Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt...

Köszönjük a Köszöntést!

mi lebetegedtünk a szülinap alkalmával...:( remélem vasárnapra a bulira meggyógyulunk....

Megann, természetesen úgy van ahogy a szakbarbár írta...és én is mindíg kiemeltem, hogy az, hogy hogyan jársz jobban, attól függ mekkora volt a fizud....nekem jóval több volt mint a tiéd, így nekem nem érte meg gyesen maradni, és abba szülni, hogy a minimálbér kétszeresével számoljanak, mert akkor valóban kevesebb lesz már a tgyás, meg a gyed...de így, hogy a 2. baba előtt van 7 bérezett napom, így az lesz az alapja a következő tgyás-nak és gyednek...amivel még mindíg meg lesz a gyed maximum...

Valóban kisebb fizetésnél, lehet, hogy jobban megéri gyes-ben szülni...

Majola,ezek szerint te sem mentél táppénzre, hanem gyedből szültél?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Tuncsinek es Lenanak nagyon BOLDOG SZULINAPOT es termeszetes minden mas gyereknek is, akiknek sajnalatos modon elfelejtettem koszonni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Lénácskát mi is szeretettel köszöntjük!!!
Annyira szép ajándék ez a Szlovén utazás!!!!!! :) :)

Reggeltől idáig bent voltunk Dédivel, és Pannával a munkahelyemen, hurrá mostmár intézhettem a gyest, és a szabimat.28-tól, dec.3 ig szabin leszek, és dec.3-án reggel hatkor fehér egyenruhába jelentkezem!!
Ehhez a gyed-gyes témáhot nem értek, a kórházunk tb.kifizető, így ők intéznek mindent, én ma csak egy halom papírt töltöttem ki.
Még pár dolgot vettem Panninak a bölcsibe(bili, trikók), hétfőn kezdjük, kíváncsi leszek.
Benianyu:
Hurrá Spanyol nyár!!Írtó klassz képeket raktál fel, és tényleg szép színetek van!!!!
Márti:
Nektek éljen a török nyár!!!Fényképek??(v.raktál fel? :oops: )

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 

 
 

Prüntyi:
Jobbulást Nektek!!!Neked ugye holnap lesz a névnapod???? :wink: :wink:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Igen, Totka, jól emlékszel... :oops:

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Prüntyi!

Boldog névnapot kívánunk! És jobbulást Nektek!

Hajni!

Örülök, hogy sikerült a melóhelyen elrendezni a dolgaidat! Akkor már csak az kell, hogy a bölcsiben is minden simán menjen! :D

Rólunk: Peti alszik már egy ideje, így már félig készen vagyok a narancstortájával! :D Most dermesztem a hűtőben, azt folyt.köv. , közben meg már sül a töltött husi, ami hidegen lesz tálalva vasárnap, holnap megcsinálom hozzá a francia-salit, mivel holnap délután esküvőre megyünk, így nem érek rá nagyon másra, ezért kell ennyire előredolgoznom. De minden ok lesz! :wink: :D Ja, még csomagolnom kéne....................

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Prüntyi, köszi, most végre értem. És jó pipa vagyok, mert magas volt a fizetésem és nem szóltak a munkahelyemen, hogy betegszabira kellene mennem. Na majd legközelebb. Harmadik gyereknél is ugyanez lesz a helyzet, ugye?
Boldog névnapot neked!

KépKép

KépKép
majola
 
 


Lénának nagyon boldog születésnapot!

Múltkor nézegettük a fotókat Annamamiék talijáról. Léna háttal állt - homályos a kép, ezért nem tettem fel - Andris azt mondja: LILI! :D

Viki!
Jól hangzik a menü! Narancstorta? :shock: Receptet kérhetek?

Thomasanne!
Köszi! :)

Mea!
Egy csomót gondolkodtam Rólatok...
Szerintem Megann nagyon jól összefoglalta a helyzetet. Ahogy Majola is írta, legfontosabb, hogy tisztába jöjj az érzéseiddel. Minden bántás nélkül kérdezem: nem lehet, hogy azért is nyitnál már, mert sérti az önbecsülésed, női hiúságod, vagy nem is tudom, hogy hívjam, hogy Balázs jól feltalálja magát Nélküled? Hogy olyan könnyen átlépett a dolgokon? Ezt az érzést - mármint a Te esetleges sértettséged - különben teljesen jogosnak érzem, azért is merem megkérdezni (bár választ nem várok, magadnak tedd fel!). Mert ha erről (is) van szó, akkor nem biztos, hogy érdemes nyitni...
A házról meg az a véleményem, hogy csinos fiatal nőként :wink: , nem az életcélod és nincs is rá nagy esélyed :wink: , hogy kettesben éld le az életed Livivel. Úgyhogy nem lépnék elhamarkodottan, kellhet még a "kétszintes hodály"! :D


Ma beszéltem a tanítónénivel, agyba-főbe dícsérte Lilit, hogy milyen ügyes, mennyire jó, nagyon lehet rá számítani :)
Kérdeztem, hogy lassú-e. Azt mondta, erős középmezőny, de nagyon pontos :) Mutatta a füzetét, amit épp javított, nagyon megdícsérte, hogy milyen szép! :)
A napközis tanítónéni szintén (aki egy 5 unokás nagymama). Szerinte ez a legjobb, hogy az iskolában követi a szabályokat, de otthon elengedi magát! :D

Ja és egyik nap nem vettem észre a táblára írt házit, nem is tudttam, hogy ott van :oops: , úgyhogy mondtam a tanítónéninek viccesen, hogy én kérem a fekete pontot. Erre azt mondta, hogy elvből nem ad! :shock: :D

ayse
 
 


Ayse, nem tudom, irtam-e már, de családunk kedvenc ételeivé azok lettek, amik a te receptjeid alapján készülnek: mandulás almatorta, cukkinikrémleves, olivás citromos hal. Úgyhogy néha irhatnál újabbakat! :wink:

Lili biztosan a tanárnénik kedvence lesz!

KépKép

KépKép
majola
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönjük a szülinapi köszöntéseket, hogy igy név szerint van figyelmetek ránk :P
(ilyenkor mindig elszégyellem magam, hogy én csak csoportokban kivánok általában boldog szüli és névnapot :oops: :oops: :oops: mert egész egyszerűen szita az agyam)

A napunk nem ugy indult mint terveztem, már korán reggel orditottam egy sort, mivel férj 2 heti könyörgés után sem hozta el a munkáltatóiját.
Ezért még be kellett mennünk az irodába, mielőtt a bölcsibe mentünk ,ahol kiadták az engedélyt hogy Léna mehet a bölcsibe :P
Úgyhogy egész délelőtt autókáztunk, Léna elaludt az autóban, ennek megfelelően nem aludt délután, este amikor is felköszöntjük tuti nyűgös lesz és fáradt :( , a szép kis konyháját alig fogja tudni értékelni, és mindemellé hajnalban olyan 4 felé indulunk Szlovéniába. :roll: :roll: :roll:

Ja és ma tombol az allergiám,...látszik hogy jó idő van..

folyt.

Kép

Kép
megann
 
 


Ayse!

Andristól ezt bóknak vesszük :P :P :P :oops: :oops: :oops:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, Ayse
Olyan jó. hogy írtad, már nagyon régóta szerettem volna új recepteket kérni! Persze amolyan kezdő háziasszonyosan. :oops:

Prüntyi
Segíts nekem légyszíves, ez a verzió akkor is érvényes, ha 2005-ben nem dolgoztam 180 napot? Mert akkor lehet, hogy nem kell tesóra olyan sokat várnom! :wink: Fél szemmel a Natgeot nézem, éppen az ikermagzatokat látok!
Előre is boldog névnapot kívánok!

Viki
Mozgalmas hétvégének nézel elébe!

Megann
Lénának nagyon boldog 2. születésnapot kívánok!

Bodza
Mikor is lesz a baba-mama klub?

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Majola!

Akkor ezek szerint már biztos lesz harmadik baba?????? :D

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Majola!

gyed gyes témához még annyit hogy sajnos hiába vagy te pl festőművész...a napnál világosabb hogy muszáj még neked is öt helyen utánanézned hogy mi is jó neked, mert amúgy tojnak a fejedre...

én is ugrasztottam még a tb-st hogy csináljon számvetést hogy hogy is járunk jobban anyagilag...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Egy oldal:

www.mesebirodalom.hu

Vannak rajta érdekes és hasznos dolgok...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Húúú, Thomasanne, melyik évben volt? Vagy hogy volt? Kaptál tgyást, meg gyed-et?

Majola, kérdezz utána, hogy ha lesz 3. baba, akkor is meg lehet-e így csinálni...írj a szakbarbárnak, akinek Megann

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Hahó! :D

TÜNCSINEK, SACINAK ÉS LÉNÁNAK NAGYON-NAGYON BOLDOG 2. SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!!!

Prüntyi!
Neked meg boldog névnapot! :wink:

Viki!
Hú,de ügyes vagy, hogy ennyire előre dolgozol. :D

Ayse!
Büszke lehetsz Lilire, mondjuk én gondoltam, hogy nem lesz vele semmi gond a suliban. :wink: :D

Megann!
Jó utat nektek előre is, érezzétek magatokat nagyon jól!

Mea!
Hát a lányok már mindent elmondtak előttem.
Sajnálom, hogy nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretted volna. :(

Hajni!
Örülök, hogy sikerült mindent elrendezni a munkahelyeden. :D
Mi volt a probléma egyébként? :roll:

Göndörzsóf!
Hová túntél megint???????? :?: :?:

Duda!
Rólatok is régen hallottunk!!!!!!

Mi ma Gabival (ő is itthon van betegszabin) törpe schnauzert voltunk nézni :P
Jaj csajok, nagyon cuki volt, irtó édes egy kutya, nekem nagggyon tetszik, el is hoztam volna rögtön :P .
Holnap megyünk még egy helyre, aztán döntünk.....Gabi egyelőre abban, hogy most is lehet kutya, vagy csak tavasszal.
Én már azt hiszem csak abban, hogy honnan vegyük a kutyát :oops:
A fajta szerencsére neki is bejön nagyon.
Fiúk anyunál vannak, nem is mernénk elvinni, csak ha már elhozzuk a kutyát, mert tuti sírás lenne, ha otthagynánk.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

Hűűűűűűű hát képzeljétek, úgy bejött a kiskonyha Lénának, hogy ezt nem is gondoltam volna :P :P :P :P :P :P :P
Úgy ugrált meg szaladgált körülötte, olyan édes volt, azt sem tudta hogy most mososgasson, főzzön vagy a sütőbe és a mosogatógépbe pakoljon be :P :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon jól választottam úgy érzem, ráadául nekem nagy szempont volt, hogy jó magas legyen..ez 90 cm...mert Lénát nehezn képzelem el hogy úgy üldögéljen előtte mint And Esztije :wink:
Úgyhogy hiperszuperül sikerült az ajándékozás:

egykét kép:

Kép
Kép
Kép
Kép

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann
Jaj csodaszépek vagytok!!!!!!!!Az utolsó kép meg nagyon meghitt!!!!!!!!!!!!Léna göndiségétől még mindíg elájulok, gondold csak, milyen helyes lesz Demjan is a göndi hajával!!!!!! :wink:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Megann!

Nagyon szuper a konyha, lehet mi is benevezünk egy fiúsabb darabra majd karácsonyra :wink:
Ti meg olyan helyesek vagytok :D

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

Prüntyi
2005 májusig dolgoztam, (előtte persze folyamatosan) majd szabadság, betegszabadság, táppénz, aztán szeptembertől TGYÁS 2006 márciusig, aztán GYED, és most majd GYES. Nekem az lenne a lényeg, hogy visszakapjam a korlátlan TGYÁST és maradjon a max. GYED. Szerinted?

Megann
Édes Léna, ahogy örül a konyhának, szuper darab! Olyan jó érzés, ha látod, valóban sikerült örömet szerezni!
Jó utat, jó pihenést!

Ayse
A cukkinikrémleves receptjét, írd le, vagy küldd el kérlek! Köszönöm!

Barbi
Én is nagyon gondolkodom a konyhán, Tomi nagyon szereti, a barátnőmnél csak ezzel játszik.
A schnauzer nekem is nagy kedvencem, bár én az óriásban gondolkodom.

Ma levettük Tomi ágyáról a rácsokat, kapott egy kis leesésgátlót helyette. Már várom mikor jelenik meg az ajtóban. Kicsit izgulunk, nehogy felálljon éjszaka.
Apropó! Nem látott valaki közületek szép falvédőt valahol?

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Megann!
Naná, hogy bók! :)
Léna (is) gyönyörű :D

Majola, Szilvi!

örülök, ha bejött a -virtuális - főztöm! :lol:

Majd gondolkodom, mit is írhatnék még, de egy egyszerű, régi öreg barátomat hadd mutassam be, aki szerény, de tökéletesen megbízható, az Ayse-féle melegszendvicskrémet :lol:
reszelt trappista, tejföl, (annyi, hogy ne túl híg legyen, olyasmi állagú, mint a kapros túrókrém) őrölt bors, kakukkfű, mustár. Kenyérre kenve enyhe pirulásig grillezni, vagy melegszendvicssütőzni, kinek mi van kéznél.
Kisülten-hidegen is isteni, meg a krémet el lehet tenni, ha marad a vacsora/vendégség után és másnap reggel mégegyszer falatozni belőle :)
A férjem nem bánja, ha kolbász- vagy szalámikarika is lapoul a krém alatt :wink:
A barátaink meg azt nem, ha megint ezt kapják :D :wink:

Cukkini-krémleves
Olívaolajon egy fej hagymát üvegesre pitítani, karikákra vágott sárgarépát is egy kicsit a végén, akkor olyan szép sárga lesz a leves színe (úgy kell csinálni, hogy a hagyma a művelet végére se piruljon meg). Hozzáadni egy feldarabolt cukkinit, egy csokor apróra vágott kaprot, felönteni vízzel, sózni, borsozni és addig főzni, amíg a hozzávalók megpuhulnak. Leturmixolni (én néha botturmixszal csinálom, néha a másikkal, mikor mi van kéznél): Végül behabarom tejföllel, amihez egy mélyebb tálba teszek olyan két deci tejfölt, szép lassan hozzámerek a már pépes levesből és habverővel elkeverem. Aztán megint merek a levesből és így tovább, amíg a tejfölös cucc már kellően meleg. Akkor zutty be a lábosba és ott is habverővel oszlatom el.
Pirított kenyérkocka és reszelt sajt jár mellé.
A zöldség arányait lehet variálni, az én kedvencem az 5 sárgarépa, egy közepes cukkini, de lehet több cukkinit is beletenni, akkor zöldebb lesz, vagy lehet egy paradicsomot is, akkor pirosabb. A héját általában rajtahagyom, mármint a cukkininek.

ayse
 
 


Thomasanne!
Gabinak is tetszik az óriás, de itt a lakásban elég érdekes lenne :lol: :lol:
Falvédő nekünk kellene, Leon ugye a földön alszik és állandóan felfekszik a falra. Most tettem oda egy nagypárnát, de azt meg néha elveszi, hogy nem kell...... :?
Ötletem sincs, kéne keresni valakit, aki varr......

Ayse!
Telken rengeteg a cukkini, nem is tudom, korábban miért nem csináltam még ezt a levest. De kipróbálom most már.
A kaporkém nagy családi kedvenc lett nálunk is. :wink:
Ezt a tejfölös sajtosat én is szoktam csinálni, igaz eddig kakukkfüvet nem tettem bele, de most majd ezzel is kipróbálom.
KÖSZI :D

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi
Már találtam is egy egész jó oldalt. Szerintem mi rendelünk innen:
http://www.g-portal.hu/portal/gyermekfalvedo/

Ayse
Köszi!!! :D

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Szilvi!
Hú, ez tök jó, a mezős nagyon tetszik :D
KÖSZI! :wink:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

:) Megint éjszakázom.

Minden szülinaposnak nagyon boldog szülinapot!

Csak bejelentkezem hogy mi is élünk. David szülei épp itt vannak látogatóban, az autóm ugyebár ledöglött és eddig még elvontatni se volt időm a nagy kapkodásban, ergo még el se kezdték javítani. :? És így kell két kisgyerekkel házigazdát játszani külföldi vendégeknek. Anyukám nagyon aranyos, mert odaadta a saját feneke alól az autóját, de hát ez nem maradhat nálunk két hétig, muszáj lesz elintézni ezt a vontatást. De szeretném ha a szerelő fizetné mert most hagytunk neki ott 50e forintot a kuplungért, és ahogy elhoztam, másnap már nem indult be az autó, pedig csak hazahoztam és leparkoltam. Szerintetek?

Zsuzsa most végezte a második hetét a bölcsiben. Még csak másfél hét összesen, mivel szerdán kezdte előző héten. Önmagához képest nagyon jól megy, bár még mindig sirdogál beadásnál, nem nagyon hajlandó enni, és valami tök önállótlan önmagát adja elő a bölcsiben - itatni kell!!! :shock: :shock: :shock: Őt aki életében nem fogadott el segítséget kaja terén. De azt mondják, nem nyúl a pohár után az asztalon hogy igyon úgyhogy kérték hogy vitessek be vele olyan ivóeszközt amit itthon használ. De hát itthon iszik bármiből, sportkupakos flakonból, pohárból, stb. És ha nincs akkor kér. Arra is gondoltam, hogy nyelvi akadály, mert még vizet se tud kérni magának szegény. :( :( :( És mondtam a dadának, vegye úgy hogy egy szót sem beszél magyarul és mondja meg mindennek a nevét, hogy legalább esélye legyen megtanulni.

Viszont már bent alszik, és ma pl a teljes két órát végigaludta amit itthon is szokott. Mikor beengedtek hozzá, láttam hogy szépen ott fekszik a kis ágyán, bár már ébren volt és figyelte a többieket. Aztán ahogy meglátott rögtön rohant és a nyakamba csimpaszkodott. Nem én szoktam beadni, és nem én szoktam érte menni. Az előző általában David reszortja, az utóbbi anyukámé. Egyszer adtam be eddig én, na hát az volt a nap amikor földhöz vágta magát és úgy üvöltött. :? De sajnos kényszerhelyzet volt, mert David nem tudta aznap beadni. A dada minden alkalommal elmondja, hogy nem szerencsés, ha én adom be, hát ezt tapasztaltam is. Meg azt is elmondja minden alkalommal, hogy 8 és 8:15 között érkezzünk, de eddig annyit variáltunk hogy hogy is juttassuk el a IV. kerületből az I.-be (pláne autó nélkül :evil:), hogy minden nap máshogy sikeredett. De majd belejövünk.

Továbbra is iszonyatosan válogat, a bölcsiben szinte csakis a gyümölcsöt hajlandó megenni és azt se mindig, és esetleg a reggeliből a kenyérfélét. Ebédre általában főzeléket kapnak valami húsfélével. És kibekkeli hogy alig eszik reggelit és nem ebédel!!! :shock: Úgy, hogy mikor hazajön itthon uzsonnát kap, és vacsorára most éppen üres rizs a heppje. De nem kér mást!!! Pedig éhes!!! És tuti nem kap úton útfélen mást. Le is fogom mérni, fogyott-e. Mert mindennap azzal engedik haza a bölcsiből, hogy alig evett-ivott. Na most akkor felteszem azt a kérdést, hogy érdemes őt éheztetni, ha amúgy sem eszi meg a másmilyen kaját és még veszít is a súlyából? Mert én nem vagyok benne biztos. Meddig éheztessem? Most ezért hagyom itthon az üres rizsezést, mert attól félek különben nem enne semmit egész nap.

Szülinapot megünnepeltük, kapott egy csomó fa vonatot meg kockát meg puzzle-t meg könyvet meg autót (mintha nem is kislányról lenne szó, de hát ezekért bolondul! :lol:). Teljesen odavolt a sok ajándéktól. És most hogy megérkeztek a nagyszülők, ők is elhalmozták a lányokat ajándékkal, úgyhogy most ajándéktengerben úszunk. Láttam rajta egyébként hogy megzavarta a sok ajándék... belemerült volna abba hogy játsszon azzal amit kibontott, de nem lehetett, mert már bontani kellett a következőt mert ott lesték az ajándékadók, hogy mit szól hozzá. Lehet jobb lenne egyesével adni neki az ajándékokat? De az meg hogy kivitelezhető???

Na most lelövöm magam mert nagyon meg fogom bánni holnap reggel ha nem alszom...

Jó éjt!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica,
Az autóval kapcsolatban igazad van, ez most a szerelő sara! De kemény legyél!!!!
Ismerek egy nagyon normális autómentőt, ott lakik Káposztáson, nem is messze tőletek, a régi házunkban. Ha kéred az elérhetőségét, privát üzenetben elküldöm.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Jó reggelt!

Köszönjük a köszöntéseket!

Thomasanne, úgy tudom, hogy szülést megelőző két évben kell legyen 180 napod, az megvolt az első babánál...ezért kaptál meg minden járadékot....de mivel te már GYES-t is fogsz kapni vélhetően, mikor jön a másik baba, érdemes utánakérdezni, hogy ugyan úgy jobban jársz-e a táppénzes megoldással...? Szerintem amúgy megoldhatnád, de nem vagyok szakértő....

Megann, gyönyörűűűek vagytok!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


!!! Cukkinikrémleves!!!!

Tegnap lemaradt, hogy a hagyma és a répa olajon pirítása után még megfuttatok az olajon 2 gerezd fokhagymát is, épp addig, hogy az illatát lehessen érezni, aztán megy is bele a víz, nehogy megpiruljon!
(de ha nem tesztek bele fokhagymát, az se nagy baj)
Valamint, hogy aki nem szereti a kaprot, az fűszerezheti oregánóval, akukkfűvel, bazsalikommal, rozmaringgal, ki mit szeret. (én ebben az ételben a kaprot :D)

ayse
 
 


Sziasztok!

Megann!

gyönyörűek vagytok! :) Örülök, hogy Lénának bejött a babakonyha! :D Jó utat Nektek, bár már bizti nem olvasod!

Ayse!

Citromtorta: hozzávalók: egy egész kerek piskótatortalap (vagy sütsz egy 6 tojásos piskótát otthon)
1 db citrom
a torta oldalára: 10 kg darált háztartási keksz
a krémhez:3 db citrom, 50 dkg koronás sütőcukor (ennek híjján porcukor) , 25 dkg Rama
a díszítéshez:tejszínhab és citrom
A narancstorta ugyanez, csak értelemszerűen a citrom helyett naranccsal! :lol:
Elkészítés:
1./ a tortakorongot lapjában 3 részre vágjuk (én csak 2-re szoktam) és a citrom kifacsart levével meglocsoljuk. A krémhez az egyik citrom héjját lereszeljük, az összenek a levét a kifacsarjuk. Mindezeket a porcukorral addig keverjük, amíg fel nem oldódik benne.
2./ a ramat habosra keverjük, majd apránként hozáadjuk a citromos cukrot. Fontos, hogy mindig jól keverjük ki, nehogy kicsapódjon.
3./ a tortalapokat ezzel a citromos krémmel egymásra rétegezzük úgy, hogy az oldalára meg a tetejére is jusson belőle.
4./hűtőszekrényben fél órán át dermesztjük, majd az oldalát a darált kekszel beszórjuk, egy kicsit rá is nyomkodhatjuk. Rövid időre ismét behűtjük, végül tálaláskor kemény habbá vert tejszínnel és citromszeletekkel díszítjük.
Ha lesznek képek azt is teszek fel hozzá, hogy lássátok az eredményt is(persze nem lesz olyan szép, mint a cukrászdai, de naggggyon fini)! :wink: :lol:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


SZIASZTOK!!!! :D :D

Tegnap hazajöttünk...minden rendben van,csak semmire nincs időm!!! :)

Köszönöm mindenkinek a drukkokat és jókivánságokat!!! :)
A szülésem sokkal könnyebb volt mint Melivel...de majd leirom!!

Gyorsan rakok pár képet,mert utánna nem tudom mikor lesz időm ideülni!!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Bocsi,kicsit sok de tényleg nem tudom,hogy mikor tudok jönni!! :roll: :?

Minden szülinaposnak,akinek már volt és akinek lesz:BOLDOG SZÜLINAPOT!!!


Puszi!!

ancsi26
 
 


Ancsi!

Szia!!!!!!!!!!!!!!!!! De jó, hogy már otthon vagytok! Nagyon szép kis család vagytok, gyönyörűek a lányok! :D Mollit meg kell zabálni az utolsóképen, olyan nagyon szép, és nyugis a kis arca! :D

Vigyázzatok magatokra, és azért pihenj ha tudsz!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


sziasztok,

csak bekukkantottam, de milyen jól tettem :)

Ancsi, mégegyszer gratula a kis Mollihoz! Gyönyörű szépek vagytok!

Melittának boldog névnapot!

Megann, Léna is csodaszép lányka.

Mi voltunk tegnap uh-n. kb 1665 gramm és 5-6 nappal kisebb a kiírtnál.
De ez elég egyértelmű volt mikor diétáznom kell ezerrel. Örülök, hogy növöget egyáltalán.
Még én is csak fogytam a terhesség alatt...

Pusz mindenkinek :Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Ancsi!
Gratula még egyszer, nagyon cuki a kiscsaj, tényleg szép kis család vagytok, apáról meg csak úgy sugárzik a büszkeség! :)

Barbi!
Nagyon helyesek a szülinapi képek, én most tervezem hogy megyünk du ajándékot venni, én nem vagyok egy ilyen online rendelős, valahogy szeretem megtapizni a dolgokat, bár most egyszerűbb lenne az biztos.
Te melyik nagy játékboltot ajánlanád? Szted a Gulliverbe érdemes kimenni, vagy hova? Valami ilyen lehajtópályás garázsfélét szeretnék Bendegúznak én is, meg kisautót, meg esetleg vmi apróságot.

Hajni!
örülök, hogy rendeződött minden a munkahelyeden végül. A piszkok, hogy rossz éjszakákat szereztek Neked! :evil: :twisted:
Törörkországi képek csak azért váratnak magukra, mert a napokban annyi minden dolgom volt, nem jutottam hozzá, hogy válogassak, meg kicsinyítsek, de reszkessetek lesznek! :lol:

Megann!
Léna tényleg tündéri a kis fürtjeivel!

Minden szülinaposnak mi is BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk, én képtelen vagyok ezt követni, kinek pont mikor van.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok, hát itt vagyok én is. Rossz volt a gépem, ezért nem tudtam jönni. Zoli már látta rajtam az elvonási tüneteket, hogy nem tudok babanetezni, úgyhogy gyorsan vettünk egyet.
Szörnyen le vagyok maradva, de először is
Szívből gratulálok Ancsiéknak és Nagyon Sok Boldogságot kívánok !

Minden most és nemrég ünneplőnek NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK.

Rólunk, röviden. Valószínűleg jövő héttől én is elmegyek dolgozni, de csak részmunkaidőben heti 2-3 napot. A Brigire felváltva vigyáz a két nagymama, mivel nálunk közel s távol nincs bölcsőde. Kiváncsi vagyok hogy fogjuk bírni.
Brigi egyébként már elég szépen beszél. Szinte minden szót mond, de még nem tudja mondatokba rakni őket. Ezerrel jönnek a hátsó fogai, egész nap a szájában van egy, vagy mindkét keze.
Az udvar, lassan de biztosan készül. Két oldalon a kerítés már kész, most a füvesítés következik. Szerintem ennek sose lesz vége :roll:

Most mennem kell készülődni, mert ma van a 20 éves :oops: osztálytalálkozónk és össze kell még raknom magam.

Kép
Kép
maresz
 
 


Sziasztok!
Még Apa és Panni fürcsizik, gyors bekukk:
Prüntyi:
Boldog névnapot Neked!!!! :) :wink:

Melit is szeretettel köszöntjük névnapja alkalmából!!!
Ancsi:
itt is hatalmas gratula Nektek, és gyönyörűszép, bájos kislányod született, olyan édi, meghitt CSALÁD vagytok!!!!!

Majd jövök még.... :P

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Ancsi!
Gyönyöráek vagytok! :D
Ez a legnagyobb boldogság az életben...pici babával hazamenni... :D:D:D

ayse
 
 


Viki!
Köszönöm a receptet :D és várom a fotót!

Majola!
Apukám hallotta, hogy a vegetariánus konyhában minden ételt el lehet készíteni, ami eredetileg húsból van. Ezért eelgondolkodott rajta, hogy milyen is lenne a tatárbifsztek :roll: :lol:

Vegetáriáhus tatárbifsztek
Olivaolajon megdínsztelünk vöröshagymát, megfuttatunk rajta fokhagymát (minden receptem így kezdődik :lol: ), rácikkezünkparadicsomot, melynek a héját lehetőség szerint eltávolítottu előzőleg (forrásban levő vízzel le kell önteni egy olyan tálban, hogy ellepje a víz, utána nagyon egyszerűen lehúzható a héja, de végül is nem muszáj). A következőkkel fűszerezzük: kakukkfű, oregano, majorranna, ketchup, mustár, só. Addig főzzük, időnként megkevergetve, amíg a paradicsom valamennyire szét nem fő (fél-háromnegyed óra). Ekkor egy evőkanál liszttel meghintjük, még egy kicsit kevergetjük. Természetesen pirítóskenyérre kenjük, mi melegen szeretjük.

Ez tulajdonképpen egy paradicsomos öntet, amit lehet akár pizzaszósznak vagy tésztaöntetnek/alapnak használni.

Májpuffancs
2 doboz májkrém, 2 tojás, 2 ek zsemlemorzsa, 1 ek liszt, petrezselyem apróra vágva. A hozzávalókat alaposan kikeverjük, vízbe mártott kanállal forró olajba szaggatjk. Nagyon hamar megsül!

Rizses kelgombócEzt ez "eltűntető ételek" kategóriájába sorolhatjuk, azaz olyan étel, ami a maradék eltűntetésére szolgál. Akkor szoktam csinálni, ha rizs marad meg és sajnálnám kidobni. Szóva a főtt rizshez keverek megfőtt és villával áttört kelbimbót, vagy brokkolit, esetleg kelkáposztát, tojást, egy kis zsemlemorzsát, reszelt sajtot, fűszerezem borssal, rozmaringgal, köménymaggal. Gombócokat formálok belőlök, meghempergetem zsemlemorzsában és olajban kisütöm. Virslivel szoktuk enni, vagy a fennt leírt májpuffanccsal.

Füstölt húsos hasé
Tészta: 30 dkg liszt, 30 dkg juhtúró, 15 dkg margarin. Összegyúrni és két órát pihentetni.
Töltelék: 30 deka darált füstölt tarja, vagy egyéb füstölt hús, tejföl, oreganó.
A tésztát ujjnyi vastagságúra kinyújtani,kis négyzetekre vágni. A közepére tenni a tölteléket, a sarkait összehajtogatni. Előmelegített sütőben közepes lángon megsütni. Meg szoktam kenni még a sütés előtt egy felvert tojással és megszórom szezámmaggal (de ez el is maradhat.
És én esküszöm a sütőpapírra!

Tovább is van, mondjam még?

Lányok!
Hallottátok, hogy milyen szörnyű baj történt? Egy kisbaba meghalt ma, mert beszorult a szülőcsatornába. A csöpögtetett infók alapján ez elég nagy valószínűséggel G.Á. ALma utcai műintézményében történt,
Annyira kiakasztó......

ayse
 
 


Maresz!
Akkor úgy jössz, mintha mennél? :lol:
Gondolom munka mellett nem sok időd lesz fórumozni!
Sok sikert és majd mesélj milyen így az élet!

ayse
 
 


Ancsi!
Nagyon-nagyon szépek vagytok, gratulálok még 1x!! :D :D
ÉNISÉNISÉNIS szeretnék egy ilyen rózsaszín csomagot :D

Márti!
Bocs, de nem voltunk itthon egész nap, most jutottam a géphez.
Gondolom azóta már megjártátok a vásárlást, de a gulliver jó ötlet, én szoktam jó dolgokat találni. Mondjuk ilyen garázst nem néztem, mega FP-ban az a nagy előny volt számomra, hogy jó kis masszív darab, nem esik szét állandóan darabjaira.....
Mit sikerült venni?

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok......

ANCSINAK ÉS AZ EGÉSZ CSALÁDNAK SOK BOLDOGSÁGOT EZZEL A GYÖNYÖRŰ KIS MOLLIVAL! :D :D :D


....mi is megvagyunk,bár kedd óta beteg szegény mazsolám meg én is... :( :( :( :( ...Apa és a lányok szerencsére nem,igy azért néha kicsit segitenek,mert én már régen voltam ilyen sz@rul.. :( :( :(

na,mire emlékszem.....

Hajni,de jó hogy jelentkeztél,már nagyon hiányoztál ám Nekem is!!! :wink: :D
éljen éljen hogy minden rendben a "dolgozóddal"!!! :D


MINDEN ÜNNEPELTNEK BOLDOGSÁGOS SZÜLI-ÉS NÉVNAPOKAT KIVÁNUNK!!!! :D :D :D :D


Ayse,
jjajjjjjjj ne máááár ezektől a receptektől csorog a nyálam..... :P :P :P ...ilyenkor mindig rávetem magam a hűtőre ,miután olvaslak!!!! :wink: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:


Viki,
ez a narancsos torta pazar!!!! :D 8) :D 8)


én vettem egy szakácskönyvet és kezdő bénaként a muffinokkal fogok próbálkozni,ha majd kicsit jobban érzem magam.....


......Mazsi a második szülinapjára egy lábbal hajtós fém kisautót kapott tőlünk de nem birtuk ki novemberig és már odaadtuk neki! :oops: :oops:
na volt nagy öröm gondolhatjátok!!!! :D :D :D

dobok pár képet róla........

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
annamami
 
 


Sziasztok!

Na megkóstoltuk tegnap a narancstortát, annyira nem dőltem el, eddig csak citromtortaként csináltam, és az tényleg isteni, de naranccsal nekem kicsitédes lett, úgyhogy aki nem szereti a nagyon édes sütiket inkább citrommal csinálja! :wink: A tejszínhabot nem tettem rá, mert anyuék még csak me jönnek, így minden szeletre tettem a tányéron, viszont raktam rá m&m s cukorkát, attól meg színes lett egy kicsit! :)
egy-két tegnapi kép:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Még ma délután lesz egy ünneplés, arról is lesznek majd képek, remélem nem vagyok ma túl sok! :oops:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Annamami!

Jók a képek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Szép jó napot!

Szépszemű Petinek nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Viki:
igazán ügyi vagy a tortával, asszem én is sütök Pannának valamilyet, mert picit vinni akarunk a bölcsibe is, meg egy lesz a családi bulin, amit tesóméktól kap, meg egy, mikor a barátainkkal ünneplünk-na erre gondoltam, hogy sütök!!
Végre Téged is látunk, csini vagy!!!Petinek meg olyan-de olyan szép szemei vannak.....!!! :)
Annamami
Mazsid huncut ám nagyon, klassz a piros sapija!!!Édes, ahogy a nóziját felhúzza!!Férjemnek mutatom épp a Mazsi autóját, elájult!! :D :D

Maresz:
Hellóóóóó-beló!!!Végre jelentkeztél!Ha tutsz, gyere, mostmár a gép nem akadály! :wink:


Tegnap csaviztunk(rájöttem, hogy rám therápiás hatással vannak az ilyen kimozdulások!!!!) :lol: :lol:
Apa vitte a repcsijeit országos kiállításra(jövő hét végén lesz eredményhirdetés-Apa szerint Ő lesz az első!!! 8) 8) 8) 8) 8) ), utánna meg voltunk a Mekiben, és kerti bútorokat, beépíthető tűzhelyet, mosogatógépeket néztünk, hoztunk haza egy halom katalógust(And!!! :wink: :wink: :wink: )
A Gorenje mindkettőnknek tetszik.
Reméljük, hogy nemsokára lesz is hova betenni!
Annyira be tudok lelkesülni....... :D :oops:


Lányok!
Nagyon felbuzeráltatok ezekkel a kiskonyhákkal, meg is beszéltük Apával, hogy Panniis ilyet kap karácsonyra, úgyis mindjárt elröppen az idő, és aktuel lesz!

Holnap megyünk a bölcsikébe.......


Csóközön!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Hajni!

Remélem nem lesz gond a bölcsivel, és Panna hamar beszokik!

Én ma is sütöttem egy tortit, de ez most tök alap. Sima piskóta áfonyával, félbevágva, megkenve baracklekvárral, és a tetejét beszórtam vaníliás cukorral. Ma ezen lesz a gyertya! :wink: :lol:
Csak, hogy anyuéknak is vágjunk egy tortát, mert tegnap ugye anyósom volt itt, ma anyuék, holnap jön a dédi, és kedden apósom! De buliból a mai az utsó!
:wink:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki!
Csodaszép lett a tortád! Ez igen!!!
Te is nagyon csinos vagy és helyes család vagytok! :D

Annamami!
Mazsi tényleg huncutosul! :wink:
A sapija tökre illik a kocsihoz, olyan, mint régen azok az autós bőrsapkák.... :lol:
Ez a kiskocsi meg egy áááálom


Egy Lili-mondás:
- Mikor veszünk gyrekpálinkááááát?
(a gyerekpezsgőre gondolt). :lol:
Még jó, hogy nem a tömött buszon kérdezte, gondolták volna, "na szegény gyerek szt hiszi GYEREKpálinkát kap". :twisted: :twisted:

ayse
 
 


Sziasztok Lányok!

Életjel.... :lol: :lol: :lol:

Megvagyunk mi is, csak épp nem mindig van időm írogatni Nektek. Pedig általában reggelente a munkahelyemen gyorsan elolvasgatom az előző napi termést, de aztán indul is a pörgés, úgyhogy én, aki itthon napjában minimum 25x felmentem az internetre, legközelebb max. csak akkor kerülök a net közelébe, amikor itthon vagyok, és már nyugi van.

És az előzőekből kifolyólag, szeretnék én is elnézést kérni, hogy nem név szerint üdvözlöm a szülinaposokat, de azért

Főleg utólag, és egy kicsit előre is, NAGYON BOLDOG 2. SZÜLINAPOT kívánok az összes szépséges gyerkőcnek!!!

És mivel bár olvasgatok, de nem emlkészem maximálisan mindenre, ezért engedjétek meg, hogy csak arra reagáljak, amire emlékszem... :oops: :oops:

Totka!

Örülök, hogy rendeződtek a dolgok a munkahelyeden! És ugyanoda (ugyanabba a beosztásba) sikerül majd visszamenned???
És végül hogyan fogjátok megoldani Panni bölcsibe hordását?? Marad az a verzió, hogy egy fiatalabb lány fogja vinni??
Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan fog tetszeni Panninak holnap a bölcsi, meg egyáltalán, hogy hogyan sikerül majd beszoknia.

Egyébként, jól vettem ki az írásodból, nektek kell külön vinni bilit a bölcsibe??? (Bár, most, hogy belegondolok, lehet, hogy nekünk is kéne, ha Gergő végre szobatiszta lenne... :shock: :shock: )

Viki!

Nagyon szépek vagytok a képeken, Peti nagyon nagy pasi, mindig úgy elcsodálkozom, olyan, mintha legalább fél évvel idősebb lenne, mint a mi gyerkőceink!

Ayse!

Én is hallottam a tegnapi szomorú hírt az otthonszüléssel kapcsolatban, úgy tudom, Geréb Ágnes is igencsak érintett a dologban, hiszen ő (is) vezette a szülést. Egyébként a www.szules.hu oldalon már tegnap este olvasható volt egy közlemény féle Geréb Á.-tól a dologgal kapcsolatban.
Megmondom őszintén, engem ugyan soha nem foglalkoztatott a gondolat, hogy otthon szüljek (eszembe sem jutott), de úgy voltam vele, hogy aki így dönt, hát tegye, szíve joga, de igen is számoljon a körülményekkel, az esetleges következményekkel. Mert lehet bármilyen komplikáció mentes a 9 hónap, ez a mostani eset is tökéletesen bizonyította, hogy bármi megtörténhet.
Persze, nem azt mondom, a kórházban is elakadhat félúton a baba, de akkor már ne azon múljon az egész, hogy idejében kórházba kerül-e az ember lánya a végén, vagy sem...

Thomasanne!

Kíváncsi vagyok, Tomi is hogy halad majd, biztos nagyon ügyes lesz ő is!

Barbi!

Sajnálom, hogy Gina kutyit is el kellett altatni.. :( :(
A kiválaszott új kutyus nagyon aranyos fajta, egy volt szomszédomnak volt olyan, én nagyon csíptem a fejét... :) :) :)

Róki!

Mindig is csodáltalak Téged, ill. Titeket. Eszméletlen, hogy mit össze nem szervezed az életeteket, nekem fele ennyire nem mozgalmas az életem, de néha már ez is sok(k)... Annyiszor elgondolkodtam már, hogy vajon hogyan tudnám megoldani ezt a bölcsi-ovi kérdést, ha lenne egy második gyerekem. Ehhez képest Te az I. kerületbe hordod Zsuzsát, meg David szüleit vendégeled, előtt a fiát stb-stb., és gondolom, még próbálsz is jó pofit is vágni az egészhez. Kalap le...

Remélem, autó ügyben sikerült közelebb kerülni a megoldáshoz, bár arra nem emlékszem, hogy újat, vagy használtat szeretnél-e venni...
Suzukira én is leadom a voksom, a szüleimnek is, és nekünk is volt.
A többi autóhoz nem nagyon tudok hozzászólni (pláne nem vezetés szempontjából). De nálunk elsősorban lényeg, hogy dízel legyen, a mostani kocsink is az, egy Peugeot. Én nagyon imádom, nagyon jó kis (inkább nagy) kocsi, jó sok mindent lehet bele pakolni, meg egyébként is, a formája miatt. Nálam ezek a szempontok... Bezzeg egy pasinál.... :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Megann!

Léna valami eszméletlenül gyönyörűséges kislány... Megmutattam Robinak is a mostani képeket, mert már korábban is el volt ájulva, mikor egyszer látott itt egy képet Lénáról. Hát most sem volt másként vele! Nagyon-nagyon szépek vagytok, és csak elképzelni tudom, hogy milyen lesz a kisfiatok!!! :lol: :lol: :lol:


Képzeljétek, mi mára azt terveztük, hogy leugrunk Miskolc-Tapolcára (anyám, így kell egyáltalán írni??? :oops: :oops: :oops: ) a barlangfürdőbe, és jól kiáztatjuk, kipancsoljuk magunkat.
Tegnap gyorsan le is rendeztem mindent, ablak pucova, függöny-ágynemű mosás stb..
Erre tegnap délutánra Gergő taknyi lett, nem vészes, csak folyik picit az orra, meg tüsszög egyfolytában... Na, gondoltuk, ma reggelik még kigondoljuk, mi legyen, meglátjuk, mit hoz a reggel.
Szerintem a torka picit fájhat neki, mert nagyon úgy ébredt reggel, és a pici taknyi is megmaradt.
Most inkább a bölcsi miatt nem kockáztattuk meg a fürdést, esetleg a nagyobb bajt, úgyhogy fürdés elhalasztva... :twisted: :twisted: :twisted:
Helyette lementünk Egerbe meg Szilvásváradra, és kisvonatoztunk a Szalajkva - völgyben.
Gergő nagyon élvezte (naná, ami vonatból van, minden jöhet), jó nagy műsort le is rendezett, amikor leszálltunk, és ott hagytuk a vonatot.

Dobok is nektek néhány képet, ki tudja, mikor kaptok megint...
Csak, hogy nehogy elfelejtsetek minket...

(jut eszembe, Dudáékról van valami hír?? Ha jól rémlik, mióta hazajöttek a Balcsiról, nem nagyon írt...)

Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert megyünk vacsizni :P

Annamami!
Hú, de szuper Mazsi járgánya, a sofőr meg nagyon jóképű :wink: :D

Viki!
Nagyon jól néz kia a torta, Peti meg szokás szerint jóképű. :D
Te is helyes vagy, olyan ritkán raksz fel magadról képet. :wink:

Évi!
De jó kis nap lehetett, fiúk is imádják a vonatozást, lassan mi is megyünk gyermekvasutazni. :D

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS
Ma lefoglaltuk a kutyánkat, jövő héten hozzuk el. :P

Ő itt Letti, 3 hónapos.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Ő pedig Letti anyukája, ilyen lesz, ha felnő
Kép

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi!

Jajjjj, nagyon édes ez a pici kutyus! És örülök, hogy már most úgy döntöttetek, hogy elhozzátok, és nem pedig tavasszal.
Letti-nek már Ti adtátok a nevet, vagy ez a "hivatalos" neve???

És bár Noel és Leon (örömittas) arcát nem látni egészen a képeken, azért a 4. képen Noel izgatottan összekulcsolt kezecskéi mindent elárulnak. :P :P :P
Istenem, biztos nagy boldogság ez most nekik!!!!
Tuti, hogy nagyon jó helyre kerül a kutyuli!!! :D :D :D :D :D

Kép
kuha
 
 


Évi!

Hát ezt csak gyorsan a tenyésztőnél csinálta Gabi, hogy legyen 1-2 kép, de majd itthon csinálunk rendeseket :D
Remélem, hogy jó helyre kerül......
Hú, Nolcsi hatalmas izgalomban volt, de szerencsére nem hisztizett, hogy nem vihetjük haza, megértette, hogy el kell búcsúznia az anyukájától........
Leon meg körbe körbe kergette az udvaron és kiabált, hogy
: Letti, gyere ide, Letti, gyere vissza.....a kutya meg visítva menekült.......
Szoknia kell majd a kiképzést, az biztos.
A neve meg Letizia :shock: :shock: , ebből jön a Letti, ami még egész jó szerintem.
Erre a névre már gyönyörűen hallgat, úgyhogy meghagyjuk neki.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?