Új privát üzeneted érkezett!

Igazából 2 kg-ot fogytam, :roll:

000Kata
Nst-re nem mehetek csak ugy, csak beutalóval lehet menni. :roll:
Ha nem ad a dokim beutalót,akkor nem tudok menni.

De szerintem tulparázza a dolgot a védőnő,mert annyira sok josló fájásom nincs, hogy aggódni kéne miatta :? szerintem.
Inkább a haskeményedésből van sok nekem :roll:
A dokira bízom a dolgot,mégiscsak ő az orvos ,majd eldönti mi legyen :roll:

Én még nem praktizáltam le, hogy döntsek :lol:

Védőnő még nem volt kinnt,remélem egyhamar nem is fog, mert a párom egyedül lassan halad a lakással, így munka mellett, meg maszek mellett csinálja.
Szegény. Én meg ugye nem tudok neki segíteni,mert feküdnöm kell sokat :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


ancsa:
2 kg fogyás nem olyan vészes, nem?
Egyébként mit szoktál csinálni napközben? Fekszel, netezel meg ..? Én néha már nem tudok mit kitalálni. Végig néztem a Szex és New York összes részét, most a Grace Klinikát nézem. Sorozat, sorozat hátán.

Mondjuk jövőhéten szombaton szüleim jönnek fel Pestre, beugranak hozzánk és felhozzák a hímző készletet. Szeretném az egyik kis fehér body-ra ráhímezni, hogy Noel vagy Noli baba. :) Azzal el leszek.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida
Nem tudom mi számít vészesnek és mi nem, mert eddig soha sem fogytam terhesen, csak most :shock:
Majd legközelebb,meg lehet bepótolom és hízok majd :lol:

Mit csinálok?
Olvasok, netezek,filmezek,varrok, vagy csak ugy pihizek éppen.
Vagy torrentezek.
Mást nem nagyon tudok mit csinálni én se :roll:
De már semmihez sincs kedvem,ami ágyhoz kötött dolog :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

 
 

Ancsa: akkor ma mész az orvoshoz ugye?
te bepakoltál már a korházba hogy mit fogsz vinni?miket kell vinni konkrétan?

000kata
 
 


Most olvastam, hogy az 1 óra az a reggelis cukorterhelésekre igaz. Mert nekem azt mondta a nővér aki vette a vért, hogy menjek haza reggelizzek meg és 1 óra múlva jöjjek vissza. Én meg mondtam, hogy nekem van cukrom. Akkor megittam és nem mondott már semmit. Én azt hittem az 1 óra igaz erre is. Így kb. 1óra20 perc múlva vették le a következőt. Viszont 2 óra után kellett volna. :( Nem lesz pontos az eredményem. Örülök.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida
Nekem se várták ki a 2 órát a cukros lötyi után :roll: nyugi, jó lessz az eredményed :roll:

Max ha nem, akkor szolsz,hogy előbb vették le és kéred, hogy ismételjétek meg a vérvételt, hogy biztosak legyetek az eredményben.

000Kata
Igen,ma megyek dokihoz, este :roll:

Általában minden korházban más a szokás, hogy mit kell vinni.
Attól is függ,h roomingba megy az ember, vagy sima szobába.
Érdemes ezt megtudakolni,hol mi a szokás és ugy összekészíteni a cuccokat aszerint.

Egyenlőre az én korházi cuccaimat összepakoltam, de ahogy ismerem magam, biztos kifelejtettem valamit :oops:

De nemsokára a picurnak is pakolok 1-2 dolgot, ami kelhet a kórházba majd neki , de ha mást nem összekészítem és majd apa behozza, ha megszületett és velem lessz egy szobába.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Reni
Merre vagy?

gwini,petra
Hogy vagytok? és a babák?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Ancsa:Köszönöm én is az infókat és a listát is :D Bár szerintem mivel nekem nincs fogadott dokim se szülésznőm így tuti nem használhatnám vagy ki tudja.Azért lehet én is veszek majd valamilyen homeós bogyót és beviszem és majd legfeljebb dugiban beveszem :D Remélem nincs semmi baj.És a doki is jó híreket mond neked.Nagyon szurkolok!!!!A görcsöknek üzenem,hogy hagyja abba meg a keményedés is.Remélem azért ezek mégse jósló fájások :shock: Örülök,hogy lovászkatáék jól vannak remélem hamar haza engedik szurkolok,hogy minden rendben legyen!!!Nem semmi,hogy fogytál :shock: Bár én tudnék :oops: Na,de majd ha megszületett a babókánk és már nem fog szopizni addig meg maradok így. :D Hát azért nem semmi a védőnőd semmi nem jó neki.Azért remélem,hogy nem neki lessz igaza amúgy is ő nem orvos mit szól bele. :evil: Ha az orvosod úgy látja bizti elfog küldeni.Elhiszem,hogy már eléggé unalmas az állandó fekvés :cry: Kitartás!!Már csak pár hét és végre megszületik a babód.A 6 hét már nem olyan sok azért.

Aida:Remélem megnyugtatlak azzal,hogy nekem is van ilyen és sajnos elég sűrűn.De hál istennek nincs semmi baj minden oké.Ne is törődj velük.A novemberiek se különbek nagyon persze van pár kivétel.De ott se lehet panaszkodni,mert akkor már te vagy a mumus :shock: Így én se panaszkodom ott.Szerencsések,hogy nekik minden rendben van a terhességükkel.Rendesek voltak,hogy előre behívtak és nem kellett sokat várnod :D

Tünci:Nagyon sajnálom :cry: Hogy lehetnek ilyen bunkók nem értem :cry: :evil:

Kata:Hozzánk még nem jött ki,de remélem nem is fog amíg megnem születik a babó.

Tényleg!És NST-re mikortól kell majd járni?Meg CTG-re?Mikor érdemes elkezdeni bepakolni?Bár én amilyen lusta vagyok tuti az utcsó pillanatra fogom hagyni :oops: :lol: Így izgalmasabb :lol: :lol:

Mi jól vagyunk csak olyan fáradtnak érzem magam állandóan :cry: Egésznap csak feküdnék.Tegnap jó sokat mentünk és nagyon meleg is volt :cry: Tisztára kikészűltem.Megis fogadtam,hogy ilyen hosszú útra már nem nagyon megyek,mert nem bírom.Tegnap nőgyógyásznál is voltunk és minden oké kivéve,hogy vérszegény lettem így vasat kell szednem napi 2-szer.Meg annyit mondott a dokim,hogy ha nem akarok megvakúlni akkor terhesség után fogyjak le.Persze én is így tervezem,mert azért 70 kilósan jobban éreztem magam.De addig nem fogok fogyózni amíg a babó szopizik az tuti.

Na jó sokat írtam :oops: Asszem egyenlőre ennyi elég is belőlem :lol: :lol:

További szép napot kívánok mindenkinek!!Megyek pihenni,mert megfájdúlt a hátam nagyon :cry: Ma még azért jövök :D Ancsa írd meg majd légyszi,hogy mi volt a dokinál.

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Ancsa:A 6 hetet úgy értettem,hogy ugye most neked ez a kitűzött cél,ha jól emlékszem :oops: Persze azért reméljük kicsit tovább is bent marad a kiscsaj :D

Kép
Kép
reni_24
 
 


Képzeljétek a Genesisben ki dicsérte meg a babónkat :D Sarka Kata :D Mondta,hogy milyen aranyos és,hogy szép nevet választottunk neki és,ha nekik is fiú lessz akkor lehet,hogy ők is a Krisztián nevet adják majd neki :D 16 hetes terhes,de semmi hasa nincs neki :shock: :D És hetente jár oda :shock: De minek tiszta értelmetlen.De ő tudja :D És tegnap a gyógyszertárban egy idős ember tök aranyos volt előre küldött a sorban,hogy ne kelljen sokat várnom :D Persze ezt nem mindenki díjazta ott.

Na jó mostmár tényleg eldugulok :lol: :lol: Akkor ma még jelentkezem,de most megyek pihenni,mert már alig bírok itt űlni :cry:

Vigyázzatok magatokra nagyon és a babókra!!!!!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Ancsa hányra mész ma orvoshoz? Kb. hányra várhatjuk a híreket ha még ma meg tudod írni?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk!
Laurának szerencsére nem fáj a pocakja. Ő csak nyöszörög, aztán nyom egy óriási kakit.
Már elég jól szopizik. Kb 50 gr-okat eszik kb 3-4 óránként. Nagyon kis ügyes! A köztes időkben szinte mindig csak alszik. Egyszer-egyszer fent van 1-1 órát és nézelődik. Nagyon jó baba, mintha itt sem lenne.
Sok mindent tudok mellette csinálni.
Nórika viszont eléggé a dackorszakában van. Nagyon nehéz bírni vele, de a húgit imádja! :lol:

gwini
 
 


gwini:
Örülök, hogy jól vagytok és Laura ilyen jó baba. Maradjon is ilyen!

Nem akarlak elkeseríteni, de ahogy nővéremnek megszülettek az ikerlányai tavaly, az akkor 2.5 éves kislánya elkezdte élni a "dackorszakát" persze mindazon felül, hogy ő is imádja a húgait. Sajnos ez sokáig tartott, nehezen birkoznak meg ezzel a ténnyel a kicsik, hogy már nem csak ők vannak. Simogatsd, szeretgesd Nórit, hogy érezze ő ugyanolyan fontos.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Gwini: örülök hogy jol vagytok és hogy ilyen jó babav Laura :lol:
kapunk még képeket?van tejcid rendesen?

000kata
 
 


sziasztok
mostanában egy kicsit elmaradtam, bocsi érte. :oops: :oops: :oops: :?
viszaolvastam, ne haragudjatok, ha nem reagállok mindenkire, de a 19o. kellett olvasnom és a felét elfelejtettem. :oops: :oops:
dawn: sajnállak, amiért kórházba kell végig maradnod. sok eröt és kitartást kivánok :lol:
gwini: igy utólag gratulálok a kislányodhoz és nagyon helyes baba :lol: :lol:
gröni: örülök, hogy végre jelentkeztél és minden renbe van veletek :lol:
tünci: nagyon sajnállak, amiért zaklatnak és tényleg nagyon helyes baba volt. :lol: :cry: . kitartás
kata: szurkolok, hogy minden rendbe legyen és minél hamarabb haza jöhessetek

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


lányok adjatok tippet, hogy mennyivel nagyobb méretü szoptatós melltartót kell vennem, hogy jó legyen rám :?: :?: :?: :?:

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


timirosicka: már hazajöttünk és olyan szép lett a lakás.
magadról nem irtál.Jol vagy?De jó már a 32. hétbe jársz :lol: nem izgulsz?

000kata
 
 


Ancsa nagyon izgulok miattad, mihamarabbi jelentkezésed várom!!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Gwini:Örülök,hogy jól vagytok :) És,hogy ilyen jó Laura baba. :) Ő milyen volt a pociban?Akkor is ilyen nyugodt volt?Azért kérdezem,mert az én babóm elég nyugis baba,de erre azt mondják nekem,hogy na majd kint bizti nem ilyen lessz :shock: :) Hát igen ilyenkor kezdődik a dac korszak,de nem a kishugi miatt van az bizti,mert az én kishugomnak ugye nincs kis tesója na az lenne már vicces :lol: :lol: És ő is ilyenkor kezdte 2 évesen,de sajna nála még most is tart pedig novemberben lessz 6 éves :shock: :D A lényeg,hogy imádja a kishugit :D

Timi:Hogy vagy?Sajna melltartó ügyben nem tudok segíteni.Anyumat kérdeztem róla és azt mondta,hogy még korai megvenni,mert nem tudni,hogy mekkora kell majd.Így én majd a páromra hagyom ezt a feladatot és majd behozza nekem a kórházba.

Ancsa:Remélem,hogy minden rendben van.Írj amint tudsz,hogy mi volt a dokinál,mert aggódom én is.

Ma semmi különöset nem csináltam itthon.Csak pihentem :D :oops: Egy kicsit elkezdtem aggódni,mert vízszerű folyásom van,de remélem,hogy nincs semmi komoly.Két hét múlva megyek dokihoz majd megkérdezem mi lehet ez addig meg pihenek ezerrel és győzködöm a kis drágámat,hogy még maradjon bent legalább 2 hónapig.Mert ugye jó ott bent neki :D Ez a 4D-n is látszott :lol:

Jó éjszakát kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Ancsa!! Attól tartok már nem is írsz ma. :( Aggódom, olyan jó lenne ha jelentkeznél.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Szép jó reggelt!

Ancsa miatt jöttem ilyen korán, de még mindig nem jelentkezett. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok

Tegnap este elhuzódott a doki magánrendelése, és nagyon későn értünk haza, be is ájultam zuhanyozás után az ágyba :D

A cytológiám jó lett, P2-es :D
Baba szívhangja tökéletes, :D de nagyon lennt van a babó, teljesen.
Annyira,hogy amikor megvizsgált, meg is simogatta a kis buksiját.
Méhszájam nem rövidült meg jobban, ami jó a doki szerint, viszont jobban kinyíltam, most már 2 ujjnyira vagyok nyitva azt mondta :oops: Burok rendben, tehát a multkori vízszerű folyásom őszerinte nem magzatvíz volt.
Most már attól is eltiltott,h autóba üljek :shock: mert álltólag a rázkódástól is jobban kinyílhat a méhszáj.
Cisztámra adott antibiotikumotde majd csak szülés után fog megműteni, ha kibírom addig a cisztával és nem gyullad meg nő meg jobban.
Véleménye szerint, mivel még nem rögzült a baba feje a medencében,annak ellenére hogy teljesen lennt van, szerinte még 3 hetet kihuzunk egyben, de reméli hogy többet is. Hát én is nagyon remélem. :?
Ja, és öszerinte a babó később fogant, és 1 héttel kisebb a koránál, így 1 héttel kisebbnek is írta a terhességemet.
De adott külön beutalót UH-ra, hogy a korházban is megnézzék.
Nagyvonalakban ennyi.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Aida
De kedves vagy :D sajnos nem tudtam már tegnap este írni, nagyon későn értünk haza és totál beájultam :?

gwini
Örülök,hogy jól vagytok!
Nagyon jó, hogy Laura ilyen jó baba :lol:
Képeket majd hozhatnál még róla, ha lessz időd :lol:

Timi
Nekem 2 számmal nagyobb melltartó kellett ,ami jó lett a szoptatásnál is :roll:

Reni
Nincs mit,szívesen :D
Nst-re általában a 36 héttől kell járni, heti 1 alkalommal.
De ha az orvos ugy ítéli meg, elküldhet akár előbb is, vagy akár heti több alkalommal is.
Mikor érdemes bepakolni?
Hát ez relatív szerintem,mert azt hogy mikor indul meg a szülés, nehéz megmondani előre. :roll:
Én az első 2 terhességemnél a 35-36 héten összepakoltam mindent a biztonság kedvéért.
Most már össze is van pakolva a cuccom :shock: de csak azért, mert ugye előfordulhat hogy idő elött jön a babóm :?

000Kata
Igen, főleg így h a doki szerint 1 héttel kisebb a babóm, így pláne ki kellene bírnunk még 6 hétig egyben :roll: Az 42 nap :shock: :shock: Remélem kihuzom addig

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hű, Ancsa! :shock:
Lassan nem is marad semmi "dolgod" a vajúdásra. Nagyon sokat tessék pihenni!! Örülök, hogy jelentkeztél.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


:oops: én is bevagyok ám szarva rendesen :oops:
fiammal is meg a lányommal is, ilyen méhszájjal már a szülőszobán voltam :shock: :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Én azt csodálom, hogy nem fektetnek be a kórházba.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Én is azt hittem befog, de azt mondta feküdjek otthon és szedjem a gyógyszert :roll: Ezt csinálná velem a kórházba is, ennél több magnéziumot már nem lehet szedni se, mint amennyit én is szedek :shock: Azt mondta ha ez nem használ, meg a fekvés, akkor már semmi nem fog :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!
Hát én nem értem a dokidat!!
Ha a belső méhszáj két ujjnyira nyitva, az bő 3-4 cent, ne haragudj hogy így írom, de Fehérváron erre már azt mondták, hogy azon" kilóg már a lába".
Meg hogy az antibiotikumot csak mostantól kapod??,Nekem amikor megállapították hogy 1 ujjnyira nyitva, két percen belül ott voltak a gyógyszerrel, azt mondták tárva-nyitvaa méhem mindenféle fertőzésnek és azt tudjuk hogy a hüvely nem éppen steril..azt én végig kaptam...
Úgy látszik kórháza válogatja..

Azért mostmár biztos minden rendben lesz!!!
Nagyon nagy teljesítmény Tőled, hogy így tartani tudod!!
tünci28
 
 
 


ancsa: hogy csináltad, hogy fogytál? én már alig eszem és mégis ugrálnak rám a kilók. gondolom a napi 2,5-3 liter üditö megteszi a hatását. :cry: :cry:
sajnállak, amiért megint rossz hireket kaptál. pihenj sokat.szoritok neked.
reni: hogy értette a dokid, hogy megvakulhatsz? a túlsúly miatt?
000kata: még annyira nem izgulok :roll: .néha elkap, de gyorsan átt is megy rajtam.
aida:nagyon irigyellek, hogy nem hizol :oops: :oops: . te hány kg-val indultál?és hány cm vagy?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Na igen, de ha megindulna vmi így be tudnál érni időben?

Nekem meg nagyon folyik vmi, pici fehér vmik vannak benne, de amúgy szintelen. Eléggé jön, remélem csak folyás. :roll:

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ancsa:Sajnálom,hogy nem épp jó híreket kaptál :cry: Nagyon szurkolok,hogy még legalább 6 hétig kihúzzátok!!!!!!Főleg,hogy 1 héttel kisebb a kiscsaj.Kitartás!!!!És beszélj a kiscsajjal,hogy még maradjon bent sokáig.Köszike az infót :D És a CTG-re mikortól kell járni?Nálatok van olyan?

Timi:Nem a túlsúlyom miatt,hanem a magas vérnyomásom miatt :cry: Mert nekem 18 éves korom óta magas sajnos :cry: Persze nem kötöttem a doki orrára,hogy akkor is magas volt amikor leadtam 30 kilót így eléggé gáz a helyzetem :cry: De remélem nem igazolódik be amit mondott.

Aida:Ne ilyedj meg ilyen nekem is szokott lenni tegnap is volt,de én kaptam rá a dokitól kupott és,ha használom elmúlik.Ez a terhességgel jár.Így védekezik a hüvely a bacik ellen.Írass fel valamit rá a dokiddal,de nem bizti,hogy fog,ha csak nem kis fertőzés.

Mi jól vagyunk.Ma megint úgy néz ki,hogy költözünk hát majd kiderűl.Remélem mindenki jól van!

Szép napot!

Vigyázzatok magatokra nagyon!!!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Tünci
Igen, cm-ben nézve valahogy ugy van ahogy írod :roll:
Antibiotikumot nekem a cisztára írta a doki,nem a méhszáj miatt :shock:
Biztosan igazad van és kórháza válogatja :roll:

Timi
nem tudom,pedig ettem, :?

Aida
Ez jó kérdés. :roll: De bízom a dokimban és remélem nem indul be semmi :oops:

Reni
Hát én is szerettem volna jobb hírekkel jönni, :?
Azért az jó, hogy a cítológiám P2 :D és annak is örülök,hogy a baba feje még nincs legalább beilleszkedve, annak ellenére, hogy lennt van teljesen :?

De általában NST-ét csinálnak mindenhol :roll: mifelénk legalábbis :roll: De lehet hogy ez is válzozó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ancsa2727 2008.09.06 11:52-kor.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Majd hozok még képet Lauráról. Köszi a dicsiket! :lol:

Reni!
Igen, Laura a pociban is nyugodt volt. Sokat aludt, bár amikor mozgott, akkor nagyon eleven tudott lenni. :wink:

Ancsa!
Nagyon vigyázz magadra! Remélem, hogy azért még pár hetet kihúztok egyben! Mekkora most a babád?

gwini
 
 


CTG (NST) vizsgálat



CTG: cardiotokográfia

NST: non-stressz teszt



A CTG a kardiotokográf rövidítése, mely egy olyan speciális műszer, amivel a magzat szívműködése és a méh aktivitása egyszerre figyelhető és mindezt egy papírszalagra rögzíti. A regisztrált szívműködés folyamatos görbeként látható (felső vonal), melynek változásából következtethetünk a magzat állapotára. Ehhez figyelembe kell venni még a méhtevékenység görbéjét is (alsó vonal). Ha rögzítjük a vizsgálat alatti magzatmozgásokat is, újabb információt nyerhetünk.

A CTG vizsgálat a 20. héttől bármikor elvégezhető, azonban a terhesgondozás során csak a 36. héttől kezdve NST formában (lásd később) hetente, majd a terminus után 2 naponta javasolt, valamint a vajúdás, szülés alatt végig rögzítésre kerül.


A CTG készülékről, a vizsgálat menetéről:

A CTG-nek két érzékelője van. Az egyik a szívműködést figyeli, a másik a méhtevékenységet. Mindkét detektort a hasra rögzítik egy puha pánttal. Az érintkezést ultrahang zselével segítjük elő. A mérést általában 20 percig végezzük ülő, vagy féloldalt fekvő helyzetben. A CTG vizsgálat teljesen veszélytelen. Egyes irányzatok szeretnék csökkenti a magzat Doppler ultrahang terhelését, mely kisfokú melegedést idézhet elő, ezért kifejlesztették az ultrahang nélküli CTG-t is (magyar találmány, ).


Milyen elven működik a kardiográf?

A cardiográf ultrahanggal, ún. Doppler elv alapján (Doppler-elvről bővebben lásd itt) érzékeli a szívlüktetést. Két szívösszehúzódás között eltelt időből kiszámítja a pillanatnyi, egy percre vonatkoztatott szívfrekvenciát. Ezt folyamatosan regisztrálja a CTG papíron. A magzati pulzusszám pillanatnyi értéke 120-160/perc között normális a terhesség 36. hetétől. Megfigyelhető, hogy a magzati szívfrekvencia szinte állandóan változik, így a görbe �fűrészfogszerű� apró ingadozást mutat. Ez a szívműködés ún. oszcillációja. Az oszcilláció nagysága (amplitúdója) és időbelisége (oszcillációs frekvencia), szintén fontos jelzője a magzat állapotának. Az alapfrekvencia rövid időn belüli változásai a görbe emelkedését (akceleráció) vagy süllyedését (deceleráció) okozhatja. Ezek a jelek a magzat oxigénellátottságára utalhatnak. (lásd később). A magzati szívfrekvencia ilyen gyors változékonyságának a magyarázata a magzati vérkeringés szabályozásának éretlenségére vezethető vissza. Míg egy érett szív a kisvérkör és a nagyvérkör felől érkező vérmennyiségek közötti egyenlőtlenséggel és az erek ellenállásával a szívizom erejének szabályozásával küzd meg, addig a magzat szíve a pulzusszám gyors változásával reagál.


Hogyan mér a tokográf?

A méhmüködést a készülék a méh összehúzódásakor megváltozott szöveti elektromos vezetőképességgel lehet mérni. A méhizom nyugalmi állapotában is aktív. A méhtestben percenként több, kisebb ingerhullám terjed végig (Alvarez hullámok). Ezek az összehúzódások a várandósság alatt egyre fokozódnak. Időnként egy-egy erősebb méhtevékenység is regisztrálható anélkül, hogy ezt a kismama érezné, vagy �fájásként� élné meg (Braxton-Hicks-kontrakciók). Ezen összehúzódások funkciója valószínűleg a méhizom �tornája�, valamint a lepényi vérkeringés felfrissítése, teljesen élettaniak, nem kell tőlük megijedni.


NST � non-stressz teszt



Az NST egy nyugalmi állapotban végzett CTG vizsgálat, mely során a magzat mozgásait is rögzítjük. Ezt a kismama egy nyomógomb segítségével jelzi a készüléknek. Az eredmény háromféle lehet:

Reaktív : a görbe jó, a magzat aktív és a magzatmozgásokra a görbe rövid ideig tartó emelkedéseket mutat (akcelerál)

Suspect : azaz gyanús. Kisebb eltérések láthatók a görbén, melyek nem egyértelműen kórosak. Néha csak az a magyarázat, hogy a magzat alszik, inaktív. Ilyenkor 30-60 perc múlva ismétlés szükséges.

Nem reaktív : a görbe kóros jeleket mutat (120/perc alatti tartós szívfrekvencia, beszűkült görbe, süllyedések -decelerációk stb.). További vizsgálat szükséges, mivel oxigénhiányos állapot fenyeget.


Terheléses CTG vizsgálatok:

A terhelés alatt a méh és a méhlepény vérkeringése kissé csökken. Amennyiben a lepényi keringésnek nincsenek tartalékai (rejtett elégtelenség), a CTG-n kóros elváltozások jelennek meg. Terhelést jelent a fizikális terhelés (torna, guggolás, szobakerékpár, lépcsőzés- FTT- fizikális terheléses teszt), méhösszehúzó oxitocin infúzió (OTT- oxytocin terheléses teszt), vagy az emlőbimbó stimulációjára kialakuló méhösszehúzódás (EST- emlő stimulációs teszt). Manapság az ultrahangos keringésvizsgálatok (flowmetria) alkalmazása kiváltották a terheléses CTG vizsgálatokat.


Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


gwini
Nem tudom pontosan,mert a doki szerint 1 héttel kisebb a mérete és ezért el is küldött a kórházi UH-ra,ahol jobb a gép, csak ugye oda Hétfőn tudok időpontot kérni, és ki tudja mikorra kapok majd :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Aida
Ne ijedj meg! Biztosan csak bővebb folyásod van :roll:
Az természetes a terhesség alatt :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Igen, köszi a nyugtatásokat, valószínű folyás, azt remélem, hogy nem megint a gomba, de hát a lényeg, hogy nem hiszem, hogy magzatvíz. :)

Nem kellenek itt vkinek jó minőségű svájci kiccsaj ruhák olcsón? Majd fel fogom őket rakni teszvesz-re. Érdekelne vkit? Nővéreméktől kaptunk rengeteg jó kisruhát, csak neki lányai vannak így kislány ruhák vannak inkább. De van köztük tényleg nagyon jó. Az én szívem fáj 1-2-ért. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Na hát én ma nem sokat ültem. Nagy takarítás, nagy pakolás van nálunk. Jövőhéten jön a pelenkázó komód, meg kellett neki csinálni a helyet. Azért megpróbáltam pihenni is, javarészt a munkának a párom csinálta. Szegény. :?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Holnap betöltöm a 24. hetet, innentől kezdve már koraszülésnek számít, ha Noli kibújuk, nem vetélésnek! :D Ez is valami. Eddig ez volt a cél. Következő célpont a 28. hét lett. Ha azt is elérem gondolkozok a következő célon. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ja és így fogok eljutni végül a 41. hétig! :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Így bizony! :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ruhákról képed meg árlista van?
Megnézném :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa, úgy jó lesz ha felrakom őket teszvesz-re és ott meg tudod nézni? Van sok amúgy, elég változatosak, de arra készülj fel, hogy jórészt a rózsaszín főszerepet játszik. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Jó lessz,de ott sok ruha van és honnan fogom tudni,te melyikeket tetted fel :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Küldök majd linket, ha már felraktam többet. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Oké :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Itt a link, de még nincs fent minden ruci csak pár tájékozódásnak. :)

http://teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=10879551

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


okés,megnézem :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Melyik árat nézzem?
Az elsőt vagy a licit nélkülit?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Az első árat.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?