Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi, de feltöltés közben elment a netünk.

Kép
sztigris
 
 


Sziasztok!
Mi is jól vagyunk, csak émelygek.
Ti kívántok valami kaját? Én a lányomnál csokit meg csokiskekszet kívántam, azt is mondják, hogy a lány édes, a fiú a sós, pl. sósuborka. Most még nem ennyire speciálisan kívánok, de talán inkább sósat.
Ti kire számítotok? Fiú vagy lány? Mivel nekünk már van egy lányunk, talán egy fiú jobb lenne, de persze teljesen mindegy. Azért kiváncsi vagyok.
rbogi
 
 


Sziasztok! Én a szeptember végi babára várók közt szoktam fórumozni, viszont most megkértek egy szívességre, hátha van kedvetek részt venni ilyenben, nekem már túl nagy hozzá a pocakom: 3-4 HÓNAPOS TERHES, 155-163 CM KÖRÜLI KISMAMÁKAT KERSNEK EGY MÁR KÉSZÜLÕ MAGYAR FILM JELENETÉBE. FORGATÁS: 2003. 07. 02. VAGY 03. TOVÁBBI INFO: 0630-9642151 BIHARI MARA, STATISZTASZERVEZÕNÉL.
ÜDV, Kati (+1 Mazsolka)
Névtelen
 

 
 

Sziasztok
Voltam védõnõnél, megvan a kiskönyvem. Kép
Kaptam vérvételre beutalót, egy csomó mindent néznek. Általános vérkép, meg szûrések pl. toxoplazma.
Rosszullétek szerencsére továbbra sincsenek.
Szilvi, várjuk a beszámolót.
Bogi, szerencsére nem vagyok kívános egyenlõre, legalább is az édességek biztonságban vannak tõlem. Kép
Gigi
gigi1
 
 


Sziasztok Kismamik!

GigiKép Nagyon jó, hogy már megvan a kiskönyved. Ki van a borítón? Remélem nem Szinetár Dóra, 2 éve õ voltKép
Nekem sincsenek rosszulléteimKép és kívánós sem vagyok. Amúgy is csak azt eszem, amit lehet.

BogiKép Végre jelentkeztél. Én nem kívánok meg különösebben semmilyen kaját, inkább a másik oldal, inkább undorodom némelyiktõl. Nem étel, de a fogkrém íze... pfuj, keresnem kell másmilyet.
Érdekes, ez a sós-édes dolog.
Nekünk is mindegy milyen nemû lesz Picur, csak egészséges legyen.

SzilviKép Nos, mi volt az UH-n?

Nikie
8+1
nikie
 
 


Nikie!
Meg azt is mondják, hogyha megváltozik az arcod, megnõ az orrod és megduzzad a szád akkor lányod lesz. Nekem az anyósom ezek alapján tutira lányt mondott elõször. Be is jött neki. A barátnõm meg nem változott meg (csak hízott), de az arca nem, és neki fia lesz. Figyelem magamat is, de eddig még nincs változás.
Szerintem a 10 kg-os lányomat se kéne emelgetnem, de nem tehetek mást, nagyon anyás, szeret ölben lenni.

Nekem sincs kiskönyvem, majd jövõ héten megyek uh-ra, szívmûködést nézni, azt mondta a dokim, hogy akkor kapok.

Sziasztok!
rbogi
 
 


Sziasztok Bogi és Nikie! Örömmel látom, hogy itt írkáltok, és hogy jól vagytok mind a négyen. Kicsit irigyellek titeket, én is vágyom már rá, hogy jöjjön a következõ, de mi még várunk 10-11 hónapot (és utána ugyi még 9-et). A szülési idõpontotok tök jó, én is február elején szeretnék szülni, sõt magam is február elején születtem. Annyira más lehet a másodikat várni, mint az elsõt volt. Az elsõ terhességet én egyáltalán nem élveztem, persze a babavárást igen, de a "terhességet" nem. Most azért is várom már a következõt, mert szerintem az tök jó lesz majd, hisz most már tapasztalatból tudom, hogy szülni nagyon jó érzés, a legjobb része az egész terhességnek az az utolsó pár nap.
Ma éjjel azt álmodtam, hogy várom a követezõt, sõt tegnap éjjel is azt álmodtam. De ez kizárt, pontosan tudom, hogy nem. CSak azért álmodhattam ilyet, mert nagyon sokat jár már az eszemben a dolog.
Bogi, te nem érzed úgy, hogy Léránál jobban szeretni, vagy akár csak annyira szeretni senkit nem tudsz majd? Én állandóan azon töprengek, hogy hogyan fogom a másikat is annyira szeretni, mint Ádámot? Hozzá fogható gyerek nem lehet még egy. Még nekem sem.
Na, jó, nem írok butaságokat, csak üdvözölni akartalak titeket. További minden jót! Ha válaszoltok, jobb magánban, mert ezt a topikot végképp nem szoktam nézni, hisz nem vagyok kismama. (Sõt, hetente egyszer ha megnyitom az internetet... Fõleg esõs napokon. Olyan pedig nem sok van.) Most is csak azért jöttem erre a topikra, mert láttam a neveteket. Meg amiatt, amit álmodtam. Kép
Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Na, végre éled a topic!Kép

Tegnap voltam dokinál, de sajna csak ott derült ki, hogy szabin van, így az UH-ra még várnom kell. Majd jövõhéten visszamegyek, bár még nem tudom mikor.
A rosszulléteim folytatódtak, de azt mondják ilyenkor a babó biztos jól érzi magát odabent.Kép Ebbõl gondolhatjátok, mennyire utálattal nézek minden kajára. Igazából sósat kívánok, de Zsaninál is ugyanez volt, mivel én inkább sósszájû vagyok.Kép

Gigi!
Dejó! Már van kiskönyved!Kép És örülök, hogy nem vagy rosszul.

Bogi!
Nekem is nagyon anyás lett Zsani, de megpróbálom kevesebbszer emelgetni(amennyire lehet).

Noémi, Bella, Kitty!
Veletek mi van? Csak nem már a frissben?

Ma egész nap rohangálnom kell ide-oda, remélem útközben nem ér "baleset".

Ésvégül a táblicsku:
Kép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!

Éppen meghalni készülök, na jó vicceltem. Olyan migrénem van, hogy ihaj, tegnap este óta. Kép Éjszaka borogatás volt a fejemen, ugrált a párnán a fejem, olyan jó kis pulzusom volt (van).
Itt nyûglõdök bent közben meg stresszel a sok munka. Remélem babó jól van. Jövõ hét kedden megyek UH-ra.
A laborleleteim tökéletesek lettek. Csak a cukrom alacsony és kis homok volt a vizeletemben, úgyhogy többet kell inni folyadékot.
Hálistennek az émelygések elmúltak, csak néha esténként jön elõ. Most "csak" szédülök sokat.

Ti hogy vagytok? Mert én most jól kielemeztem magam. Kép

Pusz
Noémi
noémi
 
 


Sziasztok!

NoémiKép Téged ismerlek a "megint megjött" topicból! Jó itt veled (is) találkozni!

BogiKép Ez is jó, ez az arc stb. változás, de azért elég fura. Megnõ az orr? Inkább ne, hihiKép Megfigyeltem én is magam, de nem tapasztaltam semmi változást. Érdekes.

AdriennKép Írok mailt! Köszi a bíztatást!

pussz
Nikie
8+2
nikie
 
 


Ja, fõleg ez a hét, de a jövõ hét is kritikus, szorítsatok, hogy minden rendben legyen! Köszi.

Nikie
nikie
 
 


Szorítunk, Nikie, de szerintem minden rendben lesz, tuti!!
Nekem is szorítsatok, mert mindig nagyon össze-vissza volt a mensim és ez nem jó hormonszintet jelez. De az elsõ is sikerült, remélem ez is fog.
Az orr is inkább megduzzad. De utána viszzaáll eredetire, nem kell megijedni!
Jó éjt!
Apropó, ti éltek házas életet? Mi igen, sõt !!
rbogi
 
 


Sziasztok lányok!

Itt vagyok, de tényleg írtam a frissbe is. Ugye nem baj? De Titeket is olvastalak, de csak mostanában éled a topic.
Szerdán voltam UH-n éslátszott már a babó, sõt mindha a szíve is vert volna.(5hét+1 naposan) De azt mondta a doki, hogy megfelel a terhességi kornak.
Egyenlõre jól érzem magam, bár néha kicsit fáradtan, és néha picit émelygek, de evésre elmúlik.(Csak így hánykilót fogok hízni...)
Most egy hétre eltünök nyaralni, de jövõ vasárnap benézek,hogy kivel mi van.

Bogi
Mi is élünk házaséletet, szerintem,ha nincs egyéb probléma és jólesik, miért ne.Persze , ha bármi szokatlan jelet észrevennék leállnánk.


Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Noémi!
MigrénKép..., de remélem már elmúlt! Örülök, hogy a labor jó lett és az émelygéseid is múlóban vannak.Kép

Nikie!
Naggggyon szorítok, de nem lehet semmi baj!Kép Kép Kép

Bogi!
Ha az elsõ sikerült, akkor ez is!Kép Azért szorítok neked is!Kép Kép Kép A házaséletrõl csak annyit, hogy a szinte folyamatos rosszullétek miatt már nem is emlékszem, mirõl is van szó?Kép

Kitty!
Én is olvasgatom a frisst és ott bukkantam a nevedre. Persze reméltem, hogy nem hagysz itt végleg bennünket!Kép
Kellemes nyaralást és várunk vissza!

Olvastam, hogy ma csinálják a karbantartás, így inkább most kívánok mindenkinek kellemes 7végét !
Ja, és a tábla:

Kép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok

Nikie, nem Szinetár Dóra van a kiskönyvem elején... Kép

Kitty, örülök, hogy minden rendben van a picivel, ha jól emlékszem a hormonszinted miatt aggódtál korábban.

Ma voltam csapoláson, 4-5 ampulla vért levettek, már kedztem aggódni, marad-e nekem is valami, vagy mindet leveszik a vizsgálatokhoz...Kép

Kellemes hétvégét
Gigi
gigi1
 
 


Sziasztok Pocakosok!

Hogy vagytok?Kép

Noémi és Gigi!
Gratulálok! A táblicsku alapján "kinőttétek" a topicot, de ez nem jelenti azt, hogy el is engedünk Benneteket!Kép Sőt! Kötelező továbbra is írnotok!Kép

Gigi!
Már ilyenkor van vérvétel? Néznek valami specit vagy csak a szokásos teljes vérképre kíváncsiak?

Nikie!
Hogy vagy? Remélem minden OK.

Mindenkit kijavítottam a "friss" alapján, de szóljatok, ha valami nem stimmel.

Kép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok

Szilvi
Nekem néznek toxoplazmát, Hepatitis-t, Rh-t is.
A védőnő küldött el már most ezekre.
Nem akarok lelécelni innen... Kép

Gigi
gigi1
 
 


Sziasztok Kismamik!

SZilvi! Igen, jól vagyok, köszi!
Most voltam UH-n, és minden rendben, dejóKép
2,4 cm a baba, jó szívműködés!
Lassan megyek én is védőnőhöz.

Bogi, és többiek hogy vagytok?

Nikie
8+6
nikie
 
 


Sziasztok!!

na, itt a legfrissebb kismama jelentkezik!!!!!

A 27. napon vagyok, és tegnap csináltam egy kétcsíkos tesztet !!!!!!!!

Ismertek, pláne egy valaki innen, egyenlőre nem fedem fel magam, mert máshol is adok módot a titkolódzásraKép

De remélem/ígérem jövök sűrűnKép

Anonymus 3+6Kép
anonymus
 


Sziasztok!

Anonymus!
KépKépKépKépKép
Nagy-nagy gratula a 2 csíkhoz! Vigyázz nagyon magatokra! És persze várunk szeretettel! Mikor tegyelek bele a táblázatba?

Látom kismama barátabb színt választottak a babanetesek, nekem jobban tetszik, mint az előző szín.

Nikie!
Nagyon örülök, hogy jelentkeztél és hogy minden OK veled és a babóval!

Bogi, Noémi, Bella? Csak nem nyaraltok?

Táblicskunk:

Kép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Hello Lanyok,
Kicsit eltuntem, de latom, minden rendben, mindenki jol van!
Mi is jol vagyunk, igazabol semmi sem tortenik velunk. Vegre tul vagyok a vizsgakon, igy szabadon foglalkozhatok a Baboval. Emelyges meg mindig van, kisrokak mar egyre ritkabban, az etvagyom meg mindig eleg rossz. Semmilyen vizsgalat nem volt azota, jovohetre tervezem az uj doki megkereseset.
Lanyok,
Ti mikor mentek, vagy aki mar volt, mennyi idosen mentetek a terhesgondozoba?
Nektek latszik mar a pocak? En lassan egyik nadragomat sem tudom begombolni.
Pusz mindenkinek,
Bella
bella
 
 


Sziasztok
Bella, én megkötős szoknyákat hordok, annak szabályozható a derékbősége, nadrággal én is gondba lennék, mert nagyon gömbölyödik a pockom.
Már kiszúrták páran, pedig nem tapadós rucikban járok.
Mondjuk már nem titkolom, szóltam munkahelyen és a családban is.
Engem az SZTK-s doki küldött el a terhesgondozóba (8+3 után), adott leletet, az alapján mentem a védőnőhöz. Szerintem már te is mehetsz a védőnődhöz, ő meg tudja a dolgát.

Szilvi, korábban írtam neked e-mailt, megkaptad?

Gigi
gigi1
 
 


Gigi!
Bocsi, a válasz már nálad is van.Kép
Jól olvastam, hogy a védőnő küldött vérvételre?????? Ez nekem új...

Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!

Szilvi: 2004. március 03.

Mennem kell, rohanokKép

Én csütörtökön megyek a dokimhoz Ő mondta, és ha van "igazolásom a terhességről" a védőnénihez.

Puszi: Ladányi Kata 3+6
LadányiKata
 


Sziasztok!

Kata!Kép
Gratulálok, itt is!Kép Boldog babavárást kívánok és ne izgulj semmi miatt!Kép

A hasam nekemi is alakul, bár nem a babó miatt, hanem az állandó bélgyulladásom mellékhatása a puffadt pocak.Kép Azért egy icipici van már, bár nekem fel sem tünne, ha nem másodszor lennék terhes. A ruhákkal elég hadilábon állok, legszívesebben egy szál hosszú és bő holmiban érzem a legjobban magamat.

Bogi, Noémi!
Rólatok mostanában nem hallottunk, ha tudtok írjatok!Kép

Akkor a kibővült táblicskuKép

Kép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Sziaszok Kispocisok!

Noémi otthon pihen, jövő héten jön.
Jó pocakosodást és vár Titeket is a Friss Kismamák topic! Kép)

Boróka 16+0
Boróka
 


Sziasztok
Szilvi, igen engem a védőnőm helyettese Kép küldött el vérvételre, adta a beutalót meg mindent. Megkaptam a leveled.

Mit tudtok a 3000 Ft-os családi adókedvezményről, ki adja a papírt róla, hogy a 91. napon vagyok?

Gigi
gigi1
 
 


Gigi!
A nőgyógyászod legalábbis 2001-ben még így volt.Kép

Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!

Kata!
Akkor ma mész a dokidhoz!Kép Várjuk ám a beszámolót.

Gigi!
Nem is tudtam, hogy a védőnő is küldhet vizsgálatra. Nálam mindig a dokim küldött ide-oda. Ahány hely annyi szokás.Kép

Mi holnap reggel megyünk már alig várom, hogy láthassam a kismanónkat!Kép

És mára a táblázat:

Kép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok

Szilvi, mi volt uh? Mesélj.
Gigi
gigi1
 
 


Sziasztok!

Hulla vagyok, 2-kor értem haza az UH-ról Zsanival a vállamon. Nagyon sokat kellett várni, mire sorra kerültem, de minden OK!Kép Olyan boldog vagyok!Kép
Babó tökéletesen megfelel a 10. hétnek petezsák 60mm és CRL 33mm!!!Kép Épp most néztem az elevites korongot(ilyen van a dokimnak is) a 11. hétre ír 34mm-t!Kép Kép Kép
Már hasi UH-t csinált a doki és annyira izgett mozgott a picur, hogy csak nehezen lehetett lemérni.Kép A szívhangját is hallottam! A lepényem kialakulóban van a melső falon(ahogy Zsaninál is volt).
A szülés 2004. január 25-re várható!

Kata!
Te is voltál UH-n, ugye?

Nagyon kellemes 7végét kívánok!

Ja és a táblázatunkKép

Kép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Siasztok!

A doki megvizsgált tegnap, és elégedetten bólogatott közben (nem egy bőbeszédű pali)Kép Ma voltam vérvételen meg toxaplazmán (azt mindenkinek csinálnak? Ha pozitív elveszi ka babót? Pontosan mi ez?) UH-ra 2 hét múlva megyek. Remélem minden ok lesz.

Most ennyi, mert végre elaludt a kölök, én is fürdök és alszom...vajon miért??
13 hetesen megyünk a frissbe????

Pusza: Kata 4+2
LadányiKata
 


SZiasztok!

Örülök, Kata, hogy jelentkeztél. Az UH-n is minden oké lesz, meglátod. Én is kb.13 hetesen megyek át a frissbe, és a többiek? A toxoról olvashatsz a "ma megint megjött-hasznos linkek" topicban, van sok infó róla. A lényeg az, hogy jól meg kell mosni a zöldség-gyümölcsöt, és macskával lehetőleg ne érintkezz, ki tudja melyik beteg.

Szilvi! Gratula!
Én csak 2 hét múlva megyek UH-ra, de mostmár viszünk videókazit, és csinálunk jópár perc anyagot a babóról. Ti már vittetek kazit?

Nikie
9+3
nikie
 
 


Nem is kettő hanem 3 hét múlva!
nikie
 
 


Sziasztok! Csak most fedeztem fel ezt a topicot. Jónéhányan ismernek itt már, de aki nem annak elmondom, hogy végre én is babát várok, több év után, és már 8+1 vagyok. Profilban van UH kép is, ez 2 napos. Igaz ott a doki kissé fiatalabbnak mérte, minden alkalommal mást mondanak.

Nekem azt mondta a doki, hogy majd a 11. héten menjek vissza, kiskönyvet meg elég lesz a 12. héten átvenni. Engem se küldött semmilyen vizsgálatra, persze a vérvételre majd rákérdezek, mert van kutya, macska.

Szilvi! Erröl nem hallottam, de akkor érdekelne, hogy neten van fent valahol ilyen elevites korong?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok Lányok!

Hazaértünk a nyaralásból és szupi volt. Kicsit izgultam előtte, hogy ne legyen semmi baj, de volt biztosításom.És nem lett semmi, itthon vagyunk.
Hát tényleg irogatok a frissbe is, nem tudom, hogy van itt a szokás, hogy itt kezdünk, aztán már tényleg pocakosan kerülünk át oda. Mindenesetre itt biztos, hogy a hasonló "korban" lévők vannak együtt.
Jól vagyok, eltekintve egy kis émelygéstől, ami evésre javul. Szerdán megyek UH-ra, remélem minden rendben van.
Annyira vártam ezt a babát, most meg mindha nehezen tudnám feldolgozni. Néha olyan depis vagyok. Remélem ezek csak a hormonváltozással függnek össze. Vagy nem tudok felhőtlenül örülni, mert Anyukámnak mondtam, hogy úgy szeretnék 3. babát, Ő meg mondta, hogy minek, bolond vagyok,Ő bizony nem szülne harmadikat. Hát rosszul esett. Meg az egész család állást keres nekem, mert aug.1-től munkanélküli leszek. Úgy sajnálom Őket, legszívesebben elmondanám, hogy ha minden jól megy már passzív táppénzen leszek addigra.
De a férjem szerint ráérek még elmondani.
Úgy izgulok, mintha 16 éves egyedülálló lennék.
Mit csináljak?
Ja, és a férjem minden nap elmondja, hogy reméli fiú, mert már 2 lányunk van.Hát ez se javít a lelkiállapotomon.
Na, azért majd összeszedem magam.

Kitty
kitty123
 
 


Kitty! Terhes nöket védi a törvény, nem mondhatnak fel! Bocs, de nem tudom neked mikor mondtak fel, de ha már akkor terhes voltál, tudod igazolni akkor nem tehetnek ki!! Amugy én boldog lennék, ha a 3. gyermeket várhatnám, vagy ha lesz.
Ja ha elöbb mondtak fel, akkor meg menj a terhesség alatt végig tp-re tesom is igy uszta meg. A fiu/lanyra már elmondtam a véleményem a másik topicban.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen
Már jan. végén felmondtak, és júl 31-ig a felmondási időmet töltöm.Úgyhogy a tp. marad.
És én is nagyon várom a babámat, és remélem a lányok is örülnek, ha megtudják. Csak most hirtelen olyan félelem fogott el. Ha 2 nagy gyerek mellett fél év alatt nem találtam munkát, melyik munkáltatónak kellek 3 gyerekkel? De most egyenlőre ezen nem filózom, majd csak akad valami. Most a babára gondolok.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Nikie!
Mi még nem vittünk kazit, de nem is kérdeztem meg, hogy van-e ott ilyen lehetőség. Zsanival is nem a dokimhoz, hanem a SOTE genetikára jártam UH-ra és ott persze lehet videófelvételt és képet is kérni. Nekem is kb. 3 hét múlva, július 14-19 között kell visszamennem és akkor mindenféle vizsgálatot csinál.

Karmen!
Örülök, hogy ránktaláltál és gratulálok a pocaklakóhoz!Kép Az elevites korongot a kedvenc védőnénimtől kaptam(aki egyben a nővérem isKép) és még nem találtam ilyet fent a neten. Már sokszor keresgéltem valami táblázatfélét, ami alapján az UH-n meghatározzák, hogy hány hetesnek felel meg a baba, de nem találtam.

Kitty!
Örülök, hogy jól pihentél és ismét itt vagy!
A 3. babával kapcsolatban anyukám is hasonlóan reagált. Szerinte elég nekünk a kettő, majd meglátom, ha megszületik a 2. babó... Én mindenesetre most is szeretnénk majd egy harmadikat.Kép A babó neme miatt pedig ne izgulj, hidd el, szerintem a férjed ugyanúgy fog örülni, ha "véletlenül" mégis 3 leányzónak lesz az apukája.Kép Abban viszont szerintem igaza van, hogy még várjatok a bejelentéssel, főleg ha anyukád ilyen. Talán jobban reagál a hírre, ha már "komolyabb"(2-3 hónapos) terhességről van szó.

Noémi!
Ezen a héten remélem már jelentkezel.

Lányok!
Elmúlt az émelygésem és a vele járó összes tünet.KépKépKép Igaz étvágyam az nem igazán van, de az őszibarackfát minden nap megtámadom!Kép Még kicsit kemények, de az íze már naggggyon finom! NYAM-NYAM!

A táblicskunk:

Kép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok! Kép)

Múlt héten kicsit pihengettem, jó volt. Kedden láttam a picit. Kép) Mindenét láttam, amit csak lehet. Olyan furi volt, hogy egy mini baba van a pocakomban, jót bőgtem Kép). 3,5 cm - azóta már biztosan nőtt. Mértek nyakiredőt is, 1 mm.
Voltam védőnéninél 0,5 kg-ot híztam eddig, a vérnyomim is jobb már 110/80.
Az egésznapos émelygések elmúltak, estére van csak hányingerem, és akkorra úgy nézek ki mint egy nagy lufi, aminek keze - lába van, csak ülök és büfizek egész este Kép) Kép).

Sok pusszantás nektek. Szilvi Kép köszönöm, hogy kerestél Kép)

Noémi
noémi
 
 


Szilvi
Egy kicsit megnyugtattál, talán majd jól reagálnak a szüleim. Csak az a ciki, hogy Apu, Anyu állalndóan állást keres nekem, már az ismerősök között is kérdezgetnek. sajnálom Őket, de tényleg várok még egy kicsit a bejelentéssel.
Meg praktikus okoból is jó lenne elmondani. Ugye nyári szünet van , és 2 gyerekkel orvostól-orvosig mászkálni nem könnyű. Persze, ha elmondanám, akkor tudna vigyázni Anyu addig a gyerekekre. Na, majd megoldom, amikor itthon lesz a férjem egyszer napközben.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok

Szilvi, de jó olvasni az uh-dról és hogy jól vagy. Nekem csütörtökig várnom kell az újbóli találkozásra Tökmaggal. Már 33mm, huhh az enyém akkor már egy kicsit nagyobb lehet. Kép
A melső fali tapadás kockázatos egy kicsit? Vagy rosszul tudom?
Tőlem sincs biztonságban a barack, én anyuék fáit fosztogatom. Kép

Karmen, jó hogy csatlakoztál hozzánk. Kép

Noémi, jó hogy újra tudsz jönni. Neked is szép nagy a babócád, örülök hogy te is jobban vagy. Gratulálok, hogy csak fél kg-t híztál, én már 2,5 kg-nál tartok, pedig nem eszek többet, mint korábban. Kép Neked már meg is volt akkor a kötelező 12 heti uh? Én csütörtökön megyek.

Kitty, szomorú, hogy anyukád így áll hozzá, de ha megtudja az örömhírt, biztos örülni fog az újabb unokának, biztos megváltozik.
A munkahely miatt nem aggódj, addig belépünk az EU-ba, egy csomó dolog fog változni 3 év alatt. Kép

Én nem vittem még kazettát, de uh képem sincs, azt mondták a diagnosztikán, központilag meg van tiltva a képadás. Kép Karmen rájött, hogy azért, ha probléma van a picivel és nem veszi észre a doki, akkor az alapján be tudná perelni őket a kismama. Jó kis hozzáállás, felelősséget nem vállalunk. Kép
Amúgy még nincs magándokim, lehet azért se kapok képet, pedig ajánlottam, hogy fizetek érte. Szegeden ez a helyzet. Kép

Gigi
gigi1
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Örülök, hogy minden OK! Lassan már frissítheted a profilodban a leírást.Kép A hízásról csak annyit, hogy szerintem maradtam az eredeti 53kg-nál, sőt majd holnap a védőnőnél kiderül nem-e fogytam?

Kitty!
Hát igaz, nem könnyű gyerkőcökkel orvoshoz járni. De bármikor is jelentsétek be, szorítok, hogy mindenki örüljön a kismanónak!Kép

Gigi!
Nekem Zsaninál is melsőfalon tapadt és semmit nem mondtak rá. Az biztos, hogy sokkal hamarabb éreztem a babót(éppen betöltöttem a 17. hetet) és nem tudott elbújni a kíváncsi szemek elől.Kép Talán sérülékenyebb lehet a méhlepény, mivel a melső falon van...gondolom
Viszont képtéma! Hát ez óriási! Ezek alapján videókaziról ne is álmodjanak a kismamák(hiszen ott minden jobban látszódik)?Kép Milyen felfogás ez?Kép

Szilvi
sztigris
 
 


Én genetikára ahhoz a dokihoz megyek, ahol lehet videóra is kérni felvételt, de nekünk elég lesz egy kép.

Kitty! Igy már értem, ezt sajnálom, de szerintem most örülj a 3. babának!

Nekem ma eléggé fájt a hasam, igy a hetet mégsem tudtam végigdolgozni, ahogy akartam, holnaptól tp. leszek. Ha fekszek akkor meg jó. Nekem olyan érzés, mintha csak felfújodtam volna, de ha felkelek nagyon fáj. De nem aggódok, fekszek és akkor minden rendben van.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Én már egy kicsit "öregebb"kismaminak számítok,de most volt időm,és gondoltam belesek hozzátok is,hiszen én is innen kezdtem pár héttel ezelőttKép

Karmen!Mi már "ismerjük" egymást a friss kismamikbólKépMost olvasom,hogy sokat fáj a hasadKépAz orvosod már tud erről?Mit mondanak,hogy ez mitől lehet?Te még eléggé a terhességed elején jársz,nem lehet,hogy a méhszalagok nyúlnak,és azt érzed egy kicsit intenzívebben?Remélem,hogy minden rendben lesz veletek!Az tényleg jó,hogy sokat pihizel,ilyenkor tényleg ez a legfontosabb!

Lányok!Én megnéztem az előző terhességeim UH papírjait,és azt vettem észre,hogy az első babámnál a lepény végig a hátsó falon(jó helyen)tapadt meg, a második babámnál viszont végig mellső falon(szintén jó helyen).Szóval kiváncsi vagyok,hogy most hol fog "tapadni" a méhlepény,de gondolom,hogy akár hátsó falon,akár mellső falon,remélhetőleg jó helyenKép

Kitty!Én is mindig elszomorodom,ha azt olvasom,vagy hallom,hogy egy anya nem örül a lánya,(fia)tök mind1,hogy éppen melyik gyerköcének,szóval ha nem örül,vagy legalábbis nem lelkesedik az újabb unoka hallatára.Én is szorítok nektek,hogy ha végre megtudják,akkor azért nem fognak még jobban elszomorítani,és nem traktálnak a szöveggel,hogy "minek a 3.gyerek?a mai világban,stb...?Majd kiváncsian várom,hogy miként alakulnak nálad ezek a dolgok!
Amúgy én is a 3.babámat várom,kicsit bennem is volt egy félelem,hogy mit fognak szólni hozzá a családtagjaim,a környezetem,stb...
De aztán rájöttem,hogy ez az én életem,én az előző két gyerekemet sem másnak szültem,én gondoskodom róluk a párommal,nem élünk nagy lábon,de elvagyunk.Szóval legyőztem a félelmemet,és elmondtam itthon a családtagoknak.Egy negatív vélemény nem hangzott el,mindenki pozítivan állt hozzánk.
A környezetemmel pedig úgy voltam,hogy "szarok rá"ki mit mond,senkinek semmi köze hozzá,mindenki tartsa magában a véleményét,én sem szólok bele a szomszéd Juliska néni életébe,szóval rólam is le lehet szállni.De egy-két prímitiv felfogású emberkét leszámítva,engem szerencsére nem értek negatív hatások a 3.babócával kapcsolatban.Neked kívánom ugyaneztKép

Na lányok most elköszönök,lassan főzöcskéznem kellene.
Aztán majd gyertek ám a friss kismamikhoz,jó???Kép
Addig is jó pocakosodást mindenkinek!
Rita
rita
 


Karmen

Igazad van,hogy otthon maradsz pihenni, meglátod a hasad sem fog fájni.
A főnököd hogy fogadta a hírt?
Ja, és írtad, hogy a tesód is tp-en volt végig a terhessége alatt. Nem tudod véletlenül, hogy ha a felmondási idő előtt 1-2 nappal elmegyek tp-re akkor is megszűnik a munkaviszonyom? (Közös megegyezést írtam alá még jan.31-én, és júl 31-én érne véget a munkaviszonyom.) Vagy ilyenkor nem is tud megszűnni? Ez azért érdekes, mert a férjem azt mondja, hogy a m.helyén is felmondtak egy nőnek,mielőtt lejárt volna a felm.idő, elment tp-re, és azóta is kapja a kajautalványokat, ill. minden céges kedvezményt. Ez rám is vonatkozna?

Amúgy holnap megyek UH-ra, remélem mindent rendben találnak.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Rita!
Látom visszahúz a szived ide...Kép Gyere nyugodtan, szivesen látunk Kép"öregebb"Kép kismamikat!

Kitty!
Nagyon várjuk az UH-s beszámolót és biztosan minden OK lesz!Kép

Ma voltam védőnőnél és megkaptam a kiskönyvemet! Zsani egész végig csendben nézelődött és hagyott minket beszélgetni. Kb. 0,5kg-ot fogytam, de nem is csodállom a majd 1 hónap rosszullét után. Kiváncsi leszek mennyi leszek a végén, mert ugye 6-7kg-nál többet nem kéne felszedni.Kép Majd meglátjuk! Ja, és augusztustól új védőnőm lesz, mivel eddig a szükséges 3 helyett csak 2 védőnő volt és így az én körzetemben helyettesítettek.
Megkérdeztem a melső falon tapadó lepényt is és semmi baj nincs vele. Csak akkor van baj, ha rálóg a méhszájra, mert akkor a növekedés következtében bevérezhet.

Bogi!
Hol vagy?

Karmen!
Pihizz sokat és remélem csak a szalagok nyúlása miatt fáj a pocid.
Ha nem bánod kilestem az adataidat a frissből és becsempésztelekKép a táblicskunkba. Már többen is felíratkoztunk a frissbe, de azért még igencsak idehúz a szivünk.Kép

És végül az egyre nagyobb táblázatunkKép

Kép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok

Kitty, csak akkor lennél védett, ha neked mondtak volna fel, ha közös megegyezés, akkor nincs mit tenni.
Csak ha a cég mond fel, és a felmondás közlésének pillanatában
táppénzen vagy,
kismama vagy (még ha nem is tudsz róla),
akkor vagy védett, és akkor érvénytelen a felmondás.
(Nem vagyok jogász Kép, csak egyszer hasonló témában át kellett rágnom a Mt-t.)

Rita, te Rita01 vagy? Látogass meg minket máskor is.

Szilvi, gratulálok a kiskönyvhöz, küldött a védőnő vizsgálatokra?

Karmen, remélem minden rendben lesz.

Gigi
gigi1
 
 


Gigi!
Megkérdezte, hogy a doki küld vagy neki kell. Nekem 2 hét múlva kell visszamennem és a dokim azt mondta, hogy akkor csinál mindenféle vizsgálatot. Neked a vizsgálatokat kérő papírt azért a doki írja nem?

Lányok, most olvastam, hogy a "szorító nadrág" még ugye nem a baba, hanem a progeszteron hormonnak köszönhető, mivel lágyítja az izmokat, kötőszöveteket és az emésztést rosszabbá teszi.

Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok Kismamik!

Karmen! Örülök, hogy itt találkozunk, mindjárt kinőjük a topicot. Jól vagy? Azt hiszem, én már ki is nőttem!Kép

Megkaptam a kimamikönyvet. Dejó! Azért nem teljesen örültem, mert ugyanaz a nő van a címlapon, mint 2 éve, meg is kérdeztem nincs-e másmilyen, de nincs. Sőt még a Kismama mintaszám is a régi, nem változik semmi? Ez lehangolt egy kicsit. És ráadásul védőnőt nem lehet választani, na tessék...Egy huszonéves, nálam fiatalabbhoz kerültem. A 2 évvel ezelőtti védőnőt nagyon megkedveltem, dehát nem lehet választani.

Strandra jártok? Csomó betegséget meg lehet szerezni folyóvízből,tóból. Csak a tengervízet nem tudom. Főleg most vagyunk fogékonyak erre, vigyázzatok! Én ezt a nyarat kihagyom, de a következőt már nem!!! És már hárman fogunk lubickolni, már alig váromKép

Bogi mindenkit üdvözöl-remélem elmondhatom, hogy nyaral! Olyan szép név a Boglárka, ha lány lesz, biztos így fogjuk hívni...Kép
Lányok, már gondolkodtatok a néven?

Azt hallottátok, hogy ha a munkahelyre igazolást viszünk a betöltött 12.terhességi hétről, akkor 3000Ft/hó támogatást nyújtanak? A védőnő mondta.
(Csak már arra járnék.)

A 10.hét letelt, remélem a babó is nagyon jól van. Ha nem bánjátok még 2-3 hétig ide írogatnék nektek!

A táppénzes dolgot én is úgy tudom, mint Gigi. Nem mondhatnak fel, ha terhes az ember lánya. Még jó!

Nikie
10+0
nikie
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?