Új privát üzeneted érkezett!

Csakegy, Rambóka!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy ennyire foglalkoztok velem. Jól jön ez a sok honlap. :)

Johanna lánynak holnap szülinapja! :)

Kavics
15+4
Vendég
 


jujj kavics várom is nagyon! :lol:

Mi is veneziát vettünk, soroksári outletben, de soha nem tudják előre mit fognak kapni, és amikor áru jön, és kirakják, a peg perego babakocsikat aznap elviszik, már reggel. mi 3. vagy 4. nekifutásra tudtunk ott elcsípni egy veneziát vadonásújonnan, azévi modell, 55 ezerért, kis hibával, amit a szomszéd szervízben egy ezresért megjavítottak. szóval akárhányszor pesten vagytok, el kell oda menni, benézni, és mire szülsz tuti meglesz a kocsi. a színét így nem tudod kiválasztani, amilyen lesz olyan lesz. de a peg perego szépeket csinál.

egy éve pont ekkor folyt el a magzatvizem! még fél óra, és jön az első fájás! :lol: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Ha nyomkodod az álladat, most is jön! :wink: :lol:
Izgi volt tavaly ilyenkor, ugye????? :D

Boldog Szülinapot Johannának!

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

 
 

Skacok... help!

Tudna valaki valami jó kis táblázatot belinkelni a hozzátáplálásról? Olyat ami allergiára hajlamos babáknak lett kitalálva (ld. nem akar egy 6 hónapos gyereknek gluténes dolgokat adni)

Előre is köszi!

(Rájöttem, hogy azt se tudom mit ehet/ne Lilla...)
Vendég
 


Rejo: hajrá:))))

Boldog szülinapot Johannának :) (neked meg kellemes nosztalgiázást:))))
Vendég
 


Lilla most ébredt üvöltve... bekajált egy csomó tejet aztán elégedetten visszaaludt... ez új, ilyet csak az utóbbi 3 napban csinált...

hogy fogok én így fejni???? Pedig iszonyú fontos lenne keddre a tej... (nap közben nem tudok mert mindent kikajál ezért ilyenkor, az ucsó kajálás utűn 3-4 órával szoktam...)

Asszem a rizses kaja xart sem ért...
Vendég
 


Lilla minimum 6* ébredt üvöltve....

szívás.
Vendég
 


Csakegy, a Sinlacot próbáltad?

Az tipikusan olyan babáknak való, akik ételallergiások lehetnek stb. Nem tejalapú, meg se semmi. És eléggé telít is.

De ha ebből megevett min.1-1.5 decit és mégis állandóan szopizni akar, akkor tuti nem az éhség miatt kel.
Vendég
 


Csakegy!

Nézz bele a szájába! Nem nyálzik és rág ezerrel mostanában? Lehet, h. a foga jön, pont itt az ideje!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Norka: most akarom felíratni a Sinlacot (TB nélkül elég húzós lenne ha jól sejtem) Tényleg: mennyi ideig lehet receptre venni? Van valami időkorlát? (csak ehhez el kéne mennem a gyerekorvoshoz)

Rambóka: Mostanában pont mintha alig folyna a nyála és rágni se rág annyit... (ilyenkor azért azt is kipróbálom, hogy dentinox és ínymasszírozás, de nem akarom sokáig sírni hagyni mert különben a férjem szegény minden reggel mosott xarként megy dolgozni...)

Ja... ma megpróbálunk kiköltözni a nappaliba a kanapéra... Ha javul a helyzet akkor maradunk, a nem akkor viszont nem - mert nekem sokkal gázabb innen bebotorkálni a másik szobába félálomban, csukott szemmel...
Vendég
 


Ja... Lilla ma reggel felállt...

(az ágyunkban az apja lábán felkapaszkodott aztán diadalittasan ácsorgott...)

Ez mondjuk még csak próbálkozás de nem örülök neki mert azóta nem igazán akar mászni... (helyette csak ücsörögve játszik -igaz, órákon át- és ha tud mindenbe belekapaszkodik...)
Vendég
 


Ja... Lilla ma reggel felállt...

(az ágyunkban az apja lábán felkapaszkodott aztán diadalittasan ácsorgott...)

Ez mondjuk még csak próbálkozás de nem örülök neki mert azóta nem igazán akar mászni... (helyette csak ücsörögve játszik -igaz, órákon át- és ha tud mindenbe belekapaszkodik...)
Vendég
 


Ja... Lilla ma reggel felállt...

(az ágyunkban az apja lábán felkapaszkodott aztán diadalittasan ácsorgott...)

Ez mondjuk még csak próbálkozás de nem örülök neki mert azóta nem igazán akar mászni... (helyette csak ücsörögve játszik -igaz, órákon át- és ha tud mindenbe belekapaszkodik...)
Vendég
 


johannának boldog szülinapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
buli van ma?

csajok, angelcare.....frászt hozza rám. beriaszt. már azon túl vagyok, és felhívtam a központot. kiiktattam mindent. vagy a gyerek fejének pont rajta kell lennie az érzékelőn??????????
na, kelés van.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Ja... Lilla ma reggel felállt...

(az ágyunkban az apja lábán felkapaszkodott aztán diadalittasan ácsorgott...)

Ez mondjuk még csak próbálkozás de nem örülök neki mert azóta nem igazán akar mászni... (helyette csak ücsörögve játszik -igaz, órákon át- és ha tud mindenbe belekapaszkodik...)
Vendég
 


nem csak reggel... 5 perce is... magától - a karámba kapaszkodva... aztán fél kézzel elengedte a karámot... és még néhány percig ácsorgott utána.. iszonyúan élvezi.

Na innen már nincs visszaút..[/img]
Vendég
 


Nahát,hogy már Johanna is egy éves!!!??? :shock: :shock:
Nagyon sok boldog szülinapot kívánok neki!!!
Kép


Magamról az infot -bocsi,bocsi-csak bemásolom a hőmérősből,mert már nem bírok ülni:
:oops: :oops:
[quote] írta:n ma nem vagyok vmi jól.D.e. fájt a gyomrom,meg fulladás.Apa szt irtó sápadt voltam.Alig mert elmenni dolgozni.Na meg ugye utóbbi is.Szabad lett volna a hétvégje,múlt héten végig ügyelt,alig láttam.Erre vmi vadbarom kollégája kihúzta magát máról,így tegnap este telefonált a főnöke,hogy lesz szíves befáradni ma 12 -re.Kedd délig haza sem jön,mert hétfőn meg eredetileg is be volt osztva ügyeletbe
Na még panaszkodom kicsit.Nem volt elég a visszértágulat a szeméremtájon,erre most a fenekemen is van egy nagy.Úgy fáj! A jobb oldalon ülni sem tudok.
--------------------------------------------------------------------------------

KépKép

KépKép
okr
 
 


okr: kitartás :) Még néhány hét és kezdődhet a regenerlódás...
(tök szemétség így beoszani valakit :( )

Nem tudtok esetleg átmenni valakihez, hogy ne legyél egyedül Adával? (meg nehogy öszeessél...)[/quote]
Vendég
 


Kriszta drága!
Nagyon örülök, hogy néha adsz jelt magadról.

Ugye megírod bármelyikünknek smsben ha szültél? Hogy tudjunk rólad!

Párodnak részvétem! :(
Vendég
 


Kriszta Drága!

Miért nem szólsz, h. ilyen gondjaid vannak?
Vkit küldjél el ügyeletes gyógyszertárba Detralexért.
Ez hiperhatásos szer aranyérre és bármilyen visszérre!
Én enélkül nem tudom, hogyan csináltam volna végig a terhességet!
Nyugodtan lehet szedni terhesség alatt! vény nélkül kapható!
2-3 nap alatt rendbeteszi a dolgot a kezdőadaggal (4 napig 3X2, majd 3 napig 2X2), utána szülésig már elég csak a napi 1-2 szemet szedni és nem fog kiújulni. Ezért lehetőleg a 60 szemeset vedd (kb. 4700 Ft)!
Van vmi segítséged?

Dimet!

Nincs túlérzékenyre állítva?

Csakegy!

Felejtsd el azt a marhaságot, h. a mászást kihagyó gyerekek tanulási és koncentrálási zavarosak lesznek. Én teljesen kihagytam mégse volt ilyen problémám!
( Csak az zavart egy kicsit, h. a többiek miért nem tudnak még olvasni, mikor én már igen! :twisted: )
Ügyes Lilla! :D
Kezdj el gondolkodni, h. mit hova fogsz felmenteni az elérhető helyekről!
Ideje beszerezni a dugaljakba a dugókat!
A Dm-es jobb, mint az Ikeás, mert az Ikeást ki kell szedni, ha be akarod dugni a porszívót, utána meg úgyis elfelejted visszadugni. A Dm-es viszont elfordítható, így benn maradhat a konnektorban!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy
Hát most költöztünk ide..nem ismerek szinte senkit. :roll: Azért szerencsére már összeszedtem magam,még játszin is voltunk. :D
Ügyelet :valóban szemétség.Azt mondta nem is hagyja szó nélkül.


Kavicska
Te az elsők egyike leszel,aki sms-t kap,ha Dorottya megszületett. :D
Páromnak részvétet továbbítom.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rambóka az ember (vagy állat) orvosi ló! :lol: :lol: :lol:

Bocs, de valahogy ez jutott eszembe. :lol: :lol:

Csók Nektek!

Köszi a privit!
Gondoltam, de biztos ami biztos alapon kérdeztem rá! :)
Vendég
 


Rambóka
Most látom a hsz-d!
Detralex tényleg jó ötlet!(nem tudtam,hogy terhesen is lehet :oops: )Majd holnaptól elkezdem.Sajna semmi segítségem nincs (szokás szerint). :wink:
Egyébként érdekes,de aranyér még nincsKép (kop-kop-kop),bár ha így haladok...pedig még sosem volt. :wink:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Csakegy!

Ügyes a lányod, de nagyon.

Lányok: az én fiam még egyáltalán nem akar forgolódni. Hason soha nem szerette, azért én teszem hasra naponta többször is, de mindig az a vége, h megunja és elkezd nyürrögni. Ha tovább hagyom, akkor meg bőg.
Háton persze jól érzi magát, esze ágában sincsen... habár pár napja fogdossa a lábát, csak a jobb kezével a jobb lábát, és így van, hogy lehúzza magát a bal oldalára. Nagy darab gyermek, 8 kiló majdnem, annak ellenére, h az első hónapban jól kiéheztettem szegényt.
(Ugye nincsen lekésve a forgolódásról? Bár szerintem ezen a gyermeken látszik, h jól érzni magát, nontop jár a keze-lába, nagyon vidám általában és mindenkinek mosolyog, tehát szerintem nincsen lekéve semmiről, ti mit szóltok?)

Johannának én is kívánok boldog szülinapot!!!

Kérdés: az a bababörze jól tudom-e, hogy október 28-án lesz Pesten? Mik arról a vélemények? Innen többen is voltak és mindenki ki van ájulva, h milyen profi, asszem elmennék arra. Mik a vélemények róla?[/b][/i]

Kép
k.ir
 
 


Ja... utólag küldöm Gergőnek... na meg most Johnnának:)
Kép
Vendég
 


okr: Intimtorna? Ott a aranyérre is mutatnak gyakorlatokat! (én végül megúsztam pedig a terhesség fele felé már necces volta helyzet... szerintem azért mert jógán már lényegében az elejétől kezdve voltak intimtornás gyakorlatok - gondolom könyvből is simán meg lehet tanulni!)

k.ir: aszongyák (szerintem rejo is írta egyszer), hogy a mozgás és a beszéd üti egymást... én valahogy biztos voltam benne, hogy Lilla sokkal előbb fog beszélni mint járni... na ehhez képest... lNa szóval nincs itt semmi gond ha később forog... főleg, hogy Lilla inkább soványka baba (hurkákkal a combján viszont minimális tokával:) így szerintem neki sokkal kevesebb súlyt kell felemelnie és megmozgatnia...

(de fogalmam sincs mekkora és hány kiló... kb. 2 hónapja mértük utoljára:) )
Vendég
 


k.ir: bababörze: hatalmas, de nagyo jó... Én anno keresztelőruháért mentem ki és gyönyörű darabokat láttam olcsón.

Viszont előtte nézz körül, mi menynibe kerül kb. a Vaterán és a teszveszen mert vannak elszállt árak is és jó ha tudod mire mennyit szánsz maximum...

Engem speciel zavart a túl sok eladó és a rentgeteg rendezetlen ruhakupac és az, hogy nem voltak kiírva az árak így kérdezősödni kellett ami engem ennyi standnál zavart... Úgyhogy a ruháknál inkább maradok a turkálónál... (ha már itt jártok Pesten akkro ugorj be a Háda Kft-s kilósba... marha jó angol ruhák vannak fillérekért) (http://www.hadakft.hu/)
Vendég
 


Köszi Csakegy a válaszokat! :wink:

Legfőképpen összecsukható kisányat szeretnénk venni, babakocsit, (amit nálunk sport babakocsinak neveznek, az a lényege, h az ülő babát taszigálják benne, és kicsike és könnyű. Ami most van az hatalmas, azt is lehet így állítani, de nagy és nehéz. Persze ajándékba kaptam egy unokatesómtól, úgyhogy éppen tökéletes :D )
Aztán még autósülést. Hordozóba már alig fér a drágám, de ülni még nem tud... De előbb-utóbb fog kelleni.
És még hálózsák(ok) kellené(nek), mert a mostaniakat éppen növögeti kifele. Pedig olyan szééép egyik, amit Shadowtól kaptam ajándékba! Csodálatos!!!

Aztán még meglátom, h miket...

Jóéjszaját, mostmár eltesszük magunkat holnapra, remélem az urfi nem ébred meg éjszaka, ma a szokásosnál hamarabb kiütötte magát, 8 után már alukált... Persze előtte volt egy elég nagy hiszti, sajnos nem jöttem rá mi volt a baj, lehet egyszerűen csak hamarabb megéhezett, mint máskor.

Pussz,
Kir

Ja, az új tikkerem: nem fogok tesztelni, nincsen amiért, csak mutogatom a ciklusomat, ami... no comment...

Kép
k.ir
 
 


Lányok nagyon-nagyon kedvesek és figyelmesek vagytok!!

Johanna nevében is köszönöm a jókívánságokat, Okr kétszer is, itt is, ott is, hogy biztos legyen a dolog, :lol: csakegy ez nem semmi, vitamin-utánzatú torta, de csak utánzat, mert marcipánból van! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Szia Kir!!!

A lányok nem követelőzőek itt a babaneten, úgy látszik csak én vagyok oda a gyerekfotókért.... Szóval képetket mikor kapunk Tibikéről????? :oops: :lol: :lol:

Okr! Ez elég borzasztóan hangzik, hogy őszinte legyek, és ijesztő is. Nagyon nehéz lehet segítség nélkül, én nem is tudom, mihe kezdenék egymagam. Tudom, hogy semmit nem ér a sajnálkozásom..... Ne haragudj! Azért próbálj annyit pihenni, amennyit csak tudsz!

Csakegy! Lilla nagyon ügyes, gratulálok! Rmbókának igaza van, hamar pakoljatok felljebb egy szinttel mindent, mert úgy jártok, mint annó én a fiammal: egy teljes tálca tojás bánta, hogy nem vettem figyelembe, hogy már fel tud állni a gyerek..... :) Börze???? Október 28-án?? Ot a helye egy 17. hetes kismaminak is ugye??? Hm.... Szólok páromnak!!! :lol:
Vendég
 


Jól van na, nem bánom, csak ide olyan bonyolult képet tenni fel...

Mennyünk börzézni! Tényleg 28, közben találtam egy NőkLapjában egy reklámot róla. A Budapesti Vásárközpont "A" pavilonjában

Kép vigyor, ez a kedvencem

Kép baratnom fianak a rajza :))

Kép
k.ir
 
 


Kép nagyanyó, nagyapó... az én szüleim

Kép itt nyaraltunk, a szüleim udvarán...

Kép dédszülőkkel, apósom szülei (más dédszülők már nem élnek :(( )

Kép
k.ir
 
 


Csajok!

Nem tudom mi van, de az Outlookom mostanában mindig több priviről küld értesítést az emilemre, mint amennyit a Babanetes postaládámban találok, szóval akinek bunkó módon nem válaszoltam, az nézze el nekem, és küldje el a privit újra, mert úgy tűnik nem kaptam meg!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1191225586.3454.jpg[/img] [/img]

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


egy reggeli kópé kacsintást küld nektek zsuzsi..... :D

angelcare: 3ason van az érzékenysége........

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Kir!

Gyönyörű vasgyúró babucid van! Nagyon baba! :D

És micsoda udvar! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Új vagyok itt még nálatok, bár egy páran ismerhettek az nlc-s topikból. Szóval ma töltöttem a 34. hetemet, és már nagyon várjuk a kicsi lányunk megszületését. Szinte mindent megvettünk már, de két dologgal kapcsolatban kíváncsi lennék a véleményetekre:

- milyen mellszívót vegyek: kézit, elektromosat, milyen márkát? Egyáltalán vegyek-e mindenképpen, vagy csak ha szükség lesz rá? Állítólag az Avent a legjobb, de ugye az a legdrágább. És van aki a kézire, van aki az elektromosra esküszik... Nektek mi vált be?

- csecsemőmérleget vegyek-e feltétlenül, vagy csak majd ha nem vagyok benne biztos hogy eleget eszik-e a babuci? Nem akarom ugyanis túlstresszelni magam a méricskélésen...

Egyébként gyönyörűek a gyerkőcök!!! Így utólag is boldog szülinapot kívánok én is Gergőnek és Johannának!

Köszönöm előre is a segítségeteket!!
Vendég
 


k.ir: hát nem tudom, hogy a börzén sikerül-e mindent megvenned. Szurkolok (anno én főleg ruhákat és játékokat láttam).

A helyedben még néhány randit megbeszélnék a neten keresztül is - pl. babaszobás eladó kocsik/utazóágy stb. Csak, hogy ne kelljen üres kézzel hazamenned.

Egyébként én utazóágynál totál ki voltam akadva, mert ami jó azt horroráron adják - emannyiért egy kevésbé sznob de ugyanolyan masszív ágyat már újonnan is kapok. Az olcsó ágyak pedig nagyon no-name-ek amik egyszeráen hasadnak a varrás mentén (ld. a Jysk-ben is van 6e-ért utazóágy de kizárt dolog, hogy az akár csak egy 2 hetes nyaralást is kibírna)...

Én ilyet vettem és iszonyúan bejött (amit viszont nem értek, hogy én a Baross utcai üzletükben vettem ahol egy ezressel olcsóbb volt! Na nem mintha bánnám:):
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id=2113&cikk=termek_487057

A Soroksári úti diszkontban is voltak jó áron ágyak de arra már nem emlékszem, hogy volt-e olyan ami magasítós (szerintem egy olyan babánál aki még nem ül iszonyú praktikus). Szóval mielőtt belevágsz a vásárlásba szerintem mindenképp nézz körül...

Ja... és a babkocsit is jobban jársz ha a neten szervezed meg mert amiket én a börzén láttam anno mind iszonyú lestrapátak voltak horroráron! (ld. írsz mindenkinek, bekérsz egy csomó fnyképet, amik tetszenek azoknak utánaolvasol és azzal az 1-2 emberrel akinek legjobban tetszett a kocsija mondjuk randit beszélsz meg a bababörze napjára és ha nem kapsz jó kocsit a börzén akkor elviszed az övéket...)

Ja.

Mondjuk lehet, hogy én simán peches voltam...

(Én kihagyom a börzét mert a belépő árából inkább veszek Lillának egy kiló téli ruhát a turkálóban:) (babakocsit meg épp a neten keresgélek.... eddiga legjobb ajánlat egy 3e Ft-os Pierre Cardin volt ami esernyőre csukható de vízszintesig le is dönthető és tök könnyű és talána kutyának sem éri meg ellopni a tárolóból:) De van 5e ft-os Graco kocsi is ami nem esernyő de jó masszívnak tűnik... most szervezgetem én is a randikat a tulajdonosaikkal)
Vendég
 


ja... és gyönyörű a baba :)))))))

Monácska: megtettük a legfontosabb intézkedéseket... Lillának építettünk egy hatalmas karámot a nappaliba :) (majd megpróbálom lefénképezni)... így hatalmas saját birodalma lett ahol biztonságban van és mégsincs beszorítva egy pici járókába... (ezt is egy járókából csináltuk amit kemény 1000 ft-ért vettünk anno ajtótorlasznak csak közben rájöttünk, hogy tük jó állapotban van és csak 4 lyuk kell bele és kész a karám:)
Vendég
 


koriági:

Mellszívó: attól függ mire kell majd. ha lesz elég tejed és csak tartalékképzésre (ld. naponta max. 1-2 alkalommal) használod akkor teljesen jók a kézi mellszívók. Nekem egy Medela Harmony van (az sajna a drágább fajta, tizennéhány e - de használtan már 6-7). Az nekem tökéletesen bevállt, mindig sikerült vele fejnem és néha még tejszaporításra is használtam az elején... (kell a tartalék tej - holnap is megyek a suliba és a tegnap esti és a ma esti tejet fogja Lilla megkapni - ha meg kevés akkor a mirelittből is kap).

Ha bármi miatt többször kell majd fejned naponta akor viszont lhet, hoyg jobban jársz egy elektromossal - de ezt ugye előre nem tdhatod így én a helyedben vennék egy manuálist (sokszor akciózzák az Aventet!)...

Csecsemőmérleg: egy nem koraszülött egyészséges babát szerintem elég hetente egyszer mérni. ha eleget evett akkor úgyis látod - olyankor jól alszik stb. Aztán minél nagyobb annál ritkábban kell. Ja - ráadásul akármikor be lehet vinni a védőnőhöz egy kis mázsálásra... Én valahogy úgy érzem, hogy egy időre született egészséges babánál a rendszeres mérlegelés csak arra jó, hogy stresszelje az anyát és idő előtt a tápszer irányába terelje. (mondjuk az is túlzás amit mi csinálunk mert Lillát már vagy 2 hónapja nem mértük de látjuk, hogy fejlődik úgyhogy minek rohangálni...)

Ja... nálam azért fenntartással kell kezelni a tanácsokat, mert mi vagyunk azok akik ha lenne akkor már az első gyereknél is a kutyával nyalatnánk le a cumit :)))))
Vendég
 


Ja...

aki bp-i...

Október 11-én (ha jól emlékszem) újra nyitják a Kerepesi úti DM-et (Kaisers mellett - kifelé a HÉV vonalán az Örstől kb. 5 perc). Na szóval akkor 3 napon át minden(!) 20%-kal olcsóbb lesz... Na én ott fogok feltankoni pelenkából, törlőkendőből stb. (árulnak babajátékokat, cumisüveget, rágókát, babakaját minden mennyiségben és minden mást is úgyhogy akinek nem a világ vége annak talán érdemes lesz bemennie...)
Vendég
 


Csakegy!!!

Hihetetlen jó tanácsaid vannak, ezt a DM-et meg fogom majd nézni szerintem!
Vendég
 


Kir!

A szüleidre hasonlítasz, és így Tibike is!
Naggggyon faintos babácska, látszik, hogy tök békés!
Vendég
 


Szia Koriági! De jó Téged is itt látni!!!
Vendég
 


monácska: a következő DM-es tippem: szólj az összes ismerősödnek, hogy ha a DM-ben vásárolnak akkor gyűjtsék össze a kapott pontokat és adják neked (aki ritkán jár arra az általában nem kéri el ezért jó szólni)... 15 pont után automatice jár a 15% kedvezmény (mindenre)... Mi mondjuk sokat vásárolunk ott (TK tésztát, vega bolonyai szószt, kölesgolyót stb.) Majdnem mindent kapunk ott ami a túlélésünkhöz kell így mi a nagyobb bevásárlásokat mindig így oldjuk meg... (kb. 30e-re vetítve 10% kedvezmény ha nem kapsz ajándékba pontokat... de mi ha összegyűlik 15 pont akkor utána nagyon nagy bevásárlást szoktunk csapni (fogkefe stb. ilyenkor) így egész jól spórolunk... (de mi akkor is ott vásárolnánk ha nem lenne a pontgyűjtés mert az van a szomszédban és nem drága)

nyáron viszont Kőbánya összes DM-jében kuponokat adtak minden vásárláshoz -egy zsepi után is- amik október 31-ig beválthatók.. (az is 15% kedvezmény automatikusan mindenre) ...úgyhogy szerintem egyet át tudok majd adni ha megtalálom és akkor nem kell a nyíló DM-ben harcolni a többiekkel :)
Vendég
 


Sziasztok!

Kir!

Árnyas, hűvös, almás, nagyszülős= Ideális!!!!
Tényleg nagyon hasonlítassz anyukádra! :D
Szerintem is jobban jársz, ha neten is nézegetsz dolgokat és megbeszéled az illetőkkel a börze napjára a randit (akár még azt is lehet, h. ott találkozzatok, az a legegyszerűbb! Pláne, ha az illető is akar menni börzére!)
Utazóágyból mi is kifogtunk annó egy jó drágát igen olcsón, alig használtan, úgyhogy tényleg érdemes körülnézni! De a Csakegy féle akciós Cam is nagyon jó ár!

Arra azért ügyelj, h. a sportkocsi is kellően téliesíthető legyen, mert idén lehet, h. hideg lesz, ugyanakkor tavaszra-nyárra lehessen szellőztethetővé tenni pl. a kupola lecippzározásával.
Az sem árt, ha a tálca nyitható v. levehető, mert úgy majd könnyebb lesz beültetni a gyereket cipőstül, esetleg majd magától is be tud mászni!


Dimet!

Ez a Zsuzska kacsintás haláli! :lol:
Nekünk nem Angelcare van, mert a párom megnézte az érzékelőit és arra a következtetésre jutott, h. túl kicsik. Már máshol is olvastam, h. túl sok a téves riasztás, mert lemászik róla a baba.
De próbáld meg 2-esre állítani, hátha akkor nem riaszt be feleslegesen! Nézd meg a használatijában, h. mit ír!


Koriági!

Nekem csak kézi mellszívóm volt és nem is fejtem túl sokáig, mert a ded böfiztetése 1/2-3/4 órákat vett el és utána már nem nagyon volt hozzá energiám.
De szerintem inkább elektromosat vegyél, jó minőségűt. Ha mégsem kell, még mindig el tudod adni, ha meg szükség lesz rá, az mindenképpen hatékonyabb, mint egy kézi!
Hidd el, a szülés után minden perc számítani fog!!!!!

Mérleget ne vegyél! Lehet kölcsönözni, ha mindenképpen szeretnéd magad idegesíteni vmivel! :wink:
Én kb. 1,5 hónapig mértem a gyereket minden szopi előtt és után. Aztán már nem lehetett, mert nem maradt nyugton annyi ideig, h. értékelhető adatot mérjen a mérleg!
Mai aggyal már nem mérnék. Az elején hetente-2 hetente mégy tanácsadásra, ott úgyis lemérik.
Egyébként meg két dologra jó: Beparáztat, mert az egyik szopinál 100-at szopik a gyerek, a másiknál meg csak 50-et és ebből rögtön le lehet vonni a következtetést, h. nincs tejed!
Ha szopi után még tudsz fejni, akkor van tejed (az más kérdés, h. a gyerek esetleg nem tudja kiszívni, de akkor inkább hívj szoptatási tanácsadót, mint védőnőt!)
A másik dolog, h. nálunk a gyerek úgy üvöltött, amikor szopi előtt mértük, mint akit nyúznak! Számára akkor, ott, rögtön egy cici kellett volna, nem az, h. mindenféle mérlegeléssel húzzuk az időt!
Másoknak meg a szopi után bealvó gyerek okoz gondot, mert olyankor örülsz, ha sírás nélkül le tudod tenni, nem fogsz nekiállni lemérni.
Márpedig szopi előtt és után is le kéne mérni! :twisted:
A dedek egy része pedig szereti honorálni a betáplálást egy kis meglepivel a kimeneti végén. Ilyenkor megint csak nem méregetsz, hanem tisztába teszel és csak utána jössz rá, h. így megint nem fog stimmelni a mérési különbözet! :twisted:

Szóval én tuti nem fogom a következőt méregetni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Köszönöm Csakegy a tanácsokat!!! "az első gyereknél is a kutyával nyalatnánk le a cumit" Hát ez tetszett!!!! :lol: :lol: :lol:

Monácska: bizony, remélem lassan mindenki átkerül ebbe a topicba!!! Veled mizújs? Végül hogy döntöttél? Újra kezded a metet, vagy marad a diéta?? Hogy bírod?
Vendég
 


Csakegy!

Mi is így csináltuk a DM-es nagybevásárlásokat!
De jó is volt az a kupon!
Ráadásul volt egy pénztáros csaj, aki a kuponos nagybevásárlások után is odaadta a pontokat, amivel még két pontgyűjtő füzetet is be tudtunk tölteni (sajnos azóta nem dolgozik ott, az újak meg már szigorúak és nem hatja meg őket egy kékszemű ifjú herceg sem! :evil: )
Nektek is van Bababónuszotok?
Az elején még egészen hasznosítható dolgokra kaptunk kedvezményes cetliket, de ma megkaptam az 1 éves levelüket és kiakasztottak a sóherságukkal! Összesen 4 (négy!) cetli:
- 1 db Humana bébiételre 100 Ft
- 1 db Humana tápszerre 300 Ft
- 1 db Kubu ital ajándék
- 1 db Nestlé 4 db-os desszert ajándék
Hát mit mondjak, telhetetlen egy nőszemély vagyok, de hogy ezzel mitől "gyerekjáték a spórolás", azt nem tudom! :evil:
De dögöljek meg, ha nem hozom el, már csak azért is!!!!! :twisted:

Ja, aki rendszeres Tecsólátogató, javaslom hasonlítsa össze a Tecsó és a Rossmann/DM babakaja, pelenka és egyéb bébicucc árait, mert a Tecsó meglepően drága!!!!!!! :!:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka Neked is köszi!!! Mérleget már nem veszek az tuti... :D
A mellszívón meg még gondolkodom hogy melyiket is... Én is leginkább az elektromos mellett döntenék, csak hát azok olyan marha drágák (mármint a jobb minőségűek). Mondjuk most az OMKER-ben ajánlották a pesztonka elektromos mellszívót + orrszívót, és így együtt 19 ezerbe kerül. Még az hagyjuk, de a pesztonkáról meg már hallottam sok rosszat is... Na majd meglátom..

Ja, és valaki segítene hogyan kell az aláírásomhoz jól belinkelni a tickeremet? Valahogy nem akar menni ez nekem... :oops: :oops:
Vendég
 


Koriagi!

Omkert nagyívben kerüld el!!!!!!!
Komolyan mondom, olyan szar cuccokat árulnak, h. az csoda! :evil:
Annyi bababolt van, inkább ott keress. De hidd el, használtan is nyugodtan megveheted, úgyis sterilezni kell!!!!!
Inkább nézz körül mellszívós topikokon, h. kinek mi vált be, meg hátha ott is lenne vkinek eladó!!!!

Én a Pesztonkának használtam az orrszívóját. Hát az első nagyobb cuccot letüdőzte és elkezdett a trutyi a szívómotor felé mászni a csövön. Ki kellett kapcsolni a gépet és alig lehetett kimosni a csövet! Természetesen aznap már nem is lehetett használni, mert a csövet nem tudtuk kiszárítani! :evil:
Na akkor vettem a porszívós orrszívót.

Aztán később próbáltam rákötni a kézi mellszívómat, de szinte alig szívott vmit. Nem tudom, h. a saját szerelékével milyen teljesítményű lehet!

Inkább kérdezősködj más topikokon is, kinek mi vált be!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?