Új privát üzeneted érkezett!

Aida
Ezekkel fogok majd uszikálni egy vízben :lol:
Majd ha valaki csatlakozni akar,akkor mehetünk együtt is
:lol:
Ti ugyis pestiek vagytok :D

kata
Miből gondolod hogy felfáztál? :? az nem lenne jó most :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


aida: hát ha pisilek egybö ujra kell :cry:

000kata
 
 


Kata
Az lehet attól is,hogy nyom a babó ott lennt és azért jársz sürün pisilni :roll:
És minél nagyobb lessz majd a babó,annál sürübben kell majd menni pisilni :roll:
Én is ezzel küzdök :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

 
 

meg olyan furi nem tudom hogy mondjam.De olyan mint amikor felfázol csak még az eleje

000kata
 
 


Ancsa: tudom mindig sűrűn kell pisilnem de most ez olyan fura érzés vagy nemtudom hogy mondjam

000kata
 
 


Ancsa: nagyon édesek a gyerekek,és jo nagy a pocid :-)

000kata
 
 


ha felfázok az árt a babának?holnap megyek orvoshoz majd mondom neki

000kata
 
 


Nem árt a babának, idejében kezelni kell. Addig is kamillás ülőfürdő! Vagy legalább kamillás borogatás ott lent és kamilla teát meginni.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: oké köszönöm.Megyek iszok is egyet

000kata
 
 


gröniről -dawnról semmi hír :(
Pedig jó lenne ha írnának ,hogy mi van velük

Petra is nagyon eltünnt :roll:

Azért remélem gwini hoz nekünk babaforókat,hogy gyönyörködhessünk :D

Kata
Nem nagy a hasam, csak 1 cm-ert nőtt az elmult 4 hétben :?
Vigyázz magadra.

Reni
Merre vagy?Mikor kötik be nektek a netet?

beagle
Remélem jól vagy te is :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

lovaszkata:Sajnálom a vizesedést :cry: A dokiddal ne törődj!!!!Az én dokim csak annyit mondott,hogy mostmár figyeljek oda a súlyomra.De azért már a babák súlya is meghatározza a mi súlyunkat így nem értem,de én nem törődök vele.Remélem már jobban vagy és nincs semmi baj.És örülök,hogy jó minden.

Ancsa:Remélem már jobban vagy.És a joslófájásaid is elmúltak már.Üzenem a kiscsajnak,hogy még maradjon bent egy darabig!!!Hát igen sajnos mindenhol vannak bunkó emberek :cry: De azért neked ülnöd kellett volna,mert,ha te elesel az is nagy baj :cry: Persze tudom nehéz nem átadni a helyet,de a te esetedben megbocsájtható.Meg azért minden kismaminak vigyázznia kell a buszokon stb.Hát remélem én is,hogy nem a babó csúszott lejebb. :shock: Örülök,hogy nálatok is van már végre fűtés :D Örülök,hogy végre kicsit kitudtál mozdulni :D Várom majd a képeket :D Kisfiadnak jobbulást kívánok remélem hamar rendbe jön.És te is.Örülök,hogy már elmúltak a jósló fájásaid remélem így is marad.Szombaton voltunk elintézni a netet azt mondták,hogy párnap és kapunk sms-t,hogy mikor mehetünk be a modemért :D Így szerintem a héten már lessz nálunk is végre net :D

Aida:Örülök,hogy minden oké veletek.

Kata:Örülök,hogy már jobban vagy :D Lécci küld el ha tudod sms-ben,hogy holnap hányórára mész a dokihoz.És,ha tudok akkor oda megyek persze,ha nem akkor majd mindenképpen értesítelek.Nálam is van ilyen,hogy ha pisilek akkor utánna mintha megint kéne.Szerintem a babó nyomja a hólyagodat.De azért említsd meg a dokinak.

Hát csajok a kisdrágám tegnap jól rám ilyesztett :shock: Reggel 6körűl arra ébredtem,hogy mensi szerű görcsöm van persze azt gondoltam bizti azért,mert pisilnem kell volt már máskor is ilyen.De amint kimentem a wc-re erősödött kicsit :shock: Gyorsan lefeküdtem,hát ha elmúlik elis múlt.Aztán kb.10 perc múlva megint jelentkezett és ez így ment olyan 7-negyed8ig :shock: Aztán hál istennek elmúlt,de a nap folyamán párszor még előjött :shock: Babókám meg helyezkedett meg a kis buksiját nyomkodta lefelé így eléggé beilyedtem :shock: A kis buksiját éreztem is a hasam aljánál.De mára hál istennek elmúlt.Remélem így is marad még egy darabig.Mondtam is a drágámnak,hogy még nincs itt az ideje és még pár dolog hiányzik így várjon még.Remélem hallgat rám.

Remélem mindenki jól van!

Vigyázzatok magatokra és a babókra nagyon!!!

További szép délutánt mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Reni: örülök,hogy jol vagy.Reméljük még bent marad a babód,beszélj vele.Pihenszz sokat?

Aida: jol vagy?

000kata
 
 


Kata:Hát én is remélem,hogy még bent marad egy jó darabig.Most is kicsit görcsölgetek :cry: Igen szinte egésznap pihenek :lol: :oops: Várom hívásodat.Te is vigyázz magadra!!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok

Szép jó reggelt mindenkinek! :D

Nekem ma egész jó ájszakám volt, csak 6-szor keltem fel pisilni :shock: fura hogy már ennek is tud örülni az ember :)

Reni
Nekem is ilyesmi tüneteim vannak,csak nálam minden nap van és több órán keresztül tart :? sajnos.
Szerintem többet kellene pihenned és kevesebb megeröltető dolgot csinálnod :roll: Biztosan a szervezeted így jelzni,hogy gyors már a tempó neki :roll:
Próbáld ki ilyenkor a meleg fürdőt,vagy meleg zuhanyt a pocidon,ha elmulik,akkor csak készülődik a méhed már és gyakorol. :D

Lányok,tegyetek fel ti is pocis képet! :D

Megyek reggelizni, nemsokára folyt.köv :)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 



Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Jó reggelt!

Tök fura, hogy mindenhol írják, hogy meleg zuhany meg meleg furcsi.. Hát nekem most szombaton kerek perec megtiltotta az orvos, hogy melegben tusizzak, a fürdés meg már régóta tiltotta. Azt mondta inkább ilyen langyosban.

Ancsa nagyon jók ezek a képek is! ;) Gratula a 34. hét sikeres betöltéséhez!! :D Úgy nyomulsz előre, hogy meglásd a végén 41. hétre jön az a picur. :)

Reni, sajnálom, hogy görcsölgetsz, de Te legalább már a 32. hét végén jársz, akkor már egyáltalán nem csoda.

Kata, Te jobban vagy már? Én megvagyok, de ma rosszabb a pocim, de azt hiszem ezt most a beleim csinálhatják, mert már két napja nem voltam ott, ahova a király is minden nap jár.. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida
Addig nem tiltott kádban fürdeni,amíg valakinek zárt a méhszája,mint neked is :roll:

Nekem már nem szabad,mert ém nyitva vagyok :( pedig ugy imádok a kádban elnyujtózni :(
Viszont amikor nagyon fájdogál a pocakom ,akkor meleg vízzel tusolom a hasamat és nagyon jó :D érzem ahogy csökken a fájdogálás és elmulik a görcsölgetés :D
Persze aztán egy idő után ujra kezdi a pocakom,de van amikor egész sokáig megvan a pozitív hatása. :)

Ne mondj ilyet,még belegondolni is rossz :shock: nem akarok a 41. hétig egybe maradni :D de nem félek ettől,az én helyzetemben boldog lehetek ha a 37+1 napra kihuzzuk egyben :D

Mindenestre elkezdtem visszafelé számolni.
30 nap mulva már szülhetek és akkor nem lessz koraszülött a kisasszony. :D

Biztosan az idő teszi,de olyan depi vagyok.
:( Tiszta befordulós hangulatom van ,nincs kedvem semmihez sem. Imádom a Cápás filmeket, most szereztem meg a Kék Démon-t, és azt sincs kedvem megnézni :shock: pedig ha nekem már nincs kedvem cápás filmet nézni,akkor már nagy baj van :(
Azt hiszem szundítok egyet,hátha kialszom a hülye hangulatot magamból :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa, nekem csak értékileg zárt a méhszájam (2000) viszont hüvelyi Uh-n jól látható, hogy van rajta egy kis nyílás, azaz elkezdett kinyílni, de mivel még nincs 1 ujjnyi ezért 2000. Csak szerencsére nem nyílt tovább. Ezért nem fürödhetek kádban. A meleg tusira pedig azt mondta az orvos, hogy előidézheti a méhkontrakciókat, így nem játszok vele.

Depisséget tessék kialudni! :)

Apum nekem mindig azt mondja, hogy a 45. héten majd beszélgetünk. :D Jó mondjuk ez már irreális, de csak bíztatni próbál ezzel, hogy higyjem már el, hogy igenis amíg kell egyben leszünk. Ha Noel idő előtt is születnek, most már úgy érzem, akkor is csak akkor amikor már elég erős lenne ahhoz hogy velem maradjon. Biztos, hogy ez a kisfiú már Velem marad.

Szanyi-Tóth Noel! :D - Ezt meséltem? Tegnap intéztük az apaságit és kiderült, hogy ott hirtelen kell megmondani mi lesz a kissrác vezetékneve. De mi még nem fixáltuk le, hogy Tóth-Szanyi vagy Szanyi-Tóth. Tóth-Szanyinak illett volna, viszont hangzásra a Szanyi-Tóth a jobb. Végül azóta sem tudom, hogy miért párom belement a Szanyi-Tóth variációba.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida
Igen?Pedig mensi görcsölésre is jó a meleg párna vagy ilyesmi :shock:
Tuti,én sokszor kipróbáltam,és mindíg bevált :roll:
És a meleg tusolás is mindíg segít a pocakomnak és utána jobb sokkal :roll: Nekem nem erősíti,hanem gyengíti a méhtevékenységet.

Hivatalosan a josló fájásokra is azt olvasni,ha elmulik egy meleg fürdő hatására,akkor még csak josló és nem kell attól tartani,hogy beindult volna a szülés :roll:

Végülis mindegy,ahány orvos,annyifélét mondanak,persze hogy nem lehet kiigazodni rajtuk :D

Tényleg jobb az a név variáció :D nekem is jobban tetszik :D

Persze hogy veled marad Noel baba :D NANÁ! :D
Napról-napra jobbak az esélyei és különben is, egyenlőre nem nyílt tovább a méhszájad,ez nagyon bíztató :D
Azért tessék pihenni, és vigyázz magadra amennyire csak lehet .

Nem sikerült elaudnom :? marad a depis hangulat :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


[quote="ancsa2727"]
írta:
ancsa2727Napról-napra jobbak az esélyei és különben is, egyenlőre nem nyílt tovább a méhszájad,ez nagyon bíztató :D


Igen ezt én is így gondolom. Napról napra erősödik. Érzem a rúgásain is. :( Sajnos ma olyan nyüzsgés volt a pocakomban, hogy hányingert kavart meg megfájdult a hasfalam is. :(

Meszi fájásokra modnjuk én is próbáltam anno a meleg vizes palackot. Általában nem vált be. :D Mondjuk nekem olyan menszi görcseim voltak, hogy azokra semmi nem vált be. :D

Hogy van ma mindenki??

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ancsa mikor raksz fel pocifotót? Látni akarom milyen már egy 35. hétben lévő pocak! :D Nem fájnak a kismanó mozgásai, rúgásai?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida
Tegnap raktam fel pocakfotót :shock:
Csak az az előző oldalra csuszott át .

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok

megjöttem az orvostól.még mindig nagy a buksija :lol:

BPD:87mm AC: 278mm Th:80mm FL: 61mm

ha beirom a kalkulátorba azt irja hogy már 2100g :shock: :shock:

nem nagy egy picit lányok?

000kata
 
 


Sztem nem nagy. Fejlődik szépen. :)

Ancsa nézem a pocifotót, lemaradtam róla. :D

Hogy van ez hogy nem engedi nekem a 3 vonalzót? Azt mondja túl hosszú. Pedig hát mások is vannak akiknek ennyi van...

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ahha megvan az a bújkálós pocifotó! Hú, szép nagy! A csíkok meg nem látszanak. Én nem látom.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


mennyire pontos ez a kalkulátor ami a sulyt méri? mert utolag rákérdeztem az ultrahangostol a sulyra és azt vágta rá hogy kb 1600-1800 körül van.Szerintetek melyik most az?

000kata
 
 


Ez a netes kalkulátor nekem is mindig Súlyosabbra mondja Noelt, mint amit a doki mond. :) Én az orvosnak hiszek. Meg amúgy ezek a súlybecslések +-10%..

Elektromos vagy porszívós orrszívó?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


aida:jó lett a 3. vonalzód.mi a kérdés az orszivóval?

000kata
 
 


Hát hogy elektromos legyen vagy inkább porszívós..

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk minden rendben van,csak sűrű volt ez a pár nap. Ma megyek dokihoz, remélem minden rendben lesz. Sokat mozog a babánk,és annyira fönn aköldököm felett, olyan furi érzés. A lábával rúgkapál ott, mert már be van fordulva.
Ha sokat mászkálok vagy ülök, akkor kő kemény lesz a hasam, majd ma mondom a dokinak, de gondolom a keményedések ilyenkor már normálisnak mondhatók.

Olvasgatom a szeptemberi topicot, ott már csak pár pocaklakó van a pociban. Olyan szép szüléstörténeteket írtak, mindet megkönnyeztem eddig. Én nagyon félek a szülsétől,de ezek a történetek elfeledtetik hogy fájni fog.

Örülök hogy ti is mindannyian jól vagytok.

Ja még jövőhét szombaton megyek 4d genesisbe. nem tudom mit fogunk látni így a 34.héten de olyan rég voltunk, nem is láttam őt kikerekedve.

Pihenjetek, jövök a hírekkel holnap.
Vendég
 


hát nem tudom.nem ismerem semelyiket.De a porszivos olyan félelmetes én nem kinoznék vele senkit

000kata
 
 


Kata, nem kínzás. :D Sőt azt mondják az a leghatékonyabb. Az elektromos inkább utazásokhoz való.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Kata, Te még ilyeneket nem szerztél be a picurnak? Ezekre érdemes gondolni. Nem jó ha addig húzod mikor először beteg lesz szegénykém.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


hát nekünk még ilyenek nincsenek.majd összeirom hogy mi kell,mondjuk ez eszembe se jutott.
Szép a képed :lol:

000kata
 
 


köszönöm a bókokat, nagyon jól estek!!! :lol: :lol:

000kata: +18 :oops: :oops: :oops: :? :? :? a 35.hétig
ancsa: nagyon édik a gyerekek! :wink:
reni: örülök, hogy jól vagytok

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Beagle
Gyere holnap a hírekkel! Várjuk

Timi
Tényleg őrület :shock: filóztam rajta,de nem tudok rájönni hol van az a +18 Kg rajtad :lol: elárulnád?

Kata
Szépek a méretei a babódnak! Jó nagy lessz,az biztos! Most is szép nagy. :roll:
Nem tudom melyik kalkulátor mér pontosan,de az a tuti,amikor kibujik és megmondják :D
A porszívós orrszívó a jó. Tapasztalat.
Ha nagyon náthás a pici,tényleg csak az a hatékony.

Aida
Jó lett a vonalzód :D
Hogy vagy?

Itt is vannak méretek :arrow:
http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8

:arrow: http://dilidomino.freeblog.hu/archives/2008/02/16/1857_Magzati_meretek/

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Jól vagyok, de a belem kezd egyre rosszabb lenni, nagyon nem megy elmenni oda ahova kéne.. Most már ma 3 napja. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


folytatom, csak ledobott a net :evil:
000kata: az én "Törpém" a 31. héten már 1910g volt./doki mondta/ az átlag ilyenkor a 1,5kg.
aida: jó az új vonalzód
ancsa: arányossan eloszlattam magamon! :lol: :wink:

Tegnap csak 1xkeltem fel pisilni, olyan jól ki tudtam aludni magam!!már itt volt az ideje!

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


35.hét 35 nap múlva
tök jó, paszolnak a számok

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Ancsa: köszönöm :lol: nem irnál össze egy listát hogy mik kellenek a babónak,hogy ki ne maradjon valami?

Timi: már csak 35 nap :lol: hú én már nagyon izgulnék :lol: megvan már minden a babónak?

Aida: az nem jó,kéne valami gyogyo rá.Én azt hallottam a glicerin kúp ilyenekre nagyon jó

000kata
 
 


Aida....a patikában vagy a gyógynövény boltokban kapni Tamarilax nevű szilva lekvárt, az külön kismamáknak van! Én egy időben azt ettem, minden este 2 teáskanállal és másnap segített! :wink:

Néha már keményedek, de fájás nincs! Lehet túladagolták a magnéziumot??? :shock:
Pedig már nem szedem, és elkezdtem a málnalevél teát inni! :D
Én egy hét mulva szülni szeretnék.....kinél lehet ezt megrendelni? :lol:

Holnap doki...drukkoljatok, remélem több leb..ást nem kapok a súlyom és a víz miatt! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukkantás :D Örülök,hogy mindenki jól van.Mi is jól vagyunk hál istennek :D

Holnap visszük át a gépet és remélem a héten már netünk is lessz.Akkor majd reagálok a dolgokra.

Kata:Örülök,hogy minden rendben van.Bocsi,hogy nem írtam vissza csak nincs most lóvé a kártyámon.Remélem hamarosan jobban leszel.Igyál sok-sok teát és pihenj sokat!!!Remélem lázad nincs.Dokinál rákérdeztél a pisi dologra?Remélem azzal sincs semmi baj.

Ancsa:Nagyon aranyosak a gyerekek :D Jók a képek nagyon.Már csak kb.1 hónapot maradjatok még egyben.Szurkolok nagyon!!!Mikor mész majd megint dokihoz?

Vigyázzatok magatokra és a babókra!!

További szép estét kívánok mindenkinek!!

Amint lessz net jelentkezem.

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Ja, amúgy csík ügyileg én is belehúztam, pedig reméletem hogy több stírám nem lessz! :cry:
Már a köldökömig felszaladt az a mult hónapban keletkezett 2 csík :oops: :( és lett még kettő a másik oldalon! :cry:

Majd meghaltam mire leepiláltam a lábam, olyan nagy a pocakom! :? Remélem szülésig többször nem kell ezzel kínlódni! :roll: ....Legfeljebb szőrös lábbal szülök!

Tényleg nálatok borotválnak szülés elött? Mert én már ott sem érem el magam :roll: De tök ciki lenne így bemenni. Itt az ideje megkérni a drága párom :oops: 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2008.09.23 16:34-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Reni:
már picit jobban vagyok.Csináltak labort csütörtökön kell visszatelefonálnom.örülök,hogy jol vagy.

000kata
 
 


lovaszkata: majd mesélj mi volt az orvosnál,már nemsokára szülsz :lol: izgulsz?

000kata
 
 


A glicerines kúp nálam semmit nem ér, a lekvárt ki fogom próbálni, köszi a tippet. :)

No az előbb olyan mellkasfájdalmam volt azt hittem meghalok. Alig tudtam, hogy feküdni, hogy elmúljon. Micsoda tünetek! :shock: PEdig ez még csak a 27. hét..

Mai poci (fürdés, hajmosás után:D):
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok

Jó reggelt mindenkinek :lol:

000Kata
Listát? Arra gondolsz hogy mi kell a babónak a kórházban?

Aida
Csini vagy! :D

lovaszkata
Nálunk van beöntés,borotválás is szülés elött.
A gát területe a lényeg,hogy le legyen borotválva,mert ott vágnak :D
Én se érem el igazán, csak ugy vakon borotválkozom :shock:
Kész csoda,hogy még nem vágtam össze-vissza magam :lol:
Kata! Még 3 nap és akkor már nem számítják koraszülöttnek Norbikát :lol: :lol: :lol: Ezt már fél lábon is kibírod :lol:
Várjuk a híreket,hogy mit mondott a dokid!!!!!

Reni
Jövőhéten Pénteken megyek dokihoz.
Remélem nem küldd be a kórházba majd :( Ugyhogy majd kérek drukkokat,mert nem szeretnék ott bennt dekkolni a kórházba :(
Jobb ez itt nekem,hogy veletek elbeszélgetek és a saját ágyikómban fekszem :P

Timi
Irigyellek,hogy tudtál jót aludni :P
Én már hetek óta hiába alszom,nem tudom kipihenni magam,mert sokszor fennt vagyok éjjel,így meg nem sokat ér az alvás :wink:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


ancsa: igen.mit kell vinni a babonak a korházba?mert azt mondták hogy a korházba korházi ruhába vannak akkor nem kell csak majd a hazavitelre?

000kata
 
 


Aida: aranyos a pocid :lol:

000kata
 
 


Kata
Ez kórházanként változó dolog!
Én tudom mi kell a Tatabányai kórházba a babónak,de mondjuk azt nem, hogy Pesten X. kórházba mit kérnek bevinni :D
Az a legegyszerűbb,ha felhívod azt a kórházat,ahol szülni fogsz,és megkérded őket .

Például nálunk nem kell vinni semmit a babának, ha nem vele leszek 1 szobában :roll:
Ha baba-mama szobába leszek,akkor mindent kell vinni,de például napi 6 pelust adnak ők.Semmi mást.

Nálunk így van Tatabányán,legalábbis nekem ezt mondták, mert én is megkérdeztem,ugyanis 8 évvel ezelőtt szültem ott, nem tudhattam mi változott ott azóta :D

Jajj lányok,én ugy bexartam :oops:
Megint született egy kislány a 35 hétre, és anyukájának problémamentes terhessége volt! :shock:

Most felvetődött bennem,hogy én milyen problémás terhes vagyok, s ha ő megszült a 35 hétre, akkor én vajon mikor fogok? :oops:
Huuuu lányok,most bexartam, :oops:
A mosógépben vannak a babarucik még, délután asszem vasalok. :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?