Új privát üzeneted érkezett!

basszus ma 25 hetes...és a másik vonalzó azt is írja...

na csinálhatom újra :D

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


na átváltoztatta:D szuper :D

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon rég voltam már éslátom azóta gyarapodtunk új kismamákkal. Remélem mindenki jól van és a meleget is mindenki baj nélkül átvészelte.
Mostanra lett itthon net, ezért nem voltam. Trundi.. én is finischben vagyok.. elvileg szerdára várjuk(09.03.-ra) várjuk picifiúnkat, de mármost vannak fájásaim.
Ki tudja.. :)
Szép estét mindenkinek!
ZsuLa
zsula
 
 

 
 

gégéé,
köszi még jól bár folyamatosan fáj a derekam és görcsölgetek kicsit. Ha lesz is valami, akkor csak holnap nappal. Én szerintem. Az előbb távozott el a nyákdugó maradék kicsinke része.

Kinn is alszik Lili az anyóséknál, hogy tudjak éjszaka aludni. Mert 4 napja szívat a kisasszony és állandóan felkellt éjszaka. Igy mindig csak 4 órákat aludtam. Szeretnék kipihent lenni.

Lehet ma már nem is jelentkezem. Majd kiderül.
Ha holnap meg kibújik a töki, arról úgyis tudni fogtok, mert Trundikenek küldök sms-t.

Azt majd elválik, lehet hogy még hétfőn is várakozok. :?

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Zsula,
nekem már egy hete vannak fájásaim.

A magzatvíz vizsgálat úgylátszik megteszi hatását. Bár ha nem lesz meg szerdáig. Akkor csütörtökön inditják, azt nagyon nem szeretném. :cry:

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Meglesz!

Próbálj meg akkor pihenni, és könynű szülést kívánok!

Szia Zsula! Az én szülinapom szeptember 2 :) lehet a te babácskádé is az lesz, de jó :D

neked is szorítok :D

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Tucsinke én nagyon drukkolok Neked(Nektek), sztem holnap találkozol Marcival :)! Bár a fiúk szeretnek odabent lustizni :) , nekem Zsola 2 hetet húzott rá!! Próbáld kipihenni magad!

Zsula Neked is mennek a drukkok!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


két hetet...te jó ég....én reménykedek egy mikulás csomagban :)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Gégéé: megint ment privi!

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Tucsinke: Lehet hogy Lilinek tényleg igaza lesz? :) Mindenesetre töltőre tettem a telefonom :)
Lehet hogy ma hirtelen beindul :) Izgulok érted és szurkolok :)

Gégéé: Hát nem tudom mi van ezekkel a babucikkal. Nem akarnak megszületni?

Zsula: Helló!!! :) Fájások??? Na! Miket nem olvasok?! Lehet hogy együtt nemtek Tucsinkével?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Jó reggelt!

Még mindig egyben vagyok. Úgy néz ki Lilinek sem jön be a jóslata. Egy kicsit el vagyok kenődve. Csak enyhe derékfájásom és görcsöm van már csak. :x Lassan pedig megint mehetek NST-re. Már úgy túl lennék rajta, nem akarom hogy szerdán inditsák a szülést.

Ja, amúgy wicca én a kislányommal is 2 hetet ráhúztam, most nem szeretnék. :cry:

Bocsi, hogy ilyen lehangoló voltam reggel.

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Jó reggelt!

elhiszem, hogy el vagy kenődve.
Szerintem mozogj sokat, hátha az segít:(

MAAAAAARCCCIIIIII GYEREEEEEEEEEE KIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


hogy nekem ez a vonalzó miért nem halad előre????

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


tucsinke
Én evileg serdára vagyok kiírva, mennemis kell nst-re, meg leszmagatvzvizsálat is. Lhet összefutunk.. talán még a zülőszobán is..:)
Kitartás, bár saját tapaszalat, hgy gye türelmetlenebb az ember ilyenkor. Legalábbis én már az vagyok. :oops:
Már szeretném megfogni, megsimogatni..

ZsuLa
zsula
 
 


Zsula,
ha nem baj inkább nem várnám meg a szerdát. Már reggel óta vannak fájásaim, de nem sűrűek, remélem éjszaka beindulunk. A dokim még reggelig ügyeletes és aranyosak akik most hétvégén vannak ügyeletben szülésznők.

Meg én tudom milyen nagyon sokat túlhordani és azt is tudom, hogy mükődik a szülés indítás. Azt nem szeretném szerdáig megvárni.
Ha meg addig nem a reggeli magzatvízvizsgálat csak rendez valamit. :lol:

Kép
Kép
tucsinke
 
 


sziasztok! Jó reggelT!!!

tücsinke most már remélem bennt vagy a kórhiban, és elindultak a dolgok!!! nagyon szorítok!

KÉRDÉS MINDENKIHEZ: egy örök parám, amióta babás lettem, hogy folyni kezd a magzatvíz, és nem veszem észre...lehet hülyeség, de van egy ismerősöm, aki így vesztette el a nemtudom mennyi idős terhességét...nekem meg elég erős, vízszerű folyásom van néha -pl mostanában is- és néha tök megijedek, hogy mivan, ha ez a magzatvíz! Ne akadjatok ki, ha ez egy nagy hülyeség légyszi :) ha valaki tud valami jó kis infót, hogy ez miért nem lehetséges, akkor nyugtasson meg légyszi!!!! köszönöm szépen :D csak ezen az egy dolgon izgulok a babavárás alatt egyelőre, de ezen néha nagyon:)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!

Még mindig vagyok. Már azt hiszem hogy ki sem bújik sosem. :cry:
Tegnap délutántól estig voltak fájásaim, de éjszaka abba maradt. Hajnalban megint volt, most nincs. Voltam Nst-n, meg megvizsgált a doki. Igaz hogy 2 ujjnyi, de nem nagyon akar a méhnyak megrövidülni, azért van ez a 3222-es érték és nem változik. Mondta is hogy ha inditásra kerül sor elég nehézkes lesz. Már az összes nyákdugó darab is elment ami még maradt. És közben mindenki megszült akikkel együtt jártam NST-re és túlhordták már.

Mondjuk örülök, hogy nem szültem most éjszaka, mert szegény dokimnak volt éjszak vagy 4 szülése. Elég durva ügyelete volt. Mondta is hogy most alszik egy nagyot.

Úgyhogy hagyom pihenni és remélem Marci éjszakára időzit. Remélem keddig azért megszülök, mert indítást semmikép nem szeretnék. :cry:

Remélem mindenki jól van és szép vasárnap délutánt kívánok. A párommal és a kislányommal elmegyünk egy kicsit csavarogni.

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Sziasztok!

Gégéé: Hát ebben sajnos nem tudok segíteni. A folyás nem állanód hanem - legalábbis nálam - löketszerű. Egy pici aztán kész. Ha a magzatvíz szivárogna a szerintem foyamatos, de lehet hogy butaság amit írok.

Tucsinke: Nagyon szorítok Neked hogy Manócskátok végre kibújjon!!!

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Gyógyszertárban lehet kapni, vagy rendelni magzatvíz jelző betétet..Azt hiszem al sense a neve.
De ne izgulj, ilyenkor már normális a bővebb hüvelyi folyás.
tünci28
 
 
 


Tücsinke
Elég gyakoriak a fájásaid és már nyákdugó sincs.. én szorítok, hogy mihamarabb meglegyen a picúr! Anyósom azt mondta, hogy ha a záj kezd dagadni és kicsit kifordul aznap vagy másnap várható a szülés.
Remélem a délutáni séta megtette a hatását. :)

gégéé
Bennem is merültek fel hasonló kérdések, de állítólag nem lehet elvéteni.. Meg ha a baba feje beékelődött már, nem löket szerűen távozik a magzatvíz.. Szóval nyugi, nem lehet baj!
zsula
 
 


Sziasztok!

Még mindig semmi, majd ha lesz valami megtudjátok Trundikétől. Már nem is idegesítem magam, ha ráhúzok még egy hetet, akkor ráhúzok. Minnél jobban stresszelem magam annál jobban nem fog időben kibújni.
Holnaptól sajna itthon már nincs netem. Nagy ritkán meg tudlak talán a haveroknál nézni titeket.

Puszi mindenkinek és vigyázzatok magatokra.

Tünde

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Tucsinke: Nem is lesz neted???

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Ancha meseszépek vagytok azon a képen GRATULÁLOK!!!

Lara neked is nagy Gratula a kisleányhoz!

Kismamik kitartás nem lehet könnyű a kiírt időpontok környékén lenni! Én nem szeretném végighúzni a 40 hetet de aztán ezt a fiatalúron kívül más nem nagyon dönti majd el.
Megjártam ma a vérvételt kismamák mindig nem élveznek elsőbbséget már meglepődök ha valaki előrébb enged valahol a hasammal.
A magzatvizes gondolatok engem is foglalkoztatnak megnyugtató kicsit, hogy másnak is vannak ilyen gondolatai.

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!Ma jöttünk haza!Majd jövök részletesen teszek fel pár képet ha sikerül!Puszi Kép Kép Kép
Vendég
 


Lara! Szia! :) Nagyon szép Hanna babátok :) Remélem tejci is van bőven, pocid már nem nagyon fáj, és hogy a kisasszony szorgalmasan szopizik! Nagyon várlak a részletekkel. Irigy vagyok hogy a ti Tündérkétek már ott van :)
Hogy mennyi haja van ? :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Lara: hatalmas nagy gratula! Írtam iwiw-re is!
Tényleg tündéri a picilány! Kis hajasbaba. Lehet már fonogatni a haját!
Gyönyörű. Jó egészséget, és sok-sok sok tejcsit nektek! Sok boldogságot az egész családnak!
Várjuk a beszámolót!

Trundike: neked sem kell már olyan nagyon sokat várni, hogy a kis tündérkéd megszülessen....

Tucsinke: remélem mihamarabb te is túlleszel rajta...

Gégéé: Lara azt írta sms-ben nekem, hogy a dokibácsi nagyon rendes volt, meg a szülésznő is, úgyhogy jó kezekben leszel sztem, ha őket választod! De majd a részleteket megtudjuk Larától.
A folyáson ne aggódj, nekem is több volt végig a terhesség alatt. Én azt hittem,nem veszem majd észre, ha jön a szülés...elkezdett folyni a magzatvíz...nem téveszthető össze mással.
Legalábbis nekem nem sikerült semmivel összetéveszteni.


A szülés előtti torz fejről:
Nekem ilyen fejem volt vajúdás közben, a párom próbált nevettetni...

Kép Vajúdás

Ez pedig már a megkönnyebbülés: Ez apa kedvenc képe rólunk!

Kép Megkönnyebbülés

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Ancsi_Pancsi: Nagyon jük a képeké Te így nézel ki vajúdás közben? Le a kalappal eltted! Komolyan!!! :)
Nagyon édes a babuci, és hogy sír :) Kicsi Szívem! :)
Egyébként hogy vagytok?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

GRATULÁLOK!!!!! Lara nagyon édi a kismanótok!!!!

MINDENKINEK: köszönöm a megnyugtató szavakat. Nekem is ilyen löket szerűen vannak amúgy ezek a folyások, csak néha ezek a löketek reggel vannak, és olyan vizesnek találom a dolgot...ezért izgultam, de ha nektek is vannak ilyen kisebb, nagyobb folyások, akkor próbálok nem parázni rajta!

Trundike cuki ez a Barni fiú, igazi kis gentleman:)

ancsi_pancsi nagyon szépek vagytok ezeken a képeken; remélem én is így fogok vajúdni:) és köszönöm szépen az információt. nagyon-nagyon megnyugtat:)

Winchike és Trundike, ti nem vagytok már nagyon türelmetlenek? Én néha alig bírok magammal; csak teszek-veszek, és mondogatom a páromnak, hogy mikor lesz már december :)

Tucsinke mizu? még mindig nem bújt ki Marcibaba?

puszi

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Kép
Kép Kép Kép

Majd még jövök!!! Egyben lévők hajrá!! Lara!!! Gyönyörű Hanna! Ennyi sok hajat :shock:
bende
 
 


Sziasztok! :)

Gégéé: Hát én annyira még nem türelmetlenkedem, mivel még semmit nem csináltunk :) Ágya sincs a Manónak, majd ezután. :)
Barninál kicsit türelmetlenebb voltam, bár akkor már jó korán nem dolgoztam szóval lehet hogy azért. Most nicns sok időm így lassanis haaldok a babás cucokkal.

Tucsinke: Merre vagy?
SMS még nem érkezett, szóval Marci még jól érezheti benn magát.

Bende: Nagyon szépek vagytok együtt. Közös álomszuszinál nincs is jobb :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Ancsi-pancsi! Nagyon szép vagy!!!!
Tucsinke eltűnt. Hol van rejtegeti Marcit???
Any-any merre vagy? már akartalak kérni, hogy írd meg milyen babakocsitok van, hogy letámadhassalak, ha esetleg mindketten a tónál sétálunk.
Trundike! most hogy elkezdődött újra az óvoda, remélem Barnikát nem támadják le a csajok, hanem megvárja az én Nikimet.
Voltunk 1 hónapos vizsgálaton. 4.380 gramm a Drága. (3.470- nel jöttünk haza a kórházból 1 hónapja)
Most nézem Zsula is finisben van, Merre vagy?
bende
 
 


Ancsa! Ha már kipihented magad, gyere vissza és meséld el, hogy mi volt.
bende
 
 


Bende: Tény hogy az ovi elkezdődött. Mindenki vidáman és örömmel köszöntötte ksifiamat aki ettől megszeppent :) Nórika ment oda hozzá mosolyogva ő meg félt tőle :) Nagyon édik a lurkók :)
Nikikét megvárjuk olyan szép kishölgy :) Mindenképpen látnia kell a Barnusnak :)

Anyany: Hol vagy? :( Teljesen eltűntél.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Azta mindenit micsoda meseszép képekre jövök :D :D :D

Gratulálok mindenkinek még 1x és kezdek irigykedni, hogy nektek már vannak ilyen képeitek :D
Még csak két napja nem dolgozok, de már most türelmetlenkedek, pedig nálunk is van még mit tenni, most is megy egy adag babaruha a mosógépben. :D

KépKép
winchi
 
 


Bende
vagyok! Apró emberkétek gyönyörű! És az a kézmozdulat az utolsó képen! :P Biztos elégedett a világgal! :P

ancsi-pancsi
Remélemén is ilyen hősies kinézetű leszek vajúdás közben!
Már nagyon várom!

Tegnap óta egy picit mintha össze esett volna a pocóm, és pici fiam is kevesebbet ficánkol.. és tegnap kb óránként bekeményedett a hasam...
Remélem ezek már konkrét jelek!! :shock: Holnap vizsgálat, remélem ha megpiszkálnak megindul!!
zsula
 
 


Zsula: egy kapallap :) Drukkolok neked! :) Remélem értesítesz majd Bennünket. :)

Winchi: De jó neked! Élvezd a szabidat, pihizz amennyit tudsz :) Irigykedek, már én is szeretnék otthon lenni :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Zsula! Van már köztünk valaki akivel megosztod az örömhírt, vagy megírjam a számomat???
bende
 
 


Kösz a bókokat lányok! Mindenkinek kívánok ilyen hasonló képeket.
Persze a vajúdásos képen még nem nagyon voltak fájásaim,azért vigyorgok....nem sokáig tartott :)

Zsula, Tucsinke! Hajrá-hajrá! Izgulunk értetek.

Bende: hát ez a nőci....!!!!!!!!!! Tündéri! Igazi kis hölgyike!
Ti is gyönyörűek vagytok, főleg a közös alvós kép tetszik. Nagyon szép! És milyen jó dolog is a manócskánk mellett aludni, és ébredni.
Látom ti is cumiztok. Jázmin is néha...bár van, hogy kiköpi, ha eszébe jut, hogy nem jön belőle semmi!

Winchi: élvezd a szabadságot, pihenj sokat, sétálj, élvezd a természetet, amíg jó idő van...ha már megszületik a kis pocaklakó, akkor már nem sokat fogsz pihenni :)

Trundike: szép pár lesz Barnika és Niki! Hm....

Én is dobtam fel pár képet, szobaton voltunk 6 hetesek :)
Kép Kép Kép Kép

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Ancsi_pancsi: nagyon szépek vagytok ti is :) Az a vál fölötti tekintet nem semmi, nagyon nagyon édes Dóra baba. :)
Gyönyörű baba, épp azt néztem hogy se nem duci se nem vékony teljesen kis formás hölgy :)
Nyugodt baba? Melyik nevén szólítjátok?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


jaj de szépek vagytok!!!!micsoda szemek:)

és ancsi_pancsi te milyen fiatal vagy :o :o

bende az utolsó képért lehet fizetne a cumigyártócég, és kitenné valami óriásplakátra; nagyon jóóóó...hazajön a férjem megmutatom neki:)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok Lányok!Trundike és Ancsi:Elöször is szeretném megköszönni hogy érdeklödtetek felölem nagyon jól esett :D :D :D Ancsi hogy te vajúdás közben is milyen jól nézel ki nem semmi :D Nagyon szépek vagytok a képeken mi is csütörtökön megyünk a doki bácsihoz délelött 10-re akkor lesz a varratszedés.Bende ti is nagyon szépek vagytok milyen ügyesen tartja magát :wink: Szóval akkor csütörtökön elmentünk a dokihoz megnézett a méhszáj zárt volt a vérnyomásom 170/110 lett mire odaértünk és a vizeletembe is több lett a fehérje igy a kórházba irányított minket ott a szülésznönk várt minket öltözés ilyenek adatfelvétel volt kaptam vérnyomáscsökkentöt elöször gyógyszert közbe nst-n voltam 13:30-tól a vajudóba voltam akkor kaptam az infúziót persze a vérnyomásom maradt magas 5 óra körül mondta a szülésznö hogy lehet hogy császár lesz aztán 6 körül mondták biztosra kaptam mégegy infúziót azt már a mütét miatt nagyon-nagyon fájt a fejem 20:30 körül kisértek a mütőbe olyan furcsa érzés volt megkaptam az érzéstelenítöt aztán jött a dki bácsi mindenki nagyon aranyos volt jött a párom ott ült mögöttem simogatta az arcom.Hannust 20:59-kor emelték ki annyira fájt a fejem addigra hogy azt hittem szétesik a párom nem is ment el fürdetést nézni hanem ottmaradt velem maszírozta a homlokom vizes ruhával törölgetett ami nagyon jól esett ha nincs ott szerintem elájulok.utánna odahozták a Hannát egy pillanatra de úgy be volt bugyolálva csak annyit láttam hogy milyen hosszú haja van.Utánna vittek az őrzőbe párom ott volt még kb egy órát Hannát odahozták 10 percre végre megcsodálhattam.Aztán jött a hosszú éjszaka 10 percenként néztem az órát semmit nem tudtam aludni fél óránként mérték a vérnyomásomat kaptam méhösszehuzót infúzióba aztán nagy nehezen reggel lett kihozták 6-kor a Hannát mondták hogy forduljak oldalra hogy tudjon szopizni hát majdnem leszakadt a hasam alja kb fél óra alatt sikerült megfordulni persze közbe potyogtak a könnyeim a fájdalomtol meg a meghattottságtól.11-kor kellett felkelnem na hát akkor azt hittem ottmaradok 1 óra alatt felültem épp jött a doki bácsi érdeklödni hogy mi újság ondta neki hogy rokkant vagyok :cry: aztán mondta hogy majd mindig könnyebb lesz.Aztán átmentünk egy négyágyas szobába.Elsö éjjel Hannus az örzőbe volt mert még nagyon nehezen közlekedtem de még most is nehezen kelek fel az ágyból nagyon huzódik a seb de utánna már jobb.Hannus ügyesen szopizik és minden percét élvezem az anyaságnak :D Hát ennyi a mi sztorink!Puszi
Vendég
 


Szeretnék köszönetet mondani mindenkinek aki könnyebbé tette nekünk azt a pár napot elöször is Deák Csaba doktor úrnak Rumplerné Éva szülésznönek és a férjemnek aki ott volt a nehéz idöbe!Most mennem kell mert Hannus hiányol :D
Vendég
 


na...persze én már bőgök is.....

nagyon gratu hanna:) akkor te is azt mondod, hogy dokibácsi nagyon rendes volt, meg a szülésznő is nagyon-nagyon rendes volt? :P

sok puszi nektek:) majd kérünk még képeket :)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


nagyon gratu hannához Lara...ezt akartam írni, csak nem látok a könnyektől...

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Köszönjük szépen!Igen mindkettö nagyon aranyos rendes volt :D A szülésznö is meglátogatott minket másnap!Mindenkinek nagyon tetszett Hannus a nagy hajával :D Be is hozattam a párommal a hajkefét hogy csini legyen :D
Vendég
 


Jajj, engem is megbőgettél Lara!!!

Mégegyszer nagy gratula, és örülök,hogy jól vagytok.

A seb miatt ne aggódj, majd szépen begyógyul. Tényleg majd az idő....1 hónap múlva már szaladni fogsz.
Örülök, hogy a dokibácsi is rendi volt!
Elhiszem, hogy Hanna mindenkinek tetszett. Tényleg ekkora hajat....gyönyörűség!!!

Jó babázást kívánok! Kérünk még képeket, ha Hanna engedi!!!

Trundike: köszi a bókokat. Formálódik a leányzó tényleg. Holnap megyünk védőbe, kíváncsi vagyok hány kiló...majd megírom. Mindkét nevét használjuk, Dórikát is, meg Jázmint is....kinek melyik jut eszébe...

Gégéé: nem is vagyok ám én olyan fiatal....29 leszek októberben..
jajjaj, mindjárt itt a harmadik X.

Anyany hová tűnt???????

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


JÉÉÉÉ komolyan; esküszöm néztelek vagy 22-24-nek max....én 27 vagyok MA:)

lányok ma megint ilyen vizszerű folyásom van...böngésztem a neten, és sehol sem találkoztam olyannal, hogy valakinek csak így néha-néha folyt egy kis magzatvíz, szóval biztos, hogy ez valami más...a terhességem elején is volt ilyen...csak én meg ezen parázok!

meg persze irigykedek ezekre a gyönyörű babákra...:)
mire az én babácskám megszületik a ti babáitok már egészen nagy és komoly gyerekek lesznek :)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Tündi :!: :!:


Hatalmas nagy gratulációt küldök neked és a családodnak :lol: :lol: Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok a pici kis Marcihoz :lol: :lol: :lol:


Üdv:Kriszti

Kép
flacsikriszti
 
 


megszületett Marci is ???? :D :o :o :o

akkor én is gratulálok ;)

puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!

Lara: Olyan jó volt olvasni soraidat :) Sajnálom hogy még nehezen megy a mozgás, de remélem már azért gyógyulgat :)
Én is szívesen nzénék még képeket :)

Gégéé: BOLDOG SZÜLINAPOT! (kicsit utólag)
nekem is van folyásom néha egész soknak tűnik, de nem sok, legalábbis ebben az állapotban. Látom izgulusz enmiatt. Ne aggódj szerintem!

Tucsinke: Megszületett Marci? Mikor? Hogy? Mennyivel?
Ki mit tud???

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?