Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Ildi! :)
Már csak egy kérdés: Hol van a magánrendelése?

KépKép
Kép
sagi1
 
 


Ildi: Ki az az őrült, aki arra biztat egy kismamát, hogy otthon szülje meg ikreit??? Nem is értem....

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sagi, a Mátyás király úton van a rendelője. Én is nála szültem, és ha még esetleg lenne egy babónk, akkor megint csak nála szülnék. :wink:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Én is, én is! Én is csak Zobokinél szülnék megint, és én is egyetértek a többséggel! A baba biztonsága az első! Egyesek (én is) meghalnék a gyerekemért. És hogy 3 napot nem bírnak kihúzni a kórházban egyeseknek... És ha veszélyeztetett terhes lett volna? Akkor se fekszik be? Öszintén mondom nagyon szívesen fejbe rúgnám a drága kismamát! Remélem egyszer perforál a vakbele, de remélem otthon döglik meg! Akkor bezzeg biztos menne a kórházba! Bocs csajok, de a gyerekek ellen elkövetett bűncselekmények (ezt is annak tartom, hiszen semmilyen esélyt nem adtak a babának baj esetére) kihoznak a sodromból!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Még egy mondat: a ma Reggeli műsor az RTL-en foglalkozott ezzel a témával. Az az orvos, aki a kórházban fogadta a kismamát azt mondta, hogy két (2!!!) mozdulattal megfelelő irányba tudták mozdítani a baba vállát! Akkor az Ági vagy ki a csoda miért nem tudta? Utcaseprő a szakmája, vagy mi?

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga: Ezt én is hallottam, igaz, csak fél füllel. Azt mondta a doki, hogy mire a kórházba értek, addigre ez két mozdulat volt, azt nem tudja megmondani, hogy a helyszínen mit lehetett volna még csinálni.... és ugye a gátmetszés is csak a kórházban történt...Ezt sem értem különben, hogy miért nem történt gátmetszés még a szülőotthonban???

Nem, az Ági az szülész-nőgyógyász. Szomorú, de így van.

Van most annak a kismamának elég bánata sztem. 2. baba lett volna.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 



Sziasztok!

Betti!
Húú basszus! Nagyon sajnálom az esetet de azért a lényeg, hogy minden rendben van.
A címemet megírom ide, nem titkos: Lovas István út 11. fsz.6. Bíróné Kozma Katalin előre is köszi

BBJ!
Húú de jók a képek, aranyosak vagytok! Na meg nagyon csinik.

Torta: Természetesen ZAGYVA CUKRÁSZDA ( a legjobb a világon) elvileg ez egy 24 szeletes csokitorta volt marcipánnal bevonva. Most vagy 3300 vagy 3400 volt erre már konkrétan nem emlékszem. Fényképes tortát is csinálnak de épp most javításban van a gépük.

Erika!
Persze, hogy olvastam a párbeszédeket. Bocs, hogy nem reagéltam. Vagyok így mással is de az csak az idő rövidsége miatt van.


Pelus!

Amíg Szonja kicsi volt én nem szerettem a Pampers pelust mert hátul nincs gumírozva így tényleg kifojt a dolog. Liberó párti vagyok. De most már a Babavilágban veszem 30ft/db és nagyon szeretem.

Balwin!
Olyan jó, hogy nagyon pozitívan látod a dolgokat na meg, hogy humorosan. Ez nagyon sok mindenen átsegítheti az embert és persze egyébként is tök jó.
Mindig vigyorgok az írásaidon.

Lizocska!
Még majd most ülök neki a történetednek.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Hú Olga, hogy te milyen vérmes asszonyka vagy :lol: Szerintem nemcsak az anya felelőssége, hanem az orvosé is, hogy hogyan zajlik le egy szülés. Nekem nagyon jó volt, hogy szinte vezényszóra kellett mindent csinálnom,amellett, hogy a saját ütememben haladtak a dolgok. Gondolom, hogy az anyuka soha többé nem akar otthon szülni, ha egyáltalán fel tudja dolgozni, hogy rajta is múlt, hogy meghalt a kisbabája. Örülhet, ha nem sittelik le, gondatlanságból elkövetett halált okozó veszélyesztetésért. A Geréb Ágnes, meg örülhet, ha a sitten nem nyomják ki a szemét. 8)

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Teljesen eggyetértek Olgával,nem mondom hogy a kórházban nem történnek fura dolgok,de én amikor szülni mentem teljesen rábíztam magam az ottlevőkre mert úgy gondoltam-gondolom hogy én nem tudhatom mi fog történni ők igen,ha valami gond lett volna minden felszerelés adott és igen a gyerekem élete a tét!És nem az én kényelmem! Kép

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina, nagyon aranyos Robika. Csak nem nálatok próbálnak áttelelni azok a fránya szúnyogok? :roll: :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi, teljesen igazad van, ma már más világ van, tudomásul kéne venni. Ükanyáink még otthon szültek...nemritkán 8-10 gyereket. Mi meg meggondoljuk még a másodikat (sokan az elsőt) is. Amúgy ez az otthonszülésesdi állítólag arról szól, hogy a babának teremtsenek megfelelő körülményeket kinti élete első perceihez... Igen, fontos ez is, de nem legfontosabb. A későbbi neveltetés úgyis felülír mindent. Azé, mer így vagyunk programozva. Egyikünk se lett szar ember attól, hogy kórházban született. Inkább pucsíccson a neonfény a babám szemébe, minthogy 1 tetves percen múljon az élete!
Viszont elvileg tiszteletben kéne tartani annak a nőnek a véleményét is, aki otthonszülésre vállalkozik. De asszem azt az anyát is elítélnék, aki "véletlenül" öli meg a gyermekét (mittomén, kiszalad egy percre a szobából, oszt akármi történik...). Sztem morális és jogi szempontból semmi különbség eközött és az otthonszüléses tragédiák között.
Jah, azt fontos kiemelni, hogy azé vannak olyan országok, ahol ez már bevett szokás, ott jól működik, mert megvan a megfelelő háttér. Itt még sok nőgyógyi óckodik ez ellen a rendszer ellen, és amíg ez van, nem is lehet biztonságosabbá tenni - az együttműködés hiánya miatt.
Ha azt veszem mindkét oldalnak igaza van, de az egyiknek jobban.

Katlina, Robika aranyoska :D

Ildi, Petikéről sajnálod a képeket?? Régen láttuk közeliben :(

Kata, kösz...igyekszem pozitívumosan felfogni mindent :) Néha megy, néha meg nem...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Jééé mán Anna Luca fotóalbuma!!!!!!! :D
......most vettem észre!........

Nekeeeem a vödrös után a kocsiban-kép tettszik a legjobban nagyon!!! Ha gondolod néha kölcsönadhatod....mármint AL-t!!!!! :shock: ...tényleg otthon hogy hívjátok??

Joh! Értem én hg a férjek nézik a baromságot.....DE HOL??? :shock:

fanna3
 
 


kati74: most nézem a címed, akkor mi szomszédok vagyunk. Mi ugyanis itt lakunk a Lovas 7. I emelet 13- ban . Ráadásul druszák is vagyunk ugyanis én is Katalin vagyok.
A torta tényleg fantasztikus volt, az biztos,hogy a Zagyva cuki a legjobb, mi is ott csináltattuk az esküvői tortánkat és gyönyörű lett.

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Mosvetted észre, mer mosraktam fel :D
Hm, nekem mind a kedvenc :oops: :lol: De naon szeretem az újszülöttes képeit, ollan jó visszaemlékezni! Csak aza baj, hogy azokból van a legkevesebb :( Legalábbis, ami jó minőségű.

Itthon ezerféleképpen hívjuk, legritkábban a nevin :mrgreen: Ha néven szólongatom, akkor Annalucika. Amúgy meg Kicsike, Szivike, Bucika, Kicsibuci, Micukó, Bocmorgó (apja találmánya...), Bogyó és változatai...iesmik :)

Hm, maj mekkérdem Uramat, hol vannak ilyenek. Addig is próbálkozhatol a youtube.com-on, vagy a videa.hu-n...

Gyermeket kölcsönözhetünk (nekem is fáj a fogam Nimire :mrgreen: ), de tuti beledöglenénk...a sajátunk hiányába :)
Télleg, én eddig kéccer "váltam el" Annalucustól...mindkétszer vásárolni mentem. Eccer a nagyija vigyázott rá, máskor meg az apja... Nadehát borzalom, ha nincs velem...egyrészt szar anyának érzem magam olyankor, másrészt meg félembernek...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hát Ildi!Szerintem a falu összes szúnyoga nálunk tanyázik,pedig szúnyogháló mindenhol van,esténként hajtóvadászat de ennek ellenére is bejönnek :evil:

Kép

Kép
katlina
 
 


Lizocska, mióta laktok a Lovason? Mi is ott laktunk, csak a 13 ban, az ötödiken. Mondjuk már vagy három éve elköltöztünk, de azelőtt meg a Karczag Lászlón laktunk.

Balwin, készültek képek Petiről is, csak mivel apukám csinálta, ezért lemaradt néhol a feje, máshol a lába, aztán meg semmi sem látszott belőle, szóval van kép, de mégsincs. :roll:

Csajok, akkor mikor lesz tali? Én már felvetettem, odavetettem ebek harmincadjára, de nem harapotatok rá. Lehet nem is volt jó a múlkor? :?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Olga, majd elfelejtettem, hogy Balázsnak olyan aranyos a hangja. Ahogy magyarázott Imikének, olyan mélyrőljövő, igazi bariton volt. :wink:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Judit! Szép nagyon a csajszli! Istenem olyan nőcis máris!

A pelenka témát már én is bedobtam témába anno! :lol: Akkor nem csak nekünk folyik! :mrgreen: A Pampers-t gyüllölöm, semmire se jó. A Huggist és a Liberót felváltva használom, bár mostanában inkább csak Liberót, merthogy küldik a figurákért az ajéndékokat! Vagy nem... :cry:

Ildi! Nekünk nem jó ez a hétvége, ma meg is vettem a jegyeket a kiállításra.

Na üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Judit!
Nagyon szépek vagytok!
Aha, aha videa.?? igen, az valahonnan nekem is beugrott!
Neve, na a legritkábban. Nálunk a cukor, culkó, zabagép, zabás, cicirabló, gizi, manci, szivi, huncipunci, és társai mennek. Ha mondom valahol, hogy Leti, rögtön rákérdeznek, hogy akkor az minek a becézése.

Pelenka.
Mi dm-eset használunk, régen nekem nem volt gondom a pamperssel, viszont én a huggies-t nem szerettem. Csak az úszója jött be.

Olga!
Akkorát röhögtem, bírom, mikor kitörsz! De sajnos igazad van!

Kati!
Köszi az infót, oda mi is szoktunk járni, sütit, fagyit zabálni. Mikor költöztök?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Olga, milyen kiállításra mentek? Ja, én nem is a hét végére gondoltam, hanem hét közben, ha jó a többieknek is. Tudod én pénteken megyek Kecskemétre. :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Köszönjük a bókokat :)

Judit, télleg, a Huncipunci is megy, meg Huncimunci, meg Huncika :) Meg ami még egy anyának a szájára jöhet nagy imádatában :lol:

Zagyva cukit mi is szeressük; ha nincs dögmeleg, S.tarjánba is onnan visszük a sütit, tortát :) Meg a Marcipán-os sütikék is bejönnek.
Ha már süti: kóstoltátok már az Ország Tortáját? :) Jó kis laza madártejes :) Nekünk ízlett.

Voltunk ma oltáson. Ezt most nem tűrtük olyan jól :) Becsusszant egy ordítás a szúrásnál...össze is cuppogtattam azonnal Kistündérkét. Remélem azé lázas továbbra sem lesz tőle :roll:

Ildi, én igenis ráharaptam a talira :D , részemről okésos a dolog...főleg, hogy a múltkor alig voltam veletek. Ha erről a hétről van szó, akkor a szerda-csütörtök nem jó. A többi elvileg igen. Meg sztem a jövőhét eleje is nagyjából biztos... Igaz, most párom remélhetőleg itthon lesz egy darabig, és most pótolgatjuk, ami nyáron kimaradt :) Egynapos kiruccanások...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Jah, és 6250 grammok vagyunk, meg 65 cm-ek! A fejecske 41,5 cm, a mellkas pedig 41.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


KAtilna!
Robika nagyon édes! :D

Pelenka:
Nálunk Liberó megy... lassan már múltidőt is használhatok, mert nappal, itthon már nem kéri.
Pempers-ből volt egy olyan széria, ami gumírozott derekú volt, de mikor visszamentünk, hogy na akkor veszünk még, mert az legalább nem vágta levete óriás sonkáit, már nem volt. :shock: Felvettük a kapcsolatot a gyártóval és mondták, hogy az csak egy próba széria volt és nem tervezik, hogy újra bevetnék... :shock: :?:
Javasolták, hogy vegyünk inkább a bugyipelenkát... No persze... az sokkal drágább... :x :evil:
szilbee
 
 


Ildi: mi 2005 telén költöztünk ide, de már nem sokáig lakunk itt. Ha minden jól megy jövőhéten már elkezdünk házakat nézegetni.

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


BBj!

Költözés: annyi bizti, hogy még az idén. Remélem minnél hamarabb. Csak hát ilyen hitel, olyan hitel. Jaaj!!! :evil:

BAlwin!

Annalucus tünéri babóca! :D :D :D

Lizocska!

Azon gondolkozok, hogy mikor láthattalak. Ti is költöztök? Jól teszitek! Sok sikert!

Tali: Naygon remélem, hoyg tudunk menni!! Mikor lesz?

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Zagyva cuki.....hmmmm...januártól márciusig sikerált miatta 15kiló pluszt felrántanom a gyerek mellé....aki akkor még odabent lakozott...... :? szóval mostanában a másik oldalt közlekedek...de mondjuk...azé mert úgy közelebb van a város...... :shock:

fanna3
 
 


Kép


Olga!
Én már egy jó ideje elkültem a Libero klubba a jelentkező lapot de nem kültek semmit,nektek is iyen sokára jeleztek vissza?????

Judit!
Nagyon jók a képek Lucusról(nálam is a vödrös a nyerő)

Ildi!
Én mennék talizni de nálunk még mindíg kocsiproblémák vannak,szóval nem valószínű hogy eljutunk :cry:

Kati!
Sűrűn vagytok Kőtelken?

Kép

Kép
katlina
 
 


Hali-Gali!

No végre volt időm megnézni Annalucus képeit! NAgyon édes! Gyönyörű szemei vannak és egyre karakteresebb az arca. Azért mondom ezt, mert Leventének ennyi idősen, iszonyat kerek tök feje volt. :lol: Annalucus, viszont nagyon kis formás és nagyon kifejező a tekintete. :) :)
szilbee
 
 


Csajok, akkor maradjon a jövő hétre a tali, mondjuk hétfőre, vagy keddre, mert én meg pénteken megyek suliba....okés?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi! A tali jövőhét elejére okés! Egyenlőre... :lol: A da Vinci kiállításra megyünk Debrecenbe. Ugye kellemeset a hasznossal... Bár New York-ban szívesebben megnézném! :lol:

Judit! (bbj) Olyan jó lett volna Szilvásváradra menni! Csak már szombaton késő este kaptam meg az üzit... 2 éve voltunk, még pátszor biztos visszamegyünk! Csodálatos! Hihetetlen, hogy ilyen hely is van Mo-on!
A DM-es pelusnak nem gumiruzott a hátulja, ugye Judit? Én is vettem egyszer, de valamiért alig vártam, hogy elfogyjon. Vagy nem tudom.
Tényleg, jösztök ma???

Katlina! Hát igen, nem túl gyorsak. Már vagy két hónapja beküldtem 10 figurát egy plüsskönyvért, de még se híre se hamva. Bár Nóriék is várják már vagy fél éve!

Én is csak a Zagyvás sütit bírom megenni. Nekem a Marcipán közel van, de nem szeretem! Túl édesek! Ráadásul vagy 3 éve párom onnan vette a szülinapi tortámat, és a piskóta valamilyen adalékanyagtól zöldes pöttyös volt, mintha penészes lenne... :roll: :? Persze csak kinézetre.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Nekünk dokihoz menetel van jövő héten és bölcsis szoktatás, amit még nem tudok, hogy alakul így hogy kiesett Levente egy hétre. :roll:
szilbee
 
 


Olga: Azért érzed túl édesnek a Marcipános sütit, mert az a süti még lát cukrot, a Zagyvás pedig kevésbé vagy nem....Egyébként mindkét cuki remek. :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

A 24-dik hét után a hányadik héten vesznek legközelebb vért?

Ivett
ivett&fanni
 
 


Sziasz!

Na jó meló lesz ezt megint összehozni...mi úgy néz ki..hg csak hétfőkön meg szárdákon érünk rá.....

Szép napot!!! :D

fanna3
 
 


Mi Levente tortáját a Marcipánból rendeltük, de nem volt édes. Pont jó volt. Anyum meg is jegyezte, hogy azt hitte, hogy majd nem tudja megenni, mert olyan édes lesz, de kellemesen csalódott. Mondjuk mi direkt úgy kértük, hogy ne az a főzött krém legyen benne (asszem így hívják az édes véltozatát a tölteléknek), mert ugye Levente nincs hozzászokva az édes dolgokhoz.
szilbee
 
 


Ivett!
Nem tudom, mert én már nagyon rég voltam terhesgondozáson.... most sem tudom hogy fogok eljutni...
:roll:
szilbee
 
 


Olga!
Nem megyünk ma, mert Misi mamája bent van a kórházban, és nem sok jót mondanak az orvosok. Ma Misi megy anyósommal a mamához. Azért benézhettek vasárnap visszafelé! Előtte egy telcsörgés, és akkor ok.
Nem akartok október 2. hétvégéjén Hollókőre menni? Mi akkor tuti megyünk, inkább 99%. Most idejében szólok! :lol:
De, a Dm-nek nincsen gumírozása! Nekem eddig még nem volt vele problémám, bár a híg kakit bizti akkor nem fogja meg!
Da Vincin mi is voltunk tavaly Pozsonyban! nagyon érdekes!

Szilbee!
Ezek szerint minden ok a fülével? Akkor jó!

Ivett!
Nem tudok neked segíteni, már ilyen témában kihagy az agyam!
Ki az oktatótok a HD-ban?
Mi is voltunk tetszett, egyenlőre azt mondom, hogy járunk, aztán majd meglátjuk. Gréti kijövet a 4-3 szót megjegyzett, azóta is mondogtaj, hogy ezt tanulta.

Tegnapi aranyköpése!:
mondom neki, hogy nem nagy a forgalom az úton, ahogy sétálunk, erre ő:
hát, ha belegondolok, valójában.
ma pedig mikor megkérdeztem, hogy hogy dőlt el Leti:
Jhajj, ezt sajnos nem tudnám megmondani!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Ivett: Én sem tudom, sztem a 34. táján...

Szilbee: Muszáj menni 4 alkalom után? Kérni kell majd valami igazolást, hogy 4x megjelentem vagy a kórházban adnak majd ilyet? Nekem semmi kedvem menni, főleg Emődi miatt mondjuk....

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


BBJ: De aranyos!!! :lol: :lol: :lol:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Szia Bbj!

Nekünk most egy új csaj tartja az órát Erikának hívják!
A másik csoportnak meg Ildikó!
Nektek?Melyik napon fogtok járni?
ivett&fanni
 
 


Jaimme!

Emődi lesz majd a terhesgondózóba?
Remélem nem mert én most pénteken megyek!!
ivett&fanni
 
 


Ivett: Nem tudom, mikor ki van, nekem sajnos ő a terhesgondozóm, a hétfő reggeli turnushoz tartozom. :cry:

Te kihez jársz?

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Judit!
Hát ez nagyon édes volt!! :lol: :lol:

Jaimee!
A védőnő nagyon forszírozza a terhesgondozást, de már a 28. héten sem tudtam menni, mert a gyerkőcre nincs ki vigyázzon, most meg beteg, aztán bölcsis beszoktatás. Iagazolást majd kell még kérnem, azért bizti bemegyek, de csak ha Levente már ott alszik a bölcsiben.
szilbee
 
 


Ja a terhesgondozó tényleg lement a 1. emeletre!!!! az SZTK-ban.
szilbee
 
 


Szilbee: Forszírozza? :shock: :shock: Nekem nincs kommunikációm, kapcsolatom a védőnővel, egyébként is új van, a régi leadott minket. Nem tudom, mit forszíroz rajta, mert a súlyom, vérnyomásom otthon is tudom mérni, egyedül a labor ér valamit, cseszegetni meg feleslegesen cseszeget bárki. :twisted: Két órát ott ülök, ebből 1 perc súlymérés, 2 perc vérnyomás mérés és 3 perc doki. Tök jó!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee!

Én péntekenként járok tanácsadásra Gyenes Orsolyához ha ő véletlen nincs akkor Tornyi doki helyetesiti.Mind a kettő nagyon rendes!!
ivett&fanni
 
 


Tudod az a pechem, hogy egy csomó friss baba van itt a Fiatalok Házában és egy csomó várandós nő... Ergó engem sem hagy ki, ha már itt van... De hát ha nem tudok menni, akkor nem tudok menni. A vérvétel, ami tényleg fontos, azt meg tudom csináltatni, ha ad papírt, de hogy ott dekkoljak 2 órát egy hulla fáradt gyerekkel, azt azért már nem... annak nincs értelme...
szilbee
 
 


Szilbee: Az igaz, hogy a "végén" már hetente kell járni terhesgondozásra?

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Bezony!!!! Láttam olyan kismamát is, aki mindenórásan is ott ült és adta le a reggeli pisit. 2 napra rá megszült.
szilbee
 
 


Ivett!
nem tudom, hogy ki, és mikor fogja tartani, még nem telefonáltak vissza. A bemutató órát, Erika tartotta, ha egy fiatal kiscsaj az, akkor Ő volt, Ildikó, meg ült a széken, és figyelt.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?