Új privát üzeneted érkezett!

Na tessék, a feledékenységem megint előjött :roll:
Majdnem elmennt korán Uh-ra :?
Még jó hogy megnéztem a beutalót, és akkor vettem észre,hogy rosszul emlékeztem az időpontra :oops:
Ugyhogy még van fél órám mire indulok. :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Aida: köszönöm :lol: a nevem alá akarom rakni a képet ugy mint nektek is van.

Ancsa: sajnálom hogy ilyen élményeken mentél keresztül,most biztos minde rendben lesz.én mindenképp veszek ilyen légzésfigyelőt de ha beriasztana biztoa megállna a szivem ijedtembe :cry:

én is felébredtem este nagyon rosszul alidtam. :cry:

Ancsa majd irj hogy mi volt az ultrahangon.
Aida: jobban vagy?

000kata
 
 


Ancsa: öltözz fel nagyon,meg ne fázz!!!

000kata
 
 

 
 

Éjjel jobb volt, nem ébredtem fel fájdalmakra, a pocim feszülgetett néha, de az még belefér. Viszont aludtam este fél 11-től délelőtt 10-ig. :D

Ancsa majd gyere hírekkel az Uh-ról!

Kata, ment a kép.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Persze,majd jövök a hírekkel,most indulok :lol:

És milyet akarsz venni?
Lehet én is veszek ujat,mert a mienk már elég régi, :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: nem tudom milyet vegyek,azért kérdezlek téged.mind egyforma,vagy mi a különbség köztük?Vigyázz magadra

Aida: köszönöm :lol: gyorsan meg is probálom

000kata
 
 


Aida: jaj most meg ezt irja:
Az avatar nem lehet nagyobb mint 80 pixel széles és 80 pixel magas.
miért nem jo? :cry:

000kata
 
 


Na, most már jó lesz a kép Kata. Remélem. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ancsa, nem raksz fel képet a pocidról? Neked már jó nagy lehet. :) És Te Kata?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: jó lett :lol: köszönöm szépen :lol:
De majd felrakok képet csak nincs itthon a bluetooth de majd mondom páromnak hozza haza és akkor holnap felrakok.Nekem amugy nem nagy a pocim,neked mekkora?

000kata
 
 


Juhú, ott van kicsi Kevin! Tök jó, akkor sikerült, örülök! :)

Ma jön egy régi gyerekkori barátnőm meglátogatni, akit kb. 1-1,5 éve nem láttam. :D

A pocim meg mikor, hogy. Vmikor nagyon kijön, valamikor (pl. ma) meg olyan lapos mintha csak egy picit jóllaktam volna. Na de én még csak a 26. hetemet taposom. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Azért tök vicces, mert tényleg látszik ezeken a 4D képeken, hogy minden baba már odabent más. :) Vhogy nem egyformák. Párom mindig azt mondja, minden baba egyforma. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


tök jó hogy megy a régi barinőd,akkor ellesztek.raksz akkor képet a babcuccról,amit irtál?
hát igen nem egyformák,jövőhéten megyek orvoshoz ultrahang is lesz már ugy várom :lol: kiváncsi vagyok mennyit nött,és hogy még mindig nagy e a buksija.

000kata
 
 


Aida: mindenki azt mondja hogy nagy a haja a képen.szerinted is a haja vagy csak árnyék?

000kata
 
 


sziasztok
ancsa: hát, nem irigyellek, amiért csak a jövö hónapban lesz fütésetek. mindig jól öltözz be, nehogy megfázz :?
aida: nagyon aranyos a himzésed :wink:
beagle: én nem veszek játszó szönyeget, feleslegesnek tartom.
nekem a köldököm most kezd kifordulni és egyáltalán nem fáj.

hol lesz a kicsi:
amig pici, velünk a háló szobába, utánna megy a saját szobájába.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Már hamar kinövesztik a magzatok a hajukat, tehát simán lehet! :) A Te babódnak is nagy a buksija? Az enyémnek is. Milyen babacuccról rakok fel képet? Lemaradtam, tudod a terhes agy. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Timi, a 35. héten kezd kifordulni a köldököd? Ejha de jó. Nekem a 13. héten kifordult azóta egyre rosszabb. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


aida: irtad ,hogy a pelenkázó már a helyére került majd raksz képet. :lol: Sajna nagy a buksija a 27. héten azt irta a kalkulátor hogy a 32. hétnek felel meg,meg a pocija is nagy volt,de a Reninek ugyanekkorák a méretei mint nekem.
Olyan nagy baj nem lehet mert csak annyit mondtak hogy méretes de majd jövöhéten kiderül.

000kata
 
 


Elszaladok a boltba túróért és csinálok túrostésztát :lol: hm...de fini :lol: fél óra és jövök.
Jó hideg van kint :cry:
Aida te mit főzöl?

000kata
 
 


Hú én nagyon finit főzök, de most megéheztem a túróstésztára is! :D

Én mág tegnap kipüföltem meg bepácoltam a csikrehusit, ilyen mustáros steakes pácba és azt sütöm ki, köretnek meg rizi-bizi lesz.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ja és oké, rakok képet a babasarokról, de szegénynek még csak félig van kész. :D A babaágy helyén még az én íróasztalom van telis-tele sulis könyvekkel. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: hm.. az is nagyon fini :lol: cserélünk egy tányérral? :lol:

000kata
 
 


Sziasztok

Megjöttem UH-ról. Idáig ott voltam, azt hittem elájulok az éhségtől-szomjuságtól,de megérte :lol:
Ugy néz ki a saját dokim kicsit elnézte a dolgokat,vagy hatott a tanácsa,miszerint is napi 2 kávét meg kellett innom.
A kisasszony jól van, nem tetszett neki az UH,folyton lerugdosta.
A doki szerint 2200-2300 gramm :lol: ,ha így folytatja a kisasszony, és kihuznánk végig, akkor azt mondta a doki számítsak egy 4 kg-os gyerekre :shock:
Méhlepényt,áramlást nem nézett.A mensim szerint mondta a doki hogy 33 hetes vagyok,de a baba simán megfelel már 34 hetesnek. :lol:
Még jó hogy nem huzom ki a végéig :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: örülök,hogy minden rendben van.Jó nagy már a babód :lol: és ha kihúzod végig 4 kg lesz :shock: :shock: az igen :lol:

000kata
 
 


000kata
Ez a veszély engem nem fenyeget,mert nagyon kivan nyílva a méhszájam,sokat keményedek,szóval nem lessz belőle 4-kg-os baba :D csak lehetne, a doki szerint,ha kihordanám végig :roll:
Nem is akarok 4 kg-os babát,nem egyszerű azt megszülni sem ám :shock:

csak azt nem értem,ha szépen fejlődött,miért nem nőtt a hasam 1 cm-ert sem :shock:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa: szerinted meddig marad bent a babó?nekm pl nincs egyáltalán nagy pocim és a multkori ultrahangon meg aztmondták hogy a baba jó nagy.Ki gondolta volna.
jövőhéten megyek én is kiváncsi vagyok mennyit nőtt a drágám.raksz fel poci képet?

000kata
 
 


000Kata
Nekem sincs nagy pocim :roll:
Legalábbis más kismamiknak akik velem egy idős terhesek,nagyobb van,mint nekem.

Én is csak azért lepődtem meg a mai UH-án,mert a saját dokim meg pont kicsinek találta a babót a 26 hetes Uh-án.

Meddig marad bennt? öööööööö nem tudom,most még nem :lol:
De remélem még egy jó darabig biztosan :D

Holnap megpróbálok valahogy magamról képet csinálni,remélem sikerül :roll: és akkor felteszem

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


000Kata
Utánanézek a légésfigyelőnek oks?
Aztán megírom....

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


ancsa: oké köszönöm :lol:

Aida: jol vagy?mi jót csinálsz?

000kata
 
 


Ja és a fejmérete már 36 hetesnek felel meg :shock: :oops:
De a hasa is 35 hetesnek :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy nem reagálok mindenre,de eléggé fáradt vagyok már :cry: Üdv.Az újjaknak :D

Harivera:Sajnálom,hogy már 2100-es vagy.

Gröni:Nagyon szurkolok nektek!!Babónak üzenem,hogy még maradjon benn!!

Kata,Ancsa:Ma voltam dokinál nem volt semmi különös méhszájat most nem nézett azt majd 2 hét múlva meg akkor lessz UH is :D Már nagyon várom.Kíváncsi vagyok,hogy mekkorát nőtt már. :D És meghallgattuk a babó szívhangját is :D Nagyon jó volt.Jó szívműködése van :D Szép lassan megint kezdek vizesedni :cry: Remélem,hogy nem lessz vészes.Párom mondta,hogy jövőhéten elintézi a netet.Jó lenne már,mert már elég fárasztó mászkálni.Ancsa:Örülök,hogy minden rendben van a babóval :D Szép súlya van már :D Az én pocim mintha megint nőtt volna :shock: :lol: Azt tapasztaltam,hogy ha sokat megyek akkor leszakad a hátam meg a derekam :cry: Persze a bkv-n át nem adnák ám a helyet,mert tuti csak dagadt gondolják :cry: :shock: Mi már fűtűnk,mert kicsikét megfáztam.Babó sokat mocorog :D Megint ráindult a hólyagomra,de elég rendesen :lol: Tömören ennyit rólam :D Remélem mindenki jól van!

Vigyázzatok magatokra és a babókra!!!

Ja és jövőhéten intézzük el mi is az apaságit az igazolást már elkértem :D

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Reni: örülök,hogy jol vagy.vigyázz magadra,remélem hamar sikerül a netet elintézni.Pihizz sokat

000kata
 
 


Jaj, de jó volt ma. A 1-1,5 éve látott barátnőm volt itt ugye és nagyon jó volt. Néztünk Noelről videót:D meg mindenféle.

Ancsa örülök, hogy minden jó volt az Uh-n. Nekem is folyamatosan nagy 4kg feletti babát jósolnak, ha kihordom. Szép nagy fejjel! :)

Reni, jó hogy jelentkeztél, jó hogy minden jó, a megfázást meg pihend ki.

Na most a változatosság kedvéért vádli görcsöm van, jó fájdalmas. Már párom masszírozgatta, nem használt. :( Most vettem be az esti magnéziumom, remélem az segít. Amúgy a hasam ma jól volt, tartotta az éjszakai nincs fájás státuszát. Az ilyen napokat-éjszakákat nagyon szeretem. :D Ha jól leszek lehet holnap lemegyünk szüleimhez. Igaz 180 km, de hátra fekve a kocsiban jól szoktam bírni a kocsikázást. Párna a fej alá és vízszintes. :) Ott meg utána nem kéne se főznöm, se semmit nem csinálnom. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Huu gröni nagyon megy a drukk hogy legalább 5-6 hetet kibírjál még.

igen nekem volt a méhlepényem kezdődő meszesedős de az megállt.

Én is inkább keményedem ezerrel de a 2-ik fiamal már a 16-ik héttől keményedtem így tutira nem lesz baj ebből (remélem)

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Eltettem magam holnapra, jóéjszakát!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk,mert megyünk elintézni az apaságit párommal.
Ha hazaértem majd reagálok mindenkinek.

Borzalmas éjszakám volt,:?

Aida.Gratula a 100.naphoz :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Ancsa...gratulálok a szép baba súlyhoz! Nekem a 34.hét elején volt 2230gramm és kb.46cm a gép szerint :lol: Arra is azt mondták hogy nem kicsi! :shock:
A hasmenés megszünt, mert kevesebb magnéziumot szedek, a doki mondta hogy kicsit csökkenthetem.
Ancsa, a pocid miatt ne aggódj, hisz neked volt a legnagyobb a hsad....lehet most tölti ki a kisasszony a nagy helyet! :wink:
Külömben most már lassabban fog nőni!

Keményedésem nincs is, csak néha, de 2 napja fáj alul a hasam :cry: Olyan semmihez sem hasonlítható, mintha le akarna szakadni!
Pedig fekszem szinte egész nap, néha bele-bele nyilal, és vannak rövid 5 mp-es görcsök is :roll: Tudom ez még joslónak is kevéske, hisz nagyon rövid, de folyamatosan érzem! :shock: Bevallom félek már!
Szerintetek ez már az lesz???Lehet nem húzom sokáig?

Reni...én is vizesedem! :cry: Le is cseszett a dokim, mintha én tehetnék erről! :roll: :oops: A súlyom miatt is kaptam :( szerinte az hogy 5 hét alatt híztam 2 kg-ot...az sok! :shock: De hát a fele a gyerek, a másik fele meg víz! Erre nem gondol??? :twisted:
A vérnyomásom jó, és a vizelet is!
Próbálj meg te is sok nyers sótlan zöldséget enni, nekem is ezt tanácsolták!
:wink:
Ma jön a védőnő hozzám, szerdán meg megyek NST-re és uh-ra...ha addig még egyben leszek! :?
Szép napot!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


lovaszkata: én is most voltam védőnönél és mondta hogy egy honap alatt 2.5 kg hizott.tiszta izé most nő a baba és én eddig összesen csak 6kgot hiztam az meg nem sok,ugye?
hú 36. hét.izgulsz?

Ancsa: majd mesélj mi volt,én csak jövőhéten megyek.Miért volt borzalmas éjszakád?

Aida: nekem is volt vádligörcsöm. :shock: hú az nagyon rossz :cry: na mentél végül anyukádékhoz?majd irj.

mindenki vigyázzon magára

mi jol vagyunk :lol: kevin nagyon sokat ficánkol,majd ha megszületik is ilyen aktiv lesz? :lol: de szeretem érezni nagyon :lol:
megyek most a hugomhoz b.örsre dumcsizni egy kicsit,majd csak este leszek.mindenki vigyázzon magára nagyon!!!!!!

000kata
 
 


hú már a 31. héten járok :lol: :lol: :lol:

Aida gratula a 100. naphoz :lol:

000kata
 
 


Sziasztok

Sikerült végre,elintéztük az apaságit :D ez is megvan :D
Bennt is hagyom a kiskönyvembe,mert ha nem teszem oda ,tuti elfelejtem betenni a táskába is :oops:

000Kata
Mit meséljek? Apaságira gondoltál?
Napok óta fennt vagyok éjjel vagy 20-szor biztosan.Enni,pisilni,meg itt fáj meg ott szur, vagy ami még rosszabb, felébredek a joslófájásokra.

Lovaszkata
Igaz,az elején baromi nagy hasam volt :shock: de azóta semmit nem nől :shock: meglehet,hogy most tölti ki a helyet a kisasszony :roll:
Köszi a gratulációt,aranyos vagy, de babócám nem lessz nagy :D nem lessz ideje olyan nagyra megnőni, hiszen nagyon készülődik kifelé :oops:
Be is vagyok szarva miatta, napok ota josló fájásaim vannak és ez nagyon korai :oops: Dokim javasolta a napi 10 magnéziumot, az napi 5000 mg magnézium :shock: ez egy lónak is sok szerintem :?
Tuti le se tudok szállni a wc-ről :?

Norbika ügyes baba :D me aggódj,bennt fog maradni a 37 hétig :D Én drukkolok hogy így legyen! NAGYON!+++++++++++++++
Nekem is így kezdődőtt, alul leakart szakadni a hasam :roll:
Most már elég kellemetlen mensi szerü fájdalmak is társultak mellé.
És naponta van, általában este, de ma már reggel óta megint :shock: :? És napról napra kellemetlenebbnek érzem.


Harivera
Örülök,hogy azóta megállt a meszesedés a lepénynél :D
Nálatok hogy van? Neked mikor kell majd befeküdnöd a kórházba?
Képzeljétek,mifelénk az ikres kismamikat már a 30 héten befektetik a kórházba :shock: máshol is így van?

Aida
Vádligörcsre nagyon jó a magnézium és a kalcium :roll:
Én minden nap iszok kalciumot,mert ha nem, akkor nekem is begörcsöl a vádlim :?
próbáljátok ki a kálciumot ti is rá,remélem segít.

Reni
Itt se adják át a helyet az emberek :roll:
Se kismaminak,se annak aki kisgyerekkel van :? BUNKÓK!
Nekem lesülne a pofámról a bőr, ha nem adnám át a helyet egy kisgyerekesnek, vagy kismaminak.
Ma is én álltam fel a buszon terhesen,hogy letudjon ülni egy kisgyermekes anyuka, picuri kb 3 hónapos csöpséggel a kezében :?
Sose tudnám megbocsájtani magamnak,ha elesne a buszon egy ilyen kicsi csöpséggel egy anyuka és valami baja lenne akármilyen kisbabának is. :oops: :cry:
Persze mister bunkók ilyenre nem is gondolnak.

Vigyázz magadra! Ne menyj sokat,ha nem tesz jót a pocidnak :roll:

Én már szinte 5 percenként megyek pisilni, eddig nem volt ennyire durva a helyzet :shock: remélem nem a babó csuszott még lejjebb :?:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa, most komolyan honnan ismerek rá a jóslófájásokra? Azt mondod, hogy Neked a 34. hétben korai, hát akkor nekem így a 26. hétben?? :shock: Pedig nekem ma is megint vannak ezek a fránya tompa alhasi fájdalmaim, ami tegnap előtt is. Most ezek jóslófájások? Azért mennyivel egyszerűbb lehet már a 2., 3. gyereknél tartani. Mi így nem is merünk elindulni vidékre szüleimhez, pedig annyira-de annnyira-de annyira szeretnék!!! :cry:

Köszi a gratot, de nem teljesen értem miért is kell gratulálni a 100. naphoz? :roll: :D Ez vmi nagy fordulópont, vagy mi? Én inkább a 24. hét betöltését tartottam fordulópontnak, amikortól is nem számít vetélésnek ha megszületik a baba. De a 25. hét 5. naphoz semmit nem tudok kötni. Le vagyok maradva vmiről?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida

Utánanéztem neked a neten,mert én már fentebb leírtam hogy nekem milyenek a josló fájások, másképpen nem tudom megfogalmazni,de ezt találtam neked ezzel kapcsolatban :roll:


Jóslófájások
BNO kód:
O47


A betegség lényege:
A terhesség harmadik harmadának vége felé gyakran megfigyelhetők a jósló fájások, melyeket a méh izomzatának az összehúzódása hoz létre. A jóslófájások előre jelzik a szülés közeledtét. A jelenséget csak akkor tekintik kórosnak, ha túl korai időpontban jelentkezik, vagy ha a nagyon kifejezettek.

A betegség oka:
A jelenség oka ismeretlen. Feltételezhető, hogy a terhesség megindulását elősegítő tényezők egyre nagyobb hatással vannak a méh simaizomzatára és fokozódik annak összehúzódási hajlama.

A betegség tünetei:
A szülést előtt hetekkel vagy napokkal a méh izomzatában összehúzódások figyelhetők meg. Kezdetben a10- 20-30 másodpercig tartó összehúzódások, melyek fájdalommal járnak, rendszertelenek. A jelenség fokozatosan rendszeressé válik és előjelzi a szülés megindulását.

Elvégezhető vizsgálatok:
Az orvos a kórtörténet felvétele mellett betegvizsgálatot végez. A szülészeten az orvos nőgyógyászati vizsgálatot végez és CTG fevételt készíttet. Egyes esetekben ultrahangvizsgálat is végezhető.

A betegség várható kezelése:
A terhesség utolsó szakaszában a jelenség természetes és nem kell kezelni. Beavatkozásra akkor van szükség, ha a fájások a szülés várható időpontja előtt több héttel jelentkeznek. Ekkor a szülés megindulását késleltetni kell. Ez rendszerint infúziós és gyógyszeres kezelésből áll.

Javaslatok:
A panaszok korai jelentkezése esetén minél előbb szülészhez kell fordulni. A koraszülés veszélye esetén a kismamának ajánlott a kímélő életmód, az ágyban fekvés.

A betegség várható lefolyása:
A szülés várható ideje körül néhány nappal jelentkező fájások előjelzik a baba világra jövetelét. Az idő előtt jelentkező panaszok koraszülés esélyét jelentik.


Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Na jó nem lettem okosabb. :D Azt hiszem ezt nekem kell tudni. No mind1.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida
Szerintem neked görcsölget a pocid,nem?
Pihensz eleget? A magnéziumot szeded?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Nekem olyanok,mintha összerándulna a méhem, és elég kellemetlen is. Kb 10-15 mp-ig érzem ezt,aztán elmulik és aztán idővel jön egy ujabb ilyen összerándulás.
És mellette olyan érzés,mintha alul leakarna szakadni a hasam.
Nem,nem tudom jobban elmagyarázni :wink:

Aki már szült rajtam kívűl,próbálja meg elmagyarázni Aidának milyen a josló fájás,hátha másnak sikerül jobban megfogalmaznia,mint nekem...................... :wink:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Én nem érzek összerándulást csak tompa alhasi fájdalmat. Az összerándulást a keményedéseknél érzem.

Pihenek, csak azt csinálom, semmi mást. :D Bár ezek a tompa fájdalmak mindig sétikára múlnak. Magnéziumot meg szedem persze.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


ancsa: gratula a jó eredményekhez.

mi jól vagyunk. :lol:
ma valahogy semmihez nincs kedvem :?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok
Ne haragudjatok,hogy csak úgy hívatlanul bepofátlankodok ide,AIDA-nak szeretnék üzenni.
Szerintem neked jósló fájásaid vannak és ezzel bizony nem szabad játszadozni.Én biztosan bemennék a kórházba,vagy felhívnám az orvosom,mert most még gyógyszeres kezeléssel vissza tudják Noli babát tartani,de ha valóban beindul a szülés,akkor az már régen késő és Noli babának DECEMBERBEN kell kibújnia.Inkább menj be többször feleslegesen,mint egyszer későn.És tényleg nem okoskodni szeretnék,a puszta jószándék vezérelt.

Jó babavárást mindenkinek :lol: :lol:
Vendég
 


Timi
Őszintén mondom,nekem se :?
Te hol fogsz szülni?

Aida?
Remélem jobban vagy!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Írtam az orvosomnak, mit gondol, szedjem-e a Cordaflexet. Most hazajött a párom, azóta jobban vagyok. :) Gyógyító hatással bír. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?