Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Anonymus, engem megöl a kíváncsiság!!! Ki vagy??? KépKép

Angi!
Én is hasonló okokból féltem a 4D UH-tól, de hatalmas élmény volt! Látszott Balázs arca (A Balázs 1. éve albumban benne van az arckép), de olyan jól, hogy a születése utáni fényképpel szinte egyezik, kivéve persze a közben felszedett husit Kép, pedig a 26. héten készült! Majd beteszem holnap a profilomba a 2 képet, el ne felejtsem! Azonkívül látszott fütyije is, még szét is rakta a lábát, hogy jobban lássuk, mije van, na nem mintha nem tudtam volna akkor már 2 hónapja KépKép A doki aki csinálta, mesélte, hogy ismeri a Vermes dokit, valami konferenciáról, szóval kicsi a világ Kép
Bocs, hogy leZsoltoztam az Istvánt, ne is mondd ezt a szabadságos dolgot, Balázsnál is rettegtem attól, hogy másnál kell szülnöm!

Na megyek képeket nézegetni, ma fél10-ig aludtam, úgyhogy nagyon kipihent vagyok! Ja és nem Balázs ébresztett engem, hanem én Őt! KépKép
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Na ne már! Ez nem ér! Én tudni szeretném ki az új kismamánk, bár van egy tippemKép
Mikor feded fel kilétedet?

Solya,
azért priviben elárulhatnád!Kép
Nagyon édesek a gyerekek, de ezt már megszokhattuk tőletekKép Még mindig le vagyok nyűgözve, hogy micsoda fantasztikus pillanatokat tudtok elkapni! Sajnos ezt még nekünk gyakorolni kell, de mire Zsozsó 1 éves lesz, talán belejövünkKép

Annamari, tegnap én is keltettem reggel fél 9-kor Zsombit, mert mentünk a Bethesdába, a neurológiára. Vagyis az Ilka u.-i rendelőben voltunk, nagyon szuper hely, mind a környezet (egy régi felújított villa zúglóban) mind a hozzáállás nagyon szimpi volt!
Szerencsére Zsombinak már kutya baja, csak enyhe nyaki hypotóniája van, így még egy darabig csináljuk a kezelést. De egyébként minden okés vele, a dokinénit teljesen elcsábította. Mindenáron megpróbálta megkaparintani a doki reflex-kalapácsátKép

Ma súlykontrol.

Sziaszok: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus,
ez tökjó hír! Kép
Az új pocakosunk pedig szinte elárulta önmagát! Kép Én nem súgok! Kép Igaz nekem könnyebb a dolgom! Kép
Solya

ui.: csak nehogy koppanjak! Kép
solya
 
 

 
 

Sziasztok!

Solya, Anonymus, ez nem ér!!!! Kép))))) Annamari, te sem tudod? Pedig benned bíztam!

Az biztos, hogy nem én vagyok, nekem nincs ilyen szerencsém. Kép Depis napom van ma, nem ittam reggel kávét. Lehet, hogy be kéne pótolni?Kép

Viszony Anonymusnak nagyon nagy gratula!Kép)))))

Pirus: örülök, hogy Zsombival minden oké! Kép

Solya: a tieid még mindig tündériek!
shine
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen lányok az együttérzést!Kép

Miután, sajna, Shine nem babás, már csak egyetlen csajszi maradt talpon a vidéken, akit éppen a minap hiányoltatok!Kép
Jó lenne, ha elárulná magát hivatalosan, mert szeretnék neki gratulálni!

Shine, remélem, hogy mihamarabb te is csatlakozol a pocakosok táborához! Mi újság a munkahelyi stresszel? Van?

Tegnap valahogy éreztem, hogy meg kell jegyeznem, amit megjegyeztem. Mi jövőre tervezzük az új babátKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus! A munkahely változatlan. Én szerttem volna elmenni, de a férjemmel közösen úgy határoztunk, hogy még maradok. Ugyanis el akartam menni tanítani, de abból a pénzből elég nehezen fizettük volna a kocsirészleteket. Így maradok.
Kép Sajnos. Mindegy, csak kibirom valahogy. Remélem, már nem kell sokáig! Kép
shine
 
 


Sziasztok!

Ladányikata akart babásodni és Ő tényleg nem jelentkezett egy ideje. Csak nem róla van szó? Mindenesetre gratula Anonimnak, akárki is és irigy-irigy! KépKép

Pirus!
Tökjó, hogy nincs semmi probléma! A nyaki hypotónián sokat segít a hasaltatás is! Bocs, hogy osztom itt az észt, csak mindezen átmentünk mi is és a hasaltatásnak köszönhetően Balázs már 3 hónaposan hátról hasra fordult és tiszta kis vasgyúró lett Kép
Pont tegnap akartam írni, hogy menjünk-e ma strandra, de akkor már gyanúsan fújt a szél, aztán éjszaka jó kis vihar volt.

Shine!
Hozd szintre a koffeinodat és nem lesz semmi bajod KépKép Mikor megyünk Pizza Hutba? Megvárjuk a kétcsíkos(oka)t? Én nagyon bízom ebben a hónapban! Apa pont jókor lesz itthon KépKép
Már megvettem az ovulációs tesztet is! KépKép

Annamari
muter
 
 


Annamari,
Pedig ezek szerint elkérhetted volna Anonymusét! Kép (Bár még sosem láttam ilyet, lehet másét is használni? Hú, de tudatlan vagyok, szerencsére. Kép)
Hogy ez a nő milyen hétalvó, hagy bennünket, csak furdaljon a kíváncsiság! Kép

Shine, most jutottam túl a második kávémon... Kép Későn, vagy már korán (?) feküdtem, 3-kor Sára ébresztett, hogy fáj a pocija. Diagnózis félkómában: hasmenés. Kép Mindezt úgy, hogy nem volt rajta pelus (ma harmadszorra!) és nem szaladt éjjel sem a pizsibe! Kép Hihetetlen a kiscsaj! Pár hete még itt rinyáltam, hogy sosem lesz szobatiszta és tessék! Ja és 1/2 7-kor megismételte ugyanezt az akciót. Azóta fent vagyunk. (Máskor 9-kor kel.)

Pirus,
nekünk is hasaltatni kellett Sárát, igaz, ő nem fejlődött olyan turbón, mint Balázs! Csak 6 hónaposan kezdett forogni, de a hasonfekvést még jó sokáig gyűlölte.

Shine,
tutira a kávé miatt van rossz hangulatod? Képzeljétek, én anno, mikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok, az egyik síkhülye kollegám miatt elkezdtem bőgni a főnökömnek a konyhában! Kép Meg is kérdezte, hogy nem vagyok-e terhes??? Rá egy hónapra csináltam csak tesztet, mert épp előtte hagyott el a "rém", és később kiderült, már akkor bent lakott Bucka a pocimban! Kép

Solya
solya
 
 


Annamari, Solya!

Zsombi a korai kezelésnek köszönhetően már 3 hónaposan megfordult hasról hátra és 4 és fél hónaposan hátról hasra. De nálunk is a probléma forrása, hogy utál hason lenni, még most is, amikor szabad akaratából fordul meg hasra. Elkezd rinyálni és már fordul is a hátára. Hogyan lehetne több ideig a hasán tartani? Ja és állandóan bukik, ha a hasán fekszik, még akkor is, ha nem közvetlen előtte evett! A másik érdekesség, hogy lerakom háton a kiságyába aludni este és fél óra múlva, amikor benézek hozzá már a hasán alszik és nincs semmi baja, reggelig is elalszik így!
Most éppen itt alszik a cicimenKép nemrég ment el a gyógytornász.
Szóval én már semmit nem értekKép
Egyébként tegnap volt a legényke 5 hónapos!Kép

Shine, sajnos van az a bizonyos pro...akármi hormon, ami a tejelválasztásért felelős és ha abból sok van, akkor időszakos meddőség is kialakulhat, ahogy szoptatás alatt is az anyáknál. Ez pedig stressz hatására is megnövekedhet a nők szervezetében. Ezt nézetted már? Mert van rá gyogyó!
Azért próbálj meg lazítani, tudom, nem egyszerű. Az én munkahelyem sem volt egy leányálom. Teljesen megértelek, én is, többek között, a nevetséges fizetés miatt nem tanítottam.Kép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Anonim!
Szívből gratulálok Nektek, és ha az vagy, akinek a receptjeit szorgalmasan meg szokom csinálni, akkor duplán!

Pirus!
Gondoltam rád vasárnap, a mindentudás egyeteme ment a háttérben, és a Tulassay prof vmelyik gyerekklinika vezetője beszélt az anyatejes táplálásról meg a csecsemők egészségvédelméről, az allergia megelőzéséről, stb. Aszonta, hogy nem az anyatejes van lemaradva, hanem a tápszeresnek már néhány hónaposan súlyfeleslege lehet, mert több kalóriát kap, mint amire tényleg szüksége lenne, és sokkal de sokkal jobb, ha egy baba soványabb, mint ha kövérkés (ez nekem is megnyugtató).

Solya!
Sára nagyon-nagyon ügyes! Vegyél neki valami aranyos ajándékot!

Annamari!
Szerintem a Vermes inkább visszamondaná a Hawaii nyaralást is, nem kockáztatná azt a leszúrást, amit itt a babaneten kapna, ha nem nála szülnélKépKép
a.
angi
 
 


Sziasztok Lánykák!

Milyen korán kukkorékoltok. Képzeljétek eladtam a Lánykámat mára ...Hát nem tudom idegesebb vagyok mintha itt lenne..de muszály szoktatni mert szeretnék tanulni és heti egyszer bizony egy kis időre meg kell majd válni Tőle..Borzalmas érzés ..
Most vagyunk először külön egymástól- ismeri akihez ment minden hétvégén már szoktattuk de akkor én is ott voltam most nem vagyok...bruhum bruhum..
Szóval ki itt az új kismama??
Pirus ügyes Zsombilegényke!!!
Solya: nagyon jók a képek!
Picus és Andika
Picus
 


Angi!

KöszikeKép ez megnyugtató! Én mondtam is a dokinőnek, meg a védőnőnek, hogy nem fogom hetente méricskélni Zsombit. Most két hete nem voltunk. Vasárnap cicibojkott volt a Velencei-tónál és idehaza is. Kapott gyümit és főzeléket, azt persze bevágta. Este, itthon, már annyira feszült a cicim, hogy le kellett fejnem, 250 ml! és adtam egy adagot Zsombinak, de úgy sem kellett nekiKép Azóta normalizálódott a helyzet, tegnap csak délben nem akart cicizni, ezért adtam neki 5 hónapos húsos menüt, megevett fél üveggel és azután hajlandó volt a cicire is csatlakozniKép Úgy néz ki, hogy szépen lassan magát válsztja el. Azt hiszem még mindig ez a jobb. A tápszert pedig nagyon, de nagyon szeretném kihagyni, hiszen tejem az van bőven!
A neurológus néni is azt mondta, hogy nagyon szép formás a Zsombi és egyáltalán nem vékony! Arról pedig én is hallottam, hogy már csecsemőkorban nagyon oda kell figyelni a helyes táplálkozásra, hiszen az elhízás gyakran ide vezethető vissza.

Ti jól vagytok?Kép
Akkor mostmár téged is kipipálhatunkKép
Marad Panda és Ladányikata, bár nekem az utóbbi a tippemKép
Picusról bizti tudom, hogy nem várhat kisbabátKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus: Te miket tudszKépKép
Én nem is leszek többet Babás max. "kapuzárás" előtt..majd meglátjuk. Úgyhogy engem eleve kizárhattokKép
Megyek vasalok most nincs olyan meleg vagy lehet, hogy még is vasalás közben biztos az lesz de le kell magam kötni valamivel ..
Picus és Andika
Picus
 


Picus: Erre a múltkor telefonon elmondottakból következtettem. Vagy esetleg te is szeretnél megjelenni valamelyik tudományos lapban, mint fantasztikum?:-)
Na azért én nem tennék ennyire felelőtlen kijelentéseket. Fog még neked hiányozni a pisis pelus és társai!Kép
Nekem nem jön be a másik fórumKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Betettem a profilomba az ígért képeket! KépKép

Annamari
muter
 
 


Annamari!
Ez tényleg tuti! Kép
S
solya
 
 


Nagyon jók a képet tényleg hasonlítKép
Picus
Picus
 


Picus!
Én is így vagyok a gyerekvállalással. De már most hiányzik egy szuszogó csecsemő Kép Pláne hogy a Dorkának mostanában részletesen elkell mondanom, hogy született ő és az Andris, és aztán mi történik az újszülöttel.

Annamari!
Nem gondoltam volna, hogy tényleg hasonlít.

Szerintetek mitől van az, hogy egy 15 hónaposnak minden ok nélkül felmegy a láza 39-re, kijön a gyerekorvos és az égvilágon semmit nem talál? Nem folyik az orra, nem köhög, nincs hasmenése, stb. Aztán másnapra vagy már estére kutya baja a kölöknek. "B" variáció: ha nem hívom ki a dokit, akkor persze másnap is lázas, és akkor már jó hogy kihívom, innentől viszont "A" forgatókönyv.
a.
angi
 
 


Annamari! Ez a kép szuper! Kép))Felőlem mehetünk pizzázni! Kép


Solya: szerintem a kávé miatt. meg azért, mert ma volt egy állásajánlatom,a mit vissza kellett utasítanom, pedig a szívem szakadt meg. Nagyon szeretnék tanítani, de megbeszéltük a férjemmel, hogy még maradok a jelenlegi helyemen, és csak a baba után megyek el. Kép
Nekem időben megvolt a mensi, és most vagyok a 10. napon, szóval nem hinném, hogy babás lennék. Na meg semmi jele nincsen. Sajnos. Én már egy kicsit el vagyok keseredve emiatt.

Pirus: még semmit nem néztek meg. A dokim (a mi Vermsünk Kép azt mondta, hogy ha nagyon türelmeteln vagyok, visszamehetek 6 hónap után. Szegény, nem tudta milyen könnyelmű kijelentést tesz! mert azt garantálom, hogy a 6. ciklus utáni első napon ott fogok toporogni a rendelője előtt! Kép
shine
 
 


Köszi a dicséreteket! Kép
Angi, Solya! Megnéztem a képeket, nagyon jók!!! Kép
Picus, miért nem akartok több gyereket?
Én is úgy vagyok vele, mint Angi, már most nagyon hiányzik egy pici baba!
Angi, esetleg 3napos láz? Bár nekünk még nem volt ilyenünk, állítólag elég gyakori. 3 napig magas láz, utána kiütések, semmi más tünet. Herpesz vírus okozza.
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Amióta ez az új rendszer van, mindent kétszer kell írnom.
Szóval, én vagyok a második kismamaKép
Most még nem tudok felhőtlenül örülni a dög kullancs miattKép Majd egy pár hét múlvaKép

Puszi, jövök még

Kata, aki már tuti az új szülőszobában fogszülniKép
LadányiKata
 


Shine, ne szomorkodj. Az a baba tudni fogja, mikor kell jönnie. Most még várat magára, aztán annál nagyobb lesz az öröm! Kép tudom, hogy én könnyen beszélek és még sosem csináltam ilyet, de ne gondolj arra, hogy babát szeretnél!

Kata,
ne foglalkozz a kullanccsal! Egyelőre csak figyeld Petit, ha fertőzött volt a kullancs, akkor hamar kijönnek a tünetek.

Annamari, mi nemrég hasonlót játszottunk Mátéval. Ezek a márciusi fiúk! (Figyelsz Kata? Kép) és akkor a doki a fogzásra fogta. Meg arra, hogy attól legyöngül az immunrendszer, kicsi víruska támadásba lendül, a szervezet pedig lázzal reagál.

Ill. anno a régi, otthoni doktornénink mondta volt, hogy sokszor attól elmúlik a betegség, hogy felírja a gyógyszert! Kép

Solya
solya
 
 


Sziasztok! képzeljétek, ma megkaptam a napi adag tejeskávémat, úgyhogy ma jó kedvem van! Kép
Solya: mindenki ezt mondja, és tudom, hogy igazatok van, de olyan nehéz nem erre koncentrálni. Főleg úgy, hogy a napom nagyrészét egy olyan munkahelyen töltöm, ami iszonyúan nem érdekel, és csak fogakat összeszorítva bírom ki. De azért biztos bekopogtat a baba előbb vagy utóbb!Kép

Kata: figyel Petikét, ennyit tehetsz, de ne gondolj a rosszra. Szerintem sokkal több a nem fertőző kullancs, mint a fertőző! Én nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baj!
shine
 
 


Sziasztok!

Na, tudtam, hogy kinek kell gratulálni! Kata, sok boldogságot az új pocaklakóhózKép
Peti miatt pedig kérlek ne aggódj, mert nem tesz jót semmelyikőtöknek sem. Inkább próbálj a babára koncentrálni és akkor elfelejted a fránya kullancsot is. Nekem gyerekkoromban volt vagy három testközeli kapcsolatom kullanccsal, de szerencsére semelyik nem volt fertőzött! Ahogy Petié sem volt az!

Tegnap voltunk a mérésen, egy kicsit megindult Zsombi súlya. Most 5 hónaposan 5900 gr és 62 cm. Viszont a sok bukás miatt most kitalálta a dokinő, hogy valszeg refluxos Zsombika és adott rá gyógyszert és elküldött gasztroenterológushoz is. Már elegem van a sok dokiból, akik a végén mindig azt állapítják meg, hogy nincs semmi baja a gyereknek. Úgyhogy ezt most kihagyjuk, egy darabig nem akarok fehér köpenyt látni. Majd nyár végén elmegyünk. És azt sem értem miért kell Zsombinak a táblázatot követnie. A dokinő állandóan oszt-szoroz és sosem elégedett a gyerek súlyával. Holott a 62 cm-hez teljesen jó ez a 6 kiló körüli súly.

Annamari, szuper az UH-s kép! Én olyan lusta voltam elmenni a 4D UH-ra, na majd a következő babánál!Kép Márciusban indul a kistesóprojekt. Bár lehet, hogy ez csak az első pocaklakónál érdekes?Kép

Shine, sajnálom, hogy szarul érzed magad a munkahelyeden. Én sem voltam oda az enyémért, de szerencsére időben jött Zsombika, úgyhogy hamar megszabadultam onnan. Nem hiszem, hogy visszamegyekKép

Kb. 1 hónap múlva költözünkKép Tegnap voltunk kint megnézni a munkálatokat. Jól haladnakKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok, köszönöm a tippeket, már beszéltem a dokival (dr. Melczer), tényleg nagyon jófej, jövő héten megyek hozzá. Lejött hozzám az osztályra, legalább fél órát rám szánt, és nagyon alaposan megválaszolt mindent, és még kedves is :o) tegnap engedtek ki, ma már bekukkantottam a munkahelyre (pedig nem lett volna szabad, megláttam az asztalom és sokkot kaptam). Még egyszer köszi mindent, majd még írok, ha utiolértem magam :o) Kati + Mazsolka
LKati
 


Szia Kati!

Örülök, hogy minden rendben veletek. Azért vigyázz azzal a munkával, most sokkal fontosabb, hogy pihenj. Ezek szerint te is csatlakozol hozzánk? Majd gyere és kérdezz nyugodtan tőlünk!Kép A Melczer doki nekem is szimpi volt, ő tartotta az egyik előadást szülésfelkészítőn. Csuda jó fejKép
Tényleg olyan szuper az új szülőszoba, mint amilyennek mondják?Kép
További boldog pocakosodást!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Vanm szülésfelkészítő? Ezt elfelejtettem megkérdezni, de még megyek kedden UH-ra, meg meglátogatni a szobatársakat, majd informálódom! A szülőszobák gyönyörűek! Nagyon kedvesen végigvezetett egy szülésznő, készségesen válaszolt mindenre, szupi. Ami nem annyira tetszik az az, hogy a ygermekágyas szobák viszont 6 ágyasak, ez kicsit sok... no de ez legyen a legnagyobb baj. :o)
LKati
 


LKati!
Örülök neki, hogy otthon!
A gyermekágyas szobák csak 5 ágyasak! Kép de nem vészes, legalább van kihez szólni. Kép
kedd délutánonként van felkészítő. A védőnőt keresd meg. Kép

Pirus,
de jó, hogy Zsombi kerekedik!
Nem akarsz gyerekorvost váltani? Engem kiborítana ha ennyi hülyeséggel traktálna.

ShineKép

Solya

ui.: Szombaton megyünk haza, mikor lesz a tali? Eléggé be vagyunk táblázva, pl. az összes hétvégénk foglalt, mert hol nyaralunk, hol esküvő... De hétközben tudunk összefutni?
solya
 
 


Szia Kati!

Ki volt az a kedves szülésznő? A Margit? Én nála szültem.
Szülésfelkészítő keddenként van fél 3-tól a könyvtárban, a földszinten. Én kettőn voltam, mert újat nem tudtak mondani, a lányoktól többet tudtam megKép
A gyermekágyas szobához volt szerencsém januárbanKép Én 5 ágyasban voltam, a VIP szoba egyikében, de szerintem te is oda kerülsz. Én örültem, hogy többen voltunk, mert a tapasztalt anyukák tudtak segíteni a szoptatásban és nagyon jó hangulatban telt az a pár nap. Szerencsés voltam a szobatársaimmal.
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus, a szülésznő nevét nem tudom, névtáblája már nem volt, most klassz kis kártya fityeg a nyakukban, amit, ha lehúznak, nyílik az ajtó. Szőke fiatal hölgy volt. Most nekem nagyon klassz kis szoba jutott a pathológián, már hívtam is a többieket, hogy egyben vannak-e még, nagyon aranyos lányokkal voltam :o)
LKati
 


Sziasztok!

Megkaptuk a Tűzoltó utca záróját, annyira édesen fogalmaznak, nem baj, ha bemásolom, ugye?
"EEG: Minden elvezetésben 4-6 c/s theta tevékenység ébrenlétben az elülső területek szapora beta keveredésével. Mozgásos műtermékek majd SPONTÁN ELSZENDEREDIK (KépKép), fiziológiás alvásjelek jelennek meg, KÓROS NEM ALAKUL KI (KépKép)."
Ez a spontán elszenderedik olyan aranyos KépKép Másik jó hír: Balázs ma a pelenkázón elkezdett tapsolni! 8 hónaposan elkezdtük tanítgatni, tudom, hogy nagyon későn csinálja, dehát Ő már csak egy ilyen pasi, gyorsan megtanult járni, ennek úgy látszik, ez az ára Kép (A lábait is 1 évesen találta csak meg.) Ez ugye nem baj?

Annamari
muter
 
 


Annamari!

Ez nagyon jó hírKép Mármint a jelentés!
A szendergés is édes!
Biztos nagyon édes Balázs, ahogy tapsikol. Már szeretném élőben is megcsodálni!Kép

Solya! Mi szeretnénk találkozni veletek, nekünk jó a hétköznap is. Tudod, nem dolgozomKép Vagyis határozatlan, ámbátor rugalmas munkaidőben vagyok foglalkoztatva, a főnöktől függően!
De, dokiváltáson már elgondolkoztam. Főleg, hogy soha semmit nem ért, könyvből nézi ki a dolgokat és mindig csak csóválja a fejét. A költözés majd szerintem megoldja ezen problémánkat is. Remélem Veresen találunk jó gyermekorvost.

Na megyek foglalkozom egy kicsit férjjel, mert morcinak tűnikKép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Ja, tali! Nekem akármelyik nap jó, legyen június 30. hétfő? Vagy legyen július 4. péntek és akkor Shine is előbb szabadul melóból?

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Kata: gratulálok az új Pocaklakóhoz.
Pirus: Zsombocinak örülök, hogy azért jó a súllya.
Annamari: Hát sok ok miatt nem szeretnénk kistesót. A legfőbb, mindketten nagycsaládból jöttünk s nem szeretnénk azt a példát követni..
Megyek mert még nem alszik az Andi
Picus
picus
 
 


Sziasztok!

LadányiKata! Hagy gratuláljak én is a pici pocaklakódhoz!
A kullancsra meg ne is gondolj, nem lesz semmi gond!

Annamari! Nektek is gratula a jó eredményhez!

LKata! Nagyon örülök, hogy sikerült döntened. Lassan elindíthatnánk egy Melczer fanclubot is! Kép
Szülésfelkészítő: ahogy a lányok már írták, keddenként van/volt fél3-tól, utána 4-től meg torna. Sajna a héten volt az utolsó előadás (12.). Most szeptember második hetéig nyáriszünetet tartanak, akkor indul újra az egész. Tudom, Te már nagyon a vége felé fogsz járni akkor. Melczer dr. a második előadást tartja. Címe: "Amit a terhességről tudni kell. Élettani változások." Ha jót akarsz aznap nevetni, akkor mindenféleképpen ott a helyed. :-)))
Van egy másik felkészítős lehetőség, a konkurenciánál. Sote I. Ott a múlt héten indult elölről a felkészítő. Én most oda is eljárok csütörtökönként 16 órától. Fellegi Ádám zongorázik az első 40 percben. Ha érdekel a programterv, küldj egy e-mailt a címemre és azonnal küldöm.

Solya! Én is szeretnék veletek találkozni ám, rám is szakíts egy kis időt! KépKépKép

Üdv: Benő
beno
 
 


Hali Lanyok!

Huuu, de sokat irtatok!

Kata: gratula a kistesohozKép

Solya: en is szeretnek talizni, nekem is jo a hetkoznap ugyebarKép

Nalunk kb 3 honap mulva indul a kisteso-projekt....ha addig kozbe nem jon valamiKép

orsoly
orsoly
 
 


OK,
akkor indul a nem hétköznapi, hétköznapi tali megszervezése! Szűk keresztmetszet a két gyermekes, hihetlenül elfoglalt és lefoglalt Solya, vagyis jómagam.
A 30-a hétfő nekem húzós lenne, inkább a következő hetet preferálnám. Az első héten mindenféle dolgunk lesz, pl. Máté 15 hónapos oltása eléggé esedékes így a 16. hónapban. Kép Meg aztán szüleim szabit vettek ki, lesz egy esküvő szombaton, amin a párom a vőfély, az ajándékot nekünk kell megvenni, mert tetű a banda és senki nem mozdul, és csütörtöktől nem vagyunk Pesten... No, ez csak az ízelítő volt. Kép Ellenben úgy néz ki, a következő hét hétfőtől péntekig még szabad, mert csak szombaton utazunk nyaralni.
Ha benne vagytok, lehetne inkább azon a héten? Kép
Köszi

Benő, hogyne-hogyne!!! Azért talizni is gyere! Kép

Picus,
két gyerek még nem nagy család és nekik is jobb, ha testvérrel nőnek fel. Hamarabb megtanulnak szocializálódni, könnyebb dolguk lesz az életben, mint az egykéknek, akiket bár tenyerén hordoz apuci és anyuci, de sosem fogják megtanulni igazán, mit is jelent az osztozkodás, a testvéri szeretet, a féltékenység, és azt sem, hogyan kell ezeket és más hasonló jellegű problémákat kezelni. Szerintem. Szóval, gondoljátok meg!

Ezen felbuzdulva egy tegnapi párbeszédet engedjetek meg. Ehhez ismerni kell Máté (M) szókincsét: Hinta, nem, de, Anya, Apa, em. (Ezek a leggyakrabban használt szavak.)

A két gyerek békésen hintázgat egymás mellett, az általam fészeknek titulált hintában:

S: A gyerekek ebéd után alszanak.
M: Nem, nem.
S: De, Máté, a gyerekek ebéd után alszanak.
M: Nem, nem, nem.
S: DEEEE, MÁTÉÉÉ, A GYEREKEK EBÉD UTÁN ALSZANAK!!!!!!
M: Nem, nem.

Kép
Solya
solya
 
 


Szia Solya!

Az a hét nekünk is jó, remélem nem lesz nagy kánikula. És helyileg mire gondoltál?

Nagyon aranyos volt a kis 'párbeszéd'. Gondolom Sára hogy bepipult az 'ellenkező' kisöcsire! Kiváncsi vagyok rájuk, már nagyon, élőben isKép

Teljesen egyetértek azzal, amit a testvérekről írtál. Bár én telcsin beszéltem Picussal erről és Nekik kell tudniuk és dönteniük. Azért hozzátenném, ami kicsit Picusnak szól, hogy a rossz példa nem kell, hogy követendő legyen. Megfigyelésem alapján a szülőkön múlik leginkább, hogy a testvérek hogyan nőnek fel egymás mellett és milyen lesz a későbbi kapcsolatuk. Én abszolút testvérpárti vagyok, és a kis korkülönbség híve. Nálunk nagyon bejött. A tesó és köztem 1,5 év van és rengeteget játszottunk együtt, esténként kitalált történetekkel szórakoztattuk egymást, sosem féltünk a sötétben (egy szobában voltunk) és mindketten hamar szocializálódtunk, könnyen feltaláltuk magunkat az oviban, iskolában. Ezáltal a szüleim is többet tudtak magukkal, egymással foglalkozni. Ja és egy bizonyos kor után már a szülő sem 'igazi' játszópajtás, és ugye az sem hátrány, ha egy kicsit elengedjük a gyereket, ami az egykéknél a legnehezebb!

Orsoly, sok sikert kívánok a kistesó-projekthez! Temészetesen tájékoztatást kérünk a fejleményekrőlKép
Mi márciusban fogunk hozzá. Már nagyon váromKép És később, kb. 5-6 év múlva szeretnénk egy harmadikat is. Persze ha előbb jön sem bajKép

Benő, mikorra is vagy kiírva? Hú, de várom a beszámolót az új szülőszobáról!Kép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Orsoly: na, akkor lehet, hogy egyszerre leszünk babásakKép

Solya: ez édes volt! Kép

A talihoz majd próbálok alkalmazkodni, már amennyire tudok!
shine
shine
 
 


Shine, találkozhatunk du-i alvás után is, akkor Te is el tudsz jönni, nem? Addig mi úgysem nagyon szoktunk kimenni. Ti igen? Margit sziget? Merről jöttök? Mi a legközelebb? Annamari, tudom, Ti a világ végéről jöttök, oda jártam suliba, még onnan 3 megállónyira! Kép
Nekünk jó lenne a Népliget, Városliget, bár az előbbit nem ismerem, játszót sem tudok arra.
na Lányok?Kép
Még holnapig eg kéne dumálni, mert szombat reggeltől meghalt a netkapcsolatom. Benő tudja a számomat remélem, mert én nem, ő lesz majd a Súgóm, ha valami változik! Kép Ugye Benő, számíthatok Rád? Kép
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Hát én azon a héten Balcsin leszek, úgyhogy az nekem sajna nem jó KépKép
Orsoly, Ti aztán nem vesztegetitek az időt Kép
Engem meg megdicsért a Párom, mert nagyon ügyes voltam: Ebben a hónapban úgy gazdálkodtam, hogy maradni fog hó végére 20ezer forintunk, pedig közbejött ugyi a fogászat, meg csomó helyre utaltam csak úgy magánszorgalomból, és mégis KépKép
És a Párom is ügyes, mert Ő meg 1 heti napidíjat 2 hétre oszt be, és a fizetéséhez hozzá sem kell nyúlnia KépKép
Balázs épp most rottyantott egy hatalmasat és közben teljesen ártatlanul nézett körül, hogy ki lehetett ez a disznó KépKépKép Megyek, tisztába teszem Kép

Annamari
muter
 
 


Solya, én mindenhonnan mindenhova eljutok, az nem gond Kép Volt, hogy 2x50 percet vonatoztam, csak azért, hogy a szülésfelkészítőn ott lehessek KépKép
muter
 
 


Annamari,
Mi 12-től leszünk a Balcsin! Kép 20-a után?
Solya
solya
 
 


Annamari: sporolos tanacsokat szivesen fogadokKép

Ja egyebkent nem vagyunk mi nagyon batrak, csak ugye Lacko sem jott ossze gyorsan, igy a "belevagunk a projektbe" kifejezest ugy kell erteni, hogy nem fogunk vedekezni, de semmi tobbKép

Tali: nekem valami tomegkozlekedessel jol megkozelitheto hely lenne a legjobb, leven a vezetes meg nem az erossegemKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Solya!
Részemről okés júli 20. után Kép

Orsoly!
Ha-ha, már most látom lelki szemeimmel, hogy az első ciklusban teherbe fogsz esni KépKépKép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

A Páromnak elküldtem a kistestvér mellett szóló érveket. KépKép
picus
 
 


Sziasztok!

Orsoly! Miért érzem én is úgy, hogy most elsőre össze fog jönni a babó?! KépKép

Solya! Persze, hogy számíthatsz rám. Úgy fogok közvetíteni, ahogy csak akarjátok. KépKép
Nekem bármelyik időpont jó a magán- és a köztalira is, csak azt kérném, hogy ez ne augusztus 10-e legyen. KépKép

Jut eszembe, nem jó még a júl. 11. (Visegrádi Várnapok) és a júl. 14. (színház). Február óta megvan a jegyünk az Operaház Fantomjára (így is ez a dátum volt a legelső, amire tudtak jegyet adni). Azóta izgulok, hogy Nándi ne jöjjön korábban. Kép

Már megint elhagytad a tel.számomat?! KépKépKép

Pirus! 08.10. Én is várom már nagyon... Kép

Benő
beno
 
 


Solya! Ja a lényeg lemaradt: tudom a számodat. Kép

Benő
beno
 
 


Benő, azért egy hónap sok lenne! Nyugodtan menjetek színházba! Kép De ha mégis, szívesen átvenném a jegyeket! Kép
Augusztus 10-én pedig már újra itt. Beszéld már meg Nándival, hogy ne legyen vasárnapi gyerek! Kép
Solya
solya
 
 


7-e csütörtök még jó! Kép
solya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?