Új privát üzeneted érkezett!

Rokica!
most ezek alapján azt mondom, hogy én sem hagynám bennt a bölcsiben a lányom így. amit leírtál engem is felháborít, sajnos azt gondolom, és sztem nem rosszindulatból, hanem, mint anya, aki félti a lányát, hogy nem jól bánik veletek a gondozónő. elmondhatja a véleményét, mert jót akar, de a te döntésedbe nem szólhat bele ilyen szinten, és a két hányás sztem sajnos egyértelmű :( :( :( :( mert egyébként mi oka lenne?
egyébként meg annyira helyesek a lányok, ahogy együtt fürdenek!!! és Zsuzsa királylány gyönyörűűűű :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Zsuzsa! nekem is nagyon tetszik a családi kép!! apának is megmutattam :) olyan jó lesz majd nekünk is négyen! :) :) :)
hihtetlen, hogy a kis vasgyúró anna hogy utolérte a nagy nővérét :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Juci! tudom, hogy ezt nem kellene írnom, de te is olyan őszinte ember vagy ;) eddig én is azt gondoltam, hogy hű de nem lennék a helyedben, és múlt héten meg pont arra gondoltam, hogy inkább lennék a helyedben ;) remélem nem haragszol érte!

KépKép
KépKép
and
 
 

 
 

most fekszem, közben apa laptopját bűvölöm, tehát pihenek :) mennek a kedvenc sorozatok :)
Rokica, elfelejtettem, hogy gratula a taj kártyához!!! ez tényleg nagyon nagy dolog, amikor valaki ilyen önzetlenül segít, nem kerül neki semmibe, csak a jóindulat olyan jól tud esni az embernek.

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok,


And,remélem a mostani uh-nak lesz igaza és nem kevesebb a magzatvíz.
Nekem Rolival mindig több volt, de az a cukor miatt.
Kittike szintén nem egy nagy baba, ahogy én nézem szintén kicsit le van maradva az értékekkel, de nem baj, kiscsaj :)
Doki meg nem mond rá semmit.

Tegnap voltam CTG-n ahol már 10-20-30as fájások voltak, Tudom, hogy az semmi, de legalább volt valami.
Ja igen, ott mondták, hogy magas a szívverése bébimnek, de aztán amikor a dokival aláirattam a CTG-t azt mondta eg benne van a határban.
(160-180 között...) Rolinak megnéztem és neki tényleg 120-160 között volt.

Majola, érdekes pedig nem látom én olyan kicsinek Julcsit.
Roli 13 kiló és 90 cm volt 2 éves vizsgálaton.

Róki, hát szomorú, hogy mik vannak a bölcsiben. Sajnálom.

Bodza, szépek vagytok nagyon!

Boldog szülinapot azoknak akiket nem köszöntöttem és most volt vagy lesz a szülinapjuk!

Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Totka!
Pannidnak nagyon boldog szülinapot kívánunk! :) Kép

Zsuzsa!
Nagyon helyes kis család vagytok!:)

And!
Azért ez bíztató, hogy ez a doki nem kevesli a magzatvizet!
Remélem rendben lesz minden! :)
Eszti ügyes a nagyágyon alvással!
Mi még csak most jutottunk el odáig, hogy kivettünk rácsokat a kiságyból..
Igy is aggódom, ugye Nati nem egy nagy alvó. :?
Félek, hogy mászkálni fog. De a főpróbán túl vagyunk, a mostani alvásnál nem mászott ki! :)

Csikken!
Húú, hogy megy az idő, te már ctg-re jársz! :shock: :)

Bodza!
Ti is nagyon szépek vagytok! :)
Kristóf micsoda stramm legény! :D

Mi jól vagyunk, Nati taknyizik ugyan még, de nem komoly.
Elkezdtük tanulni a Mikulásos nótákat, eszméletlen, milyen gyorsan tanulnak ezek a manók! :shock: :D

Ha van valakinek jó karácsonyi ajándék ötlete, szívesen venném!
Tudjátok, mint tavaly a klipp, vagy a fotó montázs! :)
Mindkettőnek olyan nagy sikere volt!

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Totka,
Mi is nagyon boldog 2. szülinapot kívánunk Pannának! :) :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Nagyon boldog szuletésnapot kívánunk Pannának!

Kép

ayse
 
 


A hétvégi vendégjárást kipihenendő 2 napja magatehetetlenül aludtam ebéd után, de már nem bírtam a net nélkül :D

Márti!
Mi az az infundálás? Nem hangzott valami túl jól!

Rokica!
Gyönyörűek a lányok! :D
Éljen a TAJ-kártya, ez egy nagy megkönnyebbülés lehet!

Anikó!
De jó, hogy anyóssal normalizálódott a helyzet!

Megann!
Jobbulást Lénának!
Én is olyan vagyok, mint Benianyu, hogy nem szedek gyógyszereket, de egyszer mégis kipróbáltam az ACC-t és nagyon bevált. Olyan megkönnyebbülést hozott, hogy csak na!!!

Anikó/Megann!
Anyós nálunk addig frocliz, amíg borítom a bili, olyan évente egyszer, akkor megint bír normálisan viselkedni egy ideig. Aztán megint egyre jobban bevadul stb. Azonkívül, hogy szereti a drámát még nem jöttem rá, mire jó ez :roll:

Majola!
Nagyon helyes ez a családi foró! :D
Jót derültem a lányok méretbeli elemzésén. :)
Kiváncsi vagyok, nálunk mikorra nőnek össze!

Márti!
Bendegúznak is jobbulást!
Nálunk is extra hisztiparti volt tegnap, biztos, hogy a levegőben volt valami...
Ilyenkor egyvalami szokott rajtunk is segíteni: a jó levegő!

Duda!
Én is épp azon jártatom az agyam már pár napja, hogy milyen képeket teszek majd a montázsra meg a naptárra! :D
Idén viszont Apukám is azt kap, tekintve, hogy külföldön van hosszú időre.
Egyébként neki minden évben gyártok birsalmasajtot, de azon gondolkodtam, hogy idén talán nem kap, mert még plasztikbombának nézik a gépen és vagy leszállítják anyukámat, vagy felrobbantják a csomagját. Kár lenne... :twisted: :twisted: :twisted:

ayse
 
 


Pannának nagyon boldog szülinapot kivánunk!!!! :D :D

Dobok pár képet...de rohanok mert sir... :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Pannának mi is boldog 2. szülinapot kívánunk!

And
Örülök, hogy a magzatvíz mennyisége kielégítő!
És dehogy haragszom! TEljesen egyetértek. Inkább legyek rosszul 9 hónapon keresztül, mint hogy a picit veszélyeztesse bármi és/vagy kórházba kelljen menni a szülésen kívül!
Nagyon szorítok!

Majola
Nagyon vicces, hogy Anna vasgyúró lassan lekőrözi Julcsit! :P

Ancsi
Nagyon édesek a lányok!

Viki
Én is kiegyeznék egy ilyen csak egy reggeli hányás helyzettel, de most írtam Andnak ,hogy inkább befogom, így inkább befogom :wink:

Hétvégén mi is nekiállunk ágyat nézni.
Árpi szerint ráérünk akkor amikor a Pici megszületik. :lol: Pasiból van. Szépen el kellett magyarázni Neki a miérteket.

Bölcsi ma is jól ment hála Istennek!
Még kettő percig sem sírt amikor beadtam és egész nap nagyon aranyos volt állítólag és szépen ebédelt is.
Még nem merek fellélegezni, de ez azért bíztató.

Hajni
JÓl hangzik a menü! :wink:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdés:
A bárányhimlő elleni oltás okozott bárkinél valamilyen mellékhatást?
Szeretném hétfőn Tominak beadatni, de félek, hogy kiesünk a bölcsis életből.

Ancsi
Jó hallani rólatok!Tényleg hasonlítanak a lányok!

Viki
Petiszáj nagyon édes! Azt a motoroscsajokatbűvölő tekintetet!!!! :roll:

Megann
A gyomorégést sajnálom. Szerencsére elkerült, így tuti tippet sem tudok adni.

Ayse
Csokiskádnak úgy látom ízlett a torta! Andris a Te szemedet örökölte.
Úristen :lol:
Nagyon szép virágok!

Andrea
Pihenj sokat!! Örülök, hogy a bölcsi jól megy és Eszti élvezi. Tomi jövő héten alszik ott először, félek nálunk ez nem megy majd olyan simán.

Hajni
Pannának nagyon sok boldog szülinapot!

Bodza
Nagyon jó képek! Szépek vagytok!
Saci ezek szerint jól érezte magát nélkületek!?


Juci
Kísértetiesen hasonlóan viselkednek a fiúk a bölcsiben.
Ma reggel nem a saját gondozónénik fogadott, így volt egy kicsi sírás, de nagyon gyorsan abbahagyta és egész nap vigyorgott. Meglestem délelőtt, amint éppen az udvaron motorozott és rohangált. Olyan édes volt!!

Zsuzsa
Olyan harmónia sugárzik a képről...! Nem semmi, hogy Anna milyen gyorsan utolérte pöttöm hercegnőt!

Rokica
Zsuzsa annyira szép ezen képen! És Szilvi is olyan nagy már!
Sajnálom a bölcsis rossz tapasztalatokat, valóban igazad van egy jó babysitter biztosan jobb megoldás.

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Thomasanne!
Natinál semmit nem okozott!!!

Ancsi!
Jaj, de édesek! :)

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Pannának nagyon bldog szülinapot kívánok!


And!

Remélem a mostani uh-s-nak volt igaza, és nem is kevesebb az a magzatvíz! Továbbra is megy a drukk, hogy minden rendben legyen!
Eszti ügyes az új ágyban alvással! :)

Juci!

Marci ügyi a bölcsivel! Csak így tovább! :D

Ancsi!

Gyönyörűek a kislányok! :)

Bodza!

Jók a Rómás képek! Mekkora már Kristóf
:shock: :)

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Panna!!! boldog szülinapot kívánunk!!!!!!!

ma annyira jó napom van, egyelőre :)
Eszti egy hang nélkül aludt a bölcsiben. reggel kézmosás közben meghallotta Bejanéni hangját, és már szaladt is be, úgy állítottam meg, hogy adjon már egy puszit. amikor mentem érte, jött velem a húgom is, mert szabin van, és elvitte játszótérre meg ilyesmi. először engem látott meg, ujjongott, hogy anya-anya, de még mielőtt odaért volna észrevette a húgomat, úgyhogy extázisban került ki engem és szaladt hozzá, hogy Tutu, tutu (aki egyébként zsófi ;) ) :D aztán szigorúan busszal mentek a kacsákhoz nagy vigyorok és puszidobálások közepette :)

pihenek ám rendesen, remélem lesz eredménye jövő hétre :)

Andi, a bárányhimlőoltással semmi bajunk nem volt, a prevenarral sem. biztos rendben lesz nálatok is!

Ancsi! jaj de édesek a lányok!!! Meli egy tündér lehet, látszik, hogy szereti Mollit :) hogy csináljátok? először Molli fürdik, aztán Meli?

hű Csikken, már ctg-re jársz??! tényleg mindjárt eljön a te ill. ti időtök is :) nagyon izgi!

Ayse, neked, mint idegennyelvet oktatónak, mi a véleményed a kéttannyelvű iskoláról? és halkan megkérdezném, hogy oviról? (utóbbinál a nemzetközi ovira gondolok)
én már most látom, hogy hatalmas vitáink lesznek férjjel iskola ügyben... nem kellene már most erről beszélni, hagynom kellene, hogy magától jöjjön rá, mert akkor hamarabb rájön, hogy mi jó a gyereknek, és nem rögtön elutasító, csak nem bírom ki :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

And!

De jóóóóóóóóó, akkor lehet hogy mégis ok legalább a magzatviz :P :P
De jó lenne ha igy maradna.

Eszti szuperügyes. :) :)

Juci!

Marci is nagyon ügyes.
Bevallom irigykedem marhára, hogy ilyen könnyen megy nektek.

Én már olyan szinten elbizonytalanodtam hogy magamban már latolgatom hogy hagyjuk a francba a bölcsit.
Természetesen amilyen bölcsi-fun vagyok/voltam.....hát szóval nagy harc viv bennem hogy akkor most mik is az előnyök, mik is a hátrányok. :roll: :roll: :roll:
Igazság szerint bevallom hogy annyira érzem magamon ezt a terhességet, hogy látom hogy egyre nehézkesebb és nyűgösebb leszek. Mára megfájdult a derekam(a tegnapi tulipánültetéstől), és ma a kiskrapek is egész délelőtt tök rosszul feküdt, ha nem lett volna muszáj elmennem anyukámhoz, akkor ma délelőtt tuti ki sem moccanok, maximum a kertbe)
A legfőbb gondom most az hogyha fel is ébred Léna 7 kor...kizárt hogy fél9 előtt el tudunk indulni, mert apa is itthon van reggel és még megy a hancurozás, heverészés az ágyban.
Képtelen vagyok időre érkezni, mármint reggel.
Ha meg lekéssük a reggelit, akkor itthon kell reggelizni ami még plusz több idő.
Mindemellett Léna is sokat változott, komolyan már ugy tudok vele beszélgetni és megértetni dolgokat,(hogy pl anya most miért nem tud játszani veled) hogy magam is meglepődöm, ugyanakkor várom hogy beüssön a krach és jöjjön nála a dackorszak, de egyenlőre ennek még nyoma sincs. Szóval most olyan jól tudunk együtt működni és nagyon élvezem hogy látom hogy okosodik értelmesedik, sőt már árulkodik is :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na szóval még vivódom, tipródom, irtó nehéz szülés ez.

Márti!

Ha gondolod megadom a kismamaruhakészitő cimét, tényleg nagyon ajánlom.

Ayse!

Úgy látom Léna is jobban van ettől az ACC-től :)

Ancsi

:P :P :P

Totka!

Isten éltesse Pannát.:) :)

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Majola!

Léna most kb 10,5 kg és 82 cm...úgyhogy mi még veletek tartunk. :wink:
Természetesen Léna a legkisebb a bölcsis csoportban, noha van 19 hónapos kisfiú is. :roll:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok! :)

Ancsi,
Nagyon édesek a lányok! :) Azért az biztos más, ha a nagyobbik gyerek kislány, kicsit anyukaként áll a kistestvérhez. Ugye?

And,
Eszti tényleg nagyon jól veszi az akadályokat a bölcsiben is és az új ágyban alvással is! Jó nagy az új ágya, Beninek is akkora és még ő is elveszik benne. :wink: Drukk, hogy csak így menjen tovább! Az is jó, hogy a tesód be tud segíteni és Eszti is nagyon boldog, hogy vele lehet. Te meg csak pihenj sokat!

Megann,
Éljen, hogy Léna jobban van!
Én is érzem, hogy Danival egyre jobban el lehet beszélgetni, meg lehet neki magyarázni dolgokat. Olyan kis okosak már! :)
Én nem a bölcsinek drukkolok. :oops: :oops:

Zsuzsa,
Nagyon szép család vagytok! Hihetetlen, hogy Anna milyen nagy már! :)

Ayse,
Mindig Andris jut eszembe, annyi munkagép dolgozik itt nálunk a lakóparkban. Tegnap épp az utat betonozták. Dani tátott szájjal bámulta. Egy újabb fontos szó is került a szótárába, ez az úthenger, a már jól ismert betonkeverő, tartálykocsi, konténerautó és markoló mellett. :)

Mérlegelés:
Mi az alacsony, de nem vékony kategóriába tartozunk, bár csak jövő szerdán megyünk hivatalosan mérlegelni. Az itthoni mérlegen Dani 12,5 kg és kb 86 cm. Beni 12 kg és 89 cm volt kétévesen.

Kiságy:
Mi még csak a rácskivevésnél tartunk, de maradunk is ennél egy ideig. Dani ki-be járkál ügyesen, de alvásnál nem mászik ki.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann, én is örülök a bölcsinek is, és a tegnapi uh-nak is :) most egyébként jó passzban vagyunk Eszterrel. mintha a mostanában eluralkodó anyásság és hiszizés, dacoskodás totál eltűnt volna. én biztos vagyok benne, hogy nagyon élvezi a bölcsit, mert rögtön meg szokta mondani, ha valami nem jó, nem tetszik, kíméletlenül. és az, hogy szalad be a gondozónőhöz, és az új babáját is úgy nevezte egyszer, mint a gondozónőt, ez jelent valamit.
azért így sem vagyok nyugodt, mert mindig kell aggódnom valami miatt ugye... lellkiismeretfurdalásom azért van egy pici, mert olyan könnyen ment most minden, hogy szinte meg vagyok rá sértődve ;)
de őszintén szólva, most nagyon jó ez így, mert tényleg tudok pihenni, és így is jól igénybe veszem a nagyszülőket.

mindjárt mutatok képet a szülinapi banzájról. a konyháról még nem tudok, mert most találtam meg a gép töltőjét, ezeket a képeket a tesóm csinálta, én nem bírtam ezzel foglalkozni..

KépKép
KépKép
and
 
 


Benianyu,
Eszti is elveszik benne. egyetlen oka van, hogy ez lett az ágya. ez egy vadiúj ágy, ami tök rég áll itt a másik szobában, valahogy megörököltük nem tudom honnan, és nem tudjuk máshova tenni :) na jó, ez hülyén hangzik, de most a 150-180 cm-es ágyban is elveszne, végül is ez a része mindegy sztem, keresztben meg 20 centivel szélesebb, ennyi kellett, sőt. állandóan keresztbe fordul. inkább a a leeséstől félek, de ott vannak a paplanok, majd meglátjuk, egyelőre ok, kopp-kopp-kopp. szóval így nem kellett ágyat vennünk, és egy tök jó ágyat tök jó matraccal kidobnunk.
és megoldódott az a probléma is, hogy Eszti kimászkál az ágyból a kanapéra, rá se néz azóta a rácsos ágyra, sztem már nem szerette igazán. lefekvéskor mindig bepróbálkozott, hogy a nagy ágyban akar aludni.

Dani mióta 12 kg? mert Eszti elég sok hete sztem. de van poci rendesen, a ruháit lassan növögeti kifelé, úgyhogy nem aggódom.
Eszti olyan 12 kg és 84-85 cm :) hihetetlen, hogy ő volt a legkisebb, és milyen gombócka lett.

KépKép
KépKép
and
 
 


gyertyafújás (Barbi, köszi a tortaötletet!!!):

Kép


anyósék ajándéka. igazi 2 évesnek való, kreativitást (vissza)fejlesztő, szülőbarát és kis helyen elfér :twisted: nem mutatom meg mi tartozik hozzá.. de azért persze élvezzük, Eszti szónokol és énekel a mikrofonba. vasárnap erre keltem, hogy belemondta a mikrofonba, hogy "Eszti anyát szeretem. Apát szeretem. Esztit szeretem" na ezért megérte ;)

Kép

sztem már most kérjetek autogrammot, mert lehet, hogy nemsokára világhírű trombitaművész lesz belőle :lol: tök tisztán megfújja a trombitát, nekem speciel nem ment elsőre...
Kép

KépKép
KépKép
and
 
 


ja, a trombita az apáé, ezek után gondolhatnátok, hogy azt is ő kapta :oops: :oops:

és még van egy laptopos, pár hete szereti nézni a donald kacsát és az egyszervoltot. már, ha az anyja engedi, vagy amikor nincs ott (az anyja :twisted: )
Kép

KépKép
KépKép
and
 
 


nagyon trappol az én gólyám is a fészekhez.....

valamelyik nap, amikor az Eszti a bölcsiben van szortírozom a játékait, még apának sem mondom meg, majd a húgomat megkérem, hogy segítsen. jajj de jó lesz...

KépKép
KépKép
and
 
 


sorminta-sorminta :)
megyek, 1 ing és ledőlök :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Benianyu!
:lol: :wink:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


életjel....... :oops: :oops: :oops:


Megann :D

köszi a hiányolást,nagyon jól esett........ :D :D :D ......igazából nem is tudom i van velem,estére már annyira kivagyok mindig,hogy csak olvaslak titeket,aztán fogmosás és zsupsz az ágyba....nem is tudom a többgyerekes mamik ezt hogy birják.... :oops: :oops: :oops: ...mármint az aktiv fórumozást.....

Meg hát elég sűrűek a napjaink,sokat vagyunk kinn a kertben ( én is a héten tervezem eldugdosni a tuli hagymákat :wink: ),diót gyűjtünk,teszünk-veszünk...vagy játsz,vagy megyünk a nagyihoz :D :D :D
A lányok nagyok már és rengeteget tanulnak és sportolnak(heti3 edzés) igy nem sokat tudunk hét közben együtt lenni - inkább csak hétvégén. :(
Tényleg dög sok leckével jönnek haza..... :cry: :cry: :cry:

Mazsika nagyon jól van,uygan még nem volt két éves st.vizsg. de hétfőn voltunk védőnéinél és 11 kg 88 cm-t mért...háááát mi sem vagyunk az a hurkagyurka alkat!!!! :lol: :lol: :lol:

Csomó mindent szerettem volna még reagálni,de agyam mint a hintalóé! :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:

And - nak EZERREL DRUKKOLOK!!!!!

Jucinak IS!!!!

Megannal/Lénának IS!!!!

Rokicának/Zsuzsának is!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Érthető voltam????

na húztam alukálni.....

pussz :wink:
annamami
 
 


és néhány kép rólunk......

Tesók
Kép

Mamával és Papával
Kép

Love
Kép
annamami
 
 


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

PANNÁNAK NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KIVÁNUNK!!!!!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
annamami
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk. Megvolt a tejterhelés. Zsuzsa nem hányt. :shock: :shock: :shock: Ellenben a doki néni szerint piros foltos lett (eddig SOSE volt bőrtünete) és szerintem attól lett vörös foltos, mert torka szakadtából üvöltött ahogy fehér köpenyt látott.

Úgyhogy megkaptuk a papírt hogy a gyerek tartósan fogyatékos (emelt CsP), viszont a gyerek nem produkálta a tünetét. Szerintem.

And, olyan lehet hogy antihisztamint itattak vele a próba után, hogy amiatt maradt el a hányás? Mert ezt abszolút nem tudom hova tenni. Én nem láttam rajta a foltokat amiket az orvos mutogatott.

Most olvasom hogy az antihisztamin lehet antiemetikum. :?

A terhelés második napját már nem is csináljuk meg, amikor egyben itatnának vele 2 dl tejet. (Ma 8 és 12 óra között kellett fokozatosan növekvő mennyiségeket fogyasztania, és megálltunk a 1,5 dl-nél.)

No mindegy. Marad a tejmentes diéta, el kell mennünk vérvételre, mert júniusban alacsony volt a vas, és valami májenzimek magasabban voltak mint kell. Erre is csak azt mondta, hogy ez azt jelenti, izgalmi, illetve gyulladásos állapotban lehet a máj, na de EZ mit jelent? Allergiára utaló jel? Vagy más betegségre? Mindegy, most megint megnézik, hogy van a vas, és ha alacsony, el kell kezdeni cseppeket adagolni neki. És három hónap múlva kontroll. És kaptunk egy újfajta tápszert, amit hátha megiszik.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Jaj, és Pannának nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is!!!

Juci, mit mondott az orvos a gyógyszerre???

And, nagyon jók a szülinapi képek. Ajándék: :evil: Én is kikötöttem mielőtt Zsuzsa született hogy semmi zajongó játékot nem kérünk, hát senki nem vette komolyan.

És még annyi, hogy Zsuzsa 11,8 kg volt és 88 cm magas. Eszerint május vége óta 0,6 kg-t hízott és 7 cm-t nőtt. Nem tudom ugyan miből, de úgy tűnik, neki bevált a szénhidrát diéta. :evil:

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szép jó estét!

Nagyon köszönjük a jókívánságokat kis szülinaposom nevében is!!!! :D :D
Örülök, hogy ehhez a klassz csapathoz tartozhatunk Pannival!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

a buli jól sikerült, extázsi extázis hátán, alig bírt elaludni, egy órát ültem mellette az ágynál, a lufijait emlegette!aranyosak voltak a baráti házaspár kisfiával, ők voltak itt, a családi buli(20fő)......., vasárnap lesz!


az érzelmi túlcsordulásom hevében köszönöm, hogy támogattok, segítetek, együtt örültök Velünk, és ABSZOULTE NEM ÉREZTETITEK VELÜNK, hogy vidékiek vagyunk!!!!!Sőőőőt!!!! :D :D :D :D

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép Kép

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Rokica!
Ez az allergia-vizsgálat engem is érdekel. Tudod, mi is érintettek vagyunk. :( Hol csinálták? Az emelt csp összegszerűen mit jelent? Maradhatsz tovább gyesen? Milyen tápszert kapott Zsuzsa?
Csak nagyon halkan kérdezem, nem lehet, hogy Zsuzsa lelki okokból hányt a bölcsiben/ után?

And!
Olyan boldog kislány Eszti! Sugárzik a képekről! :D
Nyelvtanítás: most arról beszélek, hogy magyar szülők csak magyarul beszélő, kizárólag magyar környezetben nevelkedő gyereke:
Contra
Szóval az idegennyelv tanítását 10-11 éves kortól AJÁNLJA a szakirodalom. Ekkor már van a gyereknek szabálytudata, így lehet építeni arra, hogy értelmezni és alkalmazni fogja tudni a nyelvtani szabályokat pl. Nem régiben volt erről egy rádióműsor és ott szerencsére ugyanazt mondták, amit magam is gondolok, hogy nagyszerűen meg lehet tanulni az idegennyelvet Magyarországon is - nyílván a célországi táborozás, barátkozás segíthet. Ami előny, ha kisebb korban tanul a gyerek, az a kiejtés elsajátítása - márha anyanyelvi beszélő tanítja. Személyes véleményem a kiejtésről az, hogy ez egyrészt nyelvfüggő. pl. nekünk magyaroknak nem okoz gondot a német kiejtés, ha valaki jól beszél, akkor általában svájcinak, esetleg osztráknak gondolják a dallamos kiejtés okán (én már többször jártam így). Másrészt a magyar nyelv 44 betűje elég széles repertoár ahhoz, hogy ha akcentussal is, de jól érthetően beszéljünk (pl. a kínaiaknál nincs R, a spanyoloknál S stb). Harmadrészt ha nem a célországban éli az életét, hanem arra kell a nyelv, hogy olvasson akár szakirodalmat, megértsen, netán tartson előadásokat, akkor nem hiszem, hogy nagy gond némi akcentus, hiszen a globalizáció miatt sokan beszélnek idegen nyelven, a legtöbben akcentussal, mégsem ez a lényeg, hanem a sikeres kommunikáció.
Azt gondolom, hogy az anyanyelv ismerete rendkívül fontos, csak az fog jól megtanulni idegen nyelven, aki a saját anyanyelvét is elfogadható szinten ismeri és használja. Én ennek adnék elsőbbséget!
Valamint óvoda mindenképpen másról kell, hogy szóljon, minthogy a gyerek tanuljon meg egy vadidegen dolgot. Inkább olyanokról, hogy barátkozás, társas kapcsolatok, játék, dal, kézügyesség stb.
Én biztosan nem terhelném meg a gyerekem életét egy plusz feladattal
Pro
A húgom Törökországban a Német Nagykövetség sulijában tanult. Az egyetem, ahol a szüleim tanítottak, érintkezési nyelve az angol volt. Ő tökéletesen megtanulta nagyon rövid idő alatt mind a hármat (természetesen leghamarabb a törököt). És ennek a mai napig nagy hasznát veszi. de a némettel nagyon megszenvedtünk. Nem a német nyelv miatt, hanem amiatt, hogy nagyon nehéz ez a helyzet egy gyereknek.
Tanítottam alsóban is, kifejezetten oda kértem magam tanítási gyakorlatra. Azért nagyon sokmindent megértenek már. de ez nem a kéttannyelvű esete.
A fennt leírtak ellenére mélyen elgondolkodtam, hogy mégis az angol kéttannyelvű sulit válasszuk Lilinek. Aztán a 6 éves korban elkezdett karrierépítés helyett győzött a boldog és felhőtlen gyerekkor. (remélem)

Annamami!
Szépek vagytok!
Hol készült a papás kép?
Hű de nagyot nőttek a lányok (is), főleg Dorka!

ayse
 
 


Kép
Kép

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Hű micsoda Panniszülinapi képek! :D
nagyon helyes Panni, Ti is csinosak vagytok, tök jók a lufik és az a torta!!!! :D

ayse
 
 


Kép


hmm, jó sok lett Kovácsékból....... :lol:


Először a Herceg és a sátor nem érdekelte, a lufiktól volt elájulva, dobálta cipelte, szaladgált köztük!
Persze utánna bebújtunk családilag a sátorba, és ott játszottunk, jött a herceg fehér lovon Hófehérkéért! :lol: Domi kisbarátunktól meg egy bilizős-fürdőkádas babaszetett kapott, és egy teljes harisnyakollekciót!(nagypapáéknak harisnyagyáruk van :) :) )
Tortáztunk, pizzáztunk, pezsgőztünk, a gyerekek nagyokat játszottak, csudajó nap volt!!!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Ancsi:
helyes csajszijaid vannak!!!!! :) :) Mollin az a rózsaszín szerkó, fantasztikus!!!!!!!!!
Annamami:
hogy állsz a fülsprével????????????
Mazsid nagyon hunci, vagány kissrác!!!A lányok meg kész NŐK!!!Tényleg hol vagytok hármasban lefényképezve????
And:
zeneMŰVÉSZNŐNK!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D Nőtt sokat az ESzti haja!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D Csaba kiszúrta a képeteke, hogy nem a klassz borsörlő van fent az asztalon!!! :twisted: :twisted: Azóta is olyat nézünk, tisztára belezavarodott, annyira tetszik neki(mondjuk, gondolom nem 2 ft az ilyen!)
Ayse:
hmm, megmutattam férjnek mit írtál , és igen, igen, igen, mi is úgy gondoljuk(egyenlőre), hogy hatévesen ne karriert építsünk majd neki, de itt a faluban aki megteheti, mind-mind bebuszosztatjakorán a gyerekét Oh.-ra a kéttannyelvűbe, stb, stb.A gyerek hullafáradt, és nemtom megéri e.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Ayse:

Az allergia vizsgálatot a Madarász u.-i Gyermekkórház gasztroenterológia osztályán csinálták, pontosan Dr. Polgár Marianne, aki úgy tűnik az országos főszakértő a gyermekkori táplálékallergiák területén. Új betegnek beutaló kell a gyerekorvostól. Én tavaly balhéztam ki még mielőtt Zsuzsa kórházba került, bár akkor már régebben fennálltak a tünetei (hányás és napi 5-7x széklet, gyakran furcsa állagú és el nem múló hurutosság, taknyosság). Hónapokkal későbbre tudnak csak időpontot adni, erre fel kell készülni. Először mikor ment Zsuzsa (anyukám vitte, én aznap szültem), csak anamnézist vettek fel, és laboreredményeket néztek, terhelést nem csináltak többek között annak fényében hogy nem sokkal azelőtt volt kórházban Zsuzsa. Decemberben kértem az időpontot, januárra kaptunk, azt le kellett mondani mivel épp akkor kórházban volt Zsuzsa, úgyhogy végül febr 28-ra sikerült eljutni oda. Ezért én időközben elvittem őt gasztroenterológia magánrendelésre, ott kaptunk beutalót a laborvizsgálatokra, amiknek az eredményeit Anyu vitte magával a Madarász utcába mikor ment Zsuzsával. Mivel akkor már tejmentes diétán volt december közepe óta, ami mellett megszűntek a tünetei, ezért ennek a folytatását javasolták 2 éves korig, amikor is terhelést javasoltak. Ez volt most.

Az emelt CsP összegszerűen fogalmam nincs mit jelent, be kell mennem majd a Lőportár utcába érdeklődni, hogy hogyan is kell megigényelni. Meg állítólag a közműdijakból is le lehet vele faragni. Majd ennek is utána kell járni.

Zsuzsa először Nutrilon Pepti Plus-t kapott, ezt nem nagyon volt hajlandó meginni, csak egyszer-kétszer sikerült megitatni vele. Fura, kesernyés íze van. Se édesítéssel, se kakaónak nem fogadta el, néha ha rizstejbe kevertem, úgy néha megitta, de nem mindig Most Milupa Aptamil HAT nevezetűt írt fel. Kipróbáljuk.

Hányás lelki okokból: az én fejemben is megfordult. De végül tökmindegy hogy lelki okokból hány vagy azért mert tejet adnak neki ott bent, a lényeg az, hogy nem tesz jót neki a dolog. Az egyébként nehezen férne a fejembe, hogy szándékosan teszik, de még az is, hogy a gyerekem aki állítólag nem hajlandó enni a bölcsiben SEMMIT pont a tejes cuccot marná el magának mikor senki nem figyel. Szóval valahogy nem áll össze a kép.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ayse:

Most megnéztem, a CsP tartósan beteg gyermek mellé 21e foint (23e egyedülálló szülő esetében).

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Nagyon jók a képek, örülök, hogy jól sikerült a szülinapi buli! :D
És micsoda szép tortája volt Pannának!
Rókica!

Remélem Zsuzsa megissza majd a tápszert, amit most kapott. Sajnálom, hogy marad a tejmentesség :(

Annamami!

Ti is szépek vagytok a képeken! Mekkorák már a lányok :shock:

Ayse!

Örülök a nyelvtanulással kapcsolatos véleményednek, mostmár megnyugodtam, hogy nem csak én gondolom így :D Köszi! :)

And!

Eszti is csúcsédes, pláne az a trombitás kép :D Örülök, hogy jó napod volt, remélem tudsz eleget pihizni, látod Eszti milyen kis ügyi a bölcsivel, biztos érzi, hogy ezzel Neked segít :wink: :) Vigyázz magadra továbbra is! :)


Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Mindjárt indulunk a fogorvoshoz, megyek fogat tömetni!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Rokica!
Köszönöm a részletes tájékoztatást!

Én még mindig dúlokfúlok, vagy csodálkozom, vagy nem is tudom mit érzek, hogy az agyműtétek, szív- és egyéb szervátültetések korában egy ennyire banális dolgot, mint a tejfehérje allergia ilyen nehéz kimutatni. Rafinált egy dolog, az biztos :evil: :evil: :evil:

Hajni!
Természetesen mindig az adott konkrét helyzetben kell mérlegelni és dönteni. Ha nem lennék meggyőződve róla, hogy a gyerekem jó helyen van, én is behordanám a városba.

ayse
 
 


Viki!
Fogtömés :(

ayse
 
 


jóreggelt :)

tök jó dolgom van kopp-kopp-kopp :)
apuval elvittük reggel az Esztit, ma nem volt annyira jókedvű, de imád egyedül kezet mosni, törölközőjét megkeresni, visszatenni, úőgy élvezi, hogy mindent egyedül csinálhat, mert eléri, szóval simán ment Bejanénihez és integetett és puszit dobott :)
gyors bevásárlás apuval, tehát ő cipekedett :) most meg itt ülök a kanapén, ölemben a laptop, nézem a híreket stb. ma totál pihenni fogok, ha kibírom :)

Rokica, még tegnap írtam, csak elveszett :(
szóval bennem nem teljesen állt össze a kép, de még utánaolvasok. a májenzimek tényleg sok mindentől tudnak megemelkedni, akár egy vírusinfekciótól is. nem tudom, hogy az allergiás betegségben mi a helyzet. a vas mellett biztos néztek transferrin, ferritint is, az mutatja meg, hogy valóban mi a helyzet a vasraktárakkal.
igazad van a hányással kapcsolatban, mindegy mi az oka, mindenképp bajt jelent... én vagyok annyira rosszindulatú, vagy talán már eljutottam oda, hopgy mindent el tudok képzelni, még akkor is, ha totál döbbenet, hogy sztem nem pszichés hányás volt :( remélem sikerül jó megooldást találnotok, egy jó segítőt.
hű, most jut eszembe, hogy itt kőbányán van olyan lehetőség, hogy tök ingyen jnnek segíteni gyerekfelügyeletben, ilyesmiben. esetleg érdemes lenne megkérdezni a helyi önkorminál, hogy van-e valami hasonló. bár mindent egybe vetve, nektek tényleg az lenne a jó, hogy valaki akár minden nap jöjjön.

Hajni! nagyon szépek vagytok, Panni is olyan csini! nagyon tuti a sátras kép!! és nagyon jól áll a szemüveg ;) :)

Ayse! köszi a véleményt, pont erre voltam kíváncsi.
most elmondom konkrétan mi a helyzet, mi foglalkoztat. én általános 4.osztályban kezdtem az angolt, középiskolában középfokúztam és egyetem első évében felsőfokúztam, azóta felejtek. az, hogy jól beszélsz, az elég szerinted (én nem beszélek jól)? teljesen más, ha valaki angolul is gondolkodik. vagy azt nem lehet így megtanulni, csak, ha kiköltözöl valahova? szerinted mindenképp a magyar bánja, ha egy másik nyelv bejön a képbe? anyu is ezt mondja, hogy nem fog jól tudni magyarul, de én meg úgy érzem, hogy, ha a gyerek bírja és tudja, gondolom ezt lehet majd látni, hogy mennyire bírja, szereti-tudja, akkor miért ártanék vele? sztem az lesz a legfontosabb, hogy min egy nyelvet anyanyelvi szinten tudjon, hogy bárhol tudjon érvényesülni, és ez leginkább az angol legyen.
ez a gyerekkor kontra teljesítménycentrikusság érdekes, ez lesz, amiben mi össze fogunk veszni emberrel ;)
én per pill. azon a véleményen vagyok (nem tudom mi lesz, mire az eszti oviba vagy suliba fog menni), hogy most persze nagyon jó, hogy legyen minél tovább gyerek, de majd, ha 20 év múlva teljesítménycentrikus világban kell megállni a helyét, nem érvényesül-e jobban, ha már időben ehhez szokik hozzá. ezért nem szimpi a waldorf sem (ember a waldorf ovit nézi, megnézzük, és majd beszélgetünk róla, de sajnos nekem előítéleteim vannak). most azért remélem nem gondolsz egy gonosz anyának, aki mindent ki akar hajtani a gyerekéből, de tény, hogy engem anyám maximalistánm nevelt, ember családjáról ez nem mondható el, és sztem anyós szépen tönkrevágta a gyerekei életét ezzel. ez nagyon durva, soha nem fogom ezt mondani, ember tudja a véleményem, és egyetért. sztem mindig magasabbra kell tenni a mércét, nem baj, ha nem sikerül, de ha nem próbáljuk meg, még az esély sincs meg rá. szóval remélem érted mit akarok ebből az egészből kihozni, ha nem megy a gyerek rovására, miért ne? vagy ezt nem lehet ilyen egyértelműen megállapítani?

KépKép
KépKép
and
 
 


Hajni, most megnéztem a képet :) ott van a borsörlő, a sóörlő mögött :lol: legközelebb megnézem neked mennyi volt, mindegyiket az anyutól kaptam/-tuk ajándékba ;)

Annamami, annyira jó a kép a három gyerekről!!! nagyon szépek vagytok! a lányok annyira nők, hogy hihetetlen :shock: nagyon kell őket félteni? Mazsinak meg látszik, hogy annyira jó dolga van :D :D

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

Maresz:
Biriginek boldog névnapot kívánunk!!

And:
hiába néztem szemüveggel, kb. csak két perc után láttam meg a borsörlőt!!!!!Majd férjnek is megmutatom, hogy ott volt ám!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

megyek is, konyhát takarítok....... :? Ja, és tegnap este, mikor elmentek a vendégek, úgy imádkoztam egy mosogatógépért..., de nem dobta le nekem az égből, így egy rakás tányér, evőeszköz, pohár várt.......... :?

csóközön

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Totka
Pannának nagyon Boldog Születésnapot Kívánunk !
Képek szuperek, főleg a sátras tetszik és tényleg jól áll neked a szemüveg.
Köszöntést köszönjük :D

And
Eszti képek is szuperek, hangot adó ajándékokról inkább nem nyilatkozom :roll:
Drukk, hogy ennek a dokinak legyen igaza.
Gondolom, hogy nem egyszerű megszokni, hogy már nem csak Te vagy az Esztinek egész nap, hanem ott a bölcsi, de szerintem örülj neki, hogy ilyen könnyen megszokta, sőt megszerette.

Juci
Marci is nagyon ügyes a bölcsiben.

Ancsi
Nagyon aranyos Meli, ahogy Molli körül tüsténkedik.

Kép
Kép
maresz
 
 


Viki
Lehet, hogy igazad lesz és ágyat is vennünk kell a Briginek. Már három napja köztünk alszik. Eleve csak a nagy ágyban hajlandó elaludni, utána átcsempésszük a saját ágyába, de éjjel felébred, sír, hív és át akar jönni a nagy ágyba. De köztünk nem alszik nyugodtan, fészkelődik, keresi a helyét. Este megpróbálom nem meghallani, hogy hív és kivárom mi történik. Azért hétvégén körülnézek milyen ágyak vannak :wink: és megkérdezem tőle, mit szólna ha nagy ágyban aludna. Lehet, hogy ezek a rácsok zavarják már.

Annamami
Jó, hogy jelentkeztél. Gyönyörűek ezek a lányok, már kész nők és látszik mennyire jó dolga van köztük Mazsinak.

Barbi
Veletek mi újság, hogy vagytok?

Kép
Kép
maresz
 
 


Halihó!

Mindjárt visszaolvasok, de ezt meg kell osztanom Veletek!

Ma reggel Tomi nem sírt a bölcsiben!!!! Hurrá!!!


Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Sziasztok!

Hú, szokás szerint csak read only üzemmódban voltam........

Köszönjük az érdeklődéseket, bölcsit hétfőn kezdtük, nagyon lassan haladunk.
Holnap fog először ott ebédelni Leon, majd csak jövő héten hagyom ott egy kicsit, egyelőre végig ott vagyok vele. Így semmi gond, játszik szépen, megeszi a tízórait, de folyamatosan szemmel tart, ha pár percig nem lát, rögtön keres....
Majd meglátjuk :roll:
Folyamatosan azt mondja, hogy ő nem bölcsis, hanem Nolcsival szeretne oviba járni :?

Nem tudom, kinek volt azóta szülinapja, mióta nem írtam, de utólag is NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT A KIS KÉTÉVESEKNEK!!!!! :D :D

Pannára emlékszem, nagyon jók a képek, a sátor is tetszik. :wink:
Meg az Esztis sünis tortára is emlékszem, olyan nagy lány lett :D

Annamami!
Ti is nagyon szépek vagytok, lányok rengeteget változtak, főleg Dorka, ő már igazi nagylány!
Majmos felső látom jó még :wink:

Viki!
Peti motoros képe is nagyon megfogott, igazi vagány csávó :D

Róki!
Jaj, Zsuzsa tényleg olyan, mint egy kis hercegnő az esküvői képen, Szilvi meg hatalmasatt nőtt, édes nagyon! :D

Zsuzsa!
Ti családi képetek meg nagyon megható, olyan békesség árad belőle :D

Mi is volt még.......szita az agyam teljesen...... :(

Ja igen!

Ancsi!
Lányok irtó édesek, Molli a farmer naciban és a csíkos felsőben fenomenális, de Meli is igazi nagylány, ahogy öleli a hugit :D
Én nagyon bírom, ha már ilyen kicsinek is rendes ruciban vannak a babák, nem rugiban :wink:

Ayse!
Látom azért a markoló is nagyon bejött Andrisnak, volt öröm rendesen :D
Csokis kép :lol: :lol:

Na ennyire telt most, még rengeteg mindenre tudnék reagálni, de nem megy, ha csak 1-2 hetente írok :oops: :?

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?