Új privát üzeneted érkezett!

:D
Edit (Kiss Jánosné)
Tök jó lenne, ha kiderülne, hogy emlékszik rá...

Kép
Kép
lolababa
 
 


Én anyukám Illés Ferencné Zsinkó Zsuzsanna...Ha gondolod te is rákérdezhetsz :D fel is hívom :D

Kép
roberta80
 
 


Én anyum sajna bizti nem emlékszik rá... Volt tavaly egy agyi infarktusa, azóta nem nagyon tudni, mit tud, és mit nem... :(

Kép
Kép
lolababa
 
 

 
 

Nem emlékszik...azt mondta, hogy nagyon sokan voltak akkor ott szülni, neki is csak pótágyon volt hely :( Kár, de lehet, hogy a te anyukád emlékszik :D

Kép
roberta80
 
 


Ne haragudj, sajnálom, bocsánat... :(

Kép
roberta80
 
 


roberta én is nagyon vártam Gabcsikámat, és már untam a sok vizsgálatot is. Aztán szerintem egyszer ö is megunta, hogy mindig bekukucskál a dokibácsi, és úgy döntött, ki jön. Egy biztos nem marad bent. Gabcsi eredeti szülinapja január 28 lett volna, hejette meg.. ugye? De szerintem szépen haladsz előre, talán jobb is így tágulni,mint nagy hirtelen, talán a vége gyorsabban lezajlik majd.
Olyan kár, hogy rajtam kívül nincs 20-21 hetes kismama itt.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Ugyan már, semmi gond, nem tudhattad. Azért majd megkérdem tőle, ki tudja... kiszámithatatlan... :D

Tényleg!
Zslebi te most úgy vagy, ahogy Jahra volt... vezetsz 2-3 hónappal...
Még csatlakozhat korodbeli anyuka is...

Kép
Kép
lolababa
 
 


Majd még meglátom. Néha olvasgatom a juniusi kismamás topickot is, de ezt jobban szeretem.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk. Egy kicsit rövidültünk, most 2100. A doki nagyon mondogatta, hogy egy jó kis front kell, aztán kibújik.
Roberta hétvégén randiznék veled a szülészeten, jön a hidegfront. :D

Egyébként anyum szerint szombaton jön, mert akkor lesz az ő névnapja. :D

Driennke

Kép
driennke
 
 


Szia Driennke!
Jó, hogy minden rendben, nekem 2111. A szülésznő szerint péntekre meglesz Dorka, ha őnagysága úgy akarja persze :D Úgyhogy én benne vagyok a randiban, sőőőt.

Kép
roberta80
 
 


szép is lenne ha egyszerre szülnétek. és akkor egymást tudnátok segíteni utána is. a 2111 az pontosan milyen adat is? mert én butus nem tudom, csak gondolom. nekem az 3000. az jó? szerintetek? :oops:

Kép
Kép
zslebi
 
 


igen, nagyon jó. Én is csak nemrég tudtam meg, hogy mit is jelent. A 3-as azt jelenti, hogy zárt vagy. A 000 ugye akkor azt, hogy semmi nincs kinyílva. Nekem a 2111 azt jelenti, hogy megrövidült a méhnyak (2), 1 ujjnyi a külső, belső máhszáj és a méhnyak is talán (111), vagy valami ilyesemi :D nyílok, mint a tubarózsa :D

Kép
roberta80
 
 


Multkor a 16 hetesen a Bence nekem 3100 írt, akkor már értem de utána jól viselkedtem és megint 3000. ez lehet? habár a Gabcsinál is nyitva voltam aztán valahogy bezárult aza kis kapuis, de aztán meg született.

Kép
Kép
zslebi
 
 


szerintem az, bár nem tudom, hogy vissza tud e zárulni a méhszáj...passz.

Kép
roberta80
 
 


Roberta!
Én úgy tudom, hogy az úgy van, hogy 3000 egyenlő 3 cm-es méhnyak és semmi nincs nyitva, 2111 2 cm-es méhnyak és külső, belső és középső méhszáj 1-1 cm-re van nyitva, de lehet, hogy én tudom rosszul.
Lényeg az, hogy elkezdődött. :)

És azt hiszem igen, 1 cm-ről a külső méhszáj még vissza tud zárulni, legalábbis én ezt hallottam.

Driennke

Kép
driennke
 
 


na, valami ilyesmi, nyílunk, az a lényeg :D én nem tudtam, hogy vissza tud zárulni, de az a jó. I ujjnyi egyenlő 1 cm?Ezt sem tudtam :oops:

Kép
roberta80
 
 


Hello csajok!
Hát, nem egyszerű elszakadni a baba mellől, pedig nagyon jól viselkedik a drágám. Első 2 éjszaka sokat aludt, 3-4,5 órákat is akár, és csak evésigénye miatt nyöszörgött, pelenkázásnál sem. Ma éjjel meg 2 óránként kelt legalább és alig-alig tudtam letenni, mert megint kereste a cicit. Talán egyre több kaja kell neki, ahogy nő és azért? Ésa kis gyomra annyit morcog, délután pedig láthatóan mindig nyűgösebb, hasfájós ??? Meg vagyok ijedve.
Tejem sincs még olyan nagyon sok, fejni pl normális mennyiséget nem sikerült még, tegnap 20g-t.
Yvette, ezt a homeo bogyót meddig kell szedni? Tényleg csak pár napig?
Hasfájással mit lehet kezdeni? Doki tud rá valamit irni?Amúgy sirni nem sir tőle.
Driennke, Roberta, úgy szoritok már nektek!!!

Kép
bernini
 
 


1 hetesek vagyunk, el sem hiszem. Ez a friss anyaság elég sok hormont szabadit fel bennem, tele vagyok félelemmel, aggódok van-e elég tejem, fogom-e birni jól ellátni a kisfiamat... most még van segitségem jó darabig, anya mos, főz, takarit, dajkál... de egy nap ezt mind egyedül kell. Úgy irigyellek most benneteket, tapasztalt anyukákat!!! Idővel ez biztos elmúlik, és én is magabiztos leszek. :?

Kép
bernini
 
 


Én meg téged irigyellek Berni. Jó,hogy már otthon vagytok,hogy szalad az idő, már egy hetes a picurka Barnabás...A mi Dorkánk, meg csak nem akar előbújni :cry: Most jöttem meg nst-ről, ha nem lesz ma sem semmi, holnap megint megyek csövezésre...auuuu
Bár azt álmodtam, hogy ma fog megszületni a babunk 17:45-kor, de, hogy honnan jött ez az időpont, nem tudom. Miért nem akar már megszületni, teljesen el vagyok keseredve... :( Még a vonalzót is levettem, mert nem tudom, hogy mikor jön már végre ki....
Biztos rossz érzés lehet, hogy ennyire aggódsz, de szerintem ez a normális...mindeki aggódik az elején, nem?Biztos én is fogok...Minden renben lesz, majd beletanulsz/tanulunk az anyaságba...

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Tercsi: olyan jó volt olvasni, hogy ilyen erős a picurkád!
Gratulálok, hogy HIVATALOSAN is kismama vagy! :D
Berni: nem lehet, hogy olyan ételt ettél, ami tekeri Barni pociját?
Nagykönyv szerint 3 hetes kortól jelentkezik a hasfájósság, de hát ez nem szentírás. Azért beszélj a védőnővel erről. Espumisan és Infacol cseppek amit lehet adni a pocakra, azt hiszem már ilyen pici babának is.
Természetes, hogy aggódsz, hiszen minden megváltozott körülötted. Ott az a pici baba, akiért felelős vagy mostmár. Megnyugtatlak, ez az érzés nem fog teljesen elmúlni, de tényleg magabiztosabb leszel :)
Mivel fejsz egyébként?
Ivett: nálunk Apa az elején csak dajkálta Ádit, érdemben én csináltam vele a dolgokat. Megbeszéltük, és mostmár mindent megcsinál a gyerekkel. Idő kell, amíg ténylegesen Apukává tudnak válni!
Hogy van Lola foga?
És nálad a kezdeti rosszullétek? Hogy viseled így az elején?
Driennke: én 2111-el mentem szülni :D
Lányok! Én úgy szorítok mindenkinek! Roberta! Mostmár tényleg nincs sok hátra.

Kép
Kép
gabcii
 
 


És, egyétek csak az epret! Én almás voltam terhesség alatt. Naponta 1kg-t biztos megettem. Ádi meg nem szereti. Borzong tőle és kiköpi, ha nyersen adom :D

Ha találkozom Jahrával, megérdeklődöm mért nem jön és mondom neki, hogy hiányoltátok :wink:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Ivett!

akkor még egyszer megkérdezlek habtapi ügyben, mert nem válaszoltál.
Szal, elég 36darabos , hogy játszit tudjak építeni???

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabci!

Bocsi, nem direkt nem válaszoltam... pedig akartam is, csak aztán elfelejtettem... :oops:
Szóval nálunk 20x20 cm-es kockákból van 40 darab.
De függ attól is, hogy mekkora helyetek van, és abból mennyit kap meg a pici... Nálunk totális Lola-uralom van. :D :D

Kép
Kép
lolababa
 
 


Amúgy bocsi, azért irok megint szakaszosan, mert cenzúráz a rendszer... :D
Valahányszor megfogalmazok egy bazi hosszút, eltünteti az egészet... :o

Kép
Kép
lolababa
 
 


Berni!

Nyugi, teljesen természetes, amiket érzel, elmúlni nem fog, de megszokod, és a végén már nem aggodalom lesz. :)
Biztos vagyok benne, hogy anyukáddal vagy anélkül, de úgyis mindig tudni fogod, mi a teendő. Ez belülről jön. ;)

A pocifájás lehet attól szerintem is, hogy te ettél esetleg valamit, amit barni nem komál... azt szokták mondani, hogy kerülni kell a k-betűs kajákat: karfiol, káposzta, kukorica... a krumplit nem, mert az burgonya... :D

Ha minden kötél szakad, próbáljátok meg az Infacolt, anno én is azt adtam Lolának. Teljesen természetes anyagokból álló szirup, és segit neki kipukizni a gázokat. Csak lehetőség szerint ne sokalld el, mint anno én, mert akkor meg attól lesz puffadt szegény. De más bajt nem okozhatsz. ;)

A homeobogyót én addig szedtem, amig csak szoptattam. Mindkét szerből (urtica urens és ricinus communis) 2x5 bogyit egy nap.
A tejcit meg csak próbáld minél többször, minél tovább fejni. Ha nem is jön túl sok, azért maga a művelet serkenti a termelést.

Csak nyugi, ne idegeskedj, menni fog minden magától továbbra is! ;)

Kép
Kép
lolababa
 
 


Roberta!

Hogy vagy? Még mindig egyben?
Pillanatnyilag ne bánd nagyon. Amennyire én tudom, telt ház van a szülészeten... :D
Lehet, hogy Dorka tudja, érzi, és megvárja, hogy kényelmes helyetek legyen... :D

Kép
Kép
lolababa
 
 


Gabci!

Köszi kérdésed, megint kibújt egy fog, de nagyon szenvedünk továbbra is. Már alig várom a végét.
Ráadásul bekaptuk a 3 napos lázat is, akkor aztán voltam a bajban, hogy éppen mitől lázas, vagy van rosszabbul. Szerencsére mire a dokihoz mentünk, már csak a pöttyöket kellett néznünk, ami a végét jelzi a kórságnak.
Most a viburcol mellé bevezettem a Dentinoxot is, és azt kell mondjam, nagyon bejött. Legalább nap közben alszik vele egy jót a törpe.

Rosszullétek szerencsére nincsenek, ezt Lolával is megúsztam anno, remélem most sem fog kijönni. Inkább csak fáradtabb, álmosabb vagyok, mint amúgy. Bár már arra sem emlékszem, mikor aludtam egy igazán jót utoljára... Talán a terhességem elején... 2006 őszén... :D

Kép
Kép
lolababa
 
 


Amúgy babás csajok, hogy vagytok?
Nektek rendben mennek az éjszakák?
Hozzátápi? Miket esztek (főleg Ádám érintett a kérdésben, ha jól gondolom)?

Újabban ráálltam a FP-játékokra... Laci már lassan szerintem kitoloncol a lakásból, és letilt a bankszámlánkról... :D
Őrület, milyen szuper dolgokat lehet ma már kapni...
De végülis én már most 2 gyerekkel kalkulálok, muszáj strapás játékokat beszerezni, nem? :lol:

Kép
Kép
lolababa
 
 


Berni!
Gratula az egy hetes Babónak!
Lehet, hogy front volt, azt érezte és nem aludt olyan jól, vagy még nem is állt be a kis szervezete. Lehet, hogy te ettél valamit, ami neki nem tetszik. Az sem biztos, hogy mellen nem feltétlenül az éhség miatt szeretne lenni, lehet, hogy csak közel szeretne lenni hozzád, vagy nyugtatja a cici. (bár lehet, hogy ilyen csöpp babánál még máshogy van :oops: ). A fejés miatt ne legyél elkeseredve. Nekem még 1 hónap után is, 1-1 és fél óra fejéssel max. 50 -et sikerült fejnem (a fejés nem az én sportom volt :( ). Tedd minél többször mellre a kicsit, amikor csak szeretné, és akkor majd a tejmennyiséged alkalmazkodik a kereslethez. Az elején nem baj, ha akár 1, másfél óránként szopizik. Legyél kitartó, és ne add be a derekad könnyen a tápszereknek (én sajna tapasztalatból beszélek. ha újrakezdhetném biztosan kitartóbb lennék szopiztatás terén. de ha az ember nem hall mást, mint hogy úgysem elég a teje, akkor sajna előbb-utóbb ezt le is hiszi).
Ne aggódj azon sem, mi lesz majd, ha nem lesz ott az anyukád. Majd megy minden szépen lassan, és akkor se aggódj, ha akkor szalad a lakás! Nem az a lényeg :wink: !

Yvette!
Hát mit ne mondjak, a mi éjszakánk nem volt a legnyugisabb. Egyébként mire azt mondanám, hogy Máté pár napja már jól alszik (ez 2 ébredést jelent), megint valami bekavar és sokszor ébred. Most éppen náthás lett, és szegény nehezen vette az éjszaka a levegőt, és sokszor ébredt. Én meg annál is többször, mert mindig lestem, hogy be van-e takarózva. Forgolódás közben teljesen ki bír takarózni, és lehet, hogy ez is segítet neki a megfázásban egy kicsit. Remélem, hogy csak ennyi lesz, és nem fajulnak tovább a dolgok.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok.
Az én kislányomnak is fájt a hasa az lején, neki az segített ha hason feküdt és a hátát símogatttuk, úgy tudott elaludni, és megnyugodni. A mainapig igényli ezt a simogatást. Ezt a technikát a sogornőm mutatta aki anesztes nővér kaposváron(de a betegeket gondolom nem így altatja el).
A fejés nekem is sokáig tartott, nem volt túl egyszerű.
A gátvarratokat is a 3. napon szedikki mikor hazaküldenek? Mertmég a nagylánnyal 5 nap volt a kötelező bent lét.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Még itt vagyok :cry:

Kép
roberta80
 
 


roberta , hogy érzed magad?szomorú vagy? ez nem jó.
Boldog Valentin napot kívánok! talán most kicsitt jobb kedved lett?
A párodat mivel leped meg? És a többiek? :P

Kép
Kép
zslebi
 
 


Elmegyek babachat-re. Ti nem szoktatok ott lenni? Ja ott europa a nevem :wink:

Kép
Kép
zslebi
 
 


Hello mindenki! Hogy irigykedjetek kicsit, én most éppen Parádsasváron vagyok a kastélyban :D Apa meglepte anyát és a picit egy 4 napos pihenéssel, teljes ellátással és sok pihenéssel. A szobánk egy szív alakú kis tóra néz, már várnak minket az 5 órai teával. Inas hozta a bőröndjeinket a szobába :) Már most azon aggódom, hogy vasárnap haza kell menni. Ja és azon, hogy hol kapok én itt epret ? :lol: Puszi nektek a messzi távolól, azért maradok kapcsolatban...Remélem csupa jó hírt látok majd.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama!
Mit ne mondjak, irigylésre méltó helyzetben vagy! Ez aztán a meglepetés :lol: :lol: ! Jó pihenést és kikapcsolódást! Ja és jó időt!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Na, megint csak hazajöttünk. Semmi változás, de holnap is kell mennem, meg vasárnap is. Ha hétfőig nem lesz semmi, akkor befektet, és kedden reggel megindítják a szülést. Szóval kedden este már biztos itt lesz Dorka, juhéjjjj :D

Kép
roberta80
 
 


Ja, most már jó is lenne, ha várna keddig, mert akkor lesz anyukám névnapja, tök jó lenne, ha akkor születne.
Driennke hol lehet?Csak nem már a szülőszobán...itt a hétvége... :D

Kép
roberta80
 
 


Roberta! Vedd igénybe megint a rásegítéses módszert, hátha most hatni fog :wink: Úgy irigyellek titeket, akiknek itt van az idő, nekem még olyan messzinek tűnik, és olyan nehéz várni!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Köszi a biztatást, jól esett. A doki is az infacolt javasolta, adom neki, remélem segit. Tuti nem ettem semmi k-sat. Valaki mondta, hogy a laktoherb is válthat ki hasfájást, ha tul sokat iszik az ember... én nem ittam sokat, csak talán erősre sikerült... :?
éjszaka jól elvoltunk, de most délelőtt megint sokat sir. Pedig reggelre lett kaki is. Hát, szivszaggató hallgatni, ahogy csak sir, sir, nem nyugszik meg
Fejni most kézzel fejek, meg chicco kézi legegyszerűbb pumpával. Van egy kézi aventem is, de azzal még nem sikerült. Ma vizsont kézzel elértem egy kis spriccelést.
Tercsimama, jó nektek! Nálunk a valentinnap most háttérbe szorult, de mi már tavaly is 1 héttel eltoltuk, elhatároztuk, nem akkor tartjuk, amikor mindenki :lol:
Roberta, közeleg az idő, igy vagy ugy most már csak pár nap! Dorka tényleg nagyon jól érezheti magát bent. Pedig itt kint sokkal jobb :P

Kép
bernini
 
 


Berni!
Most hogy így mondod... én is hallottam már, hogy a teától is fájhat a babó pocója. Az egyik ismerősöm emiatt nem is itta. Tejtermelődés fokozására állítólag jó az alkoholmentes sör meg a rántott leves is (én ettem ittam mindkettőt (és mindegyiket nagyon utáltam :evil: ), de én nem vettem észre, hogy több lenne a tejem tőle. Viszonta szomszéd kismama határozottan érezte, hogy több teje lett sörtől). Esetleg te is kipróbálhatod majd ... hátha.
A mostani sírást szerintem nyugodtan írd a szél számlájára. Nagyon megérzik a babák, és megviseli őket (de holnapra sajna még viharosabb szelet jósolnak) Kitartás!

Hajrá Roberta!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sör? Phhhhhhhhh :? De lehet kipróbálom, remélem nem kell literszám vedelni :lol:
Tejtől-tejterméktől nem lehet a baj? Mármint hogy ő érzékeny az én általam fogyasztott tejre?
Kis angyalkám most kb 2 órája szépen alszik. Igen, fronthatás is lehet a baj.
Ahogy olvaslak benneteket, később sem lesz egyszerűbb, fogacskák.... de legalább addigra minden másban tapasztaltabb lesz az ember. Most a mérlegelés is zavar. Kölcsönöztünk egyet, és nem mérem naponta, vagy szopásonként, de 2 napot akartam nézni, és a mérleg szerint nem lett több a súlya. Pedig evés után általában jól elvan, ha éhes lenne, szólna, nem?

Kép
bernini
 
 


Roberta!
Még én is itt, csak tegnap nem írtam.
Nekem holnapra van rendelve a baba, mert az én anyukámnak holnap lesz a névnapja. :)

Berni!
Én azért még így is irigyellek :) . Bár már nekem lenne meg ez a pici baba, bár tudom, hogy még nincs elkésve.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Zslebi! A varratot igen a 3. napon kiszedik. A bentlét meg elvileg 4 nap min., ha aznap du szülsz, az már nem számit 1 napnak. Hazamenetel feltételei:
-leessen a köldökcsonk és szépen gyógyuljon
-ne sárguljon be a bébi
-elkezdjen felfelé menni a súlya (ugye első 2 nap ált.veszit a súlyából durván 10%-ot, 3.-nál emelkedhet, nekünk ezért kellett várni még 1-et)
-a méhed szépen visszahúzódjon, ezt minden vizitkor tapizzák :)

Kép
bernini
 
 


Driennke, akkor így vagy úgy, de a szülőszobán találkozunk :D Lehet, hogy ''beelőzöl'', de majd baktatok szépen utánad :D Csak várj türelmesen :)
Berni!Akkor ha kedden szülök, elvileg, ha minden rendben szombaton jöhetünk haza? Már nagyon várom...JAAAAAJJJJJJJJJJJ

Kép
roberta80
 
 


Berni!
Jól sejted, a tejtermék is gondot okozhat. Egy ideig lehet, hogy jobb lenne, ha hanyagolnád.
A mérésről csak annyit, hogy egy ideig én is mértem minden evés után, sőt írtam is, hogy mikor evett, és mennyit, de ezzel csak hergeli magát az ember. Máté akkor már 1 hónapos volt (még nem kapott tápot), de volt, hogy csak 20-30-at evett, igaz, hogy másfél két óránként, de az akkor is édeskevés volt. Aztán jött a táp :( . De soha nem okozott gondot neki, hogy egyen cumisüvegből, és szopizni is szopizott mellette (meg még mindig).
A lényeg: sűrűn ne méregesd! Majd meghízik! És ha éhes lenne úgyis reklamálna :wink: !

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Tercsi!
Aztaaa, de kitett magáért a párod! Irigy-irigy!
Érezzétek nagyon jól magatokat!
Berni: szoptatás alatt a megengedett tej max fél liter amit az anyuka elfogyaszthat. A szél és a frontok pedig megviselik a babákat. Nekem azt mondta a védőnő, hogy a fiú gyerekek a szélre még érzékenyebbek, mint a lányok. Ez nálunk is bejátszik sajna.
Fúúú, te tudsz fejni a kézi chiccossal? Nekem majd leszakadt a kezem tőle, és így sem volt vmi hatékony. A medela kézi (ezt sajna megsütöttem)és az avent isis jött be.
Jaja, alkohol mentes sör, minnél gyakoribb mellre tétel és mellette kitartó fejés a tej szaporítására.
Roberta, Driennke!
Hajrá csajok! Nemsokára találkoztok a babukákkal! :D
Ivett! Köszi a habtapis választ és az ötletet.
Mi jól vagyunk a n
thát leszámítva. Újra átalvósak az éjszakáink :wink:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Ma is voltunk nst-n, a szülőszobán, pont szült valaki.Annyira ideges voltam, hogy 130/90 volt a vérnyomásom. A 90/60-akhoz képest ez azért nem semmi :D Még mindig semmi, Dorka igen lusti, de nem baj, majd kedden már tuti ki kell bújnia. A habtapit hol vettétek?Tudom, hogy nekünk még bőven van időnk, de nem árt tájékozódni...

Kép
roberta80
 
 


Lányok, de eltűntetek! Hétvégén mindenki turbékol a párjával? :wink: Mi holnap megyünk haza, már valahogy várom. Hiába van itt élményfürdő ha nem használhatom :? Pedig olyan jól esett volna kicsit áztatni magam...Na mindegy majd otthon a jól megszokott kádamban lehet. Remélem mindenki jól van.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok....

Lehet már tudni v.mit, hogy tavasszal mikor lesz a gépészben a bababörze?

üdv: Timi :)
timcse
 
 


Timi!
Valamikor áprilisban, de én pontosabbat még nem tudok. De talán valaki más ...

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?