Új privát üzeneted érkezett!

Kölyök! Zürichből csak a repteret láttam, mert onnan nem túl messze dolgoztam. Biztosan jó lesz külföldön!
Mi a férjemmel Ausztriában ismerkedtünk meg, és szívesen ki is mennénk újra (könnyebb lenne az élet, mint itthon), de velünk él 72 éves vak apósom, úgyhogy vele nem lehet ilyenbe velevágni.
Vendég
 


Kiszazsu! nem lehet könnyű az apósoddal! :S

Amúgy mi is vágytunk már egy kis külföldi "kalandra", mármint kintélésre, és pont Svájc volt az egyik kiszemelt. Szval izgalommal tekintünk a 2008as év elé. Idén házasodtunk (egynapon Mni-val :) ) és jővőre már család leszünk. :D Ennél csodálatosabb dolog nincs is! na megyek vacsit főzni :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


velevágni = belevágni :lol:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat a totalfood-dal kapcsolatban. Ki fogom próbálni. Még semmi ilyesmit nem próbáltam, csak néha hoztam a közeli étteremből menüt, ami max 1 héten 1x volt ehető.

Nadrággondok:Én az előző terhességem alatt vettem farmert és kordbársony nacit is. Nekem mind a kettő rettenetesen kinyúlt (leestek rólam), a bársony pár hét alatt ki is szakadt. Pedig 8000 ft volt. A farmer meg gumis volt (szörnyű volt). Olyat kell venni aminek pamut betéte van. Az nagyon jó, kényelmes, és szerintem nagyon ki lehet használni, szinte mindenhez megy.
Itt Kecskeméten van egy jó kismamabolt, az Alföld áruházban ott most a farmerok (nagyon jó minőségben) 6-7000 Ft-ba kerülnek. Nagyon szép együttesek is vannak. pl. farmer ujjatlan tunika. Tök jól néz ki.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Lexus!

Kétszer is elküldtem a képet a freemailen. Nem kaptad meg azóta sem?
Mert még egy képet szeretnék küldeni átalakításra, ha nem nagy gond. Köszi

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Judit! Nem tudok freemailen válaszolni, vmiért megkattant. Felteszem ide a képedet. Babafalvás vonalzóhoz szeretnéd feltenni a képet, v máshoz? Mert a bf-hoz nem tom megcsinálni, méretre kicsinyíteni nem lehet, szal h 80x80 px legyen. Küldheted a másikat is.

Wow, a 6000 már egyáltalán nem drága sztem a naciért, mármint ha azt nézzük, egy "sima" gatya is kerül annyiba..

KépKép
lexus
 
 


Ja.. hülye Lexa. Csak a kép maradt le ;)

Kép

KépKép
lexus
 
 


Hali!

Ti hogy bírjátok ezt a hideget? Én már úgy beöltöztem, mintha tél lenne! :?

Mostanra már elmúltak nálatok az émelygések, hányások?

Üdv az újaknak!

Kép
tand
 
 


Bocsi a butaságért, de mit jelent, h egy nadrág pamut betétes?
Az az, amikor van egy hosszabbítása a nadrágnak? vagy?
:? :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok!

Judit!
Nekem is azt mondták a kismama boltban, hogy vigyázzak a gumis felsőjű farmernadrágokkal, mert könnyen kinyúlik és egyik kezemmel mindig a nadrágot kell fogjam, hogy le ne essen rólam. :lol:
Kerestelek az iwiwen, de nem találtalak meg. :)

Kölyök!
Gratulálok az esküvőtökhöz, hogy ilyen gyorsan igazi család lesztek. :) Ez nagyon szép. :)
A külföldi élet mindig jót tesz. Kell a változatossá és a világlátás. :)

Pepike!
Ha a dokid úgy látta, hogy abban a daganatszerű képletben folyadék van, az inkább jóindulat mellett szól.
A dokid biztos tudja mi a teendő, nem véletlenül hív vissza egy hét múlva kontrollra.

Panny!
Az UH nem káros.
Egyébként én sem örülnék az ambuláns szülésnek.
Úgy elgondoltam, hogy reggel nyolckor szülsz és kb du kettőkor zárójelentéssel hazaengedtek. :shock: De mint tudjuk sosem lehet tudni... Nyugati országokban az egészségügy már rég a pénzről szól. Az egész kőkemény üzlet. Főleg Ámerikában.

Kikó!
A korodra való tekintet ellenére is : Üdv közöttünk. :wink: Gratulálok a babához!

Éva!
Ahogy a lányok is elmondták. A méhnyakrákszűrés mintavételétől nem kell félni. Nagyon óvatosan csinálják.
Nekem múlt héten vették le a kenetet reggel 8-kor és aznap, másnap és harmadnap is barnáztam. De az első két nap elég ilyesztő volt. A doki azt mondta, hogy vérzés is belefér. Nem kell megijedni tőle, mert természetes.
De azért nyugodtan mond el a félelmeidet a dokinak. Az ő szájából sokkal hitelesebb lesz a megnyugtatás. :)

Tand!
Nehéz a kilókkal. Én megértem a védőnőt is. Mert tényleg a sok kiló a 20 hét után indul fel az ember pocakjára, combjára, fenekére, karjára, tokájára. :lol: De azért nem kell leordítani egy kismama fejét. :shock:
Én megkérdeztem a védőnőt, hogy hány kiló megengedett manapság: azt mondta, hogy 10-15 kg között.

Mni!
Az igen örvendetes, hogy ennyire örültek. Nem ez a jellemző... :roll:

Mommy!
Asszem én sem szülnék otthon. A kórház aneszt és intenziv részlege (felnőtt és baba egyaránt) nyújtotta biztonságérzetről nem mondanék le.

Lexa!
Tényleg nagyon hosszú már a táblázat. Nagyon ügyi vagy, hogy lelkiismeretesen vezeted. :)

Monácska drága, hogy vagy???

Holnap megyek az Istenhegyire UHra és vérvételre.
Vendég
 


Kép Juditnak

Íme itt a fotó, ez elvileg méretes a vonalzó elé. :)
Nyugodtan küldhetitek nekem is a képeket, van spéci képszerkesztő programom. :) Szívesen segítek!

KépKép
KépKép
mni
 
 


Nekem is van Photoshopom is ;) Csak azzal ha jpg-be mentek, akkor a babafalva nagynak találja a képet :? Mármint nem pixelre, hanem a máshogy :D

Andi! Nekem talán kicsit enyhül a h.inger, de nem merem elkiabálni. Te h vagy? Én is megfagyok!!!

Aranykavics! Gondolok rád holnap :) Majd számolj be!!

Ildi! Sztem az a pamutbetétes gatyó, aminek a pocak részénél van egy ilyen őőő... valami :roll: Szóval érted :roll: :roll:

KépKép
lexus
 
 


Lexus! Köszi!
Majd még kitalálom melyiket akarom feltenni, és küldöm.

Mni!
Neked is nagyon köszi. Megpróbálom a vonalzó elé tenni.

Aranykavics!
Pedig ott vagyok az iwiw-en Nagy Judit néven, csak néha egyszerűen nem jól működik a kereső.
Te milyen néven vagy megtalálható? Hátha én megtalállak.

Kölyök28!
A nadrág nem gombos, nem cipzáros, nem gumis, hanem egy sztreccses, pamutos sáv van a tetején és az kényelmesen körülöleli a hasat, jó esetben tart is. (tart is de enged is ahogy nő a poci)

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Lexa, én szerencsére eddig is teljesen jól voltam, nem hánytam, sőt még nem is nagyon émelyegtem, de - szerencsére - mostanában már nem nagyon halom tőletek sem, hogy olyan rosszul lennétek! :lol:

Kép
tand
 
 


Sajnos a vonalzó elé sehogy sem tudom a képet betenni pedig már csak 2 Kb. Nem értem én ezt. :(

Mostmár nem kínlódok tovább...
köszi mki-nek a segítséget.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Pedig működne én most kipróbáltam. :( Ha megadod Levente születési dátumát megcsinálom és elküldöm. :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a vedonomnel, hat fantasztikusan aranyos egy no, kb 2orat beszelgettunk, beiratott kismamatornara es mondta, h korbevezet kb. 3 korhaz szuleszeten es eldonthetem, h hol szeretnek szulni, hacsak nem dontok az otthon parnak kozotti szulesnel! Meg a szoptatasrol beszelgettunk, kaptak ajandekba egy csomo kismamiknak szolo konyvet, ajandekokat a babocanak es ajandekutalvanyokat! Annyira megnyugtatott, h az hihetelen :) !
Amugy itt sok korhazban meg sem mondjak a baba nemet, ugyanis felnek a sok muzulman mit kovetne el, ha kislanyuk lenne, bar az en parom is muzulman, de teljesen felvan dobodva, sot szerinte kislanyunk lesz, de en nem akarom tudni, legyen csak meglepi :wink: !

Aranykavics!!!! Ezzel egyaltalan nem ertek egyet, h az egesz egeszsegugy a penzrol szol nyugaton.... en 2006 januarjatol elek itt, de soha senki egy fillert nem vitt el tolem, sot az osszes gyogyszert ingyen kaptam es mivel kismama vagyok a fogorvos is teljesen ingyenes, ez igy is marad mig a baba be nem tolti elso eletevet...es nekem kimondottan tetszik, h 6oran belul hazamehetek, ha nincs semmi komplikacio, miert legyek tavol a csaladomtol, paromtol napokig..
rima
 
 


Rima! Írtó klassz védőnőd van!!! Körbevezet 3 szülészeten, több órát beszélget veled.. most azért irigyellek, mázlista vagy, h ilyen csajszit fogtál ki? Vagy nálatok ez alap? ;) Itthon, mint látod, annyira nem. Sajna!

Megyek Szökést sasolni, majd bekukkolok közben :D Ha nem lenne addig termés, akkor jó éjt!

KépKép
lexus
 
 


Nem, nem kérdezem, h mázlista vagy-e, Rima, hanem állítom! ;)

KépKép
lexus
 
 


Mni!

2005. dec. 16.

Köszi!
Nem tudom de nekem azt írja ki hogy nem jó a méret.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Az én védőnőm nagyon nagyon rendes. Most hozott nekem könyvet az étkezésről és három újságot is kaptam tőle. (anyák lapja)
Mikor Levente nagyon hasfájós volt a létező összes irodalmat kinyomtatta nekem, hozta a könyveket, adta a tanácsokat. Rengeteg időt töltött nálunk.
Neki ikrei vannak.
Nagyon nehéz volt nekünk, Levente 8 óra hosszat is üvöltött (izzadságban fürdött), nagyon fájt a hasa.

Azt mondta a védőnő hogy higgyem el a másodiknál semmi gond nem lesz, és valahogy hiszek neki.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Lexus! Latod, Judit is mazlista, bar itt a korhazba vhogy mindenki nagyon kedves....bar nem sok mindenhez ertenek, de nagyon aranyosak :) ! de az a lenyeg, h egy csodalatos, egeszseges babanak adjunk eletet es akkor mar ok mindegy lesz milyen a vedononk, mert mar mazlistak leszunk :) !
rima
 
 


Juditnak
Kép

KépKép
KépKép
mni
 
 


Naaaaaaaaaaaagyon-nagyon köszönöm!! :D :D :D :D

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


[quote="monácska"]M írta:monácskaommy! Ebben nem értünk egyet.......


Monácska
Hány szülésznő dolgozik otthonápolásban? Egyáltalán, otthoni szüléslevezetésre hányan vannak felkészülve? Kompetencia?
Budapesten még csak-csak van lehetőség otthoni szülésre, de vidéken?

Itt szülés után szülésznő az első 6 hétben meghatározott időnként felkeresi a mamit és a babit...
Erre van lehetőség már Mo-n?
(mikor én az egyetemet végeztem, még erről beszélgettünk az oktatókkal, hogy ilyenekre sajnos nincs lehetőség, hogy egyáltalán az egész otthonápolás nagyon gyerekcipőben jár...)
Vendég
 


Most kiderül...

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Azért külföldön se könnyebb az élet mindig....
Vendég
 


nem jött össze

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Küld egy privát címet és elküldöm a kódot, mert itt mindig átváltoztatja...

KépKép
KépKép
mni
 
 


Én is ilyen szupi védőnénit akarok :D

Légyszi-légyszi ne legyen feszültésg a topikban.. :roll: :roll:

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!

Rima! :)

Amikor először olvastam a hozzászólásod, arra gondoltam, hol a csudában van olyan védőnő, aki három szülészeten végigvisz??? :shock: , ajándékokat ad a babának? kismamatornára beírat?? stb.. :shock: Aztán egyszercsak lecsörömpölt, hogy nem Mo-n élsz. :lol: :lol: Akkor megnyugodtam... :lol: :lol: :lol: (a gyengébbek kedvéért - mint jómagam - oda is írtad, hogy hol laksz :lol: )

Az egészségügyről szóló témák mindig érzékenyen érintenek. Ez a gyengém. :D
De nem fogok vitatkozni. :lol: Az Angol egészségügy főleg adóból finanszírozott.
Csak annyit írok magyarázatképpen az előző hsz-hoz, hogy a pénzt és a kőkemény üzletet a biztosítók és a szolgáltatók közötti ügyletekre értem. A tárgyalások, szerződéskötések, mit vesznek be egy eü biztosítási csomagba és mi marad ki. Az orvos mit tehet, mit nem, mennyire van megkötve a keze Stb... (nem részletezem tovább) Erre értettem. :D

Te még dolgozol??? Ott meddig lehet melózni terhesen? Meddig maradhatsz otthon a babával??? Remélem nem túl tolakodóak a kérdéseim. Nyugodtan rámszólhatsz ha igen... Nem vagyok sértődékeny. :lol: Csak én ne bántsak meg mást... :roll:

Cuppp.

Huhh, most látom, hogy már 22 óra.
Vendég
 


Judit!
Nekem is ilyen profi védőnőm van. :D

Mommy!
Most látom, hogy ápolónő vagy. És Ámerikában dolgozol??? Vagy mostmár te is otthon csücsülsz táppénzfélén???
Nagyon szívesen venném, ha leírnád, hogy mennyi ideig maradhatsz otthon a babával? Van a GYED féle juttatás? Stb... Nagyon kíváncsi vagyok. :oops:
Vendég
 


Nekem is van védőnős kalandom, már rég le akartam írni Nektek.
Solymáron 4 védőnő van, de a rendelő ajtajára nem volt kiírva csak a nevük, meg hogy mikor rendelnek. Fogtam magam és egy szabadnapomon elmentem a "keddihez". Kitöltötte a kiskönyvemet, a Kútvölgyire azt mondta, hogy ott bizony nem fogok szülni, mert azt legkésőbb szeptemberben bezárják, max. 12 kilót illik hízni, majd közölte, hogy ezentúl ne hozzá menjek, hanem menjek a "hétfői" védőnőhöz, mert oda tartozom. :(
Na azóta nem voltam! Nem is vágyom oda!
Teljesen fel voltam háborodva, és nem értettem honnan kellett volna tudnom, hogy melyik nőhöz menjek?

KépKép
KépKép
mni
 
 


Niki! Hát ez tényleg marha vicces! :? A nevük alapján kéne tudnod, h melyikhez tartozol? Édesek! Annyita bírom, amikor ilyen lekezelő a stílusok.. azért fizetik őket, h segítsenek az embernek, nem? Roppant rendes tőle, h a kiskönyvedet hajlandó volt kitölteni.. az ilyen dolgok annyira fel tudnak húzni mindig.

Na, megyek inkább aludni ;) Jó éjt!

KépKép
lexus
 
 


annyita = annyira,
stílusok = stílusuk

KépKép
lexus
 
 


Lexa!
Ez nem feszültség! :wink:
CSak vélemény csere és az álláspontok megvédése. :D Monácskával különben sem lehet összeveszni. Olyan tündéri.
Mommyt még nem ismerem. :D

De most komolyan Monácska Te komolyan gondolod az otthon szülést??? Amikor láttam a táblázatban megmosolyogtam, mert azt hittem poénból írtad. Ezért lekoppintottam tőled, hogy ne kelljen odaírjam, hogy én hol szülök, mert még nem tudtam.

Egyébként érdekes ez a téma. Most lehet egy kicsit meglovagolom. Nézzétek el egy 12 hetes terhesnek. Aki holnap megy UHra és totál izgul. Mert amióta pöttyöt mutattak, még nem láttam.

Szóval:
Ha kórházban szülsz, de hat óra múlva, ha nincs komplikáció: hazaengednek (lásd Amerikai és Angliai egyes példák). Akkor miért ne lehetne otthon szülni? Beszervezni a szülészt, a szülésznőt és egy anesztest. Megfelelő eszközökkel. (nem gondoltam altató és lélegeztető gépre :lol: )

Csak kérdezek, de nem írok választ....

Mommy!
Van már védőnői szolgálat a szülést követően, ahogy hazaviszed a babát. Rendszeresen kijönnek és "ellenőriznek". Szerintem a védőnői hálózat nagyon jó magyarországon, csak két gond van. Nincsenek megfizetve (ezért hősöknek nevezném őket) és sokakból hiányzik a kellő hozzáállás. (de ez már az egész Magyar eü problémájának a része).
A Budapestiek közül sokan panaszkodnak a védőnőkre én Kecskeméten lakom. Itt eddig még nem hallottam panaszt a védőnőkre. Lehet, hogy kissebb város, könnyebb őket összefogni.... nem tudom mi a helyes magyarázat.

Szájmenésem van...
Abbahagyom...

Érdekes, hogyan változik az érdeklődésünk a terhesség alatt: pozitiv teszt, első UH, a tünetek, vannak vagy nincsenek, 12 UH, orvosválasztás, kórház választás, védőnő, szülésznő, és még jön a java. Kiságy, bútor, pelenkázó, babakocsi, szülés, szoptatás... stb.. :lol: :lol: Igy van ez rendjén.

Cupp Nektek, jók legyetek.
Vendég
 


mni!

Úgy látszik sok minden nem működik ma. Elküldöm hát itt az email címem.

juditkecskemet@freemail.hu

Kecskeméten is van sajnos egy két kivétel a védőnők között. Bár nekem 3 nagyon rendes védőnőhöz volt szerencsém. Mikor hazavittük a kisfiamat még nem indult meg a tejem. Két óra hosszáig volt ott amikorra annyira megnyugtatott hogy úgy megindult a tejem, hogy átázott a hálóingem. Sírtam örömömben. Utána még velünk volt, egész délelőtt. Ha ő nincs ott, felrobbantam volna az idegességtől.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Aranykavics!

Ez így van rendjén. (hogy változik a téma). Én már átéltem ezt egyszer. Kismama tornára jártam (vízi) és ott mindent megbeszéltünk. Mikor megszülettek a babák együtt örültünk, rendszeresen találkozunk azóta is. Rengeteg fényképünk van. Mindig más az aktuális téma. :)

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Lexa
Szerintem, feszültség nincs...
Felnőtt ember módjára beszélgetünk... mindenki elmondhatja a véleményét... és nem kell, hogy mindig egyezzen...

Monácska
Ugye, nem veszekedésnek vetted? Én nem annak szántam...

Aranykavics
Eü. nekem is a gyengém :wink:
Ismerem a védőnői szolgálatot, van néhány védőnő ismerősöm... (SE-EFK-n végeztem).
A védőnői ellátás más, mint amit mondok, az otthonápolást végző szülésznői ellátás... más a feladatkörük...

Itt nincsen GYES, GYED.... aki nem teheti meg, hogy otthon maradjon, az a 12 hetes szülési szabadság leteltével megy vissza dolgozni, a gyerek meg bölcsibe...
Most még dolgozom... 2 hónap múlva költözünk, új helyre kerülünk... akkor már nem biztos, hogy fogok... függ attól, hogy mennyire fogom bírni magam...
Szerencsére a férjem keresetéből meg tudunk élni, nem olyan szükséges, hogy dolgozzam én is, inkább az önbecsülésemnek kell... és azért mert szeretem a munkámat...
Vendég
 


Aranykavics,

én is kecskeméti vagyok. Az én védőnőm például, hmm..tulajdonképpen nem is tudok mit írni róla..mert még egyszer sem találkoztunk, pedig háromszor voltam bent az ő idejében (mindig szabin volt, vagy más dolga akadt), és egyszer sem rendelt..gondolom, mire a baba megszületik, csak sikerül összefutnuk.. A kiskönyet is egy másik védőnő állította ki, elég bénára sikerült..tele hibákkal..mondjuk ez legyen a legnagyobb bajom.
Első babásként nekem millióegy kérdésem lenne, és hát nem azért lenne a védőnőm, hogy fel tudjam neki tenni??
Ja, mikor megyek a 16hetesre két hét múlva, akkor sem lesz bent, ezt már a múltkor, jó előre közölték..

Szóval csak reménykedem, hogy egyszer majdcsak összejön a nagy találkozás és egyébként egy tündéri, segítőkész védőnéni mosolyog majd rám!! :D

Szép napot mindenkinek, ne foglalkozzatok az idővel, áll. 7végén már megint 20 fok lesz!!

KépKép
kmanna
 
 


Aranykavics :) !

Pusszancs :wink: ! Ok, szent a beke, amugy is nincs erteme eun veszekedni, mert sajna nincs olyan orszag ami ebben tokeletes lenne :( !
En ha minden jol megyek, marciusig dolgozom, vagy feb vegeig! 8honapot lehetsz otthon a babaval, amit fizetnek es ha akarsz akkor meg plusz 4et, de ezt mar nem! A parom azt szeretne, ha otthon maradnak a picivel legalabb 3evig es amugy is mar tervezi a kistesot :lol: ! Te meddig dolgozol?
rima
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Este jó pörgős volt a topik. Család teljesen lekötött, a gyerekek is valahogy későn feküdtek....

Judit!
Milyen vizi kismamatornára jártál?

A védőnénikkel kapcsolatban viszonylag semleges az álláspontom. Eddig 3 volt nekünk. A középső volt a legaranyosabb, segítőkészebb. A mostani egy idősecske, egy alkalom után még nem tűnt túl nyitottnak, kevesett kérdezett tőlem. De majd jövőhéten megyek hozzá. Legalább a súlygyarapodás miatt még nem tud leszidni, és lehet, hogy egy két hasznos infót is megtudok. :D

Aranykavics! Jól látod a topik történelmét és jövőjét. Ezt már én is megmosolyogtam párszor magamban. :D
Engem most valami mozgásforma izgat a legjobban. Az első órára való elmenetel a nehéz, utánna megy az magától...

Jimről nem tud senki semmit?

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Jó reggelt!

Höh, szépen le lettem támadva :D OK, nincs feszültség! ;)

Mommy! Persze, h nem kell mindig egyezniük a véleményeknek, ezzel tisztában vagyok, és mindenki véleményét tiszteletben is tartom!

Jimék költöznek, legalábbis legutóbb azt írta. Meg azt is, h ha már az új helyen lesznek, net akkor sem lesz egy darabig. Én is egy csomót gondolok rájuk, remélem, jól vannak!

KépKép
lexus
 
 


Éééééés betöltöttem a 12. hetet!!!!!! :D :D :D

KépKép
lexus
 
 


Jó reggelt!

Lányok! Nagyon szorítsatok! Most megyek a 12. hetes uh-ra! Annyira izgulok! :oops: Nagyon remélem, minden oké!

Még nem tudtalak visszaolvasni Benneteket teljesen, de úgy látom vannak új kismamik. Üdv Nekik!

Kölyök! Zürich tényleg nagyon szép! Imádom Svájcot! Az egyik kedvenc országom. (Svédország mellett.) Anyukám dolgozott kint kissebb-nagyobb megszakításokkal 10 évig Spreitenbach-ban (Zürichtől nem messze), úgyhogy párszor voltunk meglátogatni. Gyerkőcökre vigyázott és képzeljétek, a gyermekorvosuk magyar volt - ráadásul ceglédi, ahol mi is lakunk! Annyira kicsi a világ! :lol:

Na, szóval most megyek, 9-re van időpontom. Ha hazaértem írok.
Vendég
 


Ódry!
Drukkolok! :D
Ezekszerint neked is fél órán belül van az orvosod. :D

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Sziasztok!

Pumperka!

Kecskeméten jártam tornára. Egy kicsi medencében tornáztunk (egyébként itt tartják a babaúszást is). Labdával, különféle eszközökkel (nem jut eszembe a nevük). Pl. egy karikába belebújtunk, ráfeküdtünk a fejünkkel, ez fenntartott, és a lábainkat terpesztettük, aztán vissza, oldalra, előre, hátra. Nehéz így elmondani, a lényeg, hogy minden részünket jól megmozgatta, a vízben nem is éreztük, csak amikor kiszálltunk utána. Nekem nagyon fáj a derekam (gerincsérveim vannak) és sokat segített. Enyhült a fájdalom. hetente kétszer mentünk fél órát de mindig maradtunk vagy egy órát és dumáltunk. Meg a tornát is végigbeszéltük.
Nagyon jó volt. Most is mennék de nincs kire hagyni Leventét.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Sziasztok!

Visszaértem. Sajna nem a saját dokim volt, hanem egy másik főorvos. :roll: Ami nem is lenne baj, csak ez a doki nem épp közlékeny... Ráadásul ki volt akadva, hogy honnan vette az orvosom (a 7. héten), hogy megfelel a korának, amikor 4 nappal kisebb, mint lennie kellene. Megkérdezte az utsó mensim időpontját is, de akkor is csak csóválta a fejét. (Nem akartam mondani, hogy a fogantatás napját is tudom és ahhoz is stimmel.) Na mindegy. (Amúgy a BPD-ből állapította meg.) Az pedig nem sok mindent jelent. Amikor szültem, az egyik kismamit azért császározta meg a dokija, mert nagynak találta a fej keresztátmérőjét, és azt mondta biztosan nagy lesz a baba (4 kg feletti). Ehhez képest 3600 g volt... Azóta igencsak szeptikus vagyok. :?
Amúgy "Szívműködés regisztrálható, végtagok ábrázolódnak, BPD: 17,8mm, Nucha 1,5 mm. Norm. fejlődés."
Úgyhogy "visszaléptem" a 11hét+2napra. De a vonalzót még nem írom át azért sem! :lol: :lol: :lol:

Most megyek, megetetem a Kistesót - hagy nőjön. :wink:

Pumperka! Cegléd nem egy nagy város! :D :D :D Autóval 5 perc alatt át lehet érni egyik végéből a másikba. :) :) :)
Vendég
 


Ódry!

az ülőmagasság mennyi? csak úgy kíváncsiságból. Nálunk BPD-t ilyenkor még nem mérnek.

Nálunk nem szoktak a dokik változtatgatni. Amit legelőszőr kiszámolnak az az időpont marad végig. Ha a méret nagyobb akkor legfeljebb mondják hogy több idős. De nem változtatnak.
Nekem végig 3 héttel nagyobbat mutatott az UH, mégis a 39. héten szültem. 4 kg-os volt a baba, azóta meg végképp óriás. 20 hónapos de mki 3 évesnek nézi. Nem értem a méret alapján miért kell változtatni. Egyik ember ilyen alkat másik olyan, de ezt mindenki tudja....

Elmentünk cipőt venni Levinek (persze nem kaptunk) de jól megáztunk :(

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Niki!

Végre sikerült. Köszönet érte.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?