Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.Jó sokat írtatok délután....és most csorog a nyálam a csirkemelltől,nálunk anyukám szokott ilyesmit csinálni amikor fácán levest főz és utánna kiszedi a főtt húst és szalonnával,foghagymával,füstölt sajttal,tejszínnel megsüti még egy kicsit.Isteni...........
Nyanya nagyon izgulok érted holnap reggel,mielőtt elmegyek dolgozni majd felnézek,hogy van-e újság.
Képzeljétek holnap kezdik a házunkat belülről pucolni,már nagyon vártuk,szeretnénk karácsonyra bemenni már,olyan szép lenne...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Tudtam,éreztem,hogy laptető lesz!!!!!Csak hasson....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Bikfy, én milánói makarónit csináltam tegnp, de én még nem ettem belőle, de állítólag nagyon finom :P

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 

 
 

vernike most nekem csurog a nyálam anyukád receptyétől...hmmmmmm isteni lehet.... :roll: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Elfelejtettem megköszönni a szülinapos köszöntéseket.Nagyon drágák vagyok...
húúú de jó,most tökre feldobódtam....
De a cicim nagyon fájnak,pont mint menzi előtt szoktak...na majd kiderül...
Nyanya megy egy óriási DRUKKneked reggelre!!!
jó éjt mindenkinek!!!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Nitácska hidd el,hogy az.....hhhmmm
Náunk ma különben rizsfelfújt volt!!!!Azt is nagyon szeretem!!!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike,az jó jel, ha NAGYON fáj a cicid, nagyon szorítok neked is, elég gyanús vagy nekem :D :D :D :D :D :D
Te mikor tesztelsz?

Csjszik, ezek az incsiklandó kaják, hát így elég nehéz megállnom, hogy ne a kajára gondoljak :cry: :cry:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Bocsi Irdab a kaják miatt....még nem merek tesztelni,szombaton kellene nem megjönnie,majd talán csütörtökön...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sajnos imádok enni, de mától semmi esti zabálás, megfogadtam.
Nagyon drukkolok Vernike remélem a teszten ezt fogod látni: I I :lol:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Én is nagyon nagyon szeretném....már annyira vágyunk erre a picire,és a sok fájdalom után már úgy érzem megérdemeljük...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Persze, hogy megérdemlitek.
Mi is nagyon vágyunk a babóra, de lehet, hogy egy kicsit agyilag ki kéne kapcsolnom, nem erre gondolnom állandóan, de remélem szerda estére már megnyugszom :shock:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


irdab!

Először is sok szeretettel köszöntelek téged is a Kutyafüle és Általam alapított PMM-ben (PMM=parázós majdnemmamik). Bár még nem beszéltem meg vele, hogy mivel jár nálunk egy tagfelvétel, de azt hiszem, te megütöd a szintet. :D
Egyszóval, NYUGI!!! Tuti, hogy van peteérésed, csak türelem! És ne figyelgesd magad annyira! Tudod én egyelőre azért vagyok itt, hogy eltereljem a figyelmeteket a túlzott babaakarásról. Ha szeretitek egymást, úgyis jön a babó.

Egyébként annyira beleéltem magam a kajcsi témába, hogy így este 10-kor ki kellett mennem enni néhány falatot. Csak müzli volt itthon, de jobb híján most az is megtette.

Ha vagytok még, akkor én is maradok egy picit, de ha már lefeküdtetek, akkor jó éjt!
bikfy
 
 


látom belehuztatok az írásba,míg én pár percig nem voltam..
én is olyan éhes lettem..de műr tényleg nem eszek mert sajna ugy nézek ki mint egy elhízott bálna..... :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok lányok!

Úgy látszik megint túl későn jöttem és már mindenki alszik :roll: Elég nehéz volt férjecskémet elhajtani a szgéptől :wink:

Üdv az újaknak :D Két csíkos tesztet kívánok nektek is minél előbb.

Adri igaza van Bikfynek, kicsit próbálj nyugizni. Mondom én...

Olyan éhes lettem csajok a sok kajától :roll: Este kénytelen voltam bundás kenyeret enni, mert párom és Barnus ezt rendelt (én csirkét akartam csinálni). Hát nem is esett jól. Rá sem bírok gondolni :(

Mimi még du. elfelejtettem írni, hogy tök izgi lehet, ha színész a párod (így kívülállóként persze). Így azért biztos többet mehetsz színházba nem? Én imádom, de sajna nagyon ritkán megyek :(

Jucc örülök, hogy újra vagy, ne tűnj el megint.

Most kezd nagyon az inamba szállni a bátorság teszt ügyben :roll: Úgy értem baromira parázom egy esetleges nega eredménytől :roll: :roll:
Szóval ha reggel megcsinálom a tesztet mindenképp írok, hogy mi van. Már lehet aludni sem fogok tudni...

Szép álmokat mindenkinek

Kép

Kép
nyanya77
 
 


Bikfy köszönöm a megtiszteltetést, hogy az Általad alapított PPM-be bekerülhetek :lol:
Szerinted ki fog tőlem akadni a dokim, ha nyomatom a kérdéseimet?
De jó, hogy itt vagytok, és megnyugtattok :roll:
Hát leht, hogy jó ötlet az ha nincs otthon semmi csak műzli. Így mást nem tud enni az ember. Az én férjem is imád enni, és nálunk a kaja elggé központi helyen szerepel. Mármint az, hogy a hűtőben mindig legyen kaja, de én most azért sem nyitom ki.
Nitácska ne mondj ilyet, akkor mit szóljak én. :oops:
Holnaptól taposó gépezek is :roll:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Nyanya reggel itt fogok űlni a gép elött és várom a tesztelésedet, nagyon szorítok neked :lol:
Azért próbálj meg aludni, én meg megigérem éjszaka nem a peteérésmre fogok gondolni :lol:
Én imádom a bundás kenyeret, na meg a csirkét is :lol:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Na vízszintesbe teszem magam, mert holnap vár a munka, na meg a Nyanya tesztje miatt már itt fogok űlni hajnalban :D
Szép álmokat csajszik :lol:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Jó reggelt Lányok!

Jól belehúztatok este,alig bírtam visszaolvasni! :)

Nyanya!
Megy a drukk ezerrel!!!!!Már nagyon várom ,hogy mi újság!!!!!!!És ígérem,nem tűnök el! :)

Irdab!
igen,barátcserjét kapsz gyógynövényboltokban,vagy innét a netről is lehet több helyről rendelni.A dokit meg nyugodtan készítsed csak ki,az a dolga,hogy meghallgasson és tanácsot adjon,úgyhogy,nyugi!!!Megkérdezhetem,hogy mikor volt a baba elvesztése?Egyébként nekem is a szülés után lett ilyen hülye a ciklusom,előtte nekem is órát lehetett igazítani hozzá,mindig vasárnap,a délelőtti órákban jött meg,pontosan 28 naponta.Aztán mostanra, a teáktól,meg a kapszuláktól,újra beállt 28 napra és vasárnapra!
:) Ma megyek el a vérvételem eredményéért,nagyon kíváncsi vagyok,de nagyjából úgyis tudom,hogy mi a helyzet.
jucc 74
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! Legyen nagyon szép napocskátok és ne dolgozzatok sokat!

Irdab!
Nem tudlak semmi jóval bíztatni... Tuti kiakad a dokid, az enyém is kiakadt. Kb. 2 perc alatt két vállra fektettem a hülye kérdéseimmel. Lehet ettől zavarodott meg annyira, hogy a leleteimet sem találta. :D

Most megyek dolgozi, este majd leszek. Addig is legyetek jók!
bikfy
 
 


Jó reggelt!

Ranita, Szilvia, Jucc, üdv Nektek!

Nyanya, nagyon várlak!!!!! :?: :?:

Nekem sajnos megjött. :( Nem akarok telhetetlen lenni. Ez még csak az első hónap volt. DE majd most! :) Mérni fogom a hőt és ha PÉ-kor leesik, rögtön ráugrok még azon nyomban reggel apára! Ő nagyon örülni fog, az nem kérdés. Merthogy ezt olvastam

"A pete megtermékenyülésére az ovulációt követően 12-24 óra áll rendelkezésre, mert a petesejt, amennyiben nem termékenyül meg, felszívódik. A spermiumok élethossza sem lényegesen nagyobb ennél a 24 óránál, ezért a megtermékenyüléshez vezető közösülésnek ebben a 24 órában kell megtörténnie.

Sajnos egyetlen olyan módszerünk sincs, amely előre megmondaná, hogy ez pontosan mikor lesz, csak azt tudjuk megmondani, de azt elég pontosan, hogy mikor volt. Ha ez minden ciklusban pontosan így lenne, akkor könnyű dolgunk lenne, de a biológiában nincs 100%.

Az ovuláció általában a hajnali órákban következik be, és a hashártya-reakciókhoz (fájdalom, vérzés) még egy jelenség, hirtelen 2-5 tizedfokos ébredési hőmérséklet csökkenés társulhat. Ilyenkor a méréskor, ha résen vagyunk, minden együtt van a megtermékenyüléshez.

Ranita, nem tudom, hogy normális e, de nekem is így szokott fájni a PÉ. Vagyis igazából jó lenne tudni, hogy mi fáj ilyenkor. Hogy a pete növekedését,-tehát már olyan nagy, hogy feszít,-vagy a kiszabadulását érezzük. De majd most a hőmérőzéssel hátha rájövök.
luli
 
 


Nyanya mi újság? Hól vagy? Eredmény? Nagyon izgulok :lol:
Ma veszek akkor ilyen barátcserje kapszulát is, remélem kapok, meg ugye vasalódeszkát, illetve vasalót is kell vennem :shock:
Jucc, hát a baba elvesztése már két éve történt. Lehet, hogy ez is rájátszik nálam, hogy kezdek becsavarodni.
Olyan volt mint egy álom, esküvő, aztán már következő hónapban terhes is voltam. Aztán 10 hetesen elmentem ultrahangra és nem volt szívhang. Még a héten megműtöttek, a dokim nagyon rendes volt, szabiról jött be miattam.
Aztán nem találtak semmit. Én meg még suliba is jártam meló mellett, a melóm is olyan volt akkor, hogy 2-3 ember is helyettesítettem hosszútávon. Aztán mondta a doki, hogy a stresszelésem is belejátszhatot :?:
Na és akkor azt beszéltük meg a férjemmel, hogy amig a sulit be nem fejezem addig nem próbálkozunk, ha már ilyen stresszes vagyok. Mert azért rendesen éjszakáztam a könyveim felett, reggel meg meló persze 100% teljesítéssel. Aztán amikor már lehetett volna jött a fogorvosi kezelésem :oops: 3 hónap.
Na most szerintem meg már annyira rástersszeltem magam :oops:
És persze most már lelkiismeret furolásom is van, hogy előtérbe helyeztem a sulimat, meg mindent, de akkor valamiért ezt találtam ésszerűnek.
Bikfi, úgy vagyok a doki témával, hogy bízom az orvosomban, de eldöntöttem, ha kikészül tőlem, akkor keresek mást :shock:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Luli, nagyon sajnálom, pedig ezerrel szurkoltam neked is, kitartás, remélem tényleg ez lesz a Te hónapos :lol:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

Negatíííííííííííííííííííííííív :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

A lelkemet meg most inkább hagyjuk...

Du. jövök ha lefektettem Barnust.

Kép

Kép
nyanya77
 
 


Az enyém is,nem bírtam tovább....a hőm meg egy egész fokot esett....erről ennyit...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Azta, mennyit írtatok :D :D :D .

Luli!
Sajnálom ezt a fránya mensit, de igazad van, majd legközelebb. Így kell hozzáállni.
Én úgy gondolom az azt jelentheti, hogy akkor szabadul ki, mert nekem mindig ahhoz a naphoz 2 hétre jön meg. De most így belegondolva, tényleg mi van akkor, ha az csak azt jelenti, hogy már nagyon nagy :roll: ? Mert mi utána mindig kipihenjük azt a pár napot, és nincs ungi-bung :oops: i.

Nyanya :?: :?: :?:

Irdab!
Az nem jó, ha nagyon rástresszeled magad. Mondom én, aki ugyanígy voltam. Ezért is álltam le 2 hónapra a costival. Aztán olyan dolgokat hallottam, hogy kinek hogy jött össze a baba, hogy hihetetlen. És akkor rájöttem, ha az a baba jönni akar, akkor jönni is fog. Azóta, igaz ez egy hónapja volt :P , mintha elfújták volna ezt a stresszt.
Amikor először terhes lettem, én még azt hittem, ha pé van, akkor van fennt a hő. Na, mi akkor kb 1 hétig minden nap együtt voltunk, aztán mikor elkezdtem bújni a netet, akkor tudtam meg, hogy ez nem egészen így van :D . És mégis ott lett a baba.

Az én dokim is ki szokott akadni tőlem, jó olvasni, hogy nem csak én vagyok ilyen :D . Én még azt is megszoktam mondani, hogy milyen vizsgálatokat csináljon. Még jó, hogy egész jól tolerálja a dolgaimat :lol: .
ranita1979
 
 


Jajjj, Nyanya, Vernike, annyira sajnálom. De amíg nincs piri, remény is van.
De Vernike, neked azért ez egy kicsit korai volt, nem?
ranita1979
 
 


Irdab, még valami. Szerintem ha nincs pé, akkor nincs mensi se, nekem legalábbis mindig úgy volt. Vagy rosszul tudom ezt? Ne is gondolj arra, hogy nincs pé.
ranita1979
 
 


Nyanya, :( Neked nem szokott lenni a mensinek semmi előjele? Csak bumm megjön?

Vernike, ilyenkor még nem mutatja ki a teszt. Vagy csak nagyon -nagyon ritka esetekben. Még simán lehetsz babás, hidd el! Drukkolok!
luli
 
 


Nyanya!
Mensi is megjött?Ha nem,akkor addig még tényleg van remény!A barátnőmnek a mensi elmaradása után 10 nappal lett csak pozitív a tesztje,pedig pontos ciklusai voltak.Úgyhogy még Te se add fel!!!!

Vernike!
Ugyanazt tudom mondani,mint Nyanyának!Ne add fel!!!Te még tényleg korán teszteltél,simán lehet itt még baba!!!

Ranita!
A peteérés elmaradásától,a mensi még simán megjön,a menstruáció végülis a méh nyálkahártyájának lelökődése,így nincsen összefüggésben a pé elmaradása és a mensi elmaradásával.

Irdab!
Bizony,a stressz nem tesz jót ,dehát ilyen hülye világot élünk!És nem vagy semmivel sem elkésve,nyugi!Mindennek megvan az oka,hogy miért nem most babásodunk,ha a kis lélek jönni akar,akkor úgyis jönni fog!Amikor kislányommal megpocakosodtam,az volt a legjobb,hogy még nem is terveztük és szerény számításaim szerint a 28 napos ciklus 17. napján estem teherbe.Mellette stepaerobikra jártam,munka ment látástól mikulásig,miután pozi lett a tesztem,azt mondtam,ha ezekután megmarad ez a bébi,igazi kis túlélő lesz!:)Nagyon jönni akart aranyom,én iszonyú boldog voltam,az apuka már nem annyira,így rövid időn belül otthagytam.De ez más történet.
Mostani párommal meg annyira szeretnénk már és mégsem jön össze,de TUDOM,hogy legkésőbb decemberben baba lesz a pocimban!!!!
A dokiról meg csak annyit,hogyha tényleg kiakad tőled,akkor adja vissza a diplomáját!!!!! :D

Luli!
Neked is fel a fejjel,majd ez a hónap a tiétek lesz és az a lényeg,hogy apával minél többet legyetek együtt azokon a napokon,ne kíméljétek magatokat!!!! :D
Megadnám én is az adataimat:Jucc 34 év Győr 28 napos ciklus,ma vagyok a 10.napon,egy kislányom van,Laura.Remélem nem hagytam ki semmit!És nagyon ügyi vagy ebben a táblázat készítősdiben!!!!Köszönöm!!!
jucc 74
 
 


Ranita, mensi van PÉ nélkül is.
Irdab, ne legyen lelkifurdalásod, mindennek megvan az oka.
Jucc, így is állok hozzá! Hancúrozásban pedig nincs hiány nálunk :oops: ! Apa nem hagyja, hogy pihenjek, no de nem is bánom! :lol: :lol:
A táblázatot készítem.

Kép

Kép
luli
 
 


Sziasztok!!


NYANYA, VERNIKE! Fránya negatív teszt, huss.... :oops: menjen már el a közelünkből!!! :!: :!: Nem szabad feladnotok akkor sem, igazuk lehet a lányoknak, pár nap múlva ismét teszteljetek, főként ha a piri sem jelentkezne!! Pozitív gondolkodás!! Vernike, utólag is Isten éltessen sokáig szülinapod alkalmából!


Üdvözlök minden újonnan csatlakozót!! Jó kis csapat lettünk! Olyan sokan vagyunk, hogy már követni alig lehet kivel mi történik!

RANITA, JUCC! Ez a pé téma tényleg izgalmas, én sem tudom, hogy a saját pé-m hová tehető, főként, hogy 10 napja 36.2-36.5 között cikázik felváltva a görbém..... semmi egyértelmű jele nincs pé-nek. A dokim azt mondta, hogy várjuk egy kicsit, hátha rendeződik a gyógyi után a ciklus.... dehát meddig várjak, ha már fél éve gyógyi sincs? Jucc szerinted mit lehetne szedni pé-t elősegítő vagy ciklust rendező kapszulaként, teaként? Szerintetek? Azt hiszem ez többünknél gond lehet.

BIKFY! Csatlakozhatnék én is a PMM-be?? Néha én is tök depi tudok lenni attól a gondolattól, hogy nincs pé, és nincs minden rendben..... amúgy tudom fő a pozitív gondolkodás, de könnyebben tudok másokat biztatni, mint magamat....

LULI! Csúnya piri.... :twisted: haragszunk rá! De majd az október a Te hónapod lesz! És remélem mindannyiunkké.... de jó volna! A táblázatot tele lehetne írni kismamikkal!

Legyetek jók, és várjuk a ++++++++++++++++++++++++++híreket!!!

Kép
judi79
 
 


Hű, annyit írtatok, alig győztem elolvasni, és lehetetlen mindenre reagálni, majd talán este kicsit bővebben jövök (bár nem sok időm lesz, Heroes-t tervezünk nézni apával, végre folytatódik, hurrá!).

Luli,
sajnálom a pirit! :( De majd most! :)

Nyanya, Vernike,
:( De azért még ne adjátok fel! Vernike, neked még lenne pár napod, nem igaz? Ilyenkor még nemigen lehet pozitív a teszt!

Teri
a görbéden majd gondolkodom, de még ajánlok egy topikot, az a neve, hogy Hőmérőzés (a Fogamzáson belül van ez is), na ott teljesen profik a lányok a görbeelemzésben, és szívesen segítenek mindenkinek. :)

Muszáj mennem... Szép napot!

E.
euonymus
 
 


Szia Judi!
Az a baj,hogy igazándiból,ami kimondottan a peteérést segíti elő,az csak receptre felírható gyógyszer.Ezen az oldalon te is találhatsz érdekes dolgokat,meg gyógynövényeket,teákat,ezek az egész ciklust kezelik.Ártani nem ártanak,ez a jó benne,viszont használhatnak.
www.fogamzas.mindenkilapja.hu
jucc 74
 
 


Jucc!

Köszi a segítséget, ha nem javul a helyzet, ki fogom próbálni.

Kép
judi79
 
 


Végülis igazatok lehet, mert azt mondják, hogy egy nőnek a 12 hónapból nem minden hónapban van pé, mensi meg mégis van. Nekem volt egypárszor, hogy nem volt pé, de akkor mensi se volt. Mindig gyógyszerrel kellett meghozatni. De aztán lehet, hogy nálam a mnyh. vastagsággal is gond volt akkor, mert nem szoktam valami hú de vastagat produkálni :D .

Azt esetleg nem tudjátok, hogy ez a barnázás mensi előtt miktől lehet? Igaz csak 3. napi vv. volt, de az teljesen jó lett. De ha nem a hormonok, akkor mitől lehet? A dokim mindig azt mondja, ne foglalkozzak vele, ettől még terhes tudok lenni. De idegesít.
ranita1979
 
 


Köszi lányok a biztatást!

Ranita, nekem is van barnázás ( ez is vérzés egyébként) sokszor 3-4 napig mensi előtt. De nekem is azt mondta a dolim, hogy nem a hormonok miatt van. A fene sem tudja. De ha valaki mondana valami okosat én is örülnék! :)

Kép

Kép
luli
 
 


Én is most a barnázás miatt nézetem a hormonszintemet.Nekem is a mensi előtt 3-4 nappal elkezdődik.Nekem a 7. és a 21.napon nézünk/tünk.Elvileg a ciklus első felében most rendben vannak az eredmények ,kíváncsi leszek,hogy a ciklus második felében végzett vérvizsgálat mit mutat majd ki.Jövő pénteken megyek majd ,keddre lesz eredmény,nagyon kíváncsi leszek!Néztek pajzsmirigy működést is,de az is rendben van.
jucc 74
 
 


Tudnátok nekem segíteni, hogy hogyan tudok ide vonalzót betenni?
De szóról szóra ám, mert igencsak béna vagyok, sehogy se akar összejönni.
ranita1979
 
 


Ranita!

Nekem is a lányok segítettek először vonalzó-ügyben. Sikerülni fog feltenned: felmész mondjuk a www.noivonal.hu oldalra, ott válassz vonalzóat, alkalmat, jelöld ki, kapsz egy kódot, amit kijelölsz és bemásolod ide a nevedhez, úgy, hogy bejelentkezés után ezen az oldalon fenn van olyan, hogy Segédletek, lenyitod a fülecskét, kiválasztod a profilt, majd ott azt a sort, hogy aláírás: oda bemásolod a nőivolnalas kódot, és alul arra kattintasz, hogy elküld. Ez után elvileg, ha írsz a fórumon, mindig meg kell, hogy jelenjen a vonalzó.

Remélem, így sikerül, azért sikíts, ha esetleg nem! :wink:

Ranita, egyébként a barnázásra nem tudok válaszolni, nekem ilyen nem szokott lenni. Ez mit jelent, amit írtál?: "Igaz csak 3. napi vv. volt, de az teljesen jó lett"

Jucc, hogy szokták mérni a hormonszintet? MIlyen vizsgálat kell ahhoz, mit mutat ki és a ciklus melyik napján szokták??

Kép
judi79
 
 


Nnnna, lássuk, mit bénáztam.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Hát, alakul, de mi előtte a kód?

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Judi,nekem a dokim mondta,hogy nézzük meg a ciklus elején(7.napon,de mivel az nekem szombat,ezért pénteken csináltuk meg)és a 21.napon.Ez egy egyszerű vérvételt jelent,nem kell éhgyomorra menni és néznek:LH,FSH,Prolaktin,Progeszteron,Tesztoszteron,Ösztradiol szintet.Plusz még néztek nálam pajzsmirigyhormon szinteket is.
Ha valahol különbség van a referencia értékekkel(amit egy átlagból állapítanak meg,aminél nézik az életkort is)akkor már a doki dolga,hogy megmondja,hogy hogyan tovább.Az egészről majd akkor tud nyilatkozni,ha meg lesz a 21.napi eredmény is.
jucc 74
 
 


Sziasztok!

Fú csajok tegnap kiakadtam a játszón. Az egyik kislány pofonvágta a fiam. Belőlem meg előjött az anyatigris. Röviden a story: A csúszdás felmászónál az egyik oldalon a fiam a másik oldalon a kiscsaj (kb.5éves) állt. A fiam fogta a kötelet és a kislány kétszer lefejtette Kende kezét a kötélről. Kende meg visszatette erre durr egy pofont lekevert a kislány Kendének. Oda mentem és kiosztottam a kislány. Mondtam neki, hogy ezt most miért kapta a gyerek? Meg a játszótéren nem szokás pofozkodni főleg nem a kisebbeket. Erre odajött a kiscsaj anyja, és kiosztott, hogy ne szidjam meg a gyerekét, hanem neki mondjam, ha bajom van. Mondtam a csajnak, hogy pofonvágta a lányod a fiam. Erre azt mondja biztos véletlen volt. VÉLETLEN??? És elmeséltem, hogy volt. Erre nem szólt semmit. A kislány meg sírva fakadt. Ja mellékesen megjegyzem, hogy az anyuka egy csokor többi anyukával, apukával hetyegett és egyáltalán nem figyelt a lányára. És a végén még neki állt feljebb. Nem is látta a pofont, csak arra jött oda, hogy én kiosztom a lányát. Na szépen vagyunk…. Megőrülök az ilyen szülőktől! Na és az eszébe se jutott, hogy az eset után azt mondja a kislánynak, hogy kérj bocsánatot, vagy valami bakkfitty. Elvonultak egy padra és ott sírt a kislány anyja meg vigasztalta. Lehet nem szoktak rászólni a kiscsajra és érzékenyen érintette, hogy valaki rászólt, de letojom a kislány lelki világát, mert azt hiszem az én fiamnak lett volna oka sírni
De az én fiam meg ilyenkor olyan, hogy mint egy kis csiga összehúzódik és nem mer visszaütni. Tudom nem jó dolog, de mondtam utólag Kendének, hogy ilyenkor nyugodtan csapjon vissza. Főleg, ha nagyobbak kezdenek ki vele.

Egyébként ti hogy kezeltétek volna le az ügyet????
Na bocsi, de muszáj volt kiírnom magamból a dühömet.

Most megyek visszaolvasni...

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Judi!
Úgy értettem, hogy 21.napit nem néztünk.

Kisvirág!
Szia, még nem találkoztunk :D ! Én igazat adok neked,én is elkaptam volna a kiscsajt, nem értem az anyuka mit van felháborodva .Ő mit szólt volna, ha az ő 5 éves lányát egy 8 éves megcsapja? Lehet durvábban reagálta volna le a dolgot.
Különben én is arra tanítom a lányomat, ha bántják, adja vissza,mert ha a többi gyerek látja, hogy ő alamuszi, akkor neki annyi.
Ja, és a halálom, hogy az anyuka leviszi a gyereket a játszótérre, aztán megy a pletyi, a gyerekre meg oda se bagózik. Nemhogy homokozna, hintázna vele.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok!

Jucc: de jó hogy jöttél újra. Lányod hogy bírja az ovit?

Rantia: üdv. Mi volt ma a dokinál?

Vernike: tudod amíg nincs piri nincs sírás!!! ;)

Mimi: szerintem ne bolygasd a ciklusod! A szervezeted tudja hogy jó!

Irdab: nekem pékor nagy fájtak, szúrtak a petefészkeim. Kicsit mensisen görcsöltem.
Sajnálom, hogy elment már egy babád :( Drukk, hogy hamarosan legyen egy kis csöppöd aki veletek marad! A vasaló miatt :(

Nita: drukk holnapra!!!

Luli: piri mondjon le :(

Nyanya: :cry: de még ne add fel!

Most csak ennyire futottam. Este megyek dokihoz.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Ranita: én is ugyanezen a véleményen vagyok. Ha már lemegy a gyerekkel játszózni akkor foglalkozzon már vele. De nálunk az a jellemző, hogy az anyuka csak szocializálódni megy ki, a gyerek meg azt csinál amit akar. Hát én is kíváncsi lettem volna, ha az ő gyereke kapott volna egyet mekkora rikács lett volna....

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág, 5 körül megyek, majd kérek egy kis rámgondolást, félek, megint olyat lát majd, amit nem kellene.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Szia Virág!
Épp néztem,hogy ma mész uh-ra!Hogy rohan az idő!Már lassan 11 hetes leszel!És hogy bírod?Rókakoma gyakori vendég?
Lánykám csak az első héten hisztizett,meg sírt az ovi miatt,aztán megbeszéltük a dolgokat és azóta már szombaton is szeretne menni :D Mondjuk csak ebédig van ott,tehát nem túl sok időt,de neki(meg nekem is)éppen elég,ahhoz képest,hogy 3 évig szinte össze voltunk nőve.

A játszóteres dologhoz meg csak annyit,hogy én is hasonlóan jártam pont szombaton,amikor egy ugrálóban voltunk Lollival,ő édesen játszott egy felfújható pacin bent az ugrálóvárban,amikor egy srác,kb.olyan 9 év körüli,ráugrott a pacira és így a lánykámra is.A legszívesebben szétszabdaltam volna a hálót,ami elválasztott tőlük,így csak beszóltam neki,hogy nézni is kéne ám a szemeiddel,mások is vannak rajtad kívül az ugrálóban!
Kislánykám meg elpityeredett,úgy megijedt.Komolyan,a többi nagyobb gyerek is olyan volt,mint a megvadult oroszlánkölykök,a kicsiket félre lökték,üvöltöttek,meg egymást püfölték.A szülők meg csak édes mosollyal az arcukon nézték és még véletlenül sem szóltak rá a nagyokra! :twisted:
jucc 74
 
 


Anita!
ha megjöttél a dokitól, írjál ám,hogy mi volt!!!!!!
jucc 74
 
 


Ranita: én is 5-re megyek. Majd uh közben azért rád is gondolok ;)

Jucc: a rókával még nem találkoztam :) Émelygés az néha van, de nem vészes. Időnként itt-ott beleszúr, de az sem vészes. Szóval nagyon jól vagyok. :) Kende mellett nem is jut eszembe, hogy babát várok :) (Egyébként Kendével ami előjöhet terhesség alatt az mind előjött nekem)
Örülök, hogy lányod azért viszonylag hamar megbarátkozott az ovival. :)
Jellemző a szülőkre, hogy csak néznek, mint a birkák és nem szólnának rá a gyerekükre. (tisztelet a kivételnek) Én ha kisebbek vannak a játszón duplán figyelek a Kendére, nehogy véletlenül meglökje a kicsit. Pláne ha nagyok, mert azok meg vadak....

Kép Kép
kisvirág_30
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?