Új privát üzeneted érkezett!

Rima!
Ez nálam is így van! Annyira nagyon tetszett a Kornél, amíg meg nem ismertem egy olyan embert, akihez szerintem egy életen keresztül kötném..... Egyből nem is tetszik már annyira..... :) :oops:
Vendég
 


Pumperka: Ne aggodj, bizti nem lesz semmi baj, de ha mododban áll sokat pihiz, és csütörtök már tényleg nincs olyan messzi, valoszinű az orvos is azt fogja mondani, nincs semmi baj a babával! Én nem szedek magneb6-ot, így nem tudom, de más topicba is olvastam, hogy jó görcsökre.

Patri: Köszi szépen már jól vagyok, mindig csak egy picit eszegetek, hogy nehogy megterheljem a hasim. Bár most ebédre vágtam be egy nagy tál rakott káposztát!!! ISTENI volt, nem bírtam ellenállni neki!!

Kölyök: biztos minden ok lesz az uh-n én is nagyon vártam már, mert sok idő telt el a két uh között!!! Várjuk a képeket!!!
Az evéssel kapcsolatban lassan többször eszegetek, bár épp most akarok özláb gombát rántani, mert most kaptam és imádom a gombát, de lehet hogy estére kicsit nehéz lesz!!! :? :?
Nem baj remélem reggel nem jön vuk, mert fogorvoshoz kell mennem!!

Lexa: Ma is túlhajszoltság van?? Kipihented magad? És a betegség mulóban? Remélem minden ok!!

Majd még este benézek!!
Vendég
 


Csujzi! A rakott káposzta köztudottan naggggggyon diétás étek!!
:lol: :lol: :lol:

Mona! Csak ebben az esetben volt igazi nagy baj. Ha érted mire gondolok.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 

 
 

en nagyon szivesen szulnek otthon, ugyanis ez Angliaban minden napos dolog es a statisztikak nem mutatjak ki, h a babak elhalalozasa nagyobb lenne mint a korhazi szulesnel, csak mivel az en parom egy igazi paragep, de ez most halal komoly,szerintem ilyet meg nem lattatok, inkabb nem kockaztatom, mert szerintem meg neki lenne vmi baja :lol: !

Pumperka! Tuti semmi gond :wink: , ezt konnyu igy mondani tudom, en par hete nagyon komolyan vreztem, meghozza par napig es akkor par embernek neki mentem, mikor azt mondtak, h nyugi minden rendben lesz(amugy is nagyon harcias vagyok :lol: )
rima
 
 


Monácska!

Örülök hogy jó hírrel szolgáltam neked ha már nekem nem jó :(
Igen ez biztosan így van hogy a juttatás megkezdése előtti év átlagát nézik azaz ha idén elmész betegállományba az neked nagyon jó, mert a 2006-ot nézik és még egy jó hír ez jövőre szülésig így lesz neked mert ha már megkezded a táppénzt évváltásnál sem bírálják újra. Neked a gyást mivel azt már viszont az idei évről nézik csak a szülés napjától érdemes igénybe venned mert a táppénzed akkor így magasabb lesz. (ha jobb volt a tavalyi fizud mint az idei)

pusssz Pepike

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Sziasztok!

Jelentem minden rendben a Down szűrésemmel. :)

Megbeszéltük és az Istenhegyi a jó, mert ott van jobb UH, jó reagens, más a számítási mód is.
Az OEP nem hajlandó a legjobbat finanszírozni. :roll:

Köszönöm a lelki támogatást. :)

Később visszaoolvasok. CSak ezt most gyorsan beírtam. :D

Cuppp

13+6
Vendég
 


Aranykavics, köszi a gyors hirt! Naggyon örülök Veled együtt, remélem most igy teljesen megnyugodsz!

Láttuk Maszatot! :D már nem is olyan maszat :D olyan aranyos volt, én nem tudtam hogy sirjak-e vagy nevessek.... :lol:
6cm tarkóredő 2.1, azt mondta a szonográfus, h teljesen normális méretek :D
meg is ünnepeltük egy kis fagyizással, majd sétálgattunk és útközbe esett Nagyipalacsintázója is :)

szval most fülig ér a szám és állandóan a képet nézegetem, amit holnap 3 körül majd beszkennelek és felrakok :)

megyek pihizni, mert fáradt vagyok, de boldog!!! :lol:

Kép

Kép
kolyok28
 
 


jaj, kicsit félreérthető, szval a crl 6cm, és a tarkóredő 2.1 :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Ne hergeljetek már holmi palcsintákkal!! Most mehetek holnap palacsintázni... :lol:

Pumperka! Jelentkezz, mi újság!

Aranykavics! Miért is nem lepődöm meg... :wink:

Kolyok! Sejtettük. :wink:

Lexaaaa!!???

Jimmorisonnak nem telt még le a költözős ideje????

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Helyzetjelentés: Azóta sincs semmi barnázás. Hasam még egy picit fáj. Babamozgást éreztem kb 1 perce. Nagyon halovány ilyenkor még ugye, de az volt szerintem. Figyelem ezerrel... Lehet, hogy a jógát is meg merem próbálni holnap. :D

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Kölyök!
Végre valakinek nem egyegész valamennyi a tarkóredő. Nekem is 2mm. Tudom 3 alatt jó, de valahogy azaz érzésem volt, minél kisebb annál jobb. :D

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Sziasztok Csajócák! :)

Kölyök!
Gratulálok! :)
Ez óriási boldogság! :D
Nagyon irigykedem a palacsintázó miatt! :lol: :lol:
Mingyá elcsöppenek egy jó kis mazsolás-túrós és egy csokis-tejszinhabos palacsintáért.

Miket is beszélek ennyi kismama előtt! :lol: :lol:

Pumberka!
Biztosan nagyon jó lehet, ha már érezted.

Nekem ma egészen furcsa érzésem volt. K a harmadikra figyeltem fel. Mintha buborékolt volna a méhem.
Tutti nem a beleim voltak, mert azok régi ismerőseim, tudom milyen mikor kavarognak. És kb miután felfigyeltem még kétszer éreztem. :)
Mivel én nem is foglalkoztam azzal, hogy esetleg már érezhetem ezért egészen váratlanul ért.

De lehet, hogy nem is a babácska volt. :roll: :lol:

Rima!
Teljesen megértelek, hogy megkíméled az Uracskádat egy esetleges szívrohamtól. :lol:
Időben szerezz be némi nyugtatót.
Egyéként aranyos lehet ha így izgul.

Az én uram a világ LEGtermészetesebb dolgának érzi a szülést. :roll: Mintha már túl lenne 3 gyereken. :lol: :lol:

Csujzi!
Muramisten! Muramisten! Őzlábgomba. Mikor ettem én olyat utoljára....
Most feltörtek bennem a gyermekkorom emlékei... De szép is volt. :D

Azon gondolkodtam, hogy kb min. 6 hét és lassan izgulhatunk, hogy kinek mit mondanak UH-n. Milyen nemű?! :D

Lexa!
Jól vagy már???
Vendég
 


Négy hetet akartam írni.... :wink:
Vendég
 


Hú lányok, micsoda finomságokat szedtünk itt ma elő, csoda hogy estére csorog az ember nyála?! :D :D :D :D

Kölyök:gratula Maszathoz, várjuk a képet!!! Fantasztikus érzés, mikor látod, szinte felfoghatatlan kis csoda, ami bennünk növekszik!!!

Pumperka:Ne aggodj, nekem is 2 mm volt a tarkóredő, ugyhogy nem vagy egyedül, akinek 2 feletti az érték!!! :D
Minden ok a babáinkkal!!

Aranykavics:Én is ugy kaptam a nagyi testvére küldte, ők mindig gombásznak és kb én is gyerekkoromban ettem ilyet utoljára!!!!
Milyen igazad van, lassacskán mindannyian megtudjuk babáink nemét!! Csak ugy röppen majd az a pár hét!!!! :D :D :D :D :D

Lexa??????????
A betegség van urrá rajtad, vagy a fáradság???
Pihizzé is egy kicsit!!!!!!!! (pihi képpen nézz ide is be! :D :D )

És mi ujság kikoval? Sok a munka neki is? Nem tudja valaki! Rég járt már itt!!

Mindenkinek további jó estét, és jó éjszakát!!!
Vendég
 


HA NEM HAGYJÁTOK ABBA A GYOMORNEDVEIM HERGELÉSÉT, ABBAHAGYOM ENNEK A TOPIKNAK A LÁTOGATÁSÁT!!! Ne tegyétek ezt velem!!!! Lécciléccilécciiiiiiiiii!!!!!!!! PALACSINTÁÁÁT AKAROOOOOK! Monggggyuk túrósat, olyat amit a Mamicim csinált. Jól betöltve, vaníliáscukros, tojássárgás, mazsolás, krémesre kevert túróval, bekenve tejföllel megszórva cukros dióval , sütőbe téve. Aranypirosra sütve. Ízorgia!!!!
NAAAA? AKAR MÉG VALAKI BESZÉLGETNI A PALACSINTÁKRÓL???!! :twisted:


Aranykavics! Na ez volt az első érezhető babamozgásod, gratulálok! Le vagy maradva PICINYEM 8) . Nekem 12 hetesen megmondták a kukit, szerdán fél 11-kor pedig megerősítjük vagy megcáfoljuk a dolgot a 4dgenesisben. :D

"Végre valakinek nem egyegész valamennyi a tarkóredő."
Igazad van, Pumperka, dögöljön meg a comcéd tehene is... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Hú, most én is nagyon megkívántam a palacsintát... :oops: Az a legszörnyűbb, hogy egész nap nem kívánom az édességet, csak este, miután bevacsiztam, utána még képes vagyok lenyomni egy csokit vagy bármit, ami édesség. Az első 3 hónapban alig ettem édességet, ez mostanában indult be nálam. Jaj, szerdán megyek a védőnőhöz, aki leméri a súlyomat és már előre parázok, hogy mennyi leszek. De tudom, én bénázom el, mert meg kéne állni, hogy ne egyek este ilyesmit, de sajna mostanában az akaraterő ezen a téren nulla. Múltkor éjjeneztem, hogy milyen jó, nem híztam, erre este apával ezt megünnepelve lement egy piros mogyorós, nem is ragozom tovább. Látjátok, rám ilyen hatással van az édesség-téma! :roll: Ódákat tudok zengeni róla. :wink:

Ma voltam dokinál, megvizsgált, minden oké. Bár UH nincs nála, azt nem tudtunk nézni, de szépen kitapintható már a bébi.

Lexi! Remélem minden oké! ???

Az otthonszülés-kórházi szüléssel kapcsolatban pedig Pattival egyezik a véleményem. Mindenkinek szíve joga eldönteni, mit szeretne, erről nem kéne vitázni.

Puszka

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Sziasztok, jó estét!

Jó hírekkel jövök! Jelentem, bementem, végiggondoltam, rátok hallgattam, majd nagy ívben LESZARTAM, felmentem a főnökhöz, és megmondtam neki, h bocsi, de én most eljövök egy hetet pihenni. És azt mondta, h oké!!! Úgyhogy, Csajok, itthon vagyok, egy hétig megint non-stop boldogítalak titeket :D Ma egy barátnőmmel találkoztam elmentünk vásárolni, és vettem egy irtó cuki is bodyt, van hozzá sapka is. Tudom, tudom, korai.. de megvan Törpicsek első ruhája :) És fehér, úh abszolút unisex :D

Patihoz hasonlóan, szintén csak tájékoztatás képpen, nem vitát szítva, leginkább Mona figyelmébe ajánlva (azért, mert az szeretném, h neki jó legyen!!!): a Házon kívülben (RTL) az otthonszülés ill. korházban szülés lesz a téma!

Légyszi hagyjátok abba Pati kajával való hergelését, jóóó? :lol: :lol: Köszi a hiányokat mkinek! ;) Ma kivételesen csak jól éreztem magam :D

Örülök, h a mai dokilátogatások során minden rendben volt :)

KépKép
lexus
 
 


Pumperka!

Örülök hogy barna abbamaradt!
Nekem 1,2 lett a tarkóredő.

Lexus!

Jól tetted!!! :D

Megyek,viszem a gyereket az oviba :lol:

Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Lexa! Köszönöm!!!!! VÉGGGYÉMEEEEEEEG TÖRPICSEKMAMIIIIIIIII!! EZEK ITT BÁNTANAK!! MINDENFÉLE JÖTTMENT PALACSINTADOLGOKKAL!
LEXAVUDUBANYAMAMIIIIIIIIII!!!!!

Kép

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Üssetek le nyugodtan :oops: :oops:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Lexuska, Te kis 7alvó! PRIVI MENT.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Csujzi, köszi, hogy hiányoltál, itt vagyok. Mindig olvasgatlak Titelet és jókat derülök az írásaitokon. Nagyon sok a munkám, jön az áfabevallás, ráadásul én holnap du. 6-ra megyek a kórházba, csütörtökön reggel csinálják meg a magzatburok boholy vizsgálatot. Gondoljatok rám úgy 1/2 8-tól, állítólag akkor kezdik a mintavételeket. Kérdezgetik a kollégáim, hogy izgulok-e, de őszintén, nem, alig várom, hogy túl legyek rajta. Két héten belül megvan az eredmény, és kiderül belőle, hogy kislány vagy kisfiú a lelkem. Bízom benne, hogy nem lesz semmi baj, hogy egészséges a babám!!!!!!
Tegnap volt a 2. házassági évfordulónk. Elvitt a férjem Budakeszire, a Tanne nevű étterembe. Olyan fixfizetős hely, és azt eszel, amit akarsz, és annyit amennyit szeretnél. Jó sok mindent megkóstoltam, mindegyikből egy kicsit, de majdnem kidurrantam a végén. :lol:
Ma betöltöttem a 16. hetet! :lol: De én még nem érzem a picim mozgását :(
Na mindegy, végülis az első baba, azt mondják, hogy 18 hetes körül, már tutira érezni fogom!
Most már megyek, muszáj dolgoznom, hogy haladjak. Még holnap 3 óráig vagyok, aztán kedden jövök újra dolgozni. Addig is csak írjatok jó sokat, hogy kedden, megint jókat mulassak a szövegeken!!!

Sziasztok!

Ildi

Kép
kikó70
 
 


Szia Kikó! Irigyellek, hogy ilyen bátor vagy! Én már a vérvétel előtt is ideges vagyok, nem méghogy ha a hasamat szúrkálnák! Nagyon szorítok, de tuti, hogy renden lesz minden!

Lexi! Nem számon kérés, de egy kicsit úgy érzem, hogy "kilógok a sorból" így, hogy még mindig nem szerepelek a táblázatban... :cry: :cry: , pedig már egy pár hete jelen vagyok a topicban.... Bocsi, persze, csak ha van egy kis időd...

Pumperka! Jössz ma jógázni?Fájdogál még a pocid?

Szerintetek a 16. heti 4D-s UH-n már meg tudják mondani a baba nemét?

Kép
pété
 
 


Pété!

Szeintem nagy az esély rá hogy igen!!!

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Én is élek még, de leköt az esküvőnk szervezése. Minden nap van valami, ahova mennünk kell (dekoros, fényképész, stb.).

Örölük, hogy mindegyikőtökkel minden rendben. Kezdenek nálatok elmúni a rosszullétek, ez szuper :lol: !
Sőt ahogy olvasom, inkább kívánósak lettetek!

Egyébként nálam minden oké.

Elhatároztam, hogy amikor sikerül elkapnom a főnökömet, elmondom, hogy mi a helyzet. Gondoljatok rám, egy kicsit stresszes vagyok ettől!

Kép
tand
 
 


Lexus!
naggyon örülök, h pihizel egy hétig! remélem dél előtt nem kelsz ki az ágyból ;)
ma én is aludtam 10ig ;) volt mit bepótolni a hétvégéről, és ma csak délután van órám. mindjárt megyek is főzni :)

Mpatr, komoly lelkiismeretfurdalásom van, nem tudtam, h az a bizonyos étel, aminek nem merem leirni a nevét, de édes és finnoooommm, szval h ennyire beindit mindenkit... :? szval bocsi :) remélem ma találsz egy olyan helyet, ahol legalább fele olyan finomat ehetsz, mint amilyet a Mamád süt! :)

Pumperka, örülök, h abbamaradt a barnázás! és bevallom nem néztem utána mekkorának kell lennie a tarkóredőnek, csak mondta a szonográfus, h ezek teljesen normális adatok. még a teljesent is hozzá rakta, szval én megnyugodtam :)

Kiko, hajrá a vizsgálattal. aztán majd feltétlenül ird meg, h mi az eredmény!!! :)

én azt hallottam, h ha a baba nem akarja megmutatni magát, akkor tök mindegy mikor nézik, de valóban a 16dik hét környékén már gondolom lehet látni :)

jaj, én is olyan kiváncsi vagyok, vajon micsoda, de még türelem...
ja Lexus, a táblázatba, legközelebb okt 17 a dokinénihez menetel! a következő UH csak 19hetesen lesz, azaz 7 hét múlva... olyan messze van....
télleg örülnénk egy táblázatbeszúrásnak ;)

vidám napot mindenkinek!

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok,

ELőre is bocsi mindenkitől, de csak egy oldalt sikerült visszaolvasnom...

NEM ÉR MINDENFÉLE FINOMABBNÁL FINOMABB KAJÁKKAL DOBÁLÓZNI!!!!!!

Én már voltam védőnőnél, aki a maga sajátos stílusában megkérdezte súlymérés után, hogy " Hát, ez jól megszaladt, maga tényleg ennyit is tervezett?" Mondtam neki, hogy nem, 30-t akartam, de csak ennyi jött össze...

Basszus, a legelejétől mondtam neki, hogy súlyproblémáim vannak, nem tudok lefogyni, mi mindent próbáltam, stb... erre a terhességnél abbahagytam az aktív sportot, a cigit, a fogyókúrát, napi 2x eszem, reggel egy szelet kenyér, délben egy tál főtt étel, délután már csak paradicsom vagy őszibarack ( a szőlőt nem vallottam be neki, amit hetente bűnözök...). Szóval, ennek tudatában közölte, hogy ez így nem jó, lediktálta, hogy szerinte mit kell ennem, mert napi 1.5 óra sporttal együtt is ez így sok :roll:
Szóval, amit elmondott, összeszámoltam, az napi 610 kalória!!! Akiknek volt már valaha bajuk a súlyukkal, azok tudják, hogy az éhenhaláshoz kicsit sok, de amúgy az egészséges élethez kevés, nem fogyókúrázni akarok én terhesen, hanem nem hízni és egészségesen élni.

Bocs a kitörésért, tök fel vagyok háborodva, hogy egy orvosi rendelőben egy kismamának 610 kalóriás diétát mernek mondani!!!
(ami szerinte az ideális, az reggel fél zsemle, tízórai és uzsi egy-egy alma, ebéd párolt zöldség-párolt hús (brrrr......), vacsi két deci tej). Ja és a napi 3 liter vízzel túl sokat iszom, másfél liternél ne legyen több... Mondtam neki, hogy egy óra futás után 3/4 litert legalább iszom, így csak kiszáradok, de szerinte ez túől sok folyadék és elraktározódik.

Na, abbahagytam, elnézést a hosszú ömlengésért, egyrészt dühös vagyok, másrészt nagyon-nagyon szomorú, hogy hízom, de ennél egészségesebben szerintem már sehogy nem lehet élni.
Azért ha valakinek lenne ötlete, azt szívesen venném...

Pumperka - örülök, hogy vége a barnázásnak
Kikó - nagyon drukkolunk a szúrásért, majd kedden mindent mesélj el részletesen, meg azt is, hogy mennyivel lett másabb a Söfi, mint magánkórház
Lexa- annyira ügyes és bátor vagy, hogy mertél a főnököd elé álln, de komolyani!!!!!!
Tand - sok sikert az esküvőhöz!
Jimmorrisonnak már elő kellene kerülnie!!!
Pati, hihetetlenek az írásaid :lol:

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Sziasztoook!!!

Tand! Jajj, annyira jó lehet ez az esküvőszervezéses dolog, úgy irigyellek most! A főnököd miatt pedig megy a drukk!

Eszter! Én is ki lennék akadva a helyedben.. a terhesség alatt minden fogyókúrát kerülni kell, stb. Lehet egészségesen élni, és sztem te azt is tetted, de ez meg milyen már, amit a védőnőcske mond? Ez a 30-as egyébként nagyon jó :D

Patika! Kukkolom ;) Látod, már nem is bántanak :D

KépKép
lexus
 
 


Eszter ez nagyon durva! Ettől még aki fogyókúrázik is simán éhen halhat, nemhogy egy kismama! :( :evil:

KépKép
KépKép
mni
 
 


Pati! Válaszoltam a privire!

Csajok! Olyan jó dolgok lesznek még az eddig is szuper topicunkban, h ihaj ;)

KépKép
lexus
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁáááááááááá.... írtam egy hosszút és elszállt... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Én úgy irigykedem (de olyan jóindulatúan) mindenkire, aki már érzi a babát!!!Megnéztem a tudós könyvekben, most már olyan 11-12 centi és én még mindig semmit nem tpaasztalok... Olyan fura, hogy van bennem egy ilyen nagy izé/valami/gumimaci/baba (hajj, ideje lenne már újra UH-ra menni) és semmit nem lehet még belőle tapasztalni! Tudom-tudom, türelem, na de mindenkinek kell, hogy legyen gyenge pontja! Az enyém pont ez :lol: !

Lexa,

Lassan kérünk új pocakképet, én mindig a tiéden szoktam igazán látni a változásokat!!!

Te Pati, védjünk meg Lexától, hogy Patika-nak becézett (ha valaki eddig átsiklott volna eme csekély tény felett)?

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Szia Eszter!

Akkor sorstársak vagyunk ebben is. Sajnos én is 10 kiló felesleggel kezdtem, és a 16 hét alatt sikerült 3 kilót magamra kapnom. Én is sokat iszom, leginkább szénsavmentes ásványvizet, de mit csináljak, amióta babát várok, állandóan szomjas vagyok. Igaz állandóan járok wc-re is, talán nem marad rajtam a víz. Igyekszem reggel és délelőtt gyümölcsöt enni, eleinte dinnyével kezdtem, amíg volt, aztán jött az őszibarack, az elég sokáig. Néha lecsúszott egy kis körte, bár az ritkán, mert felfújt, néha egy kis szőlő, de most a legtutibb az alma. Imádom, van egy fajta, talán jonagold a neve, de nem vagyok biztos benne, szóval az isteni, lédús ropogós és édes. Ebédre általában egy főzeléket eszem fasírttal, vagy rántott zöldségeket, vagy egy szelet húst káposztasalival. Délután vagy semmit, mert nem vagyok éhes, mert olyan ebédet ettem, ami eltelített, vagy megint gyümölcsöt. Aztán hipp-hopp itt az este, és szenvedek mint a kutya, mert akkor tudnék a legjobb étvággyal falatozni, de sajnos tudom, hogy nem szabad(na), de én sajnos szoktam enni. Próbálok valami nem kenyeres nem főtt kajás étket rakni magamba, általában ez sikerül is, de tegnap.... Házassági évfordulós vacsora... nem ragozom...
Pl. nagyon szeretem a búzacsírás lapokat, nem tudom mi a neve, arra kenek márványsajtos milli vajkrémet, az isteni, és így együtt az nagyon finom. Egy szelet olyan lapban 23 kalória van. Úgy 6 db biztos lemegy. Ha mégiscsak meleg kaját eszem, akkor főzeléket csak magában, minden nélkül, szoktam.
Te, én úgy irigylem azokat, akik nyugodtan ehetnek, és nem híznak el!!!!!
Egyébként a védőnő nekem még nem szólt, de ami késik nem múlik. Majd 2 hét múlva megyek, kíváncsi vagyok, mit fog mondani.

Ildi

Kép
kikó70
 
 


JONAGOLD, NYAMI-NYAMI!!!!!! HUHHH, AZT MOST ÚGY MEGKÍVÁNTAM! Már a multkor is vettem, akkor goldent, az se volt rossz!

Amúgy igen, teljesen egy cipőben vagyunk, csak én még többet híztam, úgyhogy már szinte magamnak sem merem bevallani...

De én is irigykedek minden kismamára, főleg, aki - Pati, innentől ne olvasd - pizzát ehet! Én nyár óta ábrándozom egy jó kis magyaros pizzáról, jó sok szalámival, kolbásszal :lol: Álom - álom! És az a dühítő, hogy hónapok óta ellenállok az ilyen vágyaknak (a többi vágyam meg átalszom :wink: ) és mégis...

Na mindegy... a házassági évfordulót pedig igenis meg kell ünnepelni, akkor mese nincs, minden végre a kaja mellett szól :lol:

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Szerintem néha rúgj ki Te is a hámból, csússzon az a szalámis pizza!!!! :lol:

Kép
kikó70
 
 


Eszter!

Hát ki vagyok, hogy milyen diétát akart a védődő rádsózni????Normális ez??!!Nem a terehsség a legjobb alkalom a fogyókúrára.Sajna én is többlet 10kg-ról indulok(még a második után nem ment le,nem volt időm a rendszeres sporthoz)de megígértem a férjemnek hogy a szoptatás után úgyis leadom.Addig én nem fogok terhesen fogyózni az tuti,jó megpróbálok én is kicsit egészséges kajákat enni,de ha megkívánok néha egy krémest vagy csokit... :oops: Egyébként én az elsővel a szoptatás alatt kevesebb lettem mint a terhesség előtt.

És most már nem kell sokat várnod,tuti hogy hamarosan megérzed a picit!! :D

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Eszter, ne hallgass arra a nőre! Ennyi sületlenséget összehordani?! :evil: Egyél rendesen! Na jó, ne zsírosan, és a szénhidrátokat is visszább lehet fogni kicsit, de azért ha hébe-hóba megkívánsz valamit, akkor az még belefér :)-, és igyál nyugodtan 3 litert. Ez is hülyeség, hogy elraktározódik.... Ha vizesedsz, akkor azt úgyis észre fogod venni, és akkor sem a vízivást kell visszafogni, hanem a sóbevitelre kell ügyelni. 600 kalória??? Ezzel biztosan nem teszel jót a gyereknek! A fehérjedús étkezésre érdemes figyelni, mert hát fehérjéből épül fel a baba, de van, aki húsra, tejtermékre, babra, stb. a terhesség alatt rá sem bír nézni, és így is megoldja az anyai szervezet a dolgot :).
Az én védőnőm azt mondja, hogy ha megkívánsz valamit, vagy undorodsz valamitől, akkor az nem véletlenül van terhesség alatt. Ez sokkal szimatikusabb hozzáállás, nem ? :) Persze némi önfegyelmet lehet gyakorloni, ha a "vágy tárgya" éppen nagyfokú bűnözésnek számít - mondjuk lekváros fánk :) -de egy-egy darab már csak a lelkünk simogatására is belefér, nem ? :wink:

Ma voltam vérvételen, nem csak AFP, hanem vérkép, meg még ezer dolog, úgyhogy kaptam négy darab kémcsövet :roll: . 3/4 7-re ott voltam, én voltam az ötödik, 3-szor kellett sorban állni és 40 percig tartott összesen. :roll: Mire végeztem, addigra még vagy húsz ember volt mögöttem. Szegények mikor szabadulhattak onnan???Már kezdtem rosszul lenni, mert nem lehetett enni előtte. Vizet inni ilyenkor lehet? Azt sem mertem...

Kép

Kép
mzx
 
 


Nem tudom, hogy lehet-e, de én nem bírtam ki, vittem vizet és bizony ittam többször is. Nem szóltak rám.

Kép
kikó70
 
 


Sziasztok!

Most úgy néz ki,hogy jól vagyok. Voltam kismamajógán is. Jól megmozgatott, végén a relaxációs résznél elálmosodtam nagyon, de a többi jó volt nagyon.Este miután írtam egy kicsit jobban elkezdett görcsölgetni a hasam, de azért el tudtam aludni és reggelre husss....Mintha elfújták volna. Érdekes ez a terhességem. Már háromszor barnáztam és vagy ötször görcsölt a hasam (az elejét leszámítva kb a 10 héttől), de másnapra semmi. Pár napig még parázok, aztán minden happy. Egyszer csak megint beüt valami. Soha nem egymás utáni napokon. Persze aggasztóbb lenne, ha már három napja görcsölgetnék. Valahogy érdekes. Az első két terhességemnél semm9i ilyen nem volt. Ez most egy önmagambanbeszélgetés volt...

Eszter!
Szerintme én még azért nem híztam semmit, mert akkora nagy a súlyfeleslegem, hogy a szervezetem kézzel lábbal tiltakozik. Tudja ,hogy nem szabad raktározni. Szabályosan felgyorsult az anyagcserém ezt érzem. Semmi székrekedés, sőt napjában többször..., ami eddig nem volt jellemző rám. Szóval ez is érdekes.
Remélem egy darabig még így gondolja a szervezetem.

Pété!
Hány alkalmas bérletet válaltál be a jógánál?

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Eszter!
Ne törödj a védőnőddel! Komolyan mondom nem normális. Nekem azt mondták, h nem szabad éhezni, mert olyankor a Te szervezeted lehet, h a fölösleget bontja le, de abból nem kap a pocaklakó! ergo ha éhezel inkább a babóca éhez. és Neki meg most kell a tápanyag, h gyarapodjon és minél hamarabb megérezd ahogy mozog :lol:
sajnállak, h igy felmegy minden amit eszel. Mert amit leirtál, az egyátalán nem sok, szerintem! nem vagyok ételszakértő, de ez szerintem kevés, azaz ne aggódj, h sokat eszel.
És szerintem is kellenek örömteli napok, iktass be nyugodtan egy-egy jól megérdemelt pizzát!!!
Én is szeretném már érezni a mozgást.... reggel a kispapa perceken keresztül hallgatta, meg tapizta, de semmi... :( én sem érzem. jójó, nekem még naggyon korai... de türelem mocorgásérzékelést terem! :lol:

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Pumperka!

Nem azért más ez a terhesség, mert a másik kettő a hátsó falon volt megtapadva, a mostani kisbabó meg elől?
Lehet, hogy hülyeséget mondtam, de találkoztam a tanácsadáson egy kismamival, aki sokszor görcsölt, sőt vérzett is többször, de a babának semmi baja nincs, csak azt mondta a doki, hogy elől van megtapadva. Egyébként Ő akkor 20 hetes terhes volt.

Ildi

Kép
kikó70
 
 


Kikó!
Lehet, hogy jó a gondolatmeneted, mert én iscezen agyalok, már tegnap óta, hogy szerintem valahogy a lepény más... Körübelül azóta van főleg a gond amióta elvileg a lepény átveszi a szerepet teljes mértékben a baba ellátásában.. Ez a 12 hétre tehető ugye. Csütörtökön meg is kérdem a dokit, hogy hol tapad a lapény? Ez most meg is nyugtatott.

Eszter! Csak bíztatásnak írom! Nem törvényszerű,hogy sokat szedj fel , de az biztos, hogy a sportteljesítményed biztos,hogy csökkeni fog szülés után. A lányommal csak 8 kiló jött fel,szüléssel az el is tünt. De amikor 6 hónapos volt megpróbáltam újra futogatni és párszáz méter után kifulladtam (csak terhestorna terhesség alatt), visztont itt a biztatás: Három éves volt a lányom és már a félmaratont sikerült lefutnom. Ha még agilisabb vagyok még hamarabb is mehetett volna. Súlyra is kevesebb lettem, de akkor is volt rajtam 10 kg felesleg, de elégedett voltam magammal.

Sajna utánna elkezdtem dolgozni, gyerekeket edzésre hordani, férjem is hetente 3-4-szer edz, sajátomra nem maradt idő.Plusz estére mindig hulla fáradt voltam... Munkahelyi stressz. Gyors,rendszertelen evésés három év alatt még feljött még 12-15kg. Szóval itt tartok. De vannak emlékeim, hogy ki lehet ebből lábalni.
Szerintem nyugodtan egyél időnként szalámis pizzát...... :D

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Én pénteken megyek AFP-re... remélem én is gyorsan megjárom, nincs kedvem órákat ott ülni. Hétfőn meg 4D-re HURÁÁÁ!!! A múltkori vérvételem elemzésénél viszont csak annyit mondott az orvos, hogy férfias vérképem van... na ezt megkérdeztem a védőtől, hogy mit jelent? Valószínű azért mondták ezt, mert előtte egy korty vizet sem mertem inni. :)
Nem tudom, nekem mostanában semmit nincs kedvem enni, itt a munkahelyemen rendelni szoktunk, de pl. a mai ebédemet sem volt kedvem megenni. :( A palacsintát meg nem szeretem... szerintem nincs még egy hülye a földön, aki nem szereti. :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


Sziasztok Csajok,

Imádlak Titeket olvasni, igaz én egy hónappal mögöttetek kullogok :(
Ezt azért sajnálom, mert nagyon szívesen tartoznék hozzátok. :D

Viszont az előnye is meg van ennek, még hozzá az, hogy tudom, hogy mi vár rám. Sok tanácsot is "kapok" tőletek, amit szintén köszönök. (Oké, nem nekem címezve írjátok, de sok minden nekem is jó tanács.)

Abban szeretnék segítségek kérni Tőletek, hogy az Istenhegyin melyik dokit ajánljátok (mivel lassan aktuális lesz meglátogatnom őket)? A 12. hét előtt mennyivel érdemes felvenni a kapcsolatot velük (értem itt az alatt, hogy "mennyire telítettek")?

A sok jó tanácsért cserében -bár lehet már korábban szó volt róla- én javaslom a "súlyúkért aggodóknak" és "este édességet kívánóknak", hogy vacsira egyenek zabkorpás tejbepapit. Biztos páran ismeritek, a "Norbi" félére gondolok. Nekem ez bejön és szerintem az anyagcserém jó mükődése is ennek köszönhető.
A receptje nagyon egyszerű: 3 dl tejhez 4 pupos e.kanál zabkorpa. Tejet felrakni, majd forrás előtt belerakni a zabkorpát. Kicsit kevergetni és levenni...Aztán mehet rá kakaó, fahéj, stb. (Én a "komersz kakaó-cukor feltétetre" esküszöm, és annyi cukor szerintem senkinek sem árthat.)

Szép napot Nektek!
1Bambi

[img]http://babafalva.hu/tickers/fji.png[/img
1bambi
 
 


Sziasztok Mamikák! :lol:


Voltam az István kórházban uh-on (13.heti).
Hát mit mondjak, tartott vagy két percig! :? Gyorsan elintéztek.

Arról nem is beszélve, hogy jött velem a férjem is, akiről gyorgott a víz, úgy sietett, hogy le ne maradjon valamiről.
Ugyanis az történt, hogy már késében voltunk, amikor a metró peronján nézegettük a halom postát, amit sietve felkaptunk otthon. Marci épp nyitná ki a gázszámlát és erre HUSSS, be a gödörbe, a sínek közé. :shock:
Áhhh, ne tudjátok meg! :x :evil: :x
Forgalmi irányítóba rohanás, jött velünk egy assszonyság, kerítetett valami nagy botot, hogy kiszedje, de közben a metrójárat egyre beljebb az alagút felé sodorta azt a kva gázszámlát! Hát nagyon vicces volt, mindenki minket nézett :oops: , a hölgyemény nagyon készséges volt, még az alagútba a kisajtón át is azt a hülye levelet hajkurászta........
én földtam, elsiettem a kh-ba, de a férjem valahogy megküzdött érte. rohant utánam és akkor fél percre láttuk a babát! :x :x
Mondta is a dokinak: ha tudná, hogy azért a fél percért a metró alagútját is megmásztam.
NNa így jártunk. :roll:

Amúgy a Mocorgó 72,7 mm-es és 1,7-es a nyakiredővel rendelkezik.
(múlt héten a Bolgárkerék utcában 0,9-et mértek. Normális sztetek, hogy ennyit nőtt?)

bocs, ha hosszú voltam
norco
 
 


Pumperka!
Örülök, hogy Neked is tetszett a jóga, én 8 alkalmas bérletet vettem. Ha belegondolok, 1.200 Ft másfél óráért, nem is annyira gáz....Persze, most nagy pofával ezt mondom, de ha nem tudok már dolgozni, akkor más lesz a szitu... :?


Nekem szerencsém van az evéssel, mert nem nagyon van étvágyam, még mindig 1,5 kg mínusznál járok. Már nem vagyok benne biztos, hogy a 3. hónap után ez még egészséges???
Van, amikor rámozdulok az egészségtelen kajákra is pl. KFC, Burger King, pizza, de semmiből nem tudok sokat enni.
Persze a hozzászólásaitok hatására jóga után megyek vanilliás pudinggal töltött palacsintát enni... :D
Amit még nagyon imádok, az a mákos guba!!! Azt bármikor tudnék enni, csak nem akarom, hogy a mák miatt a babócám függő legyen... :D :D

Ti honnan érzitek, hogy a baba mozog? Nekem állandóan mocorog a gyomrom, így nem tudom megkülönböztetni,hogy mi lehet a baba-féle jelzésrendszer..

Kép
pété
 
 


Eszter! Én is hallottam róla, hogy a túl sok folyadék bevitel sem jó, de ha sportolsz, akkor teljesen logikus, hogy több folyadékra van szüksége a szervezetednek..Nem is értem a védőnődet, ezt még egy laikus is tudja....

Kép
pété
 
 


Jót mulattam Norco, ahogy leírtad...
Érdekesen mutathattatok, egy papír után rohangálva.... :lol:
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e saját orvosod? Csak azért kérdezem, mert nekem van, a magánrendelőjébe járok, és ott van uh-ja. 4 hetente járok hozzá, és mindig megnézzük együtt a babát. Nem kapkod, bőven van időm megnézni, elmondja, hogy mit látok, éppen mekkora, stb. Igaz ez alkalmanként, mármint a terhesgondozás, pénzbe kerül, de szerintem megéri. Elég sok fotóm van a kicsiről, amik igen jó minőségűek. Szépen sorban látom a kicsi fejlődését. Készít felvételt is, ha viszek kazettát. Bocsi, hogy kíváncsiskodtam, csak tényleg az olyan borzasztó, hogy futószalagon hívják be a kismamákat, az apuka pedig semmit nem lát.

Ildi

Kép
kikó70
 
 


Mi a Kútvölgyibe járunk és nem 20 percet, de egy 5 percet simán nézhettük a babát. :) Sőt, még férjem is kérdezett egy csomót és kedvesen válaszolt rá az orvos és mutogatta, hogy hol mit látni. Sőt, a baba épp alukált és fel is ébresztette, hogy még jobban lássuk. :) Szóval vannak rendes orvosok! :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


Kép Maszat



Azért ilyen kicsi, mert a munkahelyemen csak egy butus képszerkesztőt találtam. otthon lehet, h keresek jobbat. De a lényeg talán -remélem- látszik :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?