Új privát üzeneted érkezett!

Márti, Anikó a férjem uncsitesójának a felesége. :lol: Imike az ő tején nőtt fel. :lol:

Fanna, nem szomorodtam el teljesen, mert az nem az én asztalom. Amúgy egy félév 85 000 Ft. Az havi 17 000 Ft. Még bírható. :? Ha jól tanulok, akkor átmehetek az állami támogatottba. Majd meglátjuk. :lol:

Úgy tudom, hogy a felsőfokú képzettség most a főiskolának felel meg.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Nóri üzeni BBJuditnak hg hallotta az Aktív rádióban hg Helen Doro indul Szolnokon és Tmiklóson is.

fanna3
 
 


Sziasztok!

Mi is járunk Helen Doron Angol oktatásra tavaly óta!
Nagyon szereti a kislányom,azóta elég sokat beszél angolul!
Ajánlom mindenkinek!

Ivett
ivett&fanni
 
 

 
 

Sziasztok!


Márti! Őszinte részvétem a családnak. Istenem, de borzasztó. Engem is az dühít, hogy mindíg a vétlenek halnak meg.

Ildi! Gondolom még te sem kaptál csekket (én legalábbis nem), pedíg tavaly ilyenkor már kiküldték. Most egyszerre kell kifizteni 3 havi tandíjat, majd október körül még 2 havit. Egyébként tényleg jó lenne, ha valahol normálisan és közérthetően le lenne írva, hogy a gyesen lévő tanulóknak milyen fizetési kötelezettségei vannak az intézmény felé. Még annyi, hogy 4,63-al végeztem és még csak engedményt sem kaptam a tandíjból. Levelezőn nem nagyon osztogatják, az pedíg, hogy államiba átkerülj, szinte teljesen lehetetlen. Valakinek akkor onnan ki kell esni. Legalábbis a tanulmányi osztály szerint.

Na üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Márti!
Fogadd együtt érzésem. Ez iszonyú tragédia.

Betti!
Amikor kislányom kezdte a bölcsit anno én is bőgtem, nagyon sokat. de előtte sosem. több hétig, de amikor láttam, hogy talált "barátot", jól érezte magát... nem sírt utánam, akkor nyugodtam meg igazán. De ehhez idő kell. Nekünk 3 hónap kellett. Útólag már nem bánom, hiogy elkezdük a bölcsit, de nehéz volt.
Az lenne "baj" , ha nem így éreznél ahogy.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Sziasz!


Olga! :D
Most néztem már meg közelebbről......nem tán a melleden fekszik Balázs??? :shock: :shock: :shock:
A 100 éves cukiban voltatok??? :D És a határon túl?

fanna3
 
 


Jelentem, megjöttem terheléses cukorról, nem is olyan szörnyű ez a szirup. :shock: :shock: Rosszabbra számítottam, amiket hallottam. Eszembe sem jutott kihányni, hála az égnek...10-re vissza még egy körre. Holnap eredmény, ha oké lesz, biztos befalok egy fél csokitortát. :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Milyen szemfüles vagy te Fanna!
De szeintem az ey könyök :shock:
Olga?

jaimee!
Én kimondottan örültem amikor megkellett inni mert baromi éhes voltam és ez csillapította

Kép

Kép
katlina
 
 


Fanna, lenyomatolást gyerkőcömön még nem végeztem, de amikor anno a szobám falát dekoráltam, így csináltam, ahogy írtad: beletenyerelni a festékbe, utána papírra, oszt kész.
Én a Brendonban láttam lenyomatkészítő készletet (gipszes, volt csak lenyomatos, meg kiöntős is - ez utóbbi sztem elég morbid, egy talpból kiálló picike kezecske, vagy lábacska...), de drágállottam :mrgreen:

Jányok, csípő uh-ra hova kell itt vinni a gyermeket? Annalucusnak nézték a csípőjét a múlt héten, minden oké, de mivel Anyukámnak genetikai eredetű kopása van/volt, el kéne menni uh-ra megnézetni Bogyóm csípőjét.

Márti, sajnálom :(

Betti, a lényeg, hogy jól vagytok!

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Márti!
Részvétem! :( :(
szilbee
 
 


Sziasztok!

Ezt most találtam: Mit üzen a gyermeked....

http://www.femina.hu/ezo/gyermek_asztrologia_1

http://www.femina.hu/ezo/gyermek_asztrologia_2


Érdekes...

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Szió!

Judit!
CSípő UH?????? Ez új.....nem ott helyben az ortopédián végeznek mindent? Nekünk át kellett menni a RTG-be majd az eredménnyel vissza és kész.....de a doki nem ajánlott senkit?
(Nálunk meg nekem volt csípőficamom enyhe...amit Nimi is átvett...de mán kinőtte!!!!!! :lol: )

fanna3
 
 


Évi!


De jó,köszi! Ponty igaz!!!!! :wink:

fanna3
 
 


Fanna, pösten voltunk, nem itt. Ahhoz a dokihoz ragaszkodom :)
Az ortopédián? A Hetényiben, vagy a MÁV kórházban? :oops: Azé kérdem, merhogyugye a MÁV kórház nagy mozgásszervi istenséggé fejlődte ki magát, de attól még lehet, hogy a Hetényiben is van ortopédia, oszt oda küldik az embert...

Horoszkópiát olvasom minnyán :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Nah, hát ezek mi vagyunk, úgy tűnik Annalucus tipikus Ikrek :lol: Pár hete megtudakoltam az aszcendensét is, Skorpió.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hú azt hiszem az ikrek gyerekemmel felköthetem a gatyát!
de ti is Judit!

Kép

Kép
katlina
 
 


Nálunk szerencsére nem igaz, amit az oroszlánokhoz írtak. 8)
szilbee
 
 


Nehogy azt higgyétek hg a KOS-sal könnyebb.....sőt ő még a ruhájára sem fog vigyázni később...mondjuk ennek már látható jelei vannak....
A Tegnapi 1390 Ft-os harisnyán már 3! luk van!!!

A MÁV-ban voltunk a gyerekorvos adott beutalót és időpontot kell kérni.

fanna3
 
 


Ja bocsi.... a rákot olvastam.... :oops: :oops:

Ezek igazak belőle: (7-ből négy ponton)


Az Oroszlán baba ragyog, de igazán bensőséges kapcsolata eleinte csak az anyukájával lesz. A többiek hódolata kellemes számára, de gyakorlati jelentősége nincs. :P

Ha minden kényelem és biztonság megadatik számára, mosolygós és barátságos baba lesz, aki mindenkit elbűvöl.

Láthatatlan kisugárzása van, imád a figyelem középpontjában lenni. Ennek ellenére nagyon jól megvan egyedül is.

Hajtóereje a kitartás, célja a sikerélmény. Az erőpróbák kifejezetten felvillanyozzák.
szilbee
 
 


Erre számíthatok Dávidnál.... :shock:

A Skorpió gyermek üzenete
Mottója: "Sziasztok. Te vagy a mama? És te a papa? Ez egészen biztos? Jó, majd alaposabban megvizsgálom, ha lesz alkalmam."
Kép
szilbee
 
 


No majd nem röhögök 3 hónap múlva.... :shock: :? :oops:
szilbee
 
 


Sziasztok!

Katlina! Jó a szemed! Anna! Neked már nem annyira! :lol: :lol: :lol: Szóval az ott egy könyök. Az ágyban lustultunk a gyerkőccel, mikor apa lekapott minket. De azt hiszem ezek után lecserélem... :oops: Mármint a képet, nem a fotóst! :)

Anna! Naná hogy voltunk a száz éves cukrászdában! Ami jó átverés, mert már 167 éves! :lol: Meg a fürdőben is van bent a Kézműves cukrászda, azt minden nap meglátogattuk! Mondjuk egyszer nagyon sz*rt rendeltem Zsuzsi néven... :? Határon túlra nem jutott idő, még Gyulára sem volt elég! Remélem a közeljövőben még eljutunk oda ismét.

Szegény Juditékra nincs jó idő. :(

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga!
Le ne cseréld!!!!!!!! :shock: Ha csak nincs ennél aranyosabb kép róla!!! :) Én sem láttam cicnek a könyököd!!
szilbee
 
 


Semmi baj a képpel!!!!! Az Nagyon aranyos!!!! Én annak láttam és kész...........

fanna3
 
 


Elolvastam a 15 hós kor előttit és utánit is Emmára, de pont az ellenkezője annak amilyen. Itt ugye azt írja,hogy nyugodt csöndes, hát ennek pont az ellenkezője volt a születése után és most is egy örökmozgó kiscsaj. A vendégséget nem szereti dolog is pont az ellenkezője, annyira szereti,hogy még a vízvezeték szerelőt is nagy mosollyal és hatalmas sziával köszöntötte. Bár lehet ,hogy mi vagyunk a kivételek akikre pont nem igaz a leírás... :?

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Fanna: Keresztlányom Kos, na tényleg nem könnyű vele.....hogy finom legyek. Viszont nagyon okos!

Apa Skorpió, és anyósom szerint borzasztó gyerek volt, hasfájós volt és egyfolytában ordított 3 hónapos koráig. Nem tudom elképzelni....De felnőttnek szupi lett, az biztos! :D :wink:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Én is borzasztó ordítós, két vagy inkább négy emberes gyerek voltam babaként!!! és gyerekként is.... :oops: :oops: :oops:
szilbee
 
 


A kos 15 hó utánin én akkorát röhögtem.... annyira igaz még mai napig is Ádámra!!!!! :lol: :lol: :lol:
szilbee
 
 


Olvasgattam más fórumokon (meg keresgéltem is cikkeket) erről a csípő uh-ról, és úgy tűnik, hogy fővárosunkban ez bevett szokás :shock: Azé sokkoló, mer még nem hallottam erről :? Szűrik a csecsemőket; hasi, koponya, és csípő uh-ot végeznek a 6. hét környékén. Gondolom csinál ilyesmit Déralíz is, de hozzá nem vinném a gyerekemet :evil: Magánba meg pesten 20.000 píz a komplett szűrés :? Hát ha más nem lesz...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Ildi! Már régen jelentkeztél! Csak nem lámpalázas vagy?

Judit! Balázsnak 3 hónaposan hasi ultrahangot írtak ki, mert mikor a doktornő nyomta a hasa felé a gyerek lábát eléggé ordított szegénykém. Aztán elég hülyén néztek rám a kórházban. De azért megcsinálták egyből. Persze minden okés volt, szerencsére. De erről a csípő UH-ról még én sem hallottam.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Uhhhh, vannak árak.......

De hát ha kell...és megnyugtatásból....inkább és derüljön ki hg semmi baj se nincsen!

És Szolnokon nincs olyan gyerekorvos aki magánban is van..és van UH-ja is....? Vagy ez már túl sok lenne együtt?
Tényleg egyáltalán van magán gyerekdoki? Ugye nincs??

fanna3
 
 


Naez jó kérdés...én demtom :roll: Neten nem tanátam, az tuti :?

Mikor kezdenek a babák nevetni? Úgy istenigazából, hanggal? Nem a mosoly közbeni gőgicsélésre gondolok, hanem felnőttes röhögésre :) Annalucusnál tök úgy érzem magam, mintha süket lennék :roll: Vagy Ő lenne süketnéma :oops: Teliszájjal "röhög", de hang még nincs...viszont(!) már liheg hozzá (mintha lehelne valamit), előbb-utóbb csak kiszakad a nevetés is... :lol:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


balwin: mi Abonyban voltunk anno Emmával hasi és kutacs ultrahangon (mindkét részen volt gond a családban), de a gyerekorvos kérte a vizsgálatokat (a körzeti gyerekorvos) és megadta a számot ahol időpontot kérhetünk. Kértünk is , el is mentünk, jó alaposan megnézte a doktornő (aki egyébként nagyon rendes) és nem került semmibe (az utat leszámítva , ami szintén nem sok). Nem tudom csípő ultrahangot néz-e de érdemes megkérdezni.

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Sziasz!

Judit! Pont úgy ahogy mondod!!!!! Szerintem még ne várd..... :( Nimi is teliszájjal röhög...hang nélkül......és nagyon nehéz megnevettetni!!!! :? Ha pirinyót sikerál talán jön ki hang a torkán de nagyon ritkusz!!.....Én is nagyon várom már!!!!

Többiek? Tapasztalat???

fanna3
 
 


Sziasztok!
Vagyok....
Katlina! Küldheted a képeket!!! :lol:
Fanna, köszi, hogy tolmácsoltál... :wink:
Gyerkőcök szépségesek...AnnalucusKép
Horoszkópot én is elolvastam...hát, hogy korábban csinálna dolgokat, azt nem tapasztaltam, de hogy nem bőg, ha beüti magát, az biztos! :lol: Legtöbbször észre sem veszi, ha gellert kap a falon... A ruha meg hát... szerintem egyik picurival sem lehet megértetni még ennyi idősen, hogy "de vigyázz rá!".
Márti! Én is sajnálom a történteket! :cry: És a felesége hogy van?
Megnéztem a naptárban, Lilcsi mikor nevetett: pont 3 hónapos korában nevetett hangosan először. De hallottam egy olyan bébinevetést!!!! Szívta be a levegőt, úgy nevetett, és olyan volt, mintha egy síp szólt volna. Édes volt. Konkrétan Bochkor Gábor lánya volt... :D
Anna! Én sókerámiával vettem le a kéz és láblenyomatot! Ki is lehet festeni.
Na, cső!


Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Márti!

Részvétem! Annyira sajnálom! :( :( :(

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Lizocska, a dokinő nevére nem emlékszel véletlenül? :)

Fanna, én még a puszikákat várom nagyon :oops: :lol: Hogy cuppppancson egyet-kettőt az orcámra...jó nyálacskásakat :lol:
Annalucust nem nehéz megnevettetni, még sikkantgatni is szokott, de az igazi (hogy is írja Ildi, rötyögés? :D ) rötyögést még mimikával is nemrég kezdte, akkor hunvammég a hang...

Fú, Nóri, jó, hogy eszembe juttatod...ezer éve nem hallgattam Bumerángot... :roll:

Mán a 74. oldalnál tartunk :shock: Nemrég kezdtem el írogatni ide...valahol az 5. környékén... sprintel az idő...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Nem aszonták, hogy ma napocskás idő lesz? Kettecskén vagyunk Szonjácskámmal, gondoltam megyünk sétálni de hát aludni lenne inkább kedvem. Jó lenne a Gulyásfesztiválra is kinézni, na majd meglátjuk.

Szép napot! :)

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdés: Mennyi a „normális” csóré mennyiség???

Brigittám anno, egyáltalán nem csórézott. Vagy csak nagyon ritkán és keveset. Nem kellett pelus a vállra.
Öcsi viszont minden evés után csórézik. Még akkor is, ha keveset eszik. Először azt gondoltam, hogy azért, mert „bezabál”.
1 órával evés után is előfordul.
Minden evés után böfiztetem. Dajkálom kb. 20 percet (nem mérem időt). Annak ellenére is.
Normális ez? Nem lehet valami baj a gyomorszáj záróizmával?

Köszönöm aki reagál.
Szép napot.
Sziasztok.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Erika! Én nem tapasztalatból beszélek, mert szerencsére Lilcsinek is drága volt minden csepp kaja :lol: , de olvastam máshol anyukákat hasonló problémákkal. Volt, akinek a babája 1 éves is elmúlt, hogy elmúlt neki a bukása. Másnak akkor szűnt meg, amikor szilárdabb ételt is kapott már. Szóval kitartás, Józsinak még bőven belefér! Persze kellemetlen mindkettőtöknek... :roll:

Judit! Mostanra már nekem is csak kevés jut a szórakozásból....kb. 1/2 8-tól tudom hallgatni a rádiót, 9-1/2 10-ig. Azt is menet közben ugye....reggeli mosakodás, reggelizés....stb.

No, hűlik a kaja...kíváncsi vagyok, mit produkáltam :oops: :lol: !

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasz!

Erika!
Mi is hasonló hócipőben járunk....amíg Nimcsi csak tejet evett is jött....mióta eszik bébiételt meg tejbegrízt kicsit kevesebb jön vissza.( Azért amit Elin mond hg ez szilárdabb kaja) Ez főleg azóta fokozódott mióta ugye hasra fordul...és mostmár úgy is játszik...törölgetem állandóan a földet utána....még a teát is kinyomja a pocijából....de nem vészes...nem hinném hg ez probléma lenne. Szerintem ha a záródással lenne baj akkor szinte mind visszajönne és csak az antirefluxos dolgok maradnának meg benne.

fanna3
 
 


Nóri!
Kültem gmail-címedre!

Robika is bukós!

Judit!
Nálunk van hang "nevetés" közben,de van amikor csak mosolyog hang nélkül,de gagyarászni is egyre többett gagyarászunk,szerintem babája válogatja!

Az álomházunkat lecsapták a kezünkről :evil: ,így az építkezésen gondolkodunk,végülis telek van,de ez még így csak a távoli terv

Kép

Kép
katlina
 
 


Nóri köszi!!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Még élek! Kép
Bővebben holnap! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kép
Sziasztok?
Mindenki nagyon el van veszve, látszik beindult az iskola szezon.
Betti? Mi újság van az oviban?
Olga, Ildikó milyen volt a suliban?
Elin! Ti mikor kezditek a bölcsit?

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Óóóó, Márti, az még odébb van...decemberben lesz a beszoktatás. Majd meg akarom beszélni a dadussal, hogy minnél rövidebb idő legyen, ne 1-2 hét. Úgy hallottam, nem jó úgy elhúzni a dolgot, mert akkor a gyerek azt hiszi, a zanya is a bölcsi kelléke.
Most meg még játszócsopiba sem tudunk menni, mert tiszta takony vagyok....este lázas is voltam, de egy nyamvadt lázcsillapító sincs itthon.... :oops: De kialudtam.

Lilcsinek is kijött a 2. szemfoga, ő meg szerda este volt emiatt lázas. :cry:

Délután meg megyünk a Corába :lol:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Mi Angélával kb. másfél hét alatt szoktunk be a bölcsibe.Az első 2 napon még én is ott voltam vele 1 órát, de utána már egyre több időre hagytam ott egyedül, majd hétfőn már az alvással is megpróbálkoztunk, ekkor 1/2 2 felé mentem érte, s talán kedden vagy szerdán már csak 1/2 4-re mentem érte. Zökkenő mentesen vettük az akadályokat, pedig ekkor Angi még szopizott is. Augusztus végén kezdünk bölcsibe járni, de én ténylegesen csak következő év januárjában áltam munkába. Persze ezalatt az idő alatt kb. 4 hónap nem volt beteg, csak miután már én is dolgoztam, a második hétre lebetegedett, de szerencsére jó főnököm és anyósom van így nem volt gond hogy 1-2 napot én is otthon legyek, utána pedig a mama marad vele. Bár nem szeretem a gyerekeket vitaminokkal tömni, de minden évben úgy megyünk ősszel közösségbe hogy 1 immunerősítést kapnak. Én egyébként szerettem nagyon a bölcsit, Angi rengeteget tanult, és tél idején februárban ott vált szobatisztává.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Majdnem elfelejtettem: jobbulást kívánok, Lilcsinek pedig gratula az új kis fogacskához. Kép

Kép
Kép
bmárti75
 
 


balwin: nem emlékeztem,de megkérdeztem nővérem , ők hozzá járnak szűrésre. Szóval a név : Dr Homoki Ildikó, a rendelője (rendes körzeti rendelő, de a szűrést más helyen végzi) száma : 06 53/ 360-651 de talált egy másik számot is az 06 53/ 361-651 nem tudom melyik jó próbáld meg mindkettőt. Azt viszont nővérem sem tudta,hogy végez-e csípő uh-ot, de azt mondta,hogy ha felhívod a rendelőt az asszisztensnő is tud tájékoztatást adni. Egyébként a körzeti gyerekorvossal kell megbeszélni, hogy szükség van szűrésre és ő tud adni Homoki doktornőhöz beutalót. Ja és a vizsgálathoz mindenképp időpontot kell kérni. Remélem tudtam segíteni.

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Helyreigazítás: a második telefonszámot elírtam tehát az első:
06 53/360-651, a második: 06 53/ 361-092
bocsi a félreírásért

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?