Új privát üzeneted érkezett!

Míra
levél ment, de legközelebb szerintem postán küldöm. Nem tudom, hogy tudsz e ilyen nagy leveleket is fogadni.

Jelezz, ha megkaptad. Ma 2-t írtam neked.

Üdv G
gigóca
 
 


Míra képe:


téli_ház_színes
gigóca
 
 


Csi,
na, mivel nekem nincs scannerem /melohelyen akad, de oda nem megyek, ha nem muszajKép/, en ugy gondoltam, lefenykepezem, oszt felteszem a kepet ide es aki akarja, lementi, atmeretezi, amekkoraba tetszik es kinyomtatja. Ez a kep csak demo, a zsiraf kicsit kozmetikazott, mert nagyon csillogott. De egy probanak jo. Velemenyek, hasznalhato?

A dohanyzos topicra gondolsz? Lusta voltam visszakeresni, mit mondhattalKép, mert amiket en olvastam, abban nem volt semmi durva.
Jaigen, ha mar a durvasagnal tartunk, egy off:
Anyapoc, kezdelek nagyon nembirniKép Eloszor olvastam, hogy gyerkocod 2 hete atalussza az ejszakat.. most meg ez a segitseg, nagyon fogyok-topic, grrr... /tudom, atelni mas, de azert en a plussz kiloimmal hadd dunnyogjekKép/

-Afonya
afonya
 
 

 
 

Afonya,

Szerintem jó, de a kiváncsiságom nem hagy nyugodni, ezt te hol vetted? Mármint az eredetit.

Csomagot megkaptad????????


Gigóca
gigóca
 
 



Gigoca,
van Gyorben egy nagyon klassz fajatek-bolt, na ott, jo penzert. A szineset is felrakom am, ha jo lesz igy a technika.
Csomag: persze, megkaptam, delelott 10h 19-kor a masik topicban meg is koszontem mar!!! De megegyszer megteszem itt is, mindenkinek koszi, nagyon szepek, mar egesz jo kis gyujtemenyem vanKép /Gigocanak a szemekert, Csinek a betukert plussz kosziKép/
Meg Anyapoc szalvetaira palyazom /meg amiket azota tettetek felKép/, lattam a regiek kozt egy Gyor-Park ettermesetKép, ami Miranal kothetett ki. Hja, fiatalsagom menzas emlekei elotortekKép

-Afonya
afonya
 
 


Gigóca!
TehátKép Mackólánykám kapott egy kirakóst. Nem pont olyan, mint Rékáé, de talán infónak nem rossz.
Ravensburg gyártmány és kartonra vannak kasírozva a képek. 4 db táblácska van bebbe:
1 tábla
2 tábla
3 tábla
4 tábla

Phaedra
phaedraa
 
 


Áfonya!
remek a demo, most nyomul kifele a nyomtatóból mind a négy oldalKép
Azt hiszem, nekem jó lesz így színezetlenül a késztermék is, mert így legalább van esélyem arra, hogy valaha elkészül...
Majd elmatekolok vele én is, ha letisztult, akkor beszkennelem. Nagyon aranyosak ezek a formák, lehetne belőlük domino is, nekem van képes dominóm, de nem ilyen aranyosak a mintái...
Egyiptom (nem szabadulsz) az IKEA katalógus telis-teli van banánból, és kókuszból szőtt ülőkével, szőnyeggel, dobozzal, kosárral. Talán érdemes...
Réka hátára jól ragad a betűKép?

Míra!
Thermofűrész-- olyan, mint a lombfűrész, csak egy fémszálat melegít fel az elem, és azzal lehet vágni a hungarocellt-nikecelltKép

Anyapoc!
Sablon--vastag műanyagból kivágva stencil-sablonként, akár gipszkeretre is lehet használni, mint ahogy Jamina használta a Danonino-s pálcikát.
Nekem is van egyébként két szép festményem, az egyik egy havas tájkép, a másik pedig egy mediterrán vízpart-mi más is lehetne. Ez a két kép tökéletesen elmond mindent rólam, azaz a lelkivilágomról. Mindkettő jó sötétKép
Egyébként anyukámék a minap beállítottak három lapostányérhoz hasonló lámpával, az egyik az fém, és 40 cm az átmérője, a másik kettő üveg, és 55 cm az átmérője...Most lesz alapanyagom bőven...
Ráadásul most kaptam meg a faalapokat is méretre szabva. Azt hiszem, elbujdosok egy időreKép

Gigóca!
Az üvegfestős topikban lévő linkeket megnézted már?
Nekem a kedvencem mai napig a Helena's Welt, ha van időd, akkor nézd megKép!

Sziasztok!
Csi

HOL VAN ZSUNYAANYA???
csii
 
 


Itt Kép
Csak nem nagyon tudok okosat mondani. Kép Rajzoltam ilyet, de nem nagy szám. Csak, hogy lássátok, hogy nem lógázom a lábam ám. Kép
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/34222.jpg

Zsunya aki most vagdosó fázisban van.

zsunya
 
 


Anyapoc

a kettes bohócka kontúrja megvan, érdeklődnék, milyen szinűre szeretnéd.
Most még választhatsz.

Üdv Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca

Szín mindegy,amilyenből sok van!A gyermek szobája kék sárga,úgyis ott fog kikötni.Apropó,mire tudom feltenni?Az ablakra,ugyi?És csak símán rásimítom?Kép(tudatlan vagyok üvegfestésbenKép)


Zsunya

Te tényleg nem lógáztad a lábad!De lábbal hogyan lehet ilyen jót rajzolni?KépKépKép
Ja---ceruza-rajz?

Áfonya

Nem mondtam még,hogy szeretnék egy topikot -kiket nem bír Áfonya elviselni-címmel?KépKép
De üzletelhetünk a kilóiddal is,ha belefér a csomagba!KépKépNekem tényleg nagyon kéne!Na meg a fényképeken(ha Te voltál) nem sok látszik a feleslegedből!!!
Ja,és hogy tuti legyen a topikom,még van egy jó fej anyósom is!Leírás a Minek örlültél ma...topikbanKép!!
Szalvétát Míránál keresd,biztosan szívesen kiszolgáltatja Neked!Ha már ennyire nosztalgiázol...KépLehet,egy-két ismerős zsírfolttal is találkozol majdKép!

Csí

Na de mire használható a sablon?Mert én olyan gügyeKép vagyok,hogy azt sem értettem,Jamina mire használja őket!Ma kaptam Danoninos pálcikát anyóstól!
Sötétség...hmmmm...a hó világít,nem?KépKépCsak az önbizalmadat akanám növelniKép
Dohányzós topikban semmi gonoszat nem írtál,de ezt ott is leírtam Neked!Kép
Anyukádék honnan szerzik a sok lámpát?Vagy már megrendelésre dolgozol?Akkor százalékot kérünk ám!!!!KépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Mibőől kérsz százaléééékot???
Saját lámpám saját ötlettel????
Nadeilyet!Kép
Sablon--Vastag fólián (kartonlapon) körbevágod a forma negatívját. Vegyünk egy pálmafásat, pl. Fogod a pálmafát, olyan helyre rakod, ahol szeretnél pálmafát, és festékbe mártott szivaccsal a formán belül pacsmagolni kezdesz. Így lesz egy szép pálmafád akár a kereten, akár a falon, bárhol.
Danonino ugyanígy működik, a pálcikának a formáját kifested, ahogy akarod. Rárakod a festendő felületre a pálcikát, és kifested egyszerűen. Ez azért jó ilyen balkezeseknek, mint én, mert nemhogy két egyforma, hanem egyetlenegy pálmafához hasonló valamit sem tudok rajzolni, meg semmi mások által felismerhető formát sem.
Itt jegyzem meg, hogy anyósod, és súlyod engem is felháborítKép

Zsunya!
Ez van. Kreálsz tündérkét, én meg szenvedek a sablonokkal...Kép Kép
Nem Te vagy az a szövőnő, aki indult a Gesztiék fotopályázatán?

Kirakó--az első két oszlop már nyomtatható formában vanKép

Csi
csii
 
 


Csi, nem. A rajzolás.. Szinessel ez a negyedik rajzom, az utóbbi nyolc évben. Szóval nem az erősségem. Kép

Annyira vadul tevékenykedtek, hogy csak kapkodom a fejem! Mindig az jut eszembe rólatok, hogy: Hamupipőke te sosem alszol? Kép

A sablonok tök jók. Legalábbis én szeretek sniccerrel kivagdosni mindenfélét jókis papirokból. Lehet hogy a sulifeladataimat is érdemes lenne felraknom? Kép

Zsuny

OFF
Phaedra, mikor jöttök? Találtam egy műanyag körkötőtűt. Az jólehet? Egyáltalán megkaptad a cimem?
(ha kell valakinek IKEA katalógus, van itt két elfekvő példány.)

Tsók
Zsunya

zsunya
 
 


Amihez a kirakósok készülnek az ilyen blank puzzle? Kaptam egy ilyet, de nem akarom összerajzolni. Kiteszem a falra igy üresen és mintegy kirakva. Valahogy olyan viccesnek találom. Na mindegy. Szóval tudtok róla hol lehet ilyet venni?

zsunya
 
 


Zsunya,
ez valami allat jo. Mar multkor is akartam kerdezni, mi lett a tobbi bosziddal, tudod, a jarokeretesekkelKép, csak elfelejtettem...

Csi,
nincs szines nyomtatod? mert ha nem akarod Te kifesteni, akkor akar nyomtathatod szinesben is, szerintem azert egy klasszissal jobb ugy!

-Afonya
afonya
 
 


Zsunya! Hívlak!
2004-es IKEA katalógust én kérhetném? Nálunk sosem dobják be.
Ph
phaedraa
 
 


Hivtál! Kép
Itt van egy fejléc még ami szines. Több nincs Kép
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/34302.jpg

Olyan jó dicsekedni.
szégyenlős zsunya

zsunya
 
 


Ja, a fejléc is varázslós játékban lesz. A könyvek gerincén lesznek a SAVE, LOAD, OPTIONS stb feliratok.

Ph 5.5? Nem! 2004. Persze. Megvár itt téged.
Jaj, a gyerekem meg a kádban.

zsunya
 
 


Áfonya!
Köszi. Sajnos a hétvégén évnyitó lesz a suliban, így nem tudunk elmenni.
Talán eljönnek Fehérvárra is.

Djeszter
djeszter
 
 


Zsunya,

olyan üres puzzlet lehet kapni az Üllői úti Kreatív Hobbyban, a múltkor láttam.Árat nem tudok, de ha kell utánanézek. Mondjuk láttam asszem a Barabás u.-i Pannoncolorban is, de ez nem biztos.

A képeid szerintem szuperek, és irigykedek, mert én sosem tudtam így rajzolni. Ja meg nem is fogok.

Gigóca
gigóca
 
 


Zsunyó!
Tudok, 48-darabosat. Ez, amit most kreálunk, nem kicsi darabokból áll, hanem nagyobbakból.

Áfonya!
Van, három isKép. De nekem az nem tetszik, no és így torzít is rendesen. Azé' ne mondd, hogy szebb a nyomtatott, mint amit én festekKép.
Szép, mondhatom...
Csi
csii
 
 


Phaedra

nekem a te kirakód is tetszik. Kicsi lány mit szólt hozzá?? tud kezdeni vele valamit?
Csak azért kérdezem, mert Levi most abban a korszakban van, hogy gyűjti az egyform méretű dolgokat, és cipeli magával a lakásban. Kiimádkozni kezéből lehetetlen.

Csi,
ide nekem a nyomtatható verziótKép.

Gigóca
gigóca
 
 


Szinten a vasaron lattam /igaz, feketeben, de itthon csak feher fonal volt, igy puli helyett komondor lett/
Feloras munka, benacskaknak, mint en, eltart egy oraig is, igaz, nem volt leirasom, csak szemre-tippre alakulgatott, bar a vasaron jol megneztem azertKép De ott egy ezrest elkertek erte, itthon meg maradekbol elkeszul. Felul egy fel hurkapalcara van rogzitve, igy remekul mozgathato. Ja es van egy kis nyelve is valahol, ami a kepen nem latszik. Ha valakit erdekel, leirom az elkeszites menetet is.

albino puliKép
afonya
 
 


Afonya én kérem a leirást. Nagyon tetszik! Miért lennél kétbalkezes? Nagyon jól sikerült. Péter szerintem nagyon értékelné. Oda van a kutyákért. Kép

Köszi
Zsunya

zsunya
 
 


Afonya

Ez a kutya szuperjo Kép Otlettarba elkerhetem a leirasat es ezt a fotot?

Napocska
napocska
 
 


Sziasztok!

Csi
Milyen saját ötlet???Milyen saját lámpa???Itt minden ,nem?KépKép
Istenbiz,még a kilóim és anyós isKépKép!
OK,sablont megértettem..nem is vagyok hülyeKép!

.Most megpróbálkozunk a plexivel,vajon jó-e lámpabúránakKép?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Zsunya!
Ide a sulifeladatot, de iziben!!!Kép
Szépen rajzolsz, de engem aggaszt, hogy honnan jön elő belőled olyan lény, aminek a koponyája a polcon található...Juj.Kép

Idefigyelj Anyapoc!
Ha én berakom a közösbe az anyósomat, az én felesleges kilóimmal együtt, visszatérsz az azonnali privatizációhoz!!!
Gondold át mégegyszerKép!!!

Áfonya!
nagyon jó ez a puli!!!
Mérete?
Vettem ma Neked hieroglifás csomagolópapírt, és itthon döbbentem rá, hogy vettél Te is...Azért átküldjem?
Nem tudok vele mit kezdeniKép
Ment egy freemail.

Kirakó: már csak össze kell montírozni, lehet, hogy a héten elkészül.

Zsuzsa!
Klassz a lámpádKép

Csi
csii
 
 


Koszi a pulis dicsereteketKép Napocska, persze, hogy berakhatod, ha erdemesnek talalod ra.

A kutya tk. egy "köp(p?)erszalagra" keresztbe ravarrt egyenlo hosszusagu fonaldarabokbol all. Ertheto, nem?Kép
A leiras:
csord el a gyerek egyik leporellos konyvet, az lesz a vaza a "pomponnak" /gerince a kutyanakKép/, tehat kb. 15*20 cm. Vizszintesen kepzeld magad ele. A hosszabbik "kozepen" egy masfel-ket centi szeles erosebb anyagot /ripszszalagot, ezt a köppert, vagymit, vagy akar maradek vaszoncsikot/ kossel at, ugy, hogy a csomo alulra keruljon. Aztan a rovidebbik oldal menten szepen tekerd fel a konyvre a fonalat, lehet szepen egymas melle, en spec. osszevissza csinaltam, tobbszor vegigmenve. Mikor kesz, a konyv aljan, a hosszabbik kozepen vagd vegig, mint a pomponokat kell, csak vigyazz, ne essen le a konyvrol. Aztan en par centis nagyobb oltesekkel odaferceltem a szalakat a vazhoz, hogy le ne essenek. Ez arra is jo, hogy kicsi igazgassad a fazonjat a kutyusnakKép, a nyaka kezdetenel huzd kicsit surubbre a szalakat, hogy latszodjon a feje kezdete, meg a szeme ele is fesulgess egy kicsit. Ezutan eredetileg varrogeppel /en ejjel csinaltam, igy maradt a kezi varras/ vegigvarrod a vazat, veglegesen fixalva a fonalszalakat /napersze remek kezugyesseggel rendelkezo gyerekek szamara ez kozelsem vegleges, hisz ki lehet huzkodni oketKép/. Aztan a kutya fejenel vagd kicsit rovidebbre kell a szalakat, a ket vegebe cernat fuzz es a fel hurkapalca vegeihez kotozd ugy, hogy a fejnel levo cerna rovidebb legyen, mintegy megemelve a fejet.

Na, van kerdes?Kép Aki ebbol a leirasbol meg tudja csinalni a kutyat, annak gratulalok. Napocska, azt hiszem, jobb, ha Te majd atfogalmazodKép

-Afonya

Ja, az kimaradt, hogy a vaz ket veget vagd meretre, mikor nagyjabol lefercelted a szalakat.
afonya
 
 


Afonya

Halas koszonet erteKép En ertem Kép Szerintem napokon belul Otlettar resze lesz Kép Szerintem iszonyu aranyos es kedves jatek.

Napocska

ui.: Jaminaval mi van olyan reg lattam feletek.
napocska
 
 


Csi

Visszavonultam..Kép!

Zsuzsa

Nagoyn jó a lámpád!Világítás közben nem tudod lefényképezni?Vagy nagyon erős a fénye?Megnézném...Kép
A plexis dolgot nem igazán értem...(én már csak ilyen vagyok).Ez egy állólámpa lenne és hát vmi hengerpalást forma búra.Csak azt nem tudom,hogyan függesszem fel a fogalaltra.De úgy gondolom,a plexi megtartja a drótot és akkor úgy vhogy.Vagy van jobb öteleted?Ha segít, a lámpa lábazatát fel tudom tenni a képtárba,az már megvanKép!

Áfonya

Gyermek tud róla,hogy a könyvtárát ostromlod?KépKép
Így szeressen egy gyerek olvasni!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Létezik olyan textilfesték, amit csak az anyagra rákenek? Hogy pontosabb legyek: Kaptunk egy ággyá alakítható sarokgrn-t és szörnyű színe van. Áthuzatni nem akarom, mert elég húzós lenne, letakarva pedig nem az igazi. Tehát átkéne vhogy festeni Kép És van egy ritka ronda, de annál kényelmesebb fotelágyam, amit csak fotelként használok. A fa részei már átalakítás alatt vannak Kép , de ennél is huzat (szín) bajaim vannak.
Ötleteket kérek szépen festék ügyben!!!
Phaedra
phaedraa
 
 


Ezt a kutyát még el kell olvasnom vagy kétszer...

Anyapoc!
Megint belekotty: nekem az idétlenmintás lámpám kistesója szintén állólámpára való, itt nem a foglalatra van rögzítve, hanem az izzóra, két villanykörte fazonú drót van hajlítva, és ezt kell rátenni az izzóra.
Nekem talpam nincsen hozzá, csak búra. Lehet, hogy mégiscsak be kéne dobni a közösbeKép?
Légyszi' kérdezd meg asztalosékat, hogy mi a legkönnyebb fa. Én a balzára emlékszem, de azt még nem nagyon láttam, így jó lenne másik fa is, ami könnyű.

Áfonya!
Mi az a gyurma, ami ott nem, de majd itt igen?

Jamina eltűntKép Pedig ma focinap volt...

Csi
csii
 
 


Phaedra

Ágytakaró?KépKépKépUgyan nem festék,de sebajKép!

Csi

Tréfa,kofa...KépJaja,a balzafa.Eddig ennél könnyebbet nem találtakKép.
----Mi úszik még a vízen?...hasas bankó...a szöcske, a szöcske!...picike szikla...a kacsa..!
...Akkor...ha ő fából van,úszik a vízen...és ha úszik a vízen...???...BOSZORKÁNY!Égessük meg!----Ami még könnyű, pl. a parafa,a fenyő, az éger.
A balzafának egyébként 620 000 Ft köbmétere...és fatelepen hozzá lehet jutni.
Lámpa-->Nekünk is olyan van,ahol az izzóra van uígy felfogatva a búra,csak tegnap lusta voltam leírniKép.Na de ezt is hogyan tudom plexivel megoldani?Egyébként erre gondoltam,amikor azt írtam,hogy a plexi megtartja a drótotKép.
Tényleg jó lesz,ha közösbe dobod azt a búrát,mert én majd tök szépre megcsinálom és jól elhallgatom,hogy a búra a Tied volt!KépKépNa,viccen kívül,milyen is az a búra?Mert ha olyan,ami nekem kell,akkor megveszem!Aztán hogyé aggya?KépKép

Jamina nem írta,hogy írtják a gépet,ha sokáig nem jelentkezik?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Ágytakaró nem jó, tettem is rá célzást.
Kicsi Lánykámnak takaró fóbiája van Kép amint le van takarva, rögtön késztetést érez, hogy lerángassa. A fotel(ágy) szintén le van takarva, imád benne ülni, de addig nem hajlandó rá, amig le nem ráncigálja Kép
Sőt le is tűztem (tüzőgép-pisztoly) mindenhol a takarókat, de előtte nincs akadály, vagy ha mégsem sikerülne maradéktalanul eltávolítania, akkor inkább a földre ül vagy nem fekszik le.
Bocs, egy kicsit hosszú lett a magyarázat, de a lényeg továbbra is az, hogy létezik e ilyen festék, amit csak simán fel lehet kenni a textilre?
phaedraa
 
 


Phaedra,
hat, ugye vannak a textilfestekek, de azokat vizben azva hasznaljuk, ecettel fixaljuk.
Aztan vannak a rendes textilfestekek, de azokat a hatoldalrol at kell vasalni a fixalashoz.

Valahol epp irtam, hogy a hobbiboltos no azt mondta, o sima akrillal festette a fia polojat es neki mukodott a dolog. Hogy melyik akril jo es melyik nem, az passz, teszteles alatt.

Van pl. a velurpor, amit ragasztoba kell szorni, aztan a matrica-textilfestek, amit szinerol kell vasalni, de szerintem ezzel egy egesz ulogarniturat atvaltoztatni dragabb, mint athuzatni. Vagy mint lanyodat ravenni, bekeljen meg az altalad letuzott uj huzattalKép

Valahogy nehezen tudok olyan dolgot elkepzelni, amit nem vasalsz at es vizallo.
Ragasztani ra figurakat? Fapác? DEe vannak pl. remek termeszetes szinezok, ha a lanyom ruhaibol indulok ki, mint pl. meggy... garantaltan vizalloKép

-Afonya
afonya
 
 


Anyapoc!
Gőzöm sincs, mennyi egy köbméternyi fa... Nagyon gyanús, hogy kevés helyen, pontosabban sehol sem láttamKép Fenyőm az van, de az nehéz. A parafa kérge meg drága. Éger? Majd megtekintem.

A búrám nem eladó! Nálam várja sorsát, tekintve, hogy nem vagyok lámpaszerelmes, még várhat egy ideid. Egy részére már rá van tekerve a rafia. Négy éve vár, ráér még. Van kovácsolt vasból falikarom is, azzal sem tudok mit kezdeni. Lakás lassan olyan, mint egy hulladéklerakó...
Majd lefotózom, de csakis azért, hogy jó irígy lehessKép Bár nem egy bagy szám, sőt.

Phaedra!
Szerintem létezhet ilyen festék, mert a díszleteket is átfestik valamivel, nem hiszem, hogy mindennek kicserélnék a kárpitját.
Jut eszembe: van egy topik, ahol egy lakberendező is meg szokott jelenni, talán ő tudja.

Csi
csii
 
 


Phaedra!
Tényleg, mit jelent az, hogy átfesteni?
Élénkíteni, sötétíteni, vagy teljesen színt váltani?
A fapác, amit Áfonya ír, jó ötlet!
Ha a fán is megszárad, akkor a textilen is meg kell, hogy száradjon. Szerintem. De az csak árnyalattal színez...
Milyen az anyaga?
Csi
csii
 
 


Áfonya, Csí! Köszi!
Színt váltani. Fapác... kipróbálom egy darabon, hogy egyáltalán mit xsinál vele.
Milyen az anyaga?... nem tudom. Várj felgyújtom a foltozó darabot és majd elmondom Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Phaedra

Egy dolog eszembe jutott. Van olyan, hogy hőre puffadó festék. Ennek a fixálása vasalóval, vagy hajszárítóval működik. Viszont ha nem fújod meg a hajszárítóval, akkor nem puffad fel, és mint textilfesték működik. 500ft körül van egy kis flakon ára.
Igaz én ezt arra használom, hogy csúszásgátlós zokni helyett, a sima zoknira kriksz-krakszolok, felpuffasztom, és kész is.

Ha találkozunk egyszer, akkor megmutatom.
A matricás textilfestékkel az a gond, hogy apró kezek könnyen leszedik az anyagról. Nekem már kettő lejött a fiam tesztelése miatt.


Üdv Gigóca
ezt már megírtam egyszer, csak akkor elszállt
gigóca
 
 


Erre a puffadora en is gondoltam, de eszembe sem jutott, hogy nem muszaj vasalni. En is ilyen zoknikat gyartottam gyereknekKép
Probaltal nem vasaltat mosni?

-Afonya
afonya
 
 


Ácsi!
nekem van egy Marabu puffadó-festékem, aminek az esze ágában sincsen felpuffadni. Hőlégfúvón kívül szinte mindennel puffasztottam-volna, de csak az ujjam lett puffadt az égési sérülésektől. Ez a vacak csak annyit csinál, hogy amilyen vastagon rákenem, abban a vastagságban szilárdul meg.
Mielőtt kivágom az ablakon, mit próbáljak még meg vele?

Áfonya!
Emlékszel még, hogy régen beszéltünk arról a HP papírról, ami színes nyomtatóba téve vasalható matricát készít???
Na, ebből is készülhetne pólóminta, meg egyiptomi minta is, és ezt fel lehetne vasalni a tapétára is, így nem kell kézügyesség, hanem simán beszkenneled az egyiptomi képeidet.
Igen, jól gondolod, szeretnélek rávenni arra, hogy vegyél ilyen papírt, próbáld ki, aztán meséld el nekünk, hogy mire vigyázzunkKép

KIRAKÓ:
Roppant szomorú vagyok. Ábrák szépen átmásolva, de minden bedöglött, ami kéne hozzá, még a filcem is kiszáradtKép. Áfonyának átküldtem az első három oszlopot, de igen silány, egy kis ízelítő van a képtárban itt , de nem az igazi, mert a szkennelés után a Paint-tal raktam össze, az meg még mindig maszatolKép(a kis hülye azt hiszi, hogy grafitceruza)
Nos, innen hogyan tovább???
Döntsétek el!
Az ábrák egyébként le vannak másolva, tehát csak Tőletek függ (no és persze Áfonyától, talán tud még valamit kezdeni vele)

Phaedra!
AZért kérdeztem az anyagot, mert ha műszálas, mint pl a plüss-szerű-valami (érted?) akkor annak csak az alapját fogja meg, mint a subázásnál az alapot, de a szálakat nem biztos.
Milyen színről-milyenre akarsz váltani?
Nézted már az aerosolos dekorációs festékeket? Relatív olcsóak, és azok nem szívódnak be a bútorba, és úgy emlékszem, hogy vannak textilre használhatóak is. (pl az én terrakotta spray-m is). Egy ilyen flakon ~1000 Ft, és 2nm-re elegendő.

Mennem kell, mert elázik a lábam, csípnek a szúnyogok és elleptek a lepkék.

Csi
csii
 
 


„Mennem kell, mert elázik a lábam, csípnek a szúnyogok és elleptek a lepkék. ”

Azért ezt a beleptek a lepkék dolgot kipróbálnám. Kép A többihez nem tudok mit szólni. Réééég elvesztettem a fonalat. Pl azt sem tudom mi a baj azokkal a rajzokkal. Meg egyáltalán.

Kötni nehéz. Kép De már jobb mióta áttértem a műanyag tűre. Kaptam munkát, fel kell vetnem a nagy keretemet, el kéne kezdenem rajta a szövést, kötnöm kell és hortobágyi palacsint csinálni. Szerintem hétfőig nem leszek.

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentes: a hobbymuveszes matt akrilfestekem allta a sarat, akarommondani a mosast. De mocsok nehez ecsettel festeni vasznat, piciben.

-Afonya
afonya
 
 


Anyapoc

bohóc készen, csak borítékot kell vennem még.
Küldök majd hozzá használati leírást is jó?



Csi,
akkor neked nem puffadó festéked van, hanem valami egészen más.

Phaedra,
mostam már puffasztás nélkülit, semmi baja, csak hagyni kell száradni vagy két napot.


Gigóca
gigóca
 
 


Sziasztok!

Csi

Összehasonlítási alapnak...egy köbméter fenyő 70 000FT.Így már lehet prüszkölniKépKép!De ha megmondanád mire kell,akkor tudnának konkrét ajánlatot tenni(KépKép),mit és hol-hogyan keress!
Ha fel mered tenni a lámpát,akkor számolj azzal a következménnyel,hogy lepkeként meglátogatlak és szépen elillanok vele,ha megtetszikKépKép!
4 éve várat magára???Akkor már minek is Neked!Gyorsan küldd elnekem!KépÍgérem,jó sora lesz!
Falikar....hogy is néz ki?Kép

Áfonya

Nem próbáltad hímzőrámába tenni(ha van) a vásznat?Ha igen,akkor ....KépKép!


Van egy olyan elvetemült ötletem,hogy a suliban csinálnék hobbyszakkört.Úgyis mindig rágják a fülünket érte,hogy legyenek szakkörök(persze a gyerekek semmire nem akarnak járniKép),gondoltam,belevágok.
Azt szeretném tőletek kérni,hogy írjátok meg,szerintetek mi mindent lehetne ott 1-2 órában összebarkácsolni a szalvétázáson kívül,ami esetleg nem olyan pénznyelő.
Hátha a főnökség ráharap és nem nyaggatnak tovább!Kép

Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Gigóca

Az előbb még sehol nem voltál!

Kösziköszi!

Várom!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc, ezt fogom tanulni szeptembertől. :-)
Jelentem felvetettem, kötöttem és dolgoztam. Hulla vagyok. Palacsinta elnapolva holnapra.

zsunya
 
 


Zsunya

Mit fogsz tanulni???KépKép
Palacsintából jut ide is?Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Rettegek mindentől, aminek több lába van négynél. Úgyhogy Anyapoc, nálunk csapdába kerülnélKép.
Mekkoráknak indulna ez a szakkör?
Szerintem ez fontos lehet.
Én is jártam ilyenekre-ki hitte volnaKép Meg rádió-amatőrködni is. De az más.
Fonalgrafika? Nemrégen megjelent egy füzet, a Szalay-féle Barkácsműhely sorozatból, nagyon jó dolgok vannak benne.
Falikar-- az a szokásos:valami kovácsoltvas vacak, némi minntával, ami tart két rudat, aminek a tetején világít a gyertyafoglalatos izzó. Már régen nem láttam, de úgy emlékszem, ilyen.
És hogy csigázzalak; ma észrevettem az egyik polcon egy márványból készült állólámpa alapotKép Ezek csak úgy vannak errefelé...
Fenyő--sosem vettem még, na ja, ha az ember erdő szélén lakik...A balza "csak úgy" kéne, mert az még nincsen itthon. Régóta szeretnék egy faesztergát, mert eddig csak fémet esztergáltam, fát még nem, de nagyon szeretnék.
Amíg az nincsen, addig nekiesnék egy vésővel. Asszem.
Laminált bútorlap--szerintem kérdezd meg erről is az asztalosokat, mert a diszperzit szerintem leesik róla. a trinát, meg a Supralux az szerintem befogná, de nem tudom, mit művelne később. talán meg kéne csiszatolni előtte.
Ja, és most olvastam a múlt havi Praktikában egy szórható ragasztóról, ott azzal dekorálták a bútort, azaz ezzel ragasztották fel a napraforgót (mi mást). Talán jó lenne a hűtődre is. Nem?

Gigó!
Ez biza' puffadós! Tudod mire gondolok még? Hogy ezt Mikulásra vettem, és lehet, hogy elérte a fagyhalál, mert az autóban várt, míg bementünk a Corába vásárolni. És ismerve a matricafestékek szilánkokra való törését(ezt jól megaszondtam), lehet, hogy ez is ilyen érzékenyKép
És én is mostam már vasalás nélkül, mert a párom zsebkendőjén próbáltam ki....két éve nem jön ki belőleKép(szép rózsaszín).

Zsunya!
hogy meglegyenek a szálakKép:
Áfonya kirakóját darabonként lemásoltam, hogy ki lehessen nyomtatni. Nem lett a legjobb, kőkorszaki eszközökkel csináltam. Csak ennyiKép
Juj, az nem is mondtam, hogy láttam kicsi keretet, amolyan térdig érőt, háromezervalamennyiért!!! És ezen is kanyarodik a végtermék. Nem jött velem, mert ezt nem tudom már észrevétlenül becsempészni, mint a szalvétákatKép

Megyek, mielőtt megint támadnak a lepkék! Brrr.

Csi
csii
 
 


Csi

Asszed,nem tudnám két lábam eldugni???Észre sem vennél!KépKép
középsulisok a drágáim,valószínűleg az alsó korosztály,szóval nem lehet őket akármivel már elkábítaniKép.Aztán az is lehet,hogy egy fia jelentkező sem lesz...Kép
Fonalgrafika---ez mi is?Fonal segítségével lehet sík képeket gyártani?
Mi van nálatok,lámpatemető?????KépKépTényleg muszáj lesz arra elmennem,legalább megnézem az asszonykórust...vagy az nem ott van?KépRakjá má fel képeket ezekről a lámpákról,hadd irigykedjek kicsit már!
Istenbiz',szerzek egy darab balzafát neked,de csinálsz belőle vmit!!!!Egyébként ennél is drágább--most tudtam meg--- a tikfa.Annak asszem 1 milla felett van köbmétere.Na de nem is terem az erdőszélenKép.
És akkor Neked mi is a valóságos fogalakozásod?vagy a fémesztergálás csak hobbi szinténKépKép?Mert annak szuperKép!
Laminált lapot lehet csiszolni?Akkor inkább leszed a laminálást,nem?De megkérdezem az illetékeseket.Valójában nem is szalvétát akarok rátenni,hanem találtam nagyon édi csomagolópapírt.Tényleg---azzal Nálad nem volt gond?Kkérek prktikákat,útmutatást,mire figyeljek!
Szórható ragasztó---ez hogy értendő?Kép

Anyapoc,aki lassan évnyitóra megy...

anyapoc
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?