Új privát üzeneted érkezett!

Hahó Kriszi!!

Kép Éljen! A legjobb a hármasban alvás!

Atyagatya Lányok!
Most azzal voltam elfoglalva, hogy az egyszer Iboly által említett LAM-nak járjak utána, és elég megnyugtató, hogy mindenhol 98%-os biztonságot olvastam, amennyiben a csemete 6 hónapos kor alatt van, igény szerinti szopi van nappal és éjjel és még nem tért vissza a ciklus a szülés után...
Fúúúúúúú!!

Ez azért nem semmi! A természet fantasztikus!(Nekem meg jól is jönne, ha működne, mert...na mindegy...Még Borsa nagyon pici egy testvérhez. Jáááj, ez teljesen OFF, bocs.)

Viszont a LAM nem OFF és fontos és nagyon érdekes!! Kép

Pá!
Szipola
 


Szipola,
OFF: imádom ahogy írszKép
LAM annyira rulez, hogy immáron büszkén jelenthetem: pont 2 éve nem menstruálok, vesszen a szárnyas betétKép, mondhatom nem hiányzik egy kicsit sem. ON
jóccakát mindenkinek,
matska
matska
 
 


Hahó,
LAM: én sem menstruálok már, jesszusom, tizenkilenc hónapja Kép Asszem, ez eggyel több ok csak ahhoz, hogy ne nagyon hessegessem Cicót az éjszakai (meg egyáltalán a) szopiról Kép
kriszi
 
 

 
 

Matskácska és Kriszi!!

Jáááááááj! Én elsősorban a LAM fogamzásgátló funkciójára gondolva írtam, de vajon azt meddig lehet tartani? Erre utalást az LLL website-on találtam, ott azt írják, kinyújtható a hatás de csak 9-12 hónapig - most akkor Nálatok mi történik?
Kép Egyébként őrült jól csináljátok!!! Kép

De most tényleg LAM ügyben jól jönne egy biztos tipp - tehát az információk szerint ez nem működik a végtelenségig, csak 6 hónapig, illetve max. 9-12 hónapig...

Segítsééég! (bizonytalan, elhaló hang)
Azért lenne jó tudni, mert volt itt egy svéd típusú éjszaka, és már a "Picik és kicsik" fórumot bújom azóta....szóval marha felelőtlen kutya voltam...De apu lelkes, szerinte már jöhetne még egy...na, elég!

Ja, én ezekre hivatkoztam:
http://www.fhi.org/en/RH/FAQs/lam_faq.htm

http://www.lalecheleague.org/cbi/biospec.htm

Szárnyasbetétek nyekk!
Cicóhessegetés stop!
Éljen a LAM! Kép
Szipola
 


Szipola, minden, amit a LAM-ról olvastál igaz: több, mint 98% hatékonyságú a fogamzásgátló hatása a szoptatásnak, ha

-a baba még nincs 6 hónapos
-még nem tért vissza a menzeszed
-igény szerint szoptatsz (tehát mindig mellreteszed a babát, amikor szeretné, nem adsz semmi más folyadékot, pótlást, szilárd táplálékot, nem adsz cumit, cumisüveget)
-nem telik el töb, mint 6 óra két szoptatás köszött még éjjel sem.

Olyan, mint a legkorszerűbb fgoamzásgátlók. Hamarosan fönt lesz ez az info a honlapomon is.


"Svéd típusú éjszaka" Kép Ezt a kifejezést még nem hallottam.

Iboly
iboly
 
 


Iboly Drága!!!

Hahahaaaat óra? Hurrá! Még sosem telt el hat óra, mert Borsa egy igazi kis Mohó Szopiensz!! Kép

Tehát a LAM most bazi jól jön - igen, én is ezeket értelmeztem, de a lányok (Matska és Kriszi) már több ideje tartják ezt az állapotot, mint a szakirodalom írja - Ezek szerint ők ciklusukat vesztettek ugyan, de a fogamzásgátló hatás náluk már nincs meg, ugye jól értelek?

Köszi és a legjobbakat Neked!
Szipola
 


Sziasztok!

Hihi, ezzel a megcsípéssel fején találtátok a szöget, ti. minden gyerekemnek volt/van olyan korszaka, amikor úgy tud/ott elaludni, hogy engem csipkedettKép Ilyenkor szigorúan gyakori körömvágás van, mert bizony csak kicsit is hosszabb körömmel ez már fáááááj!! És visítottam is!Kép

Manka!
Lehet, hogy a szopi zavart bele a menzeszbe, azért nem jön meg. Azért ha 1 hét múlva sincs semmi jele, és a köv. teszt is negatív, mindenképp menj dokihoz, már csak a megnyugtatás végett is!
Amúgy védekeztetek? Nagyon különbözően is indulhatnak várandósságok, ami a tüneteket illeti.

Zit!
Örülök, hogy megnyugodtál!!! Ez azért nem semmi mennyiség!Kép
Igen, segíthet, ha hajtós dolgot eszel. hogy ez mi legyen? Hát kinek mi válik be... Hagyma, sütőtök, baracklé...ki kell tapasztalni.

Kriszi!
De jó, hogy sikerült megtalálni a legpihentetőbb alvás-elrendezést!!
Majdani feszülő cicik miatt ne aggódj. Az elválasztódás ált. olyan fokozatosan megy végbe, hogy szépen magától lecsökken a tej mennyisége. Az éjszakai szopik abbahagyásánál is könnyen lehet, hogy ez lesz a helyzet, de ha nagyon feszülnének majd a cicik, akkor lehet, hogy némi forró vizes rásegítéssel csak sikerül kipréselni annyit, hogy a kellemetlenség megszűnjön.

Én sajnos sose voltam olyan szerencsés, hogy a LAM-ra bízhattam volna magamKép Merthogy mindig marha hamar megjött, hiába szoptattam 1,5-2 óránként akár 2 babót is. Igaz, hogy ha nagyon gyakran szopizik a babó, akkor ha megjön is, nem mindegyik ciklusban van ovuláció is.

Szóval Szipola, ez annyit tesz, hogy 6 hónapig elég biztosan lehet a LAM-ra építeni. Utána is lehet fogamzásgátló hatása a szopinak, csak akkor már nem érdemes csak erre építeniKép

Pele
pelcsi
 
 


Kedves Szipola, kifekszem a stílusodtól! Kép Mohó Szopiensz. Kép

Pontosan úgy van, ahogy Pele írta! Ha nem gond, hogy esetleg mégiscsak megfoganhat egy baba, akkor nyugodtan lehet LAM-ozni 6 hó után is. Nem véletlen, hogy egyes természeti társadalmakban 4-5 év korkülönbség van a testvérek között. Ezt hívják angolul "natural child-spacing"-nek.
No és még azt is érdemes tudni, hogy az első menzesz előtt is lehet már ovuláció...
Ja, és nem csak hogy több, mint 98 százalék, de kevesebb, mint 1 százalék esély van a fogamzásra LAM mellett. Ennek most néztem utána.


Jujj, Pele, nekem Gergő szokott ilyet csinálni, én is rohanok az ollóért olyankor!

Jó éjt!
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, már biztosan volt szó a témáról, de nincs erőm se időm sajna visszaolvasni. Elkaptam valami vírust, magas lázam van és nem tudom szabad-e szoptatni a babómat?
Válaszotokat előre is köszi!
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, már biztosan volt szó a témáról, de nincs erőm se időm sajna visszaolvasni. Elkaptam valami vírust, magas lázam van és nem tudom szabad-e szoptatni a babómat?
Válaszotokat előre is köszi!
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

sziszke!
Igen, szabad. A babád a tejcsivel az ellenanyagokat is megkapja.

Pele
pelcsi
 
 


Szisz,
én úgy tudom, hogy ha nem gennyes a tejecske, akkor nyugodtan lehet szoptatni lázasan, vírusosan. Sőt, ha nem kutyulom össze a dolgokat, a tejben pont benne vannak az ellenanyagok pont arra, amiben te éppen szenvedsz.
Azért mindenképpen várd meg a hozzáértőket is, mit írnak, mert én nem vagyok profi a témában!

Saját tapasztalat: Cicó kb. két hónapos volt, amikor cefet influs lettem (már elnézést, de szó szerint taknyom-nyálam egybefolyt), és annyira nem kaptam levegőt, hogy a szájmaszkot sem tudtam elviselni. A dokinéni megerősítette, hogy nyugodtan szoptathatok - nem is lett Cicónak semmi baja Kép

Szipola,
svéd éjszaka Kép
Egyébként nekem biztosan marha mázlim van, mert Cicó már tíz hónapos, és még nem jött meg (a 19 hó a terhességgel együtt volt). De ciklusom már azért lehet, mert havonta egyszer van egy-két napig holmi hasmorgásom (olyasmi, mint a menszigörcs, csak alig észrevehető), csak vérzés nélkül. De mi az elejétől fogva nem bízunk semmit a véletlenre Kép

Pele,
csipkedés Kép
Hát remélem, nem lesz gáz - egyelőre a cici azt is megérzi, ha három óra helyett Cicó véltelenül négy órát hagy ki két szopi között, vagy ha éjjel eggyel kevesebbszer ébred (pl. három helyett kétszer). Viszont a lusta énem marha boldog, hogy nem kell fejni ("úgyse tudok, akkor minek erőlködjek"), és nem bánnám, ha majd elválasztódáskor se kellene. Egy kicsit csak azért aggódom, mert Cicó eddig semmit nem csinált fokozatosan, mindent egyik napról, vagy pláne egyik pillanatról a másikra Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Fél év utáni LAM:
jelenleg elmúlt hat hónapos és már kiköpdösi az almapürét. KépKépKépKép

Szóval: Az adott feltételek mellett, aminek mindenki utána nézett a LAM 99,x%. Nálunk Zsombi elmúlt már egy éves, 1-2x szopizott naponta, nekem ciklusom nem volt. Mechanikailg védekeztünk. De előbb utóbb gyanús lett az állandó hányinger. Nem véletlenül Kép

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok! Melindának mondanám, aki kicsit régebben kérdezett a mellszívóról: én ilyet (Avent Isis) használtam, és szuper volt! Igen, alig 5 perc alatt teli lett a csupor, nagyon hatékony, fájdalommentes, majdnem úgy szív, mint egy baba. (Igaz, nekem 2 kezet vett igénybe a dolog.) Én úgy tapasztaltam, hogy nagyon bő tejű mamáknak mégiscsak kellhet ilyesmi, főleg, ha valami túltermelésre késztette a cicit. (Nálunk ez az ok pár nap kórház volt 3 hetesen.) Ez az első babámnál volt, és a vége az lett, hogy több, mint fél évig egy koraszülött babust is mi tápláltunk a lefejt tejcivel. Aztán a 2-nál csak minimálisan fejtem, és be is állt hamar a kereslet-kínálat, bár így tejcit sem tudok adni senkinek. Kép
Amúgy nagyon szeretlek titeket olvasni, aranyosak vagytok, Pele tényleg igazi kis tündér! Sziasztok, Klára
klara
 
 


Snoopy!
Kép Kép

LAM ügyben és "natural child spacing" ügyben "beültem a könyvtárba", azaz reggel óta bújom a netet és már (talán) minden világos!
Azért erről rengeteg szakirodalom hozzáférhető, de fogadjunk hogy meglephetnénk vele pár védőnőt, gyerekorvost, vagy akár nőgyógyászt hogy mókussá változnának ijedtükben!!
Megint valami, amiről többet kéne beszélni...

VAGY csak Szipola nem tudott erről eddig és mindenki más igen Kép

Nos, összegezve az információkat; svéd éjszakáknak ha addig nem is, de legkésőbb december közepétől stop.
Szipola
 


Szipola, értettem én, értettem, csak a "mellékhatásnak" is örülök nagyonKép. Ciklusvesztett nő lettem - beszarás, félórát röhögtem a kifejezésen, majd elkezdtem bújni a szakirodalmat, hogy miként lehetne ezt szoptatás nélkül is fenntartani majd. Lehangoló a kutatásom eredménytelenségeKép. Én 9 hónapig bíztam a LAM-ban, utána azért írattam gyógyszert, amit szopi mellett is lehet szedni, natural child spacing rulez, de nem árt, ha besegít neki az emberKép.
matska
 
 


Lányok,
mi az a LAM dióhéjban?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Lányok,
A kis Letícia pont ma 6 hetes. estére sajnos kezd elfogyni a tejcsim, és már előfordult, hogy a Picur felsírt, mert nem volt a mellemben tej. A védőnőm azt mondta, hogy csak 1 mellből tápláljak egyszerre. Hogyan tudnám megnövelni a tejcsi mennyíségét? reggel 100-130-at szopizik a Pici, de később - főleg késő délutánra - 60ml is alig van a melleimben. Igyekszek sok folyadékot inni, próbáltam már az alkohol mentes sört is, de iszonyú keserű. A Laktoherb, pedig nagyon szelessé teszi a kicsit és fáj a pocija. Nem tudjátok a Fitolak mennyiben különbözik ettől?
Elnézést, hogy ennyi kérdésem van, csak nem szeretnék tápszerrel kiegészíteni, amíg nem muszáj. Általában 3 óránként eszik a baba (éjszakát átalussza) és minden etetés után lefejem a cicimet (Avent Isis). Válaszaitokat előre is köszi:
Viki
vik0714
 
 


Viki!

Elöször is ugy kezdem, hogy ha te igy állsz hozzá, akkor biztosan sikerülni is fog!KépKépKép
A második: nem ismerem a védönödet, de ezen tanácsa nem igazán szoptatásbarát. A tej mennyisége a szopás mennnyiségétöl (is) függ. Minnél többet szoptatsz, és minél jobban kiüriti a melledet a baba, annál több fog termelödni. Ha a babának nem elegendö az 1 mell egyszerre, akkor igenis meg szabad és meg is kell kinálni a másikból. Ha ö amugy is 3 óránkénti evésre van beállva (ezt ö magától alakitota ki vagy te igy adod?), akkor egy-egy mellre csak 6 óránként kerül sor, 6 óránként éri inger, és az irásod szerint az éjszakával együtt esetleg még hosszabb idönként.
Sokat tudsz tenni az elegendö tejtermeléshez e következökre figyelve:
1. A baba igény szerint szophasson, mindannyiszor kerüljön mellre, ahányszor ezt igényli, még akkor is, ha esetleg nagyon gyakran történik (az elsö idöben ez 8-12 szopit is jelenthet).
2. Legalább 15-20 percet legyen egy mellen, ezzel biztositva, hogy a zsirban dús hátsó tejhez is hozzájusson. Ö engedje el a mellett, ne te vedd el töle (csak esetleg akkor, ha hosszú a szopi, átteheted a másik mellre, ill. ha elalszik rajta).
3. A egyes szopik után kináld meg a másik mellböl is, ö döntse el, hogy szüksége van-e rá. Lehet, hogy nem lesz. Ha két mellböl szoptatsz, akkor a két mell közötti egyensúly fenntartása miatt a következö szopinál az utolsó mellböl kell kezdeni.
4. Dobd el a mérleget (gondolom (amit leirtál abból), most minden szopi után méricskézel)! Csak felesleges stresszforrás. A tejmennyiség elégségét az aktuálisan szopizott mennyiség nem mutatja meg. Mint ahogy te sem vagy mindig egyformán éhes, ök sem mindig egyformán azok. Sok anyukánál elfordul, hogy estére kevesebbnek érzi a mennyiséget. De mig délelött mennyiségre többet szopik, addig a délutáni táplálóbb. Ezenkivül érdemes sok folyadékot inni (vigyázz, ezt se vidd tulzásba), ill. pihenni, ezek is segithetnek, hogy több legyen. Ezenkivül a mérleggel a baba mellen való ellazulását is megakadályozod, azt, hogy elaludjon, elszunyókáljon rajta (hisz mozgatod, rákerül a mérlegre (amit nem is biztos, hogy szeret)).
5. Olyan nincs, hogy nincs a melledben tejKépKép, valamennyi mindig van benne, még akkor is, ha pont elötte szopizta ki. A tejcsi nagy része szopi közben termelödik. A sirás oka nem feltétlenül biztos, hogy a kevés tej.
6. Vannak növekedési ugrások, amikor a baba több tejet igényelne, de épp nem áll rendelekezésre annyi. Ekkor nem a kiegészités adása a megoldás, hanem az, hogy nagyon sokszor szopiztatsz (érdemes 2-3 napra minden tennivalót félretenni, és a babával ágyba bújni és annyiszor megkinálni, ahányszor csak kell neki), ennek hatására pár nap alatt a mell már a megnövekedett mennyiséget fogja termelni. Ezek a növekedési ugársok a 6 hetes kor, 3-4 hónapos kor, 6 hónapos kor körül vannak.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Viki,
látom épp senki sem válaszolt, és én ugyan nem vagyok profi, de szerintem ha kevés a tej, a lényeg a minél többszöri szoptatás, mindkét mellből! A védőnő tanácsa nem jó (szerény véleményem szerint). A sok szopitól lesz sok tejcsi. Próbáld gyakrabban mellre tenni, és egy szopi alatt többször is váltsál cicit (akár 5 percenként). A tej szopi közben termelődik leginkább, ezért mindig talál bennük valamit.
A teák egyesek szerint csak pszichológiai hatásúak, de igazából szerintem az is számít. Van aki a birsalmalére esküszik. A Fitolaknak egyébként más összetevői vannak, mint a Laktoherbnek (persze részben egyeznek).
Remélem a tapasztalt szopisok majd megerősítik állításaimat, egyébként szavaimat előző tanácsaik szülték.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Viki,
látom, közben épp kaptál egy jóval kimerítőbb választ.Kép
Megnéztem egyébként, és a Laktoherb összetétele: ánizs, édeskömény, kömény, citromfű és csipkebogyó, a Fitolacé: ánizs, édeskömény, citromfű, kamilla, csalánlevél, majoranna és kakukkfű. (Most nem tudom, hogy ez mond-e neked bármit is.)Kép

Ahogy Beszti is írta, biztos most van Letícia a növekedési ugrásnál, úgyhogy hajrá szoptatni, mindent bele!Kép (Nekem ilyenkor másfél óránként szopizott a babám 40-50 perceket három napon átKép)

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Ja, és sajnos tényleg okozhat a szopis tea puffadást a babáknál, ilyenkor érdemesebb korlátozni a mennyiségét, vagy teljesen elhagyni.

Na, most már eldugulok.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Na még egy utsó: a ciciváltást úgy értettem, hogy kiszívja az elsőt, aztán megkínálod a másikból, ha azt is kiszívja, akkor visszateheted az elsőre, és így tovább.

Zsizsa, aki (úgy látszik) grafomán

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Viki, előttem már mindent leírtak, egy pici ötlet még: a Laktoherb a legtöbb babánál a köménytartalom miatt csinál puffadást. A Szondi utca sarkán lévő patikában van köménymentes szoptatós tea, de szerintem bármelyik patikában kikeverik neked.
Sok sikert, hidd el menni fog!Kép
Matska
matska
 
 


Lányok!
Köszönöm szépen a jótanácsokat.
vik0714
 
 


Sziasztok!

Viki!
Az előző szuper tanácsokhoz csak annyit tennék még hozzá, hogy du.-estefelé a legtöbb baba már nagyon nyűgös. Nem azért, mert kevés a tej, hanem mert addigra totál kimerülnek. Ilyenkor bizony rengetegszer cicire kérhetik magukat, mert a tejcsi+anya közelsége a legmegnyugtatóbb dolgok a világon. De ez így normális. És ilyenkor a hordozás is csodákat művel.
Folyadékot annyit igyál, amennyit kívánsz, ne erőltesd. A túl sok sem jó.
Sok sikert!

Pele
pelcsi
 
 


Viki!

Állítólag ugyan mindenkinél kevesebb este a tej. A babám hetekig azért ordított esténként, mert csak komforszopizni akart, de dőlt a tej.
Ha nem érzem annyira a tejleadó reflexet (és nem csurog ki a baba száján a tej) akkor azt hihettem volna, hogy éhes a szentem.
Tehát a babák nem csak azért sírnak a cicin, mert éhesek, és nincs tej, hanem mert nyűgösek, fáj a hasuk, vagy büfiztetés tenne jót nekik.

Sok sikert!

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Zsizsa!

A LAM: Laktációs Amenorrhea azaz szoptatás miatti menstruáció kimaradás.

Yoan
yoan
 
 


Viki!
Elöttem szólókkal 100%-osan egyetértek, csak még annyival kiegészíteném, hogy a tej termelödéséhez, fontos a nyugalom. Ne idegeskedj, pihenj sokat és napi 3liter folyadék. A túl sok folyadék u.olyan rossz, mint a túl kevés.
A védönö tanácsait pedig felejtsd el.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a tanácsot. Szoptattam végig Borókát, és túl is vagyunk már a lázon. Nem tudom vírus volt-e. Sajna amióta megszületett a babó(10 hete)ez már a 4. magas lázas időszak. A melleimet figyelem, nincsenek begyulladva és csomót sem nagyon érzek. Viszont mintha az egész testemen gyulladás lenne (arcomon a pattanások, lábamon a nagyujjak...stb). Szerintetek ez mitől lehet? Szoptatás? Szülés? Egy kicsit off a téma, de fogalmam sincs hol kezdjem a nyomozást. A láz pedig aggaszt (nehéz így babázni). A nőgyógyász azt mondta minden rendben...
Ha van valakinek javaslata előre is köszi!
Szisz
szisz
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni ha én feketecsokit eszek akkor a csak anyatejes babámnak lehet székletrekedése?

Tina
tkriszta
 
 


Tina!
Lehet, ami téged meghajt/megfog, az megteheti ugyanezt a babáddal is.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Szisz!
Örülök, hogy jobban vagy, de amit írsz, az elég komolyan hangzik! Lehet, hogy még szülés körül bejutott valami baci a szervezetedbe, és az okozza ezt az állapotot. Háziorvosnál nem lehet kivizsgálást kérni? Szerintem ne hagyd annyiban.

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!
Rég jelentkeztem. Most sem magam miatt írok, hanem egy ismerős esetét szeretném leírni, ami nagyon tanulságos. A kismama kb. másfél hónappal ezelőtt arról panaszkodott mikor nála voltam, hogy sírós a babája. Kivizsgálták a babát semmi baja. Erre jöttek a "jó tanácsok" az ismerősöktől, lehet, hogy nem elég zsíros a teje és éhes, stb. Hát a kismama ott tart, hogy tápszeres a babája már egy hete. Ja és a babája két hónap alatt megduplázta a súlyát!!!! De hát én egyedül mondthattam a magamét amit tőletek olvastam, hallottam, hogy lehet hasfájós, stb. Mert ugye egy kezdő anyukának nincs annyi tapasztalata, mint a nagy "öregeknek". Bocsi, ha off, de ez kikívánkozott belőlem. Néha úgy érzem, aki nem téved ide véletlenül azt szinte lebeszélik arról, hogy szoptasson, ha nem elég kitartóan védi az álláspontját.
Olyan jó, hogy van ez az oldal és legalább páran tudjuk egymást erősíteni, hogy nem ártunk a babánknak, ha azt kapja, mi természetes.
Sziasztok!
Andi
Andianyu
 


Sziasztok!

Kaptam egy gyógyszert, aminek a tájékoztatójában az áll, hogy szoptatás alatt nem ajánlott szedni, mert nem ismert a hatása a babára. A neve Detralex, a hatóanyagai bemásolom:
Hatóanyag: 500 mg tisztított, mikronizált flavonoid (450 mg diosmin, 50 mg hesperidin).
Segédanyag: magnézium-sztearát, talkum, nátrium-karboxi-metil-amilopektin, zselatin, mikrokristályos cellulóz, nátrium-lauril-szulfát, vörös és sárga vas-oxid, glicerin, makrogol 6000, titán-dioxid, hipromellóz.
Rémesen hangzik. Kép
Szedhetem?

Az éjszakai szopival egész jól állunk, éjfél előtt már legtöbbször fel sem ébred a lány, simán tudok tanulni, és ez tök jó. Sőt, ha felébred, apja is vissza tudja altatni. Úgyhogy éjfél előtt ő megy be, ha kell. Egyébként fél kettő körül szokott még felébredni, egész jól meg lehet nyugtatni, bár még mindig mutogatja, hogy szopizni szeretne. Legközelebb már általában hat körül ébred, de mivel ilyenkor már a férjem is kel, akkor szopizhat, és alszik még hét-fél nyolcig. Most azt tervezzük, hogy veszünk neki egy matracot az ágyunk mellé. Talán ha kisebb a kísértés, akkor nyugodtabban alszik.

Sziasztok
Kata
Kalinta
 


Szia mindenkinekKép

Iboly vagy Pele, kérdésem lenne: nagy dózisú A-vitamint tartalmazó készítményt kellene külsőleg használnomKép, a betegtájékoztató szerint ez komoly megfontolást igényel terhesség és szoptatás alatt, az orvos azonban aki felírta egy dög, aki nem volt hajlandó ezzel a kérdéssel foglalkozni (történet a kitől ne fogadj el.. topikban)így nem tudom, használhatom-e. Mit ír a szakirodalom? Köszi,
matska
matska
 
 


Sziasztok!

Andi!
Kép

Kalinta!
Én sajnos nem találtam erről a gyógyszerről használható infót, még a gyártó cég honlapján semKép Hátha Ibolynak van információja.

Matska!
Mennyi pontosan a nagy dózis?

Pele
pelcsi
 
 


Kalinta!

Mivel a könyvemben nem találtam erről a gyógyszerről semmit és a neten sem volt olyan info, amiből én következtethettem volna, írtam dr. Thomas Hale-nek, az általam is használt szakirodalom (Medications and Mother's Milk) szerzőjének. Az alábbi választ kaptam tőle:

"While it is true we don't have any information on this product, it is just a product containing diosmin and hesperidin. These two compounds are just bioflavanoids, which are used in many common other-the-counter vitamin mixtures. They are not hazardous at all that I know of and would not at all be contraindicated in breastfeeding mothers. Its usefulness in these vascular syndromes is speculative at best.

Tom Hale, PH.D."

Valamiért úgy hiszem, hogy tudsz angolul, de ha mégsem, akkor a lényeg: a két hatóanyag bioflavanid, gyakorlatilag ártalmatlan, vény nélkül kapható vitaminokban is szokott lenni, egyáltalán nem veszélyesek. Szerinte nyugodtan szedhető szopi idején. Egyébként is egy nagyon jó hatású gyógyszer az adott betegségekre.

Matska, az A vitamin szájon át elég veszélyes,, könyen túladagolható. A bőrön át ható A-vitamin készítményekről nem találtam használható infót, de általánosságban az a nézet, hogy a bőrre alkalmazott krémek nagyon ritkán ellenjavalltak. Már csak azért is, mert nem igen jutnak be a véráramba és így a tejbe se.
Te döntsd el, hogy használod-e, de a bimbódra semmiképpen ne kend!

Iboly
iboly
 
 


sziasztok!

Van egy problemam ,ha ezt lehet problemanak nevezni.Van egy 12 hetes babam es mar egy hete megduplazta a sulyat,csak szopizunk.Az utobbi 4-5hetben csak 5perceket szopizik es gyakran sirdogal ha mellre akarom utana rakni.nem faj a pocija az mar megszunt egy ideje mivel ha lerakom akkor teljesen nyugis.Letezik hogy 5perc szopizastol jol lakjon?Egyebkent hizik heti 15-25dkg az utobbi hetekben.Mar 6800gr es nincs 3honapos ,nekem nem is azzal van bajom hogy nem hizik felkg mint az elejen hetente,csak attol felek hogy valamije faj.Az orvsom szerint minden jonak tunik.A multkor megprobaltam uvegbol(eloszor)etetni es5 perc alatt csak 60ml szivott le.Az igaz hogy a mellembol spriccol a tej.Hat nem tudom de annyira ideges tudok lenni amikor elkezdi elutasitani a mellet van amikor mar 3perc utan.Massal meg nem etetem termeszetesen.Menszeszem meg nincs,ugyhogy nem tudom mitol lehet.

Valaszotokat elore is koszonom.
Gabi75
 


Iboly, köszi, ez azért megnyugtató

Pele, 0,5mg/1g gélben, de úgyis a házipatikusodhoz megyek érteKép.

Gabi, egy 12 hetes baba már nagyon profi szopis, 5 perc alatt az enyém 120 mlt úgy bevágott mint a sicc akkora korában. Bízd rá magad, ő tudja, hogy mennyi kell neki, de az üveget szerintem nagyon messzire dugd el! Egyáltalán nem úgy eszik üvegből mint ciciből, nem összemérhető a kettő! Viszont jól meg tudod vele zavarni, és még fertőzésveszélyes is Kép. Ha szépen gyarapszik, van elég pisis pelusa és élénk, érdeklődő, akkor biztosan nincs semmi baj!

matska
matska
 
 


Iboly, köszönöm szépen a segítséget. Nem tudok angolul sajnos (még). De a lényeg, hogy szedhetem. Kép
Kata
Kalinta
 


Pele!

Köszönöm a választ, a helyzet azóta is változatlan, minden teszt negatív, de van egy teóriám: szeptember elején volt kb. két hetünk, amikor a babám szó szerint visszautasított két szopit, azóta eszik főzeléket és gyümit. Nincs is ezzel semmi baj, elmúlt már akkor hat hónapos. Semmivel nem tudtam rávenni, hogy szopizzon. Szeptember végére el is indult a ciklusom. Mostanság viszont napközben is szívesebben szopizik, az esti és a hajnali szopi maratoni lett: 1-1,5 óra váltott cicikkel. Arra gondoltam, megnőtt a stimulus. A védőnénink szerint belefér a szopi alatti rendszertelenségbe (mármint hogy nem lesz feltétlenül azonnal szabályos), ha esetleg kimarad egy-egy menzesz, vagy heteket csúszik. Nem tudom.... Szerinted elképzelhető?

Manka
mankazs
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Csak csatlakozni tudok Matskához! Ha így hízik, semmi gond nem lehet!

Matska!
Kép

Manka!
Igen, ez elképzelhető. Azért én mégis azt mondom, hogy már csak megnyugtatás végett is érdemes lenne elmenni a dokihoz...

Üdv: Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!

Kicsit magam alatt vagyok, szerintem kevés a tejem!!! Én úgy gondoltam, hogy nem fejek mert sok helyen olvastam, hogy nem szűkséges, beáll a kereslet-kínálat. A babám 1 hónapja 2 óránként kel enni éjjel. Tegnap este evett fél 8-kor, fé- 10-kor, fél 11-kor. majd reggelig még kb.3x. És tényleg eszik. Széklete eddig naponta volt most már csak 2 naponta. Tudom, hogy az anyatejes babáknak több nap is van, hogy nincs. Én mégis aggódom. Elkezdtem inni a Laktoherb teát. Szerintetek fejnem is kéne? Vagy adjak már neki gyümölcsöt, tápszeret? 20-án lesz 5 hónapos. Vagy csak csináljam úgy ahogy eddig? Igényszerint szoptatom.
Mit csináljak????

Tina
tkriszta
 
 


Nyussz!

Tina!
SAJÁT TAPASZTALAT alapján írom, amit írok, kérlek, ne csak az én véleményemet vedd figyelembe, biztosan sokan írnak majd neked, addig is:
Nálunk is nemrég volt ilyen, (5 hónapos lesz jövő kedden) - éjjeli kétóránkénti ébredés, nappali gyakoribb szopizás, egyszercsak megnyugodott az őrült szopi-kedv és megint visszaállt minden, éjjel 2-3X van szopi és nappal a szokásos (nem számolom, gyakran).

Szóval gyümölcs ráér még, maradjon az igény szerinti szopi, amennyit csak szeretne!

Ja, nálunk is ritkultak a kakik, mégis több pelus fogy - ezt majd egyszer megfejtem, hogy miért Kép

NE félj, nem kevés a tejed, ha azon töröd a fejed, hogy szaporítsd, akkor egyébként is hatékonyabb a gyakoribb szopizás, mint a fejés, egy szó mint száz DIDI, DIDI és DIDI - nem lesz semmi baj!!! Kép

Lányok!
Visszatérve egy mondattal a svéd éjszakámra, ha babás lennék, Tücsi MINDENKÉPPEN elutasítaná a didit, vagy elképzelhető, hogy rajta észre sem venném, tehát a szopival maradna minden a régiben? Bízom az egy százalékos arányban, de azért állandóan furkál a gondolat Kép Kép
Szipola
 


Szipola!

Köszi a gyors megnyugtatást. Nappal nem akar gyakrabban enni. Csak egy ciciből szopik a másikból nem kér már. Nem tudom rávenni a gyakoribb kajcsizásra.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!

Tina!
Maximálisan egyetértek Szipolával: nem kevés a tejed!!!! Nyugi!! Több oka is van az éjjeli keléseknek ekkora babáknál, de ezek főként lelkiekKép
Biztos, hogy most is elég neki a tejcsi, hiszen akkor nappal is enne gyakrabban. Önszántukból nem szoktak éhezni a manókKép
Kakiritkulás normális, pisilni meg, gondolom, pisil eleget.
Szóval gyümivel ráérsz, tápit meg felejtsd el, attól aztán valóban kevesebb lenne a tejed.

Szipola!
Hááát, lehet, hogy nem fogsz ettől megnyugodni, de bizony sok babán egyáltalán nem lehet észrevenni, hogy az anyukája várandós lett, éppúgy elfogadják a cicit, mint annak előtte (Hannám is ilyen volt). Aztán vannak olyanok is, akik előbb jelzik, hogy valami történt, mintsem anya megsejtené. Szóval valószínű, hogy az igazi választ majd csak kb. 2 hét múlva tudod megKép

Pele
pelcsi
 
 


Pele,
igen már pár hete írtál az éjjeli kelések lehetséges okairól. Szerintem tényleg éhes. Nem jön több bealszik. De most nagyon elbizonytalanodtam.Kép Tegnap este próbáltam fejni és pár cseppnél több nem jött. Az első gyereknél 7-8 hónapig fejtem és akkor 160 ml-t mindig sikerült. Akkor nem kellene fejnem??? Nem szívesen kezdeném el mert nagyon érzékeny a mellbimbóm és kireped a fejéstől. Avent-et használtam.
Nem tudom mi számít elég pisinek de nem kell napi 6 pelus.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok, szeretnék én is kérdezni valamit.A 9 hónapos lánykám gyakran inkább a rendes kaját választja a szopi helyett, vagyis amikor éhes, megkínálnám először szopival, de azt nem kéri, viszont a kaját igen. Félek, nehogy túl hamar elválassza magát. Későn kezdett el gyümit, főzit enni, úgy 8 hónaposan, de azóta belejött, bár sokat nem eszik (szopiból is sokszor kicsiket eszegetett, viszont szépen gyarapodik, most 8,80 kg). Fiam anno 2,5 évig szopott, akkor is alig akarta abbahagyni, és úgy kellett rátukmálni minden más kaját, úgyhogy ez most furcsa. Abban reménykedem, hogy azért az összebújós esti szopit még sokáig megtartja a kicsi is. Szerintetek adjak neki inni mást is most már az anyatejen kívül? Mert a szomját egyelőre csak abból oltja, nem is tud pohárból inni, cumisüvegünk meg nincs. Köszi, ha írtok, bocs, ha butát kérdeztem! Klára
klara
 
 


Sziasztok!
Laktoherb, Fitolak nem vállt be sajnos, mivel nagyon szelessé tette a Picurkát és nagyon sírt, ahogy tekergette a hasiját a szél, úghyogy marad a gyakoribb szoptatás és továbbra is sok folyadék...
Üdv: Viki
vik0714
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?