Új privát üzeneted érkezett!

Juci!
éljen az elkezdett 12.hét!!!! és a kegyelem! ;) :D :D várunk vissza :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Kép

KépKép
KépKép
and
 
 


And!
Édes Eszti a konyhával :D
Nekem meg a fa konyhák tetszenek, de persze az is egy vagyon :(
Orsi barátnőmnek a férje csinált egy ikeás kis sámliból meg gombokból iszonyat jó kis tüzhelyet. Szerkesztett bele tepsit, főzőlapokat poháralátétből. :shock:
Elsőre meg is kérdeztem, hogy hol vették ezt a jó kis fa tűzhelyet. Erre mondja, hogy a Laci csinálta :lol: :lol:

Sajna Gabi se ez az ezermester típús......... :?

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 

 
 

Sziasztok!

Először is, Ancsiéknak nagy-nagy gratula Molli babához!!!


Lassan a többi kismama is itt fog tartani, csak úgy repül az idő!

Csikken!
Te is már a 32. hétbe léptél, nagyon durva, hiszen most kezdtétek szépen sorjában bejelenteni, hogy jön a kistesó.. :D :D :D

Velünk minden okés továbbra is, baromi jól haladunk a bölcsivel (kopp-kopp). Tegnap volt (lett volna) az első ottalvós nap. Azért csak lett volna, mert Gergő az ágy közelébe sem akart menni, már rég feküdt az összes többi baba, Gergő még mindig ide-oda szaladgált, játszott, stb.
Na, akkor behívtak engem (ebédre mentem vissza, de nem mentem be, hanem ott várakoztam kint), hátha úgy könnyebb lesz az altatás.
Hát nem lett, G. nagyon fel volt turbózva, és miután jó hangosan kacarászott, + kiabált, meg kalapált, kb. fél óra múlva mondták, hogy inkább menjünk haza, mielőtt felveri a többi gyerkőcöt is.

Tegnap egész nap mondogattuk az apjával, hogy ma szépen ott kell aludni a bölcsiben, és ha felébredt, akkor anya megy majd érte.
Még ma reggel is "megbeszéltem" vele mindezt, persze folyamatosan az volt a válasza, hogy "nem".

Mindegy, ma reggel úgy búcsúztam tőle, hogy délben hamikázik, utána szépen alszik egy kicsit, és ha aludt, akkor mire felébred, anya megy érte.
Igaz, elég bizonytalanul, de mondta, hogy jóó". Majd adott egy puszit, és eljöttem.
Meg is beszéltem a gondozónővel, hogy ebéd utánra visszamegyek, de nem megyek be altatásra, megpróbálják ők.
Hát így is lett, egyszer csak kijött a gondozónő, és közölte, hogy Gergő megette az összes sárgarépa főzeléket :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: (soha nem evett még ilyet), és utána lefeküdt az ágyikóra, és el is aludt. Igaz, nem aludt sokat, kicsivel több, mint egy órát, de ez is valami.
Remélem, ez is így marad...

Már csak azért is, mert szabim nem igazán van már, úgyhogy elég nehézkes a továbbiakban... Így is, tegnap meg ma már be kellett mennem dolgozni...


Juci!

Örülök, hogy jobban voltál az elmúlt 2 napban, kívánom, hogy ez még jobban javuljon!

Hajni!

Holnapra megy a millió drukk!!!!!!!! Aztán tessék jönni beszámolni!!!


Viki!

Gratulálok a hiper - szuper mosó-szárító géphez!!! Megmondom őszintén, igencsak megmozgatta a fantáziámat, mert én is úúúúútálom kerülgetni a ruhaszárítót.
Ha nem vagyok indiszkrét, vagy ha tudja valaki: milyen árban mozognak ezek a szerkentyűk???

És tényleg ennyire gáz, ahogy Megann írja: ezerrel meg kell szenvedni a nyaralással?

Benianyu!

Nagyon jók a nyaralós képek, biztos nagyon jól éreztétek magatokat! Fiúk nagy huligánok a képeken!!! Dani eszméletlen nagy fazon!!

Postai történet: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
kuha
 
 


Kuha!

99.900 ft volt, van benne 10 mosó, és 3 szárító program. Ariston Amd 109 a típusa, rá tudsz keresni a média markt, vagy az elektroword honlapján! Örülök, hogy Gergő szokja a bölcsit!

Hajni!

Megy a drukk holnapra!

And!

Hajrá tanfolyam! :D

Juci!

Örülök, hogy jobban vagy, maradjon is így mostmár! :) Mi volt a dokinál, minden okés,ugye?

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki

Gratula a gephez, meglatod mekkora konnyebbseg, hogy szaraz ruhakat veszel ki a gepbol! Neha kicsit hosszunak tartom ugyan a programot, dehat ez van :lol: :lol: Mar csak a vasalasra kellenne egy robotot feltalalnunk :lol: :lol:

Kuha
Orulok, hogy ennyire jol megy a bolcsis beszoktatas, Gergo nagyon aranyos fiu!!!

Rokica,
Autosotletek: Nekem Peugeaut206-osom volt, de kicsinek tartottam a csomagtartot. Most egy Toyota Corollam van, arban nagyon jok itt es imadom! Nagyon jol megy, semmi baja, egesz belso tere legzsakos, zaraskapcsoloval es biztonsagi vedolemezzel ellatva ajtoknal! A csomatarto meg hatalmas, raadasul le lehet hajtani teljesen a hatso uleseket! Nagyobb valtozata a corolla versatis, de nekem meg ket gyerekkel is nagynak talaltam!

Most, hogy igy feljott ez a tema nagyon goldolkodom viszont, hogy becserelem egy Toyota Rava4-re! Ferjnek van terepjaroja, egy Land Cruiser, ami bazi nagy, de egesz nyaron vezettem, azzal voltunk nyaralni, annyira kenyelmes! A Rava4-es a legkisebb terepjaro a Toyotatol! Teljesen beleszerettem, csak a haromajtosnak fene kicsi a csomagtartoja! A negyajtos viszont eleg egy egesz csaladnak, ha csak egy autot akartok! Persze attol fugg, mennyit szantok ra, habar a Toyotak nem dragak itt nalunk! Hogy Magyarorszagon mennyi, azt nem tudom, de ezzel mehettek akarhova, minden belefer!!


Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Először is hatalmas gratulációnkat küldjük Ancsikáéknak Molli babhoz!!!És minden kis szülinaposnak boldog szülinapot kívánunk!!!!

mi is köszönjük a köszöntéseket!

Megann: olyan kedves vagy, köszi, hogy hiányolsz.
Nem vagyok túl jó, sőt......
Az a baj, hogy 3 hónapja külön vagyuk és sokminden történt azóta, és sokat hibáztam én is tudom, de most nyitnék, csak már Balázs nem akar semmit, azt mondja már nem érez semmit és nem bízna bennem :(
Megértem, csak fáj, hogy nem ad már esélyt......
Mindig Annamamiék jutnak eszembe, hogy ő is visszafogadta a férjét, pedig hát tudjuk mi történt ott is :(
Remélem nekik egybként jól alakulnak a dolgaik!!!!

Szóval eléggé padlón vagyok, pedig nem voltam én sem túl boldog az utóbbi 1 évben, de én belátom miket hibáztam és hogy én sem csináltam esetleg mindent jól.........de ő tökéletesnek hiszi magát :(
Ok hibáztam, és nem így kellett volna megoldanom, de bánt és ezt látja és nem hajlandó még egy esélyt adni, hogy javítsak.

Akkor ennyire családcentrikus, ennyire odavan a lányáért :cry: :cry: :cry:

Éli az életét, és úgy látom felszabadult és jobban is érzi magát így :cry:

Mea
mea
 
 


A másik, hogy Lívivel nagyon nehezen bírok egyedül, éjjel alszik azzal nincs gond, de napközben semmit :cry:
Magamra semmi időm, anyum is csak néha jön és sehova nem jutok el egyedül.Nem könnyű, nem tudtam miért hittem azt, hogy ez olyan simán fog menni.áadásul itt ülök vele a kétszintes hodályban és még fentartani sem tudom, csak segítséggel.
Ráadásul tök feleslees ekkora kettőnknek és félkészen áll....

Bocsi Csajok az OFF-ért

És nyugodtan mondjátok meg a véleményeteket, mégha negatív is.

Pusz

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok, hogy drukkoltok :P

Először is ugye Lénának ma van a szülinapja?
Boldog szülinapot Léna!

Mea


Tegnap voltunk a dokinál. Jó nagyott nőtt a baba.
Édesen kaparászott, már szoktam érezni.
Első ránézésre kislányos a lábaköze.

Ma voltunk Benianyuéknál.
Nagyon szépséges a lakásuk! És a fiúk olyan édesen eljátszottak!
Dani (is :P ) nagyon vendégszerető volt.

And
Éljen az angol. Nekem is kéne menni.

Kuha
De ügyesek vagytok. Akkor mondhatni, hogy Gergőnek bejön a bölcsi,nem?

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Mea!

Ha gondolod, és nem akarod pélénum előtt tárgyalni a dolgaidat, nekem irhatsz priviben is.

Nos ha a véleményemet kérdezed:

Én azt gondolom hogy most pont ugyanazt gondolja a párod amit Te gondoltál amikor megkérted hogy költözzön el.
Akkor azt érezted hogy nincs tovább, már nem megy vele semmi és nincs értelme az együttélésnek.
Lehet hogy ő is igy gondolta, csak mint tudjuk a férfiak gyávábbak, és később látják be illetve később lépnek.
És most hogy ismét maga van(szó szerint) hisz Livi gondozása, nevelése, ellátása napi szinten úgyis a tiéd, nyilván jól látod hogy felszabadultnak látod, hiszen nincs kötelező gyerekgond, és nincs macerálás a részedről.
Arra meg szerintem nem helyes hivatkozni hogy "ennyire családcentrikus", hiszen pár hónappal ezelőtt ugye meg pont Te nem tudtad a továbbiakban elképzelni együtt a családot.
Én most azt gondolom hogy a te érzelmeid sem valósak most(mármint hogy nyitnál megint), csupán pánikba estél hogy most akkor hogyan is tovább, egyedül vagy az élet minden bajával, alig van aki rád nyitja az ajtót, és talán még magányos is vagy.
És ez nem is tudatos, inkább érzelmi kiszolgáltatottság, tudatalatti dolog.
De hidd el, ez teljesen normális dolog, és azt kell hogy mondjam hogy megértem a párodat is.
Van aki még tud bizalamt szavazni(lsd Annamamiék), de van olyan is aki már nem.
Én azt gondolom(persze nem állitom), hogy annak alpján amit leirtál.... a döntésed helyes volt, csak most k.....va nehéz vállalni a felelősséget és a következményeket.
Valószinű hogy 1-2 év múlva már Te is azt fogod mondani hogy jó volt ez igy ahogy volt.
És most tanácsok(amit egyáltalán még csak el sem kell olvasni)....inkább úgy irom, hogy én mit csinálnék a Te helyedben.
0. Ha annyira biztosan érzed, hogy Balázs a Te urad és vele akarod leélni az életedet, és minden nap otthon akarod látni és egy ágyban akarsz vele aludni a következő 10-20 évben, akkor tennék még egy két kisérletet akár némi várakozási időt is beleszámolva.
Aztán:
Ha mégsem jön össze:
1.Villámgyorsan eladnám a kécót, sőt ebben még a párodat is nyomatékosan megkérném, hogy segitsen..fejezzétek be a házat amennyire lehet, és keresni rá vevőt.
2.Livinek akár a szomszéd faluban, városban bölcsit keresni, és visszamenni dolgozni, mindegy mit, mindegy hol csak valamit.
Muszáj hogy valami más impulzus is érjen Livi egész napos abajgatásán kivül is.
(Léna alszik délben mégis úgy érzem néha megkattanok hogy a napom Lénából áll és hogy 35-ször kell elolvasnom Boribon maci történeteit.Vannak emberek, akiknek ez nagyon fekszik, nagyon bejön....vannak akiknek csak feleannyira.Szerintem Te (és én is) ilyenek vagyunk.)Ez még nem bűn.)
3.A többi meg jön magától.

Ezek szerint a költözéstől remélt pozitivumok is elmaradtak??
Család közelsége, barátok, ismerős környezet stb?????
Balász azért jár Livihez?

Remélem nem bántottalak meg semmivel, nekem ez a véleményem.

És még hogy nagyon sajnálom hogy ilyen rossz passzban vagy, és remélem mihamarabb rendeződnek a dolgaid.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Juci!

De drága vagy.
Csak holnap de nagyon köszönjük előre is :oops: :oops: :oops: :oops:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Juci!

Kislányka :P :P :P

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Juci,
Rosszul mondtam Léna szülinapját, vagyis az oké, hogy szeptember 14, arra jól emlékeztem, de ma még csak 13-a van. :wink: :) Szóval holnap! :)
Amúgy nagyon örültem, hogy jöttetek és tényleg édesen játszottak a fiúk. :)

Mea,
Sajnálom, hogy így alakult az életetek! Kívánom, hogy hamarosan megoldást találj a házzal/anyagiakkal kapcsolatban és a lelkednek nem különben!!!

Kuha,
Nagyon ügyes Gergő a bölcsiben! Csak így tovább! :) Neked is megnyugtató úgy otthagyni, hogy Gergő örömmel megy és jól érzi magát!
Korábban akartam írni, hogy nagy gratula a sok kiló minuszhoz! Ügyes vagy! És hajrá a többi leadásához is! :)

Aniko,
Egy RAV4-re én is beneveznék! Itt elég húzós ára van! Azt hiszem, Rokica szolidabb árfekvésben gondolkodik. :wink:

And,
Ittas pasi a postán :( :( :(. Éljen az angol! :)
Eszti nagyon édesen főzöget! :)

Köszi a hozzászólásokat a postás sztorival kapcsolatban. Már majdnem meginogtam, hogy Dani tényleg egy neveletlen kisfiú és minek engedem szabadon mozogni. De látom, mással is előfordul/t ilyen és nem az üvöltés a megfelelő hozzáállás.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Aniko!

A RAV4 nek szerintem mini a csomija, legalábbis a Picassomhoz mérten, nem????? :roll: :roll:

Kuha!

Én is akartam irni, hogy nagyon ügyesek vagytok, és hogy szuper hogy Gergő ilyen vagyány kiscsákó :P :P :P
Kilók :P :P

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann,

Nem, az otajtosnak megfelelo a csomagtartoja, de a haromajtosnak valoban miniatur van, ezert is nem vagok meg bele, mert nekem az otajtos nagy, a csomagter viszont meg kell a gyerekek cuccainak. A picasso nekem is tetszett, amikor a Corollamat vettem, nagyon sok baratnomnek van ilyen kocsija, meg vannak vele elegedve!

Mea,
:cry: Sajnalom!! Nem igazan tudok mit irni, Megann nagyon jol megfogalmazta a gondolatait :lol: :oops: , akar en is irhattam volna!
Talan annyit, hogy az, ha latja rajta a ferjed, hogy nelkule nem igazan haladsz semerre, akkor ez csak egy negativum rad nezve a szemeben! En mindenkeppen tuladnek a hazon, foleg, ha sajat magad nem tudod fenntartani es valoban talan munka utan kellenne nezned. Ez jot tenne neked mint anyagiakban (kicsit fuggetlenitheted magad) mint pedig onbecsules szempontjabol is!
Minden esetre nagyon sok erot es kitartast kivanok neked, mert akarhogy is lett, de nagy batorsag kellett hozza, hogy megtedd!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Juci,

Kislany???? :lol: :lol: :lol: Gratula!!!


Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


A segítségeteket szeretném kérni.
Tudom már lerágott csont, de most én agyalok azon hogy mi lenne a legjobb megoldás anyagilag a továbbiakban.
Vagyis GYES? Betegállomány? Vagy mi? És mi után fogom kapni a GYED-et a babánál? stb

kösziiii

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Juci!

Én úgy tudom hogy mivel mi Gyes-be szülünk, ezért a most érvényes munkaszerződés szerinti béred lesz az irányadó, hiszen sem idén sem tavaly nem volt 180 nap aktiv munkaviszonyod.
Nekem ezt a szakbarbár küldte...
Ha gondolod, elküldöm priviben a válaszát.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Életjel :oops:
Mostanában Apa rátelepedik a laptopra, így nincs lehetőségem netezni. :?

Nagyon sok boldog szülinapot kívánok a kétéveseinknek:
Roli, Leon, Gergő, Lívi, Zsuzsa, Maja, Julcsi, Marci, Meli, Saci és Tüncsi!!!!!!!!!!!!

Juci
Örülök, hogy már jobb egy kicsit a helyzet! Szülinapos fotók?
Megann gyorsabb volt :wink: , én is szakbarbárt ajánlanám. Itt megtalálod: http://www.csaladinet.hu/szakertok/1760/faq
Kislány :D . Akkor Neked mindkét oldalon vajas az a kenyér!!! :wink:

Ancsinak nagyon-nagy gratula Molli babához!!!!

Benianyu
Nagyon jók a nyaralós fotók, tényleg jó színetek van!

Andrea
Eszti édesen ücsörög a konyha előtt!

Kuha
De jó, hogy Gergőnek így bejön a bölcsi! Már nagyon izgulok én is, hogy Tomi, hogy érzi majd magát a babók között.
- Kilók :D

Rólunk:
Tomi kicsit náthás, de nagyon vagány taknyosan is, szétszedi a lakást. Most látom, csak milyen sok energiát vezettünk le eddig a kertben. Kicsi fiam is beszél már(hurrá!), persze nem úgy, mint Julcsi, de haladunk! Nov. elején megyek újra dolgozni, kicsit várom, de inkább mégsem. :?

Tomi felébredt, folyt. köv.

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Sziasztok!! :) :) :) :)

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Először is picit szégyellem, hogy lemaradtam jónéhány gyerkőc szülinapi köszöntéséről(mindíg az elsők között vagyok :lol: :lol: 8) )
Ezért így utólag nagyon boldog szülinapot kívánunk Pannival először a CSAJOKNAK:
Livinek, ZsuzsinakMajácskának, Julcsinak, Melcsinek, Sacinak, és a ma kétéves Tüncsinek!!!!!
és persze a kispasinak, Juci Marcijának is!!!

Leont, Rolit, és Gergőt még megköszöntöttem, de aztán a munkahelyemen jól alámfűtöttek, jogászokat, Andot, Férjét, Bodzát kellett mozgósítani-köszönet érte Nekik itt is-!
Végül is ma délben gond nélkül akláírta a főigazgató a kérlemem, hogy visszamehessek dolgozni..
Tudjátok, hisz itt már kialakult egy kép rólam Bennetek, sokat beszélek a pénzről, és marha érdekesen alakultunk volna, ha a férjem fizijéből, meg az én gyesemből kellett volna megélnünk.
Arról gondolkoztunk, le kell mondanunk a netről, a vonalas telefonunkról, stb, stb.
Ha Csaba min.300.t keresne nem félnénk, de így..... :roll:
Lényeg az, hogy talán mától jól alszom, mert ölég érdekes egy hetünk volt.

Benianyu, Ayse:
köszi a hiányolást!!!! :wink: Ayse, én is így vagyok, mint Te, ha valaki hosszabb időn át nem ír, nagyon érdeklődön, nehogy valami baj legyen!Hiába, cak szeretjük egymást!
Mske is hívott tegnap picit felvidított, nagyon bírom, olyan szeleburdi!!!Vagy 50 percet dumcsiztunk!
Andék meg.......Nem is írok Róluk mert annyira kedvesek, segítőkészek voltak, hogyha belekezdek, Andi agyonüt...!!!! :P :P :P :lol: :lol:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


bocsánat az elütésekért!
igyekszem visszakapcsolódni.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Juci, Megann,

én most már 5 hete táppénzen vagyok, és ebből az első hét az a cég által fizetett betegszabi volt (kötelezően), ma kaptam meg az első táppénzemet, és hát nekem 40 e-rel (ez ugye a szerződéses béredtől függ) több mint a GYED-em volt....szóval, megéri táppénzre menni, minél hamarabb...én akkor le is mondtam a GYEDET (le kell róla mondani, nem automatikus!!!)

Szóval, amit én tudok...ha az első gyerek után jogosult voltál TGYÁS-ra és a maximális GYED-ed volt, akkor jobban jársz a táppénzzel, mint a gyessel...annyi lehet, hogy így a TGYÁs-od lehet, hogy kicsit kevesebb lesz, mint az előző (ez is a szerződéses béredtől függ, illetve, a betegszabidtól, ha táppénzre mész), de a maximális GYED-t így is meg fogod kapni....és azt kell mérlegelni, hogy 4-5 vagy 5-6 hónap táppénz-kontra-GYES, megérie azt az áldozatot, hogy a következő TGYÁS-od esetleg 5-10ezerrel kevesebb lesz (4-5 hónapig...szerintem nem kérdés...:)

De persze, ez mind attól függ, hogy ki mennyivel volt bejelentve/szerződve.

Remélem segítettem...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

öszönöm a hozzászólásokat, privit!

Az a baj, hogy a ház csak az enyém, mert Balázsnak a műhely lett véve, ezzel ki is lett "fizetve".
És ugye még nincs bepucolva, befejezve.
Így meg elég nehéz eladni, meg ráadásul anyámék is kiakadnának ha eladnám.
Sokat ugyan nem segítenek, de ha munkát vállalok majd akkor jó lesz, ha a közelben laknak.

Balázs szintén itt lakik Maroson, anyujánál.

Itt bölcsi nincs, és már érdeklődtem a szomszép településeken, ott nincs már hely :(

Munka lehetőség így nincs nekem, mert anyum nem vállalná be Lívit.

Szóval egy évig még tuti itthon kell ülnöm.

A pénz meg ugye tudjuk mennyi most, hogy elmúlt 2 éves, igaz anyumék támogatnának persze, csak kellemetlen.

És akkor még Maroson itt sok lehetőség sincsen semmire....

Na nem sirnánkozom, csak elég kilátástalan a helyzet, ráadául amilyen lelkesen vitte Balázs elején, most anynira széthajtja magát melóban és már nem viszi csak ritkábban.

Én tudom, hogy nagyon nagyon megbántottam, valamitől tényleg írtóra besokkaltam, és megértem ha már nem fogad vissza, csak fáj.......mert úgy érzem kitartóbbnak kellett volna lennem, vagy nem is tudom.......de lehet ez már tényleg csak a kétségbeesés :cry:

És az a rossz, hogy látja Lívi hogy kivagyok és ez nem jó :cry:

Még egyszer köszönöm Csajok!

Mea
mea
 
 


Prüntyi!

Maximálisan értem hogy mit mondasz :)
Holnap fel is hivom a cégem TB-s-ét hogy ő mit is mond.
Amúgy nekünk saját családi cég, úgyhogy gyakorlatilag bármit meg tudunk csinálni papirformailag.
(már csak azt nem tudom hogy a bölcsi mit fog szólni mindehhez, bár lehet hogy ehhez már nem sok köze van..papiron visszamentem dolgozni és hogy épp betegszabin vagy táppénzen vagyok..az már nem rájuk tartozik.
Másrészt a betegszabi első 15 napja nem a munkáltatót terheli???
Vagy neked miért csak 1 hét??????)

M.

Kép

Kép
megann
 
 


SACINAK ÉS TÜNDINEK BOLDOG 2. SZÜLINAPOT KÍVÁNOK! :) :)

És hogy továbbra is képben legyünk, felteszem újra a táblázatot! :)

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann, de az első 15-nap, valóban a céget terheli, de az is olyan mint a szabi, részarányosan kapod, az év szakaszaiban....nekem a kb fél évre így 7 nap jött ki...és azon kívül volt még a 4 hét táppénz...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Lányok!

Van egy SOS-kérdésem: hogyan kell igényelni a gyes-t???????
Főleg annak, akinek a munkahelye nem tb kifizető hely?????

A férjem intézné, segítsen valaki plííííííízzzzz!!!!!!!!


És vajon mennyi lehet az átfutás? Mostmár tuti lecsúszta arról, hogy hóelején folyósítsák is?

ayse
 
 


Ayse, Úgy tudom azt is igényelni kell, miután lemondtad a GYED-et, úgy tudom a Magyar Államkincstárnál kell azt már igényelnia

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Ayse, tuti, mert náluk a 30 napon belüli intézkedés azt jelenti, hogy a 29.napon utalnak, vagy épp akkor értesítenek, hogy valamilyen papír hiányzik...legalábbis az oep így csinálta eddíg nálam...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Megann, Prüntyi, úgy látom, ti többet értetek ebből az egész gyedszámitásból, mint én.
Nem úgy van, hogy ha az előző évben nem volt 180 nap jövedelmed, akkor nem kaphatsz a fizud után gyedet? Illetve maximum a minimálbér kétszerese után kaphatsz. A táppénz nem számit bele a 180 napba, csak abetegszabadság.
Nekem igy mondták és ezért nem kapok már maximális gyedet.

Majd jövök még, csak hátha tudja valaki a választ, miért van az, hogy van, aki mégis maximális gyedet kap.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Majola, te nem mentél a két baba közt táppénzre...te a GYED-ből, TGYás-ba mentél rögtön nem? ilyenkor a második gyerek után úgy tudom a számítások alapja a GYED-ed...mert neked az volt a "Béred", nálunk aki már táppénzen van...nekem a következő tgyás és gyed alapja az a 7 nap betegszabim...ill annak napi átlagkeresete...ami ugye a szerződéses bér 80 %-a....és itt főleg az számít, hogy az elmúlt 2 évben biztosított voltál 180 napig, akkor jár...illetve, a gyermekek egymás utánisága jogfolytonossá teszi az első gyerek előtti 180 napodat...de mvel nem aktív jövedelmed a 180 nap ezért nem ez alapján számoltak...de jogosultságod az volt...

nekünk, akik táppénzre mennek...a jogosultság automatikus ugyan úgy...de aktív jövedelemnek a betegszabi fog számítani...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


ha jól értem, mégis voltál betegszabin...?

Kép

Kép
prüntyi
 
 



Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Prüntyi, ha van jogosultságom a gyermekek egymásutánisága miatt, akkor iért nem kapom meg a maximumot most, holott Julcsi után megkaptam?

KépKép

KépKép
majola
 
 


Prüntyi,Majola, Juci és még akit érdekel.

Nekem ezt irta a szakbarbár a levelemre.
Én leirtam hogy szeptemberben lejár a gyedem, előtte úgy volt beállitva bérem hogy gyás és gyed maximumot kapjak és mit kell tennem hogy ez igy legyen a következő gyerkőccel is.

tehát:

"Ha jól értem, akkor most egy 130.000-es szerződés mögött babázol. Ha 0
bérezett nappal szülsz a gyesbe, akkor a következő tgyás és gyed alapja az
aktuális szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese.
Tehát csak papíron kéne megemelni a béredet a minimálbér kétszerese, 138.000
fölé. Tekintve, hogy ezt úgyis kell, ha a többiekét is emelik (ha nem
kötelező, akkor sem tiltja semmi), ha 140-145-150.000 körüli lesz a béred,
az még csak nem is feltűnő. Ezt kell majd beírni az foglalkoztatói
igazolásba."

na mostmár érdekel hogy mi is az igazság.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntést! Olyan furcsa, hogy ilyen nagy már Saci!

A nagy közös családi ünneplés vasárnap lesz, utána rakok föl képeket is.

Azért nem volt teljesen felhőtlen a mai nap, mert tegnap este derült ki, hogy nővérem kis pocaklakójának megállt a szíve, ezért ma be kellett fejezni a terhességet. :( Persze még mindig jobb, hogy így az elején történt ez (8. hétben volt), mintha már egy nagyobb magzatot veszít el.

Ha nem mondtam volna, Szegeden vagyunk, a gyerekek nagyon élvezik a nagyszülők közelségét, és tegnap megvolt a római út előtti főpróba is: Saci egyedül aludt anyósóméknál. Semmi gond nem volt vele, szépen elaludt szerencsére (bár reggel 5-kor fölébredt, kis sírás után tudták csak visszaltatni). Ez számomra azért meglepő, mert ha én a közelben vagyok, csak szopival alszik el.

Sajnos nem tudok most reagálni, az itteni gép elég lassú.

Ja, nézzétek meg ezt: http://www.kismamaberlet.hu
Politikai hovatartozástól függetlenül szerintem nagyon jó ötlet!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


áááááááááááááááá
irtam és eltünt :(
(igy lerövidítve)
Szóval, Mea véleményem megegyezik Megannéval!

GYED, nem kell róla lemondani, csak akkor ha hamarabb elkezdesz valamit mint amikor lejárny automatikusan.

GYES, Államkincstár intézi, nincs köze már a munkáltatónak hozzá, hiszen alanyi jogon jár. Annak is akinek nem volt munkahelye.

And, Eszti édes a képen.
Már nagyon várom hogy kezembe legyen a kis Kitti bébim.
Ruhamosás elkezdődött :)

Sacinak, Tüncsinek boldog szülinapot!

Holnapra meg Lénának!

Juci, kislány :) de jóóó

Pusz: K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Tüncsinek és holnapra Lénának boldog szülinapot!

Mollit pedig Isten hozta, sok boldogságot és sok tejcsit kívánunk nektek!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Tényleg még egy kérdésem lenne.

GYEST igényelheti nagyszülő???
K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sacinak, Tüncsinek és Lénának boldog születésnapot! :D:D:D

Köszönöm a segítséget, a Magyarország honlapról letöltöttem az igénylőlapokat.

Még annyi lenne a kérdésem, hogy aki már kapja, annak zökkenőmentesen ment az átállás? Mert elbizonytalanodtam azon, hogy azt írják, hogy a tárgyhó után utalnak. Ez a gyed-nél is így volt? És akkor a gyerek szülinapja utáni hónapra még jár a gyed? Vagy hogy van ez?

Kismamabérlet: hát ez bizony jó lenne, az én kismamabérletem bizony a lógás... :oops: :oops: :oops:

ayse
 
 


jóestét

most csak életjel. gyes-gyedről dunsztom sincs :(
ma este olyan nem jó kedvem van, apa már megint elhúzott estére, meg egyébként is. na mindegy.

eszembe jutott Andi és Nati, velük mi van??
és Ppannáékról is extra rég hallottunk...

ja és köszi a múltkori dícséreteket is :)

KépKép
KépKép
and
 
 


jaj, boccs

Boldog szülinapot Sacinak és Tüncsinek!!!!
és Isten éltesse Lénát is!!!! (ki tudja holnap ide jutok-e :oops: )

KépKép
KépKép
and
 
 


Pppannáék átköltöztek Tallinnba :9
Egy szép park mellett laknak, lassan berendezkednek. tetzsik nekik a hely, bár a tél érdekes lesz Algír után.

Beültem az ignisbe. Hát ez valami álom.... :) Még egy kicsit béna vagyok vele persze, de a 14 éves suzukihoz képest egy űrhajó. :)
Szinte várom, hogy vezethessem :)
(hoszabb utat azért még nem vállalok :oops: )

ayse
 
 


Saci, Tüncsi, Léna, boldog szülinapot nektek!

And, annyira szép képeket tettél fel magatokról, tényleg sugárzóan bájos és szeretetteli képek.
Hess, rosszkedv!

Benianyu, nehogy már lelkiismeretfurdalásod legyen egy ilyen bumburnyák (igazi bumburnyák, nem olyan Andris féle :wink: ) miatt. Egy kétévestől nem lehet számonkérni ilyesmit, próbálgatja a határokat.

Mea, nem nagyon tudok hozzászólni a témához, mindenesetre megleptél. Azt hittem, te nagyon határozottan és tudatosan döntöttél igy, sőt, talán még konkrét terveid vannak a jövőről.
Nehéz lehet igy. Tényleg át kellene gondolni, hogy a párodat valóban szeretnéd-e visszakapni, vagy csak a hirtelen magáramaradottság szüli ezeket az érzéseket. És ha tényleg, akkor próbálkozni kell kitartóan, hiszen jogosan lehet mélyen megbántva.
Ha meg nem, akkor bizony nagy levegőt kell venni, és ne félj, egyre jobb lesz!

Juci, kislányka :)

Hajni, nem akartak visszavenni?

Á, összevissza reagálok, most ennyi jutott eszembe.

Képzejétek, Anna és Julcsi ma kergetőztek egymással négykézláb és kacagtak. Annyira jó érzés volt.

Ja igen, akartam még irni a második gyerekről: őt is ugyanolyan szeretetrohamok érik majd részetekről, mint az elsőt. én Annát jól le szoktam rohanni, nagyon szereti, és én is.
Ugyanúgy csoda, mint az elsőszülött. Ugyanolyan megható, amikor a szemébe nézek és rám mosolyog.
Viszont
látszatra gyorsabban fejlődik. Anna még csak most született és már ácsorog. Ezen nagyon csodálkoznék, ha nem tudnám, hogy Julcsi 7 hónapos korában állt fel. Mégis akkor úgy tűnt, több idő telt el a születése óta. Most meg úgy rohan az idő, hogy csak elcsodálkozom néha, miket tud már. Valószinűleg nincs időm tudatositani minden apró kis mozzanatot, ami az egyes fejlődési állomásokhoz vezet.

Bizonyos dolgok kevésbé zavarnak: például az esti öltöztetés közbeni sirás, ami mindig van, Julcsinál is volt, ha bukfencet hánytam közben, akkor is. Most nem izgat annyira, majd kinövi, nem próbálom minden erővel sirásmentessé tenni azt a két percet, hiszen attól csak az öltöztetésre forditott idő nő meg, a sirás ugyanúgy megmarad.
Persze ugyanúgy nem akarom, hogy rosszul érezze magát, csak tudomásul veszem, hogy a babák bizonyos helyzeteket nehezen viselnek, mégis meg kell tenni.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Lilivel ma egy nagyott játszottunk a kertben, amikor hazajött a suliból. Előtte drámázott, de kinnt secperc alatt elfújták a rosszkedvét. És utána pillanatok alatt megcsinálta a háziját, pedig már kis vonalkákat kellett húzogatni a négyzetrácsokba, nem is keveset :D. Remélem marad a jóidő, és tudunk még levegőzni lecke előtt.

ayse
 
 


Na hozzászólok mégegyet, csak azért, hogy jubiláljak.... :lol: :wink: :oops:

ayse
 
 


Ayse
Gratula a 4000.-hez!!!!

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Tüncsinek, Sacinak, és ma Lénának nagyon boldog születésnapot kívánunk!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


SZÉPSÉGES LÉNÁNAK BOLDOG 2. SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?