Új privát üzeneted érkezett!

Szilbee! Igen, decemberben porszívóka volt a nagy kedvenc, most a mozdonya. Arról is dobok képet. Üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kép Kép Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


:lol: :lol: :lol: Nagyon cuki! :lol:
szilbee
 
 

 
 

'Reggelt :wink:

Timi, szegény pici Jázmin :( Remélhetőleg ki fogja nőni...

Leti Drága, Boldog 11. Hófordulót Neked!

És köszönjük a köszöntéseket :)

Timi...eeeeeeeeeeehnyehehehehe :lol: Mijé nem nyugtattad meg a párodat, hogy holnapra szép didkói fognak nőni? :D
Fanna, így van ez, ők mán csak ajutóban tudnak gondolkodni :D Há aranyosak ezek a pasik, nah.

Szilbee, Levente jóóó nakiállt a spenótnak :lol:

Annalucust én szoktam etetni, de az a helyzet, hogy nem is nyúl a kanálért; csak a végén, amikor már nem éhes, és játszana vele.

Judit, úgy tudom, Védáék nem járnak már úszni. Jah, jól megnőtt (pedig kilóban egyformák), és hihetetlenül ügyesedik! :D Cuki csaj :)

Heh, Annaluci meg hason akart aludni ma éjjel :shock: Sose szeretett hason feküdni, errefel tegnap éjszaka levágott egy 10 perces helyezkedést félálomban, aztán amikor befejezte, látom, hogy hason nyomja :) Nem mertem így elaludni (tudom, hülyeség :| ), szal egy idő után megfordítottam :oops: De valszeg nem árt, ha megszokom az új módit...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Olga, látom Balázs is szereti kifesteni az arcát :lol: Rengeteget változott, mióta Ildiéknél láttam :shock:

Judit, tali minket is érdekel :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Na lányok örülök, hogy így alakul a tali, akkor február, az időpontot illetőleg meg majd egyeztetünk!

Nagyon jók a képek újfent.

hát nálunk a kanállal evés Grétinél 10 hónapos korában kezdődött, Misi persze nem örült neki, mondván lusta vagyok etetni, nem értette, hoyg másképp nem eszik a gyerek. Letinek még jó ha én adom, de a disznóól megkezdődött, egy nap ,és a konyha tiszta dzsuva.


Kép Kép Gréti és a spenót című történet Kép Letit elnyomta a buzgóság Kép Szilbeeéktől elirigyeltük a dolgot Kép a csók Kép tudok puszit dobni

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hát de jó hogy ilyen sok képet teszetk!! :lol:

Judit!
Annyira aranyosak a csajok! :lol:

No akkor én is teszek még egy tegnap este készült hajmosós képet!

Levente, mint Punk
:lol:
szilbee
 
 


Olga!
Mennyi most a súlya Balázsnak? :) Olyan kis kompakt srác!
szilbee
 
 


Helló csajok!

Réka baba, Annalucus, Leti, Gréti, Balázs, Dávid, Levi és Szabi: Mind nagyon szépek vagytok!

Olga: Balázs nagyon hasonlít Rád!

Jaimee: Jó, hogy írtál. Réka édes, nagyon-nagyon szép!

Ditke: Dorkával jártunk Kövesdihez, de aszem Katát is el fogom vinni Hozzá. Kismama bérletet nem tudja a férjed használni, mert rá van írva, hogy kismama, ráadásul külön arcképes kell hozzá, stb. Nagyon szigorúan veszik.

Balwin Judit: Nem nyálkás vér volt? Dorkának többször is előfordult vércsík a kakiban, azt mondták a bélfalról jöhet, bélnyálkahártya sérülés miatt. Vagy valami ilyesmi. Baj akkor van, ha nagyon sok vagy ha rendszeres. Azért szerintem legközelebb említsd meg a dokitoknak.

Szamóca: Megkérdeztem a kenyeret. Az piaci bioboltban van, 400 g-os és 970 Ft.

Dorka: Bocs, hogy nem vártalak meg, de siettünk. Időre mentem bőrgyógyászhoz, Dorka meg moziba mamival.

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Este még jövök, még akartam mást is írni. Most mennem kell a Plaza Cicámért.

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Sziasztok!

Nos, én még mindig nem vagyok jól Tüsszögök, köhögök, brrr... Ma még nem voltam dolgozni, de holnap már menni kellene...

Csongi jobban van, de még köhécsel néha. Képzeljétek, voltam ma az oviban, mert befizetés volt. Összesen 5 gyerek volt a csoportunkban!!! Mondta az óvonő, hogy pénteken délután folyamatosan hívták a szülőket, hogy 39 fokos láza van a gyerekeknek!

Szamóca, Csongiéknál van egy kislány, aki lisztérzékeny, sajnos diétán kívül nem tudnak mit tenni érte. Az oviban az ebédet tudták neki biztosítani, de pl. a tízórait, és uzsonnát nem.
Egyébként hogy derült ki nálatok ez a rengeteg allergia???

No, Olga, Judit...... Fanna rosszul lesz, ha meglátja ezeket az etetőszékes képeket :lol:
Takarítani biztos lehet utánuk, de hát mindenbe bele kell jönni, semmi megy egyik napról a másikra :wink:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


No akkor kajálással kapcsolatban megnyugatattatok...... 8)
De akkor nem baj ha ideges leszek.....más is ezek szerint.... :oops:

Szilbee!
Leventén hogy meglepődtem.....így ruhában mindig kis vékonynak néz ki...most meg!!!!!!!!! El vagyok ájulva...keményen ott az izomzat meg a husi...belé is van hova harapni!!!!!! :roll:

Judit!
Húúúú.....gyönyörűek!!!
Azé lila ruhához lila cumi??? Mi???? :mrgreen: by: anyuka style

fanna3
 
 


Igen Évi! Ahhhhogy mondod!!!!!!!!!....rosszul....... :?

Javuljál!!!!!!!

fanna3
 
 


haligali!


Hűha, ma képes napot tartunk, úgy látom! Tők jó! :)

Szamóca, a piac mellett nyílt úgy fél éve egy biobolt, ott egy sarok csak a gluténmentes cuccoknak van fenntartva, van olyan kenyér is, amilyen nektek jó lenne, mert mentes mindentől, amit írtál. 970 Ft egy fél kiló. De van ott kukoricadarától kezdve a burgonyapelyhen át a gluténmentes tésztákig és kakaóscsigáig sokminden!!!

Niki, semmi gond, én úgyis csak a pékség boltjáig mentem....
Dorka de cuki volt!!!! Nagyon frankó a hátizsákja is, és ahogy sasolt, hoyg anya vajon kinek köszönt!! Édes volt!

Letinek és (hasonlavó) Annalucusnak boldog hófordulót!

Judit, hát éééééén, mint hason altatós anyuka, tudom, hogy nehéz elhinni sokáig, hogy a porontyod ugyanúgy kap levegőt hason is, mint háton. de hidd el, ha véletlen bele is fúrja a kis fejét az ágyba, pár mp múlva úgyis elfordítja a fejét.

Évi, influenzásak a gyerkőcök, vagy "csak" torokgyulladás söpör végig az ovin?

Szabika ma megint bal lábbal kelt fel... :? Eleve éjjel volt egy órás műsorunk, reggel korábban kelt, du. fele annyit aludt, és folyton az ínyéhez dörzsöl valamit, kibújhatna végre fölül is a fogacskája, ezzel is sokat szenved, úgy vesszük észre....

Volt itt Virág, még szerencsére Védikével a pocakjában. A nagylány már 37 hetes, az nst szerint nem sokáig marad már odabent!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Köszönöm mindenkinek, aki igyekezett segíteni kaja ügyben.

Évi, 6 hónaposan derült ki, hogy allergiás a gluténre és a tejre, amikor az anyatej mellett elkezdtük neki adni a bolti tejpépet. Csupa ekcéma lett a háta tőle. S akkor azt mondta a gyerekorvos, hogy mivel erre a két dologra érzékeny, ne adjunk neki egy éves koráig tojást és halat sem, mert ez a kettő nagyon allergén kaja még.

De azt is mondta, hogy jó esélye van annak, hogy kinövi, ha betartjuk most a diétát. Egy éves kora után egyenként elkezdjük majd adni neki ezeket a kajákat és akkor meglátjuk, mire hogyan reagál. De addig is kell neki valami, mert tényleg kinézi a kezünkből a kaját, olyan kis falánk. :lol:

Szilbee, a babakeksz sajna gluténes :cry: Van itthon, egy héten egy darabot merek neki adni.

Nekem ezen a képen Levente nagyon olyan, mint Te!

Képzeljétek egyszerre két foga is kijött Jázminnak! Lent van kettő és fent már 4!! De olyan fura, mert most úgy tűnik, hatalmas szünet van a két középső fölső foga között :shock:

BBJ, a lila ruha és a cumi párosítás nekem is rögtön szemet szúrt! :lol: A lányokat olyan bájosan lehet öltöztetni!

Én etetem Jázmint és esze ágában sincs érte nyúlni, s a fenti képeket nézve , lehet, hogy nem is bánom... :roll: Már úgy elfelejtettem, milyen kis malacok :lol:

Balwin, mondtam reggel neki, hogy azért nem ártana, biztos, ami biztos alapon, ha néhány cicifixet is odacsomagolna :lol: :lol: :lol:

Dorka, hátha ma könnyebb estétek-éjszakátok lesz, ka kifárad estére!

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Helló!

Még a beszédfejlődésre meg a véletlen gyógyszerszedésre akartam reagálni.

Szóval szerintem nem kell izgulni a lassabb beszédfejlődés miatt. Minden gyerek más és más, nem csinálnak egyszerre mindent. És a nagykönyvekben mindig csak az átlag van, attól simán el lehet térni mindkét irányba. Van aki valamiben gyorsabb, másban lassabb. Dorka pl. nagyon hamar kezdett bezéni, 1,5 évesen már szinte folyékonyan nyomta, viszont még mindig szenvedünk a szobatisztasággal. Ő valszeg ebben érik meg később.

A másik téma: Dorka múltkor a homeopátiás immunerősítő bogyokból szedett be párat, Nem tudom mennyit, de azt mondta sokat. Meghányattuk, kis hős volt, Ő dugta le magának a tollat. De aztán mondta a doki, hogy elég egy kis mentolos cukor vagy rágó, azt hatástalanítja a homeopátiás gyógyszert. Ezt én is tudtam, de persze a nagy ijedelemben nem jutott eszembe. Mondjuk én voltam a hibás, mert nem raktam el a gyógyszert, nagyon rosszul éreztem magam utána.

Hónapok óta szenvedek a számmal, kifújja a szél, cserepesedik, reped, tök piros. Elmentem ma bőrgyógyászhoz és kiderült, hogy ekcéma. Remek.

BBJudit: Írtam privit.

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Fanna, Szami!
ne si mondjátok, olyan rossz volt, mert a Corában csak citromsárga-zöld cumit lehetett kapni ami (számomra) csúnya, és egyébkéntsem illik a ruhatárunkba. Na jó, tudom, hogy hülye vagyok!

Jó, akkor hogy lehet kapni ilyen cuccokat szegény Jázmin, már nyugodtan majszolhatna péksütit

Képet a fogacskákról, már ha annyira lehet látni, a Letié, még mindig halovány, éppen csak az ínye felett.

Dorka!
én is nyugodalmasabb éjszakát kívánok, hátha napközben kijött annyira, hogy éjszaka nem kínozza!

Niki!
Milyen gyógyszert kaptál, egyáltalán van valami szoptatós anyukáknak? vagy csak a kitartás?

Szilbee!
Levente tényleg tiszta Te a képeken. Na ez jó hülye mondat...

Nálunk az oviban is csökkent a gyerekszám, a szomszéd tanítónéninek 21 gyerekből ma csak 10 ment.. hát ideért a kórság.
Na mentem át kell adni a terepet, pedig megint elfelejtettem valamit.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hali!

Hát nálunk a böliben felütötte a fejét a rota és már a bárányok is bégetnek... Szal nem megy Levente egy pár hétig... De azt képzeljétek el, hogy nem szóltak volna, ha mi nem kérdezünk rá!! :x


Szép Álomkat! ;)

Kép
szilbee
 
 


reggelt! vagy inkább jobbat, mint a mienk!

A srácok taknyosak... de leginkább Levente. Kezd felmenni a hője is! :? De legalább jókedélyű!

Dévid naphosszat az öklét falja háton fekve. Csak a cummogást hallani. Olyan ügyes, ráadásul hason úgy felemeli magát, hogy a feje már kilátszik a kiságyból! :lol:

No egyenlőre ennyi! Megyek pesztrálni a srácaimat!

Szép Napot!
szilbee
 
 


Sziasztok!

Valaki ismeri Tancsik Andrea doktornőt?

Ivett
Kép
Kép
ivett&fanni
 
 


Na csajok!

Mondok egy számomra tök új dolgot! Bár ezt van aki már tudja, de inkább leírom.

Influenza ellen 3 éves kor alatt 2x kell oltani és 4 hétnek el kell telnie a két oltás között, így erről frankón lemaradtunk.

Viszont baromi pipa vagyok, mert ha akkor adatjuk be, mikor én mondtam, már rég be lenne neki adva mind a kettő... de a doki akkor azt mondta, hogy ÁÁÁÁÁ ráérünk még vele.... Most meg, azt hogy MÁR nincs értelme beadatni!!! Hát majd felrobbanok!!! :evil:
szilbee
 
 


Dorka!
Bocs hogy nem írtam vissza mail-t de bevagyok havazva,majd erőtveszek magamon.....
Amúgy én kipróbáltam a lisztes sűrítést semmi jele hogy nem bírná
Ja és bizti összebeszéltek a fiúk mert mi sem aludtunk szerintem jön a felő jobb foga :D
Ezért ő délelőtt be is pótolta a lemaradást :D :D Kép

Kép

Kép
katlina
 
 


Hella :)

Judit, az a csóóóók! :lol: Eheheh, Gréti is tudott kismalacot jáccani :wink: Cumit illetően igazad van; én se tanátam a Corában ízlésemnek megfelelőt, inkább átláccósosat vettem :D

Szilbee, ennél jobb képpel nem is kívánhattál volna jóccakát :D Az oltáshoz annyit, hogy...ez a méreg, nem a cián :?

Robika hogy kidőlt cumisüvegestül :lol:

Eza barázdazárás dolog...mit takar tulképp? Azt tom, hogy a fog barázdáival csinálnak valamit :mrgreen: (nadekomolyan...olvastam egy újságban róla, de konkrétumokat nem írtak)...de pontosan mit? Meg mire jó? Mielőtt Judit említette, nem is hallottam rulla...

Niki, nem egy csík volt, hanem úgy összevissza...azóta nem fordult elő, de a legközelebbi viziten mondom majd dokibácsinak.

A felső fogakkal mi is sokat kínlódtunk, 3 hónapos kora óta rendesen be volt neki durranva az ínye...elsőre tulképp a felső fogakra számítottam, pont ezért :)

Egy kis szösszenet: a tiszaparti sétányon sétáltunk délután, és a szapáry magasságában, az ártéren 2-3 kutyus játszott egymással, a gazdik felügyeletével. Egyszercsak az egyik - szép volt, fehér, talán szamojéd...vagy -szerű :) - elvágtázott a csoporttól, ki a sétányra, aztán át a meztelenseggű szobor felé. A gazdája szólongatta feszt, füttyögött neki, a de a kutyi rá se bagózott...aztán amikor végül sikerült magához hívnia, már tudtuk, hogy miért nem szófogadó az eb: kedves gazda rácsapott a sejhajára a pórázzal, de jó velősen :shock: Atti azonnal odaszólt a pasinak, hogy "most megtanítottad neki, hogy nem szabad odamenni hozzád"...a pasi nézett, aztán elment...sztem fogalma nem volt, hogy miért mondta neki :) Odaér a kutya, és azzal jutalmazza, hogy odarak neki?! Néha tök elkeserítő, hogy mennyien nem tudnak bánni az állatokkal...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Szaisztok!

Ivett
Sajnos én nem ismerem, ki Ő és mit tud, hogy keresed?

Ó Szilbee!
nagyon sajnálom a gyerkőcöket! Rosszabbodott még az állapotuk? kettő szuri? ezt nem tudtam, Gréti felet kapott, nem mondták, hoyg kellene a másik fél is.

Hát, elég durva hogy nem szóltak, pont Ti! mikor Dévid még olyan pici! Jobb is, ha Levente otthon marad mielőtt hazavinne valami kórságot.

És édesek a kis szuszik!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Szia Bbj!!

Azért kérdeztem volna mert Máténak ő a háziorvosa és nem tudom milyen gyerekorvos valojában!!

Ivett
Kép
Kép
ivett&fanni
 
 


Sziasztok!
Mátéról egy kép!! Kép

Ivett
Kép
Kép
ivett&fanni
 
 


Ivett!
Nagyon szép Máté! :)

Judit!
Hajnalra Levente belázasodot. :? :( Várható volt! Délután megy majd apjával dokihoz. Takony nem nagyon van, csak úgy hébe-hóba... egyenlőre. Ezt most szerintem nem a bölcsiben szedte össze... sokkal inkább hétvégén. De ebből is majd kilábal!
Dávid viszont jól van... úgy tünik... még...

Grétinek azért nem adtak két szurit, mert ő már elmúlt 3 éves. :) Szerencsére!! Szegény úgyis nagyon izglut, nem?! Még jó hogy nem kellett mégegyet kapnia! 8)

No megyek, mert szerintem Dévid is mindjárt ébred!
szilbee
 
 


Balwin!
Párod nagyon jól mondta!!
... és az ilyen ember még gyereket is vállal!! Hogy bánhat az a saját csemetéjével, aki a kutyájával így bánik???!! :shock: :roll: :twisted:
szilbee
 
 


Sziasztok!

Éjjel Katának is felment a hője, bár csak 38,2 (37,7) volt, de mivel ez már 2 héten belül másodszor fordul elő, ma mi is talizunk a doktornénivel.

Szilbee: Jobbulást Leventének!

Judit: Vizsgák? A számra krémet kaptam, elvileg 10 nap alatt helyrehozza.

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


vagyunk mi is, kissé fáradtan. Újabban éjjel is kelünk...:(

Szabi új tápszert kap, de ez annyira de annyira büdös, és rossz ízű, hogy fogalmam sincs, hogy issza meg a gyerek... :shock:
Kiderült, hogy normál tejpépet nem adhatunk neki, mert apa allergiás a parlagfűre, ezért Szabinak is H.A. cuccokat adhatunk csak.... (pedig 2 hete esszük a tejpépeket, imádja, s semmi baja eddig tőle)

Judit, Atti is a "jobb kint mint bent" elvét vallja? Peti sem állja meg az ilyeneket szó nélkül, tesóm (ÁDám) meg aztán végképp nem!

Máté baba és alvósRobika nagyon szép! Még képet, még!!!!

Apának ma szülinapja van, ügyködni kéne valamit a konyhában... Villámsüti receptje nincs valakinek???????

Szilbee, küldtem mélt, abban én is jól kidühöngtem magam.... Ezek az orvosok és betegségek!!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Niki, jobbulást a kiscsajszinka, majd írj, mi volt a dokinál!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!

Dorka!
Sok boldog szülinapot apának! Egy muffin gyertyával?

Ivett!
mennyit nőtt Máté baba!

Szilbee!
Gyógypussz Levinek!

Niki!
Nem dicskedtem a vizsgával, mert annyira ügyes voltam, hogy azt mondták, ugyan menjek már vissza még egyzser, mert szeretik olvasni az irományomat! Így jövő hét kedden kettőből is megyek. :roll: :oops:

Na mentem csengettek

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


sziasaztok!
mivel olyan sok szép gyerkövről láttam képet az utóbbi két lapon gondaltam én is dobok már Bettikémről egyet.

Túl vagyok belgyógyászat vizsgán sikeresen 5-ös lett :-)
Még van két vizsgám hát nem tudom hogy azok hogy sikerülnek remélem jól :?

Betegeknek jobbulást!!!!

Bettike szakadatlanul nem akar oviba menni, már kezdek teljesen kétségbe esni:-( :cry: olyan rosz minden reggel ordítva kellni s felöltöztettni meg az oviba is bevinni...már azt hiszem hogy én rontottam el vagy rontok el valamit.
De elvinni meg muszály mert igy is olyan kis szégyenlős meg hát kiszokik az oviból aztán meg mikor már tényleg muszály vinni még nehezebb. Mondta tegnap anya mert én hamarabb mentem ahogy vizsgáztam hogy egy órán keresztül ordított.......nem értem hogy miért van ez.





szóval itt a kép
Kép

puszi mindenkinek

Kép
kbernadett
 
 


Kis betegeknek jobbulást!

Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Betti!
Gratula!! :)
Olyan szép a lányod!! :D

Dorka!
Miért hittem én azt hogy 22-én van?!! :shock: :oops: Vagy talaly 22-én voltunk nálatok hepajozni??? :|

JJAJJ! Ti meg 7 hónaposak vagytok.... Mi meg 2 hónaposak! :D Hogy öregszenek a gyerekek!! :lol:


Peti!
Boldog Születésnapot!!
Kép
szilbee
 
 


Dávidnak, Annna Lucusnak és Letinek mára illetve utólag is boldog hóforudlót kívánok!!!!!!

Dorka párodnak meg boldoszületésnapot!!!

Kép
kbernadett
 
 


Nah Szilbee!

Azt hittem megelőzleg!!! de nem siekrült, hamarabb nem köszönteni Dávidkát!!!! :oops: :?

Kép
kbernadett
 
 


Dávidnak, Szabinak és Balázsnak boldog hófordulót!

Betti, gratula a vizsgádhoz, kicsi lányodhoz meg nagy-nagy türelmet, ha látja rajtad, hogy Te biztos vagy abban, hogy az óvoda jó neki, akkor idővel Ő is megszokja. Próbálj kitalálni valami apró, de neki kedves szokást reggelre, amit csak akkor csináltok, ha az oviba megy . Nálunk pl. ilyenkor Anna áll ki a garázsból apával, s addig ülhet elől, az én helyemen. Ezt minden reggel alig várja már. A kép nagyon bájos, s milyen nagy lány már! Világosodott a haja?

Judit, lehet, a jövő héten már Te kapod az irodalmi Nobel-díjat, csak ez volt a próba! Akartam még Neked valamit mondani, de korán van még... :oops: Jaj, tudom, fogacskás kép! A föntiek nem látszanak a képen, de majd teszek olyat, ahol az első kettő virít!

Ezzel kapcsolatos kérdés: mikor kezdtétek/kezditek el a fogmosást? Mert nekem az a bajom ezzel, hogy Jázmin bealszik este az etetésnél, s nincs szívem emiatt felkelteni (meg nem is tudom, mikor aludna így vissza...).

Ivett, Máté is nagyott nőtt! Nem mesélsz róla még valamit? Azóta minden rendben van vele?

Dorka, apának boldog szülinapot! Az én villám sütim olyan sima, kikavarod és megsütöd, 5 perc alatt össze lehet dobni, de nem annyira szép. Kéred a recepted?

Nálunk is így kezdődött a dolog...a bolti tejpéppel. És egy hónap után jött ki az első ekcémás folt. Jázmin azóta eszi a HA tápszert és pépet, gond nélkül benyakalja, pedig tényleg kesernyés. Nálunk Anna nem szopizott olyan sokáig és ő kezdettől HA tápszert kapott. Mi a Milumil-2-t kaptuk. A Milupának van gyógyszertárban kapható HA-s vaníliás tejpépe is, receptre adják. Az is kesernyés kicsit, de az illata nagyon jó.

Szilbee, édes a kép Mátéról! Voltál már Mosonyinál?

Katlina, cuki Robika, ahogy beájult a cumisüveggel! Mi a helyzet a háztervvel?

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Sziasztok!


Dorka!
Nekünk senki nem hívta fel ilyenre a figyelmünket...én is eléggé allergiás vagyok a penésztől kezdve a parlagfűre,virágporra stb....és Niminek úgy 2-3 hónapja adok tejpépet de semmi baja .... :roll: szerintem néha ezentúl is fogok..(bár neki a súlya miatt tanácsolták hg inkább zöldséget,gyümölcsöt adjak uzsonnára is... :roll: )Ezt orvos mondta nektek?

Igen...sütit...ill. egyszerű ,gyors és elronthatatlan tortareceptet én is szeretnék....jövőhónapban a barátnőmnek.. :D

Betti!
Még érdemben hozzáfűzni nem tudok...csak bíztatni hogy jól csinálod....ez sajnos előfordul ...még akkor is ha kezdetben örül is a csemete az ovinak/bölcsinek...azt mondják akkor amikor ráeszmél hogy ide nem csak néha jövünk átszani hanem ott is kell maradni....talán Szilbee írta egyszer?.....

(ovónénik!- mit tudtok erről?...nem sérül a gyerek ezzel ugye,csak hozzá kel szokni?)

Judit!
Rá se ránts!!!!!....Gondolom a fölösleges utazás bosszant a legjobban...nem?...

fanna3
 
 


ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, bocs, Szilbee, a saját gyerekemre gondoltam :oops: Szóval, Levente nagyon édesen alszik :lol:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Fanna, pár napja kérdeztem, hogy Nimi hogy áll a rágással, a "mindent a számba veszek és megkóstolok" témával. Vagy nekünk már nem is válaszolsz? :cry:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


köszi a receptfelajánlásokat, jöhet minden!!!!
Betti, ügyes voltál a vizsgán! Az ovis szoktatáshoz meg én is azt hallotttam, az a legjobb, amit Szamóca írt: valami kedves reggeli rituálé, amit szeret csinálni, amit vár, és aminek köze van az ovhoz.

Anna, a dokinéni mndta tegnap ezt a H.A.-s dolgot. Meg azt is mondta, hogy tejpépet csak mx. 2-3x adjak egy héten, és azt a pépet írta fel, amit Szamóca is írt. Még egyelőre azt mondta, ozsonnára is tápszert kapjon (abból a döglött hal szagúból... :? )
A köv. lépes az lesz, hogy uzsira is főzeéket kapjon...
de van egy tippem, hogy azért kell H.A-s kajcsit adni neki, mert 5 hetesen már tápszert is kellett adnom neki, és akkor azt írt fel, holott nem is kérdezte, van-e allergia a családban. Most meg azt mondta, hogy biztos van oka, hogy eddig H.A-s tápszert kapott, így 1 éves koráig maradjunk a H.A-s cuccoknál.

Szamóca, 1 hónap múlva jött ki Jázminon az ekcéma? :shock:
azt hittem, hamarabb jelentkeznek a tünetek.

Kép
Kép
dorkáék
 
 


ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ.............................

Timi!
Hát képzeld..amikor ezt kérdezted...még meséltem is a családnak...hg a Te 2 nagyobbik gyermeked nem rágcsált...a kicsi meg igen....meg Nimi is ezerrel...Mindegy mi az csak a szájába legyen....szóval mint aki jól végezte dolgát elmeséltem és úgy gondoltam neked is válaszoltam.....bocsánat....de kezdek hülyülni...és azt sem tudm már kinek mit mondtam....(pedig korábban nem voltak ilyen problémáim... :oops: )...szóval DE RÁÁÁÁÁÁG..... :lol: :lol: :lol:

Dorka!
Írsz majd?.....Hát akkor inkább jobb félni mint megijedni..(no megint hülyülök...mert egy órája keresem a neten hg ez ly...vagy j-e..)..
Mi is végig a H.A-t ill. a H. A. A. R.-t ettük mert azt nem hányta ki....

fanna3
 
 


Dorka, állítólag azért olyan soká, mert kapott még akkor lefejt (fagyasztóból kiszedett) anyatejet. Aztán egy hónappal később anyukámon nem volt szemüveg és összekverte a tejpépeket , s véletlenül a simából adott neki, na, másnap estére már jöttek is a pörsenések, igaz, akkor már csak tápszeren élt. :roll:

5 perces süti:

2 tojás, 1 tejföl (kicsi), 1/2 tejf. pohár étolaj, 1 tejf. pohár cukor, 2 tejf. pohár liszt, 1 csomag sütőpor, tetszés szerinti gyümölcs vagy túró vagy kakópor.

Összekevered, kivajazott, lisztezett tepsibe öntöd (vagy sütőpapírt teszel a tepsibe), megsütöd. Tűpróbával ellenőrzöd, de kb. 10-15 perc alatt megsül. Ez az adag egy nagyobb tepsibe vékonyan elég, ha vastagabbat akarsz, csinálj 1,5 adagot.

Szerintem lehetetlen elrontani, a végén megszórod porcukorral.

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Anna, akkor nem parázok annyira! :lol: Mostanában amúgy is ezerrel folyik a nyála a fogai miatt, de folyamatosan figyelni kell, mit kap be... :roll: A nagyokat naponta 5-ször oktatom ki, mit NE hagyjanak Jázmin által elérhető helyen... :lol: Nálunk a kedvenc a gyerkek papucsa... Imádja rágcsálni :lol: Szoktam is neki mondani: jó kutyus... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Dorka!
NagyRobinak is ma van a szülinapja(az enyém pénteken)

Mi kezdetektől fogva H:A: tápit kapunk,7hetesen keztük el,most a Beba 2-nél vagyunk de az is H.A.2:15-től fenn vagyunk,alszik és közben sírdogál jön a foga legalábbis multkor is ezt csinálta fogzásnál

Balwin!
Hát én sem szeretem az ilyen gazdikat!
Nekünk is van kutyánk,ő éjjel a kazánházban alszik nehogy fázzon
:D ,vele csak egy nagy baj van nem bánt senkit de a gyerekeket nem szereti,itt van nem messze a suli és hát folyamatosan heregelték a kutyát így ő megutált minden gyereket,így amikor mi kinn vagyunk a kutya be van zárva

Háztervünk van egy másik remélem ebbe már nem köt bele mert ez egy létező ház építészeti újságból néztünk ki csak mi a helységekkel variáltunk a szomszéd miatt ügye ott nem lehet ablak,nem tudom mikor jutunk be hozzá hogy megtudja nézni

Kép

Kép
katlina
 
 


Ja és AnnaLucusnak és Szabinak,és Balázsnak boldog hófordulót!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!!

Mátéról egy pár sort!
Bbj!
2490 grammal született és 52 cm-rel!
Most 4 kg és 55 cm!
Minden rendben van vele Jan.3-án vittem vissza kontrollra és ott azt mondta a Profeszor a Máté nem beteg gyerek mivel nem kellett műteni!
Teljesen egészségs nincs vele semmi gond!
Sokat alszik csak enni kel fel,fürdetésre is alig tudom felkölteni!
Egész éjszaka alszik,napközben kb.4 óra hosszát van fent összesen!
Nagyon jo kisbaba csak akkor sír mikor éhes,amugy nem lehet hallani a hangját nézelődik csendben a kiságyban ha véletlen fent van!

Ivett
Kép
Kép
ivett&fanni
 
 


Kép Imádom!!

Ivett
Kép
Kép
ivett&fanni
 
 


HA-s, dolgok, tejpép: A mi doktornénink (ua, mint Dorkáéknak) extra óvatos és szerintem mindenkinek HA cuccokat ír fel. Ha már pár hetesen kell a tápó, akkor azért, aztán, ha valakinek valakije allergiás, akkor 1 éves korig is a HA tápi és tejpép megy. Allergiaveszély miatt. Ilyenkor 1 éves korig semmiféle tejteméket nem javasol (joghurt, túró, sajt, stb.), mert akkor semmi értelme a HA-s cuccoknak. Bolti tejpép sem. Ezek egyébként valóban nem okoznak rögtön allergiás reakciót, de esetleg meg lehet velük előzni a tejfehérje allergiát. Bár szerintem, ha 2-3 hó után nincs tünet, akkor nincs allergia.
Ja, és nekem is azt mondta, hogy ne adjak mindennap tejpépet, csak max. 3-szor egy héten, mert az olyan, mintha mi mindennap somlói galuskát ennénk.
Ezt Dorkával még betartotta, Kata viszont mindennap azt uzsizik.

Folyt.

Niki

Kép
Kép
csni
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?