Új privát üzeneted érkezett!

Hali Csajok!

ZuluKépKép, de az lejön egy kis alkohollalKép

Mensi: Danónál 7 hónapos korában jött meg, ekkora váltódott ki 2 szopi az 5bõl, és õ 8hetes korától átaludta az éccakát.

Leszter, Zsófi sem pislog, ha ez javit a parádonKép. Danót én 1évesen is kancsalnak láttam, a 15hónapos szuri után kaptunk beutalót a Heim Pálba. Mivel idõpontot kellett kérni, majdnem 1,5 éves volt, mikor megvizsgálták, de semmi baj nincs. A sugárban kaki pedig sokkal jobb, mint az imádkozósKép

Kangi, nem eszik ám azt olyan forrónKépKép, de nehogy végigkóstold a bárszekrény választékát ellenõrzésképp!KépKép

Myssnia, bocsi lemaradtam, kézzel vagy géppel fejsz?

Momo, Te mindig tudsz überelniKép, remélem nagylány jobban van már és apuka is lenyugodott...

Ma voltunk zenebölcsiben, aztán intersparban és dmben, romokban heverek...

Ja szombaton megyek Zsófival a taliraKép

Pussz
Zsófi
Csucsuka
 


Hat ez nem lehet igaz, annyira vacak a net, hogy nem megy at a kep...Kép Na meg egyszer, hatha...

/image{kaja utan}
leszter
 
 


Na most meg en benazok...Kép

Kép
leszter
 
 

 
 

Csucsuka
medela kézim van, amivel nem tudtam fejni, és a bimbóudvart is úgy "kikészítette", hogy kb 1 hónap múvla jött rendbe. Utána próbáltam kézzel, és sokkal jobban ment, és többet is tudtam lefejni, és tejleadóreflex is többször elõfordult. A ma reggeli fejéssel kb 15 grammot tudtam kicsavani a kettõbõl. Szép teljesítmény! Kép

Voltam gyógyszertába, és véletlenül rákérdeztem, hogy van-e urtica urens 5 CH, és volt, itt jb-ben. GYorsan vettem is. Holnapra hoznak nekem mellgyulladásra is, bár kicsit elkéstem vele, de egy próbát megér!

Zsuzsi
Viszont vödröt nem tudtam venni, csak felmosóval együtt lehetett kapni, de abból vagy 7 féle, és volt egy nagyon igénytelen kopott vödör is, azt meg amúgy sem hoztam volna el. Szóval ilyen ez a vidéki élet. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Myssnia, kitartásKép, bár tudom, milyen rossz egy éhesen nyekergõ gyerekKép Ne félj, nincs visszafordíthatatlan helyzetKép

Zsuzsi, Miki a vödörben nagggyon zabálnivalóKép Kár, hogy engem komlett idiótának titulálna a férjem, ha Zsebit belegyûrném egy vödörbeKép

Zulu, látod így jár, aki mások nyomorán mosolyogKépKépKép Én már készülök egy ilyen pelustúlbuggyanós napra, mert az utóbbi napokban nagyon silány a termésKép

Leszter, ne aggódj, a doki csak minden eshetõséget végigzongorázKép Inkább legyen alapos a gyerekdoki, minthogy még egy tüdõgyuszit se vegyen észre, amint erre nemrég olvastam egy bosszantó példát Kép
Egyébként én tényleg kancsalul születtem, de nekem nem csak beugrott idõnként a szemem, hanem folyamatosan jól látszottKép Három szemmûtéttel szépen helyrehozták, de akinek csak pici a kancsalsága, síma takarással is rendbejön. A férjemrõl pl senki meg nem mondaná, hogy gyerekkorában szemüveges volt emiattKép

Kangi, neked ezek szerint szerencséd van a Cerazettel, mert én nem csak pecsételtem tõle, hanem kemény 1 hét menziszerû vérzést kaptam a nyakambaKép Ja és farkasétvágyam van tõle, pedig fogyni akarokKép

Franyó, nálunk nagyon hasonló a helyzet a délutánokat illetõen. Éjjel és délelõtt faxni nélkül eszik és alszik a kisebbik ded, viszont a késõ délután és az este iszonyatKép Én már annak is örülök, ha du 4-5-ig alszik, mert amikor felkel, onnantól megbénul itthon az élet. Nyûgös egyfolytában, lerakni nem lehet, de egy idõ után már kézben is nyavíkol, a férjemmel egymás kezébe adjuk, mint egy stafétabotot. És persze, Timi is ilyenkor igényli a legtöbb foglalkozástKép Én már csak arra emlékszek 1,5 évvel ezelõttrõl, hogy nagyobbik csemetém is így viselkedett délután, csak akkor még jobban bírtuk. De hogy mikor szûnt meg???
És hogy megkövezhessetek, én bizony este 1/2 7 körül lerakom a kiságyába egy kis önálló ordikálásra a fürdésig, mert különben diliházat nyithatnánk.

Úgy tûnik, Timi nem napszurit gyûjtött be, hanem apája kent rá valami vírust, mert ma már ugyan láztalan, viszont állandóan folyik az ormánya. Csak azt nem értem, miért visít, amikor nem várom meg, hogy a nyelvével törölje le az orrát? Naggyon kiborít ma a kiscsajKép

na megyek egy kicsit pihizni

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Leszter
ilyen per jelet tegyél elé!
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Zulu,
nekünk a köv. oltás sajnos 6 hónaposan van, mert nem fogant meg a BCG-je.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Myssnia,
Koszikoszi, az tudom, csak az elobb benaztam.Kép Az a baj, hogy nagyon lassu a netem, a babanet pedig csak 5 percig engedelyezi a kep feltolteset. Na majd kispapam (aki mar nem is kisKép) kitalal valamit.

Puszi:

Leszter es szopiznikeszulo Petra
leszter
 
 


Momo,
Nekem nincs itthon a ferjem, amikor furdetek...bar Gyuri is nagyokat nezett, hogy miert boritom ki a pelenkakat a foldre, es rakom bele a Mikit a pelenkagyujto szemetesbe! Kép

Myssnia,
Ez is egy nagyon igenytelen vodor. A szulesi kelleklistan volt rajta, hogy kell egy vodor is. Na gondoltam, jo lesz valami olcsobb darab, kemeny 66 cent volt, es azert piros, mert terepszinut akartam a szuleshez!!! Kép
Elkaptam toled a mellgyuszit (sot Timici is!!!), nekem is a jobbik "keszulodik"! Azert remelem sikerul megfekezni meg idoben!

Zsuzso,
Ugy nez ki Miki BCG-jet is ismetelni kell. Kb. 4 hete kapta, es meg nem "gyulladt be".

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Leszter ja meg az jutott eszembe, hogy nalunk azert volt para, mert kisebb koraban (ertsd: 1-2 honaposan) Lacko kepes volt hosszu percekig pislogas nelkul meredni egy pontra. Hugom szerint olyan bamba volt ilyenkor, hogy meg. En is tisztara beidegesedtem, hogy hulye a gyerekem vagy mi van. Anyu szerint en is ilyen voltam, o is megkerdezte a dokit hogy normalis vagyok-e.Kép Annak lettem nyilvanitvaKép Hat en is megkerdeztem a dokibacsinkat, majdnem kirohogottKépKépKép Aztan szepen elmult....Kép

orsoly
orsoly
 
 


Zsuzsi!
Bocsi, pedig nem akartam fertõzni! Kaptam egy homeos füzetet, amibenõl kikukkoltam, hogy ez jó: Bryonia 9c De ezt Te ugyis jobban tudod!!!
Timicinek is múljon el!!! PEdig én is idõben vettem észre, nem is fájt nagyon, és lázam se volt...
A vödör annyira igénytelen volt, hogy nem tudtam eldönteni, hogy az üzletben ottfelejtettét-e takarítás közben vagy tényleg ennyire mocskos , elhasznált.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Momo,
képzelem, milyen könnyû lehet ilyenkor még Timivel is foglalkozni... én már ennél az egy szem gyereknél úgy érzem esténként, hogy ebbe belepistulok. Pár nappal ezelõttig még csak kb. 8-ig, fél 9-ig csinálta, utána a cicitõl megnyugodott, evett (jó másfél óráig Kép), majd 10 körül elaludt. Tegnap nem akart enni se, egyfolytában üvöltözött, 10 körül hajlandó volt enni picit, akkor már olyan fáradt volt, hogy nemsokára elaludt.
Szóval nem tudni, meddig tart... kár... Kép

Másnál is van olyan, hogy babóka nagyon nyáladzik? Már arra is gondoltam, hogy a foga nyomakszik, azért ez a hiszti, mert egész nap csurog a nyála, nem gyõzöm törölgetni, bár tudom, hogy ez még nagyon korai lenne, de anyósom tegnap bogarat ültetett a fülembe. Bár ez hülyeség, mert akkor nem csak délután lenne a sírás, hanem délelõtt is... áhhhh!!!

Franyó
franyo
 
 


Sziasztok Lányok,

Huuu de furi...újra jó a gépem, amin van ékezetes betû is. )Apáén nincs)
Képzeljétek, újabban éjszaka alszunk. Szerintem a babamasszazs eredménye. Elekzdtem itthon esténként masszázsni Lilit, és a 3. napon már ébren maradt napközben, éjszaka pedig aludt. Most éppen a napaliban játszik a babatornáztatóval, úgyhogy jól elvagyunk...ja, és kijött még egy fogunk, úgyhogy már a két fogúak táborát gyarapítjuk.
Ja, és tegnap egyszer megfordult Lili (hasról hátra), és mikor nagy lelkesedve közöltem ezt Apával, akkor mondta, hogy tegnapelõtt már nála is megtette...a galád...nem szólt nekem Kép

Na most visszaolvasok...
...

Franyó,
Nagyon szép a tábla. Csak lehetne egy kis módosítás a legközelebbibe? Lili 55 cm-rel született. Köszi.

Norka,
Albi Kép Remélem, hamar találtok egy megfelelõt.

Myssnia,
Mellgyuszi Kép Jobbulást'

Zsuszi74,
A fordítva feladott pelenka nálunk is megesett. És én csak reggel vettem észre, amikor már minden csupa pisi volt.

Mano2,
Írjál majd részletes beszámolót ám majd Alsópáhokról.

Lányok,
Én most hirtelen elkezdtem gondolkodni, hogy megkaptuk mi Lili személyi számát. Egyáltalán nem rémlik...

...na megyek, mert Lili megunta, hogy egyedül játszik.

pusz,

gömb és Lili

folyt. köv.
gombolyu
 
 


Tegnap este úgy eltettem valahová azt a nyavalyás szélcsövet, hogy nem találom seholKép Julka meg megint kemény pocis, furdal a lélek, hogy mért nem ruháztam be megint azt a pénzt. Holnap megveszem megint, kiváncsi vagyok, az I. példány honnan fog elõkerülni?

Tegnap Apuci vett egy digi kamerát, alig vártam már, erre kiderül, hogy nem USB hanem DV csatlakozós, így még külön hozzá kell piszkálni a számgéphezKép

Julka kb. másfél órája alukál a teraszon bebugyolálva. Azért nincs téli hideg!

UH: Mi has, csipõ és koponya UH-n voltunk, dokinénink úgy tálalta, mint egy rutinvizsgálatot. A kerepestarcsai kórházban voltunk, valamelyik gyerekkórházból jár ki oda egy dokinéni. Még el kell mennünk gyerekortopédhez is, ez is rutin, de csak jún. 24-re kaptunk idõpontot.

LeszterKép
Julka sem pislog! Szerintem még nem érzékeli a szeme a "veszélyt", csak akkor pislog, ha nagy szelet csinálok a kezemmel. Viszont követi a tárgyakat, de azt is csak akkor, ha éppen az általam felkínált látványt van kedve nézni, és nem valami totál mást. És azt hiszem, a pupilla alkalmazkodóképessége sem tökéletes még (errõl olvastam is valahol), mert ha rásüt a nap, rögtön behunyja a szemét. Pupilla szûkül sötétbõl világosba, de hát nálunk könnyen látszik, mind kékebb a szemeKép

FranyóKép
Du. sírás-rívás lehet azért, mert ded elkezdett nyitni a világra, és a sok bezúduló info du-ra, estére kifárasztja. Eme teóriát alátámasztja az, hogy de. csupa mosoly babus.Kép
Nyálazás: Andris nyálazott már nagyon kb. 3 hónaposan és fix az 5 hónapos szülinapján kijött az I. foga. Zsuzsi viszont 10 hónaposan produkálta uezt.

MyssniaKép
Zsuzsi 1 éves szülinapja körül jött meg a menstruációm, de néha pecsételt addig. Utána még másfél évig szopizott.

GombKép
Hurrá alvásKépKépKép Lili biztosan megorrontotta, hogy alváslaborba akarjuk küldeniKép

ZsuzsiKép
Miki+vödörKép
Jól látom, ül a vödörben?

Urszila
urszila
 
 


Elfelejtém írni, h apuci ma végre kiment Gazdagrétre és vett UU CH5-öst! Nagy kérdés: hogy kell szedni? 3X5 állandóan, avagy csökkenõ adagba, 1 hét szünet, újrakezdés? Ui mindkettõt olvastam.

Urszila
urszila
 
 


Urszila,
Napi 2*5 harom napig. Legalabbis igy saccolom! Utana megint akkor, ha kevesnek bizonyul, illetve emlekeztetonek is bevehetsz mondjuk 2-3 naponta 1*5 bogyeszt.
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Myssnia!
Én Levi 3 hónapos korában kezdtem el menstruálni (rendesen!), és a 4. hónapban is megjött (egy hét késéssel), de még mindig szoptatok (Levi 5 hónapos lesz)! Sõt van olyan barátnõm, akinek a szülés után pontosan 4 héttel jött meg elõször, ennek ellenére a kicsi 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott és azóta is szopizik (11 hónapos). Szóval szerintem akkor sem kell aggódni, ha esetleg menstruálnál! Elõtte pár napig kicsit kevesebb a tej (nekem amúgy is Kép ), de egyébként minden rendben!
Mellgyuszi: Kép. Szurkolok, hogy most már aztán tényleg jobb legyen!

Zsuzsi!
A vödrös képek tündériek!
Megbeszéltük Kispapával, hogy mi is kipróbáljuk. Holnap megy vödröt venni (gondolom az itthoni felmosóvödör nem a legjobb Kép )

Most volt két könnyû napom, mert a férjem itthon volt szabin, de holnap már megy dolgozni Kép.

Na megyek, mert Kisoroszlán Levente (olyan hangokat ad ki, mint egy kölyök oroszlán: morog, kiabál stb. nagyon édes Kép ) felébredt, gondolom hamarosan éhes is lesz!
Pusza, Virág és ébredezõ Levi
virga
 
 


Miki ma hatarozottan jo gyerek. Sokat aludt, igaz, neha felsirt, olyankor mellefekudtem, szopizott, es aludt meg tovabb. Most sem sir, jatszogat a szuperhiper babygymmel, ami kozben zenel meg villog neki!

Gyuri viszont kisordog volt, be is kakilt...de kenytelen volt megvarni apjat a tisztabatevessel szegenykem!

Danikam lelokott egy viragcserepet, es ket szep torulkozot osszetintazott, de masszivan am, mert folyt a piros tolla, es valamibe meg kellett torolni!

Remelem a muanyagosok tudjak, hogy kinek kell leadni a 10 szazalekot...futom itt a vodor-piaci keresletet!
Virag, a mienk nem felmoso-, csak szemetesvodor! Kép Igaz, csak a pelusokat tartottam benne, azt is zacskoban...mielott beszolna valaki a GYIVI-be! Kép

Urszila,
Fenykepezo, vagy kamera?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az oltáson. Dávidka kedvesen nyugtatgatta Annát, hogy nem fog fájni, ne bömbölj, stb. Kíváncsi leszek, két hét múlva, a saját kullancsoltásánál mennyire lesz vidám.

Tettem fel új képeket [url=http://babanet.hu/album/main.php?album=240&page=3" TARGET="_top]ide[/url], és a profilomba is.

Zsuzsi,
ezt még olvasni is sokKép. Azt hiszem, várunk a harmadik bébivelKépKépKép. Vödör rulez!

Gömb,
szuper, akkor végre helyreállt a rendKép. Holnap lehet, hogy kinézünk a Millenárisra délelõtt, most nincs olyan nagy meleg.

Ja, tudom mit akartam még. Nem szed valaki Continuint? Van 2 dobozzal, bontatlan, szívesen elküldöm/elviszem talira.

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Gomb,
A szemelyi szam a lakcimkartyan van rajta, biztos Ti is megkaptatok, csak nem tunt fel, hogy ez is rajta van.Kép

Urszila,
Jaj de jo, hogy egyidosek a gyerekeink (marmint Neked a legkisebbKép). Most mar nagyon megnyugodtam, tenyleg!Kép Ja, es a natha is elmult (koppkopp), lehet hogy nem is az volt, csak egy kis szmotyitol szipogott, vagy valami belement az orraba?

Zsuzsi,
Miki nagyonnagyon edes!Kép Ha minden jol megy, Petra ma fog eloszor melyebb vizben furodni, nagyon kivancsi vagyok!Kép

Puszi:

Leszter
leszter
 
 


Még egy kalapos maca:

Kép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu!
Nagyon ari a kiscsaj. Kép

OFF:
Lányok! Lakást néznék, elsõsorban Zuglóban, de a holnapi találka egy értékesítõvel elmarad, mert elkelt az ottani lakás. Ismeri valaki Pestszentlõrincet? Mert ott építenek egy kis társasházat, és tecccik, amiket írtak róla, de a környék számomra ismeretlen.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Manó, ezt a légzésfigyelõt akkor úgy látszik, megszívtam, az a fajta, amire Te is gondolsz Kép

Zsuzsi, Miki a vödörben nagyon édes Kép

Leszter, nyugi, nem lesz semmi baj KépKép

LÁnyok, Ti miben szoktátok lefagyasztani az anyatejet? A gyógyszertárban lehet kapni Avent steril zacskót, de 20 db-os 2000 Ft. Nem sok egy kicsit? Ráadásul 2,5 dl-sek a zacsik, hát ki tud annyit lefejni? Mert én nem .
És hallottam olyat is, hogyha a lefagyasztottat felengedem, azt egyszerre kell odaadni a babunak. Ez igaz? Szóval nem lehet megosztani pl. 2 etetésre sem?

Júni 7-re meg vagyunk hívva egy esküvõi vacsira, Dani még csak 6 hetes lesz akkor, de ha le tudnék addig tejcit fagyasztani, akkor talán elmehetnénk a "party-ra", és vmelyik anyós meg tudná etetni távollétemben.

köszi a választ (remélem kapok Kép )
Andi
psandi
 
 


Andi,
attól is függ, mennyit fagyasztasz. Ha nagyobb mennyiséget, tartaléknak, akkor én az Avent zacsit javaslom, Cora és tsai olcsóbban adják, 1500 körül. De van 40 dbos, kapcsok és minden egyéb nélkül, az is 1500. Ezt fóliahegesztõvel, vagy befõttesgumival tudod lezárni.
Ha csak pár adagot akarsz, akkor fejhetsz Aventes üvegbe, ráteszel egy kupakot, és a nagyinak csak a cumit kell rátenni a felolvasztott tejcire, nem kell töltögetni.
Felengedés: én hallottam olyan véleményt is, hogy ugyanúgy 24 óra az eltarthatósága, mint a frissen fejt tejnek. (persze csak ha rögtön le van fagyasztva) Én Malacnak volt, hogy két részletben adtam oda, (nem álltunk olyan jól, hogy kiöntögessem) és kitûnõ egészségnek örvendKép.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Franyo Lacko kb 2es fel honapja nyalzik ezerrel, fog meg sehol.Kép

Urszila mi is a kistarcsai korhazban voltunk uh-kon, a Bethesdabol jar ki a dokineni.

OFF: Lacko itt van az olemben es akkorat es olyan budoset rottyantott..brrrrr..ONKépKépKépKép

Andi en muanyag kavespoharakban fagyasztok, elotte Chicco fertotlenitovel sterilizalom. Kb 60 ml fer egybe, jo lesz a fozikbe.Kép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Andi!
Csatlakozom Zuluhoz, Levi is két részletben kapja meg a felengedett anyatejet (egy zacsiban 210 ml-t kapunk általában), általában 24 órán belül (mármint a felengedés után) és kutya baja!
Egyébként ha a 20 db-os Avent kiszerelést veszed, abban helyes kis csatok vannak a lezáráshoz!

Myssnia!
Mi Lõrincen lakunk (közel a most épülõ Gesztenyés Lakóparkhoz - errõl hallottál? Mert van máshol is) és én nagyon szeretek itt élni. Ha lenne rá lehetõségem én itt a környéken vásárolnék lakást/házat (jelenleg albérletben vagyunk). Konkrétan mi érdekelne?
Vannak játszóterek, de gondolom az épülõ lakóparkokhoz tartozni is fog egy pár, jókat hallottam az óvodákról is. Én elégedett vagyok az orvossal, védõnõvel, akihez tartozunk, rosszat nem hallottam senkirõl. Nagyon sok kismama van, legalábbis errefelé. Hát ennyi tömören.

Franyó!
Levi is nyálzik már elég régóta, (az apja szerint néha fél liter nyálat enged az ölébe), kb. két hónapja, bár a foga még nem jött ki, csak kis fehér foltok láthatók az inye alatt.

Na, fürdetésidõ van, mennem kell!
Pusza, Virág és a ma 21 hetes Levente
virga
 
 


Györgyi!
Nekem Nikivel anno másfél év után jött meg, amikor abbahagyta a szopit, Mikivel pedig októberben elmentem egy természetdokihoz, aki megmasszírozta a talpam és akupunktúrázta a fülemet, erre sajna másnap megjött, tehát 10 hónap szabit kaptam csak.

Babák továbbra is tündériek.

Puszi
Magdi
34+4
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi
Láttom frappánsan megoldottad a TummyTub kérdést. Ámbár a szakértõk nem javasolják a "mezei" vödör használatát, mert annak nem olyan a kiképzése, borulékony, felületén lehetnek mindenféle kiálló izék amik megsérthetik a baba bõrét. Dehát az a lényeg, hogy nektek bevált és tényleg olcsóbb mint a TT... Én ma kaptam egyet a barátnõmtõl és ma este ki is próbáltuk az eredetit. Az élmény leírhatatlan. Kispasim is roppant mód élvezte a gyerkõccel és velem együtt. Szerintem megéri az árát.

Myssnia
A barátnõm azt állítja, hogy gyermekét kb 2 éves koráig cc 14 kg-ig fürdette a TT-ben. Természetesen õt is sokan hülyének nézték ezért, köztük a saját anyja, aki attól rettegett, hogy beleszorul a TT-be a gyerek... :-))

Most leltem rá egyébként a www.tummytub.hu weboldalra tök véletlenül, ahol még több infót is írnak róla (már ha valakit érdekel).

Verci
Névtelen
 


Megint sziasztok!

Andi!
Azt elfelejtettem az elõbb, hogy ha a kivánt mennyiséget nem tudod összehozni egyszerre, akkor lehet részletekben is. Én is 10-20 ml-t fejtem le alkalmanként, ezeket öntöttem össze, hogy legyen legalább 100 ml a zacsiban. A lényeg az, hogy egyforma hõmérsékletû legyen a tej, amikor összeöntöd.

Mára eldugulok.
Jó éjt! Virág
virga
 
 


VirgaKép
Köszi az infót! Nem a Gesztenyés, hanem egy nem annyira reklámozott (és ezért szimpatikus), de nagyon jónak tûnõ társasház lenne. Óvoda és iskola is közel lenne hozzá. Csak az a baj, hogy egy év múlva lenne kész! Esetleg még annyi infó érdekelne, hogy milyen a közlekedés arra felé?

megejtek egy fürdés, az órást tubtummyban (kád) Kép és még jövök...

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


feltennék egy buta kérdést, mert én nem tudom:
Miért kell egyforma hõmérsékletûnek lennie a tejnek?
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Virag!
En ezt az egyforma homersekletet nem is tudtam. En is tobb reszletben fejtem es mindig hozzaontottem amit fejtem, ahhoz ami a hutoben volt. Ilyenkor mi van? Bar eddig meg nem volt szuksegunk ra, de sose lehessen tudni.

Nyalzas nalunk is megy ezerrel, de kb gyerek egy honapos kora ota. Ha az apja fogja a gyereket (aki annyira nem figyel ilyen aprosagokra), akkor ot perc utan at lehet oltoztetni a bebit, mert csavarni lehet a cuccot a ruhajabol. Utobbi egy honapban iszonyatosan rag is, ne tudjatok meg a cumit, hogy tudja nyikorgatni. Doki neni azt mondta tegnap, hogy szerinte hamarosan kint lesz az also ket foga.

Esti nyugi nalunk 2-4 honapos kor kozott volt a legszornyubb. Reka sosem volt hasfajos, es akkor sem az volt a baja. Legalabbis nem ugy tunt. Delutan 5-tol alvasig szornyu volt. Felvaltva ringattuk az ordito gyereket. Probaltuk furdetni minden lehetseges idopontban 6 es 11 kozott, de ez nem igazan segitett. Nekunk legjobban a seta valt be. Kepzelhetitek, akkor meg hideg es sotet volt, ugyhogy csak apa volt kint Rekaval, meg a kutyasetaltatok. Nekunk is azt mondta a doki neni, hogy a sok info, hatas ami eri nap kozben, sok a pici buksinak, meg fejlodik az idegrendszere. Ki tudja, de hal isten tul vagyunk rajta (remelem). Eloszor csak par nap jobb volt par nap rosszabb, aztan szepen eltuntek a nyugis estek, ugyhogy kitartas!

Szegeny Reka meg ma is nyugos volt es tobbet szunyokalt mint maskor (na de csak sokszor keveset). Ja doktorneni azt mondta, hogy ilyen nagy orokmozgonak mar nem valo a mozeskosar, probaljuk meg a sportulest. Delutan kimereszkedtunk setalni (sportulesben). Olyan cuki volt kapaszkodott a biztonsagi ovben es egy pillanatra le nem hunyta a szemet, ugy nezelodott. Holnap majd lefenykepezem a nagylanyt.

Jo ejjt minden babanak es mamanak!

Gyorgyi + Rekababa
rekababa
 
 


Jó estét Mindenkinek,

Most, hogy írtatok errõl a TT-rõl, mégis csak veszek egyett Lilinek. Le lettem beszélve, hogy felesleges, de olyan jó kis vödrös képeket csináltál Zsuzsi, hogy visszabeszéltem magam. Kép

Kaska,
Ha jól jön ki a lépés, mi is megyünk a talira. Mit vigyek? Esetleg a Daubnerbõl valami fincsi sütit? Nem olvastam a részleteket, de Magdival (pocis) beszéltem telefonon, és Õ mondta, hogy Apákok is mehetnek...hát az én Kispapámat nem tudtam rábeszélni.

Zulu,
Holnap délelõtt Millenáris - még nem tudom, hogy jó -e, mert ha minden igaz, akkor megyünk vásárolni.
Megnéztem a Annát és Dávidot. Nagyon aranyosak. Kép

Franyo,
A fogcsírák biztos beindultak már, azért nyáladzik Annácska. Pont ma beszéltem az egyik ismerõsömmel, akinek a fiának 2 hónaposan jöttek ki az elsõ fogai.
Egyébként nagyon tuti az az Apás kép a profilodban. Kép

Urszila,
Azért vigyázz azzal a szélcsõvel, nehogy rászokjon Julka. Próbálkoztál már a masszírozással?

Magdi,
Azért az a 10 hónap szabi nem is olyan kevés. Én pl. annak is örülnék. Bár Neked rengeteg tejed volt.

pusz,

gömb és Lili
gombolyu
 
 


ZsuzsiKép
Sony kamera, de fényképezni is tud! Holnap megnézem, hogy a helyi erõk tudnak-e csatlakozót varázsolni a számgépre, vagy be kell vinni az ElecroWordbe, ahol férj a kamerát vette. Különben 9 éves küzdelmem fejezõdött be, mindig azzal odázta el a kameravásárlást, hogy vagy profi vagy semmi (tévésKép). Ez most már olyan, hogy ha meglát egy tehéncsordát az út szélén és lekapja, másnap eladhatja a tévénekKép (mezõgazd-i szerkesztõ)

OrsolyKép
Kösz dokinénis infót. Nagyon kedves volt!

LeszterKép
Örvendek, hogy megnyugtattalak. Szerintem Julka úgy viselkedik és fejlõdik kb. mint az elõzõ kettõ, azaz semmi különös nem tûnt fel nekem, úgyhogy valszeg ez a normális, ahogy Julka meg Petra viselkedikKép

MyssniaKép
Szerintem se aggódj a szagok miatt! Biztosan nem lesz baja Szilárdnak! Olvastam valahol, hogy szagteszten a bébik a legjobban a halszagot díjaztákKép

Anyatejes magazinban olvastam (kórházban adták a babacsomaggal), hogy 3-4 napig tartható el a tej normi hûtõben, ha steril a fejés, ha nem az, akkor 24 óra. És nem a hûõ ajtajában! Fagyasztásra legjobb szerintük a sterilen vett zacskó avagy üveg (én vastagfalú pálinkáspoharakban fagyasztokKép, fóliát teszek rájuk + mûanyag zacsiba teszem õket-ez utóbbit azért, mert FÉRJ bepakolt a múltkor egy nagy füstölt sonkát, amitõl még a fagyi is füstölt ízû lettKép, és azóta sem lehet kiûzni a hûtõládából), 3 hónap max, kiengedés után 24 óra hûtõben.

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok, lányok!

Fiús mamik! Ha esetleg valaki pályázik Kangi Julcsiára, felejtse el. Lefoglaltam Lõrincnek! Kép

Kép

Ma megint nem volt idõm olvasni, de holnap jön a mamám unokázni, akkor talán.

Jó éjt!

Beu
beu
 
 


SZiasztok!

Köszi mindenkinek a fejõs/tárolós infót. De ezt az azonos hõmérsékletet én sem értem. Mert ugye kint nem hagyhatom, mert megromlik, vagy hûtsem a frisset a hûtött után és úgy öntsem össze? (ezt kicsit zavarosan fogalmaztam Kép )
És ha van ilyen zacskóm, akkor egybõl abba kell fejnem, vagy az üvegbõl át tudom önteni beléje? (ez egyre jobb Kép )

Dani egyfolytában sír, egész nap nem aludt , csak fél órákat, éjjel sem, ez így nem valami frissítõ. Apuka kezd türelmetlen lenni Kép

Na megyek vigasztalni

jó éjszakát
Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

A Törpi még alszik-az ágyambanKép
Ugyanis 4 órakor, amikor szopi után le akartam tenni, érthetõen a tudomásomra hozta, hogy Õ anya mellett akar aludni!

Tegnap nem tudtam jönni, igaz 4 órára végeztünk, de a kezem úgy fájt, azt hittem leszakad.
Szétvertük a fürdõt, vasárnap jön a vizes, hétfõn a villanyos, kedden a csempézõ.
Tégláig le kellett verni a falatKép

Na panaszkodás befejezve.

Anyatej:
Én két cumisüveget szoktam használni fejéshet. Egyikben tárolom a régit, másikban az újat hûtöm.
Mielõtt újra fejném, akkor összeöntöm õket, cumisüveg fertõtlenít, aztán fejés.
Én Avent zacsit használok, csak az a szépséghibája, hogy 20 zacsihoz 10 csatot adnak.

OFF:
A gyomrom, a torkom, a fülem tele van porralKép
Remélem a tejbe nem megy átKép
Gondolhatjátok, tegnap mennyitt öltöztem, vetkõztem.
Minden szopi elõtt, után. Közben anyósom volt Dodóval.

Bence jól érzi magát Veszprémben. Csak a mamámék egyetemista albérlõjét nem hagyja tanulni.Kép
Õ kezdett el vele játszaniKép


Nekem Bencénél 4 hét után jött meg, Dorinánál 7 hét után, aztán azóta sem. Igaz ez lehet a Cerazette hatása is.
Most kezdek pecsételgetni, úgyhogy hamarosan megjön, mert mindig így szokott kezdõdni.

Most megyek, majd még benézek!

Heni
heni1979
 


Beu,
Gyurinak mar par napja megtetszett Julcsi, vagy ahogy o mondja Jooocsi! Bizzuk a kiscsajra, ugyis o dont! Kép De a kep nagyon jo a bebikrol!
Miki visszaaludt volna meg, de szopi kozben bevagtatott Gyuri, es jol hatbaveregetett minket reggeli koszontes gyanant! Ilyenkor bazi ideges tudok lenni, mert olyan jolesne reggel egy kavet egyedul meginni, vagy lezuhanyozni.
Ferjem persze bekesen reggelizik egyedul, neki szabad...
Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Andi!
Az egyforma hõmérsékletet úgy értettem, ahogy Zsuzsi is csinálja. A kórházban azt mondták, hogy a már lehûlt tejnek nem tesz jót, ha ráöntjük a melegebb tejet, de a magyarázatra már nem emlékszem, bocsánat. Valami a zsírral kapcsolatban volt talán, de nem biztos. Én mindig így csináltam (soha nem tudtam lefejni 20-40 ml-nél többet), és soha nem volt olyan problémám, hogy a felolvadás után büdös, vagy keserû a tej.

Zsuzsi!
Kép. Úgy látszik Kispapáknak mindent szabad...
Akár egy hétre kijárni a hoki VB-re is, amikor Kismama még WC-re sem mehet nyugodtan Kép.
És gyereknap helyett paintballozni menni a kollégákkal... Sanyarú a kismamák sorsa Kép! Tudom könnyen beszélek egy gyerkõc mellõl, de fel a fejjel Kép Kép Kép!

Norka!
Tegnap voltunk a Megatoysban és egészen hatalmas kádakat láttam. Ezennel megerõsítem, hogy több méretben kaphatóak! Én is azt hittem, hogy csak ez a kisebbfajta van, de nem... Kép.

Levente legújabb szokása, hogy feszíti magát ha valamit akar. Én meg találjam ki, hogy mit?!? Mondjuk most tudom: a billentyûzetet szeretné nyomogatni Kép. Érdekes lenne! Már most imádja a távirányítót, mobiltelefont, Kispapa pedig mindig odaadja neki. Én meg majd nem gyõzöm leszoktatni róla!

Tud valaki hétfõi taliról a Városligetben? Lesz ott valaki innen?

Na, elfogyott a gyermek türelme, megyek.
Pusza, Virág
virga
 
 


<pre>
Anyuka Baba neve Baba szülinapja Baba születési adatai Baba kora Testvérkék
Manó Emma 2002.10.10 3400 g, 51 cm 31 hét + 1 nap Elsõ baba
Zulu Anna Sarolta 2002.12.02 3500 g, 55 cm 23 hét + 4 nap Dávid (2000.09.30)
Rekababa Réka 2002.12.12 3640 g, 56 cm 22 hét + 1 nap Elsõ baba
Zsuzsó Dana 2002.12.14 2900 g, 54 cm 21 hét + 6 nap Elsõ baba
Virga Levente 2002.12.19 3800 g, 59 cm 21 hét + 1 nap Elsõ baba
Andy78 Márk 2002.12.27 3660 g, 55 cm 20 hét + 0 nap Elsõ baba
Orsoly László 2002.12.30 3950 g, 55 cm 19 hét + 4 nap Elsõ baba
Gombolyu Lili 2002.12.31 3530 g, 55 cm 19 hét + 3 nap Elsõ baba
Kakukkfû Emma 2003.01.03 3470 g, 52 cm 19 hét + 0 nap Elsõ baba
Heni1979 Dorina 2003.01.17 3822 g, 51 cm 17 hét + 0 nap Bence (2000.11.09)
Timici Bence 2003.01.22 2900 g, 51 cm 16 hét + 2 nap Elsõ baba
Gombóc Zsombor Viktor 2003.01.28 3350 g, 52 cm 15 hét + 3 nap Elsõ baba
Norkini Jázmin Sarolta 2003.02.09 2600 g, 48 cm 13 hét + 5 nap Elsõ baba
Zsuzsi74 Miklós Benedek 2003.02.11 3460 g, 54 cm 13 hét + 3 nap Dani (1992.07.05) és Gyuri (2000.11.02)
Miszike Rebeka 2003.02.15 3590 g, 54 cm 12 hét + 6 nap Elsõ baba
Myssnia Szilárd Márk 2003.02.20 4050 g, 59 cm 12 hét + 1 nap Elsõ baba
Kangi Julianna Angéla 2003.02.23 2700 g, 48 cm 11 hét + 5 nap Elsõ baba
Franyó Anna Virág 2003.02.24 3000 g, 54 cm 11 hét + 4 nap Elsõ baba
Manó2 Dorottya Rebeka 2003.02.25 3100 g, 53 cm 11 hét + 3 nap Elsõ baba
Judó Hunor György 2003.02.26 3900 g, 56 cm 11 hét + 2 nap
Momo Adrienn 2003.03.03 3200 g, 53 cm 10 hét + 4 nap Timi (2001.10.08)
Regli Lilla Regina 2003.03.11 3800 g, 56 cm 9 hét + 3 nap Elsõ baba
Zsurló Hajnal Anna 2003.03.15 4320 g, 54 cm 8 hét + 6 nap Elsõ baba
Beu Lõrinc 2003.03.19 4450 g, 62 cm 8 hét + 2 nap Elsõ baba
Maci_2 Veronika 2003.03.23 2670 g, 50 cm 7 hét + 5 nap Elsõ baba
Csucsuka Anna Zsófia 2003.03.31 3900 g, 53 cm 6 hét + 4 nap Danó (2001.06.24)
Urszila Júlia 2003.04.09 3200 g, 50 cm 5 hét + 2 nap Andris (1994.05.07) és Zsuzsi (1996.06.18)
Leszter Petra Jázmin 2003.04.09 3600 g, 56 cm 5 hét + 2 nap Elsõ baba
Toffifee Zsombor 2003.04.22 4050 g, 54 cm 3 hét + 3 nap Szandi (1997.08.05)
Anyakati Véda 2003.04.24 3650 g, 55 cm 3 hét + 1 nap Dániel (2000.05.14) és Sára (2001.12.17)
Dinihe Szonja 2003.04.25 3700 g, 57 cm 3 hét + 0 nap Bianka (1994.02.11)
Andi Dániel 2003.04.28 3200 g, 55 cm 2 hét + 4 nap Elsõ baba</pre>

Sziasztok!
Majd jövök még, ha lesz idõm, addig is mindenkinek szép pénteket! Kép

Franyó
franyo
 
 


Sziasztok,

Én is Aventes zacsit használtam fagyasztáshoz. A zárócsipesz tényleg kevesebb mint a zacsi. Én egyszerûen csak befõttes gumival fogtam össze. De nemrég láttam, hogy lehet kapni magában zárócsipeszt is. De gondolom, azt is aranyárban mérik.

Virga,
Ha minden jól megy, akkor mi megyünk hétfõn a ligetbe. Kicsit húzós napnak ígérkezik a hétfõ, mert a kolléganõimhez is elígérkeztem már...úgyhogy onnan meg megyek Palotára, ahol felszedem egy másik kolléganõmet a babájával, és irány a dolgozó.

Képzeljétek, ma Lili reggel 7-9ig ébren volt. Ilyet még soha nem csinált. Reggel általában kábultan ájul vissza a szopi után...de ma...nekem meg majd leragadtak a szemeim. Persze Apa aludt tovább, mi meg átmentünk a nappaliba játszani.

Úgy volt, hogy ma megyünk vásárolni Apával, de mégis itthon maradtunk Lilivel, csak Apa ment. Nem akarja, hogy üresen hagyjuk a lakást, amíg nincs riasztó...
Én meg most még csak sétálni sem tudok menni, mert nálunk két ember kell, hogy lejussunk az utcára Kép

pusz,

gömb
gombolyu
 
 


Hali Csajok!

Heni, mér baj az, hogy csak 10 csat van? Mi csak addig használtuk a csatot, amig megfagyott a tejci, aztán egyszerû befõttesgumival zártuk a zacsit. Nemtom ki kérdezte, talán Andi? de nekem az aventes zacsiba max 180 ml fért, de inkább 160milis gránátokat gyártottunk. Én nem voltam szivbajos, a fagyott 100 milire simán ráöntöttem a hideg 60 milit... Vagyis apa öntötte, mert nekem remegett a kezemKép. Büdös az egyik enzim bomlása miatt lesz, Danót nem zavarta, viszont én rosszúl voltam tõle...

Zulu, lehetek pofátlan? Continuint szedekKépKép és megyek talizniKépKép

LEgyetek jók, pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


ZsófiKép

Nem baj, csak én hülye az összesen a csarta ragasztottam a dátumot, és szedhetem le.
De mostmár nem nagyon kell eltennemKép


Lányok!

Van egy homeopátiás kúp Viburol néven, ami fogzás, és más nyugtalanság esetén megnyugtatja a babát.
12 db 990 Ft.
Én Bencénél szoktam használni, mikor extra hisztis egész nap.
Nyugodtabban alszik tõle.

Dodó négykézláb hintázik. Ma reggel 6 óra óta 10 percet aludtKép
Már ideje lenne, mert túlingerlés lesz a vége.

Heni
heni1979
 


Most nem azért, hogy irigykedjetek Kép, de Anna meg reggel 8 óta alszik, én meg közben kitakarítottam a lakást. Attól félek, meglesz ennek a böjtje délután...

Franyó
franyo
 
 


Jajjjjj!!!

Bocs, még csak épp beleolvasgattam, de majd visszaolvasok, csak muszáj írnom.

Tegnap lementünk szurira, amit nem kapott meg, mert doki néni szabin van - mint ma kiderült ez nem is egy hátrány.
Azért megmérték a lányt és sikerült 5 hónapos korára elérni az 5380g-ot. Na ehhez mit szóltok. Majdnem hanyatt estem, hogy 2,5 hét alatt egész 13dkg-t hízott. Mondjuk védõ néni tüök jó fej volt, és mondta, hogy nem úgy néz ki ez a gyerek, mintha valami baja lenne.
Erre ma szegénykémnek reggelre hõemelkedése lett tök bágyadt és köhög. És most soron kívül bealudt, (ja és alig evett, így fejcsiznem is kellett) úgyhogy összeszedem a romokban heverõ lakást és megpróbálok olvasni-írni.
Amúgy mindenkinek szép napot!

Franyó, Dana 3 hónapos kora óta nyáladzik és még nincs foga.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Ja, azért egy kalapos képet én is megpróbálok föltenni.

Kép
zsuzso
 
 


Sziasztok lanyok!

Ugy nez ki, nalunk is kezdodik az esti nyuglodes, mar par napja ez megy... Nem nagyon tudunk mit csinalni... Gyorgyi, kicsit elkeseritett amit irtal, hogy 4 honapos koraig tartott...Kép

Andi,
En Avent egyiranyu rendszert hasznalok, Aventes zacsiban fagyasztom le az anyatejet, igy megsporolok egy kis mosogatast.Kép De fejhetsz nyugodtan uvegbe is, es atontod utana. Es szerintem is jobban megeri a 40 db-osat venni a zacsibol. Igaz, hogy abban nincs csat, de en az egyszer vett 10 db csatot hasznalom folyamatosan, azaz csattal fagyasztom le, aztan ha mar megfagyott, akkor leszedem a csatot, es az atvandorol az uj zacsira.

Virga,
Az egyforma homersekletrol en sem tudtam... En eddig ugy csinaltam, hogy elkezdtem fejni a zacsiba, aztan huto, kovetkezo fejesnel folytattam ugyanabba a zacsiba, aztan amikor megtelt (persze mindenkepp 24 oran belul) akkor betettem a fagyasztoba. Hmm, akkor ez most nem jo ezek szerint...

Beu,
Nagyon edi a kep!!!Kép De nem fogtatok gyanut a ruhaszinek kapcsan? Szerintem ruhat csereltek!KépKép

Heni,
Biztos faraszto a felujitas, na de milyen szep is elsz utana!!! Erre gondolj!Kép

Zsuzso,
Jobbulast Dananak, nagyon ari!Kép

Puszi:

Leszter es Petra
leszter
 
 


Ja, amugy ma mar a masodik valtas poloban es nadragban feszitek. Vajh' kitalaljatok, hogy miert?Kép
leszter
 
 


Sziasztok!

Leszter
Kitartas! Hamar letelik az a 4 honap! Kép

Zsuzso
Remelem hamar kigyogyul a kiscsaj! Kép Nagyon helyes abban a kalapban!

Zsuzsi
Jobban vagy?

Franyo
Nem semmi a lanyod! Kép Azert remelem azota felebredt es nem hagy neked egy szabad percet sem!!!! Kép

Lanyok
Nalatok is van olyan,hogy amikor a gyerkoc nyomkod folyamatosan jobbra-ballra forditja a fejet? Komolyan kepes hosszu perceken belul ezt a mozgast csinalni!!
Sajna tegnap ismeros telcsizett,hogy el kell utaznia, igy az uj albit csak hetfon v kedden tudjuk meglesni. Pedig mar ugy keszultem ra!

Norka es Jazi
norkini
 
 


Köszi mindenkinek a nyáladzós válaszokat! Kép Szóval ez akkor valamelyest normális dolog, ha ennyi baba csorgatja literszámra Kép!

Zulu,
nagyon drága kis Annád van, Dávid meg milyen jóképû kissrác! KépKépKép A tarzanos kép nagyon jóóóóóóóó!!!!!

Orsoly,
én rád mindig irigykedek, mikor írod ezeket a hipp-hopp rottyantós eseteket, Annánál már megint 2 napja nincs kaki, és van egy olyan érzésem, hogy ez is közrejátszik az esti balhékban Kép.

Myssnia,
errõl a nem annyira reklámozott lõrinci társasházról tudnál írni (akár magánban) pár infót? Mi is lakáskeresésben vagyunk, és egy barátunk most vesz épp a Gesztenyés lakóparkban lakást, hátha az a társasház nekünk is tetszene...

Györgyi,
ma kipróbáljuk mi is az esti sétát!

Gömb,
amint látod, javítottam Lili adatait a táblában! Kép

Beu, Kangi,
édesek így együtt (is)! Kép

Zsuzsó,
Dana nagyon aranyos a kalapkában! Jobbulást neki!

Leszter,
asszem én kitaláltam! KépKépKép És irigykedem! Kép

Pusz mindenkinek
Franyó
franyo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?