Új privát üzeneted érkezett!

Picus,
ha téged láttalak, akkor Te is szép menyasszony voltál! Kép
Mondd, mindenki meghülyül szülés elõtt és levágatja a haját?

Pirus,
Azt az egyet sajnálom, hogy Andris nem készített képet Margitról se és a dokibácsiról se. Ami késik, nem múlik! Kép Most elkezdtek rettegni a szülõszobán, hogy még egyszer beteszem oda alábam... Kép

Na megyek...

Solya
solya
 
 


Picus!
Én azt hittem, hogy S, az Solya, amikor lusta!Kép

Solya!
Te vagy S?
Mikorra tervezitek a harmadik babát? Visszajönnél ide szülni? Az biztos, hogy én nem cserélem le a dokimat és újra Margitot fogom választaniKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


itt most én voltam, bár már láttam máshol is. Ott nem mindig. Kép De picus szerintem az és helyett írta, nem? Kép

Visszajönnék. Én tervezem csak. Kép De még jó 2-3 év múlva. És én sem cserélném le õket. Addigra csak elkészül a szülõszoba?! Kép

solya
solya
 
 

 
 

Solya!

Ja! LeesettKép

Picus, bocsi, de már fáradok, így a nap vége feléKép
Jó kifogás, mi? Egyszerûen csak szétszórt vagyok, mint mindigKépKépKép
Azért jó poén volt!!!!KépKépKép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus!

Nagyon-nagyon ari a Zsombi, a legjobban az a kádas kép tetszik. Meg a pocakos.
A nõgyógyász szépségverseny osztatlan sikerén felbuzdulva rendezhetünk pocak-szépségversenyt is, csak várjátok meg, amíg én is be tudok szkenneltetni néhány képet.


Hát most már tudom, ki az a Margit, és még sose láttam, másvalakire gondoltam.


Solya!
Én direkt növesztettem a hajam a terhesség alatt, mert szerintem sokkal egyszerûbb összetûzni mint a rövid hajat állítgatni, a hosszút nem lehet elaludni.

angi
angi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, délelõtt írtam egy tök hosszú hozzászólást és kb fél másodperccel azelõtt, hogy elküldtem volna, áramszünet lett és kikapcsolt a gépem Kép De nem ússzátok meg, most bepótolom!!! KépKép

Solya!
Ne aggódj Máté fejlõdése miatt! Én is másfél évesen indultam el, igaz, cserébe jó korán megtanultam beszélni, mire megtanultam járni, kívülrõl fújtam a "Nagy csend borul a kis házra" címût Kép Balázs meg nem mérvadó a 10 hónapos elindulásával. Amúgy õ sem akart sokáig karattyolni, a maximum a heõ volt, aztán babababa, most meg olyan monológokat levág - általában a lábujjához intézi a szavait -, hogy öröm hallgatni KépKép

Orsoly!
Bezonyám, Lola Lucilla, inkognitóban Kép

Shine!
Na ne!!! Ez nem igaz, egyszerre menstruálunk, egy hónapban születtünk, mi jöhet még?? Már csak az együtt szülés Kép Csak azt ne mondd, hogy 9-én születtél!
Hú, nagyon jól vagyunk, jövünk-megyünk, gondoltam rá, hogy kéne már megint pizzáznunk, de aztán arra gondoltam, inkább majd hónap végén, mikor majd megyünk a Vermeshez a pozitív teszttel KépKép

Angi!
Csokis muffint már próbáltam, nagyon finom volt, de nem a Stahl honlapjáról néztem. Bevallom, én nem igazán csípem a Stahl-t, jó kajákat fõz, de a stílusa nem igazán jön be nekem.

Picus!
Nagyon ügyi lánykád van!!! Mostmár én is csatlakozom az otthon dolgozókhoz. Eddig lébecoltam, de költözés elõtt kell a lóvé és olyan mázlim volt, szinte egybõl találtam itthon végezhetõt, pont most jött a mail! Elég rendesek, oroszul írtak nekem, de latin betûkkel, ennél szörnyûbbet még életemben nem láttam!!!

Pirus!
Nagyon csinos kis pocid volt! Én is fordítottam egy ideig, szerintem ez a legjobb otthoni munka! Kép

Akartam még valamit írni, de elfelejtettem.
Annamari
muter
 
 


Megnéztem mindenki pocakját Kép! Klasszak!

Pirus!
Hát, a Te pocid tényleg pici volt. Zsombi mekkora volt?

Annamari, Solya!
Az enyém is hasonló méreteket öltött Ádámmal Kép, bár nem mértem. Igaz, elég furán néztem ki, mert hátulról egyáltalán nem látszott, hogy terhes vagyok, oldalról viszont akkora voltam, mint egy ház Kép.

Csíkjaim sajnos vannak Kép Kép, de én hajlamos vagyok rá. Amikor hirtelen sokat nõttem lamaszkoromban, akkor a lábamon is lettek. Most NAGYON csúnya, iszonytosan szétrepedezett, fõleg a ködököm körül.
Én is "nyitva vagyok" 3 ujjnyira hasizomilag, de nekem Noémi után sem húzódott össze rendesen. Ádám már 11 hónapos, szerintem magától nem is megy visszább, úgyhogy én azért fogok hasizmozni, persze módjával. Igaz, amennyi idõm van, nem félek attól, hogy sérvem lesz a sok tornától KépKép.

Szerintem nem mindenkinél függ össze a has nagysága azzal, hogy hányadik baba van benne. Amikor szültem, volt egy lány, aki a 3. babáját várta (együtt jártunk CTG-re), és alig látszott rajta, hogy van valaki a pocakjában. Akkora lehetett a hasa, mint Pirusé.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Pirus: Szegénykém biztos fáradsz lehetszKép
Bár magyarban lehet s betûvel kezdeni mondatot?
Solya: hát szerintem azért "hülyül meg " minden kismama és vágatja le a haját- majdnem azt írtam fejétKép- mert kisebb gondja is nagyobb annál minthogy azzal fogalkozzon mikor fürödni se nagyon tud lsd. császár után- nemhogy hajat mosni...
Ellkezdtem megint az angol tanulásom s totál feldobódtam az elsõ angol tanárom aki lelket tudott belém önteni...s olyan édi fordítási házit adott...alvajárásról volt benne szó..már kicsit lefárasztott...
Remélem én is beállok a "dolgozó nõk" soraiba...
Jó éjt Lányok!

Picus
Picus
 


Sziasztok!

Mindenki pocija nagyon szép és a babák is. Kép))))))

Annamari: én 21-ei vagyok, szóval ez nem jött be, de mi az a 2 hét! Kép Jó lenne menni a Vermeshez, de egy kicsit elkeserdtem, mert nem olyan magas a hõm. Múlt hónapban mértem 37,2-t is,tegnap meg 36,9 volt, ma meg 37. Kép Pedig úgy reménykedtem. Ileltve még reménykedem is, végülis még csak a 18. napon vagyok. Vagyis vagyunkKép

Én is várom már, hogy vége legyen az esküvõnek, és levágathassam a hajam. Nem teljesen, de azért úgy vállig érõre!

A hasizmos dologhoz nem tudok hozzászolni, mert nekem még egyben van . Szerencsére . Vagy sajnos. Kép De remélem, nem sokáig.

puszi mindenkinek!
shine
 
 


Shine!
Annyira együtt érzek veled, ilyenkor mindent én is úgy vizsgálgattam, hogy jó-e a hõ meg az egyéb dolgok, mikor lehet már, ami persze nálam sose jött be, aztán mégis meglett a két gyönyörûség. Ha most nem ,akkor a következõben biztosan, és akkor MÁRCIUSI baba lesz. Azért a hasad inkább maradjon egyben, amennyire lehet!

Picus!
Látom nagyon megihletett az a házi, hogy 00:02-kor írogatsz!
Nekem most arról kell fordítani a suliba, hogy ki finanszírozza Amerikában a csatornafelújítási munkálatokat a közterületeken. Alig bírom letenni az izgalomtól, de legalább néhány vizsga és vége a sulinak Kép

Panda!
Van egy ismerõsöm, huszonegynéhány éves a lány, szóval nagyon fiatal, az elsõ babája egy éves, és nemcsak a hasa és a combja vörös csíkos, hanem a melle is, szegénynek. Van ilyen, állítólag majd ezüstösre halványul az évek során a könyvek szerint.

Lányok!
A hosszú hajról Annamari mesélhetne, az övé olyan gyönyörû!!! bár eddig csak a képeken láttam. Az egyik barátnõm benn feküdt a terhespatológián, igaz hogy a konkurenciánál (Baross) és egy fodrászlány volt az egyik szobatársa, aki mindenkinek tökjó frizurákat vágott és szárított, ott benn a kórteremben.

angi
angi
 
 


Sziasztok!
angi: én mindig fent vagyok hajnal egyig...
Egy kérdés lányok! Szülés után mennyi idõre kell a kisspiroskának vissza állnia a rendes kerékvágásba?
Már két ugynevezett cikluson túl vagyok ahol találkoztam is kisspirivel de most úgy néz ki már 14. napja nem igazán akar elmúni. Nem vészes de mégis csak csak egy két pöttyike elõbújik..normális ez? Bocsi, hogy ilyet kérdezek, de sokan már jóval elõttem jártak s mondjátok azt nem kell betojniKépKépKép Nekem is látogatást kellene tennem a Dr-nál ...
Picus
Picus
 


Picus, nyugi, amíg szoptatsz, addig egyáltalán nem biztos, hogy rendezõdik. (Ugye?) Bár nekem elvileg mindkétszer hamar megjött (3. és 4. hónapban) és mindkétszer percre pontosan érkezett, tartott amíg kellett, mígnem egyszercsak bevettem egy fránya fogamzásgátlót. Azóta sz*rakodik...KépKép
Egyébként a hülyülést azért kérdeztem, mert én is hosszú hajat vágattam le. Mondjuk elsõ nekifutásra nem ilyen rövidre. Azt akkor döntöttem el, mikor kiderült, hogy Sára elõszeretettel hasizmozik a hajamba kapaszkodva! Kép

Shine,
azért vigyázz azzal amárciusi szüléssel! Az én Mátém olyan érzékeny... Ha meglát egy legyet, elbõgi magát! Egész álló nap koncertezik. Kép

puszi
Solya
solya
 
 


Picus, nézd ezt át, hátha találsz valami okosat!
[url=http://www.babanet.hu/faq/ciklus.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/faq/ciklus.htm[/url]
S
S
 


Sziasztok!

Shine!
ó, mi az a 12 nap? Ja, tegnap nem mondtam, hogy én is csatlakozom a 28 évesek klubjához (majd júliusban, mint írtam Kép)!
Ne aggódj a hõd miatt, csak idegesíted magad miatta! Szerintem bõven elég lenne csak a peteérésig mérni, aztán a menzesz elõtt 1-2 nappal elkezdeni megint, hogy hogy áll. Vagy még azt sem. Ha meg akar jönni, úgyis megjön Kép

Angi!
Nagyon szépen köszönöm a bókot, azért mondod csak, hogy gyönyörû a hajam, mert nem láttad a férjemét Kép Olyan csigás a haja, hogy már abba bele lehet szeretni! Kép Bár most folyton egész rövid neki. Azért a hosszú hullámos hajnak is megvan a hátránya... A napi 3 fésülködés még hagyján, de komolyan mondom, hajmosás elõtt fél napot kell gyõzködni magam, hogy nekiálljak. Szülés után volt a legrosszabb, mikor hatalmas csomókban hullott. Amúgy pont most készülök levágatni Kép

Picus!
Nekem volt egy pici vérzés-félém szülés után 2,5 hónappal, de kb 1 csepp volt az egész, görcsök kíséretében. Az elsõ igazi menstruációm 10 hónappal a szülés után volt, aztán pontosan 2 hónap múlva a következõ, aztán 30 napra, most, 1,5 hét múlva (nem) lesz majd aktuális a következõ, kíváncsi leszek...

Annamari
muter
 
 


Ja és Balázs 11,6 kiló!!!
muter
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a dícsérõ szavakatKépKépKép

Lányok! Annyira kétségbe estemKép Elvittem délelõtt Zsombit kontrolmérésre, mert múltkor a védõnõ azt mondta, hogy nem gyarapszik rendesen. Képzeljétek 2 hét alatt nem gyarapodott egy dekát semKép Pont annyi a súlya (5630gr), mint 2 héttel ezelõtt. Kép Nem értem mi a baj, hiszen gyönyörûen szopizik, tejcsim van és nagyon kiegyensúlyozott baba. Csináltunk ott egy próbaszopit, mert direkt úgy vittem, hogy ott szoptassam meg és 150gr-ot szopizott, ami a dokinõ szerint teljesen jó. Nagyon nem értjük mi lehet a baj. Még nem akarok pótlást adni neki, várok még egy hetet és meglátjuk mi lesz. Zsombi sosem hisztizik vagy sír a cicin és még egyetlenegyszer sem utasította el. Viszont már 11-12 órát alszik végig éjszaka. A dokinõ szerint ez lehet a baj és mondta, hogy iktassunk be egy szopit éjszakára, ha kell keltsem fel Zsombócot. Tényleg ez lehet a baj? Ja és egy cicibõl szoptatok még mindig. De ezek szerint abból is elég jön. Nektek van valami ötletetek?

Picus!
Én ezzel a Continuinnal állok hadilábon!Kép Múlt héten megint véreztem tõle 2 napot. Nem sokat, csak pecsételt. Remélem ettõl még véd a teherbeesés ellen, mert máskülönben csatlakozhatok Annamarihoz és ShinehozKép Nem baj, majd jókat szórakozunk a kórteremben!Kép Ugye, lányok!

Tényleg, talival mi újság, lányok?

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


A méhnyálkahártya vérzéssel "reagál" a szervezeti nõi hormonszint viszonylag kis arányban bekövetkezett változására is. Napi 20 %-os meredekségû változás minden esetben méhvérzést vált ki. Ha nem szed fogamzásgátlót, akkor valószínûleg a saját hormonrendszere nem dolgozik kellõ effektussal.
Fogamzásgátló mellett felmerülhet, hogy nem az alkatilag megfelelõ készítményt szedi, vagy esetileg az is, hogy valamely ok miatt a hasznosuló hormonszint átmenetileg lecsökken (ez pl. más gyógyszerek szedésekor fordul elõ.)

Na lányok azt gondolom, ez még belefér...
Már két hónapja nem szoptatok, mert az Andi nem hajlandó bevenni a cicit, kifordul és pofit vág. Ezért van, hogy ciklusolok...gyógyszert nem szedek még - ezért is kellene meglátogatnom a nõgyogyit...én nem mertem szoptatás alatt szedni fogamzásgátlót - tudom nem megy át stb, de én nem kezdtem el....
Látjátok milyen legény vagyok most ébredtem a "levél írása után" a gyerek elaludt meg én is ...brrr
Azért köszönöm a segítséget...
Pirus: annak, hogy nem gyarapszik "rendesen" sok oka lehet...ezt így látatlanban nem lehet tudni. Pl. mozgásigény, lemozogja? emésztés.stb
Nem kell egybõl a legrosszabbra gondolni. Megvan adva egy hónap alatt mennyit kell hízni, lehet, hogy a köv. két hétben meg annyit hízik amennyit a hónap alatt kell...
Nyugi várj még két hetet...aztán majd meglátjuk!!
Picus
Picus
 


Lányok!

Én is pont most vagyok gondban a mensivel. Nem tudom eldönteni, hogy most mit akar???? Ádi 11 hónapos, még eddig nem jött meg, de 3-4 napja hol barnás foltok, hol rendes vér mutatkozik, de csak minimális mennyiség. Aztán van, hogy 1 napig semmi, aztán megint. Mellette néha görcsöl a hasam, mint mikor meg akar jönni. Minek szórakozik? Ezt nevezik "pecsételõ vérzésnek"? Ja, nem szedek semmi gyógyszert.
Noémi után minden oké volt, 3 hónap után megjött, aztán 1 kimaradt, de utána teljesen rendszeres volt. Most meg...

Pirus!
Szerintem se aggódj túlságosan. A hosszát is megmérték? Mert van úgy, hogy a babák alig híznak, viszont jó sokat nõnek.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Pirus!
Mennyi idõs Zsombi? Balázs 4 hónaposan produkálta ezt: 2 hétig nem gyarapodott semennyit. Aztán 1 hét alatt 30 dekát. Õ mondjuk sejtettem, hogy nem hízik, mert szabályos éhségsztrájkot folytatott: üvöltött, ha meglátta a cicimet. De a próbaszopi alatt (amit végigbõgtem, hogy most mi lesz, elfogyott a tejem) 200-at benyalt!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy megnyugtattokKép Olyan jó, hogy van ez a fórum!Kép

Annamari, Zsombi 23-án lesz 4 hónapos. Õ nem sztrájkol, kb. 3 óránként szokott cicizni és szabályosan falja a cicimet a szemeivel, amíg rá nem csatlakozik. Sõt, ha rajta múlna a következõ szopiig le sem mászna rólaKép Mégis érthetetlen számomra ez a dolog. Azt tudom, hogy éhenhalni nem fog, hiszen eszik, ezért még várni akarok a pótlással. És utána mi lett Balázzsal?

Panda, nem mérték meg Zsombóc hosszát. 2 héttel ezelõtt 59 cm volt (51-el született). Majd jövõ héten leméretem!

Picus!
Neked bejön a másik fórum? Nekem már tegnap óta nemKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus!
Utána az lett, hogy folyamatosan hízott, csak keveset, nekem úgy tûnt, hogy már nem elégíti ki a tisztán anyatej, nem mennyiségileg, hanem ízlésileg Kép Szóval elkezdtem 5 hónaposan õszibarackot is adni Neki, ami telitalálatnak bizonyult és innentõl kezdve elkezdett normálisan hízni. Na nem nézett ki rosszul akkor sem, csak valahogy érdekes volt, hogy 4 hónaposan 7200 gramm volt, 5 hónaposan meg 7400. Én ezt a hízást kevésnek találtam.

Annamari
muter
 
 


Pirus: bejön a másik is de azt csak olvasgatom..
Andinak megint csipásmacska a neve...én nem tudom fél év alatt ez a második, hogy becsipásodik mitõl van - eddig még betegek se voltunk most meg köhécsel és olyan nyaf nyaf ma az idõ teszi?, nem akar aludni már 1 óra óta csak ilyen 15 perceket. Azt érzem Nála, hogy ha most elalszom kimaradok valamibõl - jelszóval nem alszik..
Mi most hat hónaposan nyomunk 6,95 most mértük..
Picus
Picus
 


Picus, Pirus, mi az a másik fórum?
Solya
solya
 
 


Pirus!
A Dorka csak KÉT éves korára triplázta meg születési súlyát, ami amúgy csak 2780 g volt. KÉthetente kellett mérni vinni, már amíg meg nem untam, mindig nézegette a doki a grafikont, de aztán abban maradtunk, hogy végül is ha nagyon akarjuk, akkor benne van a legalacsonyabb átlagban, és hát egészséges meg jól fejlõdik. A tápszert egyszerûen nem volt hajlandó megenni, és tej is volt, nem erõltettem, úgyhogy dobtam ki szépen az egykilós (nem aprózta el a gyerekorvos) drága hipoallergén vackot.
Szép és okos ovis lett belõle ezzel együtt, de borzalmas rossz evõ, ez van.
Azért persze oda kell figyelni, már csak a szülõk lelkiismerete végett is.
a.
angi
 
 


Sziasztok
angi:
[url=http://www.freeweb.hu/mama-baba/" TARGET="_top]http://www.freeweb.hu/mama-baba/[/url]
Picus
Picus
 


Picus, én átkukkoltam ide, de nem vagyok odavaló. Kép Sajna senki sem lakik a pocakomban... Kép Bár tegnap mondtam Apának (Ladányi Kata után szabadon, hogy most éppen lehetne egy harmadik tesót gyártani... De nem. Kép) Az a baj, hogy az agyam tudja, hogy nem kéne, de azt hiszem én a fajfenntartásra vagyok programozva. Kép
sziasztok:
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Kepzeljetek, ugy fel vagyok fazva! Nagyon rossz, ugy utalom ezt Kép
Tegnap letaperolt egy ven trotty a villamoson! Milyen bunko emberek vannak!!!

Ti hogy vagytok?
Talit azert pihentetem, mert junius 15-ig kb minden hetvegen el leszek utazva valahova. Da ha jo Nektek pl a pentek delutan...
Annamari
muter
 
 


Hát lányok, ez ma nem az én napom! Az elõbb kisettenkedett utánam Balázs a fürdõszobába és megindult a tisztítószerek felé. Én meg gyorsan utána akartam ugran és ahogy felálltam, teljes lendülettel belerohantam a szekrény sarkába. Hát még mindig zúg a fülem. Néha elgondolkozom, melyikünknek is vigyáz akkor a másikra, Balázs vagy én, mert úgy tûnik, inkább én vagyok bölcsibe való KépKépKép
muter
 
 


Mut nekem icq-n szoktak oroszul irni latin betukkel, hat telleg remes.Kép

En bevallom, lusta malac vagyok, semmi kedvem itthon melozni. Epp eleg ennek a jo nagy haznak a karbantartasa, neha azzal sem boldogulok.Kép Aztan kesobb majd meglatjuk. Forditani lehet hogy jo lenne, csak mar olyan sokat felejtettem angolbol, hogy jajjj.

Mut milyen csokis muffin recepted van? Elkuldod nekem? En is sutogetek muffint, van egy alapreceptem, aztan mikor mit teszek bele, olyan lesz. A legjobb a csokis-kakaos, de hatha a tied masmilyen.Kép

Solya hat igen, a Halak mar csak ilyen erzekenyek (marha Mate az!).Kép Mer en az vagyok, es en is kepes vagyok zokogni barmin..Kép

Pirus nem lehet hogy nott Zsombi? Mert allitolag van, hogy nem a hizasra osszpontositanak a dedek, hanem a novesre. Hatha..Szerintem felesleges keltegetni, nem hiszem hogy azzal megoldodna a problema. Nem is ertem, ha akkor szopizna mondjuk 100 gr-ot, akkor tuti jo lenne a gyarapodasa???

orsoly
orsoly
 
 


Solya: ott már a terhes vagyok topikban sokan meg is szültek lsd. Pirus, én ..s azért ott is kapunk egy két tanácsot ha valamit nem tudunk, bár én mostanában már csak idejövk azt csak olvasgatom....
orsoly: én se örömömben szeretnék itthon dolgozni de pénz meg nem terem a fánKépKépKépS ha 3 évig nem dolgozok még az is elfelejtem, hogy Tartozik KövetelKépKépKép
Picus
Picus
 


Orsoly,
Máté nem marha! Kép De halak. Kép

Picus, akármeddig lennék itthon, azt nem felejteném el, hogy ki tartozik és ki követel! Kép

Hát én ma marha vicces kedvemben vagyok!

Na megyek, mielõtt teljesen lefárasztalak benneteket!
Solya
solya
 
 


SolyaKép Hogy nekem ki tartozik és ki követel azt én sem felejtem el, de egy cégnél már másKép
Túl vagyok az angol órán szupi volt KépKépKép
Picus
Picus
 


Sziasztok!

Hogy ti milyen humoros kedvetekben vagytokKép

Azért nálunk is jó a hangulat és most talán még fáradt sem vagyok!

Orsoly! Nagyonis logikus, amit írtál. Én sem értem, hogy miért nem nézték Zsombi hosszát, pedig szerintem nyúlt az elmúlt 1-2 hétben és azt sem értem, hogy miért a pótlás lenne az elsõ megoldás. Hiszen ha éhes lenne Zsombi, akkor gyakrabban tenném cicire, valszeg nem éheztetnémKép No mindegy meglátjuk mit hoz a jövõ heti mérés!

Annamari!
Szerintem ma te pihenj egy kicsit!Kép
Mi az, hogy letaperolt egy vén fószer? Az agyam megáll. Nekem is volt egy ilyen élményem még egyetemista koromban a tömött buszon dörgölõdött hozzám egy pasi, úgy csinált, mintha a busz miatt, de aztán jól ráordítottam, hogy nem szégyeli-e magát és odébb somfordált! Szegény gyerekeink!Kép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Olyan sokat írtatok, hogy nem is tudtam mind elolvasni.Bocsánat a hallgatásért, de mostanában nem volt idõm netezni.Szóval a megigért szüléstörténet:
A 39.hét végén az orvosom az NST követõen elõzetes bejel. nélkül megvizsgált( amolyan szülés beindító módon-ez fájt isKép ),majd vigyorogva közölte-ha esetleg szombaton furán érezném magam menjek be a kórházba, mert az már a szülés lesz valszeg-az Õ szavaival élve: gyanús neki a méhszájam.Ja, és ha már a vizsgálóasztalon voltam-megejtett egy amnioszkópiát is.Egész héten egyébként néhány keményedést vagy nyilaló érzést leszámítva,remekül éreztem magam-a pénteki vizsgálatig.Utána hazafelé már fájdogált a hasam, a baba is sokkal többet nyüzsgött, mint addíg bármikor.Így izgultam is, hogy nehogy szombat délelõtt induljon be a szülés, mert a dokim mondta, hogy akkor konferencián lesz.Aztán eljött a szombat délután, a babánk is lecsillapodott, fájás semmi.Gondoltam mégis csak kihúzzuk húsvétig.(De azért bepakoltam a hátizsákba-biztos, ami biztos.)Vasárnap 9-re kellett NST-re mennem.Indulás elõtt még viccelõdtünk is a férjemmel, hogy lehet már benn is akarnak tartani. Nagyon szuper idõ volt, szépen elsétáltam a kórházba.Jó sokan vártak az NST-re, a várakozás alatt fájdogált a hasam , de semmi komolyabb.Aztán végre sorra kerültem.Mivel a dokim volt az ügyeletes, újra megvizsgált+amnioszkópia az arrhytmia miatt.Azt mondta-bõ 2 ujjnyi a méhszáj, már ne is menjek haza.Mondtam neki, hogy muszáj, mert papás szülit szeretnék és hát a csomagot se hoztam.Mivel 15 percre lakunk a kórháztól-beleegyezett.Gyorsan hazarohantam, a kisfiunkat felöltöztettük, gyorsan a anyuékhoz elvittük.Mivel fájásaim nem voltak, ebédeltünk is náluk gyorsan.(Tanulva abból, hogy elõzõ szülésemnél nagyon éhes voltam.)Mire beértünk a kórházba délután fél 3 volt. A szülésznõk arcán látszott már izgultak, nehogy útközben megszüljek.Persze fájás semmi. A dokim újra megvizsgált, a méhszáj is ugyanolyan volt mint de. .Így burkot repesztett, majd rögtön a szülõszobába küldtek.Ott vártak egy kicsit, mivel továbbra se voltak fájások oxitocint is bekötöttek 3/4 4-kor.És vártunk.A szívhang-hallgató végig rajtam volt az arrhytmia miatt.Aztán 4 órakor jött az elsõ halvány fájás,15 pec múlva a következõ-nagyon gyengén.Utána egy tíz perces, majd besûrûsödtek, de az elsõ szülésemhez képest alig fájtak.3/4 5-kor a szülésznõ megvizsgált és kérdezte nem kell e nyomnom, mert a méhszáj már eltûnt, csak jobb oldalt van egy kis pereme.Mondtam, hogy nem, de már fájásom sincs.De a következõ másodpercben hatalmas erõvel jött az elsõ tolófájás.Rohantak az orvosért.Mondták, hogy még ne nyomjak a perem miatt, de képtelen voltam visszatartani.17.07-kor megszületett Dávidka.Prüszkölt, mint egy vizes kiscica.Olyan hosszú és vékony volt.Mindenki csodálkozott, hogy fért el bennem ekkora baba.A hasamra tették és amíg az orvos rendbehozta a gáttájékomat.Ami fájdalmas volt, mert a méhszáj 2 helyen is repedt.Majd elnézést kért, hogy nem látta az elõzõ gátmetszés helyét és így most a másik oldalon vágott, mert Õ ott szokott.(Soha nem gondoltam volna, hogy egy szépen gyógyult gát is okozhat gondot.Kép)Aztán a 2 ágyas vajúdóba toltak minket, ahol 2 órát együtt lehetünk, így 3-ban.Szerencsére 2 ágyas szobába kerültem.A pár nap gyorsan eltelt bent.Dávidkának csak az elsõ éjszakát kellett bent töltenie az újszülött osztályon, mert hallottak egy kis szívzörejt, de kihozták éjjel szopizni.
De már az is elmúlt. A tej is elég.Egy hónap alatt 1kg40g -ot hízott.
Na befejezem, mert már követeli a vacsit.

Mindenkit üdvözöl:
Lisa
lisa
 
 


Sziasztok!

Lisa!
Azt hiszem, ilyen szüléssel mindannyian kiegyeznénk! KépKép És ez a gyarapodás! Nem semmi! Képek mikor lesznek??? Kép

Pirus!
Több rossz dolog nem történt ma velem Kép
A fószer egyszerûen csak letaperolt. Jó tömött volt a vilinger, ott álltam az ajtónál lévõ kapaszkodó elõtt, ez a trottyos vénember (tényleg legalább 65, de inkább 70 éves volt, még a keze is májfoltos volt) pedig elengedte a kapaszkodót és keresett magának egy másikat... rajtam. Mikor odanéztem, gyorsan megint megfogta a kapaszkodót. Amint másfele néztem, megint a fenekemen matatott. Közben persze nyomakodott hozzám, nehogymár ne tudjam, mennyire jó ez neki. Mondtam neki jó hangosan, hogy BÁCSI, nem tetszik találni a kapaszkodót? Majd én segítek, jó? Szegény, szerintem még most is vörös KépKép Én csak azt kívánom, ennél nagyobb élvezete sose legyen, mint amiben tegnap "én részesítettem".

Orsoly!
Balázs is halak, de féllábbal már kos! Ez látszik is a természetén!
Latin betûs orosz levelet kb 3/4 óráig bogoztam, mire kihámoztam belõle a lényeget, válaszoltam nekik cirill betûssel, erre ma jön a válasz, hogy az nem jó ám, használjak én is latin betûket! Jó, elküldöm angolul, válasz postafordultával: úgy látszik, nem értem, õk oroszul akarnak levelezni, de latin betûkkel. Hát ezek nem normálisak!!! De legalább jól fizetnek KépKép
Csokis muffin receptem olyan, hogy alapreceptbe 1/4 csésze keserû kakaópor és egy tábla apróra tört ét Katica vagy egy zacsi egérkaka. Szólok elõre, hogy így elég kesernyés, de én így szeretem Kép
Ha nincs kedved dolgozni, hát ne dolgozz! Én sem szívesen csinálom Kép Sõõõt, ha belegondolok, sokkal szívesebben "szenvednék" a nagy ház takarításával, karbantartásával, stb. Kép Persze csak akkor, ha a sajátomról van szó Kép

Ma lemértem Balázs magasságát, ami aszongyák, 1-2 cm-rel kevesebb a vízszintes hossznál, hát 80 cm!!! Ez a gyerek a babérjaimra tör!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Pirus !
Szerintem, ha nem lenne elég a tejcsi Zsombinak-tuti nem aludna ilyen sokat.Amikor elsõ babás voltam nálunk tényleg nem volt elég a tej.Ordított is egész nap a kisfiam, nem tudott aludni az éhségtõl.Így nálunk tényleg szükség volt pótlásra.Szóval, ne aggódj!A babák is jelzik, ha kevés a kaja.

Annamari!
Készülünk képeket tenni a netre.Csak egy picit lenne több idõm a 2 gyerek mellettKép .

Lisa
lisa
 
 


Lisa!
Én is gratula! Kép
gyors volt, de azért egy két dolgot nem értettem. Mi a fenéért akarta mindenáron megindítan ia szülést az a doki a 39. héten? Fájás sehol, csak akétujjnyi méhszáj? De a lényeg, hogy jól vagytok! Kép
Két gyerek: Lesz ez még ígyse! Kép
Kérd meg Apát! Kép

Annamari,
jól leégetted szegény bácsit! Kép
Én Mátét kicsinek gondoltam, mikor egy évesen kb. 78 cm-t mértem, igaz ahhoz viszonyítottam, hogy 58 cm-rel született! Kép

Áj kép van a profilomban! Kép Múlt héten voltunk kirándulni. A kép hibája, hogy Mátém nem látszik, én meg idétlenül vigyorgok... Kép
De a majmokat jól ki lehet venni, ugye?

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Solya: édesek vagytok a képen, és nem is vigyorogsz idétlenül! Kép

Lisa: nagy-nagy gratula!!!

Shine
shine
 
 


Sziasztok!
Solya: csatlakozom shine-hez szerintem is jo a kep!!!
Lisa: én is gratulalok Nektek!!
Annamari: hát azért milyen "disznó" emberek vannak!! Az a furcsa, hogy ilyenkor csak önön érdekei számítanak s még azt is elfelejti, hogy körülötte ezer ember ..s hát az áldozatot is, hogy esetleg netalántán ez csak egyoldalúan élvezet...
El tudom képzelni szerencsétlen feleségét anno mennyi örömét lelhette a közös örömteli percekben...
Picus
Picus
 


Sziasztok!

Lisa!
Én türelmes vagyok KépKép

Solya!
Szerintem is tökjó a kép!!! Hát igen, az volt a célom, hogy szegény bácsit leégessem. Remélem, sikerült Kép 78 cm az szvsz egyáltalán nem kevés, de a 80-on én nagyon kiakadtam! Legutóbb fekve volt 78 cm a hossza! Ja, a legutóbb az nem 3 hónapja volt, hanem 5 hete KépKép

Picus!
Szerintem ezek az emberek nem azért csinálják ezt, mert elfelejtik, hogy látják õket, hanem pont azért, mert vannak szemtanúk, akik látják, hogy lám, õ milyen bátor vagy nem tudom. Az biztos, hogy a tömeg inkább még izgatja is õket ahelyett, hogy féken tartaná. Beteg dolog, az biztos.

Voltunk ma az Asia Centerben, hát szerintem ne menjetek el oda Kép
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Nekem lenne néhány kérdésem.

Lisa! "amnioszkópia az arrhytmia miatt" Ez pontosan mit jelent? :-)
Még egyszer, nagy gratula Dávid miatt!

Annamari! Mi ez az Asia Center?

Köszi: Benõ (a tudatlan)
beno
 
 


Benõ!
Asia Center egy új bevásárlóközpont a Pólus Centertõl nemmessze és hát alulmúlhatatlan. Minõségben és kiszolgálásban a kínai piacot idézi (félreértés ne essék, vannak dolgok, amiket imádok kínai piacon venni), választékban pedig a béka fenekét. Árban valahol a kettõ között.
muter
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a Gratulákat!

Solya!
Szerintem azért szerette volna mkindenképp megindítani a szülést, mert én ugye Húsvétra voltam kiírva-és gondolom szeretett volna a családjával lenni akkor.Ami emberileg érthetõ, orvosi szempontból kevésbéKép.

Benõ!
Az amnioszkópia során a magzatvizet ellenõrzik, hogy tiszta e vagy mekóniumos.Azért nézte meg, mert szívproblémák esetén elõfordulhat, hogy nem kap a baba elég oxigént és így károsodhat (pl.:agykár.).Azért szokták baj esetén az ilyen babákat elõbb kivenni császárral.Szerencsére nálunk csak a szívritmuszavar állt fent és semmi rendellenesség nem volt a háttérben. De a szívhang-hallgató így is végig rajtam volt -óvatosságból.

Lisa
lisa
 
 


Mut ha jol tudom, az Asia Center pont a kinai piac kivaltasara letesult, vagy miKép Ugyhogy ne csodalkozz rajta, hogy olyan, amilyenKép

Kinn van az elso fogacskankKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi mindent!

Lisa! Még valami. Hogyan történik a magzatvíz ellenõrzése? (Az amniocentézist azt el tudom képzelni (kb 16. hét), de a szülés napján lévõ magzatvíz ellenõrzést "még" nem.)

Üdv: Benõ
beno
 
 


Sziasztok!

Orsoly!
Igen, tudom, hogy azért épült, nade akkor is... Kép

Benõ!
Az amnioszkópiánál a kicsit már kinyílt méhszájon át bekukucskálnak és bevilágítanak asszem, így látják, hogy tiszta-e a magzatvíz.

Képzeljétek, voltam 5 éves fõsulitalálkozón, olyan jó volt! Még csak ketten vagyunk, akik szültek Kép

Annamari
muter
 
 


Annamari!

Mókás lehet. :-)
Köszi!

Benõ
beno
 
 


Annamari en meg megszerveztem a kozepsulis osztalytalalkozonkat, most lesz 31-en, uuuugy izgulok, tok jo lesz talalkozni a tobbiekkelKép Nalunk mar van gyerek egy par, bar foleg a fiuknal. TOk furi!Kép

orsoly
orsoly
 
 


Orsoly!
középiskolai találkozón nagyjából én voltam az egyetlen, akinek még nem volt babája KépKép
Fiúk most mind nagyon örültek, hogy még mindig szabadok, eszük ágában nem volt apává válni Kép
Annamari
muter
 
 


Orsoly, Annamari!
Bár nem tudok mindenkirõl, nálunk összvissz három gyerek van a gimis osztályból, abból is kettõ az enyém. Már akkor is késõn érõ típusok voltak Kép

angi
angi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?