Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm a biztató szavakat alvás ügyben :-) Egyenlőre megpobálom rábizni, hátha magától is rájön...bizom benne, hiszen okos gyerek :-)

Lenne egy másik kérdésem:
Lehet/van-e összefüggés a baba arcán megjelenő kiütések (tejkiütés talán igy hivják) és aközött amitt én megeszek?

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!

Pele,
koszi a segitseget Kép biztosan igazad van. Az elejen probaltam en mindenfele poziciot, kepeket is nezegettem. Csak ugy ereztem, ez a fekvos valik be, es ugye csaszis is voltam, nem is voltam olyan jo eroben... Azt is gondoltam, ha egyszer a cicim nem faj, nem sebes, es jon is a tej, akkor nem olyan nagy baj, ha Viola a maga egyeni modjan oldja meg a cici bekapasat...

Most az a baj, hogy kicsit megint kiborultam, mert elkezdtem utanozni a kepeken latott helyzeteket, de Vilcsi nagyon hamar hisztizni kezdett mindenfele probalkozasomtol. Olyan rossz volt, hogy neha tok jol elvolt, vigyorgott ram es gogicselt, aztan amint valami szopis helyzetet vettem fel es a cicit probaltam a szajaba adni, uvolteni kezdett :-((( Megijedtem, hogy nem utalhatja meg ettol az egesz szopizast? Nem tudom, mit tegyek, mert eroltetni sem akarom, de ugye a regi se muxik mar jol, es feladni se kellene... :-(
Pedig ugyetlenkedesem dacara neha mar sikerult egesz jol elrendeznem magunkat, csak az hianyzott, hogy megmaradjon a cicin! Es ha az a baj, hogy nem kap olyan jol levegot, akkor is az kellene, hogy elfogadjon valamilyen nem vizszintes helyzetet. Sajnos, o utanozni nem nagyon szokott engem, pedig mar sokszor probaltam vele pl. nyelvnyujtogatosat is jatszani...

Hat mindegy, most hazajott az emberem, veszek egy forro furdot, hogy megnyugodjak, aztan egyutt megnezzuk a kepeket, es probalkozunk megint...

Batkamano,
ugyebar minden baba gyonyoru, de ha Kismanod meg hasonlit is Violara, akkor egesz rendkivuli modon szepseges lehet ;-))) aaa, nem az anyai buszkeseg szol belolem, dehogy :-)))
Vagy Te veletlenul nem erre ertetted a hasonlosagot? :-)))
De amugy nyugi, Vilcsi is kinotte az allando kontaktusigenyt, lassacskan a Te babod is valtozni fog! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Off leszek picit!!
Bocsánat, teljesen nem idevág, de hátha már valakinél történt ilyen:
CALCIMUSC csepp formájú kálciumot kapott Borsa tőlem tíz napig, de mivel elfogadta és nem láttam semmi problémát, MAGÁBAN adtam be, nem tettem tejbe, vagy másba...
Most hallottam, hogy ez tilos lett volna, ettől tönkremegy a gyomra, nagyon nagy bajt csináltam!
Kép Kép
A gyógyszer tájékoztatójában nincs utasítás, nem szerepel, hogy kizárólag higítva adható, a doktornéni nem emlékszem, mit mondott, én meg adogattam Kölöknek bőszen, mivel ette simán, azt hittem, jó így...

Segítség, most tönkretettem a gyomrát????

Én barom!!! Kép Kép

Valakiiiii!!! Kép

Elnézést, hogy ilyenekkel jövök elő, de hátha valaki megnyugtat - illetve remélem, mert ezért csak szidni lehetne engem! Kép
Szipola
 

 
 

Szia Szipola!
ne aggódj, nem lesz semmi baja! Sokat kibír ám a gyomor, gondolj csak arra, milyen tömény sósavban ázik egész nap Kép Lehet hogy jobb lenne higítva, (valószínűleg a válogatós babusok jobban elfogadják anyatejjel Kép) de ha töményen ennyire veszélyes lenne rájuk, akkor higított calcium oldatot árulnának kisbabáknak, nem gondolod?
Üdv
Anyaorsi
Névtelen
 


sósav??? te jó ég. gyomorsavat akartál mondani, nem? de mondjuk abban sem ázik, mert az étel-ital leköti.
Névtelen
 


Sziasztok!

Batkamanó!
Minden bizonnyal a 3 hetes fejlődési ugrásról van szó, ahogy Szipola írta. Vagyis nyugi!Kép Meg "műsoron kívül" islehetnek ilyen csupa cicis napokKép
Kaki: 6 hetes kor alatt illik minden nap min. 1 kakinak lennie, a pár naponkénti kakilás az idősebb babákra vonatkozik. Ha egy 6 hétnél kisebb baba nem kakil minden nap, akkor az az esetek 99%-ában vagy azért van, mert egyáltalán nem jut elég tejhez, vagy főként előtejhez jut, és kevesebb zsírdús hátsótejhez. Nagyon-nagyon ritkán vannak kivételek, vagyis olyan babák, akik bár elég tejhez jutnak, mégsem kakilnak minden nap már e zsenge életkorban sem. De nem ez az első, amire gondolunk, ha ilyennel találkozunk. A fő kérdés ilyenkor, hogy hogyan gyarapodik a babád?
Tejcsökkentő hatású pl. a zsályatea, amit föntebb is írtam. Tejnövelő leginkább a sok szopiKép Persze vannak mindenféle enni-innivalók, ki erre esküszik, ki arra. De legjobb a pihenés, nem stresszelés és a szopiKép
Ami nem igazán ajánlott, az a sok tej és tejtermék, mert arra érzékeny babáknál emésztési problémákat, allergiás tüneteket okozhat, illetve a sok szopis tea, mert fölfújhatja a babókat.

Kalinta!
Jaj, te szegény!Kép Szopi alatt sajnos jobb, ha inkább egykomponensű gyógyszert választasz.
Jobbulást!

Manka!
Kép

Amcsi!
Szerintem nagyon jól döntöttél alvásügyben! Biztos, hogy fog majd aludni, ha itt lesz az ideje!
A tejkiütésnek nincs köze az elfogyasztott kajához, az az újszülött babáknál van, és a tej hormontartalma okozza. Nagyobb babáknál viszont okozhat kiütést az, hogyha valami potenciális allergént eszel/iszol. Pl. tej, paradicsom, eper - ki kell tapasztalni, hogy mire érzékeny a manó.

Kaska!
Na, akkor még egyszer: nyugi!!Kép Ha a fekvős pózt szereti igazán Viola, akkor maradjatok annál, de a száját próbáld meg megigazítani akkor is. Sose szabad erőltetni a dolgokat, nehogy sztrájk legyen a vége. Lehet, hogy az idegességedet is érzi, azért nyugtalan ő is. megdöbbentő néha, hogy mennyi mindent átvesznek a lelkiállapotunkból!
Rossz szopistechnikával többnyire az a gond, hogy ha nem olyan feltűnő, ált. kb. 3 hónapig még működik is a dolog, de a 3 hós növekedési ugrással már nem tud lépést tartani az így szopizott tejmennyiség. Sokszor ilyenkor jönnek ki a problémák.
A forró fürdő szuper ötlet!Kép Mivel tényleg nincs akut kiszáradási veszély, szerintem nyugodtan próbálkozzatok lassacskán, finoman. Akár csak fekve is, de azért próbáld korrigálni a szájtartást.

Szipola!
Gyógyszerész párom szerint nem valószínű, hogy bármi baja lett volna ettől Kölöknek. Remélem, megnyugodtál!

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!

Kaska, nem vagy egyedül, az én lányom is a szippantós módszerrel veszi be a cicit a szájába. Kép Nálunk szerencsére nem okozott ez problémát, mert úgy veszem észre, hogy eléggé beszívja és nem lapos amikor elengedi. Egyébként Eszti már 8 hónapos elmúlt, és még mindig - szinte -kizárólag csak szopik. Nálunk a probléma most már inkább a hozzátáplálás körül van.
Volt két hét, amikor már úgy tűnt, hogy végre nekiindult volna a rendes evésnek, elkezdett enni gyümiket, ha lereszeltem egy fél almát, körtét, őszibarackot, azt megette, de most három-négy napja már megint nem akar enni semmit. Kép Ha csak közelítek a kiskanállal, már húzza el a fejét. Pedig előtte úgy tűnt, hogy ízlenek neki ezek és soha nem erőltettem...
Elég tanácstalan vagyok, mert -ugyan rég mértem, és nem tudom hány kiló, de - egyre közelebb ér egymáshoz a hasán a pelus két tépőzárja, magyarán: karcsúsodik. Kép
Fogacska még csak egy jött ki neki, de egyáltalán nem viselte meg a dolog. A következő meg még nem érezhető igazán az ínyén, úgyhogy nem hiszem, hogy az lenne a baj.
Ma teljesen el is hagytuk a próbálkozást és asszem adok magunknak pár nap szünetet és csak szopi lesz, mert én is egyre feszültebb vagyok, ha etetésről van szó, ami egyikünknek sem használ.

Kriszi, még korábban olvastam, -ha jól emlékszem itt -, hogy az Urtica Urens, ha nagy CH-t használ az ember, akkor tejapasztó hatása van. Talán 15-nél nagyobbat.(?) Nem esküszöm meg rá, úgyhogy mielőtt hozzányúlsz, feltétlenül nézz utána, nem akarok hülyeséget mondani. Off: új lakásba költöztetek? De jó! Irigyellek, én perverz módon nagyon szeretek költözni. Kép

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Elégtelen tejtermelés esetén:
URTICA URENS 5 CH napi 2x5 golyócska

Túlzott tejtermelés leállítása:
URTICA URENS 15 CH napi 1-2x5 golyócska
Urtica
 


Koszi a nyugtatast mindenkinek, mar nem is aggodok a non-stop szopi miatt Kép

Pele, Kismanonk sulyagyarapodasa:
3925 grammal szuletett, 3 naposan 3610 grammal jottunk haza. 3 hetesen kereken 4 kg-ot nyomott. Tehat 2.5 het alatt 390 gramm, de hosszaban csak 0.5 cm-t nott - ez keves?

Az lehet, hogy a zsirosabb hatso tejig nem jut el, mert eleg hamar raun egy-egy oldalra -> surun cserelgetunk. Mondjuk igy is eltolt osszesen kb. 1 orat egy-egy oldalon. Az baj, hogy nem egyszerre van sok idot egy oldalon?

Kaska
Kép
egyebkent a "nem akarok bufizni" cirkuszra, arra, hogy szopi kozben az oklet is be akarja gyomoszolni a szajaba es az esti "2 szivas, kikop, majd sirva keresi a cicit" musorra gondoltam - es az egy kicsit elkeserit, hogy ez meg 3 honaposan is lesz... en is mondom neki, hogy az ugy nem olyan jo, egyszer majdcsak megerti, vagy kinovi Kép

batkamano
batkamano
 


Szia Pele!
Köszi szépen a segítséget! Most eszembe jutott, hogy akár ki is próbálhatnám a Chamomillát, és úgy tűnik, használ az is. :-) Remélem nem csak véletlen, és tényleg beválik, eddig még csak egy adagot vettem be. De ha nem lesz jó, akkor megnézem a patikában azt az Advilt, amit ajánlottál.

Kata
Kalinta
 


Szipola!

Szerintem ne aggódj! Lacika már a 11 hónapja alatt legalább 3-4 Calcimuscos kúrát kapott, és mi eleve a doki előírása szerint fecskendővel, hígítás nélkül adtuk be neki a napi 3x2 ml-t. Azért annyira nem lehet egy doki felelőtlen, hogy eleve úgy tanácsolja, ahogy nem szabad! Egyébként meg úgyis evés előtt vagy után kapja a gyógyszert, nem? Akkor meg úgyis felhígul a kis gyomrában! Hidd el, nem lesz gond!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Hadd kezdjem egy szuper jo hirrel:
tegnap csak nem birtuk ki merlegeles nelkul (irul-pirul), viszont 4 nap alatt 13 dekat hizott a lany! Kép Ez tobb, mint az azt megelozo 2 heti gyarapodas osszesen! En most ooolyan boldog vagyok :-)))
Persze nem biztam el magam, es azert meg tartom magam ahhoz, amibe belekezdtem!

Pele,
pontosan azt csinaltam magamtol is, amit irtal! Kép Vagyis visszatertem a fekvo pozhoz, csak igyekszem alaposabban cicire rakni. Es kineztem magamnak a jovo het csutortokre egy szopis baba-mama csoportot, el fogok menni csajszistul, eloben talan konnyebben boldogulunk a hibak korrigalasaval!
De legalabb most a stressz nem jatszik be :-)))
Amugy megneztem a mellbimbaimat, es most nem voltak laposak, viszont volt olyan, hogy par percig feher volt a veguk szopi utan! Kicsit erzekenyebbek most a maratoni igenybeveteltol, de semmi sebesedes :-)))

Hisztivel kapcsolatban parommal vegigbeszeltuk az osszes lehetoseget.
Amit megfigyeltunk aszerint egyreszt Tinanak nagy igazsaga lehet, mert tenyleg akkor jon ki legjobban, ha almos es nyugos, de nem tud bealudni.
Masreszt akkor csinalja, amikor mar nem jon olyan jol a tej, vagyis amikor abbamarad a kortyolas! Segitett viszont, amikor cicit csereltem, mert abbol megint konnyebben kijon par korty! Ugyhogy most addig forgunk, amig nyugi/alvas nincs.
Nathasnak nem nathas, de neha kicsit nehezebben szuszog, en osszekapcsoltam azzal, hogy most futunk, es talan szaraz neki a levego! Ugyhogy vizes torolkozot teszunk a futotestre.
Ja, es a vegso kovetkeztetes: VIOLABOL VAN :-)))

Szipola,
szerintem is tuti szolt volna a doki, illetve jeleznek a tajekoztaton, ha veszelyes lenne! Es a baba se turne szo nelkul, bekesen, hogy "tonkremegy" a gyomra!

Nevtelen,
a gyomorsav nagy resze sosav!

Batkamano,
Viola se folyamatosan produkalja az osszes ilyen hobbijat, csak vannak ilyen periodusai! Nappal, ha nem alszik, hajlando bufizni mar reg. Az oklet sokkal kesobb talalta meg, mint a Te babod! A cicinsirast meg csak most kezdte, szoval ne hidd azt, hogy Nalatok ez fog menni 3 honapig!
Es meg annyi, hogy ha szeret rajtad aludni, szerintem hagyd, kulonosen nap kozben! Ez olyan jo, megnyugtato erzes, szerintem babanak, mamanak egyarant jot tesz. En megtanultam nem parazni az elintezendok miatt...

Csak jokat mindenkinek! :-)))

Kaska, aki most fel van dobodva :-)))
kaska
 
 


Pele,
köszönöm! Hát nem semmi keltezések! Nekem csak egy manóm van, és nem jön még a következő, mégse tudok fent lenni ilyenkor Kép Szóval csak így tovább, irigylésre méltó módon bírod a gyűrődést Kép

Yoan,
köszi, én 30-ra emlékszem, de most egyelőre szünet van a dologban, mert Cicó éppen jobban rákapott a szopira, per pillanat jobban ragaszkodik hozzá, mint az evéshez, úgyhogy apasztástéma egyelőre nem aktuális.
Kaja: mi van, ha egyelőre elég Esztinek ez a nyalogatás? Talán azért karcsúbb, mert hosszra gyúr? És talán azért nem hízik már olyan gyorsan, mert eddigre szép nagyra nőtt, most meg lemozogja már? Cicó mostanában alig hízik, de ő pici is Esztihez képest (most 7.3 kiló és 70 cm), viszont meg nem áll, csak ha szopizik vagy alszik - és már egyre inkább gyalog közlekedik, már ha van hová kapaszkodnia. Emellett ő sem eszik sokat, bár ő szopizni se szopizott olyan őrült nagy mennyiségeket soha. Szóval kitartás - éppen most olvastam a Kismamában olyan babát, aki egy éves koráig csak kóstolgatott - szóval nagy vész biztosan nincs. Egyébként hogy vagytok?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kedves Névtelen, sósavat akartam mondani, mert a gyomorsav kémiailag sósav Kép!
Nem az étel-ital köti le, hanem a gyomornedv az enzimeivel és fehérjéivel, minden egészséges emberben, így a kisbabákban is.
Csak úgy jött elő a sósav a mondanivalómban, hogy Szipola megnyugodhasson, ahol sósav nem tud kárt tenni, ott némi kis kalcium sem fog Kép
Üdv
Anyaorsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Ildi és Pele! Nagyon köszönöm a segítségeteket. A 80 % tejmennyiség apuci mániája, aki még egy nagy doboz tápszert is beszerzett, biztos, ami biztos alapon. (Ő egyébként egy tündér, és csak jót akart, mert aggódik a trónörökös miatt) Én meg 20 körömmel tiltakozom ellene, azóta is bontatlanul áll a kamrában.:-)
A tej mennyisége miatt egyébként azért aggódtam, mert a gyermek délutánra nem kap feszülős ciciket, sőt ekkor nagyon kis puhák. Sajnos meg is mértem ekkor a szopott mennyiséget (de már leszoktam róla), és 40-nél nem lett több. Reggel és éjjel meg feszül mindegyik cici, és csöpög a tejci belőle.. Ha feszülős ciciből eszik a baba, akkor nyugodtan elalszik jóllakott napközis fejjel, ha viszont csak a puha fajtából kap, sír, többszörös időt eltölt a cicin és nem nyugszik meg tőle.
Próbálom egyébként folyamatosan szoptatni, ami a védőnő szerint butaság, mert csak kikészítem magam. Egyébként meg biztos kevés a tejem, és ezért sír ennyit a baba, ezért hozott nekem tápszer-mintát, hogy ezzel pótóljam a hiányzó mennyiséget. Próbáltam meggyőzni, hogy a súlya növekszik a gyermeknek (bő két hét alatt, mióta hazajöttünk a kórházból, 60 dkg-t hízott, ami szerintem elég szép eredmény), egyébként pedig a pótlástól csak csökkenne a tej mennyisége, de mintha a falnak beszéltem volna.. Szerinte hagyjam legalább negyed órát sírni a fiamat, hátha álomba sírja magát. Miért hiszik az emberek, hogy egy 3 hetes csöppség érdeklény??
Ennyit a felháborodásomról.

Egyébként tegnap rekordott döntöttünk cicizésből 4,5 órát szopiztunk folyamatosan. A végén már sírtam, mert annyira fájtak a cickók. Rosszul teszem mellre a babát, vagy ennyi idő után mindenkinek fájni kezd? Ti mit tennétek, ha ennyit akarna szopizni a baba?

Még egy kérdés. Kb. egy hete gyakorlatilag minden evés után bukik a babóca. Pedig büfizünk rendesen. Mit csinálok rosszul?
Böbi
szlopi
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek NAGYON KÖSZÖNÖM a gyors és megnyugtató reakciót a bekálciumozott Kölök sztorimra!!! Kép

Már elolvastam azonnal, de válaszolni csak most volt időm..

Teljesen megnyugodtam! Kép

Nagyon jó, hogy itt vagytok!!!!! Kép

Sok puszi!
KálciumKölök nevében is
Szipola
 


Engem is megőrjít Pele energiája!!
Én amióta szültem, még nem maradtam fent tizenegyig, nem hogy három meglévő babóca és egy a pocakban!!!!

És még ilyenkor is másoknak segít!!!!!

Le a kalappal!
Bárcsak én is egyszer ilyen lehetnék!! Kép

Őrület!!
Szipola
 


Böbi!

Gratula a gyarapodáshoz, egyszerűen szuper!!! Magyarázd el a kispapának, hogy amelyik baba igy hizik, az nem csak 80%ban elégiti ki a kajaigényeit!!!! A védőnőt meg inkább került el, és inkább babanetet olvass, illetve a nevét ird meg a szoptatás-kitől ne fogadjunk el tanácsot topikba.
Bukás: teljesen normális dolog, hogy jön vissza. Sokszor a felesleges tejmennyiséget küldik vissza a babák. Nekem mindegyik gyerekem keményen bukós fajta, ugyanakkor szépen fejlődtek/nek. Állitólag a sok tej fogyasztás és a bukás között lehet összefüggés. Nem tudom, én rengeteg tejet iszom, szóval lehet, hogy nálunk is ez van, de én nem vagyok meg tej nélkül, inkább elviseljük a bukit... Néha javit, ha menet közben is büfiztek. De amig utána jólérzi magát a baba, ill szépen fejlődik, addig ez nem probléma.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Hazajottunk anyosektol, most is bombis szopik voltak altatas elott, de en uj eletet kezdtem a "no more para, no more idegropi" jegyeben :-))) igy vegtelen turelemmel sikerult valamennyi tejcit a ded belsejebe juttatni :-)))
Azota egyszer ebredt, pillanatokon belul megint egy nagy cici jott vele szemben, amin bekes komfortszopiba merult :-))) olyan szep volt! :-)))
Kolcsonkertuk aposektol a digigepet es meg is orokitettuk :-))) kitalaltam ugyanis, hogy csinalok majd egy szopis albumot magunkrol es felteszem ide a linket, akkor legalabb "diagnosztizalni" is konnyebb lesz :-)))

Bobi,
en ugyan csak tanacskeresben szereztem mar rutint :-] de szerintem mindent nagyon profin csinalsz, es ne hagyd magad elbizonytalanitani! :-)))
En is vegigmertem egy napon at, hogy Vilcsi mennyit eszik, ugyanazt a hullamzast tapasztaltam, mint Te, be is paraztam, korbekerdeztem, es mindenki azt mondta, hogy ez a termeszetes ingadozas! Es azt is mondtak, hogy a delutani-esti tejci viszont tomenyebb! :-)))
Az elejen nalunk is volt ilyen nonstop cicimaraton, kulonosen a hasfajos vagy frontos napokon. Nekem is kicsit "meglepodtek" a cicijeim, en megelozeskeppen bekentem oket Garmastannal, es jolesett nekik, nem is repedeztek be. De tobben mondtak, hogy nekik nem jott be a Garmastan.
Apucinak mondd meg, hogy bizzon a tronorokosben, hiszen beleadta a fele genkeszletet! :-)))
Vedonotok pedig sajnos "nemesen egyszeru" (ugy tudom, igy kell kulturaltan mondani, hogy nagyon buta szegeny) :-]

A Pele szerintem is fantasztikus :-))) ( ne tessek zavarbajonni, ez teny :-))) ), en is egyre inkabb hajlok ra, hogy 3 gyerekem legyen majd, annyira irigylesre melto a sokgyerekes anyukak problemamegoldo kepessege es szamos egyeb jo tulajdonsaga :-)))

Csak jokat! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Hahó,
Urtica,
köszönöm, pont erre gondoltam. Bár most megint fogzunk, és ilyenkor nemkell kanál, nemkell rágcsa, csakaciciiii, de ez éjjel-nappal állandóan, úgyhogy már kinyuvadok - szóval most még nagyon nem kell apasztani - mi lenne velünk, ha ez nem lenne? Kép

Pele,
nem sürgős a zsálya, csak nyugi, csak szépen, megfontoltan, nem akarok még én is plusz energiát elvonni belőled - nem vagyok én energiavámpír Kép

Kaska, Szipola,
én már hetedik hónapja bámulom Kép

Jó éjt (fél kilenc, fürdünk-alszunk mindhárman Apával együtt)
Kriszi + Cicóka (holnap lesz kilenc hónapos)
kriszi
 
 


Sziasztok!

Hat eddig tartott az oromom Kép
Szerintem Viola sztrajkba lepett Kép

Ugye azt mar irtam, hogy napok ota felsir a cicin, nehezebben fogadja el, hisztizik. Sajnos durvul a helyzet.
Ma ejjel es reggel meg szepen cicizett, aztan delelottol fogva minden egyes evesunk egy kuzdelem. Amint szopasi helyzetbe kerulunk, nagyon sir, es nem akarja elfogadni a cicit. De neha mar latszott, hogy ehes, be is vette, aztan ket szivas es kikopte. Neha meg nem sirt, hanem hatrafeszitette magat, elforgatta a fejet, nezelodott... Hosszas kinlodas utan neha megnyugodott es evett szepen nehany percig, sot el is aludt utana. De tobbszor fel kellett adnom. Es ez ment egesz nap :-((( Most nem akarok belemenni a lelkiallapotom ecsetelesebe, de kivagyok :-(

Kiszaradas szerintem meg nem fenyeget, tobbszor eleg szep nehez pelust vettem le rola, es pl. most pisilte ossze a furcsi utan raadott ruhat, a parom epp oltozteti... Viszont most este nagyon sokszor kakilt.
Tenyleg, ezeknel a piciknel honnan lehet eszrevenni, ha megy a hasuk? Olyan normal kinezetu kakijai vannak, mert hat mindig kicsit folyos szokott lenni, de azert 2 oran belul 3-szor nem szokott kakilni.

Szoval, most nem tudom, hogy mit csinaljak. Remelem, legalabb az ejszakai szopik menni fognak, azokkal eddig (kop-kop) nem volt baj...

Ha nem lett volna ilyen napok ota, azt mondanam, hogy biztos azert, mert az ebedhez fokhagymas szosz volt. De ettem mar olyat, amiben volt fokhagyma, es akkor nem csinalta ezt.
Ma mar nem is kiserleteztem pozokkal, sot nem is igazgattam a szajat, pisszenni se mertem, ugy orultem, ha megmaradt a cicin...
Mondjuk tegnap meg parom szuleinel voltunk, idegen kornyezet. De hat par hete evett o mar asztalon, nyilvanosban a pelenkazon, es nem zavartatta magat...
Biztos baromsag, de nem lehet, hogy mostanaban tul gyakran kinalom, es elege lett?

Tenyleg bocsanat, nekem is elegem van mar belole, hogy ilyen problemahalmaz vagyok, de kerem, ha tudtok, segitsetek...

begyufazott Kaska
kaska
 
 


Kaska: és ha megvárod, amíg magától kér? Hátha tényleg az a baja.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,

hat valszeg holnap ez lesz...
Csak anno direkt megkerdeztem az LLL-es not, hogy nem okozhat-e gondot, ha tuletetem, es akkor is kap ha nem ehes, es o azt mondta, hogy nem...
Az iment meg elaltatta magat a cicin, ugyhogy most kicsit nyugodtabb vagyok, csak sajna nem alszik eleget ahhoz, hogy mostantol mindig almaban etessem... :-
Nem birok kiigazodni ezen a prucskon, pedig csak az anyja vagyok...

Hogy vagytok? Picifiut puszilom, hallottam am, hogy milyen szepen gyarapodik! Kép

Kaska
kaska
 
 


Kaska: köszi, jól vagyunk Kép Ma már 2650g volt este Kép
Nekem ebben a túletetésben nincs tapasztalatom, Balu elég jól jelezte, hogy mikor kér enni, azon kívül nem kellett küzdeni, mert nagykönyv szerint hozta a növekedési ugrásokkal járó óránkénti szopit is.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves szavakat!Kép Az az igazsásg, hogy én alapból is bagoly típus vagyok, azaz gyerkőc előtt is éjjel tudtam a legintenzívebb szellemi életet élniKép Meg tényleg azt vettem észre, hogy a gyermekeim számával arányosan növekedett az energiám és csökkent az alvásszükségletem, vagyis jól ki van ez találvaKép

Yoan!
Ha egy baba egy éves koráig saját szándékából csak anyatejen él, az sem gond. Úgyhogy biztos nincs semmi gond! A második fél évben amúgy is lelassul a gyarapodás, megnyúlnak az addig gömbölydedebb babák is. Amíg eleget pisil-kakil, jókedvű, mozgékony, addig tuti nem éhezik.
Ha nagyon nem kéri a szilárdat, hagyjál ki pár napot, aztán megkínálhatod újra, de nem baj, ha akkor sem kéri. Tényleg fontos, hogy nyugodt legyél, mert a feszültséget nagyon könnyen megérzik a lurkók.

Batkamanó!
Ez tökéletes súlygyarapodás! Úgy látszik, akkor a te babád is kivételKép
Ha többször cserélgeted a cicit, akkor is eljut a babó a hátsótejhez, nem fontos, hogy egyhuzamban töltse az adott időt egy cicin.
Ne keseredj el, hamarabb elmúlik ez a zűrös időszak, mint hinnéd. Igaz, akkor jönnek majd más zűrökKép

Kalinta!
Nahát, milyen jó ötlet a Chamomilla! Remélem, bevált, és már jobban vagy!

Kaska!
Hahó, ne tessék elkeseredni!!! Szuper a hízás! És a cicicserélgetést is tök jól kitaláltad!
Túletetni tényleg nem lehet egy szopis babát, szóval ha sokszor kínálgatod és mindannyiszor elfogadja, az nem baj. De lehet, hogy tukmálásnak érezte a sok kínálgatást, és azért ment el a kedve. Az is lehet, hogy ez a szósz túl fokhagymás volt. A fokhagyma nagyon intenzíven érződik ám a tejcsiben is!
Remélem, a holnapi napotok jobb lesz! A pisik azért nagyon jók. Ha több a kaki, az nem föltétlenül hasmenés. Valószínű, hogy az elmúlt napokban a többszöri kínálás miatt többet evett, ezért is kakilt többet. A hasmenéses kaki zöld és/vagy nyálkás és/vagy vízszerű, nem olyan kenőcsös.
Próbálj megnyugodni, akkor kínálni, amikor kéri a cicit, de akkor ügyelni a jó cicibekapásra. Szerintem nem lesz semmi gond!
Ha az Attila úti szopis csopiba jöttök, akkor még az is megeshet, hogy találkozunk!Kép

Kriszi!
Hihi, ezek szerint Cicó megoldja ezt az apasztásos kérdéstKép

Böbi!
Nahát, pedig inkább a mamák szoktak aggódósak lenni!Kép Nyugtasd meg kispapit, hogy ilyen gyarapodással valószínűtlen, hogy éhezne a lurkó!Kép
Cicifeszülés: a feszülős, "teli" ciciben inkább vizesebb, kevésbé laktató tej van, a puhában laktató, zsíros. A tej szopi KÖZBEN termelődik nagyrészt, nem pedig összegyűlik a szopik között (illetve az a kis mennyiség, ami összegyűlik, az a vizesebb előtej). MINDEN baba sírósabb du/este, mindegyik állandóan szopizna ilyenkor. Szóval ez nem a tejmennyiség problémája, hanem egy független egybeesés a puha cicikkel. Du-ra elfáradnak, kimerülnek a babák az egész napos ingerfeldolgozásban, ezért sírnak többet, és ezért ciciznének állandóan, mert az a legmegnyugtatóbb számukra. A kevés tej jele a kevés pisi/kaki, illetve a minimum alatti gyarapodás.
Este a kevesebb kiszopizott tej is elég, mert az laktatóbb, zsírosabb.
A védőnőn egyszerűen fölháborodtam!!!! Tényleg a negatív topikban a helye!!!! Még jó, hogy így kitartottál.
Maratoni szopi után természetes, hogy valamennyire érzékenyebb lesz az ember cicije, de ha sebes is lesz, akkor valszeg rosszul van mellen. Ilyenkor megpróbálhatod esetleg kendőben magadra kötve hordozni, csupasz testedre fektetni pucéron, az alkarodra fektetve hordozni, de ha a cici segít, akkor szoptasd meg nyugodtan.
Bukás: vannak bukósabb és kevésbé bukós babák. Ahogy Ildi írta, a sok általad fogyasztott tejtermék is csinálhat ilyet. De ha gyarapszik a lurkó, nem kell különösebben foglalkozni a bukásokkal.

Cory!
Ez aztán a rohamos gyarapodás!!!KépKép

Jó éjt mindenkinek: Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!

Kaska!
Nálunk is volt sohatöbbetcicit! Nyáron, amikor úgy gondoltam, hogy némi folyadék csak elkelne. Viszont a Gyöngyöm semmi mást sem. No akkor mi legyen? Ez először nyaralás alatt volt velünk, ahová még egy árva cumisüveget sem vittünk Kép!
Megoldás akkor az volt egyedül (biztosan máshogy is lehetett volna csinálni),hogy amikor már ne csak szomjas, hanem istenigazából éhes is lehetett, akkor forraltam neki vizet, amíg lehűlt én is higgadtam valamennyit, aztán belekanalaztam egy kicsit. Rájött, hogy a folyadék nem is olyan rossz ötlet, már nem üvöltött, mint a sakál és akkor szopizni is hajlandó volt (lehet, hogy ez a csak jobb cici előszele volt csak én lüke nem értettem.). Azóta, ha ilyen dráma van, akkor minden egyéb próbálkozás félretéve, fekve, jobb cici, ha ekkor is hirig van, akkor addig nincs cici, amíg nem aludt legalább negyed órát. Álmából éhenhalásra ébredve még mindig evett.

Kin meddig ér össze a pelus: Nagyobbik fiamon a Libero neki jó változta teljesen összeér, a kicsin ugyanezen fajta pelus két tépőzár sarka közé három ujjam is befér. Kép
A nagy 13, a kicsi 7 kiló. Szerintem a "fogyó" gyermekek hosszra gyúrnak.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Kaska!

Mivel sokkal profibb tanácsokat tudnak adni mások, én csak azért írok, mert nagyon hasonlít amit leírtál arra, amit a lányom művelt 3 hónapos korában. Addig kb. másfél-két óránként szopizott, mindig megnyugtatta, én sem bántam, mert érezhetően növelte e tejmennyiséget a sok cicizés. 3 hónapos volt, amikor ő is hasonlóan kezdett viselkedni, cici kellett volna, de tej nem. Ráadásul én mindig éreztem a tejleadó reflexet, és azt is láttam, hogy ilyenkor nagyon spriccelt a tej, erre mindig üvöltéssel reagált, és nem volt többet hajlandó bevenni a szájába.

A tanácsom. Bármiért is csinálja, erre leginkább Te fogsz rájönni. A megoldás nálunk az volt, hogy félálomban szopiztunk. Ezt úgy tudtam elérni, hogy kendőben elaltattam, és utána jött a szopi, illetve ébredéskor. Igy csak 5-ször szopizott a korábbi 10 helyett, plusz egyszer megszoptattam éjszaka, szintén álmában.

A rossz hírem: habár mindenki azt mondta, hogy ez kb. egy hét alatt elmúlik, és visszatérnek a megszokott szopik, a lányomat kb. 1 hónapig csak félálomban tudtam megszoptatni. Mindenesetre kitartás, tudom, hogy nagyon nehéz helyzet. A jó hír, hogy a lányom 2 éves elmúlt, és még mindig cicizik, pedig 22 hónapos volt, amikor elapadt a tejem a terhességem miatt. Tehát valójában nagyon szeretik ilyenkor is, csak valami nem úgy történik, ahogy ők szeretnék, és ezt nehezen fogadják el.

Kucori
kucori
 
 


Sziasztok,

Pele,

tudnal nekem segiteni?
Simon jovo heten lesz 8 honapos es kb. 8-10x szopizik naponta. A gondom az, hogy az ejszakai szopinal par nap ota nagyon nehezen indul be a tejleado reflex. Fel is sirdogal kozben. Mi lehet ennek az oka? Altalaban alszik ejszaka, amikor szoptatom, csak felsir es en mar rakom is cicire.

Van olyan, aki jart mar igy?


udv,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Csak írjatok annyit, hogy "JÓ" és nekem elég!

Szóval Kölök jövő héten lesz 4 hónapos,
két hét alatt 120 g-ot hízott

(pedig eddig minden hónapban több mint egy kilót - tudom, nem hízhat ilyen ütemben, mert akkor az első kosárlabda mérkőzésén már jövőre drukkolhatnék, de hát ez így stoppol le, ilyen drasztikusan?)

Kicsit bátortalan hangon: Segítsééég! Kép Kép
Szipola
 


Szipola!

Ne csináld már! Kölök nem más, mint Kölök. Ő így csinálja. Biztosan lehet ilyen gyorsan stoppolni is. Nem tudom. Nekem ilyen részletes információim sosincsenek a gyerekeimről Kép
Annyit szoktam nézni havonta, hogy nem lett-e kevesebb a súlyuk. Az még sosem lett. (Persze Zsombinál, amikor nem evett, mert beteg volt 2 hétig, már nem anyatejes korában, akkor előfordult.)
Ha a szopis szokásai nem változtak (pl nincs olyan, hogy a közelébe sem megy a cicidnek) a pisis pelusok száma megfelelő és a gyermek jókedvű, akkor SEMMI BAJ!KépKépKép
Ön- és Kölökbizalomra fel!

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sokkal bátrabb, már-már túl magabiztos hangon:

Jó reggelt, Snoopy, köszönöm a reakciót és megnyugtatást! Kép

Illetve szerintem is így van jól, de azért itt is erősítsék meg - vagy csak jó ide bejönni?
Nem tudom, talán csak a beszélgetés öröme miatt provokálok itt állandóan...

Kép
Puszi!
(önbizalomban dúskáló hang)
Szipola
 


Sziasztok!

Tegnap mar vegre nyugisabb napunk volt! :-))) Csak sajnos mire jonni tudtam volna, nem volt net... :-(

Mar mentek a szopik bombi nelkul is, bar van meg a lanyban (igen, ebben a rosszcsontban itt, az olemben :-))) ) egy kis erzekenyseg. Szoval most nagyon kenyes ra, hogy o iranyitson szopi kozben, es "beszol", ha barmit forszirozni probalok. Hat en meg megyek utana, elvegre o a fonokom es kenyurnom :-)))
Igy most megint csak egycicizni tudunk, mert egyszerre nem nagyon ker tobbet. Azon viszont mar 10 perceket is dolgozik rendesen :-)))

Tegnap itt volt a gyerekdokink, csomo mindent atbeszeltunk, vegul is OK volt. Abban egyetertunk, hogy vannak ilyen termeszetes hullamzasok, csak szerinte ilyenkor hozza kellene potolnom a lefejt tejet. Szerintem meg nem, amig a gyerek jol van, de nem vitatkoztam vele... ez mar az en felelossegem! :-)
Annyit mondott, hogy ha egy gyerek akut veszelyben nincs ugyan, de hosszu ideig csak tartja a sulyat, akkor az hatranyos lehet pl. az agy fejlodesere. Hat lehet, de akkor nekem vastagon retardaltnak kellene lennem... Meg tapszeres babanak is sovany voltam, kisgyereknek meg annyira, hogy attol feltek, nem fognak beiskolazni, mert nagycsoportos koromban nem voltam 16 kilo!
Mindegy, most abban bizom, hogy hatha targytalan lesz a kerdes, mert szerintem most szemre is gombolyubb a lanyom! :-)))

Ma du. meg megyunk az Istvanba a szoptatasi ambulanciara, biztos ami zicher, bar lehet, hogy ki fognak rohogni...

(kozben megint evett egy jot a lany :-))) olyan meghato a kis kobakja, ahogy cicizik :-))) a huvelykujjamat meg neha pont ugy huzza, mint a sorcsapot :-))) )

Mindenkinek koszonom a biztatast es a tippeket! Kép Szerintem amit elmondtatok, abbol szinte mind benne volt a dologban: faradt es nyugos, en feszult vagyok, tul sokat kinalom, a tejci vagy tul erosen jon, vagy nem jon, de nem ugy, ahogy o szeretne stb... Felalomban cicizes tenyleg kihuz a slamasztikabol, sajnos Viola minel kevesebbet cicizik, annal kevesebbet alszik...
De az a lenyeg, hogy most mar ESZIK! :-))) Igaz, hogy ejjel 4-szer keltunk, de boldog zombi vagyok :-)))

Szipola,
szerintem Ti most vagytok abban Kolokkel, amibol mi kifele tartunk Vilcsivel! Eljen az onbizalom! :-))) gondolj arra: ha nem lenne merleged, csak okelmet nezned, aggodnal? :-)

Pele,
igen, abba a csopiba keszulunk :-)))

Csak jokat Nektek! :-))) (es lecci, kivanjatok Ti is, hogy most mar ne legyen tobb dramank!)

Kaska
kaska
 
 


Pele: hát nem semmi a teljesítményed. Tényleg irígylésre méltó.
Ismét kicsit beaggódtam.Mint olvastam írtátok, hogy két hónaposnak többször kell étkezni. Nálunk Robó naponta hatszor eszik...
Tegnap pedig nyűgibb volt és egész nap a cicin lógott, de valójában ne igazán tudom, hogy így elegendő tejcsi termelődik. Tudod írjátok, hogy szopi közben termelődik a tejci, de vhogy olyan puha volt a cicim és csak húzoggatta, mintha nem lenne benne semmi. Meg szopik után tiszat üresnek éreztem. Amúgy a napi pelusmennyiség és a napi egy kaki is megvan szerencsére, de néha beaggódok, hogy elég e neki a tej...tudom ezt nem lenne szabad. Amúgy eléggé jól átáltam már arra, hogy nem méregetem annyit most 11 hetes és 4800 gr, de ugyebár 2500 gr jöttünk haza. Azért ennyi elegendő gyarapodás ugye?
Jaj segísetek, mert kezdek parázni ismét....

Anita
anita77
 
 


Anita!
Minden babának alapvető emberi jogaKép, hogy legyen egy-egy pocsékabb napja. Ilyenkor jön jól a kendő, amiben test- (főleg cici-Kép) közelben tudod tartani. Ha pisil-kakil rendesen, akkor a tejecske elég!!!! Ugyi, ha nem töltessz bele, nincs minek kifolyniKépKép. A gyarapodás teljesen OK. (kb. 10 hét alatt 2300 g, azaz heti 230 g, meseszép)

Jelszó:
(style by Kaska)
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Hahó,

Szipola,
Cicó pontosan négy hónapos korában állt le. Azóta is le van állva (bár tény, hogy neki élete maximális havi hízása 72 deka volt, az is csak egyszer). Most kilenc hónapos, és az utóbbi majdnem két hónapban heti átlagban 5 dekát hízott. Pedig már két és félszer kap szilárdat is...
Most a babaszobás kalkulátorban súlyban az alsó kék sáv alsó részében van, hosszban a nrancssárga sáv felső felében, alvásban (ilyen nincs ott) napi összesen tíz-tizenegy óránál, Mit tud a baba? kategóriában 11 hónapnál... ő ilyen, bele kell nyugodnom Kép

Kaska,
lesz ez még így se! Kilenc hónapos Cicó lányom mostanában háromszor kel éjjel... Kép

Anita,
két hónapos korában a leányom is hatszor evett - ötször napközben és egyszer éjszaka. Azóta sok mindent megéltünk. Jött a meleg, és elkezdett éjjel-nappal két óránként enni. Most, kilenc hónaposan, napi 8-9 szopinál tartunk: hatszor napközben és kétszer-háromszor éjszaka.

Jelszó: no more para! (ez rettentően tetszik nekem is) Kép

Zombikriszi + Ropicicó
kriszi
 
 


Sziasztok!

Csak tomoren: a kisasszony mostansag kegyes hangulataban van, vagyis meltoztatik enni es hizni :-))) Tegnap 5910 g volt, vagyis mult het hetfo ota 22 dekat hizott :-))) Es ujra felvette a "kover feju" cimet :-)))
(Kozben igen surun kopogok itt a gepasztal aljan...)

Voltunk a dokinonel, szegeny, Viola neki tartogatta elete egyik legnagyobb hisztijet :-/ ezzel egyutt egeszsegesnek talaltatott, bar a szajat valoban kicsit furan tartotta azalatt a kb. 3 masodperc alatt, amig hajlando volt szirenazas helyett a cicivel foglalkozni... :-/

Hat remelem, a holnapi csopin jobb hangulatban lesz...

Anita,
megneztem a mi adatainkat: 12 het alatt Robo 250g-mal tobbet hizott mint Viola :-) (es ebben meg pont nincs benne a mi paraidoszakunk!)
Csak eppen mi egy kiloval tobb babahusit hoztunk haza :-) szoval olyik baba a pociban gyurja fel magat, olyik meg a cicin :-))) a vegeredmeny ugyanaz :-))) NYUGI :-)))

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok!

Kriszi, Pele igazatok lehet, az elmúlt hónapban talán tényleg hosszra gyúrt a gyerek, mert a 74-es ruhák hirtelen kicsik lettek rá, és a 80-as is épphogy csak jó neki.
Mostanában meg tényleg többet mozog, próbál nagy lelkesen mászni, bár egyenlőre még csak úgy megy neki, mint a fókáknak, a kezével tolja magát előre, a lábát még nem tudja szabályosan használni, csak a forduláshoz, meg a tolatásnál és amikor négykézláb hintáztatja magát előre-hátra.
Most kihagytunk 4 napot a kanalazással, de pont ott folytatta, ahol abbahagytuk, vagyis ha a kanál közelít felé, akkor fej leszeg, elránt, száj szorosan összezár. Kép
Úgyhogy ma kipróbáltam azt, hogy anyatejet kapott kiskanállal. Az eredmény az lett, hogy az első két kanállal az anyatejre is csak elforgatta a fejét, de utána már a többi kanálkát hajlandó volt megenni. Most pár napig lehet, hogy ezt még próbálgatjuk, hátha újra kedvet kap a kanalazáshoz, aztán ha már nem tiltakozik, akkor megint próbálkozunk valami pempőkével.
Gondolkoztam azon is, hogy lehet, hogy azért sem megy ez a kanál dolog, mert képtelenség vele bármiféle rendszerességet kialakítani. A kisasszony éjjel teljesen változatosan hol 3x eszik, hol 5x, hol reggel 7-ig alszik, hol fél 10-ig, emiatt aztán napközben van, amikor kétszer fél órát alszik és van, hogy kétszer kettőt, és persze ennek megfelelően az evések is napközben a lehető legváltozatosabb időkben vannak, de még véletlenül sincs két nap, amikor akár közelítőleg is azonos időkben enne. (Egy-két hónappal ezelőtt volt egy időszak, amikor nagyjából 4 óránként evett, és kb. egyforma időt aludt, de azóta ez -fogalmam sincs miért, de - teljesen szétesett.) Egyetlen körülbelüli fix időpontot tudunk csak tartani, ez a lefekvés, amit minden nap közel ugyanabban az időben csinálunk. Ja, és hozzáteszem a napközbeni evések többnyire alvással fejeződnek be, úgyhogy szopi után soha nem tudtam etetni. Előtte meg persze sokszor már nyűgös, mert vagy éhes, vagy álmos. Lehet, hogy ez a baj? Ti, akik már hozzátápláltok, hogy oldjátok/oldanátok meg a dolgot?

Volna még egy kérdésem, mostanában időnként Eszti azt csinálja, hogy szopik rendesen úgy 5-10 percet, utána elkezdi azt, hogy szív kettőt, elrántja a fejét, újra szív egyet-kettőt, elrántja a fejét, és így folytatja a végtelenségig. Ami az érdekes, hogy nappal nem csinálja, ellenben éjszaka akár 1 órán keresztül is, vagy egészen addig, amíg meg nem elégelem, és el nem fordulok. Ha ráhagynám, egész éjjel is csinálná... Ha csak szopizna ilyen hosszasan, az ellen nem volna kifogásom, mert akkor én is tudok közben picit szundítani, de így minden szívásnál újra és újra figyelnem kell, mert magától, csukott szemmel nem találja meg a bimbót. Őhölgysége ugyanis közben alszik. Vagy félálomban van. Szóval ez mi a csuda lehet? Kezdek megint zombisodni...

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Kaska,
már akartam írni, de kismanóm nem hagyott, képzeld, az én lyányomnál is a cicibeszippantás a nyerő, már egy hetes korától! Próbálom én mondogatni, hogy ÁÁÁ, de nem igen nyitja ki a száját, ha meg igen, akkor elfordítja a fejét, hogy véletlenül se tudjam belepasszintani a cicit. Nagyon önfejű.Kép Ezért én három hetes korától (most lesz öt) rászoktam az igazgatásra, mikor viszonylag nyitva van a szája, ráteszem, és utána kifordítgatom az ajkait. A felsőt nem igazán tudom, de szerintem ez anatómiailag nem megy. De azóta legalább a cicim nem olyan érzékeny. Gyarapodáshoz gratula, csak így tovább, és tényleg ne parázz, okosak ezek a babák, tudják, hogy mennyi kell nekik, és a cicik is okosak, pont annyit termelnek.Kép

Kérdés bukás ügyben: az is normális, hogy szopi után egy-másfél órával adja ki magából a tejci nagy részét?
Kaki ügyben: normális az, hogy az első két hétben rengeteget kakilt, napi 5-6 gigaadagot, ez aztán egyre csökkent, és most csak napi egy normálisabb mennyiségű kaki van (de annak a mennyisége sem éri el a korábbiakat), meg apróbb cseppecskék?

Előre is köszi!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!

Igen, mindegyik teljesen normális! Az én lassan 6 hónapos lányom is képes másfél két órával evés után is bukni.

Yoan!

Ha szopi után jön az alvás, akkor alvás után mi jön? Én ezesetben ide, alvás utánra tenném be a kanalazást, lévén ekkor még nem álmos, és gondolom nem is éhes, ha egyszer evés után aludni szokott. Vagy nem jól gondolom?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Köszi lányok a megnyugtató sorokat. Biztosan tegnap lehetett nyűgibb napja, mett ma rendesen evett és nem volt annyi sírás sem, na és a cicit sem éreztem üresnekKép.

No more paraKép

Anita
anita77
 
 


Sziasztok,
testvéremnek ikerfiai születtek betöltött 32. hétre. Már négy naposak, kezd beindulni a tejecske. Nem egészen szopibarát kórházban szült, de mindenképpen szeretné (majd) szoptatni oket, egyelore szondán keresztül kaphatják azt, amit lefejt. Nagyon jó tanácsokat kaptunk szopi ügyben koraszülött babák mamáitól, igazából arra lennék kiváncsi, hogy a LLL-nak van-e konkrétan koraszülöttekrol szóló kiadványa, illetve ha van, hogyan tudnánk megrendelni.
Köszi!
lilia
 


Sziasztok!
Olyan sokat tudtok, hogy lenne egy két ujabb kérdésem.
A nyálkás széklet mitől lehet?
Meddig kell adni a K vitamint? Nekem itt -mi jelenleg külföldön élünk-, azt mondták 12 hetes kora után már nem kell adnom, de az otthoni gyermekorvos azt mondta addig ameddig csak szopik.
Honnan láthatom, hogy kevesebb lett a tejem? Sajnos én a cicik állapotából nem tudom megállapitani, mert nem szoktak feszesek lenni és folyni is csak elvétve folyik a tejem.
Az lehet, hogy a baba a szokottnál kevesebbet kakil?

Köszönöm a válaszokat, olyan sokat tanulok töletek :-)
Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!

Most a szokásos félkomoly ijedség helyett egy egyelőre nem ijedt, de gyanakvó Szipola kérdez:
Kölök egész nap csak bohóckodik a cicivel! Miért?

Az esti, altatós szopikat kivéve (az a régi) úgy alakul egy szopizás, hogy pár korty után - maximum 5 perc - egy korty, fej leránt, mosoly vagy duma vagy dühös morgás, majd megint egy korty, vagy szinte csak egy nyalás, és így tovább...
Na most, megbeszéltük korábban, hogy ezzel semmi gond nincs, ha a környezet fontosabb, vagy elvonja a figyelmét más a szopiról - de itt nem erről van szó, teljes csendben, nyugiban is ez történik - NAHÁT! Ez meg mi a fene lehet?

Ezzel párhuzamosan indult, hogy szinte minden szopi után bukik - ez is furi.

És mintha ritkultak volna a szopik is, néha már én erőltetem, annyi időt kihagy önmagához képest!

Most nem írom, hogy "segítség", mert csak kicsit gyanús a dolog, mondjuk azt írom, hogy "seg"! Kép

Nagyon aranyos egyébként közben, tiszta pornó az egész, az ex-munkahelyemre járunk ebédelni, ott mindig szopizunk is, ezen a héten így bohóckodva, a kolléganők nagy érdeklődésére és örömére amolyan cici-nyalogatás-huncut mosolygással a műsor...

Kicsit segítség! Kép

Puszi Mindenkinek!
Szipola
 


Lilia,
mindenképp érdemes felvenni a kapcsolatot egy lll-s tanácsadóval (akár telefonon keresztül is), a www.lll.hu oldalain megtalálhatók a telcsiszámok. Ők el tudják mondani, hogy mi az, amit már a kórházban is meg lehet tenni, a későbbi sikeres szoptatás ügyében pl. a kenguru,ódszer-intenzív testkontaktus, fejés, szoptatás kezdetei stb., illetve, hogyan kell ezt alkalmazni a későbbiekben, mikor hazamennek.

Amcsi,
a nyálkás széklet: valszeg vagy a kisbabád vagy te náthás vagy, a hátra csurgó váladékot lenyeli, ez jelentkezhet így.
K-vitamin, itt is több nézet van Mo-n. Az én kisbabám 9 hetes koráig kapta, utána a dokinéni szerint, nem volt szüksége rá, mert nagyon fejlett baba volt. stb. Elvileg ameddig csak szopik, tehát nem amíg szopik. Ha egy kanál almát stb. kap, akkor megváltozik a bélflórája és nincs már szükség kivülről a bevitelre.Kép

Kaki:
teljesen normális, hgoy egy idő után lecsökken napi egyre, sőt: egy kizárólag anyatejes babánál a 10 naponta egy is normális. Ez csak azt mutatja, hogy nagyon jól feldolgozza a szervezete. persze ez csak abban az esetben van így, hogy jól érzi magát, kiegyensúlyozott stb.
kevés tej:
http://www.lll.hu/leche/85h.shtml
az oldalon található cikkeket egyébként is ajánlom. Nem tudom merre laktok, de a nemzetközi honlapon megtalálod a különféle helyi szervezeteket, akár még fel is veheted a kapcsolatot, ottani baba-mama klubbokkal.Kép
http://www.lalecheleague.org/WebIndex.html

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Sajnos az elmúlt napokban netezés helyett beteg lurkókat ápoltamKép Nagggyon úúúúúúútálom ezt a takonykóros időszakot!!!

Gabómamó!
Miért gondolod, hogy a tejleadó reflexszel van a gond? Nem lehet, hogy fogzik? Illetve 8 hónapos korban jelentkezik ált. a szeparációs szorongás, ez egyes babáknál ilyen éjszakai fölsírásokkal is járhat, nyugtalanabbul alhatnak.
Ha a reflex a gond, akkor megpróbálhatod a C-fogást, illetve a pózok váltogatását. Sajnos ez utóbbi inkább ülve műxik, akkor meg nehezebb visszaaludni utána, merthogy jobban fölébred az emberKép És persze a stressz is gátolja a reflexet, szóval próbálj nyugodt maradni (már amennyire lehet).

Szipola!
Gyarapodás: nem mostanában kapott szurit Kölök? Az is visszaveti a gyarapodást. De egyébként minden teljesen normális. A babát nézd, ne a mérlegetKép
Bohóckodás: azt gondolom, egyes babák még egy hangszigetelt betonbunkerban is ezt csinálnák, mert ott is találnának valami érdekességetKép Szóval nyugi! Az is gyakran megesik ennyi idősen, hogy nappal kevesebbet szopiznak, aztán éjszaka pótolnakKép

Kaska!
Éljen, éljen, hogy jobb a helyzet!! Sajnálom, hogy nem találkoztunk ma, talán jövő hónapban.

Anita!
Ez 2x annyi gyarapodás, mint az elvárható minimum!!! Ne aggódj!!! Tuti elég a tejcsi!!
Vannak ilyen napok. A puha ciciből jön a zsírosabb tejcsi, az gyarapít csak igazán!Kép Tudom, hogy nehéz elképzelni, de tényleg így van.

Yoan!
Nem hiszem, hogy a rendszer hiánya lenne a gond. Valszeg azért nem eszik, mert nincs most rá szüksége. Tudod, terített asztal mellett önszántából még egy gyerkőc sem halt éhenKép És látod, azért nő a lurkó!
Egyébként általában pont ennyi rendszer szokott lenni az ekkora babák életében, és ez így tökéletes!! Kb. fix a fürdés ideje, meg még esetleg a szilárd kajáé +-1 óra, aztán ennyi. Úgyhogy ne aggódj emiatt, szerintem tök jól csinálod!
Éjszakai szopi: elképzelhetőnek tartom, hogy nem kap rendesen levegőt, azért csinálja. Hogyan szopiztok éjjel? Nem náthás?

Zsizsa!
Kaki, bukás tök normális, ahogy írták is már.
Felső ajak: lehet, hogy nagyon vastag/rövid az ajakfék a felső ajkánál, azért nem megy a kifordítás. (Kisebbik fiamnál is ez van, úgy is nőtt ki a foga, hogy egy rés van fölül a metszők között.) Ha elég tejhez jut így is, és nem sebes a cicid, akkor nincs gond.

Amcsi!
Puha cici azt jelenti, hogy beállt a kereslet-kínálat, erre utal az is, ha nem folyik a tejci. Szóval ez NEM a kevés tej jele. A legfontosabb, hogy mennyit pisil. És ezen kívül mennyit sír, mennyire nyugodt, gyarapszik-e, de ezek már a körülményekkel együtt mérlegelendők.

Pele
pelcsi
 
 


hali!

örömmel (és Gabival a kezemben) jelentem, hogy tegnap voltunk méreckedni, és 4 kiló a kis drágám 5 hetesen (2830-cal született). éljen! köszi az eddigi tanácsokat, majd még kérezek ám, de nyügi kölökkel a kézben kissé nehéz írni. valószínűleg most értünk a fejlődési ugráshoz, mert Gabi egész tegnap du, és ma is folyton a cicin lóg. ami fura, az az, hogy néha nagyon nem tetszik neki valami, ilyenkor a cicin üvölt, meg rángatja. de majdcsak túljutunk rajta.

üdv:
zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Ildi, köszi, nekem is eszembe jutott ez a lehetőség, -márminthogy alvás után etessem, - eddig csak azért nem csináltuk így, mert valahogy úgy képzeltem, hogy van oka és célja annak, hogy mindig szopi előtt-után-közben javasolják a kóstolgatást, és nem két órával szopi után. Szóval azt tételeztem fel, hogy így a gyerekben összekapcsolódik az evés a szopizással, magyarán: mind a kettő arra jó, hogy megtömje a gyomrát. Lehet, persze, hogy ez hülyeség, és nyugodtan lehet bármikor próbálkozni. Végülis ennél csak jobb lehet, hiszen most megint nulla mennyiséget kanalaz, pedig két hét múlva már 9 hónapos lesz.


Pele, köszi a választ. Éjjel fekve szopizunk, magam mellé veszem a nagy ágyba. Pici taknyossága egyébként sokszor van, de közben rájöttem, hogy akkor csinálja ezt a fejrángatást, ha már erősebben dolgoznia kellene a tejciért. Ilyenkor ha átteszem a másik cicire, akkor abbahagyja, és rendesen szív. (Legalábbis addig, amíg könnyen jön belőle. Amikor abból is kezd kevésbbé jönni, akkor kezdi újra.) Sajnos hajnal tájban már többnyire mind a kettőt eléggé kiüríti, és ilyenkor már az megy, hogy reggel 5-6-tól folyamatosan hol a jobb, hol a bal cicivel próbálkozik, 15-30 perces szünetekkel gyakorlatilag rajtam lóg egészen a felkelésig.

Egyébként soha nem gondoltam volna, hogy a kanalazással ennyit fogunk nyűglődni. Mindig attól aggódtam, hogy esetleg nem fogom tudni szoptatni elég ideig, mert a felmenők a családban mind azt mondták, hogy már ilyen- meg olyan hamar elfogyott a tejük, és tápira szorultak a gyerekeik, meg hasonlók. Nos, ez nálam szerencsére és persze a babanetnek, NEKTEK! köszönhetően nem így lett. Kép

Puszi!

Yoan
yoan
 
 


Ágci, Pele,

Köszi a választ!
A K vitamin mire szolgál? Mert a lányom még csak 3,5 hónapos és ennek megfelelöen csak szopik. Itt (NL) nem mondtak, hogy azért nem kell neki adni mert jól fejlett, egyszerüen csak azt mondta a nővér ha elmult már 12 hetes abbahagyhatom.
Meg egy kérdés kaphat a baba oltást ha hőemelkedése van?

Köszi,
Amcsi

PS A beteg családtagoknak jobbulást!
Amcsi
 


Köszi a megnyugtató sorokatKép.Ma volt a védőnő is , és kérdezte, hogy mit eszik Robika, erre én nagy büszkén, hogy tejcsit. De ő ismét rákérdezett, hogy tápszert nem adok neki? Erre én, minek, ha van elegendő tej?KépAztán közöltem a grammokat is, és erre már nem mert szólni...nem tudom miért van ez a személet, hogy az anyának menjen el a tejcsi és tápszerezze a babát?Ja és még a végén azt mondt, hogy ki nem nézné belőlem, hogy annyi tejem van..Ezt már meg sem hallottamKép.
Most büszke vagyok magamra és rátok, mert sok mindent nektek köszöhetek ámKép Kép.köszi!!!!
anita77
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Ez aztán a gyarapodás!!! Ügyik vagytok!!

Yoan!
Ti is nagyon ügyesek vagytok! Ez is mutatja, hogy mennyi alapja van a "te sem fogsz tudni szoptatni, mert én sem tudtam"-típusú riogatásoknak. Kanalazáshoz meg majdcsak megjön a kedve Esztinek!
Hajnali szopik: hát, ezt sok baba csinálja, hogy hajnaltájt már éberebb, és akkor egyfolytában szopizna reggelig. Lehet, hogy ő is egy koránkelő típus.

Amcsi!
Köszi!Kép
K-vitamin a vérzékenység megelőzésére szolgál. Elvileg a bélbaktériumok termelik, ill. az anyatejes baba a tejcivel kapja, mivel neki még nem olyan a bélflórája. Nem minden baba hajlamos az újszülöttkori vérzékenységre, de nem lehet tudni, hogy melyik igen, ezért kapja megelőzésképp mindenki. De hogy meddig és milyen adagban kell adni, arról még Mo-n belül is megoszlanak a vélemények a gyerekorvosok között, nemhogy országok között.
Hőemelkedés esetén szerintem jobb elhalasztani az oltást, mert lehet, hogy egy lappangó betegség kezdete, és akkor épp elég az immunrendszernek egyfelé "figyelnie".

Anita!
VédőnőKép Sajnos a tápszergyártó cégek képviselői elég rendesen meg szokták dolgozni a védőnőket/gyerekorvosokatKép
És hogy ennek a védőnéninek még röntgenszeme is van, és meglátja, hogy mennyi tejet tud termelni az anyuka! Nahát!Kép
Büszke is lehetsz magadra!!

Pele
pelcsi
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?