Új privát üzeneted érkezett!

Pele, Szipola,

Köszönöm.

Tina
tkriszta
 
 


Nyussz!

Pele! Kép

Kaska!
Violának 19 puszi! Kép

Cory és Zsoma tiszta sikersztori Kép

Kriszi, nálunk őrület volt, mire kitaláltuk, hogyan is aludjunk, ami mindenkinek jó -
nos volt már nálunk én+Kölök külön szobában egy matracon, ugyanez külön matracon, hárman egy szobában; apu a földön,többiek az ágyban, ugyanez én+Kölök a földön,apu az ágyban - volt mászkálás is de párna nélkül Kép, azután volt mindennapos matrac-átcipelés, volt egyedül szomorkodó apu, megosztható anyu, de sosem volt éjjel egyedül alvó Borsa! Kép Most, mire elmúlt négy hónapos, kitaláltuk, hogy a legjobb; egyszerűen keresztben fekszünk a nagyágyon hármasban, tehát a lábam lelóg, de kit érdekel, így mindenki elfér és bátran mocoroghat, van elég hely széltében, végre svéd-típusú család lehetünk, alvó csemete melletti szex, meleg, közös hajnali kelések Kép -- apu nálunk is ébredt az elején, de megszokta és jókat alszik, míg mi szopizunk Kép

Ez OFF-nak bizonyulhat egy szopis topicban, viszont lényegi része a szopizásnak, hogy éjjelente vajon hogyan is legyen, mindenkinek kényelmesen...
Azért most elég ebből, lebunkózom magam Kép

Jó éjszakát Mindenkinek!

Ja, Anita, Iboly honlap az annyi mint
http://www.iboly.hu/ Kép Kép

Tényleg összetett, komoly felkészüléssel indulhatnak csak szopis tanácsadói vizsgának a bátrak - de hát ez az, ami hiányzott eddig, hogy a szopizásról végre TÉNYLEG tudjunk mindent! Kép
Fejenálltam, mikor elolvastam a vizsgafeltételeket, de vidám is lettem nagyon Kép

Na, el.
OFF-ért bocsánat.
Szipola
 


Sziasztok lányok !

Mosolyogva olvastam soraitokat, mintha magmamról és csemetémről beszélnétek. Kisfiam ma 24-én 1 éves. Minden reggel úgy ébredek fel, hogy ez az utolsó nap, hogy éjszaka szopiztatom, holnaptól más lesz...., Éjszaka 3x,4x sőt már nem is emlékszem hányszor kel és szopizik, rendületlenül, miközben én pont elaludnék Ő kel. Fáj a hátam, fáj a fejem fáj mindenem. Úgy érzem ennek soha sem lesz vége. Örömmel olvasom, hogy ezzel a problémával nem csak én küszködök. Úgyhogy láynok, ha valakinek van valami bevált módszere a "hogyan szoktassuk le a kis manókat a szopirol" címmel, kérlek írjatok.

KRISZI !
Kiváncsian várom az eredményt. Nagyon szurkolok. Hétfőn légyszi oszd meg velem a eredményt.

Köszi

Sziasztok

Szami
Szami
 

 
 

Sziasztok!

Kaska!
Hurrá!!! Ügyik vagytok!! Gratulát köszi!

Amcsi!
Nem, nem kell tanítani a babákat. Szerencsére úgy vannak kitalálva, hogy amikor testileg-lelkileg megérnek pl. arra, hogy átaludják az éjszakát, akkor át is fogják. Ez ugyanolyan, mint hogy járni sem tudod megtanítani, amíg nincs rá kész, viszont akkor meg pillanatok alatt megtanulja. A szopi nem teljesen ugyanaz, mint ha enni-inni adnál neki éjjel (pl. vizet, teát). Az anyatejnek szinte minden egyes összetevőjéről bebizonyosodott, hogy puszta táplálékon kívül egyéb funkciókat is hordoz: pl. szabályozza az alvás-ébrenlét ciklust, az idegrendszer fejlődését segíti, ellazít, fájdalmat csillapít, stb. Tehát az éjjeli szopival az érését is elősegíted. Hogy mikor fogja abbahagyni, az teljesen egyéni dolog. Van, aki egy éves kora alatt, van, aki egy évesen, akad, aki másfél- kétévesen. Ez lehet, hogy most nem hangzik túl biztatóanKép, de tényleg nagyon hamar elrepül ez az idő, és meg lehet találni azt az elrendezést, ami mindkettőtöknek beválik addig is.

Lilia!
Éljen, éljen!!! Nagyon ügyes a manó, meg persze a tesód is!!! Csak így tovább!!!

Cory!
Zsoma nem semmi!!!KépKép

Kriszi!
Köszi!Kép
Bocsi, de a formabontó kísérteten hangosan fölnevettem!Kép
Van olyan, hogy jobban beválik, ha nem egy ágyban alszotok. És ha először külön szobában kezdetek, aztán első keléstől fogva egy szobában? Néha nehéz kitalálni, hogy hogy is lenne igazán jó, mert ez mindenkinél más lehet, de Szipola is írta, hogy sok próbálkozás után azért általában sikerül. Sok sikert neketek is.

Djeszter!
Gyogyi ügyben szerintem mindenképp beszélj Ibollyal minél előbb!!!!!! Lehet, hogy mégis megy a szopi a gyógyszer mellett, nem mindig pontos az, amit a tájékoztatókon írnak.

Anita!
Kis húsos combi nem igazán éhező babára utalKép Ami a legfontosabb: pisil-kakil eleget Robó? Mert tudod, csak az jöhet ki, ami be is mentKép Tökéletesen jól csinálod a szopit!!!
A babáknak az a normális állapotuk, hogy nem alszanak el egyedül a kiságyban és hogy kézben akarnak lenniKép. Nem hogy szabad engedni, hogy veled aludjon és kézben legyen, ha ez az igénye, hanem egyenesen így KELL csinálni!!Kép Ha esetleg van kendőtök, vagy valami kendőnek használható anyagotok, akkor magadra kötheted a babát. Ezzel a járkálás is meg van oldva, aludni is tud a manó benne, és a dolgoddal is tudsz haladni közben.

Szipola!
Jót mosolyogtam rajta, hogy milyen kreatívak voltatok újabb és újabb alvós változatok kitalálásábanKép És még mondják, hogy a babával otthon lévő anyuka szellemileg eltunyul!KépKépKép


Pele
pelcsi
 
 


Szami!

Nem lehet jobb elrendezést találni, hogy te jobban kipihend magad, de a babád is tudjon szopizni?? Látod, mások is egy csomót kísérleteznek.
Egyébként sokszor egyik napról a másikra történik az átalvás.

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!
Látom, még mindig napirenden van az éjjeli szopi témája, úgyhogy elmodnom, mi van/volt velünk.
Nálunk sokáig bevált az a módszer, hogy miután lefeküdtünk aludni, kihoztuk magunk közé, ha felébredt. Aztán átköltöztünk véglegesen egy ágyba. Eleinte, újszülött korában a párom is ébredt éjjel, amikor a baba, de idővel ez elmúlt, gondolom ez csak a kezdeti időkre jellmező fokozott éberség az új családtag miatt. Ami fontos, hogy az anya gyorsan tudjon reagálni a babára, így nem kell mindenkinek teljesen felébrednie a sírás miatt. Ami még nagyon fontos szerintem, ha a baba gyakran ébred, és kizárólag cicivel a szájában akar aludni: megtámasztani a hátadat egy takaróval vagy párnával! Hihetetlenül sokat jelent, de sajnos hely kell hozzá, az ilyen támaszték kb. egy embernyi helyet igényel, szóval csak széles fekhelyen működik.
Éjjeli felébredéssel kapcsolatban: néhány napja írtam, hogy mi úgy döntöttünk, leszoktatjuk Szonját az éjjeli szopiról. Ő nemrég múlt 1 éves, eddig legalább kétszer, de akár kétóránként is ébredt éjjel szopizni. Ennek ellenére teljesen egyetértek Pelével, amíg az anyuka ill. a család bírja cérnával, nem kell aggódni emiatt, nyugodtan szopiztassátok a babát éjjel!!! Nálunk most telik a leszoktatás harmadik éjszakája, és jelentem, eddig semmi komolyabb problémánk nem volt. Első éjjel az első ébredéskor sírdogált fél órát, ezután két óránkénkt ébredt, kb. ahogy szokott, amikor fel is ült, akkor apja adott neki vizet, ő pedig szépen visszaaludt magától, nem is sírt, inkább csak jelzett, hogy felébredt. Egyszer volt még az éjjel folyamán egy hosszabb babusgatós-menet. Tegnap éppen csak nyöszörgött néha álmában, egyszer-kétszer felkiáltott, de különben aludt végig. Ma eddig egyszer ébredt fel, pár percig sírt, azóta alszik. Én egyenlőre a másik szobában alszom, de holnap talán már újra velük együtt a helyemen, meglátjuk, akkor mi lesz, ha akkor sem szopizhat, mikor ott vagyok. Habár néhány napig még biztos apja fog középen aludni. De az eddigiek alapján azt mondom, hogy könnyen veszi az akadályt, és ez nem véletlen: azért, mert eddig maximálisan kielégítettem az igényeit, az utolsó pillanatig, amíg bírtam, és talán már csak egy megszokás volt részéről, hogy szopizott, de valójában már kinőtte ezt, vagy csak érzi mindkettőnkön (rajtam meg az apján) a határozottságot, nem tudom, de nem aggódom, hogy ez bármilyen lelki sérüléssel járna nála, hiszen aludni ezután is együtt fogunk, egy percre sem hagytuk egyedül, és úgy tűnik nem is nagyon viseli meg a dolog. Én sokkal rosszabbra számítottam, keserves, hangos sírásra, ami majd egész éjjel, napokig tart, de eddig semmit ilyesmit nem tapasztaltunk. Még nappal sincs gond vele, szerencsére. Kép

Kata
Kalinta
 


Hahó,
tök izgalmas, amiket írtok az éjjeli ébredés-éjjeli szopi témában (is).
Szipola,
nekem ez csak most kezd menni, négyhónapos korig csönd volt e témában (eszményi: kb. tízkor fekvés, egy darab ébredés éjjel pontosan három órakor, hétkor kelés, tökéletes), azóta kell(ene) rendezgetni ezt a dolgot Kép Nagymatrac van nálunk is, de többnyire ketten birtokoljuk Cicóval.

Szami,
igyekszünk, igyekszünk Kép Egy éves koráig semmiképpen nem bolygatom az éjszakai szopi témát, utána majd meglátjuk. Kösz a drukkot Kép Neked is kitartás, és persze hogy megosztom az eredményt!!! Nagy-nagy adag türelem Kép Kép Kép

Pele,
hehe, kísértetanya Kép Hát, igyekszünk. Az együttalvás nálunk talán tényleg nem jön be, mert még így is, hogy csak egy picit vagyok vele, éjjelente megtámadom néha Apát félálomban, hogy azonnal menjen odébb, mert alászorult Cicó feje, pedig Cicó ezalatt békésen szuszog az ágyában Kép

Jelentem, nálunk profi különalvás volt olyan négy hónapos korig, azóta kísérletezgetünk mindenféle formával Kép Hat és hét hónapos kora között költöztünk, azóta van egy 180*200-as matracunk Cicó szobájában, azon próbálkozunk. Jelenleg a különszoba-anyakísértet látszik neki legjobban bejönni, és nekem is, ha nincs különösen nyugtalan éjszaka (a mai például oké volt, pontosan kétszer ébredt, pontosan három órás szünetekkel). Ilyenkor első ébredéskor át, berendeztem magunknak ott is egy fészket a matracon, ott elalszom mellette, a következő ébredésekor felébredek (naná, általában rátenyerel a fejemre), újra szopi, ezúttal már ülve, elalvás után kanál vissza kiságy, én meg vissza Apához másik szoba. Ez jó, ha nyugodtabb éjjel van. Ha azonban nem kedvező a csillagok állása (tényleg nem tudom már néha, mitől függ), akkor ott is maradok reggelig, Cicó hol mellettem, hol a kiságyban (fokozat kérdése). Még megpróbálkozunk a mindenki egy szobában kérdéssel, holnap utazunk üdülni, az jó is lesz hozzá, ott úgyis egy szobában leszünk. Ha ez nem jön be, kipróbáljuk a takarótámasztékos módszert (köszi, Kata!). Majd informállak benneteket, és nagyon köszönöm, hogy így velem vagytok Kép

Anita,
tejcsurgás: nekem már régen nem csurog, ezzel együtt Cicó tíz hónaposan minden egyes alkalommal szopizik (naponta nyolcszor-tízszer is), méghozzá annyit, hogy csak úgy lötyög a hasa Kép A tejleadó reflex idővel gyengül, ezzel párhuzamosan a baba erősödik, és hatékonyabban tud szívni, úgyhogy már a tejleadó reflexnek nem is kell annyira erősnek lennie. Ezért nem csurog már a tejed annyira. Én már nem is érzem a reflexet (cicó10 hónaposan már kész búvárszivattyú Kép ). Ennek semmi köze a tej mennyiségéhez. Jól ki van ez találva Kép Megyek altatni.
Üdv, Kriszi
kriszi
 
 


Látom azért érdekes éjszakáink vannak országszerte!

Kép Kép Kép
Szipola
 


Sziasztok!

Kalinta!
Hát ez nagyon klasszul hangzik!!!Kép Biztos, hogy bejátszik az, hogy maximálisan számíthat rátok Szonja (azért 1 éves korra már megalapozódott ez a bizalom), meg hogy sosem hagytátok egyedül!! És a határozottság is nagyon sokat számít, ahogy írtad is.
További pihentető éjszakákat!Kép

Kriszi!
Igen, a 4 hónapos kor sokszor választóvonal éjjeli kelés ügyben, ahogy föntebb is írtam valahol. De ez normális.
Jó kísérletezést, aztán várjuk a beszámolókat a megoldásokról!Kép

Szipola!
Olyan sokszor gondoltam én is éjjeli szopiknál, hogy vajon hányan lehetünk most fönt országszerte babák mellettKépKép

Zsuzsa!
Az általad leírtak alapján a következőkre gondolnék: 1. fogzási sztrájk. Írtad, hogy fogzik. Lehet, hogy most ért olyan fájdalmas stádiumba a fogzása, hogy kellemetlen, fáj a szopi. Meg lehet próbálni valami fájdalomcsillapítást bevetni szopi előtt (Dentinox, chamomilla, hűtőrágóka). Egyéb dolgokat eszik ugyanúgy? Általános étvágya nem változott? Ezzel rokon föltételezés, hogy nincs-e valami fájdalmas elváltozás a szájában: afta, szájpenész, torokgyuszi pl.?
2. meg fog jönni - igen, lehet rendszertelenebb az elején. De ez pár napon belül kiderül, és lehet, hogy utána viszaáll minden.
3. várandós vagy - de ez is hamarosan kiderül. Sok maminál az az első jel, hogy a baba egyik napról a másikra elutasítja a cicit. Vannak érzékenyebb babák, akik rögtön megérzik az ízváltozást, és ez a nemtetszésükkel találkozik.
ha nagyon kemény és/vagy csomós a cicid, akkor picit muszáj lefejni, nehogy mellgyuszi legyen a vége.
Drukkolok, hogy mielőbb kiderüljön, mi a helyzet!

Pele
pelcsi
 
 


Szisztok!
Csak egy rövid kérdés, lehet, hogy volt róla szó (söt szinte bitos, akkor a ez a topic), de nehéz visszakeresni.
Szóval a helyzet az, hogy 3 hetes a babánk, és kb 1 hete elkezdte azt csinálni, hogy bekapja a cicit, sziv rajta egyet-kettöt, aztán kicsit visszaengedi és ráharap a bimbóra, amitöl persze csillagokat látok...akkor elveszem töle, megint nagyra nyitja a száját, bekapja és kezdjük elölröl. Kb. 4.-5. menetre szokott rajta maradni. Lehet esetleg az erös tejfolyás miatt (mindkét cicimböl folyik ilyenkor), hogy tul sok neki...de mit lehet tenni (leszoritani szoktam, akkor nyugisabb ha már elkapta, de a félig kiköpdösésen nem segit). Lehet valamit tenni azon kivül, hogy örülten figyelek, hogy mikor kezdi kiengedni? (cumit, cumisüveget egyáltalán nem kap vagy kapott, az nem lehet a baj)
Elöre is köszi,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Pele, Szipola,
Én is sokszor gondolok arra szoptatás közben, hogy vajon hány anyuka eteti még a babáját. Érdekes mert pl. vasaláskor soha nem gondolok arra, hogy más is vasal-e éppen. Kép Biztos erre is van valami magyarázat. Nem?

Tina
tkriszta
 
 


Pele,

nagyon tetszett amit irtal, hogy azokra az anyukakra gondolsz, akik szoptatnak veled 1 idoben ejszaka. Ezentul en is gondolok ratok Kép Csak en olyankor olyan faradt vagyok, hogy majd elajulok, mert persze ulve szoptatok.

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Már biztos többször irtatok szopási sztrájkrol, vagy olyan esetekröl, amikor valamiért nem szopik a baba, most nekem valami hasonlo van. 8 honapos lesz pár nap mulva, és szinte minden más jobban érdekli mint a szopi, legalábbis napközben. Éjjel még viszonylag rendesen kiüriti a ciciket, ezért nem is szeretnék felhagyni az éjjeli szopival, mert legalább akkor belakik tejcsiböl. A napi szilárd étkezéseket is probálom szopi utánra tenni, hogy nehogy lecsökkenjen a tejcsi mennyisége, de pl. ma reggel egyáltalán nem volt hajlando egy kortyot sem szopni, hajnal ota, csak többször is megharapta a bimbom, és éktelenül elkezdett üvölteni, persze én is sirtam a fájdalomtol, nem csak a fizikaitol...!! . Reggelire kapott gabonapépet almával, amit egy az egyben bevágott, tehát nem az éhséggel van a baj... a fogacskái 4 honaposan kezdtek kibujni, akkor 2 db, és az utobbi 2 honapban összesen 6, ugyhogy 8 foga van, de nem látom, hogy ujabb akarna most kibujni. Szerintetek átmeneti ez? Érdemes késöbb probálkozni? Probálok nagyon türelmes lenni, de közben félek, nehogy végleg abbahagyja a szopizást! A harapással mit lehet kezdeni? Eddig nem csinálta, csak véletlenül!
Most kénytelen voltam kifejni mindkét cicit, mert teljesen tele voltak.
Kriszi!
A kisértet-anya historia ismerös :-)
Én is paplannal vonulok a párom mellöl éjjel a bébihez a másik szobába... mi most probáljuk odaszoktatni, mert apuci is mindig felkel, és munkában fáj a feje a kialvatlanságtol :-( Ugyhogy paplanos kisértet lettem én is, hasonlo hullafáradtsági jelekkel ;-)
Remélem tudtok harapás-nem szopás ügyben valami okosságot!

Mellgyuszi ügyben nekem is bejött a meleg fürdövizbe logatás :-) meg a gyengéd masszirozás, melegités, én egy régi zokniba raktam rizst és azt melegitem a mikroban, sokáig tartja a höt, jol a cicre lehet helyezni a kis zacskot :-)
De jegelésröl még eddig nem hallottam... annak mi a célja, hogy lecsillapitsa a gyulladást?

Elöre is köszi minden segitséget!

Üdv:Heni
kheno
 


Sziasztok!
Segítsetek, légyszi, picit bajban vagyok Kép! Összeszedtem egy jó kis övsömört, amire gyógyszert kaptam, íme az öszetétele (Telviran):
400 mg aciclovirum / tabletta
Segédanyagok: magnézium-szteatát, polividon, nátrium-karboxi-metil-amilopektin, mikrokristályos cellulóz.
Ebből nekem napi 5x1-et kell szednem, plusz Telviran krémmel kenni a hólyagokat (aciclovirum 0,10 g).

Emellett szoptatok, a kisfiam 16 hónapos, és naponta 4-5x, plusz éjszaka 3-3x szopik. mit csináljak? Csökkentsem picit a szopik számát, vagy mi legyen? Nem tudom, hogy emnnyiségre mennyit szopik, alvás előtt és éjjel picit többet, napközben sokszor csak cumizik.

Köszi,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda!

Szerintem a legjobb, ha felhivod Ibolyt vagy az István Kórház szoptatási ambulanciáját (Kismama noteszben benne van Sarlai doktornö telefonszáma)!
Telefonszám itt:

LLL tanácsadók

Kismama notesz

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Heni!

Az, hogy egy 8 hónapos gyereket nappali minden érdekli, csak a szopi nem, teljesen természetes. Mennyivel érdekesebb a világ, mint egy helyben maradni és szopizni!
Ilyenkor szokott elöfordulni az a helyzet, hogy a baba szinte megforditja a napot, és nappal nem, de éjszaka gyakran eszik. Megoldást jelenthet, ha megpróbálod kiküszöbölni a zavaró, figyelemelterelö dolgokat, félhomályban, csendben, félálomban szoptatni a babádat.
Nagyon fontos, hogy ne idegeskedj, ne vedd nagyon zokon, ha éppen nem fogadja el, próbálkozz vele (nem veled van baja, hanem az ilyen táplálkozással). Nálunk is volt egy idöszak, amikor (6,5 hónaposan) nem akarta elfogadni, söt már akkor is orditott, ha szopihelyzetbe került (és ö akkor még mást se nagyon akart enni, ugyhogy nem tudtam, mit csináljak). Aztán ahogy jött, elmúlt nála, és a mai napig szopik (15 hónapos).
Ha rendszeresen elutasitja, ordit töle, az tényleg szopisztrájk.
Sok oka lehet, pl. megváltozik a tej ize, illata (menstruáció és várandósság, új tisztálkodószerek, más, szokatlan füszerek, ételek, fog). Gondolkodj rajta, nem változott valami? Esetleg nem ijedt meg valamitöl szopi közben?
A harapásról következetességgel lehet leszoktatni, de valószinü nála ez összefügg a szopisztrájkkal. Elvileg az lenne a lényeg, hogy határozottan, de nem kiáltva rászólsz: "nem", ha nem hagyja abba, akkor el is kell venni töle.
Szopisztrájkkor (és egyébként is Kép) fontos a sok börkontaktus, hordozás, pl. együtt fürdés (hátha megtetszik neki a szopi) és a nagyon sok türelem!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!

Köszi a biztato szavakat, probálkozom! Igaz lehet, hogy majd megjön a kedve, mert napközbeni alvás után és éjjel elfogadja a cicit, tényleg valoszinü a kötött pozoktol idegenkedik a kis örökmozgom! A börkontaktussal nincs baj, együtt fürdés, masszirozás, puszi, simi, még együttalvás is van sok! :-) Talán inkább a türelmemmel van gond, meg az önbizalomhiánnyal, de igyekszem leküzdeni. Gondolom nem jo neki, ha érzi, hogy az anyja bizonytalan :-(

Most szeretném inni megtanitani, mert születése ota egyetlen egyszer ivott cumisüvegböl 3 honaposan anyatejet, mikor a nagyija vigyázott rá, azota nem iszik sem cumisüvegböl, sem pohárbol, sem csörös pohárbol... de ha máskor is elöfordul, hogy nem szopizik, jo lenne megitatni valahogy, nehogy kiszáradjon... vagy a gyümölcs, és más ételek tartalmaznak annyi folyadékot? Nem tom, mindenesetre jo lenne néha kamillateát v. vizet adni neki. Nem tom hogy csináljam.
Esetleg valaki probálkozott már a pohárral sikeresen? Az mégis jobb lenne mint a cumisüveg, nehogy még az is bezavarjon itt a szopiba nekem...

Heni
kheno
 


Sziasztok!

Panda!
Az gyógyszer mellett lehet szoptatni, és az alpabetegség mellett is, feltéve, hogy a hólyagokat letakarod, hogy a babával ne kerüljenek érintkezésbe, és nincsenek hólyagok a ciciden. Ha vannak, akkor sajnos csak a kifejt tejcsi jöhet szóba, de az is úgy, hogy ha nem érintkezik a hólyagokkal.
Mielőbbi gyógyulást!

Edit!
Lehetságes, hogy valóban a túl erős tejleadó reflex a probléma. Amit tenni lehet: szopi előtt picit kifejsz, hogy ne erős sugárban dőljön a babának a tej. A másik lehetőség a megfelelő póz megválasztása: pl. te hátradőlsz vagy hanyattfekszel, a baba rajtad van hason. A szopis pozíciók topikban találhatsz róla képet. Aztán ahogy nagyobb lesz majd a manó, ő is jobban tudja majd kezelni a tejeladó reflexet, meg az is kevésbé lesz majd erős, és megoldódik minden.

Tina, Gabómamó!
KépKép

Heni!
Szerintem azért harapott a babád, mert nem tudta másképp kifejezni, hogy most nem kér cicit. Ha éjszaka szopizik rendesen, akkor nincs gond.
Kiszáradás: milyent pisil? Szúrós szagú sötétsárgát vagy halvány színűt, szinte szagtalant? Feszes a bőre?
Cumisüvegre valóban nem lenne jó ötlet rászoktatni most már. ha nem akar inni, akkor talán nem is szomjas. Nem hiszem, hogy egy amúgy egészséges, szomjazó baba ne inná meg a fölkínált folyadékot. (Zárójelben jegyzem meg, hogy az én lányom egy éves koráig nem ivott anyatejen kívül mást, nem volt rá hajlandó még a legnagyobb kánikulában vagy egy hányós-hasmenős betegség idején sem). Kínálgatni kell, ha szüksége lesz rá, majd elfogadja. vagy csinálhatod picit hígabbra a főzelékeit.
Szopisztrájkról Beszti nagyon szupereket írt!! És tényleg az önbizalom a legfontosabbKép
Sok sikert nektek!

Pele
pelcsi
 
 


Pele, Beszti!

Köszi a segítséget! Azóta beszéltem mégegyszer a bőrgyógyásszal, aki felírta a gyógyszert. Kicsit félreértettük egymást, nem gondolta, hogy szoptatok, ezért írta fel. Azt mondta, hogy szoptatás mellett nem szedhető, mert nagy mennyiségben kiválasztódik az anyatejbe, így marad a kenőcs, azzal kenhetem. Plusz valami lézeres terápiára kell járnom naponta, hogy hamarabb gyógyuljon.
A cicimen szerencsére nincsenek hólyagok, a többit megpróbáltam eddig is letakarni, de Ádám mindig ott szokott matatni (nemcsak most, hanem ez a szopival együtt járó dolog nála), így lehet, hogy már késő Kép. Megpróbálom leragasztani, hátha sikeres lesz. Ha nem, hát bárányhimlős lesz a gyerkőc... Azért remélem, megússzuk.

Ja, a lézer ugye nem baj????

Mégegyszer köszi,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Heni!

Az én gyermekem sem ivott cumisüvegböl, csörös üvegböl (most már azért tud). A pohár elsöre nem vált be, de a szivószál használatára nagyon hamar rájött. És ez nagyon kényelmes (kapható elöre egyenként csomagolt szivószál, meg szivószálas babainnivaló is).
És nyugi!KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Pele!
A barátnőm babája 1 hetes, 4500 gr, 58 cm a születési adatai. Azt mondta a gyerekdoki neki, hogy a 2 szopi közt adjon neki cukrosvízet mert magas volt a hypoglykémia a vérében. Ezt lehet, hogy nem jól értettem. De Iboly, Pele Ti biztos tudjátok miről van szó. Tényleg kell a cukros víz. 4-5 óránként kér enni.

Köszi,
Tina
tkriszta
 
 


Kheno,

az en fiam nemsokara 9 honapos. Ebedre meg delutan kap ennivalot szopin kivul. En sima kispoharbol itatom vizzel, de persze inkabb jatszik vele. Bugyborekol, stb, szerintem ha nagyon szomjas lenne, akkor inna rendesen, bar igy is csurran 1-2 csepp. Kép

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Panda!
Örülök, hogy sikerült beszélned a bőrgyógyásszal. Egyébként az aciclovirumnak tényleg nem ellenjavallata a szoptatás, de így még jobb, hogy találtatok egy mindkettőtök számára megnyugtató megoldást.
A babád már egyrészt a placentán, másrészt a tejcsin keresztül megkapta a bárányhimlő elleni ellenanyagokat, így ha el is kapja a bárányhimlőt, enyhe lefolyásra lehet számítani.
A lézer meg a kenőcs nyugodtan mehet.

Tina!
Nem volt a mama cukorbeteg akár alapból, akár a várandósság során? Még a kórházban vannak? Vagy ezt az otthoni gyerekorvos mondta? Mikor volt a vércukorvizsgálat?

Pele
pelcsi
 
 


Pele,
nem volt cukros a mama, se alapból se a várandósság alatt. Már otthon vannak és én úgy tudom, hogy az otthoni orvos mondta. Még a kórházba vették le a vért. Azt nem tudom, hogy közvetlen szülés után v. valamelyik nap. Az is számít?
Azért megkérdezem.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!
Kérdezek valamit, csak úgy, kíváncsiságból.
A lányom 1,5 éves, még szopik. Sőt, voltaképp többet, legalábbis szinte gyakrabban szopik, mint pici korában: délben és este cicin alszik el; egyébként meg a korabeliek módjára napközben is rájár a tejcire, 3-3 percre, amikor épp eszébe jut, és éjszaka is felkel (átfordul) még szopni.
Szerintetek MENNYI lehet az, amit így megiszik?
Folyadékot kb. 1 deci vizet iszik egész nap.
Most viszont szinte nem eszik, mert egyrészt torokgyulladása van, másrészt jön a szemfoga.
Csak szopik. Vajon mennyi lehet ez, mennyire elég, hogy kihúzza vele a betegség végéig?

Méri
méri
 
 


Méri!

Ez teljesen ugyanolyan, mint az evés. Ha rendszeresen (evésidöben) megadod a lehetöséget, hogy egyen, akkor nem fog éhenhalni.
Hasonlóan: ha rendszeresen kinálod neki az innivalót (vagy ha esetleg számára elérhetö helyen van), akkor ö annyit fog inni, amennyi neki kell. Kinálni neked kell, mert nem biztos, hogy azt jelezné, ha szomjas, de ha adod neki, akkor már vagy elfogadja, vagy nem.
Az anyatej 80 %-a víz. Az szerintem megmondhatatlan, hogy mennyiségre mennyit iszik.
Nálunk is volt olyan, hogy betegség idején visszaállt a kizárólagos szopira.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Beszti, Gabomamo!
Köszi a biztatást, akkor nem is olyan vészes.. majd gyakoroljuk az ivást. A szivoszál is jo ötlet, megprobálom, a hajlitott végü nem is tud mélyen a szájába szaladni :-)

Pele!

Köszi nagyon!! Igyekszem nyugodtan hozzáállni, de ugye elsö gyerek... :-)
Hát tulajdonképpen idönként (föleg éjjel, mikor sok van a pelusban) érezni a szagát a pisinek, de igazán nem tul sárga... söt, a pelusban szinte szintelennek látszik. Néha ha csupaszon hagyom szellözni, és akkor pisil a vizállo lepedöre, ott marad egy kis folt... ezt nem tudom mit jelent, de miota eszik fözeléket, gyümit sokkal másabb a kaki is, nagyon kemény. De van napi 5-6 pisis pelus. A böre szép feszes, de sok helyen ki van száradva, félek, hogy ekcémás lesz (lehet, hogy a fütés miatt van, mert kb. okt. elején kezdödött). Ezek miatt félek, hogy kevés a folyadék amit iszik, vagyis szopik. De mikor tegnap ´"sztájkolt" és nem szopott egész délelött, mindkét ciciböl 100-100 ml-t fejtem le, ami szerintem jo, ha ezt amugy megissza. Azota szopizott, nappal csak 3-4 percig, de éjjel meg reggel rendesebben. Nappal többször probálkozom, kinálom neki a cicit, mert észrevettem, hogy néha (ha kedve van hozzá) elfogadja, igaz csak nagyon rövid ideig, de az is folyadék.

Mégegyszer köszi-köszi mindenkinek! Tök rendesek vagytok!

Heni
kheno
 


Pele,
megkérdeztem a születéskor vették le a vért. És a házi gyerekorvos mondta a cukros vízet. Azt rosszul írtam nem magas volt hanem alacsony. Anyuka soha nem volt cukros.
Még azt is mondta a dokinéni, hogy ébressze fel a babót 3 óránként enni mert 4-5 óránként kér enni.
Tényleg fel kell kelteni?
Köszi.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!
Kedves Pele!

Az a gondom, hogy a fiam (08.09-én született) két-három napja csak 5-10 perceket szopizik, igaz akkor úgy szívja és nyeli, hogy majdnem megfullad. Utána viszont hiába adom neki, vagy kínálgatom, tol el magától, vörösödik és sír. Sajna nincs itthon mérlegünk, így nem tudom mennyit ehet egyszerre. Evés után 1,5-2 óráig is elvan, nem sír. Szerinted ez normális, elég neki ennyi idő az evésre? Mindig megnézem utána, hogy jön-e még tej és jön. Ugye nem a tejemmel van baj? Kérlek válaszolj, mert kezdek kikészülni. Kép

Köszi!!!
zit
zit
 


Szia Zit!

Ha nem baj, hogy nem Pele vagyok, akkor azt mondom: nyugi!
(Az én legnagyobbom is 08.09-én született! Kép )
A harmadik meg most 4 hónapos. És amit írsz, jónak tűnik. kb. 8 hetesen ő is nyugisabb ritmust vett fel. Vele fogalmaztam meg a legújabb jelmondatom: amíg nem sír, békén kell hagyni, amikor sír, cicire! Igen, csak utána szoktam megnézni, hogy miért is sír. Kép
De neked is megnyugtatóbb lenne, ha legalább hetente mérnéd a gyarapodását.
És jön még tej a szopi után ha fejed, ez is normális.


Szia Heni!

Tőled is elnézést, hogy kéretlenül válaszolok - hátha segít a tapasztalatom. 8-9 hónapos kor körül a babák annyira érdeklődnek a körülöttünk levő világ iránt, hogy ilyenkor a legkönnyebb őket elválasztani. Szerintem most döntsd el, hogy akarsz-e sokáig szoptatni, ha nem, akkor most lenne itt az ideje a teljes elválasztásnak, persze fokozatosan, több hónap alatt.
8-9 hónapos kor után megváltozik a szoptatás funkciója: nem elsősorban az evés szempontjából lesz a legfontosabb, hanem a lelki fejlődés miatt.
Az kettőtökön áll, hogy nálatok hogyan lesz ezután.

Magamról: az első babám 9 hónapos koráig csak szopott (bepótoltunk egy "rossz indulást", az első 2 hónapban ugyanis szükség volt tápszeres hozzátáplálásra, amit mi cumisüveggel csináltunk, mert a kiskanál nem vált be.) 12 hónapos korában kért utoljára reggel szopit. Nem bántam, mert 1-2-szer megharapott félálomban.
A második 8 hónapos koráig csak szopott, teljes összhangban voltunk, majdnem 3 éves volt, amikor abbahagytuk az esti szopást. Nagyon hiányzott neki, számára nagyon fontos volt ez a kapcsolat, most, 1 év után is úgy érzem, kellene neki, de persze már nem kéri. (Soha, egyszer sem harapott meg.)
A harmadik 4 hónapos. Kíváncsi vagyok, vele hogy lesz.
Még az is fontos, hogy mindkettővel akkor hagytuk abba a szoptatást, amikor a következő babával a 3. hónapban voltam. Engem zavart, de állítólag sok baba megérzi a tejen a másállapotot és van, amelyik ilyenkor könnyebben lemond róla.

Azt többektől hallottam, hogy 8-9 hónapos kor körül szinte erőltetni kellett, hogy folytassa a baba a szopizást. Meg azt is, hogy később nehezebb leszoktatni.
Ezért mondom, hogy kettőtök egyezségén múlik a dolog (ahogy eddig is).
Sok sikert továbbra is!

Sziasztok!
Ilon
Kép
Névtelen
 


Zit!

Elöször is: nyugi!KépKépKép
Én a legutolsó kérdéseddel kezdenék, mert az teljesen egyértelmü: a tejeddel nincs semmi baj. A te kisbabádnak a te tejed az ideális táplálék, ami mindent tartalmaz, amire neki szüksége van. A közhiedelemmel ellentétben nincsen olyan, hogy a tej nem elég zsiros, nem elég jó.
A szopiidö: a 15-20 perces minimum szopiidö az újszülött babára vonatkozik, ahogy nönek ez az idö rövidülhet. Nem lehet megmondani, hogy mennyi idö szükséges a szopihoz, de az, hogy elegendöt szopott, a következökkel lemérhetö:
- van elegendö nedves pelenkája és a vizelete szintelen
- addig szopizhat, amig magától abba nem hagyja
- szopi közben halhatóan nyel (ez nálatok megvanKép)
- böre feszes, szemei csillognak, ha ébren van, akkor éber, érdeklödö
- súlya gyarapszik: Ilonnal szemben én nem ajánlom, hogy hetente mérjétek, böven elég havonta egyszer, ha heti súlymérés csak újabb stresszforrás lehetne.
Az természetes, hogy szopi után még jön tej, ugyanis a tej soha nem fogy ki a mellböl!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ilon, Beszti:

Köszönöm a válaszokat. Már teljesen kivagyok, a párom is azt mondja, hogy ha baja lenne, akkor sírna, s ha éhes lenne, akkor amilyen haspók, biztos üvöltene. Azért biztos ami biztos, egy napra kölcsön kértem egy mérleget, tudni szeretném mennyit eszik 5 perc alatt. Amúgy eddig csak a havi mérlegelésre mentünk el.

Még valami:
Azt is megfigyeltem, hogy nagyokat bukik. Remélem ilyenkor nem jön ki abból túl sok amit megevett. Az igaz, hogy akkor bukik amikor már eleget evett? Mert ma ezt hallottam egy másik anyukától.

zit
zit
 


Sziasztok!

Szerintetek normális az, ha egy 4 hónapos baba még mindig átlag 2 óránként kér szopit? Nagy-nagy ritkán 3 óra is eltelhet, ha közben alszik egy jót, de az ritkaság. És sajnos ez a helyzet éjszaka is...
Mitől van ez? Azért szopik gyakran keveset, mert neki ez így tetszik, vagy mert nem fér több a gyomrába, vagy mert egyszerre nem jön több tej a cicimből??
Köszi, ha valaki válaszol!
Mariann
fürgeujjak
 


Szép estét!

Tina!
Rám csak éjjeli szopik alatt gondolj, mert vasalni biz nem szoktam! Kép Kép

FürgeMariann!
Kölök 20 hetesen simán másfél óránként is didire ugrik, ha éppen olyan napja van.
Eddig csak párszor fordult elő, hogy két és fél - három óra maradt ki. Éjjel pedig háromszor vagy ötször gondolhatok a többi szopizó manóra és az azokhoz tartozó fejenként általában egy párnás kisértetre. Kép

Én mint laikus azt merem mondani, hogy babócád rendben van és kényeztesd csak el igény szerinti szopival, mert Ő garantáltan tudja, mi a jó neki, bízz benne! Gondolom nem 20 perceket csüng a cicin, legalábbis nálunk kb. 5 perc egy szopi.
(Na jó, most például egy órán át aludt el rajtam, mialatt a vacsorám az asztalon hevert, majd elepedtem egy falatért Kép ---

A gyakori szopi nálatok SZERINTEM kizárható, hogy azért lenne, mert "egyszerre nem jön több a ciciből", hiszen a cicik szopi közben termelik a legtöbb tejecskét.

Egyszerűen ilyen a csemetéd, de például itt egy nagyon helyes székesfehérvári kisfiú, Borsa, na ő is ilyen, ha ez vígasztal! Kép Kép

Jó éjszakát Mindenkinek!
Párnás és párnátlan kisértetek, hajrá!!!

Kép
Szipola
 


Mariann, nem akarlak elkeseríteni, de az én fiam, ha beteg, vagy nagyon fogzik simán szopizik akár óránként is, pedig már 14 hónapos...Kép

Lehet más oka is, pl. pici még a gyomra (ez alkati, lehet, hogy világéletében keveseket fog gyakran enni), de állhat növekedési ugrás, banális fertőzés vagy fogzás is a dolog hátterében. Arról nem is beszélve, hogy a szopi nem csak evés, hanem mamaközelség is, ami nem elhanyagolható...Kép. Ja, párologtatni érdemes, a a babák nagyon érzékenyek a száraz levegőre!

Biztosan teljesen normális a dolog, bízz a babádban, pontosan tudja mi kell neki és mikor.

szia,
matska
matska
 
 


Sziasztok!

Tina!
Ez esetben nem szükséges a cukros víz, bőven elegendő a szopi. Ha a baba sárga, illetve nem pisil/kakil eleget (napi min. 6 pisi és egy kaki), akkor muszáj ébreszteni legalább 3 óránként. De ha ez nem áll fönn, akkor se teljen el 5 óránál 2 evés között.

Méri!
1,5 évesen életkori sajátosság, hogy megint gyakrabban szopnak a babák, illetve hogy sokat csüngenek az anyukájukon. Ez a normálisKép
Betegség, fogzás idején szintén előfordul, hogy csak szopira vágynak.
Szóval, ahogy Beszti is írta, aggodalomra semmi okKép

Heni!
A "kiszáradós" pisi sötétsárga és szúrós szagú, de ezek szerint nálatok erről nincs szó. Az nagyon jó, hogy próbálod többször kínálni, ha keveseket szopik, akkor pont a szomjoltó, hígabb előtejhez jut, amire szüksége van.
Nem próbálsz párologtatni a szobában? Az jó a fűtés szárító hatása ellen. Meg ha nagyon száraz a bőre, akkor érdemes gyógyszertári fürdetőkenőccsel mosni szappan vagy babafürdető helyett.
Én nem javasolnám az elválasztás elkezdését ebben a korban, mert egy éves kor alatt az anyatej jelenti a legfőbb táplálékot a babák számára, tehát nemcsak a lelki oldala számít.

Zit!
Nyugi!!! Tudod: a lényeg, mennyit pisil és kakil a manód? Mert ami kijön, annak be is kellett mennie!! Simán elég lehet neki ennyi idő, hogy eleget egyen.
Bukással nem kell foglakozni, amíg a baba jól gyarapodik.
Mérleget aztán szigorúan visszavinni egy nap után!!!Kép Mert úgyis csak magadat stresszelnéd vele, hogy most miért evett ennyit, utána meg annyit. A havi mérlegelés tökéletesen elegendő egy egészséges baba esetén.

Zsuzsa!
Hát akkor itt talán több tényező együttjárása áll fönn: a mandulagyulladás miatti fájdalom, és az, hogy neked megjött. Én azt gondolom, hogy ez lehet egy átmeneti állapot, ha elmúlik a mensid, iletve az ő torka is rendbejön, akkor talán visszaállhatnak az éber szopik is. Az nagyon jó, hogy éjszaka még szopizik, próbáld meg esetleg a nappali alvások után is kínálni, amikor még nincs teljesen ébren.

Mariann!
Teljesen normális! Azért szopizik ennyit, mert ő ilyen emberke. Bármilyen életkorban előfordulhat, hogy gyakran ennének a manók. Ha nagyon fáradt lennél az éjszakázástól, próbálj nappal pihenni, amikor a babád alszik, illetve megpróbálhattok olyan alvási elrendezést találni, hogy a lehető legkevésbé kelljen fölébredned a szopikhoz és hamar vissza tudj aludni.

Pele
pelcsi
 
 


Pele!
Köszönöm.

Tina
tkriszta
 
 


Panda,

csak azért kukkantottam be, mert szóltak, hogy tudni szeretnéd, hogy lehet-e szoptatni acyclovirum hatóanyagú gyógyszer szedése mellett. A nemzetközi szakirodalom (dr. Hale: Medications and Mother's Milk, 2002.évi kiadás) szerint a gyógyszer szoptatás alatt biztonsággal szedhető, az Amerikai Gyermekorvosi Akadémia jóváhagyta szedését szoptató anyák számára. Az eddigi megfigyelések szerint soha nem okozott még problémát a szoptatott csecsemőknél. A gyógyszer csúcskoncentrációját mintegy 1,5-2 óra múlva éri el, tehát érdemes közvetlenül szoptatás előtt bevenni, de még ennek sincs jelentősége. A krém is nyugodtan használható, csak ne érjen a mellbimbóhoz. Ha a bimbót vagy a környékét is kezelni kell, akkor szoptatás előtt le kell mosni.

Üdv és jobbulást!
Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!

Pele, Ilon, köszi a válaszokat!

Jelentem a nagyfiu az utobbi két napban nem harapott, söt evett napközben is, bár nem többet 4-5 percnél, de nem aggodom! Csak a kaki miatt, ami nagyon kemény, és nagyon erölködik szegény közben. Probálok kevesebb almát adni, mert hallottam, hogy az székletfogo, kap néha szilvapürét is (itt Svédo-ban azt adnak a szorulos babáknak). De mindenesetre mindig elöbb szopizik, aztán eszik :-)
Ilon!
Semmiképp nem szeretném elválasztani, ahogy Pele is irta, én is ugy gondolom, nem csak a közelség miatt, meg a szoros kapcsolat miatt, hanem az anyatej fontossága miatt is szeretném sokáig szoptatni! Nem gondolok most arra, késöbb milyen nehéz lesz elválasztani, én ugy érzem most, döntsön ö. Aztán majd meglátjuk.

Egyébként a szobai levegö szárazságárol annyit, hogy itt ugy fütenek, hogy kb. 24-25 fok van, levettem picit a radiátorok höfokát, és van mindenütt egy egy csésze viz párologtatni, a gyerekszobába mostanában nedves törülközöt is rakok éjjelre a radiátorra. Igy szerintem a hömérséklet is jobb, kb. 22 fok, és az én orrom sem szárad ki annyira (ezen le tudom mérni a páratartalmat.)
Magyarországrol kaptam gyogyszertári fürdetökrémet, azzal pancsizunk, meg olajat is csepegtetek a vizbe. Szoval remélem nem lesz ez igazi ekcéma.

Mindenkinek köszi mindent

Heni
kheno
 


Sziasztok!
Köszönöm az eddigi válaszokat szopi-ügyben, bár már elég rég volt, bocs hogy előbb nem írtam. Egyébként érdeklődéssel olvasgatom az oldalt, ha akad időm, csak írni általában lusta vagyok. Most viszont újabb kérdéseim támadtak. Ugyanis nem akartam fejni, de 3 hetesen lett mellgyulladásom, aztán amikor megpróbáltam abbahagyni a fejést újra lázas lettem, de szerencsére nem lett semmi baj. Szóval úgy gondolom muszáj hosszú távú fejésre berendezkednem, és szeretnék mellszívót venni, mert kézzel elég macerásnak tartom. Állítólag az elektromos mellszívóval 5 perc a fejés. Van ezzel tapasztalatotok? Ismeri valaki az Avent Isist? Ez nem elektromos, de nagyon reklámozzák. Ezzel kb mennyi idő a fejés, és hány kezet vesz igénybe?
A fejéssel kapcsolatban még az is kérdésem, hogy szoptatás után menni idővel célszerű? Mert én általában elég neheze tudom utána letenni a babát, van hogy fél-egy óra is eltelik. Ilyenkor már olyan tejet fejek ki, ami azóta termelődött, vagy még a szopi során hagyta benn a baba?
Ja és esetleg nincs-e valakinek eladó elektromos mellszívója.
Köszi köszi a válaszokat!
Melinda
Melinda
 


Sziasztok!

Melinda, nekem Avent Isis mellszívóm van, egy kézzel lehet fejni, és elég kényelmes a használata. Az, hogy mennyi idő, az attól függ, hogy éppen mennyire van tele a melled, és milyen erősen jön a tejci. Nekem a legtöbb mennyiség, amit egyszer kifejtem, az 100 mili volt, és kb. 8-10 perc volt. De amikor üresebb volt a mellem, akkor úgy 15-20 perc alatt fejtem ki, és jóval kevesebbet. Szóval az, hogy mennyi idő, az nagyon változó. Meg azért hozzátenném, hogy én elég ritkán fejtem, úgyhogy biztos vannak a fejést illetően nálam hozzáértőbbek.

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Pele!

Most van egy kis időm, hogy benézzek és megköszönjem a válaszod. nagyon aranyos vagy és segítőkész. köszönöm szépenKép.rengeteg mindenben segítettél már, tényleg nagyon sok hálával tartozom neked naés a többieknek is!!

Anita
anita77
 
 


Kedves Szipola, Matska, Pele!
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, megnyugodtam. És múlt éjszaka már csak 4 óránként ébredt!! Szuper ez a topik, mert az ember lánya erőt meríthet, megerősítést kaphat, hogy jól csinálja, nem rontja el sem a gyerek gyomrát, sem nem vét végzetes nevelési hibát a gyakori szopival (mert én ilyet is hallottam ám!).
Szóval mégegyszer köszi!
Mariann
fürgeujjak
 


Mariann, nagyon szívesenKép. Hosszú, boldog szoptatást neked és a babódnakKép
matska
 
 


Sziasztok!

Heni!
Akkor lehet, hogy tényleg érdemes odafigyelni arra, hogy ne kapjon fogós dolgokat. Jó lehet esetleg még a barack is.
Nem hiszem, hogy később nehezebb elválasztani a babákat. Ha eljön az ideje, elválasztják magukat, akár akarjuk, akár nem.

Melinda!
Ha nem akarsz hosszú távú fejésre berendezkedni, akkor érdemes lenne pl. minden nap 5-10 ml-rel kevesebbet fejni. Így fokozatosan csökkentheted a mennyiséget, és nem fenyeget a mellgyuszi, mint a hirtelen abbahagyásnál.
A fejéssel az a gond, hogy egy többletkeresletet jelzel vissza a szervezetednek. Ugyanis a tejcsi nagy része szopi ill. fejés ALATT termelődik, tehát nem azt fejed ki, amit a baba bennehagyott, vagy ami szopi óta összegyűlt, hanem épp a fejéssel készteted többlettermelésre a cicit.

Anita!
Kép

Mariann!
Kép Végzetes nevelési hiba: áááááááááá!!!! Nem tudom, sírjak-e vagy nevessek...

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok4

Zsuzsa!
El is felejtettem írni, hogy éljen-éljen! Azért az egyáltalán nem biztos, hogy volt baba, emiatt ne rágd magad!!

Pele
pelcsi
 
 


FürgeMariann!
"Végzetes nevelési hiba"?

Jézusom! Kép Kép Kép

Borsa megint rengeteget szopizik, nappal is nagyon gyakran és éjjel is beállt az ötszöri ébredésre - és egyre kevesebbet kakil, talán soron kívüli növekedési ugrás, vagy egyszerűen csak ilyen periódus lehet? (4,5 hó)

Pele milyen kis bagoly mindig, pedig nagyon fáradt lehet ennyi "külső" és "belső" csemetével! Kép
Meg kéne csípni, ha visít, akkor nem tündér! Kép

Jócakát!
Szipola
 


Sziasztok!

Ne haragudj Pele, kicsikét off a kérdésem: mikor 7 hónapos volt a babám, egyszer megjött a menzeszem, azóta már hat hét telt el, és semmi. Korábban nagyon szabályos volt, most a babó reggel és este szabályosan szopizik, éjszaka egyszer vagy kétszer, nappal szintén egyszer-kétszer rövid ideig. Az első baba után kilenc hónappal jött meg, egyből szabályosan, de tíz hónapig szopizott, úgyhogy ez időben egybeesett vele. Nem hiszem hogy terhes lennék, mert semmi nem utal rá. A baba sem reklamál a tejcsi íze miatt, álomkór sincs, a szagoktól sem menekülök stb..... Csináltam tesztet is, negatív. (Ennyi késés után mindkét babám küldött csíkot.:-)Szerintetek létezhet két hét késés a szopi miatt? Nincs sok kedvem dokihoz menni amíg nem muszáj, volt elég macera a szüléssel kapcsolatban...

Köszönöm:

Manka
mankazs
 
 


Sziasztok!

Megint itt. Kép Lehet, hogy ez off lesz, de nem tudom hol kérdezzem meg.
Ha fáj a pici hasa, ált esténként, akkor nem lehet segíteni neki, hogy olyat eszek, ami kicsit meghajtja? És ha lehet, akkor mit egyen az ember? Olyan szörnyű ahogy küszködik és sírdogál, még ha csak pár percig is.

Pele:
Lemértem a kicsi 5 perces szopijait ( szigorúan csak 1 napig volt itt a mérleg ) és volt, hogy 200-at kiszivattyúzott és böfi után még kért egy kicsit!! Kép Szóval megnyugodtam, de köszönöm a megnyugtató szavakat is!!! Kép Kép

Előre is köszönöm a válaszokat!
Kellemes hétvégét mindenkinek!
zit
zit
 


Hahó,
nem voltam egy kicsit, azalatt nagyon begyorsultak a dolgok! Kép

Ivás (ha és ahol még aktuális): Cicó tíz hónaposan, hogy háromszor eszik szilárdat napjában, kb. összesen egy decit iszik, sportzáras üvegből. Ezt itt olvastam a Hozzátáplálás topik archívjában egyszer, és nagyon bejött. Vizet, természetesen Kép És napi nyolc-kilenc szopi hozzá Kép

Pocakfájás-meghajtás:
de, ehetsz olyat, ami meghajtja. Ebben profi vagyok, mert én egy időben alig tudtam mást enni, mint krumplit, meg rizst, meg húst, mert Cicót nagyon sok minden meghajtotta eleinte. De általában jó az, ami téged is meghajt egy kicsit, pl. nálunk azóta is bejön a hagyma, a cseresznye, barack, szilva, szőlő, a hüvelyesek, a tej (de ezzel nagyon csínján kell bánni), illetve én azért hagytam abba az egyik fajta szopisteát is, mert még engem is meghajtott, nemhogy Cicót.

Gyakori szopi: nálunk eleinte elég hamar négy óránkénti szopi volt, aztán a nagy melegben négy hónaposan átugrott másfél-két órára... most nagyjából három óráként kér - tíz hónapos. Nagyon különbözőek, és nagyon változnak...

Babás éjszakák:
hááát, nem gondoltam volna, hogy a kísértetsztorim ilyen népszerű lesz Kép Egyébként jelentem, úgy tűnik, megvan a - legalábbis pillanatnyilag - legjobb megoldás. Pofonegyszerű: Apa egyszercsak jelezte, hogy ő akkor is felébred, ha én éjszaka kódorgok, na ehhez mit szóltok...
Szóval üdüléskor együvé aludtunk mindhárman, és nagyon bejött Kép A három ébredés így is megvolt éjjel, de hatalmas különbség, hogy karnyújtásnyira van a kölök Kép Úgyhogy amikor hazaértünk, abban a percben én nagy lelkesen átrendeztem a kisszobát, és most ott alszunk mindhárman. Cicó a kiságyban legalacsonyabbra engedett aljjal, leszedett ráccsal, mi meg mellette a nagymatracon. Ezzel minden teljesen oké, alszunk, szopizunk, elférünk, az egyetlen probléma más jellegű: Cicó, mióta látja, hogy nincs ott a rács, nem mer kijönni az ágyából, pedig így már tudna! Csak ül és kétségbeesetten berreg, hogy vegye már ki valaki Kép

Izgatottan olvasom, amit a nagyobb, szopizó vagy elválasztódásra készülő babáitokról írtok. Nincs esetleg olyan köztetek, aki ebben a cipőben jár, és nem tud fejni? Én ugyanis már egy ideje nem tudok (nem nincs annyi, hanem semmivel nemigen jön), és időnként már eszembe jut, mi lesz, ha Cicó majd elválasztja magát, vagy csak abbahagyja az éjszakai szopit? Én meg ott állok a cicikkel, amik csak duzzadnak, dagadnak... Kép Van valakinek ilyen tapasztalata? Csak kíváncsiságból kérdezem, mert egyelőre jobban ragaszkodik hozzá, mint bármikor ezelőtt Kép

OFF
Ki van abban a helyzetben, hogy meg tudja csípni Pelét? Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?