Új privát üzeneted érkezett!

Ancsa: köszönöm szépen és ne izgulj reméljük bent marad még a babód drukkolunk neked ezerrel!!!!

000kata
 
 


kata
Nincs mit,tényleg az a legtutibb,amit a kórházban mondanak :D

Akartam már kérdezni :roll:
Ti milyen szobába mentek?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


hát?én szeretnék egyágyasba menni de csak 3 van a korházba és attol függ lesz e üres.Szerinted az egyágyas a jobb?vagy mint első gyermekes anyuka menjek többágyasba és ott lehet beszélgeetni,tanácsokat kérni.

000kata
 
 

 
 

Ancsa: nállatok a korházba egyágyas van,te milyenbe mész?

000kata
 
 


Ancsa, most már tényleg nem kéne aggódnod, a kisasszony, ha ki is bújik 99% hogy nem lesz baja. Az orvostudomány mindenre képes! Komolyan! Szerintem örülj, hogy már ott tartasz!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida
Örülök,hogy itt tartok :lol:
De azért még nem kéne most szülni :? Jobb a babónak,ha még bennt marad pár hétig :D

kata
Nálunk van fizetős 1 ágyas.
Van baba-mama szoba,ahol 5-6 anyuka van a picivel 1 szobában.
És van olyan,ahol szintén 5-6 anyuka van,de baba nélkül.

Éppen ezen gondolkodom én is,hogy is lenne jobb,melyikbe menyjek majd :roll:
De ez attól is függ,nem-e leszek véletlen császáros,mert akkor nem is lehetek a kicsivel 1 szobában, meg attól is,hogy leszek szülés után.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


ancsa: nállunk is ilyen,és ott a fizetős mennyibe kerül.A délpestibe alapitványi szobák és kapsz egy csekket és annyit adsz amennyit gondolsz,de a minimum 10.000ft.szerinted mennyit szokás fizetni?

Aida: találkoztál már a szülésznővel?

000kata
 
 


ancsa: és melyikbe mész?

000kata
 
 


Náunk a fizetős 5000/nap.
Tehát ha 4-5 napig bennt vagyok ,akkor 20-25.000. Ft.

Hogyhogy nálatok nem adják meg konkrétan hogy mennyit kell fizetni 1 napra? :shock:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: nem tudom nekem annyit mondtak hogy ezek alapitványi szobák azért nincs megszabva külön csak annyi hogy 10.000ft a minimum.de csak 3 szoba van és szerintem kicsi a valószinűség hogy üres lesz ha megyek.
hát a napi 5000 az elég sok

000kata
 
 


Kata
Ez érdekes :D ilyet még nem is hallottam,pedig más Pesti kismamik 8000 meg 12.000/nap :shock: -ról beszélnek :shock:
Persze pesten sok kórház van :D azt nem tudom melyikbe szülnek majd,de én nagyon sokalltam :?

Igazad van,még a napi 5000 is sok,ha jobban belegondolunk :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Én is fizetős szobára pályázok. :)

Van alapítványi családi szoba, ahol anya-baba-apa van együtt, van fürdő, hütő, mikró stb. Mi ilyenbe szeretnénk menni, de ebből azt hiszem csak 2 van a Flór Ferencbe, így kicsi az esély. :( Ez 10.000 Ft/nap.
Van alapítványi két ágyas baba-mama szoba, itt két anyuka van a picivel és van külön fürdőjük. Ebből nem tudom mennyi van, de ennek is örülnék, ha a családi szoba esetleg foglalt. Ezek 3000 Ft/nap.
És van az alap gyerekágyas szobák, ezek 6 ágyasok babástól-mamástól. Ezt nagyon nem szeretném.. 6 baba sír felváltva. Húú. Pihenés 0.. Ráadásul folyosói közös fürdő, higiénia is 0..

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Nálunk családi szoba nincs :?

A fizetősbe is csak látogatási idő alatt engedik be az apukát :shock:
És talán-talán a gyerekeket,de az sem biztos :?
Épp milyen kedve lessz majd a kedves nővérkének :shock: :lol:
Innen nézve sok érte a napi 5000,szerintem ,mert gyakorlatilag csak azt fizetem meg,hogy egyedül leszek 1 szobában a babával :roll:
na de ha lemennék a büfébe kajáért vagy, lemennék capucciónért,mert magától nem fog feljönni :lol: akkor kire hagyom a gyereket? :shock: :roll:
Ugyanis itt tatabányán 1 percet se vigyáznak rá a nővérek :?
Nem ugy van mint más kórházakban,hogy van egy babaszoba,ahova be lehet vinni a gyereket,amíg anyukának olyan dolga van és a nővérek figyelnek rájuk :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: hát igy elég rossz.szerintem nem éri meg,és tényleg kire hagynád addig a babát,mig lemész fürdesz meg ilyenek.

000kata
 
 


Furcsa megoldás Ancsa.. Így még nem is hallottam.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: tök jó ez a családi szoba. :lol: és a párod addig nem dolizna?

000kata
 
 


Utálom ezt a kórházat :D komolyan mondom :D
Szépnek szép tényleg,de amugy 1 kalap szar :?

Pedig sajnos így van Aida :?
Utoljára mikor bennt voltam a lányommal, 5 napon keresztül még csak beszélni se tudtam a hozzátartozóimmal,mert nem tudtam kire hagyni addig a picit :?
Csak üvegajtón keresztül láttuk egymást, aztán annyi :?

Viszont azt se szeretném,ha nem lennék a kicsivel 1 szobába :cry:
Szóval így se jó,meg ugyse :cry:

Nem értem miért nincs itt ugy mint más kórházakba,hogy együtt vagy a babával,de van hova baba szobába lehetőséged bevinni,amíg elrendezed a dolgaidat,vagy a hozzátartozóiddal beszélsz vagy ilyesmi, :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: hát igen ez elég rosszul van csinálva. :cry:

000kata
 
 


Gwini
Mi van veletek?remélem jol vagytok.már nem irsz nekünk :cry: majd mesélj ha van időd és tudsz kérünk képeket.
Vigyázzatok magatokra

000kata
 
 


Kata, párom akkor biztosan nem fog dolgozni. Velünk akar lenni. :D Meg aztán még az is lehet, hogy pont karácsonykor szülünk, akkor úgysincs munka. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: :lol: az tök jó :lol:

000kata
 
 


000kata: már csak pár apróságot kell vennem a Törpének: baba kozmetika, hajkefe, lázmérö, stb.
lovaszkata: nálunk borotválnak szülés elött, de én inkább magamnak csinálom. már én se látom, úgyhogy marad a tükör :oops: :wink:
ancsa: én is nagyon beszartam, amikor ma elolvastam, hogy Ildi megszült, mert velem egyidös terhes!!!!!!!! :shock: :shock:
én meg sehol nem vagyok. Kórházi csomagom még nincs is, még egy csomó mindent meg kell vennem!!!!
eddig úgy voltam vele, hogy még ráérek :?

holnap megyünk az Obi-ba Tatabányára. már alig várom, nagyon unom már magam otthon.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Ildi melyik forumba van?

000kata
 
 


a 2008 októberében szülönk fórumban /nusildi/

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Hali! :lol:

Voltunk Nst-n és ultrahangon, már 3 kg-os és 50 cm-es Norbika
Úgy örülök! :lol: 38 hetesnek felel meg!
Méhlepény 1-es, magzatvíz átlagos, fejvégű fekvés, jó életjelenség! :lol:
Ja, az Nst-t megint 1 óráig csinálták, mert annyit ugra-bugrált az Úrfi hogy nem volt egy 5 cm-es összefüggő görbe a papíron! :roll: Nagyon utálja az Nst-t, de most már én is!

A doki szerint nagy baba lesz ha végig bennt marad! :shock: Kicsit félek is ettől! :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


lovaszkata: örülök hogy minden rendben,szép nagy a babód :lol:

000kata
 
 


lovaszKata, szép nagy baba!! :)

Úgy néz ki megvan az overálja Noelkának:
http://cgi.ebay.co.uk/new-born-show-sui ... 286.c0.m14

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: nagyon szép,ilyen nekem is kell :lol: :lol: :lol:
Hol lehet ilyet venni,nagyon szép :lol:

000kata
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok, míg a fiúk elvannak egymással, minden tiltólistán van amit nem lehet ágyban csinálni, így vigyázok nehogy lebukjak!

Szóval még mindig egyben vagyunk! El sem hiszem, hogy bármi gondom van, egy deka szúrkám, görcsöm, keményedésem nincs! Nagyon élvezem ezt az időszakot!

Remélem mindenki jól van, bár csak ezt az oldalt olvastam el, de úgy látom így van! Ne haragudjatok, hogy személyszerint nem írok senkinek, de nagyon sietek! Jövő héten apjuk megy vissza dolgozni, többet tudok jönni, persze ha még itthon leszek! :roll:

Ancsa!

Elhagytam a számod, de ha bármi lesz az őstopikom a fogamzás alatt a ma megint megjöttben van, ha lesz valami ott tudni fognak róla a csajok! Bocsi! :oops: A prividet most nem tom elolvasni, de láttam, hogy írtál! Majd ha megint tudok lopni pár percet írok és akkor számot cserélünk, remélem addig nem történik semmi!

Tartsatok ki csajok! Drukkolok mindnekinek, lassan itt a vége! :wink:

Kép

Kép
gröni
 
 


Kata, ez egy angol licitálgatós oldal, egy kint élő lány veszi meg nekem és küldi el. Még így is olcsóbb, mint jó néhány overál itt Magyarországon.. :?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál, minden rendben van, zárt a méhszáj. BDP: 86 mm
Szóval Kata ne aggódj, szerintem nem gond, legalábbis doki azt mondta, hogy csak pár nappal nagyobb a koránál.
Viszont ami miatt megijedtem, hogy a vérnyomásom 151/89 volt. Írt fel vérnyomás csökkentőt amit akkor kell kiváltanom, ha később itthon is ilyen csúnya vérnyomásokat mérek. Katica történetéből kiindulva eléggé beparáztam, és ma vagy 5xmértem,és képzeljétek 120alatt volt mindig és a per is jó volt. Nem értem, hogy tegnap mi történhetett… Szóval ez nem toxémia, hála az égnek.

Ancsa: A dél-pesti kórházban tényleg nem mondják meg pontosan hogy mennyibe kerül az egyágyas szoba, csekket adnak. Én nagyon szeretnék olyanba kerülni, mert azt nehezen viselném ha a párommal csak a folyosón tudnánk találkozni, de ahogy Kata is írta, csak 3-4 ilyen szoba van, és nem tudni lesz e akkor szabad.

Kata: te tudod már hogy a kórházba a babának mit kell feltétlen nekünk bevinni? Én is nyomozok, de ha meg tudsz te is vmit, akkor írj:-)

Ma egész nap aludtam, nem tudom mit fogok ma éjjel csinálni, de most megyek megpróbálkozom az alvással.
Vendég
 


Sziasztok

Gröni örülök,hogy még egyben vagytok! :D
Nagyon szorítottam értetek! :D
Elküldöm még 1-szer a számom, de értesíts ha van valami veletek! :D

Timi
elhiszem! :? mert én is :?
Hiszen nekem nyitva van a méhszájam,neki meg nem volt nyitva és mégis milyen korán megszült ahhoz képest :shock:
ezért betojtam, hogy akkor nekem mennyi esélyem van még egyben maradni :shock: :roll:

Lovaszkata
Gratula a szép UH eredményekhez :D
Most már jöhet Norbika :lol:
ja, és neked is C:1000-es a méhszájad nem? Akkor te is gyorsan fogsz szülni :lol:
Rengeteg időt megspórol,ha nem kell már a méhnyaknak megrövidülnie vajudáskor :D

beagle
Neked is nagy babód lessz szerintem!
:D
A magas vérnyomás tényleg nem játék :wink: nagyon jól teszed,hogy odafigyelsz azért rá :D
lehet csak izgultál az UH miatt és azért mennt feljebb,nem?
örülök neki,hogy azóta nem lett magas! :D

Szerencsések vagytok a kórházzal :D Jobbak a körülmények mint nálunk és még meg sem mondják a konkrét összeget :shock: :D
Sajna nálunk nem így van :?

Én megint nem jól aludtam :? és képzeljétek, éjjel elindítottam a mosógépet a babrucikkal és kiteregettem :shock:
lehet tudat alatt érzek valamit? :? Mert annyira bennem van a félsz,hogy nem lessz rendbe minden,mire megyek szülni. :?
most se bírok magammal,megyek vasalni, aztán ujra kitakarítom a babaszobát is, :shock:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


beagle: nem tudom hogy mi t kell vinni.azt mondta v.ki hogy ruhát csak a hazavitelhez kell mert korházbi ruhába vannak a babák.De majd rákérdezek és akkor megirom.magadnak mit viszel a korházba?

Ancsa: ne ozgulj már nagy a babód nem lesz semmi baj akkor sem ha megszületik.Este mostad a rucikat,ez lehet hogy egy megérzés hogy lassan jön nem?

Aida: tök jó és mennyibe kerül az overál?te hogy érzed magad?

000kata
 
 


beagle
Milyen vérnyomáscsökkentőt írt fel? mi a neve? Csak kíváncsiság. :) Örülök a szép nagy babádnak!

Ancsa,
szerintem csak egyszerűen "parázol" ahogy olvasod itt a 35. hétre születéstörténeteket. :D

Kata,
Jól vagyok, rosszat álmodtam, de más nincs. Bár lent jobb oldalon, pont vakbélnál benyilalt reggel, meg az előbb is. Most ahogy odanyúltam, érzem hogy babó befészkelte magát jobb oldalra. Lehet azért mert egész éjjel jobb oldalamon aludtam? :D
Az overál 3font + 3font ott a postaköltség. Meg az hogy Magyaro.-ra elküldje ajánlva az kb. 8font, összesen magyar Ft-ban kb. 4300-4400 Ft.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


kata
Remélem nem megérzés és nem előjele a közelgő szülésnek ,de nem bírok magammal,amíg rendben nem látom legalább a babaszobát ,meg a babarucikat teljesen

Aida
Én is ebben bízom, hogy ezért tört rám így ez a fészekrakási láz :) legyen igazad :)
Lehetséges aida. Azóta már elmúlt?
Egyépként ezek a nyilalások lehetnek attól is,hogy nyúlnak a méh tartószalagai :) biztosan szépen növget Noel baba és kell neki a hely :D

Én ugy ennék süteményt lányok :shock: megint rámtört az édesség ehetnék :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Aida: akkor nem is olyan drága és ez uj vagy használt?hogy hogy angol oldalakta nézel?

Ancsa: most hogy mondod,hm... fini süti én is ennék :lol:

000kata
 
 


Ancsa,
amúgy én már összepakoltam a kórházi csomim és kb. minden megvan a babának, ruhái szépen elpakolva. :D Én így érzem jól magam. Nem azért mert szülni készülök (remélem) hanem mert így jó. :)
Nyílalás azóta nem volt, Noli baba is arébb fészkelte magát.

Kata,
egyszer használt az az overál. Azért kezdtem el ott nézegetni mert rengeteg jó van nagyon kevés pénzért és itthon még nem láttam olcsót ami igazán tetszett volna. Olyat láttam ami tetszett és 8000 Ft volt. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Azt hiszem ha mást nem is,de este sütök palacsintát :D
Már ha nem fog fájni a pocim persze ...............
Egyenlőre megteszi torta helyett, aztán majd hétvégén sütök 2 dobostortát :D
Nálunk az a favorit, persze az is már módosítva,nem szakácskönyv szerint csinálom,mert akkor nem eszi meg senki :D

Aida
Jó neked hogy minden készen van már :)
Nekem csak 2 hete érkezett meg a babszekrény, szóval nem is volt hova pakolni :)
Meg apa is nemrégen szerelte össze, és még a fogantyuk rá is csak tegnap került fel :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Aida: aha az tök meg biztos nagyon szép dolgok vannak kint,te háloingbe leszel a korházba?

000kata
 
 


Köszi lányok!

Ancsa....hát Ci:1000-es vagyok, de pont most hallottam a szülésznőtől, hogy akinek volt méhszájplasztikája annak nehezen kezd el nyílni a méhszája! :shock: :( Azt mondják a heg miatt nem puhul fel a méhszáj! Hosszú folyamat néha mire beindul...Az elején csak szenved az ember lánya, és nem nyílik, :roll: hanem egyszer csak egyszerre fog egy nagyot tágulni, szinte szétpattan a méhszáj! :shock:
Engem 2001-ben műtöttek méhszájsebbel, úgyhogy heges a méhszáj!
De ez nem törvényszerű, remélem nem szívom meg.. :roll:
Csak azt nem tudom, hogy ha ez így van akkor minek ilyesztgettek azzal hogy ki fogok nyílni a keményedésektől? :?

Ja, amúgy ügyes vagy hogy dobostortát sütsz! :)

Én rizskót ennék barack lekvárral! :oops: :lol: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


lovaszkata
Igen? ilyet még nem is hallottam :roll:
De akkor is szerencsésebb így indulni szülni,mint 3000-es méhszájjal :D annak még több idő kell,míg felszedődik, meg kitágul :roll:
Szorítok!
Fájások vannak? És haskeményedések?
Gondolom már izgulsz,hogy vajon mikor akar kibújni Norbi baba :D

Majd csak hétvégén csinálok,márha engedi a pocim,és nem fog fájni :?
Ma este csak palacsintát szeretnék sütni,mert megveszek valami édességért :D

Az sem rossz, nagyon szeretem és persze barack lekvárral :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Kata, lesz pizsi is meg hálóing is meg nekem külön kérésem az hogy ne kórházi cuccban kelljen vajúdnom. Én minden ellenére szeretnék saját topban lenni és rá vmit és ha jön a kitolás szeretnék topban lenni. Engem nagyon irritálna ha teljesen meztelen lennék a kitolásnál. A mellem nem kell hozzá.. :?

Lovaszkata, olyan jó Neked hogy már így a finishben vagy!! :D

Ancsa,
palacsinta jóó..!! Én ma almás sütikét csinálok a receptet a 2008 decemberi kismamik topikból szedtem. :D Ebédre meg lesz rakott krumpli.

Vmelyikőtök nem jön véletlen a bababörzére szombaton?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: a kitolásnál mesztelen kell lenni? :shock: :shock: ezt még nem hallottam

000kata
 
 


Nem kell, elvileg van kórházi hálóing vagy hogy is van ez, de az olyankor már mindenhol van csak nem rajtad. :D

Azok a szülések meg amikről én láttam videót mindenhol meztelen volt a kismama.. Én ragaszkodom a tophoz.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: hát igen én is mindenhol ugy láttam hogy mesztelen voltak,én nem akarok mesztelen lenni :cry:

000kata
 
 


Meztelen kitolásnál :idea: :roll:
Nem kell meztelennek lenni ,csak általában megkötik,hogy külön vajudós hálóinget kell viselni a szülőszobán /a sterilizálás miatt/
És általában nem fogadják el azt,amibe te szeretnél vajudni :(
Nálunk is így van, hiába viszem én be, nem vehetem fel,csak azt viselhetem a szülőszobán,amit ők adnak :(
Mondjuk lehet ez is kórházfüggő,de én 2 kórházban szültem már, és mind a kettőbe így volt

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: köszönjük.és milyen ruhát adnak?

000kata
 
 


Kata
lehet ez korház függő,nem tudom.

Nálunk hófehéret,ami elől végig megkötős,így secc-pecc kitudnak belőle szabadítani,ha mondjuk sürgős császárra kerülne a sor.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Igen én is mindig így látom. A fehér elől végig megkötős, amiből mindened kint van és hát kitoláskor még inkább minden kintvan hálóing.

Én ragaszkodni fogok a saját tophoz.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ancsa, Te most napi 8*1 magnesii citricit eszel? Porban szeded vagy tabiban?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?