Új privát üzeneted érkezett!

Bbj, olyan aranyosak, amikor ilyen felnőttesen beszélnek. Egyik reggel ülünk a férjemmel a konyhában, jön Imike bekukkant, majd mondja: elnézést.Letette a kakós ibrikét és kiment.

Én 36 hetesen voltam utoljára terhesgondozáson, akkor kértem az igazolást és viszlát, azóta nem láttak.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi: Örülök, hogy ezt írod. :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


ivett: nekem a 36. hét betöltése után kellett menni az utolsó vérvételre.
Egyébként én is 36. héten voltam utoljára terhesgondozáson , mondtam a védőnőnek,hogy én már nem nagyon szeretnék jönni, erre ő azt mondta,hogy háát az utolsó hetekben már hetente kéne. De bent a doki megnézte a kiskönyvem s azt mondta látja,hogy rendszeresen lát a fogadott dokim úgyhogy nem kell többet jönnöm.

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 

 
 

Sziasztok!!

Köszönöm az információkat!
ivett&fanni
 
 


Katlina!

Nyáron megyünk inkább illetve tavasztól őszig és inkább hétvégéken.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Hát mióta Kőteleknek új polgármestere van azóta nagy válltozások történnek,az a falu egyre jobban kezd fejlődni,mármint a miénkhez képest!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!


Már rég nem írtam, nem jutottam a géphez :(
Holnap megyek a 20. heti uh.-ra.Remélem megmondja a doki,hogy fiú vagy lány :lol:

Elköltöztünk, szóval most Gyenes Orsolya körzetébe tartozok.Tud v.ki valamit a doktornőről?
viragb88
 
 


Sziasztok!

Szilbee! Valóban leköltöztek! Vagyis én az első emeletre jártam már tavaly áprilisban. Régebben a másodikon volt? Jó kitalálták! :shock:

Csajok! Nem kell ezt a terhesgondozásdit véresen komolyan venni! Ha van dokid, hozzá ugyis mégy. Persze attól havonta egyszer el kell menni, hogy a vér-vizelet laborra a beutalót megírják. Nekem minden alkalommal vettek vért, mondjuk én Rh negatív vagyok, és mindíg nézték, nem termelek-e antitesteket. Én valamikor a 30.hét körül voltam TH-son, majd a 39.héten. Igaz, közben több, mint 2 hetet kórházban voltam 2 turnusban, ugyhogy mondtam, engem felejtsenek el. Igazolást, hogy 4x megjelentél, a terhesgondozóban adnak. Egyébként már a 39.héten nem mentem volna, ha Judit közli, hogy azért kell a székletes doboz, hogyha anyatejet akarok leadni... Csak annyit mondott, hogy HIV teszthez kell. Na aztán feleslegesen sétálgattam, mert nem volt doboz! :evil: Egy életre tanultam a dologból! Különben is soszt elég majd NST-re járni! Bár a fenti dolog miatt én kb. 3 alkalommal voltam ott is. :wink:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Szia Virág!!

Én is Gyenes Orsolyához tartozok,péntekenként van tanácsadáson!
Nagyon rendes,és kedves!
ivett&fanni
 
 


Ildi!
nagyon aranyos az elnézést is! Tényleg annnyira édesek, amikor ilyen felnőttesen beszélnek, Gréti egy olyan "szégyenlős" pofát is vág hozzá, és mikor visszakérdezek, hogy mit mondtál, mindig mondja, "hogy igen", lesütött szemmel! Annyira zabálnivaló!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Olga: Igazad van teljesen, tényleg nem kell komolyan venni ezt a Terhesgondozósdit...Főleg, ha látom, hogy még kb. 2x kell mennem. Csak először elküldtek rákszűrésre, saját dokk szerint nem kell, kisebb volt a gyerek (kórházi UH, ugyanaz a doki) saját doki szerint pont jó, most a kardiológiára küldtek, saját doki még nem nyilatkozott...Ja és lecsesztek, hogy sokat híztam, pedig eddig össz 3 kiló a nyereség és kiírtak DIÉTÁRA. Biztos rosszak az idegeim, de ennyi már bosszant. :lol:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee!
Diétáznom nekem is kellett, 2 kiló után. Dinya is kikerekedett szemmel olvasta, hogy akkor most mi van?
Hát, én sem értem, hogy a terhesgondozás mire van! Semmi értelme! Csak hogy csücsükéljél a váróban. Nálunk is ez van!
Én sem szerettem menni, ráadásul Grétivel még itt úgy volt, hogy egyszerre ment be az összes kismama, aztán mindenki hallott mindent! Hát mi köze van a másiknak ahhoz, hogy éppne nekem milyen a vizeletem. Hát, volt egy két megalázó helyzet, mikor a többi csöndben ül, áll, neked meg magyarázni kell, hogy akkor melyik papír hogy, s mit takar. Nálunk nincs doki. Ha valakinek gondja van, felmegy hozzá, kivárja a sorát, oszt jóvan! Na de aki itt van sintér! Na őróla is hallottam egy két érdekes dolgot!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Jaimee, anno én Imikével híztam egyik hónapról a másikra négy kilót, addig egy dekát sem és nekem is azt mondták, hogy diétáznom kell. Kb. én is a 26-28 hét között. Aztán én, hangsúlyozom, én jöttem rá, hogy miért is volt a súlygyarapodás olyan mértékű. A magnne b6-ot kezdtem szedni a magnezium citrici helyett és hát a b6 étvágygerjesztő hatása nálam is működött. Aztán meg sokáig szúrt valami a bordám körül. Amikor mondtam Obod-nak, megnyomogatta, nem tudta mi lehet, Varga Dudás meg azt mondta, neki is szokott szúrni ott. :roll: Köszi, de talán ő csaknem állapotos? Aztán egyik napról a másikra elmúlt. :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi: :lol: :lol: Oh, nekem is aszonta Mosonyi, amikor panaszkodtam az elején, hogy vannak napok, amikor csak gyümölcs megy le, minden más visszajön....SZóval aszonta ez a drága ember, hogy mostanában ő is csak gyümölcsöt enne.....Nyelvemen volt, hogy de neki nem kell egy babát növeszteni, de inkább hallgattam. :D

Én tudom egyébként miért "híztam így el", mert piszokul kívánom a csokit és a sütiket...Tegnap is mentem a gyógyszertárba, Kígyó Patika, mágnesként vonzott a Marcipán, és mint egy drogos vittem haza a zsákmányom. :D :D :D Pedig nem is vagyok nagy sütis....

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee
Egészségetekre!

Ildi
:lol:

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Én 14 kg-ot híztam, de egyszer sem emlegették a diétát! :lol: Nekem a csokievés jött elő, de csak szülés után. Pedig a terhesség előtt rá se tudtam nézni. Még a bombonokat is utáltam. Most meg... :mrgreen:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Ildi!

Ezt a könyvet vedd már meg nekem légyszi holnap:

Óvodai tervezet ára: 1260.-

Köszönöm!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga Ok. :!:

Csajszik, találtam egy nagyon cuki oldalt, sajnos csak a keresőben tudtok belelépni, vagy csak én nem találtam a web címüket.

Szóval: óvó néni leszek ezt kell a keresőbe begépelni és rögtön az első a találatokban. Senkit ne tévesszen meg a címe, mert nem egy szakmai oldal. Rengeteg mese, ének, mondóka.....fel sem tudom sorolni, miket tartalmaz az oldal. Jó böngészést. Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasz!

Én 21 kg-t híztam.....de annak is a 3/4-ét januártól amikor ágyban kellett 3 hónapot feküdni...addig lemozogtam...nem volt semmi gond emiatt sem velem sem Nimivel!!...Aztán fekvés..pici depi..és nálam is befittyent a süti igen sűrűn..... :lol: Meg még szülés után is.... :shock:

S :lol: zépen süt a nap!!

fanna3
 
 


Sziasztok :)

Ehh, kéccer is meggondolom lekközelebb, hogy szüleimnél aludjunk :? Katasztrófa volt ez a két nap. Imádom az Édesanyámat, de seperc alatt összeveszünk (én kifakadok, ő megbántódik) a gyerekkel kapcsolatos dolgokon :( Estére már sistergett a feszültség közöttünk, Bogyóm meg maratoni ordítást rendezett :( Montam páromnak, ha legközelebb ottalvósra akarok menni (kopnak az emlékek, ugye :roll: ), ne engedje :mrgreen: Neki amúgy sem tesz jót, mer allergiás a macsekra.

Köcce az albumos dícséreteket :)

Druszám, Hollókőre (főleg) Húsvétkor érdemes menni :) Nógrád megye rulez :wink:

Gyerekszáj: de aranyosak mind! :lol: Én is várom mán, hogy írogathassuk Annalucus aranyköpéseit :D

Terhesgondozás: a következő babóval nem fogok annyiszor menni, mint most :? Fogadott doki mellett tök fölösleges. Csak a kötelező 4 (az anyaságihoz), meg ami még esetleg labor miatt kell. Én a 36. héttől nem mentem az SZTK-ba, csak egyszer, a 39-en, akkor is csak a védőnőmhöz. Engem Emődi diétára fogott (volna :mrgreen: ), mer már 15 kilónál tartottam. Meg vizesedtem, mint állat. Jakab doki rábólintott, de nem forszírozta :D Meg sztem ő nem is fogott volna diétára. Bár az elején említette, hogy ha elérem a 15 kilót, akár be is fektethet...na ez szóba se került, szerencsére :) Pedig most néztem, kb. 18 kiló plusszal mentem szülni... (39. héten +16...egy hét alatt még tuti rámjött 2 kiló :) )

Ivett, Tornyit nagyon sokan hentesnek tartják :? Ha ő vizsgál, tuti a vérzés. Egy velem együtt NST-re járó kismamát ő amniózott, szegénykét elöntötte a vér, bent is tartották. Aztán hallottam, hogy nem egyedi eset volt :? Jakab furán is nézett rám, amikor vagy háromszor rákérdeztem, dehogyugye az amniót ő fogja nekem csinálni?! :D

Olga, jah, amikor átköltöztették a Th-t a keleti szárnyba, a másodikra rakták...harmincikszedik hetesen kurva jó volt felcaplatni, 2x is... De akkor exerint észbe kaptak :lol:
Én az NST böcsülettel kijártam :lol: Mentem negyed7-kor, az kb. jó időpont...akkor még van esély arra, hogy emberi időben végezzen az ember lánya :roll:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Judit!
Azt írták a honlapon, hogy 3 nagyrendezvény van egy évben, a húsvét (azon már voltunk, fasza volt), pünkösdölő, és a szüreti felvonulás, ez utóbbi lesz most okt 14-én Ti már voltatok ezen?

Hát, a mi éjszakánk sem sikerült valami fényesre, kb 1/2 3-kor aludtunk el,mert addig Leti számtalanszor felsírt, na már megkapta az éjszakai viburcol adagját! A foga jön, most már tuti, habár az ínye nincs begyulladva, de a kétszersültet sem akarja rágcsálni, pedig a kedvence! Az ujjpercét részesíti előnyben! Rágcsi közben fel-felsír. Most gondolokozok, hogy holnap menjünk mázsálásra, vagy sem, nincs kedvem korán kelni.

Ma megjött a kőmíves, nagyon sokra haladt, majd fényképezek, milyen volt, milyen lesz a terasz

Na jó éjt!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Szia Balwin!

Engem még hála a jó istennek egyszer sem vizsgált meg Tornyi én a terhestanácsadóba szoktam vele találkozni mikor helyetesíti Gyenes Orsolyát!Ott nagyon rendes Tornyi!
Nekem az első babámnál Jakab volt a fogadott dokim ő csinált nekem mindent nem engedtem meg másnak,esetleg Faragó helyetesítette mikor Jakab nem volt!!
ivett&fanni
 
 


Judit, nem, még csak a Húsvétolásokon voltunk, azokon is évekkel ezelőtt legutoljára :) Már akkor is marha nehéz volt bejutni :? Nemtom azóta meg lett-e oldva valahogy a kígyózó kocsisorok problémája...hogy a parkolást ne is említsem...

Az ökölrágás, meg a nyálzás független is lehet a fogzástól? :roll: Mer egyéb "tünet" nincsen fogacska ügyben... És mennyi ideig "kínlódhat" a kicsi, mielőtt kibújik az első fog?

Ivett, én is csak Jakabot hagytam turkálni :mrgreen: És szerencsére a szülésig nem is volt szabin.
Megkérdezhetem, hogy a második babónál miért váltottál dokit? Azt tudom, hogy volt az a "nyitott hasfal" mizéria, meghogy amikor ezt mondták neked a 4D-n, akkor Jakab szabin volt (most olvastam vissza kibogozni a szálakat :lol: )...aztán Mosonyi került képbe, most meg úgy tudom Pesten szülsz. Nem számonkérés(!) :D , csak télleg érdekelne, miért mondtál le Jakabról (nekem is ő volt a dokim) :)

Megvan Annalucus első játéka: a nyáltörölgetős pelus :lol: Azt fogdossuk, dobálgatjuk, meg persze hurcoljuk mindenhová :D Első dolog, amit igazából fogdos, nem mi "működtetjük" neki :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 



Jó reggelt!

BbJudit!
Hát akkor nektek se volt valami jó éjszakátok... :?
Leventének se volt soha bepirulva az ínye fogzáskor, de még csak megduzzadva sem. Csak onnan tudtam hogy jön kifelé, hogy 3-4 napig rosszabbul aludt éjjel.

Terhesgondozósdi:
Hát én is örülök, hogy most már az elsőn van, mert mikor a fül-orr-gégére mentünk, bizony a másodikra érve eléggé, húzódott már a hasam. :?

Más:
Olyan jót teáztunk reggel, hogy muszáj feltennem néhány képet róla... :)

Kép

Citromfacsarás...
Kép

Kérek még!
Kép
szilbee
 
 


Balwin: Végignéztem a fotóalbumot - húúú, hogy nő ez a csajszi! :D :D Gyönyörű... :D

Én nem tudom, aki csak SZTK-s terhesgondozásra jár, annak sosem ellenőrzik pl. a méhszájat??? Az lenne az SZTK-s karrierem vége mondjuk, hogy Emődi hanyagul felzavar a vizsgálóasztalra. Csak úgy porzana utánam a folyosó....Én is hallottam ezt-azt Tornyiról. AZért lenne, akit magamhoz engednék, de nem hosszú a lista....

Szilbee: Délután babakukuccs!!! Megnéznéd hétfőre nézve van a valami kiírva a dokinak? Köszi!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee!
Persze! Megnézem! :)
szilbee
 
 


Balwin!
Nyáladzás és ökölrágás nálunk is téma!
Most 3napig szinte alig birtam lerakni mert nyűgösködött,és az alsó kettő nekünk fehérlik,számomra ez hihetetlen de rendesen látni hogy ott a két kis fogkezdemény,gondolom ezért volt a nyűgösködés!

Nálunk most az új módi hihetetlen amit visszabukik!Már kevesebbet adok neki enni,de hiába eszik és rá 2órára is bukik valamennyit,és most még védőnőnk sincs!

Kép

Kép
katlina
 
 


Balwin!
A parkolást anno valailyen hihetetlen csoda folytán mi 20-30 perc alatt lerendeztük. Most kíváncsi leszek, hogy mi lesz, mert sok jót írnak róla
Hát, a fogcsírák, már beindulhattak!

Szilbee!
nagyon édesek vagytok! Levente hány centi magas? A képen azt mondanám, hogy egy 4-5 éves kisfiú ül. Az én Grétim még mindig nem éri fel az asztalt rendesen, így még nálunk az etetőszék játszik! És már pohárból isztok? Nagyon ügyi!

Képzeljétek annak idején én nagy terhesen a 6. -ra baktattam fel UH-ra, mert nem voltak jók a liftek! És ezt anno többször is eljátszották! Úgy fújtattam, mint egy gőzmozdony!

Elin!
Régen írtál! mesélj, mi van veletek?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Judit!
93 cm magas a legutóbbi mérés szerint. Hát alsógatyóból is 4-5 éveseknek valót kell vennünk. 104-110-es ruhákat hord általában.
Olyan 18 hónapos lehetett Levente, mikor elkezdtük poharaztatni. Néha még mindig mellé önti, de azért már ügyesedik.
Ma tanulta meg, hogy lehet citromot facsarni a teába. Nagyon buzgón csinálta... gondolhatjátok milyen citromos lett az a tea... :lol: de megitta. :wink: :lol:
szilbee
 
 


Szia Balwin!

Azért mondtam le Jakabról mert ő nem vette észre hogy valami nincs rendben nálunk!
Amikor hívtam és mondtam neki hogy mi a helyzet,egyszerűen meg se tudott szólalni,csak azt mondta ha így van akkor a korházban valaki lásson el mert ő szabin van!Semmiben nem számíthattam rá!
Szerintem már több éves tapasztalattal neki látnia kellett volna a kis nyílást!És én ugy gondolom,hogy látta is mert felvette nekem videokazettára amin lehet látni!
Ennyit Jakabról!Én biztos nem szülök nála mégegyszer annyi sok rosszat hallottam mostanában róla!
Igen Pesten fogok szülni a II. számú női klinikán ott van most egy fogadott dokim,aki rendes és elég jol elmagyaráz mindent!
Ott biztos kezekben van az ember,mindenre van lehetőség!
ivett&fanni
 
 


Hmmm...Nem akarok okoskodni, de Mosonyi sem látott semmit, nem? Pedig ő a nagy genetikus guru. Persze nem akarom védeni Jakabot sem, mert nem ismerem annyira, amennyit ismerek belőle, az meg jó....

Az tényleg gáz, hogy Jakab szabin így lepöccentett, kivéve, ha külföldön süttette a hasát.

A II-es klinikáról is hallottam már hideget-meleget, ahogy minden intézményről...Oda akart küldeni meddőségire SZalay M., aztán megoldotta itt a dolgokat Mosonyi is + a Hetényi...Oké, sok dolga nem volt...De tény, hogy a baba ott jobb helyen lesz!!!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Szilbee!
nagyobbnak láttam, így a képről! Talán, mint a ruhaméret. De akkor miért hordtok nagyobb méretet?
Pohárügyileg nagyon ügyik vagytok! Gréti nálunk a csőröst részesíti előnyben, bár a pohárból is megissza, de sokkal lassabban, és sok levegőt is nyel közben!

Ildi!
taliból lesz valami, mert ha igen, akkor mi is elnézünk. Nekünk minden jó, kivétel a csütörtök, mert megyünk angolra, most telefonált a csaj.

Ivett!
Most már tudom, csüt 18 óraa HD óra. Ti mikor jártok? Ja, és az Erika tartja majd nekünk is! Hát, jobban örültem volna az Ildikónak, de majd meglátjuk! Van még több oktató is?Ja, még valami nem tudod, hogy a "táskát" valakitől nem lehet megvenni? Vagy azt nem szokták eladni? Esetleg nektek van, vagy nem eladó, vagy másolni, természetesen fizetnék érte? Vagy hülyeség amin jár az agyam?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Judit!
Mert az jó rá! :lol: A fiúknál ruhaméret nem egyezik mindig a tesmagassággal. Levente ugye 16 kg (színtiszta izom), ami átlagon felüli. A csípője és a válla meg a mellkasa is szélesebb az átlagnál.

Uh:
Minden ok! Órjás csemeténk lesz. :lol:
BPD: 87 mm
THQ: 95 mm
Femur: 64 mm
Mindene jól műxik! :)
szilbee
 
 


Óriás... :oops: :oops:
szilbee
 
 


Háj mindenkinek!

Olga, megvan a szajréd! :lol:

Jó volt a napom, csak nagyon hiányoztak a gyerekek. Petike szinte egész nap nem aludt, anyukám szerint éhes volt és adott neki még egy adagot :? 250ml-t :!: . Amikor hazaértem az én kis drágaságom rámmosolygott megszopiztattam és azóta alszik, ez negyed hétkor lehetett. Amúgy nagyon jók voltak az előadások.

Bbj, szerintem mehet a jövőheti tali, bár nekem hétfőn könyvtárba kell mennem!Bocsi.... :oops:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szia Bbj!

Mi is csütörtökönként járunk 17 órától 17:45-ig és Erika tartja nekünk is.Ő egy uj tanár!
Az a baj,hogy csak ők vannak ketten,nincs több oktató.
Szerintem a táskákat csak megvenni lehet,de ha gondolod én nagyon szivesen lemásolom nektek a cd-ket!
Remélem majd találkozunk!
ivett&fanni
 
 


Ivett!
Ok, akkor majd talizunk! Árgus szemekkel figyelem a kismamikat! :lol:
Én azt hittem, hogy ami már nem kell, azt akkor vaterán, tesz-veszen, itt-ott árulják. Hát, még nagyon új a dolog, mert mindössze egy hirdetést találtam, az sem nekünk való!

Szilbee!
Az igen! Sztem nem is nagy baj, hogy császis vagy, igaz? Pro és kontra.
A ruhaméretet illetőleg, most, hogy mondod, a szomszédba is nagyobbat vesz az anyuka, ott sem kövérek a gyerekek, hanem olyan kemyénhúsúak

Ildi!
Nem csak mi megyünk, ugye? Mert csak miattunk neee!

Olga!
Ment mail!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


[quote="bbj"]
írta:
bbj
Szilbee!
Az igen! Sztem nem is nagy baj, hogy császis vagy, igaz? Pro és kontra.
A ruhaméretet illetőleg, most, hogy mondod, a szomszédba is nagyobbat vesz az anyuka, ott sem kövérek a gyerekek, hanem olyan kemyénhúsúak


Tök jó ez a kifejezés! Még nem is hallottam. Mindig tanul valamit az ember. :)

Hát igen... van jó is, meg rossz is abban, ha valaki császáros. Én azért szerettem volna megtapasztalni, hogy milyen normál szülni... Persze nem mazohista vagyok, hogy órákat akarjak vajúdni. Gondolom pokoli fájdalmas, de azért jó lenne kicsit megszenvedni azért, hogy láthassam. Jó persze császárnál meg utána szenved az ember napokig, de különösen az első 12 órában. Csak az fáj nekem, hogy nem lehetek a közelében a picinek, csak kb. 1 vagy 1 1/2 nap múlva. :? Jó lehet a szülés után rögtön megszoptatni, megölelgetni... nekem ez megint ki fog maradni.
De inkább lemondok minderről, csak hogy ne legyen baja. Ezzel vígasztalom és nyugtatom magam. :)
Valamit valamiért vagy inkább valakiért :wink: ... ha úgy vesszük, ez az én "áldozatom"... ami annyira mégsem áldozat... :roll: :D ha az ember életet akar adni egy egészséges csemetének. Úgy értem nincs olyan áldozat amit ne vállalnék érte.
szilbee
 
 


Sziasztok!

Nincs véletlen a neten olyan táblázat ahol meglehetne nézni azt hogy a baba kb. hány dkg-os?
ivett&fanni
 
 


Bocs hány g-os?
ivett&fanni
 
 



Ivett!
Én nem ismerek ilyen oldalt..., de engem is érdeklen!!

Vonatoztunk a hétvégén... :) Levente nagyon élvezte! 8)

ülünk a vonaton
almaszedés létráról
én pocisan
a vonatot várva 01
a vonatot várva 02
szilbee
 
 


Sziasztok!

Ezt nemrég kaptam, szép és nagyon igaz. Gondoltam megosztom veletek...

"Van olyan éles határvonal, amikortól gyermekünk felelőssé válik tetteiért?
Van olyan csodás pillanat, amikortól a szülők kívülálló megfigyelőként
tekintenek gyermekük életére, és vállukat rándítják, hogy á ez úgyis az ő
életük" és nem éreznek semmit?

A 20-as éveimben járva egy korház folyosóján állva vártam,
hogy orvosok néhány öltéssel összevarrják a fiam fejét.
Azt kérdeztem, "Mikortól nem aggódunk?"
A nővér azt válaszolta, "Amikor már túl lesz a baleseten."
Édesanyám csak némán mosolygott.

A harmincas éveimben egy osztályterem kis székén ülve
azt hallgattam, hogy az egyik gyermekem folyamatos locsogásával
hogyan zavarja meg az órát és közben hogyan lépdel a
rendszámtábla-gyártó kisiparosi álma felé.
A tanár mintha a gondolataimban olvasna mondta,
"Ne izguljon, mindannyian átesnek ezen, később hátradőlhet,
ellazulhat és élvezheti a társaságukat."
Édesanyám ekkor is csak némán mosolygott.


A negyvenes éveimben rettenetes sokat vártam, hogy végre
megcsörrenjen a telefon, hogy hazaérjen az autó és, hogy kinyíljon a
bejárati ajtó.
Egy barátomtól ezt hallottam, "Önmagukat keresik.
Ne aggódj, néhány éven belül abbahagyhatod az aggódást.
Felnőtté válnak."
Az édesanyám csöndesen mosolygott.

50 évesen elegem lett a beteges, fáradt és védtelen énemből.
Még mindig aggódtam a gyermekeim miatt,
és ehhez hozzájött egy új ránc is.
Nem tudtam eltüntetni.
Az édesanyám csöndesen mosolygott.
Továbbra is magamat okoltam a hibáikért,
lesújtott az elégedetlenségük és lehangolt a csalódásuk.

Ismerőseim azt mondták, hogy amikor
megházasodnak a gyermekeink akkor
véget ér az aggódásunk és élhetjük a saját életünket.
El szerettem volna hinni, de ilyenkor előjött bennem
édesanyám szerető mosolya és egyre sűrűbben ismételt kérdése,

"Haloványnak látszol.
Rendben vagy?
Hívj, amint hazaérsz.
Rossz a hangulatod?"

Létezik, hogy a szülőket egy teljes életnyi aggódásra ítélték?
Az aggódást fáklyaként adjuk tovább, mely aztán bevilágítja az emberi
gyengeség és az ismeretlentől való félelem útvonalát?
Az aggódás átok vagy épphogy áldás, mely a
magasrendű élőlénnyé tesz minket?

Az egyik gyermekem az utóbbi időkben aggódva esett nekem, hogy,
"Hol jártál? 3 napja hívlak és nem vetted fel. Aggódtam."
Boldogan mosolyogtam.

Megkapta a fáklyát."

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Ildi! Akkor holnap tali? Mikortól?

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Évi!
Ez nagyon szép, olvastam már valahol. Akkor is megkönnyeztem.

Ivett:
Itt le van írva, hogy kb mennyi lehet a magzat súllya. :
http://bebilap.hu/terhesseg/
Nem tudom erre gondoltál-e?

Magunkról:
Brigitta jól érzi magát oviban. Sokat dícsérik önállósága miatt. 14-en vannak egy csoportban, már mindenkinek tudja, hogy mi a jele. nekünk halacska. Hazaérve meséli, hogy ki "balhézott" ki "hisztizett", ki az aki nem akart enni, aludni, miről szót a mese....
Holnap megyünk oltásra. Pneumococcus ellenit adatjuk be. Van aki beadatta közületek? Tapasztalat, mellékhatások?
Nagyon drága oltás. Jó lenne ha bevennék a kötelezők közé, vagy legalább kis tb támogatás lehetne rajta.

Öcskös gyorsan nő. sokat mosolyog, néha mint ha hangosan nevetne, de ez még nem azaz igazi nevetés. Beszél "oaóóó... aóóó..."Olyan tündéri. Arca kitisztult, kiütés, csak ritkán van.
Igazán jó baba.
Nagyon eszi a kezét, cumizza. barátkozom a gondolattal, hogy vegyünk neki cumit. Arról talán könnyebb lesz leszoktani, mint a kezéről. Vagy nem ?
Brigittának nem volt cumija, újját sem szopizta.

Sokat nem írtatok a hétvégén, mindenki kirándult?
Mi "bogrács búcsúztató" kertipartiban voltunk. nagyon jó időnk volt.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Betti!

babazene ill. zeneovi cd.-en milyen zene van? Úgy értem melyik dalok? néhány cím?

aki ismeri ezeket a cd-ket: milyenek, jók? Érdemes venni belőle?

Most kaptam egyet kölcsönbe: Tanuljunk játszva, dalok, mondókák óvodásoknak. Ez a fortunarecords kiadásában jelent meg.
Én elmentem a vásárra...
Fáj a kutyámnak a lába...
Kutyát kérek...
Cirmos cica jaj...
Ha én cica volnék...
Bújj, bújj zöldág...
Hol jártál az éjjel?...
Összesen 36 dal/mondóka van rajta.
Ha valaki erre jár, szívesen megírom neki egy példányban, és elküldöm, aki tudja másolja le magának.

További szép napot mindenkinek!

Holnaptól, párnapig nem lesz netem, ma este ill.hétvége fele vissza olvaslak titeket .

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Évi!
Nagyon szép! Hát, majdnem pityogtam én is!

Szilbee!
nagyon szépek vagytok! HOgy mekkora pocid van! Fantasztikus!

Tényleg nagyon csend van...

Ildi!
Talival mizu?

Olga!
Milyen volt a kiállítás?

mi pesten voltunk a barátnőmnél, továbbra is jön a fogunk valahol, de most már kint lehetne!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok :)

Irtó gyorsan...

Ivett, hát igen, az elég gáz, hogy nem vette észre...vagy ha észrevette, nem szólt azonnal...még akkor is, ha esetleg akkor még nem tulajdonított neki nagyobb jelentőséget (mint kiderült, orvosolható lesz majd a probléma, szerencsére :) ). Akárhogyis, az nagyon fontos, hogy az ember lánya bízzon a dokijában, így teljesen nyilvánvaló, hogy váltanod kellett. A SOTE-nak meg jó intézményei vannak :)

Szilbee, Levente télleg "túlkoros" :) Jólfejlett kislegény :D Mondták már neked, hogy tiszta anyja? :lol: Én totál ledöbbentem...biztos a szememmel van gond, meg amúgy is sokmindent másként látok, mint a nagy átlag (néha átvitt értelemben is ), de hogy lehet, hogy szemből, és oldalról oan vagy a képeken, mintha 2 különböző ember lenne? :oops: :lol: Vagy mennyek szemészhez... :?

Tali mikor lészen?... Nekünk minden nap jó, csak a szerda nem. Meg a péntek délelőtt... :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin!
A nagy orrom miatt lehet!! :lol: Szemből fotózva előnyösebb. :wink: No meg az is sokat számít, hogy egyik helyen le van engedve a hajam, másikon pedig fel van kötve.
szilbee
 
 


Akkor holnap tali?! OK.
Ki mikor érkezik?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szilbbe, úgy látom, hogy Levente már csak a térded hegyén tud ülni! :lol: :lol: Kép amilyen iramban nő Levente, nemsokára ő is borotválkozni fog. :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?