettát! Az gyenge nyugtató, és az lazít!
Pesten azt mondták a 2.számú klinikán(méghozzá a főorvos) hogy igyak meg egy konyakot, vagy egy pohár jó minőségű bort :shock:
Azt hittem hülyül, :shock: vissza is kérdeztem, da komolyan mondta!
Az a legjobb lazító az izmoknak! :wink:

Ha meg ilyen sűrű fájás van, lehet kéne szólni a dokinak, nem?
Ne várjátok otthon , hogy mi lesz! Be kell menni a kórházba!
Fogadjatok szót! 8) Én csak ezért úsztam meg, és most itt vagyok, kihordtam végig! :lol:
Nekem semmi bajom, még a frontot se érzem! :shock:

Remélem jobban lesztek, drukkkkkk, puszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Nospára nekem azt mondta az orvos, hogy egyszer egyszer mehet attól nem lesz baj.

Sűrű fájás nálam szinte megszokott, mondom hogy 17-24-26 hetesen is voltak már ilyenek, mindannyiszor orvoshoz mentünk és semmi. Az orvosom azt mondta, ha eddig nem ártottak akkor ezután sem fognak. Arra kell figyelnem ne legyenek túl erősek, akkor irány a kórház.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ancsa, sikerült vmi intézned, merre vagy?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok
Jó reggelt mindenkinek :D

Sikerült tegnap eljutnom a dokihoz, hát mit mondjak jó szórakozott volt :shock: gondolom azért mert sietett el.....
Baba szívhangja jó, még mindíg fejvégű fekvésben van,doki szerint most már bízhatok benne h így is marad és nem fog forgolódni.
A feje nem illeszkedett be,de lennt van a babó.
Méhszájam változatlan :shock: :D Továbbra is bő-bő 1 ujjnyira vagyok nyitva :D aminek nagyon örülök,mármint annak,hogy nem nyílt ki mégjobban az utolsó vizsgálat óta :D

Dokim azt mondta Okt.10-ig egyben maradok a méhszájam szerint,de utána már nem biztos :shock: Azt mondta addig bírjam ki, Okt.11-el már szülhetünk is akár :shock:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


lovaszkata

Neked jó,mert a te dokid,biztosan abban a kórházban van,ahol te szülni fogsz :wink:

De az enyém Pesten van! :shock:
Itt Tatabányán ő csak ügyeletet vállal a kórházban és persze szülést is vezet le,de a lényeg,hogy ritkán van bennt :shock:
Én nem rohangálhatok be a kórházba,mert ő ugysincs ott én meg nem akarok más doki keze alá kerülni :wink:
Szerintem ez az egyik oka annak is, hogy engem nem küldött be a kórházba,mert nem akarja,hogy mások kezeljenek össze-vissza, ő meg ugye ritkán tudna bejönni hozzám.
Így ha nehezen is lehet bejutni hozzá magánrendelésre, én inkább oda megyek hozzá,mintsem a kórházba a sintérek közé :wink:
Én már szültem Tatabányán,ismerem az összes orvost, és tudom h bánnak azzal,aki nem fizet nekik :twisted:
Márpedig nekem bőven elég a saját dokimnak fizetni,másnak nem fogok :wink:
Szívesebben mennék szülni hozzá Pestre,de nem merem bevállalni az utat,mert félek nem érnék be a kórházba időbe :(
Mentőbe meg nem szeretnék szülni, azért nagyobb biztonságban vagyunk egy kórházban.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa, örülök, hogy sikerült eljutni tegnap meg hogy változatlan a méhszáj. ;) Nekem itt van Pesten a dokim, de eddig akárhányszor kórházba mentünk nem ő vizsgált meg... Ilyen ez. Pedig pont ezt akartam elkerülni egy magánorvossal. No mind1.

Egész jó éjszakám volt, nem is tudom hogyan. :) Csak ne csipogott volna reggel 7kor fel a párom. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Jó reggelt lányok!!!

Ancsa: örülök,hogy eltudtál menni az orvoshoz,és hogy minden rendben.Azt nem mondták hogy már mekkora a babód?

Aida: hogy hogy más vizsgál meg?akkor a dokid mit csinál?

L.Kata: köszönjük az infókat és örülök,hogy te jol vagy.

mi jol vagyunk bár fáj a derekam,most már ez mindig igy lesz? :cry:
Esik az eső :cry: Ugy utálom az ilyen időt :cry:

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!!!!

000kata
 
 


Olyankor az orvosom nem dolgozik. :) Ha felhívtam hogy bemegyek a kórházba mert baj van akkor mondja hogy ő most nem dolgozik fr más megvizsgál. Ő csak a rendelési idejében vizsgál. Nem ugrál hozzám minden nyekkenésre.

Derekam nekem is fáj. Örülj neki neked kevesebb időd van mint nekem. :D Ha nekem is most már mindig így lesz..!?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


nektek is sokat mozog a babótok?nekem egyfolytába :lol:

000kata
 
 


Nem,nem csinált UH-át,sietett szülésre,nagyon szórakozott volt :lol:

A derékfájás szerintem nem kell hogy legyen,de mondjuk nekem már a 22 héttől fájdogál a derekam szinte mindíg :?

Inkább a hátfájás ami a végefelé van,mert ugye teljesen begörbül a gerinc és ez bizony megviseli az embert :?
Nekem,akinek amugy is rossz a gerince,még rosszabb ez :?

Na megyek pihizek egy kicsit, aztán májat csinálok krumplival :D imádjuk :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: jó pihit :lol: hm...az fini :lol:

000kata
 
 


No, a decemberi topikosok ihletére, de nem csak nekik készült meglepi kezdetleges verziója:

Weboldal, reklám és banner nélkül, saját domainnel (ugye mit is lehetne várni egy informatikus kismamitól?:D)

http://www.kismami.net

Elég kezdetleges verzió, lehetnek hibák rajta, kérlek ilyen észrevételekkel vagy bármilyen kritikával keresettek meg, hogy javíthassam. Köszi!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ancsa:Hát akkor úgy látszik ilyen eltérőek az UH-s eredmények,mert nekem azt mondta a csajszi,hogy a méretei megfelelnek a korának.És még én mondtam neki,hogy a doki szerint csak 32 hetes vagyok,de az UH-s csaj mondta,hogy a méretek alapján 33 hetes és 3 napos.Meg az egyik oldalon megnéztem a méreteket és az alapján is jók a méretei és 33 hetes.Nem tudom,hogy hogy vannak ezek a számítások.Én amúgy se szeretném,ha nagyon nagy babó lenne.Már az elején megbeszéltem vele,hogy ha lehet 3 kilónál ne legyen több majd ráér ide kint megnőni :D Hisz én 2300grammal születtem :D Párom meg 3 kilóval :D A lényeg,hogy egészséges legyen :D Az tök jó,hogy lehet recept nélkűl kapni :D És,hogy kell kérni csak simán,hogy Betadine kúp?Hát próbálok majd rendszeresen jelentkezni csak mostanában már elég fáradékony vagyok és fárasztó a gép előtt űlni :cry: De azért naponta tuti írni fogok :D Sajnálom a savat :cry: Nekem is szokott lenni.

Kata:Nehari,hogy csak úgy leléptem msn-ről csak anyum hívott,hogy menjünk át hozzájuk.Meg mamival ebédelni kellett.Pihizz sokat!!!

Ma még jelentkezem!!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Kata:Remélem hamarosan lessz áramotok.Este lehet leszek msn-en.

További szép napot kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok!

Tegnap este voltunk a Genesisben 4d-n. A Márti volt benn, nagyon aranyos volt megint. Babával minden rendben van, szépen mutatta a kis pofiját. És csuklott az ultrahang közben, rázkódott a kis hasa, aranyos volt nagyon.
Érdekes, a Márti más adatot mért mint a dokim. BDP:82mm míg a doki egy hete 86mm-t mért. Nem értem, de nem idegesítem magam rajta, valahogy a Mártinak jobban hiszek, jobb az a gép szerintem sokkal.
A másik ami kicsit aggaszt, az a vesém. A Márti a végén megnézte a veséimet, és jól is tette, mert az uh-n jól látszott, hogy a jobb vesémben pang a vizelet. A baba jobb oldalon van, nyomja a vesét, és nem ürül ki belőle minden. Erre nagyon kell figyelnem, mert a pangó vesében elszaporodhatnak a baktériumok, és akut vesemedence gyulladást okozhat.
Sokat kell innom, és nem aludhatok a jobb oldalamon, hogy tehermentesítsük a vesét.
Nagyjából ennyi történt.

Ja a másik, nagyon benáthásodtam. Lázam nincs,de azon kívül minden tünet megvan. Mézes citromos teán kívül nem kúrálom magam mással, nem tudom mit lehet ilyenkor szedni.. coldrex??strepsils???

Este megyünk a Sir Lancelot lovagétterembe a barátokkal, de enni sincs kedvem, de nem mondom le,egy hete ezt vártam.
Vendég
 


Sziasztok!

Most már tök mindegy hogy van e front vagy nincs! Ez a gyerek nem akar jönni! Pedig elkaptam apát reggel, :lol: de semmi! A szex se volt hatásos! :roll:
Tegnap Wc-t takarítottam, meg zuhanykabint....meg se fájdult a hasam! Átestünk a ló tulsó oldalára! :(
Valami más ötlet????

Az én babaám is sokat mocorog, feszeng...nem tudom hogy fér el? :shock:

Hogy vagytok?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja azt elfelejtettem hogy fejvégű fekvésű a baba eléggé lenn van, de nincs beilleszkedve, lepény 0 fokban érett.
Csináltak áramlás vizsgálatot is, minden rendben van, szépen megy a köldökzsinórban a tápanyag.
Vendég
 


Beagle...jobbulást. Strepsils-t, és kamilla teát, citromfű teát próbáld meg, vagy ha szereted a forró tej +méz is jó! :D
Figyeld, hogy mindíg tudj pisilni, ha nem tudsz, azonnal be kell menni a kórházba! :!: Nehogy begörcsölj!
Az ismerősömnek is nyomta a baba az egyik vesét, ő be is görcsölt, mert nem ment be időben!
Vigyázz magadra!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lovaszkata:kicsit irigykedem, mert én sexre nem igazán vagyok képes, még a takarítás is nehézkes. Viszont szülés előtt elkapja a kismamikat a nagy takarítási láz,hátha nálad is kezd ez beindulni.

Aida: megnéztem az oldalt, nagyon jóóóóó. És jó hogy képek is lesznek,na meg összefogva s szüléstörténetek.

Reni: szerintem ne aggódj, nekem is mást mértek. Ja és a baba 2165gramm.

Kata: nekem is sokat mozog a baba, néha olyan mintha sose aludna. DE szerintem ő álmában is rugdal, mert valamikor aludnia is kellene.
Vendég
 


Lovaszkata:
Igen utánaolvastam a neten ennek a vese dolgonak, és eléggé megijesztett amiket írtak. De ha a Márti magától nem nézi,akkor ki se derül, hogy ez van,és akkor nem tudok figyelni rá.... Nem tudom miért nem lehet ezt alapból nézni. Nektek a doki a terhesgondozáson néz ilyet???
Vendég
 


Reni
Nincs semmi gond,csak meglepett hogy szinte ugyanarra a méretekre, jóval kisebb terhességi hetet mondanak mifelénk.
Én naiv azt hittem ez egy egységes valami,de így már azon sem csodálkozom,hogy elszámítják a terhesség valódi korát. :shock: /mint anno nekem a lányomnál is/


LKata
A reggeli hancurnak még ma este,éjjel vagy akár holnap reggel is meglehet az eredménye :lol: :lol: :lol:
Nekem is anno 24 óra mulva volt hatása :lol:
Max,reggel ujra akcióztok egyet :lol: mert aztán szülés után jön megint 6 hét kimaradás megint :?
Drukk! Drukk! Drukk!!!+++++++++

Ja,én halottam olyat is,hogy a pocaksimi is beindíthatja a szülést :shock: azt nem tudom igaz-e,soha nem is próbáltam,csak halottam. :wink:

Aida
Nekem nagyon tetszik!Ügyi vagy!
És hogy vagy?

000Kata
Jobban van már a hátad?

Beagle
Örülök hogy minden rendben van a babóval :lol:
Várjuk a képeket is! :lol:

Én amikor a 4D Genesisben voltam,nem nézték a vesémet :wink:
És azóta sem soha ,1 UH alkalmával sem. :wink:
Pedig szerintem is kéne hogy nézzék,nem ártana az biztos.

Egyél citromot is,letakarítja a bacikat :) és nagyon hatásos még a hagyma tea, mézzel :) És persze sok-sok folyadék,no meg C vitamin.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Néha jobban vagyok, néha rosszabbul. A derekam eléggé fájdogál. De azt már észrevettem, hogy bal oldalamon kell feküdni, ha háton fekszem vagy jobb oldalt rosszabb.. Eddig mindig háton feküdtem. :( Most az üléssel próbálkozom. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ezt nem hiszem el, most meg meleg front fog jönni :shock:
Csoda hogy fájnak a pocakok? :?

Háton fekve nekem is olyan érzésem van,mintha leakarna szakadni a derekam :? aztán miután elhelyezkedem,jobb,de amikor felkelnék,akkor borzalmasan fáj :?

Apa megint dolgozik,holnap is fog :?
Ugy unom már hogy szinte aludni jár csak haza :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?