Új privát üzeneted érkezett!

De még kicsit mesélek. A kicsi fiam reggeli sztoriját. Reggel felkelek,kimegyek nagy álmosan a konyhábaés ott vár az asztalon egy "szerelmes levél " a fiamtól, hogy írjak neki fogalmazást szlovákból. :D

Kép
flóra 11
 
 


Ugye a drága tegnap este elfelejtette,hogy még az is van. Reggel írjak,amikor minden perc ki van számítva! :evil: Hát ez az én fiam. Még jó,hogy a címét megadta. 10 perc alatt írtam neki egy másféloldalas fogalmazást,aztán futottam munkába. Jó tanító néni vagyok,ugye? Megírom a fiam háziját. :roll:

Kép
flóra 11
 
 


Hát a fogalmazások a középső fiamnál is mindig rám szakadnak. Ehhez nem fűl a foguk. Az volt a röhej,amikor egyszer elküldték a fiamat fogalmazásból versenyre. Megkérdeztem tőle,hogy most akkor becsomagolsz engem isés viszelmagaddal? :D

Kép
flóra 11
 
 

 
 

Lányok,megyek főzni. De adhatnátok valami jó tippet,hogy mi a fészkes fenét főzzek gyorsan. Kedvem az nincs semmihez sem.

Kép
flóra 11
 
 


Benó:nektek jó étvágyat a vacsihoz...:)

Flóra:szerintem ezt minden anya megtenné...na jó a legtöbb igen.... :lol:
Én ha gyors kajcsit akarok, akkor tuti a sajtos-sonkás tészta a befutó nálunk...:)

Na csak jöttem szép álmokat kivánni....

A páromnak pedig kivánjatok jó utat holnapra, hajnali fél4-kor indul a Dunántúlra, viszi az árút a megrendelőknek.
Szerintem csak valamikor este látom majd.
Ilyenkor mindig kicsit izgulok érte, hogy épségben hazaérjen...:)

A holnapi viszontirásra.... :lol: :lol: :lol:

Sziasztok...
tancsu
 
 


Pizzát? Vagy tojáspörköltet? Vagy lecsót? A tegnapi pizza tök finom lett!
Jó utat Tancsu párjának!
Én is megyek, mert a férjem már lassan féltékeny rátok! :oops:
Szilzi, holnap elég a recept? Ígérem, hogy 8-kor már küldöm!
Nekem is van mesélnivalóm, nem velem kapcsolatos, csak úgy a környezetemből, majd holnap előadom, megyek fürödni, aztán férjezés.
Jó éjt mindenkinek!

KépKép
benó
 
 


Tancsu, hogy tudsz aludni Buckalakóval?
Flóra, jobbulást neked!
Szilzi, ugye, nem menstruálsz? Ugye, nem? Én még nem! Holnap mennek a receptek!
Évi, voltál orvosnál?
Most már tényleg megyek, sok puszi nektek.

KépKép
benó
 
 


Nagyon aranyosak vagytok. Benó, hogy csinálod a tojáspörköltet?
Tancsu, te a sajtos-sonkás tésztára a sajtot ráolvasztod? És tojást is teszel bele?
Jó hülyéket kérdezek, mi?

Egyébként a vacsi : a fagyasztóból vettem ki húst, volt már előre felszeletelt, gyorsan bepaníroztam és kisütöttem,hozzá krumpli és sali. De szívesen fogadok egyszerű vacsirecepteket.

Kép
flóra 11
 
 


Sziasztok! Jó szerda reggelt!

Állítólag/elvileg befejeztem a ciklusomat.
Tegnap ki kellett dobnom a sütit, amit sütöttem, nem sült meg. Viszont attól függetlenül gyorsan leírom a receptet, aztán húzok a suliba. Szilzi, a barátnőm esküszik erre a receptre, én szerintem azzal szúrtam el, hogy őzgerincformába tettem, és nem sült át, utána ömlött ki a formából. Fuj.

Tehát:
Cseresznyés-mandulás pite (mandula és cseresznye elhagyható, vegyél meggybefőttet, csepegtesd le)

2 tojás, 4 dl tejföl, 2,5 dl cukor, 5 dl liszt, 1 csomag sütőpor, néhány csepp mandulaaroma, 50 dkg cseresznye (amennyi van), 10 dkg lapka mandula (a mandula elég drága)

A tojásokat a tejföllel keverd simára. Add hozzá a cukrot, szitáld bele a sütőporral elvegyített lisztet. Alaposan dolgozd ki, ízesítsd mandulaaromával. A masszát simítsd sütőpapírral kibélelt tepsibe. Hintsd rá a kimagozot cseresznyét, szórd rá a mandulát, és előmelegített sütőben, 180 fokon süsd 25-30 percig. Kockákra vágva, porcukorral megszórva kínáld.

Én ezt elszúrtam, de neked biztos sikerül. Majd megkérdezem napközben az Anditól, mi a titka. :D
A többi receptet és dumát később, mert elkések.

KépKép
benó
 
 


Sziasztok!

Orvoshoz elvileg vasarnap kellene mennem de akkor ugye nem tudok,es raadasul emiatt a koltozes miatt nem is tudok ebben a honapban szabadsagra menni ugyhogy marad a jovo honap. :?


Beno ,Szilzi nagyon drukkolok hogy baba legyen!Most gondoljatok ide egy szivecsket!Mikor teszteltek? :?:

Kép
Kép
eynoyin
 
 


Kedves Évi!

És jövő hónapban mikor kell menni? Vagy hogy van ez?
Én nem hiszem, hogy tesztelek, szerintem holnap fog majd megjönni vagy ma.
De ha nem, akkor a Szilzi -1. napjára van tervezve a teszt. Ha addig meg nem jön valakinek.

Az egyszerű muffin tésztájával csinálnám a pitét, Szilzi, vagy a kakaós lepényével.

Az egyszerű muffin tésztája, amit utána úgy kombinálsz, ahogy akarsz (kakaó, gyümölcs stb., és természetesen normál tepsibe is öntheted): 3 dl finomliszt, 1-1 kanál sütőpor és szódabikarbóna, 1 csipet só, 1,5 dl kristálycukor, 1 tojás, 2 dl tej, 0,75 dl olaj: összekevered, sütő, kb. 30 perc


Kakaós lepény: 2 db tojás, 25 dkg cukor, 25 dkg liszt, 1,5 dl tej, 1 csomag sütőpor, 4 evőkanál kakaó, 5 dkg vaj: összekeverem :arrow: csoki bele :arrow: 20-25 perc sütés

KépKép
benó
 
 


Mi is drukkolunk hogy baba legyen...
Buckalakó kezd magányos gyerek lenni ennyi felnőtt között....:P
tancsu
 
 


Én már régebben is akartam kérdezni, Flóra, hogy miket főzöl, mi a fene jut eszedbe minden nap. Írhatnál néhány példát.
A tojáspörkölt: tojást megfőzöm, aztán felszeletelem, másik edényben olaj :arrow: hagyma :arrow: paprika :arrow: rá a tojás, annyi víz, hogy ellepje, piros arany stb. kész. Ehhez tészta a legegyszerűbb.

A tegnapi történések:
Az egyik kolléganőmnek tej folyt a melléből!!!!! És képzeljétek, tök ügyes voltam, utánanéztem, és mondtam neki, hogy vagy terhes vagy a prolaktin szintje magas, ami persze nem tudom, mit jelent, de az biztos. :D És tényleg ezt mondta neki az orvos is, és már tudjuk, hogy az egyik depresszió elleni gyógyszer tette ezt.
A másik kollégáéknak nem sikerült a beültetésük :cry: :cry: :cry:
Egy másik kolléganő nagyon beteg, immunbetegsége van, és attól fél, hogy bele fog halni. Nagyon-nagyon szomorú voltam mindezek miatt, és sajnálom őket, és a francba! Nem? Remélem, minden jóra fordul!

KépKép
benó
 
 


Szia, Tancsu!
Mondd meg Buckalakónak, hogy én is gyerek vagyok, velem nyugodtan beszélgethet! :D :D :D :D

KépKép
benó
 
 


Flóra

Én sajt-szószt csinálok a tésztára, nem kell hozzá sok minden és elég hamar meg is van.

2 tömlős sajt (natúr, tejszines, sonkás, kinek mi tetszik)
1 nagy pohár tejfől (400-450 grammos)
15 dkg szeletelt sonka (a legolcsóbb is tökéletes)
2 fej lilahagyma vagy 4-5 szál újhagyma ( a vöröshagyma túl erős és szinben is ezek mutatnak jobban)

bazsalikom
őrölt szerecsendió
olaj

A hagymát olajon megpiritod,hozzáadod a felkockázott sonkát, kicsit az is piritod vele.
A sajtot rányomod, hogy megolvadjon, hozzá a tejfölt.
Jól eldolgozod , hogy olyan szósz állaga legyen.
Só, szerecsendió, ezzel kicsit felrottyantod, akkor teszel bele egy kevéske bazsalikomot, azzal is egy rottyanást vársz és már kész is.
Ennyi idő alatt a tészta is megfő és már kész is a vacsi...:)

Ennek az adagnak nálunk a duplája kell fél kiló tésztához, mert mindenki szereti jó alaposan pakolni rá a szószt....:D
tancsu
 
 


A tojáspörit én is igy csinálom, mi már ettük nokedlivel is, azzal is tök jó szerintem.
tancsu
 
 


Beno a cklus 25. napjan kell a vert levenni.Azert hogy megtudjuk hogy volt-e pe es hogy mennyi progeszteront termelt a kis szervezetem.Mindegy hogy melyik honapban megyek csak a 25. nap legyen.

Kép
Kép
eynoyin
 
 


És rendesen a doktor nénihez mész vért venni, Évi?
Tancsu, finom lehet a tésztád!
Kivettem tegnap néhány jó könyvet, az egyik elég szimpatikus, egy pszichiáter elbizonytalanodik önmagát illetően, és elindul körülnézni a világban, hogy mitől boldogok az emberek. Az elején járok természetesen. Majd leírom a címét.

KépKép
benó
 
 


Van egy nagyon bájos és nagyon finom recept:

Tarkabarka sütemény


15 dkg puha vaj, 25 dkg porcukor, 4 egész tojás: ezeket habosra keverjük. Beleteszünk egy tasak vaníliás cukrot, egy citrom reszelt héját, és fokozatosan 30 dkg lisztet. A kész tésztát két részre osztjuk, egyik felébe egy evőkanál kakaóport teszünk. Sütőpapírral kibélelt tepsibe (én tortaformában csináltam, nagyon szép volt) evőkanállal felváltva adagolva beletesszük a kétféle tésztát. Ebbe is lehet dobálni gyümölcsöt. (a Magyar Konyhából van, az egy nagyon-nagyon jó újság!, csak a neve rémisztő)

KépKép
benó
 
 


Szilzinek akartam tegnap mondani, hogy az is lehet a rózsaszín oka, hogy baba van, nem igaz? Ne csak rosszra gondoljunk mindig! Egyébként érdekelne, hogy mi a helyzet? Én megyek is, megnézem. Most nincs órám.

KépKép
benó
 
 


Nem a doktor neni fogja a vert levenni de ugyanoda kell mennem,meg az uh-t se o csinalja hanem egy masik orvos.Ha megvannak az eredmenyek akkor kell majd hozza visszamennem.

Mi van most?Van piri vagy nincs piri? :?:

Kép
Kép
eynoyin
 
 


Nekem rózsaszínem sincs. De már nem is emlékszem, hogy mi volt múlt hónapban, mert nekem is rózsaszínem volt, és csak aztán 2 napra jött a rendes vad piri. :D De mikor volt a rózsaszín, hányadikán? Szerintem 5, de az is lehet, hogy 7? Na, mindegy, várjunk még.

KépKép
benó
 
 


A vonalzót hogy tudom ide berakni a nőivonalról?

Segiiiiiitsetek lécci,lécci,lécci....
tancsu
 
 


[url]http://www.noivonal.hu/]Kép[/url][/url]
tancsu
 
 


uhh...mi ez a sokaság előtte meg mögötte?
Na próba újra....:)
tancsu
 
 


Az alairasba illeszd be azt amihez a BBCode van irva es ment.

Kép
Kép
eynoyin
 
 


/pics/u4049t5_08490126.png[/
tancsu
 
 


Na ilyen béna nem lehetek.
Remélem most már jó lesz....:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Majdnem....
Már csak a vége nem stimmel...:P

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Na eddig oké, már csak a feliratom nem jelenik meg.... :lol:
De minden persze nekem sem sikerülhet elsőre.... :wink:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


En is szenvedtem mire sikerult! :wink:

Kép
Kép
eynoyin
 
 


Sziasztok,
jelentem nincs piri! Rózsaszín az van minden másnap pici! Én már nem tudom mi van. Szerintem nekem is megjön vagy ma vagy holnap. De azt hiszem nekem van még egy napom. Megnézem!

Kép
szilzi
 
 


Na, tényleg van még egy napom...

Évi, neked is jó munkahelyed van... Vérvételre sem tudsz elmenni :( :( , pedig gondolom ez igencsak a fontossági lista élén van! De örüljünk legalább a jó időnek, tudom Te is szereted a Napot, meleget! :)
Tancsu, megsimizted Buckalakót a nevünkben? Bennem is él egy nagy gyerek, úgyhogy szerintem pár hónap múlva nyugodtan csatlakozhat a csevelyhez! (vagy j-vel :oops: :oops: ) :D Azért még maradjon egy ideig csak a tiéd, de utána már mi is igényt tartunk rá picit :)

Kép
szilzi
 
 


A vásárlásom egász eredményes volt. Megvettem a menyasszonyi cipőmet, ami gyönyörű, de sajnos felete a talpa. Az baj? :? De ez legalább olyan, amit talán utána is felveszek. A kínai piacon vettem, de egy rendes boltban horror áruk van ezeknek a cipőknek. Így csak 3.500Ft volt és még a párom is azt mondta rá, hogy hűűű :arrow: ez már valami ám nála :D :D Aztán megvettem az ékszert is mindkét ruhához, a menyasszonyihoz egy nagyon szolíd, szinte alig látható láncot és fülbevalót. A menyecskéhez pedig csak egy nyakpántot bordó bársonyon, egy hasonlót a keresztlányomnak, aki szerintem el lesz ájulva! :) Én meg attól, hogy örömet szereztem. :) Aztán még megvettem a bordó hajtűket is. Na ezt mind lefogom majd fényképezni és elküldöm, ha gondoljátok, de a párom elvitte a gépet. Szóval egész eredményes voltam. Ruhát a barátnőm esküvőjére nem sikerült vennem, de egyet eltetettem, de az alapja fekete és nem tudom "illik" e feketében menni, bár van rajta minta. Teljesen egyszerü, mell alatt kicsit kibővül. Picit kismamis :oops: :oops:

Kép
szilzi
 
 


Most takarítok és megsütöm a sütit, de közben jövök majd.
Benó, nekem is van auto-immun(lehet, hogy nem így kell írni) beteg ismerősöm és Ő szedi a Lenkei féle vitamint és elhagyta a gyógyszerét és jól van. Kipróbálni érdemes.

Kép
szilzi
 
 


A nyakpántnál lehagytam, hogy van rajta egy virág, bordó kövekkel. :)

Kép
szilzi
 
 


Menstruáció terhesség alattfebruár 6, 2008 | Kategória:Problémák a terhesség alatt | Szerzõ: admin
Lehetséges a menstruáció terhesség alatt? Ha nagyon szeretnél babát, akkor minden menstruációnál ott motoszkál benned a kérdés, hogy vajon nem lehet-e, hogy a vérzés ellenére azért mégis ottvan a baba… Nos, az a helyzet, hogy valóban “megjöhet” a terhesség alatt is, de másként, mint ahogyan azt gondolnád.

“Menstruáció” a terhesség alatt többféle okból léphet fel:


a fogantatás viszonylag későn történik, ezért a “szokásos” időpontban leválik egy kis darabon a méhnyálkahártya
a szervezet “emlékszik” rá, mikor kéne megjönnie, ezért a menses időpontjában a megszokott tünetek lépnek fel és minimális vérzés is jelentkezik
hormonális okokból lép fel vérzés, ami nem “igazi” menstruáció, és nem is teljesen abban az időpontban jelentkezik, hanem az első harmad folyamán bármikor

A terhesség alatt jelentkező “menstruáció” valójában nem igazi (kivéve az első esetet), és mindhárom típusnál a vérzés nem igazi élénkpiros vérzés, hanem inkább barnás, a mennyisége kevés, gyakran csak 1-2 csepp és csak néhány napig tart (vagy a hormonális ok esetén elhúzódhat akár hetekig is). Olyan eset is létezik, hogy valakinek még kétszer-háromszor “megjön” a terhesség első hónapjaiban, valamint azt a jelenséget is sok kismama tapasztalja, hogy az első néhány hónapban azokon a napokon, amikor “meg szokott jönni” jelentkeznek a menses előjelei, hasonlóan fájdogál a hasa, de végül természetesen nem jön meg, hiszen nem volt peteérés, és nem válik le a méhnyálkahártya.

Nagyon fontos, hogy a menstruáció a terhesség alatt nem normális dolog, ha barnázást (akár 1-2 cseppet is) vagy élénk vérzést tapasztalsz, azonnal fordulj orvoshoz! A hormonális problémák ugyanis jól orvosolhatóak gyógyszerekkel, és élénk vérzés esetén is lehetséges még a segítség!

Kép
szilzi
 
 


Hahó, van itt valaki? :D

KépKép
benó
 
 


Szia Benó,
én itt vagyok egész délután. Igaz, hogy takarítok és sütök, de itt vagyok.

Kép
szilzi
 
 


Nekem is tetszenek a kismamis ruhák! Nagyon!!!!
Nekem is olyan menyecske nyakpántom volt, mint amilyen neked! De jó! :D :D :D :D :D :D :D
Örülök, nagyon-nagyon örülök, hogy nem jött meg, Szilzi! Úgy szoríííííííííííííííííííííítooooooooooooooooooook! :D :D :D :D :D :D

KépKép
benó
 
 


Végül milyen sütit sütsz?

KépKép
benó
 
 


Szép lett a gólyátok, Tancsu! :D :D :D :D
Szilzi, te most reménykedsz vagy mi van? :roll: Én nem tudom, mit gondoljak, egyszer azt, hogy talán igen, sikerülhet nekünk, máskor meg: á, dehogyis, biztos hormonzavarom vagy cisztám van!

KépKép
benó
 
 


20dkg cukor, 5 tojás, 20dkg margarin, 20dkg liszt, 2 evőkanál rum.

Ez igazából anyukám barackos lepénye, de szerintem meggyel is fini lesz. :)

Kép
szilzi
 
 


Egyszerűnek tűnik. Hol tartasz?

KépKép
benó
 
 


Én hát ne is tudom... Egyszer reménykedek, utána meg ááá biztos nem is ... Olyan szar, mert bocs, hogy ezt leírom, de nálunk és a párom családjában mindenkinek elsőre össze jött... Azt hittem ez majd nálam is így lesz, de ugye nem így lett. De én nem merek bele gondolni, mi lesz ha eltelik egy év. Nem tudom mennyire golyóznék be.

Kép
szilzi
 
 


Hát a sütinek még csak most állok neki. :oops:
Eddig sem lustálkodtam, takarítottam!! :)

Kép
szilzi
 
 


Nálunk is mindenkinek elsőre jött össze, és én ettől kissé fogyinak érzem magam. Mióta próbálkoztok?

KépKép
benó
 
 


Most azzal próbálom magam nyugtatni, hogy biztos idegesebb, stresszesebb voltam ugye az iroda és az esküvő miatt. Szeretném :!: azt hinni, hogy ha előbb nem is, majd az esküvő után már biztos "itt lesz az ideje".
De gondolom mindenki más teóriákat gyárt, hogy most épp miért nem jött össze. :cry: ez olyan szomorú, nem?
Ugye még neked sem jött meg?

Kép
szilzi
 
 


Szabad lustálkodni. :D Én mindig azt csinálom. :oops:
Miért írtad, hogy bocsi, hogy ezt leírom? Hogy elsőre meg ilyenek? Azt gondoltad, megbántasz vele, hogy én is fogyi vagyok? :D :D :D :D Ez egyébként hülyeség, egy csomó mindentől lehet az, hogy nem jön össze. Annál inkább örülni fogunk neki, ha jön. Egyébként nagyon szemét dolog ez, mert pl. egy másik topicba beleolvastam, és ott láttam, pont az imént, hogy összejött neki a baba, elment orvoshoz, erre kiderült, hogy nincs ott!!!!!! Na, ezt már nem biztos, hogy bírnám. Inkább jöjjön a rohadt piri, és egyszer tűnjön el! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

KépKép
benó
 
 


Még nem jött meg! Mi lesz így a sütivel? :D :D Én azt a tarkabarkát csinálom most, már sül, úgyhogy menjél, kavarjál, egy kicsit hagylak sütizni!

KépKép
benó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?