Új privát üzeneted érkezett!

Zsibima!

Itt is meg gartulállak!!!! Mondtam én, hogy tavaszolunk (de nem Micimackóval!) Én tavasszal hoztam össze, te pedig tavasszal hozod világra!!!!

Eperke!

Igaza van Hajninak! Nincs jelentősége a pociméretnek! Én pont ilyen voltam!!!! A fiam pedig 3600gr-al született!( Már többször leírtam ezt a szitut: Mindenki azt mondta kismacskám lesz, majd a szülés utáni mérésnél kiabálják, hogy 3600gr!!! És én naiv erre megkérdeztem, hogy és az enyém??? Mire a nővér: nincs itt másik gyerek... :oops: :oops: :oops: ) Erről ennyit!
Aug végén megyek nyaralni, amikor is már betöltöm a 4. hónapot, úgy fogok bikiniben flangálni, hogy meg sem mondják kismami vagyok... :lol: :lol: :lol: . A pocak majd ősszel jön! De inkább télen!!! Ne izgulj!!!!
merszi
 
 


Ibm-köszönöm szépen, :D holnap megírom mi volt a dokinál.

Merszi-itt is köszi! :D
Vendég
 


Sziasztok

Zsibima!

Gratulálok!
Remélem minden Ok lesz!
Írj,h mit mondott a doki.És tessék mindent betartani amit mond!!!!A klinikára mész ugye???

Eperke
A pocakméretnek egyáltalán nincs jelentősége.
Nekem mindíg nagy hasam volt pl,de egyik gyerek sem született túl nagy súllyal. :lol:
Vendég
 

 
 

Zsibima!

Óriási gratula!!Annyira örülök neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

És mesélj...hogy tudtad így titokban tartani???
És mesélj mi volt a dokinál?Hányadik hétben vagy?A SOTE II-re mész dokihoz?Meg szülni is?
Jó sok kérdésem van ,mi?Ilyen kis kivi vok :wink:
És tényleg betartani a doki utasításiat!!!
És anyósnak ne mondd még el egy darabig!!!!!!!

És tavaszi babád lesz??Mikorra várható?Majdnem akkor szülsz mint én idén?! :wink:

És igazad van,a Márk tiszta apja!! :wink: És úgy néz ki Olika is kizárólag apucira hajazik :wink: .....egyedül Krizsikém hasonlít elég komolyan rám és az én apumra :wink:


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a névnapi köszöntéseteket!
Aranyosak vagytok!

Zsibima!!! Gratulálok nektek! Bizti minden rendben lesz. Panny már feltette a kérdéseit, várjuk a válaszokat!

Nagyon jók a képek, mindenkié.
Vendég
 


Csajok, izületi / izomfájdalmakra nincs valami jó tippetek? Homeopátia vagy valami? Nagyon elfekszem mostanság a vállam, nyakam, karom és piszkosul fáj egész nap, és persze másnap is, mert ráalszok... :cry:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok!!!

Mindenkinek köszönöm!!! :D

Szóval Panny (és többiek) azért sikerült eltitkolnom, mert még csak 4 hetes és 3 napos vagyok...úgyhogy nem mondhatod hogy sokáig titkolóztam!!! :D
Nem a klinikára mentem, hanem a Hermina rendelőbe ahoz a dokihoz, aki a műtétemet csinálta. Nagyon emberséges volt velem és a családomat is vígasztalta annó.
Igazából most nem is tudom hova menjek, mivel végülis 2 orvosom van...az a helyzet hogy a melóhelyemhez 2 percre van az Uzsoki is és a Hermina rendelő is, szóval titokban azt remélem hogy akár ebédszünetben is kiugorhatok néha dokihoz...
Jövő héten is reggel 9-ig oda kell érnem a laborba, és mivel 9-re megyek melózni így valószínű még csak késni sem fogok...
Aztán majd meglátjuk!

A dokinál pedig az volt, hogy elküldött laborba, uh-ra 18-án megyek (ebédszünetben :D ) és írt fel utrót.

Szóval ez történt, ezután meg imádkozhatok (én az ateista :D )
Ja anyós természetesen egyelőre nem fogja megtudni... :lol:
Vendég
 


Wruska,
Kerd meg parodat, hogy jol masszirozza meg a hatad. Vagy ha esetleg tudsz, menj el masszazsra.
Amugy gyogyszert nem ismerek ra.

Zsibi,
Akkor gondolom sokat izgulsz majd az UH-ig. De azert ne idegeskedj nagyon! Tudod a nyugalom kell a babanak!

Kép
eperke25
 
 


Wruska,
Kerd meg parodat, hogy jol masszirozza meg a hatad. Vagy ha esetleg tudsz, menj el masszazsra.
Amugy gyogyszert nem ismerek ra.

Zsibi,
Akkor gondolom sokat izgulsz majd az UH-ig. De azert ne idegeskedj nagyon! Tudod a nyugalom kell a babanak!

Kép
eperke25
 
 


Sziasztok

Zsibima

Hát...én a klinikára és az ottani dokira szavazok!Azt tudod,h miért.
Remélem minden rendben lesz.Drukkolok nagyon!!!

Wruska
Nem tudom,h terhesen mit lehet.
Igazából azt sem,h nem terhesen mit lehet,mert nekem olyan szinten fáj a hátam napok óta,h csak na!Valószínűleg ebben közrejátszik,h a múlthéten 5 éjszaka folyamatosan nem aludtam,mert Zalán rengeteget volt fent. :roll:
Vendég
 


Eperke-köszi, próbálok nyugizni!

Alziza-küldtem privit.
Vendég
 


Sziasztok!

Nem voltam pár napig, mert leutaztunk anyuhoz 2 hétre és milyen jó hírre érek vissza??????
ZSIBIMA GRATULA NEKED!!!!!!!!!!
Vigyázz magatokra , no para és szedd az utrót rendületlenül...

Nálunk sajna aza a helyzet, h. a tejcsit ki kell már egészíteni tápival, mert nagyon lecsökkent a tejcsi, hiába volt a gyerkőc 2 óránként cicin és fejtem rendületlenül, elzáródott (úgy néz ki örökre) jópár járatom, a Kaposvári nőgyogyász nem merte a tetejét megszúrni (úgy néz ki mint egy pattanás, csak ez a bimbón van).
Viszont elfogadja hálistennek a tápit is, csak még a mennyiséget kell kitapasztalni, mert eddig 135 ml-t evett, de az szerintem lehet, h. kevés neki (igaz előtte mindig rárakom a cicire, h. szívja ki azt a keveset ami benn van és jön a többi járatból).
Viszont ettünk már a barack, almán, banánon kívül husilevesből kivett répát, krumplit összeturmixolva egy kis levessel és mell husival és nagyon ízlett neki (nem úgy mint a banán).
Mindegy így is fél évig sikerült szopizni, amit kellet már megkapott, csak sajnálom, mert jó volt összebújni ilyenkor, meg az utóbbi időben csak cicin volt hajlandó elaludni.

Alvás: hát kipróbáltuk ezt a homeopátiás Vibrucol kúpot, ami úgy néz ki használt valamit abban az időben, de csak 3 napig tudtam adni neki, mert nagyon rühellte a kúpot, és amikor levettem a pelust már ment az üvöltés, úgyhogy most kipróbáljuk azt amit Alziza és Panny már régóta javasolt...
Úgy egyébként jól vagyunk, nagyon sokat fejlődött értelmileg és mozgásilag is, már nyúl a dolgokért (asztalterítő, telefonzsinór, stb..) és amit elér azt le is húzza.Nagyon meg szeretné fogni itt lenn vidéken akutyámat is, de az folyton menekül előle (nem is értem miért :D ). Mászni még nem mászunk, de már egyszer kétszer négykézlábra állt.

Na jó, megyek, mert mostanában az éjszakákat is fenn tölti, így ki kell használni az időt és aludni kell!

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Zsibi!

Nagy-nagy gratula! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Annyira örülök nektek, hogy végre sikerült!
sok-sok pihike, vigyázz nagyon magatokra!


egy pár kép:
Kép kúszik apukáján:)

Kép séta közben

Kép

Kép
kimma
 
 


Kimma!

Nagyon szép a bébitek!


Egy rossz hír: Sajnos Zsibi... :cry:
merszi
 
 


Sziasztok!

Tegnap indítottam egy topikot, csak utána találtam ezt. Kérlek nézzetek be oda!!!!

Szülészetek, kórházak-*SOS* ÉLET A KISBABÁNK HALÁLA UTÁN..

Tünde
tünci28
 
 
 


Sziasztok lányok: újabb kérdésem lenne.:wink:

Mi a véleményetek ezekről a hinta illetve pihenőszékekről?
Vera láttam, hogy te Márknál használtál, vagy használsz ilyet (asszem valamelyik fotón).
Én azt gondolnám, hogy nem rossz, mert így kihozhatnám majd a lurkót a nappaliba, amikor én itt kint vagyok - főzöcskézek miegymás és mivel hamar érdeklődnek már a világra egy kicsit el is szórakoztatná a sok kütyü rajta. Lehetne benne etetni is, mármint ilyen almával, meg ilyenekkel, nem kellene kézben lennie. Tudom, hogy nem lehet túl sokáig használni őket - ahogy a legtöbb dolgot a kisbabáknál - de tényleg ki tudtátok használni? Már akinek volt ilyen.


Kép

Kép
wruska
 
 


Wruska!

Nekem is van,vagyis volt kölcsönbe.Múlt héten adtam vissza mert már nem használtuk.A mi Olink inkább csak aludt rajta.Ahogy cicin elaludt szépen át tudtam bele csempészni és itt szunyált a nappaliban köztünk.Mostmár inkább a járókát szereti mert nagy már a mozgásigénye,abban meg mozogni nem nagyon tudott.

Jó dolog de én pénzt nem adtam volna ki érte.Asszem elég húzós ára van,nem?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok Lányok!
Csak egy praktikus információ miatt szeretném a segítségeteket kérni. Láttam volt már itt olyan kismama aki a bimbomarket.it-ről rendelt. Elmagyarázná nekem (kb. mint egy 5 évesnek,mert még soha nem redeltem semmit az internetről, nemhogy külföldről), hogy kell csinálni?
Előre is köszi!
madamrekamé
 
 


Panni, mi is ajándékba kérnénk. :wink: És én is amiatt, hogy köztünk legyen, ha a nappaliban vagyunk.

Kép
wruska
 
 


Sziasztok

Wruska

nekem volt ilyen székem,hintás,rezgős.Zalán nagyon szeretett benne lenni.Amikor pedig már kanállal evett de még ülni nem tudott rendesen akkor ebben etettem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 12:07-kor.
Vendég
 


Sziasztok kismamik!
Bocsánat, hogy betolakodtam közétek, de van néhány szép téli kismamáknak való holmim! Mikor terhes lettem 55 kiló és 168 cm voltam, tehát a ruhák 36-38-asok! Egy kertész farmer(Mamma mia, eredeti ár 12.000ft), egy Esprit farmerszoknya(eredeti ára 17.000ft), egy babaházas barma kockás térdnadrág(eredeti ára 8.000ft), egy C&A-s fekete sportosabb 3/4-es naci(eredeti ára 5000ft), és egy fekete 3/4-es ujjú hosszú tunika, szintén C&A-s(eredeti ára 4000ft). Az összest odaadom 20.000 ft-ért. Ha valakit érdekel írjon privit! Kép Kép Kép Kép Kép

zsebianya
Kép
Kép Kép
zsebianya
 
 


Wruska!

Ja,hogy ajándékba???.... úgy tuti lesz :wink:

Tudod mi jó még?Csak ez is rohadt drága(ez is a gazdag barinőmtől van :wink: )szal baba-hinta(álványos).Ez Graco ami nálam van.Elemmel hintáztatható magától is,ebben is tök jó etetni amíg nem ül még az etető székben.Ezen is vannak még játékok is lógatva.Olika nagyon csípi.Amikor mi vacsizunk odarakom az asztal mellé és tudunk enni mi is nyugodtan és Olika is köztünk van :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ez lett volna a másik kérdés. Ezek szerint ezt tovább lehetne használni, mint a sima pihenőszéket? A hinták is tetszenek :lol: főleg, hogy nem nekem kell megvennem :wink:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok!
Gyorsan írok pár sort, mert manó itt ül az ölemben és Ő is gépelni próbál..
Wruska!
a széket mi nagyon szeretjük, főként reggel van el benne a Manó, így én gyorsan fogat tudok mosni, kicsit összepakolni, stb...
Célszerű olyat venni amit nem nő ki 10-12 kg után,m ert lehet, h. nagyon hamar eléri ezt a súlyhatárt :wink:

A miénk (Fischerprice) 18 kg-ig jó...
A bébihinták is szuperek (valamelyik gyerkőc még el is alszik benne)
, de azokat asszem csak 10-12 kg-ig lehet használni..

űVera

Zsibimáról tudtok valamit??????

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok

Vera

Zsibimának küldtem e-mailt még aznap.
De eddig nem reagált rá szegény! :cry:
Vendég
 


Engem jelenleg esz az ideg!

A mosógépem 3 éves.miután lejárt a garancia elkezdett a tetejéről lepattogni a festék. :shock: Már ettől tiszta ideg lettem.
Aztán folyamatosan van valami baja.Ma kiesett a dobból az a szürke bigyó amiből 3 van benne (a súly,vagy mi)erre kiestek belőle a ruhák.Nagy zakatolással leállt innen vettem észre.Szétszakított egy pólómat,és Alex pólójából is egyet. :evil: Megőrülök!!!
Hogy a francba tudott kiesni.Le tört róla 2 fül,dehogy még előtte,vagy most ,h ütődött össze-vissza? :shock:

na kicibátam belőle mindent,de közben kiderült,h a dob ajtaját is szétverte,tehát nem lehetett visszacsukni :evil: :evil: :evil:
A férjem pont itthon volt,megkalapálta.Közben letette a kalapácsot,és nem vettük észre,h Zalán elviszi.Szétverte vele a vadi új falat! :evil:
Vendég
 


Alziza!

:shock: :o :( :roll: :shock: :( :o :roll:

Fő a higgatság... :lol: :lol: :lol:

Ez nem a te napod... :?

Azért küldök egy kis poz energiát+++++++++++++++++++++

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ne haragudj Alziza, de engem most nagyon megnevettettél. :roll:

Azért ez nem semmi. Szegény embert még az ág is húzza tipikus esete. De ha egy év múlva visszagondoltok erre, szerintem ti is csak nevetni tudtok azon, hogy a nagy szerelésben Zalán szétveri a falat. Annyira látom magam előtt, ahogy igyekszik, emeli a kalapácsot és üt...

Ja és mosógépek: manapság semmit sem terveznek a garanciaidőn túlra, mert még a végén az újítások rajtuk maradnak.. :? Sajnálom, hogy szétesett.

Kép
wruska
 
 


Ja egyébiránt: ma voltunk dokinál. Mindent rendben talált, méhszáj zárt, lurkó szépen fejlődik. A plusz 3 kilónak nem örült, ahogy sejtettem is. Hát 5 hét alatt, be kell lássam, szép teljesítmény volt :oops: Egyszóval megint vissza kell fogni a szénhidrátot - semmi csoki, semmi tésztaféle :cry: Hát jó, majd igyekszem :roll:

30-ára bejelentkeztünk a 4D Genesisbe is, már alig várom, de addig annyi minden lesz még, hogy hamar elrepül majd az idő. Szerdán jön a védőnő, aztán pakolunk és csütörtökön elkezdjük a festést. Elmegyünk megnézni az asztalost, aki kiságyakat és pelenkázókat csinál, aztán osztálytalálkozóm is lesz még a héten. Jövő héten cukorterheléses vérvétel és 20-tól irány Sopron - nyaralunk! Aztán már az a hét van, amikor a uh, szal már el is ment 3 hét :wink: Ráadásul vásárolunk is egy két dolgot Pesten a babának, mert később már nem akarok nagyon utazgatni, úgyhogy még össze is kell írnom, hogy hol mit akarok beszerezni :wink: Jó mulatság lesz, remélem.

Kép
wruska
 
 


Alziza!

A Mi whirlpool-unk is 3 év után kezdett el zörögni és alul folyni (na nem annyira), egy ideig idegesített, most már alig várom, h. tönkremenjen és akkor egy 8 kg kapacitásút vetessek a párommal.
Amióta meg ezt várom, azóta megszűnt a zörgés és a folyás, ez az én formám (lehet, h. a lottó 5-öst sem kéne annyira várni?)

A falhoz részvétem!

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Wruska!

Olyan izgi a vásárlás, meg készülődés!
Pesten van egypár jó bolt, mi anno jópár dolgot vettünk jó áron a Babyfun-ban, a neten fennvan a kínálatuk egy része.
Igaz nem nagy bolt, de egész jó áraik vannak.
Kiságyhoz jótanács: a 60 x 120-ast keresztben hamar kinövik a gyerkőcök, szóval ha van helyetek inkább nagyobbat csináltassatok...
Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Köszi a tippet, rákukkantok a honlapjukra.
Kiságy:
Mivel Olivérnek saját szobája lesz, ezért bőven elfér a nagyobb ágy is. :wink:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok

Köszi az együttérzést csajok!

Wruska
A hízás miatt ne aggódj!Egy idő után leáll.Én pl a 30. hét után nem szoktam hízni
Vendég
 


Wruska!

Az Elefáni Babadiszkontban is jó dolgok vannak és sok-sok akció van..én pl.a 35.000ft-os Chicco vágyálmom babakocsit 24.000ft-ért vettem vadi újat!!Fennt vannak a neten.

A kiságy mértével egyet értek...nekünk is nagyobb van.

Jó éjt :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


És mekkora az akkora? Mármint a nagyobb ágy. Már 70 centi széles? Vagy nagyobb? De 120 centi hosszú igaz? :P

Kép
wruska
 
 


Sziasztok!

ritkán írok de mindig olvaslak benneteket!

Wruska látom hogy a babád is decemberi lesz mint Bence. Mivel kicsi a lakás néhány rugit ilyesmit feltettem a vaterára, tnzsuzsi felhasználónév alatt, ha bármi tetszik írjál és megbeszéljük.

Egyébként jól vagyunk Bence szépen fejlődik...már megy a kanapé mellett, mindenhová feláll...mászik.

Panny:nem mentem 6 hós kontrollra a dokihoz mert még mindig szoptatokhál istennek és mensi is elkerül...szerinted baj???

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy betolakodok, de a 2008.-as decemberi kismamák blogjához már nem tartozom.
Tegnap meg kellett szülnöm a 20 hetes kislányomat.
Egy héttel ezelőtt fedeztek fel nála genetikai rendellenességet és nagyon hamar döntenünk kellett róla, vállaljuk-e, hogy nem lehet normális élete, hogy nem tud majd járni, mozogni, gondolkodni, vagy megszakítjuk a terhességem. Nehéz döntés volt, de úgy döntöttünk, elengedjük őt, talán így jót teszünk vele, jobbat, mintha világra hoznám.
Túlesett már valaki közületek iyen idejű gyermek elvesztésén?
Szörnyű volt a tegnapi nap és az a tudat, hogy rendesen meg kell szülnöm, bár igyekeztem felkészülni, de erre azt hiszem nem lehet.
Ma van az első napom nélküle.
Segítsetek, hogy lehet ezt túlélni.
Vagy csak adjak elég időt magamnak?

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok

Betti
Nagyon nehéz döntés lehetett ez!
Sajnálom,h így kellett történnie :(
Hogy lehet túlélni?Nem tudom!!!
Erre nincs orvosság!Nagyon- nagyon nehéz sokáig!
Talán azt mondhatnám,h az idő!De ez egy életen át nyomot hagy az ember lelkében,csak esetleg halványul a "heg"!

Igazából a másik topic az ahol a vetélés után vannak a lányok.
Köztük van olyan aki hasolón ment át sajnos mint Te.
gyere át oda.Nem azért mert itt nem látunk szívesen,csak itt inkább babás témáról van szó,az pedig Neked lehet,h fájna most! :(
Vendég
 


Betti!

A Szülészet/Kórház fórum alatt van egy topic amit pár napja nyitott egy lány akivel hasonló tragédia történt egy hete...
Sztem ti most nagyon tudnátok egymásnak segíteni lelkileg...persze mi is azon vagyunk,de ha valaki akkor ti ketten most a legjobban megértitek egymást!!

Sok erőt!!!!+++++++++++++++++++

Zsuzsi!

Miért van 6 hós kontroll is?? :wink:
Egyátalán nem gond sztem hogy nem mentél..
Elárulok egy titkot(én még 6 hetesen sem voltam a dokinknál :oops: )
Az itteni gödöllői doki írta fel a Cerazettet is..megmondom őszintén nem volt kedvem beutazni,várakozni és fizetni :shock: Imádom a dokinkat de ezt most nem tartottam olyan fontosnak,itthon megoldottam.

Már ilyen nagyok vagytok??Szuper!!Mi is igyekszünk Olikával :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Wruska!

Nekünk 90X150-as a kiságy.Szuper jó nagy :wink:
Átalakítható később gyerekággyá is ha akarnánk, de sztem nem akarjuk...Nem volt olyan drága...még 6 éve vettük a Berndonban.

Panni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára panny 2008.08.12 21:14-kor.

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Igen, láttam én is, mire elment a bejegyzésem, hogy lehet nem ez az alkalma topic, elnézést, csak kerestem egy helyet, ahol vannak hozzám hasonlók, de látom, hogy a mási topic szól inkább erről.
Ne haragudjatok, nem akartam senkit felzaklatni, vagy emlékeket kelteni, csak tényleg szükségem van arra, hogy hasonló anyukákkal beszélgessek. Itt a környezetemben nincs senki...

Betti
Kép
betti0412
 
 


Dehogy haragszunk!!!!!!!!!
Csak ott talán neked jobb!
Mi itt is szívesen látunk!
Vendég
 


Alzizával egyet értek!!!!

Gyere ide is nyugodtan!!!!!!

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mi lehet Pumpival??????
Wruska!

Beszéltünk egyik nap a baba-hintáról....itt egy kép,valami ilyesmi van nekünk is csak fiús színben :wink:

Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Tényleg!

Hol van Pumpóka?
Nem is írta meg nekem azt a privit amiről beszélt!
nejed igen Panny?
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Elnézést, hogy hirtelen megint megjelentem, bár rendszeresen olvasom mind a két fórumot írni ritkábban írok.
Megszeretném kérdezni, hogy aki Utrogestant szedett, a terhesség kb hanyadik napjától szedte, s milyen adagban.
Mivel ha a progeszteron termeléssel van baj, biztos számít, hogy ne nélkülözzön sokat a kicsi?!

Köszi szépen
iszruk
 
 


iszruk: én 4 hetes terhesen kezdtem amint pozitív lett a teszt, és közben vérvétellel nézték mennyire erős a terhesség nő e megfelelően a HCG szint

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Iszruk !
én a hatodik héttől szedtem, napi 3-at, a tizennegyedik hétig :wink:

Kép
kimma
 
 


Iszruk!

Én az 5.héttől használtam kúp formájában napi 2x a 10 .hétig.

Alziza!

Nekem megírta a privit még akkor Pumpi.

Amúgy már kiderítettem..a telken nyaralnak 2 hétig.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Én duphaston szedtem, 3x1-et a 14 hét végéig (úgy fogyott el)

Kép
wruska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?