Új privát üzeneted érkezett!

Szia Pele !
Koszi hogy valaszoltal.Nem egy bukos fajta,habar regebben tobbet bukott.Mar ket orvos is megnezte a fiamat.A fule is rendben,foga meg nem jon,nem volt lazas mert neha csak ugy megmerem neki.Beteg meg nem volt .orrat mindig tisztitom meg a kis kakit is kiszedem neki hogy ne zavarja ,meg engem sem.Kép
szOptatni soha nem szoptatom fekve vagy csak nagyon ritkan mert az elejen omlik a mellembol a tej ha nem szivja akkor is spriccol magatol es sokszor amikor fekve probalkoztam majdnem megfulladt a tejbe.Volt ugy hogy felrenyelt es olyankor hagyta abba.
Igazabol mostanaban nem tudom mikor ehes mert regebben jelezte,sosem sirt de olyan jellegzetes hangot adott ki es tudtam hogy ehes.Mostanaban csak ugy veszem eszre rajta hogy olyankor nem kell neki a cumi,ami egyebkent szinte ejjel nappal a szajaban kell legyen.SZerintem annyira cumi fuggo lett,az anyosom eroltette a babara.Persze azota nyugis baba az igaz.Nem siros baba.EGesz nap jol elvan csak este nyugis lefekvesnel.Tejet szoktam inni naponta 3-6dl.MIkor mennyit.SAjtot is eszem .Nem hiszem hogy attol lenne mert egy idoben nem ettem tejtermeket mert tele volt kicsi piros pottyel az arca es volt aki azt mondta hogy attol,de nem igaz mert ugyan ugy volt es magatol mult el.A dr nenihez sajna nem tudok elmenni talan dec-ben mivel az Usa-ban elunk jelenleg.Sajna az en dokim meg eleg fiatal es nem tudom miert de nem nagyon bizom benne,ugye szoptatni sem szoptatott meg.itt meg nincsenek vedo nenik.Kép
Dec-ben megyunk haza akkor talan majd elviszem.
Ejszaka szopizik 3-4orankent de akkor is pontosan 4-5 percet.Pisis pelusa az van 4-6 ,4jo pisis es 2kicsit pisis kakis.TEny hogy regebben amikor tobbet szopizott akkor minden 2oraban kellett pelust cserelnem volt napi 10-12pelusa.

SZerinted mennyit kell fejlodjon egy baba 3-dik honap utan.Nem keves heti 7dkg?Most lemertuk hetfon es kivancsi vagyok hogy jovo het hetfon mennyi lesz.
Probaltam mar szopizas utan lefejni a mellem es azt uvegbol odaadni.De nagyon ritkan fogadja el,csak nyalogatja iszik egy kicsit es oklendezik az uvegtol.MIntha nem tudna uvegbol enni,pedig tud mert amikor ehes adtam mar neki uvegbol es jol evett.

Egyebkent nem tudom hogy irtam e hogy a jobb mellemet teljesen elrontottam.Amikor kint volt nalunk az anyosom mindig azt mondta amikor sirdogalt a baba szopi kozben hogy nem szereti a jobb mellem adjam neki a balt.Persze mondtam neki es ki fogja kiszivni a jobb mellem?De annyira eroltette hogy (O GAbikam add mar neki oda,na add mar oda)a vegen mar en untam es odaadtam es kezdtem leszokni a jobb mellrol .ez sajna igy maradt es most oda jutottam hogy csak a bal mellbol szopiztatok es a jobbat meg fejem.De hiaba azota csak 20-30ml tudok leszivni belole,es persze fele akkora is mint a masik pedig meg az elso honap vegen dugig volt az a mellem.
SZerinted lehet ez is gond?

Koszi a valaszod!
Szep napot mindenkinek!
GAbi75
 


Gabi!

Nem vagyok ugyan Pele, de nem baj ugye, ha én is beleszólok?Kép

A jobb melledet nem is fogaja már el? Mert ha elfogadja, akkor szerintem vissza tudod állitani az egyensúlyt a két mell között. Nekem sikerült, Én mellseb miatt állitottam le róla pár hétig, de utána teljesen visszaállt, most már nem is vehetö észre, hogy volt ilyen valaha.
A módszer egyébként az, hogy mindig két mellböl szoptatsz, és addig, amig nincs meg az egyensúly a két mell között, addig a "gyengébb" mellel kezdesz. Ezáltal azt fogja nagyobb inger érni, és serkenteni fogja a több tej termelésére.
Persze ehhez együttmüködö baba is kell, mert van amelyik baba türelmetlen attól, hogy nem jön neki úgy, ahogyan szeretné, ezt talán azzal lehet elkerülni, ha megpróbálod a tejleadó ingerrel arra melledre (jobb) tenni. Ha az nem megy, akkor az is segiteni szokott, hogy a tejleadó ingert még a "jobbik" (nálad a bal) mellen éred el, és akkor átcseréled a szopit a másik mellre, és azt addig szopizza, amig el nem engedi, ekkor kerül vissza az elsö (bal) mellre.
Ezt csak azért irtam le, mert gondolom neked sem könnyü fejni, ha esetleg meg akarod próbálni visszahozni ott is a szopit. Persze egy mellböl szopival is meg lehet termelni a szükséges mennyiséget, ha a baba nem fogadja el mind a kettöt. Gondnak nem gond.

Be kell valljam, én nagyon nem szeretem, ha hetente mérik a babákat. Egy ekkora babánál a heti gyarapodás ingadozhat, egyik héten szinte alig hizik, míg a másikon meg behozza. Szerintem elég havonta egyszer megmérni, és annak kell "jónak" lennie (heti átlagra lebontva). A hivatalos álláspont egyébként: hetente átlag első 3-4 hónap: 115-220 gr-t hízik, 4-6 hó között: 85-140 gr, és a második félévben 45-85 gr. Egyébként az, hogy eleget szopott még más is mutatja: 6-8 nedves textil vagy 5-6 eldobható pelenka, szintelen babavizelet, széklet(ek), sima böre, érdeklödö, jól fejlödik (nem csak súlyban)). A pelusszám nálatok megvan, a gyarapodással sem lesz semmi gond!KépKép

Ha erös a tejleadó reflexed, és az elején nagyon spriccel, akkor ez is zavarhatja, emiatt is sirhat. Ezen a gravitációval lehet segiteni, különbözö helyzetekkel. Pl. próbáld meg úgy szopiztatni, hogy te majdnem hanyatt vagy, és úgy van rajtad (pl. ülve hátradölsz vagy fekve szopinál egy összetekert törülközöre téve a babát, hogy a melled lejjebb legyen, mint ö).

A másik: szerintem a te babád azért hajlandó csak ennyit a mellen lenni, mert ö csak étkezésre használja. A mell nem csak étkezésre szolgál ált., hanem örömforrás, megnyugtatja, ellazitja, megvigasztalja a babát a szopás. Emiatt van az, hogy nagyobbacska babák is szeretnek azután is szopizni, hogy már bizonyosan megették azt a mennyiséget, amire szükségük volt. A te babádnak viszont valószinü erre nem kell, csak a hamira. Az ilyen irányú vágyát a nyugtatócumi megoldja. Sajnos a cumi elég sokszor okoz szopizavarokat, ezt elég nehéz ugyan megmondani, hogy ez-e a gond, de nem lehetetlen...
Pele?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Koszi BEszti!
Koszi a vigasztalo szavakat.Sajnos a jobb mellem tenyleg nem fogadja mar el.Sokkal puhabb mint a masik es nincs turelme hozza.Sajnos mar probaltam valtogatni en is de ahogy leszedem mellrol mar nem tudom vissza tenni.Igy orulok ha 5percig szopizik.Olyan butan hangzik de meg ra sem merek nezni szopi kozben mostanaban mert nevet es olyankor abba hagyja a szopizast es magyaraz es kepzeld utana mar nem lehet vissza tenni,ez nem tudom mitol lehet.Van ugy hogy 3perc utan is abba hagyja .Ugy tunik mint aki nem ehes,pedig az lehetetlen.3-4orankent 4-5perc szopi utan hogy ne legyen ehes.VAgy szerintetek nem?Ma is sik ideg voltam mert 3,5ora utan sirt amikor ratettem mellre majd nagy nehezen elfogadta es 3,5percig szopizott majd elkezdett borzasztoan sirni ha megprobaltam utana vissza tenni.Megbufiztettem kozben meg beszeltem hozza ,megprobaltam nem kimutatni hogy ideges vagyok.O csak mosolygott meg dumalt ,de ahogy a cici kozlebe tettem orjongott.Mar teljesen kivagyok lanyok,szinte a sirogorcs kerulget.
Ma lefejtem a mellem es uvegbol megitattam utana es megivott meg 60 ml nagy nehezen.DE az uveg sem kell neki azt is eroltetni kell.mar nem tudom mi tevo legyek.AZERt azt akkor sem hagyhatom hogy ne egyen!Ti errol mit gondoltok.Kerlek adjatok valami tanacsot mert nem tudom igy meddig birom idegekkel.Mar arra is gondoltam hogy lefejem a mellem es uvegbol fogom etetni,de nem akarom hogy a mellrol leszokjon.Annyira faj hogy nem kell neki,pedig ez egy kotodes .ugy erzem hogy engem utasit el ilyenkor.Lehet hogy mar azert sem kell neki mert mindig eroltettem a mellemre?Mar erre is gondoltam.De tenyleg neha nem tudom hogy mikor ehes,mert ugy tunik hogy az de megis elutasitja a mellem.
Jaj lanyok most jol kobogtem magam.Annyi baba van aki orulne hogy anyatejet kap es az enyemnek meg nem kell.Mar az is kiborit hogy ejjel 3-szor es nappal5-szor fejem a mellem.meddig lehet ezt igy birni?Olyan boldog voltam hogy nem lettem depresszios szules utan,es most ugy erzem megis kijott rajtam.
Ne haragudjatok hogy igy kijott belolem minden,de tenyleg semmi segitsegem sincsen .a ferjem egesz nap suliban es dolgozik ,meg az sincs kinek elsirjam a bajom.A csalad meg jo messzire,egyedul meg olyan nehez minden segitseg nelkul.

Mindegy azert koszonom a tanacsot!
GAbi75
 

 
 

Gabi!

Elöször is nyugi!!!!!KépKépKép A babád ezt is érezheti, hogy te ideges vagy a szopitól, pedig szerintem semmi okod rá. Nem lehetetlen, hogy elég neki ennyi idö. Figyeld az egyéb jeleket, amit irtam (pisis pelusok, börtónus, érdeklödés), ill. azt, hogy mennyire gyarapodik. Ha ezekkel minden rendben, akkor nincs egyáltalán okod az aggodalomra.
Segithetsz abban, hogy több tejhez jusson, ha szopi közben is rásegitesz, igy: "a szájába préseled a melledből a tejet. Ennek az a technikája, hogy a kezedet C-alakban ráteszed a melledre úgy, hogy felül a hüvelykujjad, alul pedig a többi és erősen, határozottan a mellkasod felé nyomod a melled. Az ujjaid a bimbóudavrtól is kicsit messzebb legyenek. Így főleg a zsírdúsabb tej jön ki és az jól hízlalja, és külön fejés nélkül is segít kiürítnei a melled."
Ill. próbáld az érdeklödését felkelteni. Sokat legyetek testközelben, sok börkontaktussal (pl. együtt fürdés, fektesd a mellkasodra).
Ha nem kell neki a cumisüveg, számomra egyébként (de ez csak az én véleményem) azt jeletni, hogy nem éhes... Éppen ezért azt sem gondolom, hogy a lefejés/cumisüveges etetés jobb lenne.
Egyébként az sem lehetetlen, hogy egy enyhébb szopis sztrájkot élsz meg (én ugy tudom, hogy a babák 1 éves korig nem szoktak leszokni a mellröl, ált. rövidebb-hosszabb átmeneti idö után újra teljesen elfogadják rendesen az anyamellet). Olyat is láttam már, hogy azt mondták, hogy nincs fog, és mégis pár napon belül kijött (az enyémnek 3,5 hónaposan az elsök), és az is fájhat neki. De a megoldás a türelem. Ne várd ki, mig ö kér, próbáld gyakrabban kinálni, de nyugalommal. Ne aggódj, ha nem mindig fogadja el, ne eröltesd, csak add meg neki a lehetöséget. A szopisztrájknál is a legfontosabb, hogy ne idegeskedj!!!!
Csodás dolog a szoptatás, de az anya-gyermek kapcsolat akkor is szuper lehet, ha valamilyen oknál fogva nem sikerül a szopit ugy megvalósitani, ahogy te szeretted volna. A mell elutasitásakor nem téged, a kapcsolatotokat utasitja el (miért tenné, mikor te vagy a legfontosabb számára?), hanem ezt a táplálkozási formát. Ezért nem kell haragudni rá! Már mindent megtettél neki!
És tessék idejönni, és kisirni magadat, ha egy igy könnyebb!!! Várunk!KépKépKép Remélem sok jó hirrel!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Lányok, az nem lehet, hogy a baba nagyon jól tudja, hogy mennyi elég neki és azért nem eszik többet a Gabi babája? Ha három hónaposan 7 kiló, az igen szép súly. Ha ezentúl csak heti 5 dekát hízik majd átlagban, akkor is 9 kiló lesz egy évesen, ami normális, nem?.
laikus
 


Sziasztok!

Zsizsa!
A Halidorról sajna nemzetközi adatbázisokban sincs info. A gyógyszerész párom szerint valószínűleg magyar fejlesztés, ezért nem ismerik máshol, ezért nincs róla adat. Úgyhogy neki is, nekem is, Ibolynak is az az egybehangzó véleményünk, hogy nem lenne jó kísérletezni vele. Nem lehet esetleg egy másik, azonos hatású, de más hatóanyagú gyógyszerrel helyettesíteni?

Gabi!
Tényleg már az is segít, ha kipanaszkodhatja magát az ember!!!!
Nagyon-nagyon könnyen elképzelhető, hogy a cumi a ludas a dologban. Főleg, hogy írod, hogy egész nap a szájában van. 3 hónaposan van egy növekedési ugrás, de ha a babád a cumin éli ki a szopásigényének nagy részét, akkor nem jelentkezik elég gyakran ciciért. Így a megnövekedett igényt nem tudja követni a tejtermelés, és a hízás nagyon lelassul. Ez nem is olyan ritka eset sajnos.
Szóval fontos lenne valahogy kiiktatni a cumit. Emiatt valószínűleg sírósabb, nyűgösebb lenne pár napig a babád, de ezt nagyon gyakori szopival és sok-sok hordozással, testkontaktussal át lehetne hidalni.
ha a jobb cicidet nem fogadja el, az nem olyan nagy gond. Esetleg hónaljtartással lehet próbálkozni, mintegy "becsapni" a babád. De egy cici is tökéletesen meg tudja termelni a babának szükséges mennyiséget.
És főleg NYUGI, ahogy Beszti is írta!!! Nem hiszem, hogy olyan nagy gond lenne nálatok, amit ne lehetne orvosolni.
Írtad, hogy az USA-ban élsz. Lehet, hogy van a közeletekben La Leche Liga csoport, www.lalecheleague.org honlapon esetleg érdemes megnézni.
Sok sikert!

Pele
pelcsi
 
 


Laikus!

Ha szoptató mami vagy, akkor már nem lehetsz laikusKép
Abban igazad van, hogy Gabi babájának önmagában szuper a súlya: És a 9 kiló egyéves korra, az is teljesen normális lenne. Csakhogy van egy pár rizikófaktor (3 hónapos kor, cumi,, sírás a cicin, kevesbedő pisi), ami azért fölkelti a figyelmet. Egy utánjárást legalábbis megér.

Pele
pelcsi
 
 


Pele,
köszi, akkor nem veszek be. Ezt én régen kaptam még az első vesegörcsömkor, azóta többször is volt kövem, és mindig segített (volt, hogy a Nospa nem). Most is volt két kövemKép, és Nospát szedtem, szerencsére csak enyhe görcsöcskék voltak, és elég volt. Azt szerettem volna tudni, hogy legközelebb vehetek-e be Halidort, de akkor inkább maradok a Nospánál.

Szió:
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok! Gabi, bár én is csak "laikus" vagyok, szeretnék pár vigasztaló szót írni neked! A most 9 hónapos kislányom szintén 3 hónapos kora körül hasonló dolgokat produkált, mint a Te picid, pár percnyi szopi után megfeszítette magát, elengedte a cicit, nem volt hajlandó tovább szívni. Már attól féltem, hogy allergiás az anyatejre, úgy sírt tőle. (Mintha nagyon ritkán lenne is ilyen...) A gyarapodása is feltűnően lelassult. Végül magától megoldódott a gond, egyszer csak megint hosszabbakat szopizott. Azt figyeltem meg, hogy túl erősen dőlt a tej a ciciből, és ő meg csak konfortszopizni akart, vagy csak úgy nyammogni. Ő nem cumizik, viszont akkoriban találta meg az ujját, és szívesebben tartotta azt a szájában. A másik valóban az én tejivásom volt, nagyon fájt miatta a hasa is, ezért egy időre leálltam a tejjel (pedig nagyon szeretem), és sokkal jobb lett a helyzet. Nálunk a fiam volt nagy játszócumis, de egész napra nem szabad odaadni neki semmiképp, próbáld csak alváshoz használni, mert teljesen elvenni elég reménytelen.
Másrészt úgy vettem észre, hogy a lánykám nem olyan szenvedélyes szopis (mint a fiam volt), őt alkalmasint minden jobban érdekli, ha már egy picit evett és valami megzavarja, azonnal abbahagyja. Mindezek ellenére most, 9 hónaposan 9 kg, cumisüveget sose használtunk, kiegészítésre sose szorult. Kívánom, hogy nálatok se legyen semmi konkrét baj, biztos csak ilyen alkatú, ilyen természetű a Te babusod is.
A másik hasonlóság, hogy a jobb mellem nekem is rosszabbul termelt, főleg a fiamnál. Szopi előtt is fejtem belőle egy picit, hogy beinduljon a tejleadó reflex, és így adtam a szájába, először a jobbat, Így elfogadta, aztán megkapta a kedvenc balját, aztán fejtem a jobbat. Sose termelt annyit, mint a bal, de 2 évig adott tejet a jobb is. Érdekes módon most, a 2. babánál nincs ekkora különbség.
Ne izgulj semmiképpen, és írjál, hogy haladtok! Puszi, Klára
klara
 
 


Sziasztok! Lenn egy kérdésem, biztos volt már szó ilyesmiről, csak nehezen tudok keresni, mert modemes a kapcsolatom. Szóval hétfőn szájsebészetre kell mennem, röntgen, fájdalomcsillapító injekciók, antibiotikum várható. A babám 9 hónapos, soket szopizik, de a kihagyhatatlan csak az esti meg az éjjeli szopik. Azt tudom, hogy antibiotikumból van olyan, ami mellett szoptathatok. A fájdalomcsillapítóval mi a helyzet? Estére kiürül annyira a szervezetemből, hogy szopizhassunk? Vagy fejjek ki egy adagot? Köszi előre is a választ! Kép Klára
klara
 
 


Klára, nekem is volt egy szájsebészeti műtétem nem is olyan régen, az orvosom a fájdalomcsillapításra Algopyrint és Panadolt adott, elég is volt. Az antibiotikumok közül sokfélét lehet szedni szoptatás mellett, de az is lehet, hogy csak lokálisat kapsz (én olyat kaptam, egy kis csövön keresztül kellett pont a sebbe beadni). Igaz, az én fogorvosom extrémen szoptatáspárti, olyannyira, hogy az 5 gyereke közül egyet amikor a mama nem volt elérhető, megpróbált megszoptatniKép. Tényleg, nem vicc!Kép
matska
 
 


Sziasztok

A tanácsotokat szeretném kérni. 2 hete született a lányom, a tejem a 4-5. napon indult be. Azóta minden szoptatás után megpróbálom kézzel kifejni a maradék tejet. Eddig ez működött is. De tegnap óta 38 fokos lázam van és a jobb mellem belső oldala fáj. Folyamatosan masszírozom , de csomót nem találok benne. Az orvosom algopirint ajánlott a lázra és egy 5 napos augmentin kúrát.
Az érdekelne, hogy ezen kívül mit tehetnék még , hogy a gyulladás mihamarabb megszünjön, és ez meddig szokott általában tartani.
Lehet, hogy egy tejcsatorna van eldugulva, vagy csak most indul be igazán a tej?
Köszi, Dorki
Dorki
 


Matska ez a fogorvos hol elérhető? Kép Kép Kép
Ez kész. Leestem a székről, mikor olvastam
Szipola
 


Dorki!

Valószinü mellgyulladásod van. Az orvos azért is adott antibiotikumot.
Amit tehetsz:
- Próbáld azzal a mellel kezdeni a szopit (ha elmúlt a mellgyulladás, akkor viszotn térj vissza az eredeti szopirendre, mert ez az érintett mellben fokozni fogja a melltermelést).
- Próbálj olyan helyzetben szoptatni, hogy a baba álla a piros rész felé essen. Szopis pózokat a "szomszéd" topikban találsz. Pl. bevállik sokaknak, ha "felülröl" szoptatnak (babát hagyat teszed az ágyra, és föléhajolva adod a szájába a mellett)
- Szopi elöt jó meleg vizzel zuhanyoztasd a melledet, olyan meleggel, amit még a böröd elbír. Szopi után pár percig jegelheted is, de ezzel vigyázz, ne túl sokáig, mert apaszthatja a tejet, ha túl sokáig jegeled.
- Tehetsz rá meleg borogatást is.
- A fejéssel csak óvastosan! Minél kiméletesebben fejjél, és ha lehet, inkább tedd többször mellre a babát.
- Nincs seb a melleden (bimbón)? Van, amikor ez okozza a gyulladást, ennek az okát is meg kell találni, és kezelni.
Itt is olvashatsz arról, hogy mindent tehetsz még:

http://www.lll.hu/leche/29a.shtml

Az én tapasztalatom az, hogy csak az elsö 1-2 napban jár magas lázzal, utána már sokkal jobb a helyzet, csak a mellen az érzékenység marad meg. Ez vagy attól múlik el, hogy sikerül a babának jól szopiznia (ez fájdalmas lehet, de hatásos), ill. nekem egy idö után magától is elmúlt.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Dorki!

1. Amíg tart ez a gyulladás, addig mindig a jobb melledről kezd a szoptatást. És szoptass olyan gyakran, amilyen gyakran csak tudsz.
2. Szoptatás előtt és akár közben is rakj rá jó meleg borogatást, vagy zuhanyozd le a melled olyan meleg vízzel, amilyet csak elbírsz, így könnyebben ürül a tej.
3. Ha nagyon fáj, akkor két szoptatás között 10 percre hideget is tehetsz a fájós részre, hogy enyhítse a fájdalmat. De ezt csak módjával, mert a túl sokáig tartott hideg apasztja a tejet.
4. Meg kellene próbálnod olyan testhelyzetet is, hogy miközben szopik a babád, az álla a fájós rész felé essen. Pl. lefekteted az ágyra és négykézláb fölé hajolsz és úgy szoptatod. Vagy próbáld ki a hónaljtartást. Képeket láthatsz ezekről a tartásokról a Szoptatási pozíciók című topicban.
5. Ha lehet, pihenj sokat. Ne csinálj semmit, csak feküdj te is és aludj sokat.
6. Most egy kicsit ne hordj melltartót, ha nem túl nagy a melled, vagy pedig nagyon lazát viselj, mert az is megnyomhatja.

Hajrá, kitartás, reméljük gyorsan meggyógyulsz! Kép

Menta
menta
 
 


Köszönöm a tanácsokat. Odafigyelek rájuk.
Ma este bementem a kórházba, hogy segítsenek lefejni a tejet, ott hárman állították határozottan, hogy ez nem mellgyulladás. Nincs piros folt rajta, nincs benne csomó és nem is feszül. Ha már ott voltam megvizsgált a nőgyógyász is, de Ő sem talált semmit. A mellem viszont ugyanúgy fáj és lázam is van még.
Szedem a gyógyszert is és remélem mihamarabb meggyógyulok.

Köszi minden tanácsot mégegyszer , Dorki
Dorki
 


Sziasztok!

Iboly!

Ne haragudj, hogy ilyennel zargatlak, de Menta javaslatára teszem, állítólag nálad van az egyetlen használható könyv a kérdésemhez.
Szóval kb. három- négy hete volt egy vírusos torokgyulladásom, az hamar elmúlt, viszont azóta köhögök (száraz köhögés). Múlt héten már nem bírtam, elmentem a háziorvoshoz, aki kapásból antibiotikumot írt fel, meg egy gyógynövényes kanalast. Mivel 14 hetes terhes vagyok és a másfél évesem is szopizik még, egyelőre csak a kanalast mertem bevenni, de azt hiszem még mindig nem értünk célt Kép . Szerinted az antibiotikum szedhető? A felírt antibiotikum neve: Augmentin DUO, nem tudom te hol és hogyan tudsz utána nézni, ezért leírom, azt is hogy mit tartalmaz : amoxycillinium + acidum clavulanicum + titán dioxidot is.
Előre is köszi a segítséget. Kezdem azt érezni, hogy Pocaklakónak már többet ártok ezzel az örökös köhögéssel, mintha a gyógyszert bevenném.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Norci!
Bár nem Iboly vagyok, de nekem is van már olyan könyvemKép Az Augmentint biztonsággal szedhető gyógyszernek tartják szopi alatt is és a várandósság idején is.

Klára!
Ahogy Matska is írta, a legtöbb AB szedhető a szopi alatt, fájdalomcsillapítokkal uez a helyzet. Meg tudnád esetleg érdeklődni a dokidtól, hogy pontosan milyen gyógyszereket tervez adni? Akkor pontosabban utána lehetne nézni.

Dorki!
Menta és Beszti már mindent leírtak, én csak annyit írok, hogy jobbulást!

Matska!
Ez tényleg haláli ez a fogorvos!!!!KépKép

Zsizsa!
Örülök, hogy nem akut a probléma! Reméljük, nem is lesz szükség erősebb gyogyira!!!

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok! Matska, Pele, az a helyzet, hogy nem a fogorvosom fog szájsebészelni, hanem egy számomra ismeretlen dokibácsi. Az antibiotikumról tudom, hogy van szopi mellett szedhető, engem főleg a fájdalomcsillapító injekció érdekel. Lidocaint szoktak adni? Snoopy biztos tudja. Nem hiszem, hogy Panadol meg Algopyrin mellett vágná fel a számat, vagy igen? Akkor annyira fogok félni, hogy ki sem merem nyitni. Kép Neked így csinálták, Matska? Ajaj! Egyébként félig kinőtt bölcsességfogat kell kiráncigálni, mert nem fér ki. (Ja, és röntgen is lesz, de gondolom, az nem érinti a tejtermelést.) Kép Klára
klara
 
 


Klára, az Ultracain a mostanában leginkább használatos szájsebészeti helyi érzéstelenítő. Én a terhesség alatt is, meg most is ezt kaptam, biztonsággal adható, méghozzá lónak való adagban, mert hisztis vagyok a fogorvosnálKép. Az Algopyrint és Panadolt utána kaptam - kellett isKép. De Snoopy biztos tud bővebbet isKép. Fel a fejjel, szorítunkKép
matska
 
 


Köszi, Matska! Kép
klara
 
 


Pele!

Ezer kösöznet. Remélem ez tényleg használ és még szövődmény nélkül megúszom.

Norci
norci
 
 


Sziasztok lanyok

Hat szornyu napokat elunk at.A fiam mostmar szopi idoben amikor jelzi hogy ehes borzasztoan sir ha a cici kozelebe helyezem.Latom rajta hogy ehes de valami miatt nem akar enni.van ugy hogy egy orat sir persze en folyamatosan probalkozom majd nagy nehezen elfogadja es felig sirva 4-5percet vegig szopizik.TEgnap siro gorcsot kaptam amikor az apja haza jott.O meg teljesen megijedt hogy mi tortent.Teljesen ki vagyok.Mostmar teljesen elutasitja a cicit.Elmentunk tegnap egy masik dokihoz o is megnezte azt mondta teljesen egeszsegesnek tunik.Csinlatak ver vizsgalatot hogy nincs e gyulladas a szervezeteben de minden jo volt.Senki nem erti .ma megyunk egy szoptatasi tanacsadohoz,persze itt is voltunk mar 2-szer.Ma megnezi mit muvel a fiam.Persze ok sem tudnak okosat mondani,mivel mindent kiprobaltam mar amit ajanlottak meg mielott mondtak volna.Eleg sokat olvasok en is a szoptatasrol ugyhogy sok ujat nem tudtak mondani.Tegnap ugy ki keszultem hogy tobb mint 4ora utan lefejtem a mellem es uvegbol oda adtam neki 130 ml megivott.Ez a leheto legrosszabb amit tehetek de nem birom mar elviselni hogy minden etetes elott 1ora orjonges .Annyira szerettem volna sokaig szoptatni a fiamat,de ez egyenesen szornyu amit muvel.Mostmar annak is orulnek ha 5percet szopizna csak ne rendezne elotte olyan hisztit.
A cumit tegnap csak alvasra kapta meg vagy amikor az orvosnal voltunk,hogy ne hisztizzen.Egyebkent 3nap alatt 3dkg hizott de azt is ugy hogy amikor 3;percet szopizik lefejem a mellem es odaadom uvegbol.Azt jelent hogy potolok neki 1-1,5dl naponta uvegbol.Egyebkent amiota ilyen keveset szopik 2-3dl letudok fejni a mellembol naponta.Es tudnek tobbet is ha kitartobb lennek.
EGyszeruen nem engedhetem meg hogy ilyen keveset egyen ,pedig utalom amit csinalok .Az orvos azt mondta hogy most minden aron az a fontos hogy szoptassam vagy az hogy fejlodjon.EZt arra mondta hogy ha nem fogdja el a mellem akkor etessem cumis uvegbol.Kép
mara ennyi mindenkinek koszonet a batoritasert.

EGy kep a fiamrolKép
GAbi75
 


Sziasztok,
Gabi, ha még erre jársz. Nekem olybá tűnik, hogy a babácskád cumizavaros. Ha van türelmed hozzá visza lehet szoktatni, de kell hozzá elszántság. Kíváncsi vagyok mit mondott a szoptatási tanácsadó.
Laikussal egyébként én is egyetértek, főleg, hogy betetted a kisfiad képét.
Ha gondolod mélben elküldöm, hogyan próbáld meg megszüntetni a cumizavart. Egy próbát megér.Kép
Ágci

u.i. Pele,
gratulálok! Nem is angyon tudtam, mostanában nicns időm netezni. A Kismama külön kiadásában láttam a neved. Jó munkát kívánok.Kép

Kép
Ágci
 
 


Pele,

ha mar van olyan konyved en is kerdeznek toled: Apranaxot lehet-e szedni szopi alatt. Most nem kell szerencsere meg, de en ezt hasznalom fajdalomcsillapitonak. Igen es a rontgenre kivancsi vagyok en is, hogy art-e a tejtermelesnek. A lanyom rontgenjen nem maradtam ott, mert a dokik sem tudtak biztosan, hogy art-e, de inkabb kikuldtek.

Kulonben jol vagyunk, minden rendben a szopival is es Jazminnal is. (Az ejszakai szopi meg mindig nehezen indul, de mostmar eleg jol elsajatitottam a C-fogas rejtelmeit Kép )

gabomamo
gabomamo
 
 


Gabi75,

mar parszor leirtam itt, de most ujra megteszem:
nekem is az egyik mellem rosszabb es kevesebb tejet termel, a kislanyomnal aki most 2 eves, ez odaig fajult, hogy nem akarta elfogadni, sot mar a jo cicit sem. Ekkor dontottem ugy, hogy 1 mellbol szoptatok. Az 1 cici teljesen atvette a masik szerepet, es nem volt gond.
Most a kisfiammal ezt a problemat ugy kuszoboltem ki, hogy 1 darabig valtottam a mellem (mindig 2 cicbol szoptatok), de par honapja, mindig a rosszal kezdem.
A lanyom akkor orditott es nem akart szopizni, amikor terhes lettem ujra.

Meri meselte 1x, hogy az o lanya az elso par honapban annyit hizott, kb havi 1,5-2 kg, hogy par honap utan ugy leallt, hogy csak napi 2x szopizott. Lassan 2 eves a kislanya es meg mindig szopizik. remelem jol emlexem.

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Klára!
Műtéthez drukk!!! Ahogy Matska is írta, ezek a helyi érzéstelenítők biztonságosak szoptatós mamáknál is.

Norci!
Remélem én is! Jobbulást!!

Gabi!
Tényleg jól néz ki a babád, kis hurkás!! Szörnyű lehet látni, hogy sír a cicin!Kép Nem csoda, hogy kiborultál!! Szerintem is elég valószínű a cumizavar. Tényleg fontos, hogy akárhogy is, de megetesd a babád. Esetleg nem próbálnál meg valamilyen más etetőeszközt a cumisüveg helyett? Nehogy az még jobban bezavarjon, aztán ne is lehessen visszacsalogatni a cicire a babád. Kint még több féléhez lehet hozzájutni, mint itt, esetleg érdemes rákérdezni a szopis tanácsadónál. És fontos lenne, hogy ha pótolsz, akkor azt a pucér mellkasodhoz szorítva tedd, a szopis helyzetet utánozva. És Ágci tippjeit is érdemes kipróbálni.

Ágci!
Köszönöm szépen!Kép

Gabómamó!
Jaj, de örülök, hogy Jázmin jól van!!!!
Apranaxról az a rossz hírem, hogy nem nagyon ajánlják szopi alatt. Nagyon-nagyon hosszú a felezési ideje, azaz lassan ürül ki a szervezetből, ráadásul káros hatással lehet a baba szív-érrendszerére, veséire és bélrendszerére. Dr. Hale azt írja, hogy egy-egy alkalommal, ritkán esetleg be lehet venni, de inkább az ibuprofen hatóanyagú szerekkel ajánlja helyettesíteni (ilyen pl. az Advil, a Nurofen).

Pele
pelcsi
 
 


sziasztok lnyok

most fel kezzel irok,mivel a vallamon alszik a babam.szoval a szoptatasi tanacsado megnezte hogy mindent jol csinalunk-e.azt mondta ilyet meg nem latott amit a fiam csinal.mindent tokeletesesn csinalunk csak egyszeruen nem akarja csak sirva elfogadni a mellem.ok azt mondtak ha szoptatni akarok akkor szenvedjek meg egykicsit mivel szerintuk nem fogja ezt sokaig csinalni.lemertuk es 3-4 perc eves alatt 90 ml ivott meg.azt mondta az a baj hogy o erosen sziv,es az en mellembol meg lovel a tej.ezert is fuldoklik.ja,meg azt mondta hogy probaljam ot ujbol 2 orankent etetni.ma csak alvasnal kapta meg a cumit de igy egesz nap nygos volt,viszont az esti pihinel cicin aludt el.biztos vagyok mostmar hogy a cumi az oka .majd meg holnap irok.

agci
erdekel hogy kell a cumit kiiktatni.koszi elore is.de tenyleg szukseg van arra hogy teljesen leszoktassam rola?


gabomamo
az en fiam is az elso honpban 2kg hizott.de a sulycsokkenes csak 2 hete jelentos amiota raallt a 3-4 orai evesre,addig ugyan igy evett csak 1,5-2 orakent,s ez lenyeges kulonbseg.
gabi75
 


Gabi, pontosítsunkKép A babádnak nincs súlycsökkenése, csak a hízása lassult, nem? Még csak nem is stagnál, csak keves(ebb)et hízik, azt írtad, nem?
laikus
 


Gabi,
kérek egy mél címet.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok lányok!
Kicsit OFF, de fontos:
Nemzetközi bojkott indul a Nestlé ellen, mivel az a hatályban lévő nemzetközi az anyatejhelyettesítő termékekre vonatkozó reklámetikai kódexben foglaltakat sorozatosan, szinte minden országban durván megsérti. A kódexet itt olvashatjátok magyarul: http://www.c3.hu/~hab/, itt pedig angolul: http://www.babymilkaction.org/regs/thecode.html.

Kérek mindenkit, hogy a közelgő ünnepi bevásárlásokon gondoljon erre és csatlakozzon a bojkotthoz azzal, hogy Mikulásra és Karácsonyra NEM Nestlé termékeket vásárol, illetve kerüli a Nestlé által gyártott többi terméket is (kávé, bébiétel, ásványvíz, stb.).

A bojkott levelezőlistáján: intnestleboycott-subscribe@yahoogroups.co.uk is várunk mindenkit szeretettel!

Kérek mindenkit, csatlakozzon a bojkotthoz és adja tovább másoknak is az információt! Hiszem, hogy nyomást tudunk gyakorolni a Nestlére itt Magyarországon is, hogy egyszer s mindenkorra megtanulja végre: a szabályokat be kell tartani! Köszönöm,
matska
matska
 
 


Sziasztok !
A lazam es a mellfajdalmam teljesen elmult, bar az antibiotikumos kurat meg be kell fejeznem. Valoszinu nem "igazi" mellgyulladas volt (aminek en nagyon orulok)csak valami kezdodo, amit meg meg lehetett allitani vagy eldugult egy tejcsatorna.
Most megint kezdeznek valamit;
Miutan szopizik a lanyom, mindig megprobalom lefejni a maradekot, hogy ezzel is fokozzam a tejtermelest. (kezzel fejek, mert a mellszivo nekem nem jott be) De sosem tudok 10 ml-nel tobbet kifejni. Ez most meg nem is zavarna, mert latom a kiscsajon, hogy jollakott, majdnem mindig magatol hagyja abba a szopit, vagy bealszik vagy kikopi.
De nem az a lenyeg, hogy minnel tobbet fejek annal tobb tej lesz ? Attol felek, hogy kesobb ha megno esetleg hirtelen az etvagya, akkor nem lesz eleg tej. Pont ma ket hetes. Most kb. 60-90 g kozott eszik alkalmankent.
Elore is koszi
Dorki
Dorki
 


Sziasztok!
Ez a röntgen engem is érdekelne.
Én bent voltam röntgenen, azt mondták, csak a terheseknek árt. (és ha jól sejtem ez ugyanott volt, ahol gabómamónak is).
Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok lanyok!


Orommel tudatom veletek hogy a fiam szinte a regi.Amiota megvontam tole napkozben a cumit teljesen azota normalisan szopizik.Neha kicsit tiltakozik de olyan szopasi ingere van hogy muszaj kielje es azt most a mellemen teszi 2 orankent.Csak az esti szopizas utan kapja meg amikor mar nagyon almos.Most bent altatja magat a szobaban.Szoval a cumi volt a ludas mostmar biztos vagyok benne.Majd kivancsi vagyok jovo heten a sulyara.

Agci!
a cimem:gergelygabi@hotmail.com
Elore is koszonom!

Laikus!
Igen a fiam sulya csak lelassult nem fogyott es nem stagnal.De az orvos is azt mondta ez keves ez a hizas.De most talan rendezodik minden remelem.

Majd meg jelentkezem,es mindenkinek koszi mindent.

Gabi es DAvid
GAbi75
 


Sziasztok lanyok!


Orommel tudatom veletek hogy a fiam szinte a regi.Amiota megvontam tole napkozben a cumit teljesen azota normalisan szopizik.Neha kicsit tiltakozik de olyan szopasi ingere van hogy muszaj kielje es azt most a mellemen teszi 2 orankent.Csak az esti szopizas utan kapja meg amikor mar nagyon almos.Most bent altatja magat a szobaban.Szoval a cumi volt a ludas mostmar biztos vagyok benne.Majd kivancsi vagyok jovo heten a sulyara.

Agci!
a cimem:gergelygabi@hotmail.com
Elore is koszonom!

Laikus!
Igen a fiam sulya csak lelassult nem fogyott es nem stagnal.De az orvos is azt mondta ez keves ez a hizas.De most talan rendezodik minden remelem.

Majd meg jelentkezem,es mindenkinek koszi mindent.

Gabi es DAvid
GAbi75
 


Gabi,
jajdejóKép Szorítok.
laikus
 


Hahó,

Gabi,
örülök én is, hogy úgy tűnik, sikerült leküzdenetek azt a fránya cumit Kép A hízásról szeretnék azért mondani egy-két dolgot (részben olvasott, részben saját tapasztalat - nálunk a hízással örök mizéria volt).
Csakugyan vannak szabványok arra, hogy mennyit szokott hízni egy baba milyen korban. De: a babák legtöbbje nem tartja be az átlagot - vagy fönt, vagy lent kilógnak belőle. Ha jól értettem, a Te babád (hogy milyen egy vasgyúró!) eddig fent lógott ki az "átlagból". Nem biztos, de könnyen előfordulhat, hogy később, négy, de még inkább hat hónapos kora után lassabban fog hízni. Ez rengeteg mindentől függhet: kezdve a Te és a párod alkatával, és befejezve azzal, hogy éppen milyen évszak van. Gyakran azok a babák, akik eleinte nagyobbak, gyorsan híznak, később lassabban gyarapodnak az átlagnál, így egyéves korukra (ahogy Laikus is rámutatott) "átlagos" méretűek lesznek. Tehát nem kell megijedni, ha egy ideig majd (később, később, nem most) nem hízik olyan nagyon.
Saját tapasztalat1.: a doktorbácsinál a múltkor kihallgattam egy szoptató anyukát, aki sopánkodott, hogy az öt hónapos babája az utóbbi egy hónap során "csak" hatvanöt dekát hízott... Majdnem szóltam neki, hogy ez teljesen normális, semmi oka aggódni, de nem kenyerem az önjelölt tanácsadóskodás... Ő meg csak azt látta, hogy az eddigi havi egy-másfél kilók helyett visszaesett a gyermeke. Kép

További boldog szopizást még sokáig,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


matska!

Ismét a remekbe szabott elvakult nézeteitek. Gratulálok. Ne vegyél Nestlé terméket. Szoptassál a gyerek 10 éves koráig és adjál neki biovackokat.
Névtelen
 


Dorki!
Jaj, de jó! Nagyon örülök, hogy végre jobban vagy! Kép
Ne félj attól, hogy hirtelen nem lesz majd elég a tejcsi! Sokan még ennyit sem tudnak kifejni szoptatás után.
Egyébként a nagy könyv szerint 3 és 6 hetes korban, ill. 3 és 6 hónapos korban van egy növekedési ugrás. Ez azt jelenti, hogy egyszer csak hirtelen több tejcsire van szüksége a babádnak, mint eddig. Ezt onnan veszed észre, hogy szinte állandóan szopizna, vagy pl. fél-egy óránként. És ez is a megoldás: amilyen gyakran kéri, olyan gyakran mellrerakni. A melled, mint a tested része nagyon is tudja, hogy mi a dolga és ha több inger (több szopi) éri, akkor többet is termel. Ilyenkor azt szoktuk mondani, hogy ha lehet, bújj be az ágyba vele egész napra és szoptasd annyiszor és annyi ideig, ameddig ő kéri. Ne nézd az órát, ez lehet akár fél óránként is. Kérd meg a férjed, hogy készítsen neked pár szendvicset, vizet, olvasnivalót, almát, rágcsálnivalót és jöhet a kb. 2 napos pihi, maratonszopik. És akkor tuti a siker! Kép

Persze ezek az időpontok (3, 6 hetes, stb.) csak irányadóak. Valakinek 5 hetesen, vagy 4 hónaposan van ilyen. Van akinek föl se tűnik!

Szóval nagyon ügyesen csinálod, csak így tovább! És ha bármi kérdésed van, gyere nyugodtan máskor is! Kép

Puszi!
Menta
menta
 
 


Gabi!
Hurrá. hurrá!!!!!!! Csak így tovább!!KépKép

Pele
pelcsi
 
 


"Ha gondolod mélben elküldöm, hogyan próbáld meg megszüntetni a cumizavart."
Ágci!
Hol rendelsz?
Te vagy a Dr. Piszkey Ágnes a SOTE1-ről?
Ha igen, majd akarok kérdezni, mert ahhoz képest, mikor annakidején találkoztunk élőben is már nagy változások vannak!
Üdv Sándor Bea
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintetek a kiwi okozhat hasfájást? A héten többször ettem kiwit és tegnap éjjel a babám 1-3 között nagyon sírt. Cici se kellett neki. Tegnap előtt koviubit is ettem, igaz nem sokat. Honnan tudom, hogy a hasafájt? Fognak nyoma sincs. Nappal nem volt semmi baja.
Köszi.

Tina
tkriszta
 
 


Szia Tina!

Szerintem még ne adjál a kicsinek kiwit, mert okozhat hasfájást, és a sok kicsi mag is gond lehet!

Babe(ö)
Babeö
 


Menta !
Koszonom a tanacsot.
Ejszaka 5-6 orat is alszik egyhuzamban, en nem szivesen keltem fel. Persze igy is mindig nekem kell.De igy sem eszik 60- 70g-nal tobbet es igy nem is hizik. Meg most is annyi a sullya, mint amikor hazahoztuk a korhazbol. Ejjel siman bealszik szopi vegen, ami kb.15 percig part. Tegnap kapott mindket cicibol, mert ehesnek latszott szopi utan es ma delelott is. Mind a kettobol evett 70-70-et. De szopi utan nem tudok lefejni 10g-ot sem.
Most viszont attol tartok, hogy igy egyik mellemben sem termelodik majd eleg tej. Nem akarom megtartani ezt, hogy ket mellbol legyen a szopi, mert volt mar, hogy egyikbol evett 110-et. De ha kettobol kap, akkor egyiket sem uriti ki majd rendesen, nem ?
Vagy csak en problemazok ezen tul sokat ???
Kosz
Dorki 16 napos Niki
Dorki
 


Babe,
nem a picinek adom a kiwit hanem én ettem meg. Lehet, hogy attól fájt a hasa a babának?

Tina
tkriszta
 
 


Hahó,

Dorki,
nem vagyok hozzáértő igazán, csak annak idején nekünk is voltak hasonló problémáink, és elkezdtem utánaolvasni különféle helyeken, illetve itt a lányok sokat segítettek. A lényeg:

1. A cicit nem lehet kiüríteni. A tej folyamatosan termelődik, tehát mindig van benne (nincs olyan, hogy nem talál benne a baba tejet). A fejés másfajta inger, mint a baba szopizása, a cici nem mindig reagál rá, nem mindig indítja be a tejleadó reflexet, ezért is lehet, hogy keveset tudsz fejni (nekem sem sikerült annak idején sokkal többet, mint neked, most meg pláne már régen semmit, de úgy értsd, hogy cseppeket sem. A kölkec csaknem tizenegy hónapos, milliószor szopizik naponta). Az pedig, hogy a mellnek idő kell ahhoz, hogy teljen, tévhit. Nem kell a melledet pihentetned, hogy "felgyűljön" benne a tej, éppen mivel folyamatosan termelődik. Ezért ha a babád akármilyen rövid időközönként kér, mindig fog találni magának tejecskét.

2. A tej a szopi hatására termelődik, azaz minél többet, többször szopizik a baba, annál több lesz. És (ami nagyon fontos): minél több inger éri a mellet, annál több tejecske termelődik!!! Ez azt jelenti, hogy minél gyakrabban rángatja Niki a cicidet, méghozzá MIND A KETTŐT, annál több tejed lesz - és ebből a szempontból számít a cumizás (komfortszopi) is, és a fejés is (még akkor is, ha nem jön ilyenkor semmi belőle).

3. Semmiképpen ne tarts a két mellből való szoptatástól! Attól csak egyre több és több tejed lesz (l.2.). Bátran kínáld meg Nikit minden alkalommal mindkét cicidből, és hagyd mind a kettőn annyi ideig, ameddig csak rajta akar lenni. Na ez elvileg úgy van, hogy szopizik az egyikből, és ha azt elengedte, akkor érdemes megkínálni a másikból is - ha kell neki, akkor hadd szopizzok belőle, ha nem kell neki, akkor valószínűleg jóllakott egyből is.

4. Amennyit szopizik a baba, annyi fog termelődni. Ez a dolog kereslet-kínálat alapon működik. Ezért lehet pl. fejéssel is rásegíteni a szaporításra, mert a szervezet azt is szopinak értékeli. Bár erre jobb a gyakori szopi, hatékonyabb is, meg kellemesebb is Kép

5. (Ha tévednék, akkor ez a pont storno). Nem tudom, jól emlékszem-e, hogy neked volt kezdődő mellgyulladásod. Ha igen, akkor is elkéstem már, de előbb nem tudtam írni neked - nekem annak idején nagyon jó volt a cicimre tett káposztalevél (bár ezzel is csínján kell bánni, mert ez is apaszt!).

6. Sok-sok nyugi és türelem Kép Kép Kép Kép Lehet, hogy nem hiszed el, de elsz még idő, amikor nyújtanád még a szopis időszakot, annyira fogod élvezni (én sem gondoltam volna annak idején, hogy így leszek vele...) Kép

Más.
Lányok, ti mit csináltok, ha a kölkec félálmában-álmában harap? Cicó soha nem harap direkt (még nem jött rá, hogy ezt is lehet), viszont elalváskor-visszaalváskor, amikor már csúszik lefelé a ciciről, de még nagyon nem akarja elengedni, félig alva belemélyeszti azt a négy kis éles fogát... ha ilyenkor elveszem (elvenném) tőle, akkor felijed(ne) és sír(na), szóval kezdhetnénke elölről az egészet. Elmagyarázni sem lehet neki félálomban, hogy ez fáj anyának, pláne mindezt az éjszaka közepén...
Egyelőre azt tudom csinálni, hogy nagyon óvatosan, de általában közelharc árán kicibálom a fogai közül, mire ő hörren egyet, és azonnnal tátog, hogy kéri vissza (persze csukott szemmel), aztán, ha mázlim van, annyira elalszik, hogy elereszti...
Tudtok valami jobbat?

Üdv
Kriszi (Cicó 11 hónapos)
kriszi
 
 


Dorki!

Ha mindkét melleddel megkínálod, abból semmi gond nem lesz.
Söt, kedvezöen hat a tejtermelésedre, a babád több tejhez jut és a melledet is több inger éri. Ha belegondolsz: ha váltott mellböl szoptatsz és mondjuk a babád 3 óránként kér, akkor egy-egy mellre csak 6 óránként kerül sor. Ennyi idönként éri inger. Mig két mellböl szoptatásnál ugyanebben a helyzetben 3 óránként. A tejet nem a várakozás növeli, hanem a tejképzés ingere a szoptatás. Minnél gyakrabban szoptatsz, annál több fog termelödni, ez azért van, mert a termelödö tej mennyiségének 2/3-as szopi közben termelödik. Ha "várakoztatod" a melleidet (azért, hogy megteljenek), akkor a szervezeted úgy fogja fel, hogy nincs szükség a tejtermelésre, és éppen az ellenkezöjét lehet vele elérni: csökkenni fog a tejmennyiség.
Nagyon fontos, hogy két mellböl való szoptatásnál meglegyen az elegendö idö, amit a baba egy-egy mellen eltölt (ilyen piciknél ez 15-20 perc), mert hozzá kell jutnia a zsírdús hátsó tejhez is, és az elsö mellet ki kell üritenie rendesen (a két mellböl való szopinál ugyanúgy fontos, hogy kiüritse azt a mellet, amiböl kezditek). Ha ez az idö megvolt az egyiken, akkor lehet megkinálni a másik mellel is. És ilyenkor vagy elfogadja, vagy nem. Egyébként mennyi idönként szopizik, hányszor egy nap (24 óra alatt)? És te szoktad töle elvenni, vagy ö engedi el a mellet?
Fentebb írta Menta ezt az eljárást: "Próbáld meg azt, hogy amikor abbahagyja a cumizást a melleden, azaz, már nem nyel, akkor a szájába préseled a melledből a tejet. Ennek az a technikája, hogy a kezedet C-alakban ráteszed a melledre úgy, hogy felül a hüvelykujjad, alul pedig a többi és erősen, határozottan a mellkasod felé nyomod a melled. Az ujjaid a bimbóudavrtól is kicsit messzebb legyenek. Így főleg a zsírdúsabb tej jön ki és az jól hízlalja, és külön fejés nélkül is segít kiürítnei a melled. "

Viszont az nem túl jó jel, hogy nem hizik a babád.
Van cumija? Van elegendö pisis, kakis pelusa (5-6 textil vagy 3-4 teli eldobható)? Biztos, hogy jó techikával szopizik (nincs lenöve a nyelve, az alsó és felsö ajka kifelé fordul-e, elég mélyen a szájában van a melled)?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hu, Beszti, ez már egy tudományosan megszerkesztett hozzászólásKépKép Látom, voltál valami továbbképzésenKép

/off
Sajnos nem tudunk menni arra az ünnepségre, mert dolgoznom kell /off

zsani
zsani
 
 


Beszti !
Pisis pelus van mindig, kakis is van, hogy csak egy, de neha tobb is naponta. Szerintem jol szopizik, mindig figyelem, hogy nagyra nyissa a szajat, de erzem is,ha nem jol van a szajaban a cici. Cumija nincs, de azt nem is akarok neki adni,ha nem muszaly. Nagyon ugyesen szopizza az öklet. Nappal 3-4 orankent szopizik, mikor hogy jon ki, de ejszakara ugy be tud aludni,hogy pl. eszik 11-kor, utana csak reggel 5-kor es akkor is en keltem fel. Tehat ejszaka meg sosem kellt fel magatol. Az elso heten folkeltettem 3 orankent, de en ugy gondolom, hogy ha ehes ugyis folebred, akkor meg inkabb hagy aludjon.
Altalaban magatol hagyja abba a szopit, neha en veszem el tole, mikor mar csak cumizik, de nem azonnal.
En szeretek szoptatni es nem is tervezem, hogy majd X honapos koraban leszoktatom, de nem vagyok annak a hive,hogy addig szopizzon amig csak akar, mert igy sosem lesz ket szopi kozott szunet. Akkor nem tudom letenni egy percre sem, mert allandoan csak cicizne. (van ennek a gyereknek esze Kép )Es se eleje se vege nem lesz a napnak. Probalom ugy csinalni, hogy ne tartson egy szopi 25-30 percnel tovabb, (persze neha tart) mert az elso heten nagyon felaztatta a mellbimbomat es bimbovedot kellett hasznalnom par napig. Nagyon nem akartam, mert feltem, hogy megzavarhatja (olyan bazi nagy az a bimbovedo )de nem volt problema neki.
Persze nem akarom nevelni a gyereket mar most, mert raerek majd kesobb, de tobb rossz peldat latok magam korul, akik nem tudjak lerakni a babajukat 5 percre sem, mert allandoan csak a cicin vannak el.
A korhazban ijesztettek el a ket mellbol valo szoptatastol, merthogy akkor nem szivja ki rendesen az egyik mellet, mert varja majd a masikat es nem fog sosem hozzajutni a zsirosabb tejhez.
Na azert koszonok minden tanacsot, megprobalom hasznalni oket csak mindig attol parazok, hogy ehes marad ez a kiscsaj. Most is megyek felebresztem, mert megint tobb, mint 4 oraja alszik. (majd jo merges lesz)
Dorki
Dorki
 


Sziasztok lanyok!

ma voltunk lemeretni a fiam hogy mennyit hizott 3nap alatt,penteken mertuk utoljara es azota hizott igy hogy jobban szopizik 13dkg-t.Elotte valo 3nap 3dkg-t hizott.Szoval ha igy enne (rendesen)akkor hizna hetente 25-30dkg,ami nem rossz.Szegeny nagyon szenved a cumi hianya miatt.

AGci!
megegyszer koszonom amit kuldtel.

GAbi es DAvid
GAbi75
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?