Új privát üzeneted érkezett!

Nekem is Lali sokat ugrált a hasamon. :)
Szegény Abigél, lehet azért jött korábban, mert már megunta
ezt a dolgot. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


én is úgy tudom, hogy a méhlepény sokmindent megszűr, míg az anyatej nem.
betegeknek jobbulást :!:

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!

CSak egy gyors bekukk.
Vissza sem olvastam még, de pótolom, mert kíváncsi vagyok mi van veletek.
Zsófi is és én is jól vagyunk. Egyre aranyosabb. Kezdünk rendszereződni. Magától elalszik sokszor. Elő hetekben altattuk, de ma is egyedül aludt el.
Etetés is egyre jobb. Rájöttünk, hogy a szopizással is az volt a baj, azért köpte ki-be a cicit, mert bal mellemből nagyon beindul a tej és nem tudja olyan gyorsan nyelni.
4880 grammosak voltunk ma. Jól tartom a kiscsajt:-)

Volt a találkozó? Őszintén szólva, most, hogy feljöttem, most jutott eszembe és lehet én is elmentem volna :( Sajnálom :(

Zsóiról képek:
http://picasaweb.google.com/zalabaizsofia/20080923#

Kép
andaka
 
 

 
 

Ildi a kórházban csak kijelentkezés után vállalják a füllukasztást.

Kata nekem is ezt csinálja Zsófi a mellen és én is látom, hogy van a szájában tejci. Most jöttem rá, hogy azért, mert hirtelen beindul, a végén pedig már azért, mert küzdeni kell érte. A lényeg, hogy nem egyformán jön a két ciciből a tej és ezért rángatja Zsófi. Gondolom én.

Kép
andaka
 
 


Timi aranyos lehetett Blanka, ahogy mondja a magáét apának :D

De jó!!! Elmaradt a találka! Ha lesz én is megpróbálok elmenni és megpróbálom nem elfelejteni!

ESzter! Örülök, hogy jobb már az etetés!
A látogatoktól én picit félke. Az biztos, ha alszik a gyerek, nem fogom kihozni mutogatni. Nem állatkertbe jönnek.
Ti hogy oldjátok meg a látogatók fogadását? Ha valaki ölbe szeretné venni, akkor csak úgy oda adjátok vagy pólyába esetleg párnára teszitek? Jajj, kész vagyok már előre.... :?

Kép
andaka
 
 


Timi! Ma kaptam a védőnőtől valamilyen sós oldatos receptet, ami feloldja a cuccost a nóziban. Pontosan nem tudom mit kell vele csinálni és mire jó, de majd megnézem mi van a recepten.
NASUGATTA NATRII CHLORATI orrmosáshoz. Ez van a recepten.
Zsófinak van mikor szopi előtt kiszippantózom az orrát, hátha ez is zavarta. Tetszik neki.

Kép
andaka
 
 


Zsuzsa gratulálok a kis Sebestyénhez! Nagyon sok boldogságot Nektek!

Timi még annyi, hogy nem lehet, hogy szopi után szörcsög? Azt is mondták nekem, hogy van amikor a tejci felszalad, mert nem úgy működnek még ott a dolgok.

Most már elteszem magam holnapra, azaz hajnalra.
Zsófi olyan ügyesen alszik. Általában 9-10 között alszik, majd 2-3 között ébred, akkor kb 1 órácskát vagyunk fent a büfi miatt, meg ugye közben bekakil , várok, hogy a tej picit ülepedjen a pocijában, majd pelusozás és megint evés. Majd reggel 7 körül ébred. Az kitolhatná picit későbbre is.

Szép álmokat mindenkinek!

Kép
andaka
 
 


nagyon aranyos Zsófi baba :)
nálunk ha Dork aludt,és akkor jöttek látogatók,akkor lemaradtak a megnézéséről. ha fent volt, és meg szerették volna fogni, odaadtuk, csak ala naturon, ruhába.

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!

Hello Andi! Megnéztem a képeket, nagyon édes Zsófi. Örülök, hogy már minden jobban megy neki (evés, alvás) Ez természetes, hogy rendeződtök, egyre könnyebb lesz vele majd meglátod. Ha belegondolok, hogy féltem az első közös éjszakától a kórházban, aztán az első közös naptól kettesben itthon. :-) Ma meg már mintha ezer éve ezt csinálnám :-)
Azt mondják az első 3 hónap a legnehezebb utána sokkal jobban élvezik - anya és a gyerek is - az együttlétet. :-)
Biztos, hogy így van, mert látom, hogy Blanka mennyit fejlődik és nem hasztalan az a sok beszéd, ének.
Tegnap annyira dumált, hogy felvettük a mobilunk kamerájával ... imádnivaló.

Viszont ma kihívom a doktornőt (sajnos 11-14-ig rendel), mert szerintem beteg. Reggel már köhögött és a szörcsögés most már komoly. Kiszívtam az orrát, és annyi trutyi jött ki szegénykémnek. Aztán evett, majd simán elaludt ... Na ilyet nem szokott. A szemei is elég pirosak. A homloka meleg, de nem lázas, mert mértem.

Úgyhogy most ez van velünk. Szerintem majd csak délután fogok jelentkezni, hogy mi újság.

Vendégekkel kapcsolatban: ha aludt/alszik a gyerek, nincs nézelődés. Ha fent volt/van akkor mindig odaadtuk. Semmi baja nem lesz a picurkának, ha más kezében is ott van. Persze előtte kézmosás. Nem tesszük semmilyen párnára, pólyába úgy mint Ivett is írta, csak ala natur. :lol: Én még annyit szoktam, hogy egy kis pelust teszek a vendég vállára, mert Blanka eléggé nyáladzik így a vendég is megússza a nyálfürdőt és Blanka sem nyalogatja az idegenek ruháját.

Timi

Kép
manati
 
 


Timi: Blankanak gyors gyogyulast!
Szeretem olvasni amiket irsz, mert tenyleg az jon at amit irsz is mintha evek ota ezt csinalnad. Meg igy olvasva is az jon le, hogy szuper mami vagy:)
Jo lesz mar latni titeket Blankaval mar igy "nagyon" is!


Zsofi nagyon edi kislany! Es az a szupi h&m es kardija van amit en is kineztem, ami a kisnadragja az nekunk is van, de meg nagy, mert 62es.
Jo lesz ha Ti is jottok majd talira! csak eloszor meg kell gyogyulnia minden mamanak babanak!
Bar felek attol most sok ilyen betegseghullam lesz:(


Ma Annank gyonyoruen aludt 9tol 5ig majd eves utan( 220 :oops: ) meg fel9ig. :lol:
aaa3
 
 


SZiasztok!

Én is csatlakozok Tamarához. Nagyon jókat írta Timi, és nekem
is úgy tűnik hogy mindenhez nagyon ért. Én még két gyerek után
is bénázok. :)

Zsófi nagyon aranyos. :)

Én végre két hét után kijutottam a piacra. A férjem itthon
maradt a kicsikkel, ugyanis itt voltak a kéménybélelők.
Siettem nagyon, mert tudtam hogy valamelyik már nyügös lesz.
Így is volt, Abigél nem bírta sokáig nélkülem.
Sajnos még mindig taknyosan vagyunk. Lali nem hajlandó megengedni,hogy kiszívjam az orrát. Rendesen meg nem tudja
kifújni. Abigél még egy picit rosszul van, de azért ő is javul.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Jaj lányok ne már ... még elpirulok :oops: Mindannyian ügyesek vagyunk szerintem, az anyai ösztön segít mindenben! De azért aranyosak vagytok! :-) Én is már nagyon látnám a babákat a mamákkal :-) Ám addig meg kell mindenkinek gyógyulni.

Tamara, milyen jól alszik már Anna baba, 9 -5-ig egyhúzamban? Nem semmi. Mi visszaestünk alvásilag vagyis egyiknap kihúzzuk, 5-6-ig másnap kelünk fél2-kor. Most éjszaka pl. az utóbbi volt. Egyébként egy pici cicizés után el is aludt, nem volt vészes. Csak már akkor nagyon szörcsögött.

Na gyorsan elmesélem mi volt a dokinénivel. Felhívtam a rendelőt fél11-kor hogy Blanka beteg, köhög, szörcsög ... stb. jöjjön ki a doktornő. Közölte az asszisztens, hogy 11-kor kezdődik a rendelés majd akkor telefonáljak, mert a doktornő mondja meg, hogy kihez és mikor megy ki. Na jó, mondom, 11óra 00-kor újrahívom, a doktornő veszi fel, elmondom neki is a panaszunkat. Erre közli, hogy vigyem be a gyereket, mert már annyi címe van délutánra, hogy nem tud ma kijönni. :( Hát elég mérges lettem, gyorsan összekaptam a gyereket, és mentem vele. Valami góc félét látott a torkában, de ezt nem nagyon részletezete ki. A Nurofen szuszpenziót, Nasivin orrcseppet, Ambrobene szirupot kell neki adni. Az utolsó köhögés elleni lötyi.
Aztán kérdezte, hogy szívom-e az orrát, mondtam, hogy igen de nem jól csináltam, mert félig ülő pozicióban kell :roll: hogy jól kijöjjön neki.
Nekem maszkban kell lennem, de Blanka jókat derül rajtam, azt hiszi kukucskát játszunk. :-)

Na megyek eszem valamit, mert még semmit sem ettem.

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Én már jobban vagyok, Boti szörcsögése is múlóban :) nekünk viszon ttöbb napja nem volt kaki és most ez okoz gondot Botesznak, éjjel is alig aludtunk :( remélem hamarosan ezen is túl leszünk!
Azt hiszem a 7végén be kell szereznünk egy járókát, mert a Kisherceget már nem lehet egyedül hagyni a kanapén, mert a szopi párnát is le tudná már lökni. Akinek van, milyet vettetek? én gurulós fa járókát néztem.

Timi, jobbulást nektek!Én se tudtam, hogy félig ülő pozíciban kell orrot szívni :( milyen jó, hogy írtad!

HAjni, én is piacra mentem, mikor integettem :)

Andi, aranyos ZSófi Baba!Szerintem nem kell izgulni a látógatók miatt, de mi csak 8 hét után "fogadtunk".

Tamara, tegyél fel képeket, megígérted :roll: Tök jó, hogy Anna is már jobban alszik!

Vár a házimunka!

TAli mikor lesz?!

Kellemes további napot!

Melus

Kép
melus79
 
 


hat jo Melinda, teszek fel kepet nem felejtettem el, csak meg nincsenek meg a sok es jo kepek csak a keves amit ocsem csinalt, de nem lettek tul jok, es jol lathatoak, de akkor majd azokat kesobb, addig izelito:) Kép hajam

Kép csokrom

Kép mi
Kép

Kép keresztelo

Kép 2 honapos, 4700gr mos Annank
aaa3
 
 


Köszi, szépek vagytok, Anna meg ennivaló :)

Melus

Kép
melus79
 
 


Nagyon aranyos az Anna. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Tamara!

Szépek vagytok, Anna baba nagyon édes :D

Timi

Kép
manati
 
 


koszonjuk a dicsereteket!

Timi: Anna sem alszik am mindig annyit, most ejjel is kelt 2kor es 6kor is, de neha mar sikerul 6 orat egyhuzamba aludnia:)

Mi ma a Janos hegyen voltunk- hat ugy mondta az ido jaras jelentes hogy milyen jo ido lesz, en ebbol semmit nem lattam- nagyon hideg volt:(
De azert jo volt, ettunk fincsi retest, setaltunk egyet, es jottunk is, Anna azota is alszik:)

Tovabbi szep hetveget mindenkinek
aaa3
 
 



Sziasztok!
GYors bejelentkezés: megszületett Karina Anna múlt szombaton. 59cm és 3400 gramm. Hosszú haj, hosszú körmök. Ennek alapján vagy manöken lesz, vagy kosaras. Minden rendben volt, tegnapelőtt értünk haza. Később bővebben írok, még tartanak az első napok izgalmai.

Anna

Kép
tulli
 
 


Ja! Mi rutintalan sülők vagyunk... KArina tegnap megfázott. Tüsszög és folyik az orra. Láza nincs. Orrszívózzuk, etetjük, itatjuk és sokat van kézben, mert ha letesszük betelik az orra. Van valakinek valami praktikája, azon kívül, hogy várunk amig elmúlik, és jól öltöztetjük ezután?

Anna

Kép
tulli
 
 


gratulálok Anna!

hétfőn Dorka átfordult. aztán napokjig semmi. ma megismételte a produkcióját :lol: Kép

Kép
.ivett
 
 


Anna: Gratulálunk Karinához! Tényleg szép hosszú baba. Praktikám
nincs. Jobbulást!

Ivett: Dorka babának gratulálunk. Sajnos mi még nem tudjuk ezt
elmondani.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Gratula Karinához :) és jobbulást!

Dorkának is gratula az átforduláshoz, ezt Boti még nem tudja, de még ráér, azt hiszem!

Mi tegnap vendégségbe voltunk, ma meg hozzánk jönnek, így csak este tudok újra írni!

Kellemes vasárnapot!

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok

Tulli:
gratulálok Karinához, gondoltam Rád sokat azon a hétvégén amikor eltüntél.
hát amit javasolni tudok, hogy Te egyél C vitamint mert az a tejcsiben átmegy és segít a gyógyulásban.
Nálunk mindenki lebetegedett most a napokban, legjobban szerencsére Vivi úszta meg Ő csak egy kicsit hapcizott meg köhécselt, hamar el is múlt, de ettem napi 2 db C vitamint és én ennek tudom be a gyors javulást.

ami szerintem sokat segít a kisgyerekenek, de ez hosszútávra vonatkozik és nem most azonnali segítségnyújtásra a hideg időszakban ( taknyosság, láz stb ) ha van a szobában párologtató.
Van mindenféle ki ki kedve, ízlése, lakás tipusa és pénztárcája szerint tud válogatni. Mi akkor szereztük be, amikor Levi 10 hónaposan sajnos kruppos lett és egy napot kórházban töltöttünk. Nekem nem tünt száraznak a lakásunk, mértük mindíg a páratartalmat is, Duna parton is lakunk mégis kruppos lett. Azóta az mindíg megy fűtési szezonban, hál' Istennek a krupp nem jött elő, és ha szürcsőgős egy kicsit ez mindíg segít.
Több féle van, nekünk a kórházban hideg párásítót ajánlottak, Boneco tipust vettünk mi. Nem olcsó, de nagyon hálás dolog.

Elsők:
Túl vagyunk az első hajvágáson. Vivinek a 10 cm-es szép hosszú haját le kellett vágnunk, mert továbbra is égnek állt neki és már olyan volt mint egy oroszlán. Most olyan furcsa kis rövid frizurával, de majd megszokom. :)

És túl vagyunk mi is az első átforduláson nekünk hasról hátra ment. Pénteken 2 alkalommal is amikor bementem ébredés után hozzá a hason alvó Vivi háton fekve és vigyorogva fogadott. :)

Ivett de jó ötlet ez szivacs puzzle szőnyeg. Nekünk is van ilyen még a Levi kapta de még nem raktam össze, most azt hiszem megkeresem.

Kép
Kép
prünty
 
 


Sziasztok!
Gratulálok Karinához és minden jót kívánok Nektek!
Remélem hamar meggyógyul. Volt már kinn a dokitok?

Andi, Ivett, Tamara, nagyon szép lánykáitok vannak. :D
Szandra is ilyen tájban kezdett elfordulni és érdekes volt, hogy előtte mindig jobb oldalára fordulva feküdt, aztán mégis balra fordult át.
Most hétvégén kezdett el oda- vissza pörögni, de hátrafelé és a sarkával rugdosva már így is komoly 1 méteres távokat is megtett.( sokat van ám a szőnyegen csak úgy).
Mellesleg a járóka is tetszik neki, jól megkapaszkodik az egyik kezével és a másikkal csapkodja a lógós játékot.

Timi, múltkor elfelejtettem, hogy miket eszik a csajszi, nos, csak gyümölcspépeket eddig. Két szopi között és nem igazán sokat.

Vera, már egész nagynak tűnik Izácska. Mennyinek mérték itt?

Linda, majd hozz egy új képet, ha tudsz! Kíváncsi vagyok milyen rövid hajjal.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

A Várandósság - 2008 novemberi kismamik topicban fórumozok olykor, és most látom, hogy van Uzsokis topic is. Tekintettel arra, hogy én még szülés előtt állok (első babám lesz), szeretnék Nálatok, mint már tapasztalt uzsokisoktól érdeklődni néhány dologról.

A kórházban Dr. Fábián Istvánnál fogok szülni, ha minden jól alakul, róla szülési-kórházi tapasztalatok esetleg?
Készítem össze a kórházi csomagomat és bizonytalan vagyok kicsit.
A kórházba a picikéknek ruhácskát minden napra kell bevinni? Vagy csak egy-két váltást, és amibe haza hozza az ember? A nővérek elvárják, hogy mi vigyünk ruhát, vagy ott rendben felöltöztetik és az természetes, hogy amíg a cseppségek ott vannak, ottani ruhát viselnek? Mi a szokás az Uzsokiban?
Van valami "intelmetek", amire érdemes jobban odafigyelni, bármi-bármi, ami hasznosnak bizonyul?

Harivera, látom, hogy itt is fórumozol, tudom, hogy Neked volt lehetőséged kórház-látogatásra. Akkor esetleg adtak arról felvilágosítást, hogy mi az, amit jó, ha viszel a babának?

Nem tudom, hogy akadnak még hozzám hasonló "zöldek" a topicban, akik még szülés előtt állnak, s netán épp Dr. Fábián az orvosuk?

Előre is köszi a segítséget!

Zsemlye - Anita
zsemlyécske2
 
 


kisanni
a mérete 1680 g körüli szóval nem lesz nagy baba hála

zsemi sziaa.
vinni kell popsi törlőt, pár pelust, egy rozoga hálóinget szüléshez amit be lehet mocskolni, takarót a babának, vékony sapit a babának, betétet, asszem 300ft a zöld ruha apunak a szüléshez, mell szívót, huu ennyi jut eszembe de ha még beugrik valami szólok

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Ivett!
Gratulálok Dorka átfordulásához! Nagyon ügyes a lány :-)

Anna!
Gratulálok Karina születéséhez. Szép nagy baba! :-) Majd képet tegyél fel! Az 56-os ruhákat akkor Ti is elfelejthetitek :-) Szerintem is egyél sok C-vitamint, én azt ettem egyfolytában és szerintem is sokat segít Blankám taknyosságán.

Már gyógyulgatunk, Blankám még szörcsög, de szívjuk az orrát rendesen és ez az orrcsepp, meg a köhögés elleni lötyi is használ.

Zsemlye!
Nem kell ruhát vinni a picinek, mert amíg bent vagytok kap kisruhát, és a csecsemősök öltöztetik ... stb. Csak a hazamenetelre kell ruhát vinni, de akkor is a csecsemősök öltöztetik fel és úgy adják ki nekted.
Pelenkát is kapsz! Csak popsitörlőt kell vinni, kistakarót, sapit, esetleg kiskesztyűt vagy zoknit a kezére, hogy ne karmolássza össze magát.
Neked: Vastag betét a szülés után, aztán érdemes vinni vékonyabbat is lehet, hogy szükség lesz rá. Legalább 2-3 hálóing.
Legyen külön szülőszoba pakkod amiben érdemes ha van kéznél, wc papír, tusfürdő, törcsi, hálóing, papucs, bugyi, homeosbogyes ha kell, szőlőcuki, víz, iratok (apának kaja, fényképezőgép).
Aztán későbbiekben ha bármi kell apuka úgy is behozza neked. Szerintem a fejő sem kell rögtön, nekem 2 nap múlva kellett csak. A csecsemősök fertőtlenítik.

Remélem tudtam segíteni.

Én nem leszek szerdáig mert anyóséknál leszünk budán. Mindenki vigyázzon magára, aki beteg gyógyuljon!

Timi

Kép
manati
 
 


Harivera, Manati! Kedvesek vagytok, köszi az infót! Így már azért tisztább a kép :wink:

Zsemlye - Anita
zsemlyécske2
 
 


Sziasztok

Nalunk a szorcsoges sajnos nem javul- sot ha lehet meg tobb takony jon ki szegenyembol:( Pedig a sterimar mellett mar eg yhete a nasivint is hasznaltuk, igy azzal mar le kell allni. Szegenyem mar az elso keleskor is alig kapott levegot, igy jasnal fel negykor bekapcsoltam a poszivot( mondtam ferjemnek nekem a gyermekem egeszsege fontosabb mint hogy a szomszed tudjon aludni) aztan fel hetkor ujra ebren volt, akkor megint szivtam neki, de mar vissza sem aludt:( Azota egy oracskat aludt az erkelyen es ennyi, de most epp elvan a logo jatekaval:)

Anita udv itt! Igaz legtobbunkmar babazik, de eppen ezert sokmindenben tudunk majd segiteni! Szerencses is vagy, nekunk sokunknak nem volt meg ilyen "gyakorlott" segitsege.
erdezz batran, szerintem mindenben lesz valaki aki tud segiteni.
A korhazi dolgokkal kapcsolatban minden fontosat megirtak .En egyre hivom fel a figyelmed- semmi ertek ne legyen nalad!( nekem elloptak a taskam ezert mondom), nyugodtan amint felvettek betegnek a korhazba az irataid is kuld vhaza nem lesz ra szukseg.
Szuleshez haloinget adnak( ha nincs telthaz) de utana mar a sajatodban hagyod el a szuloszobat.
Jo varakozast es keszulodest. Mikorra vagy kiirva?

Timi: jo pihit!
Vendég
 


Anyjuk, november 5-e volt az első időpont, de az UH-k alapján ez már többször módosult. Volt október vége és november 13 is. :-) Ott lebeg felettünk az a közhely, hogy "1-2 hét + - még belefér".
Köszi a tanácsot, őszintén szólva az irataimat eszembe nem jutott volna, hogy visszaküldjem haza, de tényleg felesleges már a felvétel után, így megfogadom.
És köszi a fogadtatást, bátrabban fogok már majd a jövőben kérdezni Tőletek is. :)

Zsemlye - Anita
zsemlyécske2
 
 


Prünty,
Köszi a tanácsokat. C-vitamint eszem, de akkor most felemelem az adagot. Persze azóta önmagától is javult az állapota. LEgnyűgösebb egy este volt, akkor porszívóztuk az orrát és melengettük magunkon, másnap már jobban lett egy kicsit és azóta is fokról fokra javul. Persze takarózzuk őt rendesen.
A párologtatót pedig megyünk és beszerezzük. Egyébként is gondoltunk rá a téli fűtési szezon miatt, de akkor most külön is fontos.

Kissani,
Dokit nem hívtunk, mert láza nincs és azt olvastam, hogy csak akkor kell kihívni. Gondolkodtunk rajta, de nem dugult be az orra, csak folyt, szóval kapott levegőt rendesen. ABban maradtunk, hogy ha nem javul reggel hívjuk a dokit, de aztán másnapra már nem volt vészes.

Egyébként azt olvastam, hogy egy csepp anyatej az orrlyukába, pipettával sokat segít, oldja a dugulást, természetes orrcsepp, gyógyítja a hámréteget, és egyáltalán nem zavarja a picit. (Csak egyszer tüsszentett egyet tőle.)

Manati
Képzeld, hogy jók rá az 56-ok. AZt mondták bent a csecsemősök, hogy a ruha 56 az a válltól mért konfekcióméret, ők viszont fejtetőtől mérik a hosszt. Hittem is, nem is, de a lényeg, hogy minden 56-os ruhába belefér, pár még nagy is, mert gondolom el van méretezve.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a jókivánságokat!!!

Anna

Kép
tulli
 
 


Sziasztok!

Csajok! Szépek a lánykák!
Anna! Gratulálok Karinához!

Sajna mi is csatlakozunk a betegeskedők táborához. :cry: Luca kezdte pénteken, tegnapra Dalma is benáthásodott a férjemnek meg a torka fáj. Szóval csak egy "legény" van talpon e vidéken. Én. :roll: Luca a saját orrát szívja (egy kis anyai segítséggel) nagy kakukkolással :lol: - tegnap óta így csináljuk, ezzel megúszom a becserkészés, rúgkapálás, üvöltés procedúrát, Dalmát meg én szipkázom szoptatás előtt és után. Láz nincs, sárga trutyi viszont annál több. :cry:

Vendégek (család, közeli barátok) nálunk már a múlt héten, meg most hétvégén is voltak, mi is a textilpelusos megoldást alkalmazzuk. Ha alszik a gyerkőc akkor megnézhető, pláne, hogy a nappaliban a járókában alszik napközben, de nem piszkálható. Hangoskodni szabad, ugyanis Luca mellett már minden hangos zajra immunis a kiscsaj (ha alszik).

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 



Vera, ez nem igaz, kötelező mind 2.

Melus

Kép
melus79
 
 



VEra: en is ugy tudom kotelezo, csak ha nincs ra ido nem csinaljak. De pl mivel engem ketszer keszitettek elo szuleshez az elso szuleszno nem kerdezett semmit adta, borotvalni nem borotvalt, mondta ok ahogy van, a masodik megkerdezte mehet e a beontes mire mondtam hogy ha akarja mehet, de par oraval ezelott kaptam( amugy szupi volt nekem legalabbis jol esett, foleg utana a zuhany:))) ) viszont o meg borotvalt. ez is olyan mint minden a szulesznotol fugg minden.


Mi most indulunk mindjart csipo szuresre. Mar elore utalom mennyit kell majd varnunk.


Mindenkinek szep napot!
aaa3
 
 


Sziasztok,

Anna, gratulalok en is. Jo kis kihivas lesz, hosszu vekony babara ruhat kapni :)(marmint nekem az volt, ugyhogy logott minden a gyereken :D).

Nallunk semmi erdekes, ferjem a hetvegen a horvath tengerparton "sutetti a hasat", sajna en gyava nyul vagyok, mar nem mertem bevallalni a hosszu utazast. Hetvegen szuleinknel voltunk, elkoszontem tolluk, mert egy darabig most nem megyek hozzajuk es a nagyszuleim mar nem fognak meglatogatni. Erdekes modon a kocsiban "csak" budapest fele kemenyedik a pocim :), mondtam is, hogy ha tulhordom, akkor majd sokat kocsikazunk, hatha segit :).

En a heten rendberakom a kelengyet meg beszerzem meg a szukseges dolgokat, aztan jovo hettol nincs mas dolgom, csak varni :). Olyan jo dolog ez :).

Vera, sztem, ha nagyon tiltakozol a borotvalas es a beontes ellen, akkor lehet meg tudod beszelni a szulesznovel. De ezt sztem szulesznotol fugg. Nekem nagyon nehez volt a szules utani napokban a szekeles, ugyhogy orultem, hogy azert nincs mennyiseg :). Most ott figyel a glicerines kup a korhazi csomagban, mert sztem humanusabb a hashajtonal.

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok!
Találtam egy szörcsögéses cikket:
http://www.babanet.hu/faq/csecsemo06.php

Na, sokáig itt voltam: a két csaj sír, a Roli magyaráz. Már aludniuk kellene.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Hááát nem tudom.

azért berzenkedek ellene mert a 4-ből az elsőt csinálták ezzel és a többit nem. És totál megvoltam ezek nélkül a beavatkozások nélkül.
Nos az tuti hogy nekem varrni vágni nem kell majd hiszen az 5-ik és picike lesz vagy is nem lesz nagy.

De majd ha ott leszek akkor majd eldöntöm mert tudom hogy nem nagy knuszt. És ha ragaszkodnak hozzá akkor....................majd meglátjuk.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk anyóséktól. Jó volt, eltudtam intézni egy csomó dolgomat, bár szinte szaladtam egyik helyről a másikra :-) Pintyőke meg olyan jól viselkedik, anyósomék teljesen elvannak tőle ájulva :-)

Még szörcsögünk de szívjuk Blanka orrát. Majd elolvasom azt a cikket amit belinketél Anikó. Hátha van benne valami ötlet. A doktornéni azt mondta, ez a piciknél tovább tart mint a felnőtteknél, mert nekik nehezebben jön ki, ők nem tudják kifújni ... stb. Egyébként ma voltunk nála és azt mondta, hogy szép a torka. Már aláírtam azt a nyilatkozatot az új oltásra (nem tudom a nevét hogyan kell írni :oops: ) amit most ingyenesen kapunk. Jövőhéten kell menni a 3. hónapos kötelezőre és ha megjön az oltóanyag akkor egyszerre fogjuk megkapni.

Ti beadatjátok?

Anna, én nem is tudtam, hogy a ruhák számozását válltól mérik :-) De legalább mostmár értem, miért van ez a számozási kavalkád :-)

Kriszti, kitartást az a 30 nap pikk-pakk elszalad. Keményedés meg mostmár nem gond ha van. Mint mond a doki? Nem kell már szedned a magnéziumot? Én már ilyenkor nem szedtem. :roll:

Beöntés, borotválás: tőlem nem kérdezték akarom-e vagy sem. Egyszerűen mondta a szülésznő, hogy akkor menjek a belső szobában lévő asztalhoz feküdjek fel mert előkészít. Nagyon féltem a beöntéstől mert mindenki ettől paráztatot. De szinte semmit sem éreztem. (Annyira vékony cső az!) Csak azon csodálkoztam, hogy egy nagy zacskó vizet hova tudok így "befogadni" :lol:

Vera, ha ezeket Te nem nagyon szeretnéd akkor nyugodtan mond meg, hogy ez már az 5. szülésed és a többinél sem volt beöntés, borotválás, most sem szeretnéd. Erőltetni nem fogják ha te nem akarod.

Amikor én szültem a szobatársam nagyon erős fájásokkal jött be és egy fél órán belül már bent is volt a szülőágyon. Őt nem tudták előkészíteni, mert nagyon gyorsan zajlottak az események és hamar meg lett a baba. Viszont utólag azt mondta, bánta, hogy nem volt beöntés, mert "besikeredett" neki és elég kellemetlenül érezte magát. A dokija kérdezte is a szülésznőt, hogy nem volt beöntése???

Tamara, kitartást a csípőszűréshez. Remélem nem lesznek sokan. Amikor mi voltunk időre kellett menni, így csak azt az egy kisbabát kellett megvárnunk aki előttünk volt. Hála nem kellett várakozni sokat, kívánom, hogy nálatok is így legyen.

Na megyek, mert még ki kell pakolnom a sporttáskámat ... nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de én ezt nem szeretem a hazajövetelben, hogy utánna mindig rámolni kell :evil:

Timi

Kép
manati
 
 


sziasztok!

állandóan a levegőn vagyunk, még amíg jó idő van, így álltalában csak olvaslak titeket.

én azt nem szeretem, mielőtt utazunk, állandó fejtörés,mikor mit mossak, uténa meg alig érem utol magam. sajna mindkettőnk szülei messze laknak, így utazgatunk.
persze a férjem megoldja. majd kimosunk otthon. de ezt meg én nem akarom.

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok,

mi is megjöttünk a "nyaralásból". Nagyon jól éreztük magunkat csak hát elég messze volt ez a Pálháza. Még így is, hogy van autópálya Miskolcig volt két és fél óra az út. Szerencsére a fiúk jól bírták. Két napja nálunk is még itt vannak az úti táskák majd lassan kipakolom őket.

Anna gratulálok Karinához. Képzled Bendegúz is ezen a napon született csak két éve. Akkor feldobom a frissített táblázatot.

Timi mi amikor fizetős volt akkor is beadattuk Benőnek ez az oltást. Most meg Levente is meg fogja kapni.

Beöntés nekem az elsőnél nem volt mert megkérdezte a szülésznő, hogy mikor volt székletem és előtte két órával volt így azt mondta nem kell.
Most meg se kérdeztek adtak de így is kicsúszott egy pici adag. Nekem sem volt kellemes szitu de szászor elmondta a doki is meg a szülésznő is, hogy semmi probléma teljesen természetes, hogy ilyen előfordul.

Ma voltunk oltáson Levente 3 hét alatt 35 dkg-t hízott így most azt mondták etessem két ciciből. Nem tudjátok véletelenül annak a homeósbogyónak a nevét, amit tejserkentésre használnak. A másik, hogy a csípőszűrésen a csípővel minden ok. volt csak azt mondták, hogy ferdén tartja a fejét. Most a doktor néni megnézte és azt mondta, hogy le van tapadva az izom a nyakán és masszíroztatni kell. Adtak egy nevet és címet de itt várólista van. Nem tudtok ajánlani valakit?
Kata Kép

Kép

Kép
pocvarek
 
 


urtica urens ch 5 es ricinus comunid ch 5, en meg egyiket sem probaltam, de jovo heten elkezdem valamelyiket, mert sajnab igencsak nincs tejci:(

Timi meglepo modon nem kellett varakoznunk. a nyakferdesege minimales,csipojet kell tornaztatni 6 het mulva kontroll.
Jo hogy anyosod ilyen szinten segitseg tud lenni. en elobb roppannek bele a teendoimbe minthogy anyosomra bizzam bubut:(sajna o naon gazde errol mar irtam regebben
aaa3
 
 


Halihó!

Hát úgy látom ma mindenki nagyon elfoglalt :-( Sebaj babázzatok! Az én Blankám ma már másodszor alszik egyfolytában 3 órát ... nem tudom mi lelte :-)

Tamara, az anyósommal kb. 1 éve (mikor terhes lettem) lett más a viszonyom. Az unoka nagyon megváltoztatta előnyére, azt sem tudja, hogy járjon a kedvünkben és minden héten jönnek, hogy lássák a babát sokat segítenek ... stb. Úgy hogy még nálatok is változhat a helyzet. :D

Szopi: nálunk is kevesebb a tejecske ... én már írattam fel tápot (biztonság kedvéért legyen itthon) néha úgy érzem "üresre" szívja mindkét mellem :-) A doktornéni is azt mondta, hogy biztonságból tényleg nem árt ha van otthon. Idáig csak szopi van/volt és remélem még az is lesz ameddig csak lehet. Szeretem így etetni Blankát és tudom, hogy ez a legjobb hami neki, de nekem már a laktoherb sem csinál több tejet :-(

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok,

Orommel latom, hogy Blanka Adi helyett is aludt, o ugyanis alig-alig.
Mar nem szedem a Mg-ot, elvileg jovo hettol szulhetek bar en azert meg varnek 2-3 hetet.

Sztem mielott taphoz nyulnatok probaljatok meg a More Milk Plus-t, igaz, hogy 6e ft-ba kerul, de ha veszitek 3 doboz tapszer ara. Nekem nagyon bevalt anno, igaz en mar akkor nem tudtam visszaterni a kizarolagos anyatejesre, de en ugy voltam vele, hogy az se mindegy mennyi tapszert kap az anyatej melle.

Ma beszereztem a homeos bogyokat es elkezdtem a gatmasszazst. Az a 30 nap mar tenyleg pikk-pakk eltelik. Erzem is magamon, hogy utolso honap annyit birnek aludni....

Mar csak 3an vagyunk a tablazatban baba nelkul :)

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok!

Én meg elkezdtem Abigélnek gyümölcsöt adni, mert
sajnos nagyon rossz a helyzet nálunk. Már van egy hete
hogy kakilt. Ma már kúpot is kapott, de semmi hatása.
Beszéltem a védőnénivel és azt mondta, hogy lehet az lesz a vége
hogy már el kell őt kezdenem szilárddal etetni. :(
Ma szegénykém úgy sírt, de csak pukizott jó nagyokat és büdiket.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Ma még senki sem járt itt? Biztos sétáltok. Mi is megyünk ha fel kell Blanka.

Szegény Abigél, biztos nagyon rossz lehet neki, hogy nem tud kakilni. A szilárd kajától jobban tud kakilni? Ki hinné :roll: Az ember azt gondolná, hogy a tejcsitől simán megy a kakilás :? Nekünk hála az égnek nem volt ilyen problémánk.

Nem akarok tápit adni Blankának, csak azt akarom, hogy legyen itthon, ha bármi van. Egyelőre van tejem és még tudok is szoptatni. Tudom hülyének néztek, de nekem valahol biztonságot ad, hogy tudom van mihez nyúlni ha nagyon nem lakik jól a baba. Bár idáig a két cici azért elég ...

Na megyek, mert már sír.

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Én takarítottam, Boti meg alszik. Délután megyünk babás-mamás jógára, nagyon várom!Kendőzünk és trolizunk, kíváncsi vagyok hogy bírja a Picur, mert eddig csak a postára mentünk kendővel...

Hajni, múlt héten boti is 5. napra kakilt, én adtam neki barack levet, pár kiskanállal 8préseltem barackból, mert az üveges nem ízlett neki :roll: ), aztán kakilt is. Ezen a héten viszont újra minden nap volt kaki, akár naponta 2x is. Szóval valószínű, hogy múlt héten többet felhasznált a tejciből, és nem volt mit kikakilnia.

Timi, szerintem is a tápszer csak végső megoldás legyen! A fejéssel szerintem újra be lehet indítani a tejcit!Nekem legalábbis ha ritkán fejek, mindig több tejem lesz!

Mikor lesz a tali? Valahogy most mindenki olyan keveset van itt, mondjuk én is :oops: Próbálom maximálisan kihasználni a jó időt Botival, és elég sokat sétálunk.

Kriszti, kitartást!És pihenj sokat, amennyire tudsz Ádi mellett :roll:

Kellemes napot!

Melus

Kép
melus79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?