Új privát üzeneted érkezett!

Viki, de szuper képek! próbáltam találgatni, hogy kisfiú-e vagy kislány az arca alapján, de nem tudom :D de szép :D ;)

KépKép
KépKép
and
 
 


Hajni, igen ;) :)

Eszti rászokott a buszozásra. mivel menjünk? busssssszaaaaaal! :D :D úgyhogy tegnap és ma is elmentünk busszal a közeli tóhoz, kacsát etettünk, aztán meg játszótereztünk, és este elmondtuk apának milyen jó kis napunk volt. olyan aranyos, amikor mesél, úgy élvezi. és ez le is fárasztotta rendesen, úgyhogy végre rendesen ment ágyba, ezen kívűl megzsaroltam, ha rendesen elalszik, holnap is buszozunk :)

holnap kísérem anyut kórházba, már két napja rosszat álmodom miatta, de optimista vagyok azért.

Tesó minden este kilukasztja az oldalamat meg a hasamat a lábacskáival meg nem tudom mijével :) eszti is mindig éjfélkor mocorgott, remélem ez nem jelent semmit alvásügyileg...

Megann, látod, Léna megoldotta a kérdést :) abban van valami, amit a gondozónő mond, hogy ha később akarod egész naposra, az biztos nehezebb. és, ha Léna ennyire akarja... rövidíteni bármikor tudod. én ebbe bele sem gondoltam, amit Anikó mondott, hogy gondolj arra, hogy biztos mindig meg tudod-e oldani, hogy időben menj érte, mármint alvás előtt.

egyébként már lehet télikabárokat venni a hundm-ben (is), van tök jó sídzseki, ha most mennénk, tuti ilyet vennék az Esztinek.

vettem a Tesónak egy kötött rugit a hundm-ben. kapucnija is van. nem tudtam ott hagyni, olyan aranyos :) ez az egy van, amit vettünk neki (eddig)

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok jobbulás kívánságot, asszem használt mert ma már kategóriákkal jobban vagyok. :D

Róki!
Nem lehet könnyű a bölcsizés :(
A dadával a helyedben mindenképpen elbeszélgetnék, mert nem szabad, hogy rossz érzésed legyen vele kapcsolatban.
Akkor Te se hagyod ott jó szívvel Zsuzsát, ami se neki, se neked nem jó.
A kétnyelvűség szerintem se probléma, ebben a korban nagyon gyorsan tanulnak a kicsik.
Mondjuk az kétségtelen, hogy ha a közelben találnál helyet, az könnyebb lenne mindenkinek.

Benianyu!
Anya elvitte Leont, így ma, holnap tudok feküdni, reggel Gabi viszi oviba Nolcsit és én megyek érte.
Leonka meg csütörtökön jön haza.

Hajni!
Jobbulást, remélem már jobban vagy. :D

Viki!
Jaj de helyes a babó! :D
Kár, hogy ilyen szégyenlős volt :wink:

Szülinaposoknak BOLDOG SZÜLINAPOT(Bendegúz és Jack)!!!!! :D :D

Zsuzsa!
Lázam képzeld nem volt, nincsen most se. Nagyon csúnyán köhögtem és a hétvégén már nagyon fájt a mellkasom, nehezen kaptam levegőt.
Na szerintem innen nehéz a két gyerek, addig, amíg a kicsi el nem kezd járni.
Legalábbis nálunk ez volt, Leon folyamatosan bőgőtt, ha nem látott :?

Ayse!
Sikerült a rendelés?
Mi személyesen vettük át, így a helyszínen fizettünk.....nem tudom, az utalás hogy működik :roll:

Megann!
Nagyon ügyesek vagytok a bölcsivel. :D
Szerintem is bízd Lénára a döntést, ha szeretne bent aludni, miért ne aludjon? Neked is több időd lesz, főleg ha meglesz a pici, sokkal nagyobb könnyebség, meglátod. :wink:
Nolcsit Gabi viszi, én hozom az oviból.

And!
A szupi konyhát nagyon megnézném, dobhatnál képet róla :wink:
Név miatt meg kifúrja az oldalamat a kíváncsiság :P
Hú, hogy bírtad ki, hogy ne vásárolj??? Ha én megint terhes leszek, jaj nekem, apa kivág itthonról, az tuti :oops:

Anikó!
Részvétem nagypapád miatt :( :(

Thomasanne!
Tavaly Noel is sírt, amikor a piros autót vágtuk fel :lol:
Bölcsihez kitartást, biztos jól megy majd.
Konyhára kíváncsi vagyok, én is vennék a fiúknak karira :wink:

Manka!
Nagggyon komoly Jack ala 'David Hasselhof' :lol: :lol:

Csikken!
Noelt én se adtam bölcsibe, mivel itthon voltam. De most már sajna muszáj visszamenni dolgozni, így Leon megy a bölcsibe.
Nálatok a kicsi se lesz majd bölcsis?
Rolinak jobbulást!

Nolcsi egész jól csinálja az ovit, habár ma egy kisfiú,akivel eddig játszott, azt mondta, hogy nem a barátja, sőt, hogy Noel senkinek sem a barátja........persze úgy összefacsarodik a szívem ilyenkor, megtépném azt a gyereket........ :evil: :evil:
Ez a nehéz, elengedni a gyereket és ha valami rossz éri, akkor nem tudod megvédeni. dehát nem lehet burokban nevelni.

Kutyus nagyon ari, Nolcsival sokat játszanak, kergetőznek a lakásban. Sétálni még nem lehet vinni, ide visszük le a kertbe, de szinte teljesen szobatiszta, max. 1x pisil be egy nap.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 

 
 

Sziasztok!

Minden mostanában szülinapos babának nagyon boldog születésnapot kívánok! (utólag is Jacknek és Bendegúznak :oops: :oops: :oops: )

Hajni, Barbi!

Mielőbbi teljes gyógyulást Nektek!

And!

Jó kis nap lehetett a buszos kacsaetetős! :D Örülök, hogy sikerült Tesónak is venned egy édi kis rugit! Tényleg, nem árulod el a nevet??????????? Olyan kíváncs vagyok! És szerintem nem csak én :wink:

Bölcsi: Asszem emlékeztek még rá, hogy mennyire odavoltam, amikor még úgy volt, hogy Petinek mennie kell! :( Szóval én is úgy vagyok vele, mint Csikken, hogy nálunk is így volt tervezve, hogy Peti megússza a bölcsit, és végül, ha az utolsó pillanatban is, de sikerült! :D Nagyon megkönnyebbültem, hogy nem kell vinnem. De persze mindenki másképp gondolja, meg valóban vannak olyan helyzetek, amikor nincs más megoldás :( Ha nem jön Picurka, nekem sem lett volna más lehetőségem. A kicsivel viszont megpróbáljuk megoldani, hogy 3 éves koráig itthon tudjak maradni!

Köszönjük a dícséreteket Picurka nevében! :)

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok,

Róki, remélem megoldódik nálatok a helyzet.
Tesom gyereke is kétnyelvű. Ők Svájcban élnek. Tesom főleg magyarul beszél hozzá, párja meg mindenki más olaszul. (De pl leszidni először magyarul aztán olaszul szokta :) )
Asia nagyon hamar megtanult mindkét nyelven. Most lesz 5 éves decemberben és hát amit egyik nyelven tud azt a másikon is.
Amikor nálunk volt elkezdte mondani nekem olaszul én meg hogy nem értem és egyből vált a magyarra.
Lehet hogy hülyeség amit írok, de amig az alapokat kell neki megtanulni én addig úgy csinálnám, hogy te magyarul párod angolul és ha már nagyobb értelemmel lesz illetve olyan közösségbe jár ahol normálisan meg tud tanulni beszélni (pl ovi nagycsoport, vagy ált iskola alsó) akkor megbeszélném vele, hogy otthon az angolt használjátok a közösségbe meg mehet a magyar.
Csak mert úgy gondolom, hogy nem biztos, hogyha nem beszéltek hozzá magyarul meg fog tudni annyira tanulni hogy később (suliban) ne legyen neki hátránya ebből.
Lehet kicsit zagyva volt...

Barbapapa, Kittikénél majd meglátjuk. A GYEDet mindenképp otthon szeretném tölteni, és hát addig lehet nagyi nyugdíjas lesz (már az ,csak dolgozik) és akkor inkább hozzá adom be. Ha nem akkor valószínüleg menni fog. De SZERETNÉM azért megoldani, ha lehet hogy azt az egy évet amit bölcsiben kellene töltenie kihagyhassuk. Aztán majd meglátjuk mi lesz.
Édi lehet a kutyus. :)

Viki, nagyon jók a képek. (Szerintem csaj)

Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Mindjárt megyek Panniért, az esti vaxsihoz nagyjából előkészültem-tesómékat hívtuk meg-jó kis velős palit készítek!Apa meg salikákat! :P
Viki:
szerintem Kissrác lakik a pocidban!!!!!!! :wink:

Kíváncsi vagyok, lesz e délután sírás Panna részéről.De szerintem az örlőfogai jönnek!Tegnap este kínomban adtam neki nurofent, utánna úgy evett, mint a gép!
Képzeljétek, hogy jártunk az Asso cipőjével! :shock: :evil:
Tavasz elején vettünk neki asso átmeneti csini cipőcskét, nem is voplt vele semmi gond, imádtuk.
az utóbbi egy hétbe viszont Panna állandóan a kezembe akart lenni, nem volt hajlandó a lábán jönni.Mérges is voltam, hogy így cipelteti a 13 kg-os popóját.
Nézem a cipőt, hát a belsejéből egy nagyon hegyes, apró szögszerűség áll ki, de brutál módon!!!!! :evil: A pláne, hogy nem belelépett, és így szúrta át, hanem gyárilag volt a betét alatt!!!Szegény Pannám!

Apa úgy kihajította, hogy csak na!
Dédikétől kapott Panni szülinapi előleget, így lett neki szép, Siesta rénszarvasos!!cipője!-And.ti mind rénszarvasfan!!!! :wink: -
Nagyon klassz, csak nekünk majdnem megfizethetetlen, és tavasszal már úgysem lesz jó.
égő, de Pannának ez az első siesta cipije.assót használtunk, de azért meg Csabára kellett menni, itt oh.-n nem volt.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Csikken!

Na ezt én nem tudnám megoldani, hogy egy éven keresztül minden nap a nagyik vigyázzanaka a gyerekre. Pedig vannak ketten, nem dolgoznak, de azért ez egy baromi nagy teher lenne nekik. 1 év nagyon hosszú idő. Nem hiszem, hogy a bölcsi olyan szar lenne, hogy inkább a nagyikat terhelem le egy évre.......
Oviba is jár utána a gyerek, az se jobb szerintem, ide is, oda is be kell szokni.
Bölcsi kérdése, meg gondozónőé. Ha jót találtok, lehet a gyerek még jobban is érzi magát, mint otthon.

Hajni!
Jesszusom, nem semmi ez a cipő :shock: :shock:
Ne izgulj, Leonnak se volt még soha siesta cipője, miért lenne ez égő??????? :?: :?:
Nolcsinak az első volt az, soha többet nem vettem. Szerintem tök felesleges ennyi pénzt cipőre kiadni, meg nem is annyira tetszik, a fiúsak nem olyan vagányak......
Én clarks cipő fan vagyok, szinte csak az van. Na jó van nike meg next is :wink:
A clarks ugye itthon nem kapható, viszont Angliában az egyik legjobb márka, olyan 15-20 E egy cipő.....
Én max. 5 ezerért veszem őket, de az új. Ha használt, akkor 2 E körül.....
Most jött meg Leonnak egy cipő csomag Angliából, 4 pár cipőért fizettem 4500 Ft-ot.
Két clarks cipő (az egyik tiszta új, a másik inkább játszós, de bölcsibe tökéletes), egy nike tornacipi, szuper jó, meg egy vadiúj clarks szandi, szintén bölcsis benitnek fogjuk használni.
Szóval a lényeg, hogy nem csak sok pénzből lehet jó cipőt venni, igaz ez egy kicsit utánajárósabb, de én élvezem is :P

Nem csak az a jó szülő, aki csak siestában járatja a gyerekét :wink:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

Hát a mai napunk nem volt valami fényes.
Lénát 8 ra vittem, kb fél 9 ig maradtam ott vele, aztán eljöttem.
Már akkor mondta hogy ne menjek, de nagyon benne volt a főzésben éppen.
Aztán fél 12 tájban mentem érte és hát ott sirt szegényke a szoba rácsánál, kezében az alvó állataival.
Mondta a gondozója hogy sajnos sirt az udvaron is, és hát nem azonnal hagyta magát megvigasztalni, és hogy amikor bejöttek akkor ugye megint kezdte mert nekik meg ki kellett jönni a többi gyereket redbetetnni az udvarozásból.
Hát mondanom sem kell hogy én is elbőgtem magam(szégyellem is magam) :cry: :cry: :cry: mert tudom hogy ez nem helyes, de hát nem tudtam megállni.
De aztán erőt vettem magamon.

Ugyanakkor közöltem a döntésemet Teri nénivel, hogy Léna ebéd után el lesz hozva, nincs bent alvás.
Nekik azt mondtam hogyha meg tudom oldani, akkor inkább otthon aludjon, és hogy ez igy is fog maradni egész évben,tekintve hogy ugye ugyis otthon leszek a kistesoval.
El is fogadták zokszó nélkül.

Én azért továbbra is azt gondolom hogyha beszokik Léna arra a délelőtti 3,5-4 óra hosszára, akkor az mindenképp épitő jellegű lesz számára, mert kiéli a társaságigényét, tanulja a rendet, fejlődik társadalomtudományból, szocializálódik.
Tehát hiába fájdalmas igy az elején a dolog, én továbbra sem tartom olyan szörnyű dolognak a bölcsit.
Az elválás meg az oviban is ugyanugy fog fájni annak a gyereknek mint a bölcsiben.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Szegény Panni. Bendegúznak is általában Asso cipőket veszünk (nem kell neki túl sok cipő szerencsére iszonyú lassan nő a lába), de ezentúl majd jól megtapizom azért én is.

Amúgy simán lehet hogy az őrlőfogai jönnek, sztem Bendegúznak is elindultak, mert néha mutatja is a jobb oldalit, hogy fáj, és az egyik teliszájasnevetős fotón mintha fehérlene valami az ínye alatt. De megnézni nem tudom, féltem az ujjamat a többi fogacskától.. :lol: És ő is elég rapszódikusan eszik, néha amit nagyon rágni kéne, inkább kiköpi, viszont a leveseket nyeli, ezért is gondolom, hogy fájhat az ínye.

Viki!
Sztem is mintha inkább kissrácos lenne..de akkor meg miért ilyen szemérmes?? :lol:

And!
Nekem sztem megvan a nevetek, szép! :D

Barbi!
Jobbulást Neked!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Megann:
nálunk Panni a bölcsiben a gondozónők szerint mintagyerek:eszik, játszik , csacsog, de tegnap amit itthon, du.-tán művelt.....!Az ovi szerintem a bölcsiseknek meg se fog kottyani!(remélem)
Barbi:
de ari vagy!!!!! :P Tudom, hogy nem attól vagyok jó anya, hogy milyen márka van a gyerekemen, csak én is szeretném neki a jót/jobbat adni, legyen az ruha, fehérnemű(a trikók árán is ki vagyok akadva), kabát, stb, stb.Ill.itt erre alig van kínálat, egy halom kínai bolt, ha minőségit akarunk venni, akár magunknak, Szeged, Gyula, B.csaba jön szóba, és pl.elephanten cipő-amiről annyi jót írnak a Csajok-ninc a környéken sehol..Ezek a városok meg min.70km.
hűhű, de jól éreztem én magam, mint a kánaán, mikor Andi vitt bennünket ide-oda!!!!!!ott aztán volt választék, csak lestem.
A netes rendelést meg nem igazán szeretntem, meg kell fognom, tapiznom, fel kell próbálnom, mielőtt megveszem.
Pl.most majd télikabit akarok venni, asszem Szegeden van c&a, ott majd megnézem, mert az itteni butikok, méregdrágák.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Márti:
nekem csak sejtésem van Esztitesót illetően, de Te nagyon ügyi vagy!!!!!!!!!!! :) :) :) :) :wink:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Totka!

Remélem Pannánál múló szeszély a tegnap délutáni akció.

C&A...hát én voltam mostanában az árkádban lévő üzletben itt az Örs vezér téren..de nem láttam egy fia télikabátot sem..
de azért lehet hogy érdemes megpróbálni..nyilván minden héten kapják az új árut.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Barbi!
Én igazi lúzer vagyok! :oops:
Anyósom bement a bankba befizetni a pénzt az árzuhanásra és ott azt mondták neki, hogy ez a számla már nem él! :shock: Hozzátenném, hogy 40 évig volt a Moszkva téri nagyposta csoportvezetője, úgyhogy látott már átutalást, meg pénzt és ilyeneket... Felhívtam a csajt, ő meg azt mondta, hogy jó a számla és máshogy nem lehet fizetni csak így. :? Úgyhogy lemondtam a megrendelést. Utánajárok, holclehet ilyet venni Budapesten, ha meg nem kapok, akkor majd a húgom vesz Bécsben karácsonyra... most meg markolót fog kapni ANdris... :roll: :?

ayse
 
 


Viki!

Nagyon édes a fotó :P
Olyan kiváncsi vagyok hogy mi lesz, kisfiú vagy kislány?

Ayse!
:? :? :?
Nem lehetett volna kisérletet tenni egy másik bankban??
Egyébként az egészet nem értem. Egy számla vagy él, vagy sem.
Nincs ilyen hogy egyszer igen, egyszer nem :evil:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!
Már nem akartam kísérletezni, mert az idő is szorít...

És egy Lili-mondás:
hintázik a kertben, gyönyörűen süt a nap és ezt kiabálja:
- EZ AZ ÉÉÉÉLEEEEET!!!!! :D

ayse
 
 


Ma Andrisom alakított..reggel leült a bilire, amíg én is (nem a bilire). Rövidesen felállt, ezért gyorsan összegomboltam rajta a bodyt és mondtam, hogy most, amíg nem hozok pelust ne kakiljon be, szóljon, visszaülünk a vécére. Hát azalatt a két perc alatt nem bekakilt? :twisted: Még jó, hogy széles naykkivágású volt rajta, így nem a fején át kellett lehúzni az egész szart :lol: :twisted: Mindezt persze a suliba imdulás előtt..

A banánt bezömködte Lili úszószemüvegjének a tokjába.

Egy egész doboz popsitörlőt csúsztatott a hátam mögé, amíg anyukámmal beszéltem. Olyan szépen elszöszmötölt a hátam mögött... Arra riadtam, hogy vajon mért fázik a fenekem???

ayse
 
 


Ayseeeeeeeeee!!!!!!!
Apának felolvastam, amit írtál a megrendelésről, és kicsit-nagyon-ideges lett!!!! :( :evil: Ő ugye befizette, és 500pénz híjján 10rugónk fogja bánni!!!!!Jaj nem akarom!!!!! :(

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Hello!

Hát lányok, én kivagyok :(
Képzeljétek, láttam én már Lénán alvás közben hogy nagyon piros az arca, hát felkeltettem 3 órakkor, mert magától nem kelt és 39,5-t mértem neki popsiban. :( :( :( :( :( :( :(

Hát el is kenődtem hogy 3. napja járunk bölcsibe és máris ez van, holnap reggel megyünk a doktornénihez :(
Kérdeztem doktornénit telefonon, hogy lehet-e hogy pszihés tiltakozásul ment fel igy a láza, de azt mondta hogy ezt nem tartja elképzelhetőnek, ez valami virus.

Nem is tudom mit vártam :( 7, de talán ezt nem, hogy 3 nap után kényszerszünet, derékbavágva a beszoktatás menetét.
Megjegyzem hogy nem egy gyereknek az orrából folyt a cucc ma is a bölcsiben, és nem ám olyan vizszinű, hanem a zöldessárga változatból. :evil:

Most megint elbizonytalanodtam a bölcsit illetően :( , mert ugye más a szitu annak akinek dolgoznia kell mennie, és más nekem aki amúgy itthon vagyok, ráadásul terhesen.
:roll: :roll: :roll:
Ha innen nézem lehet hogy ez most egy nagyon rossz megoldás és lehet hogy másban kellene gondolkoznom, nem bölcsiben :roll:

Volt valaki közülünk aki terhesen bölcsiztette a nagyobbik babát????mMi a tapasztalat???

Hát lányok..én nem gondoltam hogy ez ilyen nehéz dió :( :(

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!
Jobbulást kívánok Lénának! :(

Hajni!
Felhívtam a csajt, azt mondta, nem érti, ma is hívott le pénzt erről a számláról. Én se értem, de mindegy, nem kísérletezek vele, hogy ideér-e a cucc az ünnepllésig!

ayse
 
 


Hajni, Ayse!

Pedig tényleg nem kamu a cég, ugye mi is onnan rendeltük, de személyes átvétellel, nem volt semmi probléma, rengeteg cuccot hoztak, egy csomó anyukával-apukával álltunk sorba :lol:
Ha sikerült az utalás, biztos meghozzák Hajni, ne izgulj!

Azt nem tudom, máshol lehet-e venni, éb se láttam még sehol, pedig mostmár nézem a FP little people termékeket, de nem láttam.

Méd egy weboldal van, ahol sok szokott lenni, érdemes esetleg felvenni a kapcsolatot velük.

http://gportal.hu/portal/gyermekvilag/

Megann!
Jobbulást Lénának :(
Hát igen, oviba mi is egy hetet jártunk, utána 1 hét szünet.....
Mondjuk ezt mondták, hogy az első év erről szól, folyamatosan betegek lesznek, készüljünk fel rá. :?
Meg a másik, hogy mire teljesen tökéletesen meggyógyul egy gyerek, az több, mint 1 hét. Senki nem hagyja eddig otthon a gyereket, amit meg is értek, ha dolgozik a szülő.
Sőt, a dokinéni is mondta, hogy kis taknyizással nyugodtan vigyem be, mert más se hagyja otthon, úgyhogy tök mindegy. :?
Ez valóban így van, de nem is lehet megoldani munka mellett, hogy egy kis takony miatt máris otthon maradjon. Persze más, ha köhög, vagy lázas, stb.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi!

Persze, megértem én, hogyne érteném.
Nem hiszem hogy manapság van olyan cég aki tolerálja, hogy a munkavállalója egyik héten van, a másikon meg nincs. :?
Csak hát ez szomorú a gyerekekre nézve. :(
Olyan elesettek tudnak lenni.
Léna a lábán is alig birt állni, miután felkelt és ennyit mértem neki :cry:
Apa szerint a sirástól ment fel a láza, be kell valljam hogy ez is lehetséges.
Mindamellett szurtyog is egy kicsit de most tényleg nem tudom hogy mi is ez.
Szóval megvárom a holnap reggeli ébredést ,és eldöntöm hogy doktornéni vagy bölcsi.

Férj is azt mondja, hogy ne legyek elkenődve, ez igy van az első évben.
És látja hogy azért lelkileg engem is és Lénát is megvisel az elválás, mégis olyan racionális tud lenni.
Hogy azt a 3-4 órát meg fogja szokni és hogy ne gondoljam hogy a mi gyerekünk az első és utolsó aki igy sir a bölcsiben, és hogy ennek fejében az ovoda már rutinos hadművelet lesz és én is el tudom intézni a dolgaimat délelőtt.

Hát ez van...kiváncsi leszek mi lesz reggel.

Barbi!Ayse!

Most mit is vadásztok annyira Ayseval??
A parkolóházat, vagy melyiket???

Totka!

Nektek hogy alakult a délután?

Kuha!

Ha olvasol minket, Gergő????
Kilábalt a virusból??Ki maradt otthon vele??

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Megann!

Lénának jobbulást kívánok! Remélem nincs semmi komoly és a láza is lemegy hamar! (itt Pécsett most rota-vírus van az ovikban :( )
Nem akarok okoskodni, és remélem nem értesz félre, de szerintem, ha megteheted hogy amúgy is otthon vagy, nem biztos, hogy a bölcsi a legjobb megoldás. Nagyon sokat lesz beteg, még az oviban is rengeteget betegeskednek a 3-4 évesek is. :( Neked sem jó, ha Léna beteg, meg az sem ha átad valami jó kis vírusos nyavaját most így babásan. Játszóház, vagy bébiszitter alkalmanként nem jöhet szóba? Tényleg ne haragudj, nem rosszból írom, csak nagyon úgy érzem, hogy most Te sem tudod, hogy mit csinálj! Persze tiszteletben tartom a döntésed, ha azt mondod, hogy a társaságra van szüksége és ez neki jót tesz, mert Te ismered a legjobban Lénát, és vinni akarod. Szóval ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz :lol: csak nézd a jó és rossz oldalát is!
Tényleg bocs, és remélem nem haragszol meg rám ezért, de én így gondolom! :wink:

Csajok, köszi a tippeket fiú-lány ügyben, marha kíváncsi vagyok már én is! De a lényeg, hogy úgy mozog,mint egy kis focista, szóval lehet megint fiú lesz! :) :lol: Asszem mostanában nem lesz uh, így arra, hogy kiderüljön még jó sokat kell várni!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Jaj, nem is meséltem, hogy Peti ma egész nap bepisilt, meg bekakilt, nem szólt egyszer sem (ami nekünk már tök jól ment már simán sétálni is tudtunk menni pelus nélkül, pisinél már mindig szólt) ha kérdeztem és épp kellett neki, akkor jött a bilihez, de amúgy nem. Nem mondom, hogy örülök, de tudomásul veszem, most kapott megint pelust egész napra, majd holnap meglátjuk mi lesz.Ha nem megy, nem érdekel, akkor majd tavasszal újra nekiállunk, nem vagyunk egyáltalán elkésve semmiről, csak nem értem , hogy most miért nem szól, ha eddig szólt!

Ayse, Benianyu, Barbi, akinek nagyobb gyerekeik is vannak, Nektek voltak ilyen visszaesések a szobatisztasággal? Miért van ez, én nem erőltettem egyszer sem. :roll:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki!
Óriási tapasztalatokkal nem rendelkezem (tekintve, hogy Lili egyszercsak bejelentette, hogy szobatiszta és úgy is lett :shock: ), de ma pl. Andris reggel ráült a bilire, de nem pisilt bele, aztán már nem akart, akkor se, ha én ajánlgattam. Szerintem már nem izgatja a probléma, illetve minden csoda három napig tart :lol: Most egy kicsit elondolkodtam, hogy mi lesz, mert hát már bebizonyította, hogy képes valamennyire szabályozni ezeket a folyamatokat. De hagyom, hogy ő vezessen. Majd csak alakul ez...

Barbi!
Köszi a tippet, már rákattantam erre a buszra, úgyhogy előbb-utóbb meglesz :wink:

Megann!
Sztem sírástól nem lesz 39 fokos láza egy gyereknek. Ezzel együtt lehet egy gyors lefolyású betegség is, azért én megmutatnám a gyerekorvosnak.
Little people iskolabusz. AZért tetszik, mert Andris a betonkeverőjébe állandóan ki-be pakol. Szerintem ezt is nagyon élvezné!

ayse
 
 


Viki!
Lehet, hogy nem pont így terveztétek, de tulképpen nagyon ügyesek vagytok, mert a lehető legtöbbet töltheted így gyeden! :D
Szerintem lány :wink:

ayse
 
 


Csak gyorsban, mert mindjárt kezdődik a reggel. :) Mostanáig vasaltam, de jövő keddtől újra esti vasalások következnek. Újra indul a Vészhelyzet! :)

Megann,
Lénának jobbulást! Sajnos a közösségbe kerülés betegséggel jár! :( Az a szerencse, hogy nem gond otthon tartanod és meggyógyítanod.
Sajnos, tényleg sokan viszik félig betegen, illetve csak félig gyógyultan a gyereket közösségbe. :( :(

Viki,
Beni elég későn lett szobatiszta, elmúlt már két és fél éves, mikor elkezdtük. Így nálunk nem voltak visszaesések. Bár az oviban volt néhányszor, hogy alvás közben bepisilt. Nem csináltam ügyet belőle, ez sok gyerekkel előfordul 3 évesen is.
Nagyon egyetértek veled bölcsi ügyben. :wink:

Már fel is ébredtek a fiúk. Majd jövök még délben! Ma lesz időm. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!

Először is, az összes szülinaposnak Boldog Szülinapot kívánok!

A betegegnek (babáknak-mamáknak egyaránt) pedig jobbulást, minél gyorsabb gyógyulást kívánok!

Tegnap este nagyjából végig tudtam futni az írásokat, úgyhogy egy-két dologra reagálnék!

Viki!

Nagyon szupi a kistesó uh-s képe, és sajnálom, hogy ilyen titokzatos volt. Sebaj, talán legközelebb már megmutatja magát!

And!

Te is titokzatost játszol??? :lol: :lol: :lol: Engem is furdall a kíváncsiság, hogy mi lesz kistesó neve!!!

Megann!

Lénának is jobbulást, és remélem, sikerül azért végérvényesen eldöntened, hogy hogyan is legyen Léna a bölcsivel.
Tudom, hogy nem könnyű neked, hiszen otthon vagy, és valszeg a lelkiismeret is furdall kicsit, hogy Lénát meg "bedugod " a bölcsibe.
Nekem ebből a szempontból könyebb, mert nincs értelme ezen morfondíroznom, hiszen muszájból van ott.
Viszont talán azoknak a véleményét osztanám, akik azt mondják, hogy talán azért lenne célszerűbb most hozzászoktatni Lénát esetleg az ottalváshoz (is), hogy később kistesó mellett könyebb legyen.
Hidd el, hogy kistesó napirendjéhez fogsz igazodni, és nem biztos, hogy épp akkor fogsz tudni Lénáért a bölcsibe menni, amikor szeretnél, vagy amihez hozzászokott.

(Azt már csak zárójelben kérdezem meg, hogy pl, ha megszületik a kistesó, akkor maradhat Léna a bölcsiben? Mert nagyon sok helyen azt mondják ilyenkor, hogy mivel anyuka otthon van, ezért nagytesó inkább ne foglalja mások elől a helyet. Szóval érted, mit akartam mondani, nem tudom, hogy rákérdeztél -e már erre??)

Egyébként köszi mégegyszer a Szakbarbár elérhetőséség, valóban, kb. 2 nap múlva már válaszolt is. Végülis senkinek nem kellett otthon maradnia Gergővel, mert csak egy kis takonykór jött rá, és az is inkább ilyen vizes jellegű volt. Úgyhogy simán vittem bölcsibe.
Csak most, hogy kis jelét már láttuk a betegségnek, elgondolkodtam, hogy hogyan is lesz ez majd, ha komolyabban betegek leszünk.

Egyébként a vitaminokkal kapcsolatban, én minden nap adom a Cebion-féle C vitamint, meg szintén van a Cebion-nak (Cebion Multi) egy vitaminkészítménye, ezt is kapja most Gergő.
Ja, és augusztusban elkezdtem egy három hónapos kúrát Gergőnél, hogy kicsit megerősödjön az immunrendszere (Bronho-Vaxom). Ez nem vitamin, meg ilyesmi, hanem ugye legyengített vírusokat tartalmaz, ami stimulálja a szervezetét.
10 napig kell szedni, utána 20 nap szünet, majd előlröl.
Most fogjuk kezdeni az utolsó kúrát, aztán majd meglátom, hogyan tovább.
Emelett pedig, hála istennek, a bölcsiben csupa egészséges kajákat kapnak, mindennap főzelék, gyümölcs stb, úgyhogy úgy érzem, sokkal változatosabban eszik Gergő, mint mondjuk otthon. Már legalábbis úgy értem, hogy pl. több féle zöldséget eszik meg.
Merthogy szerencsére nagyon jól eszik a bölcsiben, sőt, amire otthon nem volt hajlandó, EGYEDÜL ESZIK, mostmár lassan két hete.
Kaptunk is "utasítást", hogy otthon is egyedül kéne ennie Gergőnek. Első két nap volt is hiszti emiatt, de ma már otthon is tök szépen eszik egyedül. Egyelőre csak kanállal, de ez is valami.


BEnianyu!

Kérdésem lenne, hogy (bocsi, ha már elküldted egyszer!!), el tudnád-e nekem küldeni príviben, hogy kitől vettétek a lakást. Ill., hogy van -e honlapjuk stb.
És ha van esetleg a környéken valami jó kis lakás(ok), amirő tudod, hogy eladó, és esetleg meg tudod jegyezni a honlapjuk címét, annak is örülnék!!!
Most felmerült, hogy mégiscsak nézegetjük az új lakásokat, úgyhogy ezerrel járjuk a környéket, írogatjuk fel az internetes címeket, és kutakodunk is.


Egyébként meg nagyon ránk jár a rúd: ugye a kocsi összetörése miatt még egy kanyit nem láttunk a biztosítótól, de persze nagyon genyák, húzzák a dolgot, mint a rétestésztát, tök alaptalan indokokkal.
Úgyhogy a múlt héten már levelet írtam nekik, hogy természetesen kamattal megnövelten kérem a pénzünk kifizetését, és panaszt is tettem náluk az ügyintézés hanyagsága miatt.
(Csak egy példa: három hete azt mondták, azért áll az ügy, mert nem szolgáltattuk be az alkatrészeket, amik összetörtek. Erre kiderült, hogy azt még július 28-án a szervíz elvitte nekik, át is vették stb. ) Na, ilyenek, meg hasonlók, gondolhatjátok.
Úgyhogy múlt héten azt hittem , felrobban, írtam is nekik egy nem túl szívhez szóló levelet, amit elküldtem a Biztosítási Felügyeletnek, meg a Pszáf-nek is.
Majd meglátjuk, mert persze eddig még senki sem reagált semmit.

Ezen kívül múlt héten tönkre ment az egyik redőnyünk :( , rá két napra a porszívónk, de az meg is halt rögtön :twisted: :twisted: , úgyhogy tegnap porszívót is vehettünk.
Ja, és most jön a kocsi 60.000 km-es szervíze, úgyhogy totál ki vagyok már!!

Na, most lépek, mert munka hegyek várnak rám!

Majd még jövök, valamikor!

Pussz: Évi

Kép
kuha
 
 


Viki!

Ne hülyéskedj már.
A normális, kulturált véleményekre legyen az pro vagy kontra mindig vevő vagyok. :wink:

Nagyon jól látod hogy teljesen tanácstalan vagyis döntésképtelen vagyok :(
Tegnap este már hajlottam volna rá, hogy elhiszem hogy Léna a sirástól lázasodott be(mert estére egész jól lett), de aztán az éjszaka rácáfolt, éjfélre visszalázasodott, ott lihegett szegény, aztán meg persze nem tudott visszaaludni(AYSEnak meg a Doktornéninek volt igaza, sirás nem produkál 39 fokos lázat)
szóval jót éjszakáztam megint, aztán mikor már Léna aludt,akkor meg nem tudtam aludni, mert járt az agyam.

Úgyhogy mindjárt indulunk a doktornénihez.

Tanácstalanságom maximális. :(
Mert továbbra is ugy gondolom hogy Lénának a velem való egész napos együttlét ingerszegénynek minősül, tehát valóban hasznos lenne a társaság számára (ha túl vagyunk a beszoktatási sirás-rivás hercehurcán). csak ugye nem mindegy milyen áron.

Ráadásul ahogy irod, valahol felelős vagyok a kistesóért is.
Ha jól tudom egy lázas állapot a kismamákra nagy veszélyt jelenthet :( .
Most már csak azon érdemes morfondirozni hogy mennyivel jobb ha mondjuk a kistesó fél éves korában, Léna 3 éves korában(amikor oviba megy) esünk át ezen a beteges időszakon.

és mindemellett Kuha nak is igaza van, hogy nem kis lelkiismeret furdalást okoz, hogy annak ellenére megy Léna bölcsiben hogy igazából itthon vagyok. :(
De ennek a másik pólusa meg ugye az, hogy nem biztos hogy Lénának az a jó program ha velem intézi a háztartási ügyeket, amiből szinte minden napra jut valami finomság 2-3 órás téma(bevásárlás, vasalás, főzés stb.
Én nem is tudom más hogy oldja meg ezeket, hogy a gyerek nem kap gutaütést amig anyuka nem tud vele foglalkozni)

Na szóval nem tudom hogy hogy lesz.
Anyukám azt javasolta, hogy most gyógyuljon ki és ha már elkezdtem akkor próbáljuk folytatni, de ha ez többször megismétlődik hogy pár nap után beteg lesz, akkor vegyem ki a bölcsiből.
Csak akkor nem tudom hogy milyen más programlehetőséget találjak ki.
Itt a helyi művházban keddenként van babaklub délelőtt, arra biztosan ujra mennénk, de azon kivül....hát nem tudom....

Kuha!

A kérdésedre válaszolva, azt hiszem hogy a kisbaba szempontjából tök mindegy hogy Lénáért mikor kell mennünk,mert ha alvás után mennék, akkor is nekem kellene menni, és a pici baba meg mint tudjuk nem bir időérzékkel és egyáltalán nem érdekli hogy nekem délre vagy 3 ra kell mennem Lénáért tehát aludhat pont délben is meg pont 3 kor is. :roll: :roll:
Amúgy itt szerintem nem raknák ki a bölcsiből Lénát, mert azt már mondták volna.

Na most megyünk dokinénihez, bár sok okosat nem fog tudni mondani, viszont valami orrcseppet adhatna, mert egyáltalán nem folyik Léna orra, visszont úgy szurtyog hogy csak a száján vesz levegőt. :( Viszont jókedvű :)

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Nálunk is van egy kis visszaesés bölcsi téren.
Marci kettő napja nem hajlandó ebédelni nélkülem csak sír. Ha ott vagyok akkor kettő adagot is megeszik :shock:
Megbeszéltem a gondozónénivel, hogy ma 11 oda megyek, mert addig eljátszott nem volt gond, csak amikor kezdődtek a kajára az előkészületek akkor kapott sokkot. Most gondolom a kajához kapcsolja,hogy itt valami nagy dolog van.
Remélem, ha nem muszáj az evés akkor ismét kedvet kap a többiekkel való hamizásra.
Kiváncsi vagyok ma mi lesz.

Megann
Lénának jobbulást kívánok! Én úgy gondolom, hogy kistesó szempontjából rosszabb, ha Léna akkor kezd el betegeskedni amikor már megszületett a pici. Tudom, hogy nehéz helyzetben vagy. Ha lassítanátok a tempón a bölcsiben az nem segítene szerinted? Vagy nincsen rá lehetőség?

Kuha
Te hogy érzed magadat a melóhelyeden? Hánykor szoktátok elhozni Gergőt? Akkor Ő már teljesen jól beszokott?

Kis panasz
Tegnap botrányos napom volt. Még szerencse, hogy a délelőttöt valahogy kihúztam, de a délután.... Én sajnos asszem nem szeretek babát várni. Pedig szerettem volna szeretni meg olyan jó lenne, ha felhőtlen lenne. De szörnyű, hogy ezt a rengeteg időt úgy kell számolnom. És közben lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem tudok igazán örülni a babának, vagyis a babának örülök csak az állapotnak nem. Szoktam Neki mondani, hogy meglátja ha kint lesz sokkal vidámabb anyukája leszek ám.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Evi,

Jo volt hallanni rolatok egy kicsit! Gergo nagyon aranyos, hogy ennyire konnyen megszokta a bolcsit, meg az egesz valtozast, amit a munkad az eletebe hozott! Belevalo kissrac lehet!

Viki,
Tapasztalatom nekem sincs sok, Mat nagyon konnyen lett szobatiszta, Balazs hosszabb jatsza volt, de en azt mondom, hogy nagyon sok esetben van visszaeses! Ez egy termeszetes velejaroja a dolgoknak, kicsik meg ok es emlekeztetni kell oket, hogy most akkor mi is tortent es miert tortent meg a bepisiles! Nem szabad megharagudni vagy leszidni de magyarazni igen! Ha tobb napon keresztul bepisil meg, akkor valoszinuleg nem erett meg meg igazan a szobatisztasagra, par napig hagyd beken, utana visszaterhettek ra! Bar itt az okosok azt mondjak, hogy ha egyszer levetted rola a pelust, akkor a balesetek utan sem szabad visszaadni ra, mert ez elhuzza a szoktatas menetet!Nalunk is visszakerult a pelus a delutani alvasnal, haromszor egymas utan pisilt be, hat inkabb visszaadtam ra, minthogy tudogyulladast kapjon :roll: :roll:

Barbi,
Nagyon ugyi vagy ezekkel a vasarlasokkal!!

Hajni
Szerintem sem a marka teszi a gyereket boldogga, hanem, hogy tiszta ruhaban van, legyen az barmilyen markaju is! Dobbenve olvasom azonban az arakat, hat azt hittem majd jol bevasarolok otthon, de ra kell jojjek itt majdnem elonyosebb a ruhak ara mint otthon!

Megann
Tokeletesen aterzem dilemmadat, de szerintem ne legyen lelkiismeret furdalasod! Mat meg harom evesen is sirdogalt par honapig az oviban, ami ugye itt kotelezo! Majd meghasadt a szivem, de beszokott es nagyon szeretett utana jarni! Kell egy kis ido, amig feldolgozzak ok is az elvalast. A betegsegekkel viszont alighanem meg fogtok kinlodni, szerintem akarmilyen vitamkura ellennere is. Itt neked kell felmerned, mekkora felellosseget vallalsz a kicsivel szemben! (Lasd himlo, barmilyen egyebb fertozo dolog), mert bizony hazaviheti es elkaphatja! De ezt ugyanugy elkaphatna barmilyen mas jatszohazban is! Tehat ez a veszelyforras igy is ugy is fennall csak igy talan egy kicsit felerosodve!
En anyukad velemenyen vagyok, ha elkezdted beszoktatni, ne hagyd abba ilyen gyorsan, talan egy par het mulva mar jobban fel tudod merni a helyzetet! Meg aztan, ha ketteske meglesz, sokkal rosszabb lenne egy akkori beszoktatas, mert osszekotheti a bolcsit a kistetver megszuletesevel. Igy legalabb mar megszokja mielott megszuletik, neked pedig nagy segitseg lesz egy par ora Lena nelkul a kicsivel!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Juci,

:cry: Te szegeny! Ne aggodj, picurka biztosan erzi, hogy szereted es hat halal komolyan, kinek lenne kedve 9 honapon keresztul hanyni es emelyegni???????? Ebbol is latszik, hogy mennyire eros vagy, hiszen neked mar Marcival is voltak ilyen gondjaid de ennek ellennere bevallaltad a masodikat! Nagyon sok erot es kitartast kivanok neked es nehogy lelkiismeret furdalasod legyen, nekem semmi kulonosebb bajom nem volt, megsem szerettem terhesnek lenni! Akkor te, elhiszem, hogy igy fogod fel!
Marcit meg majd latod, szerintem javulni fog a helyzet, minden baba mashogy keres kifogast, ha tiltakozni akar valami ellen! Ezen at kell esni szerintem de remlem azert nem fog elhuzodni a dolog es Marci ujra nagy erovel fog enni!!!!! :lol: :lol:

Ayse,
Andris kakilasa :lol: :lol: :lol: Ne aggodj, az elejen az enyem is elbujt es az ajto hata moge kakalt :roll: :roll: :roll: ES MEG A KISGATYAJAT IS LEHUZTA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nalunk nagyon hideg lett hirtelen, eddig 27-28C°-ok voltak, most meg hipp-hopp alig van valami 12-13C°.

Tegnap osszevesztem anyossal is :( :( :evil: :evil: :evil: :twisted: , masodjara ilyen modon miota itt vagyok, nagyon haragszok ra!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: Nem reszletezem, de most szinte hanyingerem van, ha ragondolok :twisted: :twisted: Megann hallod???? Latod nem csak neked van bajod anyossal! :cry:

And,
Akarhogy torom az agyam, nem esik le!!!!!!! Mi a neve a picurnak??????????

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Megjáruk a dokinénit. Sajnos tényleg virus van, hólyagos Léna torkicája, tehát nem gyulladásos virus ,hanem valami más :(
Mindennek ellenére Léna viszonylag jókedvű, de enni-inni nem nagyon akar, és háromnegyed 11 kor sirva kérte, hogy menjünk aludni. :cry: Gondolom az éjszaka őt is kimeritette.
Ugyhogy jövő hét hétfőn megyünk vissza, és ha jól van, akkor már hétfőn vagy kedden próbálkozunk ismét a bölcsivel :roll:

Juci!

Maximálisan együttérezek veled, ugyan én nem voltam ennyire rosszul de az a 3-4 hét levertség, rosszkedv,fáradtság..hát én is ugy éreztem hogy szegény baba, talán azt hiszi hogy nem is örülök neki, pedig hát ez butaság.
Te is verd ki a fejedből ezeket a gondolatokat.
Tarts ki és kivánom hogy azért csillapodjon ez az állapot.

Marci ügyben meg nem tudok okosat mondani, talán az tényleg jó megoldás lehet ha nem kötelezed, hanem ha nem eszik ott ,akkor majd eszik otthon.Lehet hogy ettől tényleg megjön a kedve.

Aniko!

Neked is köszönöm a véleményedet. :)
Ha ez a bölcsi nem jön össze, akkor Léna már csak oviba menne jövő ilyenkor, akkor a kicsi már fél éves lesz.
Remélem hogy ha sikerül a bölcsi, ha nem, nem lesz az ovival gond,illetve nem azt fogja gondolni LÉna hogy a kistesó miatt van az ovi. :roll: hiszen a fél év már el fog telni.
Anyós :evil: együttérzésem. :roll:
Ezzel meg az a gondom ,hogy én sajnos nem vagyok egy megbocsátó, legyintsünk rá tipus.Sajnos :( Nem tudom hogy lettem ilyen :( ,pedig nem voltam :(
Ha egyszer valaki valamit mond, azt nagyon elraktározom és sajnos ez rányomja a bélyegét az utána lévő időre, kapcsolatra is.
Ez van az én anyósom esetében is.
Ő meg olyan, hogy nagyon segitőkész, kapható bármire, jól bánik Lénával, de nem tudja betartani amit kérek tőle, mert azt gondolja csak az ő megoldása lehet jó(éppen ezért én semmit nem csinálok jól, mert a legtöbb dolgot nem úgy csinálom mint ő 30 évvel ezelőtt), mert ő már 50 elmúlt és felnevelt 2 gyereket, ezért mindenkinek ő akarja megmondani(még a 30 éves fiának is)hogy merre van az előre. Hozzátéve még érzelmi intelligencihiánnyal is küzd, mert sokat nem mond, csak 1-2 szót amit nem is érez, hogy milyen jelentősége van, és mennyire sértő és bizalom és önbecsülésromboló. Úgyhogy mondott egy két dolgot nekem is amiért nem tudok megbizni benne és haragszom rá, és attól tartok ez már igy is fog maradni.:?

Azért ha megkönnyebbülsz, nyugodtan kiadhatod itt a mérgedet anyós ügyben :wink: lesz aki meg fog érteni.(sajnos)

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Kuha!

Gergő nagyon ügyesen veszi az akadályt :wink:
Én is azt kérdezem, akkor Gergő teljesen beszokott??
Nem is szokott sirni?

Remélem a szakbarbár tudott neked segiteni. :wink:

A pechsorozat no comment, annyira dühös tudok lenni ha ennyi balszerencse éri az embert folyamatosan. :evil: :evil:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Még mindig Kuha!

A véleményem a bölcsis menzáról ugyanaz mint Neked :)
Sokkal változatosabb mint az itthoni. :roll:
Tegnap pl ebédre gyümölcsszósz!!!!!!!!!volt főtt krumplival és husival + túrórudi.
Eszembe nem jutna gyümölcsszószt késziteni :( , mert sajnos nincsen benne a családi hagyományba sem az én sem a párom részéről. pedig nagyon guszta és egészséges.
Ha lenne egy kicsit több időm, keresgethetnék egy pár új receptet, mert eddig ugye nem nagyon főztem, de ha kétgyermekes anyuka leszek, bizony szükségem lesz némi találékonyságra, nem beszélve arról hogy férj is tök egészségtelenül táplálkozik, zöldséget szinte alig eszik :? pedig hát annak kellene lenni a fő ételnek. :?

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok,

Megann, remélem minden rendben lesz Lénával.

Rolinak se jött semmi három napig az orrából de olyan hangokat ad ki, hogy mi nem tudunk miatta aludni.
Tegnap este azért már valamit ki tudtunk csalni szegénynek.
Kapott ő is orrcseppet.

Bölcsi, hát ha nem muszáj én nem vinném. Esetleg egy két nap tényleg valami más szórakozást keresni neki (vagyis az egyik már megvan)

Barbapapa, egyenlőre én se tudom még hogy lesz. Elvileg nagyon szeretik ott és szerintem el is lennének.
(egy társasházban egy szinten két lakás a miénk) ott lakik a mamám,papám, a fia, a lánya( ő a kinevezett nagyi) + még az apukám is ott van minden nap (munkakerülő :) )
Szóval ennyi embert csak nem tudna kikészíteni :) :)

Juci, babóca biztos tudja hogy mennyire szereted és teljesen meg tudom érteni, hogy nem éppen a kedvenced a terhesség. (Rád még igaz is, hogy ez terhesség és nem egy áldott állapot. )

Anikó, juj, jó kis hideg lett ott.
Anyós :(

Pusz mindenkinek: Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Panna alszik, én meg itt! :)

Ma jó napom volt, még mondja valaki, hogy nem egy szép, klassz dolog a Babanet!!!!! :P Ma beszéltem Annamamival, és Mskével is telón, nagyon jó volt ám!!!!!!áhh, csak ne laknánk ilyen kib...t messze a fővárostól......! :? (de ha férjnek összejön a szegedi munka-ma is Pesten van-akkor sem mennénk pl.Szegedre lakni, mert ott az égegyadta világon senkire sem tudnánk számítani, pl.Panniszitter ügyben.Itthon meg ugye anyukám, apukám, dédike, tesóm, nagynéni, unokatesóm.
Jól sikerül a tegnapi vacsi, így Panna fel volt dobódva, hogy jönnek Keriék, így a hiszti, a sírás elmaradt, ill.kenem az ínyét dentinoxal.
Takony már csak pici van, a bölcsiben jókedvő, jól eszik, elvan klasszul a többiekkel is, eddig ugye inkább a gondozónők körül csibéskedett!
Kriszti:
nemtom, írtam e a múltkor, őrülten tetszik Kitti babydnek az ötlet, hogy vettél Neki Hello Kitty-s rucit!!!!!! :P :P :P :P :P :P :P Pannának vettem Pesten egy piros hello cicás felsőt, úgy szeretjük!!!(pljövő héten ebben is megyünk fényképészhez!)
Anikó:
én annyira útálom férjem családját(úgy mindenestül, hogy az már szégyellnivaló......... :? )Nem tudom nekik megbocsájtani, hogy ennyire tönkretették férjem életét, leszarták, de nagyon, talán e miatt is Csaba nagyon jó apuka.Sógorom is a Napnál fűtő=lusta mint állat, hat éve a vörös diplomájával az anyja nyakán döglik.
hű, nem megyek bele, mert vörösödik a fejem......
Édesanyád kint van még Nálatok?Mikor jössz haza Mao.-ra?
Megann:
Lénácskának jobbulást!
Juci:
Hmm, tényleg ki szeret egész nap hányni, émelyegni????Már csaak 188 nap!!!!!!! :D
And:
remélem semmi komoly Anyukáddal!!!!!!!!!!!
Tegnap éjjel olyan rosszat álmodtam! :cry: Csavarogtunk négyesben pesten(Te, Eszti, Én, Panna), és valami elhagyatott metróállomás környékén sétáltunk, és egy pillanatra elengedtem Panna kezét, és addig valaki elrabolta!!!!!! :cry:
mint a hülye, ki az ágyból és mentem a kiságyhoz(fél kettő volt), és adtam neki gyors egy cuppanósat a lábijára, meg betakartam!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Sziasztok!

Aniko
Azt már több napja szerettem volna írni, hogy sajnálom hogy elveszítetted a Papádat!

Nagyon kedvesek vagytok, hogy bíztattok. Én nem reménykedek már túlzottan abban,hogy ez el fog múlni.
Azt hittem mielőtt vállaltam, hogy most talán nem így lesz.
Remélem a baba cserébe teljesen egészséges. Marci is egy hatalmas erős babává nőtt bennem szerencsére.

Ma sem volt hajlandó nélkülem ebédelni. Kiadták meg az ebédjét is és befalta az egészet. Mert arra van igénye,hogy egyen az ebédből, de csak ha vele vagyok. HÁla Istennek tök rugalmasak és mondták,hogy akár el is vihetem az adagját, de ebéd nélkül is járhat és akkor azt nem fizetem ki.Nagyon hálás vagyok, hogy így állnak hozzá. Ismerem Marcit, tudom hogy csak nagyon keservesen lehetne akár betörni is. És nekem nem ez a célom. Én azt szeretném, ha jól érezné magát.
Egyébként itthon rendesen látszik rajta,hogy dolgozza fel az eseményeket. Még kell Neki idő amíg megszokja és felhőtlen tud lenni. De alapvetően szerencsére örül a gyerekeknek és Zsuzsa nénit is elfogadta. Már az ölébe ült ma. Ez nála azért nagy szó. :P

And
Tényleg, Anyukáddal mi van?

Aniko
Sajnálom,hogy anyóssal nézetkülönbségek vannak. Én is átérzem sajnos. Én képzeljétek el még nem bíztam rá egyszer sem Marcit az anyósomra. És nem is fogom amíg a gyerek hitelesen nem tudja nekem elmondani, hogy mi volt. Pontosan azért amit Megann írt. Azt hiszi mindent Ő tud jobban és már nem egyszer volt, hogy kértem, mondtam valamit, és a végén persze azt csinálta amit Ő gondolt. Na most ha ezt a gyerekkel kapcsolatban csinálná meg én nagyon kiadanék.És enyhén fogalmaztam. Ráadásul szerintem iszonyat furán gondolkozik. Na de próbálom a jó oldalait nézni és így,hogy az én életemet gyakorlatilag nem érinti az ő fura felfogása nem törődök vele.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


VAn egy kérdésem a nagyobb gyerekes anyukákhoz.
Aki nem bölcsiztette a nagyobbat csak az ovit kezdte el.
Hogy vették az akadályt a gyerkőcök? Hogy ment a beszoktatás?

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Totka
Az álom szörnyű lehetett.
Tanulság, hogy egy pillanatra se engedd el a gyerek kezét :wink:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Juci!

Leirnád hogy Marcit milyen tempóban szoktattad be?

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann
múlt hét hétfőn kezdtük.9-re járunk egyelőre, tehát reggeli előtt.
Első napont kb 10-ig maradtunk és végig ott voltam Vele.
Második napon 10.30-ig maradtunk és végig ott voltam Vele.
Harmadik napon 11-ig maradtunk és szintén ott voltam végig.
Negyedik napon 11-ig maradtunk és 10 körül amikor kimentek az udvarra akkor én bent maradtam a teremben. Kicsit sírt, de ahogy az udvarra kiértek már játszott is a többiekkel.
Ötödik napont szintén 10 körül amikor kimentek én bent maradtam, akkor már nem sírt és szépen meg is ebédelt a többiekkel.
Most hétfőn, tehát hatodik napon kb 10-re értünk be mert Árpi elvitte a gyerekülést és meg kellett várnunk, hogy vissza küldje. :?
Szóval hétfőn rövidebb nap volt, kb 5 perc múlva indultak az udvarra amikor beérkeztünk, addig beültem Vele a terembe. Az udvarra nem mentem, mondtam Neki,hogy én kimegyek a közértbe addig. Nem sírt, ebédelt utána rendesen.
Kedden már csak bevittem és mondtam Neki, hogy megyek közértbe. Nem sírt, de az ebédet nem volt hajlandó megenni csak velem. Akkor bementem vele, leültettem az asztalhoz és ott szépen evett hogy én is ott voltam.
TEgnap uez a forgatókönyv.
Ma szintén, csak azzal a különbséggel, hogy megbeszéltem hogy elöbb megyek, mielőtt belelovalná magát a sírásba adják ki.
Mert ahogy betolják az ebédes kocsit elkezdi kiabálni, hogy -nem akarsz ebédelni és sír. Addig semmi gond nincsen.
Aztán kijön hozzám és velem mindenáron akar ebédelni a bölcsis kajából.

Szóval így állunk.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Juci,

En mar leirtam Mattot, nem tudom lehet-e mervado, mert itt nincs szoktatas, reggel beviszem es OTT KELL HAGYNI :cry: :cry: A szivem szakadt meg, annyira sirt az elso napokban, bar eleg hamar megszokta! Igaz csak delig maradt de egy honap utan, mar aludni is ott akart es jol vette az akadalyokat! Hozza kell tennem, hogy nalunk 9-re visszuk a gyerekeket, ezelott megorzo van, ha peldaul 8-ra mesz dolgozni, delben haza lehet hozni oket de csak kiscsoportban, ha nem tudod megoldani, akkor delben ebed, utana jatszanak, majd fel ketto korul mennek aludni egesz negyig. Utana uzsi es 5-kor lehet menni ertuk! Hat ez van itt nalunk! A suli egyebkent uez! Persze a delutani alvas nelkul :lol: :lol:
Mattot is kilencre viszem es 5-kor megyek erte, szerdan nincs se suli se ovi, negy naposak a hetek!

Anyos :x
Ma meg nem lattam! Csak azert irom, mert napi jelenseg, hogy bejon az irodaba(itt lakik mellette :evil: :x ) Szerencsere o megbizhato abbol a szempontbol, hogy mit csinal a gyerekkel, ez koszonheto az elso nagy koccanasunknak, amikor Mattot majdnem korhazba kellett vinni miatta!(Telezabaltatta hat honaposan, szerinte ehes volt es meg sem kerdezte a velemenyemet!) Na akkor megertette ezt, azota nem volt ilyen jellegu problema, hozzateve, hogy Balazsra meg tudnam szamolni a kezemen hanyszor vigyazott :evil:
A mostani vitank tok hulyesegbol fakadt, kritizalta az egyik ismerosom en pedig megmondtam neki, hogy hagyja abba, mert semmi koze hozzajuk es semmi kedvem belemenni a jatekaba! Azutan robbant anyos, a szo szoros ertelmeben :oops: :oops:
Ez igy nem tunik nagy dolognak, csak nalam betelt a pohar! Az apro ajandekaival, amivel szinte mar megfolyt az allando kerdeseivel es kivancsisagaval meg legfokeppen a gonoszsagaval mindenkivel szemben! Mert ugye mindenki hulye csak o tokeletes!Es amikor megsertodik, akkor kijon ugye rajta az igazi termeszete, ami az eroszakossag, uralkodni vagyas es a felettebb levoseg! Ah, hanyingerem van! A legjobban az bant, hogy anyu nem is ertett az egeszbol semmit, de nagyon megijedt, mert szinte orditott hulye anyos! Na, volt is mit magyarazni! De kijott a szog a zsakjabol, egy feltekeny majom --biztos vagyok benne, hogy nem birja anyut sem, merthat anyu egyszeru, nem szol kettot se, o meg egy JELENSEG, de megis anyat szeretik jobban a gyerekek es ez messzirol latszik, es ezt nem birja megemeszteni! Nekem meg ugye nem lehet velemenyem, hat ki vagyok en es honnan jovok en ahhoz, hogy ot kiosszam vagy leszoljam!! Meg a zsarolas, merthat mi leszek en nelkule es majd meglatom milyen az, amikor haragszik ram!! :?: :?: (talan vegre nem jon minden vasarnap este unokazni, ami azt jelenti, hogy odajon, elkezd magyarazni, mennyire faradt, majd beul tv-t nezni es aperitivezni!)PONT
NE HARAGUDJATOK JO??? RATOK ZUDITOTTAM ITT JO EGESZEBEN A DOLGOKAT DE MOST VALAHOGY URESEBBNEK ERZEM MAGAM!
Persze sok mas egyeb is van, folytott indulatok mint Megann a te esetedben is meg Hajninal is!!! dehat akkor a forum mar anyosrol szolna nem a gyerekekrol! :wink:

Hajni
Oktober27-tol november 3-ig leszek otthon es nagyon szeretnek talizni veled, ha ossze tudnank hozni valami megfelelo idopontot!

Persze veletek is, de most nem tudom megoldani, hogy Pesten maradjak! Sajnalom, dehat megyek en meg haza maskor is!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Anikó
Már én is akartam írni, hogy Apukád miatt Őszinte részvétem.
Időjárás :? Nálunk sincs most valami hőség és az eső is esik. Én pl. itt az irodában fázom, de csak jövő héttől lesz fűtés. Még jó, hogy holnap nem jövök.

Kuha
Jó hallani felőletek. Neked hogy tetszik a munka? Hajrá lakás vásárlás.

Megann
Remélem Lénán hamar átszalad ez a vírus és mihamarabb újra bölcsizhet. Ne aggódj, biztos megszokja a bölcsit, sőt talán meg is szereti. Neked is sokkal könnyebb lesz ha legalább fél napot bölcsibe lesz Léna, hamár meg lesz a kisTesó.
Köszi a játékkonyha tippet, már ki is néztem neki egyet. Jó, hogy mondtad a magasságot. Brigi mondjuk szeret guggolva játszani, de csak kényelmesebb állva.
Még a babaházon gondolkozunk, mert a FP-os Noé bárkájával is sokat játszik. Pakolgatja az állatokat, lefekteti,stb.

Totka
Álom szörnyű. Én pár napja elkezdtem olvasni egy könyvet, amiben az anya rendszeresen verte a kislányát. Kb. 5 oldal után letettem, mert már bőgtem. Aznap éjjel köztünk aludt a Brigi :wink:

Juci
Én sem tudlak semmi jóval bíztatni émelygés, hányás terén, de hátha a 16-18 hét körül elmúlik.

Viki
Pocaklakó képek nagyon szépek.

Sajnálom, hogy nem mindenkinek úgy alakul a bölcsibe szoktatás, ahogy elképzelte, de a gyereknek is idő kell amíg megszokik valami újat. Idő kellett nekik, hogy rájöjjenek pl. a bújócska lényegére is. Itt is ha már rájön, hogy Anya jön értem, lehet hogy élvezni is tudja az ottlétet.

Tegnap reggel megjártuk a HP szemészetét. Még mindig nincs pontos diagnózis, fél év múlva vissza kell vinnem. Aggaszt, hogy néha az egyik szeme elszalad a másiktól. Állítólag ez sűrűn előfordul ilyen korban, de azért figyelni kell. Mondanom sem kell, hogy a Brigi már az ajtóban elkezdte az üvöltést és csak a vizsgálat végén hagyta abba.
Utána jutalmul :roll: kimentünk vele a Margit-szigetre. Hihetetlenül élvezte. Bicikliztünk, gesztenyét szedtünk, mókust láttunk, játszótereztünk. Hazafele kb. 5 perc alatt elaludt.

Kép
Kép
maresz
 
 


Aniko!

Na látod, máris jobban érzed magad :wink:
És párod mit szól édesanyja viselkedéséhez?
Mert nálunk struccpolitika van, férj teljesen egyetért velem a dolgok 95%-ában de azt mondja, nincs értelme szóvá tenni, meg ezen agyalni, mérgelődni,mert hogy van kismillió más gondja baja(ami igaz is), meg hát ugye ő nem a konfrontáció hive,csak hát ugye nekem nem mindegy.
De az utazáskor történt dolgoknál nekem is betelt a pohár és elhatároztam hogy nem fogom szó nélkül hagyni a dolgait, mert csak mégjobban elhatalmasodik benne, hogy ő mindent mondhat amit csak akar.

Maresz!

Örülök hogy sikerült választani.
Biztatást köszönöm. :wink:

Léna: háromnegyed 11 kor elaludt és aludt 3 órát, utána láztalan, nagy nehezen belecseleztem a mai első adag normális kaját kb 3 órakkor :evil: de látszólag jól van..
Volt orrszivás is..hát nem nagyon rajongott érte. :(

És azrét beszélgetünk a bölcsiről és ma már úgy nyilatkozott hogy ne menjünk :? és hogyha megyünk bölcsibe, akkor "sirok". :?
Megjegyzem azért kedvesebb és fiatalabb gondozót is kifoghattunk volna, de hát ez van, nem hiszem hogy lenne alternativa :( .

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Juci!

Sajnálom, hogy még mindig rosszul vagy, meg tudlak érteni (mondjuk talán annyira nem voltam rosszul mint Te, szerencsére de) én is betöltött 16. hétig hánytam, (Petivel 14.ig) meg émelyegtem, sőt néha most is 1x,1x szarul vagyok, de ez már bőven elviselhető! Remélem azért nem kísér végig ez a rosszullét, mielőbbi jobbulást kívánok! :)

Megann!

Lénának további jobbulást kívánunk!

Hajni!

Nem lehetett semmi az álmod! :(

Ayse, Anikó, Benianyu!

Köszi a véleményeket! Ma meg reggel már szólt, meg alvásnál sem pisilt be megint, csak most délután egyszer! Én ezt nem értem, de mindegy, úgyis úgy lesz, ahogy ő akarja! :?

Anikó!

Anyós :(

Benianyu!

Ne röhögj ki, de nekem még az is megfordult a fejemben, hogy ha elég jól elleszek itthon a két gyerekkel, akkor nem vinném Petit oviba jövőre sem, hiszen úgyis évvesztes, és ha nem vinném még, akkor neki is csak 3 évet kéne járnia, mint a legtöbb gyerkőcnek! Na de ez még nagyban függ attól, hogy milyen lesz kistesó, mennyire lesz napirend, és mennyire lesz sírós, és készít ki, na meg persze, hogy Peti hogy fogja viselni, hogy nem csak rá kell figyelnem! De a fejemben megfordult a dolog elég komolyan! :)

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki,
Nem röhöglek ki, sőt!!! Megértelek!!!
Ha jól ellesztek hármasban, akkor minek járjon Peti oviba jövőre? :wink: Egyébként onnan is elhozhatod ebéd után, ha mégis úgy döntesz, hogy 3 évesen mégis kéne neki a gyerektársaság.

Aniko,
Anyós :( :( :( Remélem, jobban vagy attól, hogy elmondtad, bár ez anyós viselkedésen sokat nem változtat :(

Megann,
Örülök, hogy Léna gyógyulgat! Csak így tovább! Milyen határozott véleménye van a bölcsiről! :) és :(

Egyébként - bár ez szerencse kérdése is talán - a második babák sokkal jobban alkalmazkodnak, beleszületnek abba, hogy sokat "hurcolászva" vannak.
Nálunk nem volt gond, Dani aludt a hordozóban, a babakocsiban, ahol érte az alvás, Benihez alkalmazkodtunk nagy részben. Vittük/hoztuk az oviból, játszótérre.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Anyós :( :( :(
Nagyon sajnálom, hogy ilyen a viszony, nem lehet könnyű.
Rögtön ott kell hagyni első nap a gyerekeket az oviban??? :shock:
Azért ez elég durva szerintem, a szívem szakadna meg......

Megann!
Jobbulást Lénának!
Noel simán vette az akadályt az oviben, pedig azt gondoltam, hogy sokkal nehezebb lesz. Szeret járni, imádja az ovónénit, a gyerekeket is. Most úgy érzem, Leon lesz a nehezebb....
Hétfőn kiderül, akkor kezdjük ugye :?

Viki!
Ezt neked kell érezned, hogy jó-e otthon a két gyerekkel. Ha Te élvezed, meg Peti is, miért ne maradhatna otthon? :wink:
Én pl. Noelen éreztem, hogy "kevés" vagyok már neki, kicsit unja magát itthon. Neki szerintem kifejezetten jót tesz az ovi, sokkal önállóbb, ügyesebb, egyedül öltözik, eszik, ami ugye eddig nem ment.

Juci!
Nagyon-nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz a babavárás időszaka neked :(
Azért bízz még benne, hátha elmúlik a rosszullét!
Sok kitartást!

Leont ma hozta haza anya, azt a csatakiálltást, meg rohanást, amit lerendezett, amikor meglátott :lol: :lol:
Olyan aranyos volt, ahogy a karjaimba vetette magát és visított örömében. Anya mondta is, hogy nagyon hiányoztam neki, a 3 nap alatt nem volt ilyen boldog. Éjszaka randalíroztott, többször kelt, sírt, stb... :( :shock:
Ő, aki egy kezemen meg tudom számolni, hányszor sírt fel éjszaka.....remélem itthon már nem lesz probléma.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Koszi lanyok, aranyosak vagytok :lol: ma szerencsesen megusztam ot :lol: . Igazsag szerint mar honapok ota tartogatom en is a mondanivalomat, de most kijott valahogy betelt a pohar nalam is!

Megann,
En sem tudom elfelejteni, ha valaki megbantott evekig magamba tartom, de egy adott pillanatban kijon-mint tegnap is es meg nagyon kedves is voltam! :cry: Igen, ferj tamogat es az en oldalamon all, most mondta este, hogy az anyja telefonalt neki panaszkodni, o meg elkuldte a fenebe es ajanlotta, hogy egy par napig ne is jojjon felenk, mert elege van neki! O megmondja neki a magaet, leallitja egybol ha kell!

Benianyu
Nalunk is sokszor volt joves menes a kicsivel, reggel suli, majd haza stb! De Balazs nem viselte valami jol ezeket :cry:

Most meg be vagyok kavaradva de nagyon, ugye volt, hogy anya vigyaz Balazsra es Matra amig mi megcsinalunk egy 4 napos kiallitast Lyonban. Bar tudom, hogy anyos lehiggad addigra, de most semmi kedvem beszelni vele, hogy ugye o viszi Mattot suliba es o megy erte! Raadasul ma Balazs delutan sivalkodott allitolag 3/4 orat es anyu nem tudta lenyugtatni, engem akart! Ez mar nem eloszor fordult elo sajnos! Anyanak meg magas a vernyomasa es rengeteg gyogyszert szed, na most kivan. Egyreszt a tegnapi nap miatt masreszt meg Balazs miatt! Hat el vagyok keseredve, tudom, hogy hosszu ido 3 honap, de ki tudja mikor jon megint en azt hittem orommel lesz itt! Persze szereti a gyerekeket meg ok is ot, de allandoan honvagya van meg olyan erzesem van, hogy menni akar! Megertem, dehat nem tehetek semmit, nem tudom hamarabb hazavinni, mint ahogy meg volt beszelve!
Ma meg ugye azt mondta, hogy o belebetegszik, ha Balazs igy sir, nem fog birni vele, ha nem leszek itt :evil: :evil: :evil: Patt helyzet :evil: Idehovom anyat es most megis ugy latom, hogy a dadahoz kell vinnem es meg annak is fizetnem, mert Lyonba muszaly mennem! Jo mi??? Mit mondjak neki, hogy bizzon mar magaban egy kicsit????? Ti mit csinaltatok a helyenben??

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Juci, Maresz!

Köszönöm kérdéseiteket, én azt hiszem, egész jól visszarázódtam már a munkahelyemre. Nem unatkozom egyáltalán, szeptember elején éppen kétnapos bécsi továbbképzésre kellett volna mennem a kollégáimmal, és az egyik (kisebb) osztrák főnökömmel, de Gergő bölcsis szoktatása miatt ezt lemondtam. Kicsit sajnálom, mert bár a fejtágítás elég fárasztó volt, de a kollégák elbeszélése alapján az esti buli annál jobban sikerült.
Most a héten kedden pedig volt egy giga ügyféltalálkozónk, amit a kinti posta szervezett. Hát az sem volt semmi, nagyon puccos volt, ráadásul jól el is fáradtam, este 8-kor kezdődött.
Szóval, mindig van valami. Persze, alap esetben csak baromi sok munka, ma arra sem volt időm, hogy bármit egyek, az ivásról ne is beszéljek, délután négy órakor arra eszméltem, hogy még ki sem bontottam az ásványvies üveget.
De nem panaszkodom, mert egyelőre élvezem, mondom. Ami inkább fárasztó, az az, amikor este kb. 6 órakor hazaérek, és neki kéne állni itthon tenni-venni, főzni, stb. Na, ehhez baromira nincs sem kedvem, sem hangulatom, és különben is, inkább Gergővel foglalkoznék.

Gergő mondhatom, hogy teljesen beszokott a bölcsibe. Kb. fél 8-ra érünk be reggel, és csak délután megyünk érte.
Ha Robi megy érte, akkor kb. olyan fél 3 felé ér oda, addigra pont felébred az alvásból, ha pedig én megyek érte, akkor 4 óra után picivel szoktam oda érni.
De általában szerencsére Robi el tudja hozni, és jönnek haza, úgyhogy nem kell Gergőt azzal is leterhelni, hogy olyan későn érünk haza.

Ma egyébként is olyan hülye napom volt, erre mire hazaértünk, fogad a levél, amit a biztosító küldött, hogy nem fogják kifizetni a kocsink kárát, mert a fickó, aki összetört minket, nem küldte vissza az elismerő nyilatkozatát (az persze nem elég nekik, hogy a baleseti bejelentőn elismerte) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
K...rva jó, egyre jobban attól félek, hogy a rohadt fél millió forintunkért évekig pereskedni fogunk.
Ha esetleg valakinek van valami jó ötlete, tanácsa, hogy mit tehetnénk, hogy ezt elkerüjlük, és a biztosítót még rávegyük valahogy, hogy fizessen, akkor szívesen venném.
Ja, és mivel a srácnak, aki összetört minket, csak a kocsi rendszáma van meg, mégcsak meg sem tudjuk keresni, hogy ugyan intézze már a papírokat.
Szerintetek rendszám alapján meg lehet valahogy találni az illetőt?
Azt még tudjuk, hogy melyik kerületben lakik, de semmi több.

Viki, szerinted, ha kerítenék valaki illetékest (most direkt nem írom ki, hogy hol), utána lehet ennek valahogy nézni??

Kép
kuha
 
 


Akarom kerdezni mit csinalnatok a helyemben!!
Barbapapa
Hm, Te talan tudsz segiteni, hiszen neked is viszi oket surun anyukad! Nem irnal valamit, mit csinal, ha peldaul nem tudja lenyugtatni oket! Anya foleg az ejszakaktol fel!
Sajnos igen, nekem is majd meghasadt, gondolhatod, de itt nincs beszoktatas :roll: :cry: :cry:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?