Új privát üzeneted érkezett!

Én befogtam az orrom isKép

Most ezzel kedvet csinálunk KépKépKép
solya
 
 


Jaj, nem is írtam a tegnapi kalandomat! Állok a villamosmegállóban, a végállomáson, csak úgy ötletszerűen valahol elöl (Balázs a hátamon), és odaáll tőlem 2 méterre egy idős nő (olyan 60-70 éves lehetett). Jött a villamos és pont úgy állt meg, hogy én ajtó elé kerültem, a nő meg nem. És elkezdett jönni az ajtó után, egészen addig, amíg nekem nem jött, úgy lendületből, hogy majdnem fellökött. Én meg sem tudtam szólalni a döbbenettől, mire Ő NEKEM: elnézést kérek hölgyem, hogy ITT ÁLLTAM!!! Mondtam neki, hogy semmi baj és felszálltam Kép Miért hiszik az idősek, hogy ők már bunkók is lehetnek? Az, hogy nekem jön, még hagyján, de ez a beszólás... Mi is ilyenek leszük öregnek???
muter
 
 


Sziasztok!

Iszom a magnéziumot (néha). Kép Bár rettenetes! Kép

AnnamariKép Tele van a város hülyékkel! Kép Ne húzd fel magad, nem éri meg!

Szerintetek, ha szerdán megyek vérvételre, akkor kész az erdmény pénteken? És hol kell felvenni az erdményeket. Nekem eddig V. intézte, úgyhogy halvány lila gőzöm nincs erről. Ugyanott adják ki a leletet, ahol megcsapolnak?
shine
 
 

 
 

ShineKép
Az ambulancián adják ki az eredményt. Attól függ milyen vérvétel, ha sima, akkor tuti kész lesz. Kép

Annamari,
tényleg nem érdemes felhúzni magad. Én azóta nem segítek öregasszonynak leszállni, amióta egy elkezdett rikácsolni, hogy "Tolvaj! Tolvaj" Amikor megfogtam a kezét, hogy segítsek levánszorogni neki a lépcsőn. Aztán megkérdeztem tőle, hogy ugye nem gondolta komolyan, hogy a hálós zacsijára pályázok?! És elengedtem. De nagyon kellemetlen volt, így úgy döntöttem, sose kerülhetek ilyen szituba, ha többet nem érdekel, hogy szedik le magukat a járművekről. Sajnos. Kép
solya
 
 


Shine!
Ha megvan a vérvételi eredmény, akkor szaladhatsz is a védőnőhöz kiskönyvért. Aztán ha nagyon nem bírod, nyugodtan szólj a V-nek, és biztos segít. Az amb-ra be is lehet telefonálni, megmondják, h. ott van-e már, így nem kell feleslegesen bemenni.

Solya!
KépKép

Képzeljétek, a fiam három napja babázik. Mi meg gurulunk a nevetéstől, ahogy finomnak és kecsesnek egyelőre nem mondható mozdulataival hajítja be a babát a játék babahordozóba, fejjel lefelé, betakarja, aztán rálép, stb. Tegnap adtam neki egy pelenkát, hát nem a baba fejére húzta? Olyan aranyosKép A Dorka másfél évesen maga mellé ültette a babát, és mesélt neki könyvből. De Andrison ő is nagyon jól szórakozik.
angi
angi
 
 


Sziasztok!

Kedves Vojőr !
Nagyon rendes Tőled, hogy válaszoltál, én is hasonlóan gondolom, mint ahogyan leírtad. Megvolt az UH pénteken, és minden rendben volt. Meg is nyugodtam. A legújabb: nem igazán mocorog a gyerkőc.......Ismerünk egy családot, ahol a kisfiúról most derült ki, hogy súlyos izomsorvadása van. Az anyuka is mindig azt mondta, nem úgy mozog a gyerkőc, mint a testvére...most ezen parázok.
Bár nem is igazán van időm figyelni (mint Petinél, mert akkor mást se csináltam) de pl ma végre aludt a peti délben, és akkor nyugodtan fekve figyeltem, és ahová a kezemet tettem, oda egymás után öt rúgás érkezettKép
Köszi még egyszer, hogy figyelsz ránkKép

Annamari: a képet nézve nem is látszik Balázson, hogy bármi baja lenneKép Örülök, hogy jobban vanKép

AngiKép Peti is babázik, pedig neki nincs nagytesója. De Ő nagyon szépen bánik veleKép

ShineKép Hihihhihihi olvass csak vissza a július körüli archívbanKép Tuti írtam ugyanilyeneket én is. Ugyanezt csináltam, mentem a wc-re ötpercenként...nyugi, nyugi, ez kb a 20. hétig tart. Én már csak a mozgáson parázok, aszem más "komolyabb" vizsgálat nincs. Na, aztán szombaton a 4d-s uh, az még ráteszi az i-re a pontot remélem.
Ja, meg még biztosabban megtudjuk (amit ugyan csak Csabi állít, doki nem mondott semmit), hogy kisfiúnk lesz, aki a legújabb egyezkedés szerint Tamás leszKép
Jajj menem kell legózni, puszi

Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Solya!
Akkor nem csak én vonzom a bunkó embereket, ez megnyugtat Kép

Angi!
Édes lehet a fiad "babázás" közben Kép Balázs mostanában engem etet, méghozzá úgy, hogy elcsórja akávéskanalamat, belenyomja a szájába, teleköpködi, aztán nekem is meg kell ennem, de nem ér imitálni, igaziból be kell kapnom a kanalat. Ezt biztos onnan leste el, hogy én mindig megnézem a szám szélén, hogy nem túl meleg-e a falat, mielőtt Neki adom.

Kata!
Azér Balázs nem így néz ki, mikor egészséges, legalábbis remélem Kép Nagyon buci az orra, a szeme meg náthás, a színe meg fehér, szal nem az igazi még Kép
Tamás a legeslegszebb név, nekünk a vezetéknévhez nem passzol, sajnos.

Képzeljétek, túl vagyok a hülye minőségügyi írásbeli vizsgámon!!! Illetve a felén, mert 4-re haza kellett érnem Balázshoz, csak addig volt itt anyukám.
Tegnap kapott Balázs egy játékbabakocsit és kicikiztek a csajok, amiért fiúnak ilyet veszek! KépKép Szerintetek is gáz? Mindenkitől elszedte, imádja tologatni! Akkor meg miért ne? Szóval kapott egy babakocsit, ma meg egy szuper dudálós-csengettyűs-kerregős játék-telefont. Nem akarom elkényeztetni, de úgy kikészültem a betegsége alatt, muszáj volt valami boldogsághormon-pótlást adni Neki Kép
Magamnak meg szereztem 4523 Forintot, végre visszaigényeltem az APEH-tól a visszajárót. Most mondjátok meg, miért nem képesek maguktól visszaadni? Még nekem kell könyörögnöm, meg mindenféle nyomtatványokat kitöltögetnem! Nade nehogymár nekik kamatozzon ez a hatalmas vagyon! Kép Majd ha átutalták, jól elverem a Pizza Hut-ban! Mikor adtam fel a levelet, találkoztam egy kismamával, már jó nagy pocakja volt, azt mondta, 4 hete van még szülésig. Van az a 3 éves kisfiú, Botond, akit mindennap hazaviszek oviból. Na őt először Balázs ikertesójának nézte, aztán hozzátette, hogy bár, mintha Botond fiatalabb lenne Kép Igaz, hogy nem egy nagy gyerek, 5 cm-rel nagyobb Balázsnál...

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Solya: ez nem semmi story! Néha tényleg nagyon hülyék az emberek! Kép
Vérkép, vizelet, vércsopi és Wassermann(?) teszt lesz. Utána uh. De ahogy meséltétek ez nem lesz ripsz-ropsz, szóval most nem tudom, hogyan mondom meg a munkahelyemen, hogy nem leszek fél napot. Vagy vegyek ki szabit?
Tényleg, az Uh-n mennyire lehet apukákat vinni? Az enyém (bocsánat a babáéKép) kijelentette, hogy ő nemcsak a szülésen kíván résztvenni, hanem az uh-n is. Kép Ennek örültem, de nem vagyok benne biztos, hogy a kórházban is nagy lelkesedéssel fogják fogadni.


Angi: édes lehet a pici fiad, ahogy babázik! Kép

KataKép nagyon viccesek vagyunk mi nők Kép ez a WC-re szaladgálás különösen poénos lehet egy kívülálló szemében.

AnnamariKép Én tudom, milyen édes Balázs a babakocsival. Ne érdekeljenek a babrátnőid! Kép Hadd játsszon vele, ha tetszik neki! Kép
Egyébként nagy gratula a gazdagodáshoz! KépJa, és még nagyobb grat a vizsgához! Kép

Képzeljétek, eddig csak akkor émelyegtem, ha éhes voltam, de tegnap éjjel hajnali 3-tól kb 5-ig azon gondolkodtam, hogy most hányjak vagy ne hányjak. Aztán elaludtam! Kép
shine
 
 


Shine,
a mi apánk minden UH-on bent volt! Kép

Az éjjel jó döntést hoztál! Kép Korpovit. Nekem bevált. Ha egy picit émelyegni kezdtem, elkezdtem rágcsálni. Idő volt, míg megszoktam azt a kellemes forgácsízt, de megérte! Kép

És ez az állandó wcre járás milyen árulkodó tud lenni! Kép

Ha teheted vegyél ki szabit, mert úgy nyugodt leszel. Bár nekem sosem tartott 10-nél tovább. Dr. V. csinálja az UH-t?

Annamari,
a múltkor megkérdeztem egy pszichológust, hogy nem baj e, hogy Mátém babázik. De úgy, ahogy Sára, nem úgy, mint Andris. (Bár azért a finommozdulatok sokszor innen is hiányoznak Kép) És azt mondta, hogy nem baj, ha egy fiúnak van lelke is! Kép Úgyhogy ne izgasson. Ha zavar, hogy zrikálnak, cseréld ki bevásárlókocsira. Kép Azt ugyanúgy lehet tologatni. Mert itt ez a lényeg. Kép

Solya
solya
 
 


Ezt még beillesztem ide, az "osztályban" találtam. Hát lányok, hihetetlen! Már a terhességhez való viszonya is kiakasztott, de ahogy Norbi nyilatkozott... Minősíthetetlen. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ez létezik és még szét is kürtölik, sőt büszkék rá! Kép

Passné Jakab Henrietta
Felhasználó
Azonosító: Heni1979

Üzenet száma: 211
Mentés: 09-2002

Elküldve 2003 Október 08 szerda - 18h 03:
Ezt a cikket most kaptam, gondoltam továbbküldöm Nektek! Schobert Norbi nyilatkozta:

". . . . . . . Furcsa érzés kerített hatalmába, ezért lemondtam hétfői programjaim. A hétvégét Rékával kettesben töltöttem, aki megállás nélkül mozgott, takarított, pakolt. Ez lehet a fészekrakási ösztön! Késő este összebújva tévéztünk, mikor elfolyt a magzatvíz. A remegéstől alig tudtam felvenni az ingem. Zuhogó esőben, éjfél után 20 perccel indultunk Szentendréről a Corvin kórházba. Tíz perc alatt ott voltunk! Nem szóltunk senkinek, csak a barátom, és menedzserem, Hanzel Henrik jött el. Réka fantasztikusan viselkedett, jól viselte a fájásokat, én viszont rosszul lettem. Remegtem, sápadt voltam, és kétpercenként szaladtam a vécére. Az orvosunk azt mondta, simán meg tudja szülni a babát, de minek szenvedjen órákig? Ha császárral szül, nem erőlködik, és a baba feje sem nyomódik. Pici vágás lesz a hasa alján, nem nagyobb, mint a gátmetszés. A gyorsabb megoldást választottuk. . . . "
solya
 
 


Jó reggelt!

Shine!
Támadnak a rókák? Azjóóó Kép Engem anno nagyívben elkerültek Kép
Nálunk Apa bent volt majdnem az összes UH-on, simán beengedték!

Solya!
Akkor megnyugodtam, bár igazából eddig sem hittem, hogy ettől a babakocsitól lesz deviáns a Gyerekem Kép
Cikk:
NA NEEEEE!!!
Én úgy tudtam, hogy Réka fájásai már elviselhetetlenek voltak és órákon át nem tágult semmit, ezért csaszizták meg.
Ha mégis úgy van, ahogy a cikkben áll, akkor ismét gratulálok a Schobert családnak!
(Azért ezt már nagyon durvának találom, én személy szerint kétlem, hogy így történt.)

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!
Ezt úgyse fogjátok elhinni, de leírom: Andris azért áll hisztisen bőgve a kiságyban, mert nem engedtem neki, hogy megint kiszívja magának az orrát, a porszívóval. Tökéletesen összeszerelte, beledugta az orrszívót, odavitte a zsinórt a konnektorhoz, majd ráncigált engem, hogy kapcsoljam be. Kb. két hete tart a szerelem az orrszívóval, addig bőgés volt. A harmadik szívás után abbahagytam, mielőtt vérezni kezdene az orra. Erre jött a hiszti. Na erre mit mondana a pszichológus?
A babázás abbamaradt, előtérbe került a kis vackok elnevezésű doboz ki- és bepakolása.

Shine!
Az én párom is mindig bejöttKépKép
Állati jól eldiskuráltak a fejem fölött a Szabóval, kielemezték a baba teljes anatómiáját, egy mukkot nem értettem, csak nézegettem a monitort. És ha műxik, akkor fel is veszik videóra, Kata ugye még mindig ingyen? És kérjél képet is, amit aztán tegyél fel ide, jó?
a.
angi
 
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap kontrollon és Balázzsal minden rendben van!!! A dobhártyája már bezáródott és teljesen rendben van a füle, meg a torka is KépKép

Hétfőre kérek egy kis drukkot, 9-re megyek befejezni a félbehagyott írásbelimet, 1-re pedig leszedetni az arcomon levő anyajegyet, amibe Balázs folyton belekap és félek, hogy egyszer leszakad.

Balázs most bekapott 2 hatalmas kenyér-katonát, aztán bevette a cumit a szájába és elkezdett hátrafelé menni, közben pedig huncutul néz KépKép
A metrón pedig kerekecske-gombocskát kellett Vele játszani (kikövetelte Kép), aztán eszki-puszit adni és olyan hangosan nevetett, hogy senki nem bírta megállni, hogy ne röhögjön KépKép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés, mert állandóan írok ide-oda hosszút, aztán nem megy el, meg a net is vacakol:

KISLÁNYUNK LESZ !!!!

Voltunk 4D-s UH minden ok voltKép

Annának fogják hívni.

Puszi: Kata

ui: egy zugevő a profilombanKép
LadányiKata
 


Kata,
Gyorsan eldöntöttétek, hogy Tamás helyett AnnaKép

Édes a kép Petiről.Kép

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Hát senki nem drukkolt? Kép
Na jó, Shine tudom, hogy drukkolt, mert még sms-t is küldött Kép
Szóval túl vagyok a vizsgán és a késelésen, mindkettő sikerült, bár utóbbiról most így 1 nap távlatából inkább nem nyilatkozom... Kép Nekem, aki tökjól bírja a vért, sikerült majdnem elájulnom Kép Most még eléggé fáj, dehát mit vár az ember egy vágástól? Kép

Kata!
Gratulálok a kislányhoz, a névválasztáshoz pedig duplán! KépKép

Shine köszöni, jól van, holnap ultrahang, már valami 6 és fél hetes vagy mennyi, úgyhogy biztos látszani fog valami Kép Tegnap már sikerült rókáznia is, úgyhogy nem aggódik Kép

Annamari
(Profilomban Balázs az új cumijával Kép)
muter
 
 


Shine: A papának igaza van,ott a helye; az ultrahangot tekintsd családi eseménynek/mozinak. Egyébként mindenkit beengedünk az UH-ba, amíg van bent hely :-)
vojőr
 


Vojőr!

mi is mindig családosan megyünkKép Petike profin tudja is, hogy az ott a Tesó (három napja: Annnababa).
Amikor az első és eddig egyetlen videófelvétel készült a SOTE-n, Peti alig hogy hazaértünk, betette a videóba. Azóta is a kedvenc felvétel, ami bővült azért a 4d-s UH-valKép

Annamari!! Én gondoltam rád, tényleg, de írni épp hogy tudtam ma is, vacak ez a netKép Örülök, hogy túl vagy mindkettőnKép
Jó a cumi, legalább tuti nem nyeli leKép

Shine már látja a kis babszemet biztosanKép
(story első ultrahangunkról anno 2001 - Peti: Képernyőn fekete folt, felső sarok, pici pötty. Apa: Jajj de édes, az a fekete, ugye? Doki: - Nem ott felül az a fehér pötty. Apa: Jaaaaaa....)

Pusza: Kata
LadányiKata
 


Annamari,
én is szurkoltam, csak azt hittem írtam. Hajjaj! A kor! Kép
Teccik Balázs cumija.
nekem a hátamról és a fejbőrömről távolítottak el anyajegyet. Bár ne tették volna! Kiderült, hogy heghajlamom van és most egy jó nagy heg van helyette a hátamon. és az is kiderült, allergiás vagyok a bőrbarát ragtapaszra. Kép Neked bizti tuti lesz az arcod, de én nem emlékszem rajta anyajegyre. Kép Mondom én, öregszem, már a szemem sem a régi...

Vojőr,
azér mozinak nagyonnagyon rövid... (Vagy nem mindenkinél?) Kép

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Na jó, akkor azért sikerült olyan frappánsan a tegnapi napom, mert mindenki drukkolt! Kép

Solya!
Az a heghajlam az a keloid? Mert olyanom nekem is van Kép Nem kell akkor részletezni, milyen szép is tud az lenni... Hajam alól nekem is szedtek le, mert a fodrász mindig belekapott és elájult, mikor meglátta, hogy mit tett. Kár, hogy a csontok jól vezetik a hangot Kép
Ez az anyajegy bal oldalon volt, egész lent és közel a fülemhez és kiállt nagyon.

Vojőr!
Mozinak tényleg túlzás az a 3 perces UH Kép, de Apáknak tényleg bent a helyük. Férjem, mikor 12 hetesen kihangosították Balázs szívverését, megkérdezte, hogy miért kalapálnak, szerelik a fűtést? Kép

Kata!
A cumis beszólásodon akkorát röhögtem!!! Kép
Én a 7 hetes UH-on azt hittem, ikrek, már kezdtem mégjobban örülni, de a Szabó doki felvilágosított, hogy az csak a szikhólyag és abból kajál a baba. Pedig nagyon gyúrok az ikrekre! Ez a perverzióm Kép

Annamari
muter
 
 


Annamari!

Én is iker mániás voltam/vagyokKép amióta a két lottit olvastam (első osztály utánni nyáron).
Bár látom itt az ikres anyukákat (van egy 3-as ikres 6 évesek, és egy 2-es 1,5 évesek), mindig vallatom őket, hogy csinálják. Pl a 3-as ikres amikor járni kezdtek, és három háromfelé ment: pl egy a csúszdára, egy az úttest felé egy a pocsolyába......mert Peti egyedül képes csaknem egyszerre mindhármat, és egész nap rohantam utánna, Na ezt elképzeltem háromfelé.....Kép
Ilyenkor nem bánom, hogy nem ikrek.
Viszont a 2-es ikreknél nagy a szigor. Anyuka:-felébredbek 7-8-kor, de én kilencig be nem megyek, foglalják el magukat. És tök jól elbeszélgetnek a két kiságyból.....na ezt irigylemKép Mondjuk nagyon aranyos kislánynok. (Eperke és Szederke egyébként)......

Ja, Petinek meg futószemölcse van. a csuklóján volt egy pici vízhólya szerű dudor. Mutattam dokinak, mondta, valami szemölcs-féle. Azóta két sokkal kisebb is van mellette, Na ja. Mondtuk a "felmenőknek", nem szabad piszkálni. Ma mondta a védőnő, ez CSAK a piszkálástól terjed. Na ja.... erről most már nem is panaszkodom, hogy mondok valamit, (ami ráadásul a gyerek egészségével kapcsolatos - a többit már feladtam), és egyik fülön be a másikon ki......

NA puff puffKép

Kata

ui: hallottátok az orvosok sztrájkját? ott köpködtek rájuk, miért sztrájkolnak.....
Ti belegondoltatok, hogy szegények egy pohár bort nem ihatnak meg egész évben? Mert bárki bármikor szülhet? Na meg a család...nincs egy nyugodt romantikus vacsi + miegymás Anyával, mert a telcsi bárrmikor csöröghet....hááát nem lennék nőgyógyász feleség.....

NA eldugultam
LadányiKata
 


Sziasztok!
Annamari!
Én is gondoltam rád, gondolom Balázs most a tapaszt piszkáljaKép
A sógornőmmel mi is ikrekre voltunk beállva, de nagyon-nagyon nem bánom. Nehéz lehet végigizgulni, hogy minden jól menjen, ne legyen semmi baj egyikkel sem. A java meg csak aztán jön.
Hihi: a Dorka első uh-ján a Szabó nálam két pöttyöt látott, meg is van a fotó róluk, és tuti egypetéjűek lettek volna (ha télleg 2 volt), mert előtte uh-val nézték a peteérést, és egy sejt volt. Mondjuk ha egypetéjű iker, akkor az én angyalka lányom az egyetlen, akiből kettő mellett is nyugi lenne.

Kata!
A Dorkának is volt szemölcse, uszodaszemölcs pontosan (erről annyit, hogy soha nem járt azelőtt uszodába). A gyerekorvos csak legyintett, hogy akkor is elmúlik, ha kezelik, és akkor is, ha nem. Dorka orvosfóbiája miatt az utóbbi mellett döntöttünk, de elég gyorsan terjedt és azért csak nem hagyott nyugodni. Aztán a bőrgyógyász írt rá két kencét, és egy hónap alatt elmúlt az összes, hála Istennek, és azóta se jött vissza, pedig állítólag makacs jószág. Piszkálással meg nagy melegben izzadással terjed. Ja és a Dorkának az oldalán jött ki, aztán meg az alkarján, pont ott, ahol hozzáért.
Ja azt is mondta a bőrgyógy, hogy ott tud megtelepedni, ahol nem egészséges, pl. száraz vagy ekcémás a bőr, úgyhogy csak fürdőkenőcs meg gyógyszertári dolgok, semmi Johnson meg miegymás.

a.
angi
 
 


Sziasztok!Kép

Megjöttem! Kép Megvolt minden ma: hányinger, hányás, vérvétel, pisi (természetesen csak másodszorra sikerült, mert korán reggel elfelejtettem, hogy gyűjteni kéne), és uh. Nagyon édi volt! 7,4 mm-es, és ver a kis szivecskéje! Meg is hallgathattuk! Kép)))) Olyan jó volt! Kép))) A férjem is bennvolt, és mindent el is magyaráztak rendesen. Szóval, mindennnel nagyon elégedett vagyok! Kép)) (csak ne lenne ez az émelygés!).
shine
 
 


Sziasztok!

Végre elaludt a kis kukorékom!

Kata!
Én ezzel együtt szeretnék ikreket Kép Második terhességnél jó esély van rá, hogy nem lesz komplikáció, főleg, hogy az elsőnél is minden rendben volt. De úgysem lesznek ikreim, sosem volt a családban, és remélem, a második babó is minden segítség nélkül megfogan, így nagyjából semmi esélyem rá, de azért jó elfantáziálgatni róla Kép
Ami a nőgyógyászok remete-életét illeti, nem értek egyet Veled; mindenki saját magának választ hivatást és vállalja az azzal járó lemondásokat. Így van ez minden szakmában.
Viszont nőgyógyász-feleségnek lenni tényleg nem lehet könnyű - sok dolog miatt. Kép

Angi!
Nem, szerencsére Balázs nem bántja a tapaszt, mondtam Neki, hogy ott bibi van, azóta néha rámutat, de nem is ér hozzá.
Nálatok volt ikerterhesség a családban?

Shine!
Hatalmas gratuláció! Nem lehet, hogy mégis HSG előtt készült az a baba? Kép Balázs 7 hét 2 naposan volt 5,7 mm és az UH szerint is 7 hét 2 napos volt. Vagy már most gyúr a kiskölök? Gratula az émelygéshez is, amíg az tart, legalább nincs miért aggódnod Kép Képet kaptál??
Nagyon irigykedem, lehet, hogy előbb elkezdjük a tesó-projektet? Kép

Balázs legújabb játéka: a boltban a fotocellás ajtó. Rém büszke vagyok rá, kb 3 perc alatt rájött, hogy mikor nyílik, mikor csukódik és tegnap óta sikerült kikészítenie az összes eladót Kép
Ma láttunk két nagy igazi teherautót is egészen közelről és egyenként 25 percet kellett gyönyörködni bennük. Körbejártuk, megnéztük mindenhonnan, nagyon érdekes volt, mondhatom Kép Az egyikről még sódert is lapátoltak, az volt ám az igazi érdekesség! Kép

Annamari
muter
 
 


Annamari!

Gondolom, nem a HSG előtt készült, mert akkor szegénykém kirepült volna a peteveztőből, nem? Nem hiszem. Kép ja! és előtte teljesen szűzies életet kellett élni egy pár napig, szóval szinte ezer %, hogy másnap fogant! Kép
Andi azt mondta, hogy 6 hetesnek megfelelő méretű, de lehet, hogy jó nagy lesz, ha csak abból indulok ki, hogy jómagam is szerény 4 kg-val születtem! Kép De állítólag, ezek az első mérések nem annyira pontosak.
Igen, kaptam képet! Illetve kértünk egyet, de szívesen nyomtattak! Kép Ha nem kéne benn titkolózni, egész nap azt nézegetném! Kép Bár nem nagyon látszik rajta, csak a petezsák. De az nagyon szép! Kép Az uh-n még láttam a babát (kis szürke paca), de a képen csak a méréshez használt 2 csillag van.
De annyira dobogott a kis szíve! Kép))))) Hogy tud ilyen gyorsan verni egy ilyen pici kis szív! Kép))
shine (szerintem: 6+3)
shine
 
 


Shine!

Ja! Igazad van a HSG-vel kapcsolatban Kép Ebbe bele sem gondoltam Kép
Amúgy én pont úgy tudom, hogy az első UH-ok alapján tudják a legpontosabban belőni a baba korát, mert akkor még nem jönnek ki az egyéni eltérések, mint pl anyuka 4 kg-ja Kép De akkor jó kis szülésre számíthatsz Kép Nekem a 3,6 is elég volt Kép (Egyszer volt egy majdnemvőlegényem, aki 5,2 kg-val született!!!)
Én bevallom, az első UH-on azt hittem, csak humbug ez a szívdobogás, semmit nem láttam, csak a "nagy" homályos pacában egy pici villogó pontot, meg hallottam persze a lódobogást, gondoltam, biztos ezzel olvasztják meg a kismamák szívét KépKép
muter
 
 


Azért ez olyan hihetetlen, hogy már ilyen hamar hallani a szívdobogást. Én is úgy meghatódtam, ahogy olvastamKépKép
Émelygés miatt sajnállak, nagyon Kép
Reggel vagy este? Vagy egész nap? Nekem semmi nem csillapította, csak a nem evés, de ezt azért inkább nem ajánlom (én is magamba erőltettem).
a.


Annamari!
Igen, nálunk volt iker, nagyanyai szinten, a férjem kiterjedt családjában viszont egyetlen sincs. Nem tudom, nyilván a kétpetéjű az a nőtől függ, lévén hogy két petesejt van, de arra is lehet valami hajlam, hogy az egy megfogant kettéváljon?
angi
 
 


Én is ikreket akarok! Kép

KORPOVIT
solya
 
 


Sziasztok!

Angi! A szemölcs stimmel, hogy pont ott volt pici korában ekcémás a csuklója (felső része). Eőször csak egy volt. A nyár elején. Aztán a nagyszülők cs...sz...gettek, hogy biztos rosszindulatú daganat, meg ilyenek (olyan mint egy vízhólyag egyébként, és teljesen bőrszínű)kicsit nagyobb is lett, majd két kicsi is megjelent a környékén. (persze, mert piszkálták,-a nagyszülők- noha mondtuk, hogy NEEEEE) mint ahogy azt is, ne törölgessék állandóan a gyerek száját (mert néha kicsit nyálzik, és ez baba kora óta rettenetesen idegesíti Őket) a saját zsebkendőjükkel (már a kantáros gatya mellzsebébe rakok állandóan egy jó nagy férfizsepit, + kendőt kötök a nyakába), mégse használ. Vagy: ne fürdessék meg csak azért, mert lecserélik a pisis pelust. Kértem szépen, hogy ne, mert családi házuk van, és megfázik a napi ötszöri lezuhanyoztatástól. Hát nem. Szombaton ott volt, ott is aludt, lsd a fentieket, tegnap estére tiszta takony lettKépKépKép
Szemölcs: Peti is orvos - fóbiás. Nincs véletlenül meg a neve a kenőcsnek? mert van aki felírná nekünk.

Shine: Jajj, az émelygés. Nagyon nagyon sajnállak. Én 3x hánytam amióta terhes vagyok, de majd belehaltam....az émelygésbe is....
Szép nagy babád van, gratulálok!!!

Annamari: Hiihi nálunk is teherautó-mánia van. Meg vonat. A fotocellás ajtótól én féltem, mert egyszer dolgoztam egy autószalonban, és egy kis totyogó ott szórakozott, és őt nem érzékelte az ajtó......Kép

Na pussz megyek etetni

Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Annamari: gondolom, nem lesz pici a baba, mivel én 176, a férjem meg 198 cm-es, és hát nem vagunk egyszálbelűek sem. Barátnőm állandóan azzal piszkál, hogy minek szedek Elevitet, óriás babám lesz, és nem fogom tudni majd megszülni. De nekem a V. kifejezetten mondta, hogy szedjem, sőt,amikor megtudta, hogy előtte nem szedtem rendesen, eléggé ki is volt akadva. (Mondjuk heti 3-at kell szedni, nem mindennap.)Úgyhogy, mivel bízom benne, így szedem. És reménykedem, hogy nem lesz óriásbébim. Kép

Angi: gyakorlatilag egész nap van, de én tudok enni. Sőt, ha éhes vagyok, fokozódik a rosszullét. Nekem a legdrámaibb reggel a helyzet, na akkor semmi nem állíthatja meg, még a keksz sem. Úgyhogy mostmár napi programként a wc kagylónál kezdek. De azért nem olyan szörnyű a helyzet, a barátnőm pl. a 3. hónapban egész nap hányt.
Solya: Korpovittal holnap próbálkozom. Kép
sziasztok, shine
shine
 
 


Jó reggelt!

Angi!
Igen, úgy tudom, hogy főleg az egypetéjű ikrekre való hajlam öröklődik. Van egy ismerősöm, lombikbabái vannak, visszakapott 2 embriót és az egyik megtepadt és osztódott Kép Így most egypetéjű ikrei vannak KépKép Náluk is a családban volt már ikerterhesség.

Kata!
Fotocella jujj Kép Mondjuk én ott állok az ajtó mellett, olyan távolságban, hogy én ne zavarjak be az ajtónak, úgyhogy ha baj lenne, egy lépés és ott vagyok, engem aztán tutira érzékel Kép

Shine!
Ez hülyeség! Én is szedtem a Maternát, na arra aztán mindenki azt mondja, hogy pumpálja a babát és tankönyvi adatokkal született a gyerekem. Viszont olyan vitaminok és egyéb cuccok vannak benne, amikre szükséged van és normál étkezéssel esélytelen magadhoz venni (főleg ha folyton émelyegsz Kép).
Mondjuk az érdekes, hogy Dr V kiakadt, mert nem szedted egy ideig; nekem azt mondta, ha kezdődik a projekt, előtte mondjuk egy héttel kezdjem el szedni a vitamint és jelentkezzek nála.

Annamari
muter
 
 


Annamari,
de Shinééknél már elkezdősdött a projekt és akkor nem szedte rendesen, nem? Kép

Sára is találkozott már üvegajtóval, mert nem érzékelte a fotocella. Nem lett belőle probléma, sőt. Az érdekes, hogy tudta, hogy ott az ajtó és azt is tudta, hogy ki fog nyílni. Szegénykém az utolsó pillanat utánig reménykedett. Kép Volt vagy másfél éves.
Én egyébként azért nem szeretem a fotocellás ajtókat, mert ponthogy nem tudja megállítani a gyereket. Ha nem veszem észre, hogy az egyik elsurran... Volt már rá példa, hogy kintről szedtem össze a rosszcsontot. Persze ilyenkor olyan rendesek az emberek, ha látják, hogy gyereket keresel, mint az őrült, mindig segítenek.

Kata,
én elvinném inkább Petit bőrgyogyóhoz. Mi van, ha mégsem szemölcs? Nekem is szoktak lenni pici vízzel telt hólyagok a kezemen. A doktornéni azt mondta, hogy a vízháztartással van olyankor némi bibi. (A gyerekeknek is szokott)
Szóval inkább lássa orvos. Szerintem.

Solya
solya
 
 


Kata!
A Dorkának is úgy volt, ahogy leírod.
Amikor már elég sok szemölcs volt rajta, akkor lett csórikám bárányhimlős, és attól nagyon begyulladtak a szemölcsök is, az egyik kifejezetten nagy és ijesztő volt, még a bárányhimlős pöttyökhöz mérve is. Aztán a himlő elmúlt, a szemölcsök nem, na akkor mentünk vele a bőrgyógyhoz. Először valami piros gyulladásgátólval kellett ecsetelni, olyan piros volt, hogy napokra befogta a bőrt. Aztán kellett vmi csípőssel ecsetelni (vmi szaliciles), ennél meg arra kellett vigyázni, hogy csak a szemölcsre kenjük, mert iszonyúan szárítja és marja a bőrt, aztán nehogy kiszáradjon és ott is megtelepedjenek. Meg az egész testet vastagon kellett hidratálni. Szóval elég macerás, szerintem menj el vele bőrgyógyhoz, nem csinált semmit csak megnézte, hozzá sem ért, végül is sajna elég gyakori eset. Hárommal sokkal könnyebb elbánni, mint huszonhárommal.

Shine!
Az Elevitet úgy hirdetik, hogy csökkenti az émelygést a Bvalahány vitaminnal, már csak ezért is jó szedni. Nekem egyetlen dolog segített (de csak addig, amíg ettem meg utána egy kicsit): a FAGYI meg a jégkocka szopogatása.
a.
angi
 
 


Tényleg, a vanília fagyi! több kilót be tudtam nyomni belőle! Kép De csak Sárával. Híztam is 30 kgt.Kép
solya
 
 


Solya!
30 kg???????????
Nem is látszott azon a képen, amikor Sára megszületett. És Mátéval?
a.
angi
 
 


Mátéval 9kg. Kép
De megvolt az alap. Kép Sára születése után közvetlenül 9 kg-t fogytam, utána míg teherbe nem estem, 6 hónapig semmit.

Hát, valahogy 54-56 kg körül indultam, és 85-86-ig meg sem álltam. (De hivatalosan "csak" 26-ot vallottam be. Kép)

Senki nem hitte el, hogy ilyen kövér voltam. A mostani 70-72 kg-n is csodálkoznak! De jó lenne megint 70 alá kerülni! Kép
solya
 
 


Sziasztok!

Angi!
Igen, a B6 jó hányinger ellen, meg meghozza az étvágyat, olyannyira, hogy a 12. héten már 4 kiló rajtam volt a Magne B6-nak köszönhetően KépKép (Na meg annak, hogy én úgy döntöttem, hogy egy kismama megehet mindennap reggeli után egy kakaóscsigát és miért ne vacsorázhatna kétszer Kép)

Solya, 30 kiló, nemsemmi!!! És azt milyen volt cipelni??? Engem a 18 nagyon megviselt a végére! Pedig én kifejezetten vigyáztam, hogy mit eszem, de az utolsó hónapban rámugrott 6 kiló és szabályosan fájt minden csontom. Ezért is szeretnék a kistesóval 15 kiló alatt maradni.

Nektek mennyi idő alatt ment vissza a hasatok? Volt egy szobatársam, aki 6 nappal szülés után a terhesség előtti nadrágjában ment haza, jól meg is szóltuk, hogy szégyellje magát KépKép
Nekem volt vagy 2-3 hónap, mire belefértem mindenbe.
Mikor a szülés napján jöttek az öcsémék látogatni, megkérdezte a sógornőm, hogy mi van, egyet bent hagytak? Azt hittem, felrúgom KépKép (Mondjuk tényleg úgy néztem ki.)

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Szerencsére úgy néz ki szemölcs, nagyon gyanakvó vagyok a gyerekkel kapcsolatban.
1. Megkérdeztem anno amikor megjelent az első, a dokinénit. Ő rögtön ezt mondta.
2.Aztán a szomszéd gyerekorvost, amikor lett még kettő. Ő is. Ő mondta, hogy fertőző.
3. Aztán a védőnőt. Ő is.
4. Aztán egy másik védőnőt. Ő isKép

Lehet, hogy rászánom magam a bőrgyógyószra.

Kajailag nekem még mindig a citrom a sláger, bár a fogaim szerintem már fele olyan vékonyakKép de úúúgy kívánom, ha esténként nem ehetek meg min 3-at, elvonási tüneteim vannak. Viszont valaki mondta, hogy ez jó fogyókúrának. Hááát nem akartam igazán fogyózni, de azért....

Voltam imádott DokimnálKép ÚÚÚgy felderült a képe amikor meglátott. Jól van jól van, nem utál akkor a hülyeségeim miatt mégse....
Volt egy jó beszólása: - Ön már olyan tájékozott, úgy sem tudok újat mondani...csak nem babanetezik?? Kép
NAgyon beégtem, jövök ki az öltözőből (a szám be nem áll szokás szerint), és magyarázok, hogy az egyik anyuka mondta, nem is látszom 5 hónaposnak, csak 2-3-nak. Közben megyek a székhez, és mutatom a hasam. - Ugye nem is kicsi?? Erre:-nem ,nem, de a bugyit azért levehetné..........

Csak egyetlen egy dolgot felejtettem el megkérdezni: Meddig "ér" most a méhem? Mert reggel feküdtem, és a köldököm felett egy jó lúdtojásnyi hosszúkás kemény valamit tapintottam, ami tuti nem volt ott előtte. El is tűnt....Csak nem az Anna volt? De mit keresett ott? És más kidugta valamijét? Elvileg a köldököm magasságában kéne érnie a méhemnek...Ja meg még egyet, meddig fekhetek háton? Elöl van a méhlepény, nem "nyomja - e agyon" a picit?
No, lányok, tudtok valami infót? Esteleg Vojőr?Kép
Izgat a kérdés de jövő hónapig tuti elfelejtem....
JA, meg mondtam neki, hogy ok hogy 150%-ra mondták az Annát, de azért én megvárom, amíg Ő mondjaKép Akkor veszek csak rózsaszín cuccokat. Bár aznap, amikor megtudtam, vettem az Almássy téri börzén egy tündér rózsaszín selyemszallagos halványrózsaszín rucit. DE EGYET! Bár kimennék a börzére, de nem tudom, meg bírom e állni, hogy két kg rózsaszín ruhával jöjjelk haza. Olyan butaság, hogy hónap végén van....kinek van pénze akkor? Nekünk nincsKép
Igazán egy motoros (elektromos) "hinta" kéne. Amire rá lehet akasztani a babahordozót. Petit az ajtófélfán hintáztattun vagy fél évig. Elég fárasztó volt....

NA psuza:

Kata
LadányiKata
 


Hali csajokKép

Shine: en nem szedtem semmi vitamint, es 4 kilos gyereket szultemKép MOndjuk szerintem semmi szukseg ra, de ha dr. V. ajanlotta....KépKépKép

Hu, mar nem is emlekszem mi volt jo az emelygesre. Asszem egy idoben babapiskotat hordtam magamnal plKép Meg megprobaltam rajonni, mit is ennek szivesen, merthogy az ossze tobbi kajatol ki akartam taccsolniKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Olyan aranyosak vagytok, hogy ennyit foglalkoztok velem! Kép De asszem nekem nem segít semmi. Hiába eszek kekszet még az ágyban, csak azt értem el vele, hogy otthon helyett az utcán jött rám. Tegnap egész délelőtt rosszul voltam, és a munkahelyi wc-ben is kipróbáltam a dolgot. Kép Na mindegy, majdcsak eltelik a 3 hónap! Kép
Én csak azon csodálkozom, hogy az édességet nem kívánom, sőt! Ilyet, hogy napokig ott álljon a kedvenc csokim a szekrényben! Még soha nem volt erre példa. Az egyetlen, amit kívánok, az a sajt. Mást nem nagyon. Azért eszek, mert kell, de nem nagy élvezettel. Ennek ellenére már felszedtem egy kilót. Tuti, hogy azért, mert nem tornázom egy dekát sem. Kép Pedig azt hittem, majd milyen aktív kismama leszek. Ezzel szemben tegnap már este nyolc körül bevágtam a szundit, és csak 5-kor keltem fel. Kép

KataKép Ha egyszer 150%, akkor 150%, nem?Kép Vagy vegyél sárgát, fehéret, az mindkét nemnek jó! ?Kép

Orsoly: jártok még tornázni? Hogy van a gyönyörű szemű kisfickó?

Annamari: te nem is hízhattál 18 kilót! Kép Különben hová tűnt volna?Kép
shine
 
 


Kata, de most inkább Peti!

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT kíván az egész tamtam család! Kép

Ajándok az osztályban. Kép
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Szülinap? Akkor mi is jókívánságainkat küldjük!!!

Most csak azért ugrottam be, hogy eldicsekedjek a legújabb fényképpel, ami a profilomban van és szerintem tökjól sikerült KépKép

Annamari
muter
 
 


Annamari!
Ez tényleg zseniális! Kép

Az én profilomban a háttér és a központi nőalak teherbírása az izgalmas. Kép
De már nem sokáig, mert lecserélem puszira. Kép
solya
 
 


Atyagatya, ez tényleg nem semmi!!! Mondjuk a vízesés sem csúnya! Kép De a gyerekek a legszebbek!!! Kép
Nálunk is a háti hordozó a favorit Kép
muter
 
 


Solya!
Most látom!!! Ugyanilyen kabátot hozott Balázsnak a Párom Frankfurtból!!! Valami Tchibo boltban vagy hol látta és hozott hozzá nadrágot is!
Annamari
muter
 
 


Igen, a tschiboban vettük mi is. Megérte az árát, ugye? Én nagyon szeretem, és szerintem ha télen aláöltöztetjük, akkor is használható lesz. (harisnya+polárnaci)Kép
solya
 
 


Igen, nagyon olcsó volt, le is döbbentünk rajta, valami 10 Euro, azt hiszem. Én egyből beleszerettem és ugyanaz jutott eszembe, mint Neked, hogy ez nem egy sima esőkabát, hanem egész télre jó lesz, mert nagyon meleg. És az külön jó, hogy sehol nincs varrva, hanem hegesztve van az egész, kivéve a fényvisszaverő csíkokat (az is milyen jó már), úgyhogy tuti vízhatlan Kép
Hogy ilyet miért csak a németek képesek kitalálni?!

Na megyek rakott krumplit csinálni!

Annamari

Picussal, Forgival és Benővel mi van??? Gondolom, Pirusék még küzdenek a Vivendivel Kép
muter
 
 


Annamari,
mert itt állandóan esik, és állandóan bicikliznek (lásd fényvisszaverő).Kép
Mi kipróbáltuk már! Tuti vízhatlan! Máté térdig érő pocsolyában is és bokáig vizes fűben csücsülve is. De szerintem a kettő együtt 20 euró volt. Azért még az sem sok. Itt egyébként viszonylag konszolidáltak a gyerekruha árak. persze itt is találtam már több tízezerért pulcsit a gyerekeknek. De azt nem vettem meg. Kép

Pirusék szívtak a vivendivel?
Benő éli a friss mamik életét. Minden szépségével és nyűgjével.

Kicsit késett, és már éppen kezdtem volna belelélni magam, hogy hátha nagycsaládosok leszünk véletlenül, mikor a 33. napon bekopogott. Kép (Nem is baj, mert ahogy számoltam ikrek vagy rák lett volna, az meg natyon nem passzentos a koshoz. Kép)
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük a jókívánságokat !

Ügyes tortagyetyafújó a profilbanKép (lesz még ma)


Puszi: Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Solya!
Igen, én a kabátra gondoltam, hogy 10 Euró, de a kabát 12, a gatya meg 8 volt Kép
Piruséknál az építkezők kiharapták a földből a Vivendi kábelét és a Vivendi nem hajlandó újat lefektetni. Aranyosak. Anno mi is nagyot szívtunk velük, 30 nap helyett 90 alatt kötötték be a telefont, amikor a kikapcsolást kértük, akkor állítólag nem kapták meg a faxot, ami azért érdekes, mert miközben küldtem, a hölgy mondta a telefonba, hogy már meg is érkezett... Szóval óvatosan velük! Kép
Hát nekem nem késett, ma jött menetrendszerűen. De olyan jó ezzel a fogamzásgátlóval, 2 napig tart és nem is fáj Kép
Nálunk én vagyok rák és Balázs majdnem kos (1 nap híjján, így halak), szerintem semmi baj ezzel a párosítással Kép

Kata!
Nagyon édes a kép!
Tegnap a Gyerekkuckóban láttam olyan hintát, amit keresel!

Annamari
muter
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?