Új privát üzeneted érkezett!

Írtam egy hosszút (egy kisebb értekezéssel a középkoti névadásokról) és elszállt :(

A lényeg:
And!
De jó, hogy Anyukád jobban van! :D
Megértelek a névtitkolózással, én még magamnak se mondtam el a nevét, amíg meg nem születtek, igaz babonaságból :oops:
Márti elárulta a nevet a másikban :wink: :D (bocsi Márti! :oops: )

Hajni!
Drukk, hogy mégis legyen farm!

Majola!
Köszi, aranyos vagy!
Barni és Márti már belinkelték, én telón le is tárgyaltam, hogy hétfőre lesz busz, de mégse hoztak :oops:
Úgyhogy a Mammutban vettem azt, amit eredetileg is terveztem, egy tiszetsséges méretű MATOJÓT (wader típusú) :D és egy Kippkopp könyvet.
A szg-hez mindig is lúzer voltam, sztem számomra a netes rendelésnek itt van a vége :evil: :(

ayse
 
 


Barni= Barbi :oops:
bocsi!!!

ayse
 
 


Szép jó reggelt!

Kis barátnőnknek Esztinek; és Pandának nagyon boldog szülinapot kívánunk Pancsival!!
And:
úgy dél körül nézd meg azért a méledet!!!! :wink: :wink: Sokat gondolunk Rátok, nyugi, ok lesz minden!!!!!!!
Davallia:
korábban megkukkantottam a nyaralós képeiteket, fantasztikusan jól néztek ki!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)

Láztalanok voltunk!!!!! :D

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 

 
 

Pandának és Esztinek NAGYON BOLDOG 2. SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK !

Totka
Nagyon drukkolok, hogy ez az árzuhanásos rendelés mégis összejöjjön és ne bukjátok el a pénzt, na és Panna megkapja a szép ajándékát. Hess-hess betegség :wink:

And
Vigyázz magadra, próbálj sokat pihenni, nehogy kórház legyen a vége :x

Kép
Kép
maresz
 
 


Sziasztok!

Esztinek és Pandának nagyon boldog születésnapot kívánok!

Ma reggel már egyáltalán nem mentem be Tomival, átöltözés, kézmosás után már csak bekísértem a csoportba.
Nagyon sírt!!! Tegnap szinte csak a gondozó néni ölében nyugodott meg! Nyugtassatok meg, hogy minden rendben lesz!

Hajni
Pannának továbbra is gyógypuszik mennek!

Andrea
Tessék pihenni!!!!!

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Sziasztok!

Esztinek és Pandának nagyon boldog 2. szülinapot kívánunk! :D

And!

Vigyázz magadra nagyon!

Hajni!

Örülök, hogy jobban van Panna!

Minden beteg babának további jobbulást kívánok!

Peti ma egész jól van (kopp-kopp-kopp :wink: ) láza szerencsére nem volt azóta sem:) Már egész jól tűri az orrszívást is.

Szép napot Mindenkinek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Kuha, hááát jaaa, Tüncsi fáraszt le, meg a viszereim nagyon durvák... :cry:
a bölcsit teljesen feladtuk...

Juci, igen hosszú már, copfot is tudunk csinálni, de a fejbőre megint kezdi amit szokott...jön az ősz...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy zavarok, de Totka miatt írok. Mi is redeltünk az árzuhanásról. 2szer. Egyszer egy kádat meg egy macis forgót még januárban. Visszaigazolták, hogy a héten küldik. Nem jött. Következő héten sem. Telefont sem a Szonja, sem Zsolt nem vette fel. Főleg, ha számmal hívtam! Folyamatos e-mail és sms bombázás, ügyvéddel szenyegetés hatására a férjemnek felvették a telefont. Közölték, hogy Mattel gyár leállt karácsonyra, csak 2hét múlva érkezik. Kapunk ajándékot. 5 hetet vártunk és 30.000-t utaltam előre. Végén megjött a cucc.
Második alkalommal a pihenőszékre is vártunk vagy 4-5 hetet. Soha nem válaszolt se emillre, se vaterán, se sehol. 3 hét után, miután az osztrák kereskedelmi kamarával is beszéltem, és már ügyvéddel fenyegettem, nagy nehezen kinyögte, hogy 1-2 hét. Meg is jött.
Mindez a balhé nem lett volna, ha azt mondják, hogy te marha, csak 1 hónapos határidővel tudjuk szállítani. Megrendeltem volna akkor is, de idegeskedem fölöslegesen.
Nem beszélve a hazugságokról, hogy már feladták a csomit Ausztriában. Aztán a GLS mondta, hogy max 3 munkanap alatt ideér. Persze csomagszámot nem tudtak mondani, mert MÉG FEL SEM ADTÁK akkor!

Nagyon óvatosan velük. Bár sztem tuti, hogy megkapod a csomagot, akkor is megalázó, hogy az ember a saját pénze után fusson, és még lekezelően is beszéljenek vele, hogy mit hepciáskodik!

Bocs az idepofátlankodás miatt!

További jó "babázást"! Bár itt már nem kis bébik vannak! :-)
Vendég
 


Sziasztok,

Esztinek és Pandának boldog szülinapot!


And, remélem minden rendben lesz és nem kell befeküdnöd. De tényleg pihizzél, ha kell!!!

Totka, én nagyon sokáig kontaktlencsét hordtam, 15 éves koromtól 25-ig. Aztán valahogy vettem egy olyan szemüveget ami tényleg tetszett és elhagytam a lencsét, szóval most nem hiányzik, csak pl, nyaralásnál használok.

Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


hmm, hívott a "farmos"csaj :shock: , hogy van egy rossz híre:átmeneti hiány miatt nincs farm.így v.választunk másikat(ami min.két hét múlva érkezik, ezt a csaj mondta), v.visszautalják a pénzt.
a pénzt választottuk.
erről ennyit.most agyalunk, hogy Panna mit is kapjon szülinapjára.
ezért remélem, a pénz tényleg jön a számlánkra...... :roll:
Panki:
köszönöm az infót!!!!!!


Kriszti:
nagyon bírom rajtad ezeket a fekete-fehér szerkókat!!!szép a pocid!!!!!mivel a vonalzód is mutatja,hogy már csaak82 nap karácsonyig, ezen felbuzdulva elkezdtünk télapós-karácsonyos dalokat tanulni Pannával! :lol: Aki jól van, de nagyon nyűgös, hisztis, anyás lett.
Megann:
nekem nem hasonlít a két tesó annyira, a fiúcska az inkább olyan pasis!!(de lehet csak azért, mert tudjuk, hogy pasiii!!!) :wink:
Remélem jól vagy, ez a vesedolog annyira nem hangzik jól!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


MI IS NAGYON BOLDOG 2. SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK ESZTINEK ÉS PANDÁNAK!!! :) :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


na csajok, az van, hogy 2 hét múlva kontroll uh, és ha az egy pici romlást mutat, befektetnek :cry: :cry: :cry:
egyébként Eszti szuper ügyes volt a bölcsiben, 2 órát elvolt nélkülem, egyedül kiment a többiekkel játszani és ebédelt is, holnap már bent reggelizünk, jól megdícsérték, én meg nagyon büszke vagyok rá.
a pici miatt viszont nagyon elkezdtem aggódni, most jön ki rajtam.

köszönjük a jókívánságokat, hogy gondoltatok ránk!

Boldog szülinapot kívánunk Pandának!!!!!!!!

és megkésve, de nagyon sok boldog szülinapot kívánunk Andrisnak és Marcinak is, és Jacknek, meg Bendegúznak és Tominak is, mert szerintem őket sem köszöntöttük név szerint!! :oops: :oops: :oops: :oops: ha az Eszti már tudna olvasni, biztos figyelmeztetne, mert a gyógyszer bevételre is ő figyelmeztet :oops:
két éves kis csodák :)

na megyek elfoglalom magam, hátha az segít kikapcsolni az agyamat

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

Pandának és Esztinek mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk! :)

And!
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben menjen!
Vigyázz Magadra!

Totka!
Épp írni akartam neked, hogy szept. elején a bababörzén volt árzuhanásos stand is, tehát tuti nem kamu a cég.
Bosszantó viszont, hogy ennyire megbízhatatlanok, már csak azért is, mert én is rendeltem tőlük Natinak konyhát, igaz, személyes átvétellel. Október végén lesz megint börze, így volt erre lehetőség!
Pénzt nem fizettem emiatt és bízom benne, hogy rendben lesz minden, mert nagyon megtetszett amit találtam...
Sajnálom ami veletek történt! :(

Thomasanne!
Fel a fejjel!
Gondolom, bazi nehéz lehet! :(

Minden beteg babónak jobbulást kívánunk!

Bennünket is utolért valami kórság. :evil:
Nati este kezdett taknyizni, de eddig más tünete nincs! Remélem ennyivel megússzuk!

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


And!
jajj! :( :( :(
Drukkolok ezerrel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok!

And!

Jajj, istenem, remélem, minden okés lesz, és nem kell befeküdnötök!! Mi is drukkolunk ezerrel!!! Meg mégtöbbel!!!!!

Totka!
Na, már ez is valami, hogy legalább meg tudtátok beszélni, hogy pénzt adjanak vissza!
Csak tényleg dühítő, mert az ember számít rá, most meg lehet rohangálni, hogy mit és hol vegyen az ember!

És :

Esztinek és Pannának mi is Nagyon Boldog 2. szülinapot kívánunk!

És még mindig és:
Természetesen az összes pasinak is Boldog 2. szülinapot kívánunk, akiket esetleg figyelmetlenségből kihagytam :oops: :oops: :oops:

Kép
kuha
 
 


Csikken!

Még neked akartam írni, hogy nagyon csini kismami vagy, és nagyon szuper az új ruhád! Tényleg tuti jó kis vásárt csináltál!

Barbi!

Veletek mizújs? HOgy vagytok?? Kutyuskával mi a helyzet, hogy bírja a gyűrődést??

(nem felejtettük ám el a mi kis üzletünket, de Robinál tiszta havazás van, azt sem tudja, hol és mit intézzen el. Ne haragudj rám kérlek, de amint lesz neki ideje, elmegy hozzád!)

Kép
kuha
 
 


Pandának és Esztinek mi is nagyon boldog születésnapot kívánunk! :D:D:D

Kép

ayse
 
 


And!
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!
Az publikus, hogy mi a baj?

Hajni!
Farm cég :(
Tegnap a játékboltban láttam egy elég nagy méretű farmot a wadertől (lengyel cég, szerintem sokfelé árulják a termékeiket), 4500 pénz volt.

ayse
 
 


Eszternek es Pannanak nagyon boldog szulinapot kivanok!!

And,
Pihenj, ha kell es meglatod nem lesz semmi baj!

Tobbi babanak is jobbulast!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Úgy el tudok tűnni, de olvasni minden nap olvasok, csak írni nincs már erőm..... :oops:

MINDEN KÉTÉVES NAGYFIÚNAK ÉS NAGYLÁNYNAK NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!!!!! :D :D :D
Ill.

Minden beteg babónak jobbulást!

Hajni!
Sajnálom az árzuhanás dolgot, szemétség, az biztos :( :(
Akkor nekünk nagy mázlink volt, hogy mind a 3 dolog megjött, amit rendeltünk :?

Évi!
Itt van minden, elraktam, sőt válogattam újabbakat is, ha érdekel. :wink:

A bölcsit a héten nem tudtuk elkezdeni, valami fosós vírus van, az ÁNTSZ eredményre várunk, hogy mikor lehet kezdeni........ :?

Nekem a tüdőgyulladás ráhúzódott a fülemre, most arra szedek gyógyszert :(
Fiúk jól vannak egyébként, tegnap csqaládi kiránduláson voltunk, Nolcsi hiányzott az oviból.
Nagyinak a jövő héten lesz a szülinapja és ennek keretében elmentünk Székesfehérvárra a Bory várba.
Nagyon régóta szerette volna megnézni, most nagyi, anya, a két fiú és én elmentünk, szuper volt.
Nagyon szép a vár is, de az együtt töltött idő volt a legjobb. :D
Szombaton a telken családi banzáj lesz, rengeteg fánk van, tábortüzezünk, szalonnát sütünk. Persze ha nem fog esni.......

Kutya jól van, imádjuk, főleg a fiúk. Leon a nagy kedvenc nála, a kocsiban az ölében ül, Leon két kézzel öleli, úgy utaznak. Haláli édesek, majd próbálom fotózni.
Tegnap kapott oltást, jovő hét végén végre vihetjük az utcára is sétálni.
Ja, au itteni állatorvoshoz most vittem utoljára, olyan árakkal dolgozik, hogy csak lestem :shock: :shock: :shock:
Egy oltás 6500 FT...... :( :(
A tenyésztő saját dokijánál ugyanez 1500.......eddig nem akartam kibumlizni Erzsébetre, de asszem két hét múlva, a köv.-nél oda megyünk. Ez a doki mondta, hogy egy oltás 3-400 Ft-ba kerül.....szóval nem kis haszonkulccsal dolgozik a másik. :(

Vannak képeink is, majd próbálok feltenni.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

Esztinek és Pannának nagyon Boldog Születésnapot kivánunk. :P

And!

Nagyon sajnálom a nem túl jó hireket pocakbébi ügyben.
Nagyon bizom benne hogy nem kerül sor a befektetésre, mert azért van még jó bőven idő. :( :(

Eszti viszont nagyon ügyi a bölcsiben.

Thomasanne!

Bölcsi ügyben rám is rámférne némi buzditás.
A mai napunk is fergetegesen rosszul sikerült.
Ugyan kezdetben amit ott voltam Léna jött ment, tüsténkedett, de amint leléptem nagyon sokat sirt és szintén a gondozónő ölében volt hajlandó elleni az udvaron.
Sajnos ebéd előtt ugye megint a szokásos pörgés, gyerekek beterelése, átöltöztetés, pisi-kaki, pelenkázás, kézmosás, úgyhogy akkor meg nem is tudják vigasztalni nagyon a beszokósokat, igy Léna jó sokat sirt bent is, és az ebédet is otthagyta annyira sirt.
Azt hittem majd jó sokat fog aludni, aztán a fenét, itthon csak egy órát aludt :? :? :?

Nem tudom meddig tarthat ez még, de engem már most is megvisel mindenféle szempontból. :cry: :cry:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


And,
Én is csak az írom, amit a többiek... Remélem, nem kell befeküdnöd, próbálj pihenni, ha tudsz és óriási drukk, hogy minden rendben legyen!
Eszti nagyon ügyes kislány! :) A bölcsiben megünnepelték a szülinapját? Az oviban szokás, legalábbis nálunk. :wink:

Totka,
További drukkok játék ügyben! Éljen, hogy Panna jobban van! :)
Sajnálom a lencse ügyet! Én is nehezen viselném, ha nem hordhatnám. Bár egy jó szemüveg öltöztet! :) :)

Megann,
Ez a vesedolog tényleg nem hangzik valami bíztatóan. Drukk neked is, hogy ne legyen semmi baj! És hajrá bölcsi ügyben! Szegény Léna, olyan szomorú lehet. Meg te is, ha látod, hogy mennyire el van keseredve. :(

Thomasanne,
Neked is kitartás! Én is bőgtem egész úton az irodáig, mikor Benit szoktattam az oviba és nehezen ment neki az elválás. Meg hívogattam az ismerős anyukákat, akik később vitték a gyerkőcöket, hogy sírt-e még Beni.
De előbb utóbb biztos rájön Tomi is, hogy nem olyan rossz ott. Lehet jókat játszani a többi gyerekkel és anya/apa is jön érte délután.

Barbi,
Jobbulást neked! Már véget érhetne ez a hosszú betegség! :(
Leon nagyon édes lehet a kutyussal! :)

Duda,
Natinak jobbulást! Remélhetőleg elkapod az elején és nem másztok bele valami komolyabb betegségbe!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann, sajnálom, tudom mit éltek át....én ezért hagytam abba....mi még nem álltunk kész a ölcsizéshez...lehet, hogy nálatok is ez a helyzet...jön a kistesó, amit megéreznek a gyerekek, és sokkal anyásabbak lesznek....ha nem vagytok rászorulva...a helyedben is hagynám a dolgot...
bár egy-két napot még kipróbálhatsz, hátha csak átmeneti....

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Eszti, Panda, Isten éltessen benneteket sokáig!

A kismamák pedig nagyon vigyázzanak magukra, pihenjenek sokat és kerüljék el őket a virusok, meg a kórházzal fenyegetések!

KépKép

KépKép
majola
 
 


Sziasztok!

Megann
Fel a fejjel!! Tegnap nagyon elkeseredtem, és már azon törtem a fejem, hogyan tudnánk megoldani bölcsi nélkül Tomi felügyeletét.
DE!! Ma sokkal jobb napja volt! Igaz reggel nagyon sírt -persze itthon én is-, de a reggeli hamar megnyugtatta. :lol:
Az udvaron nagyon vidáman játszott, néha ugyan sírdogált, de nevetve jött elém ebéd után. Nagyon megkönnyebbültem!
Ettől függetlenül, látom, hogy a bölcsi (legalábbis a miénk) gyermekmegörző és nem több, ha megtehetném inkább itthon maradnék még Vele.

Benianyu
Én is kérdegetem az anyukákat, akik még ott vannak a csoporttal, hogy sokat sírt-e, mikor, mit csinált. Szeretném azt hinni, hogy jó helyen van és jól érzi magát.

Andi
Natinak jobbulást!!!

Barbi
Neked is gyors gyógyulást!
Leon és a kutyus nagyon édes lehet! :D

Hajni
Sajnálom, ezt az árzuhanásos dolgot! :cry:

Ma délután találkoztam, egy pár régi kollégámmal, hogy megbeszéljük, kivel, mi történt az elmúlt 3 évben. Tomi is velem volt, így senkiről nem tudtam meg semmit, de nagyon jól éreztük magunkat, pizzát vacsiztunk és kisfiam megtanult baracklét rendelni. A mellettünk elsétáló pincérre frászt hozott, amikor rákiabált: lééééééé! :D

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Sziasztok!

Esztinek és Pandának boldog szülinapot kívánunk!


And
Nagyon szorítok, hogy ne kelljen befeküdnöd!

Szilvi
Örülök, hogy könnyebb napotok volt! Remélem már csak jobb lesz és Tomi végül jól fogja magát érezni a bölcsiben.

Megann
Hát nekünk sem volt fényes napunk. Konkrétan már oda felé úton sírt Marci, aztán nem engedte el a lábamat és sírt. Erre én is sírtam és könnyes szemmel kérdeztem a Zsuzsa nénit, hogy most mit csináljak? Ez persze nem célravezető, de ott maradtam Vele egész nap mint az elején.
És az a durva, hogy amikor megnyugodott, hogy ott maradok akkor marha jól érezte magát. Ugrált, nevetgélt, rohangált, ivólevet iszogatott a többiekkel.
Én úgy gondolom, hogy ha csak nincsen baromi szerencséje a gyereknek és szülőnek azért nem egy hetes program a beszoktatás. Ezért én még adok egy kis időt. De ha ez így megy tovább akkor nyilván hagyjuk. Zsuzsa néni mondta, hogy sok dolgot láttak már, tény hogy Marci irtó makacs, de szerinte még ez határon belül van. Nyilván a végső döntés az enyém. Szóval mi még próbálkozunk. És leginkább azért mert ha nem stresszelné magát azon, hogy én elmegyek akkor nagyon-nagyon jól érezné magát. És amikor ott vagyok akkor sem lóg rajtam, csak néha ellenőrzi a szeme sarkából, hogy ott vagyok és kész. Játszik baromi jót és élvezi a társaságot és az egész közeget.
Szóval átérzem a helyzetedet.

Szilvi
Tomi baromi édes lehetett a rendeléssel! :P

Kuha
A bölcsi hatása a következő.
Hisztisebb, ellenkezik, türelmetlenebb, sokkal nehezebb kezelni és még anyásabb lett. És Árpival kicsit nehezebben jön ki.

Ja Megann
Nekem Marcinál vese pangásom volt és vagy 3-4 kúra antibiotikumot beszedtem. Igaz ez kb a 6 hónapnál kezdődött, mert Marci súlya addigra elég tetemes lett és nyomta a vesevezetékemet mert én meg elég vékonyka voltam.
Fáj a veséd? Vagy mi a tünet?
Nekem görcsölt és egyre jobban. Azt mondta a doki, hogy sok-sok folyadékot kell fogyasztani meg hát az antibiotikumot sajnos nem kerültük el, de még mindig jobb volt mint a kórház mert azzal is fenyegetett. Tudod ez azért is veszélyes mert a vesegörcsök koraszülést is okozhatnak. Én amikor elkeződött nem tudtam hirtelen, hogy mi fáj mert kisugárzott a méhemre is. Csak a dokinál jöttünk rá és az uh igazolta, hogy gond van.

Benianyu
Köszi a múltkori ovis választ. Akkor nektek sem volt egyszerű. Átérzem :cry:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Megann
Az uh képek nagyon édesekk, de őszintén szólva én nem vagyok alkalmas a hasonlóság megállapítására :lol:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Ja BArbi
Jobbulást Neked! Nagyon klassz lehetett a kirándulás!
Nekünk is van egy kiskutyánk :P 3 hónapos és elképesztően jó kiskutya. Szófogadó meg cuki. Igaz pelusozni kell, mert még nem szobatiszta és nem bírom,hogy itt-ott pisi foltok legyenek. De még ezt is jól viseli. Édes, a hátára fekszik és hagyja,hogy ráadjuk a pelust. És nagyon viccesen fest benne :lol:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Juci,
Itt vagy még? Jobban vagy kicsit? Sajnálom a bölcsit. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Juci
Hogy vagy mostanában?
Milyen kutyus?

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Vicces lehet a pelusos kutyus. :) Kapunk egy fényképet? :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Bocs! Véletlenül elküldtem....

Nagyon sajnálom a mai napot, nekünk talán azért volt ma jobb, mert ma már egyáltalán nem mentem be, és nagyon sokszor elmondtam neki, hogy ebéd után jövök. A gondozónénink azt mondta, próbáljuk meg elmagyarázni azt is, hogy ő nem rossz, nem azért hagyom ott, mert rosszalkodott, csak el kell mennem. Remélem megértette és idővel elfogadja.

szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Hú csajok, ezek a bölcsis sztorik kicsit lehangolnak :( :(

Már előre félek, hogy Leon hogy fogja viselni, főleg, hogy lehet még jövő héten se kezdjük el, így alig marad már időm a beszoktatásra :?

Thomasanne!
Mi se tudunk beszélgetni, ha a fiúk ott vannak....tegnap is folyamatosan járt a szájuk, kérdezgettek, anyuval alig tudtunk dumálni.
Baracklé :lol: :lol:

Juci!
Először azt hittem, hogy hülyéskedsz, hogy pelusos a kutya...... :shock: :shock:
De gondolom nem....
Hogy fogja így megtanulni, hogy nem szabad bepisilni??
Miért nem inkább egy kutya wc-re szoktatod rá, hogy oda pisiljen? Lehet kapni állatboltban, 60x60 a mérete, nejlonos az alja és jó nedvszívó.
Sajna nálunk Letti miliméteres darabokra szedi és szétteríti a lakásban........De lehet kapni hozzá egy keretet, azt még kipróbálom.
Mivel ő is napi 1-2x bepisil :(
Ált. a szőnyegre, de rájöttünk a tenyésztővel közösen, hogy miért van :?
A snauzer olyan makacs fajta, hogy ha rosszat csinál, nem szabad megverni, csak jól rákiabálni és leszidni......az első pisinél kapott a fenekére, így most már csak azért is csinálja és persze csak akkor, ha itthon vagyunk :evil: :evil: :evil:
Ha egyedül van 6 órát, simán kibírja, meg éjszaka is......Szóval most taktikát váltunk, nem kap a fenekére, csak leszidom. Remélem hatásos lesz, mert én se szeretem a pisi foltokat :roll:

Egyébként milyen fajta? Képet dobsz róla? :P

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

Háááááát úgy néz ki nekünk a bölcsi ma megint nem aktuális :cry:
Megyünk a doktornénihez.
Igaz nincs halálos nagy baj, csak Lénának olyan kruppos a levegővétele, ezt éjszka szúrtam ki, egyszer kétszer köhécselt és akkor, ma reggel meg az orrszivásnál egyértelmű volt.
Gondolom dokinéni nem fogja javasolni hogy menjünk bölcsibe.
Nem tudom hogy igy hogy tudom beszoktatni Lénát.
Most lemegyünk a dokihoz aztán jövök....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Megann!

Jobbulást Lénának!

Itt olyan szar idő van, bazi nagy a köd és hideg is van :( :( :(

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


folyt..

Doktornéni csak 11 től van, úgyhogy tudok reagálni is.
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást a bölcsitémához.
Az az igazság hogy mindegyikben van igazság és tartalom.

Prüntyi!

Teljesen igazad van ha úgy éreztétek mindketten hogy még nem álltok készen rá.
Ezzel kapcsolatban 2 megjegyzésem lenne.
Először is, hogy azért irhatod ezt (és én is indokolhatom ezzel, ha kimaradunk a bölcsiből), mert ugye nekünk nincs "kényszerünk", hogy be kell adni mindenképpen a gyereket a bölcsibe.
Ha igy vesszük akkor egy 2 éves sincs készen arra hogy elváljon a szülőtől, és ugyanúgy ahogy Thomasanne irta, a szülő is elbizonytalanodik az első komolyabb sirásnál, és máris kiutat keres, illetve más megoldást arra, hogy ne kelljen bölcsiztetni a gyereket.
A második dolog az, hogy irod, hogy Tüncsi mennyire lefáraszt egész nap.
Nos Léna dettó, eddig sem volt egy "magányos" alkat, de mostanában extra módon lefoglal, mindig van mondanivalója(rengeteg) non-stopp énekelnem és mondókáznom kell,egész nap feladatokkal lát el szüntelenül, nincs egy 5 percem sem.
Illetve ha van, akkor csupa olyan dolgot csinál aminek nem örülök.. :?
(most pl a kis ollóval(gyerekolló) a TV újságot vágja szét)
Nos képzeld el hogy Tüncsi intenzitása, érdeklődése, stb csak nőni fog és nem csökkeni.
Én úgy érzem hogy a kistesó is megérdemel majd annyi figyelmet és gondoskodást amennyit csak lehetséges, viszont Léna mellett valahogy ez olyan elképzelhetetlen egyenlőre.
Ugyanakkor észreveszem amit Juci is irt, hogy érdeklődő a bölcsiben, jól érezné magát, izgalmas számára a gyerekek közössége, csak ugye az elválás ami nem fekszik neki.
Tehát a velem való egész napos együttlét(ami a pici születése után még inkább csak fokozódik a helyhezkötöttség miatt) szóval hogy az már meglehetősen ingerszegény számára. Én gátolom őt a kibontakozásban, a "fejlődésben" ő gátol engem a feladataim elvégzésében.
Lehet hogy régebben ennek nem tulajdonitottak nagy jelentőséget, de valahogy én nem érzem helyesnek, hogy Lénának 2-3 órákat kell olyan izgalmas feladatokhoz asszisztálnia, mint vasalás, főzés, bevásárlás, különböző ügyek intézése.
Ez elment még 1 éves korában, amikor egy áruházi blokk is hatalmas újdonság volt, de valahogy úgy veszem észre Léna érdeklődése, és kiváncsisága túlnőtt ezeken a dolgokon.
Persze leszögezem hogy természetesen vannak teljesen más tipusú gyerekek is, akiket maximálisan kielégit az anyukával való együttlét a nap 24 órájában.

A családi helyzetem meg már ismert, férjem látástól mikulásig dologzik, utazik, anyukám a világ végén, anyósomat meg nem akarom már ismertetett indokokból, tehát segitségem tendál a nullához.

Juci!

Sajnálom a bölcsi dolgot.
Most beszéltem a gondozóval telefonon, kikértem a tanácsát hogy hogy viselkedjünk Lénával, mert egész addig nálunk nincsen baj a bölcsi témával, amig el nem jut oda a beszélgetés ,hogy: "és akkor anya majd elmegy pisilni és közértbe, Léna pedig addig játszik és anya visszamegy Lénáért..mert ebben a percben eltörik a mécses.
Na erre azt mondta a gondozónő hogy ebben az esetben a pozitiv dolgokat, a játékot, az élményeket kell emlegetni és a negativat nem.
Nem tudom hogy mennyire jó taktika ez, nem vagyok pedagógus.
De szerintem ezt Te is bevetheted Marcinál, hogy a pozitiv dolgok erősödjenek benne.

Vesetéma:
Húúúúúúúú ez komolynak hangzik.
Nekem is hasonlókat mondott a doki, sok folyadék, sőt egy tornát is mondott, ami kisértetiesen hasonlit ahhoz a pozicióhoz amit a kismamák végeznek akkor ha be akarják forditani a haránt vagy popsivégű babákat fejjel lefelé.
Mert állitólag akkor kiegyenesedik a húgyvezeték, és felszabadul a nyomás alól a vesetájék és stb..
Egyenlőre még csak egyszer volt éjszaka egy nyilaló fájdalom kb 5 percig, és múltkor délelőtt egy enyhébb fájdalom a bölcsiben ücsörögve, ami elmúlt hogy itthon lefeküdtem Léna mellé.
De azért majd nagyon résen leszek.
Gondolom észre lehet venni ha nagyobb a baj, és antibiotikumot igényel a dolog.... :roll: :roll: :roll: :roll:
Amúgy köszi hogy leirtad a Te esetedet....legalább tudom hogy kb miről is van szó.

Thomasanne!

Remélem innentől már felfelé ivel Tomi bölcsis pályafutása :)

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok,

Juci, tényleg elég vicces lehet a kutyusotok. Képet tegyél fel ha tudsz.
Hogy vagy mostanában?

Vesepangás, nekem amikor voltam magán uh-n ott megnézték a vesémet is (furi volt mert még sose nézték) és mondták, hogy nekem is van. De nem vészes. Csak azon az oldalt ne aludjak.
Amikor visszamentem uh-ra, meg már azt mondták, hogy minimális nagyon.

Megann, szegény Léna, remélem rendben lesz.
Roli is elkezdett taknyizni meg néha tüsszent.

Bölcsisek, hát tényleg elég lehangoló, hogy ilyen nehéz a beszoktatás, de kitartás.

Totka, feltünt az új tickerem?? :) :)

Pusz mindenkinek!

Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Thomasanne
Hát nem irigyellek ebben a bölcsis témában. Fogalmam sincs én hogy viselkednék a helyedben, de valszeg ugyanúgy mint te, bőgnék és keresném a másik megoldást. Ahogy írod, hogy csak gyermekfelügyelet van,ezek szerint nem olyan jó ez a bölcsi, mint gondoltad?
Megzabálom, édes lehetett Tomi a "lé" rendelésnél.

Juci
Kutya pelusozás :shock:

Barbi
Gyors gyógyulást már neked ebből a makacs betegségből.

Ma reggel Brigi is kicsit nehezen engedett el, mert ma Anyósomhoz vittem és ott még soha nem volt 1-2 óránál hosszabb időt. Kiváncsi leszek a délutáni alvásra. Délelőtt nudlit csinálnak, mondtam Anyósomnak készüljön, mert utána a csillárról is a lisztet kell lemosnia.
Tegnap délelőtt kézügyesség fejlesztő foglalkozáson voltunk és gesztenye nyakláncot fűzött fel, teljesen egyedül. Este büszkén mutogatta az Apjának. A mondókázásban is nagyon ügyes már. Amit már tud, azt mondja a többiekkel. Olyan gyorsan nőnek ezek a gyerkőcök.

Kép
Kép
maresz
 
 


Sziasztok!

Ma sokkal jobb napunk volt a bölcsiben. Gyanítom,hogy sokat segített az is, hogy Marci ma 1/2 8-ig aludt. Sajnos azt nem tudom, hogy ez mitől függ, de próbálom késöbb lefektetni.
Szóval bementem az elején mert kicsit sírt, de az udvarra már nem mentem ki. Pár percig sírt, aztán kitűnően játszott és megebédelt a többiekkel :shock: :P Nagyon örülök, csak nehéz helyzet, hogy mitől függ a dolog.

Megann
Jobbulást kívánok LÉnának!
Próbálom csak a pozitívumokat emlegetni, de nem egyszerű rávenni, hogy elvonatkoztasson.

Barbi
Van kutya wc is. És használja is, legalábbis 70%-ban. De a maradék 30%-at sem szeretném a földön látni. :oops:
Amúgy az nem fordult meg a fejemben, hogy nem tanulja így meg a szobatisztaságot.Gondolom megtanulja. :roll:
Ilyen makacs a kutyulitok? Azta, akkor vigyázni kell, hogy milyen impulzusok érik. Tisztára mint Marci :lol:

Szilvi
A kutyus Havanais. Azok a barátaink tenyésztik akiknél most a Morzsi van.Tiszta fekete és teljesen beleszerettem :oops:
Fényképet majd teszek föl hamarosan.

Maresz
Remélem Brigi jól fogja magát érezni anyósodnál!

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Ja igen. Írjátok, hogy nem vagytok túlzottan elégedettek a bölcsivel. Ezek szerint nekünk nagy mákunk van. Én rosszat nem igazán tudnék róluk mondani.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


ja Megann
Igen, észre lehet venni ha nagyobb a probléma. Az garantáltan nem kerüli el a figyelmedet, elég durva.
Azt a gyakorlatot megosztanád velem?

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Csikken
Köszi kérdésedet, pár napja embernek érzem magamat.
De nem szeretném elkiabálni.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Sziasztok!

Bölcsi:
Haladunk, lassan, de biztosan. Tomi ma már annyira jól érezte magát, hogy rosszalkodott is egy kicsit. :D
Jövő héten megpróbáljuk az ottalvást is.
Én is, mint minden édesanya, a legjobbat szeretném a kisfiamnak, és érzem azt, hogy ez legalábbis Tomi számára, nem a bölcsi. Lelkiismeretfurdalásom is van, de sajnos más megoldás nincsen, anyósom 1-2 nap szívesen vállalja, de nem bír többet, anyukám a világ másik végén van és dolgozik. Próbálom és is a pozitívumokat hangsúlyozni Tominak és magamnak is, egyszer csak sikerül meggyőznöm magunkat. :wink:
A bölcsivel leginkább az a problémám, hogy a gondozónénik túlterhelt, egyedül van jelenleg 8 gyerkőcre, akik közül 5 pelenkás és 2 még nincs 20 hónapos.... Remélem hamar találnak mellé valakit és persze nem is akárkit.

Megann
Lénának jobbulást! Mit mondott a doktor néni?

Juci
Örülök, hogy jobban vagy! Kitartás a bölcsis reggelekhez!

Viki
Itt szerencsére nincs olyan szottyos idő, kisütött a nap, és a bölisek is kint alszanak.

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Thomasanne!

Igy van, csak pozitivan állj hozzá te is :)
Akkor ezt most az a bölcsi ahova Kuha Gergője is jár?

Nálunk kb 14 gyerkőcre jut 2 gondozó plusz egy vagy két dadus.
Nem tudom hogy ez most jó vagy rossz aránynak számit-e?? :roll:


Doki néni mondta hogy csak tegnapi napon 2 kruppos betege is volt, abból az egyiket egyenesen kórházba utalta.
Természetesen Lénánál is egyből kiszúrta, amikor sirva fakadt a torokvizsgálattól.
Úgyhogy egyenlőre Calciumot és Ambroxolt adott, és mondta hogy tartsam készenlétben a Rectodelt kúpot ha rosszabbodna.
Ja és persze pár napig ismét ne menjünk bölcsibe mert ez virus. :(
Hát ezt mondta.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann

Igen, ez ugyanaz a bölcsi. Itt egy csoportban 12 gyerkőc van, akikre 2 gondozónéni és egy dadus ügyel. Nálunk most, ha jól emlékszem 10 gyerkőc lesz a végén és csak egy gondozónéni a dadussal. EZ nem túl jó arány! :?

Lénának gyors gyógyulást! A Rectodelt nem hangzik túl jól......!

Ancsi
Mi újság Veletek?

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Thomasanne!

Hát igen, ezt tényleg nem hangzik valami jó aránynak, de gondolom hogy ezen változtatni fognak.

Rectodelt: Hát igen.Sajnos egyszer már be kellett vetni de az kb fél-háromnegyed évvel ezelőtt volt és jóval jóval súlyosabb volt a helyzet.
Attól most nem tartok hogy ezt be kell vetni, legalábbis a jelenlegi állapot szerint.
Viszont éjszaka jól ki fogom hűteni a szobát, és beizzitom a hidegpárásitót. Egyenlőre ennyit tudok tenni :roll:

Juci!

Hát a tornagyakorlat a nőgyógyászom szavaival élve abból áll hogy olyan pozitúrába kell tenni magad, mintha "hátulról élnél nemi életet"(ezt szó szerint igy mondta a dokim :lol: :lol: )
Tehát olyan térdelőtámasz forma és kisebb előre-hátra hintázásokat kell csinálni, napi 3 szor 5 perc már hatásos lehet a dokim szerint.
Persze még hozzátette, hogy természetesen az sem baj, ha közben az "uram megkiván" mert ez a pozitura elég kiméletes a terhes kismama alsó részeire, szerveire, nézve:oops: :oops: :oops:
Állitólag ebben a pozitúrában felszabadulnak a vesetájéki részek a nyomás alól is kiegyenesedik a húgycső.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Megann!
Lénának gyors gyógyulást! Remélem nem lesz baj az éjjel!
Vese-dolog::( sajnálom, remélem nem lesz belőle komolyabb gond :(

Thomasanne!

Sok sikert a bölcsihez, remélem mielőbb sikerül megszoknia Tominak!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Látom főleg a bölcsi a téma... nem keltem a feszkót, úgyis ismeritek a véleményem.
Nagyon sajnálom, ha valaki a muszájból adja be a gyereket, de ez a gyes, ez tényleg nagyon gáz és az árak...hát azoktól dobtam ma megint egy hátast, meg a számlafeladástól is. Idén örülhetek, ha nem is magunkat, de legalább az orrlyukunkat kinnt tudjuk valahogy tartani a vízből... :evil: :evil: :evil: Szerencse, hogy van egy adu-ász a kezemben, a magánórák, hát ebből valahogy többet kéne csinálni, de nem tom, lesz-e erre pénzük az embereknek :roll:

Mi elővettük a Boribon születésnapja c. opuszt, tekintve, hogy ANdris hogy áll a szülinapjához (NEM!) :lol: . Ez nagyon tetszett neki és így már várja is. :D Holnap lesz az ünneplés, úgyhogy a hét második fele erről szólt.
Takarításban már hoztam a terhesség előtti szintemet (4 óra), csak persze nem tudtam egyben lenyomni, úgyhogy délutánra lettem kész. Kész a torta (lúdláb) és a süti (manduláskenyér). A holnapi menü gyümölcsleves, egybesült fasírt hagymás krumplival, magyar görög salátával :lol: , sajtos pulykamell rizzsel, őszibarackbefőttel.

Egy Andris- mondás-
Sétálunk, útközben üdvözli a barátját:
- Szia Cica! Homá mész?

ayse
 
 


Bodza már rég volt! Hol van?

ayse
 
 


szép napot :)

kb egy kilométernyi szöveget nem mentettem el, és ez ......................................................................................................................... babanet és az éter elnyelte. pedig jól kiírtam magamból mindent, de lehet, hogy ti jobban jártatok így ;)

elküldöm magam aludni, szép hétvégét, gyors gyógyulást akit érint!

KépKép
KépKép
and
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?