Új privát üzeneted érkezett!

Kata...már becslések szerint 3,30kg és legalább 50cm a kisfiam :lol: Kicsit le van maradva a vonalzóm, mert a doki szerint szerdától vagyok 38 hetes! :lol: Nálunk is a buksija nagyobb volt mindíg is!Ezért is parázok! :roll:

Ancsa...majd hétvégén elcsábítom apát....de nem tudom sikerül e?Addig is hat a betadine. Már nem csíp, szerintem gyógyulok! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.Kata : akkor szép nagy a babód :lol:

000kata
 
 


lovaszkata
Szép nagy már norbika :lol:

Bár én ugy vagyok a sullyal,mindegy mekkora végülis,csak egészséges legyen,az a lényeg,nem?
Ne aggódj a szülés miatt, meglátod minden rendben lessz és amikor előszőr a kezedbe adják,elfelejtesz 1 pillanat alatt minden fájdalmat :lol:
És még az is lehet,hogy azon szerencsések közé tartozol majd,akiknek szinte alig fáj a vajudás,szülés.
Megy a drukk!++++++++++++++++
És írj,ha van valami ám :lol: majd tudosítom a topikokba :lol:

Olyan borzalmas éjszakám volt :? 30 percenként megébredtem, forgolódtam, még ennyire rosszul nem is aludtam :shock:
Most meg olyan vagyok,mint akit kivettek a mosógépből :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

 
 

Ancsa: mostanába én is rosszul alszom sehogy se jo :cry:
Probálj meg most pihizni

Aida: veled mi zus?

000kata
 
 


Helló!

Velem semmi különös, ma egy picit többet keményedik a pocim mint szokott, de ezt betudom a tegnapi vitánknak (mert hogy megint vitáztam a párommal) és annak hogy este kb. fél órán keresztül sírdogáltam. Ezen kívül nem sok semmi, tegnap megrendeltük a kiságyat, matracot meg egy csomó mindent.. Ennek örülök. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: min veszetetk össze?ne veszekedjetek.

Ancsa: a légzésfigyelőt hova kell rakni?a matrac alá,vagy fölé?

000kata
 
 


Aida: mlyen kiságyat rendeltetek?és még mit?tök jó :lol:

000kata
 
 


000kata
A matrac alá kell tenni :roll:

Aida
Az nem jó :? a minap mi is összekaptunk :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Nekünk úgy alapból, ott a gyökereknél sok problémánk van, kezdve rögtön az anyós problémával.. Szóval nálunk a veszekedés az kis dolgokon pattan ki, de mélyről jön.

Kiságy mellé még ugye matracot, fejvédőt, ágyneműhuzatot, popsikrémet, cumi és üvegmosó kefét, egy cumis üveget, egy cumit, vízhőmérőt, mellápoló krémet, melltartóbetétet, gátpermetet szülés utánra nekem, egy melegítős plüssmackót a kiságyba és egy tengervizes orrsprayt. Kell még majd mellszívó, orrszívó meg forgó játék a rácsos ágyra és lassan végzünk is. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ja és ez a kiságy:
Ezt a kiságyat rendeltük:
http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =1&whid=25

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Akkor most jól bevásároltatok :lol: :lol: :lol:

Ez a gyomorégés kikészít :? egyfolytában jön fel a sav éjjel-nappal :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Aida: szép a kiságy.Akkor már majdnem minden megvan :lol: Pelenkázot vesztek?

Ancsa: én is ugy tudtam,de nem vastag az a szivacs?és akkor a rácsokra rakod vagy nem értem.Bocsi hogy ilyenekkel zaklatlak.

000kata
 
 


Sajnálom Ancsa, Salvus vízzel Te próbálkoztál? Még az talán , ami segít.. Bár így a 36. hét elején.. :? :roll:

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


nekem is fájdogál a gyomrom :cry: és hányingerem van.kitakaritottam és most olyan kemény a pocim és a pici Kevin kirugja az oldalam :cry:

000kata
 
 


Aida: milyen az a Salvus viz? hol lehet kapni,gyogyszertárba?

000kata
 
 


Kata, pelenkázót már vettünk, arról rakok majd képet ha szépen mellette lesz a kiságy is. :D

Nekünk nem lesz légzésfigyelőnk.. A nálunk fejlettebb országokban (ld. Svájc, Németo. stb.) úgy gondolják, hogy normális esetben felesleges, csak orvosilag indokolt esetben kell arra is költeni. Sőt egyre többen így gondolják idehaza is. Persze ha gyerekorvos mondja majd akkor veszünk. Nővérem 3 babája légzésfigyelő nélkül, minden gond nélkül "túlélte" az első 1 évet.

Azt még nem is mondtam, hogy ma fél 5kor keltett Kiscicám nagy hancurral odabent. Pedig ilyet nem szokott. Biztos nyugtalanabb volt ő is, hogy miért sírt tegnap este fél órán keresztül a mama.. :roll:

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


000Kata
Amikor veszel légzésfigyelőt,meg kell kérdezni milyen matracvastagsággal használható biztonságosan :roll:
Mert matrac alá szokták tenni és jobb is ha ott van,mert akkor a baba sem éri majd el ha elkezd forgolódni :lol:

Aida
Próbáltam,de semmi haszna :(
Rennie-ből ha megeszek 1 nap 24- darabot,akkor is elviselhetetlenül ég a gyomrom :cry:
komolyan mondom bokákolok egész nap a sok savtól vagy ki is jön belőlem :cry: reggel korán is kidobtam a taccsot miatta :cry:
Holnap megnyúzom a dokimat,ha nem ír valami savlekötőt :D
Csak van olyan gyógyszer,amit szedhet kismama is :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Kata, a Salvus víz gyógyszertárban kapható gyógyvíz, nagyon rossz az íze :D de nagyon sok mindenre hatásos. Leginkább gyomorégésre és savtúltengésre ajánlják, de ezen kívül hatásos hányinger, puffadás, teltségérzetre is. Terhességem kezdete óta ezt használom a Rennie mellett. Vagy inkább a Rennie-t kiváltva. Annak még inkább nem szeretem az ízét.. ráadásul sokkal kevésbé hat.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ancsa azt sajnálom, hogy hánytál is tőle, rosszul hangzik, főleg hogy nekem emetophobiám van.. :? Remélem a dokid tényleg kitalál vmit!!!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ja aki nem tudná az emetophobia rettegés a hányástól. Olyan mint a pókfóbia vagy tériszony csak itt nem a póktól vagy a magasságtól félek hanem a hányástól, de rettenetesen. Kezem lábam remeg ha hányingerem van.. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: akkor nagyon rossz lehet,remélem jobban leszel

Ancsa: köszönöm

000kata
 
 


Aida ilyenről még nem is hallottam :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Kata, nekem most nincs hányingerem hálaajóégnek csak arra írtam hogy szegény Ancsa hányt.. :( Nekem most csak a pocim keményedik de jó sokat.. Rég keményedett már ennyit. Mostanában tartotta a napi 7-8at, most meg már ma 15 keményedésen bizti túl vagyok.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Igen sejtettem hogy nem hallottatok erről a fóbiáról még azért fejtettem ki hogy mi ez. :D Hát nekem ilyen különleges fóbiám van. :) Cserébe se pók, se tér se bezártság iszonyom nincs (ami sok ember életét keseríti meg).

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: ez biztos nagyon rossz lehet :cry:

Lányok nagyon fáj a hátam :cry: nem tudtok rá valamit?

000kata
 
 


000Kata
Nekem is fáj :? szólj apának masszírozza meg :D
Én is szólnék,csak az enyém nincs itthon :?

Aida
Kettős front van ma :roll: lehet te meg épp arra vagy érzékeny

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Ancsa:De igen próbáltam már azt is,de még mindig vannak sajna görcseim.Pihenek is ezerrel :D Hát engem is eléggé megráz az ilyen dolog én se értem,hogy egy anya,hogy tehet ilyet én az ilyenekkel nem is tudom mit kéne csinálni :evil: Tényleg van aki vágyik egy babára és nem lehet neki sajna elég sokan vannak így vele.Én ezt sose fogom megérteni :cry: Az én pocakom is megérzi a frontokat sajnos.Az ilyen frontok szokták beindítani a szülést azoknál akik a 3.trimeszter vége felé járnak.

lovaszkata:Akkor már szép nagy Norbika :D Sajnálom a bacit.Ajánlani tudom esetleg neked a lépcsőzést állítólag az megindítja a szülést :)

Csajok a betadine kúpot dokival kell feliratni vagy vény nélkűl kapható?Málna levél teát mikortól lehet elkezdeni inni?Mert mindenki mást mond így fogalmam sincs,hogy mikortól ihatom :cry:

Kata:És engem nem is hívtál a szülőszoba látogatásra :cry: Nem tudod,hogy legközelebb mikor lessz?És milyen volt?És pelust kell bevinni?Vagy azt is adnak?Ti már megvettétek a légzés figyelőt?Ha igen mennyiért és hol?Nekem is nagyon szokott fájni a hátam :cry: Én a párommal szoktam meg masszíroztatni :D Bár őszinte leszek veled amíg meg nem szűlsz fájni fog :cry: A súly miatt.

dawn:Örülök,hogy jól vagy és minden rendben van :D Így tovább!!

Aida:Én se fogok eltűnni ahogy időm engedni fogja írni fogok,mert kíváncsi vagyok Noli babára :)

Rólunk:Mától végre van netünk :D Ma voltunk dokinál.Nem vizsgált meg,de nem is baj,mert nem az én dokim volt.Valami arab csávó és hát örűltem,hogy nem vizsgált meg.Elküldött UH-ra meg holnap megyek reggel vérvételre,mert megcsinálják a cukor vizsgálatot.Azt tudom,hogy egy zsömit kell megenni meg,ha jól emlékszem akkor 2dl tejet kell inni.Reggel 8-ra kell odaérnem,mert akkor kell levenni a vért így kelhetek megint korán :cry: És kedden megyek az én dokimhoz,hogy elvigyem neki az UH papírt meg kéne már néznie méhszájat is.

Babóm méretei:
BPD:84mm
HC:308mm
Th:85mm
AC:295mm
Fl:61mm

PI:1.0 RI:0.60

Súlya:1921gramm

És ma vagyunk 33 hetesek és 3 naposak :D A szülés kiírt időpontja is változott nov.19.ére.

Csajok mit jelent az RI?A méreteket melyik oldalon lehet megnézni?Elfelejtettem :oops:

Remélem mindenki jól van.További szép estét kívánok mindenkinek!!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Ancsa: nekem sincs itthon :cry: de majd este :lol:

Reni: nem volt szülőszoba látogatás.Multkor mondtam neked telcsin hogy szoktam beszélgetni a délpestiből egy szülésznővel.és ő mutatta meg ,de telt ház volt ugyhogy nem tartott sokáig.A babának semmit sem kell vinni csak majd amikor hazaviszed,amig bent van semmit.vajudásra vinni kell szénsavmentes vizet és szőlőcukrot,meg a párodnak papucsot.vajudásra egy rossz hosszú polot momdott és a szüléshez adnak háloinget.Van egy szép sarokkádas szoba meg egy rozsaszin vajudó de nem hiszem hogy üres lenne amikor mennénk.a többi függönnyel van elválasztva hát elég....izé.A szobák 4 ágyasak.Röviden ennyi

000kata
 
 


Kata:Értem.Igen emlékszem rá :) Az jó,hogy csak olyan cucc kell amiben haza visszük.Hát igen az tuti,hogy nem lessz üres amikor mi megyünk majd be.Köszike az infót :)

Kép
Kép
reni_24
 
 


Reni
Nekem ezekre a méretekre, sőt egy picivel nagyobbra csak 32 hetet mondtak :shock:
Ilyen eltérőek lennének az UH eredmények,attól függően hol csinálják? :shock:
Én azt hittem ezt egységes adatok után mondják meg ki hány hetes,nem?
Végülis mindegy,csak meglepett :roll:

Betadine-Kapható recept nélkül :D

A málnalevél teát pedig a betöltött 36 hét után szabad csak inni.
De hogy naponta mennyit,azt nem tudom pontosan :roll:
Ha jól emlékszem akkor napi 0,5 litert olvastam valahol :roll:

örülök,hogy van végre netetek :D akkor most már rendszeresen hallunk felőled,igaz? :D

RI? Fogalmam sincs mit jelent,ilyet még nekem UH-ás papírra nem írtak rá sose :roll:

Mennem kéne vacsizni,de mit,ugy ég a gyomrom,hogy megbolondulok :? pedog olyan éhes vagyok,de nem merek enni se már :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa, sajnálom ezt a durva gyomorégést. :(
Meddig is fogod szedni a magnéziumot? Hogyan fogsz róla leállni? Másik topikban szó volt arról, hogy nem szabad hirtelen megvonni a szervezettől ha napi 1000 mg-nál többet szedsz. Erről tudsz? Olvastam egy sztorit ahol a lány utána inszomniás lett.. :? Én most azon gondolkozom, hogy a vége felé elkezdem csökkenteni, 1 hétig 2*1 utána meg 1*1 majd MagneB6 megint 3*1-ben. De majd lekonzultálom a dokimmal is. Nálad ez hogy lesz, Te sokat szedsz?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida
Én ezt nem halottam,de azt tudom,hogy egyik gyógyszert sem jó abbahagyni hirtelen,egyik napról a másikra :roll:
és mivel én sokat szedtem, így már elkezdtem lecsökkenteni :D
A héten már csak 4x1-et vettem be /magnezii citrit/
Jövőhéten 2x1-et
Utána héten meg már csak napi 1-et,és azután meg semmit :roll:
Én legalábbis így gondoltam

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa, még a 38. héten is szedni fogsz 500 mg magnéziumot?? Az nem fogja nagyon elnyújtani a szülésed?? Bár 2111-es értékkel. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida

Tudod nekem a dokim mindíg 1 héttel kisebbnek számolja a babót :?
Ezt már meséltem nektek,így nézve csak a 37 hétig fogom szedni :roll:
És az én méhszájam már bő-bő 2111
:(
És tuti megint nyíltam,vagy lejjebb mennt a babó,mert érzem ott lennt a csipkelődést is.

Na majd este kiderül mit mondd a doki :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Aida mindjárt belépsz a 29 hétbe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Majd gyere este vagy holnap hírekkel! :)

Bizony ám, hamarosan betöltöm a 28. hetet és akkor jöhet az újabb célkitűzés. :D Mondjuk a 35. hét betöltése.

Tegnap megint összevesztünk, aztán este meg reggel megint éreztem ezeket a fura fájáskákat. Azért most már úgy vagyok vele, hogy eddig még egyszer sem okoztak bajt, most hagyom és ha erősödne vagy bármi ilyesmi csak akkor irány a kórház. Meg az is lehet hogy megint csak rossz helyen fekszik a babóca, ott nagyon lent, nagyon hülye helyen éreztem reggel a kis buksiját. :) Meg is nyomkodtam de nem volt hajlandó arrébb menni. :(

Akkor már csak napi 2000 mg magnéziumot szedsz? És rosszabb lett? Nekem nagyon ritkán előfordulnak napok amikor úgy jön ki, hogy csak 2 szemet tudok bevenni egy nap de olyankor nem tapasztalaok változást. :roll:

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Jó reggelt lányok!!!
olyan rosszul aludtam,nagyon sokszor felébredtem éjszaka hogy nyilal a pocim alja,szerintetek mi lehet?meg jo kemény is volt a pocim reggel :cry:
Ti jol vagytok?

000kata
 
 


Aida
Igen,most napi 2000-et szedek, jövőhéten csak napi 1000-et fogok.

Érzem ám :( sokkal érzékenyebb a pocim a frontokra és egyre erősebbek ezek a josló fájások is. :(
De hát akkor sem merek napi 5000 mg magnéziumot szedni a 36 hétig, és utána meg hirtelen abbahagyni,az se lenne jó tuti :wink:

35 hét :shock: :lol: szimpatikus :lol: HAJRÁ!!
Én drukkolok nagyon,meg lessz az :lol:
Látod még én is itt vagyok egyben,pedig nekem nyitotabb volt a méhszájam már 26 héttől :?

Kati
Merre vagy? Mi van veled?
Remélem minden ok!

000Kata
Így kezdődik a josló, de most már benne vagy az időben is, 33-34 hetesen már lehetnek :roll:
Azért jó lenne ha ilyenkor pihennél,mert akkor hamarabb elmulik

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Igen azt megértem Ancsa hogy nem mersz addig 5000 mg-ot szedni, én sem tenném.

Bizony 35. hét betöltése a következő cél. :D Haladgatok felé! Meg azért annak nagyon örülök, hogy én még mindig zárt vagyok. Ez bíztató.

Hát ha így kezdődik a jósló, amit Kata leírt akkor nekem már a 17. hét óta jósolgatnak. :D Komolyan én nem fogom felismerni, mert anélkül is van mindenféle fájásom már a 15. hét óta.. :? Na mind1, a szülési fájásra azért biztosan ráismerek, mert ezek a fájdalmak igazából olyan tompák hogy bármit tudok csinálni mellette, gondolom a szülési fájás már nem ilyen. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Most meg ugye jött a hidegfront :? biztosan azt érezzük meg :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Lehetséges.. Meg az apával való veszekedést. :D Najó ez nem vicces. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ancsa: és a joslófájás mennyi időnként van és pontosan milyen érzés?ezek a nyilalgatások meg többször begörcsölt a pocim :cry: ezek lennének azok?hát nem valami kellemesek egész éjjel alig aludtam és most elég furán érzem magam :cry:

De remélem ti jol vagytok :lol:

000kata
 
 


Kata, ne aggódj én sem vagyok túl fényesen, a derekam megint rakoncátlankodik, mint pár hete. Remélem hamar elmúlik.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: nekem is de nekem inkább a hátam :cry:

000kata
 
 


000Kata
Szerintem ez egyénfüggő :roll:
Nálam többnyire estefelé van, de van amikor nappal is van :?
Tegnap este is a meleg vizes tusolás segített rajtam :?
Próbáld ki,hogy meleg vízzel tusolod a pocid kb 15 percig vagy ameddig jólesik ,utána feküdj le 1 órára :roll: nekem segít,remélem neked is fog.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: köszönöm,akkor ki is probálom.Remélem jobb lesz :roll:
és ez mostmár egészen szülésig igy lesz? :shock:

000kata
 
 


Nekem sincs mindíg, de idővel jöhetnek sürübben is. :?

Okés,majd gyere mesélj,hatott-e a pocidnak.
Remélem igen :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hát egy picit jobb lett de csak amig fekszem :cry: a hátam meg leszakad ugy fáj :cry: :cry: :cry:
Eddig nem volt semmi bajom ( kopp-kopp) de most megkapom egyszerre.

000kata
 
 


Hát nekem is eléggé fájogat most odalent. :( Be is vettem egy nospát hátha hat vmit, bár eddig akárhányszor próbálkoztam a nospával nem sokra mentem.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


algopirint lehet bevenni?

000kata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?