Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gergőnek boldog szülinapóóóót!!!!

Dimet!

Óóóóó :( .

Kavics!

Babakocsi-téma: a Kosár Magazinban összehasonlították ár-minőség-kényelem szempontokból a babahordozókat/autósüléseket. Érdemes belekukkantani :D .
Mi is voltunk kocsit nézni....őőő...namost miért van az, hogy egy 3 ajtós Ibiza nem éppen családi kocsi????? :lol: :lol: Férjemet idézve: "kompromisszumokra van szükség, kompromisszumokra"...

Amúgy: a 17. hétben járunk, érzem "lubickolni" Babukát. Éjjel úgy begörcsölt a vádlim, hogy a bokámat kifele rántotta és majdnem kibicsaklította (? van ilyen szó?)...iszonyúan fájt! Ma kicsit többet MgB6-ozok!!!!

Puszi Mindenkinek,

Gyöngyi
jokaliza
 
 


Sziasztok!

Rambóka!
Gergőnek nagyon boldog szülinapot kívánok!

Dimet!
Hát elég mérges lehettél,nem semmi.(Én meg múltkor elfelejtettem a mikrós sterilizálómba vizet tenni, és az egyik aventes üveg felfújódott. :oops: )

A mi Gergink most kapta meg az első oltását.Most parázok, nehogy belázasodjon, mert nem tudom hogy bénáznék a lázméréssel és a végbélkúppal. :oops:
ezoterike
 
 


Jokaliza!

Nekem valahogy kimaradt, hogy Te is babás vagy!
Nagyon-nagyon gratulálok! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ezoterike
 
 

 
 

Ezo!

Seme-baj :wink: , ritkán vagyok csak fenn, általában "read only" :lol:

Most izgulunk az AFP eredményére várva meg majd jön a 20. heti uhu....

Gy**
jokaliza
 
 


Ezo!

Ha belázasodna, nyugodtan adj neki egy fél kúpot (hosszában felezd!).
Mondjuk azzal tényleg lehet bénázni! :lol:
Mi egy darabig tilitoliztunk a gyerekkel mire rájöttem, h. mintha vhol tanultuk volna, h. a végbél dupla záróizomgyűrűvel rendelkezik és a külső akaratlagosan szabályozható, de ha a belsőig tolom, akkor már nem tudja kinyomni! :lol:
(Tudom másoknak ehhez nem kell egyetem, nekem úgy tűnik az is kevés volt! :twisted:)
Szóval, ha a ded 'feladó ismeretlen' jelzéssel visszaküldené a kúpot, akkor kicsit nyomd beljebb, akkor bennmarad!

De én úgy emlékszem, h. nálunk csak a 2. v. a 3. oltásnál lázasodott be a gyerek.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


A gyerek pörög, mint a búgócsiga! Már 8X leraktuk aludni, de hiperhisztiket nyomott és muszáj volt kivenni. Úgyhogy végignézte a szépségkirálynő választás eredményhirdetését.
Most apa könyörtelenül lerakta. Még nyüszög.......

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Na talán elalszik!!!!! Még cuppog.....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


na, rambóka...eredmény? mikor aludt el?

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Köszi Rambóka a segítséget, szerencsére nem volt rá szükség,nem lázasodott be.
A következő oltásnál már elkerüli a három hónapos kort, így addigra beszerzek lázcsillapító szirupot,mert ez a kúpozás nekem elég idegen, félek, nehogy vmi kárt tegyek a gyermekben,mert állandóan ficánkol,tegnap tanácsadáson is alig tudták lemérni.Plusz azt a hisztit hallanotok kellett volna, amit a mérésnél meztelenül levágott.
Utálja a fürdést, és ha valaki elkezdi vetkőztetni, mindig azt hiszi fürdés jön, és eladja a házat.Pedig már mondtam neki, hogy a ház nem eladó :lol: :lol:
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Meg van az AFP eredményem.
Az van ide írva: AFP 36 ng/ml
0,9 mom

48 kg és 15+3 terhességi hét mellett.
Szerintetek jó??? :idea:

Kép

Kép
lecso
 
 


Dimet!

Fél 11-re! Addigra mi már teljesen készen voltunk tőle!
Olyan volt, mint aki speedet vacsizott! Hozta a játékait, a leporellós könyveit, rohangászott, tisztára, mintha délután lenne! Azt hittük, már sosem dől ki! De azért végül csak elaludt!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Dimet!

Fél 11-re! Addigra mi már teljesen készen voltunk tőle!
Olyan volt, mint aki speedet vacsizott! Hozta a játékait, a leporellós könyveit, rohangászott, tisztára, mintha délután lenne! Azt hittük, már sosem dől ki! De azért végül csak elaludt!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


szerintetek érdemes rota vírus és strepto ellen beadatni szurit????????

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet!

A streptot nem tudom, de a rotára én rákérdeztem a gyerekdokinál, plusz ovonő sogórnőm is mondta, hogy az csak akkor ér valamit, ha az első oltóanyagot megkapja 6 hetes korig.Utána már késő elkezdeni.Így mi is lekéstük, és ha jól látom, ti is.
ezoterike
 
 


Csajok!

Még ráértek eldönteni!
A rotavírus ellen két vakcina van:
- A RotaTeq esetén 3 oltás kell a védettséghez. Az elsőt 6 és 12 hetes kor közt kell beadatni, a többit 4 hetes időközönként de legkésőbb a 26. hétig be kell adatni. Legjobb, ha mindhármat megkapja 20-22 hetes korig!
- A Rotarix-ből elég két vakcina, az elsőt 16 hetes kor előtt, de 6 hetes kor UTÁN!!!!(ezt érthették félre!), a másodikat 24 hetes korig kell beadatni.
Mindkettő szájon át adandó, tehát nem szúrnak.
Baromi drágák 17-18 ezer forint/vakcina!

http://www.50plusz.hu/drugs/prod?pid=4554
http://www.kompendium.hu/gyogyszer-bete ... ?tid=15677

Tessenek egy kicsit a guglit használni mielőtt pánikolnak!!!!! :twisted:
Bármely gyógyszernevet bepötyögve kb. 5.-nek feljön egy olyan pdf fájl, ami minden információt tartalmaz, de sajnos nem tudom ide belinkelni! :evil:
ROTAVÍRUS-FERTŐZÉS, ROTAVÍRUS-FERTŐZÉS ELLENI VAKCINÁCIÓ... a címe. A www.doki.net-en található.
Érdemes elolvasni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hát ezt a rotavírus ellenit asszem az ára miatt kihagyjuk.
Csak nem kapja el!!!!

Csajok!
Kinek milyen pelenka jött be?????????????????????????
A pampersből már párszor kifolyt a kaki, ma is a gyermek derékig úszott benne.
Szóval várom a tippeket!!!!!!!!!!!
ezoterike
 
 


Ezo!

Én is szídtam annó a Pamperset. Az a legnagyobb baja, h. kihagyták belőle a hátsó derékgumírozást!

ARO-sat (Metro termék) véletlenül se vegyél, mert totál műanyag az egész, az összes általunk próbált pelus közül az volt a legborzalmasabb!!!! :evil:

Ami nekünk bevállt:
- Liberó
- Babylove (DM saját termék) Elég jó, csak utoljára kifogtunk egy olyan csomagot, amiben folyton elszakadt az oldalgát vékony gumicérnája és szökött a kaki. Egyébként nem volt vele gond.
- Huggies (nagyon-nagyon tökéletes, de a legdrágább az összes közül! Amikor a gyerek csak este volt hajlandó inni, de akkor az egész napi folyadékmennyiséget, és a Liberó nem bírta reggelig, akkor vettük és ez bírta!)

Más topikokon dícsérték:
- Lidl-ben kapható, vmi spec csíkkal v. nem tudom mivel ellátott (tehát nem az alap!) pelus. Nálunk csak most épül a Lidl, majd meglátjuk!
- Tecsó minőségi pelus( a Tecsó gazdaságost véletlenül se vedd, az állítólag borzalmas!)


A strepto elleni Prevenar is 16603 Ft körül van!!!!!
Abból 1 éves kor alatt kezdve 3 oltás kell, 1 éves kor felett kezdve 2 oltás szükséges, 2 éves kor felett már elég 1 oltás.
Mi éppen kivárásra játszunk! :twisted:
Én a rotavírus ellenit nem adattam be, de ezt be fogom.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


A gyerek ma is elszabotálta a 8 órás lefekvést!
Most is itt rohangászik! :shock:
Teljesen friss, kipihent.
Bezzeg mi! :evil:
Holnap fél órával később fogjuk lefektetni, hátha......

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Ezo:a Rossmann-os pelus a bordó csomagolású.Ugyan olyan jó mint a Liberó.Még a mintája is ugyanolyan csak az ára kedvezőbb.
Szóval:Rossmannos pelus
Libero
Pampers sem lenne rossz,csak ha a gyerkőc sokat pisil nem ajánlom,mivel szerintem látványosan kevesebb pisi fér bele mint a többibe

Kép

Kép

Kép
lecso
 
 


nekünk a dmes és a huggies jött be. de zsuzsi ugyebár nem kakil :D csak velünk együtt, nyitott pelussal, közben cserélgetni kell a pelust alatta. férjem meg fogja a kezét.
tegnap vett férjem szélcsövet. ma kipróbáljuk. (de, hogy egy kis gumidarab 1000 ftba kerül............ :evil: )

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Pelenka:

Kétfélét használok Liberot, és Huggiest. Ugyan nem próbáltam tescos, rossmannos stb. pelusokat (bár dm-eset igen, de nem jött be), úgy tudom hogy nem egyformák ezek a pelusok. Lehet hogy külsőre hasonlóak, de a fehérítési szisztémájuk más. Nem mindegy, hogy mivel fehérítették a papírt. Asszem a Libero ilyen szempontból klórmentes.
De mondom, én ezt egy olyan anyukától hallottam, akinek allergiás volt a kislánya a no name pelusokra. Ezek közé sztem nem tartozik a Dm-es, Rossmannos pelus..li. ár alapján az sem tűnik olcsóbbnak. Viszont hallottam már netről/innen onnan akár darabra is rendelhető ismeretlen pelusokról..na azt inkább kihagynám.
Szerencsére Dominak még nem volt semilyen kiütése, még a nyári nagy melegben sem lett semmi baja. Mondjuk akkor szándékosan alig használtam popsikenőcsöt, nehogy kipáljon a hajlatokban.
A kedvenc pelusom a Huggies. Tényleg drága, de nekem ez áll legjobban kézre..ha lehet így fogalmazni. Annyira jó a gumírozása+ amellett hogy vékony, rengeteg cucc belefér.
Pampers-t akkor használtam utoljára mikor Domi 2 kg volt. Én elég sok panaszt hallottam rá. Mondjuk nálunk soha nem fordult elő egyetlen pelenkával sem, hogy kifolyt volna a kaki. Pedig Domi is kapott anyatejet.

Kép
babancs
 
 


szélcső: WOW!!!
most vagyunk túl rajta, pedig ma nem is kakinap van......
eredmény: 2 db pelus van délutánig. remélem férjem időben jön haza. max. kérek a szomszédból. vagy ha eláll az eső elmegyünk venni.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Köszi csajok a pelenkatippeket,és még egy kérdés a Liberórol:

Most Gergő 4,5 kiló.Liberóról egyszer olvasta, írta vki,hogy eggyel nagyobb méretűt kell venni, mint a csomagoláson ráírt, mert elég kicsi a pelenka.Ez igaz?????????
ezoterike
 
 


Közben olvasgatlak, lányok, és mindig eldöntöm, h majd bekapcsolódok, de eddig még nem sikerült. Hátha most ezután összejön...

Micsoda? Gergő egy éves??? :-o Mikor volt ideje betölteni az egy évet? Csak most született!!!
De ha már így van: Isten éltesse sokáig!!!

Pelusokról pofázhatok, de én csak kettőt próbáltam: Pampers és Happy. Ki akartm próbálni a sokak által dícsért Liberot, de nálunk nem lehet kapni. Nos tapasztalat: a Pampersből mindig kifolyik a kaka, a Happy jobban bennetartja.

És a kérdésem: a csípőficam-ügyről. Tibi fiam amióta megszületett, már nagyon sok doki megtornásztatta, "megcsavargatta" a lábait és mindenik azt mondta, hogy OK-s. Az a sok doki: még a kórházban, amikor született, a csládiorvos többször, egyszer elküldtek egy ortopéd dokihoz a kórházba 3 hónaposan... Nos ennek ellenére kaptunk beutalót, hogy menjünk és röntgeneztessük meg a csípőjét. Ezt 4 és fél hónaposan kellett volna megcsinálni. Mivel én nem akartam röntgent, ezért nem vittem sehova és rengeteg érdeklődés után megtudtam, h van egy olyan magánorvosi rendelő, ahol van ultrahang. Nos az a baj, hogy közben a fiam kezd betölteni a 4 és fél hónapot, a doktornő szerint legtöbb 5 hónapig ad releváns eredményt az UH... Akkor ne csináltassam meg vagy csináltassam meg? Merthogy ez magán és elég drágába kerül. Persze nem a fiamon akarok sporolni, csak azért dilemmázok, hogy kifizessem, hogyha pl. "túl késő" és nem tudnak elég jó eredményt mondani?
A fiam meg elég nagy méretek alapján, nem tudom, h ez számít-e?

Örülnék, ha segítenétek, előre is köszi.
Puszi midenkinek,
Kir
k.ir
 
 


Javítás: a vizsgálatot max. hónapig ajánlják, Tibike nem 4 és fél, hanem 5 és fél hós.
Bocsi

Kép
k.ir
 
 


Kir!

Nálunk csak manuálisan ill. UH-gal néznek, rtg-nel nem.
Nem hiszem, h. érdemes lenne rtg sugárzásnak kitenni, ha nem áll fenn csípőficam gyanúja!
Inkább Uh-oztasd, ha nagyon izgat a dolog!
De ha tudod, vidd el még egyszer a gyerekortopédushoz, az meg fogja mondani a tutit! Ha ő azt mondja, h. nincs csípőficam, akkor nincs!

Én nem értek hozzá, de nem tudom, h. miért lenne felső korhatár?
Szerintem inkább azért mondják, h mielőbb vidd el, h. minél hamarabb kezelésbe lehessen venni, ha baj van!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Pelenka:

nálunk egyedül csak a Libero jó, és abból is a bugyis. :shock: Na, nem mondom hogy olcsó. De rengeteget beszív és nem folyik ki és kényelmes.

Próbáltuk a dm-est, elég gyakran kifolyt.

A Pampersről nem is nyilatkozom inkább. :evil:

Szóval nem is nagyon kísérleteztem inkább, mert a Libero kezdettől fogva bejött.

Rambóka! Gergőt isten éltesse, meg mindjárt Johanna babát is!! Majdnem egyszerre születtek!
Még csak most volt... :?
Vendég
 


Nekünk a legjobban a liberojöttbe.nagyon jó nedvszivó, mi keveset kakilunk 1-3 egy nap,éscsakakkor cserélem, meg reggel. 1 hónapig elég 1 csomag. viszont csakaz alsó határon jó.

Pampers: nyáron nagyon jó volt, mert vékonyabb,kicsit könnyebbnek tűnt.
általábanaztveszem amelyikjól le van árazva, ha egyforma, akkor a liberot.

próbáltam a dmest, nemvolt rossz, de asszem 1 ft a különbséga liberohoz képest, és az azért jobb.
tesco szerintem sokat kakilo babűnak jó,mertolcsóbb, és gyakrankell cserélned.
bio pelus: nagyon nem jött be, minden kifolyik.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Ezt küldöm Gergő babának a hétvégi bulira :)
Rambóka! Küldenék mellé puszit is, légyszives add át neki! Kép

Pusszi mindenkinek!

Gina
Vendég
 


Köszi! Át fogom adni neki a jókívánságaitokat! :D
Jó ez a torta!

Rejo!

Ti is vasárnap tartjátok Johanna szülinapját?
Milyen torta lesz?
Jobban vagy már?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


sziasztok!

képzeljétek, laptopról nyomom végre:)))) (2000 éves őskövület, de végre nem kell sorbanállnom a gépért és folyton a férjemmel harcoli ha netezni akarok:) (eladó a régi asztali gépem... óccsó ráadásul jó ha évente 2* használtam mert soha nem volt kedvem előszedni...)

Pelenkatéma: Liberó jó de nagyon drága szerintem, a Huggies viszont 2000 Ft/csmag a DM-ben ami szerintem nagyon olcsó... A DM-es meg sajna drágább mint a Huggies... ráadásul amikor módosítottak rajta akkor szerintem haza is vágták, mert az "ÚJ" pelenkákból mindig minden kifolyt.

Viszont nem tudom mi lesz a kistesó-projekttel... azóta se jött meg, Lilla meg elkezdett éjjel is ébredni így éjjel-nappal szopik... ami ugyebár nem igazán ösztönzi a peteérést...

Ráadásul még a diabetológiára se jutottam el, hogy felírassam a metformint...

A védekezést mindenesetre abbahagytuk, úgysem jön össze alapon .... aztán ha mégis akkor örömünnepet ülünk... (a petefészkemmel nem hiszem, hogy nagy gond lenne mert nem ragyásodok csak max. annyira mint a metformin mellett)

Mondjuk engem nem igazán visel meg a gyereknevelés (Lilla szerintem mintababa ráadásul már a felállást kezdi gyakorolni - igaz még nem megy neki egyedül de ha belénk kapaszkodik akkor kinyomja magát), a terhességem és a szülés is egyszerű volt így tőlem akár már most is jöhetne a következő baba... de peteérés nélkül hogyan? :((((

(azért vettem néhány LH tesztet de nem sok értelme van szerintem)
Vendég
 


Hát Csakegy!

Szerintem két verzió van:

Vagy nem is fogsz menstruálni, amíg éjjel is szoptatsz (nem biztos, de lehet), viszont lesz tejed, amennyi Lillának kell.

Vagy ráhajtassz a babaprojektre és abbahagyod az éjszakai szoptatást.

Nyugi! Tudom a válaszodat és egyet is értek vele! :D

Szerintem várd meg, amíg már stabilan megy és csak akkor gondolkodj babaprojekten! Nem lehet túl könnyű nagy pocival hajolgatni és emelgetni!
Persze nem tudom, h. mik a terveid a melóval? Bevállalod a GYES-t?


Ja! Teszteltél már? :twisted: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


ramboka: gyes mellett éhenhalunk úgyhogy max. 1.5 éven belül tutira teherbe kell esnem megint... vagy nem és akkor 1.5 év kihagyás... de akkor már nem leszek egy mai csirke...

nem, nem teszteltem mert semmi értelme :) (azt azért észrevenném ha terhes lennék ráadásul nem is igazán adtunk neki esélyt mostanában...)

(nem azért, de Lilla nem igazán hagy minket kibontakozni, a legkisebb zajra is felébred... az asztalos meg csak nem jön így nincs külön szoba...)

Ja... azt írtam már, hogy beiratkoztam suliba? (2 hetente van fél nap suli úgyhogy ez még belefér:) Tök jó kiszabadulni a nyálas kismamás témák és topikok közül néha-néha:)...
Vendég
 


(az éjszakai szoptatás abbahagyása meg sajna nem úgy tűnik mintha szabadon választható lenne... olyankor CSAK az nyugtatja meg... ez van, ezt alaposan bebuktam... hol van már az amikor 4 hónaposan még 12 órákat aludt ébredés nélkül... pedig már almát is eszik,nem is keveset (simán benyom fél almát vacsorára - utána meg szopik is egy kört)

Ráadásul a legújabb az, hogy már nem csak szolídan nyökörög amikor éjjel rá akar csatlakozni a mellemre hanem azonnal üvöltéssel kezdi. Gondolom a foga is ludas lehet ebben, de annyival rosszabb a diszkrét nyüszögés helyett üvöltésre ébredni:) (viszont tutira megtanult egyedül elaludni - ha este lerakjuk -teljesen ébren- mukkanás nélkül elalszik így nálunk az altatás egy max. 10mp-es művelet. Csak azt nem tudom, hogy ez éjjel miért nem működik... nem a sötét a baj, mert egyszer égve hagytam a lámpát és akkor is üvöltve ébredt...

Asszem kénytelen leszek beletörődni, hogy Lilla is csak kisbabából van, bármennyire is jól álcázza :))))

(viszont nem azért mondom, de ő szerintem előrébb jár a kortársainál... okos baba... és feltűnt, hogy az itteni PCO-sok babái is mind előrébb járnak értelmi és/vagy fizikai szinten a kortársaikhoz képest... ez szerintem tök érdekes...)
Vendég
 


Hogyan csinál az asztalos külön szobát??? :shock: Faházban laktok????? :lol:

Én is filóztam, h. a panelhez vhogy hozzá kéne ragasztani még egy szobát! Fecskefészek???? :lol:

Mi kénytelenek voltunk kiköltözni a nappaliba pár hete, mert már óránként ébredt. Azóta egész jó a helyzet! Hetente 1-2X kell csak felkelni megitatni. És már a hátunk sem fáj a kanapén! :D

Ezért, h. ne unatkozzunk, beújított: Nem akar elmenni aludni! Ma fél tízkor tudtuk lerakni hosszas küzdelem és hiszti után! :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


az asztalos csinál egy dobogót a nappaliba ami alá nappal betoljuk az ágyunkat így nem kell a kinyitható és kényelmetlen kanapén aludnunk:) A dobogóra meg felpakoljuk a kanapét és a dohányzóasztalt... a tervet már megcsináltuk csak le kéne gyártani (az anyagot is megvettük)

Jön a szeparációs szorongás?
Vendég
 


Csakegy... az éjszakázásaitok miatt mondom... Bogi 7.hónaposan tuti éhenhalt volna esti szopival meg fél almával!

Hány kg most Lilla?

Esetleg ha adnál neki vacsira egy kis Sinlacot vagy valamit, nem hiszem hogy ébredne éjjel. De ez csak az én megérzésem.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi, Rambóka, akkor asszem elviszem a jövő7en UHzni a kissrácot. :wink: de sztem tök fölösleges. Aki ennyit izeg-mozog folyamatsan, annak semmi baja nem lehet. Olyan a fam, mint egy kis tekerőgép, csak akkor mozdulatlan, amikor alszik, különben egyfolytában vidáman repes, kézzel-lábbl beindul. Ha megndul, akkor ő fog futni elől s mi utána :D

Csakegy: neked igazad van abban, hogy a PCOS babák a világ legtuttibb babái, mélységesen egyetértek!!! Tibike egész éjszaka alszik, igaz ő már csak tejport iszik, sztem már el is felejtette az anyatej ízét :( ... És eszünk már gyümölcsöt délelőtt és zöldséglevest délben. A többi kaja az még tejporos izé. (Annyira szar szagú-ízű az a hitvány tejpor, nem tudom hogy bírja megenni, de szereti... :D )

Aztán az én állapotom mostanában: 34. cn.-on vagyok. Tibike abbahagyta a szopást 4 hósan, rá egy hétre egyet mensiztem, azóta sem. Szóval fel kellene hívnom a dokimat Duphastonért... csak persze eddig dög voltam. Terhes meg nem hiszem, h lennék, akkor én lennék a 2es számú szűzmária, azt azért nem hinném, h ennyire kiválasztott lennék...

Akkor meg is van a dolgom jövő hétre: Tibikét UH-ra vinni, és Duphastont szerezni.

Most pedig megyek egyet sétáglatni, bevásárolni tiszta egyedül, a Tibijeimet itthon hagyom. Kell egy kis kikapcs :wink:

Puszik,
Kir

Kép
k.ir
 
 


Ki keresett pihenőszéket???
Tegnap az Interspárban láttam Chicco-sat 6000 Ft körül!!!!
Nem tudom, mennyibe szoktak kerülni, de a Brendonban 19.000 Ft leárazva a legolcsóbb!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


én kerestem.....megnézem

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Puszi Csajok! :)

Ma elmentünk Brendonba.

Megtaláltuk álmaink babakocsiját.
A párom szerint vegyünk újat.

A családtól azt kértük még anno, hogy vegyék meg nekünk a babakocsit. Hát mostmár bizonytalan vagyok. Lehet nem kellene csődöltetni őket. :lol: :lol: (bár a hordozót mi vennénk.:lol::lol: :lol: )

Csak ennyi vagyok... puszika mindenkinek.
Vendég
 


Kavits!

Mit néztetek ki????


Ja! Akit érdekel, mert már kádban akarna fürdetni:

A CBA-ban jó nagy méretű csúszásgátló gumiszőnyeget láttam, jópofa négylevelű lóhere alakú lyukakkal és élénk színekben (nem az a gusztustalan pállotszínű, mint amit máshol árulnak). 1700 Ft körül van. Ha még nem lenne, én ilyet vennék.

Csakegy!

Rizst és krumplit sem akarsz még adni Lillának?
A Sinlac nem tejalapú, hanem rizs- és szentjánoskenyérmag őrlemény (ha jól tudom, de akinek van otthon, az legyen szíves nézze meg, h. nem mondtam-e hülyeséget!!!!!!).

Akit érdekel:
http://www.bebilap.hu/csecsemogondozas/tapszer.htm

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Peg perego venezia

Annyira tetszik...
Vendég
 


Ramboka: nem, Lilla mostanáig csak almát kapott , répát, körtét és sült tököt... (de ő majdnem 6 hónapig csak anyatejen élt így nem volt SOS a hozzákajáltatás... igazából most sem az, de Lilla akkora zabagép, hogy kötelező:)

Ma viszont vettem neki igazi bébipapit... alma-barack-rizs (HIPP)... visított érte, úgy bejött neki... (na jó, Lillának minden bejön amit kap...)

Ami ebben izgalmas volt, hogy most kapott életében először pépes kaját... Eddig csak egész vagy durvára reszeltet kapott amit kézzel is meg lehet fogni. Na ehhez képest jött a pépes ami igazából egyikünknek se jött be. Ő rágni szerette volna én meg azt, hogy ne csorogjon ki minden a szájából. Ráadásul az is kérdés volt, hogy a pépes kaja hogy illeszthető bele az önetetős konepciónkba.

Beilleszthető volt. Lilla ugyanis kivárta amíg én rápakolom a pürét a kanalára, utána simán átvette az irányítást és a kanalat és ő pakolta bele a szájába... Aztán addig forgatta amíg a kaja bele nem csorgott, kicsi megrágta a kanalat aztán visszaadta, hogy jöhetett a következő adag. Fél üveggel benyomott (szopi után!) és igazából akár egy üveg is lecsúszott volna csak eddig még nem kapott barackot és rizst ezért nem akartam rögtön egy egész üveggel indítani.

Na majd kiderül mi lesz... (nem fog műkaján élni, de 2 hetente amíg suliban leszek jól jön majd tejkiegészítésnek...)

Ja... és elhoztuk a szüleimtől az én régi műanyag gyerekkádam (ami mostanáig zoknitartóként funkcionált:) ) ... ennek az a különlegessége, hogy hatalmas! Anno a tesómmal ketten fürödtünk benne legalább 6 éves korunkig... Este kipróbáltuk és Lilla imádta:) (az benne a jó, hogy kevesebb víz kell bele mint a nagykádba és nem kell előmelegíteni mint az öntöttvas kádat..)

Ja... és beüzemeltük a karámot a nappaliban mert már kezdett necces lenni, hogy Lilla szabadon kóborol a lakásban... (ld. a régi számítógépem kábeleit nyalogatta, a vasalózsinórt nyalogatta, a telefontöltőt nyalogatta, a nadrágom cibálta, mindenbe belekapaszkodott, hogy fel tudjon állni stb. Ez egy sima 1000 Ft-ért vásárolt régi fa járóka amibe lyukakat fúrtunk és sima csavarokkal összfogtuk az oldalait amik így szabadon hajtogathatók. Állat:)

Ja igen: Kavicska: Mielőtt megveszitek a babakocsit (melyiket?) szerintem hívjátok fel a Soroksári úti outletet, hogy van-e nekik raktáron... csak mert van, hogy a régi modelleket az eredeti ár töredékéért árulják... (régi modell = tök ugyanolyan, csak a színe más)
Vendég
 


Kavicska: Veneziát inkább használtan! A babaszobán is rendszeresen hirdetnek SOKKAL olcsóbban mint az eredeti ár..

(jó, persze, ha meengedhetitek akkor inkább újat de ha nem akkor inkább érdemes egy használtat levadászni az eredeti ár töredékéért.. épp ma láttam, hogy egy 2007-es modellt hidret valaki full garanciával... de nem tudom mennyiért...)
Vendég
 


Vendég
 


(az mondjuk vicces ha valaki ugyananyiért akarja eladni mint amennyiért vette...)

Az outletet viszont érdemes felhívni!
Vendég
 


Kavics!

Jó választás! :D
Egy Venezia évekig jó, nyugodtan vegyétek meg használtan!
A miénk legalább 7 éves, de még mindig tökéletes!
Ha mázlid van még hordozóval együtt is kapsz!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Voltunk ma az outletben is. Ott nincs raktáron semmilyen peg perego!

Még gondolkodunk a dolgon. Egyelőre nem sietünk el semmit.

Nézegetem a hírdetéseket, plusz lessük az akciókat.

Majd látjuk. :)
Vendég
 


Ez pl. pont olyan, mint a mienk (tehát régebbi, mint a mostaniak, kicsit kevesebbet tud, de nagyon szuper!):

http://www.expressz.hu/baba/babakocsi/s ... ,51,1.html

Itt is van 1-2 (ezek már az új verzió!):

Peg Perego Venezia eladó
Eladnám másfél éves Peg Pérego Venezia babakocsinkat Toffee színben. - Ajánlott kor: újszülöttkortól 15 kg-ig - Tartozék: lábzsák, tálca, tető, cumisüvegtartó, karfa, 5 pontos biztonsági öv - Ülőrész jellemzői: vízszintesre dönthető, több fokozatban dönthető - Karfa jellemzői: meghosszabbítható - Lábtartó jellemzői: állítható 2 fokozatban - Lábzsák jellemzői: patenttal rögzíthető, cipzárral nyitható - Kosár jellemzői: textil, nagy - Huzat anyaga: pamut es poliészter - Huzat kezelése: levehető, 30 fokon mosható - Váz anyaga: alumínium - Váz jellemzői: teleszkópos rugózás - Kerekek tulajdonságai: közepes méretű, bolygosítható, fékezhető, habosított műanyag futófelület - Tolókar jellemzői: kétirányból tolható, magassága állítható - Összecsukhatóság: lapalakúra - Méret nyitva H-SZ-M (cm): 101-55-102 - Méret összecsukva ülőrésszel H-SZ-M (cm): 80-59-32 - Ülőrész vázzal súlya (kg): 9,9 Ára: 55.000.-Ft Ildi ildi142@freemail.hu

Eladó megkímélt állapotban, egy Peg Perego Venezia babakocsi. - teljesen vízszintesig dönthető, így újszülöttnek is jó - teljesen ülő pozícióba átalakítható, így egyetlen babakocsival végig lehet „vészelni” a gyermekkort - állítható tolókar - minden kereke bolygósítható - rövid mozdulattal összecsukható A színe kék/sárga (így fiúnak és lánynak is jó). Lábzsák van hozzá. A hivatalos oldala itt: http://www.pegperego.com dorottya.szeredy@nexstep.hu Tel:30/311-9925

[i]Feladó: Máthéné M. SzilviaÁra: 50000 FtPeg-Perego Venezia Ajánlás Hozzászólások (2)
Jó állapotban lévő szürke-citromsárga színű 2 funkciós babakocsi. Háttámla 3 fokozatban dönthető, a lábtartó 2 fokozatban állítható. 5 pontos bizt.öv. Átfordítható tolókar, mely magassága állítható. Elől-hátul lehajolás nélkül bolygósítható kerekek. Alul nagy pakolórész, felül kupolatető lezipzározható, nyitható. A huzat levehető, mosható. Oldalt külön felakasztható italtartó elől pedig felszerelhető tálca italtartóval.Könnyen lapra csukható, masszív fém váz. tel.0630-9-029-051


Ezt így hirtelen a Babázóról szedtem össze neked, úgyhogy, ha körülnézel, biztosan találsz a Brendonnál jóval olcsóbban. Átlagosan 50-55.000 Ft körül már kapsz!
Hidd el ezek nem leharcolt kocsik! Ezekhez még tudsz venni hordozót is színben megfelelőt kb 20.000 Ft-ért!
70-80.000-ből megvan az egész!

http://borze.babazo.hu/borze.php?lr_szo ... hu&m=0&p=6

A Brendonban csak a kocsi 76.000 Ft, a hordozó plusz még 37-47.000 Ft.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?