Új privát üzeneted érkezett!

Férjem kérdezi, hogy az ecettel való öblítés nem teszi-e tönkre a mosógép gumialkatrészeit.
Van valakinek ilyen téren hosszútávú tapasztalata? (Mi kábé 3/4 éve öblítünk ecetes vízzel)

KépKép
livus
 
 


Amikor még a szüleimnél laktam, egyszer csináltam disznózsíros körömvirágkenőcsöt anyu visszereire, Maria Treben receptje alapján.
Sose tudtuk meg, hogy hatékony-e, ugyanis a sógorom sima zsírnak nézte, és megette. :D:D:D Azt mondta, finom volt...
(Én meg tisztára Nyilas Misinek éreztem magam...)
pindi
 
 


Szerintem a mosógép vízfelhasználásához képest olyan kevés az ecet, hogy nem hinném, hogy bármilyen problémát okozna. Az öblítőtartályba kb egy deci fér, az sem tisztán, gondolj bele, szerintem fél deci ecet az öblítővízbe nagyon minimális ecetkoncentrációt okoz, bár nem vagyok vegyész.

Mi egyébként, amióta a nagyobbik megszületett (3 éve) ecetes vízzel öblítünk, igaz, azóta váltottunk mosógépet, de nem gumitönkremenés miatt, így nem vagyok jó kontrollcsoport.

Eszter
ikra
 
 

 
 

Pindi, ez jóóóó :lol:
Nem is tudtam, hogy visszérre is használható, nekem most a harmadik várásánál elég rondák jöttek ki a combomon :cry: Megyek, bekenegetem.
Ikra, nyárig, elkérem a receptet, jó? (anyósom Erdélyben, de karácsonykor megyünk, akkor lesz idő ilyesmire is).
Mi egy éve öblítünk ecetes vízzel, eddig incs a gépnek baja.
Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Mi legalabb 5 eve ecetezzuk a mosogepet. A gumiknak sincs bajuk:)

Biobaba
biobaba
 
 


Köszönöm a válaszokat. Én is így gondoltam. :wink:

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!
Ide is írom, hogy lesz tönkölypelyva végre!
Ma kaptam az emilt, miszerint:
"Jelenleg van készleten pelyvánk! 10kg -os (zsákos)
kiszerelésben! 1200Ft/zsák áron!"
Áginak 2 zsák. Sáfrány,Picinke, Indi, többiek?
Tessék hamar nyilatkozni!
Üdv:Anna
kannácska
 
 


Indinek egy fél zsák köszönettel! Ha nem sikerül felezni, egy egészet is el tudok használni, csak hogy viszem haza Dunaharasztira az akárhonnan gyerekkel a hétamon? Na sebaj, megoldjuk. Waldorfos levlistát is izzitom az ügyben :)
indianyo
 
 


Indi :)
kannácska
 
 


Saara, Osoa: asthma bronchiale homeos kezeléséről találtam egy kis infot, hasznos lehet

http://www.vitalitas.hu/olvasosarok/onl ... asthma.htm
indianyo
 
 


Szia, Anna! :)
Két zsákkal tudnánk használni, ha belefér.

Indi!
Ha összejön, biztosan kocsival megyünk érte, sztem ti is befértek!

Ági (másik...)

ui.: írtam a levlistára is, biztos, ami biztos. :wink:
seprûke
 
 


Ja, a párocskám vezet, az autó nem nagy sajna.. :oops:

Akkor viszont az adagotokat tudnánk elvinni hozzátok! :)
seprûke
 
 


Indi: akkor én társulnék hozzád :) Szóval Borcs is örömmel fogadna fél zsák pelyvát.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


valahogy elkerülte eddig a figyelmemet a pelyva... be lehet még szállni egy fél zsák erejéig?

o
orsko
 
 


Hah, én is most eszmélek, épp babzsákpuf töltőanyag átcserélésében gondolkodom. Eddig a meggymag játszott, de ez a pelyva jobb lenne. Csak azon gondolkodom, hogy 20 kg elég lenne-e (mármint hogy térfogatra) Mit is mondtatok, milyen nehéz egy kispárna? (abból felszorzom)

Ja, és ezt a Rábcakapiak árusítják, ugye? Mert én szombaton megyek a piacra gabonákért, esetleg egyből onnan elhozhatnám, ha lebeszélem velük, nem?


Szóval, ha belefér, 2 zsák biztos kell (de lehet, hogy 3
:oops: ??)

klári /puma
pumama
 
 


Orsko, akkor felezzünk 1 zsákot!
Pumama, az én középméretű párnám 2 kg-os kb.
Mi a piacra tudnánk menni a részünkért, vagy max egy zsáknyiért.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


ne feledjétek: pénteken nevásárolj semmit nap! Nekem például csak aznap van lehetőségem gyógyszertárba menni a spéci alkati szerért, ez volt egy kicsi dilemma, de ez nekem belefér, úgy döntöttem.
indianyo
 
 


KÉZ-MŰ - Iparművészek karácsonyi vására

Helyszín: Iparművészeti Múzeum - Budapest
Dátum: 2007. december 7-9
IPARMŰVÉSZETI MÚZEUM
ELÉRHETŐSÉGEI
Budapest IX. Üllői út 33-37

Telefon: 456-5100
Tel/fax: 217-5838
Titkárság: 217-3272

Közönség: 456-5171
Honlap:www.imm.hu
E-mail:muzeum@imm.hu

Ez a régi hagyományokra visszatekintő vásár abban különbözik a karácsony előtt városszerte megrendezett vásároktól, hogy a közönség egyedül itt találkozhat közvetlenül a művésszel, a tárgy alkotójával. Így, még ha nem is vásárolnak, egy-egy személyes találkozás élményével gazdagabban térhetnek haza a múzeumból.

A látogatók a háromnapos rendezvény folyamán naponta kétszer – délelőtt és délután - felcsendülő zenét hallgatva, forralt bort szürcsölgetve gyönyörködhetnek az iparművészek által feldíszített hatalmas karácsonyfában.

Szombaton és vasárnap szeretettel várjuk a gyerekeket is, akik karácsonyfadísz, ablakdísz, apró ajándékok elkészítését tanulhatják meg, és elsajátíthatják a csomagolás fortélyait is




Kép


2007. december 1-2-3.
II. Gyermek-játék nemzedékek a gyermekekért
Az Iparművészeti Múzeum, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete és a Magyar Formatervezési Tanács 2007. december 1-jén 14 órakor nyitja meg a "II. Gyermek-játék nemzedékek a gyermekekért" című pályázati kiállítását. A tárlat nyitva tartása alatt játszóház működik a művészek irányításával.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Indi, nem hetfon volt a "ne vasarolj semmit"???
_____________________________________
Gyimeskozeplok es az uj idok hulladekai - Muranyi Vera eloadasa
Kezdet: 2007. november 28. 18:00
Vege: 2007. november 28. 20:00
Helyszín: HuMuSz Haz, Budapest Saru utca 11.


Gyimeskozeplok Csikszeredatol alig 40 kilometerre van, de az eletmod
egesz mas, mint a megyeszekhelyen. Gyimesben a hagyomanyos
magatartásmintak a fogyasztaskorlatozast, az ujrahasznalatot es az
ujrahasznosítast segitik - ha nem is ezeket a szavakat hasznaljak. Am
a rendszervaltozas ota rajuk zudultak a modern piacgazdasag tomegesen
eloallitott hasznalati targyai, ujfajta anyagai és formai. Mi az,
amit a hagyomany szuroje meg kepes integralni, s mi az, ami a
valtozasok soran vegkepp elvész?

www.humusz.hu
biobaba
 
 


Sziasztok!

Megint egy kérdés: mivel kenjem a kezem? Teljesen ki van száradva, berepedezik és fáj. A szeles hideg idő súlyosbította a helyzetet. Már sokmindent próbáltam (Weleda homoktövist is), de sajnos egyik sem elég jó. Meg persze napközben folyton vízbe nyúlkálok (mosogatás, mosás, kézmosás stb.), ez se tesz jót, és ezért napközben nem is kenem (5 perc múlva úgyis lemosnám valamivel), inkább csak éjszakára.

Előre is köszi!

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Biobaba :) Nem, 24-én volt USA-ban és Kanadában (ott a Black Friday, a karácsonyi vásár hagyományos kezdete, őrjitő tumultussal járó napja ez), a többi országban 30-én nem veszünk semmit, itt a link:

http://www.nevasaroljsemmitnap.hu/
indianyo
 
 


Koszi,
azert jo, h nem szombaton van. Nem is tudom, mi lenne, hat csak egyszer vasarolok be egesz hetre, aztan pont arra a napra esne:)

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot (is), hisz olyan jó hasonló gondolkodású emberek mindennapi felmerülő dolgait olvasni - és okosodni belőle!

Mi a nyáron költöztünk a fővárosból Zalába, hogy tisztább, emberibb léptékű életet próbáljunk élni. Mivel párom természetgyógyász (én meg tanulgatom), úgy gondoltuk, a természetesebb életmód ránk tett áldásos hatása meg fog mutatkozni abban is, hogy másoknak jobban tudunk majd segíteni, ha bajuk van.
Igyekszünk majd biozöldségeket termeszteni a kertecskénkben, és szeretnénk egy-két kecskét is, de az még a jövő zenéje... :)
Most elsősorban a babavárással foglalkozunk - ez adta az egyik legnagyobb lökést rég dédelgetett költözési tervünkhöz. Jó tudni, hogy Ő egy nyugis, tiszta levegőjű környezetben teheti meg az első lépéseit a világ felfedezésére! :)


Mindenkinek szép napot kívánok!
Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


[quote="laverne"]m írta:laverneivel kenjem a kezem? Teljesen ki van száradva, berepedezik és fáj.


Szia Anikó!
Próbáltad már a körömvirágkrémet? Nekem be szokott válni. Illetve ha már az sem, akkor búzacsíra olaj bemaszírozása...

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


sziasztok!

megjöttek a mosható mami-betétjeim. annyira szuperek! szeretném kérdezni, hogy hol gyűjtitek, hogy kell mosni, mivel, stb. Kell valami extra óvintézkedés, rögtön kiöblíteni, ilyesmi? Sajnos nem jött vele haszn. utasítás! :shock:
ja, és bármi egyéb jótanácsot szívesen veszek!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


[quote="picilivi"]S írta:piciliviziasztok!

Örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot (is), hisz olyan jó hasonló gondolkodású emberek mindennapi felmerülő dolgait olvasni - és okosodni belőle!

Mi a nyáron költöztünk a fővárosból Zalába, hogy tisztább, emberibb léptékű életet próbáljunk élni. Mivel párom természetgyógyász (én meg tanulgatom), úgy gondoltuk, a természetesebb életmód ránk tett áldásos hatása meg fog mutatkozni abban is, hogy másoknak jobban tudunk majd segíteni, ha bajuk van.
Igyekszünk majd biozöldségeket termeszteni a kertecskénkben, és szeretnénk egy-két kecskét is, de az még a jövő zenéje... :)
Most elsősorban a babavárással foglalkozunk - ez adta az egyik legnagyobb lökést rég dédelgetett költözési tervünkhöz. Jó tudni, hogy Ő egy nyugis, tiszta levegőjű környezetben teheti meg az első lépéseit a világ felfedezésére! :)


Mindenkinek szép napot kívánok!
Livi


Livi: de jó! Zalában merre?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Én esténként kimosom kézzel, mosószappannal és a fűtőtestre rakom. Reggelre száraz. Szeretem őket nagyon. Magam varrtam itt belinkelt szabásminta alapján.

hordozo
 
 


Livi, köszönöm! Egyiket se próbáltam még, pedig mindkettő van itthon, de eszembe se jutott. A körömvirág azért is jó lesz rá, mert a repedéseknél már be is gyulladt....

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Huuu, Aniko, akkor jojjon rendbe szepen a kezed...

Livi, en hideg vizzel kioblitettem. Legutobbi hasznalatnal mar pelenkakkal egyutt mostam ki a hideg vizes oblites utan. Amikor nem volt pelenkamosas, akkor a sima mosasba betettem, ha epp volt, ha nem, akkor kezzel, mint Agi. A vodorben tarolast is probaltam, de nem mukodik olyan modon, mint a pelenkaknal, mert valami apro rovarok odatelepedtek a betetek melle, es utana a vodorbol is alig tudtam kitelepiteni oket:(

Biobaba
biobaba
 
 


[quote="liv731"]L írta:liv731ivi: de jó! Zalában merre?


A Kis-Balaton mellett, még pontosabban: Zalaszabarban.
(Az első helység Magyarországon, akiknek lett Puskás Öcsi szobra... micsoda tett! :wink: )

Livi
Kép
picilivi
 
 


Eszter, a Vorosmarty teren a karacsonyi vasaron az egyik bodeban van egy csomo termes, amibol azt csinalhatsz, amihez kedved van:)
Egy hatalmas toboz ara 250Ft, ennyire emlekszem:)

Biobaba
biobaba
 
 


Kösz, Biobaba! Azt hiszem, én is őt szoktam megtalálni ez ügyben :) Egyébként ádventi naptárba szerettem volna alkotni, de már kitaláltam mást helyette: levegőn száradós gyurmából csináltam figurákat meg díszeket, és majd együtt festjük ki őket. Ma végre befejeztem a naptár varrását is :)
Mézeskalács ádventi koszorúra nincs ötlet? Arra gondoltam, hogy szódabikarbóna nélkül csinálom meg a tésztát, hogy tartsa a formáját. Szerintetek :?:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Bocs, már lehet, hogy kérdeztem korábban, mikor felmerült ez a téma, de most lett aktuális nálam is...
SZóval hány mosható betétet érdemes venni/varrni?

KépKép
livus
 
 


Eszter, en valahol lattam adventi koszorut mezes kalacsbol, marmint receptet, de nem talaltam meg meg.

Biobaba
biobaba
 
 


Ági!
Te milyen anyagból varrtad a betéteket?

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


[quote="picilivi"] írta:picilivi
[quote="liv731"]L írta:liv731ivi: de jó! Zalában merre?


A Kis-Balaton mellett, még pontosabban: Zalaszabarban.
(Az első helység Magyarországon, akiknek lett Puskás Öcsi szobra... micsoda tett! :wink: )

hh, a szobor nem semmi!
Biztos gyönyörű hely! Hu :shock: :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Köszi a felvilágosítást. A hideg vizes öblítést már én is hallottam valahol. LÁtom, hogy szét lehet őket szedni, gondolom, hipp-hopp megszáradnak.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Hideg viz tuti, anno a bugyikat is igy....
Amúgy nálam is aktuálissá vált a dolog. Még egy, ami miatt hülyének fognak nézni :lol:
mert tegnap az oviban megkértem egy csajt, hogy igazitsa meg a hátamon alvó Villő fején a sapkát. Lebaszott, hogy miért nem babakocsiban hordom a gyereket, és miért dolgoztatok másokat... tisztára elkeseredtem, mert ilyet még nem tapasztaltam

o
orsko
 
 


Orsko, hát igen, ez aztán kemény munka, megigazítani egy sapkát egy gyereken, gondolom, el is fáradt benne rendesen... Bár val.szeg csak rossz passzban volt a néni, nem?
pindi
 
 


Sziasztok!

Holnap délelőtt a biopoacon lehet (és kell :D ) átvenni a cuccot a Rábcakapi standon.

Mindenki el tudja hozni az adagját? Légyszi jelezzetek vissza, nehogy ottmaradjon vkié.

Így kértem:
Klári 2
Ónodi Ági 2
Újréti Ági 2
Lili 1
Borcsa és Indi 1 (0,5+ 0,5)
Orsko és Sáfrány 1 (0,5+0,5)
Anna 1

Üdv: A
kannácska
 
 


[quote]L írta:ebaszott


- latom, jol kiakadtal rajta:) En is csak alltam volna ott ertetlenul. Legkozelebb kerdezd meg esetleg, h es ha babakocsival szeretnel felszallni valami jarmure, akkor dolgoztathatsz-e masokat v egyedul kell felrancigalnod a kocsit. Biztos az volt a baja, - mondana egy baratnom -, h ot nem hordoztak baba koraban.

Kiadványakció és kézműves vásár lesz december 2-án, 11 órától 19 óráig a Hagyományok Házában. (10–90%-os engedménnyel)

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok! :)

Vikóval azt beszéltük, hogy akkor holnap elhozom az ő adagját is úgy, hogy Orsko-val osztoznának egy zsákon. Mivel Orsi is csepeli, így könnyebben tudnánk megoldani a szétszedést.
Borcsa, remélem nem gond... :oops:
Így akkor Sáfránnyal osztoznál.

Ági (másik)
seprûke
 
 


Biobaba!

Hagyományok H vásár nagyon jól hangzik! Írtó jó könyveik vannak!
Köszi az infót!

Még azt akartam írni az előbb, hogy ha vki szeretne még anyagot akkor sztem most kéne Némethékkel megbeszélni, mert most biztos van nekik még. Úgy tűnt, h rugalmasak, csak meg kel beszélni hogy mikorra hozzák fel! Még azt kell tudni, h 1 zsáknyi az alapegység.
Ha szeretné vki, megadom az elérhetőséget, de a honlapjukról is lenyomozható.

Jó hétvégét mindenkinek!
kannácska
 
 


Ági: persze, hogy nem gond :)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Orsko, ejnye-ejnye, ilyen izevel cipelni a gyermekedet!
Szegeny csaj biztos lekopott a kezerol a bor a sok melotol... :)

Aniko, szaraz kezre nekem a neutrogena "foot cream for damaged and cracked skin" valt be, nem tul bio, de mukodik. Nagyon sokat probaltam, weledat, stb., de egyik sem mukodott igazabol. Ha mar nagyon sulyos a helyzet akkor gumikesztyut hasznalok mosogatasnal. Utalom, de igy legalabb ne aztatom ujra es ujra a sebeket, repedeseket, hamarabb gyogyul.
DE! most azt talaltam ki, h kiprobalom a tiszta lanolint. (Mi is a hivatalos neve??) Tapasztalatok esetleg?
Vincenek mindig szaraz volt a laban a bor es miota gyapjubugyit hasznalunk (amit Indi gondosan belanolinozott :) ) rendben van. Mar nem kenodik a labara felhuzasnal, de ugy nez ki eleg volt az a keves, ami az elejen lejott a pelusrol.

Biobaba, tegnap voltam a vorosmarty teren, de nem lattam azt az embert, akit irtal a sok termessel:(.
Lattam egyet, aki szaritott gyumolcsokbol es fuszerlevelekbol keszitett koszorukat, diszeket arul, nagyon jol nez ki, de eleg draga sztem.
Probaltatok mar gyumolcs szeleteket szaritani? Mit kell csinalni, h szep maradjon? Arra gondoltam, a radiatorra teszem igy hamar megszarad es nem tud barnulni/peneszedni, stb.. :? :?: Ha van mar bevallt praktikatok erdekel!

OFF: Borcsa, bocs, h nem jelentkeztem meg, majd megyunk am csak ez a hulye logisztika, ne haragudj...
saara
 
 


Sára :)Cera lanae, ejtsd: CÉRÁ LÁNÉ és várom a fényképecskét :wink:
Én a számat kenem vele, kézkrémnek kicsit nehéz, mert nehezen szivja be a bőr, de utána legalább sokáig nem is kell újrakenni.

sütőben aszalni a gyümölcsszeleteket? én még ezt koszorúra nem próbáltam, de úgy képzelem, hgoy működne.
indianyo
 
 


Nálunk a maradék gyertyákból narancsba öntött mécses lesz a koszorún, holnap veszek narancsot - mert ma ugye NEM VETT SENKI SEMMIT :lol:
indianyo
 
 


Sára: én almát, narancsot, citromot rendszeresen szoktam radiátoron szárítani - szóval működik :-)

Az almát amint felszeleteled, mártsd bele citromlébe, így nem fog megbarnulni.

Ha valakinek van sok almája, meg sok helye, ahol az almakarikák száradhatnak, akkor az nagyon szép, ha vékony karikákban megszárítjátok, és utána egyszerűen rdótra felfűzitek (a közepén átszúrva a drótot. Koszorúba hajlítani, tetejére egy szép masni (középre esetleg egészfahéjat belógatni). és már mehet is a falra, ajtóra. SZép és meglepően tartós (évek!)

KépKép
livus
 
 


Anikó!!

Mikor jártam most akupunktúrára, ránézett a doki a kezemre, és kérezte, miért ilyen száraz. Mondtam neki, hogy évszakváltás van, kell az új bunda. Tök jófej volt, mondta, hogy inkább egy tisztítókúra segítene alapjaiban megváltoztatni a bőröm rugalmasságt. Hűdebelelkesedtem, ennyire pozitív szemléletű orvos, és hogy krémet tulajdonképpen tényleg csak felületi kezelések (persze, én is használok), de a szervezetedet kell belülről.
Aztán hamar lehiggadtam, hogy várni kellene még 1-(2)évet, mert szoptatok, és addig semmilyen drasztikusabb böjtöt nem lehet csinálni :(
Ezt most csak zért írtam le, mert megtetszett a szemlélet. Elgondolkodtató legalábbis:)

klári /puma
pumama
 
 


bocs a hibákért, félig alszom 8)

klári /puma
pumama
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?